36 týdnů MAREČKA dne 26.1.04, výlet do Ostravy

Rodičovství

Stále rosteme a rosteme, kojíme a kojíme + zavádíme příkrmy, kakáme a někdy i čůráme občas na nočník. Lezeme po čtyřech, stavíme se u židlí, gauče a postelí, opíráme se i o jiný nábytek, lezeme do něj a vyklízíme nádobí a podobně. V noci nespíme, resp. se často budíme (34x) a někdy nechceme usnout, takže někdy zůstáváme spát s rodiči v ložnici, ačkoli máme svůj pokoj?

Končíme s plurálem a začínáme se singulárem, aby to bylo srozumitelnější. Musím napsat, že Mareček se přeci jen o trochu zlepšil ve výše uvedených činnostech ? už snědl jednou skoro celou přesnídávku ?banánovou, sladkou. Zeleninové přesnídávky mu moc nejedou, ale tak třetinku přesnídávky už sní. Už začíná otvírat pusinku při podávání lžičky a méně se při tom zaklání a méně se brání.

V posledním týdnu, v nejméně vhodnou dobu-den před odjezdem do Ostravy, se nám pozvracel. Zvracel třikrát po sobě během asi hodiny, než ze sebe dostal vše, co mu vadilo. Nebyla to snad žádná choroba, ale asi to, že dostal mléko od maminky tak půl hodinky po zeleninovém (domácím) příkrmu a nějak mu to nesedlo. Pak jsme mu po malých množstvích dávali čaj a mléko od maminky a zvládli jsme to dobře. Bohužel se to opakovalo po 5 dnech dnes, tentokrát po syrovém banánu. Na nějaký čas tedy končíme s domácí a syrovou stravou a budeme radši kupovat 100% čisté, sterilované, kupované přesnídávky. Vlastně jsme mu dávali už cucat i plátek jablka (opatrně aby neucumlal kousek, špatně se mu to polyká). Jablko těmi bezzubými dásničkami žužlá jako žužlávala ovoce před lety moje babička Libuše, když si nevzala protézu. Piškoty Plasmon dásněmi drtí taky, ale moc toho z piškotu nesní. Většina Plasmonů končí v drobcích pod stolem. Zuby stále Mareček nemá (8 měsíců + 1 týden + 1 den), aspoň nekouše mamku při kojení.

O vlásek se zlepšilo i spaní ? pomohlo asi trochu zapnutí do fusaku a vypnutí topení, takže v pokojíčku má Mareček tak o 5 stupňů méně než my rodičové.
Včera jsme navštívili kamarádku Markétu v nové pardubické porodnici, abychom se podívali na ni a jejího dvoudenního Jakuba. Tímto je zdravíme opět, protože prý jejich taťka jim čte naše deníčky. Když Marečkovi byl měsíc, tak se jejich Jakoubek uhnízdil. A i když byl při narození skoro stejně velký jako byl Mareček, připadal mi včera strašně malý a bezbranný. Jak člověk vidí to své rostoucí mimino, tak zapomene na velikost novorozeněte.

Když už jsem u zdravení, zdravíme švagrosestřenici Mirku-Diny z deníčku jarních miminek. Davídek bude asi přesně o rok mladší než Mareček.

Sleduji občas i Cipískovu partu, a těšíme se na další deníčky z pera nového autorského kvarteta. Jinak jsme toho poslední dobou moc nestíhali? Připravovali jsme se na výlet do Ostravy, ke které jsem se konečně dostal ?

Mareček už byl ledaskde, ale tak daleko byl poprvé, Ostrava je od Pardubic 3 hodiny jízdy vlakem (cesta tam) a 3,5 hodiny autobusem (zpět). Zatím byl jen ve 3 měsících na Vysočině a okolo 7 měsíců v Krkonoších a Táboře.

No a právě v Ostravě jsme byli minulý víkend? Jakoby nestačilo, že píšu veřejně Marečkovi deníček na emimino, tak jsem ještě celou rodinu ?znásilnil? (jak říkala babička Jarmila), aby se zúčastnila (celá rodina) Hodiny pravdy.

Předcházelo tomu přihlášení asi před rokem, a před dvěma týdny návštěva ČT Ostrava s Petrem Svobodou se zadáním úkolu. Pak jsme doma týden trénovali celá rodina pohromadě stavění 49 plastových kostek 3,8×3,8 cm na sebe, každý z rodiny deset kostek (já, Peťulka, teta Karolína a děda s babičkou). Doma nám to šlo v limitu 6 minut, ale ve stresu ve studiu v Ostravě to bylo horší? Takže kdo chce vidět naši rodinu i s Cipískem Marečkem, tak ať se dívá poslední březnovou nebo dubnovou sobotu večer 20,00 na ČT1. Jinak účast moc nedoporučuji. Stres, který předchází a následuje i při a po soutěži, je s miminem (i bez mimina) velký.

Největším pozitivem bylo, že jsme se při tréninku často sešli celá rodina a hlavně babička mně proto odpustila ?znásilnění? k účasti a taky jsme rádi, že Mareček bude mít památku. Ještě nevíme jakou, jak to v té ostravské televizi sestříhají a co z našeho home videa tam pustí.

Zdenda, Peťulka, Mareček, 27.1.04

Váš příspěvek
Zajdulanek
Povídálka 47 příspěvků 27.01.04 23:16

Ahoj Marečku a rodičové,

dlouho jsem se neozvala, ale nějak nebyl čas. Teda já bych si ho našla, ale mamka to musí psát za mě a v tom je ten problém. :o)

Perfektně se zdokonaluješ a vypilováváš, to je bezvadný a ještě je z tebe televizní hvězda, což je teda úplná pecka! Já se budu určitě dívat.
Je to divný, mě taky pořád fotí a natáčí, já pěkně vždycky ztuhnu ani nedýchám, abych nebyla náhodou rozmazaná a přesto jsem se v televizi ještě neviděla..

U nás je nové to, že mi už vylezl třetí fungláček zoubeček a klube se další. je to trápení, trošku mě to vyrušuje ze spánku a tak už nespím jako dřív, ale naopak se budím klidně třeba každou hodinku. Vím, že mamka trpí, ale na druhou stranu mi to vlastně dovolila, když říkala, no jo, máš na to nárok, když tě ty zoubky tak trápějí. No, to jo.

Jinak nelezu, už se ani neplazím dokonce ani neválím sudy, nějak mě to přestalo bavit. Teď mě baví dělat pejska - pěkně na čtyři a houpat zadečkem dopředu dozadu a taky mě taťka jednou přistihl, jak jsem zkoušela si sednout v postýlce. Nakonec se to nepovedlo, ale to proto, že mě vyrušil. :-/

Naučila jsem se bezvadně vztekat, křičím fakt jako pavián, i tak zrudnu, kopu nožičkama, ale mamka se mi vždycky děsně směje nebo se mě snaží překřičet a má z toho srandu a to mě neba, tak toho vždycky zase nechám a dělám, jakoby nic. Hraju si z rukama a na mamku se ani nepodívám. A nebo se rozbrečím, jak kdy.

Hrozně moc jsem stloustla, už to na sobě pozoruju i já sama. Narostly mi prsíčka a přes bříško si nevidím na nožičky. Mamka funí, že už mě nemůže nosit a to mě štve. Naštěstí si ale vždycky vymyslí nějakou srandu na zemi a to je taky fajn a hlavně nemusím začít se žádnou dietou. Já totiž děsně ráda zeleninku - jakoukoliv a kašičky - také všeho druhu. To bych se mohla po nich utlouct. A když to pak pěkně zapiju maminčiným mlíčkem … lahoda. Ale vůbec mi teda nejede ovoce a přesnídávky a tak. To do mě prostě nedostanou ať je to sladké nebo kyselé, prostě ne, dokonce to málokdy projde, když to chtěj třeba zakamuflovat kašičkou. Dřív jsem to měla ráda, ale nějak jsem z toho vyrostla. Mamku to trochu mrzí, ale nahrazuje to čerstvými šťávičkami, které zase piju teda ráda, to jo a taky mi dává cumlat kousek jablíčka a já se do něj zahryzávám těma svejma zoubkama a saju šťávičku a to mám ráda. To je divný, že jo, že takhle ovoce jo, ale jinak ne. Já nevím, čím to je asi nemám prostě náladu.

Zatím netušíme kolik vážím a měřím, jdeme na kontrolu až za týden, tak všichni hoříme nedočkavostí. To se pak pěkně pochlubím. :o))

Jinak jsem si taky rozšířila slovní zásobu o slovíčko - kvééé. A tak je teď všechno a všichni kvééé. Někdy je to užaslé kvééé, někdy hloubavé, někdy zoufalé, … ale je to kvééé. Pro jistotu se pochlubím celou svou slovní zásobou: chrrrr, iiii, aaaa, bleee, dadada, thaaa, grrrrrr, uaaaa, eh, hmba.
Snad jsem na nic důležitého nezapomněla.

:o)))

Marečku já jsem teda mamku ještě nekousla, myslíš, že bych měla???

Ta naše dovolená se nám posouvá až na konec března - já se nedočkáááámmm !!!

Taky mi je malý kočárek a budeme kupovat nový, nějaký sporťák. Jsem z toho nervózní, aby dobře vybrali. Jaký máš ty kočárek? A máš krosničku? Naši uvažují, že by to bylo možná lepší než dokupovávat ještě nějaký golfky. Co myslíš?

tak se měj tam u vás moooc krásně, pozdravuj mamku s taťkou

vaše Zajdulka

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 27.01.04 23:22

Tak vás zdravím cipísci,

na Hodinu pravdy se koukáme pravidelně o to víc se budu těšit na další díly, když tam budete Vy. Doufám, že se na Vás usmála štěstěna, ale i kdyby né Mareček Vám to určitě vynahradí a ten je určitě nejdůležitější.

Mějte se krásně, zdraví Vás Quatro+Em/taky cipískova parta/

kocour
Stálice 81 příspěvků 29.01.04 21:04

Ahoj holky a tatínku,
jsem rád, že jste se zase ozvali, děkuji za novinky.
Já ještě přidám naše novinky z dnešní kontroly u dětské doktorky - 8. měsíc - prý vážíme jenom 9,6 kg, a já už psal do deníčků, že vážime skoro 11 kg, to byl odhad podle váhy s taťkou nebo mamkou na dospělácké váze.
Jak je vidět, tak holky jsou méně čilé pohybově, o to čilejší slovně, jak píšete. Mareček taky zkouší mluvit, nečastěji tatatata nebo dadadada, event. i mamama, ale zatím určitě to nemá spojeno s významem slov. Po přestávce zase docela prská a „prdí“ pusou a nově se naučil (asi od mamky) krčit nos, když se směje.
Spaní a jedení se trochu zlepšilo, jak jsem psal v deníčku.
Blahopřejeme k vašemo krásnému jedení zeleniny, ovoce je většinou sladké a snadno se to naučíte.
Vztekání nám taky docela jde, hlavně v noci. A taky se zdá, že Mareček v tomto osmém měsíci dává za pravdu knížkám, které říkají, že v tomhle věku bez mámy ani ránu… Takže často natahuje ruce k mamce, a i když je najedený a vyspalý, tak chce mámu a ne mě, nebo návštěvu. Výjimkou je babička Jarmila, kterou má strašně rád, asi za to, že ona „je z něj úplně hotová“, jak říká děda.
Přejeme úspěšný trénink sedání a lezení po čtyřech, a závidíme zoubky.
Zdenda, Peťulka a Mareček

Zajdulanek
Povídálka 47 příspěvků 29.01.04 22:15

… já jen tak krátce - už se vyloupl další fungláček, takže mám 3 zuby dole a 1 nahoře :o))) Moooc mi to sluší.

dobrou noc
Zajdulka

kocour
Stálice 81 příspěvků 29.01.04 23:44

Ahoj!
Bohužel se štěstěna neusmála, ale jak píšeš, jsou důležitější věci. I když za ten stres bychom si to zasloužili, hlavně kojící mamka Peťulka. Když jsem nás tam hlásil, byl Mareček ještě v jejím bříšku.
Dobrá voda je taky dobrá…
 Zdenda

Vložit nový komentář