Adámek a Veronika aneb Malý úspěch taky úspěch :-) střídačka

Rodičovství
  • euka2
  • 18.09.04

Ahojky kočky a dětičky, týden nám uběhl jako voda, Šulánek, Kristýna a Petrus si užívají dovolené a sluníčka?.oooo, jak jim závidím a já si tak říkala, o čem budu psát, když jsem psala deníček minulý týden, nicméně i za ten týden se něco nashromáždilo a musím se o to s Vámi podělit. Samozřejmě začnu naší hvězdou ? Adámkem :))))

Jak už napovídá název, opětovně doufám, že napíšu takový, jaký mám v hlavě, slavíme úspěchy, sice malé, ale taky jsou to úspěchy. Samozřejmě úspěchy tipu nočníkového, jak jinak, když je to teď priorita č. 1 :-)
Odpoledne ho necháváme běhat bez plenky na ostro a stane se, že sám nahlásí a utíká do koupelny k nočníku. 2× za sebou se mu to podaří, ale po třetí to pustí na zem. Nutno podotknout, že je to v ?zápalu hry?, když se něčím intenzívně zabývá, takže na takové podružnosti jako utíkání na nočník nemyslí. Tuhle nahlásil a-a a letěl sám. Za chvíli hlásil opětovně a už zase letěl, z čehož jsem měla radost. Přikáže mi, abych si sedla na stupínek z IKEA, který jsem mu koupila, aby mohl lépe k umyvadlu a kamkoliv?.tak já sedím, on zatlačí a nadělení je v nočníku?.no obrovskáááá radost z toho byla. Sice jsem něco podobného popisovala minulý týden, ale opětovně se zadařilo, takže jsem moooocccc ráda, že si to chlapík pomalounku začíná uvědomovat. Šklebil a krčil nosánek jak to jen šlo, ano, ONO to nevoní :-))))))) Ale pozor, včera byl s babi u ségry, měl plenku a 2 x nahlásil a-a, tak s ním babi metelila na WC, protože tam nočník pro Jaromírka ještě nemají a 2 x se vyčůral do mísy. Pak hlásil ještě několikrát a tlačil, tak zase šupajdili na WC, ale to se nezdařilo, takže to několika neúspěšných pokusech to pustil do plenky. Celkem mi to přijde, že pomalu, ale jistě mu to docvakává, co se po něm chce, ale je to lajdák. Jak má plenku a člověk mu to pořád nepřipomíná, máme smůlu.

Další pokroky nastávají v mluvení. Opětovně malé úspěchy, taky úspěchy :-)))) Škoda jen, že jsem si doma zapomněla seznam nových slovíček, takže budu lovit v paměti. Možná se budu opakovat se slovy z minulého týdne, tak mě omluvte, protože ?syndrom dopředu vykojené hlavy? začíná fungovat :-))) Takže slova: BOUDA vyslovuje jako baďa, protože tam posíláme Aimy (bouda je vlastně místo pod stolkem v obýváku :-), NIC vyslovuje jako NI, HAJÍ ? spíš to zní AJÍ, HAČÍ ? zní jako ačí (vyslovuje jako Francouz, Háčka pomíjí :-)))) a poslední napsané slovo (už jsem doma a dopisuji deníček doma v pátek) mám VODA a to umí i skloňovat (teď nevím, je to skloňování? nebo časování??. vyberte si :-), takže VODU, ale to V většinou vynechává, nicméně je mu rozumět?.. SUPER, NE????

Myslím že Hanka? v nějakém minulém komentáři zmínila, že Klárka doplňuje do říkanky Mámo táto v komoře je myš, takže i my to zvládáme, ale zvládáme pouze to poslední?v komoře už není NIC = NI. Myš ještě neumíme, ale umíme ukazovat, jak se prstíčkem vyštourá myška.

Slavíme pokroky v samostatném jídle. Jídlo si umí napíchnout vidličkou, má vlastní malou, ale i dospěláckou to umí a vpraví jídlo do pusy. Se lžící je to těžší. Jablíčko už nekrájíme na dílky, ale sám si je kouše, což ho nikdo neučil. Jednou jsem jedla jablko a chtěl ho taky, tak si ho ode mě vzal a začal kousat. To samé s blumou, ta mu moc chutná. Musím přiznat, že zeleninu flákáme, ale když já mám rajčata a dám mu, tak si je někdy vezme, někdy ne.

Taková menší překvapení, které nám způsobil :-)
Koukali jsme večer na TV a nic na žádném programu nebylo, tak jsme občas procvakávali programy, co kde je. Adámek najednou začal vydávat zvuky a my pochopili, že to chce přepnout někam jinam. Tak jsme přepínali, až byl spokojený na Milionáři, ALE JAK!!!! Zrovna začínal a představovali soutěžící?.ty trubky tam mávají do kamery a Adámek jim odpovídal taky máváním A JAK BYL NADŠENÝ!!! Usmíval a byl nadmíru spokojený. Pak když dotyčný vyhrál rozstřel a radoval se stylem ruce nahoru, tak to Adámek opakoval a usmíval se, jako by dostal nebo snědl bůhvíco oblíbeného. Koukali jsme na sebe s Tomem a měli z toho srandu. Vůbec jsme takovou reakci nečekali, na Milionáře moc, teda vůbec nekoukáme, ale pro Adámka to bylo asi ?komunikativní?, že tam mávali a on jim taky?..no prostě super zábava jak pro něj, tak pro nás.
Dalším takovým překvapením bylo, že jsem se ráno sprchovala a slyším, jak Adámek šramotí s Aimy miskou na jídlo. Vždycky přiběhl a chtěl osprchovat ručičky. Bylo mi to divné, proč, ale pak jsem si uvědomila, že ty zvuky jsou z pytle se žrádlem a to rachocení je s miskou, takže se rozhodl, že jí dá najíst. Po hrstičkách jí dával do misky a pak si přišel umýt ručičky, no není sladkej? S tím mytím ručiček souvisí i to, že si je ?umí? sám utřít a to samé platí i o pusince. Nějak si to ošmrdlá rádoby do sucha, ale už ví, že po umytí se ruce utírají, což si myslím, že je hezký základ hygieny. Ruce strčí do proudu vody, ty mu umyju mýdlem, ale pak je schopen si je osušit. Šikula to je.

A teď něco k Tečce.
Jak jsem avízovala, byla jsem dnes na UTZ, který se dělá max. do 13 týdne. Dnes je to 13+1, takže tak akorát. Jednalo se o UTZ, ve které se už dají poznat vývojové vady končetin, trupu a hlavy. Zároveň se zkoumá přítomnost nosní kůstky a nějaké ?šíjové prosvětlení?. To nevím přesně co je, ale manželka bývalého kolegy mi vysvětlila, jestli je to teda ono, že se jedná o měření vzdálenosti a teď to přesně nepopíšu, prostě šíje ve vztahu k hlavičce? Nevím přesně, snad mě Hanka jako z ?oboru? pomůže. Měla jsem tam být mezi 9 a 10, takže na půl 10 jsem tam byla. Samozřejmě hafo maminek přede mnou?..no dostala jsem se na řadu po 2!!! hodinách, resp. po 2 hodinách jsem už byla venku, takže si dovede představit to čekání. Jedna maminka tam měla s sebou chlapečka tak přes rok ? rok a čtvrt? Byl menší, ale zoubků měl dost a byl celkem šikovný, takže jsem se bavila jeho pozorováním. Nicméně i já jsem se dočkala. UTZ se už nedělal vaginální sondou, ale břišní, což mě potěšilo. Tečka byla v klidu, takže jsme hned udělali fotečku, kterou po naskenování přidám do galerky. Má už 7 CM!!! To je už VELKÁ TEČKA :-))))))) Všechny naměřené hodnoty odpovídali standardům, tak jsem se ptala, když je teď vše OK, jestli se teda ještě něco může vyskytnout. Pan doktor byl moc milý a vysvětloval mi, že může, protože ?vady? už tam třeba jsou, jenže to teď ještě nevidí. Ale teď je v pořádku, tak aspoň něco. Taky jsem poznala tlukoucí srdíčko. Pak jsme se chvíli jen tak koukali. Už hýbe nohama a rukama, otvírá pusinku, další záběr byl na obličej a ručičky měla (Tečka, aby nedošlo k omylu, že vím pohlaví) nahoře. Tak jsem si u toho uslzávala, jak mě to opětovně dostávalo. O pohlaví jsme se ani nebavili, ale stejně bych to vědět nechtěla, abychom nepřisli o to pravé překvapení na porodním sále. Stejně jsem děsně zvědavá, ale za to překvapení to stojí. Podle UZT by měl být porod už 17.3., podle PM až 24.3.2005. Celkově odpovídá 14 týdnu, takže roste jako z vody, takže i porod dříve by mohl vyjít. Ale to nechám přírodě, ať si pohraje. Docela uvažuju, že bych šla na 3D UTZ, protože ty fotky jsou úžasné a když se domluvíme, že bychom neviděli pohlaví, bylo by to i tak překvapení. Stojí to přes tisícovku, ale ten pohled mi za to stojí. Uvažujete kočky těhulky o 3D UTZ?
S info o Tečce souvisí i vyhlášená soutěž o jména. Moc Vám děkuji za tipy, vypadá to, že už jsme i vybrali, takže druhá část soutěže zní: Jakpak se bude jmenovat? A lehká nápověda. Holčička je téměř jistá, ale i další jméno je ve hře. První uhodnete okamžitě, ale ta druhá varianta je podle postavy ze seriálu Nemocnice na kraji města ? 1. díl, ne ty nové díly, které se vysílaly nyní. Ta postava ?se motala? kolem primáře Sovy a pak je to také čeká malířka. Víc nenapovím, protože byste věděly moc a moc. A u chlapečka?.jak bych to napsala?už vím, je po něm pojmenován jeden chrám v Praze. Tak a snažte se milé kamarádky.
A další, co mě napadlo s tématem Tečky je počet plánovaných nebo zamýšlených potomků. Já bych byla spokojená se dvěma, ale Tom by chtěl 3, což je zatím ve hvězdách. Tak jak jste na tom?

No a vlastně jedna věc související s Tečkou. Už jsem se celkem na 90% rozhodla, že žádný tandemový kočárek nebudeme kupovat, ale vyřešíme to šátkem Vatanai. BINGO!!! V poslední době dost vídám takových maminek, jako já budu zanedlouho, kde děti v Adámkově věku jsou ve svém kočárku a mimi je v šátku. Navíc bude Tečka jarní miminko, tak by to celkem mohlo i jít, co se týká oblékání. Samozřejmě, ukáže-li se potřeba tandemového kočárku, budeme to řešit, ale varianta s šátkem se mi moc líbí. Pokud šátek, tak asi určo zvolím Vatanai. Četla jsem ještě o guatemalských a indických šátcích, ale o Vatanai samé chvály a o těchto dalších jsem se moc nedočetla. Je sice dražší než neznačkové, ale ty peníze jsou podle mě vykoupeny kvalitou a je tam i 3.letá záruka. Počítám s nějakým kurzem, aby ovládání šátku bylo jednodušší. Zatím barvu nevím, to asi vyřešíme, až se Tečka narodí. Vatanai má jen 3 varianty a 4.se snad uvádí na trh. Žlutočervenoo­ranžový, další barvy do modra, bílý a čtvrtý je modrozelený. Jsou schopni ho dodat do 14 dnů na dobírku nebo třeba v Dětském domě a Toulcově dvoře by ho taky měli mít. Ani nevím, jestli jste některá své dítko v šátku nosila. Prosím kdyžtak o Vaše zkušenosti a případná doporučení. Těhulky moje milé, neuvažovaly jste podobně jako já?

Šulda se včera večer ozval. Ztratili signál na Oskarech, takže komunikuje z asi služebního myslím. Babi je nemocná, holky si to užívají a jsou jak cikáni. Moc zdraví éčko. Ani nevím, kdy se vrací.

Tak jsem si myslela, že toto moc nenapíšu a celkem se zadařilo. Všem dovolenkářům přejeme super odpočinek, omlouvám se, jestli jsem zapomněla na nějaké přání k narozeninám nebo svátku, jenže s sebou nemám vytištěný seznámek, takže operativně v týdnu bych to napravila.

Mějte se skvěle, těhulky opatrujte bříška, snažilkám držíme pěstičky, ať se brzo zadaří, když se nám nepodařilo splnit plán?ono to holky půjde, nebojte. Hlavně, ať se všem, jak dětičkám, tak i maminkách veškeré nemociy a kalamity a úrazy vyhýbají.

Papa Veronika Adámek a Tečka 13+10000000010 (to je od Adámka, takže Tečka je možná už narozená :-)


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 18.09.04 09:05

Ahoj Veroniko,

jsem nakukovatelka z jarňátek a doufám,že se nebudeš zlobit,když zodpovím Tvojí hádanku ohledně jména pro Tečku.Kluk Vít-chrám sv.Víta v Praze a holčička Emma(podle nápvědy malířka Srncová a v Nemocnici Ema-hospodyně).

Přeju všechno nej…

Almerka & Radimek

 
Petus
Kecalka 203 příspěvků 18.09.04 10:06

Ahoj Veroniko,
Moc peknej denicek,Adamek uz je docela sikula,kdyz si umi rict,ze chce a-a a vycura se do nocniku.Ja mam Misu taky doma bez pliny a on to vzdycky nahlasi az po akci.A kdyz se ho snazim posazovat,tak nevydrzi ani chvilku,asi to chce cas.

A k tem jmenum,ja si taky tipuji Vitka a holcicku Emmu.
Tak se mejte hezky
Petra a Michalek

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 18.09.04 10:10

Dobré ráno,

Veroniko, moc hezký deníček, gratulujeme k nočníkovým úspěchům, vypadá to, že si to Adámek už uvědomuje. Pokud takto bude pokračovat, za 14 dní budete bez plen. Kajka se občas vyčůrá do nočníku, ale to se jí jóóóó musí chtět.

Karolínka jí sama snad už všechno. To je včetně polívek a jogurtů. Už se jí to i daří.

Karolínku jsem nosila v šátku, vřele doporučuji. Měla jsem levněšjší variantu z českého kanafasu, ale účel splnil. Když mi v něm Kajka asi ve 2 měsících poprvé usnula, byl to jeden z nejsilnějších emocionálních zážitků po porodu. Najednou jsem si připadala, že ji mám opět v bříšku. Ještě teď se mi chce brečet, jak to bylo krásné. Taky jsem šátek používala na uspávání. Uvázala jsem Kajku do šátku a hopsala na míči. To ji krásně uspalo. Bohžel jsem přes zimu přestala šátek používat a na jaře jsem jí tam nemohla dostat. Tak jsme koupili krosničku.

Já jsem si večer krásně užila, byla legrace, opět jsem se ujistila, že do bývalé práce se nevrátím. Jedna kolegyně má holčičku o 2 měsíce starší než je Kajka, do práce chodí na 7 hodinu a domů prý i kolem 18 hodiny. Prostě si neumím představit, že by Kajku denně ze školky vyzvedávala babička, já chodila po 10-11 hodinách z práce úplně hotová (přesčasy jsou tam samozřejmostí). To nám prostě neudělám.

Teď jdu dobalit pár věcí, naložit do auto kolo a hurááááááááááá k našim, ať si užijeme poslední letní dny.

Krásný víkend přeje

Jana a Karolínka (ještě u babičky)

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 18.09.04 12:48

Ahoj holky!
Veroniko, skvělý deníček, a pak že není o čem psát :) Nápovědy ke jménům byly fakt detailní. Vítek a Ema (E. Srncová má myslím i vnučku Emu), ne? A to hlavní holčičí jméno ve hře je stále Berenika? Nedávno myslím Blanka psala, že aby uspokojila svojí touhu po oblíbených jménech, musela by mít dětí aspoň 20. Já jsem při prvním těhotenství dospěla k číslu 7, ale Jakuba mi vyfoukla ségra, takže jsem vlastně na 6, ale to je taky relativní, kdyby se mi rodili jenom kluci, tak bych se vlastně musela snažit a plodit dál a dál, než by došlo na oblíbená holčičí jména :) Já bych se 3 dětem nebránila, pokud by u nás byla jiná situace (věkově). Tomášův starší kamarád si našel před pár lety holku mladší než já a teď se myslím snaží o mimi, ale asi to nějak nejde. Ale mě to už přijde trochu divný. Jo je na světě dost extravagantních boháčů, kteří plodí děti v 80 a více letech. Ale to je podle mě už ujetý extrém. Já bych teoretické třetí dítě chtěla s odstupem od těhle dvou pokládků, a to už by se Tomášovi pomalu blížila šedestátka a do toho teda nejdu. I když kdo ví, co se může stát. Vždyť ani HA není 100%. Vy s Tomem máte věk úplně v poho, takže pokud se budete někdy v budoucnu cítit na další mimi, tak proč ne. Asi je blbost uvažovat o dalším dítěti v průběhu stávajícího těhotenství, stejně tak málokterá maminka má choutky na další dítě už třeba v šestinedělí. Na to musí přijít správná doba. Ale dopřdu bych nic nezavrhovala.....:)

Kája teď spí, já si musím jít vyžehlit kalhoty a vyvenčit bleskově psa před domem. Tomáš odjel dopo pracovně do Chomutova. Naši odjeli s Honzíkem na Štvanici. Chudák tam bude někde čučet na tenis skoro do dvou, než začne program pro děti. Navrhovala jsem otci, aby vzal sebou psa, že by skvěle nosil míčky, ale to nějak neprošlo :).

Teď koukám, jak Adámek přidává malému sourozenci na věku. Jasně Adámku, už aby TO bylo větší a dalo se s TÍM pořádně lumpačit. Samozřejmě Adámkovi gratulujeme k nočníkovým a mluvícím úspěchům. Já myslím, že jsou to skvělé pokroky.

Kája se rozhodl, že do plínky nebude čůrat ani v noci, takže jsme pořád vzhůru a čůráme v noci na nočník. Moc radosti z toho nemám, protože se vůbec nevyspím. Na druhou stranu se mu občas podaří počůrat se během odpoledního spánku. Jakmile se odpo probudí, tak mu okamžitě sundavám plínu a pokaždé nevěřím svým očím, jak mu pindík stojí. S onanováním tedy na rozdíl od Karolínky neexperimentujeme, ale zrovna včera se Honzík při pohledu na probuzeného Káju mohl potrhat smíchy. Dřív jsem nechápala, proč se vydávají příručky o sexu už pro předškolní děti, teď bych je kupovala po balíkách. Honzík teda ví jak (kudy) se děti rodí, zhruba ví, na co jsou vložky a tampony, ale na jeho přímý dotaz, jak se to miminko do bříška dostane, jsem zatím srabácky neodpověděla. Ale asi mi to moc dlouho procházet nebude. Jenže v jeho věku si člověk nevypomůže ani nějakými trapnými kytičkami apod.

Šuldovic by se snad měli vracet v průběhu tohohle (tedy nastávajícího) týdne, ne? Chudák nemocná babi.

Jdu něco dělat, ať to stihnu než se Kája probudí. Dala jsem ho spát okamžitě po obědě těsně před polednem. A když tak rychle usnul, tak mi ho bylo až líto. Ve všední dny se mu to chudákovi holt nepoštěstí. Po „o“ jedeme do školky a do postele se tak dostane asi hodinu po obědu.

Tak ahoj Esterka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 18.09.04 19:21

Ahojky kočky,

jste luštilelky eňo ňůňo. Jasně, že Berenika je pořád horkou favoritkou, ale Emma - asi se dvěma m ji hbibě dohání. Vítek je téměř 100%, jen nevíme, jestli přímo Vítek nebo jen Vít. Ale myslím, že si čtyřicetiletému chlapovi se může říkat Vítku, ne?

Celý den jsme byli venku. Adámek spal do 9!!!! hodin, což je super výkon. Já si po ránu četla, což se mi dlouho nestalo. Adámek i Toma potom vytáhl z postele, donesl mu triko, trenky a brýle, takže MUSEL vstávat :-)) Než jsme se vykopali, tak to chvíli trvalo. Jeli jsme do Průhonic do parku, hezky jsme se prošli a pak zamířili k oblíbeným Slepičkám. Adámek si hrál na písku, sem tam jsme šli dozadu do zahrady, ta je úplně bombová. Škoda, že když jsem tam měli první srazík, bylo chladno, protože tam mají houpací slepičky, skluzavku, všude trávník a taky minigolf. Adámek byl tím úplně nadšený. Pak jsme skákli do Hypernovy nakoupit a Adámek vytuhnul v kočárku, takže jsme si nahoře dali něco dobrého.

Teď už máme uklizeno, Adamíta se půjde koupat a já se těším do postele. Procházka mě celkem zmohla.

Jasně Esterko, že zatím o třetí dítku nepřemýšlím. To samé bylo s Adámkem, když se narodil. Uzrálo to ve mě až když mu byl tak rok? Protože začal chodil, byl lehounce samostatný, hlavně v tom Egyptě mi to docvaklo…pořád si myslím, že to druhé bude v pohodě jako byl Adámek…i když to vidím u Tebe, tak se můžu hezky mýlit.

Jani, to sis hezky odpočinula. Díky za doporučení šátku, počítám s tím, že v něm Tečka bude převážně venku na procházkách. Jsem moc ráda, že to vyšlo na jaro, že nebudu muset na sobě vláčet tuny oblečení.

Máme nové slova: ŽÁBA, ale je to ÁBA :-)))

Už se po mě sápe, tak končím a papa

VAT

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 18.09.04 21:56

Ahojky!

Jani,promiň,ú­úúúplně jsem vypustila z hlavy,že mám zavolat,tak určitě brnknu zítra,joooo?

Veru,tak Vítek mi byl taky hned jasný,Emma mi nedocvakla.Ale je to hezké jméno.Jedna má kamarádka má Emičku,ale myslím,že je s jedním „m“.

Pořád mi hlavou vrtají srazíky,bohužel to vypadá,že budu moct jet jen na jeden z nich.Pořád přemýšlím,který vyberu,ale nejspíš vyhraje páteční se svatebním špalírem.Musím zjistit,jaké mám spoje,návrat bude asi pozdní.Ještě budu muset poprosit některou z pražských,aby mi vysvětlily,jak se dostanu na Staromák.Ale ještě to neřeším,čas je.

Jdu do hajan.

Čau Hanka a Klárka

 
Anonymní  18.09.04 22:23

Ahoj holky a šikulísci malí/velký,

po dlouhé době jsem urvala chvíli na internetu… snad je to tím, že jsem s klukama sama doma??? když jsou v pohodě, tak si to s nima opravdu užívám - když ale v pohodě nejsou, tak mi pekelně tečou nervíky.

Veroniko vybarali jste opravdu krásný jména, mě se možná ještě víc líbí Emma. A na svatbu teda všechno připravený? no já zase nic nevim ale z soudím z tvého zcela vyrovnaného a klidného deníčku - Adámek je šikulísek zvlášť s nočníkem - trochu závidím, protože já nemám čas Honzu honit a tak to jde z tuha.

S tím kočárkem, já myslím, že uvidíš, jak to bude Adámek zvládat ale já si myslím, že už bude na kočárek pomalu velkej… Já jsem myslela, že Honzovi pořídíme tu destičku s kolečkama ke kočárku ale ještě jsme to nestihli - takže když už někam jdu s oběma, tak jde pěšky. Jen s babičkou chodí s golfáčema ale minule jí prý stejně odmítl v nich bejt. Když už je unavenej, tak se snažím rychle dopravit k autu - vlastně jezdím víc autem, abych nemusela řešit, že nedojde. No jasně že to dopadá tak, že se mě drží klem krku a já u toho tlačim kočárek… ale rád chodí po svejch, dokud to jde. Jinak na šátek jsem slyšela taky jen chválu.

Jmenovec Adam nám roste jako z vody a já nemůžu uvěřit, že před chvílí byl taaaak malinkatej, příští pondělí mu budou 3 měsíce! začíná už komunikovat a tak jsou oba jak jinak k sežrání, když proti sobě pasou u nás na posteli, kopou nožičkama - Honza to celé komentuje a smějou se na sebe. Konečně mám pocit, že mám všechno vychytaný a stíhám oba dva = věnovat se jim oběma co nejvíc to jde, jsem z toho teda vyždímaná ale je to radost a teprve teď vidím o co by Honza přišel, kdyby byl jedináček a vlastně my všichni.

Honza je pořád víc a víc ukecanej což si užívám, že se s ním dá konečně domluvit ale až se teda začne ptát „proč“ tak mě asi klepne, už teď mi připadá, že celej den jen něco vysvětluju. A tak v týhle intenzitě já si teda s dalšíma potomkama dávám pohov! Hned po porodu jsem pravila, že už mě tam nikdy neuviděj… ale co neni může bejt, nic nezavrhuju a oponuju Esterce s věkem, na to bych teda kašlala - už teď myslím, že budem my (já+mužíček) starý až potkáme ostatní rodiče na rodičáku.

Ještě musím napsat, že Honzíka už tolik nebere, jak to, že maminka nemá toho „piňouka“ = pinďourka ale jak to že táta má fousy a máma nemá? a Hoík taky nemá! A pak se dostanem lehce k tomu ja to, že Adam nemá zuby a Hoík má. Natož, že moto (= motor) pod kapoto ječí (=vrčí)… takže nejen sexuální výchovu ale všechny odborný naučný knihy asi budem muset pořídit, protože já za chvíli s těma technickejma věcma budu u konce s vědomostma. K tomu před známýma včera prohlásil: maminka chuák (chudák), tak to mám spočítaný!

Holky mějte se krásně, těhulky užívejte si bříška a dávejte na sebe pozor, ostatním přeju krásnej zbytek „léta“!

Zdraví Marta, Hoík (Honzík) a Áminka (Adam)

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 19.09.04 09:46

Ahoj holky!
Teda Marti, koukám, že s klukama si hezky užíváš. Je to přesně, jak píšeš. Když jsou v pohodě, tak jsou úžasný, ale běda aby oba začali zlobit nebo se rvát, to je pak na mrtvici.

Já mám uvařený oběd a jedeme na houby. Psaní teda docela vázne. Já už to nevytrhnu, protože v podvečer jedu s dětma k našim užívat si babí léto - teda doufám, že bude. Tak se tu mějte krásně.
Ahoj Esterka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 19.09.04 11:20

Ahoj Marti,

tak Adámkovi už jsou 3 měsíce?!?!? Moje oblíbené toto letí je dost pomalý výraz, spíš to frčíííííí :-)))) To jsem ráda, že se to dá, zvládnout, hlavně, když jsou oba v pohodě. Když je nepohoda, nedovedu si to představit. Obdivuju Tě…Neboj, já taky budu starý rodič na schůzkách, ale to neřeším. Taková je doba. Ale oslovení Adámka Áminka je nádherné.

Honzík už moc hezky povídá, jen co je pravda. To si zatím musím počkat na nějaké výrazy proč :-)))))

Odpol. se chystáme do Chuchle na koníčky. Snad je stihneme, protože je to od 2 a Adámek touto dobou většinou spí. No uvidíme. Adámek spal dnes do 8, tak jsem zvědavá, kdy odpadne.

Jdeme věšet prádlo.

papa VAT

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 19.09.04 12:21

Ahojky Veroniko a maminy:)

Taky jen nakukuju a k těm jménům, protože se mi Vítek taky moc líbí, jak už jsem jednou psala, tak jsem zjišťovala, jak je to v kalendáři a Vítka jsem nenašla, jen Víta nebo Vítězslava…tak nevím, jestli verze Vítek vůbec jde…nevyznáte se v tom někdo? I když mě by ani nevadil ten Vít, k našemu příjmení by to bylo i hezký:) Verunko, stejně ti přeju víc tu holčičku, nevím, kdybyste Vítka měli, jestli bych ten svůj plán nezměnila:))) Aby to nevypadalo, že se opičím:)

Diny od Jarňátek (PS: jedeme na srazík, už v sobotu budeme spát u Peg z našeho deníčku a budeme pořádat takový minisrazík asi v Ikee s Missorkou a Magrát, už se nemůžu dočkat jak tam, tak na vás na OBR srazíku:)

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 19.09.04 23:14

Ahojky,

Doufám, že jste si všichni víkend krásně užili, však taky počasí stálo za to. My jsme si v podstatě krásně užívaly, v sobotu jsem dopoledne vyzvedla Kajku u jedné babičky a odjely jsme k druhé. Ta ale nebyla doma, celé příbuzenstvo dělalo dříví u prababičky, tak jsme s Kajkou rychle vyrazily (teď už pěšky s kočárkem). Bylo nádherně. Bylo tam veselo, kupa dětí (mamka je z 5 sourozenců), Karolínka po obědě odmítala spát, sestra jí jela uvozit (nezadařilo se), tak se už hodně zesláblou Karolínku pokoušela zabavit. Dělaly letadýlko (jedna ruka a jedna noha), Karolínce prý v ručičce něco křuplo a začala plakat. Nebyla k utišení, jakmile se jí ručkou pohnulo, plakala a měla jí takovou vláčnou bez napětí. Rychle jsem jí sebrala, teta nás hodila k našim, šoupla jí a sestru do auta a ujížděly jsme do nemocnice. Karolínka cestou v autě usnula a ségra chudák brečela, tak jí to bylo líto. Ale to se mohlo stát komukoliv jinému. Naštěstí se potom ulidnila. Následovala běžná mašinérie při úrazu, rengen, vyšetření lékařem ? bylo to vyskočení vřetenní kosti z loketní jamky, prý se to stává a je to dosti bolestivé ? a nakonec sádrování. Pan doktor byl milý, přišel do sádrovny a ručičku přidržel ve správné poloze, to jsem byla moc ráda. Chudáček Kajka, tolik plakala, volala stále hají a domů, sádrování docela trvalo. Na ručičce má dlahu až po ramínko, naštěstí snad jen do středy. Cestou zpět usnula, asi 1,5 hoďky si schrupla, vzbudila se veselá a usměvavá. Trošku naříkala, když jsme jí oblékaly, neměla jsem úplně nejvhodnější oblečení, ale zvládla to.
A protože jsme odpoledne nezvládly vinobraní v sousední vesnici, jely jsme večer. Karolínka byla ve svých 1,5 letech poprvé na rockové zábavě. Rychle pochopila k čemu je parket a dělala ?tanini?. Kolem 21 hodiny jsme jely domů a Kajka chvíli po 22 hod krásně usnula.

Dlaha jí nevadí, říká, že má na ruce ?kips? a děda už ho nemá. Zvládá komplet všechno, vozí kočárek, houpe se na houpačce, vyleze na gauč. Jen odpoledne chtěla slézat schody svým oblíbeným způsobem po břichu, pochopila, že to nepůjde, tak tu dlahu chtěla sundat. Když to nešlo, vůbec se nečertila, vzala mě za ruku a šla poslušně dolů. Takže dnes už jsme si opět užívaly krásného počasí. Odpoledne dokonce 3 hodiny spinkala, tak se snad vše vrací do starých pořádků a bude i odpoledne spinkat.

Marto, nestačím se divit, jak to s kluky krásně zvládáš, s věkem bych si nedělala starosti, hlavně, že kluci budou spokojení.

My uvažujeme určitě o 3 dětech, jen nevím, kdy. Začíná se mi stýskat po malém miminku a hlavně po kojení. Nevím, jak je to možné, ale chybí mi to. Ještě víc mě dostalo, když jsem si přečetla popis porodu Daisy od Ed, to bych šla rodit hned. Musíme počkat, jak se to u nás všechno vyvrbí a pak třeba.

Dobrou noc

Jana a Karolínka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.09.04 09:28

Ahoj Diny,

myslím si, že jméno Vítek lze zapsat do matriky, i když to není jméno v kalendáři. Je to české jméno nijak zkomolené a svátek by Vítek slavil na Víta. S tímhle nebude problém.

Doufám, že mi to na obr srazík vyjde, Adámek má většinou odpoledne půlnoc :-))

papa a kdyžtak v neděli VAT

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.09.04 09:31

No Jani,

chudák Karolínka, ale prostě se to stane. Musím dávat pozor, aby „letadlo“ s Adámkem nikdo nedělal. Ani mě nenapadlo, že se něco takového může stát.
Posíláme pofoukání na sádru, ještě, že jen do středy.

papa VAT

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 20.09.04 09:49

Ahoj holčiny!

Tedy Jani, co Vás to potkalo? Já si vůůůůbec nedovedu představit, že by měla Any sádru! Ale ono se to musí nějak zvládnout, co? Já tedy s Any ?letadlo? ještě nedělám právě proto, že mám strach, že to kloubíky ještě nemusí zvládnout. Ale neví co s ní provádí Martin, když nejsem doma?.. Tak ať se to spraví a sádra je opravdu jen do té středy.

Verčo, ty nápovědy byly tak jasný, že to snad ani nešlo neuhodnout! Emma se mi taky moc líbí. Kamarádky brácha má taky čerstvou Emičku a je docela citlivý na to když jí někdo říká Emilka! Vítka, tedy opravdu Vítka bych se já osobně docela bála. Až mu bude 50?.?!?! Vít je ale super a Vítek se mu stejně bude říkat!

Já si užila opravdu super víkend. Byli jsme s Any sami (bez tatínka) u našich na vsi a bylo nádherně.Měla jsem tedy docela strach z cesty, protože poslední dobou Anežka v sedačce docela vyvádí a k našim je to přes hodinu cesty. Jenže ona to má asi jen když jedeme všichni!
Když začala prudit, řekla jsem jí že mamka řídí a že se jí nemůžu věnovat a byla v poho.
Museli jsem jednou zastavit na ?čí?, ale vyšlo to zrovna nedaleko benzínky, takže paráda.

S tím souvisí, Verčo, Any taky občas čurala do plínky, občas na nočník. Třeba na cesty jsem jí vždycky dávala plínku. Teď si myslím, že jsem ji tím docela dobře mátla. Samozřejmě ze začátku bylo dost nehod, ale postupně si opravdu uvědomila, že jak nemá plínku, musí hlásit.
I teď se občas zapomene, ale opravdu málokdy a s tím se prostě ještě počítá a náhradní oblečení máme vždy sebou.

Taky mě už překvapuje tím jak jí určitý věci dochází. Třeba jsme jeli a na Strakonický samozřejmě zácpa? Tak říkám ? Anežko, tady je fronta, koukej samý auta ?. To je Praha? a ona na to ?Samý domy takýýý Paha?. Jo a ještě cestou povídá ?mamííí ňuňuňu, pusu? To říká vždycky, když se chce pomazlit. A já na to že řídím, a že se pomazlíme doma. Pak se otočím a ona má v roce dva plyšáky (ovečku a medvídka) a dělá že se pusinkují!!!
Jen ta rýma nás pořád ?tápí? ? trápí. Huhňá příšerně a nevím co na to.

Mějte se krásně, já sem snad ještě juknu.

Pa Blanka+Anežka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.09.04 13:33

Ahojky kočky,

jak se mi nechce pracovat, tak jsem si přečetla na éčku článek Ediny a její ódu na mateřství.....no co vám budu povídat, jsem slzavý údolí, tak mě to dostalo. Píše to moc hezky, hlavně o lásce ke dvěma dětem, což také řeším. Ale určo to bude v poho.

Adámka dnes dopo hlídala ségra a prababi, neboť babi byla zase u zubaře a už mi ségra hlásila, že Adámek aspoň 3 x zmastil Jaromírka. Je to můj malý bojovník :-)

Nevíte, jak se zbavit bolesti krční páteře a z toho pramenící bolest hlavy. Pořád se toho nemůžu zbavit. Teď jsem si zacvičila v práci lehce, aby se mi po o. neudělalo špatně.

papa , jdu se nořit do práce

VAT

 
KatkaDomo
Stálice 78 příspěvků 20.09.04 13:37

Ahojte,
tak mi už sme od včera s Miškou samé:-( Pocity? Ani neviem, tu mi to zatiaľ nejako nedochádza. Včera na letisku boli aj slzy (ako inak, moje:-)).Veď uvidíme.Možno to vyznie blbo, ale ja som strašne nasratá, že tam odišiel.Mám dojem, že je tam ako na dovolenke… Čo sa týka Mišky, tak v poho.Aby som zahnala smútok, tak som jej stihla kúpiť po ceste jedny super jesenné topánočky:-) Aj sa jej páčili, keď ich zbadala, hneď bola vyzutá a už mi natŕčala nôžku,aby som jej ich obula:-)))
A s našou dovolenkou tiež neviem ako to ešte dopadne,manžel asi nedostane po mesiaci mimo práce dovolenku… Tak sa nechám prekvapiť.
Idem ešte niečo porobiť,je mi nejako nanič…

Papa KaMi

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.09.04 14:15

Ahoj Katko,

no jo, pocity nic moc, ale vydrž, snad to dobře dopadne a když ne, tak co se má stát, to se stane. Ale určo dobře. Miška je poklad, že nastavuje nožku na botičku, je to holt frajerka holčička. Adámek si teda taky pomalu začíná vymýšlet, co na sebe a tuhle bundu jo, tuhle ne, nakonec se dá překecat a vezme si, co mu dám :-)))

papa, buď statečná

VAT

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 20.09.04 15:56

Tedy tady to dneska ale žije…!

Mám zrovna absoulutně nemakačenko náladu a tady nikde nikdo! Navíc opravdu skvělý kolega nám dneska oznámil, že odchází. Ne sice z firmy, ale do jiného oddělení. To je ale stejně naprd. Navíc tady zbývají takový typy, že mám sto chutí zabalit to taky.

Teď mě napadá, že Esterka je asi taky venku, Šulánek se ještě dovolenkuje, ale co ostatní? Kde jste?????

Zvedněte mi náladu, prosííííííím!

Pa Blanka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.09.04 18:50

No jo Blani, sice je skoro po dovolených, ale to neplatí u nás v deníčku, kde se to silně projevuje.
Jsem utahaná z práce jak kotě. Adámek spal jen 3/4 hoďky, tak určo odpadne brzo a já s ním. Jak se těším. V noci spal strašně špatně.

Neboj zase bude dobře.

papa VAT

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 20.09.04 21:27

Teda holky já nevím jak to ale jsem s klukama už pár dní sama doma a dostanu se sem víc než když jsme na ně dva! no chápete to? Kluci jsou zlatý, jakoby tušili, že si nemůžou vyskakovat a tak jsou v podstatě hodný… Mám asi nějakej dobrej systém nebo co… taky když jsem na ně úplně sama, tak mají naprostou přednost a tak se všechno přizpůsobí jen jim - tím to asi bude.
Koukám, že na úrazy je nutno dávat veeeelký pozor - je to hned že? Letadlo s Honzíkem děláme ale držíme ho za tělo, za ruce se bojím.
Takže jsem i stihla dát nějaký aktuální foto do galerie - poprvé já sama! - no teda kvalita nic moc, foťák rozbitej, tak si vypomáhám jinou technikou.
Holky já chci taky ještě k moři… teda na moře ale to s klukama nehrozí… Chtělo by to aspoň využít letenky, dokud Honzík neni dvouletej - teda moc si nedovedu představit, že brzo nastane placení za 4 lidi - nejen že budou kluci chtít kola, lyže ale i ta dovolená se pěkně prodraží, aby si ty kola-lyže atd mohli užít.
Honza každej den přidává nějakou úžasnou větu a já z něj nemůžu, dnes koneně dospěl ke stádiu, které jsem před časem obdivovala u Niky - nemáme? kopíme!, taky začíná bráchovi vysvětlovat - „Áminko…išávam…i­šaačem“ = Adame já vysávám vysavačem - ještě že mi aspoň pomáhá!
Holky mějte se, v práci nedepreskujte a užívejte si každou chvilku s těma našima drobkama - oni rostou tááák rychle!
Zdraví Marta a kluci

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 20.09.04 21:44

Cau holky,

Z dovoleny jsme se sice vratili uz v sobotu vecer, ale od te doby jen peru, uklizim a zehlim. To by ani nebyl problem ale hlavne jsem totalne vynervovana z Lukska a uz kuli nemu asi 4 dny temer nespim. Proste si uplne rozhodil spani, strasne byvadi, ma zachvaty a vubec neco, co jsem jeste nezazila. Na hotelu usnul jedine na mym brichu, pak putoval do postylky, ale vnoci se opet budil a tak sel k Adamovi do postele. Ja nejsem schopna usnout, kdyz je se mnou v posteli. Porad se krouti a kope, a to nezvladam. Ted od te soboty jeste neusnul pres den ani na minutu a to vstava klasicky po 5h! Tak si umite predstavit, jak vecer vypada. Misto toho rve jak tur a po 2h vytrvaleho revu ho vyndavam ven. Dneska to stopro cele 2h nevydrzim a pujde driv, protoze uz stejne neusne sam. Kdybych ho lupla do auta nebo jen na ruku, tak usne, ale v tomhle jsem asi drson a doma to delat nechci. Neco jineho je to v cizim prostredi.

Tak zatim koncim a az budu mit lepsi naladu, tak se zase ozvu.

PS. Zitra delame jizdy na ridicak a nechci to videt. Vubec na to nemam naladu a ani jsem si to tam nemela cas projet.

Petrus, Luky, Pidalka

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 20.09.04 23:20

Petrus vydrrrržž! Honzovi se to s usínáním a se spaním vůbec taky hodně mění, teď je to docela dobrý ale bejvalo to už i lepší ale i mnohem horší. (taky se s nim nedá spát v posteli a taky mi mužíček v noci hodně pomáhal, když jsem měla břicho a nezvládala bejt vzhůru). Hlavně se snaž bejt v pohodě - ani jednomu bejbíkovi ani tobě stres nepřidá… já vim, mě se to mluví, když mám 2 právě sladce spící vedle v jejich pokojíčku…
moc zdravím do dáli a už se těším na píďalku/píďalá­ka!!!! a držim palce s řidičákem - máš můj obdiv, mě by se to tam u vás dělat nechtělo.
Marta a kluci

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 21.09.04 05:17

Ahoj Marto,

dik za podporu, vazne. Odpoledne to dopadlo tak, ze brecel neco pres hodinu a pak si zacal povidat. No tak jsem ho vytahla, protoze spani nehrozilo a nemelo smysl ho v postylce dal nechavat. Ted je 8h vecer a opet putoval do postylky. Jasne ze uz rve jak na lesy, ackoliv je unavenej, protoze od 6h rana nespal ani minutu. Ja uz fakt nechapu, kde bere tu silu. Usnout uz proste musi, ale kolik hodin to zbere je ve hvezdach. Budu tam behat kazdych 10-15min a pokladat zpet na lezato, protoze on u toho rvani stoji a drzi se sprusli. Doufam, ze se z toho uz psychicky neslozim, protoze je mi ho hrozne lito, ale spat proste musi. Zadny zoubek na obzoru neni, teplotka taky, tak je urcite vporadku. jedina vec je mensi prujem nekolik dni, ale fakt si nemyslim, ze by to s tim souviselo.

A to ti obe deti spi v jedne mistnosti, to cucim! Nebudi Adamek Honzika? Jsou fakt zlati.

Ja ted spat stejne nedokazu, i kdybych ho neslysela. Kdyz mi vedle breci, tak jednoduse nemuzu vklidu usnout. Takze Pidalka bohuzel dostava zabrat, ale nemuzu si pomoct.

Petrus

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 21.09.04 05:40

Huraaaaa, tak dnesni zachvat trval jen pul hodiny, hrozne se mi ulevilo. Po 2.polozeni a pohlazeni to vzdal a dokonce si vzal do ruky svyho oblibenyho plysovyho psa, ktereho jinak ted vztekle zahazoval. Takze muzu jit vklidu zehlit :). Zitra vpoledne nas ceka dalsi kolo, nedelam si iluze, ze snadno usne, spis vubec ne. Pomalu zacinam vzdavat denni spanek. Lukaskovi jednoduse staci cca 9h denne.
 Petrus

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 21.09.04 07:46

Určitě je to jen nějaké období a zase to přejde, uvidíš! Kluci opravdu spěj spolu v jedné místnosti a zatím se nerušej - zatím. Honza dostal velkou postýlku, která má pelesti (ty se dají sklopit a je z ní velká postel, na kterou se vejde velká matrace) a po strane má madlo, aby nespadl ale může vylézt sám ven. Takže stání v postýlce nehrozí, když už řve, tak tam jen tak sedí… A malej je v malý postýlce - v noci máme otevřeno a vybíhám tam, malýho si nosím na kojení+přebalování do ložnice a k velkýmu si chodíme střídavě lehat, teď už vykřikuje maminko/tatínko po ke mě, lehout šem… Teď už musím jít udělatr nám snídani - šíani.
Měj se krásně, dobře se na ty jízdy vyspi! čauky Marta a kluci (teď už v plném víru ranních her)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.09.04 09:50

Ahojky kočky,

vítám moc Petrus zpátky, i když máš holka trápení. Bůhví, co to Lukáška popadlo. Nedivím se, že jsi z toho rozhozená. Adámek naštěstí usíná dobře, sice s čajem a jsem u něho, ale jinak je to OK. Uvidíš, za chvíli to pomine. Něco podobného jsem zažila s Adámkem, když plakal, že si čistit zoubky nebude nebo se nebude koupat a teď naopak už před 19 hoďkou ukazuje do vany a zuby si čistí bez problému. Sice si to nějak ošmrdlá, já zatím nemůžu mu pomáhat, ale aspoň něco.

Zato já taky dnes nespala od 3 hodin. Adámka jsem kolem 3 přebalila a už jsem nezabrala. Ani knížka nepomohla, tak jsem zvědavá, kdy mě to sklátí.

Mám nové fotečky z Netolic, takže zítra je snad Tom naskenuje, k tomu ještě Tečku ve 13+1 a to svatební oznámení.

Zatím papa

VAT

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.09.04 11:58

Ahojky,

tak jsem po obídku. Nechala jsem si přinést pizzu, protože v tom slejváku, kterej byl, bylo nemožný vylézt. Mňam, byla dobrá, Capriciosa.

Ale kdepak jste vy? Tak hybaj hybaj, ať vás nemusím kárat :-)

papa VAT

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 21.09.04 12:38

No nemoh by mi sem taky někdo přinést capriciozu?… Bobíci spěj, ,alej mi usnul na polštáři za zády a H jsem před chvílí uspala dřív (před jeho obědem) - musim to tak udělat i zejtra, máme plavání ve 2 - zběsilej čas ale jindy volno neměli - já tam tu frontu nemohla s břichem vydržet tak teď se mi to vrací - marně doufám, že se někde uvolní místečko v jiném čase. Šulda smskoval, že se vrací večer - tak snad nezmrznou! Já smskoval jaká je tu mrazírna…
Tak teda sbohem pizzo jdu vařit baby oběd.
Honza perlí už od rána - něco mu spadlo a slyšim: „palo to…do háááje“. No asi si budem muset opravdu začít pořádně dávat pozor na jazyk.
Marta a kluci

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.09.04 12:48

Ahoj Marti,

ty Tvoji kluci jsou zlatíčka, že můžeš být na éčku. Nedivím se Ti, že jakoukoliv frontu jsi nemohla vystát. Taky bych to asi vzdala.

Počasí je fakt úděsný. To holky Šulánkovic pěkně zmrznou. Ten návrat do ledárny nezávidím.

Honzík je skvělý, jak povídá. Už se těším, až tohle bude u nás.

To jsem sama zvědavá, až budu s oběma dětma doma, co budu vařit. Něco speciál pro mimi, Adámkovi taky něco jiného, protože pochybuju, že by jedl zeleninové blivjzky. Vůbec v tomhle směru nemám inspiraci. To bude mučení :-))

papa VAT

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 21.09.04 13:13

Veroniko Adámkovi už budeš vařit něco, co si budeš moct dát i ty - teda tak se snažím dělat já, jen to prostě pro něj nekořením a nesolím, v podstatě už jí všechno a malej zatim blivajzky nejí.. takže za 3 měsíce až s tim začnu, tak poreferuju! Ale dvoje vaření to bude určitě - nebo to budu dělat tak, že malýmu namixuju aspoň část toho co budu vařit pro velkýho - jinak mě z toho asi taky klepne. honza už jí sám, nebudu předstírat, že je to nějaký moc civilizovaný ale musí, protože já u toho většinou konám další činnosti. Je to v pohodě, uvidíš, že Adámek už bude mnohem rozumnější než je H teď a bude to dobré - máš se na co těšit - velká rodina je prostě velká rodina = velká láska! Taky oba kluci vyžadujou jiný druh pozornosti a tak se to vlastně dá v pohodě zvládnout.
Já jsem v šoku jak si internetim! a to jsem na ně sama - dnes přijede odpoledne babička mi pomoct ale já to snad ani nepotřebuju - no samozřejmě na žehlení, uklízení atd čas neni ale co, hlavně že jsme v pohodě bez stresu, jednou za den ty Honzovy drobky spolu vysajem, pohádáme se většinou kdo bude vysávat - oblíbená činnost.
A ještě jednu perlu na závěr - když H něco provádí, zeptám se ho chceš na zadeček? odpoví NE a je klid - trvá to dva dny a pochybuju, že to bude na pořád ale příjemně mi to ulehčuje život. Jednak se nikdo nestresujem - při kojení je dost těžký vystřelit a ukončit nechtěnou činnost násilím a jednak mám pocit, jak jsem si ho skvěle vychovala.
tak pa M

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.09.04 13:52

Ahoj Marti,

on Adámek už jí většinou s námi, jen se snažíme míň solit a kořenit. Stejně tak jako tak tomu jídlu moc nedá. Ale bude to stejné jako u Tebe.

S tím chceš na zadeček mi připomnělo, že jak aplikujeme výchovu ala Šulánek (párkrát jsem ho šupla za dveře do ložnice a pomohlo to), tak když se vzteká nebo něco hodí na zem bezdůvodně, tak se ho zeptám, jestli půjde za dveře. Jednou šel dobrovolně i se sám zavřel, ale teď už říká, že ne (teda říká, vrtí hlavou, to je ne :-) a je klid.

Máš pravdu, velká rodina, velká láska. Jsem na to zvědavá, jak se Adámek bude tvářit na brášku nebo ségru. Podle nějaké internet. adresy mi vyšlo, že pokud byla Tečka počatá v červnu, bude to kluk, a pokud v červenci, bude ho holka. A mám si vybrat :-))) Samozřejmě že nevím, kdy byl počat, ale že na přelomu měsíců je jasné :-))))

Jednak před Tebou smekám, že si internetíš s dvěma pokládky doma. Na to jsem taky zvědavá. Spíš uvažuju, že budu muset předat někomu štafetu, aby mě v psaní deníčků nahradil. No uvidíme, jaké to bude.

papa VAT

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.09.04 14:25

Ahojky!

Tak nám to tu zachraňují Veronika s Martou!A já se kaju,včera jsem byla unavená,tak píšu až dnes.
Jak jste asi postřehly,chystala se k nám na návštěvu Jana s Karolínkou.Moc jsme se na holky těšily,vždyť jsme se od června neviděly.Karolínka je velká slečna,vyrostla a je to veliiiká šikulka.Jak krásně mluví,to my neznáme.
Jen ta konkurence.Achjo­.To,co včera předváděla Klárka,jsem ještě nezažila.Jak jsem posledně psala,že jsou děsné děti,které všechno ostatním berou,ač to není jejich,tak nám to pěkně předvedla:o ((((.Neustále Kajce brala její housenku(Kajka to krásně vyslovovala,Klára řekla akorát „ho“) s tím,že u toho opakovala „Káky,Káky“,jakože je Klárky a basta fidli.Taky houpačku a odrážedla bránila vlastním tělem,nevím,co to do ní najednou vjelo!Na hřišti se pak sápala asi 4-leté holčičce po kočárku s panenkou a dost se vztekala,že si ho jen tak nemohla vzít.Možná takhle vyváděla,protože odpoledne vůbec nespala.A já ji dala do hlubokého kočárku,že v něm bude spát,tak to ani náhodou!!!!Navíc z něj málem vypadla,přece jen je zvyklá na sporťák.
Nicméně,holky si pohrály(když zrovna nebojovaly o nějakou hračku),my si popovídaly,bylo to prima.
Klárka večer usnula o hodinu dřív,než obvykle,jen se občas budila,asi měla za ten den moc zážitků,byla přetažená.Ale spala celkem 12,5 hodiny v kuse!!!Vstávačka byla až v 9 h ráno!!!Paráda.

Mates nám odjel na strojírenský veletrh do Brna,vrací se až večer.Bohužel si zapomněl doma mobil,tak nemám ani spojení.Achjo,ti chlapi.

A dobrá zpráva…Vypadá to,že navštívím oba srazíky.Na ten páteční nespíš pojedu autem do Třebové a vlakem do Prahy,nazpátek je totiž hrozné spojení,tak to auto jistí.Do Prahy asi přijedu společně s Janou a Kajkou,aspoň holkám pomůžu s báglem a kočárkem.
No a v neděli snad pojedeme všichni tři,Mates může navštívit kamarády,nebo si jen tak bude bloumat Prahou a nazpátek zase můžeme jet s Janou a Kajkou,což by bylo príma.Uáááá,já se tak těším.Už jsem psala SMSku kamarádce do ČB,že může porodit buď tento týden nebo až za 14 dní:o ))))).No,odep­sala,že to spíš vidí na ten příští týden,jinak se zblázní:o )))))).

A holky Šuldovic se vrací do takové zimy…jó,kdyby přijely včera,to by byla jiná.Bylo moc krásně.I když,jak teď koukám z okna,vylezlo sluníčko a je hezky.A my musely jít z návštěvy domů v tom největším vichru a dešti,no jo…Jani,ještě,že jste přijely včera.

Marti,máš můj obdiv,jak to zvládáš s klukama sama.Asi už jste se zaběhli,co?A kluci spinkají spolu v pokojíčku,to je až neuvěřitelné.Sama se bojím chvíle,kdy bude na cestě mimi a Klárka pomalu pošupajdí do pokojíku.

Petruš,vítáme Vás doma,těšíme se na vyprávění a na fotky!!!A držíme palečky na řidičské zkoušky.Snad chytnete nějakého normálního instruktora a nebude Vás buzerovat.

Zatím páčko
Hanka a Klárka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.09.04 14:41

Ahoj Hani,

to víš, dětičky jsou nevyzpytatelné. Prostě Klárka potřebovala vše, co měla Karolínka. Však se holky nakonec dohodly. Je pravdou, že jakmile je Adámek s Jaromírkem, hned ho zmastí a bere mu všechno, s čím si Jaromírek hraje. Takže je to standardní chování, neboj.

Tak to je super, že přijedeš na oba srazíky. už jsem psala Romaně, co mám přivézt s sebou…počítám s nějakými svatebními dortíky a možná i koláčky budou :-))) Budu ráda, že tam budou známé duše z našeho deníčku.

Tak zatím papa VAT

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.09.04 14:49

Ještě komentář pro Veroniku,ptala jsi se,jak je to s tím šíjovým prosvětlením.

Měření šíjového projasnění,neboli nuchální translucence je měření množství tekutiny na šíji plodu.
Až 70% plodů s Downovým snydromem má významný otok na šíji,způsobený nahromaděním tekutiny v této oblasti.
Falešná pozitivita je udávána v množství 5%,proto je tohle neinvazivní vyšetření celkem spolehlivé.
Pokud je výsledek v normě,Triple test a PAPP test vychází dobře,je jen velmi malé riziko,že děťátko bude mít Down syndrom.
Ty krevní testy ukazují hladinu hormonů(ale to určitě všechny víme z minule) a stanovují poměr rizika anomálií.Takže Vám nikdo neřekne,že je to v naprostém pořádku a dítě je zdravé.Jen víte,že třeba riziko Downu je 1:1000.Samozřej­mě,čím vyšší číslo,tím lépe.

Snad jsem to napsala srozumitelně.
A Veru,pokud vím,chystáš se jít na plodovku,tam Ti určí přesně,jestli Tečka nebude mít Down nebo rozštěp páteře,možná vyloučí i jiné nesrovnalosti­.Bohužel ani tahle metoda neumí určit všechny vývojové vady.
Ale asi to chce nemyslet na to nijak intenzivně a zbytečně se nenervovat.

Čau HaK

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.09.04 14:55

Jo,jo,jo,už se taky moc těšííííím.Nejdřív na nevěstu,to bude paráááááááda,já miluju svatby a určitě budu bulet,strašně mě to dojímá.A třeba nebudu sama,vždyť nás tam ve špalíru bude stát hoooodně(ani nevím kolik,má to někdo spočítaný?).

No a pak se těším,že taky poznám holky(i děťátka) z chatu a jiných deníčků,které moc ráda čtu.
A koláčky a dortíky????Vždyť nás tam bude strašně moc!Teď mě napadlo,že bych asi taky měla něco přivézt.No,ještě to proberem,že jo?

Pa HaK

To prostě musí KLAPNOUT!!!!!!!

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.09.04 14:57

Ahoj Hani,

díky moc za vysvětlení. Něco o nuchálním jsem slyšela, ale víc jsem tomu nerozuměla.
Na plodovku se tak jako tak chystám, abych měla prostě větší jistotu. I když je s tím spojené malé riziko doufám, že se mu vyhnu. Neboj, nenervuju se, co se má stát, to se prostě stane a stejně to neovlivním. Teď jsem statečná.

papa VAT

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.09.04 15:20

To je dobře,že to bereš s nadhledem.Já vím,nervíky stejně těsně „před“ budou,ale to je normální.
Ta kamarádky z Budějic,co má každým dnem rodit,čeká druhé dítě a pokaždé byla na plodovce.Vždycky jí blbě vycházely testy,riziko DS bylo velké.Nemusím snad ani psát,že obě vyšetření dopadla dobře.Prý zkušený lékař dokáže tipnout výsledek už jen podle barvy plodovky.Pl.vody musí být na pohled čirá a má mít slámovou barvu.Pokud to tak je,na 95% vše dopadne dobře.
Navíc znám spoustu holek,které tohle vyšetření podstoupily,vždy to dopadlo dobře.Já se jednou sestřičky v poradně ptala,kolik maminek za rok muselo(nebo chtělo)jít na přerušení těhotenství kvůli špatnému výsledku.Říkala,že jen jedna paní.Otázkou je,jestli je vhodné to riziko invazivního vyšetření podstupovat.
Já bych ho podstoupila určitě při špatných testech.To vím jistě.

Pa Hanka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.09.04 15:25

No já si taky říkám, když tenhle UTZ dopadl dobře, AFT taky vyjdou OK, pak jsi ještě psala o dalších testech, tak jestli to podstupovat. Jistota nebude nikdy 100%. Ale přesto těch pár procent může být právě jiných. Stejně si myslím, že to podstoupím.

papa a díky VAT

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 21.09.04 15:52

Ahojky,

koukám, že se to tu konečně trošku rozjelo, omlouvám se, že jsem včera svou troškou nepřispěla do mlýna, ale měla jsem toho plné zuby. Hned jak jsme přijely od Hanky, tak jsem utíkala na cvičení, vrátila jsem se kolem 21 hod, Kajka stále ještě nespala, vyžadovala mamku do postele (dělá to vždy, když jdu cvičit), tak jsem si k ní musela lehnout. Usnula až ve 21.30 hod. Ráno se sice vzbudila v 7 hod., ale po mém vysvětlení, že je ještě brzo, usnula a spala až do 9 hod.

Jak psala Hanka, včera to bylo super, holky spolu sice trošku bojovaly, ale to je asi normální. Každá si hájila to svoje. Aspoň víme, že se v životě neztratí. Hani, moc děkujeme, bylo to super. Pochopitelně, že Kajka cestou domů neusnula a já musela stále dokola poslouchat ty dětské písničky. A to jsem netrefila tu správnou výpadovku a trošku se zamotala. Naštěstí jsem se rychle našla. Jsem moc ráda, že se dostaneš na oba srazíky. Holky, já už se tak těším.

Petruš, s Lukáškovým spaním si nedělej hlavu, uvidíš, že se to spraví. Jestli jsi to četla, tak Kajka měla minulý týden taky chutě si polední spánek zrušit, ale už se to urovnalo. Možná k tomu pomohl ten úraz, že byla více unavená. Já bych ho rozhodně dávala spát, třeba začne zase spinkat. A pokud v postýlce sedí a povídá, klidně bych ho tam nechala i hodinu. On si tím taky odpočine. A Ty budeš mít chvilku pro sebe a Píďalku. Jasně, že je něco jiného, když bude brečet.

Marti, Ty jsi borec. Takhle to zvládat!!! Hlavně, že jste všichni v pohodě. A kluci jsou na fotkách tak sladcí. Pokud bych měla záruku, že to u nás bude taky tak v pohodě, hned bych si nechala říct a pomohla bych plnit plán. Bohužel u nás je v současnosti situace trošku komplikovanější.
Já jsem si od narození Karolínky doma sama vařila, když jsem začala dávat zeleninku, vařila jsem na dvakrát. A nebyl to žádný problém. Karolínce jsem zeleninu dávala v malých dávkách do mrazáku. Vydrželo to na 3-4 dny. Sobě jsem taky uvařila kotel polívky a dala to do mrazáku. Stejně tak to dělám i dnes. Zdá se mi, že vařit každý den je časově náročné a neekonomické.

Chudák holky Šulánkovic přijedou to takové zimy. J)) Snad z toho nebudou hned nemocné.

Mějte se krásně.

Jana a Karolínka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.09.04 17:16

Ahojky kočky,

ráda bych mastila za Adamítem, ale musím tady čekat, až si GŘ udělá chvíli, abychom probrali naši valnou hromadu. Navíc dnes oznámil, že svoje působení ve firmě bude utlumovat a bude je přebírat obchodní ředitel. No i s ním mám dobré vztahy, tak snad to půjde. Stejně tu budu tak do Vánoc a pak se uvidí, kdy se vrátím. GŘ je můj přímý nadřízený, tak mě to i mrzí, protože jsem s ním vycházela max. dobře.

Dnes jsem se objednala k zubaři. Konečně tady v Praze. Podle Esterky jsou OK, tak uvidíme. Časem si chci nechat udělat i rovnátka na zub nebo poradit co s tím. Jeden mi leze dopředu, tak proč toho nevyužít teď, když budu doma a nebudu muset chodit na jednání. Počítám, že Adámkovi a Tečce to vadit nebude :-)

Chtěla jsem se jet podívat do bazaru na nějaký ojetý kočár, takový za max. 500,–, který bychom měli doma na balkon a na popojíždění, když se třeba budu sprchovat a s dětma sama…to je něco, s dětma. Prozatím to byl jen a jen Adámek a teď hned děti :-))) To už budu „zasloužilá matka“ … nemám co dělat, tak píšu blbosti. Teda i mám, ale nechce se mi nic rozdělávat, když nevím, kdy si mě zavolá.

Dnes jsem se poprvé v práci předvedla v jednom z nových těhu modelů, resp. kalhoty jsem tu už měla, ale přiléhavý vršek ještě ne. No hodně mi lidi koukali na bříško, ale zatím se nikdo nezeptal. Tak jsem zvědavá, kdo bude první.

V noci se mi zdálo, teda nezdálo, byla to skutečnost, protože jsem nemohla spát, že jsem cítila pohyb Tečky. Pak jsem to vyloučila, že je to ještě moc brzo, ale byl to zvláštní pocit, že se ve mě zase něco hýbe. Adámek když už byl v bříšku větší, hýbal se o 106, až kolikrát jsem měla boule. Už se na to těším, i když koncem - s přibývajícími týdny to bude asi zase dost náročné.

Tak Šulánky se vracejí už dnes? Když se sem juknou, vítáme je moc a moc a těšíme se na vyprávění.

Jdu ke GŘ.

papa vAT

 
Anonymní  21.09.04 21:29

Tak myslíte, že léto opravdu už skončilo?
To je teda smutný… Šulánco honem honem zážitky sem ať si to léto aspoň v duchu prodloužíme!
Holky asi mi nebudete věřit, ale přijela babička a já ještě navečer vyrazila do kanceláře - malej se budí na kojení až po půlnoci a už spal, když jsem odjížděla a velkýho babička uspí sama. No nejsem já cvok hyperaktivní?
Radši jedu už domů, bojim se, že při týhle intenzitě pracovního nasazení to se mnou brzo sekne - zatim jsem v phodě a nadšená, jak mi to všechno jde.
Veroniko už jsi to někomu v práci řekla? - jsem mimo jestli jsi to už psala… Ty pohyby jsou fakt skvělá věc ale na konci dost náročná - malej měl záchvaty kopáníod 9 večer asi do 1-2 v noci, takže jsem nemohla vůbec spát a lítala pořád na záchod, jak mě kopal do močáku - to ti nepřeju, snad bude Tečička rozumnější - to je ták krásnej prac.název…
Já pádim domů.
Mějte se! Marta a kluci

 
Anonymní  21.09.04 21:58

Ahojky!
Nejdříve vyřizuji vzkaz od NIKY: ?Ahoj Ivo! Omluv mě na éčku, zase mi kluci přinesli z jeslí střevní chřipku a jsme doma. V pátek mi už konečně přivezou počítač domů, tak nebudu tak sama po večerech. Ahoj Monika-Nika?

Po tom, jak mi v posledních dnech dává Mojan zabrat, jsem uvažovala, že se začnu ptát na jesle. Ale ty nemoci, co si tam děti předaj, to taky není to pravé ořechové? A navíc jsem si říkala, že to těm učitelkám nemůžu udělat : - ). Stačí, že se zblázním já : - )))))))))))).
Včera jsem se celá zoufalá musela vypsat Hance(Zaze). To, co naše dítě stihne napáchat během jedný hodiny, je fakt neuvěřitelný? Dneska jsem se taky nenudila. Nevím, co mě to napadlo, ale rozhodla jsem se umýt okna v celým bytě a tím pádem vyprat záclony. Naházela jsem je do pračky, aby se odmočily s tím, že až Mojánek usne, doblejsknu okna (něco jsem umyla už včera za jeho vydatné asistence ? když se objevil vedle mě na parapetu v otevřeným okně, málem mě omejvali?), dám vyprat a vyždímat záclony a ještě vlhké je pověsím a byteček bude zase jako klícka. Člověk míní, Mojánek mění. Šel si takhle kolem pračky a nenapadlo ho nic jinýho, než tu pračku otevřít? Litry vody se v tu ránu rozlily po celý kuchyni a mě se rozlily litry slz po tváři. Už jsem ani neměla sílu mu vynadat. On v tom mokru vyděšeně stál, samo celej durch, nevěděla jsem, co mám jít zachraňovat dřív? Pak mi snaživě nosil různý hadry se slovy: ?Máma utšít??
Když jsem kuchyň vytřela dosucha, tak ho napadlo jít hledat bagr, co má na písek a za každou cenu si s ním chtěl hrát v obýváku. Tak jsem mu vysvětlila, že mu bagr nedám, protože je plnej písku a hrát si s ním může jen venku. S tím asi nesouhlasil, jelikož popadl tašku, co v ní má hračky na písek a než jsem stihla zakročit, vysypal to na podlahu (kde jinde, než v té právě vytřené kuchyni). A jen mi sdělil: Mami, binec, ukidit?
Odpoledne bylo taky pestré, ale to už byly jen takové drobnosti : - ). Těšila jsem se, až ho uložím do postýlky a ulehčeně si oddechnu, že pro dnešek má demoliční četa odpracováno? Jenže zrovna ve chvíli, kdy jsem v rychlosti dodělala večeři a chystala se Mojana vrazit do vany, přijel domů tatínek, Mojánek ožil a sdělil mi, že do vany nejde a jde dělat s tátou ?bebiny? (blbiny). Požádala jsem manžela, jestli by ty blbiny třeba nemohli jít dělat do vany, na což reagoval slovy, že to snad nemyslím vážně, jelikož od rána stojí na lešení a nechci snad po něm, aby šel ještě koupat? (když ještě navíc za půl hodiny odjíždí shánět nějaké věci na stavbu). To jsem po něm teda ani snad tak nežádala, ale to, že mi ho rozblázní před spaním, to mě taky zrovna netěšilo. Normálně jsem se bezmocně rozbulela? Manžel pak odcházel a ptal se mě, co se děje, jestli to náhodou nepřeháním. Že na Mojánka poslední dobou jen řvu a že jsem nějaká psychicky labilní? Jo, tak to asi jsem. Nezbývá mi nic jiného, než opět vyjádřit obdiv ?majitelkám a majitelům? dvou dětí : - ))))))))).
Poslední dobou si sem chodím jen stěžovat, tak mi to, holky, promiňte. Mojánek je moc šikovnej a všichni jsou z něj celí pryč, ale mě zvládne vytočit během dvou minut. Ach jo! Nejhorší je, že už to všechno vnímá a když mu táta řekne: Dej mamce pusu na dobrou noc, tak je hned důrazné NE!!!. Dones mamce napít? NE!!! Prostě mě má asi plný zuby? : - (.
V sobotu manžela pobavilo, když mě Mojánek zavřel v ložnici se slovy: Mámu zavžu a bude to?

Tatínek se snažil Mojánkovi vysvětlit, že když nebude chtít chodit spinkat, přijde na nás sociálka a vezmou nám ho (přece ho nebude strašit čertem, to je moc primitivní). Takže Mojánek teď jde večer do postýlky a říká: ?Špinkat muší Mojánet, socani pšídou??

Holky, má některé z vašich dětí velkou reakci na komáří štípnutí? U nás je to hrozné. Hned druhý den to Mojánkovi začne hnisat a hlavně to jsou dost velké boláky. Včera ho štípl komár do ucha a vypadal jak Rogalka. Připomínal mi Bolka Polívku, když si v Manéži na:,–(il ty červený uši jako, že se stydí? Nebo jako Mach, když blikal při sjíždění ze zábradlí? Rudý ucho, napuchlý a trčelo mu od obličeje. Dneska už to trochu splasklo, tak snad to bude dobrý.
Doktor mi doporučil, ať ty hnisy vytahuju višňákem, ale jak mu ovázat např. to ucho???

Taky jsem zjistila, že mu začalo ujíždět jedno oko. Vzhledem k tomu, že já i manžel máme brýle odmalička, asi ho to chudáka taky nemine. Hned jsem s ním zašla pro jistotu k doktorovi, ovšem tam se předvedl, jelikož mu sestřička ukazovala obrázky (konkrétně kačenku, letadlo, autíčko, dům, strom) a Mojánek pokaždé, když vyměnila obrázek, řekl: Co to je?? připadala jsem si jak blbec? Sestřička mi dala domů kopie těch obrázků, že se to do příště máme naučit, aby ?to mělo nějaký smysl??. Viděla bych se někde. Zvlášť, když mi Mojánek v čekárně ty obrázky vzorně odříkal a hrozně se tomu hihňal, jak jsme tu sestřičku převezli : - ).

Nevíte některá, jestli ještě dávají Kostičky??? Bořek Stavitel už Mojánkovi intelektuálně nestačí : - )))). Když mu to pustím, řekne mi ?neceš? (nechceš), ?něčo inýho, šášu čeba??

Šoupla jsem si žehličku do elektriky, tak se radši rozloučím, aby u nás ještě nehořelo : - ).

Mějte se moc krásně, přeji co nejhodnější dětičky i manžílky.
Ivča a zlobidlo Mojánek (už sladce spící)

 
Anonymní  21.09.04 22:24

Ahoooojky kocky a kotatka,

tak jsme opet zpet! Sice neprihlasene, ale nejak nam to nejde, asi trest za tak dlouhou absenci:-)

Meli jsme se vsichni skvele az na par nemoci, ktere jsme tam prezili… Vse popisu v novem denicku, ale nevim kdy, budu se snazit, aby co nejdrive.

Uz jste poznaly, ze jsem to vydrzela celou dovcu a opravdu se nepripojila, i kdyz bylo obcas cukani, ale nebyl cas, musela jsem plnit plan … jaky? To se taky dovite v denicku, ha-ha!

Bylo tam fajn, ale holky, doma je doma, uz se tesim na tu nasi vonavou postylku!!!

Zitra dopo mame plavani a pak mozna skocime na ockovani, jeste se dopo poradim s MUDr., takze mne tady moc necekejte. Taky mne ceka spousta prace v praci, fuuuuj! Ja zase budu uplne nemozna jak se mi nebude nic chtit!

Jeste jsem nic krome denicku necetla, takze komentare a pripominky v prubehu tydne.

Jen k tipovaci soutezi … myslim ze kluk Vit dle slavne katedraly a holka Ema, hospodyne primare … ale Berenika je na prvnim miste, vid? I ty dalsi nahradni jmena nemaji chybu, ale Berenika je tak orginalni!!!

Adamek je sikulinka sikovna, hezky to vzal hakem vse najednou, nocnicek, mluveni a i krmeni pesana, holt velky pomocnicek, za chvili bude hlidat i sourozenecka! S tou plenou je to Veroniko tak, pokud ji bude mit, klido do ni bude smolit, cim casteji ho nechas bez, tim lepe, i kdyz se stane obcas nehoda a budete vytirat, to neva.
Je pravda, ze Niky ted hlasi A-A a kdyz ma plenku, tak hlasi „A-A do plenecky“, uz to rozlisuje. Nekdy se vsak hrozne zlobi, ze to do plenecky nechce udelat, tak jako dneska v letadle, 2× mne donutila jit na WC, pokazde v zoufalstvi hlasila KOPU a ani se pritrouble neusmivala, kdyz jsem se ptala, zda si nevymysli. Poprve se vycurala a podruhe opravdu udelala poradnou kopu a ja tam musela u ni sedet a cuchat to, parada! A jeste si u toho vymyslela, ze ji boli rucicky a musi se o mne tudiz nutne oprit, opice mala! A to musela vydrzet, nebot na WC byla jako obvykle fronta, nemohla jsem uverit, ze si nevymysli, na miste ji to moc nebavilo a puvodne chtela na WC na tu vzdalenejsi stranu a ja ji tam nechtela pustit, hrozna matka!

A Tecka vypada uzasne, a uz i mavala, jeeee, prdelka malicka, ja chci taky, ja chci taky, ja chci takyyyyyyy!!!

Tak zatim docasne papa, jdu se vrhnout na cteni…

Sulanek a hajajici Niky

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 21.09.04 22:27

Ahojky,

teda Ivčo, včera mi už říkala Hanka, jak Mojánek vyvádí, ale tohle už stojí za to. Promiň, ale musela jsem se těm jeho výrokům smát. Vím, že je Ti z toho na nic, ale Mojánek je číslo. Já bych měla taky nervy na dranc. Hele, a to se ani manžel nezajímá, proč na něho křičíš a proč brečíš? Nebo se mu zdá, že si vymýšlíš? Nechci být zlá, ale přijde mi, že některé hlášky má Mojánek odposlouchané od tatínka. My máme takový případ v rodině. Strýc na tetu nemluví moc hezky a o její práci se nevyjadřuje příliš uctivě a děti se chovají stejně. A přitom si myslím, že ji všichni mají rádi, ale neumí její námahu ocenit. Ono je někdy lepší se na všechno uklízení vykašlat a věnovat se dítku, pak je klidnější. Holka, nemáš to lehký. Tolik bych Ti přála, aby se to všechno ustálilo a Ty jsi byla šťastná a spokojená.

K těm očičkům. Holky, vy jste asi v půl roce nebyly s dětma na fototestu? Karolínce v jednom foto studiu vyfotili očička, fotka byla zaslána do nemocnice na oční, kde to prohlídnul lékař a domů přišel výsledek, zda je to v pořádku nebo kdy se máme přijet ukázat. Kajka je má v pořádku. Prý se tím dají odhalit některé oční vady dost brzy a začít léčbu hned. Sice se to musí platit, ale stálo to jen 150 Kč (snad si to pamatuji dobře). Vím, že našim velkým dětem je to už asi k ničemu, ale těhulkám a Martě s Adámkem tato informace snad pomůže.

Marti, já nechápu, jak to děláš. Fakt bych měla strach, abys z přílišné horlivosti pak nepadla únavou. Ale je taky možné, že Tě kluci tolik nabíjí pozitivní energií, že jsi tolik v pohodě. Přeji, aby to vydrželo. A to, že jsi byla v kanceláři znamená, že při dvou dětech stíháš ještě pracovat?

Teď mi volala mamka, že taťka byl na hokeji s primářem chirurgie, kde jsem byli s Kajkou na pohotovosti. Snímek ručičky viděl a doopravdy by to mělo být v pořádku. Prý se to běžně stává, když třeba dítko zakopne a maminka ho drží za ruku. Kolikrát už se mi tohle stalo. Hlavně mám radost, že to viděl.

Dobrou noc

Jana a Karolínka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.09.04 22:30

Ivčo,Ivčo,tobě dává Mojan pěkně zabrat.Už včera,jak mi postupně chodily SMSky,lezly mi oči z důlků,co všechno stíhá vaše zlatíčko vyvádět.A jestli to takhle pokračovalo,tak se ani nedivím,že jsi předrážděná a zvažuješ jesle.Litry vody v kuchyni a pak pískoviště,to by bylo nad mé síly a asi bych se zhroutila.A ještě ke všemu „vstřícný“ manžel,to je smrtící kombinace.Hele,ty pomalu ale jistě pácháš zcela dobrovolnou sebevraždu…Ne,nechci to zlehčovat,ale máš toho už tolik a ještě si vezmeš práci na doma.Vím,že chceš přispět do rodinného rozpočtu,ale za každou cenu????Vážně si koleduješ.
Tuhle jsem se tě chtěla zeptat,jestli neplánujete další dítko(kdysi jsi to psala do nějakého nešulánkovského deníčku),ale mám pocit,že tahle otázka je teď bezpředmětná.
Mojánek je strááášně moc šikovnej chlapeček,ale asi s tou jeho šikovností mu hodně rostou čertovské růžky.
A spinká teď po obědě?

Přeju hodně silné nervy a koukej víc na emimčo,pošleme ti po drátech aspoň duševní podporu.
Vyděržaj piaňér!!!!!

HaK(teď mám pocit,že Klárka je absolutně hodné děťátko)

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 21.09.04 22:33

Ahoj Šulánku,

to jsem ráda, že už jste doma. Už se nám stýskalo. A moc se těším, až napíšete, jak jste se měli.

Dobrou noc

Jana a Kajka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.09.04 22:35

Holkýýýýýýýýý,ví­táme Vás doma!!!!!!!

Ale přijely jste to do pořádné zimy,co?Tak se pěkně oblíkejte,ať tu změnu počasí neodnesete nějakou pitomou virózou.
A Šuldo,opět nás pěkně napínáš.Co to má znamenat.....­.....Plnění plánu??????????­????????????????????????­???????????????????????P­okud vím,máme tu na tuhle pětiletku stanovený zatím jen jeden plán a všechny víme,jaký:o ))))).

Zatím papa a už se těšíme na popis jistě úžasné dovolené.Pošli nám kousek sluníčka,prosí­ííííím.

HaK

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 21.09.04 22:35

Hani,

já jsem Tě chtěla poprosit, jestli až budeš mít stažené fotky ze včerejška, jestli bys mi je nemohla poslat na e-mail. Ráda bych Pavlovi poslala, jak naše kočička vypadá s kipsem (jak všude hrdě tvrdí).

Díky moc

Jana

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.09.04 22:39

Jani,fotky máme ještě ve foťáku,pokusím se je stáhnout,ale už jsem to nedělala ani nepamatuju,tak to nechci pokonit.

Mamča včera byla na té malé operaci s palcem a bavila se s Dr.,že je u nás na návštěvě „ta“ holčička se sádrovou dlahou.Pan doktor si ji pamatoval a říkal,že takových podobných úrazů tam mají spousty.Jó,to je hned,viď?

Čau Hanka

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 21.09.04 22:41

Teeeda Ivco,

postara jsi se o to, ze mam o 100% lepsi naladu po nekolika utrpnych dnech. Fakt diky.
„Socani psidou“ asi tak rychle nerozchodim :)))))))

Petrus

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama


Reklama