2 týdny štěstí a pak neštěstí

Snažení

Když jsem vysadila antikoncepci, myslela jsem, že otěhotním napoprvé nestalo se. A když jsem poprvé viděla čárku na testu, myslela jsem na to, jak budu za pár měsíců držet v náručí své miminko. A i když jsem stále počítala s možnými komplikacemi, na to, co se stalo, jsem nebyla připravená...

O miminko jsme se snažili 4 měsíce. 3 měsíce pohodově a 4. měsíc jsem zapojila ovu testíky a stojky :-) už asi 4 dny před termínem menstruace mi bylo trošku nevolno, ale nevěřila jsem tomu. Jenže pak se nedostavil předmenstruační syndrom a pak ani samotné měsíčky.
Na testu se ukázala slaboučká čárka a já po dvou dnech nedočkavě běžela ke gyndařce. Ta řekla, že vše nasvědčuje těhotentsví, ale že je brzo. A já se začala radovat. Zvlášť, když přibývaly příznaky. Jen ta čárka na testu mě znepokojovala, protože mrcha sílila velice pomaloučku.
V práci jsem se šetřila a už koukala na internetu na oblečky, kočárky, postýlky.

Za týden jsem začala špinit a pro jistotu skočila na kontrolu. TO jsem ale nečekala. Za poslední týden žádná změna,plůdek se nevyvíjí, sliznice nezvětšuje. HCG bylo malé a za dva dny se ještě snížilo a dostavilo se krvácení. První dva dny jsem byla spíš zaprdlá, potichu a chtěla jsem být sama. Vždycky jsem si myslela, že jsem citově otrnulá, jenže … co přišlo po těch dvou dnech bylo jedno z těch těžkých období v životě.
Z ničeho nic a kdekoli mě to přepadalo- byla jsem roztřesená, klepal se mi hlas, chtělo se mi brečet. Jenže vždycky v tak nesprávnou dobu, na nesprávném místě. Diskuze o těhulkách jsem nemohla číst, jak to bolelo.
Stýskalo se mi po nevolnostech a bolestech zad. A najednou, jakoby svět neměl smysl, neměla jsem se na co těšit.
Prostě totální pád z těhu eforie přímo na hubu!

Přešlo to (snad ) až za týden, kdy jsem se doma pořádně vybrečela do polštáře. Hormony asi hold taky dělají svý. Brečela jsem asi 4 hodiny, možná dýl, ale aspadlo to ze mě, jako těžký kámen.

A teď? Těším se na další těhu a zároveň se bojím a budu se bát, že by se opět mohlo něco stát. A taky se bojím, že prostě pořád budu vzpomínat na moji první fazolku (spíš teda tečku). Snad to při dalších šťastných zážitcích přebolí.

Tohle jsem napsala, abych se uklidnila, že snad nejsem hysterka a že tyhle reakce jsou normální. A jestli ne, tak snad, když si to přečte jiná, stejně smutná snažilka, tak si nebude připadat tak sama.

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Niky7  22.09.10 18:06

Tak hodne stesti do noveho miminka a at to vyjde :hug:

 
JaňulkaX
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 22.09.10 18:27

to mě moc mrzí, viděla sem tě ve snažilkách, kam jsem občas jukala… bude líp, věř mi :) stalo se mi to samé a za dva měsíce se nám zadařilo znovu. Buď ráda, že je tvé tělo schopné otěhotnět, že máš v pořádku ovulaci, průchodné vejcovody, atd, příťa nebo manžel, že je po této stránce taky v pořádku, to je dobrý start :wink: držím palce :hug:

 
Moniw
Nováček 7 příspěvků 22.09.10 21:27

Neboj, bude to dobré. Ono to je poprvé údajně hodně časté, ani se o tom neví. Asi bych příště nespěchala na testy a..... vyhodnotila situaci podle jedné staré knížky „z půdy u babičky“. Tehdy se k lékaři nechodilo rozhodně dřív než za 14 dnů po vynechání, do té doby to byla jen opožděná MS.
Jinak jsem podobnou situací také prošla. Po ročním snažení úspěch, jen to od samého začátku nevypadalo standartně… a v sedmém týdny velké bolesti a kaluž krve - konec. Ale za další rok jsme počali chlapečka, dnes mu jsou už dva roky a na nevydařené těhu už nemyslívám - ale dlouho myslívala.

 
Lumpi1
Závislačka 2844 příspěvků 23.09.10 08:49

Ahoj, tvá reakce je naprosto normální. Já jsem tohle těžko nesla i když už jsem doma měla úžesnou holčičku. Bylo to těžké nejen pro mě, ale i pro manžu. On se tak strašně těšil, že budeme mít druhé mimčo. O tu fazolku jsme přišli po půl roce snažení a otěhotněla jse až za rok a půl. Už jsme si mysleli, že mít děti nebudeme. Za měsíc se mi narodí klučíček a strašně se na něj těšíme, i když manža chtěl i druhou holčičku, na chlapínka se taky strašně těší.

Doktorka mě uklidoňovala, že se to stalo protože, že ten plod nebyl úplně v pořádku. Je lepší si počkat na zdravé miminko. Přeji ti mooooc štěstíčka.

 
Choli
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 23.09.10 09:15

Také držím palce!

 
maluvka
Kecalka 111 příspěvků 23.09.10 09:24

To znám, stálo se nám to 2× a teď máme 2 zdravé kluky.
Přeji hodně štěstí. :kytka:

 
Drabkova Blanka
Nováček 6 příspěvků 23.09.10 14:54

Neboj, příští těhotenství bude v pořádku. Prošla jsem si tím samým, akorát já už byla asi 8 týdnů těhotná, takže já jsem skončila nakonec v nemocnici na čištění dělohy. A za půl roku jsem zase otěhotněla, vše probíhalo normáleně, ale je fakt, že jsem se celé těhotenství bála, ale stálo to za to. Teď už mám skoro dvouletýho rošťáka. Tak držím palečky, ať se to brzy povede!!!

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 24.09.10 14:08

Ať to příště vyjde!

 
lenulka84  26.09.10 19:32
...

Ahojky, drzim pesticky. ja si to prozila 3× a pokazde jsem skoncila v nemocnici. Chceme se zacit uz snazit tak snad nam to uz vyjde. Bat se budu porad ale snad to zvladneme my i vy…

 
Mikeila
Ukecaná baba ;) 2199 příspěvků 07.10.10 10:47

Ahojky :kytka:
Neboj se, všechno bude v pohodě a hlavně bude lépe.
My jsme si prožili 6let čekání, vždy při absolvování ivf…to nesnesitelné čekání, zda dorazí…a ona potvora pokaždé vážně dorazila. Už, už to vypadalo nadějně, ale ouha, dopadlo to jako u tebe,hcg začalo klesat, přišly příšerné křeče a krvácení a vše bylo zase na začátku. Ale te´d se radujeme, po prvotním strachu, že to dopadne zase úplně stejně…máme za sebou skoro konec třetího měsíce a pomalu mě strach opouštět začíná.
Přeji moc moc moc štěstíčka a držím pěstičky, seč to jenom jde :kytka:

 
yenkee
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 19.10.10 16:11

Já sama mám podobnou zkušenost :-( , stačí tři měsíce odpočinku a z vesela do nového pokusu. :-) Neboj určitě se ti to mimi podaří :mavam: .

 
Macinkaa
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 20.10.10 19:29

Holky nechci to zakřiknout, ale asi se zadařilo :dance: :lol: Ne asi určitě! Budu teta :srdce:
Moc gratulujeme zlato moje :dance: :srdce:

 
Gaba80
Kecalka 142 příspěvků 05.12.10 22:54

Smutné :cry: taky se mi tohle stalo, ale byla jsem na konci prvního trimestru… Na svého andělíčka myslim pořád :andel:
Drž se, vyjde nám to a budeme mít krásná a zdravá miminka :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama