Proč už nemůžu být taky šťastná?

O životě

Ode dne, kdy jsem dopsala svůj poslední deníček, se mnohé změnilo. Jak krátkou chvíli to vypadalo, že k lepšímu. Můj poslední deníček byl i dnem, kdy jsem se rozhodla jít životem jen se svým synkem, tedy bez jeho otce. Někdy si říkám, jak bláhová jsem byla, když jsem byla přesvědčená, že to prostě zvládnu. Zvládala jsem...

Měsíc jsem prožívala muka, denně jsem sháněla bydlení, místo, kam půjdu na konci září se svým malým, teprve dvouletým synkem. Překvapilo mě, s jakou neochotou jsem se setkala na úřadech. Když jsem se po několikáté návštěvě prostě rozbrečela jako malá holka s tím, co mám tedy dělat, když peníze nemám, u rodiny zůstat nemůžu a poblíž není žádný volný Azylový dům, s tím, že je to už sice podruhé, co jdu od partnera, ale bít a urážet se nenechám, se jejich přístup trochu změnil.

Už to vypadlo, že zůstanu ve spolubydlení se šestičlennou rodinou v bytě 3+1. Byla to jediná možnost, jak to finančně zvládnout. Zbýval týden do konce měsíce. A zavolala kamarádka… 25. 9. jsem se stěhovala do „vesničky“ dál od města, kde jsem žila téměř pět let, do vesničky, kde jsem nikoho neznala, do baráku se psem a kotlem. Já, panelákový typ. Ale nebála jsem se. Byla to vzájemná výpomoc - kamarádky bratr se chystal pracovat v zahraničí, vracet se jednou za 14 dní a potřeboval někoho, kdo mu pohlídá dům, obstará psa a bude topit. To vše za minimální částku. Dohoda zněla na 2-3 roky, s dvouměsíční výpovědní dobou (pro případ, že se jeden z nás zamiluje - v jeho případě mě „nahradí“ paní domácí nebo v případě mém budu chtít odejít ). Po krátkém zvažování jsem kývla, myslela jsem na to, že malému takhle bude nejlíp. Bude v přírodě, v prostoru. A časem se odpíchnu a zase půjdu.

Seznámila jsem se s několika maminkami a jejich dětmi, pejska jsme mi moc oblíbili a je naším každodenním průvodcem na procházkách, s kotlem jsem se skamarádila, i pár změn a oprav v domě udělala. A? nedávno jsem se dozvěděla, že pan domácí má lásku. Samozřejmě jsem plašila, co bude, že si ji určitě časem nastěhuje, a co já a můj malý. Pak jsem se uklidnila a řekla si, že na to je asi ještě brzy, i on mě v tom utvrzoval. A bum, včera v noci mi byl - na základě mého vyzvídání - oznámen termín jejího nastěhování sem. Ani nevím, jestli jsem spala, pořád jsem jen brečela.

Mám dva měsíce. Jsem bez peněz, když vše poplatím, sotva vyžijeme a představa, že budu někde platit víc než tady, mě děsí, protože už teď vím, že na to nemám. Myslela jsem, že se tady odpíchnu, začala jsem řešit MŠ pro malého, doufala, že si najdu práci a pak to bude lepší. Bydlím tady 3 měsíce a týden, dost málo na vzpamatování se, dost málo na další stěhování. I přesto, že jsem věděla, že to přijde. Jen to nemělo být tak brzy…

Vím, že lásce neporučíš, ale… nejde tu jen o mě. A kdybych se nezeptala, ani nic nevím. Jediné, co ale vím, je, že nebudu nikomu překážet. A to je dost málo. Čas letí každým dnem a mě je ze všeho tak smutno, nanic. Proč? Proč zase tohle? Proč už nemůžu být taky šťastná? Vím, že vše má v životě svůj smysl, ale… Jen kvůli tomu, že jsem chtěla chránit malého a chránit sebe, že jsem odešla, jsem na dně. Zase. Kde se stala chyba? Mám nějakou představu, a i když nevím, jak přesně to dopadne, určitě vím, že nějak to dopadnout musí. Kéž by ty slzy, co se mi koulí po tváři, všechno zlé a smutné odplavily.

„Mládí by bylo ideálním stavem, jen kdyby v životě přišlo o něco později.“

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 05.01.12 07:53

Ty v*le…je mi vždycky strašně úzko, když si tohle čtu, když to slyším kolem sebe jak holky s malými dětmi končí na ulici a nikdo jim nepomůže, jakoby najednou neměli žádné kamarádky, rodinu, přítele, nikoho, nikdo se s nimi nemíní obtěžovat, co se s náma stalo???? :zed: :zed: :zed: A pak kyž už je trochu líp, ještě tohle…Věř mi, že kdybysme měli místo (a ne 36m2 pro tři :roll: ) tak bys šla k nám,…určitě Ti tady holky napíšou co dělat, aby Ti na úřadech opravu pomohli, abys dostala co nejvíc peněz, na koho se obrátit. Já Ti můžu jen poslat velké obejmtí, hodne síly a říct Ti, že máš můj obdiv. Jsi strašně statečná a silná a určitě to zvládneš, z každé noční můry se jednou probudíme. Pusu a sílu Tobě i malému Kall :hug: :hug: :hug:

 
JesterkaT
Povídálka 41 příspěvků 05.01.12 09:00

Petruš moc mě mrzí tvá situace a vím jak dokáže potrápit dušičku…také jsem něco podobného zažila,jen já byla těhotná a přítel bez práce. Nevím jak to je v jiných městech,ale v Plzni se občas najde byt (druhé kategorie) za cca 600- 800 kč měsíčně,od města,ale je tam podmínka,že třeba do dvou let zrekonstruuješ koupelnu.....­.vím,že to asi ani tak není zrovna ideální,kde by na to taky mamina na RD vzala,že,ale zase za dva roky se může ledacos změnit. Zkusila bych zajít na městský úřad a zeptat se.Přeji hodně síly :hug:

 
Hermiona
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 05.01.12 09:29

Péťo, předem hodně síly posílám.
CO zkusit na té vesnici dojít na OU, zda nemají nějaký náhradní byt pro zvláštní případy a zkusit se domluvit na pronájmu.
Jen nápad… :hug: :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 05.01.12 10:15

Ahojky.ráda bych ti pomohla.Napiš mi prosim tě kde bydlíš.Pokud v mém kraji možná bych pár nápadu měla..

 
Spee
Závislačka 3536 příspěvků 05.01.12 10:21

Achjo,to je smutný deníček.Jsem sice v podobné situaci,ale mě podržela rodina,když jsem s 16měsíčním prckem odešla od přítele,který nás nedokázal uživit..je to hrozně těžké,vím,na úřadech se nějakého soucitu nedočkáme.Když budeš chtít hledat podnájem,jdi si zažádat o příspěvek na bydlení,existenční minimum,o přídavky na malého,na to všechno máš nárok.Já vím,že to jsou směšné částky,ale lepší,než drátem do oka.. Drž se!!

 
Jenika  05.01.12 10:21

Kamča : :potlesk:

 
Alefka
Kecalka 142 příspěvků 05.01.12 10:50

Ahojky,tvoje situace me moc mrzí :( Zkus se podívat na http://www.asociaceneuplnychrodin.cz/ je tam hodně dobrých rad. Také bych se zkusila obrátit na sociálku, tam ti snad musí někdo poradit a pomoct. Vím, že je dávka v hmotné nouzi a maminky dostávají i příspěvek na bydlení. Určitě bys na to měla mít nárok. Doufám, že se nezeptám špatně, jelikož o tvé situaci moc nevím,ale co otec malého? Musí přeci platit alimenty? Je to hrozná situace a ještě horší je, že nikdo na úřadech nepomůže. Já měla štěstí, že nás u sebe nechali mí rodiče, zůstala sem sama ve 3.měsíci těhotenství a otec se vůbec o malého nezajímá. Držím ti palce, ať se ti podaří najít řešení. :kytka:

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 05.01.12 11:20

Vůbec jsem netušila, že už mi vyšel deníček, nazvala jsem ho jinak… Ale to nevadí :)
Uff.. No, vlastně vím, co mě asi čeká, protože tohle jsem zažívala než přišla možnost jít sem. Byla jsem vedená na hmotné nouzi, tam, kam jsem měla jít bydlet, bych dostala trvalý pobyt a tedy i doplatek od sociálky - sice by nikdo předem nedokázal říct, kolik, ale určitě bych to zvládla… Jen jsem se bála bydlet s tak velkou rodinou, v jejímž čele byl chlap bez práce, co divně koukal… Tohle mi přišlo jako spása. No, ne nadlouho.
Jakmile jsem ale byla tady, z hmotné nouze mě vyřadili, což chápu, protože alimenty 4000Kč a nájemní smlouva na 1800Kč - prostě jsem byla v +, podle nich. Vím, že nikoho nezajímají dluhy, co platím a které příštím rokem ještě narostou. Asi se divíte částce výživného, já vím, je to hodně, ale tohle navrhl sám otec dítěte, tehdy pracoval ještě jako OSVČ. Teď na tom tak slavně není, ale platí. Sem tam pošle i nějakou korunu navíc, abychom vyžili, protože nám jinak zbývá asi 1000 - 1200Kč na celý měsíc.
Je to složité, já nemocná a nemám sílu nic řešit. Ale vím, že musím… Malého jsem přehlásila sem, na úřady už jsem jezdila do jiného, bližšího města… :roll: Ale to je ve finále maličkost.
Mamka by mě k sobě vzala ráda, ale žije s přítelem a barák je jeho a není tak velký… Mamka je prostě v kleštích. Tak mi aspoň pomáhá jídlem - brambory, zelenina, maso… Což pomůže hodně.
Byla jsem na sebe tak pyšná, že jsem odešla, že jsem to dokázala…, že jsem se nebála opustit město, kamarádky… A teď tohle. To člověku moc nepřidá.

Jsem kousek od Nového Strašecí, ale jinak jsem žila v Rakovníku - Středočeský kraj - kam se nejspíš zase vrátím…

Díky moc všem za rady, jdu mrknout na vaše tipy :)

 
eva valoi
Extra třída :D 10223 příspěvků 1 inzerát 05.01.12 12:34

Nedá mi to - co zkusit příště, než půjdeš na sociálku, zajít do solárka?
Ted´vážně - je to tedy síla, ale aspoň že ten ex platí. Akorát tedy nechápu jednu věc, pokud nemáš alimenty vyměřené soudem, tak jak sociálka ví, kolik ti ex dává?

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 05.01.12 13:00

eva valoi - já právě alimenty vyměřené soudem mám… Nevěřím na „dobré slovo“, proto soud… I když jsme nebyli manželé. Ale u soudu je navrhl sám bývalý - tuhle částku.
Věř, že kdybych na solárko měla, možná bych to zkusila… ;)

 
JANIIICKA  05.01.12 13:51

petro napsala jsem te sz jsem z noveho straseci a mozna vim,o nejakem reseni pokud chces napis rada pomuzu ahoj jana ja teda manzela mam ale prosla jsem si taky peklem a mam snad srdicko na spravnem miste tak neco urco vymyslime to te slibuju.kdyby takovy co to nepotrebujou prosli necim takovym hned by bylo na tom svete vice hodnych lidi a ne tahle hrozna doba

 
Kamka33
Závislačka 2616 příspěvků 05.01.12 15:38

Ahoj, držím ti pěsti, ať to dobře dopadne ;)

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 05.01.12 16:32

Ahoj, no tohle je teda maso :cert: :( Taky bych o jedné možnosti věděla, ale bylo by tam pár komplikací, které kdyby se vyřešily, bylo by to ku prospěchu všech zúčastněných-jen to vyřešit :roll: Ovšem nájem by tu byl…spotřeba… nevím kolik platíš u kamaráda a tak nevím zda by to pro tebe bylo únosné. DOmluv se s Evou a Kamčou a kdyby všechno ztroskotalo, dej vědět. Potřebuju pak ale tak měsíc čas na to vyřešit to co jsem nakousla(vyhodit konečně našeho nájemníka :cert: ).

:hug: :hug: :hug:
 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 05.01.12 16:52

Tady v současné době platím 1800Kč, což je vlastně směšná částka, ale on od začátku věděl, jak na tom jsem a sám to navrhl. Šlo hlavně o to, abych se postarala o dům, psa a topení.
Holkám jsem napsala SZ, tak čekám…

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 05.01.12 17:11

Peťo, tady kdyby bylo úplně nejhůř bejt můžeš než si něco najdeš, máme tu sice polní podmínky, ale střecha nad hlavou to je :nevim: No a s tím dlouhodobějším bydlením tady byla by to komplikace velká, pač zaprvé manžel nechce nájemníka vyhodit(po tom všem :cert: ) a chce po něm 3tisíce, což je víc, než platíš teď. ALe o ten domeček se stará manžel, jakože praskne žárovka, koupí jí on atd…(je to vejminek, úplně mimo náš dům)

No nic, hele kdyby se něco potento, máme tu ještě volnnou místnost-na přežití stačí. Žádnej luxus (oproti domečku- ten je prakticky novej a plně zařízenej), za tu místnost bychom v přechodném případě nechtěli nic samozřějmě ;) Od Rakovníka bydlíme 100km, auto máme, pomůžeme odstěhovat, no prostě kdybys cokoliv potřebovala(krom peněz, sami nemáme teď ani na pleny :zed: od zítra látkuju :roll: ) tak se ozvi. Přivézt, dovézt, přestěhovat, místnost na přechodnou dobu atd, to všechno můžeme poskytnout ;)

Je mi jasný že potřebuješ vyřešit bydlení natrvalo a hlavně nějaký normální bydlení, jen chci abys o té možnosti věděla, že kdyby fakt bylo nejhůř, na ulici nezůstanete :hug:

Příspěvek upraven 05.01.12 v 17:23

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 05.01.12 17:28

Musím říct, že jsem strašně mile překvapená reakcemi a nabízenou pomocí… Na radu kamarádky jsem sepsala tenhle deníček, jinak bych to asi ani neventilovala… Nevím.
Doufám, že to dobře dopadne. Tak nějak jsem si říkala, že počkám do víkendu, až se objeví majitel a třeba to nebude tak horké, třeba… Ale dnešních několik vyměněných smsek s ním mě utvrdilo, že je opravdu načase si něco hledat. Zatím jsme to totiž řešili jen po fb.
Až najdu odvahu a zavolám pánovi, co mi pomáhal sehnat bydlení ( spolupracuje se sociálkou ) než jsem šla sem, budu asi moudřejší. Jen už potřebuju někde zakotvit. Nejen kvůli sobě… Dluhy mám ještě asi na 5 let, s tím, že od října narostou ze 3 na 6 tisíc měsíčně + paušál a ještě jedna splátka. Chtěla jsem zrušit vše, co se dalo, ale tím, že mi zrušili internet, prodloužili mi paušál. Ale ten mám naštěstí celkem výhodný. No nic, jen jsem chtěla trochu na pravou míru uvést, jak to se mnou je a jak moc potřebuju už nějakou dobu někde zůstat, začít pracovat, zvládnout to… Protože já se ani nemám kam vrátit, jsem sice učitelka v MŠ, ale nikdy jsem v ní nepracovala… Je to pech. Ale asi nemá cenu „brečet nad rozlitým mlékem“…
Každopádně moc moc děkuju, jak za rady, tak nápady a pomoc…

Miruš - kdybych opravdu nic nesehnala ( a to věř, že proto udělám cokoliv ), budu s Tebou tak nějak počítat… I když bych nerada odvezla malého dál od tatínka, má o něj zájem, malej ho zbožňuje… Kdybych to v sobě už neměla srovnané, kdybych se dokázala vrátit…, ale to nemůžu. Chci jít jen dopředu, i přesto, že tvrdí, jak nás miluje. Možná jsem blbá, ale už nechci znovu vstoupit do té samé řeky…
Jinak - nemůžu Ti nějak pomoct já? Mám sice chlapečka a plenky už nepoužíváme…, ale třeba nějaké oblečení po něm…? Něco neutrálního…?

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 05.01.12 18:05

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Peťo ty se koukej dát do kupy, jsi moc hodná :hug: My to nějak zvládnem. Když bude nejhůř, můžem zajít za mou tchýní. Sice si vyslechneme kecy :mrgreen: , ale finančně pomůže. nějaký oblečení máme-naštěstí. Fakt moc dík a tady jsou dveře otevřené. ;)

A souhlasím s tebou že musíš jít dopředu. Jsi skvělá a strašně silná, že ses rozhodla k tak radikálnímu řezu. Jen málo lidí to dokáže a raděi žijí v nešťastném vztahu. Ty lidi nemají asi žádné pudy sebezáchovy :roll:

 
Janysek61
Stálice 51 příspěvků 05.01.12 18:46

Ahojky,drž se,vím jaké to je zůstat sama a bez ničeho.Jen jsem chtěla jak si psala o těch šílených splátkách,nep­řemýšlela jsi o osobním bankrotu?Platila by si to sice 5 let ale určitě by ti zbývalo víc peněz doma :palec:

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 05.01.12 19:23

Janysek61 - to víš, že přemýšlela, už dříve, ale… nejde to. Já bych jim ani neměla z čeho platit těch několik %… Už jsem se na to informovala a tím, že jsem na sebe měla vydaný platební rozkaz, jsem se i radila s právníkem. Jsem ráda, že se našla i právnička, co mi řekla, že mě v tom nikdo zastupovat nebude, že to je předem prohraný a že se mám snažit komunikovat s věřitelem ( to jsem do té doby dělala, ale pak jak se to dostalo k soudu, známý mi řekl, že se mnou se nikdo bavit nebude… ). Hned jsem se do toho pustila, napsala x mailů, poslal x dopisů s nejrůznějšími potvrzeními a ve finále mi vyšli vstříc. Takže se to dá. Ale je to těžký. Jenže… moje blbost a za tu se platí.

 
Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 05.01.12 20:39

Peto, kdyby se nekdy stalo, ze nemas na jidlo nebo dul. veci pro malyho a sebe, proste kdyby ti nevysly nekdy penize, dej mi vedet neco malo bych ti v tu danou dobu mohla poslat. Nebudou to tisice, ale aspon neco malo. ;)

 
Janysek61
Stálice 51 příspěvků 05.01.12 20:48

Jak že by to nešlo?můžeš se nechat oddlužit i na mateřský a když řikáš že splácíš 6000 + ještě okolo,myslím že bys platila výrazně míň,jen záleží kolik je celková částka dluhu a ty musíš být schopná splatit alespoň 30%dluhu+správ­ce,prý se počíta 1000kč měsíčně.a pokud si tohle spočítáš a pokud ti zbyde životní minimum tak na to máš nárok.

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 05.01.12 20:57

Weru - děkuju moc, ale myslím ( doufám ), že nebude třeba… My takhle totiž žijeme pořád… Ale děkuju :hug:

Janysek61 - právnička mi řekla, že by to nešlo… Asi mám moc velký dluh.

 
Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 05.01.12 21:09

Ja doufam za tebe, ale kdyby nahodou staci napsat SZ ;)

 
marra  05.01.12 22:17

Peti,my uz jsme sio psaly sz,ale presto ma nabidka trva,kdyz ztroskota vse i po Miru :srdce: ,tak u nas mas taky dvere otevrene(baracek je totiz nalepenej na nas :mrgreen: )drz se,jeste jsem se chtela zeptat jak mas stareho chlapecka,mam tu dost obleceni po klukach,a dnes jsem prebirala,tak kdyztak se ozvi no problemo :hug:

 
Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 05.01.12 22:50

Petro - hele víš co, s bydlením ti nepomůžu, ale napiš, co potřebuješ - jestli oblečení a boty pro malého, hračky, nebo ručníky - prostě cokoliv. Určitě to tu dáme nějak dohromady a pomůžeme alespoň takhle.

 
Lendík27
Závislačka 3929 příspěvků 05.01.12 23:15

Ahoj Petruš - souhlasím s hermion - OU by ti mohl pomoci - u nás se taky na vesnici stal tenhle případ a OU pomohl .
Ale jinak, jinak ti teda fandím - jsi silná - a dokážeš situaci vyřešit - když si dokázala odejít od přítele dokážeš i tohle . :palec: :palec: :palec:
ale i přesto je mi tě líto čím si procházíš.

 
Lendík27
Závislačka 3929 příspěvků 05.01.12 23:16

Ráda taky pomůžu :srdce: když by si potřebovala nějaké věci .

 
monica1987
Stálice 60 příspěvků 06.01.12 00:10

Tyhle narazky se mi moc nelibi vsechny ze „solarka“ nejsou stejny.
Ale co je to vas nazor :)

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 06.01.12 08:43

Holčiny, děkuju moc…
Zatím myslím máme tak nějak všechno… - díky Vánocům hračky od rodiny ( a jelikož se budeme stěhovat, tak to stačí :) ), oblečení taky, teda aspoň teď na zimu. Mám jen malou skříň pro malého, tak to vždycky řeším postupně… Vždycky věřím, že to dobře dopadne… Je mi hloupé říkat si o pomoc, už tak si připadám jako „socka“, ale před stěhováním budu probírat skříň a kouknu, co teda přesně pro malého mám a jak na tom budeme třeba na jaře… Kdyžtak bych se na vás obrátila… :oops:
Na úřadě se tady zkusím zeptat a taky počkám na majitele, až přijede, kdy přesně tedy máme odejít… je to sice čekání a nejistota, ale nedá se nic dělat.

 
Janysek61
Stálice 51 příspěvků 06.01.12 09:52

No je to šílený,ale věř,že bude líp,ale nesmíš to vzdát už jen kvůli malému.Ty prosim tě,nemáte tam někde v blízkosti občanskopravní poradnu,charitu?Tam by ti taky mohli alespoň poradit jak dál.Jinak jako samoživitelka bys měla mít nárok na jednorázové dávky,to jest jako když nemáš pračku,nebo při stěhování,je to do výše asi 10000kč a myslím že můžeš žádat jednou za pul roku,ale i tak by se to mohlo hodit

 
Potápka
Extra třída :D 10054 příspěvků 06.01.12 20:27

Tak jsem vyzvěděla, že Štěpulka potřebuje boty tak velikost 25 na léto a pak na zimu větší.
Takže od nás jdou tenisky a bačkůrky.
Předpokládám, že budeš potřebovat i nějaké letní oblečení - napiš velikost.

 
Kytičkaaa
Extra třída :D 11295 příspěvků 08.01.12 23:30

Ahojky,

moc mi je líto co prožíváš a držím ti palečky!!

Přemýšlela jsem jak ti pomoct, děti nemám, takže žádné oblečky ti dát bohužel nemohu, o bydlení také nevím, ale jak psala Weru, kdyby bylo nejhůř napiš mi sz a aspoň nějakou částkou bych se ti snažila pomoct.

Měj se krásně, budu na tebe myslet,mooc ti držim palečky!!

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 09.01.12 11:54

Ještě jednou všem moc děkuju za nabízenou pomoc… Jsem mile překvapená, že se najde tolik lidiček, co chtějí pomoct.
Pár věcí je u nás jinak…
Promluvila jsem si s majitelem a i když mi nehrozí stěhování za necelé dva měsíce - byl to od něj něco jako špatnej vtip, on by si to přál, ale přítelkyně sem jen tak nepůjde, protože má ve městě, kde žije, zázemí, práci, pro děti školu a školku… - hrozí mi mnohem víc, než tomu tak bylo v září. Protože tu je jedna věc. Ale zatím mám několik měsíců čas…
Jsem z toho ale trochu na vahách, protože to znamená, že malého přihlásím do místní MŠ a kdo ví, co bude v září… Ale asi nemá smysl nad tím teď přemýšlet, vždycky to nějak dopadlo.

 
Janysek61
Stálice 51 příspěvků 09.01.12 13:32

A vždycky to nějak dopadlo,viď?Ko­neckonců teď máš alespoň nějaký čas a do září ještě daleko,tak nevěš hlavu a průběžně hledej.Držím ti palečky ať dobře pochodíš a usmívá se na tebe jenom štěstí.
Jinak jsem moc mile překvapena,jak se defakto cizí lidé angažují v pomoci.Děkuji jim už jen zato,že vlastně jsou,v takovéhle situaci se může ocitnout opravdu každý a já všem přeji aby se Vám to stotisíckrát vrátilo a moc si Vás vážím :kytka:

 
P.e.t.r.a
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 14.01.12 18:14

Tak už je vše zase jinak - majitelův termín je konec března. Vím to od včerejšího večera. Nastaly u nich komplikace, mnohé se změnilo - dostalo se mi i vysvětlení - a tak musím jít… Nic s čím bych nepočítala, jen… Připadám si jako na houpačce, minulý týden bylo vše jinak. Jestli tohle přežiju… :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama