Přišla jsem o bezbolestný porod

Porod

Po prvním hrozném těhotenství a ještě horším porodu jsem se zařekla, že další miminko už nikdy! No jo, člověk míní...

Časem jsem se oklepala a dospěla do stavu, kdy jsem se rozhodla vysadit antikoncepci, abych do sebe necpala hormony. S manželem jsme se domluvili, že to necháme koňovi… a kdyby se zadařilo, tak se vlastně nic neděje.

Jako dnes si vybavuju večer, kdy jsme s manželem po prvním nechráněném milování leželi v posteli a já mu říkám: „Představ si, že nad námi lítají dušičky a třeba nějaká si nás zrovna vyhlídla.“ Ani ve snu by mě nenapadlo, že jedna z nich si k nám hned napoprvé cestu našla.

Překvapení při objevení // bylo obrovské. Radost střídal strach, co zase bude. Manžel mě uklidňoval, že když už to jednou bylo na pytel, podruhé to bude v klidu. A já se mu snažila věřit. Ze začátku to vypadalo nadějně. Nebylo mi ani špatně a já začala jásat.

Jásot mě přešel kolem 8.tt, kdy se dostavily stavy nikdy nekončící nevolnosti se zvracením. Zvracela jsem při každém stoupnutí z postele a to mi vydrželo až do 20.tt. Návštěvy u gyndaře jsem měla precizně naplánované. Vstanu, vyzvracím se, rychle se obleču, naklušu na prohlídku a to budu mít i chlupem, abych stihla doběhnout na záchod až doma. Gyndař naštěstí nemívá prostoje a bere opravdu načas.

Další komplikace na sebe však nenechaly dlouho čekat. Objevovalo se časté špinění, které se vysvětlilo nízko položenou placentou a byl mi nařízen přísný klidový režim. No to se lehko řekne, když máte doma dvouleté dítko, které za mnou chodí do postele a nechápe, co je mamince a proč si s ním nechce hrát. Nedalo se však nic dělat, veškeré záležitosti ohledně domácnosti a péče o prcka jsem převelela na manžela a trávila čas s knížkami a záchodovou mísou.

Bohužel se přidaly i křížové bolesti a první hospitalizace proběhla v 19.tt pro zkracování čípku. Během týdne můj stav stabilizovali a propustili mě domů. Tenkrát mi poprvé řekli, že čekáme holčičku.

Křížové bolesti se často vracely, někdy trvaly i celou noc. Čípek se stále zkracoval a já jsem se na pohotovosti nebo u svého gynekologa cítila pomalu jako doma. Ve 25.tt byla odeslána do nemocnice na pozorování znovu. Tohle pozorování se protáhlo téměř na čtvrt roku. Přišla jsem tam v žabkách a tílku a odešla v zimním kabátu. Ani se mi nechce vzpomínat na tohle období plné stresů, odloučení od rodiny, od mého malého chlapečka. Naštěstí mám úžasného manžela, který mě v domácnosti i péči o malého zastal naprosto bravurně. Do toho mi zvládl dělat vrbu a trpělivě poslouchal můj každovečerní pláč do telefonu. Pracoval po nocích, když naše hádě spalo.

Můj čípek si žil svým vlastním životem. Stále se zkracoval nezávisle na veškeré medikaci, plné dávce gynipralu, miliónům kapaček magnézka. Ve 31.tt jsem byla prostupná pro prst a nepříjemné tlaky na spodek jsem cítila velmi často. Problém byl v tom, že nikdy jsem necítila vyloženě bolest. Křivka na měření kontrakcí nikdy nebyla jinde než na nule a já si připadala jako simulant, který už neví, co by si vymyslel za potíže. Jenže ty tlaky tu prostě byly a nikdo mi nevěřil, že jsem ani u porodu nezažila kontrakci a vlastně nevím, co to je. Doktor se na mě díval jak na blázna, že přece bez kontrakcí bych neporodila a paní primářka mi řekla: „Přece mi nechcete tvrdit, že jste jedna z tisíců, která u porodu necítí bolest.“

Ale ano, já bolest cítila, ale „jenom“ v kříži. O křečích v břiše či o nějakých menstruačních bolestech, jak se všude píše, jsem neměla ani ponětí. Zase jsem se v myšlenkách ocitla o víc jak 2 roky zpátky, kdy kvůli stejným problémům a nedůvěře mě v jiné nemocnici nechali porodit na pokoji. Jak já se bála stejného scénáře! Malá byla ke všemu koncem pánevním a sestřičky mě vždycky uklidňovaly, že dva překotné porody mít nebudu, že eventuelně porod zadečkem trvá dlouho. Byly zlaté, ale jak se mýlily.

Od 33.tt jsem opět jako v prvním těhotenství bojovala s obávanou preeklampsií. Naštěstí se nerozvinula v takové míře jako u prvorozeného, a tak jsme to zdárně doklepaly do 36.tt, kdy se doktoři rozhodli, že už není třeba mě držet v posteli. Po vyšetření, kdy mi bylo řečeno, že malá je stále zadečkem, množství plodovky je hraniční a placenta je zralá, mě pustili domů. Ještě před propuštěním jsem řešila, jestli rodit sekcí nebo zkusit přirozeně, ale strach o malou byl silnější, a proto jsem se rozhodla pro císař. Termín jsem měla naplánovaný za 14 dní, ale předtím mě ještě čekala riziková poradna v nemocnici. Na tu už však nedošlo.

Domů jsem se strašně těšila, ale přitom jsem měla podivný strach. Během dvou dnů jsem dochystala všechny věci pro naše miminko, sbalila tašku do porodnice a řekla si, že už jsem připravená a můžu rodit. To byl pátek večer.

V sobotu brzy ráno jsem se vzbudila a šla na záchod. Ulehla do postele, ale nějak mě zabolelo v zádech. Nějak mi to nedalo, šla jsem znovu na záchod a tam jsem zůstala v šoku. Celá mísa byla od krve. Taky papír, kterým jsem se utírala, ruce… Byla jsem v naprostém šoku a nevěřícně zírala na tu spoušť. To bylo poprvé v životě, kdy jsem si pomyslela, že umřu. Pak jsem se trochu vzpamatovala a zařvala na manžela, ať rychle volá sanitku! Manžel běhal po bytě jak splašená srnka a hledal moji průkazku, kde bylo číslo na svozovou sanitku. Tam mu řekli, ať okamžitě volá rychlou.

Manžel volá rychlou, říká: „Manželka silně krvácí, je v 36.tt.“ a dostává se mu odpovědi: „A nemůžete si dojet sami?“ Na to odpovídá, že opravdu nemůžeme. Operátorku k poslání sanitky přesvědčí až informace, že miminko je koncem pánevním. Na přemýšlení nad jednáním operátorky není čas, rychle na sebe hážu nějaké oblečení a vycpaná porodnickýma vložkama čekám na záchranku. Naštěstí přijíždí opravdu do 5 minut. To už začínám cítit své známé tlaky.

Ukládají mě na lehátko a chtějí mi změřit tlak, jenže mají zamotanou šňůru. To už mé nervy pracují na plný výkon a já jim důrazně říkám, ať se na nějakej tlak vykašlou, že mám za sebou překotnej porod, tak aby mě místo měření tlaku ještě nemuseli i odrodit. Asi si uvědomili, že to, co říkám myslím vážně, řidič konečně vystartoval a vyjeli jsme.

V nemocnici si mě okamžitě přebrali, PA mě vyšetřila a říká: „V pohodě, jste jenom na 2 cm, krvácení ustalo.“ Cítím jen tlak tlak tlak. Připojují mi pásy kvůli miminku. Je to zvláštní, ale mě v tu chvíli ani nenapadlo, že by něco mohlo být špatně. Tlak tlak. Ptají se mě na pohyby. „Ano, doma jsem je cítila, teď už nee.“ Tlak tlak tlak tlak. „Bolí Vás něco?“ „Nebolí, jen stále cítím tlak na spodek.“ Tlak tlak tlak. Znovu mě vyšetřuje.

„Ježiš, Vy jste na 6, nééé na 7, možná i víc centimetrů!“ Tlak tlak. A zase krev. Dávají pode mě nějakou mísu a volají paní primářku. Ta mě znovu vyšetřuje. Ruce od mé krve. „Okamžitě na sál,“ vyřkne nade mnou ortel. Podepisuju nějaké papíry, kolem mě spousta lidí. Vysvlékají mě, současně napichují žílu, cévkují, měří tlak. Ani to vše nestíhám vnímat. Tlak tlak tlak.

Rychle mě převáží na sál, ve výtahu si ještě vyslechnu: „Hlavně netlačte!“ Tlak tlak tlak tlak. Stihnou mě i přikurtovat, anestezioložka pokládá milión otázek. Slyším primářku, jak říká: „Neonatologové jsou tady, všichni lékaři, můžeme začít.“ Vidím, jak se nade mě anestezioložka naklání, dívám se jí upřeně do očí, a pak… tma.

Probouzí mě… je mi strašná zima, lepu se. Někdo mi říká: „Maminko, máte krásnou holčičku.“ A já na to jen odpovím: „To byl ale fofr.“

Nelinka se narodila 19.10.2013 v 5:29 ve 36.tt s porodní váhou 2200 g a 47 cm. Do půl hodiny od přijetí v nemocnici. Obě jsme živé a zdravé a já jsem strašně vděčná, že nad námi „kdosi“ stál a hlídal nás. Pátý den po sekci nás propustili domů. Teď už definitivně. Ve zprávě máme napsáno, že byl proveden krizový císařský řez. Odloučila se mi placenta.

Moc moc bych chtěla tímto poděkovat mému gynekologovi, všem nemocničním zdravotníkům – sestřičkám, gynekologům, paní primářce, kteří o nás vzorně pečovali. A i když měli na věc někdy jiný pohled, svou práci odváděli precizně. Bez nich by to třeba takhle dobře nedopadlo. Největší dík však patří mému úžasnému manželovi, který už podruhé dokázal, že je chlap s velkým CH!

A ano, jsem jedna z tisíců, která u porodu necítí bolest.

Hodnotilo 49 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ii12
Kecalka 117 příspěvků 20.03.14 00:11

Fakt dramatické! Gratuluji k holčičce a jsem ráda, že všechno dobře dopadlo!

 
IvčaL
Extra třída :D 11219 příspěvků 20.03.14 05:32

Jsem ráda, že nakonec všechno dobře dopadlo a máš zdravou a moc krásnou holčičku :hug:.Užila sis tedy opravdu víc než dost, tak ať už tě provází dále jen samé štěstí :kytka:

Připomnělo mi to mé těhotenství, kdy jsem neustále doktorovi tvrdila, že to moje tvrdnutí břicha mi nějak nesedí a že jsem se u prvního porodu otevřela naprosto bez bolesti na 8 cm. Pořád mi říkal, že to nemám tak prožívat a z toho neprožívání jsem porodila akutním císařem o 11 týdnů dříve. Naštěstí nade mnou taky stál anděl strážný, který mi našeptával, že bych to neměla podceňovat jako můj pan doktor.

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 20.03.14 06:57

Gratuluju k holcicce a preju Vam hodne zdravi :kytka:

 
marturka  20.03.14 07:38

@IvčaL Tak to vychází, že jste rodila ve 29týdnu?? 8o tak to tedy hodně podcenil, pan doktor… No jo, člověk často zapomíná na pokoru. Měla jste štěstí, stejně jako tady paní z deníčku, i vaše děťátka.

 
cernobilka
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 20.03.14 07:39

UF! To je drsny denicek. Moc gratuluji ke stastnemu ke konci!!!

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 20.03.14 07:40

Blahopřeji k naorzení miminka :kytka:,hlavně hodně štěstíčka a zdravíčka do života :srdce:
Taky si měla hodně dramatický porod, hlavně že to dobře dopadlo a jste oba v pořádku:palec: :srdce:
já měla taky druhý porod dramatický porod-vše mám popsáno v deníčcích :-)ikdyž jinak. Malej měl omotanou a silně utaženou šnůru kolem krku, musel být resuscitovaný s AS 3-6-7,byly to pro mě opravdu nejhorší chvíle -20 minut!! než mi přišli říct že je malej už v pořádku a naštěstí je v pořádku úplně..

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 20.03.14 07:57

Jeziiis, no me uplne braly mory jak to dopadne..nastesti vse v poradku. :hug: preju vse nejlepsi :kytka:

 
beruska03
Kelišová 5392 příspěvků 20.03.14 08:19

Teda mrazí mne tady… moc gratuluji k princezně a jsem ráda, že jste obě v pohodě :hug:

 
veronikacek
Kecalka 367 příspěvků 20.03.14 08:46

Velmi pekny a krasne napsany pribeh. Ještě ze to dopadlo dobře, preji vam i miminku hlavne hodne zdravíčka. :)

 
backjay
Kelišová 7164 příspěvků 20.03.14 09:02

Připojuji se ke gratulacím :kytka: hlavně, že jste obě v pořádku :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 20.03.14 09:35

:kytka: Gratuluju k holčičce.
8o A raděj porod s bolestí, než takový masakr :lol: :lol:

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 20.03.14 09:48

Musím říct, že styl toho, jak jsi napsala deníček mě i nutil to číst rychle a hekticky v momentě, kdy šlo do tuhého, i když jinak čtu pomaleji a vychutnávám si text, ale teď jsem četla stylem bum! bum! bum! a prožívala ty fofry pro vaší záchranu. Gratuluji k holčičce a chlap je pašák! :kytka:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 20.03.14 10:12

Ty brdo no pěkný a to jsem si myslela jak náročnej a hroznej borod jsem měla já..ano měla, ale tohle teda..a operátorky otázka, jelsti nemůžete dojet sami tak to teda k tomu snad ani neni komentář..kdyby člověk mohl tak sám odjede a rychlou nevolá:// Gratuluju k Nelince :-)) :kytka:

 
Clarietka
Stálice 89 příspěvků 20.03.14 10:30

No teda u tohohle deníčku jsem se i bála,, ale jinak gratuluji :kytka:

 
Koty
Závislačka 3684 příspěvků 20.03.14 10:42

Holky, moc děkujeme za gratulace :kytka:
@IvčaL držím pěsti, aby se holčička ze všeho bez problémů dostala :hug: Jsou to kolikrát „radosti“, co nám život nachystá, ale nedonošeňátka jsou neskutečně šikovný. Čeká Tě teď nepříjemné období plné strachu a kontrol u lékařů, ale ze všeho jednou maličká vyroste. Mám to za sebou s prvorozeným. Taky to těžce podcenili, malý měl necelé kilo.
@pajinka111 deníček jsem si přečetla a teda uffff 8o, ještěže to dobře dopadlo :srdce: Mmch Adámek je krásný jméno, měli jsme ho v záloze, kdybysme měli chlapečka.
@LadyPet jsme ráda, že se to dobře četlo, můj chlap totiž jaksi nepochopil tu pasáž, kde opakuju slovo tlak :mrgreen: Prý co to jako znamená a já mu říkám, že je to kvůli autentičnosti :mrgreen: pochvalu mu vyřídím ;)
@janička_opička děkuji, ale musím oponovat, jak jsem kolikrát četla Tvé příspěvky ohledně porodu, myslím, že Tobě se jen tak někdo nevyrovná, co se náročnosti týče ;)

Příspěvek upraven 20.03.14 v 10:43

 
IvčaL
Extra třída :D 11219 příspěvků 20.03.14 10:52

@Koty díky,někomu prostě není souzené prožít pohodové těhotenství a my jsme toho důkazem, důležitější je ale ten výsledek a když jsou dětičky zdravé, tak si můžeme říct, že to stálo za to.
Od doktora jsem už odešla a našla si jiného, doufám normálního. Další těhotenství mě už sice nejspíš nečeká, ale člověk nikdy neví, co bude řešit. K bývalému doktorovi už důvěru mít nemůžu. Nechápu, jak mohou být někteří, tak přezíraví.

 
CokeLady  20.03.14 11:29

Klobouk dolů před tvým chlapem, tohle by hodně chlapů neustálo, natož bravurně.

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 20.03.14 12:03

@Koty :mrgreen: :lol: no nebylo to zrovna úplně fajn, ale já doufám, že si to tím druhým vynahradím:-) i když to ty jsi asi doufala taky ne? :-))

 
Kate888
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 20.03.14 12:08

Deníčky nekomentuju, ale tohle je parádně napsané a klobouk dolů, že jste to všechno ustáli a zvládli. Jen je škoda, že doktoři všechny škatulkují a prostě neuvěří, že někdo může být vyjímka a rodit bezbolestně a během chvíle.

 
Daisy Veronica  20.03.14 12:44

Fíha 8o Jsem ráda, že vše dobře dopadlo :kytka: Málem jste mi způsobila zástavu srdce a na konci deníčku i posmrkaný kapesník :-) ať jste všichni zdraví a šťastní :srdce:

 
Azzii
Stálice 64 příspěvků 20.03.14 12:56

Tedy to je sila! Jsi velky kabrnak a smekam pred tebou i tvym chlapem. Muselo to byt pro oba narocne, i kdyz pro kazdeho jinak. Gratuluji ke zdravym detem a preji v zivote uz jen to dobre :-)

 
Bambussska
Kecalka 144 příspěvků 20.03.14 13:30

Při čtení mi běhal mráz pozádech. Jsi strašně statečná :) moc moc gratuluji k Nelince a ať vás provází jen a jen zdravíčko :)

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 20.03.14 13:43

Teda to je mazec. Hlavně, že to všechno dobře dopadlo a jste obě v pořádku. Gratulace ke krásné holčičce a k úžasnému chlapovi, který to všechno s tebou zvládl.

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 20.03.14 14:34

KOTY, deníček jsem četla jedním dechem…ufff…ale hlavně, že vše je ok…ještě jednou gratuluji k holčičce :hug:

 
MarkétkaBeruška  20.03.14 14:46

Gratuluji k Nelince :srdce: :mavam:

 
Romísek88
Nováček 1 příspěvek 20.03.14 16:43

Také gratuluji a přeji hodně štěstíčka a zdravíčka :)

 
Petinky
Kecalka 257 příspěvků 20.03.14 17:30

Ještě že to dopadlo tak dobře. Teď mám jen větší strach z porodu který mě zachvíli čeká. Jsem 25tt s dvojčátkama…

 
Eteas
Echt Kelišová 8159 příspěvků 20.03.14 21:56

Důležité je, že jste obě v pořádku :hug:

 
zizulka
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 20.03.14 22:05

Dočetla jsem jedním dechem a musím smeknout!!!

Gratulace k holčičce! :)

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 20.03.14 22:26

Přečetla jsem deníček jedním dechem a moc gratuluji k holčičce :kytka:

 
Pce
Extra třída :D 13873 příspěvků 20.03.14 22:40

Ufff…takhle rychle jsem žádný deníček ještě nepřečetla :-) kdybych věděla že je tak napínavý, začala bych od konce :D moc gratuluji a přeji hodně zdraví ;-)

 
suvik
Nadpozemská drbna 25223 příspěvků 20.03.14 22:41

Ty jo zadna sranda teda! Ses dobra, uplne se vidim v tvy situaci a asi bych mela tep tak 250. Mazec! Jesteze to dobre dopadlo! Gratuluju!

 
Uživatel je onlineSusanna
Generální žvanilka 20963 příspěvků 20.03.14 23:41

No teda 8o Hlavně, že to dobře dopadlo. Moc gratuluji k Nelince :kytka: a smekám před tvým mužem :potlesk:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 21.03.14 05:53

Diky Bohu!

 
čurynka101
Kecalka 419 příspěvků 22.03.14 02:54

No mazec! Ještě že to dobře dopadlo, moc gratuluju. Ja si to neumím představit, celé těhotenství jsem nevěděla, že jsem těhotná, nebýt kontrol… Žádné nevolnosti, žádné otoky, nebo komplikace. Porod mi trval od první kontrakce 3 hodiny. Doktor přišel až na šití, páč to nestihl jak to bylo rychlé, takže jen asistentka a malej úplně zdravý. Takže pro mě opravdu nepředstavitelné. Smekám klobouk i před manželem. :) :potlesk:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1117 příspěvků 23.03.14 18:37

Tééda :/ fakt jsem to četla s otevřenou pusou : 8o ale naštěstí máte šťastný konec :))

 
sweetmary
Povídálka 35 příspěvků 24.03.14 01:47

Skvěle napsáno, hlavně že jste v pořádku! :hug: :) Mám radost, že se to nakonec povedlo!

 
surikataXY
Echt Kelišová 9474 příspěvků 27.05.14 19:21

Ufff, mazec, ale skvele jste to zvladli :kytka:

s tou záchrankou mam naprosto stejne zkusenosti, jedinkrat v zivote mi ji manzel volal a bylo nam receno, at prijedeme sami :zed:

 
siamka7
Extra třída :D 10923 příspěvků 1 inzerát 30.09.14 09:23

Císař je taky bolest, ale potom ;)

 
danger007
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 03.12.14 13:39

Fíííha moc hezký deníček, byť to hezké asi nebylo - ten stres a vše kolem. :hug:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Náš bojovníček!


Reklama