7. Štíhlení NEHLADOVĚT!!

Cvičení a hubnutí

Již klasik Šimek s Grossmannem praví, že hubnoucí člověk se musí pořádně najíst, aby mělo tělo sílu se obezitě bránit. Měl to být vtip, ale pronesli velmi moudrou větu. Co způsobuje hladovění? Tělo nedostane, co potřebuje, aktivita se snižuje, tělo slábne, s ním i naše vůle, mysl se upírá k odepíranému! Následky: podráždění, ztráta soustředění, slabost, oslabení vůle... následkem je velice často přejedení a pocit viny!! Bezva co?! :o)

Vždycky se dobře najezte! Dobře neznamená kvantitu, ale spíš správný výběr a správnou dobu jídla. Složením potravy se budeme zabývat dostatečnou dobu, co je důležité vědět - hurá!! nebude mi kručet v břiše! Nebudu pořád myslet na jídlo a mlsně koukat jiným do talíře!!

Zato když se normálně najíte, nesníte víc než potřebujete, příjemně zaplníte žaludek, polaskáte chuťové buňky, jste spokojení, vyrovnaní, máte energii a sršíte nadšením!
Takže hurá do toho!!

Kdy se berou špeky?

Řekli jsme si, že diety ne. Ale je více než jasné, že nelze nacpávat se až po vrch bez rozmyslu.

Přebytečná kila jsou tuky. Naše tělo má schopnost přeměňovat nespálené cukry na tuky a ukládat je to těch roztomilých špíčků kolem naší osy!! Tady se přimlouvám - mějme rádi naše tělo takové jaké je!! Pokud je vám mdlo při pohledu do zrcadla a zkazí vám to náladu, jdete špatným směrem!! Pokud máte odvahu ke změně, určitě jí dosáhnete. Neznamená to libovat si v tom, co naše tělo zatěžuje, ale buďme k tomu našemu sádélku shovívavé!! :o) :o) :o) Je to naše zásobárna na horší časy!! Naši předkové by bez takové zásobárny zahynuli!! Že to naše tělíčko s tou zásobárnou trošku přepísklo je naše vina a nejenom moje konkrétně, ale i dnešního stylu života. Ale mám pro všechny pozitivní zprávu!! DÁ SE S TÍM NĚCO DĚLAT!!

Aby se tuky nadměrně neukládaly, potřebujeme pohyb. Pokud chceme spálit už tuky vytvořené a pohodlně zabydlené na našem tílku, je to trochu obtížnější, ale jde to. A zase mám dobrou zprávu - nemusíte se dřít a v potu tváře za těžké prachy v posilovně mučit tělo!!. Zadýchat se ano, dřít ne!! Další chyba, která se může stát a která zbrzdí nadšení mnohých už v samém začátku!! Není nutné na:,–(it si nepřiměřené dávky, které nejsme schopni dosáhnout. Je potřeba začít se průběžně hýbat! O něco víc než dosud, můžeme postupně přidávat, ale nemusíme se přetrhnout. Namožené tělo hned v prvních dnech započatého úsilí brzdí nadšení a nastoluje skepsi. :o) Když nás bude všechno bolet, rychle to vzdáme a zabalíme na samém začátku.

Podobné je to s půstem - málo kdo vydrží hladovět, i když nějaká motivace je, tělo se hlásí o svoje. Vím o čem mluvím, držela jsem celkem poctivě jednodenní půsty, dvakrát jsem vyzkoušela týdenní půst. Nikdy jsem po nich nezhubla, váha se vrátila do normálu, když jsem opět začala jíst. Hlad se dá potlačit, ale tím, že se hlásí, je dost selhání dost časté. Tím nechci nikoho odradit od tzv pitných dnů, ale nemusí to být cesta pro jaždhdého. Je mnohem lepší zvolit takovou formu odlehčení, kterou nám nedělá problém zvládat. Když si dáme do týdne dva dny s minimem tuku a cukru, budeme jíst hlavně zeleninu a luštěniny, tak to bude mít svůj efekt, my se nebudeme nervovat a trápit tělo a ještě objevíme spoustu nových receptů a chutí! To stojí za vyzkoušení!! Pokud vám pitné dny vyhovují, tak hurá do nich!

Pohyb, který můžete mít denně a možná nemáte:

Jezdíte výtahem i dolů? Co si dát takhle schody do třetího patra hezky pomalu s radostí z pohybu? Jaké cviky se přitom dají napáchat ráda prozradím, pro začátek stačí udělat si malý výstup a vyšlápnout si ke dveřím svého bytu.

Použijete vždy hromadnou městskou dopravu nebo si dáte občas malou procházku? Když spočítám čekání a dobu přepravy, vyjdou mi dvě zastávky ušlápnuté stejně rychle jako jízda MHD.

Nemůžete cvičit, protože vás zaměstnávají potomci? Cvičte s nimi!! Stačí si lehnout na záda a udělat z nohou houpačku!! A máte hned posilovnu na břišní svaly!!

Jídelníček: dejte si 2-3× do týdne odlehčené dny!! Jezte lehká jídla s minimem tuku, pijte neslazené nápoje, jako přílohu jezte čerstvé saláty a ovoce.

Alice

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Datez
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 10.04.06 15:41

Alice - klobouk dolů…moc pekně napsané!!! A hlavně pravdivě!!!! Od začátku až do konce…čerpáš od někud, nebo to máš všechno ze své hlavičky????
Taky jsem si již dříve vyzkoušela 2× týdenní půst - ne kvůli váze, ale z trucu…a nezhubla jsem ani půl kila. Naopak, když jsem pak zase začla jíst, tak jsem trochu přibrala.

Hubnutí zdar!!!!! Držím palce…nakukovatelka od vedle
 Datez

 
Abaja
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 10.04.06 17:03

Alice, s chutí jsem si to přečetla, napsalas to bezvadně a ještě pravdivě. Díky, občas sem nakukuju.
Abaja z hubnoucího deníčku:-))

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 10.04.06 17:05

Ahoj Datez!

Díky za slova uznání, to potěší. Čerpám z vícero zdrojů, tohle píšu spíš z hlavy. Mě se líbily moc deníčky od Efiny, já mám tendence spíš cenit dílka jiných, ty svoje beru víc kriticky… :o)

Mě hodně pomáhají odlehčovací dni, po jednom vážím klidně o kilo a půl méně, pokud jím následující dny střídně, tak mi z toho nějaké půlkilo zůstane dole.

Ale postní dny nezavrhuji, určitě to má svůj význam, teřba k nakopnutí mebo vyčištění těla. Moc záleží na tom, jaká životospráva následuje po hladovce. POkud se někdo neudrží a snaží se to dohnat, je to samozřejmě celé na pytel. :o) :o:o)

Alice

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 10.04.06 17:08

Jo jo, jen nakukujte, já ten váš poctivě čtu, příspěvky občas projedu…

A.

 
Wilma
Kecalka 108 příspěvků 10.04.06 18:55

Zdravím Alici, byly to vlastně původně tvoje deníčky a tvůj nápad založit je, tak díky. Máš moc hezký styl, dobře se to čte, no a je to samozřejmě pravdivé, a taky optimistické, a to potřebujeme.

Napadá mě - nebylo by dobře dát sem nějakou tabulku s výchozí váhou a aktuální a tak? Aby ty úspěchy nezapadly. Teda jen kdo chce, ale občas člověk nemá tolik času a něco mu uteče.

W.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 10.04.06 19:02

Díky Wilmo! :o)

Aktuální váhu sem dát můžu, ale holky jí bohužel neposílají. Mnohem intenzivněji se hubne na stránkách rodiny, kam chodíme denně a vážíme se každé pondělí.

Mrknu se co mám, jinak je na to expert Julda.

Omluvte mě, jdu běhat.

Alice

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 10.04.06 20:09

Teda Alice, musím ti trochu vynadat :-)
Tak dlouho se neozvat, nechat mne v domnění, že jsi odcestovala na druhý konec světa = smolím tu teď narychlo ještě další deníček a když ho chci odeslat, tak zjistím, že jsi se „zjevila“ i s deníčkem.. :-)

Je super, na psaní z hlavy já geny nemám -opisuji to z knížky a každý ať si to přebere :-)

Text deníčku si nechám na někdy, až se ti bude hodit záskok. Je to opět vědecké - je tam rozepsané, jak vlastně přesně funguje tělo při dietách či hladovění.. aby si člověk udělal jasnou představu, proč tohle opravdu ne.

AKTUÁLNÍ VÁHA PRO TABULKU - 67 kg :-)

Běhání /resp. ploužení/ zdar,

E.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 10.04.06 20:21

Efi, já se moc omlouvám, já jsem sice dočítala, ale nevšimla jsem si posledních příspěvků, brala jsem to letem světem, měla jsem za to, že jsme domluvené na ty tři. Jestli si chceš vzít ten další, tak klidně můžeš. Hodím Ti na sebe mobil, případně ICQ, ať se můžeme vždycky domluvit. Mě se ty Tvé deníčky moc líbí a hodně mi daly. Bude super, když si zase na nějaký (é) najdeš čas.

Asi největší přínos měly pro mě Mýty o pohybu, mám to zkopírované a vracím se k tomu.

Ještě budu pokračovat, jen co děti dovolí…

Alice

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 10.04.06 21:07

Mno, že bych musela vyplýtvat jediný deníček,který mám do foroty. to se mi moc nechce… :-) Dělám si srandu :-)
Fakt je, že se týká též NEHLADOVĚNÍ, ale jsou tam jiné info = mohlo by to být jako doplněk toho tvého deníčku…

Je to prostě k právě načatému tématu…
Tak možná by to stálo za to to hodit za sebou, aby se to pak moc nemíchalo…

Pak by to zas bylo tvoje :-)

E.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 10.04.06 21:29

Holky, já jsem asi trubka nebo mi ta mateřská leze na mozek… Jak jsme byli pryč, měla jsem to posunuté o týden… Sice jsme byli v Brně, ale na emimino jsem se moc nedostala, když tak až pozdě večer. Na příspěvky jsem furt čučela do starého deníčku!! To je důvod, proč jsem do toho aktuálního vůbec nepřispěla.

Moje hubnutí jde celkem zdárně. Začínala jsem začátkem února s 67 kg a BMI 24,6

1.3.2006
váha 64,7 kg
prsa 99 cm
pas 86,5 cm
boky 100 cm
stehno 59 cm
BMI 23.87

1.4.2006
váha 63,4 kg
prsa 96 cm
pas 80 cm
boky 99 cm
stehno 57 cm
BMI 23.14

Dnešní váha z rána byla 62,7 kg!

Můj cíl k 1.7. 2006 je 61 kg a pas 74cm. Je to hodně optimistické, ale doufám, že se skutečnost nebude lišit o moc… :o)

Dobrou noc a slibuji, že se s psaním polepším!

Alice

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 10.04.06 21:30

Efi, klidně!

A.

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 10.04.06 21:43

Koukám, že mezi místem tvého bydliště a Brnem je sluuuuušný časový posun :-)

Sem se fakt divila, že ty „věrná pisatelka“ o sobě nedáš vědět..

Jinak hubnutí ti jde skvěle! :-)

Já jsem také vděčná za hnutí váhy, protože pak se lépe odolává pokušení.. včea tu manžel procházel celé odpoledne s čokoládou.. koupil zmrzliny.. ach jo… :-)
Tak jsem se aspoň pořádně nabaštila k obědu bez ohledu na kalorie a sacharidy… :-)

Tak já pro dnešek končím, vstávám v půl páté, nyní mne čeká dlooooouhá sprcha a pak postýlka..

E.

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 10.04.06 21:44

OK, akorát nevím který den, když nyní byl v pondělí… jestli na velikonční pondělí.. nebo dřív? :-)

E.

 
slniecko2
Kecalka 178 příspěvků 10.04.06 22:55

Ahoj Holky,

omluvam sa ale minuly tyzden som vobec nenakukla. Morila nas s Lukasom chripka a k tomu este nejake tie nastevy, pekne pocasie a pobyt na cerstvom vzduchu …

Za to dnes rano po dlhej dobe sa vaha dostala na 59,9 kg. HURAAAAAAAAAA­AAAAAAAAAAAAA­AAAAAAAAAAAA!
to sa mi nepodarilo uz za viac ako dva roky. Myslim ze je to trochu sposobene tym minulotyzdnovym stresom a chorobou, ale aj tak. Uzasne. Ked som sa vazila zaciatkom minuleho tyzdna bolo to cca 61 kg. Co je teda asi viac pravdepodobne a do rebrickov by som urcite zapisala asi tych 61 kg.
Skusim sa opat zvazit koncom tyzdna a uvidime ci budeme znovu aktualizovat.

Urcite sa viac hybem ale nie je to nic cielene a ziadne presne cvicenia. Ale kazdy den chodime s Luckym na 2-3 hodinky von a ja obcas poskakujem pod preliezkami a podavam zachranu. V tom case asi nemam tolko casu na jedenie a ani ma nenapadne ze by som nieco zjedla.

Ali - Dennicek chvalim a tiez dosiahnute vysledky, vidno ze vies co robis a dari sa Ti. Do leta urcite splnis!! Verime Ti :o))

Tak idem precitat co ste minuly tyzden pisali.

Hubnutiu zdar!!
Slniecko

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 11.04.06 07:18

Nazdárek,
tak tohle jsem našla ještě ke glykemickému indexu potravin. Škoda, že jsem to nenašla když byl o tom deníček. Tam je seznam jen tak orientační, tenhle je docela obsáhlý.
Zavěsím ho sem jednou seřazený dle hodnoty GI, další komentář bude s potravinami seřazenými dle názvu. Abyhcom se dobře orientovaly…

E.

GI Potravina
10 Brokolice
10 Česnek
10 Houby
10 Zelí
10 Paprika
10 Rajče
10 Zelenina kořenová
10 Saláty hlávkové
14 Sojové boby v konzervě
15 Ořechy vlašské
20 Fruktoza
20 Oříšky burské
20 Soja vařená
20 Třešně
22 Čočka zelená
22 Čokoláda hořká 70% kakaa
22 Čokoláda nápoj s uměl.sladidlem
22 Grapefruit
22 Hrách loupaný
22 Oříšky Kešu
22 Švestka
25 Droždí
25 Mléko plnotučné
27 Boby sušené
27 Čočka červená
27 Párky
29 Mléko polotučné
29 Mléko sojové
30 Cizrna vařená
30 Čočka hnědá
30 Fazole bílé
30 Fazole zelené
30 Nutella
30 Mléko odtučněné
30 Marmeláda ovocná bez cukru
30 Meruňky sušené
32 Jogurt nízkotučný s fruktozou
32 Žito - zrno
34 Kukuřice indická
35 Fíky
35 Hruška
35 Jogurt slazený
35 Špageti vařené 5 minut
35 Pomeranč
35 Mrkev syrová
36 Rybí prsty
38 Polévka rajčatová
39 Chléb černý německý
39 Ravioli plněné masem
39 Vločky Kelloogs
40 Broskev
40 Džus rajčatový
40 Fazole červené
40 Hroznové víno
40 Jablečná šťáva přírodní
40 Pudink instantní
40 Šťáva z čerst.pomer.
40 Těstoviny celozrnné
41 Špageti vařené 10-15 minut
42 Kompot hruška
42 Polévka čočková
43 Tyčinka Twix
44 Džus mrkvový
44 Chléb žitný
44 Rýže instantní vařená minutu
44 Špagety vařené al dente
45 Kuřecí nugety
45 Laktóza
46 Kompot broskev
47 Džus grapefruitový
47 Chléb ovesný otruby
47 Rýže parboiled
47 Tyčinka Mars ořechová
48 Čokoládový nápoj slazený
48 Hrášek zelený
48 Jogurt sojový
48 Kaše ovesná
48 Koláče
49 Tortelini sýrové
49 Vařená mrkev
50 Brambory vařené ve slupce
50 Džem průměr
50 Džus pomerančový
50 Fíky sušené
50 Jahody
50 Kiwi
50 Rýže tmavá natural
50 Mango
50 Rýže basmati
50 Sorbet
50 Zmrzlina nízkotučná
50 Mouka z pohanky
51 Pšenice rychle vařená
51 Vločky Kellogs
52 Bramborové knedlíky
52 Vločky Kellogs s medem
53 Kukuřice sladká
54 Koktejl ovocný
54 Rýže hnědá
55 Těstoviny vařené bílé
55 Vločky musli
55 Sušenky slané
55 Meruňka
55 Tyčinka Snickers
55 Sušenky máslové
56 Chléb bílý Pita
56 Kompot meruňky
56 Rýže bílá
57 Sušenky bohaté na vlákninu
58 Rýže bílá dlouhá
58 Pizza sýrová
60 Houska hamburgerová
60 Zmrzlina
60 Špageti vaařené 20 minut
60 Mléko kondenzované slazené
61 Musli tyčinka
61 Muffin
61 Mouka žitná
64 Chléb celozrnný
64 Kuskus
64 Tyčinka Mars karamelová
65 Brambory vařené v páře
65 Fanta
65 Hrozinky
65 Zavařenina
65 Meloun žlutý
70 Bramborová kaše
70 Brambory šťouchané
70 Cocacola
70 Cukr sacharóza
70 Chléb pšeničný bílý
70 Kaše kukuřičná
70 Kaše ovesná+E80 Kaše ovesná
70 Kavli křehký chléb
70 Kukuřice
70 Nudle
70 Mouka bílá
70 Ravioli
70 Mouka amarantová
71 Meloun červený
72 Cornflakes
73 Dýně
74 Pomfrity
75 Croissant
75 Donut
75 Chipsy
76 Brambory v mikrovlnce
76 Popcorn bez cukru
85 Bramborová kaše instantní
85 Rýže předvařená
85 Med
87 Brambory vař.bez slupky
87 Džem jahodový
90 Brambory pečené v troubě
90 Burizony
90 Hranolky smažené
100 Glukoza

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 11.04.06 07:18

Řazení dle názvu:

GI Potravina
27 Boby sušené
70 Bramborová kaše
85 Bramborová kaše instantní
52 Bramborové knedlíky
90 Brambory pečené v troubě
70 Brambory šťouchané
76 Brambory v mikrovlnce
87 Brambory vař.bez slupky
65 Brambory vařené v páře
50 Brambory vařené ve slupce
10 Brokolice
40 Broskev
90 Burizony
30 Cizrna vařená
70 Cocacola
72 Cornflakes
75 Croissant
70 Cukr sacharóza
10 Česnek
27 Čočka červená
30 Čočka hnědá
22 Čočka zelená
22 Čokoláda hořká 70% kakaa
22 Čokoláda nápoj s uměl.sladidlem
48 Čokoládový nápoj slazený
75 Donut
25 Droždí
73 Dýně
87 Džem jahodový
50 Džem průměr
47 Džus grapefruitový
44 Džus mrkvový
50 Džus pomerančový
40 Džus rajčatový
65 Fanta
30 Fazole bílé
40 Fazole červené
30 Fazole zelené
35 Fíky
50 Fíky sušené
20 Fruktoza
100 Glukoza
22 Grapefruit
10 Houby
60 Houska hamburgerová
22 Hrách loupaný
90 Hranolky smažené
48 Hrášek zelený
65 Hrozinky
40 Hroznové víno
35 Hruška
75 Chipsy
56 Chléb bílý Pita
64 Chléb celozrnný
39 Chléb černý německý
47 Chléb ovesný otruby
70 Chléb pšeničný bílý
44 Chléb žitný
40 Jablečná šťáva přírodní
50 Jahody
32 Jogurt nízkotučný s fruktozou
35 Jogurt slazený
48 Jogurt sojový
70 Kaše kukuřičná
48 Kaše ovesná
70 Kaše ovesná+E80 Kaše ovesná
70 Kavli křehký chléb
50 Kiwi
54 Koktejl ovocný
48 Koláče
46 Kompot broskev
42 Kompot hruška
56 Kompot meruňky
70 Kukuřice
34 Kukuřice indická
53 Kukuřice sladká
45 Kuřecí nugety
64 Kuskus
45 Laktóza
50 Mango
30 Marmeláda ovocná bez cukru
85 Med
71 Meloun červený
65 Meloun žlutý
55 Meruňka
30 Meruňky sušené
60 Mléko kondenzované slazené
30 Mléko odtučněné
25 Mléko plnotučné
29 Mléko polotučné
29 Mléko sojové
70 Mouka amarantová
70 Mouka bílá
50 Mouka z pohanky
61 Mouka žitná
35 Mrkev syrová
61 Muffin
61 Musli tyčinka
70 Nudle
30 Nutella
15 Ořechy vlašské
20 Oříšky burské
22 Oříšky Kešu
10 Paprika
27 Párky
58 Pizza sýrová
42 Polévka čočková
38 Polévka rajčatová
35 Pomeranč
74 Pomfrity
76 Popcorn bez cukru
51 Pšenice rychle vařená
40 Pudink instantní
10 Rajče
70 Ravioli
39 Ravioli plněné masem
36 Rybí prsty
50 Rýže basmati
56 Rýže bílá
58 Rýže bílá dlouhá
54 Rýže hnědá
44 Rýže instantní vařená minutu
47 Rýže parboiled
85 Rýže předvařená
50 Rýže tmavá natural
10 Saláty hlávkové
20 Soja vařená
14 Sojové boby v konzervě
50 Sorbet
57 Sušenky bohaté na vlákninu
55 Sušenky máslové
55 Sušenky slané
60 Špageti vaařené 20 minut
41 Špageti vařené 10-15 minut
35 Špageti vařené 5 minut
44 Špagety vařené al dente
40 Šťáva z čerst.pomer.
22 Švestka
40 Těstoviny celozrnné
55 Těstoviny vařené bílé
49 Tortelini sýrové
20 Třešně
64 Tyčinka Mars karamelová
47 Tyčinka Mars ořechová
55 Tyčinka Snickers
43 Tyčinka Twix
49 Vařená mrkev
51 Vločky Kellogs
52 Vločky Kellogs s medem
39 Vločky Kelloogs
55 Vločky musli
65 Zavařenina
10 Zelenina kořenová
10 Zelí
60 Zmrzlina
50 Zmrzlina nízkotučná
32 Žito - zrno

 
Wilma
Kecalka 108 příspěvků 11.04.06 09:47

Tak to je zajímavé, všimla jsem si, že například je velký rozdíl mezi brambory vařenými ve slupce a bez ní! Myslím ten GI.

Jinak jsem vyzkoušela syrovátku a je to super! Dokonce mi to i moc chutná. Je to jako řidší mlíko z prášku, perfektní na záplácnutí žaludku jak má člověk hlad a rychle by si něco dal. A když to má ještě vitamíny a má se po tom hubnout, tak to teda beru.

Ali, kam jsi to psala že chodíš na rodinu do nějaké diskuse? Zajímalo by mě to.

Venku je hnusně, leje, malá spí a já bych si tak sedla k televizi a něco k tomu přikousla…no ale nedám si. Až oběd. Mám kuře vařené v mikrovlnce a je to super způsob, kuřecí čtvrtku dám osolenou a posypanou grilovacím kořením na talíř a dám na 10 minut do mikrovlnky. A pak to vyndám z té spousty sádla co vytekla na talíř a sním. Objevila jsem to nedávno a žasla, jak rychle se to udělá a dietně.

Ráno váha 81, takže vše při starém, zatím to jedno kilečko dole od začátku dubna.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 11.04.06 09:58

http://www.rodina.cz/diskuse2791.htm

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 11.04.06 10:07

Dufca 164/66 kg, cíl pod 60 kg ****
Alice 165/65 kg, cíl 60 kg a 76 cm v pase 62,7 kg -2,3 kg
Evásek 170/68 kg, cíl 60 kg
Chillie 168/65 kg, cíl 60 kg
Julda 170/69,5 kg cíl 65 kg 67 kg -2,5kg
Slniecko 172/62,5 kg cíl 56 kg do léta 59,9 kg -2,6 kg
Pepi 173/78 kg cíl 65 kg ****
Efina 180/70 kg cíl: 62 kg 67 kg - 3 kg
Lliduska 58kg/160cm cíl 53kg 57 kg -1 kg
Wilma 173/82 kg cíl do léta 75 kg 81 -1 kg

Kdo jste nenašly aktuální váhu, tak jí napiště pod tento příspěvek:

 
mysula
Kecalka 386 příspěvků 11.04.06 10:22

Ahojky jsem nakukovatelka od vedle. Moc pěkný deníček. A jak vám to hubnutí vůbec jde? Nevidím žádnou tabulečku. Snad ano.

Tak pa zase někdy třeba u nás.

Myšula

 
mysula
Kecalka 386 příspěvků 11.04.06 10:23

Jééé, tak se omlouvám, vaše výsledky jsem přehlédla v diskusi. Už na to koukám.
 Myšula

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 11.04.06 13:07

Wilmo, zajímavé to určo je, takhle dopodrobna.

Jen připomínám, že GI 0-50 je dobrý, 50-100 již nežádoucí…

Nejde to dělat stoprocentně, ale prostě místo bílého rohlíku s Hermelínem si dám tmavý rohlík s cottage sýrem.. a pak to hubnutí jde i bez hladovek…

Jen ten vytrvalostní pohyb k tomu.. někomu by šly brusle, někomu ten vytrvalý rotoped, mně funguje jogging… vše nalačno! = 3 hodiny po posledním jídle.

Tak hubnutí zdar, jdu se zas učit…

E.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 11.04.06 13:57

Efi, tak to mám dobrý, většina oblíbených potravin je do 50, pár dalších jen lehce nad padesát.

Wilmo, stav se do diskuze častěji, býváme tam hlavně ráno a večer, ale během celého dně někdo nakoukne.

A.

 
dufca1
Nováček 7 příspěvků 11.04.06 15:28

Ahojte holky,
tak jsem poslala poslední příspěvek pod minulý deníček.
AKTUÁLNÍ VÁHA 64kg - hurrááá, konečně jsem se hla z oscilace kolem 66 :-)
Ale nedá mi to a musím se vám všem pochlubit, začala jsem hubnout na vánoce, kdy jsem vážila 70kg, zadařilo se poměrně rychle dostat na na 66kg, moji vstupní váhu sem do deníčku :-) A pak jsem se motala pořád kolem dokola a nic kloudného se nedělo, tak to vypadá tak, že tělo konečně začalo spolupracovat.
Zatím moc nevím, čím to je, režim jsem nijak výrazně neupravovala, snad že jsem přestala brát antikoncepci a taky jsem přestala kojit.
Tak se mějte krásně a štíhlení zdar
 Dufca

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 11.04.06 16:26

Ahoj všichni!

Tak já jsem teď nějaký to deko shodila, protože jsem byla s malou v nemocnici - takže stres a nemocniční strava :(.
Aktuální váhu napíšu příště, dnes už jse se doma stihla nadopovat pořádnou stravou :).

Alice - moc pěkný deníček, Efi - ty indexy jsou taky zajímavý.

p.

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 11.04.06 19:28

Gratuluji!! Hned je veseleji a větší chuť pokračovat a nevybodnout se na to, co?

:-)

Tak snad se té vysněné váhy a figury pomalu dopracujem :-)

E.

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 12.04.06 04:42

Hlášení o 20% tvrdém sýru: „Brrrrrrrrrrrrrr!“

Fakt jak guma… tu housku zachránila hromada okurky… abych necítila, co za umělohmotné plátky, vydávané za tvrdý sýr, to jím…

Nečekala jsem až takový posun v chuti mezi 30kou a 20kou…

E.

 
pepi
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 12.04.06 08:07

Tak já hlásím svoji aktuální váhu po ránu 73 kg! ( ještě 8 a je to doma :-) )

P.

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 12.04.06 14:14

Šikula! To máš velký úbytek, smekám klobouk.. :-)
 E.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 12.04.06 15:47

Aktuální stav:

Baghira 170/72 cíl 63-65 kg
Luka 172/75 kg cíl 65 kg
Dufca 164/66 kg, cíl pod 60 kg 64 kg -2 kg
Alice 165/65 kg, cíl 60 kg a 76 cm v pase 62,7 kg -2,3 kg
Evásek 170/68 kg, cíl 60 kg
Chillie 168/65 kg, cíl 60 kg
Julda 170/69,5 kg cíl 65 kg 67 kg -2,5kg
Slniecko 172/62,5 kg cíl 56 kg do léta 59,9 kg -2,6 kg
Pepi 173/78 kg cíl 65 kg 73 kg -5 kg
Efina 180/70 kg cíl: 62 kg 67 kg - 3 kg
Lliduska 58kg/160cm cíl 53kg 57 kg -1 kg
Wilma 173/82 kg cíl do léta 75 kg 81 kg -1 kg

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 12.04.06 17:05

Ahoj holky!

Dneska jsme byli plavat, pak cesta zpět s kočárkem, sice jsem jedla umírněně, ale teď baštím hořkou čokoládu, tak uvidím, jestli mi váha bude zítra nakloněná…

Efi, deníček pošli, jak se Ti hodí, asi většina z nás bude na Velikonoce mimo nebo někde trajdat, takže když vyjde v úterý, nic se nestane. Pak ty další si vezmu zase já. Pokud se najde další dobrovolnice nebo budeš mít chvíli času na psaní, můžeme se vystřídat. Já toho nechat nechci, kromě shazování kil potřebuju formovat pstavu a to je vážně na dlouho.

My plánujeme na Velikonoce pobyt u příbuzných, zatím ještě nevíme u kterých, ale na příjmu asi nebudu. Ozvu se určitě zítra a v pátek.

Alice

 
Wilma
Kecalka 108 příspěvků 12.04.06 20:45

Taky nejspíš odjíždíme zítra k příbuzným, vím teda ke kterým a to zas bude pohroma na linii, vždycky tam přiberu nejmíň pět kilo za víkend, protože se tam vždy od rána do večera jen a jen vyvařuje, peče a smaží, a pak to nutí všem přítomným. A mají to šíleně dobrý a k tomu ten nátlak…ach jo.

No ale nevyhnu se tomu, takže se obávám abych příští týden neposunula váhu opačným dměrem než si přeju.

Hezké velikonoce, pokud se už sem nedostanu!

Pepi, vy jste byli s malou v nemocnici? Chudinka malá, jak se jmenuje? Snad už jste v pořádku, takový prťousek, to musela být hrůza. Ať už je to jen lepší.

W.

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 13.04.06 10:05

Koukám příspěvků jak dobrejch.. no aspoň máme snadnější dočítání…

U mě se váha drží pořád lehce pod 63 kg takže jsem spokojená, už jsem myslela, že tu magickou 64,7 snad nuikdy neopustím. Ale musím… Koncem května máme s holkama s diskuze srazík, ráda bych se do té doby dokopala k nějaké slušnější formě.

Kde jste kdo? Budete přes Velikonoce na příjmu?

Alice

 
Wilma
Kecalka 108 příspěvků 14.04.06 09:36

Tak se musím pochlubit, ráno váha ukázala rovných 80. I když to asi ještě nebude definitivní (zrovna včera jsem si docela debužírovala), povzbudilo mě to.

Jinak na hlavní stránce rodiny je článek o hubnutí, v podstatě tak nějak si to představuju - žádné zběsilé počítání kalorií, i když i to jsem kdysi vyzkoušela.

Dítě se budí, tak krásným tělům zdar, špekům zmar!!!

W.

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 15.04.06 08:48

PEPI, já ty komentáře prolítla zběžně, nějak jsem ten pobyt v nemocnici nezaregistrovala. Taky by mne zajímalo jak je dcera stará, co vám bylo..

Naše Eliška měla nyní 3 dny horečky mezi 38-40 C, což byl děs běs, zřejmě za to mohl jen zub - krvavá dáseň, prolézá jí druhá pětka. Tu první měla s horečkou skoro 40, ale asi jen půl den.. tohle bylo horší… Nejedla, nepila, dnes, 4. den se to snad už i s tím jídle zlepší, obávala jsem se dehydratace, několik hodin klidně nečurala, ale pít odmítala, zkoušeli jsme vše.. Nemocnice jsem se díky dehydrataci bála taky.. tak snad už to dnes zvládnem…

Takže letošní velikonoce se nám moc nevedou, dcera nemocná, manžel celý víkend od rána do noci ve službě, vyšlo to holt takhle špatně, ale v pondělí tu snad již bude. Zítra budu dělat velikonoční mazance a vejce, doteď na to nebyl čas…

Na váhu jsem ráno vlezla, stále 67kg, takže uvidíme, jak dlouho budu viset na této váze.. hlavně aby to nešlo nahoru… snad ty velikonoce ustojím se ctí… ale mazanec si dám… to jo… tolikpráce s tím a pak neochutnat, to neeeee :-)

Tak hezké Velikonoce, já se dřív nemohla přihlásit.

Deníček pošlu asi v neděli, jak si na to vzpomenu :-)

E.

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 16.04.06 18:41

Tak deníčke odeslán.

Jinak co se týká mne a Velikonoc, tak rozhodně hladovka nenastala.. včera jsem udělala dva mazance a hned jsem tři zouváky zbaštila.. ještě teplé… mno jo.. odměna za snažení byla nutná… :-)

Na váhu vlezu tak týden po Velikonocích, aby byla šance napravit ty zkázy :-)

E.

Vložit nový komentář