3 . porod - Bububu, budeme vyvolávat

Porod

Krev. Potoky krve stékají na nemocniční lůžko a zbarvují ústavní prádlo do barvy revoluce. Krev stříká do očí běsnícím zdravotníkům, kteří zabodávají své skalpely do zmítajícího se těla rodičky.

Nic takového v mém deníčku nenajdete. Snad zprostředkuju jen nepatrné množství duševního marastu na téma, jak jsem se stala samomatkou se třemi dětmi. Napíšu o jednom porodu a o kousku obyčejného života.

Odešla jsem od manžela a dávala jsem si do pořádku svůj život, včetně zdravotního stavu. Čekala mě kontrola rok po porodu, obyčejná prevence, bylo mi teda trochu divné, že zatím menstruace nedorazila, ale žádné problémy jsem neměla.

„Tady je asi nějaká cysta, nebo je to těhotenství.“

No jasně, je to cysta, kde bych přišla k těhotenství.

„Co budeme s tou cystou dělat?“

„Hmmm,“ doktor mi neodpovídá a dál kouká na ultrazvuk.

„Spíš bych to tipnul na to těhotenství.“

Vracím se do ordinace s počůraným testem, to je dnes divný den, všechno je divné, i ten test je divný. Za chvilku z mlhoviny vystoupí dvě čárky. Potrat? Bleskne mi to hlavou asi na vteřinu. Asi vypadám vyplašeně, berou mi krev a mám přijít za týden a rozhodnout se, co udělám.

„Pojď sem, ty kurvo,“ odtáhl mě za vlasy.

Odhodil mě. „Hnusíš se mi, jsi odporná. Vypadni vedle žehlit, nechci tě mít na očích.“

S brekem jsem vypadla. Ještě jsem netušila, že tam nejsem zavřená sama.

Věřím, že jsi nás všechny odtamtud dostal pryč, že ti vděčíme za to, že jsme volní. Musíš být dítě s neuvěřitelnou vnitřní silou, nedokázala bych žít s tím, že jsem tě zabila. Jsi můj a budu tě chránit. Děkuji, že jsi mi dal tolik síly.

Pak byly soudy, bylo to pro mě docela těžké, všechny ty vypjaté situace mě ničily a bála jsem se o tebe. Prosila jsem tě, aby se ti nic nestalo a byl jsi tu s námi.

Zařizovala jsem náš byt. Aspoň základní věci, byla jsem pořád utahaná, těžko se mi všechno tahalo do schodů.

Devatenáctý týden nám zpříjemnily rotaviry. Táhla jsem dceru visící mi přes rameno na pohotovost.

„To vypadá na hospitalizaci.“

„Ne, to si nemůžu dovolit, nemám kam dát syna.“

Kdybych tak věděla, že tu s ním budu brzo taky. Podařilo se mi paní doktorku přesvědčit, že to zkusíme doma.

Další den končím na pohotovosti pro změnu já, na kapačce si odpočinu. Vracíme se domů, uprostřed pokoje nás vítá apokalypticky vyhlížející halda dek, povlečení, pyžam. Čekal mě prací týden.

Náš první výlet po několika letech izolace. Syn drží v ruce knedlík a namáčí ho do svíčkové. Je nám fajn.

Další kontrola, paní doktorka přejíždí ultrazvukem sem tam jako obvykle. A pak zase sem tam v jednom místě… A znovu… Ve mně hrklo. Moment, klid. Srdíčko vidím, krásně bije, miminko žije. Tak co se sakra děje?

„Tady vidím malé rozšíření na ledvině, asi to nic nebude, ale měl by to vidět ještě pan docent.“

Asi to nic nebude, doufám, že ne. Pan docent má jasno hned a píše do zprávy: Hydronefroza, oligohydramnion.

„Vada tam bohužel je, není to ale důvod k ukončení těhotenství, miminko normálně donosíte a pak se uvidí.“

Vůbec nevím, proč mi plodová voda zmizela a proč. Snad infekce? Nedávný zánět močáku a antibiotika? Bříško není kulaté, na kůži jsou vyrýsované části těla mrňouse.

„Kde jste se rozhodla rodit?“ ptá se pan docent.

„No, já sice chtěla jinde, ale…“

Jsem odeslána do spádové porodnice, ze které jsem měla od začátku strach, ale je vybavená dětskou JIP, kdyby musel malý hned na operaci. Není mi dobře z myšlenky, že mi dítě hned po narození možná odnesou.

„Nebojte, v té porodnici je všechno v pohodě. Pozdravujte ode mne pana docenta.“

Poradna pro patologická těhotenství. Brr, zní to hrozivě, čekám své dítě, nic patologického prosím.

Vykouzlím maximálně hollywoodský úsměv a vyřizuji panu docentovi pozdrav od pana docenta. Očekávám pokrokový a vstřícný přístup, jasný? Jsem VIP célebrita od pana docenta. Patologický pan docent má asi něco s ušima.

„Jak bude ukončený 38. týden, porod vyvoláme.“

Cože? Proč? Ovládá mě všeobecné naštvání. Žádné vyvolávání nechci.

„Vy jste rodila dvakrát spodem?“

„Ano,“ zaskřípu zuby. Protože jsem se zatím úspěšně vyhýbala vašemu úžasnému zařízení, to už nahlas raději neříkám.

Strašně kašlu už snad třetí týden. Stoptussin nezabírá.

„Jéjda, takový hrozný kašel, abyste to dítě nevykašlala,“ strachuje se známá.

Se synem se dělím o plíny. Nakonec dostávám opět antibiotika, se zápalem plic mě doktorka rodit nenechá.

Pár dní do ukončeného 38. týdne. Další kontrola. Kousek od porodnice mě dostihne tetánie. Nemůžu se nadechnout, mám pocit, že každým okamžikem omdlím. Musela jsem si lehnout, naštěstí jsem šla okolo rampy se zídkou. Natáhla jsem se tam a lapala po dechu. Okolo procházeli lidi a hleděli. Do háje, proč tak blbě čumí, proč mi nikdo nepomůže? Pak jsem to zjistila, lehla jsem si přímo pod nápis Psychiatrická klinika.

V poradně pro změnu jiný pan docent. Začínám být na tento titul alergická. Mrkne do počítače: „Pan docent napsal vyvolat, to nám vychází tady, tak v 8 ráno přijdete na vyvolání.“

Neznamená zkratka „doc“ něco jako docela otravný cvok?

„Je tu nějaké riziko pro mě nebo pro dítě?“

„Riziko je, už když vyjdete z domu.“

Jsem odhodlaná, že pokud to nebude nutné, porod si vyvolat nenechám. Průtoky pupečníkem v pořádku, všechno ostatní taky, slibuju, že sem klidně obden skočím na kontrolu, ale vyvolání nechci.

Jak rozdílné názory můžou mít doktoři v jedné nemocnici. Mladá paní doktorka píše anhydramnion a říká: „Miminko není ryba, nepotřebuje kvanta plodové vody.“

A schvaluje moje rozhodnutí počkat s vyvoláním.

Pan docent rozhazuje rukama.

„Copak to tady paní doktorka píše za pitomosti? Jaký anhydramnion? Nějaká voda tam je, vsaďte se, že tam něco najdem.“

Vesele poskakuje a ukazuje na obrazovce.

„Tady, tady, tady… Napíšeme pěkně API 5.“

To je pěkné, že to své kolegyni pan docent tak natřel a našel místečka zaplněná plodovou vodou, ale řekne mi někdo, podle čeho se mám řídit já?

„Sledujte pohyby, miminko by se mělo nejméně jednou za tři hodiny hýbat,“ konečně mi sestřička dává nějakou použitelnou informaci.

Jednoho rána jsem se vzbudila a hned šťouchám do břicha. Normálně mě malý probudil, tentokrát ne. Žádná odpověď. Chytnul mě menší hysterák, nečekala jsem, že se přestane hýbat. Popadla jsem tašku, odvedla děti na hlídání a mazala jsem. Vzdávám se dobrovolně.

„Tak to už muselo být slušný psycho,“ směje se doktorka na příjmu.

Jo, to teda bylo.

„Ale nebojte, všechno je v pořádku, malému se daří dobře, jen už asi opravdu nemá vodu a místo, aby se hýbal.“

Netušila jsem, že může být den, kdy rodím, tak nudný. Za oknem poletují sněhové vločky a já si vzpomínám, jak jsem byla malá, ležela jsem doma nemocná a koukala na první sníh za oknem. A teď jsem v nemocnici, když letos poprvé sněží.

Sotva jsem dojedla oběd, přichází doktorka s tabletkou na vyvolání. Je to jen lupnutí, nic nepříjemného. A čekám, čekám. Den se neuvěřitelné táhne. Nic se neděje, ani náznak kontrakce. Obvolávám kamarády a organizuju dětem program na Mikuláše.

Chtějí mi dát klystýr. Po předchozích zkušenostech to ukecávám na čtvrt litru vlažné vody. Paráda, vychytala jsem tuto záležitost dokonale, doporučuju. Vyčistila jsem se, aniž bych trpěla.

Jdu se dál nudit do sprchy. Vychází z ní zrovna paní, která má asi hrozné bolesti, našlapuje jak na horké uhlíky. Já sedím s podepřenou hlavou a děsně se nudím. Hopsám na balonu, sprchuju se a zase se nudím, pro změnu už na porodním boxu.

„Zuby! Zuby, paní, máte vlastní?“ hrozivý řev se nese porodnicí.

Šmánkote, to tak vřískají pořád? Dodatečně jsem zjistila, že přede mnou rodila neslyšící maminka.

Nuděním ke zdárnému otevření. Je večer, sice bez kontrakcí, ale pěkně se otvírám. Doktor mi přijde píchnout plodovou vodu. Bolí to jako svině. Hodím na doktora pohled rozdrážděného tygra, i drápy jsem určitě vytasila.

„Musíte se teď uvolnit a být v naprostém klidu,“ hovoří doktor.

Jak dlouho asi tuto frázi nacvičoval před zrcadlem? Vypadal přesvědčivě.

„Opravdu tam skoro žádná voda nebyla,“ asistentka odnáší misku.

Kontrakce se rozjely neuvěřitelně rychle. Asistentka mi nabízí injekci od bolesti, odmítám. Upozornila mě, že vedlejším účinkem je, že bych byla zfetlá. Chci prožít porod s čistým vnímáním. Bolest je nesnesitelná, kontrakce téměř nepřetržitě. Vzpomínám na předchozí porody a přetlačování bolesti. Zapírám se o stojan na kapačky, jestli jsem ho ohnula, nemocnici se hluboce omlouvám, ale pomohlo mi to.

Po půl hodině cítím tlak na konečník, poprvé, teď prostě potřebuju ze sebe dítě dostat ven.

„Už chci tlačit, ať už je konečně venku,“ říkám asistentce.

Tak jo, zatlačím jednou, opět ten známý pocit, že se asi roztrhnu.

„Teď chvilku netlačte,“ asistentky mi chrání hráz a pomáhají hlavičce dorotovat.

Netlačím, funím a najednou frk a na čtyřlístkové košili přistává parádní nudle. Prostě si nemůžu pomoct, při každém porodu musím upustit nějaké tělesné výměšky. Ještě jedno zatlačení a syn je na světě.

„Má aspoň dvě kila?“

Ani jsem nevěděla, že rodím a to byl z mých tří dětí největší.

Asistentky poodstoupily a mně se naskytl nezapomenutelný pohled zrcadlící se v okně. Nohy do praku a čouhající pupeční šňůra, ano, to bylo přesně to, co jsem po porodu chtěla vidět.

Asistentky mi mimčo hned daly pod deku a přisát, nejlepší je zahřát novorozeně vlastním tělem. Poprvé v životě jsem pocítila ten náhlý příval mateřské lásky. Milovala jsem ho od prvního okamžiku a nemohla jsem se dočkat, až si ho odnesu domů a přihodím do smečky.

A nakonec? Svého rozhodnutí nelituju a nikdy jsem nelitovala. Mladý momentálně prudí a vzdoruje, to je asi tak vše. V těch třech dětech je hodně síly, přátelství, vzájemné podpory. Nejsme nikde v azyláku ani na hmotné nouzi. Jsem ráda, že je mám, někdy jsou s nimi náročné chvilky, ale jsme spolu a věřím, že my dohromady zvládneme všechno, nikoho už nenecháme naše štěstí ničit.

Hodnotilo 66 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 07.01.16 00:38

Výborný!!! :palec: dojemný až smutný, ale nepatetický, spousta radosti, ale ne rozjásaných sluníček. Vyrovnaný, zralý, skvělý.

 
Citroška
Stálice 68 příspěvků 07.01.16 00:45

Krasny denicek. preji hodne sil a hodne lasky.

 
Janieska
Kecalka 270 příspěvků 07.01.16 06:51

Ahoj, máš můj obdiv. To, co jsi musela ve svém životě zvládnout a zvládáš… Přeju vám hlavně zdraví a hodně štěstí v životě. :kytka:

 
Laura1010
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 07.01.16 06:54

Krasne napsane, diky zacatku denicku jsem asi po pul roce rozklikla prvni denicek po te dobe :) Ja jsem naopak vyvolani po 38 tt chtela kvuli me prdchozi zkusenosti a nakonec se mala rozhodla vylezt sama v 38+1 tt a doktori me chteli nechat normalne do 40tt. Hlavne ze jsou deti zdrave a stastne a ve Vasem pripade verim, ze dostanou more lasky.Jste silna zena, preji pevne nervy a hodne stesti, deti jsou to nejkrasnejsi v zivote :srdce:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 07.01.16 07:30

Pěknej deníček, držím pěsti at se vám všem daří : :palec:

 
Lutonka  07.01.16 07:42

Já naopak po úvodní větě ani číst nechtěla, ale nakonec nuda u kojení zvítězila. A dobře že tak! Skvělej deníček, čtu mezi řádky a smekám. Respekt! Přeji ti hodně štěstí do života!

 
Theremin
Nováček 5 příspěvků 07.01.16 08:11

Jste obdivuhodná! Přeji vám všem hodně štěstí a radosti :kytka:

 
Reaskiller
Závislačka 4842 příspěvků 07.01.16 08:31

Skvely, uzasny dennicek.. silna to zena, mas moj obdiv.. teraz uz bude len vela prevela radosti! :)

 
Týna K.
Závislačka 4956 příspěvků 07.01.16 08:40

Hezký deníček :palec: máš můj obdiv, teď už bude určitě jen dobře :) :kytka:

 
Lenča74
Kelišová 6076 příspěvků 07.01.16 08:41

Přeji hodně štřsti :hug: jsi neuvěřitelně odvážná :kytka:

 
Caitlyn
Kelišová 5689 příspěvků 07.01.16 08:47

Krásný, moc se mi to líbilo. Čtivé a zajímavé. :palec:

 
quinty
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 7 inzerátů 07.01.16 08:56

Moc hezky napsaný deníček, první deníček, který jsem od vás četla, a přestože byla asi jedna v noci, donutil mě přečíst si všechny vaše ostatní deníčky a… klobouk dolu. Jak jste se dokázala se vším vypořádat, měla jste těžký život, ale věřím tomu, že díky zažitým hrůzám jste mnohem větší a silnější osoba, než jste byla a než spousta z nás kdy bude. Deníček psán s takovým nadhledem…wow. Držím palce do dalšího života, už vás určitě čeká jen to dobré :) :mavam:

 
sparaxis
Kecalka 219 příspěvků 07.01.16 09:21

Výborně napsaný deníček, jako všechny ostatní. Deníčky čtu minimálně, většinou nedočtu nebo rychle přeskáču. Tento mě donutil kliknout i na ty předchozí a byly to ty jediné, které jste tady na emiminu kdy pořádně dočetla. Máte silné téma a velký vypravěčský talent, byla by škoda ho nevyužít dále. :)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 07.01.16 09:23

Držím palce. Já utekla už s prvním ditkem..to dceři bylo rok a půl. Hned další měsíc jsem odletěla na parádní dovču i s malou a koupila si motorku. Prostě jsem musela. Teď mám bajecneho muže, smečku taky tří vlčáků a za ten krok před téměř deseti lety jsem neskonale vděčná…Jsi dobrá, drž se :hug:

 
Pety2
Ukecaná baba ;) 1275 příspěvků 07.01.16 10:33

Nádherný deníček!
Přeji spoustu síly a krásných dní!

 
Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 07.01.16 12:01

Všechny tvoje deníčky jsou úchvatný. Přeju vám všem hodně štěstí.
Jen mě udivuje, že je možný otěhotnět s tyranem. Předpokládala bych, že sex mezi takovými lidmi nefunguje.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 07.01.16 13:08

:kytka: Děkuju všem za komenty. Nejsem zas až tak silná, občas si i pořvu a pohysterčím :mrgreen:.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 07.01.16 13:09

@Izzz :think: No, je to tak, nefunguje. Sex jsem tak nějak popsala hned ze začátku deníčku.

 
sisi33
Ukecaná baba ;) 1152 příspěvků 07.01.16 13:09

@Izzz Přesně na tohle jsem taky pomyslela…

Jinak super deníček. Kolik teda malý nakonec vážil?

 
sisi33
Ukecaná baba ;) 1152 příspěvků 07.01.16 13:11

@Tiger-lily snad né znásilnění? :,(

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 07.01.16 13:12

@sisi33 Sex je popsaný na řádcích 23-25, nějak víc se mi to nechce rozpitvávat. Malý - rozhodně pod 4 kila, nebyl extrémní obr. ;)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 07.01.16 13:14

@sisi33 neřekla bych, že znásilnění. prostě sex s psychopatem :nevim: pod pojmem znásilnění si představuju, že mě k sexu donutí cizí osoba a já nechci. Tady jsem v podstatě chtěla, chtěla jsem, aby všechno fungovalo normálně. Těžko se mi to asi vysvětluje.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 07.01.16 13:19

Tebe tu čtu vždycky ráda:) Zaprvé palec nahoru, že jsi zvládla utéct z pekla. Ze všech těch diskusí, kde maminky hrozně obhajují ty chlapy a chtějí s nimi být hlavně kvůli tomu, aby nerozbily rodinu se mi otevírá kudla v kapse, ať žije zdravý rozum a pud sebezáchovy!

A jinak soucítím s tebou, vyvolávání jsem bohužel absolvovala taky (diabetes mellitus I. typu, rutinně se má vyvolávat v 38. tt, já to ukecala na 39+ nějaké drobné). Teď už si budu dávat sakra pozor a hlavně se budu snažit tyranosaura co nejdříve to bude možné vyhnat přirozeně, protože to už podruhé zažít fakt nechci.

Hodně zdraví a síly všem!

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 07.01.16 13:31

@Laura1010 S tím vyvoláním - byla jsem ráda, že jsem si porod nenechala vyvolat moc brzo, ale v době, kdy už byl malý připravený a už to opravdu bylo třeba, protože jinak by se mu mohlo uvnitř přestat dařit. Že je porod, který vyvolají, kdzž porodní cesty nejsou připravené, masakr elektrickým šlehačem, to si můžem přečíst v mnohým emiminských deníčcích.

 
Jensina
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 07.01.16 13:34

Tvůj život, Tvé zkušenosti by mohly být inspirací, nábojem a potřebnou silou pro mnoho žen. Můžeš hodně pomoci. I proto ses ocitla v tom prapodivném vztahu, protože je v Tobě obrovská síla a velký potenciál držet svůj život pevně za pačesy a naučit to i ostatní.
Děkuji, obdivuji Tě. :kytka: Přeji spoustu smíchu Tobě i dětem. :hug:

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 07.01.16 13:47

Tvé deníčky čtu moc ráda, dávám opět pět a přeji hodně zdraví a štěstí celé rodince :kytka:

 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 07.01.16 14:25

Jsi úžasná a moc drzim palce, at se vám 4 dari :)

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 07.01.16 14:53

Jste naprosto úžasná a silná žena. Hluboce se klaním a zároveň se stydím sama za sebe, já bych nezvládla ani 1/4 toho, co vy…Posílám hodně sil, ať už je jen dobře :kytka:.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 07.01.16 15:09

Takze to bylo tak, ze dve deti jsi s nim mela, a o tretim jeste nevedela, kdyz sis sbalila saky paky a odesla?

A jak to dopadlo s nim?

 
Judita12
Nováček 1 příspěvek 07.01.16 15:32

Krásně napsané, literární talent Vám nechybí :) Ale hlavně přeji v životě už jen to dobré - hodně lásky, zdraví Vám a celé smečce :)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 07.01.16 19:39

@LennaZS :hug: :palec: Jsi šikovná ženská, to jsi dobře udělala.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 07.01.16 19:43

@suvik Ano, tak to bylo. A ptáš se, co je s ex? No, magoří dál :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 07.01.16 19:45

@Tiger-lily šikovná bych byla, kdybych utekla hned na začátku. Já utéct musela, uchránit dceru..popalenina od cigarety na té malinké pusince byla poslední kapka. Na mně mohl dřevo stipat, ale toto mě postavilo okamžitě do reality.. :nevim: :(

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 07.01.16 19:58

@LennaZS :poblion: 8o miminko spaleny cigarem? Takhle se mi kufr dlouho nezved.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 07.01.16 19:59

@LennaZS :( :( to si ani nedovedu představit

 
Mishuna
Povídálka 46 příspěvků 07.01.16 21:02

To je táák krásně napsané! :) smutný životní příběh zakomponovaný do vlastně krásného porodu. :)

 
Popokatepetla
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 07.01.16 21:46

Naprosto výborný deníček! Držím palce, a přeju ať Tě optimismus ani do budoucna neopouští :)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 07.01.16 22:35

@Agnesita ano, po příchodu domů jsem roční dcerku našla s popalenou pusinkou nad rtem. A kdybych tady měla popsat svůj pravidelný výprask, tak by to bylo taky na sepsání deníku :( ale vše je už roky pryč, já se mám i s dcerou báječne a lepší je se k tomu nevracet..

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 07.01.16 23:03

Obdivuji tě hluboce. Je super, že máš tři děti, něco mi říká, že z nich vychováš statečné pohodové dospěláky, který si se životem poradí. Hodně štěstí tobě i tve smečce! :kytka:

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 07.01.16 23:16

@LennaZS největší statečná a zralá rozvaha byla, žes ho nezabila a mohla s malou odejít. Ne, nevracet.

 
wanillca
Kecalka 425 příspěvků 07.01.16 23:30

Hezký :palec:, hodně štěstí! :kytka: :hug: :mavam:

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 08.01.16 09:23

Skvele, proste skvele. nekdy bych potrebovala tvou vyzralost a nadhled :kytka: Hodne stesti!!!

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 08.01.16 09:35

:mavam: Děkuju všem za komentáře. A nemyslete si, mám taky svoje mouchy :oops:

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 738 příspěvků 08.01.16 09:36

No ty blááho…to tedy klobouk dolů a palec nahoru za jeden z nejlepších a nejčtivějších deníčků co jsem tady četla! :potlesk: Moc je obvykle nekomentuju, ale tady je to normálně na medaili za statečnost…co my ženský všechno nezvládneme když jde o děti! Hodně štěstí a pohody, a ať Vám vydrží ten úžasnej nadhled a vyrovnanost, to je z toho deníčku cítit na sto honů, že jste se s tím co bylo vypořádala asi nejlíp jak to bylo možný, pro vás i vaše děti…z toho chlapa je mi normálně na blití, že je někdo schopnej takhle ubližovat miminku, a nejen jemu! :poblion: Držte se a ať děti dělají hodně radosti a dodávají síly!

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 08.01.16 10:32

@Agnesita joo :lol: vidíš to, chlapec měl nakonec štěstí :mrgreen: v té době jsem byla úplně jiná osobnost..vyklepana a vystresovana troska. Asi jsem takovou zkušenost z nějakého důvodu potřebovala. Vše má svůj smysl..

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 20.01.16 12:34

Drahoušku, vůbec jsem netušila, že máš za sebou tak hrozivý vztah. Moc mě to mrzí, co jsi musela prožít :hug: a o to víc Ti přeju tvé současné štěstí. AŤ TO HLAVNĚ VYDRŽÍ!!
Mám tě ráda :srdce:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 20.01.16 12:38

@LennaZS Tak a teď mi spadla brada podruhý. :hug:
Je dobře, že o tom píšeš, protože možná někde si to přečte nějaká jiná týraná žena a najde odvahu odejít. A přeji samozřejmě, ať Ti tvé současné štěstí taky drží napořád. :srdce:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2475 příspěvků 20.01.16 13:51

@MartinaIrena moc děkuji. :kytka:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 20.01.16 16:41

@MartinaIrena :srdce: :srdce: :srdce: Já tebe taky :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama