Adámek a Veronika aneb příprava na porod - střídačka Nika a

Rodičovství
  • euka2
  • 03.03.05

Ahojky kočky a dětičky, tak jsem tu s posledním pravidelným deníčkem ve smyslu střídání pouze se Šulánkem. Jsem moc ráda, že jsme se dohodly na střídání. Určitě to zvládnete, nebojte se. Tak jen nevím, jestli už mám začít psát nový název ala naše galerie nebo ještě po staru, když je to poslední střídání. To vyřeším při kopírování na éčko :)

Adámkovi se blíží 2 a ČTVRT roku!!! To je neskutečný, jak to letí. U nás takové dokonalosti jako Šulánkovic Nika nedosahujeme, sem tam se objeví nové slovíčko. Adámek prostě nevydrží u jedné činnosti delší dobu. Nejradši tahá Tomovo nářadí - kladiva, šroubováky a pak důležitě šroubuje…třeba koš na prádlo. Tahat lux už mu nedovolujeme, nicméně smeták a hadr na podlahu je vytažený věčně a běda, když se ho dovolím uklidit. Někdy vydrží netahat vůbec nic a jen tak sedíme a prohlížíme knížky. Ovšem vzhledem k tomu, že se mu moc nechce mluvit, říkáme sanitce a hasičům hůu,hůu, auta nebo jakékoliv nářadí typu vrtačky aj. jsou u nás brm brm, jakékoliv jídlo je mňam mňam, žlutá barva je barva citronu a u toho se jen šklebí. Tak snad než půjde do školy :-) se to zlepší…to jsou vyhlídky, co??? Škola, no ta je opravdu ještě hoooodněě daleko. Ovšem co děláme moc rádi, je PSANÍ DĚDOVI, jako Ježíškovi…ano, my už píšeme TEĎ :-)))) Ale abych to vysvětlila. Když prohlížíme knížky nebo nějaké nakupovací webky, Adámek ochotně asistuje a vybírá, co by NUTNĚ potřeboval od dědy. Neumí Ježíška vyslovit, takže k nám chodí na Vánoce děda. Pravidelně seznam doplňujeme a potřebuje třeba: dětské skládací potrubí, které viděl v tady v galerii na éčku; různé hračky - závoďáky, sanitku, hasiče; dětské šlapací auto, jako mají v Človíčkově, telefon…no nevím, jestli tyhle seznamy budu schovávat až do „dědova období - Vánoc" :-), protože to stejně zapomene a za rok už bude mít jiná přání…no uvidíme.

Co jsme dnes vymysleli za „hru" je malování na nafukovací balónky. Jeden nám tu ještě z dřívějška nafouknutý vydržel, tak abych si mohla večer přečíst éčko, navrhla jsem klukům, spíš Adámkovi, ať si čmárá po balónku. Používáme na to lihový fix celkem tlustý, takže to i Adámkovi jde a balónek nepropíchne. Tom mu tam namaloval čerta - BUBUBU a Adámek si sám z druhé strany „hlavy čerta" namaloval cokoliv…no jestli to byly vlasy nebo cesty nebo co??? Ví jen on sám. Rozhodně doporučuju vyzkoušet.

Už jsem si myslela, že nás NE období mine… neminulo. Ale v intenzivní formě trvalo jen málo, pár dnů, snad 2??? :-)))) A to bylo šílený, ale spíš to bylo tím, že odpol málo spal a byl po zbytek dne unavený.

No a jak se připravujeme na porod??? Zatím jsem v mínusu, ani tu tašku jsem si nesbalila, jen župan je vypraný a rodící triko taky a nepoužívám je. Jen vím, že asi oddací list z dokladů, jinak ostatní požadované doklady stále nosím u sebe.
Nicméně DNES, tj. čtvrtek 3.3. dávají na ČT 2 můj rodící film…Doktor T. a jeho ženy… u kterého mi rupla voda s Adámkem. Stejně jako s Adámkem jsem na pondělí 7.3. objednaná na monitor…takže z pohledu příznaků to vypadá nadějně!!!! Takže se Tečko tuž a pojď už mezi nás…máš na to ideální podmínky. Zítra může hlídat i babi celý den.....takže je to ideální :-))))… ideální pro mě, samozřejmě.
Když jsem byla těhotná s Adámkem, úplně jsem byla nejistá v řízení auta. To se teď neopakuje, což se docela divím, když vozím teď 2 děti :-) Bála jsem se vjet do křižovatky, když byla jen trošku nepřehledná.
Nějakou extra přípravu na porod nechystám, žádnou aromaterapii, žádnou speciální hudbu, žádný porodní plán. Pokud to půjde urychlit jakkoliv, jsem pro …tak nějak doufám, že to bude rychlovka, ale hlavně se chci domluvit na poloze. S Adámkem mě braly křížové bolesti a počítám s nimi i teď. Takže ležení na zádech při kontrakci bylo úděsné. Doufám, že by to šlo v kleče, na porodním vaku nebo židličce…prostě potřebuju být ohnutá do L :-) Taky už nejsem takový střevo - doufám, že si člověk řekne víc, co a jak by chtěl. I když tenkrát Adámek ještě v bříšku špatně dýchal, tak mu na tvářičku a pak i hlavičku dávali nějaké sondy, takže jsem u toho asi opravdu musela ležet. Sama nevím, jak přistoupit k oxytocinu, jestli ano nebo ne, protože s Adámkem mi ho dali automaticky, jen vysvětlili, že to urychlí porod. Hlavně se už moc těším, až mi Tečku ukážou a položí na bříško. Určitě ji (Tečku) přivítám tak jako Adámka, ať ji světlo a teplo ochraňuje…doufám, že to tak nějak bylo. Tenkrát mi to poradil jeden léčitel a doufám, že se Tečce bude u nás líbit.
Tom už zrušil veškeré pravidelné večerní akce, co kdyby náhodou musel jet autem…což mě potěšilo. No stejně bychom museli čekat, než dorazí babička. Nebo bych já jela rychlou, Tom by počkal na babi a pak by podle stavu porodu přijel. Ovšem od práce mají naplánováno na počátek dubna školení v Alpách.....no tak to bych taky jela. Takže v tomto období se sem nastěhuje babi, aby mi s dětma pomohla. To už doufám, že budeme ČTYŘI!!!! Šílená představa, že bych ještě v dubnu měla mít bříškooooo!!!! Teď si to nedovedu vůbec představit, jak zvládat 2 děti najednou…vždyť už s dočkám.

Tento deníček není tak dlouhý, ale snad to nevadí. Ráda jsem se tu s vámi potkávala pravidelně, teď to asi nebude tak často, už teď mám výpadky v denních komentářích. Nicméně neloučím se, určo budu i nadále přispívat podle možností a porod vylíčím, nebojte se.

Mějte se hezky, kde máme další těhulku???? Všechny nemoci ať se nám vyhýbají a jaro ať už je brzo tady.

Papa Veronika Adámek a Tečka 37.týden!!!! - huráááááá, konečně (Adámek se narodil 37+3…takže je to nadějnéééééé)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.03.05 21:36

Jsem prvnííííííííí­íííííííííí!

Veroniko,to byla rychlost,deníček hned vyšel,paráda.
Teď jdu číst.
Zatím pa
 Hanka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.03.05 21:57

Tak,deníček mám přečtený,tak můžu něco písnout.
Veroniko,jak tak píšeš o chystání se na porod,začínám se na to pomaloučku taky těšit.Ne,že by mi bylo ouvej,je mi skvěle,myslím tím spíš tu pocitovou stránku věci,těšení se na miminko a tak.A teď už jsem si téměř na 100 % jistá,že si pohlaví nenecháme říct,budu se těšit o to víc:o )))).
No a Dr.T a jeho ženy jsem taky viděla,ten film mě hodně zklamal,na to,jak se mi líbí R.Gere bych ho znovu vidět nemusela.Ale byla by legrace,kdyby ti rupla voda u stejného filmu.Tak zkuste s Tomem Tečku trošku popohnat,ne:o )))))).

Adámek je stejně šikula,neboj,on se rozkecá,až tě z toho bude hučet hlava:o )))).Jsou děti,které do 3 let neřeknou ani slovo a pak to najednou přijde.

Lolo,to je mi moc líto,že máš takové trápení s tatínkem.Vůbec se ti nedivím,že o něj máš takový strach,po tom,co jsi zažila s maminkou.Budem na tatínka myslet.Teď si představuju JIPku na které leží,já pracovala hned na té vedlejší,kardi­ochirurgické.
A Dr Ferka znám,je trochu pohrk,ale doktor je to výborný.A mám i úsměvnou historku „z natáčení“.Jednou hlásila vrátná,cituji:„Dok­tor Ferko má rozžatá světla na svém auťáku,opakuji,dok­tor Ferko......“.Říkala to s takovým zapálením,jak chtěla,aby se panu doktorovi nevybila baterka:o )))).

Šulánku,to je dobře,že se ti ulevilo.A nakonec jste s Božským měli hezký večer a noc:o ).To je fajn.A kočička Nika ti i zahřívala postel:o ))).

Zuzko,já nebyla v divadle ani nepamatuju,takže jsem ti to užila.Teď někdy v dubnu nebo v květnu chceme jet sami s manžou do Prahy k přátelům,taky mě napadlo,že by bylo fajn jít do divadla přímo v Práglu.Však už si zase dlouho kulturního vyžití neužiju.Chtěla bych aspoň rok kojit,takže se nikam moc nedostanu.
Tak naznač Jirkovi,ať tě někam vezme:o ).Já bych se momentálně nechala vzít na véču,ale babi už tak moc zaměstnáváme,máme mít někdy v březnu kolaudačku domku našich známých,chceme jet opět do IKEA,takže je toho moc.

KatkoN,to je paráda,když už máš pokrok v CS!Však máš ještě 14 dní čas,to může hrdlo pěkně uzrát a snad porodíš v termínu.

Jani,už balíš kufry do Čech?To to uteklo,už jsou to 3 měsíce,co jste byly s Kajkou u nás.A nakonec si možná ještě užijtete trochu sněhu.I když já už bych ráda jaro,už mě ta zima tááááák neba.

Kristýno,to ti ty rohy aspoň dobře vyrosty,když je máš souměrně a můžeš mít čelenku:o ))).A jejich obsah bych asi vidět nemusela,aby se ti neudělalo zle:o ).

Jdu si pro polomáčené sušenky,jdou na mě chutě.

Čauky
Hanka,Klárka a Arturek

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 03.03.05 22:20

Ahoj, tak koukám, že je tady nový deníček, nějak brzy po předchozím…:-) Veroniko, ty už fakt jedeš do porodnice? Přála bych ti to srašně moc, i když bych tipla, že Katka porodí dřív než ty. Na druhou stranu když nějaký týden počkáš, bude Tečka zralejší a třeba se vám vyhne novor.žloutenka a podobné radosti.
Lolo, četla jsem v minulém deníčku, jak je na tom tatínek - přeju vám celé rodině, ať to dopadne co nejlíp a taťka bude brzy fit!
Holky, ještě bych měla jednu připomínku, už to mám v hlavě delší dobu… já (a možná i ostatní, co sem nechodí tak často), mají zmatky v tom, kdo je jak dlouho těhotnej a někdy přemýšlím i o tom, jak je které dítko staré, hlavně ta čerstvě narozená miminka… Dřív bývalo dobrým zvykem na emiminu (nejenom u nás v deníčku) uvádět u podpisu na konci komentáře taky týden těhotenství, případně stáří mimi, bylo to přehledný a takový zažitý… myslím tím rok 2002-2003, pak se na to začalo kašlat. Co vy na to? Třeba netuším, ve kterém tt je Hanka, Ivča, divím se, že Katka to má za pár…kdysi jak Veronika skončila na rizikovém jsem pracně počítala podle termínu porodu, ve kterém týdnu vlastně byla… asi vám to připadně blbý, ale já bych byla pro, abychom to prostě my těhulky psaly, není to nutné pokaždé, ale aspoň u jednoho (prvního) komentáře v deníčku.
Docela mi to vadí i v jiných deníčkách, když jdu mrknout někam k „sousedům“, tak nemám ponětí, jak mají stará miminka a o jakých starostech si to tam vlastně píšou, jestli je řeč o tříměsíčních nebo devítiměsíčních miminkách. Každá parta se sice navzájem zná, ale pro cizí nakukovatelky je to chaos.
U nás jinak vše normálka, je mi pořád blbě, hlavně večer, žádná změna. Marcelek pořád krásně sám usíná, odpol. i večer, na nočník chodí krásně, jak jsem psala, že to šlo ze dne na den, tak jsme skoro bez nehody celé dny (kromě spánku), akorát kakat se musí do plínky, ale to neřeším, jsem ráda za současný stav. A dneska vím jistě, že ani u druhého mimi nebudu spěchat s nočníkem, počkám v klídku do těch 2 let (nebo až mi bude připadat, že je vhodná doba) a pak to bude otázka pár dnů, lepší než se vzájemně trápit půl roku.
Buďte všichni zdraví, hlavně těhulky se opatrujte, nám se chřipka zatím vyhýbá.
Ahoj Johanka, Marcel 2 r.1m. a ? (šul. nesměj se tomu otazníku)11.tt

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.03.05 22:32

Johanko,já jem jedna z těch,které to aspoň 2× týdně uvádějí,myslím tím počet týdnů těhu.Mám pocit,že psát to u každého kometáře je zbytečné,ale je fakt,že jsem občas mimo a taky nevím,jak na tom která z nás je.I když teď už mám větší přehled,Veronika s Katkou to mají za pár a Ivča je 10 dní přede mnou,takže se mi to docela dobře pamatuje.
A jak mám staré „mimi“ jsem psala zrovna včera,kdy naše koťátko oslavilo další čtvrt narozeniny:o ).

Gratulujem k nočníkovým úspěchům!!!Já taky nejsem zastánce nějakého drezúrování,docela jsem na to kašlala,až jsem měla pocit,že jsem neschopná matak.A ono to nějak samo přišlo.
S tím kakáním do plíny si hlavu nelámej,rozhodně víš,že v tom nejste sami.A zrovna dnes jsme tohle téma řešily v MC,opravdu tím kluci dost často trpěj.

A koukej vymyslet nějaký pracovní název pro mrňouse,ať se ti Šulda neměje:o ))).

Hanka,Klárka a Arturek 20+3tt

KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 03.03.05 22:48

Ahoj Johanko,

já se taky snažím občas napsat v jakém týdnu právě jsem. Jenže píšu tak málo, že se to asi úplně v počtu komentářů ztratí.

My jsme na tom s nočníkem tak nějak všelijak, Matyášek si neříká, ale kdykoliv se mi ho podaří na nočník po:,–(it (často utíká a volá že nechce), tak se vždycky vyčůrá. S bobinem se chodí schovávat, tak to moc nekomentuju, jen se ho snažím co nejrychleji přemluvit k přebalení. Počítám že jen co začne být tepleji, tak to půjde samo.

Jinak taky občas chodím šmírovat do jiných deníčků, nejčastěji do Jarňulek 2005 nebo k Maru.

Jdu si lehnout, jinak se ráno nebudu moct vzbudit.

Ahoj Katka, Bobešek 37+5tt a Matyáš bez 10dní 26 měs.

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 04.03.05 02:34

Ahojky,

už jsem nachystaná do pelíšku, dopíjím tady čajíček a pročítám, co je nového. Mám velkou část pracovního týdne za sebou a tu hezčí před sebou. V sobotu přijede ségra, budu péct dort a v neděli budeme slavit. Jen doufám, že dojdou dárečky. Já vím, jsem praštěná, ale holky já se na ségru tak moc těším a Karolínka taky, dokonce to sama i povídá. PŽIJEDE TETA KATKA, KÁJINKA MOC TĚŠÍ. Aspoň si odpočinu od čtení Krtka a autíčka stále dokola, 2× denně před spaním. J)))))))

Veroniko, já Ti to chystání se na porod docela závidím. Já jsem s Kajkou měla přesně vymyšlené, jak bych moc chtěla přirozený porod, jak bych chtěla rodit na stoličce, ale pak jsem celou dobu byla na oxytocinu (bez něho jsem neměla kontrakce) a rodila jsem normálně na lůžku, o stoličku jsem si nebyla schopná říct. Ale na ty křížové bolesti zkus vanu (moc přeji, aby žádné nebyly), mně to fakt moc pomohlo.

Šulánku, Kája asi byla hodně přetažená. Včera usnula v kočárku asi v 16.30, kolem 18 ji Pavel budil a ona mu řekla, že chce ještě spinkat a vstávala v 18.30. Ale bez problémů vytuhla kolem 22.30. Dnes jsem s ní usnula v poledne já, musely jsme zalézt do domečku (pod peřinu), ale je to jediný způsob, jak jí udolám Večer usne bez problémů. Negativistické období se dostatkem spánku trošku polevilo, ale dost často slyším: TA ŽIDLIČKA NENÍ ČERVENÁ. Tak se zeptám, jaká tedy je. A odpověď: ČERVENÁ. Počůrávací období pokračuje, ale hlavu si z toho nedělám, možná je to i tím, že opět začala víc pít a nezvládá odhadnout, kdy bude potřebovat. Sama si totiž musí nosit nočníček a svlékat se.

Ještě o naší pondělní minioslavě. Udělali jsme si dobrou večeři, Karolínka dostala kytičku a dárečky, byla moc spokojená, kolik jich je, krásně se naučila ukazovat, kolik je jí roků. Mimo dárků do nás dostala další od sousedů (plyšového psa), Jane (té co jí hlídá) ozdobnou abecedu s anglickými slovíčky a kamarádky Jany s Josephem knížky, pastelky a slona. U nich jsme strávily moc hezké odpoledne, je to Češka dlouhodobě tu žijící, myslím, že jsem o ní už psala. Dokonce mi i nabídla, že má nějaké volné vstupy do fitka, kde je dětský koutek, to by bylo super. Když jsem odešla do práce, Karolínka vykrajovala z modelíny, malovala novýma voskovkama a prý odmítala jít spát. To, jsem zvědavá, co se bude dít v neděli. J))))))))

Hani a Šulánku, kulturní vyžití moc závidím, já bych šla hned aspoň do kina. Snad se doma zadaří, ale máme pouze 2 večery, kdy budeme mít tatínka doma, tak to reálně moc nevidím. Ale s kamarádkama to třeba vyjde. No, hospoda určitě. J))))))))) Jo, moc rychle to uteklo, už se tu ani nebojím zůstat delší dobu, je tu stále co dělat. Už plánujeme, zda z Čech povezeme spacáky a stan, chtěli bychom procestovat Skotsko. To jsem zvědavá, co na to bude říkat Kajka, ale jak jí znám, jen to uvítá. Já bych sníh brala, ale stačil by pouze na horách. Já ten hnusný jarní už moc nemusím, přeci jenom bude polovina března, tak už by to nějaké mohlo být. Hani, zítra jdeme na poštu vyzvednout balíček, to bude radosti.

Katko, vidíš, že se něco děje. Já s Karolínkou měla CS 0 snad ještě týden před porodem. Já myslím, že Filípek to má vypočítané. Počká, až se přestěhujete a pak se rozhodne vykouknout.

Zdravíme taky Moniku s Lukáškem, to je dobře, že jste se zase ozvali, hlavně ať jste zdraví a Moniko, rychle nějakého drobečka do bříška. Šéfky asi budou muset zmírnit požadavky, např. každé 2 měsíce nová těhulka, jinak to nezvládneme plnit.J)))))) A Karolínku rozhodně zuby netrápí, pouze, že by jí lezly 6, pětky už asi 5 měsíců má.

Kristy, držíme palečky, ať to zítra všechno proběhne v pohodičce, hlavy se rychle zahojí a Ty jsi opět kočka.

Nakonec jedna dnešní perlička. Pavel přišel z práce a měl ponožky z bot celé zpocené. Karolínka za mnou přiběhla a volá: TATÍNEK SE POČŮRAL, TATÍNEK MÁ MOKRÝ PONOŽKY. A u toho se tvářila náramně pobaveně. Mohla jsem se tu smíchy počůrat.

Dobrou noc

Jana a Karolínka (2 roky a 3 dny)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.05 09:05

Ahojky kočky,

to je rychlost s tím deníčkem.

My dnes měli jít na druhou dávku klíšťovky, ale Tom potřebuje auto a my to máme přes celou Prahu, tak někdy příští týden to musíme zvládnout. Zároveň jsem byla objednaná na barvu, abych zakryla ty šediny a aby se mě Tečka nelekla…no tak snad taky příští týden.

Teď čekáme, až přijde babi a bude zase s Adámkem řádit. Včera se viděli po 2 dnech a Adámek byl k neudržení a rozlítanej - rozjívenej, jak nevím co. Mají se rádi a babi s ním blbne…skáčou jako „Pavka Ploc“ - pro mladší bývalý skokan na lyžích Pavel Ploc :-)), poskakují po bytě a zpívají u toho papapa…no jak blázni. Pak mám problém dát Adámka spát…ale co, hlavní je, že se vyblbne.

Tak mi včerejší termín ala Doktor T. a jeho ženy nevyšel…kdyby to tak člověk věděl, kdy to na něj přijde. Nicméně je to opravdu za pár a doufám, že nebudu přenášet.

Johanko, Tvoje poznámka k věku dětí i miminek v bříšku je dobrá. Já sama na to zapomínala.

Mějte se moc hezky a

papa VAT - Tečka v sobotu 37+1, tj. už 38. týýýýýdennnnnn

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.03.05 11:06

Ahojky kocky a kotatka,

to byl ale fofr s tim denickem, skoro se mi chce napsat ze vysel v rekordnim case:-)))

Veroniko, mas to za par, a fakt je jedno zda za tyden nebo tri, ver mi!!! A nemohu se dockat s tebou az toho drobecka malickeho uvidim, jeeee, ja chci taky!!!!

LOLI, nejsi sama citlivka, pokud se jedna o mou rodinu nebo blizke zname a jsou tezce nemocni, brecim a brecim a brecim … a ze jsme si v rodine taky uzily … tata infarkt, nador na pohrudnici, praskle vredy a nemocnice za 5min 12, mama akutko operace vzpriceneho kamene v mocaku, slinivka, bracha nadory v tlustem streve, atd., atd. … Po boji se uz clovek jenom usmiva, ale kdyz to dopadne spatne jako s mou kmotrou, tak je po smichu…
Takze jeste jednou drzime palecky, urcite se z toho tatinek dostane a bude se s vami veselit jeste dlouho! A s tvou maminkou je mi to nesmirne lito, uplne mne mrazi!!!

Johanko, to je hodne dobra poznamka ohledne stari malych miminek ci briskomiminek, taky mi to v jinych deniccich vadi … u nas mam tak nejak prehled, tak to neresim … ale ja zrovna pisu v kazdem nazvu denicku stari Niky.

KatkoN, neboj, porodis … a jak nekdo psal, Filipek si pocka az bude vsechno pripravene a pak se vyloupne, at to mas v klidu…

Jani, hezky jste si uzili oslavy narozenin KAjky, takova pohodicka, ze? A hlaska ohledne pocuranych ponozek mne mooooc pobavila:-)))

Tak papa z Decina

Sulanek a Nika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.03.05 11:10

Promin Johanko, copak to jde nesmat se?:-))) Tak dobre, jak chces, pracovni nazev bude „otaznicek“ :-)))

Papa

Sulda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.05 14:27

Holky, moc vám děkuji, že jste na tátu a mě mysleli. Včera jsem neměla odvahu volat do nemocnice, čekala jsem až do večerníčku, abych měla klid,ale bála jsem se zbytečně. Hned když jsem se sestřičky zeptala jak se tátovi vede tak mi s úsměvem pověděla že dobře, že už se tam snaží s nimi i špásovat a hlavně že dýchá sám, jen si pomáhá kyslíkem do nosu.A hlavně mě nepřepojovala na pana doktora jako den předtím, už vím ze zkušenosti s mámou, že setřičky oznamují jen dobré zprávy, na ty špatné jsou tu lékaři. A pak se mě zeptala, jestli bych s ním chtěla mluvit, samozřejmě že jsem chtěla, tak jsme si asi pět minut povídali,a mě spadl převeliký balvan ze srdce.

jěště pro nakukovatelku Xenu (Xenii-už přesně nevím jak se jmenuje)která mi psala kdysi soukromou zprávu, ale já ji zapoměla ospovědět, a ted mi zase zlobí přihlášení.
Takže Xeno, ano Ada trpí na záněty středouší, poprvé měl píchlé ouška v 8 měsících, poznala jsem to tak, že po ulehnutí plakal a plakal, byl k neutišení. Po několika hodinách pláče jsem nevydržela a jeli jsme na pohotovost, kde napřed mysleli, že to bude bříško, ale pak přišla paní primářka, poslala nás na ORL a tam zjistili že má vyklenuté oba bubínky a že píchnutím se mu uleví. Opravdu, po píchnutí mu bylo líp, ale jěště si nás nechali hospitalizované na pozorování 4 dny. pak měl jěště zánět středního ucha v 11 měsících, v 16 M a naposledy v 21M. ted si stěžuje na bolesti ouška při každém nachlazení, ale když mu hned nakapu do uší dubové kapky (www.dedekkorenar.cz) a dám kuličku homeopatického léku belladonna, popř.do uší kapky otobacid N (je jen na lékařský předpis) tak hezky usne a ouška přestanou bolet.také jako první pomoc zabírá nastrouhaná cibule zabalená do plátna a přiložená na uši. Pokud bys chtěla vědět jěště víc, tak mi napiš na mail-lenarad@post.cz. jěště jednou se omlouvám, že píši takhle veřejně, doufám že se nezlobíš.

Verčo, že by se tečka narodila stejně jako adámek, t.j pozítří. Raději počkej do pondělí, já v neděli nebudu na netu.
Ani nevím jaká máte vybraná jména? Platí Emma Berenika a Vítek?
Na balonky také kreslíme, Ada má rád, když mu na červený balonek nakreslím berušku, a on ji pokresluje podle svého.
Jinka se berušek strašně bojí, ale na balonek chce jenom ji.

Jani, Karolínka je potvůrka, smát se tátovi, že si počůral ponožky, no jo, s těmi našimi zlatíčky se zasmějeme.

Zítra jedu poprvé sama bez dětí za babičkou na vysočinu, babi a strejda mají narozeniny, tak jim chci popřát a předat dary a nechce se mi s sebou tahat děti takovou dálku v takové zimě, tak doufám že se tam dostanu aspoň já, je to 700m nad mořem a dnes celý den posněhuje, ale autobusy snad pojedou, a pak ty 4 kilometry, co budu muset jít pěšky-do vesnice o víkendu busy nejezdí- taky snad nějak zvládnu. děti jěště nikdy nespaly beze mě, ale věřím že to s Jarkem zvládnou na jedničku.

Mějte se překrásně, hezky si užijte víkend
ahoj Lola +Ada ( za týden 26M)+ Lenička (5 a 1/4roku)

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 04.03.05 14:34

Lolo,

to jsem moc ráda, že je tatínkovi lépe. To se člověku uleví, že? Přeji, ať je rychle v pořádku a doma.

Jana a Karolínka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.03.05 15:44

Cauky vsichni,

teeeda, zase nikdo nikde … uz mam v DC posekano, takze to sbalim a pojedu za zlatickem milovanym. Zitra bude u Basnika, tak to bude asi zase mala traga, po 3 tydnech … ale ja planuji fitko … lepe receno aquaerobic a rehabku v bazenu, virivce a saunicce a zrejme vemu i babi … uz se moooooc tesim!

Loli, jsem rada, ze je tatinkovi lepe a uz i sam dycha, je to super zpravicka a urcite se ti ulevilo!!!

Tak papa a hezky vikend vsem preje

Sulda a Nika

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 04.03.05 16:18

Ahojky!

Tak se hlásím,ať od Šuldy nedostanu bití,vážně to tu při pátku vázne.

Lolo,to je moooooooc dobře,že tatínek dýchá sám a když laškuje se sestřičkami,tak už má vyhráno:o ).A máš pravdu,jak se přepojuje hovor na lékaře,nic dobrého to nevěstí.Holt špatné zprávy střední zdravotníci nesmí říkat.
Užij si hezky návštěvu u prarodičů.To se hezky projdeš,4 km do kopce,já bych asi funěla jako lokomotiva.

Šuldo,skoro ti ty procedury závidím.Jak já bych šla do sauny.....Holt mám smůličku,mám stejně nízký tlak,takže bych ani nemohla jít,i když ve 2.trimestru je to prý bezpečné.Musím si počkat na příští sezónu.

Klárka mi chrupe pod oknem v kočárku.Něco na ni leze,v noci nemohla dýchat nosem,takže se často budila a byla nedospalá.Tak jsem se jí před druhou hodinou ptala,jestli nechce jít spát do kočárku,na což mi kladně odpověděla,lehla si,stáhla punčošky a nechala si nandat plínu.Ušla jsem sotva 200 m a už spala.Spí už dobré 2 hodiny.V kočárku mám chůvičku,abych ji slyšela,to je fakt geniální nápad,Diny,díky za něj!!!!!!!!!!!

Kristy,tak co,už jsi bezrohá:o )?

Papa Hanka a spol.

BaM
Kecalka 370 příspěvků 04.03.05 20:28

Ahojky holky!!!!

Vůbec nic jsem nečetla, jen vidím, že Tečka je ještě pěkně v teplíčku …jasně kam se hnát do téhle zimy :-)))))))
My měli závěrku a do toho odhad výsledku firmy do konce roku. Navíc jsem to musela stihnout do dneška, protože zítra jedeme na hory. Martin snad sbalil nějaké věci…ach jo je to děs. No ale zítra vyrážíme směr Šumava, Nové Hutě! Hurá. Jedeme tři rodiny - i s Anežkou 4 děti + jedno v bříšku. Nebojte já to nejsem :-))))) No bude snad sranda. Pak napíšu víc.
Tedy nevím, jestli by se líbilo Veronice čekat s porodem ještě týden, ale já bych to chtěla mít v přímeém přenosu… tak kdyby něco, Šuldo informuj!!!!!!!

Mějte se báječně a snad až se vrátím stihnu vše dočíst. Tento týden jsem byla opravdu low low…:-(((((( Teď už (cha cha) mažu z práce domů!

Pa Blanka+Anežka už snad spící v pelíšku.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 04.03.05 22:09

Ahoj holky,
chtěla bych se vás zeptat na váš názor na koupání v !normálním" veřejném bazénu v těhotenství. Při prvním těhu jsem v rámci předpor. kurzu chodila i do plavání pro těhotné, ale bylo to v jednom hlídaném čistém bazénu, kde byla i upravená teplota vody a zajištěná čistota, chodily tam v určité dny jen těhulky a malé děti. Mám strach, abych nechytla nějaký zánět nebo nějaké svinstvo… jsou obavy na míst nebo jsem přecitlivělá? Když si vezmu tampón, pomůže to? Chodily jste v těh. plavat do veřejných bazénů?
Díky za rady,
Johanka

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 04.03.05 22:13

Lolo, jsem ráda, že je tatínkovi dobře, určitě se ti ulevilo.
Chci se ještě zeptat - viz můj komentář ohledně bazénu níže - ty jsi od Vyškova (nebo si to pletu)? Ve Vyškově je prý nějaký dobrý bazén snad s tobogánem nebo nějakýma atrakcema pro děti? Jeden známý nás tam lákal (už je to asi rok, tak doufám, že jsem nepopletla město:-), tak jsem si říkala, že bychom se tam s Marcelkem mohli vypravit, z Brna je to kousek.
Dík, Johanka

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 04.03.05 22:26

Tak si odpovídám po pár minutách sama:-)
Mrkla jsem na www stránky města Vyškova, o aquaparku je tam detailní info a ještě mrknu na ten zoopark…
Určitě se tam vypravíme, vypadá to dobře (www.bazenvyskov.cz)!
 J.

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 04.03.05 22:27

Johanko,já bych se návštěvy veřejného bazénu nebála.Sama dost trpím na záněty,ale když si potom vezmu Fermalac vaginal nebo gel s tea tree olejem,zánět nepřijde.Sama jsem byla v těhu v bazéně zatím 2× a v pohodě.
Nevím,jestli tampon k něčemu bude.....

Já se už těším,až bude lepší počasí a nebudeme mít rýmu nebo kašel,že zase vyrazíme na koupání.Doma nemáme vanu,tak si užijem rochňání aspoň na bazéně.Ale do vířivky raději nepolezu.I když tam mají asi víc dezinfekce,teplou vodu bych neriskovala.

Blani,užijte si Šumavu:o ))))).A neboj,když se bude Tečka klubat na svět,určitě ti někdo poreferuje.

Čus bus
Hanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.05 23:20

Ahoj holky a mrnousove,

Tak se konecne ozyvam z jizni polokoule, jsem ostuda, ze mi to trvalo tak dlouho.

Cestu jsme zvladli celkem v pohode, je to ale narocny, fakt je to dalka a k tomu ten casovej posun … Tomas spal z tech 25 hodin cesty asi 10, coz povazuju za uspech. Oproti lonskemu roku se i vic zabavil, dokonce i chvilema sedel a koukal na Hleda se Nemo, se sluchatkama na usich vypadal uzasne :)).

Uz druhy den po prijezdu ale zacal kaslat, pak prisly nudle a nakonec teploty. Ty se stupnovaly az jsem ho po 4 dnech vzala k doktorovi a dostal ATB. Po dalsich 2 dnech uz byl lepsi a dnes uz ATB dobral a je v pohode, i kdyz nos mu jeste sem tam utiram. Takze asi tyden jsme i hodne spatne spali, vzhledem k casovymu posunu i nachlazeni. Ke konci toho prvniho tydne se me zmocnila takova depka, ze bych nejradsi jela domu. Najednou mi prislo, ze jsem uplne blba, ze jsem slibila ze prijedem, ze jsem sem Tomase nemela tahat, ze je to velka zatez a navic dalsi zmena, kterych ma uz tak dost - a jeste mit bude. Navic jsem zacala premyslet o tom, co jsem za ty penize, co me stala cesta (a fakt, ze jsem kvuli tomu skoncila v praci o mesic driv), mohla poridit do domecku atd. No ted uz me to trochu pustilo, i kdyz stejne nejsem presvedcena, ze par tydnu tepleho pocasi za ty utrapy stoji. No aspon se uzijou s babi a dedou.

Ja jsem minulou stredu ulehla s chripkou a musim rict, ze mi tri dny bylo tak zle, ze kdyby mi to nebylo blby, tak snad lezu po ctyrech. Dneska je to poprve o neco lepsi.

No takze si tu nasi dovolenou snad konecne zacneme uzivat, pocasi je priznive, teploty mezi 21 - 25 stupni, sem tam sprchne, ale slunicka je dost a dost. Ty teploty nevypadaji nic moc, na ceske pomery, ale tady to clovek vnima nejak jinak, mozna diky vyssi vlhkosti nebo proto, ze slunce je tu diky ozonove dire straslive silne. 25 je tady vedro nejvetsi.

I pres vsechny nemoce uz jsme s Tomaskem stihli zacit chodit na plavani - hodne podobne jako v Praze. Taky jsme byli na farme okouknout zviratka, na plazi (Tomas se rozciloval ze ma pisek na rukach, estet jeden), v kryte herne s naprosto uzasnyma hrackama - hlavne hodne slapacich aut, chodime do parku na prolejzacky atd. Tomas se taky rad koupe s dedou, skace za nim do bazenu a necha se vozit ve vode.

Takze si to vlastne uzivame, i kdyz ja mam uz ted hruzu z tech probdelych noci a bacilu, ktery si uzeneme cestou zpatky. Ale dost negativismu.

Jeste chci reagovat na komentare, takto radsi rozdelim.

Katka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.05 23:38

Pokracovani.

Johanko gratuluju k nocnikovym uspechum, o takovem vyvoji taky potajmu snim. Jak to presne probehlo - proste jsi to jednoho dne zkusila a Marcelkovi se to zalibilo? Nebo si sam najednou o nocnik rekl? Ja jsem myslela, ze tady Tomaska necham behat na ostro a uvidi se, jestli by z toho neco bylo, ale vicitila jsem, ze z toho Edwardova maminka byla dost nervozni, tak jsem toho nechala a zacneme az se prestehujeme na jare do domecku.
Ja jsem v tehotenstvi plavala nejmin 1× tydne ve skolnim bazenu, tedy verejny bazen to sice byl, ale asi mene frekventovany nez klasicky verejny. Ale nebala bych se ani toho normalniho. Tampon je podle me nanic, stejne se tou vodou nasakne.

Zuzko moc blahopreju ke svatbe, to teda byl opravdu rekordni vykon. Je to fakt docela romanticky vzit se takhle narychlo a moc vam preju, aby vam stesti a laska vydrzely navzdy.

Katko to baleni vam nezavidim, obzvlast dva tydny pred terminem. Jsi sikula, jak to zvladas. Bude uzasny privest miminko do noveho a hlavne uz ve ctyrech budete potrebovat prostor.

Lolo jsem moc rada, ze je tatinkovi lip, ted uz to bude jen lepsi a lepsi. Je mi moc lito, ze jsi ztratila maminku, vim jak to moc boli.

Veroniko ted uz je to cekani o necem jinem vid, prece jen uz to muze byt kazdym dnem a tak uz to snad neni tak umorny. Jsem taky moc zvedava, jestli se vyklube chlapecek nebo mala princezna.

Kristyno tak ty uz jsi asi bez rohu :)) Vlasy rychle dorostou a tyden se prekuli jedna dve, to nejak vydrzis. Ja jsem na koleno dostala takovou specialni pruhlednou hodne slaboulinkou naplast, ktera drzela jako blazen, mohla jsem se v ni sprchovat a sundali mi ji az po 14ti dnech kdyz vyndavali stehy. Treba by ti taky mohli neco takovyho dat aby jsi si mohla umyt vlasy?
A jak bylo na horach?

Niko vase dovolena na horach znela bajecne, to je fajn, ze jste si to tak uzili. Doufam, ze angina nakonec nepropukne.

Jano polohrubou mouku v Anglii opravdu nesezenech, ja jsem si kilicko vzdycky vozila z Cech.

Suldo Nika je sikulka, jako vzdycky. Fajn ze s Bozskym je vse zase v poradku.

Tak a navic uz si nevzpomenu. Ted uz se pripojim casteji, to slibuju.

Pa pa,
Katka a Tomasek (26 mesicu)

P.S. Jo a na dnesek se mi zdalo, ze cekam dvojcata, coz se mi obtizne vysvetlovalo memo randecimu kamaradovi, se kterym to v tom snu zacinalo (ale teprve zacinalo) byt vazny. Po probuzeni mi bylo docela lito, ze ty dvojcata byly jenom ve snu :((((

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 05.03.05 02:01

Ahojda!
Posílám nočně-ranní pozdrav z naší totálně zdecimované domácnosti : - ((((.
Zítra jsme měli na týden razit směr Benecko… No, pojedem do jiné lokality - do Prčic : - (. Mojánek odsunut s „devětatřicítkami“ k našim, u mě chřipka doznívá a manžel čile zvrací : - (.
To mám z toho, že jsem se tak těšila!
Jdu spát a třeba se mi bude něco hezkého zdát o sněhu a horách béééé…
Mějte se krásně a hlavně buďte zdraví! Ta chřipka je fakt svinstvo!
Ivča a chorobinec

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.05 05:33

Ahojte,
jěště se hlásím před odjezdem. Večer když jsem se loučila s dětma, tak padla i slzička (z mé strany), Ada nemohl dvě hodinky usnout, pořád říkal mama šifu šifu hů babi kokodák mémémé, ada doma tata Eňa (máma pojede vláčkem za babi co má slepičky a kozy, Ada zůstane doma s tátou a Enou). Ada ve větách jěště nemluví, jen si spojuje slova. Pak usnul male ve 23:15 se vzbudil a až do půl 2 jsme si povídali. Pak usnul s hlavou položenou na mým břiše, musela jsem ho odstrčit, abych mu mohla utéct. To jsem matka herodeska.

Johanko, já bohužel nejsem od Vyškova, Mám to do vyškova asi 75 kilometrů a nejezdím tím směrem, pouze když jedeme do brna, tak jedeme přes Vyškov. Ale Tys svůj dotaz vyřešila dobře, odpovědět si sama je nejlepší.
Já když byla těhu, tak jsem chodila do klasického bazénu (dokonce jsem se koupala i ve venkovním) a nikdy jsem potíže neměla.

Katko, to je fajn že Tomášek zvládl cestu takhle dobře. Je to šikula a Ty taky. To jsem netušila že pocestujete takhle dlouho. Nemoci jsou za vámi a už si můžete jen a jen užívat sluníčka, pláže…Docela závidím a už se mooooc těším až i tady propukne jaro, zimy už bylo dost.

Už musím opravdu končit, nebo mi ujede vlak.
Mějte se krásně
ahoj Lola a spol.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.05 05:35

Ivčo, to máte smůlu, chytit chřipku před odjezdem na hory. Přejeme at se všichni brzo uzdravíte!
papa Lola

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 05.03.05 08:12

Ahoj Katko,
k tomu nočníku. Opravdu jednoho dne se sám šel na nočník vyčurat. Nechala jsem ho před koupáním bez plínky s taťkou v pokoji a pro jistotu jsem postavila ke zdi nočník a řekla mu, že nemá plínku, že až se bude chtít vyčůrat, že má jít na nočník. Šla jsem pryč a po chvíli slyším, jak manžel Marcelka chválí, že je šikovnej a jdou to spolu vylít do WC. Prý normálně přišel k nočníku, rozkročil se a vykonal potřebu (a trefil se přesně doprostřed). Od té doby se mu to tak líbí, že chodí dobrovolně.
Je fakt, že to premiéra nebyla, protože jak už jsem psala kdysi, Marcelek před pár měsíci vydržel asi týden čůrat do nočníku před koupáním na požádání a někdy i 1× přes den, takže věděl, o co jde. Jinak do té doby asi věděl, na co nočník slouží, ale nesnášel ho, při zmínce o nočníku se začal rozčilovat a když jsem ho vytáhla, tak ho vždycky vzteky zašoupl pod postel a dával jasně najevo, že ho s tím nemám otravovat.
Problém je, že když ho nechám bez plínky, tak si neřekne, že chce kakat a abych ho pořád hlídala, kdy začne tlačit a dělala první pomoc - tj. aspoň ho svlíkla - abych pak nehodila šavli při uklízení sračky z kalhot, to se mi teda nechce… to radši ať má plínku pár hodin přes den…tak když mám tušení, že třeba během dopol. kakat bude (že třeba den předtím nic), nechávám mu prostě plínku a když chce čůrat, tak mu ji na tu chvilku sundám. On je schopnej se totiž posr.. ať má nebo nemá plínku a hlásí to až „po akci“ - ale stejně si toho všimnu podle smradu, teď v těhu mi vadí každý prd, to se mi udělá vždycky tak zle, že to hodinu nemůžu rozdejchat. Kdyby si aspoň o tu plínu předem řekl… ani náhodou. Taky doufám, že se kakání na jaře/v létě nějak vyřeší a donutím ho aby si u toho sedl (kaká zá:,–(ně vestoje o něco opřený).
Měj se fajn,
Johanka

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 05.03.05 08:18

Tak jsem Ivčo čekala, jak to u vás dopadne… nakonec jste tedy nejeli - škoda. I když na druhou stranu je pro tebe (a pro všechny u vás) lepší, když se chřipka pořádně doléčí, už kvůli mimi.
Buďte v pohodě!
Johanka

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.03.05 09:06

Ahojky holky šulánkovic:)

Omlouvám se, že vám sem lezu, ale potřebuju poradit od služebně starších mamin a trošku povzbudit…

Je to dva dny, co mi testík ukázal //… nějak jsme se nesnažili, nechávali jsme tomu volný průběh. Přiznám se, že jsem si přála spíš 2-letý věkový rozdíl mezi dalším miminkem a Davídkem, ale asi kdybychom to nepokoušeli, tak se nestalo, že:))) No každopádně někdy v listopadu, možná už na konci října, pokud vše půjde dobře, se Davídkovi a Zuzance narodí další sourozeneček:)

A proč bych potřebovala poradit? Já si totiž vůbec nepamatuju, co prcek v roce a půl, kolik bude Davčovi, umí…v noci se převaluju a přemýšlím, jak velký už bude, jestli už něco bude umět…jestli si o něco řekne, co přes den čůrání a tak…Zuzance je už 11 a vážně si nepamatuju skoro nic…jak a co uměla v tomhle věku…

Moc prosím, písněte mi, jak na tom byli vaši prcíkové v roce a půl, je mi jasné, že se to bude trošku lišit, ale i tak budu moc ráda. A taky, jaký to je mít maličké miminko na zimu…mám z toho totiž docela hrůzu…jarňátko jsem si nemohla vynachválit a teď brrr, přivízt miminko na svět na pokraji zimy a do toho rok a půlletýho cvrčka…no vedle radosti mám i trošku obavy…bude to asi záhul…

Děkuju moc všem, kdo mi odpoví, budu nakukovat sem k vám:)

Diny + Davča + ?? (asi 6-7 tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.05 09:20

Jejdanánku, Diny, to mi to šmírování vyneslo zase novinku!!!! To je teda super, třetí cvrček do party!! Moc gratuluju k těhulkovství a byť nemůžu přidat praktickou radu, ničeho se neboj, navíc Zuzanka Ti určitě hodně pomůže!! Všechno zvládneš!
Claudie

KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 05.03.05 10:03

Ahojky Diny,

předem moc a moc gratuluju k těhulkovství. Ať Ti není moc špatně a děti Ti dělají jenom samou radost.

A teď k Tvému dotazu. Mojí kamarádce se před hodinou narodil klučík 4300g a 51cm a doma má 17ti měsíčního dalšího raubíře. Jestli pár týdnů vydržíš, podám aktuální info o soužití malýho miminka a hyperaktivního batolete ö:)

Zatím ahojky Katka, Bobešek 39tt a Matyáš

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.03.05 10:12

Ahoj Claudie,

děkuju, momentálně se teda dost zmítám v protichůdných pocitech:) Na jednu stranu se na miminko moc těším a na druhou si říkám, jak to vzládnu, jestli jsem taková ta máma, co žije jen dětma…mám obavy, že ne, i teď si moc ráda od Davči odpočnu…a mám proto výčitky… Nechci to období než to mladší začne lízt a bude s ním bžunda jako s Davčou jen přežít, chtěla bych si ho užít…ale bojím se sama sebe, jak to zvládnu… Zuzanka mi moc pomáhá už teď, u táty se jim tento měsíc taky narodí miminko, aby toho na ní nebylo moc, je ještě dítě, nemůžu toho na ní moc nakládat…

Omlouvám se za své trošku pesimyšlenky…skoro v noci nespím, jak pořád přemýšlím, co bude…

Diny

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.03.05 10:17

Katko,

nejdřív gratulace kamarádce k narození takového chlapíka!!!:) Moc se těším, že mi pak písneš, jak to kamarádka zvládá, můžeš klidně sem, čtu vás pravidelně, nebo na email: mirsi31@seznam.cz:)

Jsi moc hodná, přeju pohodový porod a moc se těším, až se o tvém miminku tady dočtu!!!:) A jak se sžíváte s Matyáškem, je sice starší, než bude Davča, ale moc ráda si počtu:)

Diny

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 05.03.05 13:19

Ahoj Diny,
moc gratuluju ke dvěma //, to je překvapení! Je to jako včera, co se narodil Davídek a už čekáte další mimi:-)
Buď klidná, nějak to určitě zvládneš, zvládlo to x jiných maminek, tak proč ne ty? Bude to asi první rok hodně náročné, ale pak budeš ráda, že mají děti k sobě věkově blízko. Náš Marcelek byl v roce a půl ještě totální závislák na mně, teprve s jistotou začínal sám běhat a až v tom roce a půl jsem mohla být klidná, že nespadne ze schodů, nepořeže se nožem nebo že na sebe nestrhne z vařiče hrnec atd.. prostě že tak trochu „dostal rozum“. Budete mít doma veselo! Dovednosti dítek v roce a půl - to je asi hodně různé… podívej třeba na Niku Šulánkovic, jak je vyspělá, co všechno už dávno dovede, jak je dlouho bez plínek, mluvení atd… nebo Mojánek… Náš Marcelek ve dvou letech třeba ještě vůbec nemluví, tak se domlouváme horko těžko… uvidíš sama, jak bude Davídek šikovnej, nezoufej a buď ráda, že jsi těhotná, ženská vydrží všechno:-)
Měj se hezky, Johanka, Marcel a ? 11tt.

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 05.03.05 13:44

Ahojky!

No ne,co to tu čtu,Dinyyyyyy­yyyyyyy,moc gratuluju k //!!!!!!
Tvé protichůdné pocity naprosto chápu.Já,ač jsem byla aktivní snažilka a moc jsem chtěla druhé dítko,jsem se cítila po objevení // tak nějak podobně.A to bude mít Klárka 2 r a 8 m,až se mimčo narodí,takže už to nebude žádnej prcek.
Kolem sebe vidím stále víc maminke,které si další dítko pořídily brzo po prvním.Kámoška má děti po roce a 3/4,navíc mají daleko babičky,manžel je hodně v práci a zvládá to v pohodě.A to je starší holčička trošku hyperaktivka.Bez plen byla až kolem 2 let,ale to bych neřešila.Fajn je,když se dítě samo jakž takž nají,máte na trénink skoro 8 měsíců,snad to zvládnete.Chodit bude Davča určitě už perfektně,ale asi bych uažovala o sourozeneckém kočárku nebo o prkýnku,jakémsi skejtíku,na kterém by Davís stál a držel se kočáru.

Zatím se raduj z pozitivního testíku,vždyť jste si mimčo tolik přáli:o ).
To ostatní můžete řešit postupně.

Pa a někdy si určo pokecáme na chatu.

Hanka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 05.03.05 15:20

Ahojky holky a prckove,

teeeeda DINY, musim se k tobe primluvit jako k prvni … to je neuveritelne, ono se zadarilo!!!! GRATULUJEMEEE­EEEEEEE, bude dalsi prenos, huraaaaaa!!!!! A jakepak rozpaky, vzdyt jste chteli zacit se snazenim na jare … a ono uz je jaro za dvermi (i kdyz to tak venku nevypada)!!!
Sice se mi to keca, nebot nemam doma dva prcky a ani s malym vekovym rozdilem (a uz bohuzel asi ani mit nebudu), ovsem ty to urcite zvladnes, zvladly ostatni nadmatky, zvlasnes taky!!!
Davidek je sikulka uz ted, takze v roce a pul bude jeste vetsi sikulka.
A jak to bylo u nas v roce a pul? Bez plinek na den a na prochazky, pliny na spani a na jizdy autem, napapala se v pohode sama (obcas jsem pomohla v ramci zrychleni a kdyz mi dovolila, chtela delat vsechno sama), chodila a behala bezvadne, umela uz par basnicek, mluvila tak, ze se se mnou domluvila na cemkoliv (spojovani do vet prislo za mesic ci dva na to), chodila do schodu i ze schodu, klouzala se na klouzacce. Nevim co dalsiho je pro tebe dulezite. Davidek na tom muze byt podobne, lepe nebo i hur, ale myslim ze minimalne chozeni bude mit na velice slusne urovni a to dalsi neni az tak dulezite, na to bude mit cas … ale samostatne papani bych ho rozhodne podporovala nacvicovat, ulehci ti to praci s mimiskem. Nocnik v te dobe asi nebude tak dulezity, az se mi chce rici, ze to mozna pro tebe bude jednoduchsi s plinkami, v teto dobe je totiz potreba byt ve strehu a reagovat na pozadavek k curani ci kakani velice rychle, pozdeji uz dite treba i nejakou dobu vydrzi. Neboj, nejakou formu souziti si najdete a naucite se ji … nejlepe by ti mozna poradila od nas MARTA, ta ma prcky od sebe s rozdilem 1,5 roku.
Jeeee, to je stejne bezva zpravicka, tak se opatruj a uzivej dalsiho briska!!!

Predstavte si koho jsem dneska potkala v IKEA? No preci Missorku, Marketku a Kaci … bez deti, vesele, rozverne, napapane … zrovna se chystajici do kina na Zelenku… no byly zcela vyladene:-))) Tak jsme daly par slovicek a sly … jen jsem zjistila, ze Peta je neuveritelne vysoka … mela jeste podpadky, ale pripadala mi jako dlouha zirafa a navic se mi zdala zhubla … mela kabat a klistatko nebylo videt, ale fakt se mi zdala pohubla a sluselo ji to … a nejen ji samo!

Tak jsme s babi byly na aquaerobiku, ja zaplavala, pak Ikea obed a nakup (zase jsem tam nechala majlant, ach jo!) a sup domu … segra tady mezitim rozebrala byt …zda se, ze se pustila do velkeho uklidu a ted tady brbla, ze ja si klido sedim u PC, no jo, ma pravdu:-))) A taky planujeme udelat velikonocni vyzdobu …at si ji trochu uzijeme:-))) PRavda za oknem mame jeste vanocni stromecek (odzdobeny uz davno), tak na neho asi hodime vajicka a budeme privolavat teploucke jaro:-)))
Jooo, a taky jsem si koupila cukliky … jak jinak nez oranzove:-))) Mam doma jedny modre a mam je moc rada, ale copak slo oranzove odolat:-)))

Nika rano opet ztropila scenu jako blazen, ze nechce k tatinkovi, delala vse naschval … asi myslela, ze ji tam za trest nedam … smula! Dokonce se vzteky dala zavrit do zachoda, aby tam mohla brecet, chtela i zhasnout a pocurala se tam … a to mi minutku pred tim nadavala, ze curat nechce a at ji tam zavru a zhasnu … malem jsem ji v te chvili pretrhla, nebot za par vterin volala „Nika cura“. Takze jeste dostala na zadek, no super rano! A to vstavala v 7h … prisaham, ze v tydnu vstava kazdy den az v 8h, ovsem o vikendu ne, 7h a uz mi skace po hlave … je tohle vubec mozne??? Basnik vsak psal za chvili pote, co si ji v slzach prevzal, ze uz je v poho a doted zadne zpravy, tak jsou snad ok. Myslim, ze si to odrvala rano a bude klid.

Jeeee, Katka se hlasi z NZ!!!! To jsem taaaaak rada, kolikrat jsem premyslela, ze bych ti napsala … ale kam??? Tak snad jste si vse zle vybrali na zacatku a ted uz budete v poho a uzivat!!! A nema cenu litovat nejakeho rozhodnuti, ktere uz stejne neni jak vzit zpatky, tak nelituj a uzivej si!!!!! A podavej hlaseni!!! My se na vas uz taaaaak moc tesime!!!

IVI, teda to je smulca nejvetsi, hory v Prcicich, ach jo!!!!!! Tak se rychle hlavne vylezte a at se vam brzo vsem ulevi!!!! Hory neutecou, nemaji nozicky, tak vyrazite jindy!

Jdu neco delat nez po mne spolubydlici zacnou neco hazet za pracovni necinnost:-))) Tak zatim papa

Sulanek a Nika u tatinka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 05.03.05 17:36

Ahojky kočky,

tak se mi konečně podařilo přelouskat všechny komentáře.

Loli, jsem moc ráda, že tatínek laškuje se sestřičkami, takže vše proběhlo OK. Jména máme přesně takové, jak jsi psala. Berenika Ema - asi s jedním m a pro chlapečka Vít - variantu Vítka jsem opustila.

Blani, užijte si hory, zatím nerodím, ach jo.

Johanko, s koupáním v bazénu neporadím, protože jsem to v těhu neabsolvovala. Ale s kakáním je na tom Adámek stejně. Opětovně si začal říkat o plenku, to jsem moc ráda, že už to neposílá do kalhot a kaká zá:,–(ně ve stoji a často opřený o sedačku nebo o něco. Určitě to samo přijde, teď to prostě neřeším.

Katko, hurá, už jste na místě. Jen ten počátek, tak se brzo uzdravte. Naprosto chápu i depku, že to muselo stát spoustu peněz, které by se daly investovat do baráčku. Ale určitě si to tam užijete, tak aspoň taková menší záplatečka.

Šuldo, Nika pěkně vyváděla, viď? Ani se jí nedivím, když 3 týdny básníka neviděla. Ale snad to tam ustojí. Co to jsou cukliky???

Ivi, brzy se uzdravte, škoda, že ty hory nevyšly…tak snad příště.

DINY!!!!!!!! SUPERRRRR, gratuluju!!!!! Jak psala Johanka i Šulánek, všechny děti jsou individuální. Adámka jsem myslím teprve v roce a půl začínala - velmi pozvolna…snad až i později trénovat na nočník, a to jen v době, když jsem přišla z práce. Zatímco Nika už byla v poho bez plenky přes den. Adámek byl šikula a umí jíst sám a nemusí mít bryndák, samozřejmě že už chodil úplně bez problémů, zatímco jeho bratranec teprve začínal první krůčky…vidíš, je to strašně individuální. Neboj, zvládneš to a moc Ti to přeju. Bude to asi náročnější pár měsíců, ale zvládne se to. Já to taky pořád řeším, jak to zvládnu, ale jakmile se TO stane, samo to přijde, uvidíš.

No a co jsme dělali my??? V pátek jsme měli jít na očkování, ale tati potřeboval auto, takže nic. Jenže pak si to přihasila babi i se ségrou autem, že nastarovaly, tak když budu chtít, zvládneme to všechno - i moje obarvení vlasů. Tak jsme vyrazili. Adámka jsem až v autě připravovala na to, že dostane malou včeličku, aby věděl, do čeho jde......no jasně, řev jak blázen a když jsme vystupovali, brečel už pořád. Naštěstí nás sestřička vzala přednostně, takže jsme nemuseli ani čekat. Máma ho musela držet, já ho tišila, sestřička píchala.....no děs běs. Vypadli jsme jak cukráři, ani jsme za aplikaci injekce nezaplatili. Naštěstí tam jde za pár dnů ségra, tak to zaplatí. Musím jim tam zavolat a omluvit se. Pak mě odvezli k holiči. No vypadám zase k světu, vlásky vyžehlené…a hlavně mám přeliv, takže šediny jsou v čudu!!! :-))) Odpol pro nás k ségře přijel Tom a jeli jsme domů…

… Adámek na mě pořád, ať hačí…zrovna vylil džusík…Aimy máme červenou…

…Dnes jsme byli na Flóře koupit něco tatínkovi k svátku a zároveŇ i obídek, takže jsme s Adámkem padli za vlast a já odpočívala. Příšerně mě bolí záda, kontrakce se sem tam dostavují, ale nic pravidelného.

Musím končit, než mi to Adam vymaže.

Zatím papa VAT 37+1!!!!!! Jupííííí.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 05.03.05 17:46

Ještě já :-))

Byla tu trošku krizovka s tím džusíkem, tak jsem to radši ukončila.

Cestou z Flóry jsem málem upadla a vyvrknula si kotník. Měla jsem ho už párkrát v sádře, tak je takovej vyhazovací :-))), naštěstí jsem to úplně nedokonala, ale noha mě bolela hezky a stydká spona jakbysmet…od té doby cítím Tečku na sponě :-))) A to jsem si lebedila, jsem ten „výlet“ zvládla v poho. Teď se tu ploužím a kolíbu na všechny strany…radši se nevidět.

Akorát pořádám kotel listového salátu s tuňákem…nějak jsem se teď zamilovala do čehokoliv listového…sice pozdě, kyselina listová už mi moc nepomůže - teda Tečce, ale aspoň něco zdravého.

Tak Adámek je 37+3, tak jsem v očekávání věcí příštích :-))) sama se cítím na rozdvojení, ale Tečka si holt dělá co chce. Sama ví, kdy se jí bude chtít na svět.

Tak končím a zatím papa VAT

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.05 19:30

Šuldo,

ty jsi ale pohublé zlatíčko!!! ;-) Mně už teda nikdo dlouho neudělal takovou radost jako ty svým komentářem. :-) Je pravda, že to byl masking toho kabátu a těch bot, ale to je jednoooo! :-) Snad se nědky uvidíme na dýl!!! :-) Málem jsem v břiše klíšťátko umlátila smíchy jak jsem se na Zelenkovi bavila, byli jsme jak puberťačky utržený ze řetězu, totálně jsme se např. smály tomu, že nám flašky s vodou (za 40,– :-) propadávaly v kině držákem na pití. Já vím, že to není k smíchu, ale nám stačí málo. :-) Stejně jsme pořád koukaly na kočárky a miminka v sedačkách a klukům jsme koupily pirátský trička - prostě maminy na plnej úvazek ;-)

Jo a DINY - já to teda taky po očku sleduju. Akorát je Mates a Delfínek v tom věku co bude Vojta až se Klíště narodí. Jsem asi naivní, ale připousštím si jenom to lepší. Vůbec nesdílím názor Alice, že gratuluje a lituje. Po pravdě - nemám tyhle řeči ráda. Dítě je obrovský dar a zvládne se vždycky!!! A ty? Taková skvělá mamina??? Levou zadní! Prcci si budou hrát a my budeme kecat na icq - tak to vidím já! ;-) No, povíme si za půl roku… ;-)

Krásnou sobotu, u nás se Lvem.

Peta, Vojta (35 týdnů) a Klíšťátko (19.tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.05 19:37

Ahojky holky:)
Ja vam sem taky na chvilku vpadnu…Diny..moc ti gratuluju ke // :), to je super, Stejny pocity jako mas ty, jsem mela taky, kdyz jsem podruhe otehotnela. A navic mi bylo predem Domiska lito, ze pribude nejaky „cizi“ dite a uz ho nebudu mit jen pro sebe:D pritom mimi bylo celkem planovane, ale pak tyhle stavy nejak presly. Ten vekovy rozdil budes mit podobny jako mam ja mezi Domiskem a Elinkou, ty jsou od sebe 20 mesicu…a je to docela fajn. A co umi rok a pul stare dite? No poradne pocuchat nervy uz taky dovede:D:D S nocnikem je to u kazdeho jinak, ale to ty vis…Domisek chodil na nocnik v 15ti mesicich..ted mu jsou 2 roky a co myslis? ..Sparvne..necho­di..takze mame doma preplinkovano­..Problem je v tom, ze si uvedomuje, kdy bude curat i kakat.. o nocnik si rika, ale kdyz na nem sedi a je tesne pred..tak najednou vystreli a krici..Rychle plinu:D Aby se mohl vycurat:D:D Asi mam nejaky psychicky blok, pustit to do nocniku:D, zkousela jsem i prkynko na zachod a stejne nic. Tak ho nechavam byt, ono se to uz nejspis brzy samo zlomi. A taky..je to pro me pohodlnejsi:D:D ono kdyz rano krmim Elinku a Domisek si zrovna rika o nocnik, tak bych se musela asi roztrhnout, kdybych ho mela svlekat a zaroven krmit Eli. Ale treba tvuj mrnous bude sikovnejsi. Jinak si uzijes spoustu srandy, ale taky stavu, kdy nebudes vedet kam driv skocit, to kdyz te potrebuji oba prckove naraz. ja to ted resim tak, ze davam prednost Domiskovi, ten si konkrentne totiz rika, co zrovna potrebuje a u Eli je to bud hlad,prdiky, nebo se jen nudi..tak vim, ze ji 2 minuty kriku nezabijou. A taky to delam kvuli tomu, aby Domisek nemel pocit, ze je odstrkovanej nekym novym. Vyhoda je, ze mrnousci na zacatku porad spinkaj, to jsem obcas ani nezaregistrovala, ze mi pribylo dalsi dite:), ale ted, kdyz jsou Eli 4 mesice, si uz vyzaduje vic pozornosti a jen tak lezet a cucet uz nebude:D Ale zase je krasny, jak uz reaguje na Domisk a porad se na nej culi. Domik ji prijal uplne super, vubec nezarlil, toho jsem se strasne bala, tak jsem nakonec moc rada, ze to takhle dopadlo. Akorat budes muset prcka..starsiho hlidat, aby miminku samou laskou neco neudelal:D…U nas probiha treba to, ze ji jde uspavat a houpe lehatkem tak, ze ji div nevysype a krici u toho SPINKEJ ELINKO MALICKEJ, nebo kdyz spi se rozebehne a zarve do ucha SPINKEJ, nebo ji cpe do pusy gumove medvidky, parkrat ji dal napit z otevreneho hrnku, ze mela mokre i ponozky:D, ukazuje ji na ocicka tim stylem, ze ji je malem nevypichne, vytahne z lednice studee mliko a spici ji ho rve do pusy, jde ji poplacat tak, ja to dela psum a vetsinou po hlavicce..no je toho spousta.Mysli to dobre, tak se snazim mu nenadavat, ale jsou i dny, kdy to schytal:D, clovek ma prece jen jedny nervy:) . No a dalsi rozdil mezi jednim mimcem a dvema je ten, ze u toho jednoho letis pri kazdem zabreknuti, no to uz u toho dalsiho proste tak nejde, ale taky te ten plac uz nevyvadi tak z miry:). Ja uz se docela tesim az Eli zacne aspon lezt a bude pro Domiska „zajimavejsi“ v tom, ze si muzou uz aspon trosku „hrat“. No neboj, je to fakt krasny, ikdyz nekdy narocny, ale stoji to za to. Tak si uzivej pupicka a tes se:) Ahojky
Bootgirl, Domisek 2 roky a Elinka 4 mesice

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 05.03.05 19:48

Ahojky Péťo,

Ty už jsi 19.tt!!!?!?!? Bože, Bože, to je neskutečnýýýýýýý. Za chvíli se budu divit, že budu číst Tvoje líčení porodu…

papa VAT

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.05 19:51

Veruuuu,

a to mi říkáš ty??? Přijde mi to jako včera co jsme se byli podívat na krásnou nevěstu a dneska??? Jsi chvilku před porodem!!!

Těším se na Tečku! Moc!

Opatrujte se.

Peta a spol.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 05.03.05 19:56

Tak zase ještě já :-))

2 dny se sem nedostanu a pak se to chystám strhnout :-)))

Zrovna jsem se chystala s Adámkem do vany a kdo mě předběhnul??? Tom!!! A já se tak těšila, že si nahřeju záda. Celkem jsem hotovka z toho „výletu“ na Flóru…no tak prý se mohu naložit sama, až oni vylezou…jenže to bude tak za půl hoďky. Tom se s Adámkem moc nekoupe, tak si to bude chtít Adámek užít.

Tak se jdu aspoň odmalovat a vyčistit zuby, ať mám aspoň něco hotovo :-))

papa vAT

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 05.03.05 19:58

No jo, teď už je to relativní pohoda, protože vím, že se Tečka vylodí už co nejdříve…nosit do léta ji nebudu :-))) I když je to čím dál tím horší…fakt toho mám už plné zuby…tělesného i psychického stavu…ještě, že Adámek je celkem pohodové dítko, i když kolikrát na roztrhnutí…asi jako každé jiné. Teď momentálně odmítá nosit bačkůrky, což je u nás nutnost, protože Aimy pouští miliardy chlupů denně :-))

papa, hlavně, že jste si to dnes holky užily.

VAT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.05 20:08

Ahojky:)
Jejda ty uz budes rodit? ted na to koukam jak blazen, kdyz jsem te videla na sraziku, tak jsi nemela jeste zadne brisko a ono se to uz bude klubat ve? Tak hodne uspechu a at to ani trochu neboli:D Ono to fakt leti, vzdyt Eli jsou uz 4 mesicy pryc:D Ahojky
Bootgirl, Dominik a Eli

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 05.03.05 20:20

Sulanku - bylo to tak prijemne te videt a diky te oranzove jsem te poznala i na dalku :))

doufam,ze uz si doma uzivas s Nikou a preji hezky zbytek vecera

a kino fakt nemelo chybuuu :))

market a spici delfinek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 05.03.05 20:49

Ahojky Magratko,

to se bavim, pry poznala na dalku … to jo, ale az pote, co jsem se malem umavala … snazila jsem se na sebe upozornit mavanim tak asi 5 min … vzdy kdyz se na mne nekdo z vas otocil … pravda ze zacatku jsem si nebyla jista, nejdrive jsem si vsimla Petku a rikala si, ze je to nekdo, koho asi znam, pak jsem si vsimla tebe a bylo mi to jasne, ze jsem potkala slavnou 3-ku:-))) Jenze jak na sebe upozornit, hlidat vozik s nakupem a jeste k tomu telefonovat a neukoncit hovor neslusne??? Mavala jsem jako o zivot a nic … az konecne v tech dverich jsem ucinila posledni pokus a konecneeeeee, uspech, vsimly si mne:-)))

Niku uz mam doma, uz v 17h jsem mela povoleno si pro ni prijit, huraaaaa … a pak jsme si jeste uzily … to si vsak mozna prectes nekde niz:-))))

Nepochybuji o tom, ze kino nemelo chybu, ten film je super a ve vase trojka musela urcite zborit sal smichem:-)))

Papa a pusu delfinkovi (vis ze jsem onehda premyslela, jak se vlastne ten tvuj kloucek jmenuje a nemohla jsem na to prijit? proste delfinek a hotovo … az asi za 2 tydny jsem se nekde docetla, ze to je Krystufek, ha-ha)

Sulda a Nika v plne sile nespici

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 05.03.05 20:51

Taky bych si dala teplou vanu! Věř tomu nebo ne, já už se skoro dva roky, co bydlíme v domečku, nekoupala ve vaně! Máme dole v obytném přízemí jen sprcháč a koupelna nahoře se bude dělat bůhvíkdy (doufám, že letos v létě bude hotová). Hrozně mi vana chybí. Máme koupenou takovou pěknou a prostornou, ale „leží“ v patře na chodbě jako kus nábytku, Marcelek si do ní chodí hrát:-) (nasuchu).
Doufám, že než porodím, bude vana funkční! Čau Johanka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 05.03.05 21:00

Petko,

to jsem rada, ze jsem te potesila … ale vubec se nepodbizim, proste to tak je!!!:-))) Kdybych nevedela, ze mas klistatko v brisku, vubec bych to nepoznala! A videt se na dyl neni problem, domluvime si navstevu u nas nebo naopak nebo v IKEA (Nika ji nastesti miluje a neustale potrebuje jet do IKEA), ale pravda ja jsem volna pouze o vikendu.
Flasky s vodou nedrzici v drzaku pobavily i mne:-))))) A matky na plny uvazek zcela chapu, my s babi taky dneska na bazene i v IKEA cumely po detickach, vypadaly jsme jako uchylne, na vsechny jsme se nasmivaly:-))) A v aute pri potkani kazdeho kominu hnedka kricely, ze vidime komin a ten se flaka, nekouri se z neho a dokonce ani nesviti a neblika … clovek holt to robatko nedokaze vymazat z hlavy, ale mne to neva:-)))
Jo a ten pokec na icq vam holky preju:-)))))

Papa

Sulda a Nika zrovna ctouci knihu plnou rikanek (dospeleho potrebuje jenom na to, aby ji poslouchal a dival se na ni, cteni obstara sama:-))

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 05.03.05 21:06

Sulanku - tak tedy mas pravdu hihi,my jsme mely s holkami oci jen pro sebe :))

jinak jak rika Peta delfinek bude asi delfinkem i v puberte,ale nevim nevim jak se na to bude tvarit :)

market

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 05.03.05 21:19

Cauky holky pri veceru,

tak to byl hezky podvecer, ha-ha! Predstavte si, ze jsme jely pro Niku na 17h i s babi a zastavily se na Pankraci do Bauhaussu … maji tam nejaky masivni vyprodej v garazich, ale fakt veci za facku!!! Koupily jsme nejake detske zaclonky a zavesy do pokojiku (snad ho jednou Nika mit bude, ha-ha) a hlavne obkoukly svetla, ty musim vybrat s mym hlavnim poradcem segrou a pak nakoupily hlinu a dalsi kraviny nahore a s plnym vozikem jely k autu a ouhla, ovladac nefungoval:-))) No, zkusila jsem teda odemknout auto klicem, ale to se v tech garazich rozhoukalo jako o zivot, vsichni na nas koukaly jako na zlodejky a ja tam bezradne stala s nefungujicim ovladacem a trpela:-))) Nastesti po zamceni uz to houklo jenom jednou a byl klid, tak jsme to riskly a jeste jednou odemkly a nalozily do kufru nakup a sly do pizzerky se najist a cekat na pomoc. Nastesti mam jeste jeden klic s ovladacem a zcela nahodou jsem vedela, kde ho mam … takze jsem volala segre at ho najde (hned na prvni pokud, jsem dobra, ha-ha) a co nejrychleji se dostane sockou k nam! No, trvalo ji to hodku (autem to je presne 10min), ale za odmenu dostala pizzu … jak jsme vlezly do pizzerky, mely jsme asi docela stesti, vsechny pizzy byly za polovicni cenu, toz jsme si daly do cune … mnaaaaam, byly vynikajici a velke!!! A na ceste domu nam Nika vesele houkala tak jak to auto v garazich, proste nacvicovala houkacku:-)))

Jo, a Nika malovala bubaka … no fakt se povedl … ze zacatku mel super tvar, 3 oci, nosanek a pusinku jak ma byt, ale za 5 minut uz se z bubaka stal netvor:-))) Nika je vsak na to dilo nesmirne pysna, tak se ji ani nemohu smat!:-)))

Veroniko, cukliky jsou nazouvaky backory … teda ja mam takove od Reebok cele plastove vhodne i na plaz ci k bazenu, maji fakt super barvicky (i zlute, zelene, modre, sede, ruzove a ja nevim jake jeste … mne zajimaly jenom ty oranzove, uz 14 dni na ne slintam) a navic v nich moc rada chodim po dome! A pred chvili mi Nika oznamila, ze chce taky takove, oranzove … no holt kdyz chce tak chce:-)))

Veronikooooo, davej pozor a nelamej si hnaticky, budes je brzo moooooc potrebovat a obe dve!!! A od Toma to vubec neni hezke se takhle predbihat!!!!:-)))

Johanko, vana jako kus nabytku mne pobavila, no holt ma Marcelek super hracku!!! A snad do porodu koupelnicku s vanou dodelate!!! Ja mam vanu polorohovou a nemohu si ji vynachvalit, 2 lidi i velkeho vzrustu do sirky a do vysky se tam v poho vejdou, proste parada. Sice nejsem vanovy povalec, ale obcas se rada nalozim do radoxu a je jedno zda sama nebo s nekym:-)))

TAk dobra nocka vsem, jdu hodit hadatko do vany a pak nas ulozit do postylky, je cerstve prevlecena a vonava, tak se nam bude krasne hajat!

Papa

Sulanek a Nika

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 05.03.05 22:05

Ahojky Bootgirl,

no vždyť já byla překvapená, když jsem četla o Tobě, že jsi musela z jednoho vašeho srazíku rychle odejít a pak byl rychlý císař…no a právě Eli jsou už 4 měsíce!!!!! Teď bych nevíc co dala za to, abych to už měla za sebou. Už mi to leze přes hlavu :-))))

Když jsem četla Tvoje líčení, jak to zvládáš.....mám se na co těšit :-))

papa VAT

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 05.03.05 22:07

No jo Šulánku,

to je asi normální. Zrovna třeba, když Adámek náhodu spí a jedeme kolem hasičů, tak si říkám, jaká je to škoda, že zrovna spí a nevidí ho :-)))))

To je asi klasika. papa vAT

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »