4D ultrazvuk aneb s Adámkem tváří v tvář

Od začátku jsem věděla, že si tohle setkání nenechám ujít. Tak moc jsem se těšila, až mrňouse uvidím na té obrazovce a budeme moci začít zkoumat podobu atd. Tušila jsem, že to bude nádhera. Předčilo to však mé očekávání. A jaké to bylo?

*

Bylo 5.4.2017 večer a já se marně snažila usnout. Přišlo mi to skoro jako noc před Štědrým dnem (i ve svých 32 letech se každou zimu těším na Ježíška) a mně to prostě nešlo. Taková ta nervozita, očekávání, natěšenost. Pořád jsem si říkala: „Zítra už to svoje zlatíčko konečně uvidíš…“

No, co vám budu povídat. Samozřejmě, že jsem toho skutečně moc nenaspala. Což znamená, že jsem spala ještě méně než normálně, když chodím vyprazdňovat močový měchýř (pozn. už od cca 8. týdne těhotenství a lepší to asi už nebude). Nechápu, jak mi můžou říkat: „Spi, dokud můžeš. Pak už se nevyspíš.“ Hahaha…

A najednou bylo ráno. Tatínek se nám vrátil z noční, šel spát a já se zašila do obýváku, abych nerušila a vyčkávala jsem do 12-13 hodin, až se vzbudí, a následně vyrazíme. Vždyť přece ve 14:30h tam máme být. SAKRA!!! Koukám znovu pro jistotu do mailu a zjišťuju, že mám hlavu děravou a jedeme až na 15:30. Ouha!!! Další hodina čekání. :D

Nicméně dočkala jsem se, přítel vstal, „nasnídal se“ a jeli jsme. Zasedli jsme do čekárny. Ufff!!! 15:30, 15:35, 15:45, 15:55. A pak v 16:00 se ozvalo: „Paní Malá, pojďte si!“ :)

Pana doktora jsem viděla poprvé v životě a hned na mě udělal dobrý dojem. Prostě sympaťák. Zalehla jsem na lehátko a přítel stál a koukal na obrazovku, co se bude dít. Pak to známé studění na bříško a začal další ze spousty krásných zážitků, kterých je mé těhotenství plné. První miminko a já vše neskutečně prožívám, ať už to byl gestační váček, bijící srdíčko, pohybující se ručičky a nožičky nebo sdělení pohlaví (dobře, to byl šok).

Nejdřív změť různých skvrn různých odstínů oranžové barvy a klasická otázka: „Tak co, maminko, vidíte tam něco?“ Klasická odpověď: „Nooo, moc néééé. Spíš je to jako sci-fi.“ :D

A začalo vysvětlování. Adámek nejdřív moc spolupracovat nechtěl, ale pak se umoudřil a ukázal nám svou krásnou tvářičku. A bylo jasno: bradička a pusinka po tatínkovi.
Přítel jen stál a já viděla, jak se mu na tváři začíná míhat úsměv a pokukuje po mně. Prcek se pořád „šmrdlal“ ručičkama, strkal pěstičky do pusy, usmíval se na nás, zíval a z každého toho okamžiku máme památku na DVD. Nebudu lhát, už jsem to DVD viděla 3×. :D

My měli jasno od začátku. Od začátku jsem věděla, že 4D ultrazvuk chci absolvovat. Co na tom, že to stojí „přes litr“. Ta chvíle štěstí, kdy jsem poprvé viděla obličejík toho malého rošťáka, který mě nenechá vyspat, přibrala jsem už kvůli němu 7 kilo (musí se mít dobře, klučík náš), obličej mám plný suchých šupinek a holení nohou se pro mě stalo hororem a díky kterému jsem také poprvé za život kupovala v lékárně zkumavky, stála prostě za to.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
10441
10.4.17 10:38

Je krásné, že jsi šťasná, ale zní to už trochu fanaticky ;) Možná lehce uber z té euforie, ať tě po porodu neklepne pepka samou radostí :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
grafinka
10.4.17 10:44

@unuděná zcela upřímně. Nebudu předstírat, že nejsem šťastná z toho, že jsem poprvé měla možnost zažít 4D ultrazvu a vidět svoje první dítě. Víc Ti k tomu skutečně nemám co říct. Třeba až budu mít druhé, už to nebude takové, ale teď prostě je a nevím, proč bych se za to měla stydět…

 • Upravit
10441
10.4.17 10:47

@grafinka Ajéje, takže nejen šíleně šťastná, ale taky pěkně chytlavá :roll: Já jsem snad napsala, že se máš za něco stydět? Že nemáš jít na ultrazvuk a nemáš být šťastná? Jen to přeháníš s tím popisem. Víc ti k tomu skutečně nemám co říct zase já ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
grafinka
10.4.17 10:49
 • Upravit
6924
10.4.17 10:59

Taky me to ceka za deset dni. Myslim, ze euforie je klidne na miste. Kazdy to proziva jinak. Ja se taky tesim a moc a to jsem spis emocianalne umirnenejsi a moc veci neprizivam. Ale tesim se, jak bude mimco vypadat a hlavne co to bude. :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
8056
10.4.17 11:23

Vykouzlila jsi mi úsměv na tváři a vrátila do prvního těhotenství :D Bylo nekonečné :D Druhé bylo naopak moc krátké, vlastně nemám ani fotku z ULZ. :D
A ano spi, co to jde ;) Chození čůrat je pohodička, až se mimi narodí, budeš kojit a uspávat s nohama křížem, jen aby junior neječel :D
Porodem TO začíná :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
1529
10.4.17 11:33

Uplne te chapu :) taky mam pamatku ale ja byla na 3D :) od te doby vim ze mala ma nos po me ;) a pusinku po tatinkovi :) po porodu se to jen potvrdilo :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1886
10.4.17 12:14

@unuděná souhlasím :palec:

Te moc nevyplácí být „vztahovačná“… To by se ti ty komenty nemusely líbit :D

Za mě třeba, osobně se mi 3D nebo 4D ultrazvuk vůbec nelíbí.. Kolikrát to na té fotce vypadá až „hnusně, děsivě, nadpozemsky (spíš mimozemsky…)…“ Mám fotku ze 3D jen pro to, že mi ji dali zdarma k normální fotce, ale jinak bych do toho nešla…

Ale jestli se ti líbí, tak proč ne :kytka: Akorát prostě chtěla „unuděná“ říci, že jí to na deníček nepřijde.. což je normální ;) Taky mi přijde deníček o těšení se na 3/4D moc… ale proti gustu…

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
10.4.17 13:27

Jen se usmívám, také jsem na tom byla poprvé, fotku jsem dostala zdarma k té „klasické“…mě to třeba nic neříká, já jsem už na „hotová“ miminka, příjde mi to takové „divné“, umělé nebo tak nějak. Ale taky nejsem taková ta uvzdychaná žena nad uzv (jako je třeba moje tchýně, která uzv prožívá víc než já :lol: ).

Ať jsi šťastná a vše zdárně dopadne, ještě tě čeká kus cesty za skutečným miminkem.

 • Nahlásit
 • Zmínit
10.4.17 14:49

Hezký deníček, mě se to nadšení líbí, já byla taky nadšená a šťastná. Dokonce mi ta euforie vydržela i po porodu, přestože jsem měla těžšký porod, náročné miminko, vznášela jsem se na obláčku, nevyspalá, sotva se stíhala najíst, ale neskutečně šťastná… Bylo to tak u obou dcer, u té druhé asi ještě víc :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2515
10.4.17 15:27

@unuděná taky souhlas :mrgreen: na dočtení příliš cukru

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
10.4.17 15:55

Wtf? to fakt psala žena která bude matkou? :mrgreen:

 • Nahlásit
grafinka
10.4.17 17:26

Koukam ze tohle je muj posledni denicek. Nevim co je na tom zvlastniho, ze z toho mam radost. At je clovek stastny nebo ne, je to spatne.

 • Upravit
Doe_Jane
10.4.17 17:32

@grafinka to je pěkné že je někdo šťastný ale bradička, tvářička, obličejík… za pár let se tomu sama zasměješ, uvidíš :mrgreen:

 • Nahlásit
16279
10.4.17 17:35

Se neprestanu divit o cem vsem je mozne napsat denicek… 8o

 • Nahlásit
 • Zmínit
2515
10.4.17 17:58

@Doe_Jane nebo pak prijde první smolčička, prdínek… :mrgreen: Jako je pěkný že má někdo radost, taky mám vždycky radost jak mrně na ULZ vidím, ale asi jsem málo vykřepená…snad to ze mě neudělá horší matku :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
790
10.4.17 18:03

A řekl ti někdo že 3D/4D ultrazvuk není realita? Že je to jen přibližný počítačový výpočet, který vychází ze 2D. Takže nějaké zkoumání podoby trochu postrádá smysl…na druhou stranu, věřím že podobu najdeš, hormony dokáží nemožné :) To že ten ultrazvuk není vůbec hezký a miminka tam vypadají v podstatě vždycky stejně ani nezmiňuju :) taky jeden mám, ale obluda jak vyšitá až jsem se lekla, naštěstí po porodu to nebylo tak zlý :mrgreen: :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2377
10.4.17 19:29

Já jsem si nedávno prohlížela 3D ultrazvuky na webových stránkách mojí gyndy, říkám si jéé, jéé..v tom přišel přítel. kouknul se na co koukám a zděsil se. V prvé chvíli si snad myslel, že jsem těhotná nebo nevím coi to bylo za výraz. Tak jsem ho hned uklidnila a řekla že se jen koukám. V tu chvíli řekl, že to vypadá děsivě. hororově. vždyť to vypadá jak vetřelec. Je to strašidelný...pak zakroutil hlavou, doslova zatřepal, jako kdyby ten zjev chtěl z hlavy vytřepat, úsměvně se ušklíbnul a raději odkráčel. :lol: :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1188
10.4.17 20:04

Já jsem si teď u třetího říkala, jestli za to 3D utrácet, ale nakonec jsem šla, že jsem si říkala, ať má prcek fotku do alba jako sourozenci. A nakonec jsem u toho 3D hodinu bulela dojetím :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2250
10.4.17 20:18

Já budu asi úplný neznalec, ale jaký je rozdíl mezi 3D a 4D ultrazvukem? Co přesně je to čtvrté D, čas, jako bych očekávala, anebo něco speciálního :mrgreen:?

Já tohle neabsolvovala, i v rámci hormonálních bouří mi 3D/4D přišlo zbytečné

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
10.4.17 20:52

@Kajuli je to to samé co 3D ale v pohybu, vidíš jak se hýbe..
mi to dělal doktor na každé prohlídce zdarma, protože to má v ordinaci a nebojí se to použít :mrgreen:
je pravda že když mám vytisknuté snímky ve 3D tak jde vidět ta podoba :)) ta technika je super, i když taky to prý trochu škodí, jako všechno :mrgreen:

 • Nahlásit
1886
10.4.17 20:57

@grafinka no tak jestli jsi tak vztahovačná, tak to už asi vážně nepiš, nebo se ti tady prostě nebude líbit… :think:

Nikdo neřekl, že je špatně, že jsi šťastná, nebo nadšená… Ale pro příklad.. Můj malý začal chodit na nočník a dneska jsme občůrali první kytku venku.. Také jsem na něj pyšná a jsem „šťastná“ ale pochybuju, že by tady někdo chtěl číst deníček o nočníku… A to je jen příklad…

Takže ve zkratce, šťastná si buď, to ti každý přeje…Ale třeba pro mě to prostě na deníček není… a? To je prostě jeden názor z těch 10 co tu je… S tíms e musí počítat ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
2250
10.4.17 21:48

@Doe_Jane ááá, takže Alien vs. predátor na ultrazvuku :mrgreen: Díky za objasnění! Můj doktor mi tedy 3D obrázek taky udělal, ale z vlastní iniciativy…

Autorko, pokud nedokážeš snést kritiku a čekáš jen pochvalné komentáře, nepiš deníčky. Nikdo ti nevyčítal, že jsi šťastná, naopak všechny uživatelky ti to přejí, jen je to na některé příliš sladké a v podstatě o ničem.
Pro mne je sdělení deníčku takové: jiná těhotná byla na ultrazvuku. Je z toho šťastná. Hurá.
Myslím, že pokud by toto četl někdo z tvého blízkého okolí (sestra, maminka, tchyně..), měl by naopak velikou radost a dostalo by se ti reakcí, jaké pravděpodobně očekáváš.

 • Nahlásit
 • Zmínit
grafinka
10.4.17 22:04

@Kajuli vůbec tu nejde o to snést kritiku, na to já jsem poměrně zvyklá ze zaměstnání a brát si z ní to co mám. Nicméně pokud se tedy deníček nesmí psát o tom, o čem každá z nás chce, proč ho adminky nezamítnou zveřejnit???

 • Upravit
Anonymní
10.4.17 23:18

Jen tak mimochodem, to že nespolupracuje a odvrací se mimi při uz, je přirozené, protože mu to je velmi nepříjemné, je vystavené dlouho vysokým ultraz. vlnám-čím vyšší D, tím vyšší vlny. Pro příklad asi jako hluk přistávající helikoptéry. Co to udělá s jemnou nervovou soustavu miminek se zatím neví…za mě to je zbytečnost a tahání peněz z maminek

 • Nahlásit
21539
10.4.17 23:29

@Andrea.Tom
Já jsem si dokonce ani nenechala ten 3D obrázek vyjet. Mám jen klasiku - černobílý ultrazvuk. To barevné mi připadá ošklivé. Není nad opravdové mimino. Pohlaví mi bylo záhadou až do porodu, ale znám jednu, co si nechala vyjet i zvětšené snímky pinďourka a pro příbuzenstvo zakroužkovala, kdyby to náhodou někdo přehlédl.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21539
10.4.17 23:33

Pro anonymní z 23.18 - tak proto syn raději zabořil hlavu do placenty a z focení nebylo nic ;-) Člověk byl rád, že může počítat s doktorkou prstíčky a nenapadlo ho, že je to pro mimino rámus. Dík za rozšíření obzorů :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
19178
11.4.17 08:26

Podle mě je to sobecké chodit tady na ty 3D/4D UTZ :think: Snad každý ví, že miminkům se UTZ přinejmenším nelíbí, je jim to nepřijemné. Tak proč je tomu vystavovat zbytečně navíc než je nutné :nevim: A ještě o tom psát deníček jak je to skvělý a nemohla jsi dospat :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
grafinka
11.4.17 08:42

Je neskutecne, jak par zamindrakovanych unudenych zenskych dokaze behem chvile zkazit radost. Prestoze emimino je dobra vec co se tyce bazarku a clanku asi dobra vec odchazim. Utvrdil me v tom tento denicek. I par diskuzi kde je videt ze ze zacinajicich maminek mate skutecne vylozene legraci a pohrdate jimi. Doufam ze admini urychli zruseni meho profilu, protoze fakt nepotrebuju byt mezi zenskyma, ktere nemaji cele dny nic jineho na praci nez ryt do ostatnich a kdovi jestli vubec maji zameteno pred svym prahem. Jestli samy nebyly na utz a nerozplyvaly se. Holt jen ja udelala tu chybu a podelila se o to.
Berte to treba tak, ze nestravim kritiku, protoze Ti co me znaji vedi ze to tak neni.
Tak se tu mejte krasne a preju vam hodne vydarenych zkazenych nalad ostatnim.

Nashledanou

 • Upravit
Doe_Jane
11.4.17 09:06

@grafinka ty jo to se fakt zhroutíš po tom co ti tady napíšeme? to chceš vychovávat dítě když ti stačí tak málo? neblázni

 • Nahlásit
1886
11.4.17 09:16

@Doe_Jane Taky mě autorka „baví“ :D :D :D :D

Prej „na kritiku jsem zvyklá ze zaměstnání..“ By mě zajímalo co děláš…

No je to tvoje věc, ale hodně štěstí..Jestli jsi takhle vztahovačná k blbé fotce :D to nechci vědět, co budeš dělat, až někdo řekne něco „horšího“ a že tohle je úplně normální :D co jsme ti tady napsaly.. :D Prostě né všem se foto 3D líbí :D Konec tečka. Jak ti doma všichni „mažou med kolem pusy“ tak je nám to jedno.. Tady se ale vlastní názor napsat může ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
11.4.17 09:19

Tohle je teda hodne pateticky.
Ty budeš z tech maminek Ala,,mimísek, manža, tuleníčko, ovulka.."a podobne, tuším :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
11.4.17 09:20

@grafinka Děvče zlate, dej si kousek čokolády.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11.4.17 09:53

No mě víc než samotný deníček pobavilo jak lehce se někdo dokáže nafouknout a málem prásknout :mrgreen: jako chápu že někdo může mít že 4D utz radost já jsem z těch kterým to připadá trochu nadpozemské a ufoni :mrgreen: :mrgreen: ale teda jsem zvědavá jak zakladatelka snese až ji bude každý radit při výchově dítěte a říkat jak to dělá špatně a měla by dělat takhle tak se asi zhroutí. Pro příště být min vzathovacna a prostě některé komentáře přejít. Přeji klidný a pohodový porod

 • Nahlásit
 • Zmínit
5283
11.4.17 10:36

Pro mě je sci-fi nejen 4D ultrazvuk, ale i celý deníček. Ale beru to jako pohled z druhé strany a přiblížení, jak to má asi většina nastávajících maminek, takže díky za to. Sama čekám třetí, na 4D jsem nikdy nebyla a nešla bych, ani kdyby to bylo zadarmo. Jak již bylo řečeno, miminkům se ultrazvuk hrubě nelíbí (ne, ony nám nemávají, ony se jenom snaží bránit těm vlnám) a to, že zatím nebylo prokázáno, že utz miminkům neškodí, ještě neznamená, že opravdu neškodí. Od druhého těhotenství chodím k dr. poprvé na utz ve 13. týdnu, podruhé ve 20. a tím končím. Nemám ani žádnou fotku, to si radši vyfotím miminko po narození. Pokud je potřeba během těhotenství mimčo z nějakého (medicínského) důvodu sledovat, pak vyšší počet utz chápu. Ale že se dělá jenom takhle „na pokoukání“, to mi hlava nebere a cítím z toho akorát byznys. To teda není kritika mířená na nastávající maminky, tam je celkem pochopitelné, že o to stojí, když je jim to nabízeno…

 • Nahlásit
 • Zmínit
12.4.17 08:32

No slepice na kazdem kroku co.. kazde prvni ditko se bude brat s nadsenim kor kdyz jeste treba mela trnitou cestu k miminku a je stastna za kazdy posun k nemu..me to prislo hezky napsane, ja u prvni dcery tuto moznost nemela bylo to vzacne (pro pribuzne)tak, ze toho vyuzivam ted u poslednich trech..a podoba je i poporodu tak, ze pocitacem to asi nebude :mrgreen: ze by ho vymodeloval rovnou v brise :mrgreen: :think:..tak ze o kravinach se tu muze psat treba jako dnes jsem se naucila plest ci hackovat ci nejaky opisky z knihy co nedavaji smysl. atd… To tu byt muze, ale vypis ze zivota stesti uz ne? toto je emimino??proc se to tak jmenuje kdyz o miminkach tu nemuzou psat? bez te nekam fakt..kazite akorat vsem radost..me se denicek nahodou po dlouhe dobe libil byl srozumitelny a ctivy a komu se nelibi at to radsi nekomentuje a ma klid.. :P

 • Nahlásit
 • Zmínit
12.4.17 09:40

Citace anonymní autorky: „Jen tak mimochodem, to že nespolupracuje a odvrací se mimi při uz, je přirozené, protože mu to je velmi nepříjemné, je vystavené dlouho vysokým ultraz. vlnám-čím vyšší D, tím vyšší vlny. Pro příklad asi jako hluk přistávající helikoptéry. Co to udělá s jemnou nervovou soustavu miminek se zatím neví…za mě to je zbytečnost a tahání peněz z maminek“

Tady jsou zase odborníci přes fyziku, vlnění a škodlivost ultrazvuku. Mně to prostě nedá a musím se k tomu vyjádřit nebo za chvíli bude každá druhá těhotná žena odmítat ultrazvuk, protože tyhle pavědecké nesmysly mají tendenci se šířit rychlostí světla. Slyšitelnost zvuku je cca 20 Hz až 20 kHz (= 20 000 Hz). Ultrazvuk používaný v lékařství má frekvenci 2-18 MHz (= 2 000 000 - 18 000 000 Hz), tedy začátek je někde ve stonásobku horní hranice slyšitelného spektra. Je asi celkem jasné, že takový zvuk žádný člověk, ani ten nenarozený, slyšet zkrátka nemůže. Navíc intenzita zvuku a frekvence jsou dvě odlišné veličiny, což si anonymní přispěvatelka výše citovaného nesmyslu vůbec neuvědomuje. Frekvence (udaná v jednotkách hertz - Hz) udává výšku zvuku, nikoli jeho intenzitu. Takže žádná přistávající helikoptéra se nekoná. Ani vystavení „vysokým vlnám“ - ty vlny u ultrazvuku nejsou „vysoké“, ale „úzké“. Ke korelaci „čím vyšší D, tím vyšší vlny“ nemám co napsat, prostě nechápu, co tím autorka chtěla říct. Podle ní tedy když je 3D a natáčí se to na video, tedy přidá se časová osa, tak ty vlny musí být „vyšší“? WTF.
Já nevím, jestli UZV plodu škodí nebo ne. Ale prosím, moc prosím, když něco píšete nebo se snažíte argumentovat, tak ať to má nějaký reálný základ. Četla jsem nějakou vědeckou publikaci, kde vystavovali myší embrya ultrazvuku a pak dělali nějaké histologické vyšetření mozků těch embryí a našli tam nějaké změny na mozku (nějaké podpůrné buňky mozkové tkáně měly trochu nižší zastoupení ve skupině vystavené ultrazvuku). Článek jsem našla citovaný nějakou odpůrkyní ultrazvuku, která to prezentovala tak, že kvůli ultrazvuku se rodí autistické a jinak postižené děti. Když jsem si ten článěk přečetla, tak tam bylo jasně napsané, že ty embrya vystavovali ultrazvuku v rozmezí cca 10 - 120 minut a aby byly vůbec nějaké zaznamenatelné rozdíly, tak to vystavení ultrazvuku muselo trvat hodinu. Zaznamenatelné rozdíly znamená, že ve statistickém vyhodnocení vyjde vůbec nějaký rozdíl, ne že to má na ty embrya ve výsledku nějaký funkční vliv. Takhle se prosím tvoří fámy…a mne to hrozně irituje.

Příspěvek upraven 12.04.17 v 09:43

 • Nahlásit
 • Zmínit
12.4.17 14:42

:palec: @Anonymousss Konecne někdo, kdo se tomu vyjádřil fundovane. Ja uz bych to s fyzikou se školy nedala dohromady, ale ten komentář člověku s průměrnou inteligenci musel pripadat jako stupidnost.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21209
12.4.17 19:41

@Anonymousss Tak ten článek jsem sdílela já. Nejsem ani žádná odpůrkyně a už vůbec jsem ho neprezentovala tak, že se kvůli UZV rodí autistické děti. Ve skandálnosti sdělení jsi na tom úplně stejně, jak všichni ostatní, kteří tě tak moc iritují. Jen jsem ji sdílela jako teorii, která je zajímavá, nezní úplně pitomě a vzhledem k tomu, že nelze dokázat, že UZV špatný vliv na plody nemá, holt ji budeme muset jako jednu z teorií obrovského nárůstu dětí s ADHD a autismem přijmout. Tak hlavně klid a trochu respektu k názorům a teoriím, které ti zrovna nesedí.

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.4.17 08:19

@hanka.br. a mas ty vubec mozek a srdce? vzpomen si na sebe kdyz jsi byla tehotna, bylo by ti toto prijemne??ze kdyz podstoupi uzt 4D(je video) a jiny, ze se ji narodi pos.dite ?a to ze 3D uzt se pouziva pri diagnostice miminka pred postižením? Tak, ze dle tve teorie to postizeni vznika pri teto odborne diagnostice??tak, ze sam vytvari doktor? Jen zapoj hlavu a uvidis samotne by ti to nebylo prijemne v tehotenstvi pracuji hormony a zena si vse bere osobne, musis brat ohledy..

 • Nahlásit
 • Zmínit
2522
13.4.17 09:05

@tynaterezka A víš že 3 a 4D se nepoužívá k diagnostice, ale jak to nayývají na genetice-je to jenom šou pro rodiče a hlavně dobrý byznys pro tat opracoviště.
Jestli je UY škodlivý pro dítě nebo ne asi nikdo nedokázal, pokud se dělá v rozumném množství tak určitě přínos tohoto vyš převyšuje riziko.
K deníčku-ty děti fakt vypadají na tom 4D všechny úplně stejně, ale proč nepotěšit matku se splašenými hormony a ještě na tom nevydělat? Troufnu si říct, že 99% matek to video a fotky po narození dítěte někam založí a už po nich ani nevzdechnou, když už pak mají doma narozené dítě. Ale proč ne, je spousta jiných zbytečností, do který těhotné cpou peníze.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21209
13.4.17 18:26

@tynaterezka Takové dramatické zvolání tady chybělo. Není to žádná moje teorie, je to jenom teorie. Teorie někoho, kdo přemýšlel nad tím, proč byl za posledních třicet let zaznamenán tak masivní nárůst všelijakých poruch učení, chování, dysfázií a poruch autistického spektra atd. a dal si je do souvislosti s masivním rozmachem UZV vyšetřování ve stejném časovém období. Když jsem byla těhotná poprvé, což je 25 let nazpět, dělala se běžně dvě UZV vyšetření - někdy ve 14.tt a ve 20.tt a to bylo vše. Měla jsem pak možnost tuto generaci dětí učit a v porovnání s dneškem bylo zmiňovaných poruch jako šafránu. Dnes se běhá na UZV sotva v 6.tt, kdy není nic vidět, tak pak pro jistotu ještě v 7. a 8. a 9.tt. Řada lékařů má UZV v ordinacích. Maminky si nechávají dělat 3D a 4D UZV, aby měly filmečky a fotečky na FB, klidně za ně platí, i když jsou zbytečná. Přirozené to není, nezbytné taky ne. Že absolutně neškodí se dokázat nedá. A v jakém množství to taky nevíme. Někdo se nad tím prostě jen zamyslel - jestli to je UZV, mobily, notebooky, životní styl nebo léky, kosmetika - to zatím nikdo nedokázal, ale něco zřejmě na vývoj plodů negativně působí. Každý má právo se zamyslet, jestli chce nebo nechce podstoupit zbytečné zásahy do vývoje plodu nebo ne a zametat každou teorii pod koberec, aby se z nich maminy nezhroutily? Budoucí maminky disponují zdravým rozumem a úsudkem stejně jako normální lidi a tak si přeberou, co hodí za hlavu jako hloupost a nad čím se třeba zamyslí. Jen tak pro jistotu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.4.17 22:39

@renap to me pobavilo :mrgreen: prej vypadaji stejne..ja mam tri fota a vypada kazdy jinak :think: ja nevim jak ty, ale ja je mam vystavene a rada se s nimi i chlubim..schvalne se zeptam pana doktora vlasina proc to pouziva kdyz je to vlastne zbytecne proc platit 1000cca za neco co neni potrebne..udelam tu asi mistnost na tvuj popud stiznost na doktory co delaji 3d uzt kvuli vadam..opet pisu ze 4d je video to se vazne nepouziva na diagnostiku…

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.4.17 23:19

@hanka.br. to je rozporne ty jsi byla tehotna pred 25lety a komentujes dnesni dobu pred 25lety byla medicina uplne nekde jinde nemuzes srovnavat nebe a dudy. ja u prvni coz je 9let byla na uzt trikrat…v 8tt 12tt a 30tt(dcera je disgrafik).ono to ma ted ucel mit castejsi uzt ne kvuli maminkam, ale kvuli potratum a dalsim vecem..proto se chodi jak ty rikas 6-7-8tt…ja ted u syna byla 4× nez se potvrdilo ze je ok..nejdriv neodpovidalo tydnu nebylo nic videt pote na dalsim tydnu jen dutinka dalsi tyden miminko, ale mensi nez dle uzt..pote srdicko potvrzeni a odpovidajici tyden..vem si jednu vec kdybych sla na uzt dvakrat nebo vubec, cim bys zjistila, ze miminko v poradku? to bys nechala zajit az tak daleko, ze bys dovolila nechat si odebrat vajecniky ci delohu jen kvuli tomu, ze mas strach z uzt??nezda se ti, ze je to spis zavist??myslis, ze kdyby nebyl uzt zjistila by se vada miminka jak? nechala by sis takove miminko? ja o prvni dceru prisla v 16tt kvuli vade zjistena uzt. nejit na uzt nemusela jsem zit pac bych mela zanet delohy a pozdeji otravu krve a smrt krasna vyhlidka…nebyt uzt nikdo nic nezjisti..nemyslim si, ze uzt az tak skodil. to uz bych rekla, ze je to tim ze dneska kazdy ma v domacnosti mikrovlnku jezdi mnoho aut a je spatne ovzdusi, spatne jidlo, spatna zivotozprava same chemie co driv nebyli a to si myslim, ze ovlivnuje vice plod nez 2min az 20min uzt…

 • Nahlásit
 • Zmínit
21209
14.4.17 09:34

@tynaterezka Je až fascinující, na co všechno se dá argumentovat závistí - i tam, kde naprosto nic, ale vůbec nic k závidění není.
Psala jsem, že jsem byla těhotná před 25 lety, ale pak ještě dvakrát, moje třetí dcera je ve druhé třídě. A ano, představ si, že na UZV zjistili vadu mého miminka a představ si, že jsem si to miminko nechala. Nechala jsem udělat magnetickou rezonanci plodu a připustila jsem, aby šla po narození na operaci. I když vím, že nic z toho není přirozené, může přinést negativní důsledky, ale bylo to nutné. Nechala jsem do svého nejstaršího dítěte nalít chemoterapii, opravdu mi nevykládej o moderní medicíně. UZV je super, je potřeba a nic proti němu, jen holt všeho moc škodí, nebo může škodit. Myslím si, že v kritické periodě do 10tt. nechat ultrazvukovat plod po týdnech je zbytečné, protože se stejně nedá nic dělat, těhotenství buď dopadne nebo nedopadne. Stejně tak nechat ultrazvukovat plod, aby bylo videjko, to je taky zbytečné stejně jako UZV při každé kontrole. Máš pravdu, škodlivých vlivů je spousta a já nikde NETVRDÍM že škodí právě UZV. Byla to jen teorie. Je fakt, že auta, špinavé ovzduší, špatné jídlo a chemie i ty mikrovlnky tady byly mnohem dříve než nadužívání UZV a byly ještě v mnohem horší kvalitě než dnes.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2522
14.4.17 10:44

@tynaterezka

Zdroj: http://www.sancedetem.cz/…dich-73.html
Nevim, jestli ten odkaz funguje, tam dole se píše přímo o tom, že tyto UTZ neslouuží k diagnostice, a že žena musí podepsat, že je s tím srozuměná.
Ale diskutovat o tom s někým, kdo má doma na poličce 3D fotky plodu a chlubí se s niimi, asi nemá smysl.

 • Nahlásit
 • Zmínit