Adámek a Veronika 16 měsíců přesně - střídačka Verunka a Šul

Rodičovství
  • euka2
  • 09.04.04

Ahoj holčiny a dětičky, přípravy na Velikonoce vrcholí, pro nás s Adámkem to hlavně znamená, že budeme o jeden den spolu víc. Už se na to těším. Pojedeme ?vyšupat? babičku na Zbraslavi a potom babičky na chatě. To mi připomíná, že musím koupit pomlázku.

A jak jsme na tom?
Adámek si strašně rád prohlíží knížku ?Dítě?, je z roku snad 2001? No možná :-), takže názory na výživu a opatrování miminka úplně jiné než jsou teď, ale hlavně jsou tam obrázky miminka v bříšku (kreslené) a miminek vůbec (fotky). Na jednu fotku stále ukazuje, je na ní právě miminko nakreslené v bříšku u maminky, tak mu to vysvětluju a on ukáže, že byl v bříšku u mě taky. No sladkej chlapík. Co mě dostává, že miluje koukání do lednice, co by si asi tak dal dobrého. Typickej chlap?otevřou lednici a koukají :-))))) Ale když je to pořád, tak už taky odmítám poslušnost?musím ho brát do náruče, aby viděl, protože lednice je ve výšce. Vaše dětičky (hlavně holčičky) to už dávno umí, jenže Adámek se až teď naučil dělat tanyny a točí se dokolečka. Jak už jsem kdysi zmínila, co se mu líbí, to dělá, ale když o něco nemá zájem, můžeme mu to ?tlouct? :-) do hlavy kladivem a bez úspěchu. Svéhlavička malá. V čem je přeborník, tak svlékání ponožek. A nejradši by běhal na boso, což zatím zakazuju, přece jen ještě není takové teplo. V mluvení si pořád něco žvatlá, ale že by mu bylo rozumět, to ani náhodou. Na blbosti ho užije, vyplazovat jazyk jako čert, to by mu šlo bezvadně. A jak se u toho směje a chce mi jazyk chytit, když takhle blbneme. Nočník sice ještě nemáme, necháváme to až na chatu a lítání ?naostro? :-) a to bude Adámkovi taky rok a půl, takže už by to mohl více chápat. Ale zvýšená příprava probíhá už delší dobu. Co tím myslím? Když se Adámek koupe, samozřejmě i načůrá do vany, klasika, myslím, že i u Vás to tak probíhá :-))) Při čůrání se mu pindík trochu zvětší a vůbec si je vědom, že se něco děje, protože se na něj podívá a začne čůrat. Jakmile se tak stane, říkám: ?Čůrámeeeeeee?, aby si i na to slovo zvyknul a věděl, co to znamená. Nedávno při koupání mu říkám, aby se vyčůral. Podíval se na pindíka, ?napružil ho? :-))), takže se snažil se vyčůrat ? no a ono nic :-)))) Asi nepotřeboval. Ale myslím si, že tímhletím ?povídáním? si na to zvyká, že se něco děje a že odnaučování z plenek bude lepší?.si myslím :-))) No uvidíme v létě. Další oblíbenou činností je zkoumání pupíku. Svého i mého. Ukáže na svůj, ukáže na mě, ať ho taky ukážu a takhle pořád dokola. Nevím, co je na něm tak zajímavého, ale řekla jsem mu, že jsme tím pupíkem byli spojeni?.tak ho to asi zaujalo a přemýšlí nad tím, jak je to možné :-))))))))))

Jen vám chci připomenout, že za chvíli budeme muset vytáhnout opalovací krémy ? dětské. Tuhle svítilo sluníčko, byli s babi na písku a při večerním koupání měl část krku červenou ? opálenou. Takže u nás už opalovací krém putoval na spodní polici v koupelně a je v plné pohotovosti. Máme ještě z minulého léta, takže je upotřebíme, ono to sluníčko je přece jen zrádné a ta dětská kůžička je určitě daleko náchylnější než ta naše, která je už přece jen trošku otrlejší :-)))

Včera jsem koukala Adámkovi na barvu očiček, jestli se mu nezměnila. Nezměnila, máme modrookého blonďáčka, jak dlouhoooooooo­ooooooooooo?.už abych si pořizovala brokovnici :-)))))))))))))))))))))))))))) Takže Adámkovi se barva očiček po narození nezměnila. Pořád jsem to šmírovalo, kdy to nastane a ono to nenastalo. Jak jsou na tom Vaše dětičky??? Mají očička po Vás? Já mám barvu ?kafebraundoze­lena?, takže normální, Tom je má šedomodré, takže asi převládl ?oční gen? a oči jsou modré :-))))

Jak jsem s Vámi nedávno konzultovala slazení, tak Adámek zvládá vypít neslazený ovocný čaj. Koupila jsem nějaký dětský od Megafytu (snad je to ta firma), ale píšou, že se může vypít jen jeden šálek denně. Což na nás nic není, takže připravuju ovocný čaj od Pickwicku Jahody se smetanou a ty mu chutnají. Hlavně, že je to červený čaj, myslím barevně. Světlé mu moc nejedou :-)))) Takže čajíčky od HIPPu pomalu vyřazujeme, i když uznám, že je to max. pohodlné. Hlavně když někam jdeme a nemáme navařeno, uděláme rychle HIPPácký a můžeme vyrazit. Džusíky pomalu omezujeme, ale je to tím, že už Adámkovi moc nejedou. Kupujeme od HAMI, ty nejsou přislazované, ale i tak jsme je ředili půl napůl nebo někdy i více, spíš více.

Jak Vám jde hubnutí? Už se mi podařilo shodit 2 kila, takže ještě 1,5 a budu mamka stejná jako před otěhotněním.

Máte už naplánovanou dovolenou? Že se tak ptám, když zatím nic nemáme :-))) No my určitě někam vyrazíme do teplých krajin, abychom se a si užili. Mám ještě asi 8 dnů staré dovolené, tak se budeme užívat do sytosti.

V minulém deníčku jsem psala komentář stylu, že jsem byla moc ráda, že se mi Adámek vrátil domů v neděli od Toma s tím, že Vám to vysvětlím později. Naši rodinu postihlo neštěstí, no prostě neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Možná jste zaznamenali, že se minulý pátek nedaleko Prahy v Mukařově stalo neštěstí, dvojčata ? kluci spadli do nějaké vody a jedno z nich to nepřežilo a druhé bojuje o život. Ta dvojčata byli synové mého bratrance. Je to šílený, no prostě hrozný. Když mi to máma volala, vůbec jsem si to nedovedla představit, že by se něco takového stalo mě, teda Adámkovi. A hlavně, že se TO stalo. Hned jsem volala Tomovi, co se stalo a ať dá maximální opatrnost na Adámka, protože stát se něco takového, tak to nejsem schopná přežít. Vždycky, když se něco takového stalo a slyšela jsem to, bylo to hrozné, ale nějak jsem si to nepřipouštěla. Teď se to dotklo přímo mě, naší rodiny, tak to bylo víc citlivé. Je mi to moc líto, ale Davídkovi už život nikdo nevrátí a Kryštůfek pořád bojuje o život. I když to vypadá nadějně, nikdo neví, jak rozsáhlé poškození mozku to způsobilo. Moc jim držíme pěstičky, aby aspoň Kryštůfek přežil a byl zdravý. Holky moje zlatý, buďte maximálně opatrné na ty naše pokládky, dávejme na ně pozor, ať se něco takového nestane. Kolikrát třeba odběhnu z koupelny pro pyžámko, no a teď už to nedělám. Zase jsem si přehodnotila životní hodnoty a prostě děti jsou to jediné a důležité, aby byly zdravé a aby byly s námi?..Takže když kluci v neděli přijeli, pomuchlovali jsme se s Adámkem (jemu se teda do toho moc nechtělo :-) a byla jsem ráda, že je živý a zdravý. A hlavně, že je. Když to tak vezmu, ať zlobí, ať se vztekají, ať nás milují a pusinkují, ale hlavně, ať jsou.

Končím trošku smutně, ale to je prostě život. Nikdy nevíme, co nám přinese. Užijme si Velikonoce, užijme se navzájem a hlavně, buďme maximálně opatrné na naše dětičky (ale nejen na ně samozřejmě)

Papa Veronika a Adámek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Eff
Kecalka 291 příspěvků 09.04.04 09:01

Ahojky holky,
tak dnešní den je veselejší, neboť mě při příchodu do práce přivítal Veronočin deníček :-))
Dovolím si postupně reagovat na to, co Veronika psala.
Svlékání ponožek je i u nás bezvadnou zábavou. Bára to zvládá bravurně, rozepnout sandálky a servat ponožky. Faktem je, že se pak děsně snaží to zase navlíknout na sebe.
Pupík se jí líbí taky, s manželem musíme být i přes den ve střehu a na požádání ukaázat pupík :-)) Sranda bude, až ho budu ukazovat někde v krámě. :-))
Oči Báře taky neztmavly. Zvítězily moje geny. Táta má oči hnědé a já šedomodré. Barunka je má po mně. Vlásky jí ale tmavnou, tam asi zvítězí geny tatínka. Čajíčky Barunka pije v pohodě bez slazení, ovocný od Megafytu máme mimo jiné taky. S čaji od HIPPu jsme ani nezačali. Dělám Barče i klasický černý čaj. Ale ne moc silný. Džusy jí nedávám vůbec, zatím pořád taháme lahvičky od Hami. Šťávy taky ředíme asi tak 1/3 a 2/3 vody. Vzhledem k tomu jaký je Barča pijan, potřebovali bychom aby je prodávali nejmín v base:.-))
Veroniko, čůrání do vany u nás taky probíhá. Myslím, že je to klasika. Podle mého je moc dobře, jak hlásíš: čůráme. To si určitě Adámek uvědomí a s nočníčkem to pak půjde ráz na ráz. My jsme zaznamenali ve středu zlomový úspěch. Barunka si došla pro nočník, a když jsem jí na něj po:,–(ila, tak se vykakala. Hrozně jsem jí chválili a přála bych vám vidět, jak se pak tvářila důležitě :-)))
Nevím, proč je t tak, ale Báru k obědu v pohodě nakrmíme, jenže večeři musí jíst sama! Snídani tedy taky, to je ale většinou chléb, rohlík a tak. Večeři má taky teplou, a tu prostě musí lžičkou spapat sama. Docela dost toho sní. Sice to lítá všude ale myslím, že až tak moc ne. Jídlo schválně nehází a ani se v něm nijak zvlášť nešťourá.Mám z toho docela radost, jaká je šikulka. Ona se sice ještě asi zkazí a začne jídlo házet ale uvidíme. Kdybych jí chtěla večer krmit, tak nevezme do pusy nic. Jak je to u vás, papají miláčkové sami? S jakým úspěchem?

Veroniko, o tom neštěstí jsem se zmiňovala tady v komentáři na kraji týdne, protože mě to taky zasáhlo. Musím na to pořád myslet. Myslím na maminku, těch chlapečků. Je to největší tragédie, jaká se může stát, když matka přijde o dítě.Snad se Davídek z toho vykřeše bez následků a bude rodičům dělat zase jen radost.Od toho pátku jsou mé úvahy naprosto přesně stejné jako tvoje. Naše děti jsou malí neposedové a víme, jak je těžké je uhlídat. Stačí jen jeden nešťastný okamžik…

Abych zkončila trochu veseleji, tak vám musím poreferovat, že jsem si včera chovala třínedělní holčičku! Bylo to nádherné.Pořád jsem si říkala, že Barča snad ani takhle malá nebyla.. Už si to ani nedovedu vybavit, tan pocit, když jsem jí chovala jako úplně malinkou. A to je to vlastně jen rok..Tak strašně rychle nám vyrostla z miminka do batolete..
Jo a pořád ještě nejsem teta. Očekáváme to každým dnem. Švagrová má termín zítra a pozítří..Joj, to se těším až budu hlídat a zase jezdit s kočárkem. Už si to plánuji, vezmem Barču, miminko a půjdeme na procházku :-)) Ještě nevíme, co to bude. Buď Adámek nebo Anička. Tipuji to na Adámka.Asi jste si všimly, že se ve mně opět probouzejí mateřské pudy :-)))

Takže holky, mějte se krásně, přeji vám krásné Velikonoce a všeobecnou pohodu.

Papa
EVA & BARČA

 
Eff
Kecalka 291 příspěvků 09.04.04 09:15

Tak teď jsem dočetla komentáře minulého deníčku.
Jani, je mi to moc líto. Doufám, že vše přebolí a zase bude dobře..

Šulánku, Ivčo, nemáte zač, dofám, že se s WC vyřádite stejně ta jako já. Tedy přpadně i Šulánkovic babi :-)))

Mám tak yjednu prosbu, jelikož můj výtvarný talent je na bodě 0, snáním šablony zvířat. Klasické, ne kačer donald a tak. Prostě bych potřebovala psa, koně, kozu, atd. Kočku, ovci a nějaké další mám. Kreslím je WC na tu neslupovací fólii a pak je vystřihnu, provléknu vlasec a pak obrázky navlékám pod sebe a věsím na zeď. Barunka pak chodí a ukazujeme se zvířátka a jaké dělají zvuky.
Takže, pokud budete tak hodné vzpomenete na mně, nebo mi dejte nějaký link na šablony. Nějaké weby jsem navštívila ale nebylo to ono. Díky.

Veroniko, je bezva přístup hodit to za hlavu. Nejdůležitější je, že jsi v pohodě. Adámek ti to za všechny chlapy bohatě vynahradí. Už se opakuji, ale s kudrlinkama je k sežrání :-)))

Eva & Barča

 
Eff
Kecalka 291 příspěvků 09.04.04 09:16

Sakra, takhle to vypadá, když to po sobě nečtu. Omlouvám se.
Bude už nějaký komentář? Začínám tu trpět samomluvou…máte mně na svědomí :-)))
 EVA

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 09.04.04 09:25

Už píšu, už píšu :-))))

Jani, je mi to llíto s dědečkem…zase bude líp.

Evi, zklamu Tě, klasická zvířátka nemáme…počkej, máme, v knížce O Rexíkovi. Jsou to kreslená zvířátka na dvorku, v zoo, ale kůň, slepice, kačeny, prasátko tak myslím je. V úterý dopoledne mám dovču, aby máma mohla jít na pohřeb dvojčeti Davídkovi…chtěla, abychom tam šly všechny, tj. máma, babi, ségra a já. Odmítla jsem to, protože bych to nezvládla a drásat se nehodlám. Máma chtěla, abychom tam šly kvůli strejdovi, ale já se na to opravdu necítím.....takže jsem odbočila, ale v úterý odpol to zkopnu a pošlu. Snad si z toho něco vybereš. Pošli mi prosím adresu, kam to mám poslat…Už si to píšu do mobilu, abych na to nezapomněla.

Ještě, že už je pátek. Jsme s Adámkem spolu, takže nehrozí nějaké vyspání se, ale to neva. Kdyby bylo počasí aspoň takové, jako je dnes. Hlavně sluníčko, aby nám, teda mě, dodalo energii.

Taky jsem se nechala vyfotit na pas. Až na potřetí jsem byla jakžtakž spokojená…no až uvidím konečný výsledek, asi se nechám přefotit. A taky budu mít nové fotky Adámka, tak nechám něco naskenovat.

Jdu něco dělat, papa

Veronika a Adámek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.04.04 10:53

Ahojky holky a kuratka,

denicek je tady, huraaaaa!!!

PRavda, konec denicku je taaaak smutnyyyyy, ze tady brecim jako zelva!!! TAky jsem zaznamenala tragedii chlapecku dvojcatek v televizi a neustale koukam, jaky je stav toho druheho bobecka, ktery prezil a myslim na neho a ted se dovim toto, je to rodina nasi Veroniky! Veroniko, to je neskutecne smutne a silena tragedie, ja bych to neprezila! Drzime Krystuvkovi palecky a budeme na neho myslet jeste intenzivneji at se z toho dostane a je v poradku a dela rodicum radost jeste hoooodne dlouho, uz takto budou poznamenani cely zivot. Ani se ti nedivim, ze nemas silu jit na pohreb, ja bych to taky nezvladla. PReju rodicum chlapecka a cele vasi rodine hodne sily na zvladnuti teto situace!!!!!

To je ale placlive dopoledne, precetla jsem si i denicek Mishicky, Barborka ma 1 rok, to to letiiiii!!!!

A vcera jsem nakoukla i k Monticce a dovedela se, ze asi ceka dvojcatka … nadherna zpravicka, a na druhe strane si precetla o jiz avizovane Monicce a jeji Kacence, dalsi smutny pribeh, hoooodne mne to dostalo, ach jo. A vcera vecer jeste rikali v televiznich novinach o utopene 1.5lete holcice … booooze, co se to deje? Ty nase zlaticka musime fakt hlidat jako oko v hlave, tolik nastrah na ne ceka!!!! Beha mi ze vseho mraz po zadech!

Ve stredu jsem videla temer 3tydenni miminko, kolegyne nam ho prisla ukazat … holky, ta je taaaaak krasna a malickaaaa. Vazi 3.8kg (narodila se pres 3.9kg) a pripada mi takova malicka a krehoucka, neuveritelne! PRitom Verunka dosahla vahy 3.8 asi kdyz ji bylo 2M ci neco podobneho. A uz si ani nepamatuju, jak malicka byla, je to neuveritelne!!! TAkze Evi, uplne chapu, ze se divis taky. A budete mit mimi v rodine, jeeee, urcite nam das vedet co to bude, ze?

Mam tady opet seznamek, k cemu se chci vyjadrit, ale ted musim makacenko!!!

Zatim papa

Sulanek a Verunka

PS: Gratulaaaaace velikaaaaanskaaaa k 1 a 1/4 roku Adaaaaaamkovi!!! Delej mamince stale takovou velikaaaaanskou radost kluku jeden kudrnaty!!!!!

 
Eff
Kecalka 291 příspěvků 09.04.04 11:49

Veroniko, díky.
Taky máme knížky se zvířátkama, ale ty nezvládnu obkreslit jako šablonu WC.
Posílám ti adresu.
Děkan, Bára bude mít radost :-))
 Eva

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 09.04.04 12:13

Ahojky,

já se vůbec k Moničce a její Kačence nemůžu vyjadřovat. Je to prostě hroznýýýýý.

Montičku jsem taky zaznamenala. To byl byl pěknej ggggggggggooo­ooooooollllllllllll­l. Nic a najednou dvojí štěstíčko.

Jedu pro video…NEOPRAVENÉ. Nemají náhradní díly, resp. se už nevyrábějí. Tak mám obrovskou radost a toho mého kudrnatého kluka zmastím, co se do něj vejde… To víte, že ne. Musíme se podívat po novém videu. To jsou radosti. Ale to není zas tak podstatné.

Zatím papa Veronika a Adámek

 
Eff
Kecalka 291 příspěvků 09.04.04 12:16

Vítáme tě v klubu :-)) Zítra jedem koupit nové video. Už asi chudák psychicky neuneslo Dádu Sněhurku:-))
 Eva

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.04.04 12:34

To se chlamu, ty nase pokladky jsou skveli kazisveti:-)))) NAm video taky hapruje a to docela dost, ale myslim, ze VErunka v tom prstiky nema, uz to blblo nez zacala chodit a koukat na krtka, takze taky planuju koupit nove video a taky televizi, mame sice dve, ale jedna je ubohejsi nez druha a mame je obe pro jistotu vystavene v obyvaku na jednom stolku:-)))) Udelam to jen co zbohatnu!!! … a snad to nebude trvat dlouho, mimo jine basnik vcera hlasil, ze poslal penize priklepnute u soudu, takze je sance, ze muj ucet bude opet vykazovat pozitivni balanci:-)))

Mam hlad a tak snad kolegove zvednou zadek a pujdou nakrmit briska a vemou mne sebou…

Papa

Sulanek a VErunka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 09.04.04 12:35

Ahoj holky,
super nový deníček. Veroniko, je mi tak smutno, z toho, co se stalo rodině tvého bratrance. Plně chápu, že nechceš jít na pohřeb. Já nevydýchala v šestinedělí pohřeb svojí babičky. Pohřeb děťátka bych nepřežila.
HOlky, já vím, že jsou to všechno strašlivé osudy. Ale při počtu holek, které na e-mimino chodí mě docela překvapovalo, že jsou tu jen samá zdravá miminka. V porovnání s jinými osudy a tragédiemi, to tady byla idylka. První tragédie jsem četla až v komentářích k článku o Románkovi. Potrat musí být strašná věc, ale muset se naučit žít s pocitem, že mi mimčo umřelo, si nedovedu představit. Pokaždé, když mi Tomáš pije krev, tak si tak říkám, že on má život pěkně na h… Vůbec nechápu, jak může vlastně žít. Ono je to sice už dlouho, ale já mám pocit, že bych nebyla schopná přežít jediný den. Když potkávám sousedku, které před rokem umřel malý chlapeček, tak je mi vždycky tak úzko. Tenhle týden dostal Honzík dobrý nápad, že si potrénuje nová slova, a volal na Káju, že je mrtvola. Pak jsem se nestačila divit, Tomáš vyletěl a začal na něj řvát, ať tohle v životě už něříká. Chápu jeho reakci. Úrazy, které si Kája způsobí sám jsou už tak pro mě šílené. A navíc Honzík na něj pořdá líčí nějaké pasti, a to bych ho přerazila. Nedávno natáhl vodítko od kliky k háčku na klíče. Kája běžel, a protože to bylo za rohem, tak do toho naběhl plnou rychlostí přesně krkem. Vymrštilo ho to dozadu, kde dopadl zátylkem na práh dvěří. Utišila jsem Káju. Pak jsem s ledovým klidem odepla vodítko, chytla Honzu, a tím vodítkem mu s patřičným kázáním (řev) dala na zadek. Dokonce jsem to komentovala slovy, že jsem se sice zařekla, že takovou věcí nikdy nedostane, ale teď to tedy bez výčitek poruším. No to mám teda veselý komentář. Bohužel mě nic veselého nenapadá. Před chvílí jsem byla s Kájou u MUDr., protože zase kašle a má trochu rýmu. Tak jsem chtěla mít před tím volnem klid, že to není nic vážného. Tak je to jen obyčejný kašel. Teď čekám, až se probudí a pojedem opožděně do školky. Naštěstí je to domluvené s paní učitelkou i s Honzíkem, prý se bude moct dívat na video :). Zítra jedeme k naším a už teď je nám z toho s Tomášem špatně. Podařilo se mi včera urazit mámu i ségru. Mámu proto, že jsem řekla, že pokud hrozí, že se tam v sobotu bude odehrávat celorodinný oběd, tak přijedeme až odpo. Nechci být svědkem toho, jak bude otec na všechny řvát. A ségru proto, že jsem odmítla její nadšenou nabídku, že celé nedělní odpoledne strávíme v hospodě. Pořád mi vysvětlovala, jak to bude pro děti skvělé a nemohla pochopit, že si pro děti „na venkově“ představuju jiný program. To budou ale krásné svátky!!
Ahoj Esterka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.04.04 12:37

Evi,

taky se ti podivam do knizek a podobne, co mame za zviratka, RExika mame taky a tam jsou uzasne obrazky, nektere by se snad i jako sablona daly pouzit, VEronika vsak posila, tak ji necham a budu patrat dale a pripadne se ozvu a taky zaslu, jo?

WC barvickam ZDAR!!!!

Sulanek

PS: Mimochodem my uz je mame na vsech oknech, babi radila jako cerna ruka a zadne sklo neuteklo jejim vytvorum, snad jedine zrcadlo v koupelne, cekam kdy ji napadne ho polepit taky:-))))

 
Eff
Kecalka 291 příspěvků 09.04.04 12:43

Díky, jste holky moc hodné.
Co je knížka o Rexíkovi? Tu nemáme!! Musíme jí pořídit. Barunka teď chce jen a jen „číst“.
 Eva

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 09.04.04 12:43

Ahoj holky a bobišci!

Chtěla jsem vám jen popřát krásné a veselé velikonoční svátky a hezky si užijte prodloužený víkend se všemi svými miláčky (ať už těmi maličkými nebo těmi velkými).

Nedá mi to ale neregovat na Veroničin smutný deníček. Vůbec se Ti Veroniko nedivím, že odmítáš na ten pohřeb jít. Je to strašně smutné a taky bych to nezvládla. Nedokážu si ani představit tu nesmírnou bolest, kterou teď rodiče Kryštůfka a Davídka musí prožívat. Je mi to hrozně moc líto, když se něco takového přihodí. Budu moc držet pěstičky, aby se z toho Kryštůfek dostal a byl zdravý a pomohl rodičům trošku zacelit tu hlubokou ránu v jejích srdcích.

Taky Janě přeji, aby se brzy vyrovnala se ztrátou dědečka.

A všem ostatním přeju hlavně zdraví a samé radostné události!
Třeba nějaké to miminko! Těm co ho v nejbližší době plánují i těm, kteří přírustek (třeba i v podobě neteře či synovce - viď Evi!) očekávají. O Montičce a jejich dvou zakuklenečcích jsem si taky včera přečetla! To bude oooobrovitánská radost, až se narodí! A ty starosti! Ale krásné starosti!
O Moničce a Kačence jsem si taky přečetla a dost mě to ranilo. Nevím, co se to poslední dobou děje, ale všude kolem je tolik smutných zpráv. Moje nejlepší kamarádka teď taky přišla o miminko. Byla v pátem měsíci a zjistili mu rozštěp páteře. Dost jsem to obrečela a je mi jí strašně moc líto. Je to pro ni veliká rána.

Druhou kamarádku zas opouští manžel. Před měsícem se zamiloval do jiné a chce se hned rozvádět. Je mu všechno jedno (i to, že opustí svou 2,5 letou holčičku) a chce být se svou novou láskou! A to byl přitom největší vzor zodpovědnosti!

Já fakt nechápu, co se to kolem všechno děje! Že by nějaká špatná konstalace hvězd?!
Ať už je to všechno zlé pryč a všude je veselo! Vždyť je tak krásně, začíná nejhezčí období roku!!!!

Ahoj
Monika a Lukášek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 09.04.04 13:58

Ahojky kočky,

tak jsem zpět. VIDEO FUNGUJEEEEE!!!! Když jsem tam volala, řekli mi, že asi nebude opravené, když je tam 0,00,–Kč. Naštěstí jen ten přední rozlomený panel se už nevyrábí, takže ho máme prasklej, ale jinak FUNGUJEEEEE. Hurááá, Krtkové hody nám opětovně začínajíí. I babi se už začíná těšit! Nicméně já se těším na Adámkův rozradostněný výraz v očičkách, že už zase má svého krtka…a o tom to je :-)))

Zapomněla jsem Vám říct, že jsem včera změřila Adámka, takže máme 83,5 cm!!!!! Pěknej dlouhán, co? Kolik měří Vaše dětičky?

Esterko, návštěvu rodičů nezávidím tím spíš, že už víš, že to bude stresové. Jen takový dotaz, tak proč tam jedete? Trávit svátky v hospodě, kam na to ta Tvoje ségra chodííí???

Evi, knížka O Rexíkovi nebo Rexík, teď nevím přesnej název je velká asi A 3 formát knížka s tuhými asi 8? stranami. Na jedné dvoustránce jsou dole obrázky jednotlivých zvířat ve čtverečkách a ta samá zvířátka volně nakreslená a úkolem dítěte je najít stejná zvířátka (ve čtverečku a na celé stránce). Asi to popisuju blbě. Nejdříve jsou na dvorku, teda většinou domácí zvířata, pak zvířata v zoo, pak taky Rexík kouká oknem do pokoje a je tam křeček, morče, želva, papoušek. Pak je taky nakreslená cesta od Veverky k oříšku, zajíčka k mrkvičce a různě zamotané a dítě musí určit, jak se zvířátko k jídlu dostane. To je asi těžké, to ještě neumíme, ale jinak ukázat na kačenu ve čtverečku a pak na stránce, tak to zvládáme.....Ségra má taky knížku o Rexíkovi, ale zase trochu jiný formát, nicméně princip je stejný.

Vyzvedla jsem zároveň i fotky na pas.....no tragédie…takže nejdříve ostříhat, vzít si na sebe něco světlého a znova do toho…Tohle vůbec nejsem já.

Tak já jdu něco dělat a papa Veronika a Adámek

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 09.04.04 14:15

Ahoj holky!

Máme my to tentokrát smutný deníček:o(.
Veroniko,já o těch dvojčátkách taky slyšela,běhal mi z toho mráz po zádech,ale teď snad ještě víc,když dvojčátka nejsou tolik anonymní,vlastně to jsou takoví tví nepraví synovečci.Pohřeb bych asi taky neustála,já ani nemůžu vidět ve filmu dítě,které brečí,třeba ve válečných filmech.Na pohřbu mé babičky v lednu jsem brečela nejvíc ne nad ní,ale nad její dcerou(mou tetou),ketrá umřela ve 12 letech.Už jsem tu o tom psala,ale ještě pořád na ni musím myslet.
Když jsem čekala Klárku,odmítla jsem jít na pohřeb i mému prastrýci,ne,že by mě jeho smrt tolik zasáhla,ale člověk si vždycky vzpomene na své nejbližší,kteří už tu nejsou.
Achjo,je to všechno moc smutné.Veroniko,moc myslíme na Kryštůfka,strašně moc bych mu přála,ať ten zápas o život ubojuje.
A už dost na tohle téma.

Ještě k minulému deníčku:
IRENKO,ani já nezvládám číst knížky,já,takový knihomol,si raději sednu k PC(spíš hned vybírám na netu z oblíbených položek eMimino).Co máme Klárku,přečetla jsem už celé 2!!!!Pohádky od Oscara Wildea a jakousi kriminálku.Toť vše.Ale na léto se chystám přelouskat něco víc,snad bude chvilku čas. Žehlím jedině když Klarouch spí,buď odpoledne,nebo až večer.Včera jsem u prkna stála až do 23 h.:o(((((

Jak tu píšete o miminech.Včera se z porodnice vrátila naše zmiňovaná sousedka.Sabinku už jsem viděla,řeknu Vám,je to drobeček.Váží 2300g,Klára proti ní byla pěkný macek.Ale co,ona to dožene a za pár let tu holky budou pěkně řádit.Jsem ráda,že v těch našich 4 nových bytovkách je a bude tolik dětí,nebudou se nudit.

Barva očí…je stále modrá(po prarodičích,my je máme zelené),jen už není tak temně modrá,jako když se K. narodila.
Pupík taky ukazujeme,už jí ho i „kradu“,asi tu hru znáte,ale zatím ji to nějak nebere.

Video…Nemáme.Jed­noho krásného dne se rozhodlo odejít do věčných lovišť.Máme teď televizní kartu a nějaký slušný střihací program,takže nahráváme do PC.
Zrovna včera jsme se s Matesem bavili o tom,že koupíme nějaké DVD s Krtkem.Jenže ono stojí kolem 800 Kč,je tam asi 10 pohádek!!!!!!Že se nestydí,pro děti je vážně všechno tak drahé:o(

Dovolenou už máme jakž takž naplánovanou.Za­čátkem srpna pojedem s manžílkem na pár dní do Chorvatska,sa­mi!!!Budou to takové pozdní líbánky,myslím,že náš vztah tohle potřebuje,myslím tím to,že budeme sami.
Po návratu sbalíme Klárku a razíme do Krkonoš,do Strážné.Naši známí tam jezdí na podnikovou chatu,tak se k nim letos přifaříme.Chata je prý pěkně vybavená a s plnou penzí stojí ubytování na týden pro dospěláka pouhých 1700 Kč!!!No,­nejeďte tam:o))))).
Teď ještě se známými řešíme letošní hromadné oslavy třicátin,jelikož nás hodně chodilo do stejného ročníku a sem tam šel někdo podzimní o rok později,je nás v naší bandě 7 takhle postižených.Mě to čeká koncem dubna a už teď mám depku z toho,že budu třicátnice:o(.A já mám pořád pocit,že jsem táááák mladá(až na sem tam vrásky a šediny ve vlasech).

Ještě popřejeme Veselé Velikonoce všem,kteří už o víkendu nebudou nakukovat.Ať Vás,holky prdelka moc nebolí:o)))))))
Hanka a Klárka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 09.04.04 14:28

Veroniko, jestli chceš, tak by ti na to video mohl kouknout náš Honzík. Ten už v tom má praxi. Kája nedávno narval do videa paličky od bubínku. Honzík to šel spravit… Večer T. našel na stole hromádku šroubů a posléze jsme zjistili, že jsou z videa… Možná by tedy mohl Adámkvi pomoct.
Esterka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 09.04.04 14:29

Jéééé,

já bych si zpívala, kdybych slavila třicítku, olééééééééééééé, mě letos čeká 35!!!!! A to je strašnýýýýýýý­ýýýýýýý. Tak „stará“ mamka. Už teĎ z toho mám depku. Máma už mi taky říká, že je mi 35, což jí razantně opravuji, že je mi teprve 34!!!! Holčiny, to taaaaaakkkk letííí, až to není hezký.....no šediny ve vlasech…o tom mi povídej. Musím to nechat přelívat přelivem, abych nebyla úplná šedivka.

Knížky docela stíhám číst, ale jsou to tak max. 2 stránky denně, než mi spadnou oči. Adámek mi velmi úspěšně vytahuje před usnutím záložku, tak pokaždé pátrám, kam jsem dočetla. Zrovna jsem dočetla Co život dal (a vzal) od Betty Mac Donaldové) a teď začínám číst Modrý Horizont od Wilbura Smitha. Mám od něho všechny knížky, mám je moc ráda. Takže když mi někdo chce z rodiny něco koupit, odkážu ho do knihkupectví :-)))

Hani, ve Strážném k Krkonoších jsme byli před 2 lety v zimě. Penzion u kapličky nebo tak nějak. … hmmmmmmm, to jídlo :-))))
Tak vy budete mít líbánky? jo? No aby se nezadařil nějaký další potomek :-))

Díky všem za „virtuální pohlazení“, držíme Kryštůfkovi pěstičky, ať ten boj zdárně vybojuje.

Hola hola, práce volá.

zatím papa V a A

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.04.04 14:45

Honzik nemaaaaa chybu!!!:-))))))) Snad jste se na neho nezlobili, vzdyt on chtel jenom pomoci!!!:-))))) Esterko, ty mas doma neskutecne zlaticka!!

Sulanek

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 09.04.04 14:53

Ahoj Verčo!
Knížky W.Smithe mám taky moc ráda,přímo žeru Řeku bohů,můžu všechny díly číst pořád dokola.Betty MD je taky skvělá,chtěla bych mít její nadhled nad věcí.Teď nevím,ta knížka,co jsi dočetla je dvoudílná?Nevím,jes­tli si to nepletu s nějakou jinou,ale myslím,že tady je ta část o pobytu Betty v protituberku­lózním ústavu?

Ve Strážné budeme na chatě Karosa,ale prý tam vaří taky skvěle.Klárka holt bude mít jeden týden dospěláckou stravu.

Na líbánky jedeme tak trochu za účelem zplození dalšího potomka.Snad se zadaří.

Pa Hanka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 09.04.04 15:08

Uáááááááááááh­hhhhhh,

další miminko na obzoru. Tak ať se zadařííííííííííí. Já chci takýýýýýýýýýý­ýýýýýýý :-)))))))))))))))

Co život dal (a vzal) se skládá vlastně ze 3 částí, první, kdy odejde od manžela z „vajíčkové farmy“, pak je v Borovicích a léčí se z tubery a nakonec na ostrově Vashon, když už dcerky dospívají a je znova provdaná. Je fakt, takový nadhled je skvělý.

Myslím, že to Klárka přežije, tu dospěláckou stravu a jak si bude pošmakovat… :-))))

papa V a A

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 09.04.04 15:47

Ahojky kočky a dětičky,

pomalu to balím, sluníčko svítí, volno před náma…co víc si přát??? Půjdeme s Adámkem nakoupit, nainstalujeme krtka, budeme spolu…to bude radosti…hlavně pro mě, že už máme zase volno. Tenhle týden byl hodně hektickej, takže jsem ráda, že si odpočinu. Na sobotu hlásí docela pohodové počasí, tak vypadneme někam do přírody.

Všem přejeme nádherné Velikonce, užijme se navzájem a hlavně… P O H O D U !!!

papa Veronika a Adámek

PS: Už jsem Adámka naučila hody hody, teda jen mává ručičkou s pomlázkou a je při tom tak roztomilýýýýý. UAAAAAAHHHHH, mateřské city a pudy se mnou hýbou :-))))
A vůbec, je jaro, tak se koukejte obout do plození miminek, teď je ideální čas. Držím pěstičky.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 09.04.04 15:48

Honzík je šikula…a video funguje??? :-))))))))

papa Veronika

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 09.04.04 16:49

Ahoj všichni!
Holky, musím se chlubit. Jsem slaměná vdova bez závazků!!!! Tomáš odjel s klukama na chalupu pro zapomenuté klíče. Jsem hnusná, ale doufám, že bude na silnicích nějaké velikonoční zácpa.

Musím říct, že video po Honzíkově „opravě“ funguje. On odšrouboval jen ty šrouby, co jsou venku. A nezlobili jsme se. Navíc on u toho už nebyl (spal), takže jsme se tomu mohli nevýchovně smát.

Knížky stíhám číst docela v pohodě. Honzík, když jsem ho kojila, tak pil vždycky hrozně dlouho a já si krátila čas čtením. Za ten skoro rok a půl kojení jsem přečetla snad nejvíc knížek. S Karlosem je to (teda bylo) slabší, protože pil krátce. Ale i tak čtu, řekla bych normálně. Navíc musím číst hory knih do školy, tak to mě trochu brzdí od normálních knížek. No abych nekecala, knížky do školy čtu těsně před zkouškou, jinak to flákám.

Verčo, ta knížka s Rexíkem mě zajímá. My máme podobných velkých knížek několik a Kája je miluje, ale Rexíka jsem nikde neviděla a rozhodně bych ho chtěla. Kde jste ho kupovali?

K našim jedeme, protože Honzík tam chodí s dědou na koledu a nechce se mi ho o to připravit. Hrozně se těší. Děda ještě netuší, že sebou na chvíli dostanou taky koledníka Káju :). Navíc naši jsou trochu mimo, oni vůbec nechápou, že se chovají řekněme divně. A tak, když tedy jednou za uherskej rok zavolají, tak nedokážou pochopit, proč tam nejezdíme. Vysvětlit se jim to nedá. Navíc pravděpodobný scénář rodinného oběda je předem jasný a děsivý. Otec pravděpodobně vůbec nebude doma, všichni na něj budou čekat s obědem. Ani ty malé děti se nesmí najíst, dokud není hlava rodiny přítomná. Když konečně zasedne, tak přijde řev, že polívka je horká, že nemá svůj speciální příbor atd. U druhého chodu přijdou výkřiky, že nedostal pivo, případně na něj sklenici nebo otvírák a nebo není dost vychlazené. Prostě absolutně neschopná matka…! Pak si začne všímat, jak jedí děti, případně hlídá jako ostříž, jestli během jídla nepijí. Nejdřív seřve je, potom jejich rodiče. Načež nastane oblíbené kázání, že my (ségra a já) jsme v necelých čtyřech letech jedly vzorně příborem a on se nemusel stydět vzít nás do restaurace. V tom příběhu ale trošku vypustí ten začátek, totiž, co s námi dělal, aby nás to naučil. Pak jsou děti vypuštěny, aby si šly hrát. Samozřejmě se předvádějí, co jim síly stačí, jeden něco pekelného vymyslí a druhý to ještě znásobí, aby se zalíbil tomu prvnímu. Do toho se bude motat Kája. Otec si pustí něco v televizi a bude na všechny řvát, ať jsou zticha. Protože on má hrozně práce a chce mít chvíli ve svém bytě klid. Navíc, co tomu řevu a dupání řeknou jeho nóbl sousedi. Proč si nás tam teda všechny zvou? Navíc člověk by čekal, že bude mít dědek ve svém věku už trochu srovnané priority. Nevím zda je důležitější vidět prvidelně Sedmičku, nebo jednou za x měsíců vnuky. Mě se při těch jejich scénách akorát vždycky vybaví, jak to probíhalo, když jsem byla malá a je mi na nic. A prostě nechci svoje děti vystavovat stejnému. Ségra se na mě naštve hned při příchodu, že mi její manžel dává pusu na přivítanou. A pokud se nedejbože zasměju nějakému jeho bonmotu, tak nastane řev, že prý on je trapný a já jsem ubohá, protože se směju, jen abych se mu zavděčila. Když se v lednu slavily moje narozeniy, tak byl k večeři tatarák. Já ochutnala od švagra a pochválila jsem mu to. Za chvíli mu to ochutnala ségra, seřvala ho, proč to má takhle ochucené a dodatečně ještě sprdla mě, že jsem mu to pokrytecky chválila, abych si šplhla. Nevím, proč bych si měla chtít u švaga šplhnout. To plánované nedělní odpoledne v hospodě je taky síla. Ráno jsou Jůlinčiny křtiny. Nekompromisně jsem jí včera řekla, ať se kouká zeptat faráře, zda to bude na začátku nebo na konci bohoslužby. Protože já tam ty děti prostě nebudu celou dobu mučit - a sebe taky ne. Tam je sice zvykem, že děti lítají po kostele a řvou, protože bývalý i současný farář se drží „hesla“ : Nechte maličkých přijíti ke mě. Ale já se na to nedokážu koukat, natož to dovolit svým dětem. A pak se jde na hromadný oběd. Ségra to právě komentovala slovy - to bude skvělý, budeme celé odpoledne pařit. V jejím podání je ovšem slovo „pařit“ trochu mimo mojí představu o paření. Kdysi takhle „pařívala“ na koleji. Pak se ukázalo, že deset lidí vypilo flašku červenýho. Né že bych stála o ty svoje bývlé „pařby“, ale vypadaly trochu jinak :). Navíc, když si představím, kdo na ten oběd půjde, tak to bude určitě pařba s velkým P. No a tam si podle její představy budou ty naše dětičky (a spousta cizích) krásně hrát. Nehodlám přihlížet tomu, jak znuděné děti demolují restauraci. Dám si oběd a pádím s dětmi do lesa nebo jinam.
Měla bych začít balit, ale jak se mi tam podvědomě nechce, tak to pořád odkládám.
Jdu se svalit k televizi, ať si užiju chvíli odpočinku.
Ahoj Esterka

 
Anonymní  09.04.04 19:16

Ahoj holky a zlatíčka,
Verčo, mě je to tak líto, co se událo ve vaší rodině. Hlavně at´ je Kryštůvkovi lépe. Když tak informuj. Jo jo, musíme si dítka hlídat, jenže znáte to, stačí mžik a je hned tragédie. Ach jo.

Pupíka prohlíží Karolínka taky moc ráda.

Esterko, Tobě přeji at´ Velikonoce strávené u rodičů dopadnou dobře.
A vůbec všem přejem krásné svátky. Hlavně klídek a pohodu.

My taky budem cestovat. K našim, k mojí babi, prostě samé návštěvy.
Tak se mějte, jdu dělat Káje večeři a pak jí naložim do vany.
Pa Gabča a Karolínka hrající si s autíkem. Týnu si vzali naši.

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 09.04.04 22:48

Ahoj holky a kotatka,
z Vidne uz jsme zpatky, akorat nejak nebyl cas, takze se k pocitadlu dostavam az ted. A to uz tady mam od rana otevrene okno abych napsala do noveho denicku.

Veroniko, to co se stalo tve rodine je opravdu strasne a moc smutne - preji vam vsem moc sil k jejimu prekonani a Krystufkovi moc drzime vsechny palce aby se brzy dal dohromady. Bulim tady jako zelva - zpravu z novin jsem zaregistrovala, ale od te doby jsem se nepidila dal, protoze me to vzdycky tak trapi… Naprosto chapu, ze nejdes na pohreb - ja bych taky odmitla - slozila bych se tam.

Taky nevim co se ted deje, ale ze vsech koutu spatne zpravy :((( Snad se to brzy zlomi a nastane nejake lepsi obdobi.

Esterko, Honzik je opravar k pohledani - aspon vim komu se ozvat az se Luka rozhodne demontovat nase video :)) Jinak k traveni nastev u tvych rodicu nemohu rici nic jineho, nez ze je mi to lito. Preji vam, at to prezijete bez uhony a rychle se vratte :))

Lukyho vyrazka se rozrostla - rada pi. doktorky at mazeme Bepanthenem se neosvedcila, takze zkousim jinou masticku, ale uz mne to docela trapi. Snad mu to brzy prejde. Uz jsem dokonce zakoupila jine pleny a jeste mnohem vetsi, nechavam ho behat bez plen, ale zatim nic… :((

Ve Vidni to bylo fajn - s mamou jsme si to uzily (az moc - za dva dny jsem pribrala skoro 2 kg, ktere jsem tady predtim tak pracne hubla - taky co bych se divila, kdyz jsme obedvaly dorticky :))) Jen vam jeste reknu, ze po ceste zpet na nas ve stredu vecer na hranicich u Jindrichova Hradce cekala snehova boure - bylo to fakt zuzo v tom ridit a hlavne desny zklamani ze zase snezi :((

Sulanku, gratulace k zapsani basnika do rodneho listu :) A doufam, ze penizky na ucet opravdu prisly - aby jen nebasnil :)) Jen tak mimochodem, porad se nezeptal na Verunku? K pravnikovi nemam slov…

Holky, jeste vam musim rict co se mi vcera stalo. Stavili jsme se odpoledne s Lukou, moji mamou a babickou v Carrefouru na Smichove a Luky byl vypusten do malinkeho detskeho domecku s mickama a klouzackou. Hned vedle sedely asi ctyri maminky s miminkama, pak prisly jeste nejake dalsi. Koukala jsem na ne a rikala si jak je to legracni, ze je jich tam tolik (dohromady asi sest maminek) a vsechny kojily a tak… :))) A vecer jsem chvili procitala denicek Brusincat (jsem obasnou nakukovatelkou) a ejhle!!! ony tam holky od Brusincat mely sraz :))))) Takze jsem je takhle pekne nevedomky pospehovala :))) Vsem jim to moc sluselo a miminka (z toho co jsem videla) byla kouzelna. Tak doufam, ze my se treba taky nekdy sejdem :)))

Jinak Luka naposledy meril 87,5 cm (ted nevim, mesic jsem ho nemerila), snidani hazi na zem, vsechna ostatni jidla musi jist sam. Teple jidlo sice na zem nehazi, ale matla se v nem velmi rad … obzvlast kasi nebo jogurt si extra uziva :))

Holky, vsem vam preji moc hezke Velikonoce - holcickam preji extra tluste plenky :))) a chlapeckum peknou pomlazku :)))

Ahojky,
Kristyna a Luka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 09.04.04 22:50

Ahojky,

Veroniko, moc hezký a moc smutný deníček. Rozumím, že nechceš jít na pohřeb, já se jednou potrápila a šla na Velikonoce na pohřeb kamarádovi, co se zabil na motorce a doopravdy to nebylo nic hezkého. Spousta mladých lidí, všichni smutní, bylo to jako demonstrace proti smrti. Aspoň tak mi to připadalo. Tenkrát mám se ségrou naši byli vděční, že jsme šly a oni nemuseli.

Držíme Kryštůvkovi pěstičky, ať se brzy uzdraví, je silný chlapík a dělá rodičům radost za dva.

Barvu očí má Karolínka stále modrou, je naše.

O dovolené začínáme přemýšlet, ale ještě nevíme kolik budeme mít penízků. Vzhledem k našim problémům (já a Kajka atopický exém, Pavel sennou rýmu) chceme jet k moři. Uvažujeme o Řecku nebo Bulharsku (Černé moře je prý na kožní problémy nejlepší).
Hani, tu dovolenou ve dvou Vám trošku závidím a zároveň Tě obdivuji. Já bych bez Karolínky nejela. A když, tak radši na vandr než k moři.

Esterko, přeji hodně síly na překonání návštěvy u rodičů. Nemáš to jednoduchý.

Já jsem všera malovala WC barvami jak o život. Tak máme okna v kuchyni plná vajíček, beránků, slepiček a kuřátek a i parádivou kačku máme. Jen mi táta s Karolínkou dneska zapomněli utrhnout břízu, tak nemám na co pověsit kraslice. Musím to zítra napravit.

Všem přejeme hezké Velikonoce, my jedeme k neděli k našim, bude tam sestřenka a máme podezření, že je možná těhotná. Moc bych jí to přála, už jednou byla, čekala dvojčata a potratila.

Jana a Karolínka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 10.04.04 00:58

Ahoj všem poncovatelkám,
já jsem před chvílí dožehlila velehoru prádla. Pak jsem skákla ven se psem a ještě přichystala věci, které ráno přijdou do kufru. Ovšem, Kristýnka, mě trochu zaskočila. Jak to, že v Hradci zase sněží ???!!!! Asi tu hormadu ráno strčím do skříně a nabalím všem kombinézy :(. Už tak dost mě deptaly noční zprávy o počasí, že tam má celý víkend pršet a teď tohle. Jinak teda moc závidím hezký výlet do Vídně. A kila neřeš, hlavně, že jste si s maminkou pochutnaly :)!

Nevědomé šmírování maminek z e-mimina já dobře znám. Jednou jsem takhle okukovala dokonce samotnou šéfovou Veroniku :).

My budeme mít dnes pěkné spaní, venku už dvě hodiny řve alarm u nějakého auta. Nechápu, že to Karlose ještě nevzbudilo. Nevím, jak se mi přitom podaří usnout.

Jak tady tak čtu, ty míry vašich chlapíků, tak Kája je v porovnání asi pěkný prťous. Sice jsem ho už dlouho neměřila, ale řekla bych, že na ostatní nemá. Oči mu zůstaly modré. Zrovna dneska sousedka zase prohlásila, že jak nás potká, tak musí fascinovaně koukat na Káju, protože je to flekatý hrách. Všichni tmavovlasí tmavoocí a on modrooký blonďák. Sice oba dědečkové mají (měli) modré oči ale vlasy úplně černé (momentálně už bílé).

Snažíme se doufat, že ty svátky proběhnou v klidu.

Všem vám přeju krásné Velikonoce a ať vás beránek nepokaká:)!

Ahoj Esterka & spol.

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 10.04.04 04:56

Ahoj holky a dětičky,
včera nám nefungoval net, poskytovatel měl nějaké potíže, tak jsem si aspoň dneska přivstala abych věděla co novýho.
Ted když už Ada spinká celou noc mi nedělá potíže vstávat ve 4, mám naspaných svých 8 hodin a jsem spokojená.

Verčo, díky za nový deníček, i když je smutný.
Tragédii s Kryštůfkem a Davídkem jsem viděla v tel.novinách v nemocnici, bylo mi mizerně, říkala jsem si, že jsem ráda že Ada má „jenom“zápal plic, a při pomyšlení na mámu těch dvojčátek jsem slzela. Nedokážu si ani představit že jedno dítě by mi umřelo a druhé bojovalo o život.
Doufám že bude aspoň Kryštůfek v pořádku.
Na pohřeb bych také nešla, od doby co mi umřela moje máma na pohřby nechodím, protože tehdy to bylo hrozné. Doted lituji, že jsem se šla podívat do rakve na její tělo. Jěště den před úmrtím ji amputovali nohu, v rakvi byla na jejích nohách dečka, ale stejně tam byla vidět propadlina, a v obličeji vypadala hrozně, když umřela bylo jí 51 ale vypadala jako 80ti letá stařenka, přepudrovaný napuchlý fialový obličej, jěště dlouho se mi o tom zdálo a budila jsem se s pláčem…Nebudu vám kazit velikonoční náladu.

Knížky má Ada také rád. Jeho nejoblíbenější je knížečka s medvídkem Pú jak cestuje. Na začátku svítí sluníčko tak se Méďa vydá na cesty, jede vláčkem, autem, letadlem, na kole,lodí....­.říkáme u toho jaké vydává zvyky, u auta říkáme brmbrm, u vláčku šifušifu hůůůůů,na kole ukazujeme rukama jak šlape, apod. Adovi se to hrozně líbí, byla to i Leniččina nejoblíbeněší knížka. Zvířátka má také rád, už umí jak dělá sposta zvířátek.
Ted se naučil cokoli, co jde trhat. trhá papírky tak dlouho než zůstanou jen malinký kousky. Včera jsem luštila křižovku, a myslíté že jsem ji doluštila. Přišel Ada a škubnul , tak jsem mu ji nechala napospas.

Pupík neukazujeme, asi začneme:-)) Adovi se líbí hlavně obličeje, u každého rád ukazuje očička, pusu, nos,uši, a pak dostaneme od něho pusinku, otevře papulku a otiskne mi na rty zoubky. Je u toho kouzelný.

Oči má pořád modré, nechápu to. Já mám oči hnědošedé, manžel i Lenička zelenohnědé, jenom Radeček světle modré. Manžel rád vtipkuje, že je celý soused odnaproti-také modrooký blondák, ale myslím že je Ada jinak na manžela hodně podobný, takže tu podobu vidí a svoje vtípky určitě nemyslí vážně:-))
Můj táta i tchýně jsou modroocí špinaví blondáci takže asi geny přeskočily přes generaci:-)
A Ada má pořádně odstáté uši. Také někomu z vašich dětí trčí uši? Bude muset v pubertě nosit dlouhý vlasy, jinak by měl mindrák. Můj bratranec ho měl, a pořádný, mu sice trčely uši jěště víc, ale brečel hodněkrát že se mu holky smějí:-) Pak šel ve 20 na operaci a měl pokoj.

Musím se pochlubit, včera jsem pletla poprvé v životě tatar a docela se mi povedl. Není sice úplně dokonalý, ale je hezký. Už se těším, jak táta bude chodit s Adou a Leničkou na šmigrust. Co vaše děti, budou také chodit s tatínkama?

Jěště jsem se chtěla zeptat, jestli se vaše děti bojí pračky???? Lenička se jí bála až do dvou let, jen ji slyšela z dálky už řvala Paka paka a hystericky plakala. Ada byl v pohodě, ale ted už 2× po sobě když uviděl se točit pračku tak hystericky spustil, neřval u toho sice paka paka, ale jinak to bylo totéž co u Lenuly. Je to záležitost jenom našich dětí, nebo to dělají i ty vaše?

Esterko, hlavičku dělávala vždycky moje babička, mňam, dával tam hodně uzeného masa a bylinek,hlavně kopřiv, milovala jsem ji. Nemohla bys mi poslat receptík, abych si oživila vzpomínky?????
Včera jsme trhaly na zahradě kopřivy, dneska budu dětem dělat kopřivový čaj, má spostu vitamínů, minarálů, posiluje tělíčko po nemoci a zárověň vyhání z těla ven špatnosti, já si ho dělám každým rokem, a cítím se po něm báječně, tak to letos vyzkouším i na dětech. Doufám že jim bude chutnat. čajíčky sladím většinou medem, nebo glukopurem, přiznám se, že občas i cukrem. Šťávy Ada pije hodně, ředím je 1:1, někdy 1:2 s vodou. Dávám mu také sirupy, malinovky, višnovky, rybízovky z vlastní výroby. Dělám je bez chemie, a Adovi moc nutnají.

Přeji vám všem hezké velikonoční svátky, pěkně si je užijte a pondělí v pohodě přežijte.
Lola+Ada (dnes v noci rok a čtvrt) a lenička

P.S.jestli přijede Zorka na návštěvu nevím, včera ráno jsem jí posílala sms, a jěště neodpověděla.

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 10.04.04 05:01

To se mi jěště nestalo, …přečíst zbytek komentáře…
Příště budu stručnější, možná:-))

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 10.04.04 05:24

Ahoj holky,

Preju vam krasne Velikonoce a co nejmensi vyprask :).
My budeme cestovat sami jen tak kolem. Zadne navstevy se nekonaj. Uz se tesim, ma byt krasne, a Lukymu to v krataskach a ksiltovce mooooc slusi.
Uklid jsem jakz takz zvladla, ale nic extra to neni. Luky totiz dnes opet pres den vubec nespal, uz se smiruju s tim, ze to spani pres den bude jen obcasna zalezitost. Takze s nim myt okna atd. je docela kumst. Ja z jedne strany vylestim balkonove dvere a on je hned z druhe strany upatla a oslinta, tak to jde dokola :) Vsak to znate samy, ze.
Tak preju hlavne pohodicku a zdrava ditka.
Jidase se nepovedly, proste bezlepkove testo neni tahaci a tak se drobi. Mame misto symbolickych provazku placicky posypane mletymy mandlemi. Nic jineho nepecu, pokazde me to zdepta a stejne si to jim jen sama. Vyzdobu mame v podobe jednoho obrazku WC barvami na okne a kosicku s cokoladovymy vejci a zajicky, tot vse. Ani nevim, jestli budu nejaka varit a barvit, tady se koledovat nechodi.
Maji tu jiny zvyk, mozna to znate, ja to teda do ted neznala a moc se mi libi. Pripravuji tu pro deti tzv. hon na vajicka. Proste se vice rodin domluvi dohromady, rozhazou po trave ruzna vajicka, cokoladova a vselijaka s bonbony uvnitr. Deti vyfasujou kosicky a behaji po trave hledaji ta vajicka. Nakonec se jen pocita, kdo byl nejuspesnejsi lovec. Pak si to zbastej. Dneska jsem to zrovna videla v parku a deti byly opravdu nadsene. Pristi rok, az Luky povyroste, tak se urcite takove akce zucastnime.

Mejte se fajn,
Petrus a Lukasek

Petrus a Lukasek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.04.04 21:59

Ahojky kocky a kotatka,

tak to mame za sebou … seznameni Verunky s jejim otcem ploditelem:-))) Musim rici, ze to probehlo docela v klidu a v pohode, byl to docela prijemne straveny cas (2h). Dokonce ji prinesl i kyblicek s vkladacimi kostkami a otvory od Fisher Price, pravda od 6M, ale to neva, hlavne ze se snazil:-) Verunka nebrecela, ale samozrejme dobrovolne k nemu nesla a ani nijak zvlaste nekamaradila, ale takove drahoty dela temer se vsemi krome domacich, takze zadne prekvapco! Vicemene se mne drzela kolem krku a delala stydlivku stydlivou, je to moje milovane zlaticko! Obcas na neho dokonce i usmev hodila a on se tvaril jako pysny otec a ja se v duchu smala. Kazdopadne si myslim, ze je to takto lepsi, myslim tim po dobrem a dohodou. Poslal nam celou castku dle rozsudku a domluvili jsme se o pravidelnych alimentech a prvni mi chce poslat hnedka ted v dubnu. V cervenci mi doplati lonsky rok (bude mit rocni premie). Jinak si predstavuje, ze se za nami bude stavovat o vikendech, aby si na neho Verunka zvykla a brala ho jako znamou tvar, kdyz uz nic jineho. Doufam, ze to bude fungovat a ze mu zase nekdy nerupne v bedne. Ptal se, kdy si myslim ze bude Verunka schopna s nim stravit cely vikend a nebo treba i dovolenou … tak jsem rikala, ze az bude na to zrala a to zrejme nebude drive nez ji budou 3 roky a zdalo se mi, ze to chape a je mu to jasne, podotknul, ze se muze stat, ze to nebude nikdy … tak jsem mu nejakou nadeji prece jenom dala:-))) Asi bude tezke delit se o to me kotatko milovane, ale musim se snazit v tomto vychazet vstric, nakonec je to jeji otec a pokud se bude chovat slusne a posilat penizky, byla bych sama proti sobe a hlavne proti Verunce. Nakonec se mu moc libila a snazil se najit na ni neco, v cem by byla podobna jemu … no uprimne, mnoho se toho najit neda, ale muze to jeste vykrystalizovat, ze?:-)))

Udelala jsem jim i par spolecnych fotecek a hnedka jsem mu je na jeho prani i poslala vcetne par jinych fotek z posledni doby. Nechala jsem mu dokonce vybrat i nejake fotky papirove z alba, napsal si o ne rano SMSkou, tak jsem mu vyhovela a dala volnou ruku. To mi pripomelo, ze by bylo vhodne dat udelat nejake nove fotky, naposledy jsem radila nekdy na podzim:-))) Jsem desna, ach jo! Ale v PC jich mam tisiiiiiiceeeee!!!:-)))

Jinak mame doma od vcerejska malou havarku, prasknul odpad a sifon od vany a jedina, kdo sla vcera spat cistoucka, byla Verunka. Vanu jsme vypustili a za pul hodky bylo z koupelny male more ? Pravda teklo to pomalu, nebot vana je cela okachlikovana a tak to protekalo pouze tesnenim po troskach, tim padem vsak jsme meli o zabavu postarano az do rana:-) Jeste vcera vecer jsem to hlasila, rikali ze mi rano nekoho poslou, ale rano mi jenom zavolali a cely den nic, tak jsme je vecer telefonicky servala a v pul devate nabehli 2 chlapici a oznamili, ze bohuzel nemohou slouzit, nebot sifon je atypicky a oni ho nemaji, ze budeme muset jit tam, odkud mame vanu. No skvela zpravicka? je sobota a nikdo nemuze do vany! Dneska udelam asi propach tela v male detske vanicce stejne jako Verunka ? ta tedy cubrnela, v cem ji to dneska macham:-) A pojala to jako skvelou zabavu a koupelna docela plavala:-) Poridila jsem par fotecek a jestli budu mit silu, hodim to do galerky. A rozhodla jsem, ze budu muset asi zitra dopoledne do posilovny a provest celkovou ocistu, nebot na mych vlasech uz by se snad dali i rizky smazit:-) Jo a z dispecinku mi volali, ze v tomto pripade mi urcite pomuzou, ale az v utery, nebot na stavbe nikdo neni kvuli svatcim?no to je zivot!:-(

Mejte se bajecne a prejeme vsem VESELE VELIKONOCE a k tomu hodne vody, nebolestive pomlazky a hlavne klidek a domaci pohodicku!!!

Komentare dneska opet nezvladnu, soracek, ale ja to nekdy napisu, nebojte se:-)

Papa

Sulanek a Verunka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 11.04.04 00:01

Ahoj Šulánku,

taky už se dneska na moc nezmůžu, ale jsem ráda, že setkání Verunky s otcem proběhlo v pohodě, že se choval rozumně. Tak je to nejlepší, žádné rozbroje nemají smysl, odnesla by to jen a jen Verunka.

Všem přeji krásné Velikonoce a mažu do hajan.

Jana a Karolínka

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 11.04.04 05:16

Ahoj Sulanku,

To jsem rada, ze setkani s basnikem probehlo takhle hladce. Ja jsem si zpocatku rikala, proc porad tak touzis po tom, aby Verunku videl a aby si dostala nejake penizky, ze ja bych se na nej vykaslala. Ale asi mas pravdu, ze je to dobre, ze Verunku pozna. Nejde ani tak o ty prachy, ty rozhodne nejsi zadny socialni pripad, ale Verunku by to mohlo pozdeji mrzet a treba by ti to i vycetla, ze ani nezna sveho tatu. Takze je to fajn, ze to takhle dopadlo a snad se to bude vyvijet dobre, preju vam to holky Sulankovic.

Petrus

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 11.04.04 12:48

Ahoooooj!
Vesele Velikonoce! Koukam je tu pekne mrtvo, ale to je dobre, to znamena, ze jste vsichni nekde fuc a uzivate si dlouhy vikend se svymi drahymi?. Ja si jdu odpoledne uzivat do kina, mamka pohlida a my se sejdem jeste se dvema kamaradkama co maji take male deticky. Tomaska miluju, ale normalne se nemuzu dockat az se nachvilku vzdalim z dosahu. Nekdy si rikam, ze je to prevlecenej agent tajny sluzby, nic a nikdo mu neunikne. Ale je to zlaticko, naucil se privonet ke kytickam a je u toho taaaak sladkej. No ale taky obcas zlobi a me vcera poprve ujely nervy a dala jsem mu pres rucicku a jeste pres zadek. Naucil se vypinat a zapinat televizi, takze jsem mu asi 60× vysvetlila, ze to nema delat, 100× jsem ho odtahla pryc a zabavila necim jinym, milionkrat jsem zvysila hlas a tvarila se straslive no a kdyz se opet jakobynic nachomejt k televizi a jen tak mimochodem ji zapnul tak se mi zatmelo pred ocima a uz to bylo. NO koukali jsme oba dost prekvapene. A hadejte, pomohlo to? No jasne ze ne. Tak ted nevim, jak dal reagovat. Dela to samozrejme dal. Tak ja to ted ignoruju, protoze fakt nevim, co mam delat, prece ho nebudu od rana do vecera mlatit? Autorita veskera zadna, ach jo.
Dano, moc drzim pesti braskovi, to jsou skvele zpravy a opravdu preju moc a moc, aby se to tak vyvijelo I nadale.
Veroniko, je mi lito co se stalo bratranci a jeho rodine. Je to strasny a ja si nemuzu ani predstavit, jak to musi rodice bolet. Myslim na Krystufka a doufam, ze boj vyvojuje.
Adamek je fakt dlouhan, I ostatni deti. Tomas bude asi spis prcek, vedle lednice jsme namerili 77 cm, to v 15 mesicich neni nic moc. No on nema po kom byt dlouhy, ja jsem se svymi 164 cm sedy prumer a Edward sice neni prcek, ale dlouhan taky ne.
Sulanku jsem rada, ze mate prvni setkani s otcem Verunky v pohode za sebou, snad uz to ted bude bez nervu. Tve smisene pocity naprosto chapu, jeste to budeme mit s otci svych deticek asi obcas slozite, ale to se neda nic delat, prece jen jsou to jejich tatove. Tak drzim palce, aby slibum dostal, penizky prisly a vse bylo v pohode.
Ja mam ted hlavinku zamotanou z dodelavani domecku, pristi tyden by meli obkladat koupelny a take po me chteji rozhodnuti o dverich a podlahach. Uz jsem si myslela, ze v tom mam jasno a pak se to zase nejak zamotalo, ach jo. Ale jsou to hezky starosti.
No a aby tech zmatku v hlavince nebylo malo, premyslim ted ve dne v noci jeste o napadu, se kterym prisel Tomaskuv tata. A sice odchazi mu spolubydlici a jemu se nechce hledat nikoho ciziho a tak prisel s tim, ze bychom mohli prijet s Tomasem, ja bych nastoupila do prace, o kterou bych jinak koncem dubna prisla, Tomasek by byl profesionalne hlidan bud pani na hlidani nebo ve skolce. Vyhody jsou, ze by byli kluci spolu, Tomas by byl v anglicky mluvicim prostredi a ja bych se na chvilku vratila doLondyna, po kterem se mi styska. Na druhou stranu bych za leto v novem domecku vymenila chozeni do prace, navic bych asi mela nervy z toho, jak Tomasek snasi cizi prostredi beze mne. A navic si nejsem jista, jestli souziti s Edwardem ustojim, I kdyz uz to mam v hlave v tomto ohledu srovnane. Nerada bych, aby me to zase zbytecne rozhodilo. Z jeho strany to totiz rozhodne neznamena, ze by se knam chtel vratit, to mi rekl rovnou.
No nic, tak to jsem se vam sverila, do konce pristiho tydne se musim rozhodnout, tak sem s radama!
Krasny vikend, veselou pomlazku a hodne dobrot preje
Katka a Tomasek

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 12.04.04 07:04

Ahoj Katko,

To mas ale starosti a zrovna o svatkach, vid.
Priznam se, ze moc nerozumim, proc si radeji nechces hledat praci v Cechach, vzdyt si tam budujes domecek. Nebo premyslis, ze budete s Tomaskem zit v Londyne? No nevim, ale jet do Londyna jen proto, aby se tatka, ktery o vas vztach nestoji, vic videl s Tomaskem se mi zda trochu zvlastni. Navic by byl pres den hlidan cizimi lidmi. Co kdyby tatka radeji prijel za vami treba na vikendy nebo o dovolene, jestli po Tomaskovi opravdu touzi, tak proc ne?
Je to na Tobe, ale ja bych jen proto, ze se mi po Londyne styska a ze Edvard nema spolubydlici, asi nejela.

Preju, at uz se rozhodnes jakkoliv, aby jsi byla spokojena.

Petrus

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 12.04.04 07:15

Ahoj holky,

Tak prave vytvarim WC barvama ZOO na nasich balkonovych dverich. Nektera jste chtela sablony zvirat.
Neco jsem nasla tady (je to nemecky, ale urcite si s tim poradite):

http://www.wyzlic.de/…genmenue.htm

Patram dal, a kdyztak dam vedet o dalsich.
Petrus

 
Anonymní  12.04.04 12:21

Ahoj holky,
tak Velikonoce pomalu za náma. My jsme je strávili u našich, v sobotu jsme barvili vajíčka, pekli mazance, mnamm. Včera jsme jeli k mojí babičce, kde bylo veškeré příbuzenstvo, tak to bylo fajn. A babiččina hlavička jako vždy mnam mnam.
Dnes, šla Týna s kamarádkami koledovat, tak máme doma vajíček požehnaně, asi budu muset udělat vajíčkovou pomazánku.

Karolínka má barvu očí modrou. Týna má světle modrou, po manželovi. Já mám šedo modro zelené. Tak májí oči po tátovi. Oni jsou obě celý táta. Aspon to všichni říkají.

Šulánku,i já jsem ráda, že se pvní setkání Verunky s tatínkem povedlo. Jen at´ ho Verunka pozná. Jen tak dál. Vidíš to, nakonec jste se dohodli a to je dobře. I penízky vám posílá, to je fajn.

Katko, co poradit Tobě??? Já bych tu asi taky zůstala, zařizuješ si tu baráček. I když by bylo fajn, že by se Tomášek vídal víc s tatínkem, Jo máš to těžké, taky si neumím představit dát někam na hlídání Karolínku. Je přece jen ještě malá. Tak Ti přeji, aby jsi se rozhodla ke spokojenosti vás všech, a určitě dej vědět.

Čekám, až se Karolínka vzbudí, a jdem ven, dnes je tam krásně, Kája mi dnes vytuhla na zemi v obýváku, hrála si pak si lehla, a usnula. Tak jsem jí přenesla do postýlky a spí .Venku Karolínka strašně ráda trhá kytičky. A čichá k nim. A říká ááááááá.

Tak se mějte fajn a užívejte sluníčka.
Pa Gabča a spící Karolínka, Týna lítá venku.

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 12.04.04 17:52

Ahoj Gabco,

To je tatka urcite naramne pysny, kdyz jsou holky po nem, vid?
Nas tatka porad hleda, co ma Luky po nem, a snad jen ty oci. Luky ma svetle hnede a velikanske. Tatka je ma teda tmavsi, ale ja mam modro sede a to uz Luky nema. Kdyz mu byl asi pul rok, tak se barva zacala menit do hneda.
Jinak je ale po mne, to zas jo :))

Takze jste si svatky uzili jak se patri, to je fajn.

Petrus a Lukasek

PS. Tak holky, doufam, ze se to tu konecne rozjede, uz tady skoro 3 dny trpim samomluvou a stale jen jukam na skoro prazdny denicek !

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 12.04.04 20:16

Petrus a Gabco,

Diky za nazory, kazda rada dobra! Ja fakt jeste nevim. Petrus Edward za Tomasem jezdi asi tak jednou za 5 tydnu, plus minus tyden, na vikend a stravili jsme spolecne dovolenou na NZ a jeste planujeme tyden. No jeste uvidime. Ale pokud bych jela, tak jen na 3-4 mesice, domecek stejne bude obyvatelny az behem cervna, nejdriv. Behem pristiho roku pak budu hledat praci v Cechach.

Gabco, Tomaska jsme taky naucili privonet ke kytickam, ze jsou u toho hrozne sladky, vid.

Hezky vecer, Katka

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 12.04.04 20:20

Ahoj holky,

Tak my jsme dneska vyrazili s Tomaskem a babickou, tedy moji mamkou, do ZOO. Musim rict, ze Tomaska zviratka porad jeste moc neberou, zato uprky vsemi smery, pejsci a prolejzacky, to jo. Ale byl to prima den, slunicko slunilo, papouchove porvavali a bylo nam fajn.

Tak doufam, ze jste si vsichni taky krasne velikonoce uzili a jelitka moc neboli! Jo to jsem vlastne zapomnela, Tomasek nas rano vyslehal!!!! Tak neuschnem!!!!

Pa, Katka a Tomasek

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 12.04.04 21:04

Cau Katko,
tak to je fajn, ze za vami Edward takhle jezdi na vikendy.
Na 3-4 mesice, by to snad Tomaska moc nerozhodilo, fakt je, ze by jsi si taky vydelala nejakou kacku, vid. Asi na ten domecek se hodi kazda, to je mi jasne.
No nemas to jednoduche rozhodovani.....tak at to dobre vymyslis.

Tak to budu muset taky Lukyho naucit vonet ke kytickam, zatim je jen nelitostne skube a pak se ty utrhle listecky snazi kyticce zpatky na:,–(it. Jenze ony mu zase upadnou na zem a takhle to zkousi treba 5×. To je taky moc roztomily.

Petrus

 
Anonymní  12.04.04 21:05

Ahoj Katko,
jukla jsem na fotky, ty máš doma teda moc šikovného koledníka, a jak krásně baští jogurt ???? Hotovej gurmán:)))
Tak holky kde jste všichni??? Já si jdu číst, dětičky už spí, tak je klídek..
Pa Gabča

 
Anonymní  12.04.04 21:13

Ahoj Petrus,
Luky musí být fakt k sežrání, už ho vidím jak nasazuje zpět lístek kytičce. Ha ha.
Koukám, že to tu my tři dneska zachranujem, co???
Katko, souhlasím s Petou, na 3m. by to šlo, tak asi pojedeš vid??? No určo dej vědět.
Pa Gabča

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 12.04.04 22:17

AHoj holky,
tak koukám, že o svátcích jste si hezky užívaly. To je dobře.

Katko, když jsem četla, co řešíš, tak mi přišlo, že já bych tam nejela. Ale když si pak napsala, že je to na 3-4 měsíce, tak musím říct, že to bych nejspíš jela, nebo bych to aspoň velice vážně zvažovala.

Sulanku, soucítím s vámi s vytopenou koupelnou. Je dobře, že se Verunka viděla s tatínkem a proběhlo to v klidu. Já myslím, že té malé kouzelné princezničce neodolá a za chvíli u vás bude každý večer… :)

Naše Velikonoce vypadaly, že proběhnou téměř v klidu. Sice to bylo k nepřežití, ale nikdo na nikoho neřval. No teď jsem se po příjezdu „úspěšně“ prozvracela večerem, hlava mě bolí jako blázen a navíc taky břicho, protože jsem to ráno dostala. Chudák Kája má parádní opruzeniny, protože během cesty dostal průjem a tak v tom chudák seděl celou dlouhou cestu. Pak se pokakal ještě dvakrát, než šel spát. Honzík má průjem asi taky, ale to nevím jistě, protože jsem zrovna uspávala Karlose a byl u toho Tomáš. Moje zvracení je podle mě ale z téměř nervového kolapsu. Ráno jsem se pohádala s otcem, ten se pak rozhodl pomstít chudáčkovi Honzíkovi, který z toho měl skoro šok. Nebudu to líčit do detailů, ale ke své hrůze jsem zjistila, že bych asi byla schopná někoho zabít. Myslím to naprosto vážně, kdybych se mu jen trochu rovnala ve výšce a váze a nebo měla po ruce něco příhodného, tak jsem jednostranný sirotek. Ale musím říct, že to, co z něj vypadlo, mě připravilo o zbytky důvodů, pro které jsem si ho ještě aspoň trochu vážila. Teď je to trapnej ubožák. Další věc, které mě šokovala snad ještě víc, byla reakce Tomáše. Sice se snažím co mi síly stačí, si to rozumě zdůvodnit tím, že asi oprvadu těžko mohl skočit a natáhnout jednu tchánovi, a tak bylo asi lepší klidnit mě. Ale z toho šok, že člověk, kterého nade vše miluju, se postavil proti mě (a potažmo proti svým dětem), se nějak nemůžu vzpamatovat. Mlátí to se mnou do té míry, že zvažuju rozvod. Doufám, že časem vychladnu, ale zatím nejsem schopná se na něj ani podívat. Ono taky jako důvod rozvodu uvést, že mě manžel zklamal asi u soudu neobstojí. Navíc minulý víkend se objevil už jeden, pro mě docela závažný problém, který jsem se chystala s ním řešit po Velikonocích. Teď mu akorát tak půjdu ze slušnosti říct dobrou noc, ale obávám se, že mě odchytne a bude to chtít řešit. Celá se klepu (zvracení plus nervy), takže na nějaké probírání čehokoli se fakt necítím.
Tak doufám, že se tu objeví nějaké vaše optimistické komentáře, aby mi to zvedlo náladu.
Ahoj Esterka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 12.04.04 23:50

Ahojky kočky a koťata,

Esterko, to je hrozný, co píšeš. Doufám, že už spokojeně chrupeš v objetí Karlose a necháváš si o něčem moc hezkém zdát. Nevím, co se u Vás stalo, ale nech to vychladnout. Ráno je moudřejší večera. Chlapi jsou někdy prostě na zabití, ale bez nich je to snad ještě horší. Doufám, že kluky průjem brzo přejde, a Ty se z nervového šoku taky rychle dostaneš. Návštěvy rodičů bych omezila na minimum, trpíš tím Ty, děti a ještě to přispívá k rozkolům mezi Tebou a Tomášem.

Katko, Karolínka taky občas dostane přes ruku a účinek veškerý žádný. Dneska tahala z vázičky u našich narcisky, mamka jí trpělivě vysvětlovala, že NE, když to nepomáhala, dostala přes ručičku a když tahala další narcisku, dala si přes ručku pro jistotu sama. Já jsem u toho naštěstí nebyla, protože by mě okamžitě chytil záchvat smíchu. A to Anglie bych na 3-4 měsíce jela. Penízky se hodí, kluci se víc užijí a Tomášek je ve věku, kdy si už bude lépe pamatovat a i při delším odloučením s tatínkem na něho pak jen tak nezapomene. A anglicky mluvící prostředí taky není k zahození, Ty budeš moct mluvit chvíli česky.

Velikonoce byly úžasné. Já mám vůbec ráda všechny svátky. V sobotu dopoledne jsem byla 3 hodiny cvičit Tai-či, no co mám povídat, krása. Odjížděla jsem nabitá energií, s pocitem, že nemusím vařit, doma bylo uklizeno, Kajka u babičky, která vařila i obídek pro všechny. Doma jsem sebrala nádobíčko na písek a pokračovala na kole k babi. Myslela jsem si, že Kája spinká (byla 1 hod), ale ona byla v nejlepší náladě. Usnula kolem 15.30 hod, já si sedla v parku na lavičce, chvilku si četla a pak usnula taky, byla jsem jak matka bezdomovec. Ale bylo to fajn. Písek se nekonal, snad někdy příště.
V neděli u nás celý den pršelo, ale byli jsme u našich a tak to nijak nevadilo. Dnes přišlo trošku koledníků, přijela teta, dozvěděla jsem se, že sestřenka je těhotná a v listopadu se narodí kamarád/ka pro Kajku. Mám takovou radost.
Opět se potvrdilo, že Karolínka je komediat k pohledání. Dnes se stavoval kamarád domlouvat s Pavlem společnou oslavu 30-tin, Kajka předváděla indiána, když se na ní nikdo nedíval, nahlas se zasmála a pak indiána předvadla znovu. Větší množství lidí jí vůbec nevadí, spíš naopak si vychutnává tu pozornost, co jí každý věnuje.

Taky čicháme ke kytičkám, je to moc hezké pokoukáníčko a naučila se házet kamínka do potoka a říkat žbluňk.

Jdu do koupelny a do hajan, mám hrozně nalité jedno prso a doufám, že se Kája brzo vzbudí, aby mi pomohla.

Mějte se hezky a užívejte jara a sluníčka.

Jana a Karolínka

 
Anonymní  13.04.04 08:54

Ahoj holky, čau lidi co to čtete,
nejde mi join? tak zase jako anonym, ale mám pocit že píšu naposledy, tak už je to jedno:-(
Mnohé z vás, jak jsem tak četla zajímá můj osud. To mě těší, ale já vás asi nepotěším, myslím že mne odsoudíte. Já jsem se ale rozhodla a mám jasno.
Předem omluvu Lence, že jsem nepřijela jak jsem slíbila ani nebyla na fonu, mám nové číslo, brzo ti ho napísnu a pokud jěště budeš chtít tak si můžem občas brnknout.
Rozvod se koná, já se stěhuji, manžel se taktéž stěhuje, počítám že se za pár měsíců vrátím zpět dom.
Manžel s rozvodem vůbec nesouhlasí, bude to těžké, ale na čem jsme se dohodli byla Zorinka. Nebude ani u mě ani s manželem ale bude ji mít v péči moje máma. Já si netroufnu vychovávat dítě sama, necítím se na to. KDyž byla mimino, tak to šlo, přebalit,nakrmit…a­le ted vyžaduje čím dál víc pozornosti, a já jsem mladá a chci se bavit. Chci si večer vyrazit na disko, popř.hledat nové přátele, jsem ve městě, kde nikoho neznám (monentálně jsem u mámy,do konce měsíce bude jěště chodit do práce a od května už jen na částečný uvazek, Zorinka bude chodit do jesliček, ale jen dopoledne, a pak bude s mámou. Já budu jezdit na návštěvy. Neodsuzujte mne, bylo to těžké rozhodnutí, já chci pro svoji dcerku to nejlepší, a myslím že s mámou a v jeslích to mít bude. Já bych byla nervozní, a nevěnovala bych s ejí dostatečně. Věřím, ře jednou si ji vezmu zpět, ale momentálně to nejde jinak.
Co se týče financí, začnu chodit do práce, jěště nevím kam, ale ono se něco najde.
Na rozvod jsem si najala dobrou právničku, bude za sepsání chtít jenom 3500kč, což mi připadá skvělé, ale jinak se budu zastupovat sama.
Holky, díky vám za všechno, budu snad ve styku S Lenkou-Lolou( pokud mne nezavrhne) tak vám bude možná referovat jak se mi daří a jakl Zorce.
Pa-loučí se s vámi a hodně stestí přeje ve výchvě dětí přeje Zora

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 13.04.04 10:17

Ahoj Zorko,

muselo to být velice těžké rozhodnutí, přesto věřím, že jsi pro malou udělala to nejlepší, co jsi mohla. Přejeme Vám oběma hodně štěstí, ať na sebe máte stále hodně času a ať rozvod proběhne rychle a bez problémů.

Jana a Karolínka

 
Anonymní  13.04.04 11:02

Milá Zorko,
hezky si užívej na disco!

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 13.04.04 11:15

Zorko, nevím co na to mám povědět. Já bych nikdy své děti nikomu „nedala“, ale je to Tvoje rozhodnutí. Budu ráda když mi brzo zavoláš, neboj nebudu Tě kamenovat:-))
 LOla

 
Eff
Kecalka 291 příspěvků 13.04.04 11:43

Zorko,
chápu, že tvá situace je velmi těžká. Musím však přiznat, jsem trochu v šoku. Je pravdou, že naše děti nám dávají zabrat dnem i nocí, že jsme kolikrát nevyspalé a utahané ale je to to, co jsme chtěly a pro co jsme se rozhodly. Myslím tím mateřství. Bylo jasné, že náš život se od základu změní. Myslím si, že pokud jsme se rozhodly přivést toho malého človíčka na svět je naší poviností starat se o něj jak nejlépe dovedem i na úkor toho, že již nebudeme žít kulturním životem jako před tím.
Nevím, možná to posuzuji podle sebe. Svou dceru miluji a o pokud si mohu vybrat mezi svými zájmy a jí, jednoznačně volím ji.
Naprosto mi nepřísluší právo tě odsuzovat, jen prosím vše moc dobře zvaž.
 Eva

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama