Adámek a Veronika 13 měsíců a něco - střídačka Verunka a Šul

Rodičovství
  • euka2
  • 23.01.04

Ahojky holčiny a dětičky naše milené :) tak jsem tady s novým deníčkem?.je to šílený, co se teď děje. V práci blázinec, dětičky nemocný?. tak honem, ať už je jaro a můžeme se plácnout ven a chytat první jarní paprsky. Další týden se nám překulil a narozeninové oslavy se rozběhly v plném proudu. V novém týdnu přejeme Barborce od Evy (26.1.), Adámkovi od PetryK (27.1.), Lukáškovi o Petry (30.1.) a Marcelkovi od Johanky ( 30.1.) VŠE NEJ?, hlavně zdravíčko, nejhodnější rodiče na světě a ať si to užijí v pohodě.

Jak jsme na tom my?
Adámek se snad už konečně zbavil rýmy a teplotky, ale podle výtěru má nějakou mršku v nosánku. Pokud se s tím tělíčko vyrovná a teď je v pohodě, což je, tak máme přijít na kontrolu za cca týden, aby se udělal kontrolní výtěr. Jen se modlím, ať už je to pryč. Už si myslím užil dost a dost.
Adámek mě překvapuje každým dnem. Takové dovednosti jako Verunka Šulánkovic nemá, ale už trénujeme, kde má očičko a nosánek a v pohodě zvládá. Zrovna včera jsme koukali na ?Natočto? a byl tam velbloud. Tak já říkám Adámkovi, hele velbloud a on udělal pápá, protože když jsme byli v Egyptě, tak jsme kolem jednoho velblouda chodili a Adámek si ho chtěl pohladit. Takže to jsem nedovolila, jen jsme říkali, že mu uděláme pápá. A on si to chlapík pamatoval!!!!! To mě překvapil. V mluvení žádný pokrok, takže zatím nemáme jediné slovíčko. Samostatné jídlo lžičkou lehce trénujeme, protože Adámek chce do všeho strkat lžičku, kterou se poté snaží strčit do pusinky. Většina z toho končí na zemi?k mé velké radosti. Teď jak málo jedl, tak mi přijde strašně hubený. Ručičky jak hůlčičky, ale tváře jako slabikáře mu po mamce zůstaly :-)
Na téma spaní: Adámek už spí jen 1 x denně a konečně už po obídku. Většinou tak 1,5 ? 2 hoďky, dnes třeba 2 a čtvrt, což jsem nechápala. Zato odpadá od kolem 21:30, což je teda šílený, ale zato se v noci budí tak 2 x a spí do 8. Tak už je to o něco lepší.

Máme oblíbenou hru: Adámek chce často do postýlky, na níž má nalepeným suchým zipem své jméno. Své jméno odlepí a podá mi ho. Já udělám čáry máry fuk za ukrutného smíchu mého synka, přičemž v jedné ruce mám ?Adámka? a v druhé ne a obě mu je přistrčím, aby hádal. Ukáže na jednu ruku, já ji otevřu a tam ?Adámek? není, ukáže na druhou a má velkou radost, že ho objevil. Často to kombinuju tak, že ?Adámek? není ani v jedné ruce a to je potom divení. Nicméně opětovně udělám čáry máry fuk a ?Adámek je na světě?.no vypadá to jako děsná blbost, ale Adámkovi se to moc líbí. Nemáte nějaké podobné hry? Adámek je strašná ?kramářka??.to má asi po mě, když jsem byla malá, takže co může, to ?vykrámuje??.u­šatky, tj. tyčinky na čištění oušek, takže pořád jen a jen uklízím. Co ale uklidím, je za chvíli zase vykrámováno :-)

Chtěla jsem načít debatu o dalším přírůstku do rodiny, ale tahle debata se už v minulém deníčku trošku rozběhla. Myslím, že Hanka s Klárkou uvažují o dalším mimi a pak i Petra ? Petrus s Lukáškem. Jak jste na tom vy ostatní? To jsem zvědavá, komu se první zadaří a ukáže nám fotečku z UTZ. No já bych si dala říct, ale není s kým, takže u mě si zatím pište velké NIC :-)

Loučíme se, hlavně ať jsme všichni bez bacílků a papa

Veronika a Adámek (13 měsíců a něco :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.01.04 09:06

Ahoj holčiny a dětičky,

fofry pracovní stále pokračují.....ach jo. Zrovna dnes ve 13 hodin mi začíná jednání, které minule trvalo 3,5 hoďky. No to už jsem byla na prášky. Tak jsme zvědavá na dnešní průběh. Navíc si Adámka bere Tom a máma musí sjet pro babi do LB, aby ji vyzvedla z nemocnice…naši milí doktoři ji již podruhé přiotrávili nějakým lékem…ale babi už je dobře, má tuhý kořínek. Takže já z jednání po sms budu instruovat Toma, jestli to stihnu, aby máma mohla odjet dříve, nebo aby si on vyzvedl Adámka sám.....Už se těším, že se po 14 dnech vyspím. Mám toho hodně naplánováno na víkend, ale typu uklízení, nakupování, zařazení do šanonů.....a takový blbosti. K tomu se ještě za nimi pojedu podívat, protože se mi bude tradičně stýskat :-)

Máme to kosu, co? Když jsem jela do práce, měla jsem v autě na teploměru mínus 16,5 stupně…děs běs.

A další dovednost se nám podařila. Adámek se sám vyšplhá na sedačku. Prozatím uměl jen slézat po bříšku, a to briskně, ale nahoru mu to nešlo. Tak teď už umí i nahoru.

Včera to vypadalo, že vytuhne v půl 8, usnul u kaše, ale za 15 minut se vzbudil a že nutně musí jít za babi do obýváku…scénista jeden malej, takže než abych ho nechala plakat…a protože byl úplně probranej, tak jsem ho nechala…my jsme si s babi libovaly, že večer bude klid…a tak nás Adámek převezl, že žádnej klid nebyl.

Zatím papa Veronika a Adámek

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 23.01.04 11:38

Ahojte u nového deníčku!
Verčo,kosa je teda pořádná,my měli ráno -18C a na vesnici u Lanškrouna naměřili -27C!To už je fakt zima jak v Rusku.

Já už se ze špatné nálady vyspala,babička je sice v nemocnici,ale vypadá to,že si s námi jen hraje,prostě chce,aby ji někdo litoval.Paní doktorka ji poslala na Internu s tím,že trošku selhává srdíčko,ale dostala nějakou tabletu a asi se to zlepšilo,protože EKG bylo v normě(vzhledem k věku) a poslechový nález byl také v pořádku.Nelíbilo se jim ale břicho,takže si babi nakonec nechali na Chirurgii.Uvi­díme,jak dopadnou výsledky odběrů krve.Každopád­ně,babička pookřála s vědomím,že bude ležet v nemocnici.Nechápu myšlení starých lidí,já bych ve špitále dobrovolně neležela ani minutu.

Ivčo - s tou dámskou jízdou to vidím úplně živě.Můj manžílek sice nepomáhá tak strašně ochotně,jak někteří tatínkové,ale když někam večer vyrazím,vracím se do uklizeného bytu.Dítko spí,ale třeba nevečeřelo,což není tak strašné.naštěstí zatím nebyly žádné boule.
Dnes večer razíme s kámoškama na Ladies párty s pánským stripem,tak se těším.ani ne tak na nějakýho nahatýho chlápka,jak na to,že vypadnu ven.Kláře rostou zuby a je protivná od rána do večera,je to ufňukánek.Včera mi ruply nervy a dostala i na zadek.Teď zrovna zase stojí u mě a řve,soply jí lítají z nosu,takže píšu na etapy.
Co se týče koření,dávám drcený kmín,zelené koření(petržel,ce­ler,libeček) a občas jí nějaké naše „dospělé“ jídlo,takže tam má třeba majoránku,červenou papriku.S pepřem bych jí nic nedala,není to zdravé na ledviny.Prostě všeho s mírou.Sůl dávám malinko nebo vůbec,má jí dost v pečivu.

Evi,kam razíte na hory?Jé,možná se ptám s křížkem po funuse a Vy už se vyvalujete někde na kopci na sluníčku.Ať Vám vychází počasí,sněhu je až až.

Dano,taky přemýšlím,že bych Klárce dala polštář,ale jak jsi psala,stokrát za noc se otočí,válí se po celé postýlce,takže polštář je asi bezpředmětný.Spíš řeším to,že spíme dost v teple,Klarik se věčně válí po peřině a je odkrytá,bojím se,aby nenastydla.A já tak ráda spím ve studené ložnici pěkně zachumlaná.

Esterko,ty máš opravdu smůlu,přála bych Ti někdy náš nudný,poklidný život.
S tím mobilem tě chápu.Můj manžílek pořád vykládá,jak je Siemens nejlepší.Já měla Nokii,ale byla dost poruchová,zlobila tolik,že mi Ježíšek přinesl nový mobil.hádej,jakou značku?Přece Siemens.Ale nestěžuju si,má víc funkcí a bude asi spolehlivější.jen to ovládání je o něco složitější.

Veronika nakousla téma druhého dítěte.Máš pravdu,budeme se v druhé polovině roku snažit o sourozenečka­.Chtěla bych,aby nebylo větší rozmezí než tří let,hlavně kvůli tomu,abych se nemusela vracet do práce.tak si dáváme rezervu,aby to vyšlo.S Klárkou to vyšlo hned druhý měsíc,tak uvidíme.

Lukáškovi gratulujeme k samochodectví­.Holky,stejně to tu máme samá šikovná dítka,že?

Ondráškovi od Irči gratulujeme dodatečně k narozeninám,po­síláme velkou pusu.

Holky,než jsem dosmolila tenhle příspěvěk,volal mi táta,že nám babička umřela:o(.Měla prý v břiše nějaký nádor,ale že to bude takhle rychle,to nikdo nečekal.Utěšuje mě to,že nějak moc netrpěla.Vím,jak vždycky říkala,že nechce nikdy být na obtíž,tak (i když by na obtíž nebyla) se jí to splnilo.
Ahoj Hanka a Klárka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.01.04 12:14

Jéžiši Hani,

to je mi líto s babičkou. Na začátku píšeš, že žije a na konci komentáře… No jo, to je holt život.

My zatím nekořeníme a nesolíme vůbec. Ale asi něco lehce by to už šlo. No i když vlastně když píšeš celer, petržel, tak to jí Adámek od počátku, co jsme začali s příkrmama…je to vlastně i s mrkví taková svíčková bez smetany a Adámkovi to moooccc chutná.

Já když mám někam jít, tak se mi moc nechce. Ale je to tím, že přes den nejsem s Adámkem narozdíl od Tebe, že jsi s Klárkou vlastně pořád. Tak se ani nedivím, že ráda vypadneš. Tak si to hezky užij.

Říkám to pořád, že naše dětičky jsou maximálně nadané a šikovnééééé…necítíš nějakou samochválu :-)))))))))))

papa Veronika a Adámek

Eff
Kecalka 291 příspěvků 23.01.04 12:17

Ahojky Hani,
mrzí mě , že ti babička umřela. Někdy je ale asi opravdu lepší, když člověk nemá bolesti a netrpí.
Já mám taky starosti, protože jsem v úterý odvezla babičku do nemocnice, protože jsem měla podezření, že má asi mozkovou příhodu. Mluvila nesouvisle, nesmysly a byla dezorientovaná. Bohužel jsem měla pravdu. Teď je v nemocnici a asi se to nezlepší. Krátkodobou paměť má poškozenou. Navíc má srdeční arytmii a nepravidelný tep, takže nám nedoporučili převoz do nemocnice na Homolce, kde máme doktory.Tak je na interně, v 6-ti lůžkovém pokoji.....nic moc.
Je to holt trápení, ktré patří ke stáří…
Určitě ale nebuď smutná…
Eva & Barča

Eff
Kecalka 291 příspěvků 23.01.04 12:31

ahojky holky,
teď trochu z veselejšího soudku…
Hani, na hory jedeme zítra do Strážného. Už se tak těšííííííím. Barča dokonce už neodmítá chodit venku. Tak si to šine vždy pár kroků a když už nechce, tak si naleze do bobů.
Veroniko, u nás je to obráceně. Barča na sedačku lezla už před Vánoci. Šlo jí to docela dobře, vyšvihla nožičku a pak se přitáhla. Problém je ale ze slézáním. To leze po hlavě dolů, protože jí to tak určitě přijde rychlejší.Tak jí učíme, že pěkně nožičkama napřed a po bříšku…
Asi by se to měli ty naši prckové od sebe naučit navzájem :-))))
Také nesolím ani nekořením. Některá jídla si Barča dá od nás, jsou to ale ta, která nejsou moc kořeněná. U nás ale pořád vede zeleninka. Tu má nejřadši a bramborová kaše, co jí našlehávám. Nedávám zatím do ní kravské mléko ale nutrilon. Do kaše také nasekám masíčko a to moc mňam. Toho by snědla hrnec.
Ještě k diskuzi o 2. miminku. Já taky nic.( tedy zatím tak min.rok)A kdo ví, jestli vůbec někdy po těch hrozných problémech než se mi odařilo otěhotnět. Bylo to 5 let :-(((
Takže já končím, možná sem ještě stihnu dneska nakouknout a pak budu trpět 7 denním absťákem na emimino. ( PC sebou neberu, nepracuju)
Takže se mějte krááásně, my děkujeme za přání k 1. narozeni­nám,přejeme ostatním robátkům také krásné a nezapomenutelné oslavy a hlavně ať jsou všechny dětičky zdravé!
Pa
EVA & BARČA

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 23.01.04 14:37

Ahoj holčiny a dětičky,

Koukám Verčo, že to Adámek večer taky pěkně natahuje a že pojem ?klidný večer? oravdu neznáš. U nás je tohle dost podobné. Ačkoliv před kaší vypadá, že vytuhne hned, po jídle je jako z divokých vajec a je schopnej ještě 2 hodiny trdlovat. Jak jsem psala, že se snažíme najet na nový režim-jedno spinkání denně, tak nám to teď zase nejde. Usíná znova dopolko i odpolko a pak je to s tím večerním spaním úplně v háji. Včera šel spát taky až po devátý, ale bohužel se vzbudil už v 6 ráno. Polštář mu dávat zatím nebudu, protože v postýlce děsně cestuje. Dneska dost pobrekává, mám pocit, že mu roste stolijda, protože si furt hrabe v pusince, takže Hani chápu, že ti ujely nervy, já mám občas stejný pocity, ale pak se za to stydim, že jsem se neovládla. Je mi líto, že to takhle dopadlo s tvou babičkou, ale je zase lepší, že se netrápila příliš dlouho. Můj děda umřel taky takhle z ničeho nic a myslím, že nejdůležitější je ten pocit, že opravdu nikomu druhýmu nepřiděláváš starosti, to by můj děda asi nesnesl, kdyby ho musel někdo cizí omývat, krmit a tak.

Musim se taky pochlubit se svým výkonem u zkoušky, mám z psychologie za jedna, huráááá, tak jsem to zvládla a mám teď chvíli klid. Vychutnávám si každou volnou chvilku, když Ondra spí, a nemusím už mít výčitky, že se zrovna neučím. Je to super. Esterce gratuluji k zvládání studia, no a její kalamitní situaci už snad ani nekomentuju. Taky se divím, že ti dají dárky, které nechceš, přitom určitě stály dost penízků. U nás z toho důvodu taky radši vše domlouváme s oslavencem. No ale u každého je to prostě jinak.

Naši a švagrová s bráchou odlítaj dnes na dovču do Thajska. Představte si tu lábuž, teplíčko, úžasný čistý moře, ááách. Až na tu dlouhou cestu a ptačí chřipku je to super představa. Jsem zvědavá, jak se jim tam bude líbit. No a já už se těšim za 3 týdny na hory, doufám, že vyjde počasí a bude sníh a azuro. Ale taková kosa jako je teď teda rozhodně být nemusí.

K tématu miminek bych ráda přispěla, chtěli bychom sourozence Ondrovi co nejdřív, ale zatím nemám MS, tak uvidíme jak to dopadne.

A na závěr přeji všem příšťotýdením oslavencům hodně štěstíčka a lásky!
A tradičně ? bacilové všeho druhu a všech zemí, odejděte!

Papa

Irena a Ondrášek

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 23.01.04 14:43

Ahoj holky!
Díky za podporu,slzičky už jsem otřela a utěšuju se tím,že by se stejně babička trápila.Jen jsem se dozvěděla,že jí dělali CT břicha a kolonoskopii,která v jejím stavu musela být moc bolestivá,takže to asi jen urychlilo.Prý po těch vyšetřeních lékaři uvažovali o operaci.
Mrzí mě to,že jsem babi už 14 dní neviděla a nemohla se s ní rozloučit.Přece jen si ji pamatuju jako vitální ženskou,jezdila jsem k ní na prázdniny a byla na mě vždycky moc hodná.Ještě si vybavuju,jak jsem jí četla pohádky,když vařila,jak jsme spolu hráli karty a ona mě nechávala vyhrávat.
Ale jak říkáte,je to život a všichni „tam“ jednou musíme.

Evi,ve Strážném jsem byla v prváku na zdrávce na lyžáku,jéžiš ono je to už 15 let!
Sněhu tam musí být spousta,i my tady v podhůří Orlických hor máme pořádnou nadílku.Doufám,že to tak vydrží,už za 3 týdny vyrážíme směr Janské lázně,taky na týden.
Taky gratuluju Barunce k 1.narozeninám,hez­ky si užijte horskou oslavu.

Verčo,ještě k tomu kramaření.Klárka dělá binec čím dál větší a je to pěkná fuška po ní uklízet.Co nenajde,nevez­me.Miluje Martinův budík,mačka na něm všechny čudlíky,tak si ho večer musí kontrolovat,aby nezaspal do práce,nebo jsme nebyli vzbuzeni ve 3 h.ráno.
Binčus máme taky po každém jídle,ještěže nemáme pod stolem koberec,ten by vypadal.Klárka zatím nejí sama,ale občas si strčí ručku do pusy a vyndá si to ňami,co jsme jí tam dali a děsně to zkoumá:o)))))).A já jsem samozřejmě na prášky:o)))))).
Jinak nová slova jsou katě,ňami,tadi(u­kazuje si na hrudníček,jako že je tady).
Ze zvířátek umí kravičku,pejska,ko­čičku,prasátko,o­pici,kačenku a slepici.

Ještě mám dotaz:hrajete s dětmi nějaké cílené hry?Nebo cvičíte s nimi?
My si spíš prohlížíme knížky,hrajeme na bubáka,houpeme na houpačce a tak…
Ahoj Hanka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.01.04 19:09

Ahojky holky a deti sikovne,

jenom strucne, musim bezet domu, v praci jsem jenom ted odpoledne, babi chodi dopo na injekce a po doktorech, tak to dohanim po vecerech, ach jooooo!

Hani, s babickou je mi to moc liiito, ach jo, to jsou veci v novem roce, tak uz to v tom zivote chodi, je to stejne vzdycky smutne kdyz odejde blizky clovek.

Prejeme vsem oslavencum … Barunce, Adamkovi, MArcelkovi a Lukaskovi jen to neeeeeej k prvnim narozeninam a at jim stastna hviezdicka sviti a rodice poslouchaji a darecku at dostanete spousty a dorticek si popatlejte! Mlaaaask od Verunky i tety Sulanka!

Pristi tyden tady asi vubec nebudu, Po a UT jsem na pracovni akci i s Verunkou a babi … v Liberci pod Jestedem a budeme i lyzovat a sankovat asi … uz se tesim!!! A pak pojedeme zrejme na Moravu, takze nehrozi ze budu na netu … i kdyz se pokusim napsat denicek, pokud to nepujde, poprosim Veroniku.

Zitra mame oslavu doma a v nedeli jdeme slavit s holcickami z porodnice … no moooc se tesiiiim!

Mejte se krasne a papa

Sulanek+Veronika (zitra rano 1ROK)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 19:55

No Sulanku ty toho máš na sobě taky spoustu, co? Ale zvládáš vše na 1, fakt tě obdivuju. Tak k 1. narozeninkám Verunky přejeme s Ondráškem všechno nejlepší a Ondra posílá pusinu Verunce na tvářičku:-)).
 papa

Irena a Ondra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 19:57

Téééééda, koukám jak puk. Ty jsi šikovnáááááá!!! Gratulace k jedničce!!! Fakt máš můj obdiv.

Koukám, že miminkama potenciálními se to tu jen hemží, tak budu netrpělivě čekat, která z vás bude první.

Já jsem nepřihlášená, sjela jsem za klukama, protože Adámek je u Toma a Tom si ho vyzvedával bez mé asistence u mámy. Měla jsem jednání dnes do 17:45!!! Chápete to?!?! V pátek?!?! Jsem úplně hotová. Jednání bylo od 13:00, tak toho mám plný zuby. Tak jsem je přijela „zkontrolovat“, jak se tu mají :-)))

Zatím papa

Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 19:59

Teda Evi, vím co je to nemoci otěhotnět…to je šílený záběr hlavně i po psychické stránce. Tak budu držet pěstičky, aby se to povedlo co nejdříve, když „už jsou cestičky prošťouchnuté“ :-))))))

papa Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 20:02

Hani,

víš, na jednu stranu je dobře, že si babičku pamatuješ v tom nejlepším světle a v tom na ní budeš vzpomínat.

My nic cíleného neděláme. Jen třeba když Adámek něco shodí, tak ho nutíme, aby si to po sobě sebral, ale to není hra, ale snaha o to ho něco naučit. Knížky máme taky moc rádi. Adámek je už rozlišuje, chodíme se záclonou na hlavě směrem do místnosti a děláme bububu a moc ho to baví.

papa Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 20:48

Ahoj holky,
Verunce přejeme k prvním narozeninám vše nej nej, hlavně zdravíčko, štěstí, hodně lásky, krásně si užij oslavu a hodně dárků.
Hani, taky je mi to líto,co se stalo babičce, ale bude žít stále v tvých vzpomínkách. Bude líp, uvidíš.
Esterko, jako vždy, co říct??? Atˇ už je pořád u Vás líp a líp.
Evi, užijte si zimní dovču ve zdraví.
Mějte se, Musím končit, Karolínka tu u mě vyvádí jako blázen.
Pa Gabča s Karolínkou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 21:05

Ahoj holky a batolátka!

Nejdříve přejeme Verunce k zítřejší velké 1 vše nejlepší, zdravíčko, štěstí, moc lásky a pořádnou oslavu! A totéž i v následujících dnech Barborce, Adámkovi, Lukáškovi a Marcelkovi!

Hani, s tou babičkou je mi to líto! A Evi doufám, že zdravotní stav Tvé babičky se zlepší, ať si jí můžeš ještě nějakou dobu užít! Sama už nemám žádnou babičku a často si vzpomenu a je mi to líto, že už nejsou.

Evi, užijte si dovolenou a ať máte hodně sněhu!

Veroniko, s tím kramařením je to u nás to samé! Já jen procházím bytem a po cestě chytám plné hrsti rozházených nejrůznějších věcí a hážu je na své místo a Lukášek jde skoro v mých stopách a zas je vyhazuje a snad po sté zkoumá a ožužlává a tak je to celý den dokola! Nedejbože jak je někde otevřená nějaká skříňka! Už je tam! A taky si dokáže už hromadu skříněk sám otevřít, takže co není zamotáno gumičkou, aby to neotevřel, tak to se před ním nezachrání!

A k debatě o sourozenci! Taky ho máme v úmyslu Lukáškovi pořídit. Jen nevíme kdy, tak to asi necháme zcela na přírodě! V tomto se moc plánovat nedá! Na Lukáška jsme čekali rok a půl, takže kdo ví, jak to bude podruhé!

Tak všem přejem dobrou noc!
Ahoj
Monika a Lukášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.04 22:34

Verunko,
prejeme ti s Lukym hooodne zdravi, uz zadne blinkani a rymy a teplotky. Pekne svyma rostarnama pozlob mamku a vyrid mamce, at nam podrobne popise obe oslavy.
Petrus a Lukasek brzy 1 rok

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.04 07:03

Přejeme Verunce všechno nejlepší k dnešním prvninám, hodně zdravíčka, štěstíčka, trpělivou a stále usměvavou maminku:-)
Lola s Adou (dnes rok a dva týdny)

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 24.01.04 16:14

Ahoj holky.
Hani, je mi moc líto, co se přihodilo s babičkou. Na začátku tvého komentáře to vypadalo tak optimisticky. Ale pokud si babička přála, nebýt „na obtíž“, tak se jí to asi splnilo. Vím, že Ti musí být těžko. Vloni začátkem února mi taky umřela babička. Ten samotný fakt, jsem ještě docela zvládla, ovšem absolutně jsem neustála pohřeb. Ony ty city během šestinedělí jsou už tak dost rozházené, a tohle bylo na mě trochu moc. Babička umřela v den, kdy ji měli pustit z nemocnice a já jsem jí druhý den měla poprvé ukázat Kájíka. Vím, že Ti všechny tyhle řeči zřejmě moc nepomůžou a taky už to bylo napsáno, ale asi se vážně netrápila.

Gratuluju šikovné studentce Irence. Výborně, jen tak dál. Takovým stylem máš za chvíli v kapse červený diplom :)

Dnes ale hlavní gratulaci posíláme oslavenkyni Verunce. Tak tedy přejeme všechno nej nej nej a hlavně hodně zdraví.

My máme dnes od rána doma dusno, ani vlastně nevím proč. Ale Tomáš mě pekelně vytáčí každou svojí větou. No spíš mě vytáčí už svojí pouhou přítomností. To abych mu usnadnila jeho plány na dnešek, tak jsem ho poslala pro Janičku, aby jí přivezl domů. Chtěl totiž vzít děti na letiště, když teď Kája pořád křičí éro a je znich tak odázaný. No tak jsem se tu celé dopoledne sama starala o Janičku, a když přišlo na odjezd na letiště, tak se ukázalo, že Tomáš v obýváku spí. No řádila jsem jako černá ruka. Pak ještě vyšlo najevo, že pozval starší dceru na oslavu jejích narozenin akorát na dobu, kdy jsem chtěla jít s Honzou bruslit. A abych měla o zábavu fakt postaráno, tak se Kája rozhodl, že pokud bude spát, tak jedině s prsem v puse. Po cca hodině jsem se teda šprajcla a vykoledovala jsem si pěkný záchvat vzteku. Navíc se mi včera večer opět zanítil můj rozmixovaný prst. No vydržel v klidu asi měsíc, tak jsem si bláhově myslela, že už je to OK. No není.

Mějte se všichni pěkně.
Ahoj Esterka a spol.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.04 16:20

Ahoj,

moc se omlouvám, že jsem tady tak dlouho nebyla. Měla jsem fofr s DPH, silniční daní, novelami k zákonům, co platí od ledna (a že jich zase bylo), do toho Adámek chytl šestou nemoc, no děs. Díky tomu nám odložili tu operaci na plastice z 20. 1. na 16. 2. Tak se teď modlím, aby zase nic nechytl. Ty horečky u těch našich pusinek jsou k uzoufání, že?
Děkujeme moc za přání k 1. narozeninám. Oslavu už máme za sebou, Zdeněk má totiž narozky 13. 1., tak jsme to minulý víkend spojili a bylo veselo! Třípatrový dort, dárky, Adámka nejvíc zajímala lopatička na písek, kterou dostal od mých rodičů spolu s bábovičkami, aby byl připravený na hezké počasí a našeho psa zase nejvíc zajímal ten dort. Všichni fotili jak o závod, pustili jsme si i video od začátku když byl maličký a musím uznat, že mi to přišlo jako že to není pravda. Myslím, že ten pocit má většina z nás, mám pravdu?
Gratuluji všem miminkům dodatečně nebo dopředu, kterým jsem ještě k narozeninám či svátkům nepopřála. Hodně zdraví, štěstí a milující maminky, tatínky, babičky a dědečky.
Adámek roku asi neuteče, už zbývá pár dnů a chodí buď za ruce nebo kolem nábytku, popř. v chodítku. Za jednu ruku moc nechce, jak si není jistý, hned šup na 4 a doleze si kam potřebuje. Sám bez opory stojí jen když se zapomene, jak zjistí, že se ničeho nedrží, opět šup na 4 … Stále kojím, protože jak jsem psala, jako nekojící matka bych neměla moc velkou šanci být v nemocnici na plastice s Adámkem, a to teda ani omylem. Doufám, že nebudeme mít pořád odklady, abych nekojila do 6 let :-))))))))))).
Adámek ale zase místo chození chodí 1 - 2 x denně na nočník!!! Ne že by si řekl, ale z kočárku po odpoledním spaní jde na nočník a VŽDY s úspěchem a poslední týden mám úspěch i před koupáním. No řekněte, na to že je to kluk? Pak zvládá vkládat věci do vkládačky, dávat kroužky na bodák, jezdit s autíčkama, a taky otvírat mrazák, myčku, skříně atd. Říká máma, táta, děda, bába, hafhaf, teta, hlavou dělá nene, krčí nos na povel „udělej králíčka“, no prostě je s ním legrace.
Večer vložím fotku z narozenin, zatím ahoj a slibuju, že teď už tu budu zase častěji.
Ahoj, PetraK a Adámek (27.1. JEDEN ROK) - váhy a míry dodán v úterý - jdeme do poradny (typuji 10,5 kg a 80 cm)

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 24.01.04 17:06

Fotečka je v galerii.
Ahoj, PetraK
Jo a k tématu:
Mimi zatím opravdu neplánujeme, rozhodně ne teď, to bych si vzala provaz a šla a šla … Sotva stíhám s Adámkem a s prací a se psem (je to jak další dítě), takže dalšího prcka až bude babička v důchodu popř. až nebude pes (je to hnusný, já vím, ale realita a plánování jdou ruku v ruce a naší Erince je v únoru 8 let a dobrmani se dožívají okolo 10, tak se na to musíme psychicky připravit. Když umřel můj první pes Miky, která zůstala u rodičů, čekala jsem zrovna Adámka a bylo to jediný na co se celá rodina upnula. My bereme psa jako člena rodiny…)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.04 19:15

Ahojky holčiny a dětičky,

jsem tu jen na skok, vrátila jsem Tomovi Adámka z oslavy ročních narozenin Verunky.....no senzační, ale Šulánek vám určitě vylíčí víc…jen musím říct, že jsem se tam rozbrečela…Šulánek nám ukazoval video z potápění…Verunka je opravdu profík, koukala jsem jak puk. Šikulinka šikovná. Normálně mě to tak dostalo, jak to zvládla naprosto na 1* a 2×podtržená, že jsem to neustála a brečela jsem…že by ještě fungovaly poporodní hormony?

1111 mmm TAK TOHLE VÁM NAPSAL ADÁMEK

A další novinka. Adámek bude mít dalšího bratrance nebo sestřenici…Vik­torku, Aničku nebo Františka. Tomova ségra čeká mimi…a budeme prý pozvaný i na svatbu..chichichich­i.

Tak to bylo opravdu v rychlosti a papa

Veronika a Adámek

Misice
Povídálka 19 příspěvků 24.01.04 22:40

Ahoj holky,
ozývám se přesně po roce.Co jsem odešla z práce jsem neměla možnost být delší dobu na internetu. Až teď. Je to neuvěřitelný, jak se nám za ten rok změnil život. Mně teda určitě.
Měla jsem termín porodu 20.1.2003, ale naše Magdalénka se nám narodila 15.1. Taky už máme za sebou oslavu prvních narozenin a nestačím se divit, co se den co den naučí a čím mě zase překvapí.
Hlavně nás překvapila, jak den před svými narozenimami se najednou pustila a šla sama. Sice pořád ještě využívá lezení po čtyřech, ale začíná stále víc zjišťovat, že po dvou je to přece jen lepší.
Jinak vůbec neříká máma, ale zato táta jí jde skvěle. Taky haf, čiči, papat nebo tiktak.
Jo a váží 8,30 kg a měří 70.
S jídlem máme někdy problém: někdy zbaští na co přijde (i velký kousky třeba zeleniny) a někdy mi všechno vyplivuje.
Se spaním je to super (musím to zaklepat), přes den spí 1-2h a večer usíná v 20,30h a budí se kolem 7. V noci se teď budí 1 až 2×. Jen s usínáním je problém, ještě kojím a bez toho neusne.
Na nočním jsem ji zkoušela dávat, sice se párkrát zadařilo (třeba po spaní), ale teď z něho zase utíká, tak jsme ho prozatím odložili.
Taky chodíme plavat a Majdě se to moc líbí.Jen by to mohlo být levnější :o)
Mějte se všichni moc hezky, budťe vy i vaše Radostíčka v pohodě a zdraví, snad zase budu mít někdy šanci se ozvat.
Páček Mišice a Majdalénka už 1 rok
PS: Dalšího Broučka zatím neplánujem.

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 24.01.04 23:35

Ahoj všem,
Adámku, moc hezky jsi nám to napsal. Je vidět, že se tady mezi ty ženské tlachy konečně vložil nějký chlap se skutečně věcnou poznámkou :).

Tak se vám musím pochlubit, že jsem včera práskla ty dva kretény, co mě nepustili ke zkoušce, na katedře, a bylo z toho opravdové haló. Náš garant studia (absolutní kliďas) vzteky křičel. Pak se uklidnil a řekl, že kdyby bylo třeba, tak strejda Procházka (on) a teta Michalová (sekretářka) malýho klidně pohlídaj :) On je vážně takový miláček.

Hlavní včerejší hitovka naší rodiny je, že když jsem dorazila na veterinu dohodnout termín amputace, tak se ukázlo, že se prozatím stal zázrak a nádor zmizel!!!!!!!!!! Jsem ovšem nohama na zemi, protože už zítra tam klidně může být, ale teď zrovna je pryč, mrcha.

Včera a dneska jsem si vylepšila svoje zklamání z narozeninových darů. Od Tomášových holek jsem dostala tak úžasné dárky, že jsem z toho mimo. Mladší mi včera dala skládanou šedivou minisukni a k tomu černošedé pruhované nadkolenky - dvojnásobná matka je jak odvážná školačka :). A dnes do té starší krásný bílý topík, tekuté linky, stíny a lesk - všechno přesně podle mého gusta. Holky moje šikovný udělaly mi taaakovou radost!

Veroniko, nové mimčo v rodině je bezva zpráva. A účast na svatbě je taky potěšující, ne? Ty se ale máš, hned bych jela svatebně mlsat.

My jsme dnes celý večer „rodili“. Jak tu byla ta starší těhotná dcera, tak se celou dobu nemluvilo o ničem jiném. Miminko se v bříšku kroutilo a já málem brečela závistí. Holky, tak vám závidím, že se některé chystáte na další mimčo. Taky jsme probírali další klasické záležitosti jako kočárky, oblečení, přebalováky, autosedačky ........
Utíkám na Sex ve městě, Tomáš dává znamení bušením do zdi.
Ahoj
Esterka a spol.

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 25.01.04 09:25

Ahoj holky,

Hani pozdě jsem si přečetla o Tvé babičce, asi už není co dodat, jen že je mi to opravdu líto. Nebudu se opakovat co se nedávno stalo s manželovou tetou, které nebylo ani 50, ale holky, ten jeden její kluk (asi 24 let - tedy Zdeňkův bratranec) přijede k nám na návštěvu 29. února asi na 4 dny a pak ho vezeme na Moravu k jeho babičce a dědovi. Protože jsou z Německa a já měla němčinu 2 roky ve škole (specializovala jsem se na angličtinu), tak jsem vytáhla němčinu a šprtám!!! Píšeme si s ním emaily, tak se aspoň pomalu trénuju. Ale co mě překvapilo, byl Zdeněk, který němčinu NIKDY nedělal a teď ve svých 34 letech (tak a je to venku, Zdenečku promiň :-)) ) začal. Pomáhám mu, zatím na to stačím a fakt mu to docela jde. To bude veselo se domluvit, ale Thomas je velmi komunikativní, tak to snad půjde dobře.
Verčo, chápu Tvé pocity (i hormony), že ses rozplakala. Já na sobě pozoruju taky, že mě věci týkající se šikovnosti dětiček naprosto odrovnají. Malá Verunka je fakt šikulinečka (už dávno jsem přestala našeho Adámka s ní porovnávat - zvykla jsem si, že my máme „intelektuální pecku“). I když „pecka“ není asi ten správný výraz. Musí mít jistotu že nespadne, ale když ji má, tak je nechytitelný. Po čtyřech lítá jak raketa a když ho vezmeme za ruce, tak místo aby trénoval chůzi pomalu a nabíral jistotu, utíká. Je to fakt sranda, div že si neudělá na nohou uzel. A největší sranda je, když ho drží babička a peláší za ním. :-)))))))))))
Oslava svatby je bájo, ne?
Holky, já mám děs, jak budu Adámka odstavovat. Potřebuju s tím začít až se vrátíme z nemocnice, protože mám mít v dubnu přeočkování na klíšťata a to u kojících nejde. Tak se teď děsně bojím, aby nám vyšla ta operace, aby se to zase neodložilo, ale co pak? Holky moje milovaný (ve vší počestnosti), poraďte mi prosím.
Já se z toho našeho klučina asi picnu, taky uklízím co vytahá, on zase vytahá co uklízím, já uklízím co vytahá… Teď leze do mrazáku, scházem prádlo z topení, leze do trouby, jen než jsem tohle napsala, tak je byt k nepoznání. Do toho Zdenda staví v chodbě šatnu, tak furt bordel, hrůza. A na jaře chce měnit okna. My z toho stavebničení prostě nevyjdeme. Ach jo. Sulánku, Tobě přeji nový byteček z celého srdce, aspoň nemusíš nic přestavovat. I když … My už bychom byli taky hotoví, kdychom pořád nevymýšleli další „ptákoviny“. Např. okna - před 9 lety jsme měnili okna v celém domě, dávali jsme dřevěné, nové, no a oni se furt potí, v zimě není z okna ani vidět, takže budeme dávat plastové. Až doděláme šatnu, budeme likvidovat původní prádelnu (dnes skladiště všehp) a na její úkor zvětšovat vstupní chodbu na halu. Až doděláme to, čeká nás oprava sklepa, pak zateplení 3 stěn na baráku polystyrenem, tudíž oprava fasády, pak bych ráda předělala koupelnu … No vidíte, jsme fakt hrozní.
Tak doufám Sulánku, že nemáš náš „stavební syndrom“.
Adámek mi už zase tahá za šňůry od notebooku, musím končit. Ahoj,
PetraK a Adámek (27.1. rok!!!)

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 25.01.04 10:47

Ahoj holčiny a dětičky,

bohužel máme doma internet až od prosince a tak je mi moc líto, že jsem s Vámi všemi nemohla prožívat těhotenství a první měsíce života naší princezny. Dlouho jsem přemýšlela, zda se k Vám mám přidat nebo počkat na druhé mimčo, ale čekat se mi teda nechce.

Asi bych se měla představit! :-))

Jmenuji se Jana, je mi 28 let, jsem 3,5 roku vdaná a loni 28. února se nám narodila Karolínka. Do práce zatím nechodím, ale pokouším se sehnat nějaké překlady na doma. Ono to ani jinak nejde, protože stále kojím. Možná si ťukáte na hlavu, ale protože já mám silný atopický exzém a manžel sennou rýmu, chtěla bych Kajku těchto neduhů co nejvíc uchránit.

A co všechno naše Kajka umí. Leze, bez problémů chodí za 1 ruku (najde si můj prst, chytne ho a já musím jít, kam chce). Od minulé neděle se pouští na krátké samostatné výley, které občas skončí pádem do rozkrámovaných hraček nebo nádobí a následuje hrozný řev, ale to asi všechny znáte! :-))) Dělá paci-paci, tik-tak, jak se veliká, jak se má, vařila myšička kašičku a indiána. Pomalu taky začíná mluvit. Říká táta, máma, tik-tak, zpívá houpy-houpy (bydlíme ve staré chalupě a tak máme houpačku na trámu, začna zpívat, kouká do míst, kde visí houpačka a je jasné, co chce).

Veroniko, rozumím Ti, že ses rozbrečela. Já včera taky řvala jak malá, když jsem si uvědomila, že už je to skoro rok, co se nám Karolínka narodila. Holky, já mám pocit, že jsem si ten rok skoro ani neužila. A tak hrozně rychle to uteklo, ach jo!!!!!!!!!!!!!

Verunce přeji vše nejlelpší k narozeninám, zdravíčko, štěstíčko a aby ji mamka moc nezlobila. Šulánku gratuluji k tak šikovné a hezké holčičce.

Hani, s Tvou babičkou je mi to moc líto, ale to je život. Včera to byly 3 roky co mi umřel děda. Myslím na Tebe a posílám trošku pozitivní energie.

Holčiny, já už musím končit, Kája mezitím vykrámovala, co mohla. Naštěstí ji taťka Pavel po:,–(il na houpačku. A taky jdeme ke tchýni na oběd, tak se budeme muset začít balit.

Ještě k tématu, druhé mimčo zatím neplánujeme, Kajka mi zatím bohatě stačí.

Mějte se krásně a užívejte té nádherné zimy.

Jana a Kajka (za 3 dny 11 měsíců)

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 25.01.04 11:23

Ahoj Jano,
to je fain, že jsi se k nám s Karolínkou přidala. Další šikovná princezna. Ze začátku to vypadalo, že se to tu bude klukama jen hemžit, ale teď jsou snad holčičky v převaze :).

Mějte se pěkně a pište často.
Ahoj Esterka a spol.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.04 12:18

Ahoj holky,
to je fajn, že je nás víc. Jani Kajka je narozená 28.2 a náš Matýsek 27.2. Tak jsem ráda, že je tady někdo stejně. Ovšem Mates toho tolik co kajka pochopitelně neumí. Je to chlap. Včera po dvouměsíčním „učení“ celý den ukazoval jak je veliký. No dovedete si představit ten aplaus ode všech. Odpoledne ale začal poplakávat, ke všemu ještě „hodil záda“ a bouchl se do hlavy a dostal teplotku. Tak byl protivný a v noci téměř nespal. Uvidíme, zda se vyvrbí nějaký zub, nebo chřipajzna.
Jdu přečíst Vaše komentáře.
Všem přeji, ať nezmrznou a píšou.
pa pa Dana a kluci

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 25.01.04 13:56

Ahoj Jani,vítej mezi námi!
Konečně je tady někdo z východních čech,a zrovna z Lukavice!Já jsem z Lanškrouna,tak jsem ráda,že to tu není samá Pražanda(holky,nic proti Vám:o)))))))).
S kojením jsi úplně normální,však tady spousta holek svá roční dítka ještě kojí,já mezi ně bohužel nepatřím.Pokud Vám oběma to vyhovuje,není potřeba přestávat,holt mlíčko od maminky je mlíčko od maminky.
Posíláme Karolínce velkou pusu.
Hanka a Klárka 13 m a 22 dní přesně

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 25.01.04 17:23

Ahoj Jani,

taky Tě tu u nás vítám a hned Tě uklidním. Našemu Adámkovi bude v úterý rok a taky ještě kojím a jak jsem psala, ještě aspoň minimálně měsíc budu (viz můj komentář někde nahoře). Nevím, ale myslím že tu stále vedou kluci, obracím se tedy Veroniko na Tebe, nevíš, zda jsou kluci stále ještě v převaze? Ráda ovšem slyším, že se rozrůstáme i o holčičky, říká se, že když se rodí víc kluků bude válka, a tady to ze začátku vypadalo na samýho kluka (kromě Verunky od Šulánka), pamatujete?
Ještě Vám musím říct, že Adámek zvládá pusinky, a z těch jsem úplně odrovnaná a nejradši bych ho zlíbala od hlavy k patě. Řeknu: „Dej mi pusinku“ a on otevře pusu a přiblíží se mi k obličeji a někdy vystrčí i trochu jazyk, takže pak dostanu takovýho „vlhounkýho francouzáčka“. Někdo tady kdysi psal, že myslím holčička dává pusinku a taky oslintá celou tvář, jsou to prostě zlatíčka! Jo a ty pusinky dává na 99 % jenom mě, babička dostala za celou dobu jen asi 3 na tvář a jestli dostal vůbec aspoň jednu tatínek si fakt už nevybavuju.
Tak ahojky a poraďte jak s tím odstavováním.
PetraK a Adámek (v úterý rok)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.04 20:27

Ahoj holky,
tak nejdřív popřejeme Barunce a Adámkovi od Petry K. vše nejlepší k prvním narozeninám hodně zdravíčka, štěstí, lásky, pořádnou oslavu a hodně dárků.
Vítám Janu s Karolínkou, mimochodem krásné jméno Karolínka :)))))
Dneska byla Kristýnka na dětském karnevale, moc se jí to líbilo, vzala jí tam mamča. Už se těšim až pudem příští rok i Kájulkou.
Holky ve čtvrtek nás čeká první vysvědčení, tý brdˇo, ten půl rok tak utekl. A co se toho Kristýnka naučila, psát, už píšou inkoustov. perem, ze začátku psali obyč. tužkou. Číst, počítat zatím umí do 9. Jsou to šikulky, a její učitelka je skvělá. Představte si, že když vidí, že jsou děti unavený, moc už jí neposlouchají, tak je vypustí na chodbu atˇse proběhnou, učí je formou hry, prostě paráda. Kdybych to neviděla na vlastní oči, nevěřím. Měli jsme ve škole den otevřených dveří, tak jsem zkoukla zrovna hodinu matiky. Fakt jsem byla nadšená.
Tak za výzo půjdem vybrat nějaký dárek.
S tím krámováním, je to u nás to samý. Někdy si připadám jak blbec, pořád je to dokola. Karolínka vyháže, já uklidím a tak to jde do nekonečna, nejhorší je, že krámuje, skoro všude.
S tou uslintanou pusinkou jsem to psala já. A dostávám jí skoro denně.
Končím, manžel se cpe k počítači, mimochodem Esterko, dnes mě taky štve, když jsem ho prosila, at´mi pomůže a veme děti ven, tak radši čuměl na bednu. Je na zabití. Samo jsem s nima šla já. Opravdu mi moccc pomáhá, radši končím nebo se opětovně naštvu a za to ty chlapy nestojí.
Mějte se. Pa Gabča s Karolínkou (13 m)

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 25.01.04 21:24

Ahoj holky a mrňata,
tak mi to nedalo a mrkla jsem na seznámek zdejších miminek. A máte pravdu pořád statečně vedou kluci - je to tak 2:1. Vzpomínám si, jak jsem byla zaskočená motolskou statistikou za rok 2002, kdy byl počet narozených chlapečků kolem 70%! No aspoň si budou mít holčičky jednou z čeho vybírat. To bude mezi klukama rvaček. Klukům nezbývá nic než doufat, že se to v dalších ročnících otočí.

My jsme opětovně bez taťky, který doborovolně odletěl umrznout do Polska. Já jsem si právě statečně poradila s téměř čtvrtkou medovníku. Tomu neodolám. Chudák mladší dcera sem v pátek dorazila se snahou o dietu, ala když jsem před ní postavila medovník, tak měla dieta smůlu. Zítra ráno si to opět pometelím na chirurgii. Opravdu se moc těším. Zítra mě hlavně čeká peklo, protože budu muset Honzíkovi ušít převlek na indiánský den ve školce. Já zvládám tak přišít knoflík, a tím moje zručnost s jehlou a nití končí. Tomáš o sobě tvrdí, že je v tomto smětu mimořádně zručný, protože prý kdysi za nejstarší dceru dělal do školy všechny ruční práce včetně vyšívání. V pátek zapomněla, že odlítá a slíbil Honzovi převlek. Ten si na tom trvá, a tak to bude na mě. Chudák chlapeček, kdyby tušil, co mu maminka asi tak spáchá za hrůzu! Asi mě neomluví ani zafáčovaná ruka.
Jdu žehlit, nebo nás ta lavina prádla zavalí.
Ahoj Esterka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.04 06:28

Barborko, Adamku,

vsechno nejlepsi k 1.narozeninam!!
Pekne rozpatlejte dortik, at maji mamky co uklizet. Budte hlavne zdravi a vesely po cely rok.
Petrus a Lukasek skoro 1 rok.

PS. U nas zakysanek nehrozi, piskoty bez lepku nesezenu a kysanou smetanu taky ne. Zkousela jsem nahradit smetanu jogurtem a piskoty takovyma ryzovyma koleckama, ktera Luky zboznuje. Jenze v kombinaci s jogurtem mi to hodil na hlavu. Vubec jeste nevim, jaky dort upecu!

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 26.01.04 10:42

Přejeme všechno nejlepší Barborce k dnešním 1. narozeninám. Hezky si to, Barborko, se všemi na sněhu užij!

Tedy dnes je vysloveně tepl - jen -7. I tak jsem měla auto zamrlé i zevnitř. A protože jsem trubka, pustila jsem si omylem topení místo jen na okno jen na nohy. A byla jsem pěkně vzteklá, že se to neodmrazuje. Budu si muset napsat harmonogram dnešních prací, jinka na něco určitě zapomenu. Prst se přes noc trochu umoudřil, tak jsem chirurgii zatím zrušila. Kája opět neusnul, tak se mu jdu věnovat, kramaří mi kabelku.
Ahoj Esterka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 26.01.04 10:56

Ahoj holčiny a dětičky,

děkujeme Vám všem za moc milé přivítání.

Barborce a Adámkovi přijeme vše nejlepří k narozeninám a ať je jim na světě moc líbí.

Gabčo, máš pravdu, že jméno Karolínka je moc hezké. Kdo ho vybíral u Vás? U nás taťka!

Hani, jsem ráda, že jste s Klárkou tak blízko. Třeba někdy uděláme srazík. Na ty přažský to máme troško z ruky,že? :-)))

Nevím, jak je to s tím poměrek chlapečků a holčiček, ale my když se Kajka narodila v porodnici ve Vysokém Mýtě (mimochodem výborná porodnice a je mi hrozně líto, že ji budou rušit), bylo v celé porodnici 10 miminek, z toho 9 holčiček.

papa Jana a Kajka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 26.01.04 11:29

Ahojky holčiny a dětičky,

tak jsem tu opětovně v rychlosti. Přišla jsem ze soudu a příští pondělí je v 8:15 vyhlášení rozsudku…to je pro mě šílený čas, protože se tuhle dobu tak nějak teprve batolím do práce.

Vítáme navratilku Mišici s Majdalénkou a nově příchozí Janu s Kajkou. To je príma, že máme další holčičku, máme tu výrazně "přepindikováno! :-))) Tak holky jen piště, piště, ať tu máme veselo.

Petro K, vy jste staviteloví přeborníci. Naštěstí můj byt je komplet zrekontruovaný…e­lektřina se zasekávala do panelů…no sousedi nás - tenkrát nás :-) milovali, ale co třeba taky potřebujeme, jsou plastová okna, vestavěné skříně…ale to vše časem. S tím kojením já vynechávala ob kojení a nahrazovala ho Nutrilonem, pak ob 2 kojení… a tvorba mléka postupně vymizela.

Esterko, to je super, že je nádor bůhvíkde :-) Ale jasně, jsme při zemi.

MUSÍM SE POCHLUBIT, ŽE ADÁMEK ZAČAL ŘÍKAT „MAMAM“!!! Ani nevíte, jakou mám radost, protože zatím z něho žádné slůvko nevypadlo, narozdíl od místních brebentilek a brebentílků :-) Je to jen malinký krůček, ale jsem na něj DOSTATEČNĚ PYŠNÁ…ano, jsem střelená matka.

Holčiny, já byla o víkendu v OBI a tam mají „redukce“ na WC prkýnka, tj. když děti učíte rovnou na WC. Bombová redukce v podobě kačeny s ocáskem.....stojí kolem 500,–Kč, ale až nastane čas, tak to asi koupím. Ségra synovce učila rovnou na dospělácké prkýnko a říkala mu, ať se pevně drží…a zvládl to taky. Jenže naše WC je o něco výše (bývalý přítel byl opravdu vysoký a k tomu se uzpůsobila veškerá výška…jak WC, tak i třeba kuch.linky…výhoda nyní, že Adámek zatím na linku nedosáhne)

zatím papa

Veronika a Adámek

PS: Říkám, že tu jsem na skok a nemůžu se vyblafat…papa V

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 26.01.04 15:39

Ahojda!
Tak už je zase pondělí,čas letí naprosto šíleně:o(.
Jako tradičně Klárka spinká,ovšem u nás v posteli.Usíná teď krásně,skoro neprotestuje,za­lehne a za chvilku chrní,ale posledních pár dní se po chvilce budí s řevem.No,spíš nebudí,má pořád zavřená očička,ale pláče.Jediný způsob,jak ji uklidnit je vzít si ji k sobě do pelechu,hladit ji a šeptat na ni.Někdy ani tohle nezabere,to je ale zbytek dne protivná,protože je nevyspaná.Jak dnes řvala,šáhla jsem do pusinky a je to jasný!Klube se další stolička,to jest 10.zub.Když si vezmu moje trampoty se zuby,ani se dětičkám nedivím,že je to tak zlobí.

U nás byl víkend ve znamení úklidu babiččina bytu a zařizování pohřbu,atd.Bylo to tak divný,přijít k ní domů,když tam nebyla.Vyklidili jsme jen nejnutnější věci,jako potraviny atp.Našli jsme deníček mého dědečka,byl učitel,takový typický pedant.Psal si denně poznámky ze života,ovšem tohle mi vzalo dech.Totiž,abyste rozumněly.Můj táta měl sestru,která umřela ve svých 12 letech.A dědeček to v jednom sešitku přesně popisoval,jak probíhalo její trápení.Byla to úplně zdravá,šikovná,krás­ná holka,plná života.A najednou bum.Únava,chu­dokrevnost,bo­lesti bříška.Měla rakovinu vaječníků a když se na to přišlo,bylo už pozdě.Do dvou měsíců umřela,bylo to 3 dny před Štědrým dnem.Jak jsem četla o jejím trápení,normálně jsem se rozbrečela a nemohla ten pláč zastavit.Fakt mě to vzalo,viděla jsem ještě fotky,jak leží doma v rakvi.Pak se mi v noci zdál sen,jak hladím mrtvé dítě,které mělo Klárčinu tvář,vím jen,že už jsme ani nebrečela,protože to nešlo.Brrrrrrrr:J­eště teď na to musím myslet.Holky,já nejsem nějaká šílená cíťa,ale dostávala jsem se z toho celou neděli.
Ale už dost o tom,i když určitě chápete moji doslova pohřební náladu.Já se jen potřebovala někde vymluvit,dost se mi tím ulevilo.

Holky,jak jte psaly o tom,že se rodí víc kluků,mně se zdá,že u nás na lanškrounsku je to naopak.Většina mých známých má holčičku.U nás v bytovce je teď 5 dětí(3 holky,2 kluci),a na jaře se mají další 2 narodit,jedna z nich bude na stopro hočička,ale aspoň bude mít Klárka kamarádky.
Ještě k dalšímu mimi.Hodně mě to bralo tak před půl rokem,teď nějak není ta správná nálada a taky si nedovedu představit,jak bych ted zvládla 2 děti,takže maminy,které mají děti do roka si zaslouží můj obdiv.Ale kdybych teď otěhotněla(jakože to přes ty prášky nepůjde:o)))),ur­čitě bych měla radost,naštěstí těhotenství trvá 9 měsíců,tak bych měla čas se na všechno připravit.Aspoň si to naivně myslím:o))))))).

Čekám,až se Klaruša probudí a hurá ven.Přes ty mrazy jsme seděly doma a už nás to nebaví.

Letadlo,já bych taky byla pro nějaký srazík poblíž,ale asi by se nás tam moc nesešlo,holky jsou většinou z Prahy,myslím,že Johanka je z Brna a jenom Ivča s Mojánkem a Katka s Matyáškem jsou z Východních čech.

Páček shledáček Hanka a Klárka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 26.01.04 16:58

Ahojky holčiny a dětičky,

jsem totálně vyšťavená, to je den jak víno. Pořád něco spěchá, je to hektický…až jsem si chtěla dát 3.kafe, abych to tu ustála, protože i při tom fofru jsem nějaká unavená…a to jsem relativně odpočinutá, protože jsem byla o víkendu bez Adámka. Jestli je nějakej blbej tlak nebo co…prostě netuším.

Adámek spal 2 hoďky to 14 hod, tak to bude zase vyspinkalý a čilý do 22.hod. To je u nás skoro standardní doba, kdy usíná a spí jen jednou za den, zato důkladně. Jen když někam odpol jedeme, tak usne i v autě.

Musím Vám říct, že u Šulánka je to moc hezký. Veliký obývák spojený s kuchyní a balkonem…škoda, že se jim nepodařilo vymalovat barvičkama, ale vzhledem k tomu stěhování se vůůůůbeccc nedivím.

Tak zatím papa, mastím na další jednání.

Ahojky Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.04 22:13

Ahoj holky a batolátka!

Teda řeknu Vám, je to pěkně o strach, když se z těch miminek stanou batolátka a chodci! Dnes jsme měli „pěkný“ pád. Jen jsem odběhla do ložnice a nechala Lukáška v obýváku a za hned jsem zaslechla ránu do dveří, tak jsem běžela a Lukášek seděl na koberci a už brečel. Tak jsem ho vzala a kontrolovala a na čele měl nad pravým okem od vlasů k oku dolů 2 cm dlouhou a 0,5 cm širokou tmavě modrou podlitinu (během té sekundy, co jsem přilítla k němu). Hned jsem mu to studeným obkladem chladila, pak ho vzala do náruče a viděla jsem, že ho bere spaní. Tak jsem ho nakojila a uložila, ale trnula jsem, jestli nemá otřes mozku nebo něco horšího a čekala, jestli se za tu půl hodinku, jak je jeho pravidelné dopolední spaní vzbudí. Nevěděla jsem, jeslti je to tím, že je jeho pravidelný čas spánku, nebo jestli mu třeba něco není a proto usíná! Pořád jsem ho chodila kontrolovat jestli dýchá. Tak se vzbudil tradičně za půl hodinky a pak se choval skoro normálně (kupodivu je nějaký hladovější a i oběd snědl téměř bez ošívání), tak se mi ulevilo, ale bouli a modřinu má děsnou! Brrr! Už nic podobného! Ať se všem prckům nehody vyhýbají!
Ahoj
Monika a Lukášek
PS: Vítám Janu s Kajkou! A my jsme taky mimopražští

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.04 22:56

Teda Moniko,

je to hruza vid, taky se bojim nechat Lukyho i na 1sec samotneho, proste zakon schvalnosti plati na 100%.
Nam se zatim vetsi uraz nestal. Jen jednou si trochu rozrazil spodni ret, uklouzl a vzal hranu knihovny pusou.

Dneska se nam ale taky neco stalo. On totiz miluje blbnuti ve vzduchu. Moc to neprehanime, ale zhoupnuti nahoru a dolu, to je jeho. Jenze se u toho strasne zaklani havou dolu. Dneska najednou koukam, ze u toho zaklonu, silene napnul nohy i ruce a celej skoro zfialovel. Proste dostal nejakou krec. Silene jsem se lekla a hned obratila, za 2sec to pominulo a on se rozerval jak blazen. Jeste jsem to nikdy nevidela a rozhodne na letadelko uz nehrajem.

Petrus

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 27.01.04 02:47

Hmmm, takze „zdravi a vesely“, pokazde jine i na konci, no jsem na tom opravdu uz blede. Samozrejme „veseli“!
 Petrus

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 27.01.04 09:04

Téda, to je něco. Během takové chvilky móňo. Nám se ještě takový veliký karambol nestal, ale taky čekám, kdy to přijde.

Bože, ať jsme od tohoto všeho uchráněni.

papa Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.04 11:27

Jejda, teda Petrus, tak to je síla! A vůbec netušíš čím ta křeč mohla být způsobená? Snad už se mu to nestane. No to bych nevěřila, že k něčemu takovému může dojít. Taky s Lukáškem dělám takové blbinky.
No jo, pořídili jsme si děti, tak zbytek života budem žít ve strachu, aby se jim něco nestalo. Tak už to je.
Ahoj
Monika a Lukášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.04 12:56

Ahojky,
teda to je síla, modřina, křeč, ošklivý sny…fuj, někdy se tomu prostě člověk nevyhne. U nás je zase dost častý dušení rohlíkem, prostě mu tam do krčku spadne drobek a už je celej fialovej a dáví se. naštěstí to dokáže sám vykašlat ,ale já z toho mám vždycky „smrt“.

Teď venku vykouklo sluníčko, to je hrozně príma po tak dlouhé době, mám z toho hned lepší náladu. Odpoledne jedeme na návštěvku za mojí kolegyňkou z práce, která čeká už brzy druhý přírůstek do rodiny, takže ji jedeme okouknout, jaký má bříško. Dopoledne jsme samozřejmě s Ondráškem navštívili Tesco a koupili miminku dárečky, abychom nepřijeli s prázdnou.

Četly jste holčiny ten deníček tady na emimču, myslím, že se jmenuje od maminky svým dvojčátkům nebo tak nějak, je to hned druhý nový deníček, je to moc hezky napsané, úplně se mi chtělo brečet.

Tak přejeme krásný den a papa

Irena (líná a nepřihlášená) a Ondrášek (spící bumbrlíček)

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 27.01.04 18:12

Fakt nevim, mozna, jak mel hlavu v zaklonu dolu, tak se mu vic prekrvila a tim to bylo. Ale zase ji mel dolu asi tak 3-4 sec, nez dostal tu krec. Vzdycky ho drzim na rukach zadickama a on zaklani hlavu dozadu a ja ho zvedam nahoru dolu a do stran a on se tomu rechta. Nevim, ale uz to delat nebudu, jedine, ze si ho otocim briskem na ruce, to bude asi bezpecnejsi. Taky by me nenapadlo, ze se muze neco takoveho stat.
 Petrus

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 27.01.04 18:26

Ahoj holky,
tak kdepak nam to vazne. To se mi to buzeruje, kdyz jsem ted bez prace a mam vic casu, ze jo.
Verco, gratulujem k prvnimu sluvku, a dokonce mamam. Uz se tesim, az to z Lukyho taky vypadne! Zatim je to jen kyti nebo titi, ale oznacuje tim cokoliv.
Takze uz tu mame dokonce 2 Karolinky, opravdu pekne jmeno.

Za chvili se jdu vrhnout na bramborovy salat. Zitra nam prijede prvni ceska navsteva a zustane 2 dny. Je to Adamuv byvaly sef a ani jeste netusi, ze bude spat v Lukaskove pokoji mezi plysakama!
Ale dal prednost spani u nas pred hotelem, tak at si to uzije.

Jo a my mame prvni nejisty krucek. Jeste se to neda nazvat samochodcem, ale sam stoji a udela jeden krok, nez se zase neceho pridrzi. Takze ocekavame kazdym dnem, mozna na sve oslave narozenin pred obecenstvem prvni promenadu.

Petrus a Lukasek skoro 1 rok

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 27.01.04 18:57

Ahoj holky,
u vás se tedy dějí taky pěkné karamboly. Lukáškova křeč je tedy pro mě děsivá. Vůbec netuším, co bych měla v takovém případě dělat. My jsme včera sletěli ze čtyřkolky hlavou na koberec s trochu jsme si spálili čelo. Ale hlavu jsme už měli modrou tolikrát, že to moc neřešíme. Tedy vlastně vůbec. Včera jsem Káju ostříhala a kupodivu se nebránil. Vždycky jsem mu chytla pramen vlasů a střihla jak mi to přišlo pod ruku. On už to měl na poměrně solidní culíky. Tomáš sice vydal přísný rozkaz nestříhat, ale jak odjel, tak šel Kája pod nůžky. Nemá cajdat po světě. Ono se mu to tedy občas kroutilo do krásných prstýnků, ale většinou to byly takové nepěkně úlisné rousňáky. Podle mě teď vypadá líp.

V noci na dnešek jsem šla spát ve čtyři, což je pro mě smrt. Vyšívala jsem jak vzteklá Honzíkův indiánský převlek. Kája se za tu dobu vzbudil 4× a jednou HOnzu popadl nějaký noční děs a začal tady s řevem lítat po bytě a hledat mě. To samozřejmě vzbudilo Káju a já nevěděla, koho dřív uklidňovat. Sousedi začali tradičně mlátit do topení jako vzteklý, to oba kluky vyděsilo ještě víc. Právě se mi tady zamotal okolo stolu Kája s HOnzíkem. Kája při tom praštil hlavou do stolu a má na čele modrou bouli jako bombardón hned pod tou včerejší spáleninou. No snad usne dřív než přiletí Tomáš, aby to neviděl čerstvé. Honzík má pro změnu pekelnou modrou bouli od včerejška. Začíná na kořeni nosu a táhne se mu až k vlasům. Udělal si to ve školce a učitelka o tom ani nevěděla, to nechápu. Hned ze školky jsme jeli bobovat a pak k doktorce s Honzíkovou vyrážkou na straně zadku. Dostal Canesten, je to nějaké mykóza. Boule si MUDr. samozřejmě všimla a prohlásila, že se diví, že nemá otřes mozku a nařídila hlídat, jestli nezačne zvracet.

Měla bych se začít učit na tu neuskutečněnou zkoušku, jdu na ní někdy začátkem příštího týdne, ale dnes s tím tedy nezačnu. Navíc jsem se učila už na ten minulý termín, tak mě to tolik netrápí.

Jdu se zapřít na přežít poslední hodiny s dětmi v bdělém stavu. Pak asi upadnu do bezvědomí.
Ahoj Esterka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.04 19:45

Ahoj holky,
téda tady je to samý pád, a ta křeč u Lukáška, takhle taky blbnu s Karolínkou. Radši to taky zrušíme. Kája má taky každou chvilku modřinku, naštěstí jsou malé. Je to tím, že někdy tu chůzi neustojí a práskne sebou. Posíláme všem pofoukání na bolístky.
Jani, jméno Karolínka jsme vybírali celá rodinka, já jsem ho navrhla a manžílek s Kristýnkou schválili.
Mějte se krásně.
Pa Gabča s Karolínkou

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 27.01.04 23:22

Ahoj holky,

Tak jsme tu prave zazili pekny vzruso. V kuchyni krajim zeleninu a najednou strasna rana, rozzarila se obloha a vypadla elektrika v celym baraku (a cele ulici, jak jsem hned zjistila). Utrhnul se elektricky drat ze sloupu hned vedle naseho domu a jiskril nez dopadl na strechu nasi pradelny, ktera hned zacala horet. Pak ten kabel dopadl na zem a prestal prskat. Pekne jsem se lekla, ze nam treba hori dum, popadla Lukyho a vybehla z domu. Nastesti neni zrovna mokra cesta, jinak nevim nevim, ten prskajici kabel vypadal dost hrozne. Taky jsem v ty pradelne s Lukaskem presne touhle dobou kazde pondeli, jeste ze se to nestalo o den driv! Volali jsme pozarniky, prijeli hned i policajti a ted uz je to dobry. Elektrika nahozena, jinak bych vam to nemohla popisovat, ze jo.
Tot vse z naseho poklidneho dopoledne.

Petrus a Lukasek

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 27.01.04 23:35

Ahoj Petruš!
Boooooože,to musel být šok.Z elektriky mám děsnej strach,asi bych měla hysterický záchvat:o))))).
A měli jste teda velký štěstí,že jste tam nebyli.
Tfuj,to je teda zážitek.takových víc,je to na infarkt,že jo?
Zdraví nekalamitní Hanka a Klárka(i když vlastně už dva dny po sobě nám tekla červená z pusy,pořád nějaký pády)

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 28.01.04 00:28

Nestihla jsem to do půlnoci, a tak tedy s opožděním přejeme Adámkovi všechno nejlepší k prvním narozeninám.

Petra se zřejmě rozhodla, že mě trumfne a musím uznat, že teď teda rozhodně vede. Štěstí, že jste v pořádku.

Ahoj Esterka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 28.01.04 10:51

Ahoj všem,
tak jsem vám chtěla napsat, že Kája má čelo vysloveně duhové. Nad levým okem stará žlutá modřina, nad pravým modrá a nad ní červená spálenina. A když se mě teď soustředěně pokoušel kousnout do prstu, tak jsem zjistila, že má ulovený kousek spodního zubu. Výborně :(
Esterka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »