54hodinový porod

Porod

Běžně je miminko od prasknutí plodových obalů do 48. hodin venku z bříška. To by ale budoucí maminka nesměla být při těle a podle sestřičky nemateřský typ.

Jsem tu Štěpán Kutílek 3550gr, 48 cm (38+3)

V pohodce bylo blaze :D
1 komentář

Kompletní rodinka
5 komentářů

Jedeme domů
1 komentář

Poprvé ve své postýlce
1 komentář

Tak tedy jak to bylo u nás.

Víkend před Velikonocemi jsme trávili u babičky na venkově. V sobotu bylo moc fajn, večer jsme skončili v místní hospůdce a každý tipoval, kdy už to bude. V neděli ráno jsme si pěkně pospali a trávili čas na zahradě na sluníčku. Rozhodla jsem si udělat pedikůru a jak jsem se tak na lavici kroutila a nastavovala ucítila jsem mokro. Podušku podemnou zdobila malá mokrá skvrna. Čuchala jsme jestli to není moč, ale tak nějak jsem vnitřně cítila, že je to tu. Na záchodě jsem si dala vložku co byla hned celá promáčená. Ukázala jsem to Pájovi a on: „to nemusíš, máš na teplácích kolo“ :D Uklidnila jsem jeho i sebe a protože se nic nedělo, v klidu jsem se naobědvali, dokonce nabarvili vajíčka a vyrazili domů. Chtěla jsem si ještě umýt hlavu a dobalit tašku. Zatím vše bez jediné kontrakce.

To už jsem psala vám sem. Některé jsem asi pěkně vyděsila, ani jsem netušila že od prasknutí plodovky se musí být do 2. hodin v porodce. To už totiž bylo hodin 5. :oops: No vyrazili jsme, jenže Pája musel na noční, tak mě ještě dovezl ke svým rodičům, kde byla shodou náhod na návštěve moje mamka s přítelem. Ti mě tedy nakonec do porodnice dovezli, pořád bylo veselo. Na příjmu jsem zalhala, že plodovka praskla v 17:00 místo v 11:00 (tím jsem si porod dobrovolně protáhla o 6 hodin) :cert: Ultrazvuk byl v pořádku, miminko se mělo dobře - pohlaví jsme nenašli :mrgreen:, pan doktor říkal, že dělá UZ poprvé a je rád, že najde miminko :pankac:

Nastěhovali mě na pokoj „hekárnu“, koukla jsem na Superstar, osprchovala se a hají, stále se dole nic nedělo. Ráno dorazil Pája, ale nic jsem pro něj neměla, tak odjel k rodičů, aby mi byl blíž. Kolem jedné mi zavedli první tabletu. Kontrakce naskočili okamžitě. Měla jsme radost, že se něco děje, ale do hodiny bylo po všem :nevim: Bolesti zůstaly, ale ne tak silné. Ani vnitřní vyšetření nenasvědčovala žádné změně. Další tableta naplánována na úterý dopoledne :pocitac: Zavedena kolem deváté, opět kontrakce s hodnotami k porodu, ale vnitřně bezezměny. Hlavička moc vysoko :zed: Volala jsem Pavla, doufala že se pohneme. Když dorazil, už jsem mu drtila ruce a plakala, že jsou ty bolesti nefér, když jsou kničemu :oops:

V jedenáct mi bylo zle, věděla jsem že deklarovaných 48 hodin uplynulo. Monitory miminka byly horší a horší. Při vrcholu kontrakcí mu vypadávalo srdíčko. Byla jsem vyděšená a hrozně vysílená. Konečně byl domluvený císař na 14:00. Dostala jsem něco na zastavení kontakcí, dala si sprchu a málem mě z toho rauše švihlo. Jak mi bylo najednou krásně :jazyk: Jenže na sále zjistili že jsem měla ráno jogurt - dovolený. Tudíž je možná sekce nejdřív v 16:00.

Panika a znovu najížděli kontrakce. Popotahovala jsme ručičku na hodinách silou vůle. Nakonec na mě přišla řada až v 16:50. Na sále mě píchli až na podruhé, zas bolest jak… ale už mi to bylo jedno. Ještě sranda s pohlavím " podle hlavičky to vypadá na miminko :lol: maminko a podle ramínek na pořádný miminko" Už jsem si říkala " dop… ono nemá pohlaví?" :oops: Když anesteziolog zahlásil " a podle šulina to bude Štěpánek". Dali mi ho opusinkovat a alou k tatínkovi. V druhé době při čištění a šití, jsem začala upadat do šoku. Klepala jsem se, drkotala zuby a hrozně mě bolely záda. Píchli mi něco na uklidnění a cestu na pokoj si nepamatuju.

Z vyprávění vím, že jsem nadávala, že mě všichni už pěkně ser.., že půjdu domů a že mě bolí ústrojí :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Za hodinku mi tu žížalku velikou 48 cm a vážící 3550 g (38+3) donesli na kojení. To už byl umytý a nádherný. Hned se přisál, ale nebylo co :-( Ráno při vizitě jsem se dozvěděla, že měl chudák 3× omotanou šňůru. Nakonec věděl, proč se nikam necpat :potlesk: Od druhého dne jsme byli už pořád spolu, od třetího i v noci. Jizva sice pořád hrozně bolí a malinko praskla, Štěpánek střídá noci s andělem, za noci s ďáblem. Ale… je to naše miminko, je nádhernej, dokonale zdravej a já už zase bulím :oops:

Moc děkuji holky, za každou radu i tu spoustu srandy, co jsme tu spolu v těhu prožili :kytka: :hug:

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 07.05.11 08:00

Tak hlavně moc gratuluju k nádhernému chlapečkovi. Jste krásná rodinka! :potlesk:
Já měla vyvolávané porody oba dva a po nástupu šílených kontrakcí ani jeden synáček nesestupoval dolů, takže to skončilo pokaždé císařem. Ach jo! Ale hlavní je, že jsou zdraví.
Přeju celé Tvé rodince hodně zdravíčka a spoustu pohodových zážitků s vaším broučínkem! :hug: :mavam:

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 07.05.11 08:20

mon-jsi proste frajerka :pankac: :pankac: :pankac: :hug: :hug: :hug: :hug: slusi vam to spolu

 
kamikaa
Kelišová 5345 příspěvků 07.05.11 09:28

Krásná rodinka,moc vám to sluší a malej je úžasnej :palec: .Hodně zdravíčka :hug: :hug: :hug:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 07.05.11 09:58

:kytka: :kytka: To je moc krásnej deníček a Gratuluji k malímu Štěpánkovi at vám dělá jen samou radost v životě. :kytka: :kytka: :kytka:

 
Pekulína  07.05.11 13:23

Mon........gra­tulka........jsi statečná......... :huban: :hug:

 
Janni.na88  07.05.11 15:32

moc krasne napsany denicek !!!gratuluji a preji predevsim hodne zdravicka a vse nej nej nej do dalsich let §§§ jsme rada,ze vse nakonec dobre dopadlo !!!! :palec: :kytka:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 08.05.11 20:34

54 hodin 8-o 8-o 8-o Jsi teda šikula, já nemohla už po 6 hodinách. :mrgreen: Gratuluju!!! :kytka:

 
Lamiia
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 09.05.11 20:52

ahojky.. moc krásný deníček.. přeji ti s maličkým jen to nej a nebul :lol:

Já měla 36 hod. porod, neukončenej cs, já i mimčo jsme byli v cajku i přesto, že jsem dvě noci nespala, bolesti přes celý víkend a dole též žádná akce.. drželo to jak sešněrovaný, tak jsem čekala a čekala a když mi v pondělí v jednu v noci sestřička řekla, že do devíti bude hotovo málem sem ji opusinkovala a ona nechápala jak se můžu radovat z dalších osmi hodin… holky já myslela, že budu v těch bolestech ještě do dalšího víkendu… :poblion:

nakonec vše v pohodě a druhá mi šla vyvolávačkou, též jsem šla bez vody do por. dýl jak po dvou h. a to po sedmy, tzn nějak kolem desátý ráno.. vše jim popravdě řekla ani mi nenadávali, natočili, do por. jsem taky přišla bez bolestí a oni se teda už postarali o to aby to bolelo, proto sem za nima nespěchala.. :lol: no a druhá prdelka byla venku ne za 36 ale za 2!!!!! hodiny.. a po těch dvou vyprovokovanejch hodinách sem si tak řikala radši těch 36 než ještě jednou dvě takový… :lol:

omlouvam se za sloh :DDD Sem chytla touhu se taky vykecat :mrgreen:

 
kofolkaa.
Extra třída :D 11502 příspěvků 10.05.11 10:29

monin jsi nase frajerka :pankac: :pankac: :pankac: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
NoeBi
Stálice 77 příspěvků 21.05.11 11:03
gratuluji

S tím dlouhým porodem si mužeme podat ruce.Mě 25.dubna odešla hlenová zátka a začla odhcázet i plodovka,měla jsem boelsti do zad a do podbřišku,a takhle to šlo až to čtvrtka kdejsem v 11.16 porodila Dominika…po těch tabletách to byl děs,ale za tn uzlíček to stojí :)Jinak krááásný chlapeček :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama