28 týdnů Marečka - začínáme s mrkví

Rodičovství

Z nadpisu jest patrno, že jsem nedostatečně Peťulku přesvědčoval o plném kojení až do 7. měsíce. A tak ke kojení přidala Marečkovi asi už třikrát v poledne tři lžičky vařené mrkve rozmixované s Bebou HA2. Moc mu to ale nejde jíst z té lžičky, a asi mu to ani moc nechutná, nevím, já to neviděl. Takže se spíš Peťulka bojí, jak ten přechod na příkrmy Mareček zvládne.

Ale to je problém, který se vyřeší, jako u každého, hlavně že kojení mu chutná a i když přibírá teď méně, tak vypadá stále skvěle, je šikovnější při otočení na bříško, zpět na záda to ještě sám neudělá a už si asi taky před dvěma týdny poprvé sednul z lehu skoro sám, tedy jen jsme mu podrželi nohy.

Horším problémem se zdál kašel, který se objevil v sobotu 29.11.03 ráno po páteční večerní nevrlosti. V postýlce po probuzení ještě nic, ale když jsem ho přenesl na ranní přebalení začalo to v něm při dýchání hrkat jako ve starých pendlovkách a trochu i kašlal, hůře se mu „povídalo“ a měl v zadečku teplotu 37,7. Přes den to docela šlo, asi se ty hleny v krku nějak přes den vyčistili, spal dopoledne i odpoledne venku, zachumlaný do fusaku, koukal jenom nos a tvářičky. Nevadilo mu, že bylo těsně nad nulou. Naopak potom dýchal lépe. Přes den byl Mareček s maminkou u šťastné babičky Jarmily, protože nám doma předělávali elektriku - nové pojistky a elektroměr z domu do sloupku v plotě. Večer byl Mareček taky v pohodě, ale ráno v neděli 30.11.03 byl kašel trochu víc sípavý a teplota zase 37,7 tak jsme po obědě radši zajeli na dětské, kde nás uklidnili, že je to asi zánět nosohltanu, virový a ATB nemusíme dávat, Dávali jsem tedy jen trochu Brufen sirupu a Mucosolvan sirupu na odkašlání. V pondělí 1.12.03 trochu opravdu odkašlal ven z pusiny, jinak to asi mimina polykají, myslím. No a hlavně v pondělí i dnes v úterý ráno byl už skoro bez kašle a asi tedy zvítězil nad viry jako Mach se Šebestovou.

Celou dobu té dvoudenní virozy se ale smál, byl spokojený jako jindy. Jen při větším kašli ho to asi bolelo, a trochu natahoval. U mámy se ale uklidnil, o něco častěji tedy Peťulka kojila (asi 7 x za den včetně noci).

Takže to vypadá, že na krátkou dovolenou do Krkonoš jet můžeme, máme už starou sedačku na moje záda pro Marečka, budeme ho teple strojit a doufat, že buď napadne sníh nebo budou aspoň krásné výhledy na inverzemi zamračená údolí.

Blahopřejeme k dvěma čárkám na testu Klárce z Cipískovy party, držíme pěsti a ostatním miminům přejeme trpělivé a klidné rodiče nejen o Vánocích.

Jo a nejezděte nakupovat přes den do obchoďáků, důchodci i ostatní začínají před Vánocemi šílet. Můj tip je tak hodinu před zavírací dobou. Ale to vlastně musíte mít hlídání mimina, které už spí většinou doma. Tak nevím, každopádně je to v marketech teď o Vánocích hrozné. Však sami uvidíte.

Zdenda 31, Mareček 0,5, Peťulka 26

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Zajdulanek
Povídálka 47 příspěvků 11.12.03 15:30

Ahoj Marečku,

ty mě sice neznáš, ale já tě už nějakou dobu sleduju (to víš, ženská - tajemná) a to zdůvodu, že za 1. Jsi chlap. To je bez debat. (viděla jsem foto) Za 2. Jsme skoro málem úplně stejně staří.

Tak ty už jsi prý začal s mrkvičkou. To je právě to, co mě zajímá. Tobě nechutná? Mě teda chutnala děsně moc a i další přídavky, které do ní mamka pak šoupla mi pak chutnaly a to celý dlouhý týden až dodnes. Dneska mamka dostala záchvat, že prý mi to dělá určitě blbě, že to má být víc kaše (já to jako kaši neměla, mamka to jen uvařila, protlačila v lysovači na česnek a bylo to) a tak to všechno poprvé rozmixovala i s tou vodou ve které se to vařilo. Vznikla sice předpisová kašička, ale fuuujjjj !!! Já to teda nechtěla. Ani náhodou. Tůůůdle. Zamkla jsem si pusinku a když mě s tím pořád obtěžovala a předváděla, jak jí to hrozně chutná, tak jsem začala na protest brečet a bylo to. A tak jsem si konečně vydobila, že mě mamka dala pěkně svoje mlíčko, mňam a pak rychle rozmrazila jednu nachystanou mrkvičku, udělanou po staru a zkusila mi ji dát a já, aby jí bylo jasný v čem byl zakopán pes jsem jí pěkně s chutí zbaštila jako vždycky. Mamka je teď z toho pěkně vykulená a celá zničená a pořád dokola tady pročítá všechny možný rady, aby zjistila, jestli to bylo tou konzistencí (to jsem vzdělaná, co? ;o) ) anebo něčím jiným. No já ji to zítra zase předvedu.

Jinak jseš teda dobrej, že ses pokoušel o hačnutí. To mě ještě vůbec nenapadlo. Já se ráda a dobře převaluju na bříško, tam si nejlíp vyhraju, ale neumím to zpátky a tak po nějaký době začnu hodně křičet, aby mě někdo přišel obrátit. Prý jsem jak ten líný Honza, co ho museli převracet na peci. Jednou jsem se převrátila i sama, ale to byla náhoda a tak jsem se lekla, že jsem se z toho rozbrečela.

Víš co se mi taky stalo? Včera jsem musela poprvé tlačit, byla to dřina a moc mi to nešlo a tak jsem u toho taky pobrekávala. Ty už taky tlačíš?
Ach jo to jsou starosti.

Jinak s mamkou je teda sranda. Zpíváme na střídačku, chvíli ona, chvíli já a tancujeme u toho. To mám já ráda, protože jak se natřásáme, tak mi krásně přeskakuje hlas. :-)

Zítra mě budou vítat, stanu se občanem. To jsem na to zvědavá. Hlavně, když mě nebudou cpát tou ošklivou kašičkou.

Měj se moc hezky, buď zdravý, prý za pár dní přijde Jéžišek a musí to být fakt nějaká speciální událost, když to tak sleduju, tak ať si pěkně čilý a ve střehu. Kdo ví, kdo to je a co po nás bude chtít. Hlavně né kašičku !!!
Aź zase napíšeš, tak já zase napíšu, jo?

Pozdravuj mamku a taťku, vaše Zajdinka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama