26.5.03 Marečkovi je 1 týden

Rodičovství

Zázrak pokračuje? Mareček se přestěhoval v pátek 23.5.03 z porodnice k nám domů, rozkoukává se tady a podle všeho je šťastný, stejně jako my. Už ho viděly i obě novopečené šťastné babičky, oba dědečkové, a aspoň na fotkách i pradědečkové a prababičky. Teta Karolína mu bude říkat Máčku. Všem se moc líbí, a jsme rádi, že vše dobře dopadlo, i přestože byl léčen během těhotenství Anopyrinem a Fraxiparinem.

Je úplně zdráv, potvrdila to i paní doktorka, která u nás dnes byla doma, další kontrola je za 3 týdny v ordinaci, nebo telefonicky při problémech. Má užívat kapky vitaminu AD a vitaminu K.
Má taky za sebou, ještě v nemocnici, i první očkování proti TBC.
vPeťulce dnes kontrolovali INR, protože užívá pro riziko trombózy tablety Warfarinu, který ale nepřestupuje do mléka, tak jsme klidní, protože Mareček mléko saje po dvou hodinách a moc mu chutná.
Už jsem musel dokonce koupit kloboučky na bradavky, jinak by je svým sacím úsilím Mareček asi brzy zničil. To, že chce pít dává najevo asi po dvou, někdy po třech hodinách, v noci tento rytmus dodržuje.

Těším se tajně, že interval hladu se bude alespoň v noci prodlužovat, protože spíme všichni tři v ložnici, Mareček ve své modré postýlce. Ráno dnes například vstával asi v 5,30, takže jsem ho přebalil a už jsem nešel spát, asi by to stejně nemělo cenu. Budíka jsem měl na 6,30.

Taky Marečkovi dnes doporučeně přišel rodný list, takže se chystáme na zdravotní pojišťovnu a úřady zařídit pojištění, přídavky, atd.

Taky zvažujeme, že koupíme elektronickou chůvu nanny za 2.900 korun chránící před syndromem náhlého úmrtí kojence. V nemocnici to doporučovali maminkám, které chtějí více dětí. A to my chceme.

P.S.1 Prosím o event. radu toho, kdo má zkušenosti s elektronickou chůvou. Kdo to vůbec nezná, může se podívat na stránku www.nanny.cz.

P.S.2 Moc děkuji za přání a ohlasy na zprávu o narození našeho Marečka, všem přeji radost z jejich dětí a těm kdo je ještě nemají a moc je chtějí, ať ještě vydrží, i ony a oni se dočkají. Moc jim to přeji.

Zdeněk

Váš příspěvek
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 27.05.03 19:19

Ahojky Zdendo, Peťulko a Marečku!

Krásně se to čte. Já zatím bohužel patřím do řad „urputných“ snažilek, ale mojí sestře se 9.5. narodila Barborka, takže vím, o čem píšeš. Až na to, že Barborku nemám v ložnici:) Mám ji od sebe 100 km:(
Krásně si to užívejte, musí to být nádhera svírat v náručí ten „svůj“ uzlíček štěstí. Marečkovi přeji moc a moc stěstíčka do života a vám ať dělá jen a jen radost

Ahojky Montička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.03 19:23

S monitorem mame dobrou zkusenost, koupili jsme ho na www.rumburak.cz maji ho tam do konce levnejc nez u vyrobce.
Zdravim Irena

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.05.03 20:35

Velmi moc gratuluji k Marečkovi a přeji ať vám přináší samou radost! Taky máme doma 2,5m starého (spíš mladého) broučínka. K chůvičce Nanny chci napsat, že je to opravdu výborná věc. Moc se nám osvědčila a hlavně mi přinesla klidnější spánek. Především první týdny po návratu z porodnice jsem byla ze všeho hrozně nervózní a měla o malého strašný strach (ten mám samozřejmě i teď) a ta chůvička mi dávala trošku pocit, že kdyby s malým něco bylo, tak začne pípat a vzbudí mě.
Tak ať se vám daří!
Ahoj
 Monika

barca4
Povídálka 21 příspěvků 01.06.03 22:21

Děkujeme a přejeme totéž, zdravíme všechny zúčastněné na snažení, jenom z naší zkušenosti víme, že nesmí být opravdu „urputné“. I paní doktorka nám říkala, že nesmíme myslet na to, že si děláme miminko. Já vím, že jsi to napsala s trochou nadsázky ale radši to připomínám. Barborku též pozdravujeme.
Zdeněk, Peťulka a Mareček

barca4
Povídálka 21 příspěvků 01.06.03 22:26

Moniko, děkujeme za radu, už jsme Nanny koupili, a už máme podobnou dobrou zkušenost, hlavně ten noční klid, že vše je v pořádku. (Klid je jen trochu rušený křikem při hladu a mokrých plenkách). Naštěstí chůvička píská jen když ji zapomeneme vypnout vyndávajíc Marečka z postýlky. Jak se jmenuje Váš brouček?
Zdenda, Péťa, Mareček

barca4
Povídálka 21 příspěvků 01.06.03 22:29

Děkujeme za odpověď, monitor máme, funguje dobře, pípá hlavně když ho zapomeneme vypnout při vyndávání Marečka z postýlky. Stál skoro 3200 korun. Přejeme hodně štěstí celé rodině!
Zdenda, Peťulka, Mareček

pomocnicek
Nováček 2 příspěvky 26.02.05 11:56

Mrkni na www.nanny.aktualne.cz = už máme Nanny za 2750,– Ahoj Jirka-autorizovaný distributor Nanny (Info/sos tel.608242822)

pomocnicek
Nováček 2 příspěvky 26.02.05 12:25

Pro Vás ale hlavně ostatní = mrkněte na náš nový internetový bchod : www.nanny.aktualne.cz : Nanny za 2750,–Kč to je už zajímavé neeee??
Jirka (608242822)

Vložit nový komentář