Adámek a Veronika 1,45 roku aneb všehochuť - střídačka Veru

Rodičovství
  • euka2
  • 11.09.04

Ahojky kočky a dětičky, předem se omlouvám, že jsem k psaní komentářů moc nedostala, protože po krátké dovolené se toho na mě sesypalo v práci nějak moc, do toho svatební přípravy?.

Nicméně jakmile pošlu deníček, pošlu do galerky nové fotečky Adámka z dovolené v Netolicích, tak jsem aspoň trochu omluvena.

Ale už jsem tady a píšu, jak se vlastně máme.

Prvotní je, že Adámek ?oslavil? ROK A ¾, což je opravdu neskutečné, jak to letí. Nedávno miminko, u kterého jsem první rok počítala každý týden a měsíc, po překulení se prvního roku to už tak moc nevnímám, spíš vnímám jen, jak to prostě neuvěřitelně letí.

O naší mimidovolené jsme absolvovali očkování proti neštovicím?. a dalším nemocem. Jakmile jsme přijeli do ulice, kde sídlí naše dr., bylo zle. Adámek tušil, že ho tam nic dobrého nečeká a taky že ne. Jakmile vyšla dr. a vysvětlovala všem, jak se může očkování projevit, tj. za 8 ? 12 dnů teplotou a vyrážkou ? vzpomněla jsem si na Babu, bylo to naše první očkování, začal Adámek plakat. Jakmile jsme přišli na řadu, spustil řev naprosto nepřekonatelný, který vpichem do ručičky zesílil a ani obrázek žirafky, kterou dostal nepomohl, aby se utišil. Hned jsme vypadli jak cukráři do čekárny, kde už to bylo o fous lepší, ale hned jsme se radši pakovali ven a tam už to bylo v poho. Potkali jsme se tam se ségrou a šli na obídek k ní. Zároveň jsme tam oba dva usnuli a bylo to super, že jsem si i já trochu odpočinula. Odpoledne jsme šli na písek a Adámek byl maximálně spokojený. Jen večer byl trošku nevrlý a vytuhnul velmi brzo. Tak jestli to bylo tím očkováním???? čert ví. Druhý den dopoledne jsme zasvětili trénování čůrání na nočník. No a jak to dopadlo? Samozřejmě nic nehlásil a když, tak až u čůrání. Když jsem ho po:,–(ila, tak se vyčůral, ale za chvíli to pustil znova do slipečků. A to bylo celkem 3 x a ve finále už byl z toho tak unavený, došli nám slipečky ? máme troje, protože vstával brzo, takže jsme to zabalili, dali plenku a bylo po tréninku. Jasný je, že jsem nečekala úspěch hned, chce to holt trpělivost, ono se to zlomí. Ale včera chvíli běhal nahatej a dokonce to zvládnul i nahlásit předem, což byl maximální výkon. Tlačit na něj nebudu, ono to přijde. Takže kočky Katko a Kristyno, nebojte se, že budete jediný s plenkama, jedeme v tom s Vámi. I když jednou se nám podařilo, že nahlásil a-a a jen se vyčůral. Dávala jsem mu plenku a znova a-a, tak ho znova po:,–(ím a vykouzlil tam nádhernýho bobana. To bylo slávy a pochvaly. Sám se tomu šklebil a krčil nosánek, že to smrdí?.no vonět to nikdy nebude :-))))))))
Adámek si zvyknul, že se spolu večer koupáme, čehož využívám v dalším tréninku čištění zoubků. Díky díky díky Lole za básničku, protože ta nám opravdu pomohla. Zatím máme úspěchy že si dám pastu na prst a šmejdím mu po zoubkách prstem, ale sem tam i nepohrdne a vezme si kartáček a sám si v pusince šmrdlá. Takže aspoň nějaký úspěch.
A co myslíte, že o minidovolené spal déle? Ani náhodou. Hajdy v půl 7 otevřít oči a začít se bavit. Ale jakmile jsem měla jít do práce, spal do půl 8!!!! Nekázeň. Ale nevylezte z postele, když sice filmujete spaní, ale přitulí se k vám a mlaskne vám pusinku na probuzení, to prostě vylézt musíte. Teda já jo :-))))

Schody zvládá poměrně bravurně, když se sám někam potřebuje dostat a něco ho zajímá ? nahoru nebo dolů, tak ruku vůbec nepotřebuje. Nicméně u obyčejné chůze většinou blbne, takže ho jistím za ruku.

Nejoblíbenější činností je PODEPISOVÁNÍ SE a najíždějí odrážedlem do Aimy. Ale k tomu podepisování :-))))) Sám si začal něco čmárat do sešitu a pak při jednom tahu řekl ADAM. Tak jsem se toho hned chytla a říkala, že takhle se podepisuje Adam :-)))) Od té doby je jedna čára Adam a je-li ta čára zašmodrchaná, je to Pechar :-))), ale to ještě neříká, to bych chtěla moc a moc. V mluvení začíná rozvazovat velmi lehce, ale snaží se, což se cení. Zvládá VODA, BEBE, to je každá sušenka, své jméno ADAM, MÁMA, BÁBA, jen ten táta se mu nedaří. Když ukáže na fotku a je tam táta, tak řekne MÁMA?. což se tatínkovi moc nelíbí, ale tátu taky nacvičíme :-)))). Zvládne něco jako BAGR, MŇAM MŇAM, naši oblíbenou HELMU a něco jako LABUŤ :-)))) Večer před spaním čteme knížky od Boženy Němcové (řeknu Vám, to jsou teda drasťárny) a princ BAJAJA má helmu. Labuť je taky na obrázku, tak to jsou naši oblíbení hrdinové. Pohádky máme už dočtené, tak musíme koupit nějaké další. Musím říct, že i já je čtu velmi ráda a protože jich většinu neznám, zajímá mě konec, protože taková Pyšná princezna se dost liší od filmového zpracování. A k odrážedlu. Díky tomu, že Tom má podstatně větší byt, než jsme měli v Modřanech, odrážedlo jednoznačně vede. Ovšem chudák Aimy, ta od té doby nemá klidu. Ta asi lituje, že tam jsme. Aimy má ?boudu? pod stolkem v obýváku a tam je chráněná. Teda to říkáme, že je tam chráněná, že do ní nesmí najíždět, ale sem tam poslechne, sem tam ne. Takže jakmile Aimy vidí, že Adámek sedá na odrážedlo, je v pozoru a kouká, kam by se schovala. Náš chlapeček si ji ale vypátrá kdekoliv a má z toho neskutečnou radost. A hlavně jízda v takové prostoru stojí za to. Sice tam jsou prahy, ale ty bravurně překonává mini výskokem na odrážedle. Tom mu kolikrát vyklidí obývák, že mu dá křesla stranou, a to je teprve ten pravý rozjezd.

K dalším HITUM můžeme přiřadit ZALÉVÁNÍ, které probíhá většinou v pátek. Když jsem Adámka poprvé viděla s konývkou částečně naplněnou vodou, zhrozila jsem se, ale Tom mu to dovolil, sám vodu nalil a dál si myl nádobí, tak jsem to nechala osudu. Sem tam sice přelil a netrefil se do květináče, ale jinak v pohodě. Běhal si pro vodu, Tom doplňoval, já koukala na TV?.no neskutečná pohoda. Od té doby zalévá sám a my jen chodíme s hadrem a přebytky utíráme. Takovýho pomocníka by člověk pohledal :-))))

Tuhle jsem byla zhrozena, co si to náš chlapeček dopřává k jídlu. Tom si k večeři udělal škvarkovou placku s debrecínkou. Adam se na ní sápal, že si dá taky?.no nelíbilo se mi to, ale jakmile se zakousl, měl Tom s večeří smůlu. Adámek to skoro celé snědl. To jsem nechápala, že mu to chutnalo. Nicméně takovéhle výstřednosti u nás moc nemáme.

A jak je na tom Tečka?
Podle chytrých knížek by měla mít cca 6 cm, rostou miniaturní nehtíky, vnitřní orgány jsou již také vyvinuty?.takže tečka sílí a roste o 106. V den, kdy vyjde deníček, předpokládám sobota, tak to bude 12+1. Nicméně ještě z noci ze čtvrtka na pátek mě přepadla nevolnost a šla jsem si odložit do WC. Většinou se mi to podaří rozdejchat, tentokrát to nevyšlo. Stejně si myslím, že je to tím, že třeba prudce vstanu a přebaluju Adámka nebo jdu tradičně na WC na malou?..Snad už by nevolnosti pominou, i když už je to lepší, než to bývalo v prvopočátcích těhu. Příští týden jdu do Podolí na UTZ nějaký special, který může ukázat vývojové vady?tak snad žádné nebudou.

A jelikož jsme probírali jména a stejně jsme k ničemu nedospěli, tak vyhlašuji soutěž, ale v opačném smyslu slova, abyste nám poradili nějaké holčičí a klučičí jméno, které by šlo k příjmení Pechar. Samozřejmě o holčičce uvažujeme jako o Berenice, to je vám jasné, ale co kdyby se našlo něco hezkého? Sice Berenika má jedno r a v příjmení taky je, tak snad nebude ráčkovat. Na kluka jsme absolutně bez inspirace a Tomem navrhovaný Tačmůd opravdu u mě neprojde :-)))) Tak jen do toho!!!

A jak jsem na tom já? Úspěšně si kynu, o víkendu jdeme na další tůru po nějakém přijatelném těhu oblečení, protože už mi zbyly jedny kalhoty, a to je vše ze ?spodků?. Vršky nějaké ještě jsou, ale volného oblečení moc nemám, tak je toho taky pomálu. Zrovna mi volali, že oznámení je už hotové k vyzvednutí. V týdnu jsem dokoupila samodržící punčochy a pozor?..dostala jsem zásnubák a byla požádána o ruku!!!! Zásnubák jsem měla mít jako snubák, protože se mi snubáky z nabídky moc nelíbili a řekli jsme si, že je to jedno, jestli budu mít snubák nebo zásnubák. Takže zásnubák byl hotový, Tom si ve srandě kleknul a ptal se, jestli si ho vezmu, tak jsem mu odpověděla, že když jinak nedá??.a bylo to. Nicméně snubák jsem si objednala později, když jsem objednávala oznámení, kytky a další nezbytnosti, protože se mi v tom salonu jeden moc líbil. Takže zásnubák poputuje do sejfu a dostane ho holčička Tečka, bude-li :-)))) Tom vymyslel, že budeme mít jídelní lístek vytištěný bez cen na ručním papíře a každý si vybere co bude chtít. Při příchodu do restaurace budou již na stole různé předkrmy, kde si hosté vyberou a mezitím si i v klidu objednají hlavní jídlo. Žádná společná polévka nebude, z toho jsme nějak vyrostli. Pro děti nám udělají co budeme chtít, i když to nebude na jídeláku, což je mi max.sympatické. Samozřejmě budeme brát s sebou i kočár, kdyby Adámek odpadnul, tak aby měl aspoň kam hlavu složit. Nebudeme tam dlouho, tak do 8 večer a hajdy domů. Čili bude jen pozdní obídek a tím to končí.
Na matriku jsem už taky donesla všechny papíry a taky jsem je upozorňovala, že tam bude asi více dětí a že nám rozhodně nevadí, když tam budou povídat nebo pobíhat. Stejně že počítáme, že Adámek bude vyžadovat aby byl u nás?..nicméně oni jsou v poho, je to naše svatba a když to nám nevadí, tak jim je to jedno. Takže se žádné vyvádění z obřadní síně konat nebude.

Tak jsem snad vypsala všechno, co jsem chtěla, Šulánkovi a Kristýně přejeme nádhernou dovolenou bez mráčků, všem dalším žádné nemoci a úspěchy v mluvení a trénování nočníků.

Papa Veronika, Adámek a Tečka

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 11.09.04 12:01

Ahoj holky,
tak to vypadá, že budu první, nebo mě někdo předstihne??

Veroniko, moc hezký deníček. Adámek je velkej šikula. A to, že se mu podařilo už párkrát vyčůrat nebo nevykakat do nočníku, já považuju za velikej úspěch. U nás se to celé zadařilo jen díky tomu, že byl Kája na dovolené vlastně téměř non stop bez plíny. Aspoň já si to myslím. Prostě tak dlouho čůral nevědomky pod sebe až mu to docvaklo. Pak to bylo okamžitě. POkud jsme přišli na pokoj, tak vše hlásil. U moře si čůral, jak ho to napadlo. Slipy se mi v počátku neosvědčili, protože on měl podle mě pocit, že má plínu a tak čůral do nich. Jak byl na ostro, tak hlásil podstivě. Zrovna včera tady byla „dcera“ s přítelem a probíralo se to. Já konstatovala, že učit ho to tímhle způsobem doma, tak se nejspíš musíme vytěhovat, protože jinak bychom smradem padli. I když Honzíka jsem to vlastně učila stejně a nějak jsme to přežili :). S jídlem na svatbě jsme to měli zařízené úplně stejně. Akorát jsme si na ten speciální jídelák sami vymysleli jen tři jídla (různé druhy masa), aby to kuchař stíhal. Se jmény asi neporadím, zrovna včera jsme tady hromadně vymýšleli jména pro nanarozené vnouče a docela se to „zvrhlo“ :). Já a budoucí otec jsme byli posilněni vínem, tak nám to šlo fakt skvěle. Pak už padaly takové nápady jako Tichomír Tichý. Nakonec budoucí matka jako majitelka dvou fen naznala, že si pořídí psí kalendář a bude jména vybírat tam. Ťapka, Asta Tichá, Puňťa, Chlup Tichý. Takže pokud by se jméno pro Tečku vybíralo u nás, tak by z toho asi zase vzešel Tačůd. Naše Veronika chce buď Terezku nebo Aničku a kluka Vojtu, Adama. Jenže sama se pak dostávala k takovým nápadům jako Oskar. Mě se líbí jména, která jdou bezpečně zdrobnit. Mě se líbí třeba Šimon, David, Daniel, Tomáš, Matěj. ALe taky jsem koketovala s takovými jako je třeba Áron. Pro holčičku Sára, Kateřina nebo Ema.

Chtěla jsem popřát hezkou dovolenou Petrus a její rodině, ale už je to s křížkem po funuse. Určitě se budou mít krásně. Už se těším na fotky.

Všem marodům přejeme rychlé uzdravení.
Letím dětem nandat oběd. Tomáš dopo odjel na chalupu, my jdeme na oslavu narozenin nějakého chlapečka ze školky a pak možná pojedeme za ním.
Mějte se všichni krásně.
AHoj Esterka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 11.09.04 13:23

Ahoj holky,
tak to tak vypadá, že tady dnes straším sama.

Mám jeden dotaz na Janu. Včera jsem byla s Honzíkem na kožním kvůli vyrážce, která se mu objevila o loňských Vánocích. Naše kožařka tam nebyla, tak jsme šli k nějaké zastupující. Ta se mě zeptala, zda to někdy někdo diagnostikoval jako atopický ekzém. Nikdy nikdo. Pak se ptala, zda to má v jamkách. Nemá. A jestli je alergik. Není. Z mých odpovědí mi tady vycházelo, že to atopický ekzém není, jenže ona se s nějakým mumláním pro sebe, které jsem pořádně neslyšela tvářila, že to atopický ekzém je. Dala nám na týden mastičku Elocom a dostal proti svědění Zyrtec. Potom jsme jeli s Kájou navštívit KatyM, která je momentálně posílena odbornou literaturou, protože jí ve středu poprvé v životě propuklo astma. (To jsou pro mě věci, v takovémhle věku - tedy ona je mladice:) ). Ta mi tam přečetal spoustu věcí o atopickém exzému. A já teď ještě něco popátrala na netu. Podle popisu by to asi sedělo, ale já nejsem žádný doktor. Ovšem všude píšou, že se to projevuje už u maličkých miminek. Tak proč u něj až tak pozdě? Katy mi tam vyčetla, že by se měl koupat jen v nějakých speciálních koupelích pro alergiky. Včem se koupete vy? A existují třeba nějaká jídla, která by neměl dostávat. Zajímá mě vlastně cokoli, co o tom víš. Tedy pokud se nepletu, že ty i Kája máte atopický ekzém. Ségře se to kdysi objevilo těsně před svatbou v očích, ale poměrně rychle to zmizelo a pokud vím, tak se to už nevrátilo. Taky myslím používala nějaký emu-oil či co. Mě se moc nechce natírat Honzíka něčím takovým. Nějak se nedokážu srovnat s tím, že kvůli tomu někdo picnul pštrosa. Předem díky za odpověď.
Jdu ven vypustit psa a balit dárek. A vy pište!
Ahoj Esterka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 11.09.04 16:38

Ahojky!

Nestíhám číst,natož psát,přesto …
Jani,blahopřejeme k Tvým dnešním narozeninám,přejeme hodně úsměvů od Karolínky i Pavla,hodně štěstí,zdraví a vše nej.
Posíláme veeeeelllllllkkkkk­kkkooooouuuuu pusu.Mlask:o ))))))
Hanka a Klárka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.04 17:13

Milá Veroniko, bohužel nemám moc času reagovat,ale soutěž na jména mě zlákala.Shoduji se s Esterkou na Sáře a Šimonovi,to jsou v současné době mí favorité,nicméně mě zaujala jména ,které jsem objevila na školkovském seznamu u Nika ve školce a to: Sarah Anna,Anna Magdalena,Amélie či Vaše favoritka Berenika.U kluka se mi ještě líbí Ondřej,Vítek Denis a Tomáš.Ahoj NIKA.

PS:konečně kupuji počítač,takže doufám,že brzy bubu mít v seznamku u účasti hodně aktivní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.04 18:48

Ahoj Esterko, sice neodpovídám konkrétně na tvůj problém, ale třeba ti poradím…já koupu Marcelka od narození v BALNEUM HERMAL - doporučila mi to tenkrát ještě v těh. známá por.asistentka, kam jsem chodila do předpor.kurzu. Kupuje se to v lékárně, velký balení ti vydrží kolem půl roku, je to vhodný od novorozenců a pro všechny alergiky, na všechny kožní nemoci, je to myslím na bází přírodního sójovýho oleje. Pak se už děcko ničím nemaže. Já střídám tohle s dětskou koupelí Bubchen a s obyč.vodou bez ničeho… sice žádný kožní problémy ani alergie nemáme, ale nechci zbytečně dětskou pokožku pokoušet různými parfemovanými sajrajty. To Balneum doporučuju, my s tím myjeme i vlásky, příjemně (přirozeně miminkovsky) to voní. Někdy se s tím myju i já. Čau Johanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.04 18:58

Esterko, mrkni na tyhle dva odkazy:

http://zdravi.dama.cz/clanek.php?…-(atopickeho)-ekzemu-a-jeho-mozne-reseni

http://www.brisko.cz/clanek3306.htm

Johanka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 11.09.04 19:18

Ahoj Johanko,
díky za rady a typy. Kája byl jako miminko hodně osypaný a doktorka nám tehdy předepsala olej do koupele, který byl naprosto úžasný, a já od včerejška marně dumám jak se jmenoval. Teď jak jsi to napsala, tak mám dojem, že je to ono (tedy Balneum Hermal). Stejně teď půjdeme na očkování, tak se na to optám a nebo si nechám dát ještě nějaké typy příští týden od té kožařky. Jenže já nevím, co si o tom celém myslet. Kromě dětské doktorky hned na začátku to řešili už dva různí kožaři a nikdo to jako atopický ekzém nadiagnostikoval. Tak nevím, kdo z těch 3 kožařů je mimo. Teď mám doma jen takovou tu pidi maličkou skleničku od Bubchenu - mandlový olej a měsíček, tak zkusím to.
Esterka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 11.09.04 20:02

Moc se omlouvám, nějak nestíhám ten náš seznam sledovat. Tak tedy Jani, všechno nejlepší k narozneninám přeje Esterka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.04 20:20

Jestli máte problémy tak se na ten Bubchen vyprdni, podívej se na složení, čistý to není. Koupej v čisté vodě, max. přidej trochu toho Balneum nebo obyč.olejíček slunečnicový taky z lékárny… no radši nebudu dělat chytrou, když nemám s tímhle zkušenosti.
Přeju hodně úspěchů při běhání po doktorech, zvládněte to nějak. V dnešní době je běžné, že se z dětí stávají alergici i když nemají v rodině genet. zátěž… tak nemůžeš nikdy vědět, z čeho to vzniklo, jestli z nějakýho jídla, z roztočů v kobercích, z psích chlupů… faktorů je asi hodně a až se to „nastřádá“, tak něco propukne, bohužel. Taky čekám, kdy u Marcelka něco začne… manžel má sennou rýmu a alergie na pyly, M. zatím nic, jak měl tenkrát problém s tím očičkem tak to byla „jen"" předzvěst té šesté nemoci, někdy to zánětem spojivek začíná. Mám aspoň čistý svědomí, že jsem pro prevenci udělala vše (kojení, opatrné začátky přikrmování, zdravá strava…), dál už to asi neovlivníme.
Měj se, čau Johanka
PS: Ostatním se omlouvám, že nereaguju… jsem dost "mimo“, třetí den mám bolehlav nevím z čeho a jsem zavalená prací.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.04 20:46

Ahojky Niko,

už jsem si říkala, jestli žiješ :-)))) Díky i Esterce moc za tipy. U Esterky mi to připomnělo, že když jsem s bývalým manželem byla těhotná a ve finále potratila, lovili jsme jména jako třeba Pravdomila Pravdová :-))), známí zrovna taky čekali, tak nám podle knížky vyšel Želibor Chotěbor :-)))) Ale taková Ema nebo Amáálie se mi moc líbí. Klučíčí jména u mě taky vedou Vítek a Denis, ale Tom nechce Tomáše po sobě. Ale Tačmůd to určo nebude :-)))

Esterko, o atopickým ekzému vůbec nic nevím, tak neporadím.

Holčiny, my dneska absolvovali nakupování mých těhu oblečení a košile a kravaty pro Toma. Jsem z toho úplně vyřízená, stydká kost (můj oblíbený výraz „píční“ :-))) bolí jak čert, záda a nohy necítím. Ale byli jsme celkově úspěšní u mě a Tom má jen košili. Kravatu jsme holt nesehnali. Prý kvůli těm hadrům mám podstoupit ještě třetí dítě!!! Tak to jsem řekla, že by mě museli na 9 měsíců hybernovat, abych to přežila :-)))))

No to jsem trubka, vůbec jsem to neposlala.

Tak zatím papa VAT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.04 20:46

V tom článku - viz můj první odkaz - doporučují olej LINOLA. Není to on?
Johanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.04 20:48

Také se připojujeme ke gratulaci, seznámek nemám po ruce, to jsem trubka.

papa VAT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.04 22:59

Ahojky Veroniko a ostatní maminy:)

Nedá mi to nezareaogovat na jméno Vítek, včera jsme doma měli debatu o jméně dalšího prcíka, co snad na sebe nenechá dlouho čekat (už jsme se do toho opřeli, ale protože stále kojím a MS zatím nedorazila, tak to asi jen tak hned nebude:), a pro chlapečka se mi mooooc líbí právě Vítek a říkala jsem si, že tohle jméno nikoho nemůže napadnout:)))) A napadlo:)

Veroniko, je to moc krásné jméno a k vašemu příjmení (brzy i k tvému:) se moc hodí:) Jestli si ho vyberete a Tečka bude chlapeček, tak se snad nebudeš zlobit, kdybychom i my dalšího šmudlu takhle pojmenovali, že ne???:)

Jinak Adámek je šikulínek, posíláme mu pusinku!!!:)

Papa špionka Diny od vedle:)

PS: tip na holčičku zatím nedám, budu přemýšlet:) Osobně se mi moc líbí jméno Kateřina:)

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 11.09.04 23:01

Ahojky,

omlouvám se, že jsem dřív nenapsala, ale měla jsem totálně zavirovaný počítač, až jsem musela povolat švagra, aby mi pomohl se těch sajrajtů zbavit.

Díky za přání k narozkám, nějak nejsem zvyklá to slavit, tak jsme s mamkou byly na palačince a kafíčku (Kajka byla s námi), včera jsem si s druhou babi a dědou dala vínko a jsem docela spokojená.

Esterko, těžko takto říct, zda je to atopický ekzém nebo není. Zkusila bych nějakou dětskou kožní kliniku, já s nima mám nejlepší zkušenosti. V Praze bohužel nevím. Pokud to nemokvá a jsou to jen suché flíčky, není to až tak hrozné. Vím, že to zní děsně, ale pokud by jsi zažila to mokvání, víš o čem mluvím. Pravdou je, že at. ekzém se nejčastěji objevuje v loketních jamkách, na zápěstích, pod koleny, u kotníků, ale já jsem to měla i komplet po celém těle. Co se týká jídla, radím následující: nic ostrého, kyselého (okurky, rajčata), opatrně s některým ovocem (hlavně citrusy), čokoláda a kakao, to jsou potraviny, které to všeobecně zhoršují, ale je potřeba vysledovat, co to může být. U mě např. čokoláda vůbec nevadí. Přímo na tělo dávat pouze čistě bavlněné prádlo, žádné uměliny. Taky to může být kontaktní alergie, nech mu udělat kontaktní testy (mě to dělali na dětské kožní klinice v Brně) a krevní testy (tak se zkoumalo jestli má alergie na bílek, sóju, plísně, roztoče) atd. Nic nemusí zjistit, ale co kdyby. Tvrdí se, že minimálně 30% atopického ekzému má na svědomí psychika. Možná tomu taky nepomohl stres ve školce v minulých dnech.
Zyrtec na svědění je asi v pohodě, Elocom bych používala minimálně, myslím si ,že je to kortikoid, to je hormon a prostě by se to mělo používat málo. Podle mých zkušeností to pomáhá rychle, ale krátkodobě. Rozhodně mazej pouze slaboučkou vrstvičku, ale to Ti asi řekli.
Koupání: Rozhodně nekoupat každý den, někdo tvrdí, že je lepší ob den, ale mě to nevyhovuje, jsem radši, když se opláchnu, ale pouze pod sprchou. Balneum jsem svého času taky používala, ale nemělo by se používat dlouhodobě, protože je podle mě na olejové bázi a olej dlouhodobě používaný vysušuje. Ale pokud to budeš kombinovat se sprchou bude to asi v pořádku. Já Kajku koupu v odvaru z řepíku a nic to nedělá (nezkoršuje). Taky už jsem vyzkoušela kozí mléko, možná přidám fotku do galerky, jak to vypadalo. Byla to sranda. Taky vím, že se do koupele dává škrob, odvary z vloček a podobně, ale s tím nemám moc zkušeností. Byla to na tohle téma velká diskuse, určitě bys to našla.
A jak to vypadalo u moře, zlepšilo se to?
U většiny dětí ekzém mizí v pubertě, mně se to rozjelo a měla jsem možnost poslední hormonální změny ? těhotenství a porodu. Opravdu mi to pomohlo a je to o hodně lepší. Díky Kajce.
Nechci dělat chytrou, chtěla jsem pouze poradit a to jsou moje 29-leté zkušenosti.

Trochu z jiného soudku. Kajka už je skoro bez rýmy, já v tom zase lítám, ale není to nic tragického. Ráno jsme přivezly z opravny kolo, nechala jsem tam sice tisícovku, ale je opravené a seřízené, tak můžeme jezdit, co počasí dovolí. Hned dneska jsme jely nakrmit kačenky.

Veroniko, deníček je moc hezký, Adámek šikulka, určitě se brzy řádně rozkecá, hezky ho naučte něco nepříliš vhodného, aby měl při obřadu, co vykřikovat. Gratulujeme k nákupu těhu oblečení, určitě ho užiješ i při tom třetím těhotenství. J))))

Dobrou noc přeje

Jana a Karolínka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 11.09.04 23:10

Veroniko,

já zapomněla na jména. Kalasika a nejvíce dávaná, jako Jakub, Jan jsou asi jasná. J8 jsem uvažovala o kombinaci dvou klučičích jmen, nejvíc se mi líbiko Jan Jindřich a Jan Svatopluk, je to sice bláznivé, asi bych to nakonec nedala, ale kdo ví. Málem bych zapomněla na moje nej klučičí jméno, to je Matouš. U nás nemožné, protože příjmení taky kounčí na š a moje babička by opět řekla, že je to hrozný stejně jako Milouš Jakeš. Z holčičích jmen se mi líbí Apolenka, Alžběta, Anežka, Julie a Justýna taky není špatná.

Papa

Jana a Kajka

monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 11.09.04 23:23

Ahoj holky!

Takže Jani, taky se připojujem ke gratulantům a přejem vše nej, nej, nej!

Veroniko - to je neuvěřitelné, jak to letí!!! Ty už máš první trimestr za sebou?!!! A co sis koupila tedy krásného na sebe?

S těmi jmény - naprosto souhlasím s Amálií! O tomto jméně jsem už taky přemýšlela, že by se mi pro případnou holčičku moc líbilo. Taky se mi líbí Tina a Táňa. U kluků nevím. Moc hezké je Tomáš a je škoda, že Tom to nechce. Taky se mi docela zalíbilo Vojtíšek a Vítek.

Esterko - k tomu atopickému ekzému - probíhá ve dvou fázích. Ta první je v podobě mokvajících pupínků a je děsně nepříjemná v tom, že hrozně svědí. Po ní následuje druhá fáze, kdy se pupínky ztratí a postižená místa se hrozně vysuší a vytvoří se krvavá suchá místa, která někdy popraskají a udělají se bolestivé krvavé rýhy. Je taky obvyklé, že atopický ekzém přetrvává u dětí až do puberty, kdy se ve velké většině vytrácí a v dospělosti už přetrvává jen u malého procenta lidí. Jako léčba se používá v závislosti na intenzitě postižení buď nějakých šetrnějších mastí (na tu suchou fázi) nebo pudrů (na mokrou fázi) nebo léků s obsahem kortikoidů (což už je docela svinstvo a je lepší se jim vyhnout, což však není zrovna vždycky možné). Já už toho odzkoušela moc, ale nejlepší a nejúčinnější bylo moře!!! No snad Tě někdo bude schopen informovat líp než já. Přeju, aby se ta doktorka mýlila a nebyl to atopický ekzém.

Jinak co u nás nového - užili jsme si s Lukym krásný den na oslavě narozenin u mé kámošky. Ta tam měla i dvě neteře (10 a 8) a skoro vyženěného syna (11 let) a Luky stále někde pobíhal a řádil s děckama a byl tam moc spokojený. Taky se naučil nová slova: baf, pepe (Pepa - jejich andulka), Áďa a Luca (Adélka a Lucka). V týdnu začal říkat teta, děda, baba, gatě. Nočník trénujem a když je bez plíny a bez oblečení, tak chodí normálně sám na nočník (nic nehlásí, prostě jde, sedne si a vyčůrá se). Taky jsme už čůrali a kakali venku na travičku nebo na kanál. No ale v okamžiku, jak má plínu nebo slipy či gaťata, tak to pouští a nic nehlásí a na nočník nejde! :-((( A taky se mi poslední dva dny podařilo nechat při poledním spaní Lukáška samotného usnout v postýlce. Dosud jsem vždycky musela sedět u postýlky, teď jsem nechala otevřené dveře, chodila kolem a něco dělala a on nakonec usnul. Ale vždycky až tak po 3/4 hodině. Dofám, že to vypilujem!!!

Tak to je od nás pro dnešek vše.

Ahoj
Monika a Luky

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 11.09.04 23:30

Ahojky,

Kajka v kozím mléku je v galerce.

Dobrou noc a hezké sny

Jana

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 12.09.04 15:45

Teda to je dneska nekázeň. Koukám, že je připojená Hanka, tak snad bude co číst. Já snad vyženu své chlapce ven a taky se k nějakému psaní vybičuju.
Esterka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 12.09.04 15:51

Ahoj Esterko!
Připojená sice jsem,ale jen jsem rychle přečetla,co je nového a na psaní nemám čas.Čekáme návštěvy,tak honem upéct buchtu,poklidit byt,vyhnat od PC Matesa,abych dočetla novinky.Na psaní se snad dostanu zítra,až bude Klarik spát.
Pa a ostatní se taky polepšete.
 HaK

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 12.09.04 18:23

Já se picnu, právě jsem si omylem smazala ukrutně dlouhý komentář. Už nemám sílu to teď psát znovu. Snad večer. No to mám vztek.
Esterka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.09.04 18:24

Ahojky kočky,

tak jsme zpět z oslavy skorotchýně svátku. Jsem přecpaná až hrůza, ještě, že to můžu svést na těhu :-)))

Díky zatím moc za rady jmen. Diny, samozřejmě, že nebude vadit, pokud my dáme Vítka, tak abyste ho dali taky. Jasně, že ne. Můj bratranec je totiž Vít a říkají mu Víťa, což se mi moc nelíbí, ale Vítek mi přijde daleko lepší. Holčičí Apolenka je taky moc hezká. O Kateřině Kačence jsem taky uvažovala a moc se mi líbí… holt to bude vybírání.

Moni co jsem si koupila? Černé kalhoty úzké s bílým proužkem a k tomu dlouhou košilo-kabátek z lehké látky, té samé jako kalhoty. Je to dost velké, abych tam zatím bříško schovala. To druhé jsou hnědé kalhoty a super vymyšlené na rostoucí bříško. Látka kalhot je do výšky jako bokovky a pak mají dlouhatánský úplet na ohrnovaní, který roste pořád s bříškem. Super věc, která mě moc nadchla a k tomu elastické triko s dlouhým rukávem, které je ze dvou vrstev. Jedna světle hnědá a druhá tmavě. V tomhle je už bříško celkem vidět, takže na zítřejší den jsem zvolila tu první variantu. K ní si ještě dokoupím bílou košili a jestli mi hrábne, tak i kravatu a budu za čupr těhulku. Viděla jsem to totiž v jednom katalogu, který mi ukazoval ten prodavač, kde jsem to kupovala.

Včera jsem vám chtěla psát SOS, hlavně Esterce, protože si snad matně vzpomínám, že Kája měl prokousnutý jazyk? My ho totiž taky měli. A jak jsme se k němu dopracovali? Tom přitloukal nějaké obrazy a měl schůdky. Adámek samozřejmě je taky nutně potřeboval a nějak prostě sletěl asi z druhého schůdku, že si cvaknul bradou o schůdek a ještě prokousl jazyk. Byl statečný, za chvíli na to zapomněl, ale v noci. Ojojoj, to byla síla. 2 x se vzbudil a byl k neutišení. Asi mu to nateklo, tak po půl hoďce pláče jsem ho vzala k TV a tam hned přestal a usnul. To samé se opakovalo za hoďku, tak to jsem šli k TV hned a bylo po pláči. Nevím, co na to dát, ale asi spíš nic, co myslíte? Je fakt, že teď už je v poho, ale v noci jsem z toho byla zoufalá, protože jsem nevěděla, jak ho utišit. Nic nepomáhalo.

Teď kluci venčí Aimy, tak mám chvilku. Nejradši bych hají, ale na šňůře je prádlo a v koši taky.....to jsou ty radosti partnerského soužití. My s Adámkem měli věcí málo na žehlení a když už, bylo to za chvilku hotovo. Ale ono mi to neuteče.

Apropos, mam tu na stole svatební oznámení. Sice nedopadlo tak, jak jsme chtěli, moc jsme si neporozuměli, ale necháme to tak, jak to je. Jsou tam jen jména a datum. Původně tam mělo ještě být „Řekli jsme si ANO“, ale to prostě vypadlo. Vzhledem k tomu, že to chceme posílat až poté, je to jedno a takhle mi to přijde nejobyčejnější, já totiž moc ozdůbky a veršíky a takový blbosti moc nemám v lásce.

Jdu se na chvilku natáhnout, než ten můj malej mordýř přijde.

papa VAT

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 12.09.04 20:04

Ahoj,
tak se to pokusím začít sepisovat hned, ale kdo ví, kdy to odešlu.

Když jsem vypudila kluky ven, tak mi fakt nastal čas na odpočinek. Vyluxovat, vytřít, umýt koupelnu, kuchyň, zrcadla, vyndat-nandat myčku, zašít psovi pelech, upéct buchtu a ještě jsem udělala nechutnou věc - umyla jsem pouze sprejem okna ze špinavější strany. Večeři za mě naštěstí (aspoň pro část rodiny) uvařila žlutá pr…l = McDonalds. Pak jsem si kvůli oteklým nohám naordinovala „rauchpauzu“. Vůbec v poslední době mám takové „těhotenské“ potíže. Oteklé nohy, stálá únava, chutě, střevní potíže… Mám teď spoustu společných témat s těhotnou „dcerou“. Akorát ty střevní potíže máme opačného rázu. Chudinka má zácpu. Nevíte někdo o nějakém přírodním triku, jak se toho zbavit? Já jí v pátek odsypala sušené švestky, ale neexistuje ještě něco jiného? Docela jsem čubrněla jaké má už bříško. Je v cca 10 tt. Mě to teda absolutně nadchlo, jí už asi míň. Fakt normálka těhotenský bříško.

Jméno Vítek je teď asi docela častý. Zrovna tenhle týden jsem potkala ve školce jednu maminku a mají měsíčního Vítka. Včera jsem byla s dětmi na té narozeninové párty a bráška malého oslavence se jmenuje Max a moc se mi to zalíbilo. Mimochodem děti tam řádily na zahradě jako divé a hezky si to užily. Já moc ne, protože jsem neustále lítala za Kájou. Ten výběr jmen mi připomněl básničku z dětské knížky o výběru jmen pro králíčata. Tady je.

Paní Trávomila má dvojčata

To je přece důvod k slávě!
U Králíků v husté trávě
příbuzní se sběhli právě,
jména radí prozíravě.

Mávl rukou děda Čenda:
„To je štráchů! Přece Zdenda!
No a Renda. Nebo Jenda?
Ostatně - což takhle ČENDA?“

Vrtí hlavou teta Hilda:
„RAdši Matylda. A Vilda.
Nebo Klotylda a Milda?
A co … napadlo … vás HILDA?“

Po ní nejmladší strýc Saša:
„Ba ne, Máša! A kluk Váša!
Nataša? A možná Dáša!
Poslyšte - anebo SAŠA!“

Takže Veroniko, což takhle Esterka?? :))) Doufám, že jsem se tímhle nedotkla PetryK. Mimochodem má opět nějak dlouhý výpadek v přispívání. DOufám, že je u nic hvše v relativním pořádku. Taková Gabča a Darina nás už asi definitivně opustily.

Pověřila jsem Tomáše, aby nás jeho kamarádka objednala na kožní do Motola. Tak uvidíme. Vyhodila jsem krabičku od mastičky a z nápisů na tubě nejsem schopná poznat, zda to je nebo není kortikoidní. Doktorka mě rozhodně nevarovala. Hele, můžu mu to z vlastní libovůle vy:,–(it? Kája má dnes „průjem“ prostě skoro přikaždém čůrání zatlačí a vykaká se. A není to úplně pevná konzistence. On ale pokud hlásí, že se mu chce, tak nikdy nerozlišuje, co hodlá „vyrobit“. Ale ovládá slovo kaká. Jednou o prázdninách šla máma na záchod (čůrat) a Kája jí vyděl tam odcházet. Potom se zjevil HOnzík a volal, kde je babička a z vedlejšíh pokoje křičel Kája: „Kaká!“ Takže Šulda má asi pravdu, že už nemůžeme vědět, co na nás na dalším srazu děti prásknou.

Včera jsem volala ségře, abych se optala, kdy se vrací naši s jejím Kubou od moře. A ta mi jen tak mezi řečí sdělila, že máma od pondělí nastupuje do školy. Vzteky jsem jí zavěsila telefon. Od července je máma v důchodu. Slíbila, že mi bude ten poslední rok mých studií hlídat děti, až budu ve škole. Já kráča jí to sežrala a zahodila všechny kontakty na „hlídací centra“ v Budějovicích. Navíc v té době je Tomáš v Americe, takže mi nemůže pomoct opět on a taky už nemá žádnou dovolenou. Dneska ráno volala, že prý slyšela, že se zlobím, tak prý tam půjde jen v pondělí a zruší to. S klidem jsem jí sdělila, že si poradím. sama. Nakonec jsme se ale domluvili, že je to jen nějaký záskok a ukončí to do doby, kdy půjdu do školy. Tak snad. Na jednu stranu jsem se trochu uklidnila. Na druhou pořád nechápu, jak mohla zapomenout, že jí budu potřebovat.

Tak já už jdu pomalu vylovit děti z vany, protože tam právě vlezl Tomáš, a to vždycky „špatně“ skončí. Okamžitě ho totiž zlijou vodou od hlavy až k patě, on se naštve, začne na ně řvát. Já to nechápu, proč je nezarazí ještě v klidu, když to zkusí poprvé. Ke mě si to nedovolí. Prostě matka Herodeska. Kdepak vězí druhé naše Herodeska Ivča?

Tak čau a pište!
Esterka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 12.09.04 20:14

TAk a teď mě picne ještě jednou. Ono se to předtím nesmazalo, jen se otevřelo emimčo ještě jednou a bez toho a toho starého jsem si nevšimla. Až teď po znovu sepsání, resp. odeslání. Já jsem fakt už absolutně mimo.

Ještě jsem si vzpomněla, že jedna známá má holčičku Rozárku, taky hezký.
Esterka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.09.04 20:36

Ahoj Esterko,

máš pravdu, Esterka je super jméno a nezlob se, Adámkovi občas říkám Ty moje Esterko - hysterko :-)))) Tím nemyslím, že bys Ty byla hysterická, jen se mi to rýmuje. Asi si ty tipy už začnu psát, abych je nezapomněla. Max. Také super, jen si neumím představit zdrobnělinu. Kolegyně má v rodině Maxe a říkají mu Maxiku, což se mi moc nelíbí. Ještě aby mu děti říkali masoxíku :-))) To je teď momentální úlet. Měla jsem známého Maxmiliána a říkali mu Maxa nebo Maxo.

S tou zácpou mi povídej, to je síla siloucí. Pedikérka mi říkala, že prý na lačno ráno vlažnou až lehce teplou skleničku vody se lžičkou soli…Sama jsem to ještě neaplikovala, ale asi bych se z toho zbli… Prý se má pak zůstat doma a ne hned někam běžet ven. Tak to je jedna z babských rad. Někdo radí jen teplou vodu bez soli.

Adam má rýmu jak trám. Počítám, že ji chytil při spaní, když spí pořád odkopanej. Nudle mu tečou až hrůza. Sem tam smrkne do papírovýho kapesníku, ale většinou ne. Tak nás zase čeká super noc.

Jasně, Ivčo, říkals, že se snad připojíš, kde se touláš?

papa VAT

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 12.09.04 20:46

Ahojky,

my jsme dneska měly den nic moc, hlavně proto, že u nás bylo celý den pršlavo, Karolínka vstávala v 7 hodin (na ní je to brzo, obzvlášť, když večer usnula až ve 21.30), odpoledne si schrupka pouhou hodinku. Obě máme rýmu jako trám, já mám hlavu celou dunivou, Kajka odmítá smrkat (umí to), tak musíme odsávat. Naštěstí u toho neprotestuje. Vždycky měla rýmu takovou vodovitou, tohle je ale hlenovité a z nosu to samo nevyteče. Snad jí to nenateče do oušek.
A aby se to nepletlo, začalo mě ráno bolet prso. Nejdřív jsem myslela, že to nic není, ale postupně bolest sílí, prso tvrdne, myslím si, že je to počínající zánět. Vůbec nevím, co s tím. Zkouším teplo-studené zábaly, jsem zvědavá, co to ráno udělá.

Esterko, myslím, že Elocom můžeš v klidu vy:,–(it, já žiju bez kortikoidů už 4 roky a není to problém.

Veroniko, tak to prádlo Ti nezávidím, přesně to jsou strasti partnerského života. Já si užívám pohodu, kdy mi nikdo nedělá doma takový nepořádek (ne, že by dělal, ale jeden dospělák navíc je znát), mám méně prádla, nemusím tolik nakupovat, ale na všechno jsem sama a večer mi bývá smutno.

Psala jsem provokační zprávu Šulánkovi, zatím se neozvaly. Jakmile se ozvou, ihned podám info.

Jana a Karolínka (dneska bez problému usnula ve své postýlce)

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 12.09.04 22:57

Ahoj Jani,
zkus na to prso dát tvaroh v plínce. A možná by pomohlo zkusit to i nahřát a odsát, resp. odstříkat. Mě začalo jedno prso po odstavení bolet po 2-3 týdnech. Maličko jsem to odsála a bylo to v poho. I když to mělo asi slabší průběh než u Tebe. Držím palce, aby to rychle odeznělo. Vím jak to bolí a cítím s Tebou.
Esterka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 12.09.04 23:02

Esterko,

díky. Zkusím ten tvaroh, odsávání nepřichází v úvahu (nemá odsavačku) a odstříkat to nejde. To samá radily holky v diskusi, tak doufám, že to zabere.

Jana

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 12.09.04 23:43

Ahoj!

Nebudu psát dlouhý komentář,neboť mi je mizerně.Stále soplím a soplím,třeští mně hlava a bolí mě celej člověk.Blbý je,že si nemůžu vzít nic pořádnýho,jako třeba Brufen,protože nevím,jestli se náhodou nezadařilo.Dnes jsem 28.DC a zatím nic,ale neřeším to,protože cyklus mám i 32 dní.Jen nevím,na čem jsem a to mě štve,protože se tady třeba marně trápím a ta mrcha si přijde,až mi bude dobře:o (((((.

Jani,to je teda věc,zánět prsu takhle dlouho po kojení.....Mys­lím,že bys měla dávat jen studené obklady,protože studené zánět mírní a teplé ho zhoršuje.A tvaroh je bezva věc,to určitě zkus.I ten Paralen nebude na škodu.Asi budeš mít těžkou noc a držím palečky,aby babské rady zabraly a zánět byl fuč.

Veroniko,jmen mě napadla spousta,některá tu už padla i vícekrát.Zítra nějaká písnu.
A Adámek taky soplí??????Co to tu máme za epidemii?Že by ta chladná podzimní rána?

Jdu padnout za vlast(rozuměj do postele),doufám,že zítra bude líp,Mates bude v práci a budu se muset starat sama.Naštěstí mám oběd v jídelně,takže nemusím vařit.

Zítra ahoj
Hanka a Klárka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 12.09.04 23:49

Ahoj Jani,
já tu diskusi četla jen letmo. Taky někdo radil jogurt, ale o tom jsem nikdy neslyšela. To odstříkání hrozně bolí, teda aspoň mě tehdy bolelo. Musela jsem to vždycky aspoň hodinu nahřívat, než to prso aspoň částečně změklo. Neradí se vlhký teplo. Ale já stejně nejdřív prso sprchovala horkou vodou a pak jsem si žehličkou (nedávno jsem někde v TV viděla, že to lze i rychleji udělat v mikrovlnce) nařívala ručníky a do těch prso ze všech stran balila. Doktor mi tehdy dal ampule oxytocinu. Měla jsem pokyny - nejmíň půl hodiny nahřívat, šňupnout si do nosu ze hřbetu ruky oxytocin a po půl hodině teprve kojit. Tehdy jsem celý den nedělala vlastně nic jiného, než jsem nahřívala prso a kojila. U nás je to fakt jak u feťáků, mám ještě jednu ampuli toho oxytocinu v ledničce. Dokonce mám momentálně doma i ten tvaroh, odsávačku taktéž. Kdybys bydlela blíž, tak ti můžu plně posloužit. Takhle s tebou můžu jen na dálku soucíti. Tak ať skalnaté prso přestane dělat blbosti a rychle se umoudří. Přeju dobrou noc, i když to asi moc klidný spánek nebude. Navíc vás trápí taky nudle. Ach jo. Taky to mohlo všechno přijít dřív, aby ti mohl pomoct ještě manžel. Ale nemoci si holt vybírají vždycky nejméně vhodnou dobu. A po večerech nesmutni. Brzy se určitě všichni uvidíte a zase bude dobře.
Esterka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 12.09.04 23:53

Dobrý večer,

na prsu mám tvaroh s bílým jogurtem (měla jsem doma pouze na strouhání, tak jsem to raději smíchala), zdá se, že to trošku polevuje, ale jásat budu raději až ráno. Taky mám v sobě půlku Paralenu, výhodou je, že můžu všechny léky, ale nejsem jejich příznivcem, tak toho do sebe moc necpu.

Hani, přeji, ať se netrápíš zbytečně a miminko tam je. S těmi vyrózkami je to pech, Kájulka začíná i kašlat, tak nevím, jestli zítra nepůjdeme k paní doktorce.

Všem marodům přejeme brzké uzdravení a těm ostatním, ať na ně nic nesedne.

Dobrou noc

Jana a Kájulka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 13.09.04 00:05

Jo jo Veroniko, Esterka-hysterka. Už několik dětí (odrostlejších) mých kamarádek si myslelo, že se tak fakt jmenuju. Jeden bývalý se zase s oblibou bavil slovy, která končí „stejně“ jako moje pravé jméno, tedy Iva - Ivka. Takže časté oslovení bylo třeba Ivka naivka, Ivka citlivka, Ivka lenivka, Ivka marnivka, Ivka protivka atd. Vtipálek. Já už jsem ale těmi dvěmi jmény tak zpitomnělá, že když jsme si teď potykávaly s ostatním maminkami na té dětské párty, tak jsem se zarazila, protože jsem nevěděla co říct, jak se jmenuju. Nedávno v tom nastal opět zmatek. Tomáš potkal sousedku, ta něco chtěla a on jí řekl : Dojděte si za Esterkou. A ta chuděra neměla tušení o kom je řeč. Před časem jsem si už i začala zahrávat s myšlenkou, že si nechám změnit jméno. Kromě mé původní rodiny mi pravým jménem snad už nikdo neříká. Za chvíli budu schizofréní.

Pravá Ivka se nám asi zatoulala v pohádkovém Jičíně. Že by Rumcajs???
Ahoj Esterka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 13.09.04 10:14

Dobré ráno,

u nás nic moc nového, rýma stále veliká, ale docela jsem spala, prso nezlobilo. Ráno jsem volala holčičandě, řekla, že jsem udělala vše předpisově, podle ní, by se to mohlo do 2 dnů srovnat. Stále chodím se studeným obkladem.

Informace z Korfu:

JANA: Ahoj, tak jak je? Už jsou holky zdravé? TAdy prší a je zima. Obě máme rýmu, na éčku nic nového. Užívejte si teplíčka. Jana a Kajka

ŠULÁNEK: Ahojky holky, je tady skvěle, teplo tak akurát, moře super a holčičky nadšené a snad konečně zdravé a já taky, chytla jsem to od nich. Komáři nás trápí, holky i já jsme celé poštípané, vypadáme úžasně, asi jako Mojánek v Chorvatsku. Spáleniny žádné, i když jsme to hrotili včera celý den. Nika usne i na pláži, Gabi ne. Zdravím éčko. R+V

Toť od nás prozatím vše.

Jana a Kajka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 13.09.04 10:50

Ahoj holky,
tak koukám, že opět pusto a prázdno. Dovolenkuje se evidnetně moc rodin najednou. Je to tady znát. Zbytek navíc marodí. To je teda pech.

My dnes měli při příjezdu do školky opět pěknou scénu. Honzík se najednou v autě rozbrečel a prohlásil, že tam nejde. Jenže já už byla nekompromisní. Zařídila jsem mu návrat mezi známé děti a k oblíbené paní učitelce a víc ustoupit nehodlám. Odcházel jsem ovšem úplně rozklepaná. Ale spíš vzteky. Jeden chlapeček slavil narozeniny a ostatní mu zpívali písničky. Chudák oslavenec neslyšel nic jiného než brak našeho Honzíka. Navíc rozbečel ty maličké tříleté děti a to mě fakt naštval. Byla jsem tam skoro půl hodiny a pak prostě odešla. Doufám, že od zítřka ho začne zase ráno vozit Tomáš a já budu takových nervů ušetřena.
Esterka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.04 13:18

Ahojky,
hrozne se omlouvam, ale fakt nestiham pripojovani na net. Denicek jsem ale prelouskala, jen nevim, zda budu schopna smysluplne reagovat.

Kazdopadne preji brzke uzdraveni vsem zdejsim marodum, u nas nastesti zatim bez rymy.

Verco, to je parada, jak jsi si nakoupila, ja jsem udelala v tydnu zatah do H a M a nakoupila si trika, ktera by mi nekoncila nad pupikem, jen me to stalo skoro 1500 a to koukal i David trochu prekvapene, ale aspon mam co na sebe. Kalhoty zatim mam, neco v pase na snurku, neco tehotenske z minula i pucene od kamosky. Co se tyka jmen, tak ti asi moc neporadim, protoze my byli dost zoufali co vybrat. Vitek je ted dost popularni, ale k vasemu prijmeni se hodi hezky. Co se tyka holcicky, tak se mi libi taky Johanka, Nela. Ted uz me vic nenapada, ale zkusim jeste juknout do chytre knizky.

A jak se mame my? Uz zacinam pocitovat tehu problemy, kdyz jdu rychle, kdyz uklizim nebo hodne taham Ondru, tak me pak boli brisko a to je dost neprijemne. Frekvence curani je taky docela zvysena. No a o brisku ani nemluvim, tipuju tak 6 kilo navic, ve stredu jdu k doktorce, takze se pravda pekne ukaze. je fakt, ze si dopravam sladke ve vetsim mnozstvi nez je zdravo. ted jsem prave sezrala cele Kolonady. hekturek kope jak zbesily, ale jsem rada, aspon o nem vim. Holky, co uz tu mate 2 deticky, jaky byl druhy porod?? mely jste to rychlejsi, jednodussi? Uz o tom obcas zacinam premyslet, jak to bude asi tentokrat probihat, tak klidne informujte, snad to nevadi ani ostatnim holkam.

Petrus, to je skoda s tim UTZ, ze nevis nic poradnyho, tady je to preci jenom o necem jinem. vse ti detailne popisi, proste parada.

Katko, super jak Tomasek zvlada pani na hlidani, myslim, ze to na nem zadne stopy nezanecha:-)). To je ale drzost s tou prohlidkou tveho domecku!

Jeste myslim, ze jsem chtela spoustu veci napsat, ale nemuzu si vzpomenout, haha, uz je to se mnou sila.

Mejte se krasne

Irena 25tt. a Ondruska

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 13.09.04 13:53

Ahoj Irenko,
myslím, že s druhým porodem je to stejně individuální jako s tím prvním. Někdo rodí rychle někdo ne. Já měla druhý porod snazší. Ráno mě začalo pobolívat břicho jako při MS, ale hrdinně jsem spala dál. Pak jsem si v takovém tom polospánku uvědomila, že je 29., což byl den, na který mi vycházel porod podle mých výpočtů (v teoretické plodné dny nebyl T. doma), tak jsem se radši vykopala z postele, stejně mě už tahal ven Honzík. Během dopo se ukázalo, že jsou to fakt bolesti od stahů, ale nepravidelné. Tak jsem se v klidu naložila do vany. Jenže Tomáš pořád trpěl utkvělou představou, že mu porodím doma a tak mě pořád „buzeroval“, že bychom měli jet. Já jsem ještě v klidu stihla poklábosit s několika kamarádkama po telefonu. Pak už bolesti byly pravidelné. Tak šel Tomáš vyvenčit psa a vzal sebou Honzíka, abych si mohla v klidu funět. V době stahů mě docela otravovalo, že mě Honzík různě chytal za nohy, ruce atp. a něčeho se domáhal, nebo mi něco neodkladného sděloval. Po jejich návratu jsme dobalili pár věcí, zabalili tašku pro Honzíka a jelo se. To jsem ještě pořád telefonovala na všechny strany, i když už jsem chvílemi musela hovor přerušit a zafunět si. Předali jsme Honzíka Tomášově dceři. Do porodnice jsme dorazili přesně v poledne, pak vyšetření a sepisování dat. Klistýr, sprchování … Ve dvě jsem šla na sál. Vodu mi museli píchnout. Teprve tam mi už začalo být docela blbě od stupňujících se kontrakcí. A ve 14,47 hod Kája vykoukl do té krásné, prosluněné neděle. Minulý týden jsem mluvila s jednou čerstvě rodící maminkou ze školky a ta říkala, že druhý porod byl mnohem horší. No tak si vyber.

Já ti to taaak závidím! Hele a kde bude Ondra až budeš rodit? Jsem moc zvědavá, co bude na mimčo „říkat“.
Ahoj Esterka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.09.04 14:01

Ahojky!

Esterko,Jani,I­ren,jdu Vás podpořit v psaní.

Tak máme první větší úraz.Si takhle vysávám a najednou z pokojíčku slyším ránu.Bylo mi jasné,co se děje,neboť se Klárka houpala na houpacím koni.Joooo.Přepadla přes něj a řvala,pusinku okamžitě zalitou krví.Čapla jsem ji,letěla do koupelny a snažila se jí vyplachovat pusinu studenou vodou.Zuby jsou,zdá se,v pořádku,jen ten horní ret…Vypadá jako černoška,má to celé napuchlé.Chuděrka moje,sama chtěla zalézt do postele,já si lehla k ní a ona asi do 10 minut usnula.Chodím na ni pořád koukat,ale snad to bude v poho,jazýček oteklý není a na hlavičce žádná boule nebyla,tak to snad odnesl jen ten horní ret.
No,ona si o to ale už dlouho koledovala.Na tom koni děsně vyvádí,kdo ji vidí houpat se poprvé,má strach,že přepadne,protože to není žádné něžné houpy,ale ona se houpe fakt hooooodně.

A co náš víkend?
V sobotu jsem jeli na ten 20 km výlet na kole.Vyfasovali jsem itineráře a už se jelo.Ráno byla děsná kosa,Klárka byla pěkně nabalená,ale i tak měla studené ruce.Navíc se na jedné zastávce počůrala a já s sebou neměla rezervní punčošky,jen kalhotky.Ale pak už jsme vyjeli na sluníčko,oteplilo se a beruška se zahřála.Na další zastávce bylo občerstvení a hlavně houpačky a to zdarma!!!!To bylo něco.Kláru jsem odtud nemohli dostat.Pořád jen „houpy,houpy“a „gaga“,byl tam totiž i kolotoč s kačery,však víte,jak se zatáhne za páku a zvednou se nahoru .Po hodině houpání a vysedávání v kačerech byl čas jet dál,do pohádkového lesa.Místní strašidla už byla pěkně namazaná,což Klárce vůbec nevadilo.Házela míčky do otvorů,kroužky na tyčky a dostávala bonbóny,které pluly do kapsy nám dospělým.Klárka dostala náhradou gumové medvídky.
Pak honem ještě pro diplomy a medaile za dosažení cíle a šup domů.Klárka se vyspala a pak jsem šli opět na náměstí,kde byla spousta dalších akcí.Večer jsme koukali na polykače ohňů,Klára vždycky mrkala,když chrlili plameny,asi se trochu bála.Pak zpívali Abba revival,jenž už bylo hodně hodiny a my šli domů.Z balkónu jsem pak ještě všichni zkoukli krásný ohňostroj,umyli se a všichni usnuli.Nejdřív Mates,pak Klárka a nakonec já.
Budíček byl až v 8 hodin,mě třeštila hlava a bylo mi nanic,ale přemohla jsem se,vylezla z postele a všichni společně jsem šli mrknout na výstavu slepic,králíků,ka­čen a taky krůt(hudry,hu­dry,fakt to tak znělo:o ))))).Klárce se zvířátka moc líbila.
No a aby toho nebylo málo,ještě nás čekala výstava fotografií,obrazů a plastik,kterou pořádali naši známí.Moc jsem to nestihla obhlídnout,neustále jsme totiž chodily čůrat,kakat a papkat dobroty,které byli nachystány spešl pro děti.
Odpoledne přišli jedni kamarádi,pak další i s potomstvem,pak dvoje rodiče,no,bylo toho až až.Prostě nabitý víkend,ale bylo to příjemé a my se rozhodně nenudili,jak to (občas) bývalo dřív,když ještě nebyla na světě Klárka.

Mně je dnes mnohem lépe,přežívám i bez Brufenu,MS zatím nic,ale vůbec nic necítím,takže asi brzy dorazí.S Klárkou mě totiž docela bolelo břicho a pořád jsem čekala,kdy dorazí MS,tentokrát nic necítím.

Veru,ještě k těm jménum…
Mně se ještě docela líbí Jonáš,Martin,On­dřej,Jakub,Ma­rek,Radim,Šimon.
A holčičí jména…Kateřina,Da­niela(moje favoritka,ale Danču už má ségra,takže smůla),Adélka,De­nisa,Eliška,Ha­na(si musím přihřát polívčičku,že jo,Esterko),Sára a taky Veronika.
Spousta z nich už tu padla,je fakt,že jsou to obyč jména,ale já bych asi nezkousla nějakého Mikuláše,Kvida či Evženii(jmenovaní prominou:o ))))).Jsem prostě konzervativní a taky si říkám,aby se jména později líbila samotným dětem.
A když jsem u těch jmen…Kámoška se vdává a bude si brát kluka s příjmením Semerád.Hádejte,jak na něj dřív pubertální spolužáci pokřikovali?Taky to jejich děti nebudou mít lehké.

Jani,tak zánět je snad na ústupu a prso moc nebolí.A je to normální,takhle pozdě po skončení kojení????Co na to říkala Dr?
Virózy pěkně poletujou,asi jim,potvorám,svědčí ta ranní kosa.

Esterko,já už se dopředu děsím těhle srdceryvných scén ve školce.Třeba až Honzíka bude vozit do školky Tomáš,bude v pohodě.Sama vidím,jak mě někdy Klárka vydírá a s ostatními je v pohodě.

Iren,týjo,to už musí být slušný pupík,25.týden,to je 6.-7.měsíc,ne?Jo,pěkně se Vám to s Hektůrkem krátí.
Tak se šetři a užívej pupíku.On Tě ale asi Ondrášek moc nenechá,co?

Jdu postavit na kafe.Klárka chrupe a zdá se,že ji napuchlý ret nijak nevadí,uvidíme,jak se na to bude tvářit,až se probudí.

Pa HaK

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.04 14:05

Ahoj Esterko,

tvuj druhy porod zni docela fajn. ja rodila Ondru asi 13 hodin, tak doufam, ze to bude kratsi.

Ondru dame asi k nasim, nebot tchyne nejni moc schopna v tomto ohledu, takze teda urcite u nasich. David opet u porodu bude, to je jasny.

Zatim je ale sourozenec Ondraskovi dost ukradeny. Akurat vi, ze v brisku mam mimi, ale vic ho to nebere. Tak uvidime za ty 3 mesice, az vyjukne na svet, jojo to bude teprve ten spravnej frmol, co?

papa
Irena

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.04 14:10

Teda Hani,

posilame Klarce pofoukanicko, to musel byt rev. Snad se vse na pusince rychle zahoji!!

Jinak mas pravdu, uz zacinam 7. mesic, uf.

Drzim palecky at se MS nedostavi, me taky nic nebolelo ani jsem nic necitila, tak to treba vyslo, ne?:-)

Irena

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.09.04 14:22

Ahoj Iren!
Dík za pofoukání.Jo,řev to byl a strašný.Mně jí bylo tááááák líto,kočičce malé.Jenž ona je to zbojnice,ničeho se nebojí,vyleze,kam se dostane,při tom houpání občas i zaklání hlavu a chechtá se u toho,prostě neví,kde je hranice bezpečnosti.Dou­fám,že už se nebude houpat tak bláznivě,jinak ten kůň půjde z domu!!!!

A ještě mám dotaz ohledně těhu.Měla jsi začátek těhu jiný než u Ondry?Já si pořád říkám,jak to bylo u Klárky,ale na druhou stranu…podruhý může být všechno jinak,jak je to i u porodů.

A druhý porod bývá prý v naprosté většině případů opravdu snažší než první porod.Dokonce mám i známou,která kdyby neležela ve špitále,protože přenášela,tak by asi těch 20 km nestihla dojet.Začli jí bolesti a tatínek jen tak tak dojel.Jestli budou mít třetí dítě,tak snad porodí ve spánku:o )))))).
A jak to bylo s Ondrou?

Pa HaK

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.09.04 14:24

Aha,tak jak to bylo s Ondrou jsem se dočetla výše…

Pa H

KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 13.09.04 15:00

Ahojky Hani,

já teda to druhý těhotenství mám úplně jiný než u Matyáška, při něm mi vyrostly prsa snad o dvě čísla a děsně mě bolely, v podbřišku píchalo a teď vůbec nic. Takže neztrácej naději, třeba to vyšlo. Bylo by to príma.

Jinak ten Klárčin pád vypadá hrůzostrašně, naštěstí to dopadlo relativně dobře. Teď jsem ráda, že jsem toho koně nekoupila. A že jsem to měla v plánu..

Máťa ječí, jdeme na koníky. Tak zatím ahojky Káča a spol.

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 13.09.04 15:27

Hani,

ten pád vypadá hrozně, hlavně, že se Klárce nic závažného nestalo. Koukám, že jste si víkend náramně užili. Já si moc dobře vzpomínám, než jsem zjistila, že čekám Kajku, že jsem začala dělat hromadu věcí, co už dlouho ne, ráno jsem cvičila, měla jsem pocit, že žiju naplno. A ona mi energii dodávala Kajka!!! Tak třeba ten naplno prožitý víkend je dobrým znamením.

Jana a Karolínka (chrupkající)

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 13.09.04 15:57

Ahoj,
teda chudinka Klárka, snad to bude rychle dobrý. Ono se to v puse rychle hojí. Kája má koně na chalupě a mě může klepnout, když vidím, co na tom vyvádí. Hlavně jak děsně se houpe dozadu. Je mi jasný, že pád z koníka je hotový hned. Adámek má kousanec do jazyka, Klárka rozražený ret. Nějaká krize dutiny ústní!

Kája spí a spí a spí.Jdu ho vzbudit, jinak ho večer neuspím, resp. ho u toho budu muset přerazit. Jen jsem vám chtěla napsat právě objevenou novinku. Od 30.9. do 3.10. je v Praze v Letňanech veletrh hraček. Ještě od prvního je k tomu Zoo expo a celou dobu Model Hobby. Je tam spousta doprovodných programů. Já tam určitě s dětmi vyrazím a snad se mi tam podaří nepozorovaně pořídit zbytek „Ježíška“. Koukněte na www.hracky.cz/veletrh.
Vyrážíme na nákupy. Honzík opět ze všeho vyrostl.
Ahoj Esterka

BaM
Kecalka 370 příspěvků 13.09.04 15:58

Ahoj kočky a koťata!

Dlouho jsem tu zase nebyla, ale dneska se mi podařilo vše ?dočíst?

Veroniko, jmen už tu padla strašná spousta. JE to fakt těžký. Někdy mi připadá, že bych potřebovala mít tak 20 dětí J))))) Anežka měla být Kryštof, ale dneska už bych to nevybrala. Kryštofů běhá všude spousta a to se mi zrovna moc nelíbí. Můj dnešní favorit je Štěpán. Vítek je ale taky moc hezký jméno! No a holčičku fakt nevím. Anežku vybral Martin a tak na něm asi nechám i dalšího potomka?..Líbí se mi Anička, jen v našem případě už by to byl docela chaos Anička-Anežka.

Esterko, Elocom mám doma a opravdu je to kortikoidní mastička. Měla by být ale hodně šetrná. Kožařka mi ji předepsala i když jsem kojila, tedy s tím že mazat jen úúúúúplně malililinko a jen tak dva tři dny. Já mám ten ekzém opravdu jen malino občas v podpaží a bylo to asi kontaktní po deodorantech. Anežka měla fakt ošklivý ekzém v 3-5 měsících a v dokumentaci měla ?atopický ?????. Taky prostě nevěděli co se z toho ?vyloupne?. My koupali jen v SebaMedu a mazali olivovým olejem (klasický panenský) Pak to prostě přešlo samo, naštěstí! S alergiemi všeobecně je to ale trampota. Já jsem alergická na pyly od první třídy. Do té doby ani Ň?..
Tak držím palečky, at se to brzy spraví!

Hani, Petrus, my si taky nenechali záměrně říct jestli budeme mít holčičku nebo kluka. V porodnici jsme tím byli taky skoro za exoty, ale bylo to aspoň napínavý a sestřičky se skoro sázely co že to bude J)))) JE pravda, že jak psala Hanka, první 2 dny jsem Anežce neuměla říkat jménem. A protože jsme si nějak víc přáli kluka, říkali jsme jí celé těhotenství Kryštofe. Jaksi jsem si nepřipouštěli variantu že to bude holčička. Martin dokonce když si pro Any přišla sestřička a já zrovna kojila, řekl, že ?HO pak přinesem?. Nemohl se vůbec přehodit. Teď už jsem přehozeni až jéje a nedovedu si představit že bych měla kluka. Už jen to čůrání jak popisovala Esterka?..J))))))))

U nás celkem v pohodě. Anežka kecá neskutečně a opakuje úplně všechno. Martin ji taky naučil ?mamka Blanka? a když jdu z práce tak běží, volá a je k sežrání. Taky ji naučil kolik jí je let (říká že dva).
S nočníkem už to je úplně v pohodě, jen v sobotu si učůrla do kaťat. Nebylo to rozhodně všechno a zbytek šel do nočníku. Tak doufám že nebude nastydlá.

V práci toho mám teď až nad hlavu?ten výlet na Rábí minulý týden se nám nevyplatil ? makáme tu teď všicni jak šroubečky?..

Mějte se skvěle!

Pa Blanka+Anežka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 13.09.04 16:23

Ahojky kočky,

celý den se sem nemůžu dostat, až když jsem restartovala PC, tak to šlo.

To se nám s nemocema roztrhl pytel. Tak brzké uzdravení.

Ráno jsem si oběhla obvoďáka a myslíte, že mi aspoň změřil tlak? Ani boh, byla jsem hned pryč.
Celý den je tu kolotoč, že nestíhám.

Adámka dnes hlídal Tom, vzal si dovču, babi jela do LB k zubaři. Stavili se tu za mnou a to je vám najednou jinej pohled, když za mnou přijde do práce, je to prostě velký chlapík. Od kolegyň z marketingu dostal i auto, ale to jsem si musela vzít já, držel se mě jak klíště a ukazoval na dveře, že chce jít pryč. U mě v kanclu už byl poho, nakreslil mi obrázek, k tomu jsem mu domů přibalila fixy, tak byl maximálně nadšený.

V noci mi zas bylo ouvej, letěla jsem na WC, ale ble jsem neměla co. Už je to 12+5 a pořád problémy přetrvávají.

Iren, teda už jen 3 měsíce do porodu, to je teda síla!!! A když tipuješ 6 kilo, tak je to max. v pohodě. Já prostě kvůli hladu a špatně z hladu snad jím pořád. Zrovna včera v 10 večer se mi udělalo tak zle, že jsem si musela, prostě musela vzít trochu suchého rohlíku.

K vánočním dárkům, ještě žádné nemám a inspiraci už vůůůůbeccc žádnou.

Tak zatím papa, omlouvám se za nereagování

VAT

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.09.04 17:40

Veru,snad ty pitomý těhu blé stavy rychle přejdou.Sice už za sebou máš první trimestr,ale nevolnosti můžou prý přetrvávat až do pátého měsíce,což Ti samozřejmě nepřeju.Jedna má sousedka blila a blila,skončila na kapačkách a bylo jí fakt hodně zle do toho 5.měsíce.

A tos byla na prohlídce do těhuprůkazky?Tak to je děs,moje šéfka dělá zevrubnou prohlídku,tlak,pul­s,vyšetří břicho,zkoukne nohy kvůli křečákům,poslechne plíce a samozřejmě sepíše důkladnou anamnézu.Je holt poctivá.

O dárcích k vánocům mi ani nemluv.Copak pro Klárku,to máme v záloze několik nápadů,ale pro ostatní nemám ani páru.Jo,vlastně tátovi chcem koupit placatku,jezdí na běžky a tak se bude hodit něco záhřevného v kapse.
Klárce chceme pořídit koloběžku,nějaké Lego,skákací balón,panenku,no,ješ­tě se něco vymyslí.

Klárka už má rtík docela splasklý,jen vylezl obtisk na nose a chřípí,ale docela to ujde.Ani si na to nesahá,nijak si nestěžuje,baští normálně,tak to bude asi dobrý.

Pa HaK

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 13.09.04 19:50

Přesně tak, Hanko. Co koupit dětem ví snad každý. Jak kdysi říkal M. Dejdar : Méďa Béďa a nazdar bazar. Já pořád říkám, že Ježíškovi mají psát hlavně dospělí. Na veletrhu hraček teda pro dospělé asi těžko něco pořídím. I když kdo ví. Třeba aspoň nějakou ptákovinu. Ale dětského Ježíška tam snad sfouknu. Dneska jsem teda objevila naprosto úžasný kolo pro Káju a zítra pro něj nejspíš pošlu Tomáše.
Ahoj Esterka přecpaná švestkovými knedlíky

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.09.04 21:57

Ha,Esterko,dnes jsi přistižena při činu právě Ty:o )))))))))))))­).A ještě Monča.
Nějak se nám to tu fláká,co holky?
Aktivní Šulda si užívá dovču a vypadá to,že se mají dobře,nemoci zmizely,asi je poslaly k nám do Čech.

Blani,ani jsi nenapsala,jak dopadla Outdoor akce z práce.Tak co,byl výskok padákem?

Esterko,ještě mě napadl dárek pro Matesa.Potřeboval by nějakej dobrej nůž,švýcarák,s růz­nými hejblátky,jako je otevírák atp.Tak to možná dopadne,protože jinak nevím.Ale pro sebe,to bych si navymýšlela.Nutně potřebuju nějakou pěknou podprsenku,taky mé noční košile ze studentských dob už se nějak nehodí.Musím navrhnout mamče,aby nenápadně Matesovi předhodila tyhle dárky a pak je se mnou vybrala,jako to bylo předloni.Martin nic nevěděl,já dělala strašně překvapenou a všichni byli spokojení.

Ještě se pokusím do galerky hodit nějaké fotky a jdu se přitulit k těm mým zlatíčkům(i když Mates se jako zlatíčko chová jen sporadicky)

HaK

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 13.09.04 22:08

Ahojky,

přepisuji dnešní komunikaci s holkami Šulánkovic.

JANA: Ahojky, nás viróza stále trápí, Adámka, Klárku a Hanku taky. Že Nika usne na pláži, to valím oči. Já mám asi počínající zánět prsu, doufám, že to rozeženu. J+K

ŠULÁNEK: Smrkáčkům přejeme brzké uzdravení a posíláme kousek sluníčka! Nika zase spala na pláži a všichni začínáme tmavnout a bez spálenin, to je snad poprvé v životě! PA RV

Stejně jim závidím.

Hani, s doktorkou jsem nemluvila, zda je zánět prsu po takové době normální, ale přesně tak to psala Šulánek o své švagrové, té se to stalo asi 3 měsíce po odstavení. Už je mi líp, pro jistotu jsem koupila 2 tvarohy a už chladím.

Musím se pochlubit, jak jsem šikovná:-))))))))) Dneska jsem měly s Kájou úřední odpoledne, musely jsme na poště zaplatit nedoplatek za elektriku a doručit pár dopisů, které nejsme schopny vyřídit. To jsou firemní věci. S tou elektrikou mě pěkně štvou, když pošlou první upomínku a člověk ji nestihne včas zaplatit, musí čekat na druhou. Ta přišla dnes a peníze měly být do zítřka na účtě. Sice jsem to dneska zaplatila, ale jestli nám zítra ustřihnou elektriku, tak Vám večer nic nenapíšu. Ústřižek od složenky jsem spálila v kamnech s přesvědčením, že v ta obálka je stejně k ničemu.

S těmi vánočními dárky mě hezky nahlodáváte. Už jsem přemýšlela, že bychom měli něco koupit než odjedeme, ale inspirace chybí. Kajce ne, ale těm ostatním.

Dobrou noc

Jana a Karolínka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.09.04 22:14

Jani,a kdyže to odjíždíte do Anglie?A jak se má Pavel?

HaK

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »