Druhý porod - to bude brnkačka

Porod

Na začátku byl plůdeček v dělůžce a teď je z toho velký kluk.

Tentokrát jsem to věděla hned od začátku, nějaký šestý smysl mi našeptával, že jsem těhotná. Věděla jsem to se stoprocentní jistotou.

Hm, tak nic. Koukala jsem na test, ale druhou čárku jsem nevykoukala. Do koše s ním. Nebyla jsem úplně zklamaná, spíš mi to vrtalo hlavou. To přece není možné, abych si připadala tak těhotná a nebyla to pravda. Přepadla mě nějaká prázdnota, něco mělo být a není. Ten pocit ničeho se několik hodin stupňovat.

Nevydržela jsem. Vydala jsem se ke koši a zalovila pro ten vyhozený test. No jasně. Byla tam. Druhá čárka byla docela jasně vidět, nebyl to žádný duch. Zaplavila mě obrovská radost a po zbytek dne jsem se usmívala jako jelimánek.

Jak jsem se v prvním těhotenství bála porodu, tentokrát jsem se nechala uchlácholit zkušenostmi kamarádek, které mě houfně ujišťovaly, že byl druhý porod mnohokrát rychlejší a snadnější než první. Skoro jsem se až začala obávat, jestli vůbec stihnu dojet do porodnice.

Natěšeně jsem vyrazila do ordinace, abych si těhotenství potvrdila. Paní doktorka kouká na ultrazvuk, radostně mi ukazuje a doprovází to nezapomenutelným výrokem: „Tady máme plůdeček v dělůžce.“

Plůdečku se dařilo dobře a já jsem začala holdovat nekontrolovatelnému obžerství. Začala jsem menší snídaní, cestou do práce následovalo zkonzumování asi pěti koláčků, o které jsem se téměř nerada dělila s dcerkou. Kolem jedenácté oběd, pak někde třeba pizza nebo dvě menu od mekáče. V Makru jsem zakoupila bednu oblíbených tyčinek, umístila pod sedadlo spolujezdce a stačila během týdne spořádat. Co dodat, za tři měsíce jsem měla 10 kg navrch a celkově přibrala bezmála 20 kg.

Přidal se intenzivní hnědý výtok. Nejsem sice plašicí typ, nicméně jsem se to rozhodla sdělit na kontrole. Byl tam nějaký doktor na záskok. Důkladně mě sprdnul kvůli čemusi hned při příchodu, no jsem žena odvážná a zmiňuju se opatrně o svém intimním problému s výtokem. Pak doktor málem převrátil stůl, jak vzteky nadskočil.

„Výtok je snad v těhotenství normální!“

Raději jsem zmizela z ordinace a po vygůglení recenzí jsem zjistila, že nejsem sama, kdo má dojem, že je pan doktor kokůtek těžkého kalibru. Do příští kontroly naštěstí zmizel výtok i pak doktor.

Pohyby jsem jasně cítila od 12. týdne. Prý to není možné, ale nikdo mě nepřesvědčí o opaku. Poznám činnost svých střev od toho něžného šmátrání malýma ručkama a nožkama.

Cukrovka. Na zátěžovém testu zjištěna mírná těhotenská cukrovka, na diabetologii jsem nafasovala dietní plán a testovací zařízení. Byla jsem nucena ukončit svoje hodování, měla jsem příšerný hlad. Ranní hodnoty okolo 3,2, subjektivně popsáno, hlad, že bych ohryzala futra, i po velkém obědě se hodnoty ani zdaleka neblíží těm špatným.

Udělala jsem pokus. Bylo před vánoci, cukroví jsem měla napečené, řekla jsem si, že pro jednou se určitě nic nestane a spořádala jsem plnou misku svých cukrářských výrobků. Hodinu po jídle 6,5. Tak jsem ty cukry asi nějak zpracovala, kdoví, co mi to na testech naměřili.

O svém synovi jsem už před narozením věděla, že to bude hodné a klidné dítě. Hýbal se jen párkrát za den, kolikrát jsem šťouchala do břicha a on mi odpovídal jen slabým kopnutím, jako by mi říkal: „To víš, že jsem tady, jen zrovna relaxuju s PC na gauči.“

V kondici se udržuju každodenními vycházkami s dcerkou na saních a se psem. Škoda, že pes nemá zájem o tahání saní, v okolí jsou všechny cesty do kopce, občas by se to hodilo.

V posledním měsíci mě postihlo hnízdění a úklid jeskyně. Každý den jsem vysmejčila celý dům a chytala mě panika, že bych mohla začít rodit a někde měla neutřený prach. Snad bych byla schopná utéct z porodního sálu a jít to uklidit, jinak bych nemohla v klidu porodit. Taky se moje tělo začalo samo čistit. Skoro jako bych dostala klystýr několikrát denně. V kredenci jsem vytvořila rozsáhlé zásoby konzerv a hotových jídel pro dobu mé nepřítomnosti. Ještě, že jsem toho tolik nakoupila, zásoby se hodily i po narození mimča.

Jednoho sobotního včera jsem uspala dcerku a zmocnila se mě nutkavá potřeba upéct šlehačkovou bábovku. Nachystala jsem si suroviny, ale péct jsem nezačala. Malý sebou začal v břichu házet a kopat. Sedla jsem si, dala ruce na břicho a čekala jsem, až to přejde. Pohyby byly tak intenzivní a bolestivé, předtím jsem nic takového nezažila. Najednou strašně kopl, ozvalo se lupnutí a začala mi odcházet plodová voda. Tak jedem. Čekala jsem tu hroznou rychlovku.

Přišlo takové déjá-vu, stejné místo jako u prvního porodu, opět víkendový večer. Jen ta rychlovka se nakonec nekonala.

Jdu na vyšetřovnu, test na plodovou vodu ukáže, že je to opravdu plodová voda. Nález – otevřená na špičku, plod vysoko, kontrakce žádné. Paní doktorka konstatuje, že si půjdu lehnout. „Jste druhorodička, to se může rozjet rychle.“

Po každém mém pohybu vytékají kvanta plodové vody. Trousím za sebou použité vložky, až mi sestřičky raděj dají obrovskou inkontinenční plínu. No jo, co jsem si asi myslela, že v tomhle břichu ve stylu Obelixe asi bude? Nález se zatím nezměnil, ozvy v pořádku, jdu spát.

Tentokrát jsem zůstala ušetřena všech radostí v podobě klystýru, holení a napichování kanyly. Nad ránem už jsem byla víc otevřená, tak jsem se přemístila na porodní sál a celkem volně jsem si tam trajdala, koukala jsem z okna, pak zas jsem si vlezla na křeslo.

Až po dotazu porodní asistentky jsem si uvědomila, že vlastně pořád nemám žádné kontrakce. Při prvním porodu se mi ukázkově stahovalo celé břicho, teď jsem jen začala dostávat křeče do třísel. Ty byly postupem času hodně nepříjemné.

Otevřená už jsem byla na 10, ale asistentka pořád cítila lem okolo hlavičky a že dítě stále není dorotované. Poradila mi, že můžu zkusit trochu při kontrakci přitlačit. Zkusila jsem to a byla to opravdu rada nad zlato, podařilo se mi přetlačit tu bolest v tříslech.

Zkoušela jsem s asistentkou různé polohy, ve kterých budu tlačit. Zkusila jsem si kleknout a podepřít se rukama jako při kočičím hřbetu, pak ještě tlačit v leže na boku, ale zjistila jsem, že se mi nejlíp tlačí na zádech s přitaženými koleny, že tak se dokážu pořádně zapřít a do tlačení jde síla. Takže u mě tahle často zavrhovaná poloha vyhrála na celé čáře.

Asistentka do mě strčila ruku a uznala, že lem už zašel úplně, tak budeme rodit.
Tlak na konečník jsem stejně jako u prvního porodu neměla, takže jsem rodila na vyzvání. Přišla ještě druhá asistentka. Jen doktor nikde. Nějak nestíhal, byla neděle ráno a on byl sám na dvě oddělení.

„Kde je ten doktor?“ ptá se jedna asistentka druhé.

„Na vedlejším má rozdělanou paní.“

„Tak na něj kašlem a rodíme.“

Oops, možná ten klystýr mohli udělat, ale nic se neděje, výměna podložky, utřít a pokračujem. Zatlačím a chytá mě křeč do lýtka.

„Aúú, já mám křeč v lýtku, co mám dělat?“ Přijde mi to tak praštěné, že se začínám smát. Asistentka mi nohu masíruje a smějeme se už obě. Křeč povolila. Tlačím znovu.

Ten pocit, že se mi celý spodek roztrhne, už znám z prvního porodu. Teď ale hned neprochází hlavička. Dítě zůstává zaseknuté.

„Při další kontrakci zatlačte.“

„Necítím žádné kontrakce, cítím jen strašný tlak!“

„Tak prostě zatlačte teď!“

Tlačím ještě několikrát, syn je na světě, hned si ho beru, jsem na něj hrozně zvědavá. Je veliký, delším pobytem ve zúženém prostoru získal tvar hlavouna a má trochu nádech do fialova. Protahuje si nožky, je můj, už ho poznám vždy a všude. Dost žasnu, že mimino s obvodem hlavy 37 cm prošlo bez problémů a nezanechalo jediné škrábnutí.

Ještě placenta, skoro to nevnímám, jen že mi asistentka prohmatává břicho.

Přibíhá doktor.

„Dobrý den. Vše v pořádku?“

„Ano,“ odpovídá asistentka.

„Bez poranění?“

„Ano.“

„Placenta celá?“

„Ano.“

Podpis.

„Na shledanou.“

Jen se zvedne průvan, jakou rychlostí doktor zase zmizel. A já jdu odpočívat, čekají mě od teď dvě starosti i radosti.

Hodnotilo 47 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
jita22
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 1 inzerát 13.11.15 00:35

Tím textem pod nadpisem jsi to zabila, to nikdo nebude číst :) Ale jinak pěkný :)

 
umea
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 13.11.15 02:36

Uf, nebyla jsem schopna docist… urcite se to nekomu bude libit, mne nikoli.

Příspěvek upraven 13.11.15 v 02:37

 
LucieLho
Závislačka 4199 příspěvků 13.11.15 03:30

Me se libilo. Pobavilo :palec:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 13.11.15 07:22

Gratuluju k miminku, ale jinak je deníček hroznej. Hrozně těžko jsem to zkřoupla :,(

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 13.11.15 07:46

Prý dělůžka :lol: brrr. za to by ji měli zavřít.
Tak plůdek, dělůžka a @Tiger-lily v jednom mne donutily rozkliknout a přečíst porodní deník. Nelituji, líbil, četl se mi dobře a dokonce jsem se u něj usmívala. :mavam:
Gratuluji a celé rodině přeji mnoho zdraví :kytka:

 
Kikuška90
Neúnavná pisatelka 18908 příspěvků 13.11.15 07:52

Super super :pankac: Mě se to líbilo, žádnej problém se čtením jsem neměla :think:

 
Eemii
Neúnavná pisatelka 16328 příspěvků 13.11.15 08:16

Klasicky, dlouhy, nudny porodni denicek.

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 13.11.15 08:36

Mně se deníček líbil a pobavil mě :palec: Porod bez kontrakcí bych si taky nechala líbit :mrgreen:

Příspěvek upraven 13.11.15 v 08:36

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 13.11.15 08:37

Dobrej deníček :) Rozklikla jsem jenom kvůli dělůžce a plůdku a čekala, kvůli čemu ještě dostaneš sodu. A jsem mile překvapená, vtipně napsáno :) A kokůtek mě rozsekal :lol:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 13.11.15 08:47

:mavam: Ahoj děvčata. Deníček jsem napsala hlavně jako vzpomínku na příchod druhého dítěte. Holt opět jen těhotenství a porod :nevim: co k tomu vymyslet, nepřiletěli ani marťani ani Jim Carrey. Třeba příště bude něco zajímavějšího.

 
Lenka 80  13.11.15 08:47

Krasny denicek :potlesk: gratuluju ke druhe radosti.

 
Lenka 80  13.11.15 08:50

@Tiger-lily me se to fakt libi. cetla jsem to cele s usmevem.jsi vtipna. a mela jsi krasnej a pohodovej porod.

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 13.11.15 09:17

Ahojík autorka já dočetla teda ž do konece a musím říct že jsme se aj zasmála :lol: moc gratuluji k kloučkovi a přeji celé Vaší rodině hodně zdraví a štěstí :-)

 
Fiducia
Generální žvanilka 22115 příspěvků 13.11.15 09:24

Hezké, svěží :palec: Čekala jsem sodu za porodní polohu, ale za to, že těhotenství a porod je pořád stejné? 8o :lol:

 
pe-terka
Extra třída :D 11297 příspěvků 13.11.15 09:26

Mě se deníček líbil. Po přečtení nicku autorky mi bylo jasné, že „plůdek v dělůžce“ bude nadsázka. Deníček se mi dobře četl, byl vtipný. Opožděná gratulace k synkovi :kytka:

Příspěvek upraven 13.11.15 v 09:26

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 13.11.15 09:27

:kytka: Díky všem za komentáře.

 
Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 13.11.15 09:30

Plůdeček v dělůžce a doktor kokůtek mě opravdu pobavil :D

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 13.11.15 09:31

@Fiducia :lol: :lol: třeba se někdo k poloze ještě vyjádří

 
Fiducia
Generální žvanilka 22115 příspěvků 13.11.15 10:01

@Tiger-lily rozhodně :mrgreen:

 
Koty
Závislačka 3684 příspěvků 13.11.15 10:36

:mrgreen: Deníček jsem otevřela díky plůdku a dělůžce, které na mě vykoukly v úvodním odstavci a říkala si - no tvl, to bude peklo :mrgreen: :mrgreen: Nakonec popis porůdku předčil mé očekávání, byl napsán lehce a čtivě. Gratuluji k velkému klukovi :kytka:

 
Andenne
Kecalka 334 příspěvků 13.11.15 10:38

Pekny, svezi, a hlavne vesely denicek plny pozitivni optimisticke vyrovnanosti maminky, se kterou se deti jiste nebudou nudit:-)gratuluji!

 
Bjoucik.15
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 13.11.15 10:52

Mě se to líbilo :-) Úplně jsem viděla sebe s dcerkou s těmi koláčky, taky se nerada dělím :-D Na to, že je to obřík jsi porodila na 1+ ;) A porod bez kontrakcí? Závist a veliká 8) Gratuluju k synovi :kytka: :kytka:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 13.11.15 11:25

No deníček se četl krásně, porod tak skvělý že se tomu nechce ani věřit…a 37 hlavička…no parádně zvládnuté!!! :mrgreen: nicméně si neodpustím..a to všeobecně - proč proboha ženské tak žerete v tom těhotenství??? :roll: neprospívá to přece vám ani dítěti. jinak deník super :kytka:

 
Mamushka
Kecalka 310 příspěvků 13.11.15 11:32

@Tiger-lily :potlesk: denicek je suprovej, mne to pobavilo. :D a melas super porod, gratuluji k chlapeckovi :kytka:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 13.11.15 11:55

Tak rozklikla jsem to hlavně kvůli autorce denicku a nezklamalo. Přesně moje gusto psaní. Mělo to spád i vtip, takže za mě super ;)

 
solip
Kecalka 273 příspěvků 13.11.15 12:23

@LennaZS naprosto souhlasím :palec:

@Tiger-lily :potlesk:

 
dracek81
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 13.11.15 12:40

Krasnej deniček, vtipnej, nadnesenej, přijemnej, jen mě mrzí některé komnetaře, od včera jsem si přečetla par deničku a všude jsem měla pocit že u prijemnych porodu se holky nudí, co tam chcou, krev, řev, stres a deprese :pocitac:?ja si radeji počtu takovehle denicky teda

 
wera8
Kecalka 128 příspěvků 13.11.15 13:49

Taky jsem se pobavila, nechápu co by na deníčku mělo být nudného, pěkně napsáno a gratuluji :kytka:

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1521 příspěvků 13.11.15 14:52

Ty ses moje krevni skupina. Ten kokutek me dostal, ze takovych kokutku v bilem znam. Arogantni, nafoukani, jedem mi rekl, at si jdu k samanum, kdyz jsem pochybovala o tom, jestli je potreti nutny slauf do zaludku. Tak jsem k nim opravdu sla a ti me uzdravili hned.At Ti synek hezky roste a dela radost. :lol:

Příspěvek upraven 13.11.15 v 14:56

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 13.11.15 14:53

Nudně dlouhý..

 
Dojcanis
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 13.11.15 14:53

Nudně dlouhý..

 
Mis1983
Kelišová 5157 příspěvků 13.11.15 14:53

Moc hezky napsané, mělo to spád, nadhled a bylo to mile vtipné!!!

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 13.11.15 15:49

@reinkarnace
tak s tím mohu souhlasit…první, co mě napadlo, sakra ženská je těhotná, tak si myslí, že může „beztrestně vyžrat“ všechy hypermarkety a fastfoody z jídla. Toto já nechápu, ale třeba to je tím, že mě nepostily žádné těhotenské chutě, max. drobné výkyvy. Ke konci jsem dokonci i chuť k jídlu vůbec neměla. Kdyby to byly alespoň trochu zdravá a výživově hodnotná jídla, ale tyčinky, hamburgry…Ale třeba to byla nadsázka.

Jinak pěkný deníček, četl se mi dobře :palec:.

 
Uživatel je onlineRoseK
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 13.11.15 16:31

Super deníček, pěkně se četl a vůbec to nebyla nuda :) co taky čekat od @Tiger-lily
:kytka: blahopreju k synovi

 
blobfish
Závislačka 3692 příspěvků 13.11.15 16:51

Nuda? Deníček se mi jako jeden z mála porodních fakt líbil a porod (taktéž jako jeden z mála zde popisovaných porodů) taky!

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 13.11.15 18:40

@reinkarnace K tomu žraní - u mě to byla věc čistě fyziologická - opravdu jsem měla tak strašný hlad. Když jsem potom musela držet tu dietu, bývalo mi úplně mdlo. U první jsem to tak vůbec neměla, naopak mi spíš bylo někdy šoufl nebo mě pálila žáha. :nevim:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 13.11.15 18:43

@Adinka_2012 :oops: že ještě rozebírám ty žranice - možná to moje tělo potřebovalo, začínala jsem někde s bmi asi 16

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 13.11.15 18:48

Ještě jednou dík všem za komentáře, pozitivní i negativní. Těch, kterým se deníček nelíbil, bych se chtěla zeptat, jestli jim vadí, že v něm nebylo něco vzrušujícího, co se obsahu týká, nebo je jen prostě nudil styl?

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 13.11.15 19:42

@Tiger-lily S bmi 16 by ses měla takhle „živit“ i mimo těhotenství :lol: :lol: :lol: beru zpět :cert:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 13.11.15 19:42

@Tiger-lily
Tak to pak naprosto chápu, jste opravdu hodně hubená. Je pravda, že si tělo dokáže říct, co potřebuje a co mu nedělá dobře…Ale i tak ty „mekáče“ a hory tyčinek vypadají blbě :lol: :lol: :lol:

 
majki.r
Extra třída :D 12448 příspěvků 13.11.15 21:17

Moc pěkný deníček, četl se lehce a svěže. Nudný mi nepřipadal ani trochu :kytka: A gratuluji k miminku :kytka:

 
Lajka09
Závislačka 4654 příspěvků 13.11.15 21:28

Supr vtipný deníček, psaný s lehkostí a příjemnou nadsázkou. Celkem se divím, že to někoho nudilo 8o

 
sparkling
Kecalka 135 příspěvků 13.11.15 22:38

Líbí :)

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 14.11.15 13:57

To mě dokáže dost „nasrat“… „Nic se neděje, nikoho nerozřezávali, dítě zdravý, tak to je ale nuda…“ Sakra ženský, to čtete jen dramata a katastrofy???

Jinak mi se to líbilo, ne jednou jsem se pousmála :potlesk: :palec:

Nechápu, proč lidé vyhledávají jen smutek, zlobu, nenávist a nestačí jim třeba šťastný konec ;)

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 14.11.15 23:55

Ani nevíš, jak jsem ráda, že „dělůžka“ a „plůdeček“ je výmysl doktorky, a ne Tvůj :mrgreen:
Dobré čtení, začátkem jsi skoro do puntíku popsala mé aktuální těhotenství (testy nic, doktor nic, ale já přece vím, že jsem těhotná! Bum ho, za týden dálnice jak vyšitá a HCG vysoké:):) ).

Jinak proč bys měla dostávat sodu za polohu, když Ti vyhovovala ze všech vyzkoušených nejvíce?

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 15.11.15 10:43

Hezké!

 
biskupka
Kecalka 287 příspěvků 15.11.15 18:32

:potlesk:Prímovní, díky dneska jsem se potřebovala zasmát, bo jinak bych tu svoji dvojku vyslala na měsíc…

 
Fassatka
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 18.11.15 12:40

Co je to plůdek??? 8o

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 18.11.15 12:45

@Fassatka :mrgreen: že by to nebyla typická lékařská terminologie?

 
Klarca99
Povídálka 37 příspěvků 09.01.16 22:26

Mě se líbilo a text pod nadpisem někdo může brát jako nadsázku na „mimisky, manži“ atd. a někdo prostě jako vcelku milý výrok lékaře ;)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama