29.6.2013 Náš svatební den :-D

O životě

Ahoj holky, chtěla bych se s Vámi podělit o můj den D. Kdy z mladé slečny se stala mladá paní.

Já a manžel v zámku

A jde se na to já, manžel a naši svědci

S mojím synem Vojtíkem
2 komentáře

Začalo to už týden před svatbou. V pondělí dojela má ségřenka mně ku pomoci. A já ještě v pondělí šla na chvilku do práce a následovalo solárko. Úterý už bylo horší, muselo se na velký nákup, aby se vše stihlo připravit na posvatební merendu. Já s manželem jsme nakupovali a ségřenka nám hlídala Vojtíka. Středa - tam následovalo převzetí chalupy a odstěhování některých věcí na ni. Čtvrtek - to už se peklo, smažilo, nakládalo a chystaly se stoly a večer se jelo pro kytky. A taky jsme si zašla na solárko. Jo a ještě se vyzvedával svatební šaty.
Pátek naprosté vzrůšo. :-D Měla sem pocit, že se to nestihne. Jako v depce jsem hned po ránu vystartovala na mého muže a na mou milovanou svědkyni, kterou mě dělala ségřenka. Opět se ještě smažilo a dodělávalo, já navštívila solárko a nechala si udělat gelové drápky. A jelo se ještě pro dort a zbytek kytek.

A už je tu den 29.6.2013. Ráno se probudím vyspalá tak napůl, obléknu se, něco pojím a hurá ke kadeřnici, hned od kadeřnice si to tráduju ke kosmetičce. Pak šup navlíknout svatební šaty, kytku do ruky a můžeme jít na to. :-D

Malou chvilku po dooblékání se do šatů slyším, jak troubí auta, srdce mám až v krku…No řeším to jednoduše - lup a mám panáka v sobě. Za chvíli si pro mě jde můj milý, prý mi to ohromně sluší. Jsem štastná a pomalu sjíždíme za všemi ostatními dolů před barák. Nasedáme do aut a frrrrr na zámek Kačina. Po cestě velká kolona, ale vůbec se nestresuju, že to nestihneme. No dofrčíme tam tip top.

Ujímá se nás paní, vše nám vysvětluje a řadí nás do tzv. štrůdlu. Ty verše a vůbec to, co tam říkala, si vůbec nepamatuju. Nepřišlo mi to k věci a přišlo mě to zdlouhavé a k ničemu. No tak už vcházíme dovnitř, k oltáři mě přivádí můj strejda. Bohužel můj tatínek nemohl, zjistili mu rakovinu. Dva týdny před tím dostal trombozu a týden před svatbou plicní embolku. Proto jsem i té paní, když jsem jí volala, abych se s ní domluvila, jak to bude probíhat, říkala, aby nemluvila o mých rodičích, že můj tatínek na svatbě nebude, že je moc nemocný.

No tak jsme došlapali k oltáři a paní oddávající spustila opět nějaké říkání. Opět jsem raději zapomněla, pořád tam mluvila o rodičích a k rodičům. No a jediné, co si ze své svatby pamatuji je to, jak jsme si řekli Ano, vyměnili prstýnky a dali první novomanželský polibek. :-D

Obřad se konal v 13:00. Po obřadu následovala krásné focení v zámku a v zámecké zahradě. Pak jsme odjeli na chatu, tam se rozbil talíř a my metli střepy. Dále následovalo pití panáků, kdo si vybere panáka, je pán domu - no samozřejmě já si vybrala tu vodu. :-D Následovala přenesení přes práh. Dále jsme pokračovali přípitkem, který pronesl otec od manžela. Nejvíc mě pobavilo, jak tam říkal „A hlavně nám s maminkou připíjím k 40letému výročí svatby“. Ano ano, svatbu jsme měli ve stejný den jako manželovi rodiče.

Pak jsme se najedli a následoval první tanec, rozkrojení dortu a ještě nějaké novomanželské hry. Pak jsem svlíkla šaty, grilovalo se, pilo a vše dopadlo (až na ten obřad) podle mých představ. Do svatby jsme investovali 38 000 Kč, ale můžu říct, že 20 000 Kč se nám vrátilo na svatebních darech.

Byl to krásný zážitek plný emocí, ale i má svatba si vybrala svou daň. Jeden z nejdůležitějších lidí tam chyběl, můj táta. :-(

Hodnotilo 22 lidí. Score 2.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 21.07.13 07:45

Deníček mně nezaujal, psané jak slohovka ve škole. Každopádně mnoho štěstí do života. :kytka:

 
Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 21.07.13 07:54

Mě fakt pobavila ta dvojsmyslná věta:
Opět se ještě smažilo a dodělávalo, já navštívila solárko a nechala si udělat gelové drápky. :lol:
Fakt povedený vtípek :palec:.
Jinak je to nezajímavý, až na tu část o tatínkovi - moc veselá svatba to asi bez něj nebyla. Tak ať je zase líp :palec:.

 
Lillinečka
Povídálka 37 příspěvků 21.07.13 09:39

Deníček se mi líbí :hug: přeji hodně štěstíčka a lásky :srdce:

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 21.07.13 10:45

Hodně štěstí, jinak deníček jedna velká nuda :,( připomělo mi to slohovku na ZŠ(tak 6-7třída)

 
Veras82
Závislačka 2583 příspěvků 21.07.13 11:09

Hodne stesti a lasky v manzelstvi. To s tatinkem je smutne, snad se brzy vyleci.
„segrenka“ znamena sestra? Ten vyraz jsem jeste neslysela.

 
Crystalline  21.07.13 12:23

Trochu ucty k autorkam denicku by, diskutujici maminky, fakt neskodilo.. Autorka nikoho neatakuje, je slusna. Nemusi proto dostat feedback typu slohovka. I kdyby, byl to jeji velky den a chtela se o tu radost podelit. Ted nad vasimi prispevky v lepsim pripade mavne rukou a v horsim ji to bude mrzet..

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 21.07.13 14:05

Tak nějak mi to přijde jako klasická střední až nižší svatba - nic zvláštního. :nevim:

Každopádně konečně deníček na jiné téma než porod, potrat, těhotenství :palec:

Přeji hodně štěstí do manželského života, hodně tolerance a Vojtík ať vám dělá jen samou radost :kytka:

 
Stp1990  21.07.13 16:51

Marti, napsala jsi to od srdce a to je podle mě nejdůležitější, takže si z některých komentářů nic nedělej! Byl to váš velký den, mrzí mě to s tvým taťkou. Tak ať je brzy líp :hug: Hodně štěstí do společného života a ať se daří :kytka:

 
mminka1991
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 21.07.13 19:38

Deníček je moc hezky napsaný. ;)
Mnoho „chytrých“ tady kritizuje, že je to jako slohovla a asi si neuvědomují, že když si čtou časpois, nebo píši uřední dopis, tak to je také slohovka. Jen se to liší ve slohovém útvaru. No a co, že autorka použila vypravování, aspoň to má hlavu a patu. :palec:

 
almondka
Kecalka 255 příspěvků 21.07.13 20:22

Denicek se mi libi a preji hodne stesti :kytka: :mavam:

 
wildcherry
Neúnavná pisatelka 17208 příspěvků 21.07.13 20:43

Segrenkaje se sestra tveho muze(tva svagrova, kterou mas rada),nebo sestrenka, ktera je ti hodne blizka jako sestra? Nejak to osloveni nechapu. Jinak denicek fajn, jen mi tam chybelo opravdove kouzlo jedinecneho dne, ale chapu, popsala jsi to po svem. Skoda ze tatinek tam nemohl byt, je mi to lito. Neslo treba svatbu odlozit po nejake tatinkove zdravotni kure, kdy by mu bylo lepe? Aspon na obrad jako sedici a pronest rec, ze tatinek tam je i za cenu nemoci a k oltari jit sama? Preji krasny manzelsky zivot :kytka:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 22.07.13 12:24

Všem děkuji… to, že je to jako slohovka no nejsem žádný spisovatel :-D Jinak všem děkuji za gratulace… a jinak segřenka je výraz pro mou sestřenici… a segřenka pro to, že naše matky jsou segry a otcové bratři :-D A jelikož jmse obě dvě jedináčci, tak máme jen sami sebe :-D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama