A to bylo jako všechno?

Porod

Jako každá prvorodička jsem i já měla z porodu hrozný strach. Ale asi nejhorší na všem bylo to nekonečné čekání, jestli už je to ono, nebo ne.

Poprvé u maminky

Při prvním ošetřování

A už jsem zabalená a můžu k mamince

Konečně doma
2 komentáře

Kuk

Miminko k nám mělo cestičku sice trnitou, ale když už se k nám dostalo, tak mělo nádherných 9 měsíců pohody. Celé těhotenství probíhalo naprosto bezproblémově. Pouze nás začal doktor strašit už koncem srpna, že budeme rodit dřív. Termín jsme měli ale až 22. 10. Nakonec se u mě miminko uvelebilo a rodili jsme 6 dní po termínu, 28. 10. 2012.

Vše začalo už v noci 25. 10. Probudili mě zvláštní bolesti v podbřišku. Ze začátku nijak pravidelné, tak jsem tomu nevěnovala pozornost. Kolem 2. ráno už byly bolesti pravidelné, tak jsem šla do vany. Ve vaně se to zhoršilo, tak jsem celá šťastná začala sledovat hodiny. Bolesti byly po 7 minutách. Byla jsem ale naprosto v klidu, protože jsem si říkala, že počkám na bolesti po 5 minutách. Během dopoledne ale bolesti zeslábly a na hodinku dokonce ustaly. Tak jsem si šla lehnout.

Když jsem se vzbudila, tak mi odešla hlenová zátka. Bolesti se opět dostavily, ale nepravidelné. Tak to bylo i celý pátek, už druhou noc jsem nespala, protože to nešlo zaspat. O půlnoci se začala malá v břiše hrozně mrskat, tak jsem řekla, že pojedeme radši do nemocnice, jestli je všechno OK. Všechno v pořádku, bolesti na monitoru vidět byly, ale slabé. Poslali nás domů s tím, že máme ráno dorazit na kontrolu.

V sobotu ráno, po další probděné noci, nám opět natáčeli CTG záznam. Bolesti jsem měla pořád po 8 minutách. Na záznamu vidět skoro nebyly. Zato malá byla krásně slyšet, až najednou bylo ticho. Přiběhla sestřička, začala mi třást s bříškem, stoupněte si, sedněte si, lehněte… pořád nic. Přišlo mi to nekonečně dlouho. Až najednou zase začalo srdíčko bít. Byla jsem tak strašně vystrašená, že se s malou něco stalo. Další hodinu mi točili CTG záznam a malá to zopakovala ještě 3X. Tak si nás nechali na rizikovém těhotenství na pozorování. Naštěstí se to už neopakovalo. Ovšem moje bolesti byly stále po 8 minutách, ale na záznamu nebylo nic vidět. Jen malé kopečky. Připadala jsem si jako hysterka. Nikdy jsem nebyla nijak citlivá, co se bolesti týkalo.

V noci jsem opět nespala. Seděla jsem na chodbě, abych nebudila svoji spolupacientku. Sestra kolem mě chodila, viděla mě, jak se svíjím v bolestech a ani si mě nevšimnula. Řekla jsem si, že jdu ještě jednou do sprchy, protože mi přišlo, že se interval začal zkracovat. To bylo něco kolem 1:30 v noci. A hele, po sprše bolesti po 3 minutách. Říkám si, jestli jít za sestrou, nebo trpět potichu na pokoji.

Sebrala jsem odvahu a šla zaklepat na sesternu. Evidentně jsem sestru vzbudila, takže se tvářila značně nevrle. Přišla s přístrojem a napojila mě. Počkala si na první kontrakci. Přístroj ukazoval 38 na vrcholu bolesti. „A to je jako všechno?“ Připadala jsem si jako totální hysterická prvorodička. Naštěstí sestra vzbudila doktora, který mě vyšetřil. A hele, jste otevřená na 2 prsty a kousek. Sestra zavelela na doktory, ať mě pošle na porodní sál. Asi už ode mě chtěla mít klid. A tak jsem putovala o 2 patra výš, na porodní sál. Byli asi 3 hodiny v noci, po změně času.

Tam naprosto jiný přístup. Sestřička moc příjemná. Hned jsem šla do sprchy, kde jsem strávila asi hodinu. Potom mě sestřička vyšetřila a říká: „zavolejte přítele, budeme rodit. Jste otevřená už na 5.“ Bolesti pořád snesitelné, dalo se to rozdýchat. S přítelem jsme si pořád povídali, smáli se. Asi do 6 do rána, kdy už mě smích přešel. Noční sestřička šla domů, a když se přišla rozloučit, tak říkala, že teď už konečně vypadám dobře :D Už jsem ani nemluvila, jen rozdýchávala kontrakce.

Denní sestřička byla naštěstí taky skvělá. A já jsem před sebou měla nejhorší 2 hodiny z celého porodu. Bolesti už nešlo rozdýchat, strašně to tlačilo, ale tlačit jsem ještě nesměla. Přítel byl skvělý, pořád mě hladil, podával mi pití, říkal mi, jak jsem skvělá. Myslela jsem, že už to fakt nevydržím a v duchu jsem se strašně bála, jak zvládnu ještě tlačit, když už teď jsem totálně vyřízená. Pořád jsem říkala, že už nemůžu, že to nezvládnu. :D

Pak sestřička říká, že mě ještě vyšetří, a pak zavolá doktora. Začala mě vyšetřovat a najednou byl box plný sestřiček. Jen jsem zaslechla, jak sestřička říká, že doktor to už nestihne. Upravili lůžko a pak už si jen pamatuji, jak mi říkali: tlačte, tlačte. Najednou bylo ticho. Poprvé jsem zatlačila do hlavy a omdlela jsem. Prý mě profackovali, což si nepamatuji. Probrala jsem se, omlouvala se, že jsem omdlela a zase začala znovu tlačit. Tentokrát už správně :D To, čeho jsem se bála ze všeho nejvíc, bylo nakonec naprosto to nejlepší na celém porodu. Ten pocit, že po dvou hodinách, kdy nesmíte zatlačit, najednou můžete, je naprosto úžasný. Asi na 4–5 zatlačení byla malá venku a já jsem pociťovala naprosto maximální úlevu a slyšela, že pláče. V duchu mi jen běžela myšlenka, jestli je to opravdu holčička, jak nám říkali na ultrazvuku. Naštěstí byla.

Přítel jen stál, koukal na malou a brečel. Až sestřička ho probrala, řekla mu ať vytáhne foťák a fotí. Najednou mi malá „přistála“ na břiše a já jsem ji opatrně chytla. To byl naprosto nepopsatelný pocit. A šití? No, nic příjemného to tedy nebylo, ale vydržet se to dalo. Rodila jsem bez nástřihu, tak mi věnovali asi 5 stehů.

A závěr? Porod trval něco kolem 8 hodin, což je u prvního super. Doktor při mém porodu udělal pouze to, že mě profackoval, když jsem omdlela. Takže velké díky mojí porodní asistentce. :D Bolesti 2 dny předtím mě sice totálně vyčerpaly, hlavně ty 2 probdělé noci, ale člověk v sobě najde tolik sil, i když si myslí, že už nemůže. A bolest? Nejhorší byly poslední 2 hodiny, to jsem opravdu měla pocit, že to nedám. Ale ta úleva, když už můžete tlačit, je nepopsatelná. Už pár hodin po porodu jsem prohlásila, že bych do toho šla za pár dní klidně znovu :D

Děkuji za přečtení. Snad jsem dodala odvahu těm, které mají porod ještě před sebou. Taky jsem byla posr… strachy :D

Hodnotilo 21 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
vandamara
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 18.11.12 20:54

Moooc krásnej deníček. Gratuluji k malinké… zvládla jsi to perfektně a silná jsi a moc. Kéž bych já mohla říct o sobě. At s malou máte krááásný život plný štěstí. :hug: :hug: :hug: :kytka: :kytka: :kytka:

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 18.11.12 22:55

Glo pěkně jsi to zvládla, pěkne napsala a ještě jednou gratuluji a tiše závidím :)

 
little things
Kecalka 388 příspěvků 18.11.12 23:44

Moc gratuluji k prekrasne holcicce! tvuj porod mi dost pripomel ten muj. bolesti jsem mela od 10.12.od 20hod a mala se narodila 13.12.V 16:31.takze tez super:-)13hodin pravidelnych bolesti.ale presne jak rikas, zenska zvladne vse! ale ja jsem takhle obdivuhodne neprozivala porod. nemohla jsem ani chodit, jake jsem mela krizove bolesti, ani mluvit a dokonce jsem nezvladla ani otevrit oci.ale stejne to byl ten nejuzasnejsi den v mem zivote a tesim se, az zaziju dalsi:-)

 
petronek
Kecalka 365 příspěvků 19.11.12 00:05

Krásně napsané, uplně jsem to prožívala stebou :,( :) a moc gratuluju k děvčáku :kytka:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 19.11.12 08:39

Perfektní porod :-) a malá je opravdu moc krásná :kytka:

 
Miriska
Extra třída :D 14501 příspěvků 1 inzerát 19.11.12 09:10

Krásně napsáno, krásný zážitek, přeji jen to nejlepší celé rodince :kytka:

 
Gloaming
Závislačka 3924 příspěvků 19.11.12 09:35

Moc děkuju. Pro mě to byl taky ten nejhezčí den v životě. Sice náročnej, ale stálo to za to. :lol:

 
italia
Kecalka 372 příspěvků 71 inzerátů 19.11.12 09:39

Tak doufám, že i my porodíme rychle :) ZA ten malý uzlíček to stojí :)

 
katerina2095
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 19.11.12 10:20

Krásny denik :potlesk: je super ze i nekdo napise denik o tom ze se porod dal zvladnout a bylo to krásne :pankac: vetsinou ctu jaka to byla katastrofa tim padem desi vsechny prvorodičky a kdyby jen ty…

 
iveta kotrcova
Závislačka 3477 příspěvků 19.11.12 10:59

Moc hezky deníček tak jste to zvládla a malá zato určitě stála a vše vám vynahradí :potlesk: :palec: :srdce:

 
Evca22
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 19.11.12 11:00

Gratuluji k holcicce a dekuji za povzbuzeni. Porod nas ceka kazdym dnem. Jelikoz jsem prvorodicka, tak strach mam a tento denicek mi dodal odvahu a malicko uklidnil.
PS:Malicka je nadhernaaaaaa

Příspěvek upraven 19.11.12 v 11:03

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 19.11.12 12:05

MALÁ JE KRÁSNÁ, už to chci mít taky za sebou pořád mi je :poblion:

 
jane-e
Hvězda diskuse 38138 příspěvků 19.11.12 12:14

Krasne napsano :potlesk: taky jsem mela strach a nakonec jsem to mela za sebou za 4,5 hodiny od A az po Z :dance:
a veilka gratulace ke krasne holcicce :hug:

 
jane-e
Hvězda diskuse 38138 příspěvků 19.11.12 12:16

Tady uz je spousta pozitivnich denicku, staci pohledat, to na jare to bylo horsi, jen ty dramaticke :D
neboj se, zvladnes to a nejak ven musi :hug:

Příspěvek upraven 19.11.12 v 12:16

 
Monula20
Kecalka 219 příspěvků 19.11.12 13:22

Gratuluji a tiše závidím že už to máš za sebou mě to čeká v lednu ale doktorka na velkem ultrazvuku říká že to taky muže být dřív protože má malej hlavičku moc dole tak jsem zvedava a ještě jednou gratuluji at ti mala dělá jen samou radost a hodně štěstí :kytka:

 
tanik1912
Neúnavná pisatelka 16562 příspěvků 19.11.12 15:58

Jeee, to je krasny denicek… Gratuluju k holcicce i ke zvladnuti porodu.. me to ceka brzo a mam taky hrozny strach…

 
Těhullle
Kecalka 384 příspěvků 19.11.12 17:48

Gratulace

 
Gloaming
Závislačka 3924 příspěvků 19.11.12 18:06

Holky žádnej strach. Řikejte si, že to zvládlo tolika ženskejch, tak proč byste to nezvládli zrovna vy. ;) Vím, že před porodem nejde na to nemyslet. Mě pomáhalo chodit na procházky a uklízet. Říkala jsem si, že porodit stejně musim. :lol:
A můžu doporučit přítele u porodu. Já jsem za něj byla hrozně vděčná. Jsou to drobnosti, ale v tu chvíli vám to fakt pomůže. Třeba jen to, že byl se mnou ve sprše a povídal si se mnou.

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 19.11.12 18:35

No nevím, mě přijde, že to byl porod na dvě noci a vůbec ne rychlý porod :-)

 
szusza
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 19.11.12 21:37

Glo jsi šikulka… já už chci taky… :) tak třeba zítra a třeba to zvládnu aspoň z polovičky tak dobře jako ty.

 
Zuzka888
Nováček 9 příspěvků 20.11.12 15:39

:lol: pěkný příběh

 
Ballnejka
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 20.11.12 17:58

Moc gratuluji k holčičce :-). Nám se holčička narodila 25.10.2012 :-). Jinak naprosto souhlasím. Ty poslední kontrakce jsou nesnesitelný a tlačení je na celém porodu to nejlepší :). Ať se Vám daří a malá roste :hug:..

 
Kukýska
Kelišová 6521 příspěvků 21.11.12 19:52

Moc krásně napsané :) mě to sice čeká v květnu, ale už teď přemýšlím jaké to bude :) jinak gratuluji k holčičce, my si jí také moc přejeme :)

 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 22.11.12 20:12

Jako bych to psala ja :-) az na to omdleni… My rodili 29.10. :D

 
MimiJ
Nováček 6 příspěvků 04.12.12 07:19

Moc gratuluji a děkuji za deníček. Mám pár dnů do porodu a nic jiného mi hlavou neprobíhá jen strach z porodu. Bojím se že budu jak histerka, jestli to zvládnu a jaký bude průběh, aby byla malá v pořádku. Vás deníček mě aspon trošku uklidnil :) Děkuji :kytka:

 
Kačka1212
Kecalka 404 příspěvků 10.12.12 21:04

Moc gratuluju :-)! Jsem prvorodička a deníček mi dodal odvahu! Snad to zvládnu stejně jako ty :).

 
Gloaming
Závislačka 3924 příspěvků 14.12.12 18:44

@MimiJ určitě to zvládneš. Držím palce.

 
Gloaming
Závislačka 3924 příspěvků 14.12.12 18:45

@Kačka1212 nepochybuju. Hlavní je dát do toho vše a řikat si, že vždycky může být hůř. :palec:

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 23:10

Gratuluji k miminku :kytka:

 
tojemaras
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 25.04.16 14:18

Týjo, snad to taky jednou zažiju :roll:… paráda, at mi slza ukápla :oops:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Už je to rok


Reklama