Ach, ta láska mateřská

Rodičovství

Aneb příběh o tom, jak jsem měla tu čest, poznat sílu těhotenských hormonů. A úplně mě to nepotěšilo.


2 komentáře

Dnes už si můžu dovolit říct, že svoji dceru miluji nadevše, stejně jako...


1 komentář

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem, asi jako každá žena, cítila spoustu pocitů dohromady. Dny utíkaly a já jsem se vnitřně začala připravovat na to, že ze mě za pár měsíců bude máma.

Těhotenství je nový stav, na který si každá z nás musí „zvyknout“, ale kvůli tomu jsem se nerozhodla psát tento článek. Píšu ho proto, že jsem opravdu nepříjemně překvapená z toho, jak ženy okolo mě své těhotenství a blížící se mateřství hrotí a prožívají.

Nemám prostor ani možnost vyjádřit úplně vše, co se ve mně odehrává, proto apeluji na všechny, kdo budou můj příspěvek číst: nechytejte mě za slovo, nemůžu shrnout všechny případy – tím myslím, že každá z nás je individuální a často jsou stejné situace prožívány na různých frontách různými způsoby. Proto se pokusím efektně shrnout vše tak, aby bylo správně pochopeno to, co mě nejvíce na celém těhotenství zaráží.

Začnu od začátku – přehnané sledování se a pozorování jakýchkoliv změn. Pokud se nejedná o ženu, která se pokouší otěhotnět několik let nebo o ženu, která trpí silnými nevolnostmi již od začátku…myslíte, že by těhotenství bylo zjištěno v tak brzkých stádiích? V dnešní době si ženy úpěnlivě sledují své menstruační dny, ovulační dny, užívají hormonální antikoncepci a jakmile dojde k sebemenšímu výpadku ze stereotypu fungování těchto tělních mechanismů, běží si do lékárny nakoupit (nejlépe několik) těhotenských testů. I přesto, že je mnohem lepší testovat z ranní moči, nemohou tu děsně dlouhou dobu vydržet a test si udělají hned.

Po objevení duchů testují pro jistotu další den a poté ihned telefonují do gynekologické ordinace s podezřením na těhotenství. V případě jeho potvrzení začíná kolotoč, který je pro můj mozek naprosto nepochopitelný. Začínají řešit naprosté nesmysly typu, jestli se mohou hýbat jako doposud, jak dlouho v jaké pozici mohou ležet, sedět, stát, čím se mají/mohou mýt, co mají a nemají jíst. Rozebírají, jak často budou chodit k lékaři na kontroly jejich „fazolek“ v bříškách, začínají šišlat a používat výrazy typu mimísek, manžílek, tuleníčko, bříško. A co hůř, na všemožný internetových diskuzích věnovaných právě jim se v těchto aktivitách navzájem podporují. Vyměňují si fotografie svých „bříšek“ již od raných stádií těhotenství a poměřují, zda jim břicho od minulého týdne vyrostlo či nikoliv. Řeší jména a kdy se „konečně“ dozví pohlaví jejich vysněného potomka. Jakou mají pořídit výbavičku pro novorozence, počínaje kočárky, postýlkami a monitory dechu, které jsou nesmírně důležité, stejně jako tisíc jiných dalších vymožeností, kterými je dnešní trh přesycen.

Vyměňují si informace o svých prvních těhotenských příznacích, které, nepochopitelně, pozorují v již tak brzkých stadiích. Bolesti zad, pálení žáhy, tlačení embrya, které mají v tom bříšku, píchavé bolesti v podbřišku (které jsou mimochodem běžným projevem začátků, takže bych jim to i věřila, ale v jejich případech jsou přisuzovány blížícímu se potratu) způsobené natahováním se dělohy, únavu, natékání a bolesti nohou a hlavně šílené chutě na cokoliv.

Věřte, jen na eMiminu jsem prolistovala opravdu mnoho diskuzí, aniž bych do nich přispěla. Nejvíce znepokojující pro mne bylo to, že je úplně jedno, jestli je nastávající mamince 18, 20, 25 nebo 32 let. Většina z nich se chová naprosto identicky. Mluví v množném čísle – už rosteme, už máme 76 mm, posunuli nám termínek na září (toto docela vtipně popisuje deníček jedné uživatelky s názvem Mykání ).

Je to opravdu nutné? Je tohle skutečný projev těhotenských hormonů nebo jsem jen já divná/jiná, když to prostě neřeším? Chápu ženy v pokročilejších stadiích, druhá část druhého trimestru či ten třetí, ale holky/ženy v prvním-druhém-třetím měsíci? Je normální mít doma/u babičky od druhého měsíce koupený kočárek? Je normální mluvit o tom, jak to, co máme v bříšku milujeme? A hlavně, je normální kamenovat ty, které vyjádří svůj odlišný názor, který se neshoduje s těmito šišlalkami?

Živě si vybavuji jednu situaci, kterou si nemohu odpustit popsat. Probírala jsem se jednou diskuzí na nejmenovaném portálu pro ženy. Pokusila jsem se o vyjádření svého názoru k tématu. Dámy tam řešily svou lásku k nenarozenému potomkovi – vzpomněla jsem si na svého kamaráda, který studuje lékařskou fakultu a se kterým jsme se bavili o ťuťuňuňu syndromu, který rozebírali s profesorem na jedné z přednášek o porodu. Pousmála jsem se a začala jsem psát.

Zmínila jsem se, že já tedy nic jako lásku necítím – jak bych také mohla, když jsem toho „úžasného drobečka“ ještě neviděla a nedržela v náruči. Jediné, co jsem prozatím cítila a cítím, je strach a obavy. Strach a obavy z toho, aby vše dopadlo dobře, až přijde ona hodina H. Současně se moc těším na to, až mi to malé stvoření, které ve mně vyrostlo, položí na břicho a já se konečně podívám do jeho očí a také na to, jak vypadá. A těším se na to, že v TEN okamžik konečně poznám a ucítím něco, čemu se říká mateřská láska. Ale rozhodně nyní nemohu prohlásit, jak děsně milunkuju tu fazolinku, co do mě šťouchá každý den.

V onen okamžik vyjádření tohoto názoru jsem se pro všechny (možná až na pár výjimek) stala krkavčí matkou (přiložené fotografie znázorňují, jak taková ECHT krkavčí matka vypadá :-D ), která nikdy neměla mít potomka, protože mu přeci nedokážu dát dostatek lásky, kterou on bude tak moc potřebovat. Jak na to přišly, nevím. Asi to je změněnou formou chápání, která nastala vlivem těhotenských hormonů. Se svým veřejným vyjadřováním jsem skončila stejně rychle, jako jsem začala. Občas mám potřebu něco okomentovat, k něčemu se vyjádřit, bohužel si většinou musím druhou půlku nechávat pro sebe.

Tak toto byl můj postoj na konci května, měsíc před mým porodem (na deníčku už se pracuje, to je informace pro ty, které by to zajímalo :-) ). Díky virtuálnímu světu jsem ale pochopila jednu věc, za kterou jsem velice vděčná. V dnešní době se za upřímnost a vlastní názor, který nejde ruku v ruce s davem, trestá. Proto asi nemám příliš přátel ani v tom reálném životě. Jsem totiž zvyklá říkat nahlas to, co si myslím. A světe div se tomu, stojím si za svými názory do té doby, než přijde někdo s přesvědčivým a logickým argumentem proti tomu mému. Pak jsem ochotná uznat svou chybu nebo přehmat, změnit svůj názor a omluvit se.

Děkuji za přečtení.

Hodnotilo 57 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
ver0n1ka
Kecalka 161 příspěvků 05.09.13 00:33

Deníčky nechám většinou bez komentáře, ale dnes :potlesk:… naprosto souhlasím

Příspěvek upraven 05.09.13 v 00:33

 
Knihomyš
Echt Kelišová 9960 příspěvků 05.09.13 00:34

Nejití s davem se trestalo vždycky. Je třeba najít si vlastní dav ;)

 
Ninesen
Stálice 80 příspěvků 05.09.13 00:39

Lip bych to nenapsala.. tleskam :-). Z nekterych lidi mi je opravdu na :poblion:

 
Mad Silence
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 05.09.13 00:53

:potlesk: :palec: http://fora.babinet.cz/…/godlike.gif

 
Erynie Kleió
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 05.09.13 00:54

Musím se přiznat, že se teď fotim á 2 týdny :( a porovnávám. Snad je mi omluvou druhá půlka 2. trimestru :D
Co se týká vyjádření lásky vůči novému nájemníkovi v dutině břišní, tak tam mám mírnější názor. Láska tam na první pohled byla, ale vmísil se i strach a obavy. Díky Tobě a partnerovi jsem v začátcích zůstala pevně stát na zemi a nepřeháněla to. A vlastně to nepřeháním ani teď. Děkuji

Reagovala bych na část ohledně výbavičky. Tam si myslím a je na místě říct, že některé budoucí matky to vážně přehání. A to v případě, kdy budoucí potomek má sloužit, nikoliv jako plod lásky či naděje, ale jako módní doplněk nositelky. :idea:
Není dobré na svých dětech šetřit, ale není dobré to na svých dětech ani přehánět. Ona nejdražší značka nemusí být hned nejkvalitnější. Možná je lepší při výběru poslouchat vlastní rozum :think: a ne smršť všudypřítomné reklamy a mediálního tlaku. :pocitac: :pocitac: :pocitac:

Určitě to stojí k zamyšlení. A mě se článek líbí :potlesk: Za mě plný počet :kytka: :pankac: :cert:

 
Almatka
Kelišová 6464 příspěvků 05.09.13 02:15

:mrgreen: Hlavně to všem náležitě vysvětlit. Ano, některé maminky jsou „přehnané“, snad proto, že pro ně těhotenství/ma­teřství už není stav, ale statut. Často se mi zdají některé hlášky tak nějak davové - prostě takhle se to říká, tak to budu říkat taky (viz „miluju fazolku v bříšku“). Ale stejně tak mi přijde, že už jsem četla celkem dost příspěvků, kde autorky stejné věci ostentativně odmítaly.
Je ovšem pravda, že jsem si nevšimla, že by někdo své mykání a nebo prznění jazyka českého hájil…
A jak se říká, „sytý hladovému nevěří“. Pokud těhotenství probíhá bez obtíží, pak je to radost a informací netřeba. Ovšem to je velice subjektivní. Reakce na hormony, práh bolesti, fakt, že člověk není zodpovědný jen sám za sebe atd. atd. Ženy, které mají více dětí nezřídka popisují, že každé těhotenství bylo jiné, takže když jedna žena má každé těhotenství jiné, co teprve x rozdílných žen ;)

Příspěvek upraven 05.09.13 v 09:33

 
amy.try
Kelišová 5164 příspěvků 05.09.13 05:22

Super deníček :) nebudu tvrdit, že v půlce šestýho měsíce neřeším co koupit za výbavu. Ale že bych s tím prckem tam mluvila a říkala jak ho s tatínkem milujeme a mykala to ne :) Palec nahoru za názor a za to, že si za ním stojíš :palec: :think:

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 05.09.13 06:35

:nevim: nikoho s takovymi,,pre­hankami" jake jsi tu popsala neznam. Tenhle fenomen jsem poznala v psane variante az na emiminu a jeste teoreticky (denicky). No, asi jsem neprocitala ty spravne diskuze.

 
Taara69
Ukecaná baba ;) 1385 příspěvků 1 inzerát 05.09.13 06:55

Hezký deníček a pravdivý. Já jsem na to, že jsem těhotná přišla koncem druhého měsíce, do té doby jsem žádné výrazné příznaky neměla a to, že se mi chtělo spát jsem přikládala podzimní únavě. Na mateřskou jsem šla 6 neděl před porodem a personalistka na mě koukala jako na raritu, proč nemarodím dávno doma. Měto jednu výhodu, do té doby než se malá narodila, jsem neznala e-mimino, a proto mi uniklo spousta „podstatných“ věcí. Ale vzhledem k tomu, že malá byla spavé miminko, tak jsem si vzdělání poctivě doplnila a nyní již vím, kdy mám „ovulku“ a je mi jasné, že jsem dceru pojmenovala naprosto banálně a nezodpovědně, aniž bych se poradila s půlkou národa atd. Fotku s břichem mám jednu (v zimní bundě),ale na druhou stranu máme monitor dechu a nemohu si ho vynachválit.

 
Hanymany
Ukecaná baba ;) 2309 příspěvků 05.09.13 07:29

Soudit tu něco, co sám neznám, není známkou moudrosti. Za sebe: po dvou potratech je ten strach o zárodek opravdu reálný včetně sledování toaletního papíru po každém močení a zanevření na veškeré domácí práce. Proto chápu i ty, které to dělají bez objektivního důvodu.. Úplně by mě dojal názor, že když to vyšší moc, ať si každý představí co je mu vlastní, nechce, abych měla děti, tak se s tím mám smířit. Co se týče citů k plodu, i to snad může každá prožívat jinak. Ve mně se to spustilo velkým ultrazvukem ve 13.tt, nemusím čekat až jak bude dítě vypadat, abych ho milovala. Dalo by se oponovat dál a dál. Stejně tak se dá ale souhlasit, že to mnohé matky přehánějí, i když, opět neznáme všechny jejich důvody a ty vyřčené na diskuzním portálu ještě nemusí být těmi pravými. Vůbec všechno tady je virtuální prostor, tak proč z komentářů zde dělat vědu:)

 
Vivik
Kecalka 474 příspěvků 05.09.13 07:42

Já nevím, nijak přehnaně jsem těhotenství neprožívala (ale taky mi nedalo žádnou práci otěhotnět, jednou jsme si s přítelem řekli, že bychom dítě chtěli a nechali jsme tomu volnej průběh, do dvou měsíců jsem byla v tom), ale ženský, co to prožívají „vyhroceně“ neodsuzuju. Nakonec, pokud to není moje blízké okolí, tak mi po tom nic není. Úplně stačí ty ňuňací diskuze a deníčky nečíst… kdyby to někomu ubližovalo, je to věc jiná, ale takhle mi to připadá, jako když někdo schválně chodí do nejzaplivanějšího pajzlu ve městě, aby se pak mohl pohoršovat nad kuřáky a alkáči. V principu je to fakt totéž. Sorry.

 
Hanymany
Ukecaná baba ;) 2309 příspěvků 05.09.13 07:46

@Vivik velmi trefné přirovnání:)))

 
korzet
Kecalka 107 příspěvků 05.09.13 07:54

Nic hezčího a rozumnějšího jsem tady ještě nečetla :kytka:

 
viveca
Ukecaná baba ;) 1376 příspěvků 05.09.13 07:55

Těší mě, že je tu někdo podobně smýšlejíci jako já. Jen mi tam chybí trocha laskavosti a shovívavosti - co šišlalky prostě nekomentovat a namísto toho jim to prostě přát? ;)

 
Toxocara
Neúnavná pisatelka 17294 příspěvků 05.09.13 08:06

Pěkný deníček :potlesk: :kytka: Většinou nekomentuji, ale tohle mi nedá :) Hodně jsem se zasmála (myslím v dobrém), ptž na začátku jsem byla taky ta šílená :mrgreen: (ne, že bych měla příznaky..ty se u mě prostě nedostavily..spíš před otěhotněním, jak jsem si vše hlídala :mrgreen:) Dnes se tomu už vážně směji a dokonce tu byla založená i diskuze v tom smyslu, jak některým z nás přeskočí, když chceme vykoukat ty // na testu :D Pak už jsem to moc neřešila, ptž jsem měla od začátku komplikace ;) Ale přiznám se, že břicho si fotím od začátku :mrgreen: :mrgreen: A za posledních 14 dní se směji, proč jsem si fotila to „nic“ ;) :mrgreen: Ale to už tak prostě je ;) Jinak těhotenství extra neprožívám, ale můžu říct, že prcka v bříšku mám fakt ráda a neskutečně se na něj těším, ikdyž mám samozřejmě i obavy a strach… ;)
Nic méně nic nepřeháním a uvažuji doufám hlavou ;) :mrgreen:
Líbí se mi, když má člověk svůj názor a nebojí se ho říct :palec: :potlesk:
Máš krásnou holčičku. :kytka: Přeji hodně zdraví ;)

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 05.09.13 08:08

@Vivik no asi tak nějak…nějak význam toho deníčku nechápu… :think:

 
monča531
Kecalka 322 příspěvků 05.09.13 08:13

Musím se přidat že naprosto souhlasím…jsem ted v 15.týdnu, břicho si teda fotím to musím uznat ale jinak co se týče takové to nakupování, dosud nic nemám a ani to nehodlám v následující době měnit…popravdě ani zatím k tomu miminu nic necítím, prostě vím že tam je a že roste ale žádná láska žádný cit se zatím nedostavil…já to možná dokonce přeháním s tím že úplně zapomínám na to že jsem těhotná, ted doma rekonstruujeme ložnici a obývák takže nošení těžkých věcí, skříní starých televizí apod pro mě je normální věc, malování tak v tom jsem se vyžívala, umývání oken atd prostě všechno co ke stěhování patří dělám jako by se nic nedělo…jen teda potom cítím velkou únavu a na druhý den jsem byla nepoužitelná ale potom zase nanovo…
tím chci říct že když jsem tohle napsala do jedné diskuze tak se na mě všechny holky přes monitor určitě dívali jak na vraha
na druhou stranu chápu holky, které se o mimino snaží třeba dva roky a nejde jim to, pak už je ta starost něco jiného a berou to jinak když se to podaří tak se bojí aby o to nepřišli… takže chápu obě dvě strany ;)

 
Makovice
Povídálka 45 příspěvků 05.09.13 08:27

@Vivik Myslím, že nemám potřebu někoho kritizovat. Proto jsem také napsala, aby mě případní čtenáři nechytali za slovo, jelikož je to případ od případu individuální. Na svůj názor právo mám, proto, když ho tady mohou vyjadřovat ostatní, nevím, proč bych nemohla já, jen proto, že je jiný. Prvotním impulsem k tomu všemu byla moje kritika ohledně mého názoru na „lásku“ k nenarozenému dítěti. Nad nikým se nepohoršuju, pouze to konstatuju tak, jak mi to přijde z mého pohledu. Jestli je někdo vztahovačný, není to už můj problém.
@Hanymany Nesnažím se z toho dělat vědu, názor je každého věc. A to, že city k plodu může každá prožívat jinak? To je přesně to, s čím souhlasím! Proto nechápu, proč mám být hnána „na pranýř“ jen proto, že jsem to neměla shodné s většinou.
@viveca Rozhodně jim to přeji, ať si to užívají, jak chtějí. Nemám proti nim nic. Opět jen názor, který jsem vyjádřila. Laskavá a shovívavá můžu být ve chvíli, kdy budu psát deníček s jinou tématikou. Jde jen o to, že to může fungovat jako námět k zamyšlení. Nebo si to můžeš přečíst a dál už nad tím nepřemýšlet.

A pro všechny, to, že se to řeší, přemýšlí se nad výbavou, porovnává, co bude nejlepší, diskutuje se ohledně toho mi přijde zcela přirozené, ale ráda bych poukázala na to, že mi přijde scestné, řešit tyhle záležitosti v těch brzkých stádiích těhotenství (pro mě byl zlomovým bodem nějaký 22 týden a první velký UTZ). Stačí se podívat na mé diskuzní příspěvky, pro @Erynie Kleió také jsem si fotila břicho, mám tu dokonce album, v diskuzních příspěvcích porovnávám výsledky z UTZ ve 32 týdnu, přišla jsem si pro radu i pro pochopení, proto musí být snad každému, kdo má zdravý rozum, jasné, že mi nejde o to, urážet někoho, kdo se věnuje svému „novému“ stavu, ale o to, poukázat na to, že v některých případech (a je jich bohužel hodně), je to už řekněme mánie nebo jak psala @Madla82 statut.
@Lemuska Předpokládám, že v deníčkách a diskuzích se řeší situace, které autorky prožívají v realitě, protože jestli ne, nepostrádalo by vše, co tady je, smysl??? Určitě je v tom jistá nadsázka, ale to v mém sdělení také. A já znám bohužel i případy z mého okolí, které podlehly fenoménu mateřství, dle mého názoru, až nezdravě, ale to jsme zase u toho, že každý si o tom myslí něco jiného.
@mamca87 Prostě názor, co na tom nechápeš? Ale kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde :lol:.
@monča531 Ano, děkuji, já bych ráda ještě dodala, že mi nejde o to (řešila jsem to i s adminkou) urážet ženy či dívky, které se dlouho snaží otěhotnět a nedaří se jim to a nebo jsou těhotné po několika neúspěších nebo konečně otěhotněli po několika letech, to je ale o tom, že nemůžu prostě popsat každou situaci. Každému ze srdce přeju, aby poznal, co to je mateřská láska. Ale je důležité číst, co píšu, mluvím o těch ženách, které už těhotné jsou. A ty dvě strany najdeme u každé mince. Občas padne i hrana ;).

Prostě si užívejte těhotenství tak, jak sami chcete a nenechte se vykolejit tím, že někdo na to má jiný názor a má potřebu ten názor vyjádřit „nahlas“. Já s těma Vašima taky nemusím souhlasit a rozhodně se kvůli tomu nebudu rozčilovat a do krve hádat :nevim:.

Peace všem! :andel:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 05.09.13 08:31

Ono je to trochu jinak, milá autorko. V reálném světě se netrestá za jiný názor - trestá se za jeho nevhodné podávání. I jiný názor lze podat kultivovanou formou, aniž bych přitom urazila všechny, kteří si myslí nebo cítí něco jiného než já.

V tomto deníčku jsi víceméně udělala hlupačky ze všech těch, které své těhotenství a mateřství prožívají jinak, než Ty… a upřímně řečeno, celkem jasně jsi demonstrovala důvod, proč „nemáš příliš přátel“.

UPŘÍMNOST totiž není totéž co NEZDVOŘILOST a NETOLERANCE… mezi těmito pojmy není rovnítko ani na internetu, ani v reálném světě.

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 05.09.13 08:39

Vidíš a já se na tyhle všechny „těhulkovské nešvary“ strašně těšila už od doby, co jsme s partnerem určili dobu, kdy se začneme i mimčo snažit… :mrgreen: chápu, že to ze zpětného pohledu vypadá až směšné…to neustálé testování apod. Ale já si to fakt užívala… koukat jak ta čáka roste td :) to je jak když máš doma čokoládu a prostě si jí můžeš vzít co hrdlo ráčí a mít z ní opakovanou radost :)))

 
mau-mau
Závislačka 2571 příspěvků 05.09.13 08:40

Myslím, že každý to má jinak a netřeba se nad opačnou stranu spektra vyvyšovat. V něčem máš pravdu, ale musím říct, že sama právě děláš, co píšeš, že ti na ostatních vadí. Shazuješ opačný názor. Ať si to každý dělá, jak jemu libo, jak je zkušenostmi donucen, jak mu inteligence dovolí, jak mu slina na jazyk přinese. Taky si někdy „myknu“, na druhou stranu nesleduji se v těhu kdovíjak :nevim:.. Každý ať dělá jak myslí, ale přijde mi, že se nevhodně vysmíváš, deníček má jisté klady, ale celkově se mi nelíbí, právě proto, že si odporuješ a shazuješ ty druhé. A s názorem, že nelze milovat nenarozené dítě vyloženě nesouhlasím :kytka: Hodně štěstí a více tolerance :mavam:

 
Makovice
Povídálka 45 příspěvků 05.09.13 08:40

@BohunkaP To je pravda. Já jsem na útok odpověděla protiútokem. Myslím, že jsem to podala dost kultivovaně. Kdybych dala průchod všem svým emocím, které ve mě vyvstaly po tom, co jsem řekla svůj názor o lásce k nenarozenému dítěti a byla odsouzena jako blbka, co by NIKDY V ŽIVOTĚ neměla mít děti, tak by to bylo velice nezdvořilé. A ohledně vztahovačnosti jsem se už vyjádřila. Každopádně, tvůj styl vyjádření tvého názoru se mi velice líbí a vymlouvat ti ho nebudu.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 05.09.13 08:43

@Makovice, jenomže tady na Tebe nikdo neútočil - takže je to poněkud pláč na špatném hrobě. Přesně o tom to je - je správné být upřímný a říkat svůj názor na rovinu. Ale je potřeba rozlišovat, kdy, komu a jakou formou… tentokrát ses bohužel netrefila.

 
LucijeS
Extra třída :D 11296 příspěvků 05.09.13 08:43

V podstatě z vetší části souhlasím, protože ty diskuze o hleníkách, bolístkách a tak bejvaj často dost ujetý…na druhou stranu i já mezi tyhle ujetiny bohužel patřím, sleduju se, blázním, protože já si prostě nešustnu a neotěhotním, čekám a čekám…takže pro mě bude jednou případný těhotenství hodne vělkej zázrak, tak se možná naplno zařadím mezi šišlavý, bláznivý, hormonama ovlivněný matky, co milujou ty svoje fazole už od 4mm na UTZ…

 
Makovice
Povídálka 45 příspěvků 05.09.13 08:50

@BohunkaP Neútočil, protože jsem se zde už o nějaké „vážnější“ vyjadřování, po pročtení několika diskuzí, nesnažila. Poukazuji na to, co se kolem mě/nás děje každý den. Zdálo se mi, že tu je spoustu rozumným dam a padne to na úrodnou půdu - samozřejmě jsem víc počítala s tím, že to rozpoutá negativní diskuze a ohlasy, ale to je risk, který jsem ochotná podstoupit. Jestli se tě v deníčku něco dotklo, je mi to líto, ale tady jde jen o výměnu názorů, nic víc, nic míň. Rozhodně nemám potřebu dělat z někoho hlupáka jen proto, že má jiný názor, než já. Jsem ochotná ho tolerovat, když bude druhá strana tolerovat ten můj.

 
Makovice
Povídálka 45 příspěvků 05.09.13 08:52

@LucijeS To už je ale jiná kapitola! Až se Vám to povede, tak se raduj a šišlej co to jde ;).

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 05.09.13 09:00

@BohunkaP souhlas :kytka:

 
BarboraB6
Stálice 71 příspěvků 05.09.13 09:04

Dobré ráno všem, deníček je úžasný a naprosto chápu cítění i důvody pro jeho napsání. Na emimino chodím pro rady, nebo když mě něco zajímá. A při čtení diskuzí nebo i deníčků mám často pocit nejhorší krkavčí matky na světě jenom proto, že jsem se dostatečně nehlídala v těhotenství, vlastně že jsem vůbec v tomto stavu vycházela ven, kde hrozí kde co, že jsem po porodu prvního dítěte nekojila, že jsem se po porodu druhého dítěte rozhodla kojit jen do půl roka, že jsem děti neuspávala, že jsem dítě dala do jesliček (aby bylo se stejně starými dětmi) ikdyž jsem s mimčem na MD. Tak z těchto i mnoha dalších důvodů mám ten pocit krkavčí matky, která se dětěm dostatečně neobětovává. No, ale plus pro mě, narodila jsem se jako flegmatik, takže mě jen tak něco nerozhází a něco i pobaví :lol:
@BohunkaP Zarazila mě Vaše poznámka o tom, že je jasně vidět, proč autorka nemá dostatek přátel. Myslím, že zrovna v tomhle ohledu je kvalita vysoko nad kvantitou, takže lepší jeden přítel co dokáže podržet než deset radilů.
Krásný den všem.

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 05.09.13 09:07

Jestli se tě v deníčku něco dotklo, je mi to líto, ale tady jde jen o výměnu názorů, nic víc, nic míň. Rozhodně nemám potřebu dělat z někoho hlupáka jen proto, že má jiný názor, než já

Nedotklo se mne vůbec nic - prožívala jsem to dost podobně, jsem od přírody hodně racionální typ.

Ale nedovolila bych si napsat o tom deníček na titulní stranu serveru a v něm víceméně vynadat všem, kteří to cítí jinak - a omluvit to stylem „někde jinde ze mne udělali krkavčí matku, tak VY tady teď máte protiútok“… jinak řečeno, „včera mi Pepík dal pár facek, ale protože je větší a já nemám na to, abych mu to vrátil, nakopnu aspoň Jiříka“.

Příspěvek upraven 05.09.13 v 09:07

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 05.09.13 09:09

@BarboraB6, lepší jeden přítel co dokáže podržet než deset radilů.

Nevidím, že by tu kdokoli tvrdil opak. ;)

 
LK87
Ukecaná baba ;) 1675 příspěvků 05.09.13 09:17

Ahoj,
naprosto s tebou souhlasím. Z některých maminek v diskuzích mám pocit, že těhotenství je nemoc, která člověka degraduje na šišlání, mykání a vesmír kolem přípravy věcí pro mimčo. :nevim: :zed:

prcka jsem na ultrazvuku viděla poprvé v 9.t., krásný pocit, ale jen jsem vylezla z ordinace, se seznamem vyšetření, která mě v nejbližší době čekají, přišel spíš pocit zodpovědnosti, strachu - ale mateřská láska? :think: tak ta určitě ne, a ne ani teď když „už“ jsem v 18.t. :nevim:
A taky si připadám za exota, že „ještě“ nemám doma vůbec nic pro mimčo. V obchodě se třeba podívám, co prodávají, ale ještě jsem nic nekoupila.

Až to bude mít přijít tak to přijde. ;)

 
jessikka
Echt Kelišová 9964 příspěvků 05.09.13 09:19

Souhlasím s Bohunkou. Máš v mnohém pravdu, ale tímto deníčkem jsi udělala přesně to, co kritizuješ na druhých.

 
St. Estephe
Závislačka 4644 příspěvků 05.09.13 09:28

Nj, někdo šišlá už na pozitivní test a někdo jiný začne dítě skutečně milovat v době, kdy přijde na řadu mluvení a chůze. Já chápu, že tě někdo vytočil ale jednalo se přece o konkrétní jedince či skupinu.
Já jsem s dětmi, když byly v břiše, mluvila denně a od nějakého 28tt jsem jim i poustela hudbu. A u dcery jsem si udělala snad čtyřicet testů.

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 05.09.13 09:33

Svůj názor jsi vyjádřila tím, že se vysmíváš ostatním matkám, co to prožívaj…tím jsi se zařadila mezi tu skupinu ženskejch tady na emiminu, co mají na všechno odpověď a vždycky musí mít pravdu. Tím, že na záčátku napíšeš, ať tě nechytaj za slovo to moc nezachráníš…Spíš bych to viděla na vložení deníčku na server antiemimino.cz, kdyby takovej existoval…

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 05.09.13 09:48

Zakladatelko, ano, nazor lze respektovat a i s nim z casti souhlasim, ale to, jakym zpusobem jsi denicek pojala, s tim souhlasit nelze. Ty se tady primo navazis do „prozivacich“ maminek a ac treba tvemu popisu odpovidam ze 30%, tak me to pekne urazi. Nicmene cele to vystihuje ta veta vyse o zahulenem pajzlu.

Kdyz jsem cekala prvni dceru, tak jsem od 14.tydne byla doma, chlap vecne v praci a ja nemela co delat, takze jsem mela cas na to se zkoumat, resit jak mi roste bricho, jak se miminko vyviji, nakupovat vybavicku… po pul roce po porodu jsem opet otehotnela a s miminkem doma uz jsem na nic nemela cas, jelikoz jsem cekala druhou holcicku, tak jsme dokupovali jen postylky, kocar a symbolicky jeden dudan. Podruhe uz nebyl cas ani chut to nejak prozivat (ale miminko jsem milovala uz v brise). Celkove to druhe tehotenstvi vnimam lepe, bylo takove pohodovejsi, kdyz jsem nic neresila. Coz je to, proc dokazu pochopit a souhlasit s urcitou tvoji myslenkou.

Na druhou stranu, cas ubiha, dcery rostou pred ocima a ja si rikam, jestli jeste vubec budu nekdy mit to stestoi byt zase tehotna, rodit, uzivat si novorozenecka a zpetne si rikam, jestli jsem si preci jen nemela to tehotenstvi uzivat vice, treba uz tohle nikdy nezaziju! A tak si myslim, ze tohle prozivani je na kazde z nas, kazda bychom si to meli uzit tak, jak uzname za vhodne, jsou to jedinecne okamziky, ktere se uz nemusi opakovat, nikomu tim preci neskodime a ze to na venek muze pusobit hloupe? Nejdulezitejsi je, jak to citime my uvnitr.

 
Almatka
Kelišová 6464 příspěvků 05.09.13 09:51

@Makovice editovala jsem to na status. Ovšem, když už jsme u toho, určitě existuje vhodnější slovo, které by vyjádřilo to, co jsem myslela.

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 05.09.13 09:52

A mimochodem…nezdá se ti, že si trochu odporuješ? To co píšeš v prvním deníčku a v tomhle??? Opravdu jsi tam použila výraz: užívat si TĚHULKOVÁNÍ??? :lol: :lol: :lol:

 
Prcek88
Extra třída :D 12506 příspěvků 05.09.13 09:55

Já takové mamky znám jenom s Emimina..
Máš pravdu mě takové věci taky zaráží, ale přejdu je, neřeším..
Možná by bylo lepší si někdy nechat svůj názor pro sebe a být toleratní..

 
Cracky
Závislačka 2772 příspěvků 05.09.13 10:12

Kazdy je jiny, kazdy ma pravo nesouhlasit s chovanim jinych, ale psat o tom denicek? :think: Staci jejich diskuze necist, sama pro sebe si rict co si myslis nebo to probrat s kamoskama, ale proc to tak psat verejne? :| Kazdy clovek je jiny, kazdy tehotenstvi proziva jinak, nikdo snad nedela nic trestneho a nikdo nikomu neublizuje ne? Jeste sem nevidela denicek napsany „druhou stranou“, aby nekdo psal, ze nechape, jak nekdo nemuze milovat miminko uz v brisku atd. :roll: Je tu plno diskuzi a skupinek, staci se zaradit do te „svoji“ a ostatni nechat na pokoji ne? :cert:

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 05.09.13 10:20

Milá zakladatelko Makovice,

S tvými názory a s určitým „postojem“ k mateřství atd. z drtivé části velice souhlasím.
Zároveň však obdivuju tvou odvahu napsat něco takového na server, který je především určen těhotným ženám a všemu, co patří k miminkům….opravdu smekám, já bych takovou odvahu neměla, protože si myslím, že tě čeká ještě „smršť“ příspěvků, které tě odsoudí, takže tě tak trochu lituju.

Já čekala prvního syna v roce 1999, narodil se v květnu 2000.
Přístup k internetu jsem neměla absolutně žádný, kolem žádná těhotná kamarádka, takže jsem na všechno to prožívání (z ženského pohledu) byla opravdu úplně sama. Jediný luxus, který jsem si dopřála, byl ten, že jsem si koupila „Velkou knihu o matce a dítěti“, což byl v té době opravdu HIT a studovala to tak podrobně, že jsem to znala snad celé nazpaměť – dodnes ji doma mám, úplně ošoupanou. :D To, že jsem nic nemohla studovat na internetových portálech mělo tu výhodu, že jsem se opravdu dopředu zbytečně vůbec nestresovala nad nějakými testy, vyšetřeními a ultrazvuky, jak by – teoreticky – mohly nebo nemohly dopadnout a nechala všemu volný průběh.

Na druhou stranu zase chápu, že pokud se někdo o mimčo snaží x-let a nedaří se nebo pokud ženská čeká – nedejbože – dítko s nějakými riziky nebo když se jí pak takové dítě narodí, tak internet je super vynález, že se zde dočte spoustu informací a podělí se s ostatními. Přece jenom medicína jde stále kupředu a i to, co by bylo před 15 lety nemožné, tak v dnešní době lze. Na tohle je to vážně dobrý. Ale jinak? Zbytečně se stresovat dopředu, když těhotenství je úplně v pohodě a vše, jak má? Asi se řadím taky mezi ty „racionální“ matky, které chodily do práce až do 6 týdnů před porodem a i první kočárek jsme měli od známých…těžko říct.

Druhého syna jsem čekala v roce 2006, narodil se v létě 2007.
To jsem už přístup na internet měla – sice jenom v práci, ale měla - doma jsme ho měli ještě o rok později. Samozřejmě jsem se dostala k takovýmto portálům jako je e-mimino a taky jsem byla trochu „zaražena“ těmi výrazy, které jsem četla. Pamatuju, že úplně mě dostávaly výrazy „těhulení“ a „fazolka“ :D  – to jsem prostě nedovedla pochopit, kdo tohle mohl vymyslet. Potom taky ty zdrobněliny jako „testík“, „mimísek“ atd. Proboha - jaké „těhulení“?? Dokonce jsem to jednou řekla i manželovi a on na mě zíral jak na marťana a vůbec netušil, o čem je řeč – vlastně jsem mu skoro i záviděla jeho „nevědomost“. Ale jasně – ono to člověku nedá, když ten internet má, tak prostě čte…to známe všechny.

Takže já jsem vlastně zažila oboje – těhotenství a mimčo „bez internetu“ a ve „sladké nevědomosti“ a podruhé už i s těmi znalostmi. Těžko říct. :nevim:

Opakuju znova – pokud někdo dlouho nemůže mít děti, nebo je dítě nemocné, postižené či řeší jakýkoliv jiný problém s dětmi – jsou takové servery dobré, člověk se může podělit, najít informace. Ale jinak je to spíš tak pro pobavení a ukrácení dlouhé chvíle….Kolikrát si říkám – kolik věcí a práce jsem doma stihla s prvním mimčem nemaje doma internet oproti druhému mimču, kdy internet jsme už měli a člověka to kolikrát nutilo sedět a číst… ;) 8)

 
Makovice
Povídálka 45 příspěvků 05.09.13 10:28

@mamca87 jsem tam, kam sis mě zařadila ty sama, větou ohledně braní za slovo to nezachraňuji, ani není co, slouží jako upozornění pro takové, jako jsi ty.. aby se snažili pochopit, že mluvím o „hrotilkách“. Trochu mám obavy použít nějaký výraz, aby to nebylo zase špatně vyloženo. Ohledně těhulkování, výraz užívat si těhulkování jsem tam nepoužila. Psala jsem, že vkročím do sedmého měsíce těhulkování.. a jestli tě tohle jedno slovo (které je mimochodem jediné v celém předchozím deníčku) přesvědčilo o tom, že si odporuji, musím se vážně smát, protože nechápu, v čem bych si jako měla odporovat? Opět tedy zdůrazňuji, že výše zmíněný text je o hrotilkách s velkým H. Už se chápeme?

 
Mikejla_a
Extra třída :D 12257 příspěvků 05.09.13 10:28

A ja si myslim, ze si to kazdy muze prozivat jak chce a resit si co chce. Stejne tak, jako ty to extra „neprozivas“, tak to jine zeny „prozivaji“ vic. Pokud te to nebavi, tak ty diskuze zamerne nevyhledavej :palec:

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 05.09.13 10:33

@Makovice ne

 
Makovice
Povídálka 45 příspěvků 05.09.13 10:33

@Cracky určitě to má hodně do sebe, ale hlavně máš pravdu v tom, že je lepší nechat si takové názory pro sebe. Jsem o tom přesvědčena čím dál tím víc. Ale znovu jsme u toho, že jsem uvedla, že každá jsme jiná - stejně, jako píšeš ty. Proč bych alespoň jednou v životě nepřekročila ten pomyslný práh a nevyjádřila svůj názor takto veřejně? Možná jedině proto, že pak se naplní slova @Gerberka a mě semele smršť příspěvků, které mě odsoudí. Všichni na to mají právo, pro mě je to zase ponaučení, ale hlavně děkuji všem, co se vyjadřují, ať pozitivně či negativně, protože vidím, že ještě pořád mě může spoustu názorů překvapit - také pozitivně i negativně :roll:.

 
Makovice
Povídálka 45 příspěvků 05.09.13 10:35

@mamca87 Tak už asi nemá smysl se tím dále probírat a ztrácet zbytečně čas, protože já jsem to nepsala, abych se tu s někým dohadovala. Hezký den.

 
Tableta
Ukecaná baba ;) 2294 příspěvků 05.09.13 10:36

Na jednu stranu s tebou souhlasím, ale na druhou „šišlalky“ chápu. A už teď je mi naprosto jasný, že budu jedna z nich :oops:

 
Renataxxx  05.09.13 10:36

Souhlasím a hlavně klobouk dolů za odvahu :-D

 
bube
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 05.09.13 10:45

Boooože, vždyť je to zázrak mít dítě!!! Tak proč to nehrotit, neprožívat a nemilovat jej od začátku a naplno každý den?!?!?!?!?!?!?!?!

Příspěvek upraven 05.09.13 v 10:49

 
Mikejla_a
Extra třída :D 12257 příspěvků 05.09.13 10:45

@monča531 Monco, tak jen abys to s tim postojem „vlastne se nic nedeje, muzu delat vse“ neprehnala ;)

 
nikina3
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 05.09.13 11:01

Tímto deníčkem házíš všechny do jednoho pytle, není na něm řádek vstřícného slova. Kolikrát v životě je žena těhotná, aby si mohla toto období nezapomenutelně užít? Ano, na každé straně jsou extrémy, ale ty popisuješ normální těhotnou holku, kterou její stav a stav miminka zajímá. :nevim: na druhou stranu smekám za vyjádření názoru, každý to vidíme po svém..

Příspěvek upraven 05.09.13 v 11:01

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Dva v tom a každý jinak


Reklama