Adámek a Veronika 2 leté bilancování - střídačka Nika a Šulá

Rodičovství
  • 26.11.04

Ahojky kočky a dětičky, pomalu se připravujeme ?.. ?.. přišel mi sem do kanceláře Adámek, tak jsem musela psaní přerušit. Neustále telefonoval z pevné, doma ji nemáme, tak si to užíval. Pak mi v nestřeženém okamžiku natvrdo vypnul PC a chtěl mi do disketové jednotky strkat mince?..PC to přežil :))))) Nejdřív byl stydlivka, ale pak se celkem otrkal a řádil tu jak černá ruka. Na chodbě jsme potkali kolegu, tak jen vytřeštil oči a ptal se, čí je to dítě. Na moji odpověď, že moje, opětovně jen koukal a prý si myslel, že je to ještě miminko v kočáře :)))) Je pravda, je svobodný, bezdětný, tak má nárok nevědět :))))

?takže krátké intermezzo??při­pravujeme se na nejkrásnější svátky v roce, teda aspoň pro mě jsou nejkrásnější a vždycky byly, i když od doby, co máme Adámka jsou nejkrásnější na entou :-) Čeká nás Mikuláš, ale toho si mi prozatím nepozveme, protože se mi zdá, že je to ještě brzo. Na Staromák se podívat půjdeme, aby to Adámek viděl, ale nechat ho strašit, to ještě ne. Docela zvažuju, že bychom s Adámkem upekli aspoň perníčky, jen tak pro zábavu z jedné várky. On totiž strašně rád pomáhá Tomovi v kuchyni a jelikož se chystám ?vykydat? (oblíbený výraz v naší rodině pro uklízení zvláště kuchyně) kuchyň, tak abychom to stihli ještě před tím. U nás peče moje máma a vlastně už teď začala, protože by to potom nestíhala. Vždycky jí říkám, že chci jen 3 druhy (slepovánky ? linecké, sirky ? tj. taky linecké ve tvaru sirky slepované marmeládou a máčené v čokoládě a šohajky, což je směs co dům dal (piškoty, rozinky, mleté oříšky, zbytky cukroví polité rumem), která se dává do papírových košíčků a zalévá čokoládou?.mňam), jenže stejně toho dostaneme víc. Asi i něco dostaneme od babi ze Zbraslavi, takže takové pečení perníčků může být pro nás milé zpestření. V neděli už začíná advent, tak to mi připomíná, že musíme udělat vánoční výzdobu. Chci ozdobit okna WC barvičkami, ale ještě jsem nenamalovala ani čáru. Taky ten adventní věnec a jmelí?..už to zase začíná.

A jak je na tom Adámek?
Pomalu se nám blíží 2 roky, je to na spadnutí, ještě cca 14 dnů a máme dvouletého chlapečka. Jelikož v tu dobu (9.12.) vychází deníčková služba na mě, ale my budeme v Liberci na dovolené (a tímto prosím Šulánka, aby vzal 2 týdny po sobě :-), tak se pokusím lehce rekapitulovat, kam jsme za 2 roky došli. Od radostí a strastí nekonečného sezení při kojení?.to je taaaaakkkkk dávno a za chvíli mě to zase čeká, i když takové 2 hoďky kojit si nebudu moci dovolit, chudák Tečka, bude se muset napít během max. 15 minut a dost, protože Adámek mě opravdu sedět 2 hoďky nenechá :-)))) Přes první krůčky a mé a babiny polohy do ?L?, v které jsem absolvovala první srazík U slepiček?..ještě teď si pamatuju Iren s Ondráškem, Šulánka s Nikou, Petru K s Adámkem, přišla i Katka s Edwardem a Tomáškem a ještě byla (teď doufám, že nespletu jméno ? Katka s miminkem, ale to jméno už nevím, nicméně jsem jí ?záviděla?, že mimi leželo v sedačce a spalo. Nezapomněla jsem na někoho? Kdyžtak se omlouvám. Pak můj velký třesk a stěhování do Modřan. Oslava prvních narozenin za přítomnosti Niky a Šulánka v mém pidi bytečku v Modřanech?ale bylo nám tam taky dobře :-)))) Postupné sbližování s Tomem, které skončilo Tečkou :-)))) Všichni tři jsme za tu dobu udělali velký pokrok, jak Adámek ve vývoji (z ležícího miminka po nejroztomilejšího a nejhezčího ? každá maminka má nejhezčí dítě, to jistě chápete:-)))) chlapíka na světě, který mě vždycky něčím dostane, ať pusinkou, když přijdu domů, nebo naopak mi ji odmítne dát, když jdu do práce. Adámek ze mě udělal snad už dospělou ženu - mamku, která ví, co chce a teď čeká sourozenečka pro Adámka. A teď k Adámkovi, čím mě překvapuje :-)))
Nedávno Tom zatloukal obrázky do zdi a potom přelezl k závěsům a potřeboval kleště. Adámka poprosil, aby mu donesl kleště. Byla jsem zvědavá, jak na to zareaguje?.a co vlastně donese?BINGO, donesl kleště. Ptala jsem se, jak je to možné, ale prý nedávno něco spravovali na botičkách a kleště k tomu je potřebovali, tak si to pamatoval. To jsem koukala jak nevímco. Obecně se rád motá v kuchyni, jak jsem psala shora. Byla u nás babi ze Zbraslavi a Adámek míchal něco v hrnci?.ta byla v šoku a hned ho chtěla dávat pryč?.ve finále musela ustoupit, protože Tom na ní, že jestli se tam chce motat a být nervózní, tak ať si jde radši sednout. Tom na něj dává pozor a Adámek se většinou do úplného vaření nemíchá. Objevili jsme hru na schovávanou a to je teprve zábava. Nejdříve se schovávám já a Adámek mě hledá. To ještě není nic, když si to otočíme a hledám já Toma s Adámkem. Adámek to totiž většinou nevydrží a když se ptám, kdepak kluci jste, tak to Adámek práskne a řekne TADÍIIII nebo se začne smát. Tak je u nás veselo.
Od Šulánka a Niky dostal Adámek k prvním narozeninám pěnová písmenka (A až F), která se skládají do puzzle. Adámek se naučil, že A je jako Adam, E je jako Ema, B je jako babi a tím končí. Víc jich neumí, ale zato všude kde takhle písmenka jsou, tak je schopen je ukázat. Nicméně na Niku a její pohádku o Karkulce to samozřejmě nemá.
Na PC v Oblíbených položkách máme uložené PIPIPI, tj. fotogalerie ptáčků, které takřka každý den otvíráme. Nejradši má bahňáky a z nich Ústřičníka velkého a mě zaujal název Pisila?.to jsem v životě neslyšela. Pomalu ze mě bude znalec ptáků. Ovšem jednoznačně vede BUBO BUBO, tj. výr velký. Toho umíme i vyslovit po latinsku :-)
Nedávno jsem vytáhla Indulonu měsíčkovou, protože krém na ruce mi došel. Adámek si vzpomněl, že tenhle krém používala babi, když jsme byli v Modřanech a teď ukazuje, že babi ho používá na nohy a máma zase na ruce. Je to šikula, i když v mluvení žádný velký pokrok není. Moc slovíček neumí, ale snaží se opakovat, ale to je taková hatmatilka, že mu nikdo nerozumí.
S jídlem jsme se naopak VELMI ZLEPŠILI!!!! Jupííííííí. Už si vezme do pusy víckrát než třeba jen 3×. Dnes Tom hlásil, že snědl celou misku těstovin s omáčkou.

Na téma školky. Už jsem do jedné volala, abych se info o tom, jak je to vlastně se zápisem do školky. Ano, můj chlapeček, který ještě na ven nosí plenky, půjde v březnu k zápisu. Děti, které v příštím roce dovrší 3 let a chtějí jít do školky, by měly jít k zápisu. K zápisu teda půjdeme, ale hrotit to hned od 3 let nebudeme. Zkusíme to nejdříve na pár hodin a uvidíme, jaké to bude. Ptala jsem se i, že je trvale hlášený na Praze 4, což když bude málo dětí ani nevadí. Stejně se chceme do dané školky nejdříve podívat. Líbí se mi na ní, že má velkou zahradu a je hned u Parukářky, takže mi přijde, že je tam hodně zeleně a vzduchu. Vedle v ulici máme vlastně taky jednu školku, ale děti si chodí hrát do vnitrobloku, což se mi moc nelíbí.

Uvědomujete si, že většina z nás je už více než 2 roky s těmito stránkami? Sama přesně nevím, kdy jsem se registrovala, ale takových 2,5 roku to bude určitě. Díky Šárce a Zdeňkovi jsem poznala spoustu nových a milých koček a jejich miláčci mě provázejí už tak dlouho. Díky Šárko a Zdeňku, že jste. Kolikrát mi stránky a vy vůbec pomohly, podržely, prožívaly se mnou dobré i zlé, takže díky i vám za to, že jste. Počítám, že ještě nějaký čas se mě nezbavíte, i když nevím, jak se mi bude dařit psát deníčky, když bude Tečka na světě, ale to když tak vyřešíme operativně :-)))) Stopro nepřestanu být aspoň přispěvatelkou.

Pro tento týden končím. Klárce od Hanky přejeme nádherné druhé narozeniny (3.12) a co nejdřív sourozenečka?kdyby to tak šlo uspíšit, viď Hani :-))) Veškeré nemoci pryč a hlavně pohodu a zdravíčko přeje

Veronika Adámek a Tečka 23+0

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 26.11.04 22:54

Ahooooooj!

Že bych zase byla první?????

Veroniko,moc hezký deníček,pohladil mě po dušičce a nejvíc to vzpomínání,jaké to bylo a je.
Taky mě občas přepadá nostalgie a vzpomínám třeba na časy,kdy jsem byla v porodnici,ve volných chvilkách si pročítala nějaké starší Betynky a na rady,jak pečovat o tříměsíční děti jsem si říkala,že nechci,aby Klárka moc rychle vyrostla.Chtěla jsem,aby co nejdéle byla takové krásné roztomilé miminko.A teď jsem ráda,že už je to „velká“ holka,která už umí spoustu věcí a je přece jen dost samostatná.
Jo,jo a za pár měsíců to bude znovu.
A za pár let budeme vzpomínat,jak naše dětičky poprvé čůraly do nočníku,jaké bylo jejich první slovo,…
Chjo,kdyby se ten čas dal aspoň trošku zpomalit.
Na éčku jsem se registrovala loni v dubnu a od té doby jsem totální závislák.Jen málokdy otevřu nejdříve jinou stránku a kdybych měla PC jen pro sebe,domovská stránka je úúúúúplně jasná:o ))))))).

Taky půjdeme s Klárkou za pár měsíců na zápis do školky.Ani se mi tomu nechce věřit.Už se vidím,jak bulím jako želva,až tam půjde poprvé.Je teď hodně mamák,neexistu­je,aby šla něco dělat s někým jiným,pokud jsem doma.Ani stáhnout kalhoty,když jde na nočník,si od nikoho jiného nenechá.A přitom při našem nedělním nakupovacím výletě si prý na mě ani nevzpomněla.Nev­děčnice jedna:o ))))))).
Má teď oblíbenou hlášku.Volá „Mámo(táto,ba­bi,…)čo je?????“.Pak chvilku počká a když nikdo neodpovídá,tak řekne"Nění nic,nění„.Je u toho k sežrání.Pořád jsem si říkala,kde na to chodí a pak jsme si říkaly říkanku“Mámo,tá­to,v komoře..­...„.A tam je na konci "už tam není nic“.A je mi to jasný!
Neexistuje před ní říct něco,co se nemá.Včera jsem v ložnici utrousila nějaké to dopr…,myslela jsem,že mě v obýváku neslyší.Prdlaj­s,hned mi to zopakovala.A pěkně čistě,tomu by rozuměl každý:o ))))).
Už se „těším“ na to,až bude vykládat ve školce příběhy z domova.Ty učitelky by snad měly podepisovat nějaký slib mlčenlivosti.Musí toho o rodinách dětí vědět opravdu hodně:o )))))).

KatkoDomo,k tvým dnešním krásným narozeninám ti přejem vše nej,ať ti do života zase začne pořádně svítit sluníčko a všechny chmury jsou pryč!
Je nás tu letošních třicítek hodně,co holky?

No,zítra krůta nebude,neb jsem toho ptáka nikde nesehnala.Jistí to kuře alá krůta s mandlovou nádivkou.A večer fondue&píchací párty u přátel,na to se moc těším.I když jsem přemýšlela o tom,že nepůjdu,manža mě naštval(to už se dlouho nestalo),nebudu rozepisovat proč.Jenže jsem dospěla k názoru,že bych svou neúčastí potrestala jen sama sebe,takže jdu.

Hezký víkend všem přeje Hanka a Klárka

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 27.11.04 07:30

ahoj Veroniko :)

yz zase nakukuji ( jako kazdy den chichi ),ale dneska si me tak rozesmutnila ( v dobrem ), protoze delfinek za malinkou chvilicku oslavi svoje prvni narozeniny. Moje male nedonosenatko :))

k te skolce u Parukarky muzu jen doporucit,chodila tam moje neter a byla nadsena. Hlavne ta zahrada je uzasna.

mej se moc krasne a pohlad Tecku,pusu Adamkovi

pa magrat a delfinek

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 27.11.04 08:39

Hezké,dobré ránko!

Máme dnes vyjímečně zapnutý PC takhle brzy,manža přes noc upravoval Krtečka,aby šel přehrát na tom DVD.Snad to už koenčně bude šlapat.

Šulánku,vidím tě přihlášenou,co to??????

Jdu nachystat snídani,i když se mnou to nevidím nějak růžově,je mi bléééé.

Pa Hanka a Klárka

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 27.11.04 12:02

Ahojky maminy:)

Také jako Magrátka nakukuju a nedá mi to, abych nenapsala…neu­věřitelně to letí!!!! Začala jsem na emimčo chodit, když vašim dětem bylo necelých třičtvrtě roku a dneska už jim budou dva roky (Mojánkovi už jsou:), je to neuvěřitelný!!! A co už všechno umí, Adámek, Nika, Mojánek aspol…a spolu s váma se já nakukovatelka od Jarňátek těším na další vaše miminka, na Tečku, na mimíska Hanky a další, prostě u vás je pořád co číst a na co se těšit:)

Verčo, díky za tip na „sirky“, mě hlavu vykojenou by nikdy nenapadlo udělat linecké jinak než kulaté, bezva nápad, letos budeme inovovat:)

Mějte se krásně, zdraví Diny od Jarňátek s půlročním lezivcem Davídkem

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 27.11.04 12:04

Nééé, lezivcem, plazivcem tam mělo být, skutečně ještě nelezeme, omlouvám se:) Ale je to na spadnutí:)))

D+D

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 27.11.04 12:14

Tak holky,honem od sporáků,a koukejte šupat na éčko:o ))))).Je tu nový deníček a nikde nikdo.Ještě,že to tu zachraňujeme s holkama nakukovatelka­ma.Tímto zdravím Magrat s Kryštůfkem a Diny s Davídkem!
To jsou už taky velcí chlapíci,co,mamky?

Mě je dnes pořád blé.Před chvílí jsem snědla pár mandlí,co mají přijít do nádivky ke kuřeti.Myslím,že jsem někde četla,že to pomáhá proti těhunevolnostem­.Snad mě to do večera přejde,abych neseděla na fondue párty někde v koutě:o (((.

Pa Hanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.11.04 13:52

Ahoj Hani,
asi před měsícem popisovala v jednom z deníčků Stefinka nějakou jogínskou úlevovou polohu (rukou) proti nevolnostem. Všichni, kdo to zatím vyzkoušeli si ji nemůžou vynachválit. Zkus se mrknout a užij si tu fondue party.
Jana od Filutů

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 27.11.04 17:59

Ahojky kočky,

tak my jsme do Človíčkova nedorazili. Tom spal do 10 hod. a než bychom se vykopali spolu s venčením Aimy, už by bylo po srazíku. Nicméně aspoň jsme udělala nějaké obrázky WC barvičkami, uklidila a Adámek spal až do cca 17 hod., tak to máme dneska zase do 22 hoďky jasné.

Kluci teď spolu vytírají, tak jsem se na chvíli dostala k PC. Adventní věnec ještě nemáme, byly samé drahé za 600,– a více, tak jsme nic nekoupili. Ovšem nádhernééééé. No za ty prachy. Sama nejsem všeuměl, takže se do těchto činností nepouštím a radši něco koupím.

Venku jsme ani nebyli, protože pršelo, takže jsme celý den zavřený. Adámek pro jistotu asistoval při kreslení WC barvičkami, takže jeden obrázek přišel vniveč :-))) No jo, se ztrátama se musí počítat.

Jdu se na chvíli natáhnout, papa

VAT

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 27.11.04 18:01

No Magrát, já neustále žasnu, jak to letí a jak už delfínkovi bude rok!!!!! To snad není možnýýýýý. Právě si pamatuju, že se narodil dříve a je vlastně první jarní miminko.

Pusu delfínkovi, papa VAT

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 27.11.04 18:04

Ahojky Diny,

já taky dříve upřednostňovala jen linecké, ale moje bývalá tchýně dělala sirky a od té doby jsem si je moc oblíbila a vlastně je máma začala dělat až nedávno a jsou jednoznačně mým favoritem :-))))

Nejboj Diny, jak jsem kdysi psala, Adámek začal dříve chodit než lézt. Pak jsem vítězoslavně volala dr. a dodnes má Adámek v kartě velkými písmeny napsány k datu…teď už nevím LEZE!!!, což i mě pobavilo.
Davídek se rozleze během chvilky. Posíláme mu pusinku.

papa VAT

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 27.11.04 18:06

Jéé, Hani, tak to Ti nezávidím. Mě to opustilo až po cca 4,5 - 5 měsících. Tak ať Tě to nedrží tak dlouho.

No jestli zjištíš tu pozu z jógy, sem s ní, co kdyby nááááhhhoooood­dddoooouuuuu do třetice uaaaaaaaaaaa. chcihcicic.

papa VAT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.04 19:16

Ahoj holky a dětičky,

To je fajn,že je tu nový deníček.Moc hezký Verčo.
To jsi mě šokovala s tou cenou adventních věnců.U nás stojí kolem 200 a víc,ale zatím jsem neviděla dražší než za 400.On je taky věnec a věnec.Ty chcípáky,co tu prodávají za dvě stovky bych si na stůl nedala.Ale je tu speciální obchod s těmihle věcičkami pro radost,kde mají jak hotové výrobky,tak všechny potřebné doplňky na ně.Tak jsem se rozhodla,že si ho vyrobím sama a mustr jsem si vzala z toho,co se mi moc líbil.Nakonec jsem za ty serepetičky zaplatila jen o něco málo míň,než za hotový.Ale už se těším,až se do něho pustím.Mám tu pistoli,tak to půjde snad dobře.

My jsme se před chvílí vrátili od tchýně a přežila jsem to,tak hurá.Byli jsme si tam pro ježíška,ale jako vždy nezavolala,jestli kluci něco nepotřebují a koupila dárky dle svého uvážení.Takže nakonec bude mít Nik nejspíš pod stromkem dvě auta na dálkové ovládání.
My mu ale koupili na radu prodavačky takové,ktéré bude umět ovládat ve svém věku a měli jen jeden kus.Byli jsme moc rádi,že jsme ho chytli.Ale tchýně samozdřejmě koupila auto se složitým ovládáním,k jeho věku nepříměřeným.Zkou­šela jsem Vaška ukecat,abysme mu to auto nechali na příští rok,ale moc se mu to nezamlouvalo.To jsem zvědavá,jak to dopadne.Srazík závidím,tak poinformujte o průběhu vy zůčastněné.
Dnes bylo nad celou republikou pěkně pošmourno a nevlídno.Jak je těchto dní víc za sebou,je to na budku.

Koupila jsem si v pátek novou Marianne a je tam návod,jak upéct celou vánoční várku cukroví za deset hodin,včetně návodu čím začít a pěkně postupně až do konce je tam podrobný plán,včetně seznamu inkrediencí.Docela mě to zaujalo.Cukroví je nádherné,mám pocit 4 nebo 5 druhů.Ještě nevím,jestli do toho půjdu,ale mít upečeno za jeden den je můj sen.
Sulánku to je super,že jsi zpátky a v pořádku!!!Já když čtu jak se neradi vzdáváte kojení,tak se cítím,jak matka herodeska.Já byla tak ráda,že už je po něm.Pravda ,ten dotyk chyběl i to tulení,ale my se ho nabažili i bez toho.Měla jsem pocit,že jsem strašně unavená a lámaly se mi nehty,padaly vlasy,bolelo mě celé tělo.Po půl roce nekojení se vše srovnalo do normálu(krom kg) a cítím se celkově mnohem líp.Možná to bude taky tím,že jsem měla kluky hned za sebou a od kojení Nika jsem přešla do jiného stavu a po porodu dalších 13 měcíců kojení.Připadala jsem si,jak vyždímanej citron.

Zítra jdeme s mamkou na adventní trhy,kde si chci koupit novou aroma lampu na vonný olejíček,aby ještě umocnil atmosféru vánoc.V Mladé frontě psaly,jak jsou všechny tyto oleje karcinogenní a nezdravé.Tak nevím ,co si o tom mám myslet.Aby zase za rok nepsali,že je to zdravé.

Jdu věšet třetí pračku prádla a dát prát tu poslední.Už aby to bylo vyžehleno.Zatím pá NIKA

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 27.11.04 20:05

Ahojky Niko,

my už máme vypráno i pověšeno :-))) Jen to žehleníííí. bléééé. Marianne si kupuju taky, ale když ji nepřečtu hned, už se k ní nedostanu. Tchýně je dobrá, že něco koupí a neporadí se. U nás se zatím všichni ptají, co koupit Adámkovi, jenže jsme nějak bez inspirace. Má toho taky moc najednou.

Dnes asi 3 x volal mojí mámě - babi a ta je na něj tak natěšená (týden se neviděli), že se zítra staví.

Jdu koukat na Pána prstenů…stejně asi u toho vytuhnu.

papa VAT

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.11.04 20:46

Ahojky kocky a kotatka,

ackoliv jsem nahledla uz rano na emimco (Hanka mne dobre vyhmatla), ani jsem nestihla precist cely denicek, Nika mne jednoduse nenechala, odchazela jsem z domova do Clovickova s pulhodinovym zpozdenim a zcela vycerpana…

Ted je vsuvka … zrovna nam Nika oznamila, ze si jde operovat palecek na noze (babi si obcas vyoperovava zarostly nehet), svlikla si puncochacky i s kalhotkami a sla hledat pinzetu a nuzky … ja se z ni zblaznim:-))))

Pokracovani Clovickova … pri nastupu do auta volala Katka, ze maji zpozdeni a az ted vyjizdeji … toz jsme na tom byli stejne a ja si oddechla. Byly jsem tam nakonec prvni, Katka s Tomaskem dorazila za chvili za nami a pak uz nedorazil nikdo …no neva, super jsme pokecaly a rozebraly i verejne nepublikovatelne veci:-))) Katce to moc sluselo a Tomasek se mi zdal najednou takovy maly velky dospelak, proste za ty 3 mesice nejak zdospelel … vsak to nakonec musite videt i z fotek!

Kolem 12.15 jsme vyrazily pryc za basnikem, trochu trvalo nez kocicka usnula, ale povedlo se … a nakonec jsme jely vsichni spolu za jeho brachou a rodinkou a stravili s nimi bezva odpoledne! Nejdrive byla prohlidka bytu o 120 m2 ve starsim dome na Haunspulce, potom posezeni a pokec a pak hura akce smer na OKOR na Blanicke rytire a nejake slavnosti … ha-ha, kvuli pocasi se slavnost jaksi nevydarila a my tam byli asi 20ti navstevnici, chudaci. Tak jsem videli alespon tancit stredoveke tanecnice (pro Niku princezny), prolezli jsme zriceninu hradu a jely zase zpet k nim na babovku a kavicku … no domu jsme prijely s Nikou neco pred pul osmou a fakt byl ten den super. Nika si i krasne rozumnela s detmi a dala vsem pusinky a vubec, basnik cely zaril a byl pysny na svou sikovnou dceru:-))) Taky tam vypravel o sve orginalni metode vyuky sachu a prohlasil, ze Nika bude umet ve 4 letech cist i psat i pocitat pokud ji sachy budou bavit, jelikoz to k tomu bude potrebovat:-))) No vsichni jsme se pobavili, jenom o to zrejme myslel vazne. Pak tam resil taky otazku skolky a hlavne skoly, nebot bude potreba najit skolu, ve ktere se nebude nudit a nebude ji branit ve vyvoji atd, atd.:-))) Uz se tesim, az tu skolu objevi a bude ji tam kazde rano vodit:-))) Zatim myslim spani Niky u neho pres noc nehrozi, nebot ho omyvali uz jenom pri hovoru o tom, v kolik vstava:-))) On je totiz dlouho vyspavaci typ a kdyz mi oznamil, ze uz kolikrat v praci nestiha ani obed, tak jsem mela dost … jeste za dob, kdy jsme byly spolu, tak vychazel domu tak v 10h nekdy i pozdeji a jen tak tak stihal obed:-))) Pravda zije v nadeji, ze kdyz bude spat vedle ni rano, tak Nika vstavat nebude a bude hajat dale tak, jak to je i v poledne … no kdyz mysli:-)))) Ale jinak jsme se vsichni bavili!!!:-)))

Zrovna nam Nika vypla cudlikem video a my se snazily nahravat Pana prstenu … no holt to bude s malym vypadkem:-))) Taky se snazila do diry na kazetu strcit CDcko v obalu, bylo to o vous a bylo by to tam zaplulo … a ze jsem to vytahla, tak se pomstila a vypla tedy to video:-)

Zitra jdeme za tetou Mary, tou kamoskou z Anglie, jak jsme u ni bydlely pocas naseho pobytu tam v unoru … zvelebuje si prazsky pribytek, tak se tesim na zazracnou kuchyn za hoooodne penez a hlavne na ni, to se zase pobavim. Pujdeme tam dopoledne a odpo nevim co vymyslim, ale nutne potrebuju uklizet a taky zdobit byt vanocne, tak nevim kdy to vse zvladnu.

Reagovat budu snad pozdeji, jestli bude sila… nicmene Veroniko hezky nostalgicky denicek to je, hezky smutne se to vzpomina, ze? Co uz vse mame za sebou s temi nasimi pokladky, oj! Ja jsem na emiminu neco malinko pres 2 roky, zaregistrovala jsem se nekdy na podzim02 a od te doby je ze mne totalni zavislak!
Denicek za tebe vemu, ale je mozne, ze spojim 2 tydny dohromady, jeste uvidime, obavam se, ze nebudu uplne stihat. V praci i mimo ni se hrne jeden predvanocni vecirek za druhym a i Bozsky zacina mit z toho deprese, neb to znamena vecery bez neho … ale ja mu povolila mne vzdycky vyzvednout a odvezt domu:-)))), to jsem hodna holka, ze?

TAk hezky vecer vsem preje

Sulanek a Nika

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.11.04 21:15

Našla jsem to,
jsou to Červenčátka, 3. deníček.
 Jana

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 28.11.04 07:14

Verčo, moc hezký vzpomínací deníček. Je to hrůza jak ten čas letí. Také mám dnes vzpomínací náladu. V 14:10 to bude přesně pět let od nejkrásnějšího okamžiku v mém životě, kdy se mi narodila princezna Lenička, měla krásné dlouhé uhlově černé vlásky. Hned mi ji dali na břicho a ona se hned zkoušela přisát k prsu, ale přitom jěště roztomile plivala vody z pusinky tak jí to šlo špatně. Pak ji vyšetřili, zvážili, umyli a dali mi ji spící vedle mě do postele, přikryly nás peřinou a nechaly nás tam dvě hodinky odpočívat. za oknem se pomalu stmívalo, rozsvěcovaly se první světla pouličních lamp i v bytech a já celou tu dobu hladila to moje sluníčko po vlasech a brečela štěstím. Nejlepší na tom bylo že manžel nic nevěděl, ráno šel na 6 na noční, a já jela v sedm sanitkou do porodnice a volala jsem mu až v šest večer že je otcem. Já ho tehdy u porodu nechtěla, tak jsem mu raději ani nevolala, protože kdyby přijel tak bych neměla to srdce ho vyhnat…A dne už je Lenulce 5 roků, je samostatná v oblékání, v jídle, sama si vytáhne z lednice pomazánku a namaže rohlík,připraví jídlo kočkám a psovi, umí psát a přečíst všechna tiskací písmena,počítat do 100,spoustu básniček a pohádek, novinkou je že začíná písmenka skládat dohromady a přečte až šestipísmenné slovo,má svoji první velkou lásku…
Já už na emimino nakukuji víc než tři roky, a přispívam něco přes rok. Jsem také ráda že vás znám, i když zatím ne na živo, ale doufám že někdy se uskuteční „výjezdní srazík“ i s přespáním a to bychom s adou určitě jeli. Doufám že v brzké době poznám aspon osobně Niku-mimochodem Niko, tátu už hrudník bolí míň, angína je také pryč, v pondělí bude volat panu docentovi na termín, tak Ti pak písnu, kdy bychom jeli.

Jěště jsem Tě Niko chtěla potěšit, mám úplně stejnou tchýni jako ty, co se týká dárků pro děti. V říjnu jela do brněnské vjetnamské tržnice a tam nakoupila na narozeniny vánoce svátky spoustů hraček, Ada dostal loni na vánoce, kdy mu byl téměř rok hrkátka a kousátka, jsem zvědavá co dostane letos. Leničce teda k narozeninám koupila encyklopedii zvířat, to nás potěšila a k tomu temperové a vodové barvičky, tak toho využije. Ale že by se zeptala co děti potřebují, to ji ani nenapadne.
mějte se hezky, papa Lola+Ada

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.04 09:22

Tedy Lolo, úplně jsi mě dojala,jak jsi psala o své princezničce.Vyh­rkly mi opravdu slzy do očí a to se mi nestává často.Zajímavé je,že si člověk v těchto nádherných okamžicích všímá takových věcí,jako jsou rozsvěcující se lampy ,které dodají té chvíli charakteristickou atmosféru.Nevím přesně,co děti v pěti letech zvládají,ale Lenička mazající si rohlík nebo připravující jídlo pro zvířátka mě překvapila.Máš moc šikovnou holčičku.
Samozdřejmě dej vědět,kdy byste ev. přijeli,ráda tě poznám osobně.

Sulánku,z tvého vyprávění cítím,že to mezi tebou a panem Božským jiskří čím dál víc.Jak ho popisuješ zdá se,že je opravdu skvělý chlap a Verunku si očividně zamiloval(kdo taky ne).Tak ať tento vztah pokračuje i nadále ve stejném duchu.Myslím,že je do tebe blázen a nevymluvíš mi to.
To,jak jste si užily den s básníkem a jeho rodinou,bylo také příjemné.Jeho brácha je asi dost za vodou,že si vyhlédl byt na tak dobré adrese a ještě 4plus1.To,že básník vidí ve Verunce génia není překvapivé.Za prvé je opravdu vyjímečná a nádherná a za druhé je jeho.Tak se nediv.
Manža včera už měl hlášky,že pořád vysedávám u počítače.Kdyby věděl,co času u něho trávím,když tu není,ten by mrkal.
Tak mě napadá,čas co zde strávím využít ke cvičení,je ze mě už twigi ha,ha.Mějte se fajn NIKA

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 28.11.04 11:45

Ahoj holky!

Mám chvíli čas,Klárka je venku s babičkou a manža si vedle pouští na plný pecky nějaké DVD,hučí tu tryskáče,sousedi musí mít radost…

Fondue se včera vydařila,já teda byla na prasknutí.Naštěstí mě odpoledne opustila nevolnost(Jani&A­naj,díky za tip,už jsem to omrkla a když bude potřeba,zkusím to),nacpala jsem se kuřetem alá krůta a to mému žaludku udělalo moc dobře.
Mezi přáteli se hned rozneslo,,že jsem těhu,tak mi všichni blahopřáli a já je jen upozorňovala,že to ještě není potvrzené a ať blahopřejí,až se mimi v pořádku narodí…
Jídlo bylo jako vždy vynikající,legrace taky,prostě se vše jako vždy vydařilo.Já fungovala jako řidič,rozvážela na konci všechny domů a ani mi nevadilo,že nemůžu pít.Teda,jeden vinný střik jsem si dala,ale pak už jen vodu.Navíc jsem tam měla spolutěhulku,i když služebně starší,už se jí začíná klubat krásné 18-titýdenní bříško:o ))).
Dnes jsem měla jít na 1.adventní koncert,bohužel to neklapne.Manža má povinnou účast na nějakém focení,jejich fotoklub má mít v lednu výstavu a potřebují vyrobit oficiální pozvánku.Navíc se čas kryje s koncertem.Napadlo mě ještě poprosit tchýni,ale po tom,jak mi včera jeden kamarád,který pracje ve stejné firmě,řekl,že slyšel,jak mě nehezky v práci drbe,se na ni můžu vykašlat.Máme se tam navečer stavit,tak nevím,jestli nepošlu jen Matesa s Klárkou,vůbec se mi tam nechce.Nebo půjdu a při odchodu jí řeknu,ať si dává pozor,komu co říká.

Lolo,Leničce „jubilantce“,chichi,­posíláme velkou pusu.Už je to velká,šikovná slečna.A ty jsi šikulka,žes její porod zvládla sama a manželovi nc neřekla…Já bych sama snad neodrodila:o ))).A u narození Ády byl?

Šulánku,taky si jako Nika myslím,že se vztah s Božským vyvíjí moc hezky:o ))))).Vidíš,určitě jsi to až takhle nečekala,když tě při obhlídce vaší plesnivé komůrky zval do kina.....

Mějte se krásně,zapalte 1.svíčku na adventním věnci a vůbec mějte krásnou neděli.

Pa Hanka a Klárka

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 28.11.04 12:46

Ahoj všichni,
tak jsem se po dlouhé době osmělila a také něco napíšu. Já jsem prožila velmi ustaraný podzim, doufám, že už teď půjde vše k lepšímu. Měli jsme doma velké problémy s manželem, dokonce jsem pomýšlela i na rozvod. Sice není vše úplně dořešeno a jak budeme pokračovat závisí na čase. Buď se vše urovná, nebo přijde další krize. Ale rozhodla jsem se, že nechám věcem volný průběh, než abych dělala rozhodnutí unáhlená, kterých bych mohla litovat.

Navíc v září se mi začalo špatně dýchat a zjistili mi, že mám astma, ač jsem nikdy žádné problémy neměla. Taky mi několik dr. nezávisle na sobě potvrdilo, že je to nejspíš nervového původu. Když jdu na aerobik, tak celou hodinu odskáču bez jediného probléme. A když mám nervy tak se mi dýchá blbě i když sedím.

Od léta jsem doma a nepracuju, možná, že to je jedna z příčin, proč se to na mě tak navalilo. Manžel věčně pryč, já sama doma s dítětem, všechny kamarádky mi najednou tak vymizely, buď se vrátily po mateřské do práce nebo jsou bezdětné a tak trochu někde jinde. Šimon je abnormálně živej a já mám někdy pocit, že jsem před
zhroucením. Hlídání moc nemám, takže je vesměs vše na mě. Asi bych potřebovala jít do práce, jenže co se Šímou? Je to složitý.
Omlouvám se za pesimistické výlevy. Už jsem si sama ujasnila, že takhle to dál nepůjde, musím začít u sebe a pak bude všechno jednodušší. Jen nechápu, že mě to všechno takhle hrozně sebralo, vždycky jsem měla pocit, že zvládnu všechno a jen tak něco mě nerozhodí, ale to jsem se zmýlila. Rozhodla jsem se, že si udělám hezký advent, začla jsem si dělat výzdobou, za chvíli půjdu motat adventní věnec a na stůl si udělám adventní svícen. Cukroví budu péct jen v případě, že se mi bude chtít péct, nějak nemám sílu. Každý rok jsem pekla aspoň 10 druhů, ale letos se na to necítím. Pak to dopadá tak,že dozdobuju ještě 24.12. Já nejsem troškař a většinou zadělám aspoň 3 dávky…
Mám lístky na několik koncertů. Prostě bych chtěla splnit to, co si každý rok slibuju - vánoce bez stresu, doufám, že to aspoň jednou dokážu.

Jinak deníček byl opravdu moc hezký, taky mě to dojalo. Když si vzpomenu, co bylo před dvěma lety. Je to jako včera, ale přitom to tak uteklo. Strašně moc věcí se změnilo. Vzpomínám ráda na ty deníčky od Monáčka, někdy si je z nostalgie otevřu… radši nebudu vzpomínat nebo mě to zase dojme (dojímá mě poslední dobou každá hovadina). Nevíte vlastně jak to dopadlo s Monáčkem, ozvala se ještě někdy, nebo ne?

Jinak Šimon už je velkej řízek, ale s plínama. Jsem nějaká pohodlná, tak jsem si řekla, že budu ještě takticky vyčkávat. Když ho po:,–(ím na nočník, tak se vždycky vyčůrá, někdy si i sám řekne.

Tak jsem něco napsala, mějte se fajn, třeba se dokopu k tomu, sledovat pravidelněji, co se tu děje.

Ahoj Katy a Šimon

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 28.11.04 13:10

Jsem se pokusila přihrát obrázek do fotogalerie, ale nějak to neklaplo. Takže to dítě s uřízlýma nohama, je šimon.

čau katy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.04 13:11

Ahoj holky,
tady Johanka nepřihlášená po dlouhý době.
přeji všem krásný víkend, poslední dobou deníček skoro nesleduju, mám svých starostí až až… ale koukám, že se sem tam ozývají i holčiny co jsou taky dlouho mimo (Dana, PetraK, teď i KatyM…) tak posílám jen info, že „žijeme“, jsme v pohodě… Marcelek už je velkej šikovnej chlap a samozřejmě ten nejkrásnější na světě:-))
S mluvením zatím nic moc, M. občas jen zopákne nějaké slovo a tím končí:-) s nočníkem taky skoro nic (moje pohodlnost), ale hoooodně vyrostl a „zmužněl“.
Nic zvláštního se u nás neděje, manželství jakž takž funguje… v „hlídání“ se s manželem dál střídáme a oba makáme… a současně dostavujeme barák, protože pořád ještě bydlíme tak trochu v provizoriu na jednom podlaží. Už se těším na zimu, ten podzim mě docela deptá, i s tím počasím, ať už napadne sníh, pak se sebereme a odjedeme všichni do Krkonoš se aspoň na 14 dní do všeho odreagovat, možná tam budeme trávit i vánoce a silvestra, když vše vyjde a v práci se podle toho zařídíme.
Donutily jste mě zavzpomínat si na porod atd… jak to rychle letí… taky mě to dojímá… zrovna včera jsem si prohlížela starý videozáznamy, když byl Marcelek ještě hodně malý miminko… pobrečela jsem si jako vždycky.
Dodatečně gratuluju všem novým těhulkám… my tomu necháváme volný průběh, nesnažíme se, ale ani se nebráníme… tak třeba rozšířím brzy vaše řady… teď už by byl věkový rozdíl skoro 3 roky a to bych „unesla“.
Mějte se fajn, doufám, že se zase brzy ozvu a dám během týdne pár fotek do galerky.
JOHANKA a Marcel 22 měsíců.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.04 13:15

teda fuj Katy ty jsi morbidní:-)
jdu se tam mrknout…
Johanka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 28.11.04 14:56

Ahoj holky,
ač jsem právě teď přečetla deníček a komentáře, tak opětovně vím úplný prd, na co jsem chtěla reagovat. Snad si během psaní vzpomenu, ale moc v to nedoufám, takže to tradičně bude zmatek reakcí a mých výlevů zoufalosti (ty zřejmě převáží).

Veroniko, moooc dojemný deníček. Já na dobu těhotenství vzpomínám často. Sice jsem se jako Katy nedokopala k pročítání starých deníčků, ale kdo ví, k čemu se za dlouhých zimních večerů dostanu, že? Třeba na to dojde, i když při tom mém letu životem nikdy nevím dne ani hodiny, tak radši neplánuju. Z podzimu s prvními (druhými) bříšky si pamatuju jen pár drobností. Myslím, že to byla Ivča, kdo měl tak malé bříško, že před porodem se ji nějací známí ptali, kdy porodila. Pak si vzpomínám, jak na Praze 4 shořela opuštěná mateřská školka (zpráva z TV) a večer psala Veronika, jak její auto stálo před nějakou hořící rujnou, a jak na rychlo se souhlasem hasičů přeparkovávala. Taky jí jednou někdo zaparkoval moc blízko jejího auta a ona se pak nemohla s bříškem nasoukat do svého. Taky někdy touhle dobou koupili s Tomem Aimy (ačv to měl být původně úplně jiný pes). Katy jako poznávací znamení její osoby psala, že ona je ta, co se po Kunraticích plahočí ověšená taškami. Což jí ovšem nijak nebránilo, aby si v klidu dobíhala autobusy. To u mě v této době tedy rozhodně nehrozilo. PetraK měla jednou nějakou nemilou dopravní situaci hrozící bouračkou na Jižní spojce či Průmyslové. Kelly chudinku nikdo nechtěl pouštět sednout v MHD. Irenka snad ještě stále chodila předcvičovat aerobik! Johanka běhala po úřadech a pokoušela se sehnat kozačky. A taky řešila, zda pořizovat kočárek nebo si vystačit pouze se šátkem. Taky sepsala úžasné seznamy, co vše je potřeba připravit pro mimi. O víkendech jsme si dělávali chutě pudinkem a palačinkami. Veronika se chytala na předporodní kurzy, na které myslím nakonec vůbec nedošlo, neb během nedělního sledování filmu na HBO se zachtělo Adámkovi kouknout už na svět. Víc už si nevzpomínám.

Měl by se udělat nějaký sraz, kde by se nesoutěžilo o to, kdo má „zlobivější“ dítě, ale kdo má co nejméně „ukecané“ dítě. Obávám se, že vedeme v každé disciplíně. Ještě třeba soutěž o nejméně spavé dítě. Kája v pátek usnul v devět, v jednu se probudil a řval do půl šestý. Mezi tím měl dva fakt drsný bezdůvodný hysteráky (jsem samá modřina). Včera šli do postele po osmé, v devět spal Honzík a skoro v jedenáct jsem oznámila Kájovi, že musím jít vařit a šla naložit maso na dnešní oběd. Okamžitě dorazil za mnou a setrval v obýváku asi do půl jedný. Před jednou usnul, ve dvě se probudil s řevem a klasickým záchvatem vzteku, pak jen tak kvičel do čtyř, pak opět záchvat a v pět usnul. No nepřejte si mě vidět. Absolutní troska. Ten páteční „spánek“ byl vlastně i důvodem, proč jsem nedorazila do Človíčkova. Prostě jsem je ráno poslala, ať si jdou vzbudit tatínka a sama se válela asi do deseti (ne že bych spala, to nešlo). Včerejšek jsme strávili vrtáním, přitloukáním, montováním, přenášením krabic, mytím skříní a všeho, co tam mělo přijít. Tomáš spravil ten přívod vody, tak jsme mohli začít prát. Hurá!!!!! V pátek jsem s dětmi skejsla skoro dvě hodiny v čekárně na kožním. Zítra jdeme zase. Pak jsme odvezli Honzíka do školky a s Kájou jsem jeli koupit baterii do kuchyně. Moc se mi nezamlouvala, ale už mám toho běhání od kšeftu ke kšeftu fakt dost, tak jsem ji vzala. Po příjezdu domů se stala neskutečná věc, volali, že nám jeodu montovat dveře. Přivítala jsem je tím, že snad prolomí smůlu našeho bytu, tedy že ještě žádná firma tady neuspěla na první pokus (rekord dvě návštěvy, někdo taky 4). Chlapi se smáli, ovšem později se ukázalo, že to bylo podle hesla kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. Akorát netuším, kdo to je. Já určitě ne. První bod zrady bylo, že zedníci sice nutně museli bourat všechny futra, aby se dostali na požadovaných 202 cm, ale asi měli zlomený metr, či co. Protože dveřaři naměřili min. 197 max. 199 cm. Takže došlo na řezání dveří. Pak slepili futra, a když je donesli dovnitř, tak jim spadla čelist, protože futra měla 15 cm, ale naše zeď 20. Nastala panika, volání po všech čertech a zjišťování, kdo za to může, kdo zaplatí nové a kdy budou. Myslela jsem si jak si zachovávám chladnou hlavu. Ale když pán při jednom telefonátu na kohosi řval, ať koukají něco dělat protože paní je z toho dost v prdeli, tak mi došlo, že asi klidně nevypadám. Ani nemluvím o tom, že Tomáš objednal dveře javorové (a já podle toho stejný nábytek k dětem) a dveře jsou jasan, že objednal dveře vitrážové a jsou pouze pískované s nalepenými sklíčky, že v sobotu ráno zjistil, že ta sklíčka nalepili na každé dveře z jiné strany..... V tu chvíli jsme jen věděla, že se nedostanu do školky, tak jsem volala kamarádce do práce, zda tam pro Honzu sjede, pak ředitelce, zda jí ho vydají a znovu kamarádce, ať vyrazí… a to jsem už vlastně nepromluvila a jen brečela a brečela (teprve teď měl pravdu ten pán, co prve tvrdil, že jsem z toho v p…). Tak si to zase všechno sebrali, ale snad koncem příštího týdne to bude hotové. Ať to stálo, co to stálo, tak jsem se telefonicky pohádala s Tomášem (do Holandska). V noci jsme v tom pokračovali- téma, kdo za to může. Opět budu za neskromnou. Ale docela mě naštval, protože mi jako odměnu za kalamity celého týden přivezl naušnice (Swarowski). Já takové dárky jen tak pro nic za nic nechci. Ale tentokrát jsem se zachovala společensky únosně a dělala nadšenou (přiměřeně tomu, jak moc jsem byla mimo únavou).

Přejeme všechno nej KatceDOmo k narozeninám. Hodně štěstí a zdraví - to snad bohatě stačí, co víc by měl člověk chtít, no ne? Taky všechno nejlepší a hodně zdraví k narozeninám Leničce. Je to veliká šikulka!

Katy, pokud vím, tak Monáček se už nikdy neozval, což je docela škoda. Docela často si na ni vzpomenu.

Hanko, koukám, že tchýně opět nezklamala. Ale taková oslava Díkůvzdání a následná píchací párty náladu určitě vylepšily. Doufám, že nám letos zase pošleš fotky. Klárka má narozky fakt na spadnutí, tak co nakonec dostane?

Šuldo, hezky strávená sobota. A že má Básník takové představy?? No jen mu je nech :). „Švagrův“ byt na Hanspaulce musí být určitě moc hezký. No když má tolik dětí, tak potřebuje přiměřeně velké prostory :).

Očekáváme návštěvu vnučky, tak jdu mrknout po mimi hračkách, které by nebyly obalené psímy chlupi. Chtěla jsem dnes pokračovat ve vyklízení, ale vzmohla jsem se jen na „velký“ úklid, vaření a žehlení. Kluci byli v technickém muzeu, vrátili se tradičně nadšení.

Tak se mějte všichni pěkně.
Ahoj Esterka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 28.11.04 16:42

Ahojky kočky,

tak jsem trubka jazzová, protože jsem asi ztratila mobil…teda asi určitě. Myslím si, že když jsem vystupovala z auta před saunou a zavazovala si kalhoty, tak jsem ho prostě nechala na kapotě. Ach jo. No jo, tak to zítra nahlásím v práci…tolik čísel, co jsem tam měla…no nemluvím :-((((((((((

Sauna proběhla OK, většinou tam chodím 3 x, ale teď jen 2 x, z toho ten první pokus jsem tam byla cca 10 min. Pak jsme s mámou ležely a šly do vířivky a pak ještě jednou, jen máma šla 3×. Vůbec tam nešlo vychladnout, protože tam bylo šílený vedro.

Kluci jsou pryč, jeli nakupovat, ale já jsem přijela a už to nebyli. Tak se jdu natáhnout, po sauně jsem vždycky zralá na spaní.

papa VAT

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 28.11.04 16:56

Ahojky kočky,

tak jsem přečetla komenáře…

Katy, to je mi líto, co prožíváš, ale snad čas vše vyřeší.

Johanko, vítej zpět :-))), i když jen na chvilku :-)

Esterko, úplně jsi mě dojala, jak sis vzpomněla, že jsem parkovala s bříškem u hořícího baráku, cpala Aimy do auta…pak jsem píchla…to vše bylo v pátek a opravdu při sledování HBO se Adámek rozhodl, že vykoukne na svět…psala jsem ještě na emimi, že mi odtekla plodovka a jedem.....ooo­ojjjjeeeee, to je tak dávno. Přesně si pamatuju, jak se Katy plahočila po Kunraticích s taškama a utíkala na autobus, což dodnes nechápu…Ach jo, letí, letí, a je dobré si občas připomenout, co se dělo před cca 2 lety.
Esterko, pech, pech, pech, to je síla. Až to bude hotové, budeš nejšťastnější člověk, co? Jak Kája nemusí spát, to je mi líto. Sama s Adámkem odpadám kolem 22 hoďky a žádné ponocování nepřipadá v úvahu. I když Adámek usíná pozdě, tak dnes vstával až v půl 9, což je super.

Hani, hezky jste si to užili, jen co je pravda. Mě taky vůbec nevadí, že alkohol nemůžu. Sem tam, ale to je tak 1 x za měsíc si cucnu od Toma, který si naleje večer víno, ale že by mi to chybělo???? Vůbec ne.

Tak teď už si jdu lehnout.

papa VAT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.04 17:04

Ahoj kočky a koťátka:-)
Nějak jsem se nestihla přihlásit, ale mám je chvilku tak jsem sedla k PC a hned najela na e-mimčo, stava se ze me zavislak:-)

Veroniko, moooocka pekny denicek- zas jsem mela slzicky v ocich- vsechno tak strasne leti- uz jsou to velike deti:-)Mam pocit, ze to leti az moc rychle, nekdy ty zazitky ani nestiham vstrebavat a vybavi se mi po delsi dobe…

Sulanku, opravdu jsem se pobavila nad basnikovym pristupem:-)Proste jeho dcera musi byt genialni, ne?:-)Jsem rada, ze ti to s Bozskym klape a ze si Niku zamiloval:-)
V tehu jsem na tom byla podobne jako ty (jak jsi nekde psala)- Jirka byl hooodne protivny, takze jsem byla velkou vetsinu tehu sama avzpamatoval se, az kdyz se Filipek narodil- jeste porad to nekdy neni ono, ale mame se radi- aspon myslim:-)tak to snad zvladnem. Rikam si, ze kdybych byla statecnejsi, tak jsem na to podobne jako ty, proto jsi mi svym pristupem moc sympaticka:-))

Holky, tak vy uz vanocne zdobite?Ja jsem hrozna, äle nejak nestihacka- musim aspon vytahnout adventni venec- mam umely v kombinaci se suseninou- jedna znama mi ho udelala, tak aspon vydrzi a je moc pekny.

Uz me vyhani ten muj chlapecek od PC, tak musim jit. Mejte se pekne a uzijte si zbytek nedele.

Papa, Zuzka (Fijo) a Filipek

P.S.:Dnes tu byla na navsteve Jirkova babi- Filip je z ni cely vyhukany a ona jeste dela, ze mu neni rozumet- sice Filipek nemluvi pohadky jako Nika, ale rozumet mu tedy je!!
Nekdy me dokaze nekdo tak vytocit!!!
Mejte se a nenechte se vytocit:-))
 Pa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.04 19:07

Hani, u Ady už jsem manžela měla, chtěla jsem ho tam mít a bylo to lepší než když jsem tam byla sama. Ale tehdy jsem to jěště nevěděla, škoda.
papa Lola+Ada koukající na večerníček

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 28.11.04 21:56

Ahojky!

Esterko,ty máš teda obdivuhodnou paměť!!!!Já si občas vaše těhudeníčky taky pročítám a na Katy,ploužící se s taškami si pamatuju!Ale jinak ani ťuk,holt jsem to s vámi neprožívala,vlastně jsem se odhodlala k vám(nám) psát až když jsem navštěvovala emimino 3 měsíce.A to už bylo Klárce půl roku.
Hláška,že je paní pěkně v prdeli je docela výstižná,ne?Já bych teda asi byla.Taky nechápu řemeslníky,málokdy jim něco klapne napoprvé.A pak se divíme,co to stojí,někdo ty zmetky(myslím tím zkaženou práci,i když…)musí zaplatit.
Drž se,holka!

Veroniko,to je fajn,že sis saunu užila.Zrovna jsem četla článek o tom,že i při kojení se do sauny může,jen nesmí mít maminka moc silný spouštěcí reflex.Asi by to vypadalo blbě,kdybysme si tak seděly a nahřívaly se a přitom nám z prsou začalo stříkat mlíčko:o ))))).

Zuzko,Katy,vidím,že to doma nemá skoro nikdo moc růžové.I my máme někdy špatné období,naštěstí to vždycky přejde.Snad to tak bude i u vás.

Já dnes na ten adventní koncert šla.Klárku mi pohlídala ségra.Zrovna dnes se beruška rozhodla,že bude odpolko spinkat,tak to hlídání neměla složité.Koncert byl moc hezký,krásně jsem se uvolnila.Mimo jiné účinkoval i Pardubický komorní sbor a zpívala tam holčina,která při tom všem stíhá studovat medicínu.Teda spíš při tom studiu stíhá i zpívat.Měla nádherný hlas,takový Magdalenokože­novský.
K babi jsem se nakonec rozhodla jet.Manža mi oznámil,že si půjde lehnout a načerpat síly před noční,tak jsme jely samy s Klárkou.Hned ve dveřích jsem dostala sprďunk,kde je Martin a že jdeme pozdě.Tak jsem oznámila,že žádné výčitky slyšet nechci a že prostě Mates spí,protože má jít do práce na noc a to o 2 hoďky dřív,než obvykle.Uf,ať už je prosinec,konečně ty pitomé přesčasy skončí.Prý šetříme na Mercedesa,koupíme si ho už za nějakých 20 let.......
Dárečky k narozkám už máme komplet.Klárka dostane uklízecí :,-(u s vozíkem,tis­kátka s Krtekem a dřevěné puzzle se zvířátky,to vše z Rumburaku.Ještě k tomu mám koupenou knížku a malá autíčka.Tím končím,protože dostane ještě dárky od prarodičů a tet.Zase budeme těmi hračkami zavaleni:o ))))).A když si představím,že 3 týdny na to jsou Vánoce.....Jé,já budu muset příští víkend péct perníčky,aby potvůrky do Štědrého dne změkly.......

Před chvílí mi opět bylo zle,trošku snad pomohla ta úlevová poloha rukou a navíc jsem do bříška poslala zelňačku.Ach,ty chutě:o ))))))))))))).

Pa,pa
Hanka a Klárka

PS:Zítra jdu ke gynDr.,tak mi prosím držte palečky,ať všechno klapne.Naše dvorní porodní bába mi posílala mejl,že panu primáři vysvětlila,že se známe a ať je na mě hodný:o ))))).Není nad protekci:o )))))).

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 29.11.04 06:52

Ahojky vsem,

uz jsem se asi tyden neozvala, tak aspon par radku…

Luky prave spi a ja tisknu fotky do jeho alba. Mam jich na pocitaci snad tisic za poslednich par mesicu a tak prebiram a prebiram. Chci to mit vporadku, nez se narodi Pidalka, to zas budou jine fotky :)
Nic vyznamneho se nedeje, pocasi mame porad pekne a slunecne, jednou za 14 dni zaprsi, ale jinak parada. Takze stale nekde litame venku. Lukasek miluje behani za kacenama a husama v parku u zatoky. No ja uz mene, protoze musim behat za nim, aby v ty vode neskoncil s nima. S mym obr brichem mi to celkem dava zabrat. Slabsi kontrakce se objevuji nejmene 10× za den, coz je na hranici. No prinejhorsim se Pidalka narodi o kousek driv. Povinne si davam po obede slofka s Lukynem tak na cca 30 min i kdyby nas mela treba hora pradla zavalit.
Ve ctvrtek jsme slavili den Dikuvzdani, takze kruta se sladkyma bramborama a craberries, mnam mnam. Luky si samozrejme nedal, takove veci stale nebasti.
Jinak zacina malinko opakovat nektera slovicka, to je u nas velky pokrok. Asi nastal konecne maly mluvici zlom :)
Pliny mame stale a vsude, nocnik je na ozdobu. Absolutni nezajem cokoliv nahlasit nebo jen ukazat. To jen, kdyby nekdo mel depku z ostanich nocnikovych deti, tak u nas ani tuk.

Diky za prani k holcice. Moc se na ni tesime a ja jsem si ji prala o trochu vice nez dalsiho chlapaka. Adamaovi to bylo pry jedno. Na ujasneni jmena mame stale cas.

Ted planujeme jeste jednu kratsi dovolenou. Opet zamirime do pouste, tentokrat do Joshua Tree (urcite znate to album od U2) Pry je tam ted krasne, ale podle pocasi celkem chladno. Dokonce tam chumelilo. No nastesti je blizko i Palm Springs, tak v pripade spatneho pocasi obhlidneme mesto, kam jezdi na dovolenou holliwoodske hvezdy. Cesta autem nam tam potrva asi 8h. To bude trosku zahul, ale urcite to s Lukaskem zvladnem. O nej strach nemam, to je uz zkusenej cestovatel, v aute je rad a nebreci prakticky nikdy.

Jinak jsem zahlidka zpravicku od Johanky a KatyM, jsem rada, ze je vsechno celkem OK.

Vitam nove prispevovatelky, jen mi zase potrva, nez si vas zapamatuju, kord s mou nekazni posledni dobou.

Verco, koukam, jak si skvele uzivas tehu stavu, tanecky, joga, sauna.....super.

Sulanku, vitej zpatky z Norska. Jeste se musim mrknout do stareho denicku, jak dopadlo odstaveni! Jak to holky zvladate?

Monce preju 2 carky co nejdrive, at mame dalsi tehulku. To by byl krasny darecek, vid.

S Vanocema jeste vubec nesilim a ani nehodlam. Vyzdoba bude jednoducha a tak tyden pred Stedrym dnem maximalne. Cukrovi upecu asi 2-3 druhy. Nikdo to za me neudela a navic to musi byt bezlepkove. Ale na to se tesim, Luky bude vydatne pomahat, to je jasny. Taky strasne rad myje se mnou nadobi a vubec dela vsechno, co se v kuchyni dela. Darku mam par jen pro Lukyho a jednu drobnost pro Adama. Mozna u toho zkoncim. Luky ma hracek dost a ja se spis tesim na tu atmosferu nez na haldy darku. Navic jsme si prave koupili DVD vypalovacku a prehravac, takze mame vlastne nadeleno. Mame doma asi 20 kazet z kamery, ktere musime prehrat a vypalit.

Ojoj, musim koncim, Pidalka opet vyvadi, bricho jak kamen a ja to tu musim rozdejchavat…

Cauky,
Petrus, Luky, Pidalka (31 tydnu)

monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 29.11.04 07:01

Čau holky!

Přes víkend jsem zase neměla šanci se sem dostat, tak ještě nemám dočtené, co se kde děje!
Jen jsem se dozvěděla, že Šulánek je zpět, tak vás tady zase vítám a taky, že Katka je v ČR! Tak si to Kači doma krásně užij!

Esterka má jako tradičně kalamity jednu za druhou, že?! :-))) Ti řemeslníci!!!! No znám to, znám! A bohužel až moc dobře! Dnes a denně se s nima taky rozčilujem!

Holky, to jsem ráda, že jste mě s tím srazem a nezávazným sexem dobře pochopily! :-))) A dvě čárky by mě fakt mooooc potěšily, tak doufám, že to brzo vyjde!

A nakonec ještě k tomu stromu na Staromáku! Nevím, jestli jste to už vypátraly, ale dneska ho budou odvážet z Chlumce (či odkud). Zahlédla jsem to ve snídani s Novou! Tak asi dnes večer nebo zítra (???? - to tedy bohužel přesně nevím) ho tam budou určitě dávat! Tak jestli vyrazíte, tak si to užijte!
Ahoj
Monča a Luky

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 29.11.04 10:04

Ahojky kočky,

tak mobil je v nenávratnu, ach jo.

Ráno jsem vezla Adámka k ségře a babi a pořád říkal AU AU a ukazoval si na pindíka :-))) Když se mu postaví, tak ho to bolí a musíme říkat, hají pindíku :-))) Ráno zase pobíhal po bytě jak pometlo a držel se za zadeček. Na otázku, jestli chce plenku, tak přikývnul a do ní do pustil. Ještě štěstí, že ji měl, protože to bylo pěkně tekavý, že bychom to uklízeli doteď :-)))
Tom už má po dovolené, ale klidně by si to ještě prodloužil, jaká to byla pohoda.

Představte si naši babi. už Adámkovi upekla cukrovíčko k Mikuláši. A jak si s tím vyhrála. Udělala i mandlové těsto a vytvarovala šneky a potom linecké nazdobila jako knoflíky. Ale hlavně, už to bylo rozleželé a mooooccccc dobré, tak mu to potají ujídám. On si jich nakouše víc a nedojí to, tak mamka dojídá…to zase budou kilča. Ale příííísahááámmm, až se Tečka narodí, najedu na tvrdý režim a žádné sladké.

Tak jdu pracovat, papa zatím VAT

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 29.11.04 16:36

Cauky kocky a kotatka,

je tady docela mrtvo pri pondelku, co? Ja vcera rozepsala komentar, nastesti ve Wordu, ale jeste mi tady visi nedopsany… Nika nam totiz nejak onemocnela, bezne nachlazeni s poradnymi hnisavymi sopliky a k tomu kasel jako hrom, ten kasel uz ma tedy vice nez tyden, ale docela se to zhorsilo a rano mela zvysenou teplotku, tak jsme supajdily k doktorce, nastesti to na pruduskach nema a tak nam dala jenom antibiotika do nosiku a Mucosolvan, ale zkonzultovala jsem s ni alespon suche flicky na nozickach a vyskytujici se vyrazku na zadecku, ktera zahadne mizne a zase se objevuje … tak mi rikala, ze sklon k atopickemu exzemu tam je a u takto malych deti je projev na zadecku prave zacatek, docela mne to vystrasilo, ja byla exzemove dite a bylo to neprijemne docela hodne. No budeme doufat, ze to nejak potlacime. Dostaly jsme opet olejicek do koupele a mastiku na promazavani. A ptala jsem se taky na ockovani proti meginkokovi a dohodly jsme se, ze si ji koupim a pichneme ji, az bude Nika zdrava … a ted pozor … jedna firma ma totiz na tu vakcinu akci do konce roku a je to za polovinu ceny (z nejakych cca 800 na cca 400 … dle lekarny) a ma trvanlivost snad do kvetna05, takze je casu habakuk na ockovani a pokud se to nepovede nam do Vanoc, udela se to nekdy mezi spalnickami (ktere opet nestihneme kvuli tomu nachlazeni letos) a obrnami na jare.
Nika byla u MUDr. moc hodna, vubec nebrecela a nebala se, pred tim mi cele rano rikala, ze k pani doktorce nejde, ale ja ji vysvetlovala, ze ji jenom poslechne srdicko a plice a koukne se do pusinky a napise ji nejakou medicinku, aby ji bylo lepe, tak to zrejme konecne pochopila. Jeste si tam povidala sama pro sebe o obrazcich, ktere visely na zdi … krtecek v ruznych situacich…
Pak jsme jely do banky zaridit nejake veci a vyzvednout si novou kartu, jindy nemam sanci to zvladnout a ted jsme jely kolem … a diky Nice mi pani vse vyridila na jednom miste … i pro tu kartu mi zasla a dokonce mi ji i aktivovala a jeste ji darovala krasnou propisku, priste ji beru sebou taky:-))) Kdyz uz jsme tam byly a parkovaly v Palaci Flora, vlezly jsme dovnitr do Bati a koupily krasne snehule … ostra ruzova se sedou … sice se nam budou hodit pouze k jedne kombineze a pak k ruzovemu kabatku, ale to neva, kdyz tak privru oci a jednou nebude ladit:-)))

A na ceste domu mi ssamo usnula v aute, takze jsem temer 2 hodky sedela v aute pred barakem a cekala, az se probudi … a uz ta nemoc leze i na mne, bolest hlavy je silena a k tomu zvysena teplotka … a segra hlasila telefonem nemlich to same, toz tady budeme banda lazaru:-) Ale Nika to zvlada docela statecne, obcas ma protivne chvilky ale proklada to Nikou zlatickem,tak to jde.

Tento komentar uz pisu vice nez hodinu, stale neco je … a pred chvili nam padlo cele sidliste do tmy, nejde nikde elektrina … docela super kdyz mame vse na elektrinu, ze? Ani caj si neuvarime, jesteze mame pro Niku navareno v termosce. Zato nam tady krasne vsude sviti svicky … mame svickovy mejdan!

Ten vcerejsi komentar snad taky nekdy dopisu…

Papa

Sulanek a Nika ve stavu nemocnych

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 29.11.04 16:37

Ahoj holky,
tak buď mi nefunguje aktualizace, nebo se to tu nějak zaseklo. Kdepak jsou všichni???
Hlásím, že smůla našeho bytu se snad prolamuje. Právě na první pokus uspěla firmy, která přišla zapojit drtič. Hurááá. Ráno TOmáš udělal scénuve firmě ohledně dveří. Naknec uznali to, co on celou dobu tvrdil, že chyba je na jejich straně - blbě to zaměřili. Do konce tohohle týdne by to měli přijít napravit a platí to oni!!! :). Dveře odvezou, otočí skla, aby barevné části směřovaly do jednoho prostoru a obratem opět přivezou a u:,–(í. Navíc jim řekl, ať se koukají chovat slušně a potom od nich objedná ještě posuvné dveře do obýváku, ketré mu tam zrovna padly do oka. Tak uvidíme. Jinak T. je opět pracovně v …, takže pádíme na procházku a na poštu. Sám zřejmě uznal, že už je té jeho nepřítomnosti doma dost a zrušil dvoudenní cestu do Vídně tento týden. No v pondělí tam stejně odjede a kdo ví, na jak dlouho. To už nejsem schopná v hlavě udržet. Tka já letím, večer snad napíšu víc.
Mějte se všichni pěkně a piště.
Ahoj Esterka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.04 17:28

Ahoj holky,tak jsem zase v práci bléééé,ale za chvíli jdu domů,hurrrrráááááá.
Dnes mi to neutíkalo,přesto že bylo pořád co dělat.Ještě mě čeká vytřít byt a vrhnu se po koupání lumpíků na výrobu adventního věnce,na což se moc těšim.
Zítra zase do rachoty ,ale večer máme babinec,alespoň si trochu odfrknu.
Docela mě zpětně mrzí,že jsem obětovala volný víkend,který mám jednou za měsíc návštěvě tchýně.Ale už je pozdě.
Tento týden rozjíždim pečení cukroví a už se těším,až bude hotovo.
S manžílkem jsme se slušně celý víkend hádali,protože jsme byli oba přetažení a spíš jsme měli odpočívat doma,než brázdit republiku.Jsem na něj popravdě naštvaná doteď.On je tak nespokojený s těmi mými kg navíc,že není dne,aby mi je neomlátil o hlavu.Už to začíná být neúnosný a stupňuje se to.Přitom jsem najela na odpolední půst,a každý večer padám hlady,ale zatím je to krátká doba,takže efekt žádný.Když on by chtěl hned abych měla 50 kg i s postelí.Na cvičení nemám čas a doma mě to fakt nebaví.
Tak jsem si postěžovala a je mi líp.Ale docela ráda bych ho tentokrát převezla už kvůli sobě.Budu info,jestli se zadaří.Zatím pá,Hlady trpící NIKA

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 29.11.04 18:28

Ahoj,
jen krátce než mi děti rozbijí počítač.
Hlásím že jsem se před hodinou stala tetou, švagrová nakonec porodila cisařem, před chvílí volal manžel do porodnice, jestli nám něco poví, a bohužel nic prý neřeknou, pouze otci dítěte, tak jen řekli že před hodinou porodila a neřekli ani pohlaví, béééé. Tak abychom čekali než se švagrová probere z narkozy.
Já se jdu ospršit a utíkam břichotančit.
papa Lola+Ada

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 29.11.04 18:30

Ahoj Niko,
teda ten tvuj manzel je docela drsnej vycitat kila navic jeste kdyz odpoledne trpis hlady. On je takovy manekyn?
Vydrz a nedej se. Mas preci 2 deti a to se holt na postave projevi.
At se adventni venec podari!
 Petrus

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 29.11.04 18:34

Jejda Sulanku, brzy se uzdravte!
Ja zrovna vcera taky zapalila svicku a aroma lampu. Driv jsem s tim plasila denne, ale ted za posledni 2 roky z bidou 3×. Krasne nam to tu provonelo.
 Petrus

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 29.11.04 21:29

Ahojka!

Tady je vážně dnes nějak pusto…A to mě odpoledne mrzelo,že mi nejdou načíst stránky emimina.

Šuldo,tak už vidím,co Niku sklátilo(psaly jsme si SMS) a že to skočilo i na tebe:o ((((.Tak se pěkně vykurýrujte,je dobře,že zůstaneš nějaký ten den doma.
Na mě taky něco leze,achjo,to tu dlouho nebylo.Tak nevím,jestli je to tím těhu,tělo má sníženou imunitu kvůli tomu,aby nevypudilo mimi.Předtím jsem totiž měla tak 2× do roka rýmu a konec.

Lolo,gratulujeme k tetičkovství.Až se dozvíš podrobnosti,dej vě­dět.

Niko,prosím tě,jaký kilča navíc,já na fotkách z minisrazíku žádný neviděla???????No,­mě by to pěkně štvalo,kdybych to měla neustále na talíři.I do mě si občas Mates rejpne,sice mám váhu v poho,ale nějak se mi zmenšily prsa(teď teda zrovna neeeee),asi se mi slily do boků:o ((((.

Petruš,já si říkala,kdepak jste,dobře,že ses ozvala.Hele,jak vypadají ty sladké brambory?Já si to nedovedu představit.Prosím tě,popiš,jak se dělají. Že máš kontrakce 10× denně,to vůbec nic neznamená.Já je měla od 20.tt asi 10×,od 30.tt tak 15× denně,ke konci i několikrát do hodiny a nakonec jsem 13 dní přenášela.Neboj,Pí­ďalka si ještě dá načas a vyleze v termínu.Jééé a jak se vlastně dozvíme,že se holčička narodila????????

No a jak jsem dnes dopadla na gyndě?Pan primář byl moc fajn,vůbec nelituju,že jsem přestoupila.Působí opravdu mnohem příjemněji a dá se s ním vše probrat.UZ sice nemá,ale napsal mi žádanku a mám se objednat na 3.1.05 a pak hned k němu šupajdit na kontrolu.Vše je v pořádku,těho­tenství je prý jasné,jen se mu zdá,že je děloha větší než by odpovídalo začátku 8.tt.Ptal se,jestli jsem neměla poslední MS slabší.To tedy neměla a všechny příznaky jsem pociťovala až před 3 týdny.Tak uvidíme,jen se klepu,aby tam nebylo miminek víc.....

Klárku jsme původně chtěli brát s sebou,jenže byla hodně protivná a vypadalo to na spaní,tak jsem volala SOS babi,která ji přišla hlídat.Beruška opravdu usnula a spala 2 hoďky.My si ješě v klidu nakoupili a lecos zařídili.Joj,jak jsem si zavzpomínala na těhuporadny před dvěma lety,kdy jsem nikam nemusela spěchat,leda tak do práce.

Papa,mějte se a nemoci kšá,kšáááááá.

Hanka a Klárka a Mrňousek(koketuju s pracovním názvem Artur,chichi)a­si 7+1tt

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 29.11.04 22:20

Jeeee Hani, to by byla bomba, kdyby jsi cekala dvojcatka :) Ale ty prace, to by byla sila.....
S tema kontrakcema je to u me totiz jine nez u Lukyho, to jsem nemela zadne, az ke konci. Ted uz je taky citim od 20t a posledni dobou taky i 15× za den. Nejsem na to zvykla, ale dik za uklidneni.

O narozeni Pidalky se dozvite az ode mne :) Ale neboj, tady jsou maminky v porodnici jen 48h hodin i mene, pokud samo neni nejaky problem. takze budu doma hned a aspon rychlou zpravicku vam sem poslu.

Petrus

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 29.11.04 22:29

Petruš,to by nebyla bomba,pro mě by to byla pohroma,vážně.Ne,je to jen taková úvaha,je mi divné,že se Drovi zdá děloha větší,ale sám říkal,že každá žena nemusí mít nutně stejně velkou dělohu.

S těmi kontrakcemi si vážně nedělej starosti.Ségra to u první dcerky neměla vůbec,do porodu nezaznamenala jeden jediný stah a u druhé holčičky ji to zlobilo od 4.měsíce,to dokonce i téměř pořád špinila a měla strach,jak to dopadne.Dopadlo to dobře,z miminka je už velká 12-tiletá slečna a je v poho:o )))))).

Papa a ozvete se častěji.....Já vím,můžete přece jen chodit ven častěji než my tady v hnusném listopadovém počasí bez sněhu.Trošku ti to teplíčko závidím.Mně osobně by stačila zima v prosinci,pak by mohl roztát sníh a zůstat jen na horách.Jó,jsem skromná,co?

Dnes Mates na netu vybíral,kam pojedou s Klárkou v květnu na dovču.Chtěl by na Kanáry,Klárky se ptal,jestli by chtěla letět,koupat se v moři,prostě spousta otázek.Na všechny mu kývla,jakože joooo,takže to má schválené od dcery,teď ještě zbývá manželka:o )))).To jo a já budu sedět doma na zadku,ne?:o ))))))))).Já chci takýýýýýýýýý.

Čau Hanka

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 30.11.04 03:03

Cau,

jeste jsem zapomnela na ty sladke brambory.
Tady maji vice druhu, ale nejoblibenejsi jsou Yamy. Je to o neco vetsi nez normalni brambory a ma to na obou koncich trochu spicku. Uvnitr jsou oranzove a hlavne maji nasladlou chut. Vrchni slupka je taky hneda jako u normalnich brambor.
Muzu ti pak napsat i recept. Kazdymu moc chutna, ale neda se to jist porad, ma to proste sladkou chut, ale jako zmena je to zajimavy prave k pecene drubezi. Moc se k tomu hodi i ta brusinkova omacka. ta ma taky sladkou chut, ale zaroven i mirne nahorklou a takovou vyraznou.

Petrus

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 30.11.04 05:32

Ahoj kocky a kotatka,
tak se mi konecne podarilo zustat trosku pri smyslech v jeste „decentni“ :) dobu a tedy pisu. Sice jsem toho moc necetla :(, jen tak letem svetem, ale ja se polepsim :)

Veroniko, moc hezky denicek. Adamek je kouzelnej - jak si hraje na schovku a je to vas veliky pomocnik :) Vypujcim si tvoje obligatni „to to leti“ :) - ale je to fakt neuveritelny ze jeste pred chvili to byly takovy maly prdolove v zavinovackach :) a ted uz abychom hledaly skolku. Ach jo… :)

Hanko, juuu to by bylo Neco :)) kdyby jsi mela dvojcatka :)) No, aspon mame zase o jedno tajemstvi vic :)) Ale aspon na odhaleni tohoto nemusime cekat tak dlouho :)) At vsechny nemoci z tebe zase slezou a ty i mimi jste v poradku :)

Sulanku, pochopila jsem, ze jste s Nikou nejake nemocne - tak preji brzke uzdraveni a at jste zase fit. I kdyz - par dni doma neuskodi, co? :)) Ale je fakt, ze za nemoc to nestoji :(

A jak je u nas? Luka uz si pomalu zvyka - sice porad jeste jeci kdyz se vzdalim na vice nez tri metry, ale obcas uz se zapomene a neregistruje ze jsem napr. odesla na zachod :) Jo, a zdrhat po baraku sam - to mu samozrejme nedela zadne problemy - oblibena destinace je kuchyn, kde jsou psi a kterym rad dela „mala“ - psi z toho ovsem nejsou moc nadseni protoze vetsinou spi a on je tim padem budi - a hlavne, Bohous (jeden z psu :) na nej zarli a vrci na nej jen tak pro sichr. Takze to me vzdycky omejvaj a padim dolu o sto sest.

Dny travime tak, ze po snidani jdeme ven, vratime se na obed, potom spime, potom jdeme opet ven (pripadne vezmeme i psy - to je na nas ovsem potom pohled jak na totalni exoty - vysvetlim nize :), vracime se za tmy a divame se na jeden program o zviratech v televizi, nasledne vecere a proces uspavani. V pripade deste obmenujeme venkovni variantu ze nejakou „indoor“ zalezitost. Doma to totiz s Lukou moc k vydrzeni neni - je tady na nej proste hrozne moc novych veci a lakadel a zadna pravidla pro nej neexistuji - asi usoudil, ze v novem prostredi zname zakazy a podobne vubec neplati :((

Vychazky s psama jsou fakt zazitek - mame starou fenku a jejiho syna, airdale teriery (docela velky). Psi mama uz je obstarozni dama a hlavne ma artrozu v zadnich nohach, takze sotva chodi. Syn je absolutne nevychovej a nevycvalanej a ve svych skoro sedmi letech ma stale zakrslou psi pubertu. S ostatnimy psy se nesnese, venku chodi stylem ze skace jako kamzik, neustale se vam plete pod nohy, meni smer, strka do vas, pripadne na vas hrabe (kope) listi a hlinu. No, a do toho mame Luku, ktery v parku usoudi, ze on je taky pes a rozbehne se v dal a neni sily (krome fyzicke :), ktera by ho zastavila. Jenze ouha, s Bohousem za nim bezet nemuzu, protoze uz bych se nikdy nezastavila a jen bych za nim jela po brise, a s psi mamou se pro zmenu neda behat, protoze to proste nedokaze. A Luka dal bezi pres cely park, k frekventovane ulici a na vsechno volani z vysoka kasle… Kdyz uz to udelal asi po treti, tak jsem ho na verejnosti mirne serezala (samo pres plenu), takze se stejne jen smal…nicmene, v parku se pomalu krizovali coze jsem to udelala…tady se proste deti vubec fyzicky netrestaji.

Dneska pro zmenu na prochazce odmitl jit pesky, a kdyz uz jsem ho asi kilak nesla na zadech a chtela aby dalsich sto metru sel po svych, ze ho potom zase vezmu na zada, tak si sedl na chodnik a asi pet minut jen vykrikoval „neee, neee, neee“… Konstatovala jsem, ze misto syna ma maleho kozlika, protoze fakt znel jako kdyz meci :)))

Jinak je ale sladkej, pomaha nam vyndavat nadobi z mycky, vyhazuje nam spinave pradlo z takove skrine pro tento ucel urcene (takova vec na zdi) a pak se do ni zavira, naucil se rikat „santa“ (klaus)…

Asi uz pujdu…to moje klepani do klavesnice ho tady rusi a uz je zase vzhuru (pc je v nasi loznici)… A ja si jdu vlastne taky lehnout :))

Vsechny nemoci pryc a moc vas vsechny zdravime,
Kristyna a Luka

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 30.11.04 05:34

Jo, a moc gratulujeme Lolince k tetickovstvi - snad uz vite vic - jestli jsou mami i mimi v poradku a taky „co“ to je :))
Doufam, ze nam das vedet :)))

Pa,
K a L

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 30.11.04 08:46

Ahojky kočky,

nestíííháááám. Ještě jsem nic nečetla a ve 12 jdu na report k akcionáři…u­uuuaaaaaaaaaa­aahhhhhhhhhhhhh­hh, držte mi pěstičky, ať to nezvorámmmm.

Pak se snad dostanu na emimi a přečtu si.

papa VAT

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16831 příspěvků 30.11.04 09:42

Ahojky holky!
Nejak zas nestiham, tak pisu jen na chvilku:-(
Sulanku, preju brzke uzdraveni, my si to odbyli minulych 14 dni, tak ted to snad bude v poho.
Na Mikulase jdem do MC, teda 3.12. v patek. Snad se to bude Filipajdovi libit:-))
A v nedeli na moje narozeniny jsou Jirkovi rodice pozvani k nasim- i s babickama- nesnasim rodinne srazy, snad to bude v poho a rychle za nama.
Kdyz tak ctu tu vasi predvanocni aktivitu, tak je mi az trapne:-)Ale co, mamka vcera hlidala Filipka, tak stihli mi uklidit v obyvaku:-)) Jen musim umyt okna, at muzu vylepit tu vanocni dekoraci- nechce se mi je lepit na spinave:-)
Niko, s kilama navic si nic nedelej - taky jich mam par, stve me to, obcas zajdu cvicit, ale nejsem moc pecliva:-) A manzovi zkus na:,–(it dietu, ono ho tžy reci prejdou:-)))

Mejte se a vyhybejte se bacilum.

Papa, Zuzka (fijo) a Filipek

Petus
Kecalka 203 příspěvků 30.11.04 12:37

Ahoj holky,
Tak se hlásíme po menší pauze,ale vubec nestíhám psát,malej mel včera prujem,tak jí jenom suche veci a dietne a taky ho zlobí ucpanej nos,ale zatím žadnou teplotu nema.Doufam,že ten prujem ma od zubu(jeste mu zbyvají ty poslední dve stolicky).
Doufam,že usne ted a budu moct trochu poklidit a umyt nadobi.
Petrus moc te obdivuji,jak zvladas jezdit na vylety s briskem.Pro me je to neco nepredstavitel­neho.Ja jsem v tehotenstvi lezela dva mesice v nemocnici,na udrzeni tehot.A mam hruzu s toho jak by probihalo moje druhe tehu,protoze s ditetem uz je to horsi.Ach jo…Ale tobe preju at to vsechno zvladas v pohode a gratuluji k holcicce.Taky bych si ju prala,kdyz uz mam doma chlapa:))A doufam ze jsem te nejak nevystrasila,to bych nerada.Jenom pisu,jak to bylo u me.

Katy je mi to lito,ze mate s manzelem problemy,ale abych pravdu rekla, tak u nas to taky neni nejlepsi.Nekdy je u nas italie a s toho klid.Obdivuji sulanka,ze je tak silna a radsi zustala sama s Verunkou,ale myslim ze dlouho nebudou sami,ze sulanku?

Esterko uz aby jste meli vsechno dodelane a byl klid,ze?My dudeme davat na jare plastovy okna,a jeste jsem se chtela zeptat mate nekdo plovouci podlahu?A jste s ni spokojeni?Asi ju budeme davat do chodby a kuchyne,jinak mame vsude koberce.A stema remeslnikama je to na zastreleni.

Sulanku preji rychle uzdraveni

uz musim koncit a jit neco delat malej usnul.
Tak se mejte hezky a piste at je co cist:))
Petra a Michalek

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 30.11.04 14:19

Tak holky je to zdravá holčička Anežka, 3,5kg a 50cm, zítra se za holkama pojedeme do porodnice podívat, leží na stejném patře jako jsem byla já s Adou tak si zavzpomínám, třeba tam poznám i nějakou známou tvář sestřiček.Chudina švagrová měla težký porod a konec už jako astmatička neudýchala, nakonec musela rodit císařským řezem. Ale tři hodiny po porodu už zkoušela Anežku kojit,je to šikula. Hned jsme dnes cestou ze školky koupili povlečení do postýlky.

Hani, dvojčátka? Taky bys to s nimi zvládla, třeba bys měla dva chlapečky? :-))
Manžel s klárkou chtějí jet na dovolenou bez Tebe? To si aspoň doma jěště sama odpočineš, že? no já se přiznám že bych manžela s dětma na víc jak dva dny samotné nepustila, bylo by mi ukrutně smutno, raději bych jela s nima.

končím, opět musím jít vzbudit adu a utíkat do školky. ach jo, on ted tak krásně spinkává, od 12 klidně do tří a já matka krkavka ho musím budit.

Mějte se fajn
papa Lola+Ada

BaM
Kecalka 370 příspěvků 30.11.04 15:47

Jé tak to tedy vítáme Anežku!!!!

A hlavně přejeme aby byla zdravá a hodná.
Historie se jaksi opakuje… naše Anežka měla 3,55 kg jen byla o 3cm delší :-)))))) No, bude to bidlo po tatínkovi. Teď má 90cm!

Tedy a já měla strach aby Any nebyla se svým jménem za exota a ona se teď rodí jedna Anežka za druhou!!!!!!!!

Tak se mějte krásn, papapa Blanka+Any

BaM
Kecalka 370 příspěvků 30.11.04 16:04

Ahoj holky!

Tedy Šulánku, co to na Vás padlo? Přejeme brzké uzdravení, musí to být mrzuté, co?
Taky jsi mě dobře inspirovala ? představ si, já trubka pracuju skoro rok v Paláci Flóra a nevím že je tady Baťa. Dneska mi má martin přivézt Anežku do práce, tak tam taky kouknem na nějaké ty sněhulky. Máme zatím jen jedny zimní botky a kdyby začalo sněžit?.. No já bych taky zimní boty potřebovala. Kouknem tam!

Hani, tedy to by fakt byla bomba, kdybys měla dvojčata! Nějak jsem asi nedávala pozor, ale vy máte v rodině dvojčata?
Na srazu jsem mluvila se spolužačkou, která má už 8 letého kluka a 3 letá dvojčata. Říkala, že už vůbec nechápe jak přežila. Navíc s jednou holčičkou měla dost trampoty, byla hodně nemocná. Teď už je to prý nádhera, ale ten první rok nebratJ))))))
Taky mám kamarádku, která má holčičku a chtěla by druhé, ale její mamka je z jednovaječných dvojčat a má strach že přes generaci by mohla mít k Natálce ještě dvojčata?..No, myslím, že do toho stejně půjdouJ))))))))

Petrus, to jsi tedy opravdu dobrá, že ještě plánuješ takové výlety. Tedy já byla taky docela aktivní těhulka, protože jsem neměla žádné problémy, ale s jedním malým lumpíkem, to klobouk dolů! Opravdu ti ale závidím to teplo. Já tu zimu opravdu nesnáším a na rozdíl od většiny místních mi vůbec nevadí ani horko. Prostě, hned bych měnila J)))))))))

Dneska jsem taky šmírovala u Montičky, tedy tam už je to taky na spadnuí, to snad není ani možný, jak to uteklo!
Jé já bych chtěla taky rodit!!!!!

Musím tady něco dokalkulovat než přijde ten můj šmudlík!

Mějte se moc a moc hezky!

Blanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.04 21:56

Ahoj holciny,

tak opetovne se hlasim s tim, ze nestiham ani cist ani psat. posledni dobou se necitim moc dobre, brisko tvrdne, ditko se v nem mele o sto sest, boli zada a jsem proste unavena a nejradsi bych sla hned rodit.

Dnes jsme oslavili trosku Ondruv svatek, dostal par darecku - takovy kladivko a dve kulicky, do kterych musi bouchnout a oni projedou takovou drahou, pak dreveny koralky na dratkach, maj to hodne v detskych koutkach, my to koupili v Ikee, auto a lego, takze darku dost. Spime taky uz v dospelacky posteli a zatim prechod do noveho pokoje probehl bez problemu, ven z ní vylezal jen jednou pres poledne, ale jinak tukam na drevo, zvladnul to dobre.

V patek mame na cvicu Mikulasskou besidku, tak jsem zvedava, co na to bude rikat.

Od nas je to ted zrovna vsechno, jsem pekne rozlamana, jdu si hajnout, doufam, ze budu schopna v nejblizsi dobe reagovat aspon na nejake komentare.

Mejte se krasne a papa

Irena 36+2 a Ondra

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »