A jak to bylo dál? 10

„Terez...“ „Hmmmm, brouku?“ „Ty jsi i na holky?“ vypálím to na ni. Protože mám prostě dojem, jakoby mě tímhle vším balila. A mám z toho v hlavě solidní zmatek. A nejen v ní. Cítím k ní zvláštní přitažlivost.

A jak to bylo dál? 10

V noci jsem nemohla usnout, seděla jsem s Jazzem na klíně venku na terase. Zabalená v dece a koukala do tmy. Do korun stromů. Nebylo slyšet nic jinýho než můj dech, vrnění kocura a vítr.

Ve mně zuřila bouře.

Kde jsem se tu ocitla? Pořád hledám smysl svýho života. Toho proč jsem tady. Proč je to nahoru a dolů. Proč jsem černobíla. S úzkostí věčně za krkem. Myslím na slova doktorky… „Musíte se z té tmy tahat do světla sama. Vy to víte.“ Ano, vím to. Ale vědět neznamená nic. Nevíte jak s tím nakládat jen proto, že víte. Vědět neznamená umět s tím něco dělat. A tak se necháváte pohlcovat svýma myšlenkama. Když už nad nimi vítězíte, tak jen polovičatě. Jeden den jste připravení se porvat s celým světem a druhej den sedíte u okna a máte nutkání skočit. A to vás neskutečně děsí. Jste léčení, jste v terapii, jste mistr teorie. Ale nestačí to. Jsem sama proti všemu a hlavně proti sobě. Snažím se držet sebelásky, pozitivity, víry, naděje… Pečlivě si to buduji jako ochrannej štít. A pak stačí blbá poznámka, blbý počasí, když je na mě nepříjemná pošťačka a je to všechno v tahu. Celý to snažení.

Snažím se odpočívat, ale nevím jak dát odpočinout mysli. Je neustále ve střehu přispěchat s čímkoliv, co mě vybudí do pohotovosti. I teď se nic neděje. Jsem tu sama, Terka spí nahoře. Kluci odjeli. Máme bezpečnostní systém napojenej na agenturu. A mně je zle a čekám kudlu do zad. Chvěju se. Ne zimou. Jsem unavená. Psychicky. A tím víc fyzicky. Jsem bez elánu a chuti cokoliv dělat. A čím dýl v tomhle stavu setrvávám, tím je pak horší se vůbec pohnout. Protože nečinnost znamená další nečinnost a horší návrat k žití. Věděli jste to? Taky to může dojít až do katatonickýho stavu. Stane se z vás mrtvá živá. Potřebuju činnost. Potřebuju něco dělat, cokoliv. Potřebuju život. Potřebuju kyslík, pohyb, kamarády. Netopit se v tom.

Vstávám s kocourem v náručí. Deka padá na podlahu. Když se otáčím a zrak mi padá na posuvný dveře, vidím ji. Zabalenou v peřině s rozcuchanýma vlasama a ospalým výrazem.

Chvilku se na sebe koukáme. Nevím proč, ale vzpomenu si na její rty na mých. Už nějakej čas se tady děje něco divnýho, čemu nerozumím.
Jakési spodní proudy mezi námi. „Bobe… mám nápad. Dáme si vířivku. Já to nachystám, ty dones pití a převlíkni se. Ručníky jsou dole. Sejdeme se tam!“ posílá mi vzdušnej polibek a mizí v domě.

Naposledy se koukám na les a tmavý mraky, ale už mě láká teplo linoucí se z domu. Jazze odkládám na kožešinu na gauči a jdu se kouknout po víně. Polosladký, polosladký, růžový, ledový, šampus… chladnička na víno je narvaná. Beru něco růžovýho, skleničky z kuchyně a jdu dolů. Kluci tu maj malou posilku, vířivku, saunu, bar, relaxační místnost a stereo. Jak se blížím, zaslechnu Halsey. A mění se mi nálada. Jako mávnutím kouzelnýho proutku. Cítím, jak se mi koutky rtů zvedají vzhůru.

V místnosti nejde cítit chlor, jen jemně citron. No jasně, aromaterapie a svíčky. Jinak žádný světlo. Terka jen v bikinách, vlasy smotaný do nepořádnýho drdolu. A je sexy… a řekla bych, že si toho je vědoma.
Bere ode mě láhev a skleničky a nalívá nám. „Tak přípitek kámoškooooo, na tenhle barák, na tohle všechno, na všechno, co můžeme mít tak dlouho, jak chceme a ještě nějaký bonusy k tomu. Na spaní do odpoledne, na naše soukromé mejdánky, na kluky, díky Bohu za ně. Amen.“

Smích. Ťuknutí skla.

Já schazuju tričko, zůstávám jen v kalhotkách a vlasy si taky motám do drdolu.
Voda je samá bublinka a pěna a je hodně teplá, o několik víc stupňů teplejší, než jsem zvyklá z veřejných wellness.
Popíjíme víno. Je hodně pozdě nad ránem. Úplně jinej život. Pocit, co jsem měla na terase se zase rozplynul. „Terez..“ „Hmmmm, brouku?“ „Ty jsi i na holky?“ vypálím to na ni. Protože mám prostě dojem, jakoby mě tímhle vším balila. A mám z toho v hlavě solidní zmatek. A nejen v ní. Cítím k ní zvláštní přitažlivost.

Chvílí na mě kouká, pak dopije skleničku do dna a odloží ji. Opře si hlavu a zavírá oči. „Chlap ti nikdy nedá to co holka, bobe. Chlap ti může dát kabelky, boty, hadříky a dovolený, dobrej… skvělej sex, večeře, může se k tobě chovat jak k princezně…“ ironický uchichtnutí… ale taky ti může dát sliby, který nikdy nesplní, lži, slzy, vzít si tvoje srdce a s chutí ho bezcitně rozdupat. A já si dávno uvědomila, že o tohle nestojím. Chci si z nich brát jen to fajn. To hezký, žádný drama a hádky… sračky všedního života. Užívej si, měj je ráda, ale nikdy je nemiluj víc než sama sebe, bobe. Věř mi, ušetří ti to spoustu problémů. A nechtěj od nich lásku, city. To dostaneš, ale jen když se budeš chovat podle jejich představ.
Tím myslím sex za lásku. Obchod. Plus cokoli dalšího, co si představíš. Ale jen po omezenou dobu.“* „Ale ty… Marek a Adam…“ „Jo, my fungujeme, ale jako kámoši… rodina. Oni pomohli mně a já jim. S Majkem se známe od školy. Neměl zrovna šťastný dětství. A taky jsme spolu jeden čas všichni parádně šňupali a šukali.“

Koukne na mě, co já na to.
A já si snad po miliontý říkám, co tu, do prdele, dělám.
Jako v dálce ještě slyším její hlas… „Jestli chceš lásku, hledej to u holky, ne u chlapa. Jsou to bezcitní hajzlové…“

Mentolky a kůže, ty sexy ruce, zápěstí, vypracovanej hrudník a určitě nejen on. Tmavý, chladný oči.

A já si ji i tak přitahuji k sobě a objímám. Pod vodou se naše těla dotýkají… zase. Obličej ji zabořuju do krku.

Jsme všichni trochu dost dojebaní.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
2023
8.5.21 11:31

Tak tohle jsem tedy nečekala :mrgreen:.

 • Zmínit
 • Nahlásit
29980
8.5.21 12:56

@PenelopaW Jooo, já taky ne.🤭

 • Zmínit
 • Nahlásit
9448
8.5.21 21:07

Twl ty mi dáváš! :oops: :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
29980
9.5.21 09:10

@Jahudka82 🤭 🤭 🤭pardon

 • Zmínit
 • Nahlásit
9448
9.5.21 14:50

@holka_z_hor Nene jako vážně super, hustý! :) :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
17750
10.5.21 18:00

@PenelopaW hihi, a já jo :-)
@holka_z_hor však víš, zakletá princezno :*

 • Zmínit
 • Nahlásit
29980
10.5.21 18:39

@Zuziky :mrgreen: ano ano, vím :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
29980
10.5.21 18:40

@Jahudka82 děkuju :hug: :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
2226
11.5.21 21:34

Jsme všichni trochu dost dojebaní. :mrgreen:
Hezky se nám holka spustila :palec: :mavam:

 • Zmínit
 • Nahlásit
29980
13.5.21 07:26

@Moringa tu hlášku mám ráda. Je taková,,dojebaná" :oops: :mrgreen: :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit