A jak ti spí v noci?

Rodičovství

Na výše uvedenou otázku týkající se mého mimča většinou odpovídám stručně, že zhruba od osmi do osmi. V závislosti na osobě tazatele se mi pak zpravidla dostane buď závistivého pohledu (to v případě, že se ptá v podstatě kterákoliv z mých kamarádek/matek), anebo po tisícídruhý přednášky na téma, jaká jsem to ale šťastná žena, protože já jako mimino/můj manžel jako mimino jsme celé noci prořvali (to když je tazatelem moje máma/tchýně). Na případnou dodatkovou otázku „A to ti jako opravdu v noci nebrečí?“ odpovídám popravdě, že ani ne. Závistivé pohledy kamarádek se v tu chvíli mění na vražedné. Jak je to ale s tím spaním doopravdy? Zvu vás na jednu noc do naší ložnice...

Je 20:00. Naše tříměsíční miminečko je vykoupané, přebalené, převlečené a jde se spát. Přicucnu si ho k levému prsu a samou láskou bych ho nejraději snědla. Po nakojení balím ten náš poklad do peřinky, dávám pusinku na čelíčko, dudlík do pusinky, pokládám do postýlky, šeptám „dobrou noc“ a zhasínám světlo. V minutě se ozývá pouze spokojené dudlání a vzápětí lehoučké oddechování. Zapínám chůvičku a po špičkách odcházím z ložnice.

Ve vedlejším pokoji se zhroutím vedle manžela na pohovku, zapínám noťas a začínám pracovat. „Už zase?“, ptá se manžel a já mu (a v duchu i sama sobě) slibuji, že dnes je to opravdu jen na chvilku a že nejpozději v deset půjdu spát. Když se za chvíli podívám na hodiny, ukazují půl dvanácté… Manžel šel mezitím dávno na kutě. „No nic“, říkám si, „za chvíli stejně musíš jít kojit, takže jít si teď lehnout už nemá smysl, tak si alespoň přečtu jeden deníček na eMiminu. Nebo dva…“

Je půlnoc. Přicucávám si tu naší přísavku opět k prsu, přičemž si – už v polospánku - snažím uvědomit, ze kterého prsu jsem kojila předtím. Usoudím, že nejspíš z pravého, a tak přikládám mrně k levému. Vděčně saje. Poté znovu stejný rituál - zabalení do peřinky, dudlík, pusinka na čelíčko, položení do postýlky. Sama pak padám do postele hned vedle – strategicky jsem umístila dětskou postýlku hned k naší velké posteli. Dobrou noc dávám jen sama sobě, ostatní osazenstvo ložnice (tedy mimi a manžel) už spí. Pomalu usínám..

Je 0:35. Miminu vypadl dudlík a kňourá. Blahořečím si za nápad pořídit postýlku se stahovací bočnicí – dosáhnu tak na mimčo z polohy vleže a můžu mu tedy zastrčit zpět dudlík do pusinky bez toho, abych vstávala.

Je 0:52. Vracím něžně mimču dudlík do pusinky. Totéž v 0:58 a v 1:15. V 1:28 to samé jen s tím rozdílem, že už to není tak něžně („Už si ten krám koukej držet, vracím ti ho naposledy“!)

Je 2:35 a mě budí zvuky chrápajícího manžela po mé levici. Šťouchám do něj (něžně, ehm…) a dostane se mi (něžné, ehm…) reakce, že jako živitel, co ráno vstává do práce, se musí vyspat, tak co do něj šťouchám.

Je 2:54. Budí mě mlaskání po mé pravici – neklamné znamení toho, že mimčo opět nemá dudlík a místo něj vzalo zavděk svojí vlastní ručičkou. Šátrám potmě okolo hlavičky spícího dítěte ve snaze najít dudana a po úspěšném lovu ho vracím zpět do pusinky.

Je 3:06. „Kam si sakra zase vyplivnul ten krám?“, pokládám miminu řečnickou otázku, když ve snaze najít dudlík nahmatám nejdříve nos, pak ucho, druhé ucho, ručičku, tlamičku, která se snaží spolknout mi prsty, a pak konečně nacházím kýžený dudlík, napasovaný půl metru od hlavičky dítěte v miniaturní mezeře mezi matrací a rámem postýlky. Jak se tomu neviňátku podařilo ho tam dopravit, je mi záhadou. Mimino dudlík spokojeně vcucne a vypadá to, že snad konečně bude klid…

Je 3:35. Budí mě pocit, že mi asi exploduje pravé prso. „Sakra, že já jsem nakojila dvakrát po sobě ze stejného??“, nadávám si v duchu a vstávám, abych zapojila odsávačku. Nový rekord – během pěti minut odsaju 100 ml. Lahvičku s odsátým mlékem dávám do mrazáku s nadějí, že se moje dítě někdy naučí na flašku a pak se budou tyto zmrazené zásoby hodit. Vracím se do postele. Všude vládne klid a mír. Pomalu se propadám do spánku.

Je 3:50. U mého levého ucha vybuchlo chrápající peklo. Poslepu kopu směrem, odkud se ty příšerné zvuky ozývají a přeju si být někde hodně daleko. Nejlépe na jiné planetě. Třeba na Venuši… Pomalu usínám.

Krásné Venušanky mě vítají s otevřenou náručí ve své zemi. Jsou opravdu nádherné. A štíhlé, mají všechny postavy jak ze žurnálu. I já jsem najednou krásná a štíhlá. Moje poporodní kila se rozplynula. Mám zpět svojí hustou kštici, zmizelo ono chmýří, které mi zbylo po třech měsících od porodu na hlavě a ze kterého mi každé ráno odpadávaly další a další chuchvalce vlasů. Připadám si jako královna krásy. Venušanky mi vkládají do ruky drink a zvou mě do masážního salónu. Čas plyne velice líně a po úžasné uvolňující masáži vyrážíme na nákupy na místní Šámpselizé. Kupuji si fantastický kostým a mé nové kamarádky mě lákají do obchodu s kabelkami. Ptám se jedné z nich, zda si myslí, že se mi k tomu kostýmku bude lépe hodit tahle béžová vutonka nebo spíš tahle vínová práda? „Mlask mlask!“, odpovídá mi poněkud nelogicky Venušanka. Asi mi nerozuměla. Než se však stihnu nadechnout, abych svoji otázku zopakovala, začne se mi Venušanka i s celým Šámpselizé vzdalovat a já se kosmickou rychlostí řítím zpět k Zemi.

„Mlask mlask“, ozývá se u mého pravého ucha. Zmáčknu osvětlení budíku. Zlomyslně na mě mrkne a ukáže 4:40. Povzdechnu si a začnu znovu poslepu šátrat po nejbližším okolí mimina. „MLASK MLASK“ ozývají se z postýlky výhružné zvuky značící, že mimino má svojí ručičku celou až v krku, možná až v žaludku. Konečně nacházím dudlík, vytahuji z útrob dítěte komplet mokrou a jako led studenou ruku a ucpávám pusu dudlíkem. Usínáme.

Je 6:00. Živiteli zvoní budík a „tiše“ vstává. V 6:30 přichází po špičkách do ložnice, dává mi pusu a šeptá: „Já ti tak závidím, že můžeš ještě spát…“ V duchu si představuji, jaké by to bylo moci ho nakopnout tak silně, že by odletěl na jinou planetu. Nejlépe na Mars. Venuši si nechám pro sebe…

Hodnotilo 65 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
BohunkaP
Extra třída :D 14422 příspěvků 20.11.13 00:58

Super, díky moc za deníček - rozumím stoprocentně a už jsem si říkala, jestli jsem jediný takovýhle exot.
Taky jsem vždycky byla (a jsem) cvok, který se nevyspí vlastní vinou - protože dítě v pohodě spí. Když přes noc hlídal můj manžel, spal v pohodě, protože prostě slyšel až křik… a u nás se v noci nekřičelo, dítě spalo. Zatímco já slyšela (a slyším) každé kvíknutí, pohyb nebo mlasknutí, všichni ostatní v pohodě spali (a spí)… a všichni se diví, proč jsem už šest let v kuse nevyspalá. Ale holt, s tím nic nenadělám, to bych mne musel někdo praštit paličkou :mrgreen:

 
dani24687
Neúnavná pisatelka 15429 příspěvků 20.11.13 02:15

A ja jsem to asi nepochopila :oops: proc rikas, jak ti skvele spi? ;) :oops:

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 20.11.13 06:22

Hezky napsáno… :-) A už se těšim, až se mi to moje dítko narodí. Jsem ve 34. týdnu těhu a mám pocit, že téměř nespím (čurání, chrápání manžela, kopání mimča, budík manžela). Zřejmě se mám na co těšit :-)

 
cvana
Závislačka 2666 příspěvků 20.11.13 06:42

To je skvělý deníček :mrgreen: zrovna dnes jsem myslela ze se z toho dudlíku zblázním :mrgreen: to že bud si začal prcek žvatlat, nebo chlap začal chrápat :zed: někdy přemýšlím kdy se vyspím? :mrgreen:

 
ještěřice
Kecalka 182 příspěvků 55 inzerátů 20.11.13 07:30

Jo, tak nějak podobně si to pamatuji i já u mých kluků. A za nedlouho mě to čeká už po čtvrté. Moc se na to těším :dance: :dance:
Tvůj deníček mě připravil po probdělé noci na konci těhulkování a poraněné páteři moc hezké a úsměvné ráno, děkuju a těšim se na další deníčky :mavam: :pankac: :kytka:

 
ještěřice
Kecalka 182 příspěvků 55 inzerátů 20.11.13 07:38

@BohunkaP já mám ty nejtarší kluky již plnoletý, mají své slečny a svůj studentský život, ale do dnes slyším, kdy v noci strčí klíč do zámku a neusnu dokud nejsou všichni v pořádku doma ve svém pelechu. Mám pocit, že za těch mých 22 roků mateřství jsem spala v kuse snad jen pár nocí.
Asi to je tím, že první várku dětí jsem si pořídila hned po škole, další po třicítce a td po čtyřicítce čekáme s mužem snad už posledního… :roll: :andel: Ale mám od muže slíbeno, že budou oba : on i náš nejmenší chlapík moc hodní, tak mu prostě věřim :kytka:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 20.11.13 07:41

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: musela jsem se smát i když je mi úplně jasný že ve 4 ráno to vtipný není ani trošičku.. znám, znám, ale já teda většinou přiznám barvu, nebo dotazy podobného typu nekomentuji.. Manželova sestřenka se v tom s gustem vyžívá. Na cokoli co jsme pověděli třeba: On potřebuje pozornost, řekne: Kam to dítě položím, tam ho najdu.. Na v noci se budí i 8×, řekne: U nás se spí od porodnice 12h v kuse…
Možná bych jí to i přála kdyby z ní nečišelo taková protivnost s jakou to říká a ta chuť ještě nám vpálit něco, jen kdybychom přiznali cokoli dalšího.
2,5roku se s prťatama přetahuju o každou minutu spánku.. :cert: ale ono se to zlepší jen vydržet. Starší už je více méně v pohodě a miminko má zatím pořád nárok :)

 
Elessar  20.11.13 08:00
:mrgreen:
 
kve-tinka
Závislačka 4031 příspěvků 15 inzerátů 20.11.13 08:02

:palec: :mrgreen: všude stejné, až na to, že já už odpadám kolem 21h a k postýlce musím přejít skoro celou ložnici :roll: a muž nechrápe, ale hrozně se rozvaluje, takže spím rovná jako pravítko, abych nespadla…
a s tím budíkem :palec: jak ho rozsvítím a vidím, že jsem odpadla jen na 20min., to je na zabití :zed:
a o zbytku vlasů ani nemluvě
:mavam:

Příspěvek upraven 20.11.13 v 08:04

 
mikejla542005
Stálice 58 příspěvků 20.11.13 08:26

Skvěle napsanej deníček… :palec: naprosto stejná situace vládne u nás… :D

 
donaga  20.11.13 08:39

Jsem se u deníčku opravdu pobavila :palec: :mrgreen:
Jen jsem asi zabržděná, protože nechápu pointu nadpisu a úvodu; spaní totiž chápu jako spaní a ne kojení a honění dudlíku. Takže podle mých norem prostě prcek bezproblémově nespí :nevim:

 
Siisule
Kecalka 407 příspěvků 20.11.13 08:46

@dani24687 …asi proto, aby se s okolím nemusela dohadovat, z jakýho důvodu nespí a že je chudák, že se nevyspí a nebo naopak nechce poslouchat ostatní maminy, jak je to jejich zlatíčko milionový a že spinká pěkně celou noc a podobný kecy…
Takže zakladatelko, házím palec hore :palec:, do toho jdu taky. Už mě nebaví odpovídat na otázky :" a jakto, že se v noci takhle budí?„, " a nemá teda hlad? Dáváte mu před spaním dost jíst?“, „není mu zima?“… grrrrr!!!
Děkuju za deníček… je úžasnej!!! A taky mě pobavila věta manžela :„… ti závidím, že můžeš jít ještě spát“. To jsem se musela zasmát :-) Ale ono stačí nechat tatínka s díťátkem přes den pár hodin samotný ( vím, že toteď asi ještě nejde, když kojíš) a on si předem rozmyslí, co ti bude „na rozloučenou“ povídat ;-)
Hezký den :kytka:

 
Siisule
Kecalka 407 příspěvků 20.11.13 08:47

@mikejla542005 taky to tak máme - a to už má syn 13 měsíců :zed:

 
svycarka
Kelišová 6879 příspěvků 20.11.13 08:51

:mrgreen: jo, jo dudlik doted to mam tak 5× za noc. Denicek se mi moooc libil :potlesk:

 
meringa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 20.11.13 08:55

Zrovna dnes mě tříletá dcera překvapila uprostřed noci, že bude spát se mnou… Jen si lehla, tak usnula, ale o dvě hodiny později se jí povedlo kopnout mě patou přímo do oka a řeknu vám, že to byl teda pořádný šok!!! :cert: A ta bolest :zed:
Jinak deníček super :palec:

 
Bibi82
Extra třída :D 10700 příspěvků 20.11.13 08:57

Jojo, taky mi ´´spí´´ od osmi do osmi. Akorát s tím rozdílem, že já nepodávám dudlík ale flašku s pitím a běhám do pokojíčku ;) Protože jsem si ho tak naučila, jak mi sdělila tchýně :lol:

 
dani24687
Neúnavná pisatelka 15429 příspěvků 20.11.13 08:58

@donaga no to je přesně, co jsem nepochopila ani po vysvětlení od @Siisule ale super napsaný, autorka má talent

 
Vermilion
Kecalka 309 příspěvků 20.11.13 09:02

Ja jsem okolo ctyr mesicu maleho musela par dni brat utlumujici prasky a i kdyz jsem spala s nim v jednom pokoji, nedokazala jsem se vzbudit na kazde zavrteni a najednou jsem zjistila, ze mimino spi 8 hodin v kuse… v sesti mesicich jsme ho presunuli do vlastniho pokojicku a poslouchali ho pres chuvicku a dneska mu jsou skoro dva roky a spi sam, bez chuvicky. Vetsinou ho slysim pres zed, ale poslednich par noci vstava manzel, protoze ja spim jako zabita, neslysim ani dite, ani to jeho vstavani. Ale jsem za to rada, normalne co se narodil maly mam lehky spanek a budi me kazdy selest. I kdyz musim celit nevyspalemu manzelovi a to nekdy radsi si to vstavani odbudu ja, nez mit pak mrzuteho chlapa. Jo, kdyby zazil sestinedeli, byl by zocelenej. Padavka.

Tuhle jsem cetla na jednom blogu o materstvi zajimavou vetu: „Proc se sakra rika "spi jak nemluvnatko?“ Mnohem vic prece plati „spi jak bezdetny“!" Checheche… podle me to sedi.

 
Týna K.
Závislačka 4966 příspěvků 20.11.13 09:12

Díky Bohu, že manžel nechrápe a malej dudlíka nechce :mrgreen: Zato by v noci vypil snad rybník :zed: JInak hezký deníček… :)

 
catherine100
Nadpozemská drbna 29128 příspěvků 20.11.13 09:17

:potlesk: pekne napsané, ja už jsem zblbla tak, že spím se dvěma dudliky v ruce, abych ten jeho nemusela v noci hledat :mrgreen:

 
Inuska.pv
Kecalka 411 příspěvků 20.11.13 09:33

SUPER deníček, hele, nebyla jsi náááhodou dnes v noci (a každou předešlou noc) u nás? :mrgreen: Mám 5měsíčního a je to u nás naprosto stejné, jen manžel stává už v 4,30 a malý to bere jako signál pro vstávání. Nesnáším dudlíky :pocitac: :pocitac: :pocitac:

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 20.11.13 09:39

Super deníček :-) moje dvojčátka taky spali „celou noc“ jen s tím, že se budili na jídlo v 23, 2, 5 a 7 hodin. Krmila jsem z lahvičky, takže napřed jedno dítě na krmit, přebalit, do postýlky, to samé i s druhým… takže hodina vzhůru, dvě hodinky spánku a to až do 9 měsíců, pak se uráčili krmení ve 2 ráno vynechat :lol: pořádně celou noc jsem se vyspala až měli 2,5 roku, do té doby jsem v noci stávala i 10×, kvůli pití, dudlíku atd… jsem si dělala jednou schválně čárky na papírek a to číslo mě fakt dostalo :lol:

 
yogurtová
Povídálka 33 příspěvků 20.11.13 10:16

Patříme mezi ty šťastné, kterým dítko spí také celou noc.Od příchodu z porodnice, kde pro změnu všechny noci prořval, až do teď kdy mu jsou 4 roky.Byl jen prolém s kojením, protože spal, takže nepapal. Lidé z okolí říkají, že vlastně nevím co je to mít dítě, teď čekáme druhé tak uvidíme.

 
Debie
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 20.11.13 10:17

Nejdřív jsem nechápala, ale nakonec pochopila :mrgreen: :palec:!!!
No, jinak jsem ráda, že první ani druhá beruška dudlíka nemá :dance:!!!

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 20.11.13 10:26

Super deníček… jen jednou asi půl roku to trvalo, že můj sladouš spinkal od 20hod do 7ráno v kuse… a já si na to tak zvykla, že ted když se vzbudí kolem 2 hod a přijde za mnou do ložnice… nemůžu vstát a jít ho uložit zpět tak ho vemu k nám do postele, ale pak pak už se fakt nevyspím… jinak vojtovi je 2a půl roku ;) Do roku se budil různě, ale jenom na kojo jako mimino po třech hod. když začly růst zuby tak co hodinu a když je nomocný je to úplná katastrofa. Ale od roku jak sem přešla na nutrilon spla asi půl roku nádherně celou noc. Vydrželo mu to půl roku od té doby k nám chodí do ložnice nejdřív to bylo kolem 5 hod a ted už kolem 2hod chjo no jo ty děti :palec:

 
Jitka1976  20.11.13 10:30

Moooc se mi líbí poslední odstavec… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 20.11.13 10:33

Naše holka první 4 měsíce spala 10 hodin vtahu, pak se najedla a ještě hodinku dala :D Po 4. měsíci života se začala strašně budit, 1× až 2× za noc :lol: Au au nebijte mě :lol:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 20.11.13 10:58

Vtipný deníček..u nás je to podobné, akorát místo dudlíku máme prso, dcera je o půl roku starší a spí se mnou v posteli :mrgreen: dudlík nikdy nechtěla :nevim: otázka „a jak vám v noci spí“ je na první příčce otázek hned vedle „a je hodná? nebrečí?“…zajímavé je, že obvyklejší otázku „jeslti kojím“ se mě za celou dobu zeptala jen jedna paní jinak nikdo :think: na otázku, jak mi dcera v noci spí..odpovídám, že spí dobře, budí se co 2hodiny (když to dobře jde :roll: )..protože ONA skutečně spí dobře, nebrečí, když má hlad, přicucne se, nají a pokračuje ve spánku…když se vzbudí nějakým snem, přicucne se a spí dál, když nemůže usnout, přicucne se… atd atd… ovšem kdyby se mě někdo zeptal „jak TY spíš v noci“…tak to by odpověd byla mírně odlišná :lol:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 20.11.13 11:10

:mrgreen: nemá chybu :potlesk: :potlesk:

 
verulicek  20.11.13 11:34
:palec:
 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 20.11.13 12:01
:pankac: :pankac: :pankac:
 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 20.11.13 12:22

Skvělé!!!To nemá chybu!!! :lol:

 
unity
Kecalka 167 příspěvků 20.11.13 12:45

JO!!! U první jsem měla to samé, druhá dudlík nemá a je to o dost lepší. Budí se fakt jenom na jídlo 2-3× za noc :dance:
Fakt jsem se pobavila s tim Tvym mužem je to jako u nás. Jenže já se naštvala a poslala ho Na Homolku, kde vyšetřují chrápání. Udajně má prodloužené patro a zítra se dozvíme, zda mu laser pomůže od chrápání :palec: jesti jo, tak půjdu osobně dr poděkovat, protože nejhorší je, když si jdu po kojení celá hotová lehnout a on mi začne chrápat do ucha :cert:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 20.11.13 13:06

Moc krásný deníček :palec:
Právě mi připomněl, že mám velmi vzácnou hodinku na to abych si uvařila a vypila kávu, než se to naše zvíře vzbudí a budu zase na mateřské. :mrgreen:

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 20.11.13 13:45

Super :mrgreen:

 
tanik1912
Neúnavná pisatelka 16563 příspěvků 20.11.13 13:46

Uzasny, vtipny a pravdivy denicek… :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: nazyvani dudliku kramem me naramne pobavilo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale diky Bohu za ten kram :lol:

 
Lizinka3
Kecalka 393 příspěvků 20.11.13 13:53

:-D :-D To je sranda :-D Máme to jako přes kopírák. Akorát já vrána jsem si to zkomplikovala, že jsme si koupili patrovou postel abysme se vešli, takže já prvních pár nocí pořád slejzala a vylejzala, pak jsem to vzdala a chrápala jsem mezi postýlkama na sedacím polštáři a teď jsem rezignovala úplně a když se vzbudim, tak jen poslouchám, jestli to začne bejt akutní nebo ne a pak až teprve vyrážim podat dudu :-)

A opravdu krásně napsaný :-)

 
jane-e
Hvězda diskuse 38138 příspěvků 20.11.13 13:57

:potlesk: vyborne napsany, i kdyz to snad do puntiku presne sama znam, tak me to pobavilo, super :palec:

 
Anael
Echt Kelišová 7797 příspěvků 20.11.13 14:26
:lol:
 
tetabaska
Stálice 95 příspěvků 20.11.13 14:52

Perfektne! :mrgreen: Mame to doma uplne tak isto… Akurat, ze moj maly bojkotuje cumel, takze spava s nami a vzdy mu poslepiacky strcim do ust prso :pankac:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26669 příspěvků 20.11.13 15:05

Mas bezva nadhled :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
radúna
Extra třída :D 11334 příspěvků 20.11.13 15:51

Perfektní :mavam: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:.
Tak dokonalý popis jedné „prospané“ noci, že jsem se u jeho čtení taky nevyspala :kytka: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:.

 
Lo
Kelišová 6053 příspěvků 20.11.13 16:33

To jak spí můj, psát nebudu..ale bojím se mít druhé..asi tak ;)

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 20.11.13 16:51

Vtipný způsob, jak odpovídat na všetečné otázky :potlesk:

 
Maky.p
Generální žvanilka 24196 příspěvků 20.11.13 18:25

Super deníček :mrgreen: U nás je to úplně stejné, jako by jsi popisovala i naši noc :lol:

 
maca36  20.11.13 19:55

Příjemné čteníčko :) :palec:

 
Pepřik
Nováček 7 příspěvků 37 inzerátů 20.11.13 19:55

Úžasný deníček, pobavil mě :-) Nevím, jestli to registruješ, ale já si pořídila od NUKu dudlík svítící ve tmě a fungoval skvěle :-)

 
IamSherlocked  20.11.13 20:14

Krásný deníček!! Ani nevíš jak jsem radostně oslavila den, kdy se dcerka ve svých deseti měsících naučila podávat si dudlík sama (pokud ho nevyhodila na zem nebo nezalehla :):dance:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 20.11.13 20:18

Jéééé, já jsem se nasmála!!! ale u nás je to stejné, teď v 8mi měsících vstávám tak 2-3× za noc, někdy vůbec kvůli dudanu a taky říkám, že mi spí krásně… jen teda ty zuby mi v tom občas udělají bordel :)

 
Erian
Echt Kelišová 9217 příspěvků 20.11.13 20:25

Jsem z toho vytlemená jak beruška, děkuji :lol:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama