Adámek a Veronika aneb "Moderní domácnost" střídačka Veru a

Rodičovství
  • euka2
  • 19.02.05

Ahojky kočky a dětičky, tak že by nám přišla ta pravá zima??? Už bylo na čase. Nevycházím údivu, že je v Praze tolik sněhu, i když už jsem v Praze šestým sedmým rokem??? Ve středu jsme byli s Adámkem venku. Celou noc sněžilo, tak jsem se těšila, že vyrazíme ven. I když bez babičky jsem z toho měla obavynicméně Adámek na to, že ven nejdeme.

Nepomáhalo povídání, že budeme házet Aimy sněhové koule (což dělali jednou s tatínkem), že budeme dělat stopy. Nepomáhalo ani koukání z okna.prostě nechtěl. Většinou se při oblékání vzteká, a tak jsem si řekla, nechceš, nechtěj, já Tě tahat ven nebudu. Naobědvali jsme se a já ho pomalu šibovala do postele. Jenže ouha. Na balkoně uviděl bobten já nechtěla s sebou tahat, protože bych nezvládla tahání Adámka na bobu a bobování. Spustil takový kravál, že jsme teda šli ven. Rezignovala jsem, že bude unavený a už jsem si představovala scénář, jak ho táhnu domů. Ale kupodivu to šlo v poho domů :-) Aimy lítala jak střelená, házeli jsme jí sněhové koule a ona je chytala a žrala :-)))) Chvíli i boboval, ale do kopce si to pelášil sám, to bych nezvládlanebo možná jo, ale stále jsem dávala pozor, jestli se neobjeví plodovka.pořád jsem si říkala, co bych začala dělatno co, zavolala bych Toma, došli bychom domů a já bych jela směr Podolí. Adámek byl ve svém živlu, takže přes hoďku jsme byli venku a domů jsme šli příjemně unavení. Ale doma, to spaní, to je teda zážitek. Nevím, jestli s tím máte taky takový problémy, ale jednou jsme to zkusili nedat ho spát při malování a Adámek vytuhnul v 16 hodin a spal do 18, takže víme, že to prostě nevydrží. Když má jít do postele, začne plakat, a to se stupňuje až do hysterického pláče, takže ho musím násilím držet, opravdu ho pevně držím až jsme z toho oba zpocení a teprve s lahví se uklidní, ale to ji při tom boji i odmítá. No prostě děs a běs. Odmítám, aby usínal v 16 hodin pak usíná kolem 23 hoďky a to mi přijde na dvouleté dítě dost pozdě, prostě spát ještě potřebuje, protože když se zklidní, během 5 minut spí a spí většinou 2 hodiny. Je to drastický a vůbec nevím, jak to budeme praktikovat s Tečkou, teda až bude Tečka.

A to mi připomíná, že Tečce jsem tašku do porodnice už sbalila. Takže ta je připravená, na rozdíl ode mě :-(((( Pořád si myslím, že mám dost času a minulá zkušenost s rychlým odjezdem do Podolí mě přesvědčila. Já totiž porodní košili stále nosím jako velké spací triko, župan taky ráno i večer.to samé platí o bačkorách a kosmetice. Koukala jsem na nové fotky z porodního sálu v Podolí. Je to nově otevřené a úplně úchvatnéééééé. Už se tam mooooccc těším.Tečka dává o sobě celkem hodně vědět, zejména večer, kdy se mi břicho boulí na všechny strany, ale sem tam to i bolí, jak mě čutne do vaječníku, až vyjeknu. Asi se už taky nemůže dočkat a je zvědavá na Adámka, který mi ťuká na bříško, dává ucho na něj a poslouchá, jestli se Tečka ozve.

Ovšem pozor, hlásím splnění jednoho úkolu!!! Adámek si umí držet sám pindíka!!! Většinou už preferuje čůrání ve stoje a jednou si ho sám vzal a od té doby jen výjimečně si ho nedrží sám :-)))) Nicméně plenku na kakání a na spaní má pořád. Vždycky mu jen řeknu, že se kaká do nočníku, aby si to pamatoval, ale nestresujeme ho posazováním na nočník. Na velké WC míse sedět vůbec nechce a vůbec se nám nepodařilo sehnat dětské prkýnko, které by pasovalo na to naše. Po spaní, ať odpoledním, nebo nočním, má plenku durch a kolikrát to prostě nepobere a je celý mokrý. Ale můžu říct, že přes den jsme vlastně bez nehod.

A co naše moderní domácnost??? Co tím vlastně myslím. KONEČNĚ začala chodit paní na úklid. První úklid jí trval 2 hoďky, druhý už jen hoďku. Nutno přiznat, že poprvé tu byl slušný čurbes, tj. jako nepořádek :-)))) Přípravky používá naše, je zvyklá používat papírové utěrky, takže je jich větší spotřeba, ale co, aspoň se nemusí hadry prát. Jakmile přišla a převlékla se, začala kmitat a nezastavila se. Třeba vycítila i mřížku na plynovém sporáku, u nás se musí věčně otírat kuchyňské skříňky, protože Tom sice vaří skvěle, ale všechno je opatlané. Pokaždé jsou otřené. Prozatím jsem u úklidu doma a zatím ani neplánuju, že bych ji tu nechávala samotnou. Je to mladá holčina, co nedodělala školu, má 5letého syna a u firmy uklízí už asi 3 roky. Takže si myslím, že je od nich prověřená a spolehlivá. Ale hlavní je, že je tady pořád uklizeno. Chlupy od Aimy jsou tu sice taky pořád, ale to by se tu muselo vytírat 2× denně. Mám domluvený úklid 2× týdně a to je pro nás tak ideální. Jednou týdně by to nestačilo. Jednou za měsíc potvrdím pracovní výkaz, do kterého zapisu příchody a odchody, platí se každý započtá hodina, a pak přijde faktura. Já mám víc času na Adámka a až přibude Tečka, bude toho času ještě méně. Tuhle službu rozhodně doporučuju a nemyslím si, že by to nějak výrazně zatížilo rodinný rozpočet. No když jsem byla sama, tahle služba mě ani nenapadla, ale teď? Opravdu je to finančně v poho.

Pod další termín moderní domácnost mohu přiřadit nakupování po internetu. Myslím potřeb denní spotřeby. Abych to uvedla na pravou míru. Zatím jsem to zkusila jen jednou u drogerie a byla jsem max.spokojená. Objednávala jsem plenky pro Adámka a Tečku, vody pro Adámka (ty taky dodávají), prací prášek, papírové utěrky a toal.papír a nějaké saponáty.ta firma, kterou jsem začala používat má rozvoz po Praze zdarma při nákupu nad 1000,–Kč a při nákupu přes internet je ještě 5% sleva. Zase jiná firma to má už od 800,–Kčje to různé. Šlo nám o to, teda spíš Tomovi, aby nemusel tahat samé petky s vodamajak už jsem jednou psala, používáme 3!!! značky :-)))) Každý holt něco jiného. Sice ten drogistický obchod je hned za rohem, což moje mamka říkala, že mi tam dojde :-), ale chtěla jsem to testnout. Navíc měli slušnou cenu plenek, tak proč by ne. Platba byla v hotovosti, u jiných, co jsem zjišťovala, lze platit i kartou, a celý nákup vynesli až do bytu.no není to bezva??? Takže obě služby, jak úklid, tak i nakupování po netu i potravin nebo drogerie vřele doporučuji.
Teď to možná vypadá, že jsem objevila Ameriku a pro vás je to naprosto běžné, i to nakupování přes net. Takže kdyby to tak bylo, tak já to objevila až teď :-)))

No a jak jste oslavily Valentýna??? Tom mi přinesl velké perníkové srdce a od Adámka jsem dostala malé perníkové srdíčko. To moje bylo měkčí a Adámek se hned hnal, že to rozděláme a sníme.takže to ve finále dopadlo tak, že si je Adámek okusoval kolem dokola, až ho okrajkoval a druhý den už bylo po něm. Já pro Toma měla nějaké čokoládky od kamarádky z Nestlé, takže u nás byl sladký Valentýn.

No a k čemu se už delší dobu odhodlávám je nastínění představy, jak to budeme u nás v deníčku dělat počínaje narozením Tečky. Když totiž koukám na četnost příspěvků Marty, Iren a Petruš, kde jsou čerstvá nebo u Marty už o něco větší miminka, myslím si, že už nebudu mít tolik času.tím holky nekárám, to vůbec ne, abych byla tou pravou šéfkou a stíhala vše sledovat a psát pravidelné deníčky. Tak mě napadlo, že bychom se mohly po týdnech střídat. Nechat to jen na Šulánkovi by nebylo podle mě fér a tahle bychom se mohly střídat a každá by mohla být šéfkou :-)třeba v pořadí, v jakém je náš seznámek.No nechávám vám to na zvážení. No třeba formou naší moderní domácnosti to budu zvládat psát pravidelné deníčky pořád, to nevylučuju, ale denních komentářů se asi budu muset zříct.no sama uvidím, jak to budeme zvládat. Tak co si o tom myslíte?? Určitě by to mohlo být oživeníteda podle mě.

Kristýně přejeme super dovolenou, Šulánkovi na horách bezva zábavu, hlavně ať se nám vyhne chřipková epidemie (Jaromírek už chřipku měl, babi taky, František a Patrik od Tomovy ségry tím právě procházejí) a vůbec nemoci pryč, pryč, pryč. Kdepak máme další zakuklenou těhulku???? Jsem moc zvědavá, kdo to bude.

Zatím se mějte moc hezky a papa

Veronika Adámek a Tečka (speciálně pro Claudii 35. týden, v pátek 18.2. již 36.týden pro mě JUPÍIIIIIIIIIIIIII)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 19.02.05 07:04

Hurráá, dnes jsem první!
Dnes máme za sebou probdělou noc, Ada kašlal a kašlal, nezabral mu ani sirup od kašle, ani masáže hrudníku, ani otevřené okno. Vždycky se u toho vztekal, že by raději spal, ale kašel mu to nedovolil, takže se vztekal a kašlal. Ale nad ránem už se mu hleny uvolnily a začal je vykašlávat, takže snad bude líp.

Verčo, to je fajn, že jsi spokojená a paní na úklid. Já mám pocit, že u nás by to nešlo. Bylo by mi trapný si ji pozvat do bince, a tak bych raději uklidila, než by měla přijít a bylo by zbytečný aby chodila.
Valentýna jsme nijak moc neslavili, manža koupil pár zákusků, ale myslím, že jsme si ani pusu nedali.
Adámek musí být roztomilý, když poslouchá Tečku v pupíku. Vzpomínám, když mi lena hladívala pupík,a říkala že se na mimčo sice těší, ale že ho doma nechce, že ho necháme raději u dědy, to už je tááák dávno.
Pokud budeš rodit podle SUL tak už za týden budeme vědět kdo Tečka je ( já stejně tipuju holčičku) a Ty ji budeš mít u sebe. Už se těším na další e-porod v přímém přenosu. Přimlouvám se za to, abys rodila ráno, at můžu sledovat, odpoledne a večer zabírá počítač manžel.

Mějte se všichni moc krásně
papa Lola+Ada+Lena

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.05 07:14

Cauky Veroniko a ostatni,

Tak mam pocit, ze se brzy ocitnu mezi low active, ale jinak to asi nepujde. Sice tu mam ted mamku, ale i tak travim maximalne casu hlavne s Lukaskem. Porad se nemuzu smirit s tim, ze uz se mu nemuzu 100% venovat jako driv. Nechci jeste Verunku vsude tahat, tak ji casto nechavam doma s mamou a chodim s Lukym na nase akce jako driv. No to brzy - za 14 dni skonci, ach jo.

Verunka ma stale prehozeny den a noc, super. Takze vcera napr. usnula az v 1h rano, do te doby byla od 8h vecer vzhuru a nezavrela oko! Docela vykon na 3 tydenni mrne, ze jo. Je stejna jako Luky, porad hladova a jist se musi max po 2h. Samo, ze v postylce se ji zvlast nelibi, tak pres den spi vsude mozne, ale vecer jde nekompromisne do postylky. V noci obvykle vytuhnu u kojeni, tak obcas spi i v posteli. Je to ale zlaticko, porad vali kukadla a vubec je hrozne zvedava.
Zase hodim nejake fotky do galerky, snad zitra.....

Nezvladam cist ani vsechny prispevky a uz vubec reagovat jednotlive, tak se omlouvam.

Veroniko, uz se ti to krati, vid. Drzim palce a taky chvalim, jak si to vyresila s uklidem. To uz fakt nemusis delat nic nez pecovat o deticky, to je dobre.

Johanko, preju, at brzy prejdou bleeee stavy.
S jidlem u Lukska se nezmenilo temer nic, porad je strasne vybyravej a ji jen blbosti. Normalniho jidla se prakticky nedotkne. Uz jsem vzdala denni vyvareni a hazeni do kose. Sice stale zkousim neco noveho prihodit k jeho jidlu, ale nikdy se toho ani nedotkne. Maso, polevku, bramboru, omacku......no to by byl hodne dlouhy seznam......u nej proste neexistuji.

Tak se mejte,
Petrus, Luky, Verunka

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.02.05 00:10

Ahojda!
Dneska se mi, koukám, daří být mezi prvními se svým komentářem.
Veroniko, nechuť chodit ven má Mojánek téměř pořád : - ((. Moc netuším proč, protože jsem se už od miminka snažila, abychom chodili ven dopolko i odpolko a byl co nejvíc na vzduchu : - ). Lákám ho na všechno možné - sníh, boby, jeho oblíbené bagry, jeřáby (které tu v okolí jsou) atd., nic nezabírá. Pokaždé, když přijdu s oblečením na ven, tak je scéna : - (. Manžel mi to vysvětluje tím, že se prostě naše dítko nechce dvakrát denně strojit do kombinézy a podobných škrtidel a že na jaře určitě bude chtít chodit ven bez problémů… To doufám, protože ty denní války u strojení mě dost vyčerpávaj : - ))))! Pak ho zas pro změnu nemůžu dostat domů…

Usínání po obědě je taky boj, většinou jdem kolem 13 hod. do postele a až před druhou usíná… Někdy mu navíc musím prostě jednu šoupnout, protože jinak dělá v posteli takový alotria, že by neusnul ani ve 4!!! Pak většinou vydrží spát dvě hodiny, což je nááádhera!

Paní na úklid nepokrytě závidím : - )))! To by se mi taky líbilo.

Mojánek právě živě vypráví ze spaní : - ). Dneska jsme jeli na otočku na výlet vlakem do Pardubic, tak se mu o tom asi zdá!

Ráda bych vypomohla s psaním deníčku, abys toho neměla moc, ale mám hodně časově nevyrovnané dny : - ))) - někdy stihnu net několikrát za den, někdy se sem nedostanu třeba týden, takže bychom to s holkama musely domluvit dlouho dopředu a pak bych to snad nějak zvládla : - ). Jen teda nevím, jestli bych to uměla tak hezky napsat jako ty se Šulánkem : - ))))…

Čeká mě ještě psaní jednoho dlouhého (a ne moc veselého : - ( ) mailu našemu kamarádovi, který je vážně nemocný, tak se do toho jdu pustit…

Krásnou noc a vydařenou neděli přeje
Ivča

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.02.05 00:12

Zdravíme Adu a ať je brzy zdravý jako rybička!

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.02.05 00:30

Já jsem teď občas v myšlenkách nervózní z toho, jak to všechno zvládnu - 2 děti, barák, zahrada… No, nudit se asi po následujících několik let nebudu : - ))).
Aby ze mě nebylo nějaký psycho… : - ). Když si totiž představím, že třeba celou noc budu vzhůru s dítkem - kojení, prdíky apod. a pak budu muset být od rána od 7 hod. k dispozici zase Mojánkovi v plném nasazení, tak se toho chvílema bojím… (Nedejbože, jestli do té doby Mojánek vypustí spaní po obědě : - ((( ).
On je to navíc takový živlík, že já třeba sedím u televize, on se rozběhne a bez varování na mě hupsne. Zrovna předevčírem mě tak mordoval, že jsem říkala manželovi: Dovedeš si představit, že bych za asistence tohodle čertiska měla například kojit???? Uvidíme, ono se to bude muset nějak řešit a vyřešit : - ).
Tobě přeji, ať to zvládáš v pohodě!
 Ivča

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.02.05 00:31

Není dneska nějaká odstávka emimča? Buď se sem nemohu dostat vůbec nebo mi to pořád „padá“…

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.02.05 00:35

A vzhledem k tomu, že se mi stránky objevují v nějaké vylepšené verzi… tak se možná opravdu něco děje : - ).

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 20.02.05 06:01

Ivčo, jdu tě podpořit, ať tady nejsi s komentářema sama.
Včera odpoledne mi taky nešlo se připojit na emimi, takže něco se dělo:-))
Dnes už byla prospaná noc, Ada měl včera dopoledne teplotu kolem 38 a byl náležitě protivný, kašlal a rýma mu tekla proudem, ale k večeru měl teplotu zase normální a i ten kašel s rýmou se trochu utišili.
Chození ven-máme opačný problém jako vy, Ada by byl venku zase pořád, včera jsem s ním ven jít nechtěla, ale museli jsme aspoň na procházku v kočárku, Ada slíbil že bude hezky sedět a nebude chtít běhat a opravdu to i splnil, hlavně že byl venku.Oblékat se nechává dobrovolně, jenže si sám vybírá co si oblékne. Nejvíc v oblibě má boty s mikimauzem, jsou gumový na léto do bazénu, tak když mu řeknu až si přinese gumi-sněhule (máme jěště jedny kožený) tak většinou přinese tyhle do vody a pak je za každou cenu chce na nohy. No musím je schovat.

Petruš, máš to náročné se dvěma dětma, mě to připadá jako předávná minulost, kdy Ada v noci dováděl, a ráno v sedm vstávala zase lenička, která mě celý den nutně potřebovala, protože cítila konkurenci. ada žádal kojení po dvou hodinách, byl přisátý u prsa i hodinu, a já při kojení četla jednu pohádku za druhou, volnou rukou s lenou kreslila nebo hrála pexeso. OPravdu nechápu jak jsem to mohla zvládat, a jsem ráda že je to za mnou, i když to bylo hezký období.
Hezky si užijte neděli
papa Lola a spol.

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 20.02.05 21:45

Ahojky,

koukám, že jsem jedna z mála, co se jí sem podařilo probojovat.

Veroniko, moc hezký deníček. Koukám, jaká jsi šikulka a jak hezky si se vším poradíš. Já tedy moc závidím paní na úklid a i nakupování běžných věcí po internetu. Uklízení u nás na malá vsi nepřipadá v úvahu a u běžných nákupů přes internet bych se ani nedoplatila za dopravu. A tady mám dost času a docela ráda spojuji malý nákup s procházkou.

Teď jsem narazila na další věc, o které už několik dní přemýšlím. Já ještě skoro všude beru kočárek, chodíme dost daleko (tady to je do centra 20 minut opravdu ostré chůze a to bych s Kájou šla klidně 1,5 hodiny. Autem skoro nejezdím, tak radši beru kočárek. A ještě dlouho to tak praktikovat budu. A pokud jdeme na další procházku bez kočárku, tak beru aspoň krosničku.

A s těmi deníčky. Sice nejsem žádná spisovatelka, ale zrovna nedávno mě napadlo poměrně hezké téma a uvažovala jsem na tím Tebe a Šulánka požádat, zda bych nemohla jeden deníček napsat. Ale potom jsem zjistila, že nemám dostatečné množství odborné literatury a zavrhla jsem to. Za sebe mohu říct, že bych určitě občas nějaký deníček napsala, přeci jenom jsem na emiminu závislá a někam přeci musíme psát. Pokud bychom vytvrořily seznam holek, které by byly ochotné deníčky psát, pevně bychom stanovily, kdy která přijde na řadu a každá bychom si i mohly připravit deníček s dostatečnou rezervou.

Petruš, je mi líto, čím procházíš. Bohužel se Ty vnitřně musíš smířit s tím, že na Lukáška už nebudeš mít tolik času jako dříve. Ale zase jste mu Verunkou dali hrozně moc. Bude mít možnost poznat sourozeneckou lásku, která je podle mně v životě hodně důležitá a bez ní bych alespoň já byla o tolik citově chudší (a to nemluvím o Karolínce - myslím tím to, co jí dává její teta). Neboj, za čas si zaběhnete systém a bude všichni tři spokojení. Držím palečky.

Lolo, chudáci děti, taky je provází jedna nemoc za druhou. Snad už bude líp, jaro brzy přijde.

U nás právě proběhlo „vyšetření u zubaře“, tak budu muset jít přečíst pohádku o krtečkovi (pro změnu). Pokud bych někoho zajímalo, jak vypadá vyšetření u zubaře, tak Pavel Kajku po:,–(í do ohnutého polštáře, začně s ní mluvit jako by byla u zubaře a místo prohlížení zoubků prostě čistí. A jak krásně drží.

Jdu číst.

Možná se ještě dneska ozvu.

Jana a Karolínka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.02.05 22:49

Ahojda!

Jejda,co to máme s emimčem?Zřejmě ještě nejsou všechny úpravy v konečné fázi,je tu trochu zmatek.Před pár hodinami jsem se zkoušela připojit,ale nechtěly se mi zobrazit žádné články na hlavní straně.

Ale jak jsem z vašich mejlíků či SMSek zjistila,problémy nebyl na mé straně:o ).

Veroniko,máš pravdu,holky vícemamky s miminky asi tolik času nemají,taky už se trochu bojím,jak to všechno budu zvládat a ještě když máš šéfovat deníčku,je to zápřah.A jak si tak uvědomuju,ve většině deníčků se holky ve psaní střídají a proč ne?Já tedy nemám žádné spisovatelské střevo,ale je nás tu hodně,tak bychom se jednou za čas mohly prostřídat.Ale samo to záleží na vás šéfkách,jak se k tomu postavíte.
A s Tečkou už kroutíte 36.týden,no to je paráááááááááááda.Já vím,bříško už je veliké,člověk sotva funí,o ohýbání není řeč,ale hlavní je,že se Tečka takhle pěkně dopéká,plíce už jsou zralé a teď už se jen obaluje tukem,aby byla krásné tlusťoučké novorozeňátko­.Držte se!

Adámek je šikula,že už umí sám čůrat jak velkej chlap.A že má plenku na kakání?To bych neřešila.Jak jsem slyšela,kluci s tím občas mívají problémy.Na horách s námi byli přátelé s dvouletým chlapečkem,který si na kakání vždycky někam zalezl,tam do plenky vykonal svou potřebu a bylo to.Kámoška,jak ho viděla,že se někam zašívá pod stůl,hned věděla,že bude bobek.Chlapeček chtěl mít klid a když se k němu někdo náhodou přiblížil,hned ho vyhazoval,ať jde pryč:o )))).Takže klídek,nejste v tom sami.

Petruš,neboj,Lu­kášek si zvykne,že se o tvou péči musí podělit s malou sestřičkou.Je dobře,že ti babi pomáhá aspoň teď v šestinedělí,ale jednou to přijít musí.Já vím,mně se to říká,mám mamču za zadkem,ale taky nemá čas pořád a většinu dne budu s dětmi sama.Manža je hodně v práci,pak naspává,kolikrát mám pocit,že ho vidím jen spícího.
A máš výhodu,že máte stálé,teplé počasí,moc neprší a tak budete moci být hodně venku.Já už mám depku,jak budeme trávit příští zimu,zalezlí doma.

Ivčo,naše holčička asi potajmu četla tvé stížnosti na Mojánkovo negativistické chování,protože včera nám předvedla přímo čítankový případ vzteku s negativismem.Já naštěstí zachovala klid,Mates ječel,ale já ho poslala pryč.Klárka nechtěla jít domů,šprajcla se mezi venkovní dveře a že nepůjde.Jak jsem řekla,že teda já půjdu,začala vřískat,že ne mami.Po opakovaném přemlouvání jsem ji zatáhla na chodbu v domě a šla jsem nahoru.Klára sice řvala jako na lesy,ale šla.Doma to pokračovalo a vrchol byl,když přišla babi s neteří,to už se divoženka trochu uklidnila,seděla mi na klíně,ale vtom vstala a zabouchla jim dveře před nosem s tím,že je nechce.Nakonec se umoudřila(zabrala metoda objímání)a byl klid.Totální andílek během 5 minut!!!!!Ale těch ne!,co jsme za těch 5 minut slyšeli…
Co Človíček,už se umoudřil a žďuchá?

My byly dnes na tom divadélku a holky,já byla v šoku!!!!!Klára seděla jak přibitá,zírala a vydrželo ji to půl hodiny!Pak chtěla čůrat,tak jsme se proběhly na WC a pokračovaly ve sledování Maxipsa Fíka.Poslední 1/4 h už chtěla jít pryč,ale ukecala jsem ji,pak děti tleskaly,ona taky,byla v poho.No,že by o divadle nějak mluvila,to zase ne,ale myslím,že to byl celkem pozitivní zážitek a tak si to snad brzy zase zopakujeme.Ale musím říct,že Klárka byla bezkonkurenčně nejmladší divačka v sále.

Pak jsme měli návštěvu,naši porodní bábu s manželem,takže jsme všechno probraly,v létě má dovču až v srpnu,takže by to mohlo klapnout a snad nám odrodí i druhé dítě.
Prý mají totálně natřískanou porodnici,že to za těch několik let,co tam pracuje,ještě nezažila a podle toho,jak jim chodí maminy na monitor,tak populační exploze zatím nekončí.A pak že nerostou:o ))))).Ale rostou,však to vidíme v našem deníčku,co je tu čerstvých maminek a těhulek.

U nás na okrese začíná ve velkém řádit chřipková epidemie,doufám,že se nám ta mrcha vyhne,zatím jsme měli štěstí a co je Klárka na světě,nikoho z nás neskolila.

Holkám na horách(i v zah­raničí,Kristy)pře­jeme krásné počasí,moře sněhu a pozor na hnátičky:o ))).

Pa Hanka,Klárka a Artur 18+6tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.05 22:57

Ahoj holky,
tak jsem se zase po sto letech dokopala něco vyplodit. Já jsem byla nemocná, měla jsem tento rok už po druhé antibiotka, ulehla jsem minulý pátek a doufala, že to vyležím, jenže v neděli večer jsem letěla na pohotovost, bylo mi jasné, že bez antibiotik už se neobejdu, tak se mi nechtělo čekat do rána. Měla jsem příšerný kašel a hůř se mi dýchalo. Mám ještě do středy léky, ale dnes už jsem šla ven. Šimon je marod od úterka, samozřejmě, že má kašel a rýmu a ještě včera večer měl zvýšenou teplotu. Dnes už byl bez. Doufám, že už bude dobrej, protože další den bych to s ním doma už nepřežila. Doma už ho nic nebaví, je na něm vidět, že prostě pořebuje ven. Byla to vlastně jeho první „velká“ nemoc. Doteď když byl nemocný, tak to byly většinou takové ty „jednodenní“ virózy. A nastydlý takhle ještě nebyl. Tak jsme si to zkusili.

Jinak musím říct, že obdivuju všechny novopečené maminky, jak krásně zvládají, já si vůbec nedovedu představit, že bych k Šímovi měla ještě jednoho prcka. U nás je běžné, že Šíma uteče v punčocháčích na zahradu, chodí si po baráku jak se mu zlíbí. Dneska se rozhodl, že vymaluje předsíň. Prostě jsem nechala kýbl s primalexem v předsíni. Několik dní tam stál bez povšimnutí. Jenže dneska si ho Šíma všiml a stěna byla jeho. Takže máme vymalováno.

Co se týče hubnutí, tak mám ze sebe velkou radost, musím se pochlubit, že jsem zhubla 6 kg a ještě tak 4 kg bych chtěla zhubnout. Cvičím 2× týdně organizovaně aerobic a doma každý den něco z kalanetiky. Příští týden se chystám ke kadeřnici a bude ze mě totálně nový člověk. Hned mám lepší náladu a cítím se daleko líp. Mám pocit, že zase můžu mezi lidi.

Doma je u nás situace zvláštní. Několikrát jsem asi nastiňovala, že mé manželství není úplně podle mých představ. Bohužel se mi to všechno stále potvrzuje. Nebudu Vás unavovat detaily, ale není mi z toho dobře. Nějak teď nic neřeším, mám pocit, že všechno vykrystalizuje časem a já asi předem vím, jak to dopadne…

Veroniko, tu paní na úklid bych tak hned brala. Mě by tedy stačila paní na žehlení. Jedno období mi chodila žehlit Ukrajinka, která bydlela tady u nás v ulici. Pak se ale vrátila domů a já mám zase pořád nevyžehleno. Ach jo. Prostě žehlička nebyla, není a nebude můj kamarád. Nákup přes internet taky občas využívám, hlavně na pití a těžký věci, který se mi nechce tahat.

Za týden jedeme se Šímou na hory a docela se začínám těšit. Jedeme na Šumavu, tam to moc neznám. Vypadá to, že sněhu bude plno!

Tak já jsem ráda, že jsem zase trochu v obraze. Mějte se všechny moc krásně, těhulkám přeji bezproblémové těhotenství a já se zase ozvu.

Ahoj Katy a Šimon

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 21.02.05 00:11

Ahojky,

Hani, to jsem ráda, že se Klárce divadlo líbilo. Možná o něm začne mluvit až zítra, až se jí to srovná v hlavičce. Jo a z té scény a Klárčinýho negativismu si nic nedělej. Máš ještě výhodu v tom, že Tě nenechá odejít a i když se řvaním, Tě následuje. U nás by 100% zazněla odpověď: „Maminka sama domů, Kájinka tady zůstane." To mi klidně odpoví v obchodě, vidí mě jak odcházím a ještě mi s úsměvem zamává. Když se po chvilce vrátím, tak ji najdu jak si spokojeně sedí u stolečku a říká mi, „Kájinka tady snídá".

Katy, rychle se uzdravte z těch ošklivých nemocí. Je mi líto, že u Vás doma to není tak, jak by mělo být. Ale je pravda, že jakékoliv řešení je dobré, než abys se trápila. Ke zhubnutí moc gratuluji, jsi šikula. A musí Ti to mocušet.

Holky, já když Vás poslouchám, jak máte strach z druhého mimča a starostí a radostí s tím souvisejících, tak jsem asi blázen. Já si prostě myslím, že by to šlo. Karolínka je tak úžasně samostatná, já si s ní skoro vůbec nemusím hrát. Hrozně moc si vyhraje sama. Já tu vařím, něco dělám nebo si i čtu a ona je v pohodě. A jsem praštěná na en-tou, protože opět začínám toužit po dvojčátkách. Tedy nevím, jak bychom to udělali s prostory, ale docela bych je brala. Pokud jsem to tu ještě nelíčila, tak pravděpodobnost je obrovská. Můj děda a manželův otec jsou z dvojčat. Ale to jsou pouze úvahy a sny, zatím nejsem ani snažilka, ale moc bych si přála, abych za rok touhle dobou byla těhulka.

Karolínka má poslední dobou nápady, že bude bumbat mlíčko od maminky. Přesně ví, odkud pila a to je to víc jak 6 měsíců, co jsem jí odstavila. Dokonce občas předvádí, že jako pije mlíčko od maminky přes triko. Nechápu.

A rozloučím se s vámi včerejší průpovídkou naší berušky. Koukala z okna, poletovalo tu pár vloček sněhu, tak jsme si to nemohli nechat ujít a pronesla: „Padá sníh, v Ágii ???". (Anglii), takovým tónem, jako že se tomu moc diví. Mohla jsem se umlátit smíchy.

Mějte se všichni krásně, nemoci pryč a sluníčko sem!!!

Jana a Karolínka (opět usnula s rozloženou knížkou)

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.02.05 00:26

Jani,sama si hrát?Tak to Klára ani náhodou.Už tu bylo období,kdy to vypadalo nadějně,ale zase je zpátky mamácká závislačka.Když si hraje sama,tak jedině 5 minut a během těch 5 minut většinou něco vyvede nebo aspoň udělá pořádný čurbes.
Ještě tak když má puštěnou televizi nebo písničky,ale jak zalezu k PC,tak ani tohle nezabere.Takže jaksi nemám šanci se sem přes den dostat,když kotě nespí:o (.
Achjo,už ať je jaro a můžem chodit víc ven,doma se nudí a dost prudí.Ono je to pořád dokola.Panenky,kos­tičky,knížky,ma­lování,sem tam blbiny,to je nejspokojenější.Jo taky má ráda hlazení po zádech a bříšku.Dnes mi při hlazení usínala na gauči,byla tááááák roztomilá,málem jsem ji snědla:o ))).

Arturek se vzbudil a čutá,je to moc příjemný(zatím,chichi)­.Za pár týdnů už to tak příjemný nebude.

Dvojčátka jsem kdysi taky chtěla,ale spíš proto,abych měla mateřskou na obě děti 3 roky a šupem do práce.Teď bych je nechtěla ani náhodou,nejsem zrovna kliďas,tak kdoví,jak by to u nás doma vypadalo.

Jdu zalehnout ke spáčům,Mates včera nemohl spát,ráno brzy vstával a jel do Č.Třebové na bouračku staré kotelny,chtěl to natočit na video,ale ouha,nějak to nestihl a 2 kámoši,co byli s ním,jaksi také ne.Byla to rychlovka,ale o nic jsem nepřišla,viděla jsem to na ČT1 i na Nově.Ani jsem nevěděla,že ta barabizna,co jsme kolem ní už jako prvňáčci jezdili do bazénu,byla kotelna,vypadala spíš jako fabrika.Hm a teď tam chtějí postavit Tesco.

Dobrou noc
Hanka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.02.05 00:45

Ahoj holky!!!
Konečně jsem se sem probojovala. Teda jste rozhodně šikovnější než já. Mě se to včera nepodařilo ani jednou a dneska až v podvečer. A musím říct, že jsem to zkoušela velice podstivě. Teď čekám na výsledky SuperStar. Vůbec nejsem schopná to odhadnout. Hlasovaly jste pro někoho?

Veroniko, moc hezký deníček. Adámek je šikulka, jak hezky zvládá čůrání na stojáka se samoobsluhou. U nás to končí počůranejma rukama, tak se tomu snažím spíš zabránit, než to podporovat. Úklid nesmírně závidím, ale hlavně ti to nesmírně schvaluju. Takové věci se určitě vyplatí. K nakupování přes net se chystám asi tak rok, ale skutek utek. Proti psaní deníčku na střídačku nic nemám. Jen tedy nejsem schopná psát deníčky k nějakým hodnotným tématům atp.

Opožděně gratulujeme Patričkovi k svátku. Doufám, že jsem nikdo další nic neslavil. Pokud ano, tak mu dozajista přejeme taktéž vše nej. Už se v tom fakt neorientuju.

Taky velká gratulace ke kopancům Ivče a Hance.

Johanko, doufám že se ti brzy udělá dobře a tentokrát tě nevolnosti nebudou pronásledovat tak dlouho, jako při Marcelkovi. S reakcí manžela buď v klidu. U nás tedy žádné hlazení břicha nebo povídání si s miminkem nikdy neproběhlo. Prostě na takové věci vůbec není. A pokud už manžel něco břichu sděloval, tak to byly samé sarkasmy, ironie a černý humor.

Ivčo, Mojánkův negativismus se určitě časem zase umírní. Věř tomu :)!

Všem cestovatelům přejeme příjemnou dovolenou. A všem marodům, aby je nemoci rychle opustily.

My jsme se vrátili už ve čtvrtek v noci, protože někdo aktivně zařídil, aby se zrušila páteční přednáška. Mimochodem, kdybych tam vůbec nejela, tak by se nic nestalo. V úterý jsem tam jako trubka jela, a po více než hodině marnýho čekání někoho napadlo zavolat na fakultu a ti se tedy slitovali a vzkázali nám, že paní doktorka je nemocná a nedorazí. Tak jsme na oběd byla zase doma. Ve středu mi naštěstí zavolala spolužačka, když jsem byla na odchodu, že se přednášky opět ruší. To byla klika, protože silnice u nás byly totálně nesjízdný. Takže nakonec byla škola jen v ten čtvrtek. Ten předchozí pátek (11. 2.) jsem jela na zkoušku docela v klidu, na chodbě mě ovšem všichni totálně rozhodili. Ale bylo to za jedna. V pondělí jsem jela na zkoušku až odpoledne, a to s tím, že jsem některé věci četla poprvé v pondělí dopoledne. No a nakonec jsem měla kliku na otázku a dopadlo tu za dvě. Takže jupíííí! Už jen jedna zkouška a pár zápočtů. No ještě vlastně ta bakalářská práce, že :( ?! Ale dnes jsem na tom už začala „pracovat“. Zadala jsem do vyhledávače téma práce a začala ukládat vše, co jsem díky tomu našla. A to byste nevěřily, jako jsem měla „smůlu“. Našla jsem tam diplomku nějaké slečny, která je úplně totožná s tou, co mám psát já. To je fakt smůla smůlovatá :))))))))! Tímto jsem zřejmě s prací na bakalářce téměř skončila. Jak řekla kamarádka: „To je fakt pech. Člověk by vzteky brečel.“ :). Jo, už vím termín státnic - jdu asi jako pátá a to 30. 5. Už teď je mi špatně. U našich vše pořád stejný. Otec prudí, co mu síly stačí. Člověk by čekal, že mu jich s lety ubude, ale je to spíš právě naopak. Takže jsem ani moc neváhala s odjezdem a vyrazila jsem radši potmě a za hustého sněžení. V době, kdy nebyla škola, jsem se pečlivě věnovala nákupům oblečení pro sebe, což normálně nedělám, protože to s dětmi nejsem schopná absolvovat. V pátek jsme vykonali velký nákup jídla a dalších nezbytností plus nový telefon. V sobotu se tu stavili na kafe naši, kteří byli tuším na Holliday Wordu. Dneska jsem byla v divadle s Honzíkem a zítra ráno jdu s oběma klukama, tak jsem zvědavá, jak to Kája zvládne. Sice jsem ho brala do divadla už loni, ale to jsme to přežili jen za cenu téměř permanentního kojení a postávání u dveří, aby jekotem tolik nerušil. No nevím, co si počnu zítra, pokud Kája bude prudit a Honzík se bude chtít dívat. Snad to nějak projde. Jen zmínka pro Pražandy. Dětská představení bývají i týdnu dopo a některá víkendová začínají třeba i po čtvrté hodině - to pro vytrvalé odpolední spáče. Tento týden budeme muset vyrazit pro potvrzení o odkladu do pedagogicko psychologické poradny a k naší MUDr. Jinak kluci jsou celkem zdraví. Jen Kája má trochu kašel a chvílemi soplí, ale není to nic tragickýho, co by vyžadovalo „nějaké řešení“. Tak doufám, že se to nějak nezhorší. Dle mě to chytil na karnevalu, kam jsem je vytáhla minulou neděli. Honzík to téměř celé proseděl naštvanej u stolu a Kája se dostavil s překvapivou dovedností = pojídání holubů. Docela trapas. Když měli na pódium přijít všichni kašpárci a šašci, tak ten náš tam stál a prst měl na střídačku v nosu nebo v puse. A nebylo v moci nikoho, mu v tom zabránit. Opět jsem se tam utrvdila v tom, že jsem nechutně stará. Sešlo se tam pár mých spolužáků z gymplu. Tentokrát ale nikdo z nás netrávil čas veselým popíjením atp. Jeden odchytával svého zajíčka, který „jako magor“ (to prohlásil zajíčkův otec = starý zajíc) běhal pořád dokola skrz sál do baru a druhým východem opět zpět do sálu. Spolužačka neustále někde odchytávala letící klobouk od mochomůrky, který si malá houba nechtěla nechat na hlavě. A já vyndavala kašpárkovi prsty z nosu (nebo pusy) a indiána přemlouvala k organizované zábavě, přičemž ani v jednom jsem neuspěla. Koncem týdne (čtvrtek nebo pátek)asi odjedem na hory, začíná to vypadat, že budu muset sehnat nějaké ubytování. Potom odjíždí Tomáš na nějakou služebku do horoucích pekel a k nám v té době nejspíš přijede ségra. Pak dojde na stěhování dcery a vnučky do Thajska, snad je do té doby uvidíme. Tolik z dění v naší famílii.

Mějte se všichni krásně.
Ahoj Esterka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 10:32

Ahojky kočky,

tak název měl být, jak je uvedeno shora…asi se to někam ztratilo.

Mě éčko nešlo celý víkend, hlásilo to, že je server je nedostupný.

Lolo, taky bych ráda rodila přes den…no nevím, jestli se mi to podaří zařídit…Hlenová zátka odchází stále, dnes v šíleném množství, tak uvidíme, jestli termín dle SUL vyjde…prosím, prosím, ať vyjde :-)))

Petruš, to mě čeká pěkný záhul, taky si to nedovedu představit, jak to budu zvládat. No držím pěstičky, ať jste v poho.

Katy, brzy se se Šímou uzdravte. A gratulujeme k hubnutí. To jsi teda dobrá.

Dodatečně taky gratulujeme Patrikovi k svátku.

Esterko, jsi skvělá s těma zkouškama…no prostě super…to je fakt pech, že už někdo napsal práci, jako máš ty :-))))

Adámek dnes v noci strašně špatně spal. Budil se po půlhoďce, byl i trošku teplý, tak jsem zvědavá, co se z toho vyklube. Dnes jsem měla volat kvůli termínu na druhou dávku očkování proti těm klíšťatům, tak počkám, co se z toho vyvrbí.

My byli o víkendu doma, kluci šli vždycky dopo s Aimy ven a já trochu odpočívala. Ale Tečka se vlní jak blázen, a to by už měla mít méně místa, ne???? Adámkovo odpolední spaní je čím dál tím delší, spí i 3 hoďky!!!! A pak usíná kolem 23 hodin, což je pro mě šílený, protože je od 22 v posteli a nezabere a nezabere.
Dnes radši ven nepůjdeme.

Zatím papa VAT

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 21.02.05 10:48

Ahoj Hani,

tak přemýšlím, kde ta kotelna je. Musím to někde na netu vyzkoumat. A Tesco v ČT? To nemají rozum. Za prvé je tam už tak dost obchoďáků a za druhé v ČT podle mě není dobrá kupní síla. Vždyť tam není víc než jedna fungující fabrika!!! To jsem zvědavá.

Jana

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 21.02.05 11:48

ahoj Veru :)

tak rikas ze ve ctvrtek je tecka na svete :)), ja uz se moc tesim. A hlavne na to jestli to je Tecka nebo Tecak hihi

delfinek spi na balkone,konecne mu vylezl prvni zub,tak byl desne prostivny. Kocour se vali v jeho houpacim kresilku a ja mam klid

pa market a spinkalek

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.02.05 12:26

Ahoj holky,
tak my jsme se ráno překvapivě vypravili včas a jeli na dětské divadlo do Modřan. Musím říct, že takhle krásné maňáskové představení jsem ještě neviděla. A kluci byli nadšení. Kája ani nemukal. Tedy smála se atp. a když se objevila antilopa, tak nadšeně křičel koza koza. Jednou jsme museli na záchod, protože jsem ho trubka nedala doma čůrat po probuzení. Pak jsem si skákla pro jistotu pro těhu test a s nadšením jsem doma shledala, že těhotná nejsem. Ale asi budu muset časem zajít na gyndu, protože MS nějak nikde. Zbytek dopo jsem strávila marným hledáním kabelu k foťáku. Chtěla jsem poslat fotky ségře, ale šňůra je někde schovaná tak bezpečně, že ji nenajde nikdo.

Teda Veroniko, pokud hlen. zátka odchází v takovém množství, tak to možná i Šuldovi vyjde tip na termín porodu. No třeba to bude ještě dřív :). Takové datum narození 22. 2. nevypadá nejhůř, no ne :)?

Tak se mějte všichni pěkně.
Ahoj Esterka & spol.

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.02.05 12:57

Kdo to tady ma pochybnosti o SUL terminu pro Tecku?????:-))) To tve datum Esterko je pekne nevyvazene, same dvojky v datumu jsou nic moc z astrologickeho hlediska, tak zustanme u meho data:-)))

Veroniko, teeeeda tolik hlenu … juuuu, zacina mi dochazet, ze se to fakt muze povest a moc drzim palecky!!! Uz se nemohu dockat na rozlusteni zahady Tecka versus Tecak!

Trochu dneska nestiham, tak soracek, ja se urcite brzo ozvu … na horach bylo bezva, jen to bylo kratky.

Papa

Sulanek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 13:21

AHoj holky,

tak ja mam obavu stejne jako Petrus, ze budu za chvili v low active. A od te doby, co Ondra nespi po obede, tak je to fakt sila. Ale prave dnes ucinil pi tydnu vyjimku a usnul, takze jsem tady, huráááááááá!!!!

Holky tehulky,s tema 2 detickama je to fakt narocnejsi, ale holt se to zvladnout musi a tak se s tim zbytecne nezatezujte, jde o to zajet si nejaky rezim a je to lepsi. Petrus drzim palec, aby se Verunka umoudrila ve spani. Na Vikiho si nemuzu stezovat, kojim cca 2× za noc, dnes 1×, takze zatim super. Ondra si taky sam obcas vyhraje, nekdy je protivny az hruza, takze to taky je kazdy den jiny. S tim chozenim ven je to u nas stejne, nechce se oblekat a to ho lakam na vsechno mozne a pak zase nechce domu nebo se nekde sprajcne a nemuzu ho odtamtud dostat, obcas jsou to vypjate chvilky.

Esterko, moc gratuluju ke zkouskam, jsi sikula. No a s tou bakalarkou je to fakt pech:-) Doufam, ze budu mit taky takoy pech za rok, az ji budu psat:_))) A s tim divadelkem jsi me navnadila, asi to taky s Ondrou zkusime.

Verco, ja jsem tak napnuta na Tecku a kdy se vykuli, moc bych ti prala, aby to bylo uz brzy a aby vse bylo co nejvic v pohode. Snad vyjde termin dle Sul!!

Jo, taky jedeme na hory, pristi vikend, tak doufam, ze pocasko vydrzi, moc se tesim, jedeme do Zelezne Rudy. Bude nas banda jeste s brachou a svagrovou a jejich 4 mes. chlapeckem a taky jedou nasi, abychom meli aspon trochu hlidacku a mohli si parkrat sjet kopec:_) Dokonce mam zakoupenou k tomuto ucelu novou soupravu ve sleve-fakt super cena a vypada taky dobre.

A co se tyka fotek, tak mame samo spoustu novych Vikiskovych i dalsich, ale musim najit jen ten cas, takze prosim jeste o strpeni.

Mejte se moc krasne a zatim papa

Irena a kluci

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.02.05 13:24

Ahojky Veroniko a kocky a kotatka nase,

moc hezky denicek a hlavne takovy pohodovy, stejne jako cela Veronika a to je super!

Na jednotlivosti budu reagovat snad pozdeji, jenom jsem se chtela vyjadrit k tomu stridani denicku … JA TO MOC UVITAM! Tak jednou mesicne bych si klido denicek nechala a rada dale povedu seznamek, ale jinak jsem o necem podobnem jako je stridani premyslela uz davno a vicemene cekala na rozdvojeni Veroniky, kdy by se to muselo stejne resit, nebot kazdotydenni denicek bych nestihala urcite, uz i ted mi trva 14 dni nez splodim novy. Ja bych si treba nechala posledni vikend v mesici, ale jsem ochotna pri vetsim poctu zajemcu ustoupit i na 1× za 2 mesice:-))) Tak jako v ostatnich deniccich si muzeme rozdelit datumy (dejme domu nechame datum vyjiti denicku na patek (pripadne k tomu prislusejici vikend), udelame seznamek kdo kdy a v pripade nestihacky nekoho si to ten dotycny muze s nekym jinym vymenit. Denicky mohou mit konkretni temata ale mohou byt taky jenom takove, ze zivota …jako je vetsina tech nasich, kazdopadne iniciative a fantazii se meze nekladou. Pokud si bude chtit nekdo tematko rezervovat, muze si to udelat prostrednictvim nazvu k datumu rezervace. A holky, zadne stresy se spisovatelstvim, verte ze kazda z vas prispevatelek jste schopna denicek napsat, Esterka a IVca mohou popsat jediny den u nich doma a stejne lehneme smichy pod stul a u kazdeho se neco deje a pokud to nekdo pojme jinak, treba odborneji nebo fejetonisticky, tak to bude jenom vitana zmena … preci jenom vice nez 2 roky to tady vede Veronika a pak po dalsich par mesich jsem se pridala ja, tak uz to musi byt nuda a pritom nuda s temi nasimi kocickami a kocicaky rozhodne doma neni. A kdo nema chut psat o ditku, muze psat o manzovi, tchyni, cviceni, skole, kamaradkach, nakupovani …proste o cemkoliv … jsme banda zenskych a rady pozvatlame o cemkoliv, vsak nakonec to jde videt i z nasich komentaru.

A taky denicky nemusi mit nutne delku, kterou vas castuji ja, ktera bere denicek mimo jine jako vzpominkovy jednou pro Verunku, takze se tam snazim nacpat co nejvice, komentare uz pak nemam tak ucelene a timto mi to snad i odpustite.

Takze pokud tady mame nejake dobrovolniky, sem s nimi, muzete si zamlouvat datumy i tematka!!! Udelam do excelu tabulku s datumy a muzeme zacit vyplnovat, jo?

A VEroniko, jen tak mimochodem, pokud chces aby byl nazev tveho denicku kompletni, popros SArku pres mailika o opravu, udela to pro tebe.

Papa vsem

Sulanek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 15:09

Ahoj Markét,

to si dal delfínek pěkně na čas s tím zoubkem, jen co je pravda. A vůbec mě překvapuje, že Ti spí ještě v kočáře na balkoně, resp. že se tam ještě vejde. To si určo pamatuju, že to už Adámek spinkal v posteli.

pusu delfínkovi fešákovi, jojo, už abych to měla za sebou…!!!

papa VAT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 15:11

Ahoj Esterko,

no máma taky dnes říkala, že by 22.2. nebyl špatný termín. Neboj Šulánku, o Tvém termínu nikdo nepochybuje…hlavně, aby to už bylo :-)))

papa VAT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 15:12

Cha cha cha, speciální dodatek pro Claudii a odchod hlenové zátky k tomu!! Žjóva, tady to začíná být pěkně napínací, doufám, že to ečko rozchoděj na 100% abychom to měli skutečně on-line a při porodu tečky nás nezradila nějaká stávka. Tak můžete ještě stihnout poslední tipy na pohlaví podle Veroničiných náznaků (byly vůbec nějaké?? :-DD), můj tip je ten chlapeček Vítek a mám pro to 3 svoje důvody :--))) a podotýkám, že jsem se zatím vždycky v odhadech sekla a hádala to druhý :--)), snad kromě Brusinky!
Claudie

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 21.02.05 17:05

Ahojky,

Veroniko, koukám, že se můžeme těšit na porod v přímém přenosu. Držím pěstičky, ať je to co nejdříve, ale já si stejně myslím, že by mohla počkat až do začátku 37 týdne, aby nebyla evidovaná jako nedonošenec. A tak hlasuji pro 28.2., to je moc hezké datum a v ten den se rodí samé krásné holčičky. J))))))))))))))) Necháme se překvapit, ona se nás Tečka asi ptát nebude.

Esterko, gratulujeme k zkouškám, máš přes sebou krásné jako, když jsi měla takovou smůlu s tou bakalářkou J))). Ale státnice nezávidím, ještě teď mi je špatně, jen když si na to vzpomenu. Vytáhla jsem si otázku, kterou jsem jedinou ze 4 předmětů neviděla. Naštěstí si někdo všiml, že mám 2 otázky z mikroekonomie (1 měla být z makroekonomie), tak mi ji sebrali. To se mi ulevilo. A při vyhlášení byl tak vydýchaný vzduch, že jsem tam sebou pro jistotu švihla. Fakt super.

Iren, užijte si hory, sněhu je dost, tak se vyřádíte. A uvidíš, že Ondra zase začne spát po obědě. Aspoň někdy. Karolínka taky potřebuje odpoledne spát, protože jinak je schopná natáhnout noční spánek na 12-13 hodin a vstává v 10.

My jsme dneska byly jen tak ve městě na čumendu, vlastně jsem chtěla koupit kyblík Dupla, ale vyprodali ho. Budu to muset objednávat přes internet. A náhodně jsem narazila na jeden sport, kde měli obrovské slevy na botasky. Tak má Kája Adidasky za 13 liber. To bych v Čechách koupila jen nějaké obyč. botasky.

Jdeme ještě chvíli na hřiště, ať se trošku provětráme.

Jana a Karolínka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 19:43

Ahojky kočky,

tak si tak říkám, jak musím být všem, ale i sama sobě protivná s tím, jak věčně žehrám na svůj stav…omlouvám se, jestli tím příliš obtěžuji. Já to ale nezvládám. Večer už nevím, jak si lehnout, sednout, jak stát, Tečka je abnormálně živé dítko, které čutá a čutá a čutá. Když si odpol. lehnu s Adámkem, stejně nevydržím ležet, protože mě bolí žaludek, asi jak je tam utiskovanej, sem tam cítím, že mám „nervózní“ nohy :-))) To je můj nový výraz, ale prostě když ležím, tak neudržím nohy v klidu. Jestli se neprokrvují nebo co, sama netuším. Musím s nima věčně mlet, tak si radši sednu, ale i to se Tečce nelíbí a čutá až bolestivě. Takhle se Adámek v bříšku neprojevoval. Adámek se narodil 37+3, tak si říkám, že i Tečka by se mohla „vylodit“ o trošku dříve.
Už i Tom mi teď řekl, jestli nechci rodit, tak prej, ať jedu. Já bych jela hned. Až mi praskne voda, doufám, že to tak začne, budu vědět, že za chvíli to budu mít za sebou. Pořád se pozoruju, jestli už… Těhu s Adámkem bylo naprosto pohodové, teď ovšem mi Tečka dává zabrat. Proto všem svým kamarádkám neustále opakuji, ať do třiceti stihnou mít děti, pokud je chtějí.

Tak se ještě jednou omlouvám za své strasti, i když můžu být ráda, že jsem vlastně těhotná, jen mě to prostě nějak zmáhá. Dost.

U Adámka to vypadá, že se z noční teplotky zatím nic neklube. Je naprosto v poho a vůbec není teplounký. Tak aspoň něco.

zatím papa VAT

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 21.02.05 20:25

Veru - ja te plne chapu,vzpominam si,jak jsem pred rokem chodila jak kachna,cesta do kramu ( 5 minut ) mi trvala pul hodiny. A to jsem mohla odpocivat. Ty mas doma Adamka,tak i proto ti dava Tecka zabrat
Ale nebij,az se narodi,bude to nejhodnejsi mimi na svete :))

jinak delfinek ma kocar docela dlouhej a prostornej,v pos­tylce neusne a na balkone spinka 2 hodiny :)

zatim pa

market a spinkalek

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.02.05 21:01

Ahoj Veru,
já jsem s Filípkem taky měla pohodové těhotenství. Zato s Verčou, škoda mluvit.
Záda mě bolely děsně už od 6. měsíce.
V osmém a devátém mi dělalo problém i dojít z autobusové zastávky, pak už jsem musela až do večera ležet. Někdy jsem nebyla ani schopná se přetočit na druhý bok a vzpomínám si, jak jsem chtěla odvolávat Hynka z tréninku, protože jsem se nedokázala otočit a slézt z postele a chtělo se mi strašně na záchod. Do toho čtyřletý divočák, kterému doktorka zakázala na půl roku školku (matka s břichem, tak proč by chodil do školky…) a který chtěl neustále hrát fotbal apod.
Ve 38. týdnu jsem se naštvala, poslala Fildu do školky, Verča sjela pěkně dolů a bylo to nejlepších 14 dnů za celé těhu završených tím nejlepším porodem. Verunka mi takhle všechno vynahradila.
Držím pěsti, už to vydržíš a všechno bude nej.
Tady s tebou všichni cítíme, klidně si stěžuj, hlavně že se ti uleví. Mě nejvíc štvalo, že nikdo nechápal, o čem mluvím, a nemohla jsem si nikde postěžovat.
Jana (od Filutů)

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 21.02.05 21:27

Ahoj Veru,

kliďánko si stěžuj, proto tu jsme, ne? Uvidíš, že jak se Tečka vyklube, tak si na to současné trápení ani nevzpomeneš. Ty konce jsou úmorné pro maminku, co čeká první dítko, natož když už doma jedno máš. Držím palečky, ať to co nejrychleji uteče a Tečka se ukáže v celé své nádheře.

Já se ke konci s Karolínkou hrozně vlekla, než jsem někam došla … A než setřela podlahu v kuchyni!!! Ale mohla jsem se na dvorku vyvalovat na sluníčku.

Jana a Karolínka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 21:55

Verco,

to je jasny, ze tady si muzes kdykoliv postezovat, od toho tady preci jsme! A hlavne vetsina z nas velice dobre vi o cem mluvis (pises:-)). Ja druhy tehotenstvi taky snasela mnohem hur a taky jsem uz s tim skuhranim byla sama sobe protivna.

A muj tip je: KLUK, 2.3.2005.

papa
Irena

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 22.02.05 00:07

Ahoj holky!
Veroniko, jen si stěžuj, co se do nás vejde :)! To je jasnačka, že někde to člověk ventilovat musí. Já měla druhé těhotenství taky namáhavější než to první. Ještě dnes si pamatuju, jak jsem pár týdnů před porodem nevydržela a někdy v deset večer začal ze zoufalství brečet. Kája totiž brzy dopo zahájil rozcvičku, která mu vydržela téměř do půlnoci. Někdy po poledni mi z toho začalo být mdlo, večer jsem panikařila, zda se tam třeba neškrtí a to mrksání je zoufalá snaha se vysvobodit a v těch deset jsem už jen brečela. A pak, že ke konci těhu pohyby ustávají, ha ha ha. Ale hlavu vzhůru, už je to bude trvat jen kratičkou dobu. Taky jsem docela „trpěla“, když jsem tehdy v prvorodičském deníčku pořád četla, jak kdo relaxoval, dospával dopo noc, spal odpo s partnerem po obídku, jak komu maminka (tchýně) podstrojuje dobroty atp., o tom se mi nemohlo zdát ani ve snu. Mimochodem dnes odpo jsem vytuhla u Káji a měla jsem fakt děsivý sen. Zdálo se mi, že přestože ten dopolední test byl negativní, tak mě nějak začalo pobolívat břicho a já z ničeho nic (bez břicha) doma (evidentně vliv zdejšího článku) porodila svého třetího syna. Vzala jsem ho a jela do porodnice. Tam jsme byli chvíli společně a já pak šla na chvíli pěšky domů omrknout, zda je tam vše v pořádku. Při návratu do porodnice jsem zjistila, že chlapeček už cape s držením za ručičky. Já si pochvalovala, že je super, že se narodil tak brzy a maličký, že mě porod ani nezmohl, a já teď s ním můžu v poho pochodovat do „L“. Teprve za dlouhou dobu jsem začala řešit, jak se bude chlapeček jmenovat a rozhodla jsem se, že to bude Filípek. Nějak v tom snu chyběl Tomáš, ale nijak mě to neznervozňovalo. No řeknu vám, že po probuzení jsem měla pocit, že bych měla jet rychle do Bohnic. Ovšem Tomáš před chvílí prohlásil, že by mě nejspíš okamžitě propustili s prohlášením, že s tím už nedokážou nic udělat ani oni. Dneska večer nám to do fakt nechutnýho bordelu vykonal přepadovku Tomášův kamarád s přítelkyní. No nutno podotknout, že Tomáš o té návštěvě věděl, ale nějak mi to zapomněl říct, navíc on sám dorazil chvíli před nimi. Trapas taky byl, že přišli na večeři, kterou jsem pro ně neměla. No podělili se o zbytky z víkendu. Když si kamarádka řekla k jídlu o vodu namísto tradičního vína, tak jsem se začal smát jako blázen :))). Jediný, kdo nechápal, co se děje, byl Tomáš. Jo jo, konečně se jim po dlouhé době snažení mimi zadařilo. Tak jsem se tedy sama z radosti „opila“. No mojí nejlepší kamarádce se mimi nedaří poměrně dlouho. Ale ona o tom nemá nejmenší tušení, takže já nehodlám být ta, která jí řekne, že to už v poho není. Je to možná hnusný, ale vytrvale jí mažu med kolem pusy.

Teda Jani, ty jsi u státnic fakt omdlela? Já to budu muset natrénovat, abych sebou flákla ještě během zkoušení.

Mějte se všichni pěkně.
Ahoj Esterka & spol.

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 22.02.05 00:45

Esterko,

pokud bys kvůli tomu snu měla jet do Bohnic, tak to já bych tam musela být už pár let. Než jsem ještě čekala Karolínku, tak jsem běžně měla sny, že se mi narodilo mimi, že bylo hrozně maličké (vešlo se do dlaně), já se o něho neuměla postarat a hlavně jsem neuměla kojit. A nakonec kojení u nás bylo naprosto bez problémů od prvopočátku.

Jo, u vyhlašování výsledků jsem sebou švihla. Sledovala jsem to, pak se mi začalo mlžit před očima, ale říkala jsem si, vydrž, vydrž, už to bude končit a pak už nic nevím. Jen že mi kluci dávali něčeho napít, zatáhli mě do kanclu na frťana a smáli se mi, jak jsem v kontrastu s červeným kostýmkem úžasně zelená.

Jdu do postele, Karolínce se opět zhoršila rýma a kašel, přemýšlím, zda to něco nemůže být, ale teploty nemá. To bude zdejším divným počasím. Chvilku teplo, pak zima a do toho ten hrozný vítr.

Dobrou

Jana a Karolínka

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16787 příspěvků 22.02.05 07:50

Ahoj holky!
nestiham, nestacim…:-)))
Jen kratce: Esterko, gratulace ke zkouskam- sikulka:-), a s tou bakalarkou jsi na tom lip nez ja:-)Ja statnicuju v tydnu od 20.6.- ale jeste nevime kdy kdo presne- treba sebou taky svihnu:-)Jeden spoluzak omdlel u maturity a museli volat rychlou, aby mu pichli neco na povzbuzeni, protoze on odmital dal maturovat:-)))

Ivco, Mojankuv negativismus je podobny Filipovemu- neslysim nic jineho nez Nechci, neumim, neslysim a tak- snad ho to brzy prijde- nebo si dame sraz v Bohnicich?- ja bych to mela bliz do Opavy:-)))

Sulanku, jak je babi? Doufam, ze lip a snad vam vyjdou ty hory…

Veru, ani se nedivim, ze te vse zmaha- neboj, az se Tecka vyklube, tak bude lip …:-)A termin? 24.2. je hezky, ale lepsi by bylo 26.2., at se mi to dobre pamatuje, protoze …

.....Protoze se VDAVAM!No jo, holky, nehrablo mi:-)Ale meli jsme s Jirkou malou velkou rodinnou rozmluvu, vyjasnili si nektere veci a dopadlo to takhle:-)
No nic, jdu neco delat a jeste se urco ozvu.
Jen tak mimo- prstynky jsme koupili vcera, pro saty si jdu dnes a svatbu mame v evangelickem kostele a mooooc se tesim:-)

Zatim papa,
Zuzka a Filipek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 08:29

¨No tak ohromná gratulaceeeee!!!!!!! daalší svatbička na obzoru. To chceme vědět kdy, kde, v čem půjdeš…no prostě všechnoooo!!!

papa VAT

BaM
Kecalka 370 příspěvků 22.02.05 08:32

No tedy tak to je bomba!!!!!

Moc a moc gratuluji! A jak to, žes nám to tajila? Nebo to bylo tak rychlý? Vždyť to už je za 4 dny!!!!!!!!

A nebude to taky na další mimi :-)))))))))

No, to bude asi další překvápko, ne?

Měj se! Musím jít makat :-(((((((((((

Pa Blanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 09:04

Ahojky kočky,

díky za podporu a že mě chápete.

Esterko, teda, takový sny. Mě se taky občas zdá, že se už Tečka narodila, naprosto bezbolestně :-))))

Já jsem omdlela po státnicích doma v noci, když jsem šla na WC. Praštilo to se mnou a já pak týden nebyla schopná ničeho. Jen jsem seděla, brečela, ležela…no prostě totální psychický vyčerpání. A po něm jsem přestala i kouřit, takže to bylo k něčemu dobré :-))

Zatím papa VAT

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16787 příspěvků 22.02.05 09:39

Ahojky!
tak dalsi svatebni podrobnosti..:-)))
Vdavam se v sobotu 26.2. ve 12.30 v evange­lickem kostele v Tesine.
Naplanovali jsme to v patek, v sobotu jsem volala do kostela, jestli maji volno, v nedeli jsme tam byli pro papiry, vcera (Po)na matrice a dneska jdem jeste do kostela dohodnout podrobnosti:-)
Vcera jsme koupili prstynky- jsou sice ponekud netradicni, ale mam z nich oooobr radost, protoze jsou podle nasich predstav:-)Jsou z chirurgické oceli (vypadají ale jak z bíleho zlata:-), ja mam krouzek s bilym kaminkem, Jirka krouzek s vyrazenyma jesterkama( obcas mi rika jesterko, tak se mu tenhle moooc libil).
Pro saty jdu dnes, chtela bych nejake pekne slavnostni, co by se daly jeste nekdy pouzit:-)(nemyslim na svatbu, ale treba promoci, nebo tak:-)

A oslava bude jen doma s nejblizsi rodinou- babi prichysta rizecky, ja salat , mnam, mnam:-)
Tesim se, tak to snad vyjde:-)

Zatim pa, Zuzka a Filipek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 09:58

No to je parada!!!!!

Zuzko, moc gratuluji, to je nadherna zpravicka. A libi se mi, ze je to i tak na rychlo, hezky od srdicka:-) Hlavne, at vam vyjde vas den D na jednicku a do dalsiho zivota samou radost. A co dalsi mimi??????

Esterko, tvoje sny jsou dost sileny, ale bud v klidu, obcas mam podobne sny, v Bohnicich jeste nejsem a mam to tam bliz nez ty:-)

papa

Irena

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.02.05 10:12

Ahojky kocky a kotatka,

tak si predstavte, ze mame za sebou dalsi minioslavicku narozenin Verunky, vcera prijel porodni kamarad a donesl ji panenku miminko a dorticek srdicko, tak se mimi jmenuje po nem Zdenicka:-))) TAky k nam hledal cestu mlady bratranek, ktery u nas prespaval … no krouzil tam a zpatky asi tak 2h a pak cely vycerpany padnul po 23h do postele:-)))

ZUZKO, no to je naprosta BOMBA … tak bude svatba, jo? Neuveritelne a takhle na rychlo … muzes pak napsat knihu jak zvladnou svatbu od naplanovani k uskutecneni za tyden a v pohode a bez stresu, juuuu!!! Moc gratuluji a preju, at se vase vztahy jen a jen vylepsuji!!!!!!!!!!!

VERONIKO, ano, od toho jsme tady abychom te vyslechly a nejenom tebe, takze si stezuj a domluv prckovi, at uz zacina pomaly vylezat:-) Mimochodem nahradni datum davam toho 28.2. jak psala Jana, taky neni k zahozeni:-)

ESTERKO, se zkouskama jsi proste borka a hvezda, s nalezenim bakalarky to je fakt nahoda:-)) a prijemna a ten bohnicky sen mne mooooooc pobavil … a mimochodem ten tehu testik by jeste nemusel vypovidat o nicem, ze? Pockame tyden a testik zopakujeme? Ze by se povedla na potreti holcicka? Nutne potrebujeme nejake plnicky planu!!!!:-))))

Tak jdu cosi porobit a urco se na vas jeste juknu.

PAPA

Sulanek a Nika

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 22.02.05 11:08

Ahojky,

Zuzko, moc gratulujeme. Takhle na rychlo, to Tě tedy obdivuji. Ale bude to určitě krásné, ten sníh do toho, abys nám nezmrzla. Jsem moc zvědavá, co budu na to všechno říkat Fïlípek. Krásně se to užijte. Vlastně tím, že je to narychlo, tak je to takové hezky romantické.

Holky, taky je takový maličkatý poprašek sněhu. Musím Karolínku na chvilku vytáhnout ven. Mamka jí chce koupit běžky, co si o tom myslíte? Tedy až na příští rok, ale je to docela blbá otázka, protože boty už má doma 14 dní, tak k čemu by byly, že?

Jdu jí napsat, ať do toho jde.

Zuzko, já jsem z Tebe nějak na měkko, že se mi chce brečet.

Kásné úterý přeje

Jana a Karolínka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.02.05 11:24

Ahojky JAni,

tady (v PRaze) snezi uz od vcerejska odpoledne a momentalne je to takovy krasny snih s velkymi vlockami … super na lyzovani, i kdyz pri tom snezeni by se blbe sjizdel kopec, nebylo by videt:-))) Nicmene mne to desne laka na lyze nebo bezky, ale budu muset asi vydrzet do pristiho roku, kdy zacnu s vyukou Niky a dam ji treba na hodku dve do skolicky a pujdu si po svych, uz to bude o necem. I kdyz ty prochazky s Nikou mely taky sve kouzlo, to zase jo!

Ja tedy Jani nevim s temi bezkami, myslim, ze se ma zacina sjezdovkami … spis bych hodila dotaz do nejaky negovy poradny … s temi sjezdami by se melo zacinat proto, ze noha by mela byt pevna v bote a vazani, coz u bezek neni tak jednoduche, ale nechci hrat chytrou.

TAky se vam blizi narozeniny, ze? Karolinka je s Lukaskem od Moniky posledni v rade a uz budeme mit velke deticky vsechny a k tomu nova varka miminek… tak at se ti zadari sehnat darecky, ktere se KAjce budou libit a hezky to oslavte!

Jak casto chodis do skoly? A do jake skoly? Dle ceho jedete, dle Cambridge?
A co Kajka a anglictina, preci jenom chodi na hlidani k pani, tak se nejak dorozumet musi.

Tak papa a pozdravujte mi zemicku za malou louzi.

Sulanek a Nika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.05 11:47

Ahoj Jani,

o těch lyžích jsem nedávno četla nějakej článek. Začínat se má opravdu sjezdovkama, ale s pevným vázáním, žádný řemínky, a nejdříve ve 3 letech. No a běžky kvůli volný patě až mezi 5. a 6. rokem, spíš později. My jsme s Markem spíš na sjezdovky, takže za rok Matyášek začne v lyžařský školičce :o)

Jinak se cítím asi jako Verča, mám oooobr depky skoro každý den. Jsem nepohyblivá, funím jak lokomotiva, a nejradši bych porodila hned. Vlastně už včera bylo pozdě :o) Zmohla mě parádní únava, mohla bych prospat 18 hodin denně. Bohužel nemůžu. Finišuju s novou kolekcí, musím to tenhle týden stihnout. Takže poposedávám u počítače, do toho musím občas něco uvařit nebo trochu poklidit. I tak to u nás vypadá jako kdyby tu vybuchla puma. Stěhování odkládáme na neurčito, i když už máme v podstatě hotovo, došly nám ale korunky :o) Těším se do novýho, ale hrotit to nebudu.

Zuzi, moc gratulujeme ke svatbě, už se těším na fotečky krásný nevěsty. Já na svojí svatbu vzpomínám docela ráda, obřad jsme měli v lázeňským parku, bylo léto, teplo sluníčko…, i oslava se vcelku vydařila.

Tady dneska taky dost chumelí, doufám že to trochu ustane než půjdu pro Matýska do jeslí. Kočárek jsem už vyprala a připravila pro miminko, takže se budeme muset klouzat se sáňkama. Možná kousek cuknem autobusem, to náledí pod sněhem se mi moc nelíbí.

Jdu pokračovat v nesmírně nudné činnosti - v práci…

Zatím ahojky Káča a spol.

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 22.02.05 11:50

Ahoj všichni!

Zuzko, týýýý brďoooo takovéhle překvápko! Takováhle rychlosvatba, to je teda něco. Obdivuju tvůj klid, já bych plašila o 106. I když u nás to bylo skoro stejně rychlé. Navíc díky povodním a nemoci soudkyně Tomášovi nevydali nabytí právní moci rozvodu. Takže se musel stropit menší skandál, a tak byl chudák oficiálně „svobodný“ asi 3 dny. Povodeň se zastavila jen pár km od hospody s hotelem. Podprsenka do svatebních šatů dorazila odpo před svatbou - vytopené původní sklady. Fakt super zábavička. Ovšem ráno před svatbou jsem byla nejklidnějším členem rodiny já. Nejhůř vyváděla matka. Zuzko, přejeme vám třem (prozatím:) )hodně společného štěstí a radosti.

Tak jsem si naivně myslela, že ve čtvrtek večer odjedeme na hory. Ale smůla. Volala jsem k zubaři, zda by mě dnes nebo zítra nevzali. Paní recepční se divila, proč to chci, když jsem objednaná na čtvrteční podvečer. No možná stejně půjdu ještě zítra odpo. A když se mi před chvílí konečně podařilo dovolat se do pedagogicko psychologické poradny, tak jsem se dozvěděla, že paní doktorka je nemocná a možná bude v pátek. Je to dost o ústa, protože pokud nedorazí, tak nevím, co budu dělat, protože nejpozději do pondělka musí být ten papír ve škole. A pokud odložím odjezd na hory na páteční odpo, a pak to razítko do pátku neseženu, tak budu muset zase stornovat ubytování a dořešit to v pondělí. Jenže tím pádem by si Tomáš musel vzít docela dost dovolený, což se mi nelíbí. Další víkend do toho už zakombinovat nejde. Do toho jsem ještě objednávala různé věci na konec příštího týdne a už mi z toho všeho jde hlava kolem. Začínám uvažovat, že si pořídím diář, protože mám pořád někde miliony papírků s tím, co mám kdy udělat atp.

Jani, s těmi běžkami, bych se někde radši poradila. Ze svého okolí nevím o nikom, kdo by takhle malé děti učil na běžkách. Ségra první roky po porodu jezdila na hory jen s běžkami, a vozila malýho v krosničce.

Kája mi vypíná pc, tak radši rychle končím.
Ahoj Esterka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 22.02.05 17:53

Teda, kdepak se nám to zaseklo :)? Já se sem ženu rozmrznout po procházce sněhem (a za vytrvalého sněžení) a ono kde nic tu nic. To se všichni věnujete zimním radovánkám? Já se odpo nestačila divit, jakým triskem se moje děti dokážou oblíkat. Nečekaně před barákem zahoukal family frost a nekecám vám, během jedné minuty byly děti v kombinézách, čepicích a botách přede dveřmi. Něco takovýho jsem v životě neviděla. Jo všechno jde, jen když se chce. Nakonec jediný, kdo to zdržoval jsem byla já, protože se mi zamotaly tkaničky. Dneska jsem po neskutečně dlouhý době zprovoznila ICQ. Přišel Tomáš, dal si židli vedle mě a prohlásil, že bude číst, co vám píšu. Tak prý mám psát, že se mi s ním hezky žije. Tak tedy píšu, že se mi s manželem hezky žije. Jdu chystat večeři, měli by se tu stavit „mladý“ = těhotná dcera s přítelem.
Tak se tu mějte všichni.
Ahoj Esterka (nesmírně spokojená v manželství) & spol.

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 22.02.05 22:49

Ahoj,
tak tady to vypadá, jak kdyby byla odstávka emimina. Já už to zřejmě nevytrhnu, protože chca nechca musím jít po 3 týdnech žehlit. V obýváku už není kam si sednout. Zítra ráno mě čeká cesta na chalupu pro lyže. K samotné chalupě budu muset 100% pěšky, neb je na samotě. Ale nedělám si iluze o tom, jak budou vypadat silnice už mezi vesnicemi. Upřímně řečeno, moc se netěším. No ale aspoň poprvé v životě uvidím naší zříceninu pod sněhem. Předpokládám, že to bude pohled ještě depresivnější než v létě. Tak já jdu ještě poslat nějaké maily a pak už rovnou k prknu.
Mějte se a pište.
AHoj Esterka & spol.

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 22.02.05 23:15

Ahojky,

Koukám, že je to tu nějaké mrtvé. Díky za rady s těmi běžkami, mně se to taky moc nezdálo, ale mamka je blázen. Ještě se někde pokusím sehnat názor odborníků a pak Vám dám vědět. Já ji stejně nechci na lyže stavět dřív, jak někdy příští rok a to si ještě vůbec nejsem jistá. Za prvé, nevím zda jí to bude bavit a za druhé je to tak děsně drahý, že nevím nevím. Ale chtěla bych jí tak od 5-6 let posílat do lyžařské školičky. Nemyslím takové, kam dáte dítko na pár hodin, když jste na dovolené. Ale protože bydlíme v dosahu velkého lyžařského střediska a z blízkého města jezdí každou sobotu autobus, po cestě sbírá děti a věnují se organizovanému výcviku od začátku, tak bych do toho šla. Ale uvidíme, ještě je to daleko.

Esterko, cestu na chalupu zítra tedy nezávidím. Snad se tam probojuješ? To jedeš s dětmi nebo sama? A kam jedete na hory?

Katko, držím palečky, ať se Filípek co nejdříve vykulí. Kam jedeš rodit? Do Vrchlabí?

Šulánku, do školy chodím jednou týdně na 2 hodiny a Kája je po tu dobu na hlídání. Škola je dobrá, je tam i legrace, dobrá učitelka, děláme něco z Headway (snad se tak píše), ale jenom občas, systematicky se nejede. Spíš hodně mluvíme, píšeme a čteme nahlas, co není jasné se hned vysvětluje. Ale docela mi tento systém vyhovuje. Je to College, jsem oficiálně student (tak i nějaké slevy na vstupy jsou) a snad budou proplácet i to hlídání. Nemusím nic platit, v rámci EU je to hrazené.
Kajka pravděpodobně rozumí (aspoň to říká Jane), ale myslím spíš povelům nebo když chápe o co jde. Pokud na ní někdo jen tak mluví v obchodě, nerozumí. Jakmile použije nějaké známé slovo nebo její jméno, je vidět, jak se rozzáří. Já se jí nesnažím nějak systematicky učit, spíš aby uměla pozdravit, poděkovat a tak.

Mějte se krásně, užívejte zimy. Co já bych dala za teplíčko doma u kachláků… Nesnáším anglické neizolované baráky, hrozně tu táhne.

Jana a Karolínka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 23.02.05 01:59

Ahoj,
tak koukám, že jsem tu dnes večer byly jediné. Já právě skončila se žehlením, ale rozhodně se nedá říct, že je vše vyžehleno. A to mě čeká vyprat a vyžehlit ještě tak pět praček. No mám o zábavu postaráno. Na chalupu jedu samozřejmě s dětmi a taky se psem. Ale budete to fakt na bleskovou otočku. Nechci aby mi Kája vytuhl v autě. Tak snad počasí a silničáři dají a zvládneme to rychle. No je to víc než 100 km a nejsem schopná odhadnout, jak dlouho to může v zimě trvat. Ale už jsem to jela i za pekelných bouřek, tak to snad přežijeme. Na „hory“ jedeme na Lipno, tedy konkrétně do Frymburku a lyžovat se bude jezdit na Kramolín, kde je i dětská školička. Vlastně předpokládám, že jediný kdo si stoupne na lyže bude Honzík. Tomáš si loni koupil výbavu a asi tak po 20 letech si stoupl na lyže a to vše jen kvůli Honzíkovi. No a když letos půjde Honzík do školičky, tak Tomáš na to nejspíš ani nevleze. Nechám se překvapit. Pro mě je tahle dovolená vysloveně za trest.
Tak dobrou noc všem.
Esterka

BaM
Kecalka 370 příspěvků 23.02.05 09:50

Ahojky!

Co se to tady děje? Nebo spíš neděje? No, je pravda, že se mi podařilo připojit asi tak na desátý pokus…tak snad je to tím.

Předně ještě jednou gratulace Zuzce k veselce - předpokládám že to bude veselé,, když je to takový fofr J))))))) Je to nádhera a když jsem to doma říkala manželovi, litoval, že my se s tím tak párali. Ačkoli ta naše svatba taky nebyla moc tradiční - rodičů jsme se týden před svatbou zeptali, jestli mají v sobotu čas a kromě svědků o tom vůbec nikdo nevěděl. Kamarádům jsme poslali oznámení ze svatební cesty. Na obřadě nás bylo 11 včetně nás. Oslavka s kamarády byla za měsíc na zahradě. Ta Vaše svatba je ale super akce. Takové spontánní věci se mi moc líbí, ačkoli na ně sama nemám.

Esterko, tak tobě se nechce na hory? Tedy na Lipno? Neboj, bude to super a kluci si uzijou sněhu. My jedeme 5.3. na Šumavu a už se moc těším - my jedeme do Nové Hutě. A na Lipně jsme měli před týdnem tu firemní akci a bylo tam nádherně. Ti organizátoři dělali i lyžařskou školičku právě na Kramolíně - tak třeba budou učit Honzíka.
Jinak včera jsme měly podobnou náplň práce - já taky žehlila až se ze mě kouřilo…ale hlásím kromě ještřě nevypraného prádla HOTOVO! Záda mě ale bolí ještě dnes.

U nás jinak vůbec žádné novinky. Jen začínám Anežku přemlouvat, aby se v noci nepočurávala…no zatím neúspěšně. Ona nějak vůbec plínku v noci nepovažuje za nějaký problém. Nedá se přesvědčit, jako Verunka, že je to ostuda. Je jí to prostě šumafuk. Přes polední spaní se nepočurala už ani nepamatuju, ale celou noc nevydrží a asi jí to ještě nevzbudí.
Jinak náaše rekonstrukce pomalu pokračuje - teď tedy došly penízky a k žádosti o úvěr nám ještě chybí odhad kvůli zástavě, ale to by snad mělo být hotovo příští týden a pak to doufám bance nebude trvat věčnost. Jaro se snad pomalu blíží a tak by se to mohlo rozjet naplno. Nová okna jsou tam ale moc pěkná, tak je už čím se kochat.

A co Veronika? Zatím nic? No já si taky ještě tipnu - takže 2.3. (na Anežku ha ha ha) a bude to kluk J))))))))) To už je jen týden, to by Veroniko, šlo, ne?

Zatím se mějte a koukejte psát, ať se v práci nenudím J)))))))

Blanka+Anežka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.05 11:25

Ahojky holky,
tak se hlásím po mé delší odstávce :-))
Minulý týden a v pondělí jsme tu měli nějaké akce, taže jsem byla ráda, že za celý den stihnu alespoň přečíst co je tu nového. Včera jsem se sem na stránky vůbec nedostala, nešlo mi to celý den otevřít.
Musím říct, že úplně padám na hubu. Jsem nastydlá jako blázen.Chřipka to není, jen mám rýmu vhlavě, tudíž huhlám a blbě slyším. Babu měla rýmu minulý týden, ovšem nic tragického, jen jí pět dní teklo z nosu a jen taková voda. Zato já jsem úplně hotová.Vím kde jsem se nastydla. Měla jsem jeden den úplně promočený boty. Jsem blběna, chtěla jsem dělat frajerku :-)) Pak jsem ještě courala po shopech a tak jsem tutově nastydla.
U nás celkem nic nového není, dneska jdeme na první kontrolu k zubařce ( k té, jak jsem se k ní před 14 dny tak vtipně vnutila).
Doma vede kreslení vodovkami a lepení obrázků do sešitu. Na modelínu tak odvážná nejsem. Tu asi Barborka uvidí až na jaře na chatě a jen venku :-)))
Jinak je to naše malá rozumbrada. Hrozně mi doma"pomáhá". Podává mi nádobí z myčky, prádlo z pračky, když zametám, tak nametá hromádky na lopatku, fakt je to super mít takovou pomocnici:-)) Barborka ale hrozně ráda.
Co jí ale naprosto nebaví a nechce dělat, je jezdění na bobech nebo na saních. Na horách to byla zábava ale za barákem ani nikde jinde už prostě nechce. Takže boby beereme ven každý den, jenže na nich jede panenka a Babu jí táhne. Tak je spokojená.

Zuzko, to je ale zprááááva! Je to dobrá rychlovka :-)) lavně ať se v sobotu vše krásně vydaří!

Veroniko, kde jinde by sis mohla postěžovat? Vždyť tady přesně víme o čem mluvíš. Mně těhotenství s Babu poslední měsíc dávalo taky dost zabrat. Kromě bolestí spony mě Barča kopala do žeber tak, že jsem nemohla ani sedět a někdy i ležet. Tím, že máš i Adámka je to nesporně náročnější.
Vydrž, však už to máš za pár… a hlavně ta odměna co tě čeká na konci!!!

Mějte se fajn

Eva a Babu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.05 11:39

Ahoj, přeji všem pěkný den.
Veroniko, taky už jsem zvědavá, kdy Tečka vykoukne. Paní na úklid bych si taky dala líbit, je fakt, že o ní už asi půl roku vážně přemýšlím, finančně se to určitě vyplatí, stačilo by mi jednou týdně pořádně vygruntovat.
Zuzko, gratuluju ke svatbě. Všechny hubnoucí obdivuju, u mě to ještě min. 2 roky nehrozí:-)
Musím se pochlubit nočníkovými úspěchy. Jak jsem psala v minulém deníčku, že nočním vůbec nic, tak se to SAMO zlomilo ze dne na den. Prostě se asi Marcelkovi propojily nějaké cestičky v mozku a začal jednoho dne čůrat sám dobrovolně (vestoje) na nočník. přijde, rozkročí se aby se trefil doprostřed a čurá, pak to jde sám vylít do WC (někdy to vyleje cestou, ale snaží se opatrně), zamává a spláchne. Ten první den jsem ho nechala běhat dole bez, aby to byla jistota, od druhého dne má nějaký kaťata a nechá si je stáhnout a pak oblíknout (sám to moc nezvládá). Když je nahý, nemusím si ho vůbec všímat, sám přijde k nočníku a vyčurá se a přijde mi jen říct, že to půjdeme vylít. Tak chci povzbudit všechny, co budou teprve začínat, že nemá cenu nic nutit násilím, půjde to samo, až přijde ten správnej čas. Jsme přes den úplně bez plínek a bez nehody už týden a naučil se to vlastně za dva dny. Přes noc je plínka úplně těžká, to musím přebalovat (1× v noci kolem 1-2 hodiny), druhá plínka je většinou ráno suchá a to jde načůrat plnej nočník. Odpol. spaní - taky těžká plínka, přesně jak píše Veronika. Kakání - zá:,–(ně vestoje do plínky, opřenej o křeslo nebo o gauč, na nočník ani náhodou, tak ho nenutím, hlavně že začal aspoň čůrat, kakání doufám, že se pak taky nějak vyřeší časem. Musím ho odchytit když se chystá tlačit a dát mu plínku nebo u něj stát a h…o chytat na nějakou podložku, jak z něho padá (omlouvám se za naturalistickej popis).
Taky ve stejný den co začal Marcelek používat nočník, začal sám večer usínat (asi nějak dospěl:-)), musím teď končit, kdyžtak napíšu později, jak je to s tím usínáním…
Mějte se, zatím ahoj JOHANKA a Marcel 2 r a 3 týdny.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »