Adámek a Veronika (cca17 měsíců) aneb 1.máj lásky čas - stří

Rodičovství
 • euka2
 • 29.04.04

Ahoj holčiny a dětičky, týden se nám opět překulil a máme tu 1. máj, lásky čas :))) Neskutečně to letíííí. Pamatuji si, že vloni na 1.máje bylo volno a my se byli poprvé ?plácnout? se ven na deku. Tenkrát jsme byli na Parukářce a bylo nádherně, sluníčko, teplo, Adámek v krátkých kalhotkách?.to ani není možné, že už je to rok :)

I když už jsme určitě všechny gratulovaly Iren, ale opětovně to musím zmínit?.jak jí, teda já určitě skrytě, ale teď už i veřejně závidím :-), ale myslím to v dobrém. Musí to být opětovně skvělý pocit, mít v sobě něco malinkatého a být si vědoma, že to ve mně roste?no prostě famózní a úžasný pocit. Irenko, ještě jednou velikananánská gratulace jménem našeho deníčku. Hlavně se opatruj a hlas nám vše důležité, ale i samozřejmě nedůležité, pocity, pohyby a ?no prostě vše :-))) Držíme pěstičky, aby to všechno zvládla, když sis ještě k tomu vymyslela školu :-)))) Tak mě napadlo, jestli z důvodu ?růstu? nezměníme název deníčku, resp. nesjednotíme ho třeba s fotogalerií na Verunka, Adámek a kamarádi a třeba miminka? Tak to je jen takový nápad.

Tak myslím, že jsme právě ve stádiu ?skoku?. Abych to vysvětlila. V minulých deníčcích jsem psala, že mi přijde, že Adámek má vývoj ve stádiích a byli jsme ve stádiu, kdy se nic nedělo. Nyní ovšem už došlo ke ?skoku? a je toho nového hodně, co se týče dovedností, jak mluvících, tak i motorických, takže: Adámek obstojně zvládá nalévání konvičkou nebo čímkoliv do menších nádob nebo do čehokoliv (ve vaně při koupání), obstojně se trefí. A vůbec dostat ho z vany, je umění. Poslední dobou to řeším tak, že vypustím vanu a když voda není, není zbytí, aby se šlo ven. Jenže šikula už ví, jak se vana ?zašpuntuje?, i když nemáme špunt, ale jen takové kolečko pod baterií a vodu si napouští už bez problémů. Jen mám strach, aby se neopařil. Mluvení se nám vvvýýýýýrrrra­aaazzzznnněěě zlepšilo, ale pořád jsme břídilové oproti Verunce a Mojánkovi. Takových kvalit opravdu nedosahujeme, ale pokrok už nastal!!! Huráááá. Tuhle říkám Adámkovi, jak se volá na kočičku, protože jak dělá kočička absolutně ignoroval (mňau) a teda mu předvádím, jak se na ni volá (čiči) a on ciciiiii :-)))) Takovou radost mi udělal, ani nevíte jakou. Taky jsem ho jednou nechala v postýlce blbnout a říkám mu, že jdu udělat snídani a hned přijdu. Chvíli tam vydržel a za chvíli MAMA!!!, no letím tam jak šílená a šťastná, že už mě konečně vzal na vědomí. To se taky stalo u mikrovlnky, kterou si pouští (k mé nelibosti), ale neumí ji otevřít. Byl tak dotčený, že jsem mu ji nechtěla otevřít, že na mě spustil MAMA a tak důrazně, že jsem mu ji otevřela. Jednou večer jsme blbli v posteli a já nosím na kalhotách pásek a syčím s ním jako had a on to začal opakovat takové nejisté sssss, ale bylo to tam!!! Jakékoliv jiné napodobování zvířátek ignoruje, u nás prostě pejsek nedělá haf haf, ale mlčí :-)))))))) Co Adámek miluje je, když jsme v autě a řídí na mém místě. To mohu hned všechno přestavovat, zrcátko, stěrače stírají, větráky foukají?.ale jak je ve svém živlu!!! Zábava na hoďku jak vyšitá.

A máme za sebou první konflikt, jak jsem zmiňovala. Při koupání Adámek neustále vyhazuje hračky ven, teda ani ne tak neustále, ale jednou měl den, že je prostě házel, i když jsem mu do nekonečna opakovala, že se to nedělá a že to ví, tak kapka přetekla a já mu je už nevrátila a dala je do umyvadla. Samozřejmě hned byl problém, pláč, ale ustáli jsme to, že jsme si hráli s něčím jiným. Po vytažení z vany se pořád pro něco natahoval, šmatlal po mýdlu, kterým se zase namydlil, až mi ujely nervy a vztekle jsem s mýdlem praštila do kouta, že si s ním hrát nebude. No a měli jste to vidět. Adámek vztekle vstal a začal mi ručičkama šmátrat po obličeji a ten mačkat. Ale že by mě bil, to ne. Sama jsem nevěděla, jak se k tomu mám postavit, protože mi ujely nervy a asi jsem reagovala nepřiměřeně (s tím mýdlem). Tak mu říkám, že tohle nesmí mamce dělat, hlas jsem měla pěkně zvýšený a pohled, který metal blesky?nakonec jsme si to ?vysvětlili, přitulili se k sobě, dal si hlavičku na rameno a bylo po konfliktu. Tím jsem vám chtěla říct, že to bylo poprvé, co Adámek takhle negativně zareagoval a já vlastně taky. Nevím, jak takovéhle situace do budoucna řešit. Zase nechci připustit, aby si Adámek dělal co chce a my byli věčně pod vodou :-))) Když jsem to líčila Tomovi, měl hned jasno, že by ho strčil pod studenou sprchu?.což mě jako milující matce nejde skousnout, že bych něco takového musela udělat. Určitě nějaký důraz musí být, ne? To by mi za chvíli přerostl přes hlavu. Některé z vás psaly jste, že se vaše dětičky vztekají, mlátí nožičkama do podlahy, to my neznáme. Adámek byl doposud hodné a nekonfliktní dítě, hodný je vlastně pořád, jen poprvé zareagoval nějak jinak na zákaz a já byla vyvedená z míry. Tak to byl náš konflikt.

Máme za sebou PRVNÍ STŘÍHÁNÍ, ale jen decentní. Tom pořád mlel, že Adámkovi lezou vlásky do očí, tak jsem 19.4. při koupání vzala nůžky a šmikla. Ale jak nemám žádnou zkušenost, tak stačilo vzít jen konečky. No má to trošku výš, ale teď mu to opravdu do očiček neleze :-)))) Kudrlinky necháváme vzadu do srazíku a potom ještě uvidíme, kdy to začne vadit třeba z důvodu tepla a pak se do toho pustím. Ale jen konečky, opravdu. Tom by ho vzal nejradši strojkem na ježka, ale jedinou výhodou je, že se Adámek veškerých přístrojů jako jsou luxy, mixéry atd. bojí, takže to opravdu nehro :-) Stříhání proběhlo celkem bez problémů, ani slzičky u toho nebyly. Vetší strach jsem měla já, abych ho nestřihla.
A tak vám chci napsat o jednom pocitu, který mě nějak naplnil opětovně mateřskou láskou (ale tu mám pořád, jen to bylo nějak intenzivnější). Bylo to právě tím stříháním, protože mi přišlo, že když už je chlapík ostříhaný, tak už to není žádné malé miminko, ale velký chlapík, kluk, který si už hraje na písku, chodí, začíná mluvit, projevovat svoje pocity a názory, prostě že už jsme ušli velký kus cesty od narození do současnosti. K tomu jsme si v posteli hráli, Adámek byl asi hodně unavený, protože mi ležoseděl mezi nohama, já ho hladila po vláskách a během 5 minut Adámek usnul. Bez čaje, bez převalování se, prostě jen tak usnul. Cloumaly se mnou mateřské city, jak malá šmudla usnula a neměla jsem daleko k pláči. Opatrně jsem se vysoukala, opusinkovala ho a byla neskonale šťastná, že jsme spolu.

Tak tímhletím pocitem se s vámi loučíme, nezapomeňte se 1. máje políbit pod rozkvetlým stromem, abyste neuschly. U nás to obstará Adámek, vždyť už je to taky velkej chlap!!! Nějaké trapné zmínky a poznámky o čarodějnicích hoďte za hlavu, protože my jsme mamky a ty čarodějnice vůůůůůbeeecccc nejsou :-)))))

Hezký den přeje Veronika a Adámek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 29.04.04 01:05

Hurááá, slávaaa, jupíííí!!! Vypadá to nadějně a já budu první s komentářem :). Pokud už teď nemá rozepsáno Amerika = Petrus nebo Nika na noční :(.
Ale nic objevného nenapíšu. Právě jsem dokončila žehlící maraton a ještě není hotovo úplně, ale nohy jsem už měla tak oteklé, že se to nedalo vydržet. Balkon je plný nedosušeného a v pračce si hoví další vypraná várka. Čas není úplně nakloněný nějakému vydatnému spánku, tak jsem to pro dnešek odpískala.

Sulanek nás ještě hezky stihl zkontrolovat ve starém deníčku. To je dobře, že holky dorazily v pořádku a vyhnuly se ošklivé bouračce. Teď už si určitě budou jistě jen užívat rodinu.

To hřiště a pizzerie, o kterých jsem psala ve starém deníčku jsou v podstatě naproti porodnici Thomayerovy nemocnice. MHDéčkem se tam dá dostat z metra Budějovická nebo Kačerov a pak autobusem (cca 5-10 min).

Končím a jdu hajat.
Dobrou noc přeje Esterka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 29.04.04 09:18

Ahoooooojky holky a kuratka,

tak je tu novy denicek, huraaaa!!!! Neodolala jsem a ihned po ranu nakoukla, no kdyz ma vyjit novy denicek, tak odolejte, ze?:-))))

Adamek je sikulinka, hezky se rozmluvil, ze? Nejkouzelnejsi je MAMA, hlavne kdyz te nutne potrebuje, ze? A had a cica je taky bombova!

A konflikt? Jeee, Veroniko, to byl opravdu vas prvni konflikt? Tak to gratuluju, ze to trvalo tak dlouho:-)))) U nas jsou konflikty dennodenne, i kdyz nervy mi zas tak casto neujizdeji, to se stalo snad je 2×, Verunce ujizdeji podstatne casteji.

Hodne ostrihana ofinka? No to zname, i kdyz ted uz nam dorostla, ovsem potrebuje opetovny zastrih. Vzadu se nam vsak zacaly delat taky male kudrlinky, tak jsem zvedava, zda ji to do 2 let doroste jako mne kdysi, to jsem mela dlouhe vlasky a na konci se mi tocily, treba budeme mit podobne foto:-)))

My Carodky oslavime v kruhu babskem, prijedou kamosky z OV a pokud bude prat pocasi, budeme na zahrade u svagrove, tak se docela tesim! A na 1.maj mam smulu, Verunka je pohlavi zenskeho, takze mi polibek pod rozkvelym stromem nehrozi:-)))

Mam dopo pracovni, takze jdu makat, mam toho jeste docela dost!

Prejeme vsem krasny den a papa

Sulanek a Verunka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 29.04.04 09:20

Jeste jsem zapomela napsat, ze jsem dala do galerky 2 fotecky z poslednich dni, ktere se docela povedly:-)))

Papa

Sulanek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 29.04.04 10:26

Ahojky kočky,

já jsem tak vytočenáááááá­áááááááááááá. To snad ani není možné. Už od 8 hod. jsem byla na rozhodčím řízení o cca 100 tis.Kč. Byl návrh smíru na 70, což jsem konzultovala po tlf a neprošlo to. Takže nám to ve finále uznali jen na cca 50 tis.Kč. Ale to mě nevytočilo. Když to oznamuji šéfovi příslušného odd., že jsme mohli mít 70 a máme 50, tak prý proč, vysvětluju mu to a prý jsme nebyli připraveni…to byla voda na můj mlejn, protože už tak jsem vstávala brzo. Obořila jsem se na něj, že to není pravda, je to právo rozhodců takhle rozhodovat a pokud moje žádosti o odročení nebyly vyslyšeny, nic s tím neudělám. Debil jeden blbej!!!!

Uf, to jsem to ze sebe dostala.

Pokud bude hnusně, navrhuji v centru na Václaváku dole koblížkárnu - nad Kenvelem. Je tam velký hrací kout, opravdu veliký a občerstvení. Vzhledem k tomu, že to bude neděle, tak se dá v přilehlých ulicích parkovat bez placení!!! Takže pokud holky z daleka přijedou na Hlavák nebo nádraží střed - teď nevím, jak se to po novu jmenuje, může to být tam a ušetříme si nějaké cestování MHD. Takže to je další tip, kdyby bylo ošklivo.

S Petrou K jsem ve spojení. Psala jsem jí to, v sobotu se má připojit, tak se dozvíme novinky. Jí by vyhovovala spíš sobota, ale to jsem řekla, že už předběžně jsme domluvené na pevném termínu, takže to už nebudeme přesouvat.

Tak jdu něco dělat, abych vychladla.

Ahojky Veronika a Adámek

PS: Stavila jsem se u Rumburaka pro nějaké úchyty na skluzavku, které nedodali a hned tam koupila Adámkovi nalepovací rybičky na zeď - Nema a Dory. Jsou veliké, z pěnového materiálu, tak budu mít určitě úspěch.....no já, jenže já jsem dnes bez Adamíta. Jel s babi do LB na technickou auta a aby ho babi nemordovala dvěma cestama za den, tak přijedou až zítra. Mám si prý randit, tak já radši nakoupím, uklidím, ať to mám vše hotové a nemusím to dělat v pátek večer.

papa V a A

 
Anonymní  29.04.04 10:35

Ahoj kočky!

Hlásím se po docela dlouhé době, kdy jsem stíhala jen letmo přečíst komentáře. Jak vy to děláte, že to stíháte? Já si teď připadám dost neschopná, protože nestíhám vůbec nic! Ale konec sebelítost!

Na srazík bych taky moc ráda dorazila, jen mám trochu problém. Příští týden bych měla odletět s kamarádkou na dovču a vrátit bychom se měly 14.5. Internet mám jen v práci a tak nebudu ?na příjmu?. No a myslím, že se másto a čas srazíku bude ještě vyvíjet.Tak abych na Vás nečekala na Petříně a vy se nesráželi zrovna někde v Krči! Tak bych moc prosila o nějaký kontaktní telefon že bych zavolala až se vrátím abych se dozvěděla kde a kdy ten sraz bude.
S tou dovolenou mám taky dost trable. Kamarádka dělá v Travelservisu a dostane 2 volné letenky. No a jelikož nemá partnera, nabídla to mně. To bylo už někdy na podzim. Tehdy jsem si říkala, že Anežka bude už veliká samostatná ženská a že tedy není co řešit za ty prachy, že ano J)))))))) Jenže teď se to přiblížilo a nějak se mi ani nechce! Bude to také poprvé co budu od Anežky déle než 10 hodin.
Taťka to doma v pohodě zvládne, toho se vůbec nebojím!
To mi připomíná, jak jsi Kristy psala o nechuti tatínku chodit na písek. Myslím že náš taťka Martin to v našem okolí docela prolomil! Chodí na písek snad každý den a teď už se tam pomalu začínají objevovat i ostatní tatínkové. Prostě příklad táhne. A jeden tatínek mu dokonce řekl, že byl doma s Verunkou a když viděl z okna Martina s Anežkou na písku, vyrazil taky! To je docela úspěch, ne?

Naše dovednosti se také zdokonalují každým dnem! S mluvením sice stále nic moc ? většinou používá jen první slabiku ? tedy MO (motorka) AU (auto) KÁ (kámen) PÍ (písek)?? Daří se už docela ?tata?, mě říká jen ?mam? a sama sobě ?Any?. Pak umí taky mimi, hají, není. Když chce (což není moc často) zvířátka se jí taky daří ? haf, mňau,bů,bé ?
Na plavání se moc pěkně potápí ? což absolutně nechápu ? já totiž jaksi neustále vyplavávám nahoru.
Jo a taky už jsme zastřihli ofinku ? sice jen lehce, ale lezlo to do očíček. Na culíky to bohužel ještě asi dlouho nebude!

Moje kamarádka čeká teď v půlce května mimčo, tak se už moc těším a ten maliný sladký uzlíček!
Včera jsem s tou kamarádkou mluvila a představte si, že věšela závěsy, spadla a nějak si pohmoždila nohu. Prostě síla! Miminko je naštěstí v pořádku.Teď jen doufá, že se miminku nebude chtít na svět dříve.
Irenko, ty se prosímtě opatruj ať tě takovéhle trampoty nepotkají!

Zatím se mějte báječně !

Pa Blanka + Anežka

 
Anonymní  29.04.04 10:37

Ahoj holčiny,

Verčo, opravdu moc hezky napsaný závěr deníčku, trochu mi naběhla „husina“. Máš úplně pravdu, jak to letí, taky o tom často přemýšlím, když vidím co už všechno to naše děťátko umí. S tím konfliktem asi nic neuděláš, u nás jsou vztekačky na denním pořádku, i když možná teď trochu méně. Prostě si ty naše prdelky začínají uvědomovat sebe a svoje pocity a touhy a dávají to tak najevo. Myslím, že jsi nic nepokazila, mě taky občas nervy rupnou. Hold pak nechám Ondru vyvztekat, netrestám ho a on pak vždycky za mnou přijde a je po všem. Ale není to lehké, obzvlášť venku, ale to už tu popisovala Ivča s Mojánkovými akcemi. Taky ti děkuji za přání v deníčku, určitě budu všechno popisovat. Zatím se cítím dobře, žádné změny nepozoruji, jen občas takové tlaky v podbřišku a po ránu trochu nevolnost, která ale přejde jen co něco slupnu. No a stříhání vlásků, včera jsme Ondráška vzali strojkem, takže je úplně plešaťoučký, ale vypadá roztomile, krásně mu vyniknou jeho odstálá ouška:-).

Končím a pádim pracovat. Když jsem tu jen do 12, tak ať aspoň něco udělám.

Irena

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 29.04.04 11:04

Ahoj Blanko,

napiš na sebe mejlíka a já Ti pošlu na sebe telefon. Neboj, určitě si odpočineš, ale je fakt, že se bude stýskat…ale když budeš od Anežky JEN 10 HODIN, tak to se dá zvládnout :-))))))) Byla to chybka, vím.
No vidíš, jak jde tatínek příkladem ostatním tatínkům. Tatínkové si podrbají, určitě to dělají taky, ale drby tomu neříkají a holčičky si pohrají. Svělý.

Tak já taky, ale to už jsem měla Adámka, věšela závěsy, spadla a měla sádru. Tak ať to Tvé kamarádce dobře dopadne.

papa Veronika a Adámek

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 29.04.04 11:12

Ahoj holky!
Nestíhám ani přečíst deníček,balíme a mastíme do Budějic.Uffff,to zas bude cesta,snad Klárka bude spát alespoň 2 hodiny,stará­áááášně ji totiž nebaví sedět v autosedačce.
Mějte hezký víkend,když budete plánovat sraz na Petrových kamenech,ráda se přidám,koště beru s sebou.Ať Vás neupálej:o))))))) Čau Hanka a Klárka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 29.04.04 11:59

Ahojky Veroniko,

jsem rychlejsi nez blesk a Blancin telefonek se mi podaril sehnat:-)))

Nicmene HOLKY, co kdybych vsechny posbirane telefony hodila do seznamku a rozeslala jen tem, co telefon udaji taky? Jestli nektera z vas nesouhlasite se zverejnenim telefonu v seznamu, ktery posilam vyhradne mailem, tak mi prosim napiste na mailik vyrazne NE! Samozrejme s rozesilanim nejaky ten tyden pockam, at mate moznost se vyjadrit, jo?

Zatim papa, v kuchyni voni obed (deda varil, mnam), dite spinka a ja bych mela pracovat, ale jdu naplnit svuj hladovy a spekem obaleny bruch:-)))

A mam vlastne jeste jedno info, Verunce vylezl predevcirem 7. zoubek, je to 5ka vlevo nahore, takze nahore uz ma 5 zoubku a dolu stale jenom 2 vepredu, vypada legracne:-))) Kazdou chvili vsak ocekavame dalsi urodu…

Papa

Sulanek a Verunka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 29.04.04 12:09

Ahoj holky!
Blani, na dovolenou jeď s klidem. Irenka a Dana jedou taky :). Oni to doma zvládnou v poho. Pískoviště mají koukám natrénované.

Veroniko, těch 10 hodin nebyla chyba :). Aspoň já to pochopila tak, že poprvé bude Blanka bez Anežky déle než deset hodin.

Včera večer jsem psala do starého deníčku návrh na změnu místa srazu - nevím, jestli jste to četly. Holky, já se toho Petřína fakt trochu děsím. Nás bude docela dost a petřínské pískoviště bude v květnovou neděli předpokládám v obležení. A tady je to velké a hlavně klidné. A i doprava mi přijde snazší a případná varianta ošklivého počasí je na stejném místě. A kdyby bylo hezky a nás to na pískovišti případně už nebavilo, tak cca 500 m odtud je obrovská lesní restuarace s dětským hřištěm. Před chvílí jsem byla s Kájou u Katy a Šimona a ti by na ten Petřín asi museli jet na kole. A na případný Zličín by nejeli. Upřímně řečeno mě se do centra moc nechce. Tady je božský klid, což je k nezaplacení.

Jinak Šíma s Kájou si vyměnili pití a hračky, Kája se pěkně zmáchal ve vodě na zahradě, omrkl sousedovic slepice a na závěr oba předvedli, jak pěkně už umí řídit opravdické auto. Akorát po návratu byl Kája rozjetej jak vlak a odmítal usnout.

Mám dotaz na Sulanka. Můžu se drze zeptat, jak velké hodláte pořídit vestavěné skříně a kolik to bude odhadem stát? Nás to čeká taky a Tomáš se naštval, když jsem mu na netu předvedla některé firmy, které to dělají. Vybírala jsem malé firmy, protože jsem předpokládala, že budou lacinější než značkové. Jenže on žije v představě, že nám to vyrobí nějaký vesnický všeuměl. Jenže nás čekají nové podlahy téměř v celém bytě, malování, bourání, nová kuchyňská linka, vestvěné skříně do předsíně, dětské postele na míru a možná taky bourání a renovace koupelny a WC. Já si myslím, že nějaké malé firmy by byli výhodnější než jeden zedník, který to tady bude plácat měsíce. Což mi připomíná, že jsem chtěla taky poprosit Kristýnku, jestli by mi mohla dát kontakt na ty úžasné malíře.
Mějte se všichni pěkně.
AHoj Esterka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 29.04.04 12:19

Ahojky,

jasně, souhlas s uvedeným telefonu v seznámku.

Gratulace k zoubku.

Teď jsem se zrovna vrátila z oběda s Tomem a jsem slušně přecpaná, protože jakmile jsem dorazila do práce, tak jsem si v půl 10 dala až snídani a 2 hoďky na to obídek. Ale tomu jsem přece nemohla odolat jít s Tomem na o, že jo???? :-)))

papa V a A

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 29.04.04 12:22

No vidíš, já to zase pochopila jinak :-)))))
To je jedno.

Mě se Tvůj nápad líbí ohledně srazíku. Jsem pro.

Ahojky, jdu tvořit hodnoty.

papa V a A

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 29.04.04 12:35

Ahojky Esterko,

ja uz psala v komentari minuleho denicku, ze se mi tvuj napad libi, navic to bude i k nam blizko, i kdyz stejne asi pojedu vyzvednout holky, pripadne je nasmerujeme na nejake metro a pak vyzvedneme, to musime prazandy jeste promyslet.

Esterko, ohledne skrini ti odpovim v mailiku, mam dokonce navrhy zaslane mailem, takze ti to mohu preposlat, jo?

Nejak se mi nechce makat, vubec nemam sebekazen, ach jo:-)))

Papa

Sulanek nacpany obedem az po krk (poslala jsem tam jeste i kafe s koblihou)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 29.04.04 12:38

Tomu se fakt nedalo odolat:-))) Ja neodolala ani nabidce na obed od vlastniho taty:-)))) A ted se mi chce spat a premyslim o premisteni k Verunce, kdybych nemela tolik prace, uz leziiiim:-)))

Papa

Sulanek

 
Anonymní  29.04.04 12:42

Díky za podporu! Já tedy pojedu :-))))))¨
Normálně bych to nejspíš odpískala, ale nechce se mi zklamat kamarádku a taky neberte to zadarmo,že...­........!!!!!!!!!!!­!!!

Už se ale opravdu těším na sraz a jsem klidně pro klidnější místo než Petřín. Je pravda, že tam asi bude už tak plno a nás bude teky pěkná banda! Ale samozřejmě se přizpůsobím.

Blanka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 29.04.04 14:08

Když už byl společný oběd, tak co ještě třeba společná večeře … :)))??? Máš přece volný večer!
Esterka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 29.04.04 16:19

No ví, že jsem sama doma, tak jestli bude mít zájem :-)))))

pa V a A

 
Anonymní  29.04.04 16:30

Ahoj holčiny,
tady nepřihlášená Mischel, chlapi mi spí, tak mám chvilku času něco napsat. Takže hlásím, že na srazík s Krínym stopro dorazíme, tak už sem celá natěšená. Manžílek slíbil, že nás doveze na místo určení a pak si nás zas vyzvedne. Sem moc ráda, jelikož bych sama nejela, protože máme nové auto, které je velké jak krá.. a ještě ho nemám pořádně ošahané, takže bych se bála.
Jinak my máme taky další zoubek v pořadí už devátý a taky bylo veselo než vykoukl na svět.
Jinak malej teď taky krásně povídá, jako první uměl bába, pak teda máma což mě moc potěšilo a pak už to jelo táta, děda, ham, mňam, mám, nemám a teď teda nově haf, haf a bů ale nejlíp mu jde samozřejmě NE :o)))
Jinak dnes sem se teda nasmála v obchodě, šla jsem kupovat naší malé kamarádce k roku nějaký dáreček. A vybrala sem jí takový tričko s kalhotkama, ale vůbec sem si nebyla jistá jestli jí to bude, tak mi Kristiánek byl modelem. No byl opravdu úžasnej jak měl nahoře klučičí mikinku a dole sladce růžovoučké tříčtvťáky s volánkama :o)))
Budu končit a jdu se pomalu připravovat, protože taťka dneska hlídá a já jdu s holkama trošku zapařit.
Tak se mějte krásně a moc nezlobte ty naše zlatíčka :o)))
Mischel a Kríny 2. 11. měs.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 29.04.04 17:33

Uf, tak končím, jsem vyšťavená až hrůza. Ale práce mi tu ještě zbyla, hlavně, že všichni chtějí všechno hned.....Už nemůůůůžu.

Jdu nakoupit, uklidit, vyspat se a těšit na Adamíta.

Mischel, super, že dorazíš. Kríny musel být k zulíbání v růžovém.

papa V a A

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 29.04.04 23:50

Ahoj, na sraz asi přijedu, ale účast definitivně potvrdím až pár dnů před akcí.
Jsem taky raději pro klidnější místo - tj. místo, které navrhuje Esterka - jestli správně tuším, kde to je, dobře se tam pojede ze směru Brno:)
Ozvu se do deníčku nebo Šulánkovi na mail.
Johanka a Marcel 15 M (už 3 dny téměř nespící, ječící - roste zřejmě několik kzoubků najednou… a já troska nevyspaná pracující)

 
Anonymní  30.04.04 00:07

Něco pro pobavení a také poučení pro nás, co plánujeme druhé, případně i třetí dítko…

Vychova k rodicovstvi >

První, druhé a tretí díte

Ano, rodicovství všechno zmení. Ale rodicovství se také mení s každým dítetem. Zde jsou nekteré príklady, jak se mení s druhým a tretím dítetem.

VAŠE OBLECENÍ

1. díte - Zacínáte nosit tehotenské oblecení, jakmile vám doktor potvrdí, že jste tehotná. 2. díte - Nosíte své normální oblecení tak dlouho, jak je to možné. 3. díte - Vaše tehotenské šaty jsou vaše normální oblecení.

JMÉNO DÍTETE

1. díte - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní kombinací všech vašich oblíbených jmen. 2. díte - Nekdo musí pojmenovat své díte podle pratety Agáty. Mužete to
být klidne i vy. 3. díte - Otevrete knihu se jmény, zavrete oci a prectete jméno, do
kterého se zabodl váš prst.

PRÍPRAVA NA POROD

 1. díte - Pravidelne trénujete dýchání.
 2. díte - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete, že

dýchání posledne vubec nepomohlo. 3. díte - Zažádáte o epidurál již v 8. mesíci.

VÝBAVICKA

1. díte - Oblecky na novorozene predem vyperete, sladíte je podle barev a srovnané uložíte do skrínky. 2. díte - Zkontrolujete zda jsou oblecky cisté a vyradíte pouze ty s nejtmavšími skvrnami. 3. díte - Chlapecci mohou taky nosit ružovou, není-liž pravda ?

STAROSTLIVOST

 1. díte - Pri prvním náznaku zafnukání ci zamracení zvedáte díte do
  náruce.
 2. díte - Zvedáte díte v okamžiku, kdy hrozí, že se nárkem vzbudí

prvorozene. 3. díte - Naucíte 3-leté díte jak natáhnout mechanickou houpacku.

AKTIVITY

1. díte - Berete díte na cvicení rodicu s detmi a vyprávení pohádek v knihovne ci divadle. 2. díte - Berete díte na cvicení rodicu s detmi. 3. díte - Berete díte do supermarketu a cistírny.

ODCHODY Z DOMOVA

1. dítě - Když poprvé zanecháte díte doma s někým na hlídání, zavoláte
během té doby 5 krát domu. 2. dítě - Před tím než odejdete nezapomenete zanechat telefonní číslo, na kterém je vás možno zastihnout. 3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat pouze tehdy, když se
objeví krev.

DOMA

 1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.
 2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec nezmáčknul,

nestrčil nebo neuhodil toho mladšího. 3. dítě - Strávíte část dne schováváním se před dětmi.

Co se všechno člověk naučí od dětí

 1. Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří spousty kouře.
 2. Šestileté díte dokáže křemenem založit ohen i přesto, že dospělý tvrdí,

že je to možné pouze ve filmu. 3. Lupou lze rozdělat ohen dokonce i za zamračeného dne. 4. Dříve než zapneš troubu, podívej se dovnitř. 5. Umělohmotné hračky nemají rády trouby. 6. Hasiči nikdy nepřijedou dříve než za 5 minut. 7. Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyrletého dítěte. 8. Duplo toho schopno není. 9. Slova jako modelína a mikrovlnná trouba by nikdy neměly být vysloveny
ve stejné větě. 10. Videoprehrávač nevyhazuje sendviče s oříškovým máslem 11. Z pytlu do koše nelze vyrobit kvalitní padáky. 12. Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku. 13. Odstředovací režim automatické pračky nezpusobí žížalám točení hlavy. 14. Avšak kočkám ano. 15. Ticho vždy neznamená - není třeba si dělat starosti.

Děti nás prostě nesmírně obohacují :-))) !!!!!!!!
 Ivča

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 30.04.04 00:17

díky, mám nachechtáno na týden dopředu a navrch mi často autor mluví z duše. Asi byl i u nás na návštěvě :-)
 Romana

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 30.04.04 00:29

Máš mě na svědomí, Ivčo, teď tutáč neusnu, protože se směju jako blázen. Kam na to chodíš??? Pokud vím, tak u nás jsi ještě nebyla. Začínám se chlácholit myšlenkou, že stejné je to i jinde. Ovšem já jsem většinou ve fázi 3. dítě, ač ho nemám a ani ho neplánuju.
Tak dobrou Esterka

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 30.04.04 07:18

Ivco,

ja snad umruuuuu smichy.
Ja si to s tim 2.ditetem asi jeste rozmyslim:)) Ba ne, ale jestli je to pravda, tak se mam na co tesit.
 Petrus

 
Anonymní  30.04.04 08:49

Ivčo tak to je nesmírně vtipný!!!!!!!!!!­!!!!!!
Tu první část už jsem kdysi někde četla, ale to co nás děti naučí je tedy bomba. Hlavně bod č.15!!!!!!!!!
Je vidět, že to psal znalec!
Fakt super páteční ráno! Hned mám lepší náladu!
Pa Blanka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 30.04.04 08:49

Fakt super, kdysi jsem to četla, ale teď to dostává tu správnou váhu :-))))))

papa V a A

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 30.04.04 11:17

Ahoj,
kde jste všichni? Je tu nějak mrtvo. Kája spí, tak mám čas na čtení a tady se prd děje :(. Dopo jsem konečně za vydatné asistence Káji umyla okna ve zbývající půlce bytu. Jenže něž mě tahle činnost napadla, tak jsem dala prát prádlo. Včera jsem učinila nájezd na dětský bazar, tak to teď peru. A tak zatím nemůžu vyprat záclony. Ale pozitivní na mytí oken bylo, že jsem před domem viděla sousedku, které před více než rokem umřel ani ne tříletý chlapeček a ona má pěkné bříško!!!! Možná, že už jsem vám to psala, jak to říkám každému, tak nevím, komu jsem to už říkala a komu ne. Sice se to po baráku už šušká asi 14 dní, ale já to na vlastní oči viděla před chvílí. Tipuju to na minimálně pátý - šestý měsíc. Jsem asi blázen, ale já z toho mám takovou radost. Ten chlapeček se jim povedl až na poslední pojišťovnou placené umělé oplodnění a asi ve dvou letech mu našli 6 nádorů na mozku. A teď se jim to údajně zadařilo samo od sebe.

Kája se včera nějak „rozkecal“. V podvečer začal předvádět, že sanitka dělá hůůů. Tak jsem toho využila a hned mu vysvětlila, že stejně dělají taky hasiči a mašinka (u té zatím dělal jen ššššš) a taky sova. Jedno citoslovce a k tolika věcem se dá využít :) Můžeme směle rozepsat seznam dovedností. Večer při pohádce začala dělat táhlé aaauuuu jako vlk. Dneska, když jsem ho vyndavala po snídani ze židle, tak řekl máma, ale když jsem chtěla, aby to zopakoval, tak z něj opět vylezlo TA. Tak mi totiž říká, teda neříká, ale když mu někdo řekne, aby řekl máma nebo se ho zeptá, jak se jmenuju, tak na mě zá:,–(ně jen ukáže a pronese ta.

Jdu omrknout Fragment, Librex a Svojtku, jestli nemají taky internetnový obchod.

Mějte se pěkně a pište, ať je co číst.
Esterka

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 30.04.04 12:53

Ahoj holky a broucci,
vcera jsem odpadla skoro ve stejnou dobu jako Luka - myslim, ze celo-odpoledni vylet k tete na zahradu (a soukrome piskoviste :)) nas zmohl oba :))) Luka tam byl uplne nadsenej, obihal zahradu, velmi si rozumel se psem, kteremu lezl na „jeho stezku“ - vyslapana mini pesinka mezi zivym plotem a plotem dratenym…Nastesti se Lukovi jeste nedari takove kousky jako psovi, ktery plot (2 metry) preleza a zdrha a obstastnuje vsechny harajici Kunraticke feny :))

Nejsem si uplne jista, ale myslim, ze se Luka dneska pokousel rict „syr“ - moc tomu nerozumim, protoze rika „ššaa“ ale zrovna ho jedl a ukazoval na nej :)) Nicmene, obcas se se trefi do „tata“ :)) Mama jenom obcas na pozadani :)) Takze Veroniko, myslim, ze jsou na tom hosi dost podobne :))

Veroniko, u nas jsou podobne konflikty na programu dost casto, resp. ja Lukovi neco zakazu a on mi vztekle vlepi facku, pripadne dve. Driv mi naschval strhaval bryle (uz jsem o tom psala), coz ho nastesti preslo. Kdyz me bije, tak jedine co na nej funguje je chytnout mu obe rucicky aby s nimi uz nemohl sermovat, a reknu mu ze se to nesmi. On je sice hodny zlaticko a nezlobi moc, ale je docela vzteklej - ostatne ma byt po kom :))) To je tedy Adamek vazne hodnej, jestli jste meli prvni konflikt az ted :)) No, ale rozhodne bych se tim nenechala znervoznit - oni to ty nase zlaticka budou zkouset :))

Esterko, s navrhem zmeny sraziku souhlasim - taky si myslim, ze na Petrine bude narvano - muzu vam poreferovat pristi vikend (mame tam domluveny piknik :) A super by bylo, ze by se jelo jen na jedno misto v pripade oskliveho pocasi. Vcera jsem jela kolem popsane lokality, ale nic jsem z hlavni nevidela :(( No, ono to je vlastne dobre, aspon my taky tu hlavni neuvidime :)) Jinak koukam, ze k rekonstrukci bytu jste se nakonec odhodlali :)) Kontakt na malire poslu mailem pristi tyden (bude to stacit?) - ten pan ma tedy hlavne uklidovou firmu, ale taky malujou (dedecek na ne neda dopustit :)

Holky, uz jste nekdo spocital kolik nas na to sraziku bude? To bude pomalu mega-akce :))) No, hlavne ze si deticky uzijou :))

A chystate se na oslavy naseho vstupu do EU? Ja bych se opravdu moc rada sla podivat na ohnostroj, ale nevim jak to zaridit - nechci nechavat pritele doma s Lukou a jit sama (s kamarady). Nejradsi bych vzala Lukyse (pritele samozrejme taky :) s sebou ale nevim - asi by chudacek nebyl nadseny kdybych ho pred pulnoci budila :))

A jeste vam musim napsat, ze muj mozek uz je totalne v rozkladu - dostala jsem minuly tyden od kamaradky novou sukni, ktera ji byla mala, a nechala ji v tasce. Dneska jsem ji jak blazen hledala cele rano, az mi asi po dvou hodinach doslo, ze jsem tasku vyhodila do kose i s obsahem… Ach jo :(((

Tak se mejte slunickove (a taky evropsky :), upalte vsechny carodejnice, a vubec mejte hezky vikend :))
Kristyna a Luka (sladce chrupcici :)

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 30.04.04 13:00

Esterko,
s tim chlapeckem je to moc smutny :((( Ale vesely je, ze pani sousedka se docka dalsiho miminka :)) Moc ji to preju a hlavne aby miminko bylo zdravy. Uplne te chapu, ze z toho mas radost - ja taky :)) a to vubec nevim o koho jde :)

Kaja je dobrej, ze uz umi huuu a vlka :)) A ze ti rika „ta“, je lepsi nez nic :)) Luka mne za:,–(ne neoslovuje, jenom vyluzuje pisklave zvuky, po kterych mi naskakuje husi kuze :))

Co oranzovy kalhoty? Koupilas? :))) Jestli jo, tak jsi fakt odvaha :)) - alespon proti mne - nejvystrednejsi barvou kalhot ktere jsem kdy mela, byla tmave cervena :))

Ahojky,
Kristyna

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 30.04.04 14:50

Ahoj Kristýno,
kalhoty ještě nemám, protože když jsem v obchodě nahlásila, že dorazím odpo bez dětí, tak jsem netušila, že manžel nedorazí z práce a já vyfasovala děti až do večera. Barva u mě není neobvyklá, jedny oranžové už mám od loňska. Což je taky důvod, proč to začínám zvažovat. teď zrovna mám na sobě pekelné různočervené šaty. Něco takového bych si nekoupila, ale dostala jsem je nedávno darem a dnes to byla jediná letní věc, kterou jsem měla po ruce. tak tu v tom straším - děti.
Ahoj Esterka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 30.04.04 14:55

Čauky,

jen letem světem, celý den jsem se nezastavila a teď mi máma veze Adamíta do práce. Ale z toho mám radost, aspoň mi odpadne tužka od ruky, už nemůžuuuuuuuuuu.

Hezký víkend a papa Veronika a Adámek

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 30.04.04 19:57

Ahoj všichni,
teda dneska je tady nechutně mrtvo. Já dneska konečně doklidila byt do přijatelné podoby. Ovšem do 30 minut po příchodu manžela to nebylo vůbec poznat. A teď už je to zase katastrofa. Pro tu rekonstrukci udělám vše, co bude v mých silách, protože pokud rychle nevyzískám nějaké úložné prostory a neodstěhuju nábytek tam, kam patří a přebytečný na chalupu, tak se tu v tom nepořádku definitivně utopíme.

Před chvílí jsem se vrátila z nákupu. Nákup jsem pořídila poměrně lacino, zato poměrně velký obnos jsem rozfofrovala za hadry. Poprvé v životě jsem šla z obchodu obvěšená taškami, ve kterých nebylo jídlo. Musím říct, že to nebyl úplně nepříjemný pocit :). Ale nervy bych si tím léčit nemohla. Nést to domů bylo fajn, ale to zkoušení mě nebaví. Nejsem asi nakupovací typ. Prvdu má Tomáš - jsem chlap.
Jdu vyndat Káju z vany.
Ahoj Esterka

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 30.04.04 22:34

Ahoj holky,
teeedy, co se to tady deje? Je tu uplne mrtvo :(( Jen Esterka to tady zachranuje :))

Esterko, byt ovesena taskami ve kterych neni jidlo ani nic potrebneho do domacnosti, neznam a musim rict, ze v dobrem uprimne zavidim :))) Ja si vzdycky nosim hadry po jednom :) Pripadne se mi podari je i vyhodit :))

Byli jsme dneska s Lukym podivat se za kamaradkou v porodnici na malou Anicku - je moc kouzelna a uplne malinka - Luka, kdyz se narodil, tak mel o cele kilo vic. Lukymu se moc libila, hladil ji po hlavicce a blazene se na ni usmival :))

Na ohnostroj jdu nakonec sama, resp. s kamarady - myslim, ze Lukyskovi bude lip doma v postylce :))

Tak se mejte moc fajn a piste!!! :))))
Ahoj,
Kristyna (odchazejici na ohnostroj) a Luka (treba se mu o nem zda :))

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 30.04.04 22:36

Ahoj holky,
teeedy, co se to tady deje? Je tu uplne mrtvo :(( Jen Esterka to tady zachranuje :))

Esterko, byt ovesena taskami ve kterych neni jidlo ani nic potrebneho do domacnosti, neznam a musim rict, ze v dobrem uprimne zavidim :))) Ja si vzdycky nosim hadry po jednom :) Pripadne se mi podari je i vyhodit :))

Byli jsme dneska s Lukym podivat se za kamaradkou v porodnici na malou Anicku - je moc kouzelna a uplne malinka - Luka, kdyz se narodil, tak mel o cele kilo vic. Lukymu se moc libila, hladil ji po hlavicce a blazene se na ni usmival :))

Na ohnostroj jdu nakonec sama, resp. s kamarady - myslim, ze Lukyskovi bude lip doma v postylce :))

Tak se mejte moc fajn a piste!!! :))))
Ahoj,
Kristyna (odchazejici na ohnostroj) a Luka (treba se mu o nem zda :))

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 30.04.04 22:39

Jejda - neslo mi to odeslat a ted je to tady dvakrat … ooops. Pardon :)) No, ale zase na druhou stranu je tady opticky vice komentaru :)))
Kristyna

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 30.04.04 22:45

Kristynko,

Aby to tu nevypadalo tak mrtve, tak jsi pro jistotu prispevek odeslala 2× vid :))
Jinak jsem se naspala, skoda te sukne nekde na smetisti!

My mame dneska sraz s maminkama, co maji priblizne stejne stara ditka. Uz se tesim, bude se popijet lahodny koktejl s rumem, curacao a ovocnym dzusem :))). To jsem na to zvedava. Pro jistotu nejedu autem a zaridila jsem si dovoz domu. Lukaskovi beru hracky, ale na travniku s detma se asi vyblbnou i bez nich.

Koukala jsem na fotky, co rict… opet jsou skvele.
Lupla jsem i nase posledni foto, tak mrknete na jahodozrouta. Konecne zacal jist sam banan a jahody!! Nas velky uspech. Jinak ale obedy museji byt blivajzkove, na to se nic nezmenilo.

Mejte se,
petrus a Lukasek dnes 15M

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 30.04.04 22:46

Jeziiiiis, nic jsem nenaspala, ale NASMALA jsem se :)
 Petrus

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 30.04.04 23:22

Ahoj,
tak co, Petrus, došla jsi domů po svých nebo Tě Luky musel podpírat :)?

Krystýnko, škoda sukně. Já takové nakupování zažila poprvé a myslím, že na to budu dlouho jen vzpomínat. Ověšenost taškama ze sekáče nebo z tržnice nepočítám. Musím to prostě napsat - poprvé v životě jsem si koupila značkovou věc - tričko Dolce&Gabbana. Ale stejně si každý bude myslet, že je to od Vietnamců :)). Asi si nechám za krkem viset tu ceduli :). I když to vlastně taky nic neznamená.

Dnes se zřejmě definitivně potvrdila kalamita, která proběhla ani nevím kdy, ale kterou už pár dní tuším. Totiž ten ukradený kočárek byl jen třešínkou na dortu. Zloděje jsme zásobili už někdy před tím. Zmizel totiž dětská cestovní postýlka, o které jsem si myslela, že ji Tomáš odnesl do sklepa. Dnes jsem tam byla pro krabici s letním věcmi a postýlka nikde. Sice je tam dost nepřehledno, ale řekla bych, že je v tahu. Mě snad omejou. Ale další kupovat nehodlám, prostě bude na chalupě Karlos spát na letišti (jen matrace v dřevěném rámu) s Honzíkem a se mnou. Stejně jsme jim chtěli v budoucnu koupit palandu, tak nehodlám vyhazovat další prachy vlastně na jedno léto.

Jdu se vykoupat, ať do EU nevstupuju špinavá (že bych si i oholila nohy :) ).
Esterka & spol.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 01.05.04 00:05

Ahoj holky a prťata!

Vůbec tento týden nestíhám! Manžel i Luky jsou marodi a to víte, když je chlap nemocnej…
Luky má naštěstí jen rýmu, pokašlává a strašně chraptí (má vyloženě „prochlastanej“ hlas) a doktor říkal, že to bude buď jen nachlazení nebo alergie. Doufám v to nachlazení. Taky se mi zdá, že se to už zlepšuje.
Vůbec jsem se k internetu nemohla dostat a když mi vyšel čas, tak tady řádil jakýsi hacker a na emimino se mi to nepodařilo připojit! Takže ještě dodatečně přeju vše nej, nej, nej Hance k jejímu životnímu jubileu! :-)))

Veroniko s tím konfliktem s Adámkem gratuluju, že to bylo až tak pozdě! U nás je to docela běžná situace! Snažím se vždycky Lukyho nechat vyvztekat, ale dává mi to zabrat! Konec deníčku byl moc dojemný! taky ráda vzpomínám a přemýšlím, jaký kus „cesty“ jsme za ten rok a něco ušli!

Johanko a Šulánku, soucítím s váma, když dítkám rostou zoubky. Lukáškovi teď rostou dvojky dole a taky mu to dává zabrat i když ty ostatní zvládl docela v pohodě. Šulánku, nevyrostla Verunce spíš čtyřka než pětka? Já myslela, že pětky rostou až někdy kolem druhého roku nebo kdy! Já fakt nevím, mám v tom chaos. Každopádně Luky měl taky nejdřív dolní jedničky, pak horní dvojky, následovaly horní jedničky a pak všechny čtyřky! Taky jsme dolní dvojky nějak přeskočili. Teď ale rostou, ale pomalu! A bolí.

Koukla jsem do fotogalerie! Tam přibylo fotek! A kolik je tam krásných dětiček! :-)

No nic, jdu dodělat pampeliškový med podle receptu od Loly! Jen ho mám asi dost tekutý! :-(((

Ahoj

Monika a Lukášek

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 01.05.04 00:07

Teda Esterko, to jsem zvědavá na co ještě příjdeš, že se taky ztratilo! To je fakt síla, krást potřeby pro děti!!!

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 01.05.04 00:21

A ještě jsem zapomněla napsat, že mám za sebou zase vrchol šikovnosti! Během dvou dnů jsem totálně zničila koberec v kuchyni! Pokud nepříjdou na pomoc taky nějací skřítkové co byli u Kristýny, tak ho můžu vyhodit. Zvládla jsem tam 2× vylít kafe - z toho jednou bez zavinění. Nalila jsem horkou vodu do sklenic určených na kávu a ta jedna se rozletěla a navíc mě popálila (byla jsem zrovna jen ve spodním prádle) a mám opařeninu asi 10×5 cm a děsně bolí - ještě štěstí, že Luky byl zrovna za rohem, jinak by to chytl rovnou do obličeje. Pak jsem tam vylila Lukyho flašku s mlékem, spadla mi tam celá jeho sklenička s přesnídávkou a nakonec jsem to polila vývarem z pampelišek! Zkrátka mám v rukách asi nas…o! Manžel se ptal, jestli to nemám od nervů! Asi mám :-))), ale ne tak jak to myslel (tedy, že mám nějaký nerv přiskřiplý a proto mi vše padá!).

Jo a Ivčo - ten popis jak nás děti mění je super! Dost mě to pobavilo, ale bojím se, že je tam hóóódně pravdy! :-)))

Ahoj
Monika

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 01.05.04 03:40

Cauholky,

tak jsem zpet a Luky me opravdu malem musel podpirat :)
Mela jsem jen dva drinky, ale pekne stouply do hlavy. No je videt, ze jsem za ty 2 roky paradne vysla ze cviku :)
Ted to pvypada, jako kdybych byla kdovy jaky nasoska, ze. Tak to zas ne. Ale sklenku vina jsem si vecer davala docela bezne. Jenze, kdyz jsem byla tehotna a pak kojila, tako samo nic a ted kdyz planujem mimco, tak taky nic. Takze dneska to byla vyjimka potvrzuji pravidlo :)
Dokonce je tam jedna mamca puvodem Slovenka, jojo svet je maly.

Esterko, to je fakt des, takze vas zlodej pripravil o detsky kocar a ted i postylku, fakt sila. Ale myslim, ze Kaja nebude protestovat, kdyz ho nechas u sebe v posteli, vid.

Tak ja koncim a jdu do sebe nalit aspon pul litr vody, zarucena 1.pomoc.:)

Petrus

 
Anonymní  01.05.04 08:59

Ahoj všechny i se zlatíčky!!!!!!!!!!­!!!!!

Konečně jsem zase tady, sláva, moooooooooc jsem se na Vás těšila. Okna jsou už vyměněná, parapety i žaluzie na místě, Adámkův pokoj vymalován na bledě modro, no zkrátka pomalu se vracíme do stavu před chaosem.
Zběžně jsem koukla co se tu dělo, bohužel nemám zase tolik času, abych pročítala všechno za 2,5 měsíce. Gratuluji Irče, pochopila jsem, že v sobě opět nosí sladké tajemství. Nevím jak dlouho, ale taky se musím pochlubit (NE JÁ), ale moje sestra čeká 2. 11. mimčo, už druhé, má 12tiletého syna, tak se teď konečně zadařilo a kolegyně z práce čeká 28. 10. první.
Tak a teď něco o Adámkovi:
Od čtvrtka jsem mu zatrhla dopolední spaní, protože pak odpoledne usínal okolo 15. hod. a večer nechtěl spát, a to mně jako vytížené účetní tedy naprosto nevyhovovalo, neboť chodím na počítač většinou večer až do noci. Tak je teď dopoledne mrzutej, leze tady po mně, tahá za triko a furt něco povídá. K tomu mluvení: Adámek zvládá spoustu zvířátek, nevím, zda si vzpomenu na všechna - pejska, kočičku, kačenu, žábu, krávu, ježka (dupe), králíčka (krčí nos), ptáčka, potom motorku, auto, vrtačku, sekačku, říká jasně máma, táta, bába, děda, nejasně baf, bác (ale my to poznáme), no a pak má dětský žargon, že něco mele, ale tomu nerozumím ani já. Zvířátka a auta s motorkou pozná, takže je rovnou napodobuje, aniž bych mu říkala. Umí si brnkat na pusu, ví kde má zoubky (zatím 6), kam patří botičky, kde jsou oči (ale u sebe je nenajde), ví že je Adámek (poklepe si na hrudník), ví že jsem máma (poklepe mě na hrudník), stejně tak identifikuje tátu, bábu a dědu (moje rodiče). Manuálně je velmi zručný, neustále mě překvapuje co se zase naučil. Kolik váží nevím, ale je pekelně těžký, dlouhý je hodně, kupuji mu velikosti 92 - 98. Dává taky pusinky, dělá malá, ňuňu - tzv. eskymácká pusa - tření nosy, chodí na nočník - ale pořád má plíny, bobek většinou pošle do plíny. Chodit ho učím na zahradě do kopce a z kopce, aby zvládal v létě chodit po kamenité pláži. Chceme jet na začátku července do Chorvatska. Nechce se mi všechno vyjmenovávat, je toho spousta, určitě je to u Vás stejné. Konfliktní situace jsou u nás na denním pořádku, Adámek je vzteklý a ještě k tomu paličatý, takže při každém mém zákazu je oheň na střeše. Já mám ovšem jasnou představu o výchově, takže jsem neúprosná a důsledná, i když už jsem na něj musela asi 2× cáknout rukou studenou vodu (vztekal se tak, že jsem ho nemohla ani přebalit).
S tím srazíkem je mi to děsně líto. Ale Adámek chodí spát hned po 12 hodině (tím že nespí dopoledne), spí tak do 15. hod. A abych potom jela autem někam na Petřín, nebo na Zličín, to už se budou vracet „Pražáci“ z chat a je hrozně zasekaná silnice. Když to nejde přesunout na sobotu, nešlo by to nějak posunout pryč z dopravních zácp? Vím, že je to ode mě troufalé, dlouho jsem tu nebyla a teď chci něco měnit, ale fakt bych Vám mooooc ráda viděla.
Teď se budu snažit být ve spojení s Vámi častěji, práce mám sice pořád až nad hlavu (ať žije nový zákon o DPH!!! - to je zase výplod), ale doma už snad bude klidněji, aktivity manžel přesunul na zahradu, takže internet bude už v provozu.
Moc Vás všechny zdravím a jsem ráda, že jsem opět mezi Vámi.
Ahoj,
PetraK a Adámek (15 měsíců)

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 01.05.04 17:40

Ahojky,

Tak nevim, ale mam pocit, ze se Ivca sekla o par mesicu a vytahla denicek nekdy z brezna :))
Tak Ivco, radsi se vratime do tohohle, jo? :)
Hezky vecer,

Petrus

 
Anonymní  01.05.04 20:29

Ahojda!
Ke vztekání našich dítek můžu napsat jen tolik, že Mojánek by to mohl mít jako olympijskou disciplínu : - (((. Někdy mi připadá, že ho na mě někdo poslal, aby zjistil, jak velkou míru vztekání od svého dítka milující matka vydrží? A já už chvílema moc nevydržím. Někdy si pro sebe skřípu zubama a tak to ?ustojím?, jindy to nevydržím a zvýším hlas (prostě normálně řvu) a někdy mi rupnou nervy úplně a pak následuje plesknutí přes ruku nebo na zadek. Snažím se být důsledná a neustupovat a naivně jsem se domnívala, že Mojánek časem pochopí, že se mnou stejně nehne a omrzí ho plýtvat energií na takovou věc, jakou je dupání, bušení do zdi, třískání do skříní apod. Naopak ? řekla bych, že tlačí na pilu čím dál víc! Teď se naučil zacházet se sprchou (lépe řečeno ? konečně má sílu na to, aby si to sám přepnul) a tím pádem se ve vaně dějou hotové orgie. Když ho z vany chci vyndat, dějou se orgie ještě větší? (jelikož absolutně nechce ven). Když ho vezmu do náruče, udělá most a tím, jak je mokrej, tak se mi vysmekne jak lasička. Ten řev, kterej následuje, když ho nakonec polapím, je nepředstavitelnej a uširvoucí (a nervy nešetřící). Jo a mimochodem ? účty za vodu nechci vidět!!!!!!!

Chci se vás zeptat: taky máte někdo doma ?mlíkožrouta???? Mojánek vyžaduje mléko ke snídani (cca 200 ml), pak když jde spinkat - kolem 13 hod. (cca 200 ml), po probuzení (asi 150 ml), samozřejmě, když jde večer spát (to mu dávám 250, který v něm většinou zahučej beze zbytku) a jelikož teď hooodně špatně jí přes den, začal se budit mezi 3-4 hod. a tak vytrvale řve ?míňo, míňo?, že většinou nevydržím a přihasím si to s další ?stopadesátkou? ještě v tu noc. Takže jsem spočítala, že za den vytáhne skoro litr Sunaru!!! Nevím, jestli mu tím neškodím, když je doporučená dávka 500-600 ml. Párkrát už jsem zkusila mu to ?rozmluvit? a nabízela místo toho něco jiného (hlavně před poledním spaním a po něm), ale následuje klidně i půlhodinový řev, takže nakonec nevydržím a to mlíko mu udělám.

Mojánek nějak nemůže zabrat a vyvolává ?máma, máma?, tak se jdu podívat, co v tý postýlce vyvádí.

Tak holky ? bomba! Než jsem odeslala příspěvek, tak najednou ťapání dětských nožiček? Mojánek si nohama odstrčil postýlku od zdi a dírou po dvou šprušlích vylezl ven, otevřel si dveře u ložnice a přišel se na mě podívat !! Já nebudu?. Jdu ho tam nacpat zpět ? zřejmě za jeho velkého nesouhlasu. Hlavně se obávám, že teď bude mít nesmírnou touhu tento svůj kousek opakovat?. A teď mi tady zhlasil televizi, že asi ohluchnu, jdu na něj!!!!!!!!!!!!!!!

Hezký zbytek víkendu přejí
Ivča a Mojánek

 
Anonymní  01.05.04 20:34

To nevím, jak se mi to povedlo…
Dík za upozornění. Tak příspěvek dávám, kam patří : - ) :

Ahojda!
Odpovídám na některé dotazy k našim posledním fotkám ve fotogalerii.
Focené je to asi před měsícem a půl, proto jsou lokýnky kratší : - ).
Kamarád na fotkách je o pár hodin starší Adámek, se kterým jsme leželi v porodnici na pokoji.

Večer se těším na deník Bridget Jonesové. Manžela jsem na to kdysi dotáhla do kina, takže večer jde radši do práce, neboť prohlásil, že podruhý už to teda fakt vidět nemusí… A to já zase JO§

Mějte se krásně, Mojánek využívá mé přítomnosti na PC k demolici bytu, jdu aspoň něco zachránit : - ))))!

Hlava mě bolí jako střep, přichází to na mě vždy o víkendech… Nebudu se snažit v tom hledat nějakou souvislost : - (.

Zdraví vás
Ivča a lumpačící Mojánek

Je vidět, že mi není dobře… Dokonce z toho už blbnu : - )

 
Anonymní  02.05.04 09:12

Ahoj holky,

včera mi psala večer KatkaM SMS, a tak jsem se dozvěděla, že ten srazík není ani na Petříně ani na Zličíně, ale někde na hranici Kunratic a Krče. Holt mám staré informace, prosím, napište mi polopaticky ještě jednou kdy a kde. Mám radost, protože v tomto případě bych se účastnila, sice až se Adámek vyspí, cca v 15.00 hod, ale zaplať za to pánubohu.
Díky moc,
Ahoj všem a pusinku dětičkám
P.S. Včera jsem psala o vztekání Adámka, a jak naschvál teda včera řádil o 106. Když se nechtěl postavit, dělal že nemá nožičky (ohne je dozadu a nejde postavit), nebo se nechce nechat zvednout, to se taky prohývá do mostu atd. Ach jo, a dneska při přebalování dělal takový alotrie, že kdyby nepřišel děda a nepřidržel mi ho, tak jsem opět musela rukou cáknout vodu.
 PetraK

 
Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 02.05.04 14:35

Ahoj Ivčo,
k tématu mléko u nás:
Kojím ráno, odpol. po návratu z práce a večer + 2-3× v noci, myslím ale že nějaké super extra dávky ode mě nevypije, jde spíš o zvyk a pocucávání, dokonale saje ve velkém jen po mém návratu z práce a pak nad ránem. Jasně, s umělým ml. se to nedá srovnávat, mateřského může dítě neomezeně, Sunaru bohužel jen těch cca 500 ml.
K tomu sní Marcelek každý den 1 jogurt 150 ml a někdy mléčnou kaši zeleninovou nebo ovocnou ze 150 ml (poslední dobou ale kaše už nechce), Nutrilonu se mi podaří Marcelkovi vnutit jen cca 50-100 ml před odpol.spaním nebo před večerním spaním, někdy ani to ne. Tak po ukončení kojení myslím, že umělé mléko nahradíme prostě jogurtama atd., protože ho prostě nebude chtít. Uvidíme.
V každém případě si myslím, že bys neměla Sunaru zbytečně moc dávat kvůli zahlenění, přebytku bílkovin, z um. mlíka taky minerálů, syntetic.vitamínů apod. Podle mě je menší zlo místo jedné dávky třeba jogurt nebo kousek tvarohu anebo mu prostě dát jen napít šťávy nebo čaje, mohl by mít časem zažívací problémy, přebytek bílkovin zatěžuje hlavně ledviny.
Třeb ase vyjádří nějaký odborník - jestli je „větší svinstvo“ umělé mlíko nebo jogurty, to si člověk nevybere. Někde jsem četla, že max.hranice pro cca roční dítě by měla být kolem 700-800 ml mlíka denně včetně jogurtů, kaší a jiných mléčných výrobků, doporučuje se do nejlépe do 600 ml. Naše matky nás taky krmily kravským mlíkem, pribiňákama, tvarohama denně v koňských dávkách… a taky žijeme.
Pozdravuj Mojánka, je to kluk šikovnej!!
Ahoj Johanka a Marcel 15 m

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 02.05.04 16:10

Ahoj holky,
po poledni jsme se vrátili z chalupy, kam jsme včera dopo odjeli. Já ten bordel opět velice těžce nesla. Chytla jsem z toho depku do té míry, že jsem odmítala to uklízet. Prostě jsem dřepěla v obýváku, koukala tupě na televizi a nedělala nic. Pak mě to večer popadlo a snažila jsem se to narychlo napravit. Nebudu vás znechucovat tím, co jsem tam všechno našla a jak to tam stále vypadá. Navíc Kája spal dlouho odpoledne a pak spal mizerně v noci. To by snad nebyla taková hrůza, kdybych spala já. To ovšem nehrozilo. O půlnoci jsem sice zalezla do postele, ale po hodině jsem to vzdala a do tří zírala v kuchyni, pak jsem usnula někdy před čtvrtou. Teď jsem šla probudit Tomáš, který tam jediný pracoval, tak teď skoro dvě hodiny nabírá zpět sílu. Ovšem já už nemůžu udržet oči otevřené. Ten noční pobyt v kuchyni jsem si zpestřovala rozpočtem rekonstrukce bytu, přes veškerou snahu jsem se nedostala do sumy, kterou na to teoreticky budu mít. Ale jsem rozhodnutá to stejně udělat a pro další peníze prostě hrábnu do Tomášova zdroje. Dvě třetiny se zaplatí z „mého“ a zbytek z „jeho“. To celé byl totiž zřejmě důvod, proč jsem nemohla spát. Ta rozpadlá plesnivá chalupa to odstartovala naplno. Hlavně jsem si ulevila tím, že jsem sepsala, v jakých krocích by to celé mělo teoreticky probíhat. Stejně to bude předpokládám peklo. Ale doufám, že to bude stát za to.

Ivčo, s mlékem opravdu neporadím. Kája se ho prostě ze zá:,–(y ani nedotkne. Když sní přes den jednoho pribiňáka a jeden jogurt, tak si můžu gratulovat. Asi bych to nelámala nějak prudce přes koleno. Nechala bych mu ty dávky před spaním a třeba začala rušit tu po denním spaní. Nebo aspoň zkus dělat to mléko „řidší“. Já tedy netušila, že by v tom byl vůbec nějaký problém a říkala jsem si, že čím víc tím líp. Protože tomu vůbec nerozumím. Ale potom, co psala Johanka, bych to asi nějak omezila. Ale dovedu si představit, že se prckovi, který v noci žadoní o mlíčko, těžko odolává a vztekací scény jsou taky pěkný nápor. Mimochodem, na srazu můžeme zusit udělat jako předkolo olympiády třeba zatím mistrovství republiky ve vztekání. Uvidíme, kdo se na olympiádu nominuje :). A ještě k tomu srazu, být tebou, tak rozhodně jedu autem. Navíc, pokud se to bude konat v Krči, tak ani nemusíš odstavovat auto na „Čerňáku“, protože by ses velice snadno dostala až přímo k hřišti :). Případně bych ti potom popsala cestu.

Petro, to hřiště v Krči jsem navrhovala jako alternativu já. Zatím předběžně souhasila KatyM, Johanka, Veronika i Sulanek. Jo Sulanku, myslím, že jsem Ti ještě neodepsala nic na Tvůj návrh, že bychom se tam sešly, abys to předběžně omrkla. tak tedy napiš, kdy se Ti to hodí a já se přizpůsobím. Pokud by se to šéfové zamlouvalo, tak potom někdo lokality znalý vydá oficiální popis cesty i místa konání.

Jdu varvat Tomáše z postele a zalezu tam místo něj.
Mějte se všichni pěkně.
Ahoj Esterka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 02.05.04 16:12

Vyrvat né varvat!!! Další překlepy už hledat nebudu.
Esterka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama