Adámek a Veronika DJERBA a 1,5 PROHLÍDKA - střídačka Veru a

Rodičovství
  • euka2
  • 01.07.04

Ahoj holčiny a dětičky, usedám k PC a píšu nový deníček, ačkoliv je teprve pondělí a stůl mi přetéká ?neodkladnými? úkoly. Nicméně do další schůzky mi zbývá 45 min., takže se pokusím nemyslet na práci a podělit se s vámi o naše zážitky z dovolené na Djerbě a 1,5leté prohlídce.

Startovali jsme v úterý kolem 11 hod. a Adámek jako zkušený cestovatel ani při vzletu a posléze při přistání neplakal, povídali jsme si nebo četli knížky. Letěli jsme 2 hoďky a 40 minut, takže ne moc dlouho. Měli jsme i první řadu, takže jsme měli dost místa na nohy a aby si i Adámek mohl hrát na zemi nebo mít trošku volnosti. Opětovně jsem si místa zablokovala, takže pro případné další cestovatele toto doporučuji. Přistávali jsme do mraků, tak jsem si jen říkala, že jestli se nevyjasní, co tam asi tak budeme dělat. Pokoj nebyl uklizený, to jsem šla hned reklamovat. Než to uklidili jsme šli s Adámkem k bazénům (byly celkem 3, z toho jeden dětský, druhý se schůdky, takže i tam Adámek mohl a ve třetím stačil na začátku, takže jsme mohli cestovat mezi bazény?.sama jsem upřednostňovala pobyt na pláži, protože takhle jsem jen trnula, aby v nestřeženém okamžiku nespadl do vody a abychom byli jen u bazénů, nemuseli jsme jezdit k moři), kde se Adámek cachtal, já měla mokré kalhoty, ale to jsem neřešila, neboť Adámek byl naprosto nadšený, tak proč chlapíkovi nevyhovět. Večeře opětovně ?drhla?, protože hotel byl nacpaný po střechu a mrskli nás do ?kongresového centra? hahahhaha, opravdu to k tomu mělo hooooodddnnněěě daleko. Ale na jednu stranu tam bylo dost místa, takže s kočárkem nebyl problém. Ale na celý hotel byla asi jen jediná baby židlička, takže Adámek, když se nám ji nepodařilo ukořistit, jedl v kočárku. Kdyby seděl u normálního stolu, hned by zdrhnul, protože na jídlo vůůůbeeeccc neměl čas, kolik věcí tam bylo nových. Hlavními ?atrakcemi? byli kuchaři, protože nosili velké čepice a Adámka si oblíbili, takže jsem musela být pořád ve střehu, aby ho nechtěli pusinkovat?.to tam dělají dětem pořád. První večerní procházka mi nahnala strachu, protože byla taková kosa, že jsem si říkala, že mi ty jedny punčocháčky, které jsem pro jistotu vzala s sebou, nebudou stačit. Při maximální vlhkosti tam věci uschly za 2 ? 3 dny. Ale druhý den se vyjasnilo a bylo celou dobu nádherně?.jak v prádelně a 28 stupňů. Večer to kleslo JEN o půl stupně!!!!
Druhý nebo třetí den jsem to riskla a nechala Adámka pobíhat bez plenky, aby se konečně vyvětral?..a BINGO, ANO, HOV.. nám plavalo v bazénu. Ano, bylo naše :-)))))))), teda Adámka :-)))) Nadělení jsme s mámou vylovily, ale pak to tam poslal v řidší formě, a to už nešlo, takže to tam šla máma ?nenápadně? rozmetat do vody :-))))) Nějací Slováci si toho všimli, ale co, nemohla jsem s tím nic dělat, takže jsem to neřešila. Od té doby začal Adámek chodit i koupal se v normálních plenkách. Ty speciální koupací jsem ani nebrala s sebou, protože jsem chtěla chodit hlavně k moři. Do moře se mu totiž moc nechtělo, protože v moři bych to neřešila, ale v bazénu je to přece jen vidět :-))))))) Jenže touhle nadílkou nám začaly problémy s průjmem, a to jsem dávala pozor, co Adámek jí. Ovoce tam bylo spousty, k jídlu míval jen třeba housku se sýrem nebo marmeládou, jogurty byly jen průmyslově balené, k obídku brambůrky, rýže nebo těstoviny?..ry­bička?, ovoce meruňky, melouny?.no ale stalo se. Mě se to naštěstí vyhnulo, ale máma, která jedla jen zeleninu, tak to chytla taky. U synovce se tomu nedivím, protože ten se tláskal jejich dortama, zmrzlinou?..Smecta moc nezabírala, dietka byla nasazena. Máma si tam půjčovala konvici, takže jsme vařili černý čaj, teprve až tady doma se to lepší. Vezli jsme si s sebou jeden balík plen Huggies, které jsem okamžikem průjmíku přestala používat a koupili jsme nějaké místní ? francouzské PEAUDEUCE, takže jsem Adámkovi začala říkal Peaudusinka nebo Peauduska :-)))) Byly z venkovní strany ještě neprodyšné, takže jsem se bála, aby se nějak neopupínkoval, ale bylo to v poho. Koupili jsme jich celkem 42 a všechny jsme tam upotřebili. Ale musím říct, že jsem s nima ?šeredila?, protože třeba když jsme šli z pláže a dostal novou plenku a za chvíli při koupání ve vaně jsem mu ji sundala, dala jsem po vykoupání novou. Nějak se mi nechtělo, když byl voňavý, cpát ho do počůrané plenky. Ale jaké problémy jsme měli s koupáním ve vaně?!?!?! OBROVSKÉ!!! Vůbec nevím, čím to bylo, ale když jsem na něj vzala mýdlo, spustil takový pláč?.natož, abych mu myla hlavu. To byla další kapitola. Strašné problémy s mytím hlavy, ale ty byly už u nás doma. Jakmile jsem vzala mýdlo, musela jsem ho rychle umýt a honem z vany, jinak by zbořil celý hotel. Takový vyrvál dělal. To samé bylo v sobotu při koupání u Toma (v pátek jsme radši ani nekoupali, byl hodně unavený, tak jsem ho nechtěla stresovat). Vůbec nemohl ustát, že se bude koupat, ve vaně plakal, takže jsem se briskně svlékla a vlezla si k němu a přelévali jsme vodu z bábovek, a to se teprve uklidnil?pak nastal druhý problém, vyndat ho z vany, protože z ní zase nechtěl. Ale to jsem odbočila.
Až na ten průjmík to probíhalo maximálně dobře. Z Adámka se stal totální závislák na mamce, tj. mě :-)))) Babi kolikrát chtěla vypomoci, abych si odpočinula, ale Adámek se mě nechtěl vzdát. Ani jsem vystřídat nechtěla, hlavně, aby si babi odpočinula a já chtěla být s Adámkem, abychom se užili. Navíc Adámek chodil v poledne spinkat s babi (Adámka jsem uspala v kočárku) a pak šli s babi spinkat na pokoj. Babi ho přivedla kolem 15 hoďky, kdy už taková výheň nebyla a já si v tomto mezidobí ?užívala?, takže jsem ležela na sluníčku, koupala se, četla si?..no paráda. Na to, že jsem tam jela totálně bílá, jsem docela hnědá. Adámka jsem mazala NIVEOU 30 ? modrá stříkací. Ta nám došla, takže jsem zkusila 20, ale ta byla slabá, protože se Adámek začal hodně opalovat, a to jsem nechtěla, takže jsem dokoupila NIVEU 30, ale nestříkací bílou a můžu říct, že ta stříkací je snad účinnější. Aspoň mi to tak přišlo. Hlavně nanášení je pro Adámka zábavou, protože jsem dělali CAK, CAK a pomáhal roztírat. Adámka i sebe jsem mazala hned jak jsme šli na snídani, aby faktor mohl začít působit, až se vykopeme na sluníčko.

Někdy jsme dopoledne strávili u bazénu a cestovali k moři, nebo opačně, nejdříve k moři na bábovky a pak k bazénu. Moře bylo nádherně teplé, takhle teplé moře jsem ještě snad nezažila. Pro děti tam byl něco jako dětský koutek, tj. prolézačky, houpačky a houpací koníci, na které jsme chodili takřka denně. Budeme mít fotky, takže přiložíme. Díky Adámkovi jsme prolezli hotel a jeho okolí skrz na skrz. Takže jsme objevili za hotelem bílého koníka, který tam chudák stál v tom parnu celý den. Hned vedle bylo ?pohřebiště všeho rozlámaného a nepoužitelného?, takže ráj pro Adámka, ale nervy pro mě, aby se o něco nepořezal. A hned vedle byla ?květinová zahrada?, teda kvetly tam akorát karafiátky, ale myslím v tom prostředí to byl nadlidský výkon. Nicméně i my jsme se podíleli na zalévání, protože tam zrovna zahradníci byli a kropili, tak se Adámek se svou konývkou chopil činnosti a zahradníci mu museli doplňovat vodu (v tu dobu jsem si gratulovala, že jsem si vzala vršek plavek, protože většinou jsem u bazénu a u moře lítala nahoře bez :-)))) Vysloužili jsme si kytičku karafiátů za vydatnou pomoc při zalévání. U jakékoliv činnosti prováděné místními ?hochy? :-) jsme nemohli chybět. Když se čistil bazén, vzal si Adámek stěrku na tyči a důkladně stíral. Když se zametalo nebo vytíralo, byli jsme u toho.

Adámek se tam naučil bezvadně pít z kelímku, protože nám u bazénu bylo naprosto jedno, jestli bude mokrý :-))) Sem tam se ještě poleje, ale nacvičil si to bezvadně. Taky zvládnul pít pomocí brčka, a to vyžadoval skoro pořád. Naučil se jíst lžičkou, takže jídlo takové konzistence, že drželo na lžičce zvládnul dostat do pusinky ?bez ztráty květinky? :-)) Docela se na jeho poměry musím říct ROZKECAL. Beru za úspěch, že říká HAM, MÁMA, TÁTA, BÁBA, ale to jen když chce, BUUUU dělá kravička a auto, motorka nebo vrtačka dělat BRM, BRM. DOBRÝ NE??? Pro mě je to veleúspěch, nicméně Verunce a Mojánkovi zdaleka nešlapeme na paty :-)
Samozřejmě, pokud ho zajímali nějaké hračky, byly to hračky někoho jiného (nafukovací delfín, rukávky, nafukovací bazének?). Nicméně v krámku uviděl balón, tak jsme ho koupili, jenže ho házel do bazénu, tak jsem zase měla strach, aby se tam pro něj nevydal. V krámku taky objevil vypreparovanou ještěrku a štíra a nutně je potřeboval, ale to jsem zatrhla, že takovýhle věci se kupovat nebudou. Taky si od jednoho chlapečka půjčil stříkací pistoli, teda babi si ji vypůjčila?chla­pečkovi ji koupili ten den novou?..no co se nám asi nestalo? Ano rozbili jsme ji. Adámek s ní třísknul na podlahu a bylo vymalováno. Tak jsem šla za babi, aby ji šla koupit novou?.přesně tak, už ji neměli! Tak to šla vysvětlit chlapečkovi ? taky vlastně Adámkovi, aby si šel vybrat něco jiného, ale nic jiného nechtěl, tak jsme ji zaplatili a oni si ji koupili v nedalekém marketu. Jednou jsme byli v malém dětském bazénku a škobrtnul a zaplul pod vodu. Hned jsem po něm hrábla a vylovila, takže si trošku loknul a koukal, co se dělo :-)))

Největší atrakcí byla však v blízkosti hotelu probíhající stavba asi nového hotelu nebo čehosi, protože tam bylo 7 JEŘÁBU!!!! A bagry a nakladače, rachot?.no ráj. Chodili jsme tam a místní na nás koukali jak na zjevení, na co tam pořád koukáme.

Předposlední den odpoledne začalo téct Adámkovi z očička a z nosu. Moc jsem tomu nepřikládala pozornost, protože na pokoji mu to ustalo. Jenže druhý a poslední den jakmile jsme vyšli na sluníčko, to bylo tady znova. Brejličky jsme nemohli najít, tak jsem mu dala aspoň babiččinu kšiltovku?.no nepomohlo to, takže šli s babi na pokoj, že budou v klidu. Bylo mi ho líto, protože jsem nevěděla, jak mu pomoci. Mě se taky rozbily poslední den brýle a půjčila jsem si od synovce. Jinak bych nebyla schopná chodit venku, jaký tam byl jas. Za hoďku přišli za mnou k moři a Adámek měl brejličky A NECHAL SI JE CELÝ DEN!!!!! TO BYL ÚSPĚCH. Asi sám cítil, že mu pomáhají, protože s brejličkama a kšiltem problémy ustaly?.chápu to slzení, ale i to smrkání??? To mi bylo záhadou, ale hlavní bylo, že to bylo pryč. S babi je našly pod postelí. Hurááááá. Sem tam měl tendence si je sundávat, ale vysvětlila jsem mu, že i mamka má brýle, tak si je nechal. Poslední den nám taky ?odešly? nově koupené botičky!!! Ale nedivím se. Nechávala jsem je Adámkovi na nožičce, i když šel do bazénu a pak rovnou na písek, protože bych je jen sundávala a nandávala?., ale počítali jsme, že je tam stejně odděláme od soli. Nechám je zkusit slepit, když to půjde, půjde, když ne, tak holt ne. To neřeším.

Seznámili jsme se tam s 2letým chlapečkem Marečkem, a to je panečku šikula. Od roku mluví, od 1,5 roku mluví ve větách a je bez plenek. Nicméně na noc je dostává, protože jeho mamka je líná vstávat, když teď už spí celou noc. Šikula jeden. Ovšem těsně před nástupem do letadla se jim kompletně posral?až do botiček :-), takže jsme půjčovali plenku a Mareček cestoval jen v tričku a plence. V Praze ho zabalily do mamky teplákovky, tak aspoň nemrznul. Na pláži Marečkova mamka říkala, tak se kluci vezměte za ručičku a jdeme se projít. Adámek neprotestoval, vzal se s Marečkem za ruku a šli jsme se všichni projít. Úplně mě to dostalo a pak se Marečka nechtěl pustit.

My jsme odlet taky měli pestrý. Letěli jsme v pátek ráno v 6 hodin, takže jsme vstávali ve 2:15. Adámka jsem ve spánku přebalila, oblékla a spícího přenesla do kočárku. To ještě šlo, jenže v hale kolem 03:00 hod. se probudil a byl naprosto v poho a bez pláče probraný. Chytil se jedné známé paní za ruku a šel s ní k autobusu?.vůbec mě nepostrádal!!!! Mareček chudák plakal, protože chtěl spát, samozřejmě. Na letišti Adam řádil jak černá ruka, ovšem letadla si nenechal ujít. Takže jsme pořád koukali po letadlech. Při odbavení jsem požádala opětovně o první řadu, jenže nám to zblbli a byli jsme na normálních sedadlech. Ptala jsem se letušky, jestli si můžeme sednou před nás, kde bylo dost místa na nohy, ale prý je letadlo plné, takže nic. Adámek si to vyřešil po svém. Po vzletu usnul, spal hoďku, pak lezl po synovcovi a pak si chodil uličkou. Bylo mu to jedno a hlavně nám to ubíhalo. Nicméně před nástupem do letadla jsem ho přebalila. Jakmile jsme dosedli, tak se po? Takže honem ho v letadle před vzletem přebalit. Tak jsem si říkala, máme to za sebou?.ouha, neměli jsme. Přebalovali jsme ještě jednou. Je tam sice málo místa na toaletách (k tomu jsou tam i sklápěcí pultíky), ale zvládlo se to. Přiletěli jsme do Prahy a čekala nás pěkná kosa. Ale to už víte z mých komentářů, že jsem se oblékala jak cibule a lidi na mě koukali jak na zjevení. Adámkovi jsem k Tomovi přibalila i teplou bundičku, protože mi přišlo, že se musíme aklimatizovat teplým oblečením :-)

Závěrem k Djerbě můžu říct, že jsem si tam i já odpočinula. Sice jsme s Adámkem pořád někde courali, ale zato jsme se dosytosti užili a během poledního spánku jsem i já mohla ležet, takže co si více přát? Nicméně na Djerbě ?chcíp pes? :-)))) Teda aspoň v tom místě, kde jsme byli my. Nebýt jeřábů, nevím, co bychom tam dělali :-))) Teda kolem hotelu chcíp pes. Když jsme byli v Monastiru (Tunisko) a v Egyptě, tak kousek od hotelu byla ulice s otevřenými krámky a večer to tam žilo, takže bylo na co koukat. Po večerech jsem se ani nechtěla jít někam bavit, ale když už jsme šli ven, tak aby bylo na co koukat?holt jeřábi to zachránili, takže hlavně že Adámek byl spokojený. Sama jsem si ujasnila, že s malým miminkem ještě kojeným bych jela kamkoliv nebo pokud by to bylo do roka a vezli bychom s sebou svoje jídlo, tak bez problémů. Ale s dítkem, které už může jíst relativně normálně, bych už nevolila tyhle arabské státy, maximálně Evropu, kde (si myslím) nemůže z vody něco chytnout. Nevím, z čeho to Adámek chytnul, ale příště (bude-li nějaké příště s miminkem :-))), tak jedině po Evropě. On taky mohl mít slabený organismus po té předchozí viróze, takže mu stačilo mále. V těhle státech nás už neuvidí :-))))

A dalším tématem je pondělní 1,5letá prohlídka, původně spojená s očkováním, které se nekonalo kvůli průjmu. Už je to lepší, jen nevím, jestli je to stav přechodný nebo trvalý. Zoubků máme 12. Míry a váhy jsou: 85 cm a 11,6 kg!!! To mě dostalo, protože jsem si myslela, že tolik Adámek rozhodně neváží. Adámek se pořád cpal do ordinace na houpacího koně a srnečky, ale jakmile došlo na měření a vážení, byl problém. Pláč a pláč a pláč. Bohužel jsem ho od té prohlídky nemohla zachránit ani já, protože prostě musí být. Až jsem z toho měla posmrkaný triko. Dr. si ho poslechla, spočítali jsem zoubky ? 12, zkontrolovala pindíka, ten nám jde bezvadně přetahovat, zaplaťpánbůh a kouličky?měl je chudák tím pláčem vystouplý z pytlíku nahoře. Moč jsme neměli, to jsme nezvládli odchytit. Koukala, jak chodí, ptala se na stabilitu. Mluvení jsem jí řekla sama od sebe, že to není nijak valné, ale když se zeptá, jestli rozumí co se říká, tak to jsem potvrdila, že ano, protože je schopen si o vše říct. Na průjem jsme dostali HYLAK a aby mohl mléko, tak nějaké speciální (Nutrilon Low lactosa), které za chvíli vyzvednu v lékárně. Jakmile průjem pomine, máme přijít na očkování. Takže bude následovat druhá fáze ?mučení nevinných dítek?. Je mi ho moc líto, ale té injekci a návštěvě dr. se vyhne. Chudinka moje malá. Brečí už z principu, že tam jdeme.

V pátek dávali na Primě Baby Boom. Určitě to znáte. Tenhle film mám ráda a těšila jsem se na něj, nicméně?..poté, co se narodil Adámek už jsem to tak idilicky a nezaujatě neprožívala. Úplně jsem trpěla, když s malou holčičkou třeba v šatně restaurace zacházela tak, jako s neživým tvorem, jak ji držela?ach, jak jsem trpěla; pak jak ji chtěla dát k adopci?.úplně jsem to prožívala jinak, než v období ?před narozením Adámka?. Původně jsem litovala, že jsem si film nenahrála, ale teď toho nelituji. Prostě se narozením Adámka všechno změnilo a změnila jsem se i já. Díky za to Adámku, že jsi.

Trošku nostalgicky končíme, ale přejeme všem dětičkách, maminkám a maminkách těhulkám a taky nově narozením človíčkům Adámkovi od Marty a ?naší přítelkyně? :-) Missorky Vojtíškovi hoooodddnnněěě zdravíčka a ty nejlepší rodiče na celém světe. Užívejme si sluníčka, bude-li?.a vlastně narozením Vojtíška nám léto přece začíná, viď Šulánku? :-))))

Papa Veronika a Adámek

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.07.04 12:13

Huraaaaaa!!!! Novy denicek!!! To je moc dobre, zitra mam totiz dovcu a tak budu moci delat to co potrebuju a nebudu muset hnedka po probuzeni otevrit PC a cist si denicek:-)))

MEli jste se bajecne, az na ty hnusne prujmiky, co? Odpocinek nadherny, vzajemne uzivani si, co jineho by si clovek mohl prat?
Je dobre, ze jsi vse takhle krasne popsala, ja se chystam na last minute v zari a i kdyz tam byla asi hezky, na DJERBU a ani jinak do arabskych zemi tedy nepojedu, za prujmiky mi to nestoji a tak zkusime neco REckeho nebo Spanelskeho … uvidime, co bude v te dobe k mani.
Docela jsem se pobavila, jak Adamek pustil neco do bazenku a jak to tam plavalo:-)))

A miry ma Adamek uplne ukazkove, je to proste chlapik k pohledani! U nas je reakce na ordinaci MUDr. uplne stejna, jak vidi bily plast a hlavne, jakmile na ni zacne nekdo sahat, je rev … kdepak lonske snehy jsou, kdy i u ockovani temer nebrecela? Pobraly nam ty deti rozum a je to!

Mam hlad jako vlk, tak se jdu vrhnout na ten spenatek v lednici … mnaaaam!

Papa

Sulanek a VErunka

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 01.07.04 12:16

Verčo a Adámku, moc hezky jste si užili dovolenou, až na ten škaredý průjmík.
Ada má od neděle rýmečku a kašle, ale je v pohodě, spí celou noc tak žádná hrůza.
Dokonce se naučil sám smrkat a když má plný nosík hezky si řekne o fufu (smrk smrk).
Právě jsem skoukla fotečku Vojtíška od Missorky, je to nádherná mimčo.
Missorko, gratuluju a přeji do Vojtíškovi do života všechno nejlepší.
Víc napsat nestíhám.
Mějte se překrásně
papa Lola a spol.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.07.04 13:28

Ahojky holky,

zrovna dorazila zpravicka od MArty a neni uplne nejveselejsi, i kdyz zadna traga taky ne!

„Tak se domu nejede… Vylitla mu zloutenka, ale to srdicko vypada ze bude ok. Je pod svetlem a uvidime podle bilirubinu, kdy domu. Zdravi Marta“

A tak uz se tesili domu … takze prejeme, at svetlo rychle pusobi a at je pusti domu co nejdrive!

Papa

informator Sulanek a Verunka

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 01.07.04 13:39

Verčo,

skvělý deníček, skvělá dovolená (tedy až na ty trampoty s káděm) Přesně to co popisuješ mě odrazuje od takovéhle „exotické“ dovolené s dětmi. Já si po návratu z Lanzarote taky říkala že je štěstí, že jsem si to obhlídla sama bez Anežky a že tam rozhodně ne! Je to tam daleko a neustále tam příšerně fouká. Takže jak píšeš, budeme hledat něco po Evropě (ačkoli Lanzarote je vlastně taky Evropa - teprve teď mi to došlo!) Já si dokonce říkala že třeba takové Bulharsko si docela chválí a pro děti by to taky mohlo být dobré. No uvidáme, třeba nakonec vyrazíme jen k babičce na zahradu a bude!

Jo a Adáek má nachlup stejné míry jako Anežka - 85cm a u nás 11,5 kg! Jen my už naštěstí máme očkování za sebou a bylo to v pohodě. Teď jsme ale u doktorky taky pečený vařený a víceméně se stejným projevem jako Vy. Teď navíc když se jí chce kouknout do rozbolavěné tlamičky…no ani se jí nedivím že ječí!

Mějte se krásně!

Pa Blanka+Anežka

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 01.07.04 13:41

To je škoda, že ještě nemohou domů, ale zase na druhou stranu lepší později kvůli žloutence, než kvůli srdíčku. Hlavně že to je v pohodě. Žluťásek přejde a bude dobře!
 B.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.07.04 15:08

Ahojky lidickove,

tak Veronika hleda novy denicek a nemuze ho najit, to je prca co??? Vubec to nechapu … tak snad nebude hledat jeste zitra:-)))

Jen tak mimochodem, jak jsem si vcera jela pro jahody, ktere mi koupila Esterka, daly jsme si sraz na jednom hristatku i s detmi a mohly jsme trochu podrbat, no nemusim vam rikat, ze jsem se smala jeste pred usnutim, Esterka perli nejenom pisemne:-)))

TAk jdu zase makacenko, ufff!

Papa

Sulanek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 01.07.04 15:18

Tak už jsem tady, hurááááá.

Chudák Adámek, ale jak psala myslím Blanka, lepší žlutej než starosti se srdíčkem. Já to poprvé děsně prožívala, když dávali Adámka svítit, při eventuálním druhém už bych z toho snad nebyla tak vycvaklá…i když já jsem vycvaklá ze všeho :-)))

Průjmík vypadá lépe, babi hlásila, že už to jednou proběhlo a dost zahuštěné, ale Hylak ještě večer dáme.

Nevím, jestli jsem psala, že měl Adámek v noci teplotku. Byl teplonký, takže jsem mu do čajíku dala sirup Nurofen a ráno taky. Chudák je vždycky z těch dovolených úplně vyřízenej, i když tohle si z Djerby nemohl přivézt. Ale kde to chytil? Babi píše, že je veselej, jen mu teče nudle. Musíme nacvičit smrkání, aby nás ty nudle netrápily.

papa Veronika a Adámek

 
Eff
Kecalka 291 příspěvků 01.07.04 15:48

Ahojky, Šulánku, díky za zprávičky od Marty. To, že Adámkovo srdíčko je OK je vlastně dobrá zpráva!!! Určitě je nepříjemné pořád trčet v porodnici ale žloutenka určitě brzy přejde. I my jsme s Barunkou prodělaly svícení, ještě když byla na JIP. Snad i sluníčko pomůže tu žlouenku z Adámka vytáhnout.
Moc pozdravuj Martu.

Eva & Barča

 
Eff
Kecalka 291 příspěvků 01.07.04 16:08

Ahojky holky,
hurá, je tu nový deníček!! Ï když asi do něj teď moc přispívat po dobu dovolené nebudu. Nebudu mít připojení.
Holky informátorky, můžu vás poprosit, jestli mi třebas zašlete sms zprávičku co je nového? To bude hrozný 14-denní absťák bez emimina :-((((

Veroniko, dost jsem se nasmála při čtění tvého deníčku. Je super, žvlášť kapitoly o hovínku v bazénu, o Adámkovi zahradníkovi.
Těžko říct, ž čeho by ten průjmík mohl být. Podle toho co popisuješ, tak snad jen špatně umytá zelenina nebo ovoce, co podávali v hotelu.
Doufám, že se té nudle co nejdříve zbavíte :-)
My se dovybavujeme na dovolenou, sice jen na Berounku ale přípravy jsou to důkladné. Včera taťka koupil Barče i houpačku, jsem zvědavá kam jí chce na chatě pověsit. Jsou tam spíř okrasné dřeviny a ovoscné stromy. Hlavně aby na to nechtěl stloukat nějakou konstrukci :-))))
Doma se teď povečerech bavíme nákresy domku. Sice ne našeho ale Baruščina zahradního :-))) Manžel coby domácí kutil k tomu přistupuje více než zodpovědně:-))) Vyhotovil skicu a mě nutí přerýsovat to do nárysu, půdorysu a bokorysu přesně v měřítku :-)) No úplný hrad to bude, opravdu zvažuje stavbu věžičky :-))))))
Barča tam bude mít 2 pokoje, taky proto aby se tam vešel i pes a stejně stará kamarádka Klárka od sousedů. Bude tam mít i stoleček , židličky a kanapíčko! Podezřívám našeho ta´tku, že plánuje, že si tam bude chodit dávat šlofíka sám. To ale bude muset vyhazovat nohy z okýnka. Stavba bude celá ze dřeva s podlážkou, aby od země nestudilo. Jsem na to fááááákt zvědavá. Popisuju vám to, abyste viděli, jak jsme „šáhlí“ a blbnem doma po večerech. Ne z důvodu, žebychom měli málo práce, ale z důvodu, že pro naši princeznu všechno:-))))

Ahoj Eva& Barča

 
Eff
Kecalka 291 příspěvků 01.07.04 16:11

Zase samej překlep, klasika :-((
Moc to nestíhám po sobě pročítat, tak zasílám omluvu.
 Eva

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.07.04 16:17

Evi,

jeeee, ja zacinam Barunce ten domecek zavidet, ta se bude miiiiiitttttt!!!!! Doufam, ze nam to dilo pak vyfotis z kazde strany a ukazes. Tatinek je zda se sikulka nejvetsi!!!

Uzijte si bajecnou dovolenou a ty nam pisni obcas co se deje a my na oplatku budeme informovat tebe, souhlas? To vis, neco za neco:-)))

Mejte se bajo a papa

Sulanek a Verunka

PS: Preklepy neres, ja uz je vubec nevnima!:-)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 01.07.04 16:39

Teeeda Evi,

koukám, jak jste „plodní“ :-)))) To se Baruška má, jaké má príííííma rodiče. Taky bych být Tebou manžela podezřívala, že se v domečku chce zašít sám a dávat si šlofíka.

Tak jsem se dozvěděla, že GŘ má dovolenou, další náš ředitel má dovolenou, kolegyně taky…tady bude bezvládí :-))) Jen kdyby té práce nebylo tolik. Ještě, že už dnes za chvíli „padla“, takže pomastíme domů k našim miláčkům. Jsem zvědavá na noc, jak bude probíhat.

Zatím papa Veronika a Adámek

 
mischel
Povídálka 32 příspěvků 01.07.04 20:00

To ste si to Verčo, ale krásně užili, to je moc dobře.
Já když sem se ptala doktorky co s dovčou, tak nás právě varovala před Tunis, Egypt a tyhle země právě z důvodu průjmů.
Jenže my na průjmíky trpíme od narození, takže u těch miminek nikdy nevíš, kde to chytnou a z čeho to mají.
My odlítáme v srpnu na Kypr, tak mám z toho taky pěknej strach co tam bude, ale snad to přežijem v pohodě.
Jinak to je vždy hrůza zapojit se po dovče do pracovního procesu, aspoň mě to vždy dělalo problémy, jelikož sem myšlenkama ještě byla v moři :o)))
Tak se mějte všichni moc krásně a všechny nemoc ať utečou pryč.
A Blani co Anežka ještě má ty ošklivé aftíky nebo je to už lepší.
Pa Mischel a Kríny

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 01.07.04 21:34

Ahoj,

nějak nemám náladu psát, tak jen krátce.

Veroniko, deníček je moc hezký, vypadá, že jste si to náležitě užívali, ale nebýt průjmíku, mohlo to být dokonalé. Hlavně, že jsi si odpočala, s Adámkem jste se užili a bylo Vám fajn. My taky uvažujeme o dovolené, S Šulánkem sdílíme Řecko (nebo nějaký řecký ostrov, ale ještě jsme tam nebyli, tak bych raději pevninu a ráda bych viděla i nějaké památky) a s Blankou sdílíme Bulharsko. Tam mě táhne to, že si člověm může dovolit koupit vše a necítí se jako chudý příbuzný. Uvidíme, na Řecku v září mě táhne to množství ovoce, které by se tam dalo koupit. Zatím je to ovšem ve fázi úvah.

U nás není nic nového, pouze to, že po vzoru Šulánkovic Verunky jsem Kajce dnes zkusila udělat culíčky (hodně se potila) a zadařilo se. Dokonce v nich i chvilku vydržela. Neměla na nich gumičky, ale měla je sepnuté pouze takovými skřipečky a to asi tolik netáhne.

Mějte se krásně, jdu chvilku žehlit.

Jana a Karolínka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.04 21:49

Ahojky,

príma, že je tu nový deníček. Verčo, vypadá to, že jste si celkem dovču užili, až na ten průjmík a teď rýmičku. Ondra má taky rýmu a protože odsávat mu nosánek je nadlidský výkon, tak se ho snažíme nutit smrkat a dneska trochu konečně do kapesníku frknul. Ale rád to zrovna nemá. Míry z prohlídky máte ukázkové, my půjdem cca za měsíc, tipuju si 11 kg a 80 cm, holt jsme jak useknutý kecky:-). U doktora bude 100% řvát, jen co se k němu někdo v plášti přiblíží, tak spustí. Jsem z toho vždycky celá spocená, ale koukám, že je to asi běžný. Trochu se mi ulevilo, že v tom nejsme sami. Evi, domeček na zahrádce pro vaši kočičku, to zní úžasně. Ty co prodávaj v obchodech jsou nekřesťansky drahý a ještě nic moc. Zato u vás to bude ve velkým stylu, viď:-) Taťka se asi pěkně vyřádí.
Jinak my zítra odjíždíme na dovolenou na Slovensko, do Liptovského Mikuláše, jsou tam nějaké lázně či co, máme to jen stažený z netu a zkusíme to na blint. Ubytování vypadá moc pěkně. Vzali bychom si chatku se známými dohromady, ubytování pro 4 na noc sice 2500,–, ale je v tom i vstup do těch lázní a akvaparku. Nějakou masáž zad bych si teda nechala líbit. Ondráška bude mít mamča na chalupě, snad to nějak zvládnou a do Prahy se vracíme příští středu a já pak odjíždím za prdelinkou, takže budu mimo dosah emimina skoro do konce července. Teda až na vyjímky, kdy jdu k doktorce a musím být v Praze, to sem určitě juknu. Doufám, že počasí se trochu umoudří a bude svítit sluníčko. Na chalupě máme letos nový bazének a taky splachovací záchod , konečně zavedli do vesnice vodu, tak se moc těším, už kvůli Ondrušovi.
Holky, to druhý těhotenství tak letí, já už budu začínat za chvíli 15. týden a bříško roste, za měsíc už třeba ucítím první pohyby, já se tak těšííím. Pupíka už mám celýho vylezlýho, to jsem měla s O. až někdy v 7. měsíci, prostě je to úplně o něčem jiném. Taky uvažujem, že bychom zašli na 3D ultrazvuk do Podolí, ale je to pěkně mastný. Teď se tam objednávala švagrovka a stojí to 1200,–. Musíme si to ještě promyslet, je to fakt dost pěnízků. Měla bych ještě žehlit a zabalit tašky nám i Ondrovi, ale vykašlu se na to hopsnu do pelíšku. Bůhví jaká bude noc, když máme ucpanýho nosana a táta je přes noc v práci, tak jsem na to sama.

Moc všechny zdravíme, Adámkovi držíme palečky, ať se žloutenka brzo ztratí a můžou domů. Já na ten okamžik čekala, jak na smilování Bóží.

papa

Irena 14tt+4 a Ondruška „hají“

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 01.07.04 22:10

Ahoj Ireno,

hezky si užij dovolenou a pak pobyt na chalupě. To je dobře, že budete někde na vzduchu, já si to nemůžu vynachválit. Karolínku vypustím ven, ona si hraje, honí kočky, je na písku a já můžu vařit (asi každé 3 minuty kontroluju, co dělá, kdyby náhodou, jenže ona stále něco kecá, tak jí je slyšet), když potřebuje, tak přijde.

Všechny holky tvrdí, že každé těhotenství je jiné a hlavně, že bříško roste rychleji. Neboj, ono se to potom zarazí a nakonec budeš stejná.

Jana a Karolínka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.04 23:39

Ahojky!

Tak sem v rychlosti jukám ? možná už naposledy před dovolenou : - (((.

U nás doma panuje velký smutek z nepostoupení našich fotbalistů. Je mi jich líto. I když ? na druhou stranu to zajistilo náš plynulý odjezd na dovolenou. Plánujeme vyrážet z HK v neděli kolem 17 hod., kdyby naši bývali vyhráli, chtěli se kluci na hranicích koukat na fotbal ? to nevím, jak by Mojánek vydržel ve stojícím autě 2 hodiny spát : - (. Docela jsem z toho měla hrůzu ? už jsem se viděla, jak tam s ním v deset večer korzuju někde po parkovišti (ať žije pesimismus). Ale nakonec se to vyřešilo samo : - (.

Komentáře jsem nečetla, takže na nic nereaguji ? omlouvám se.
Jen si to vše stáhnu a pokud bude chvilka času, tak to přelousknu. Ale jak se tím prokousám po dovolený, to netuším : - )))!

Mějte se moc krásně a buďte všichni zdraví!

Ivča a Mojánek

P.S.: Pokud se podaří spojení, nahlásíme se pak z ?Hrvatska? Šulánkovi nebo Veronice, abyste měli přehled, jak se máme (doufám, že se tam aspoň trochu prohřejem : - ) !

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 01.07.04 23:43

Ahoj Iru!

Píšu taky jen krátce,zrovna mám dožehleno,ještě musím poklidit a pověsit další várku prádla,je to děs,pořád jen prádlo a prádlo.....

Nejedete náhodou do Bešeňové?My byli 2× v Lipt.Mikuláši na dovče,přímo u Liptovské Mary,je tam moc krásně.Jen nám jednou nepřálo počasí,celý týden bylo příšerně,takže jsem byli i v sauně(v čer­venci!!!!) a jednou v termálu,a to přímo v Bešeňové.Je to tam moc hezké,jen na tu zimu byla velká zima i převlíkárně,le­dové kachlíky,brrr­.Podotýkám,že vzduch měl 12 C,voda báječných 38 C.A plavčíci byli oblečení jak na severním pólu:o ))))).

Hezky si dovču užijte,pohlaď pupíka a dej vědět SMS,jak se máte.
Iru,mímo opravdu plánujeme počít kdesi v Dalmácii.Otázkou je,jestli zrovna bude příhodná konstelace.Ani nevím,jsetli zrovna nebudu menstruovat,ale jak to mám spočítat,když si MS může přijít,kdy chce?????

Jdu provést debordelizaci a pak se zakousnu do čtení.Takhle to vypadá,když matka místo úklidu odpoledne 3 hodiny chrupčí s dítětem:o )))))).

Ahojky Hanka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 01.07.04 23:45

Ivi,užijte si dovolenou,pozdravuj za mě moře a vyřiď,že pokud nenastanou nějaké katastrofické scénáře,brzy za ním přijedu!!!!!

Držíme palce,ať dobře dojedete,pojedete nakonec sólo,nebo všichni s sebou?

Zprávičku určitě pošli,bude nám tu bez Mojánkova povídání smutno:o ))))))))).

Hanka

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 02.07.04 09:55

Ahoj holky,
denicek jsem zatim jen spesne preletla, nicmene je jasne, ze az na ty prujmiky si Adamek a Veronika uzili krasnou dovolenou :))) A miry mate ukazkove :))) Jen tak dal!!! A taky mam radost ze Adamek uz pomalu rozvazuje - jen pockej, za chvili bude ukecanej, ze budes rada, ze na chvili zmlkne :)))

Jen chci poprat Irence a Ivce krasnou dovolenou, stastnou cestu - Ivco, budu na vas myslet, jak zvladate tu cestu a doufam, ze se urcite ozvete z cile :)))

Sulanku, ty si taky uzivej svou mini dovolenou a rodinny sraz - to bude urcite moc bezva :))

Marti, to je skoda, ze vas jeste nepusti domu, ale je super, ze Adamkovo srdicko je OK :)))

Tak zatim pa - jeste se tady behem dne zjevim :))
Ahoj,
Kristyna (dnes mimoradne v praci) a Luka (vcera jeste prujmovy :((

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.07.04 10:17

Ahoj kočky,

Iren, to není možný, jak to tak letíííí. Už 15 týden??? No koukám jak puk. Letí to letí.

Koukám, že většina pojede na dovču. Tak si ji hezky užijte, Iren i Ivčo a hlavně žádné nemoci a problémy.

Teď jsem přijela od své holčičandy a cesta Prahou, to je očistec!!! Ale potkali jsme se se Šulánkem na Nuselském mostě. To bylo překvapení. Já jsem jela původně přes Podolí, ale to bylo tak ucpaný, že jsem vyjela na „Nuselák“ a ten byl kupovidu průjezdný. A koho to nevidím…zelená fabie a Šulánek. Jely holky vyřidit asi ten rodičák, Verunka si chrupkala…bodejť by ne, když vstávala opět v 5…to jsem práskla dopředu :-))
Adámek spal trochu lépe, ale ta rýma ho trápí pořád. Iren, taky ho nechci trápit odsávačkou, protože to je utrpení jak pro mě, tak i pro něj a smrkání mu nejde.

Dneska budou kluci spolu, takže uklidím a pojedu na chatu, konečně natřít pískoviště. Všechno na to už mám koupeno, tak budu jen natírat a natírat. Je to OBR pískoviště.
A v pondělí a úterý jsme už zase spolu, tak musím vymyslet nějaký program.

Zatím páček Veronika a Adámek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.07.04 10:46

Mě vůbec nedocvaklo, že má Šulánek taky dovolenou…to jsem trubka jazzová a já se v duchu divila, že jede na úřady i s Verunkou.

papa V a A

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 02.07.04 11:20

Ahoj holky!

Tak jsme byli dneska opět u paní doktorky. Před tím dlouhým volnem chtěla vidět, jak to vypadá, případně na:,–(it ATB. Naštěstí už je Any bez teplot a tím pádem i bez antibiotik. Sice se jí ještě několik aftů vyklubalo, ale celkově už to vypadá o něco málo lépe. Každopádně na dnešek až na 4 pofňukávání v noci celkem spala, takže i ráno byla docela v pohodě. Pusinku už i na paní doktorku ochotně otevírá. Snad nějak vytušila, že jí chceme pomoci a že to není žádné záměrné trápení. Paní doktorka tam má rybičky, tak na ně koukala a ani moc nebrečela. Prý je to nejhorší tak týden, spíš 10 dnů a protože nás to trápí od neděle, pomalu se to snad bude obracet k lepšímu. Prostě viry jsou?.. hnusný potvory?..jinak bych byla sprostá!

Veroniko, rýma je tedy nepříjemná, ale zkoušejte to s tím smrkáním! U Matějčka jsem ale četla, že je to stejný jako s nočníkem. Prostě v době kdy je organismus zralý k používání nočníku je zralý i k pořádnému smrkání. No nevím? Any smrká snad od roku úplně vzorově, ale s nočníkem na Šulánkovic Verunku prostě nemáme. Manžel dokonce říká, že jeho o 14 let mladší bratr neuměl smrkat ještě ve škole a pochybuje že to pořádně umí dneska a to je mu 18!!! On si prostě ten nos spíš tak šmrdlá, ale ?z hloubky? nosu to vyfrknout neumí J))))))))) No a s nočníke je to u nás tak, že Any sice kadí jen na nočník, ale čůrá vesele do plen a jen když ji tam náhodou po:,–(ím a náhodou má co, vyčurá se na nočník. O nějakém říkání ?čí? nemůže být ani řeč!

Evi, tedy domeček to bude něco! Taky mám cukání vyburcovat dědu, aby nám na zahradě nějaký postavil, ale když si vzpomenu jak dlouho mu trvalo pískoviště?.možná by si v domečku dávala Any rande s klukama J)))))))))) My to zatím řešíme tím, že na zahradě vždycky postavíme ?ša? neboli stan. To je taky docela dobrý. Jen neustále vyžaduje, abychom tam s ní byli??

Holky co cestujete na dovču ?. přeji pohodovou cestu a užijte si volna, teplíčka a všeho co k správné dovolené patří. I když s dětmi je ta dovolená (ostatně jako vše, že?) jen slabý odvárek toho co před nimi??.

Mějte se krásně!

Blanka+Anežka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.07.04 12:20

Ahoj Blanko,

to je dobře, že už je Any lépe. Adámek si momentálně na nosánek nechce nechat sáhnout, takže jakékoliv pokusy o smrkání jsou zatím marné.l

Taky mám v sobě problém, jak se dorozumívat s Adámkem ohledně čůrání. Večer jsem ho po:,–(ila na nočník a ukazoval na WC mísu, že chce tam, protože já když jdu na WC, tak to komentuju, aby věděl kde jsem a co dělám :-))) Ale vždycky říkám, že jdu čůrat nebo ee. Když se ho ptám, jestli dělal ee, tak mi někdy kývne, někdy ne a má to přitom v plence. Smraďoška moje malá. Slovu čůrat rozumí, ale když moc nemluvím, tak nevím, jestli mu to mám usnadnit právě takovým „čí“ nebo jestli mám pořád říkat „čůrání“.....to je debata :-))))…že by si to mohl spojit a bylo by z toho „čů“ :-))) Na Djerbě mi pořád strkal pod nohy toaletní papír…asi odkoukal, že ho používám, tak mi pod nohama zašmrdlal a hodil ho na zem. Byl u toho kouzelný :-)))

Jé, musím mastit pro sprvené botky. papa Veronika a Adámek

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 02.07.04 13:19

Ahoj holky!
Teda Veroniko, dovolenou jste si užili až na průjmíky pěkně. Moc hezky se to čte. Nás moře letos asi mine.

Než na to zapomenu, tak přejeme všem cestovatelům šťastnou cestu a hezkou dovolenou.

Blanko, to je dobře, že už jsou ty hnusné afty trochu na ústupu a hlavně, že jste bez teploty a bez antibiotik.

Malému Adámkovi přejeme rychlé odžloutnutí a odchod z porodnice.

My se hlásíme mezi marody. Kája měl po očkování opět reakci - hned ve středu večer byl teploučký a celý omrzelý. Včera šel Tomáš na kontrolu a ukončení neschopnosti, protože měl v neděli odlítat do Holandska. Doktor ho pro jistotu poslal na RTG plic a doktorka tam řekla, že tam něco je, neschopenku mu odmítla ukončit a pro výsledky ať si zavolá odpoledne. To čekání bylo peklo. Pak tam radši jel, ale ještě to neměla hotový, nevím, co na tom vymýšlela, tak se vrátil a za hodinu tam volal. Na jeho přímý dotaz zda je to rakovina mu sice řekli, že to je ani nenapadlo, ale přesně to nevědí a má jít na CT. Dneska ho tam mají objednat. Fakt je u nás prima nálada. Včera odpo jsem vyrazila s klukama do lesa na houby a podařilo se nám zamotat se do té příšerné pražské zácpy. Našla jsem dokonce i místo, kam jezdíváme, hub docela dost, ale komplet červavé. Taky spousta borůvek, kterými jsem děti vydatně krmila. Akorát to tam nějak divně páchlo. Rozhodla jsem se, že dnes vezmeme nádoby a jedeme tam na borůvky. Kája si v krosničce pořád pokládal hlavičku. Cestou domů jsem v autě zjistila, že si ten smrad vezeme sebou a paní u McDonalda, kam jsem jela pro nouzovou večeři, musela asi padnout. Doma jsem zjistila, že Kájovi se v místě vpichu očkování udělal obří rudý flek a boule jak půlka míčku na ping pong. MUDr. mě varovala, že se tak projevuje alergická reakce na tetanus, a to máme ty drahé „šetrné“ vakcíny. Chudák Kája. Při uspávání už bylo jasný, že má i rýmu, což se potvrdilo v noci - řev a řev a řev. Já smutná po prohře ve fotbale, jsem k němu tedy zalehla neumytá a pak se trochu zklidnil a spal docela dobře. Ovšem od rána na mě visí, kňučí, nudle lítají na všechny strany a má i teplotu. Teď tedy usnul, tak můžu psát, ale ještě musím vyběhnout se psem ven. Smrkání podle mě teda není pro děti nic snadnýho. Já sama nemám jasno v tom, jak mám takhle malý dítě naučit vyfukovat nosem. To prostě vysvětlit neumím a názorné ukázky jsou k ničemu. Jak vidí kapesník, tak s pláčem zdrhá. Ale když mu nudle vykoukne z nosu tak mi to hlásí a hledá kapesník. Ovšem když se přiblížím k nosu, tak řve. S nočníkem to ani nezkouším, protože z toho má panickou hrůzu. Jen ho vytáhnu, tak spustí srdceryvnej pláč a utíká. Takže vesele čůráme i kakáme do plínek a ještě to vše zapíráme. Jo ten smrad z lesa Tomáš identifikoval jako močůvku, no to jsem děti hezky nakrmila - borůvky s močůvkou - no snad to nebylo úplně všude, třeba to bylo jen na přilehlé louce. Ovšem pes musel večer do vany, to jsem si zase pěkně zaposilovala - padesátikilová mokrá zmítající se činka :)

Opět mám pěknou pifku na otce, který tady v neděli zase Tomášovi předváděl svoje moudra (má kliku dědek, že jsem u toho nebyla, to by šel spát do hotelu). Chudák Tomáš se dozvěděl, že se o děti vůbec nestaráme, děti nic neumí, nevedeme je ke sportu, nezodpovědně je nevezmeme ani k moři, málo jim spoříme atd. bla bla bla. Včera jsem už řekla matce, že jsem byla docela rozhodnutá jí vyhovět a dát jí Honzíka na pár dní, protože si ho chtěla užít. Ovšem po takových kecech, si to ještě hodně rozmyslím. Nevzpomínám si, že by mě můj otec - sportovní maniak - nějak vedl ke sportu, k moři jsme taky nejezdili a nenaspořili mi ani kačku a „do světa“ mě vypustili s holým zadkem. Doufám, že zůstane u svého oblíbeného zvyku, totiž že volá tak jednou za rok, kdyby zavolal třeba dnes, tak se s ním na 1000% pohádám. Bože on je tak chytrý!
No nic, jdu radši venčit psa.

Mějte se všichni pěkně a hlavně odhánějte všechny nemoci.
Ahoj Esterka

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 02.07.04 13:58

Jejda Esterko,
tak vy uz jste taky nemocny :(( Ach jo - snad to Kajovi brzy prejde a bude zase v pohode. Reakce na ockovani zni desne :((

Luky taky rve kdyz vidi kapesnik, potazmo odsavacku…takze kdyz ma rymu, tak ho proste preperu, nebo chodi s nudli.

Drzim palce s Tomasem, at vse dobre dopadne. Snad jo - bude vedet vysledky hned? Dej prosim vedet.

Mocuvkove boruvky a mokra cinka me ovsem opet rozesmali :)) Nemas to holka jednoduchy :))

Tveho otce nechapu - to je fakt jeste horsi nez ten muj - ten se aspon nestara vubec. Ale kdyz uz, tak si neodpusti nejaky rejpani. Fakt doufam, ze jednou budu mit s Lukou (a pripadne dalsimy detmi) lepsi vztah :))

Pa pa a nemoci od vas pryc,
Kristyna

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 02.07.04 14:01

Ahoj Veru,
cestovani pres Prahu je opravdu otresny - vubec nevim jak v lete budu jezdit do prace - uzavreli mi totiz obe pripadne trasy :(( Dneska jsem si to sinula k Vytoni asi pul hodiny :(( Nastesti ale aspon bylo nabrezi volny - tam ani noha.

A potkavacka s Sulankem na moste je dobra :))) Stihly jste si pres okynko pokecat? :)))

Drzim palce s pocasim, at se vydari natirani :)))
Ahojky,
Kristyna

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.07.04 14:28

Já si taky právě myslela, že Výtoň hezky objedu a ono houby. Musela jsem to otočit a přes Vyšehrad na Nuselák. Tam to bylo kupodivu v poho. Cestou zpátky jsem to riskla znovu směr Výtoň a bylo to úplně v poho (směr z města), jen se to muselo objíždět uličkama.

Jasně, se Šulánkem jsem si volaly, byla překvapená, když jsem jí říkala, jsem jsem s autem před ní :-)))))

Zatím pa V a A

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.07.04 14:34

Ahoj Esterko,

u Tebe se holt pořád něco děje.

Tfuj tfuj, ať to s Tomášem dobře dopadne. Ty doktoři jsou tajemný jak hrad v Karpatech. Držíme pěstičky.

Teda, chudák Kája. Taková reakce…no jsem zvědavá na nás. Máme taky šetrnou vakcínu a ještě před dovolenou naší dr. bych ho chtěla nechat očkovat, ať to máme za sebou.

Tvůj otec je kapitola sama pro sebe. Hlavně, že je chytrolín :-))

Asi nám to tady o víkendu bude „stávkovat“ :-)) Šulánek pryč, Ivča a Iren na dovče, myslím, že i Eva s Baruškou se chystají. Já budu natírat, tak nevím, jestli se za klukama vypravím.....na jednu stranu se chci aspoň trochu vyspat, na druhou mě to tam láká…tak mám dilema, jak to vyřešit. Pískoviště se musí natřít alespoň 3 x s přestávkou vždy 24 hodin…tak nevím nevím. Když se tam dostanu, určo se ozvu, to je přece POVINNOST :-)))

papa zatím V a A

papa V a A

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.07.04 14:39

Supeeeeeeeerrrrrrrrrr,

teď mi přišlo info, že máme o 1 týden dovolené navííííícccccc. To se to bude dovolenkovat. Celkem teda máme 4 týdnůůůů. No se to naši hoši pochlapili :-)))

Já už jsem to teda věděla dopředu, ale bylo to tajemství děsně tajný. Teď to vyšlo oficiálně, tak mám i oficiálně radost :-))) prdlá jsem na to dost.

papa V a A

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 02.07.04 15:02

Jeeeee, tak to gratulujeme :))) To si te Adamek bude uzivat dosyta :)))
Pa,
 k…

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.07.04 15:10

No a ještě navíc jsem to pomotala, protože máme 5 !!! týdnů, základní výměra jsou 4 a nám týden přidali…já zkopu i „nezkopatelný“ :-)))

Uvažuju právě, že bych se s Adámkem vydala někam po Čechách. V předposlední Marianne byly nějaké tipy na dovolené s dětmi do penzionů, které jsou dětem „otevřené“. Jeden v Krkonoších a jeden na Šumavě se mi moooccc líbil, že bych vzala i sporťák, abychom mohli cestovat lesem a Adámek by nebyl vyklepaný z golfek.

Tak zatím papa V a A

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 02.07.04 15:30

Teeeda Veroniko, vy se ale mate :)) I kdyz musim rict, ze jestli si takhle ty tydny budes jeste chvili pridavat, tak tady pomalu zezelenam zavisti :)))

Kde jsi sebrala tolik dovoleny? Mas jeste lonskou? :))

Tipy v Marianne mne taky nalakaly a taky bych hned nekam vyrazila. Jenze my vsechnu dovolenou vyplacame na navstevy babicek a dedecka, takze nevim, jestli se nam to jeste vejde do rozpisu :(( Treba snad jen na nejaky delsi vikend.

Ahooooj :))
k…

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.07.04 15:32

Máš pravdu, měla jsem ještě loňskou. Sama se musím podívat, kolik nové teda teď mám. Už jsem něco čerpala z nové.

papa V a A

PS: koukám, že to tady zachraňujeme :-)

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 02.07.04 15:59

My tedy máme taky 5 týdnů, ale na to být s Any mi i tohle připadá málo…:-))))))) Na to kolik času v práci „zabiju“.....­........
Každopádně je to pžíjemná zpráva a důvod k oslavě!!!!

Jo a Anežka je „ulítlá“ na vše co lítá a tak jsem jí ze srandy řekla, že když takhle smrkne… názorná ukázka…vylítne holub! Tak ona smrká jak divá a pak kouká na ty ptáky :-))))))))))

Blanka

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 02.07.04 16:17

Blani, umiram tu smichy jak koukate na ty ptaky :)))) Luky sice taky obdivuje vse co lita (i to co peri nema :))) ale zatim se na tyhle „ptaky“ nachytat nenechal…
Az to bude relevantni, tak to ale budu muset vyzkouset…jenom abych potom u kazdeho kapesniku nemusela delat „pip pip“ :)))

Mas recht - pet tydnu s brouckama je pro pracujici maminky malo :(( Ale porad lepsi nez napr. v Americe, kde maj treba jen dva!!! tydny.

Tak pa a pozdravujeme Any a doufame, ze jsou afty na dobre ceste nekam hoooodne daleko :)
Kristyna a Luka

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 02.07.04 16:33

Jo jo vypadá to že to pomalilililinku ustupuje. Po O prý spala v kuse 2 hodiny. To je dobrá zpráva, protože jinak se budila tak po 20 minutách. Prý i snědla něco oběda a dokonce i trochu jogurtu! Takže hurááááá nejhorší je snad za námi.
Zato teď myslíme na Káju, jak se pere s tou „šetrnou“ vakcínou.Chudinky malej!!! Mě skoro přijde, že všechyn tychle nemoci a trampoty jsou náročnější teď než když ti naši broučci byli ještě miminka. To prostě jen řvali, což byl vlastně jediný jejich projev (v případě Anežky 100%). Jenže teď, když ve dvě hodiny v noci celá zpocená volá „mamíííí“ a „Anýýýý“ a „néééé“ a navíc tááááák nešťastně..... To je fakt těžký!!!! Any dokonce volala i jednu holčičku z písku…„Eíííííí“ = Elí = Eliška. To už jsem měla strach jestli neblouzní z horečky…

Blanka

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 02.07.04 16:56

Ahoj holky,

Zase koukam, kolik mame marodu, chudackove, at se zase rychle uzdravi. Nejhorsi jsou fakt ty afty, co ma Anezka, Docela nechapu, ze neexistuje zadna ucinna mast ci vodicka do pusy? Celych 10 dni mi prijde jak sileny tyrani…

Smrkat taky neumime a zatim to nepotrebujeme, Luky mel naposledy rymu loni v zari v Cechach . Doufam, ze ji zase letost nechytne, odsavacku samozrejme taky nesnasel. Jak bych se taky vztekala, kdyby mi nekdo cpal hadicku do nosu :(.

Tak Luky prave zase vytahl slupku od melouna z odpadaku a chysta se dojet ten cervenej zbytek. Je strasnej, musime pred nim melouna schovavat a ani nevyslovovat, jinak ho proste musi mit. Pres den mu ho dam, ale na vecer, kdyz madostat flasku s mlikem, to neriskuju :) jdu mu tu slupku sebrat.....

Irenko a Ivco, taky preju pohodovou dovolenou, i kdyz uz jste asi na cestach :)
Ivco, to jako, ze Mojanek vyslovi „Hrvatsko“ ? To je fakt uzasnej mluvka. A neboj, ja na Lukyho taky porad mluvim a komentuju vsechno, co delam (vcetne toho odpocitavani odmerek u mlika), ale je mi to houby platne, zatim nemluvi…Tak tim to nebude :)

Irenko, ja sice uz bricho mam vetsi, nezapnu nejake kalhoty, ale zatim vypadam spis jak slusne prezrana nez tehotna :) Doufam, ze se to za par tydnu zlepsi, tuhle fazi zrovna nemusim.

Veroniko, denicek si ti moc povedl, je super dlouhy. Taky jsem se pobavila u plovouciho bobana a jeste vice u toho rozmetaneho do vody :) Docela zavidim, ze muzete nechavat deti takhle behat nahate. Tady to fakt nehrozi. I malinkate deti, ktere sotva chodi, nebo se jen batoli maji pliny u more. O bazenu ani nemluvim, tam by me bez specialni pliny do vody vubec nepustili. Jedna znama mi rikala, ze chodila s 15M klukem na kurz plavani, ale i pres tu koupaci plinu kousek hovinka ulitl do vody. No to byl pry mazec, vsichni museli urychlene opustit vodu, zavolal se hygienik a cely bazen se musel kompletne vycistit! Ani jsem se neptala, na ci naklady to slo… No jo, Amici jsou obcas ujety, hlavne, ze „hambate“ casopisy jsou vsude, ale deti (o zenskych ani nemluvim) musi mit plavky, holcicky i vrsek.

Tak Luky dozvykal meloun, jdu nandat dalsi…

Esterko, uvidis, ze to dobre dopadne s Tomasem.. Odpoved, „to nas nenapadlo“ se mi nechce ani verit, ale myslim, ze kdyby to bylo vazne, tak je to napadne.
My na boruvky chodime do supermarketu :) Sice asi nejsou tak vonave, ale zato jsou obri a vyborne :) Nase lednice vypada spis jako kramek s ovocem. Diky tomu, ze Luky skoro nic jinyho neji, tak mam doma denne aspon 6 druhu, aby to mel pestrejsi…(ten meloun byl k snidani)

Ja byla vcera na veceri, bylo to fajn, ale stejne jsem se pristihla, ze kazdou chvili myslim, co se deje doma, i kdyz jsem byla pryc od Lukyho jen 2hodiny. Jsem prdla a budu s tim muset neco delat…

Verco, gratuluju k 5 tydnum dovci, tady mame 3 a jsme jeste hodne radi :) Aspon se s Adamkem trochu uzijete. At jde natirani od ruky…A kluky bez pekne zkontrolovat, co kdyby vyvadeli nejake lumparny

Evi, ten zahradni domecek pro Barcu zni fakt skvele, mas moc sikovnyho manzela. Ja bych tomu memu radsi nedala sktlouct ani budku pro ptaky :) No, on je sikovny zase jinde, abych mu nekrivdila.

Luky mi nosi plysaky, chce si hrat…

Petrus a Lukasek

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 02.07.04 17:23

Ahoj holky,
je tu dneska nejak klid - dovolenkovani je v plnem proudu, co? :))) Hlavne si to vsechny mooooc uzijte a vratte se plne energie a sily :)))

U nas vladne cely tyden dost chaos - jeste stale se mi nepodarilo nejakym uspokojujicim zpusobem debordelizovat byt…tak treba kus zvladnu zitra (aspon ten gauc :) a potom zase kousek. I kdyz tohle uklizeni na kousky dost nesnasim - nikdy totiz nemam ten prijemny pocit ze uz tedy mam uklizeno :))

Luky jeste nic moc neji - nechce, nebo spis chce, ale jen ty veci, ktere mu nechci davat ja. Vcera jsem se ale nechala ukecat a dala mu kousnout trosicku jahodoveho kolace (ale jen bez jahod) a hned mel zase prujem. Takze ma zase utrum - dostava ryzi, dusenou zeleninu, pomalu suchy nudle, strouhany jabko a banan a toast, atd. Pro jistotu jsem vcera zasla k doktorce, mel chudak porad takovy tvrdy brisko a v noci se hodne budi - evidentne ho boli…doktorka jen rekla, ze to jeste par dni potrva, potvrdila dietu, rekla ze muze mliko, ale jen z polovicni davky, at neni plnotucne, a tak. Byla jsem rada, ze jsem tam zasla - budu mit na dlouhy vikend klid :))

Ve stredu po ceste z prace jsem se stavovala na skolni oslave narozenin meho dedecka - v sobotu jsme byli na oslave rodinne (a asi jsme tam chytli tu virozu). Bylo to moc fajn, deda byl cely spokojeny a nadseny a holky predstavte si - vcera dopoledne ho odvezli do nemocnice - mel malou mrtvici. Tak jsme z toho vsichni trosku presli, ale snad by to melo byt v pohode - jen se doufa, ze nedostane jeste nejakou dalsi, vetsi. Pristi tyden ho pujdeme navstivit do nemocnice.

Dneska rano mi priletel bracha z Ameriky - to bude sranda - mit tady pubertaka. Jsem z toho vzdycky dost na nervy - uz ted se hrozim co mne za par let ceka :))) A protoze Braja z toho neni uplne nadseny a stejne ma praci, tak jsem pro nas tri (Luka, bracha, ja) vypracovala program na pristi ctyri dny a z ktereho jsem Braju jednoduse vynechala. Zitra jedem na vylet za babickou na chatu - stejne ji tam musim dovezt ty flasky a kafe co nakoupila sousedum a ja je potom velmi „inteligentne“ zapomela doma. V nedeli se jdeme placnout k tete na zahradu - pry ma byt hezky, tak mozna i otestujeme bazen :))) A na pondeli jsem naplanovala vylet do Karlovych Varu na festival - bracha jeste nikde na nicem takove nebyl, tak by se mu to mohlo libit, a ja tam urcite potkam spoustu znamych - prijde mi, ze je tam vzdy pul Prahy :))) V utery potom budem jiste zaslouzene odpocivat a ve stredu jede bracha na tabor.

Tak jen doufam, ze Luky uz bude v pohode, aby si tenhle nabity program jaksepatri uzil :)) I kdyz ty Vary asi pro nej moc zabava nebude. Ale jsou tam fontany a tak, tak vlastne mozna jooo :)))

Jenom vam jeste musim rict, ze Luky ma v poslednich dnech jedno oblibene slovo, ktere opakuje porad dokola a to je „piška. Ja nevim co to znamena, napada mne zkomoleny "pejsek“ ale Braja se mi tuhle ptal, jestli to opakuje po nem…Braja totiz, verny svemu jizanskemu puvodu, dost nadava jen tak, a jedno z casto uzivanych slov je „pička“ - preklad se neodvazuji zverejnovat, ale snad je to dost jasny :)) Tak ted nevime, jestli uz se nam Luka nepotatil :)))

Jinak smutek z fotbalistu je veliky - je mi jich hrozne lito - moc jsem jim to prala. Nastesti jsem ale ve svem vzteku nedosla tak daleko, jako Braja, ktery s oblibou plive na televizi - naposledy ve stredu, kdyz Portugalci simulovali :)))

No nic - jdu tvorit hodnoty - musim je napracovat za to promarodene utery. Preji vsem krasny dlooooouhyyy vikend a doufam, ze tady nebude uplne mrtvo :)))
Ahoj a nemoce pryc,
Kristyna a Luka

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 02.07.04 17:29

No jo…jsou to maly kocourci - jsou strasne statecny kdyz to vsechno vydrzej. Ale ty breky jsou hrozny :(((
Hlavne ze uz je to lepsi - spanek v kuse je dulezitej.
Na Kaju taky myslime - snad to bude uz lepsi.
Vcera mi rikala sestrenice, ze chce aby jeji dcera (presne o rok starsi nez Luka) mela nestovice co nejdriv - pry je to lepsi - ze to ty deti lepe snasej, pry se tolik neskrabou a tak…tak ja nevim. Mne prijde, ze kdyz uz jsou vetsi, ze jim to jde lip vysvetlit.
Balim to a padim domu - ceka na mne Luka a jahodovy knedliky - nevim na co se tesim vic :))) Kecam, jasne ze na Lukyho :)))))
Tak pa a krasnej vikend,
 k…

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.07.04 23:26

Ahojky kocky,

rano jsem dostala veselou zpravicku od Marty, tak ji musim jeste prepsat nez zitra rano odjedeme:

„Zloutenka dost klesla! Do 2-3h bude u mne, na noc jeste pod svetlo a zitra to vypada dost nadejne na propusteni! Marta“

To je moc dobra zpravicka, ze? Uz je na case a Honzikovi se urcite taky styska!!!

K Fantagiro napisu jeste vzkazik od Missorky a Vojtiska, tak tam muzete nahlednout.

Papa

Sulanek informator

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.07.04 23:35

Ahojky kocky a kotatka,

hlasim se jenom strucne, jsem uplne grogy, vstavala jsem v pet, dopo jsem behala po uradech (nejen ta socialka Veroniko, bylo toho vice, ha-ha) a po navratu domu makam jako sroubek … ovsem musim nahlasit, ze vse ve skrini krasne ulozeno do kominku (na jak dlouho? ha-ha!), bananovky zlikvidovany, loznice vzorne uklizena vcetne prevleceneho lozniho pradla a Verunka ulozena a vzorne spinkajici (zatim…). Taky mame konecne na zdech najake obrazky. Krome tohoto je vsude jinde neskutecny binec … a musi byt zlikvidovany pred nasim odjezdem … no na to jsem zvedava:-) Pokud vsak budeme opet vstavat v 5h, nebude to zaden problem:-)))

Vsem dovolenkarum preju nadhernou dovcu, odpocinek a vzajemne rodinne uziti si!

Vsem marodum zase brzke uzdraveni, zacina leto (mozna…) a tak neni cas na lezeni v posteli. Jsem rada ze Any uz se lepsi stav s aftiky osklivymi, Adamek i Luka jsou snad bez prujmiku. A reakce na setrnou vakcinu u Kaji mne opet mooooc prekvapuje, co se deje??? Chudacek maly!
Taky vsem nudlujicim detickam preju, at se nauci rychle smrkat a vsechny nudliky rozprasi pryc!

Mejte se vsichni bajecne a uzivejte si prodlouzeny vikend na plne pecky!!!

Papa a dobra nocka

Sulanek a hajajici Verunka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.04 09:10

Závislost je holt závislost : - )))). Ještě jsem sem musela nakouknout. Byt vypadá jak po řádění zlodějů ? chci začít balit už dnes, aby zítřek byl trochu klidnější.

Mějte se tady všichni moc krásně, myslete na nás, abychom zvládli cestu bez pláče a za 14 dní AHOOOOJ!!!

Ivča a malý cestovatel Mojánek (chudák nic netušící?)

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.07.04 22:01

Ahoj!

Vidím,že dnes je tu pusto,prázdno.Taky bych tu nebyla,nebýt toho naprosto příšernýho,děs­nýho,šílenýho počasí.
Tento víkend totiž probíhá další třicetinová oslava,tentokrát slaví manža a jeden z našich přátel.Oslava se koná nedaleko od Lanškrouna na chatě toho kamaráda.Jeli jsem tam v poledne,bylo krásně,Klárka si hrála na písku s dětmi a zkoumala terén.Po obědě ji Mates dal do kočárku a jel ještě s jedním taťkou a spícím chlapečkem na spací procházku.Já si zatím relaxovala,krájela zeleninu,opíkala buřty…Všechno bylo fajn,Klára sice spala jen půl hodiny,ale jinak vše naprosto v poho.Jen do té doby,kdy se spustil déšť.Lilo a lilo,vůbec nepřestávalo.Děti byly v chajdě protivné a při mé představě,jak bude vypadat noc,jsem se rozhodla pro variantu rychlého přesunu domů.Takže teď si tam všichni chlastaj,cpou se pečeným kuřátkem a já sedím u PC.Kupodivu mě to ani tolik nemrzí,užily jsme si s Klárkou hezký mazlící večer,já si s ní zalezla do postele a četla si.
Teď jen nakukuju a žjišťuju,co je nového…Snad jen to,že Missorka s Vojtíškem jsou už doma!!!!!!!

Doufám,že všechny dětičky se už vykřesaly ze všech těch průjmů,aft,horeček a jsou zdravé.

Jdu zas zalehnout do pelechu.
Ahoj Hanka a Klárka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 04.07.04 12:56

Ahoj holky,
vůbec nestíhám sem chodit, ale koukám, že nejsem sama. Jen Hanka to tu zachraňuje.

Dnešní noc byla obzvlášť šílená, teď se pokusím podívat se Kájovi do krku, začínám si myslete, že má angínu. Vzhledem k dalším volným volným dnům s ním asi dneska půjdu na pohotovost. Rýma nám zežloutla a kašel je příšerný, takový ten dusivý.

Tomáš přivezl na oběd Janičku, takže mi ani nekyne šance, že bych se teď mohla jít s Kájou dospat.

Včera v podvečer jsme bleskově vletěli do Ikei. Pokud si někdo pamatujete, jaký měli dětský nábytek (plastové dvojkřesílko, křesílko čmelák, lavička jakoby „mravenec“), tak to vše mají teď za 199 Kč. No být to na mě, tak vezmu všechno, ale Tomáš tím byl znechucenej, tak jsem si vydupala aspoň tu lavičku a dám jí na chalupu. Bohužel Tomáš nesouhlasil s mým nápadem, že vezmu vše a dám to klidně za ty prachy na chalupu na půdu dětem na hraní (nikam jinam by se to stejně nevešlo). Ségra chtěla ty lavičky rovnou dvě, takže jsme odjížděli pěkně naložení.
Jdu uspat své marody.
Ahoj Esterka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.04 13:15

Ahoj holky,
jak se máte a co děláte během prodlouženého víkendu? U nás v Brně je pěkně, čekala jsem, že bude počasí mnohem horší. Nic extra ale neděláme, manžel dělá na baráku a já trochu uklízím, po večerech/nocích pracuju a během dne se věnuju Marcelkovi, snažíme se chodit hodně ven, zrovna dnes odpol. když nebude pršet, půjdeme někam na delší „výlet“.
Opožděná gratulace všem maminkám, co porodily, všem maminkám a miminkům, co měla nějaké svátky a narozeniny, ztratila jsem přehled.
Hlavně se všichni marodové uzdravte! Nevěřím vlastním očím, co tady čtu, jak jsou dětičky nemocné, ach jo.
Marcelek prodělal jen šestou nemoc, asi před 2 týdny, s lehkým průběhem, jinak jsme v pohodě, žádná rýma, nic, vlastně rýmu ani kašel M. ještě nikdy neměl, jen trošku k té šesté nemoci, protože k tomu měl i zánět spojivek, tak mu u toho teklo z nosu. Smrkat ale umí už asi od roka, naučil se napodobovat někdy po vánocích tatínka, který smrká v podstatě celej rok, frká tak nasucho do svého kapesníku a tváří se hrozně důležitě, no aspoň že to umí, až bude mít opravdovou rýmu, bude se to hodit. Když Marcelek pláče, třeba v noci když se vzbudí (krásně spaní celou noc zatím vydržeo, akorát po půlnoci se budí a pláče tak max. 5 min), tak vezme sám do ruky kapesník, udělá smrk smrk, utře nos, slzičky, šmudlá se chvíli, otočí se a spinká dál, je u toho sladkej.
Mluvení nic moc, sice si o všechno „řekne“, „domluví“ se s námi a všemu rozumí, ale nějak jsme s mluvením zamrzli, jsem zvědavá, kdy se rozkecá. Kromě základních slov máma, táta, bába, ham, mňam, haf, tik tak, bác, ťap ťap a jetě možná něco málo, jsou to jen nesrozumitelné slátaniny. Nějaké extra dovednosti mě nenapadají, anebo mi připadá zbytečné o nich psát.
Nějak mi unikly zprávy od Moniky s Lukáškem, jak psala o těch trablích s uzlinama, jak se to vyvíjí? Už je to ok? Byli jste u jiného doktora?
Obdivuju taky všechny, co zvládáte dovolenkové cestování s dětmi, my si do zahraničí zatím netroufáme, budou nám stačit Krkonoše, mám obavy hlavně z těch klimatických přechodů, z veder, změn co se týče spánku, jídla atd… jsem zastáncem tuzemských dovolených do cca 3-4 let věku a k moři pojedeme až za nějaký rok, aspoň z toho bude Marcelek lepší zážitky, které si možná bude už pamatovat (?).
Co je za očkování na 18 měsíční prohlídce? Nám MUDr. nic neříkala. Šulánku, ohledně rodičovského příspěvku - nevím, jestli mi v červnu došel, nemám „papírový“ výpis (chodí mi jinam na adresu trvalého pobytu) a internetové bank. ještě nemám já lenoch zprovozněné, a podle zůstatku na účtu to nepoznám.
Mějte se všichni krásně, buďte zdraví a udělejte si něco dobrýho k jídlu. Mně se zrovna chladí v ledničce jahodový dort (zastudena tvarohový), budu ho muset sníst asi celý sama, manžel na sladký moc není.
AHOJ JOHANKA A MARCEL 17 M

Ještě mrknu na fotky do galerky a přečtu pořádně minulý a tento deníček, abych mohla na důležité věci reagovat, informací je tady spousta:)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.04 13:20

Jéžišmarja Esterko, Janička v bytě a k tomu nemocný děti - to je hrozná kombinace, je mi tě líto. Pevné nervy! Čau Johanka

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.04 13:27

Kristýno, Lukyho nové slovo je super. U nás „taťka“ zase naučil Marcelka „prdel“, naštěstí to neumí vyslovit, tak víme akorát my dva, co říká (je to něco jel PUA-DEL s přízvukem na druhé slabice).
Měj se fajn, ať je Luka brzy v pohodě.
Johanka

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 04.07.04 15:43

Ahooooj všichni!
Tak se konečně hlásím z našeho baby hnízda-nestíhám samozřejmě nic přečíst, ale doufám, že mám poporodní omluvenku!
Jsem tááák nadšená, že jsem doma, sice je to teda honička, každý oko mi šilhá jiným směrem-po obou dětech koukám najednou, ale snad si zvyknem a brzo se zajedem. Kluci („velkej a největší“) šli právě na Ladronku na hřiště, tak jsme tu s „malým“ sami a on spíííí, jinak bych se asi neodvážila na počítač ani pomyslet.
Vypadá to, že Honzíkovi se brácha líbí-zatím. Řiká mu Áma a dává mu pusinky, hladí ho a podává mu dudlíka…vypdaj kluci k sežrání a zřejmě jsou si podobný, protože Honzík po narození vypadal stejně, jen byl světlej.
Pustili nás opravdu včera a žloutenka sice klesla, ale doktoři měli strach, aby zase ještě nezežloutnul když jsou 4 dny volna…no ukecala jsem je, že jsme domluvený v úterý k pediatrovi na Homolku-jinak si nás tam snad nechali a nemusim psát, jaká je to depka, když už propouštěj ty co rodily dávno po mě. No máme ho u okna ale po noci byl ráno zas jak pomeranč, teď je to opět lepší.
No vyprávění o porodu si teda budu muset v klidu dát dohromady dokud to mám všechno čerstvý. Ale musim uznat, že rodit bez epiduralu je opravdu veeeelkej rozdíl, než rodit s nim. Jinak se přiznávam, že jsem se musela trochu krotit s posíláním sms (teda dokud jsem to ještě zvládala), protože jsem si řikala, že nemůžu rodit úplně on-line!
Tak a to je všechno, jen bych chtěla všem moc poděkovat za přání a podporu a těšim se, že si brzo počtu co je nového!
Mějte se krásně, užijte si ty volný dny (já ani nezaregistrovala, že nějaký jsou…) a nemocným přeju brzké uzdravení.!
Marta a Honzík a Adam (to jsme ale veeeelká rodina, z mýho okolí teď daleko největší!)

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 04.07.04 16:14

Cau Johanko a ostatni,

to jsme radi, ze jsi se ozvala a ze se mate dobre. Taky je fajn, ze je Marcelek relativne zdravy, Luky je taky abnormalne zdravy dite. Krome 6. nemoci v asi 6 mesicich a rymy v Cechach, nic. Zato se desim, jak na tom bude, az bude starsi. Nekdy je pry lepsi, kdyz jsou deti nemocne spis male, protoze to lip snasi, no uvidime.
A nahodou toho Marcelek nakeca dost, my neumime ani polovinu :)
Jak jste na tom s nocnikem? Uz jsi ho vytahla ze skrine? My jeste ne, Luky neumi rict e-e a ani nijak na kakani, curani nereaguje, tak jeste cekam.

My mame taky zrovna 3 dny volna, i kdyz je to jinej svatek, ale vysel stejne. Jsme doma a jezdime na vylety, do ZOO a do parku, aby si Luky uzil. Ja ho nerada taham po obchodech, takze tam jezdime, az kdyz se toho nahromadi vice a vezmeme to rychle a najednou. Hadry na sebe skoro vubec nekupuju, ted to stejne nema cenu, kdyz zacinam pekne tloustnout, zatim 1,5kg :).

Jinak se nic nedeje, normalka vikend, jen delsi. rano se ted s Adamem stridame, kdo stava v 5.45h. Na tom se nic nezmenilo, takze to je u nas standard. Zkousela jsem dat Lukyho spat driv i pozdejc, ale on se stejne budi temer presne v 5.45, nechapu a nejake ukecavani, aby jeste spal vubec nehrozi.

Jani, chtela jsem se zeptat, jak jste na tom s tim stehovanim do Anglie? Ja jen, ze bych tu nebyla jedinej „cizinec“ :)

Mejte se fajn, a uzivejte zbytek volna s detickama.

Esterko, preju, at to s Kajou neni nic vazneho, chudak, snad mu nena:,–(i zase antibiotika? A co Tomas, mate uz vysledky z CT?

Petrus, Lukasek a Pidalka 10tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »