Od začátku až do konce II.

Těhotenství

Někdy vás překvapí ta část rodiny, od které to normálně nečekáte. :)

Určitě mnohé maminky podiví, že jsem ani necítila kopání. A věříte mi, že opravdu ne? Přítel prohlásil, že je naše dítko inteligentní už v tomhle stádiu. Proč se snažit, když o tom maminka s tatínkem ještě neví? První kopání se objevilo asi týden po provedení domácího testu. Příteli jsem to neřekla, strašně jsem se bála, že změní názor a nebo to nějak zakřiknu. Počkám si tedy, až po návštěvě doktora.

Uběhl další týden a konečně nastal den kontroly. Mám opravdu velmi příjemného gynekologa, příjemný a snaží se každou návštěvu co nejvíce zpříjemnit povídáním. Už v recepci u sestřičky jsem s úsměvem čekala, až budu moct vejít. Otevření dveří ordinace s usměvavým panem doktorem pro mě bylo vysvobození. JE TO TADY!!

Vysmátá a natěšená na lékařské potvrzení těhotenství jsem se posadila v křesle a objasnila, s čím přicházím. Pan doktor si vše pečlivě zapsal do počítače a vyzval mě ke kontrole ultrazvukem. Vyhoupla jsem se celá vysmátá na kozu a čekala, co se dozvím. Po první minutce na ultrazvuku se mě pan doktor znovu zeptal, kdy že jsem naposled dostala MS. Tak jsem opět oznámila, že to bylo asi 14 dní zpátky (3 týdny bráno od začátku MS). Jen pokýval hlavou a znovu se zadíval na ultrazvuk.

„No slečno, začněte si balit věci, máte před porodem, jste odhadem ve 32. týdnu.“ COŽE??? 32. týden? Začala jsem okamžitě uvažovat, jestli můj normálně spolehlivý a hodný pan doktor není náhodou pod vlivem. Pochopil můj výraz a hned mi všechno ukazoval na ultrazvuku. No opravdu. Konec 7.mého/začátek 8.mého měsíce. A že jestli chci, tak mi může rovnou říct i pohlaví, jestli mám zájem. Na to jsem mu jen vyplašeně odvětila „A to už se dá poznat?“

V tu chvíli se mě dotklo, že se začal smát, ale nyní zpětně mi tato otázka přijde také velmi komická. :D Chlapeček :) Probrali jsme tedy všechny náležitosti a dohodli se na tom, že provádět některé vyšetření (od dědičných vad po další běžné vyšetření během těhotenství) už nemá význam, zkazilo by nám to poslední 2 měsíce a případná interupce by už stejně nebyla možná.

Poslal nás tedy jen na komplexní ultrazvukové vyšetření do fakultní nemocnice. Chlapeček byl malinký, ale srdíčko tlouklo krásně, 10 prstů na ruce, 10 prstů na noze a orgány se jevily, že jsou také všechny takové, jaké by v této fázi těhotenství měly být. Abych ale zbytečně nepředbíhala, po odchodu z nemocnice jsem okamžitě volala příteli, abych mu oznámila, co jsem se dozvěděla.

„Ahoj miláčku. Tak už jsem venku z ordinace,“ vysmátě jsem zašveholila do telefonu. Je překvapivé, jak si tyto zásadní rozhovory člověk pamatuje slovo od slova.
„Ahoj, tak co?“
„Nooo… sedíš?“
„Nesedím, co se děje?“ trochu nervózně.
„Tak si okamžitě sedni.“
„Nemůžu, jsem venku a kouřím. Ale opřu se.“ Sice jsem věděla, že se ani neopřel, ale varovala jsem ho. :D
„Miláčku, jsem v 32 týdnu.“
„V kolikátém?,“ překvapený a zvýšený hlas. Juhuuu, hned to budou vědět všichni sousedi :D
„32. týden. Trochu jsme to prošvihli. To je začátek 8. měsíce.“
„Vždyť nemáš břicho!!“ zaječel do telefonu. „Kde jsi to schovávala?“
„Nosím ho v batohu.“

Začal se smát a okamžitě se dožadovat, jestli vím, co to bude. Přítel se strašně těšil na holčičku, ale to víceméně díky tomu, že už jednu má a ví, do čeho by šel. Ale na vidinu malého klučiny, který s ním bude více sdílet společné zájmy, se začal těšit velmi brzo.

Další rozhovor proběhl hned při mé cestě autobusem domů. Museli jsme přece vymyslet jméno. :D Co kdybych začala rodit. :D První jméno, které přítel vymyslel, bylo Daniel. Prvně se mi nelíbilo, ale po pár dnech přemýšlení jsem se do něj zamilovala. A stejně tak miluju svého syna. :) Ale to opět předbíhám.

Moje cesta z Ostravy k nám trvá zpravidla 45 minut. Tudíž času na přemýšlení o jméně bylo spoustu. Brali jsme to spíše s humorem a vymýšleli pro nás co nejvíce komická jména. Tím samozřejmě nechci urazit nikoho s těmito jmény, ale v tu chvíli nám komické přišly. Od Adolfa, Zlatoslava, Bohumila až třeba po Bohdana (Můj nápad!! Pamatujete si film s Vlastou Burianem? Bohdan Kocharovski. :D To by bylo jméno…).

Večer po návratu od doktora jsem stav svého těhotenství oznámila doma. Máma už nemohla ani vytáhnout nápad s potratem, v 8. měsíci? HAHA!! :D Večer jsme se s přítelem uvelebili v postýlce a on čekal, až konečně ucítí ono kopnutí svého syna. Trpělivě vydržel dobré dvě hodiny, než si náš syn usmyslel, že si teda trochu bouchne (popravdě nevím, zda bouchl ručičkama a nebo kopnul nožičkou), ale na druhé straně, než měl přítel položenou ruku. :D Tak čekal trpělivě dál, ale dočkal se. :)

Druhý den jsem celá nadšená začala obvolávat druhou stranu rodiny - mého mladšího bratra, tátu a jeho současnou ženu. Bratr to vzal velmi nadšeně a zodpovědně. Hrdě se hlásil k tomu, že bude strejda a syna mi náležitě rozmazlí. :D Následující dny mi od něj neustále chodily smsky se jmény, co vymyslel. :) No nedali byste mu pusu? :) Dále jsem volala mému tátovi, abych mu také oznámila, že bude dědečkem.

„Ahoj tati, neruším?“
„Ne nerušíš, jsme doma.“
„Tati, chtěla bych ti něco říct. Ale sedni si. Je to trochu překvapivé a rychlé, ale budeš v poměrně brzké době dědečkem,“ řekla jsem to trochu opatrně a čekala jsem další naštvaného rodiče. Přece jen s přítelem nejsou všichni kamarádi.

„Ty jsi těhotná? Gratuluju. Kdy se přijedeš ukázat? A kdy to bude?,“ opravdu hodně nadšeně. Ani nevíte, jak mi to hned zvedlo náladu o dalších 100 %.
„Noooo docela brzo.“
„Jak brzo? To je kdy?“ Naše rozhovory s tatínkem jsou někdy komické, než se dostaneme k tématu, uběhne spousta času. Díky bohu za neomezené volání.

„Termín mám koncem prosince.“
„Jak koncem prosince? Je listopad, nemůžeš být těhodná 13 měsíců!! Nebo to už plánuješ takle dopředu?“
„Ono se to blbě vysvětluje, termín mám letos, koncem prosince.“ Následovalo cákání vody a takový ten hnusný zvuk, když přejedete například mokrým prstem po vaně. :D
„To to na mě takle vybalíš?“
„Já ti říkala, ať si sedneš!!“
„Sedím… Ve vaně.“ To už jsem se opravdu musela začít smát. :D No není lepší místo? Hned si utopit dědečka…
:D
Následovaly velké gratulace od něj i od jeho ženy a podrobné vysvětlování, proč to vím tak pozdě. :)

Hned jsme se domluvili na návštěvě, abych se ukázala, jak už se mi koooonečně trochu zvětšilo bříško. Nikdo nevěřil, že jsem opravdu v 8. měsíci. :D Zároveň má můj otec obrovské díky za to, že ho mám. Jen díky němu a jeho manželce jsem dokázala získat v tak rychlém čase velkou spoustu oblečků pro malého. Sám má teď jednu 3letou a a druhou půlroční holčičku. Takže i přes varování, že se tam občas něco růžového najde, jsem dostala obrovskou kupu oblečků. :) Zbytek dokoupit už nebyl problém. S vědomím, že i kdybych nedejbože rodila o trochu dříve, tak pro syna věci mám. :) Vše vypráno, uklizeno a připraveno na příchod toho malého človíčka.

Následovalo pár dalších návštěv u táty, aby mě mohl trochu ještě děsit s blížícím se porodem. :D Na jednu ale opravdu nezapomenu, ačkoliv nejsem škodolibá. Seděli jsme u stolu a probírali nějaké blbiny, když moje 3letá sestřička přiběhla k tátovi a začala se na něj šplhat. Táta jí okamžitě začal směřovat k její mamince, aby se šla šplhat po ní. No to prostě ne!! Začala ječet že nechce k babičce. :D Nám to hned nedošlo, ale ona to musela od někoho zaslechnout. Táta je v současné době ženatý s paní, která je o 5 let starší než já.. :D Docela vtipné vědomí toho, že můj syn bude mít o 5 let starší babičku než mámu. :D

U stolu to nikomu nedošlo. I když toto téma se řešilo hodně často. Tátovi vždy přišlo vtipné to, že kdybych já měla dítě dříve než jeho žena, tak ona by byla babička dříve než její vlastní máma. No nenaštvalo by Vás to? :D :D

Opět si udělám oddych a na tu poslední část si vynahradím opět další deníček :)

Pěkný den. :)

Hodnotilo 19 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
AngelikaO
Závislačka 4434 příspěvků 19.02.14 00:13

Hmmm, poněkud zvlaštní deníček. Až trochu k neuvěření. To jsi necítila celých 7mesicu nic?
Každopádně, hodně štěstí a zdraví ;)

 
smejdka
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 19.02.14 06:45

Hele a ja tomu verim, zrovna vcera jsem se o tom bavila s doktorem, jak baby cekaji na zlucnikove vysetreni a porodi dite:-) ja nebyt tretimatka, tak je to se mnou asi stejne: jsem na prelomu 6-7 mesice a maleho citim poradneji az ted, tak od 25 tydne, a to vim, co cekat a hledat :-) Otehotnela jsem evidentne nehodou pri kojeni bez MS, ze jsem v tom jsem poznala hned asi v 5 tt pouze nejakou intuici, coz bych u prvniho tehotenstvi samozrejme nepoznala. Placentu mam pres predni stenu fakt sikovne, tlumic luxusni, pupek po dvou detech rychle za sebou vytahanej, takze tehotne jsem vypadala i jako netehotna - a ditko neuveritelne " line". I u prvniho tehu jsem mela placentu na PS a mala kopala jako o zivot, ale tohle je fakt jine…kolikrat jsem uplne na nervy, maleho jsem ted treba 3 dny necitila, no a pak si tukne stylem „halo tady miminko… Nebo taky prd“ :-) jinak je v poradku, roste ukazkove:-)

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 19.02.14 08:19

Taky se divím, ale vím, že jsou takové případy, i když tam se to zjistilo dřív…
Já poznala, že jsem těhotná díky prsům, které mě svědili a měla jsem v nich šílené pnutí, takže jsem zpozorněla a dělala si pak test :) Tou dobou jsem byla cca v 5-6 týdnu.
Držím palce ať jste zdraví a ať se mamka umoudří, i když to co udělala už nezmění :(

 
joaska  19.02.14 08:22

Tohle fakt zavidim. ja zvracela snad už když spermie spatrila vajicko. :roll:

at vse dobre dopadne. :kytka:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 19.02.14 08:44

Je to k neuvěřením, ale věřím, že je to pravda. Já obě těhotenství věděla od samotného počátku, tak těch 9m bylo hoooodně dlouhých..no každopádně se těším na pokračování :pankac:

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 19.02.14 09:12

No, to je teda až divné, já jsem teď v 8. měsíci a i když mám břicho malé, vidět teda jde dost :) Můžu vědět, jakou jsi měla postavu před otěhotněním? Mě nejde do hlavy, že by to na někom štíhlém nešlo vidět, naopak u silnější holky to asi fakt nemusí být poznat dost dlouho.

 
wewa
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 19.02.14 09:31

Já nevím já měla teda 54Kg na 165cm a poznala jsem těchu díky dálnici na testu, o týden později u doktora jsem byla 11+2 a první bublání přišlo teda kolem 22 týdne, pak už jen zabořená hlava v žebrech a v 8 měsíci byla zřetelně poznat vyšpulená nožička nehledě na to že se mi můj vak samovolně pohyboval :D takové vlny nemívají ani moře :).

 
Kry5t0fek
Kecalka 355 příspěvků 19.02.14 09:34

Já jsem tomuhle nikdy nevěřila, že ženské zjistí že jsou těhotné až když rodí :D a potom co jsem byla těhotná a pohyby jsem cítila před 20tt a k tomu 30tt a výš je viděli přes triko i ostaní, tak mi to přijde ještě víc jako hloupost… je fakt že já jsem hodně štíhlé postavy, tak u silnějších to je asi jiné a ještě když je líné dítě, tak možná… každá je jiná a jinak vnímá své tělo, já jsem věděla že jsem těhotná i bez testu ;-)

 
Reee
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 19.02.14 09:51

Poznat těhu v 32tt je opravdu unikát, ale nejsi jediná, znám takový případ taky, a to ta žena čekala dítko č.6! Přeji hodně štěsstí do života, tobě i malému :kytka: krásný deníček

 
miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 19.02.14 09:58

Nerozumiem tomu..jak to beslo nezistit? chapem nechybajucu MS, ale priznaky sekundarne ma kazda zena..

 
myskalucka
Echt Kelišová 7908 příspěvků 19.02.14 10:06

Tak chápu, ze se to da nezjistit a jet se zlucnikem a porodit dítě :mrgreen:. Mužů se zeptat, jak dlouhé mas cykly? V prvním deníku pises, ze ti vynechala MS, ze jdeš za 14 dni k lékaři a u doktora hlasis, ze MS byla před 3 týdny :think: :?: Omlovam se za rypani, ale tohle mi fakt nesedí.

Příspěvek upraven 19.02.14 v 10:08

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 19.02.14 10:09

Chtelo by to nejake fotecky…

 
ladyseta
Povídálka 31 příspěvků 19.02.14 10:40

Tohle mi trochu připomíná pořad: „Nevěděla jsem že jsem těhotná“, kde ženy jedou do nemocnice s otravou jídlem a najednou jim někdo ozmámí, nemáte otravu, rodíte… docela síla. Přeju všechno nejlepší a hodně zdraví tobě i synovi :-)

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 19.02.14 10:55

@Rakosnicek1983 ahoj. Takova mala baculata. On mi i doktor rikal ze by za zadnou cenu nerekl ze jsem tak daleko. A i s dohadem zda jsem tehotna by dlouho vahal. Bricho jsem mela hodne do sirky a placate pomerne.

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 19.02.14 11:01

@myskalucka ms mi trva 7dni. Brano 14 dni cekani na prohlidku + predchozi 1 tyden ms (ja se ridim dnem kdy zacne). Takze to sedi :palec:

 
zivo3ka
Kecalka 171 příspěvků 19.02.14 11:12

Moje kamarádka to zjistila v šestém měsíci každý měsíc měla normálně ms a pohyby začala cítit až když to věděla…přibrala celkově asi 5 kilo. A ke všemu každý den brala antikoncepci. K doktorovi nešla kvůli vynechání ale na běžnou kontrolu. takže vím že se to stát může.

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 19.02.14 11:12

@wewa To ja mam 153cm a 70kg. Vetsina usazena v oblasti stehen, zadku a bricha.

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 19.02.14 11:12

@wewa To ja mam 153cm a 70kg. Vetsina usazena v oblasti stehen, zadku a bricha.

 
myskalucka
Echt Kelišová 7908 příspěvků 19.02.14 11:43

@Batka : takže doktor se neptal na poslední MS ale kdy mela byt MS? Ty pises, ze poslední MS byla 3 týdny před kontrolou, tak mi to nejde do hlavy, když vlastne před 3 týdny už nedorazila. :think:

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 19.02.14 11:54

@myskalucka aha ted na to koukam :mrgreen: spatne napsano v denicku :)

 
novakova.t
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 19.02.14 13:01

Kamarádka byla silnější postavy a navšívila mě v prosinci, tak jsem si řekla že trochu přibrala no a ona na mě že v únoru bude rodit :mrgreen: a ted se jí narodila krásná slečna. Tak že zázraky se dějí a na někom to opravdu není vidět :hug:

Příspěvek upraven 19.02.14 v 13:01

 
sofia3
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 19.02.14 14:08

Já nechápu jak jsi mohla čekat na lékařské potvrzení těhotenství (jak píšeš ve 3 odstavci) a pak sdělit lékaři, že MS byla před 14 dny. Celé mi to nesedí.

Příspěvek upraven 19.02.14 v 14:09

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 19.02.14 16:00

@sofia3 Co je na tom k nepochopení? Prostě jsem chtěla mít prvně potvrzené ve kterém týdnu jsem než to řekni u rodičům. Že jsem těhotná jsem věděla už po udělání těhotenského testu, ale který týden/měsíc to si z prstu nevycucám :mrgreen:

 
Korčulka86
Ukecaná baba ;) 1886 příspěvků 19.02.14 18:13

Dost divnj deníček? To si do 32.tt nepoznala, že jsi těhotná??? 8o :roll: 8o Hmmmmm nejedná zase o nějakej fake??? :think: :think: :think: :think:

Příspěvek upraven 19.02.14 v 18:18

 
Batka
Kecalka 377 příspěvků 19.02.14 18:44

@Korčulka86 Fake to neni. :) S MS, bez nalad, bez chuti, bez kopani, bez pribrani, bez nevolnosti a to ani nevim jake dalsi priznaky jsou. Fakticky ne :) to by pak vsechny zenske musely pro jistotu provadet pravidelne kontroly zda taky nejsou tehotne, jen pro jistotu :D :kytka:

 
emily13
Stálice 63 příspěvků 19.02.14 19:41

No tak to bude asi týden bez ms + 14 dní, než šla k dokturu ne?:) to by pak byly 3 tydny

 
Clarietka
Stálice 89 příspěvků 20.02.14 09:13

Pěkný deníček, hodně jsem se nasmála, těším se na další pokračování. Jinak taky gratulace, a hodně štěstíčka oběma :mavam:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 25.03.14 18:58

Já bych to své těhu asi nezaspala ani kdybych chtěla :D to zvracení až do 6 měsíce bylo úděsné :D:D :D Ale tak jste měla štěstí! :D Gratuluji :))

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama