7 let boje, zatím prohráváme..

V tomto deníčku bych vám chtěla popsat naši zatím 7letou cestu za početím miminka. Zatím jsme se bohužel úspěchu nedočkali, ale nevzdáváme se a věříme v lepší zítřky.

7 let boje, zatím prohráváme..

Svého teď už manžela jsem poznala v srpnu roku 2011. A musím říct, že to byla láska na první pohled. Asi po 3 dnech od seznámení jsme spolu začali bydlet a od té doby jsme stále spolu a milujeme se stejně jako na začátku. Teď jsme oslavili celkem 8. výročí našeho vztahu a 4 roky od svatby (brali jsme se v den 4. výročí ).

Cca po roce co jsme byli spolu šťastný, jsme se rozhodli že se začneme snažit o miminko, tenkrát mi bylo 21 let a říkala jsem si, že to bude hračka a že se brzo staneme rodiči. Jojo a všichni víme, co znamená myslet :-)

První měsíc se nezadařilo, tak jsem si říkala v pohodě, nemusí to být úplně hned… A potom šel měsíc za měsícem, až z toho byl rok snažení bez úspěchu. Rozhodli jsme se tedy situaci řešit s mým doktorem. V tu dobu jsem byla stále v klidu…

Udělali mi krevní rozbor, který dopadl dle doktora celkem v pohodě, i když říkal, že má podezření na PCO syndrom. Manžel podstoupil spermiogram, který dopadl na jedničku. Měla jsem si začít měřit bazální teplotu a užívat Inofolic. Takto jsme tedy jeli další tři měsíce bez úspěchu.

Poté mi přišly výsledky stěrů z gynekologie, kde mi potvrdili změny na čípku, a musela jsem podstoupit konizaci. Takže snažení se posunulo o další 4 měsíce.

Když jsem se dala do kupy, začali jsme stimulace Clostilbegytem. Celkem 6 stimulací, po každé stimulaci jsem měla min. 1 krásný folikul, ale nikdy jsem neotěhotněla. Domluvili jsme se tedy s gynekologem na laparoskopii. Laparoskopie dopadla dobře, jen mi udělali driling vaječníků… Poté jsme se zase měli snažit. A co myslíte, nic nic nic…

Takže po tomhle celkem 4letém boji jsme se v roce 2016 zaregistrovali do Centra asistované reprodukce. Zde jsme podstoupili všechny testy včetně genetiky a vše dopadlo na jedničku, dle lékařů nic otěhotnění nebránilo.

Takže jsme vyzkoušeli IUI, ale bohužel opět bez výsledku. Stále jsme neztráceli naději a šli jsme tedy do 1. IVF. Stimulace probíhala dobře a nakonec mi odebrali 12 krásných vajíček a z toho se 9 oplodnilo. Po třech dnech nám zůstalo 5 áčkových embryí. Takže 4. den od OPU jsem si šla nechat zavést jedno ukázkové embryo. Odcházela jsem s pocitem, že teď už je to jasné, když jsme oba zdraví… A ejhle, jaké bylo překvapení, když jsem v den testování dostala MS.

To byla první chvíle, kdy jsem začala být zoufalá. 4 roky jsem se držela, ale začalo to na mě doléhat. Ty otázky, proč my a tak… To asi zná každá žena, která si tím prochází.

Dali jsme si tedy s manželem chvíli pauzu od doktorů a asi po půl roce opět neúspěšného snažení jsme se rozhodli, že půjdeme na KET. Jelikož nám embrya zamrazili po dvou, nechala jsem si po domluvě s lékařem zavést obě embrya. Teď už to musí vyjít, začali jsme s manželem plánovat a říkat si, jaký to bude… No a zase 10. den od zavedení přišla má nejvěrnější kamarádka MS. Opravdu jsem nechápala proč, když jsme oba dle doktorů zdraví.

No nic, byli jsme oba s manželem zoufalí a dohodli se, že tomu dáme ještě čas. Doktor nám vypsal žádanku na imunologii, tak jsme se tam s manželem vypravili. Docela jsme se na to vyšetření těšili a říkali si, že se konečně třeba přijde na to, proč nám to nejde. Imunologie bylo poslední vyšetření, které nám chybělo. No a výsledky dopadly na výbornou… otěhotnění nic nebrání. Byly nám doporučeny vitamíny a snažení. Takže jsme papali vitamíny a poctivě se snažili a doufali, že to vyjde. A když to stále nešlo, rozhodli jsme se s mužem, že si necháme zavést ta dvě embrya, která nám zůstala v mrazáčku z 1. IVF. No a opět, tentokrát již po 4 dnech od zavedení se dostavila MS.

Teď se píše rok 2019 a já stále ještě těhotná nebyla, nikdy jsem ani neviděla // na testu. Jelikož nám zatím žádná léčba nepomohla, nepomohla ani pauza od snažení, ani dvě dovolené, ani nemyslení na to, rozhodli jsme se, že půjdeme do 2. IVF.

Teď jsme ve stavu, kdy čekáme na začátek MS a začínáme se stimulací. A teď už to opravdu vyjde. Tímto bych chtěla poděkovat hlavně mému manželovi, který je mi velkou oporou a bojuje se mnou. Díky němu neztrácím naději. A kdyby jsme ten boj náhodou prohráli, tak mě drží myšlenka, že máme jeden druhého.

Děkuji, že jste dočetli až sem. Omlouvám se za chyby, ale je to vlastně první deníček v mém životě. Držím všem snažilkám palce a věřím že všechny si to vybojujeme… Doufám, že až budu psát další deníček, bude třeba o tom, jak probíhá těhotenství :-)

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
2844
10.9.19 06:08

Moc vam drzim palce, aby si k vam miminko konecne naslo cestu! :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3013
10.9.19 06:42

Držím palce na nohou na rukou i od manžela :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
10.9.19 07:34

Moc Vám děkuju :hug: :hug: věřím že tenhle rok bude pro nás vítězným :srdce:

 • Nahlásit
6589
10.9.19 07:42

:hug: :hug: :hug: drzim moc vsechny palce, co mam :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
5067
10.9.19 07:59

Tak ti držím palce, ať se to už povede :srdce: NAŠTĚSTÍ jste začali včas. Kdybys do 35 honila kariéru, užívání si nebo cokoli, nebo jsi prostě jen z nějakého důvodu těhotenství nezkoušela, tak to možná taky nemuselo dopadnout. :nevim: :,( Takhle věřím, že to dobře dopadne a budeš máma :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3969
10.9.19 08:24

Jste úžasní a já věřím, že se to povede, moc držím palce! :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3396
10.9.19 08:59

Cesta je strastiplná ale přeju šťastný konec. A pokud můžu doporučit, přečti si knížku Tajemství pro mladé. Název trochu zavádějící, ale věř že se opravdu zactes. :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3881
10.9.19 09:43

Moc moc vám prejeme miminko.

Mimochodem bych možná zkusila nějakou čínskou či celostni medicinu, hormonální jogu nebo cvičení dle Mojzisove někomu pomůže narovnání kostrce. Jit alternativně, když jste vyšetření a v poradku, možná by to pomohlo.

 • Zmínit
 • Nahlásit
162
10.9.19 09:45

Moc Vám držím pěsti a pokud jste to u prvního IVF neměli, doporučuji genetické vyšetření embryí. My jsme s manželem taky oba zdraví a všechny testy dopadly na jedničku, a stejně nikdy nic. Až můj šestý transfer byl první s geneticky zdravým embryem a zadařilo se a pořád se drží. :andel: Přitom jsme podstoupili IVF cyklus celkem 2×, pokaždé embrya prý ukázkové a krásné. A když se při druhém IVF daly vyšetřit, víc než polovina šla do koše, sama doktorka byla překvapená. A taky jsme mladí. :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
10.9.19 10:32

Cvičení podle Mojžíšové jsme také vyzkoušeli, ale bohužel také bez úspěchu. To bylo první co jsme zkusili po Clostilbegytu.. Genetické vyšetření embryí je prý u nás zbytečné. Mám prý věřit a nestresovat se.. Tak uvidíme, pokud by to nevyšlo teď, tak příště si zažádám i o tu genetiku embryí.
Holky moc Vám děkuji za podporu :hug: :hug: moc to pro mě znamená!! A děkuji za doporučení knížky, ráda si ji přečtu.. jsem totiž náruživý čtenář :lol: :lol:

 • Nahlásit
10.9.19 10:39

Přeju do druhého kola hodně štěstí! :kytka: Krome genetiky embryí bych ještě doporučila akupunkturu, taky jsem byla před KET, nevím, jestli to nejak přispělo k úspěchu, ale minimálně mě to dost uklidnovalo :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
3397
10.9.19 10:51

Nemyslim, ze by geneticke vysetreni vas i embryi bylo zbytecne, po tolika neuspesich. Muzete byt prenasecem nejake geneticke mutace. A jinak nez podrobnym gen vysetrenim to fakt nezjistite.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
10.9.19 11:17

Genetické vyšetření mě i partnera proběhli a vše dopadlo dobře.. Jen možná ještě vyzkoušíme tu genetiku embryí. Já se stále snažím věřit doktorům, snad ví co dělají.. :roll:

 • Nahlásit
730
10.9.19 11:29

Držíme pěsti! Palce je málo :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
6589
10.9.19 11:38

Jak tu padla ta joga a podobne, tak znama jezdila k bylinkari Simovi do Prahy. Nemohla 5 let otehotnet. Pak na nej dostala tip a po pul roce jim napsanych a uzivanych bylinek byla tehotna prirozene (3 roky podstupovali IVF). Ja na to treba moc nejsem, ale tak jsem si vzpomnela…za pokus to treba stoji :kytka:

Jinak souhlasim s genetickym vysetrenim embryi. Drzim palce i pesti :hug: :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
727
10.9.19 11:47

Moc držím palce, ať vam to vyjde! :hug: :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
360
10.9.19 11:52

Moc vám držím palce, ať už se konečně povede :hug: Doporučuji genetiku embryí, my s partnerem jsme genetické vyšetření taky absolvovali a výsledky byly perfektní, i přesto jsme trvali na genetickém vyšetření embryí a většina jich nakonec neprošla, což byl šok a kdybychom tohle vyšetření neudělali, embrya by mi zavedli jako ta kvalitní a nevěděli bychom, proč se neuchytily 🤷 Tak co tuhle metody příště vyzkoušet?

 • Zmínit
 • Nahlásit
15045
10.9.19 11:57

Držím palce, ať se podaří a vše dopadne jak má :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2625
10.9.19 12:15

A jak dlouho jsi cvičila Mojžíšovou? Cviky se musejí dělat správně a důkladně, nejlépe, když ti je ukáže zkušená fyzioterapeutka a provádět je min.20min. denne (já cvičila hodinu). Důležitá je i mobilizace páteře, žeber, kostrče přes konečník předtím než začneš cvičit. Bez toho to cvičení moc význam nemá. Jsi mladá, zdravá, tak možná tady bude zakopaný pes. Nám to taky 2 roky nešlo, ale byla jsem už starší (35let). Po mobilizaci a pouhém měsíci cvičení jsem otěhotněla.

 • Zmínit
 • Nahlásit
6138
10.9.19 12:40

Tedy musím říct, že na to jak dlouho vám to nejde je deníček neuvěřitelně pozitivně laděný. Přeji ať se vám brzy zadaří :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
10.9.19 12:44

Mojžíšovku jsem cvičila cca rok, mobilizaci jsem také podstoupila.. Cviky mě učila školená sestřička.. Cvičila jsem poctivě a nic.. :nevim: :nevim:

 • Nahlásit
346
10.9.19 13:41

@Heivka Tak presne tohle me taky napadlo. Zakladatelko, preji vam hodne stesti a zavidim tvoji povahu :) :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
466
10.9.19 14:21

Mám kamarádku s podobným osudem, oba zdraví, snažili se léta letouci, několik IVF a furt nic. Až se pak dohodli, že už do toho jdou naposledy, že už na to nemaj nervy. Dneska dvanáctiletý dvojčata :lol: mic držím palce, ať se vám zadari…

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
10.9.19 14:23

@Heivka a @Andymo celý život se snažím řídit heslem: Hlavně se z toho nepo… :mrgreen: ale taky už mi dochází síly a začíná mě to trápit, ale snažím se.. Moc mi pomáhá manžel, vymýšlí různé aktivity a výlety a snaží se nás všemožně zabavit a hlavně je to strašnej optimista, takže se snažím od něj učit :lol: :lol:

Jinak Vám všem moc moc děkuju za podporu :srdce: :srdce:

 • Nahlásit
1533
10.9.19 18:22

Zkuste Františkovy lázně, mě to pomohlo (snažili jsme se 5 let)

 • Zmínit
 • Nahlásit
1198
10.9.19 18:31

Přeji hodně štěstí, také jsem tím prošla. Také to trvalo spoustu let než jsme se dočkali miminka. Začali jsme se snažit skoro ve stejném věku jako vy. Přeji hodně štěstí a síly na další boj :hug: :kytka:. Jen se zeptám jste pořád ve stejném CARu?

 • Zmínit
 • Nahlásit
1003
10.9.19 18:37

Na deníčky tady nereaguju. Ale… sedm let snažení bez úspěchu, to už vyžaduje hodně síly. Držím moc palce. Začali jste brzy (naštěstí), jsi pořád mladá. Ale to, že se za tolik let neukázaly // musí být ubíjející. Problém už je i ten psychický blok, ta upnutost na cíl. Jenže my, co máme za sebou neúspěchy při snažení víme, že takové to otřepané „to chce na to nemyslet“, to prostě nejde. Za tuhle radu bych střílela. :pocitac: Moc vám fandím, nevzdávejte to. Máte ještě čas a miminka se určitě dočkáte :hug:

edit. Jinak ještě doplním, my jsme měli problémy s kvalitou vajíček. Začali jsme se snažením až v mých 37. O genetice páru a embryí bych už pomalu mohla psát skripta :mrgreen: Pokud máte komplet hotovou s manželem genetiku bez nálezu, tak jistě přenašeči nejste. Na to by se přišlo. Ale! přesto genetika embrya (PGS) opravdu od věci není a také jí doporučuji. Mnoho vad vzniká zcela náhodně, i když partneři nejsou přneašeči a jsou zdraví. Není výjimkou, že i u mladého zdravého páru nakonec třeba z 10 embryí genetici 8 vyřadí a nedoporučí k transferu. Pro ně je to číslo, pro vás je to 8 zklamání, které vám mohou ušetřit. :srdce: My jsme měli z 6 embryí 6 vadných. Takže mě by bez PGS čekalo 6× buď rovnou menstruace nebo hůř 6× potrat, 6× kyretáž… atd. Zkuste se o tom PGS poradit v CARu.

Příspěvek upraven 10.09.19 v 18:49

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
10.9.19 19:17

@Kikulele ano, jsme stále ve stejném CAR. Jsem tam spokojená..

@Mutlice moc ti dekuju za podporu.. Snažím se to brát pozitivně.. Tu genetiku embryí zkusime určitě.. Teď budeme nově zkoušet prodlouženou kultivaci, tak třeba to taky něco prozradí :nevim: no uvidíme..

A všem děkuji za rady, vidím že mám ještě spoustu možností, kdyby IVF nebylo k ničemu.. :palec:

 • Nahlásit
164
10.9.19 20:25

Ahoj, držím pěsti, ať to vyjde…a určitě ano..je to jen psychicky náročné..my se snažíme pět let i když s jiným scénářem viz můj deníček a máš pravdu…hlavně se z toho nepo…měj se…

 • Zmínit
 • Nahlásit
101
10.9.19 21:13

Jako pardon, ale to jsou hrozný kecy o tom, že má paní štěstí, že nečekala až do 35 a nehonila kariéru. Myslíte, že když někdo do 35 nemá dítě, tak honí automaticky kariéru nebo se vyžívá v užívání si a střídání partnerů? Mně bude za měsíc 32 a dítě nemám a v nejbližší době mít nebudu. Nikdy jsem nebyla kariéristka. Není mi úplně u pr.. co dělám, ale vždy jsem měla naprosto běžnou a průměrnou práci a za statisícovým platem ani pozicí ředitelky společnosti jsem se fakt nikdy nehnala. Na užívání si s chlapama jsem nebyla ani v mládí, své sexuální partnery spočítám na prstech jedné ruky. Bohužel jsem do teď nepotkala toho pravého, který by se mnou chtěl založit rodinu nebo já s ním. Nejsem extra náročná a nechci Brada Pitta, ale zkrátka to zatím s nikým neklaplo. Takže jsem automaticky špatná nebo kariéristka? :roll: :,( Chápu, že to nemyslíte asi zle, ale raději se příště zamyslete, než vypustíte takovéhle komentáře, které se fakt někoho mohou dotknout a zabolet.

Zakladatelce držím palce :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1172
10.9.19 21:33

Moc držím palce :srdce: tu prodlouženou kultivaci doporučuji určitě. Třetí den bylo ještě vše ok a pak 5. den zbylo prvně jedno a podruhé dvě embrya. Z druheho pokusu máme malého :palec: Taky to byl velký boj, ikdyz ne tak dlouhý, takže tě obdivuji, jak jsi statecna. Doktor mi po prvnim pokusu řekl, ze spis většinou nevyjde a ze je to vlastně takový skoro až zkušební pokus a vyjde až ten druhy (tím nemyslím KET) a u nás to tak opravdu bylo :) ve vašem případě bych taky doporučila tu genetiku embryí. Tak hlavu vzhůru, verim, ze to klapne!!! :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1172
10.9.19 21:38

@Nattally3 ale vzdyt ona opravdu měla štěstí, ze na to přišli tak brzy a nezačal jim ten kolotoč všemožných vyšetření atd až v 28 letech :nevim: tím se určitě nikdo nenavazi do žen, které jsou ve 30ti a víc bezdětné přece. Bohužel někdo na možný problém přijde až ve vyšším věku a tím pádem má defacto mene času a jiný si řekne ve 35, ze už je správný čas a na první dobrou se zadari :) nebrala bych to vůbec nijak osobně :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
11.9.19 00:25

Já jsem otehotnela až na osmý pokus IVF. (ne ket… osm stimulaci ;) no ale rovnou s dvojčaty.

 • Nahlásit
665
11.9.19 04:42

Jsem stará čarodějnice

Tak čáry máry fuk ať je tu holka či kluk a nebo…(tajemství) :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
11.9.19 07:06

Holky moc vám děkuji za Vaše rady a příběhy, jste skvělé :hug: :hug: moc si toho vážím a kdyby ani 2.IVF nevyšlo, začnu Vašich rad naplno využívat!!

@Veerr doktor mi říkal to samé, že 2. pokus už vyjde :palec: tak snad máte oba pravdu :dance:

@axamitka moc děkuji :hug: :kytka:

 • Nahlásit
1208
11.9.19 07:46

Moc Vám držím palce co to jde a posílám spoustu pozitivní energie. My čekali 8let a bylo to velmi podobné jak píšete, ale stálo to za to čekání.

 • Zmínit
 • Nahlásit
9345
11.9.19 07:49

Neuvěřitelně pozitivní deníček! Jsi vážně úžasná, že to neseš tak statečně. My se snažili o dítě tři roky a měla jsem toho až kam. Na další ivf bych určitě taky poradila tu akupunkturu. Já na alternativy moc nejsem, ale v našem caru ji nabízejí před a po ET a musím říct, že ten klid, který jsem po ní zažila, byl prostě úžasný. Co se týče genetiky embryí, zeptej se, ale nám řekli, že po prvním neúspěšném ivf na ni pojišťovna nepřispívá, jen při indikacích (věk, potraty apod) a pro samoplátce je to sakra ranec. Ale určitě zkuste tu prodlouženou kultivaci, to udělá hodně. Držím palce a doufám, že brzo napíšeš deníček o tom, že po tolika letech je to konečně tady! :srdce:

P. S. Mně ještě pomohlo největší klišé ze všech - pořídit si psa :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
11.9.19 10:01

Taky moc držím palce a vím co to je - já čekala na miminko 7 let než jsem potkala správného partnera, a partner dokonce 12 let kvůli své neplodnosti. Ale podstatné je, ze jsme se dočkali a máme úžasného dvouletaka a at si mi někdo zkusí říci ze jsme ho měli pozdě (v mých 34 a manzelovych 37)…

Někdy je to tezke, to tady známe každá druhá, ale nevzdávejte to, moc bych vám přála at brzo slavite úspěch v podobě // :srdce:

 • Nahlásit
1079
11.9.19 10:59

Ahoj, jste strašně stateční a moc vám držím palce. Ani nevíš, jak mi tvůj deníček připomíná můj „boj“ o miminko. Taky mám PCO a snažila jsem se o mimčo 8 let. Laparka, drilling, nespočet IUI, IVF a několik potratů v rané fázi. Paradoxně jsem mimčo nakonec počala s manželem přirozeně ve věku, kdy jsem se na dělání miminka vykašlala:) Pokud máš PCO, vyzkoušela si i doplněk NOSIFOL? já ho douhodobě užívala a trošku ho „podezírám“ z toho, že jsem díky němu otěhotněla. Je pro holky s PCO, tak zkus zagooglit po recenzích. A odkud máš imunologii? Nejlepší je dr. Malíčková, ta objeví i některé věci, co jiná imuno ne. Případně někdy může pomoci i změna centra…

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
11.9.19 11:10

Deníčky normálně nekomentuji, zde musím. Znám to na první mimi jmse čekali 7let. Bylo to peklo a pak to přišlo samo a vše bylo ok. Další pokusy o druhé nevyšly, ale najednou po 7mi letech na stará kolena čekáme druhé. Přišlo samo, jen jsem ze zdravotních důvodů rok cvičila hormonální jógu a hle jsem v 7 měsící a zatím vše ok. Anonymně proto, že je to citlivé téma a lidem v okolí jsme se nesvěřovali. Přeji hodně síly a držím palce ať to vše vyjde. :hug:

 • Nahlásit
2636
11.9.19 12:25

Smutné čtení. Obdivuji vaši trpělivost, přeji šťastné dny a brzy plnou náruč zaslouženého štěstí :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
11.9.19 13:03

@Ba-stet Pejsky mám doma dva, jednomu je 8 let a tý druhý bude teď rok :lol: :lol: takže u mě ani pejsek nezabral :nevim:

@sofie1974 brala jsem dlouhodobě INOFOLIC, ten mi doporučil po roce snažení můj gynekolog. Ale žádné výsledky. Imunologii jsme měli v Plzni a MUDr. Ulčové-Gallové. Vždycky mě moc potěší když se někomu zadaří po dlouhém boji a vždy si říkám že se to povede i mě :palec: :hug:

 • Nahlásit
668
11.9.19 14:15

Tolik vám přeji, aby 2. IVF bylo úspěšné a vy jste se konečně dočkali miminka :hug:. Určitě bych už teď zvolila prodlouženou kultivaci a metodu s PGS, možná by bylo dobré, aby pro jistotu manželovi udělali vyšetření DNA fragmentace spermií a pokud jsi nebyla na hysteroskopii, tak i to. My se snažíme šest let a z toho pět potratů ( 2 ZT+3 biochemka ), čtyřikrát jsem otěhotněla přirozeně a jednou z IUI. Všechna vyšetření máme v pořádku, takže jsme se v CARu domluvili, že před IVF ještě podstoupím hysteroskopii a pokud bude vše v pořádku, tak se vrhneme do IVF s PGS a budu se modlit, abychom se konečně dočkali :andel:. Také se snažíme být pozitivní, ale občas je to hodně těžké, když všichni naši přátelé mají děti a za ta léta vidíme, jak se rodí a rostou :roll:. Přeji pevné nervy do dalšího boje a věřím, že se to tentokrát povede :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
3287
11.9.19 19:06

Držím pěsti, ať vám to vyjde. Sama jsem si prošla dvěmi IVF. My teda měli to štěstí, že se povedlo na první dobrou. U 1.IVF odpadaly embrya co den až zůstalo poslední a to se chytlo. Měli jsme tedy PK. Ovšem na úkor toho, že nezůstalo nic na zamražení. Takže aby měla dcerka sourozence, museli jsme podstoupit znovu celé IVF. A situace se opakovala. Ještě 4.den byly tuším 3 embrya a 5. den už jen jedno poslední. Ale díky Bohu se opět chytlo a nyní jsem lehce za půlkou. Vím, že je to těžké, ale chce to pozitivně myslet a věřit. Před lety v jedné diskuzi psala uživatelka, že jí někdo řekl, že patronem početí je Archanděl Gabriel. A tak jsem začala hledat a našla, že jeho číslo je 9. Nám tehdy „devítky“ hrály hodně do karet. A tak jsem měla malý notýsek a tam mu vše psala a děkovala. Před začátkem stimulace, po odběru vajíček, při ET, po pozitivním TT. Pro někoho je to bláznovství, ale já to prostě zkusila. Teď u 2.IVF jsem to dělala stejně.

 • Zmínit
 • Nahlásit
10
11.9.19 19:36

Ahojky, měla sem přesně to samé a trvalo to dlouhých 12let…A nevím jestli to pomohlo, ale 6 měsíců jsme spolu spali jen s kondomen a ja po tu dobu chodila i na akupunkturu a pak sme šli do dalšího a pro nás posledního IVF a světe div se dnes jsem v 8 měsíci 😊 Držím palce ať to konečně vyjde :wink:

 • Zmínit
 • Nahlásit
190
16.9.19 19:22

Jsi statečná, že to bereš takhle s nadhledem. Pořád šance je a velká, jste mladí. Snad dodám trochu naděje, když řeknu, že nám se taky zadařilo až po nějakých 7,5 letech.

A jak už tady zaznělo – pokud by to teď nevyšlo, tak rozhodně genetiku embryí. Oba dva můžete mít genetiku v pořádku, ale nemusí být v pořádku spermie (fragmentace DNA) nebo vajíčka (což je u PCO dost pravděpodobné, vyšší hladiny androgenů, které jsou s PCO spojené, mají negativní vliv na kvalitu vajíček), příp. chyby vznikají náhodně. PCO jde taky „léčit“ stravou a obecně životosprávou, jde o to snížit inzulinovou rezistenci. Takže jídla s co nejnižším glykemickým indexem a ideálně jen málo porcí denně, „nepást“ se pořád něčím malým. Držím palce!

Příspěvek upraven 16.09.19 v 19:23

 • Zmínit
 • Nahlásit
239
22.9.19 22:50

To je hrozny :-( moc vám přeji, aby to teď už klaplo a vy jste se konečně dočkali toho malého tvorečka.

 • Zmínit
 • Nahlásit
41
4.10.19 21:57

Moc držím palce. Sama jsem si prošla něčím podobným a hle mám doma šéfa kterému je už 18 měsíců. Takže nezoufejte vše se určitě povede ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
364
5.12.19 13:12

Denicky normalne nekomentuju, ale tady mi to neda - vyzkousela jsi akupunkturu? Opravdu to nekomu muze pomoct, drzim palce! :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
18.12.19 09:39

Napadl me test na celiakii?

Hodne stesti :kytka:

 • Nahlásit