A život jde dál aneb co nás čeká?

O životě

Po přečtení několika denníčků jsem se rozhodla , že tak nějak své myšlenky sesumíruji a podělím se s Vámi o část mého života. No podělím, na jednu stranu vím, že je nejspíše spousta maminek ve stejné situaci, na druhou... člověk by si měl vážit těch lidí, které kolem sebe má a dát jim to najevo, dokud ještě může, dokud má čas a příležitost.


2 komentáře

andulka

andulka a honzík

andulka
1 komentář

andulka

andulka

Venku se stmívá, koukám z okna na nebe… do korun stromů a na zdi tikaji hodiny, jsem tu sama, i když nejsem.

Budu vám vypravět příběh… příběh o malém děvčátku , které mělo dva milující rodiče, sice starší, ale ze začátku mu to moc nedochazelo. A jak šel čas z malého děvčátka se stalo větší děvče, které muselo rychle dospět, protože v rodině se stalo… jak to nazvat… menší neštěstí. Ovšem pro děvče se změnil během chvíle celý svět, celý život… co jak bylo, to je na dlouhé povídání. Ve finále byste se dozvěděli, že maminka děvčete ochrnula a dlouhý čas byla v nemocnici. Po třech letech a několika operacích a pobytech v rehabilitačních zařízeních měli s tátou maminku zase doma. Jenže už to nebyla ta čiperná maminka, co vše zvládala, nakoupit, uklidit, hrat si a povidat, navařit, postarat se o rodinu a chod domácnosti. Byla to maminka co ležela a s pomocí druhého tak tak zvládla hygienu a aspoň něco málo kolem sebe.

A život šel dál… tehdy bylo děvčeti 11 let a najednou to byla ona, kdo musel zastávat práci za maminku doma, ze začátku remcala a vztekala se, proč zrovna ona musí prát, když venku je tak krásně a ostatní děti běhají a baví se a smějí. Časem přišla na to, že teď je to ona, kdo musí pomáhat a dělat to co dělával někdo jiný, smířila se s tím, naučila se vše zvládat a rozvrhnout si tak, že i ona pak měla spoustu času.

Snila o princi, který jednoho dne přijde a vysvobodí ji, ale jak to bývá, v pohádkách vše končí dobře… kdežto její pohádka skončila trošičku jinak. Děvče se vdalo, mělo krásného syna a manžela, jenže jak to bývá pohádky se nedějí a za nějaký čas ty růžové brýle spadnou každému.

Bylo léto 2004, malému Honzíkovi bylo skoro pět a děvče přišlo o maminku , vidělo jak před jejíma očima chřadne, jak se ztrácí a trpí a nedokázalo jí nijak a ničím pomoci… a jak to bývá v některých pohádkách… během tří měsíců ztratila i tatínka.

A růžové brýle? Ležely zaprášené v šuplíku.

Najednou život byl tak jiný, plný bolesti, strachu a smutku. Jak to bývá, když má někdo smůlu, ten princ, ten její vysněný princ si našel jinou princeznu o to horší, že kamarádku děvčete a neuběhlo ani pár let a pohádka , která už dávno pohádkou nebyla skončila úplně…

Honzík po rozvodu zůstal u otce, soudili se o něj skoro dva roky a děvče prohrálo. Zanevřelo na celý svět, chodilo do práce a domů, kde probrečelo dny i noci.

A tak to šlo dokola. Po čase se dalo dohromady s jedním mladým mužem, život začínal být zase veselejší, po nějaké době děvče zjistilo, že čeká mrňouska. Přítel děvčete byl rád a těšil se s ní, první tři měsíce bylo peklo, tak jako v prvním těhotenství, i teď mělo velké zdravotní problémy, ale zvládalo je, muselo.

A najednou, jednoho dne vidí, že si přítel balí věci a odchází se slovy, ať se nezlobí, že si našel jinou a že se necítí být otcem… přitom z předchozího manželství měl již dcerku stejně starou jako děvče syna… letos mu bude 12 let.

Odešel. Děvče zůstalo podruhé samo, i když vlastně né úplně…´ten malý skřitek jí dával pořádně zabrat… a čas běžel… ubíhaly dny, týdny a měsíce. Děvče mělo vážné zdravotní problémy a tak koncem října 2010 bylo posláno do nemocnice, prošlo si tam JIPkou, gynekologickým oddělením a po třech týdnech se konečně dočkalo.

Mělo stejně jako před 12 lety plánovaný CS a 9. 11. 2010 v 8.38 se ji narodila krásná dceruška Anička, vážila 4170 g a měřila 49 cm… její bráška Honzík se narodil 9. 9. 1999 v 7.38, vážil 3100 g a měřil 48cm.

A protože s prominutím, „když se sere tak se sere“, pobyly si obě holky v nemocnici ještě hezky dlouho. Domů se vrátily až po více jak měsíci. Už byly doma, spolu… a samy.

Andulka byla a je šikovná holčička a moc hodná, děvčeti dělá velkou radost. Je z ní už taková malá velká motorová myška, kterou zajímají šuplíky a kablíky a věci, které by vlastně vůbec neměly :-)

No a jak to bývá v pohádkách… objevil se jeden obyčejný mládenec, kterého děvče znalo už delší dobu, jen netušilo jaký bude osud… nemělo ani ponětí, čím ji život překvapí. Dnes už není s Andulkou samo. Dnes jsou už s tím mládencem. Andulku má moc rád a je vidět, že i ona jeho. Hloupnou spolu a maličká se na něj vždy celá třepe a zubí se svýma myšíma zoubkama :-)

A tatínek maličké? Nemá zájem. Neplatí, pokud ho děvče neupomene a i to se vždy vymluví nebo mezi dveřmi předá 200 kč, že aspoň něco. Ale čert vem tatínka a čert vem peníze… hlavní je, že je Anička zdravá, že děvče se taky dává dohromady a hlavně, začíná zase věřit a doufat a těšit se na každy nový den.

Jen je mi líto, že se toho moje máma s tátou nedožili… že nemůžou vidět Andulku, která má jedno znamínko po babičce na stejném místě jako měla ona a druhé po dědečkovi, ale o tom už jinde…

Vlastně, když nad tím tak přemýšlím, prostřednictvím Andulky tu jsou vlastně se mnou… s námi :-)

Děkuji všem, kteří dočetli až sem :-)

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Violet83
Kelišová 6869 příspěvků 10.07.11 08:10

Silvuš, bulím tu jak želva… Krásně jsi to napsala, ať se Ti vše jen a jen daří a jste zdravá a spokojená rodinka. Kdo jiný by si to měl zasloužit, než Ty :hug:

 
Alca V.
Ukecaná baba ;) 1131 příspěvků 10.07.11 08:42
:hug:
 
dajdulka25
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 10.07.11 09:11

nemám slov, jsi silná žena a smekám před Tebou! :kytka:

 
Monjie
Generální žvanilka 22975 příspěvků 1 inzerát 10.07.11 09:45

Drz se zenska! Klobouk dolu, bohuzel kazdy si neseme svuj kriz…AT se dari!!!! Jsi sikovna zenska, hlavne ze mas zdrave deti :huban: :potlesk:

 
Laddmie
Závislačka 2952 příspěvků 8 inzerátů 10.07.11 10:27

Sylvi, víš jak to je..život je jak bonboniéra, nikdy nevíš, co si vytáhneš..moc Vám přeji, aby teď už bylo jen vše dobré a aby se časem s novým přítelem objevil třeba i třetí prcek :hug: :wink: Andulka je krásná a děti narozené 9.11. jsou prostě super (viz osobní zkušenost) :-D

 
Ivtcha
Echt Kelišová 8926 příspěvků 10.07.11 11:48

Sylvi krásný deníček :hug:

 
Krpcek
Závislačka 3511 příspěvků 10.07.11 11:51

Sylvi, je to napsane nadherne…nemala som vobec cas a predsa som to docitala az do konca :hug: Aj ta tvoja pohadka ma dobry koniec. Mas krasne deticky, at ti prinesu len samu radost :srdce:

 
Maddlen
Závislačka 3139 příspěvků 10.07.11 12:25

Moc, moc moc a z celého srdce tomu úžasně silnému děvčeti přeju ten krásný konec s oním obyčejným mládencem. A aby to končilo - …a žijí tam všichni šťastně a spokojeně dodnes. :kytka:

Příspěvek upraven 10.07.11 v 12:28

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 10.07.11 12:50

taky jsem si pobečela, je to pravda, když se sere, tak se sere, ale taky bývá dobře, tak ať už je jenom dobře :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: andulka je krásná :srdce:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 10.07.11 15:40

Máš můj obdiv :hug: Jen jsem se nedočetla,jestli je Honzík stále u otce. Snad se alespoň sourozenci vídají :srdce:

 
Linda 1
Povídálka 21 příspěvků 10.07.11 20:35

Jseš super ženská, silná, snad máš všechnu smůlu už vybranou a ted bude už jen a jen krásně a hlavně samé štěstí v životě :palec:

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 10.07.11 22:51

:srdce: krásně napsáno

 
kalimerko
Závislačka 3866 příspěvků 11.07.11 00:39

VERCA182…Máš můj obdiv Jen jsem se nedočetla,jestli je Honzík stále u otce. Snad se alespoň sourozenci vídají

..... ano Honzik je bohuzel stale u otce … i kdyz jsem rozjela znovu soud o svereni do pece mi , protoze je ve veku , kdy si uz sam muze rict kde by chtel byt , ale zatim je ticho po pesine …vidat se vidame :-) mam ho kazdy druhy vikend a srpen vzdy cely mesic takze se uz moc tesim :-) Andulka ho ma rada a on ji taky … sice , kdyz zjistil , ze cekam miminko prohlasil at zaridim at je to bracha protoze segru uz ma :-D exmanzel s tou svou kopretinou maji rok a pul starou holcicku :-)

 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 11.07.11 00:57

Preji tomu devceti, at uz ji ceka v zivote jen sama radost, hlavne at je stastna a ma zdrave deticky!!! :kytka: :kytka:

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 11.07.11 21:43

Krásně napsáno! Moc a moc ti přeju aby bylo už jen a jen lépe. Mrzí mě co jsi musela všechno zažít, i já jsem bez rodičů, bohužel už od 13ti a v podstatě od prťěte jsem se starala o domácnosti, akorát u nás to bylo ještě násilí, alkohol atd. :roll: ale mám nejúžasnější ségru na celým světě a spolu jsme to zvládli. :srdce: No hlavně zdraví tobě i prckům :kytka: Mějte se krásně :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama