Adámek a Veronika - dovolená v Netolicích, střídačka Veru a

Rodičovství
  • euka2
  • 26.08.04

Ahojky kočky a dětičky, usedám k PC a sepisuji zážitky z dovolené v Netolicích. Odjezd byl značně hektický, protože Adámek byl už kolem 12 hoďky hodně unavený a Tom byl pořád na nákupech a ještě neměl nic sbaleno. My jsme vyjeli k jeho mámě dříve, aby si chrupnul v autíčku a Tom za náma dorazil.

Vlastně jsme měli ještě mezistanici u mě doma, abych Tomově ségře půjčil Baby sence pro mimi narozené každou chvílí. Adámek spal tak hoďku a vzbudil se když jsem vypnula motor u babičky. No myslela jsem, že se rychle najíme a Adámek bude spát a tak hned vyjedeme, jenže nástup jsme měli až mezi 15 ? 17 hoďkou, tak jsme to zvládli v klidu. Jenže Adámek už potom celou cestu neusnul a nechtěl být v sedačce. Teda byl v ní, 2 x jsem ho musela přikurtovávat, protože se ručičkama vyvlíknul a byl připoután je nožičkama za pás, což jsem se bála. Nakonec vysílením usnul těsně před příjezdem do Netolic. I já jsem z toho byla nervózní, jednak jsem neznala cestu a jela jsem první, pak jsme si pořád museli něco vykládat a já ukazovala a podávala cokoliv na zabavení?..no prostě síla.

Nicméně přežili jsme to a chatička byla moc příjemná (měla 2 místnosti ? jednu malou ložničku, kde jsme měli věci a přebalovali a druhý byl obývák s kuchyní a krbem), schovaná v háječku u rybníka. Toho jsem se teda bála, aby tam Adámek nežuchnul, ale naštěstí takové touhy neměl. Zato Aimy byla ve vodě pořád. Pravej labrador. Lítala z vody a do vody a když tam hupsla navečer, musela venku i uschnout, ale na noc jsme si vzali milostivě :-) dovnitř.
Trošku jsme jim to tam přestavěli a upravili si spaní, takže jsme měli ooobbbrrrr postel. Adámek nám spal vlastně nad hlavami v rohu stěny, takže nemohl nikam spadnout. Malou procházkou jsme byli u kempu, kam jsme si ráno chodili pro čerstvé rohlíky?.holky, to vám byla mňamka, čerstvý rohlík s máslem? a úplně mi to stačilo. Normálně sním tak jeden a teď jsem si dávala i 2!!! No taky se to projevilo na kilech, protože po příjezdu jsem měla 1,5 kila navrch. Ale jedla i proto, že mi z hladu bývalo špatně, tak jsem byla omluvena těhu stavem :-) Jedli jsme většinou venku na kryté terásce a Adámek se toho nakonec i dožadoval, uvnitř jsme jedli výjimečně, když byla venku kosa, což bylo v pátek, sobotu a i neděli. Jinak celý týden bylo hezké počasí. Tom většinou spal, tak jsme po ránu s Adámkem a Aimy vypadli ven ? vyvenčit ji a pro ty rohlíky. Nicméně i jejich chlebík byl vynikající.

Moc jsme nevýletovali, byli jsme jen na Hluboké n. Vltavou v ZOO a na zámku Kratochvíle. Chtěli jsme i do Č.Krumlova, ale buď bylo příšerné horko, což bych neustála, nebo zase lilo a to nemělo význam. Kluci byli v Č.Krumlově sami. Na Hluboké bylo fajn, ZOO je malá, ale zase mají více středoevropská zvířata. U medvědů to pěkně smrdělo, tak jsem se držela v dálce. Kluci si chodili a vždy vyhlížela lavičku, abych si sedla. Na Hluboké je i príma koupaliště, kam jsme se taky chtěli vypravit, ale když už jsme se k tomu dokopali, lilo, takže zase nic. Dalším výletem byl zámek Kratochvíle, kde je expozice filmů, večerníčků a tvorby pro děti. To jsem si myslela, že aspoň Adámka trochu zaujme. No trochu ho to zaujalo, ale spíš se chtěl koukat z oken, takže jsme to jen prolítli a šli do cukrárny. Na Kratochvíli jsem mu chtěla koupit nějakou dětskou knížku, ale to ho absolutně nebralo. V zahradě bylo tolik zajímavého a hlavně pršelo, tak co by necoural venku. Při prohlídce kaple všichni seděli, jen my korzovali. Ale doma jsme taky věčně neseděli, kdepak. Velkým hitem, tak jako u Mojánka, byl kombajn a traktor na louce ? poli za rybníkem?rybníků tam bylo moc a moc. Jakmile Adámek uslyšel zvuk kombajnu nebo traktoru, hybaj mamko ruku a jdeme. Takže na těchto atrakcích jsme byli takřka denně a bylo to spojené s procházkou?než obejdete takový rybník, no jéje :-)))) Jednou se nám stalo, že sotva jsem došli ke kombajnu, odjel nám na druhou stranu, tak odtáhnout Adámka domů byl problém, ale zvládnul to. Takže jako na Djerbě byli jeřábi, tak tady byl kombajn a traktor?.snad ten kluk nebude zemědělec :-((((((((( Adámkovi jsme s sebou vezli nafukovací bazének, ve kterém se při vedrech ráchal. Zkusili jsme jednou i rybník, no já do něho nevlezla, ale Adámek tam byl s Tomem jenom po nožičky a zadeček a na zadečku mu něco vykvetlo, takže tam víc nevstoupil. V rybníku byla spousta ryb, které i vyskakovaly nad hladinu a chytali hmyz. Tom jako správný pytlák koupil vlasec a háčky a jeden večer šel pytlačit?.a BINGO, chytil kapra. Večer ho tam mordoval a druhý den byl k jídlu. Já to teda nejím, ale Adámek něco snědl.
Jednou večer jsme šli další procházkou kolem dalšího rybníka a vraceli jsme se po silnici. Já vám měla takový strach, aby do nás někdo nevlítnul, že jsme šli rychle jak to jen šlo. My s Adámkem měli tmavé oblečení, jen Tom s Aimy před námi ?svítili?. Tom měl modrou bundu se žlutými pruhy, tak aspoň nějaké zvýraznění. Ani nevíte jak jsem byla ráda, že jsme odbočili na cestu směr naše chatička.
Jeden den jsme dělali ohýnek a pekli buřty. Nejdříve jsme shrabali malé větvičky a suchou trávu a dávali ji na ohniště?.z téhle činnosti se stal HIT TÝDNE, takže pak stačilo aby si Adámek vzal hrabičky a lopatičku, mě za ruku a šli jsme. Já hrabala a dávala na lopatičku a on nosil na ohniště. Byl u toho zlatej. No pak jsme zapálili a pekli. První letošní buřty a ten chlebík k tomu, no eňo ňůňo :-)))) Musím říct, že i Adámek dostal k večeři a jak mu chutnalo. Buřtík jsem mu napichovala vidličkou na chleba, aby to nebylo tak mastné ?. Jééé, hned bych si dala. V chatičce jsme měli i krb, takže jsme si i zatopili. Řekla jsem Adámkovi, pojď, uděláme si ohýnek a hned se hnal ven. Jaké bylo překvapení, že jsme si topili u postýlek. Je to velký pomocník. Sbíral větvičky, já kradla dřevo u sousedů, teda oni už odjeli a noví nepřijeli, a to jejich dřevo bylo suché na rozdíl o našeho :-))) No a protože písek byl široko daleko v nedohlednu (byl v kempu, ale ztvrdlej na beton), tak si Adámek hrál s popelem. Ale ani se neušpinil. Hlavně jsme ho kopu vynesli a Adámek samozřejmě pomáhal s odnášením. Nicméně i něco zbylo a šup s tím do pusy?.šmudla malá. Hned jsem letěla pro vodu a ukazovala, co má udělat, napít se a vyplivnout, takže to s úspěchem spolknul. Ale tělíčko to strávilo, tak jsme OK :-)))

Koupání probíhalo v umyvadle. Sprchový kout tam byl ale bez vaničky, tak jsem ho popadla, napustila umyvadlo a bylo. Fotila jsem, tak budou i fotečky. Mytí bylo šup sem, šup tam, Adámek na to nejdřív koukal, ale pak si zvyknul. Koupal se tak ob den. Ovšem problém máme s čištěním zoubků. Vůbec si je nechce čistit a násilí nepomáhá. Samozřejmě. Takže trpělivě ukazujeme, jak si mamka, taťka čistí a jsem spokojená, když si v pusince sem tam pošmrdlá a je to. Hlavně chci tuhle činnost dodržet, aby si zvyknul, že je to prostě denní rituál. Když bylo hezky, trénovali jsme čůrání k plotu a hlášení. Jenže on ví, že čůrá, teče mu to po noze, protože lítal nahatej jen v tričku, ale je mu to šuma fuk. Mlčí jak ryba. Když ho po:,–(íme na nočník, tak se vyčůrá, pak to jdeme spláchnout, ale za chvíli to tam pustí znova. Takže k tomu ještě nedozrál. Jen jednou se mu podařilo pustit bobana do nočníku. To bylo slávy. Šklebil se u toho, že to smrdí, no bodejť by ne :-)))))

Adámek se velmi slušně naučil pít ze skleničky, aniž by se polil, a to i když tam měl víc nalito. Bryndák nedáváme už hodddně dlouho. Oblíbené pití je brčkem, z pítek tipu Bájo a samozřejmě z lahvičky. Tu chci pořád odbourat, ale jde to jen být důsledná. Lahvičku má právě na usínání v poledne a večer. Jinak ji nemusí mít.
To mi připomnělo, že jednou v noci dělal Tom mléko (teda spíš k ránu) a jak byl rozespalý, nalil tam Adámkovi na schlazení vody, která byla v termosce, Mattonku :-))) Bylo to jen asi 60 ml, tak jsme to nechali být. Tomovi málem lahvička explodovala v ruce, ale nedošlo mu to, až když to Adámek pil, tak mu to docvaklo. No stalo se stalo, Adámek to ustál a ani prdečky nebyly.

Adámek byl maximálně nadšený z jednoho miminka v kočárku. Stáli jsme před obchodem a mimi bylo samo venku?.nezodpovědná matka, to bych neudělala, tak jsme houpali, dávali dudlíka a Adámek byl v sedmém nebi. Sama jsem byla moc ráda, že se takhle projevil, že Tečka bude mít toho správného opatrovníka a bráchu. Snad mu to vydrží.

Musím napsat, že nastal posun v mluvení. Není to nic světoborného, ale aspoň NĚCO!!!! Jídlu říkáme MŇAMI, MŇAMI, umíme i HELMU!!!! (tu jsme viděli v jedné pohádce a Adámek to bez problému vyslovil ? spíš je to ELMA, ale i to se cení). Tom hlásil, že si říká ADAM a kládě říká KLÁDA, protože i Aimy neustále tahá, spíš teda klacky, ale kláda je lepší. A POZOR, pes u nás dělá A A A, což předtím u nás pes nic nedělal!!! A ovečka, kterou jsme viděli dělá E, E místo bee, ale taky úspěch.

Omezila jsem nošení Adámka. Pořád ke mně vztahoval ruce tak mu říkám, že jedině táta. Pak už si zvyknul a ručičky natahoval k tatínkovi. Já jsem ho nesla maximálně na zádech. To mi tak náročné nepřišlo.

Další oblíbenou činností bylo plivání. Vůbec nevím, kde k tomu přišel, ale udělá slinu a pustí si ji po bradě. Říkám mu, že se to nedělá, ale má z toho leda srandu. Ovšem nejlepší byl poobídkový spánek, který jsem pravidelně dodržovala. OOOO, to byla slast. A dále jsme se naučili obouvat si botičky!!! Teda ne úplně, ale Adámkovi roztáhnu botičku a sám do ní vklouzne. Moc se mu to zalíbilo, takže jeden večer jsme nedělali nic jiného než obouvali a zouvali. Bez zábava :-)))

Týden rychle uplynul a já se v neděli balila. Chtěla jsem si ještě po o zdřímnout, ale hlava byla načasovaná na jízdu, takže jsem nezabrala. Řekla jsem Tomovi, ať je na Adámka hodný a neřve na něj?to nedělá, ale co kdyby náhodou a jela jsem. Stejně už víte, že se mi stýská, ale v sobotu chlapíci dorazí. Včera večer Adámek zase plakal, když mě slyšel, tak už si ho radši nebudu k telefonu brát. Srdíčko mi ?krvácí?. Ale už se jen 2 x vyspinkáme a jsme spolu. HURAAAAAAAAAAAAAA. I když je z něho člověk utahaný, je to prostě zlatíčko milované.

Dnes, tj. čtvrtek jsem byla v poradně. Bohužel fotečku Tečky nemám, protože vedlejší dr. tam nebyl, ještě rekonstruuje, tak snad příště. Podle prohlídky vše probíhá OK, až na můj pocit, že jsem tlusťoška. Přibrala jsem celkem UŽ !! 3 kila, ale já fakt víc jím, tak se nemám čemu divit. Jakmile mám trochu hlad, je mi špatně. A ovoce a zelenina mě nebere, takže si dávám chlebíky?.no to bude hubnutí. V den deníčku, tj. v pátek budu 10+1, tak snad už mě ty těhu stavy pomalu opustí. Musím přiznat, že bříško roste a v šatkách svatebkách bude určo vidět, ale to mi nevadí. Prostě to tak je a basta. Kousek od svatebního salonu je těhu prodejna a objevila jsem tam super šatečky, je to vlastně dlouhá košile, ale docela šikézní, jak říká kolegyně. Jen stojí kolem 4 tisíc. To je docela pálka. Oblečení ve FORMESu stojí taky tak, ale je nádherné. To nevím, jak to ustojím. Je to oblečení opravdu nádherné. Dnes jsem byla i objednávat dort zdobený živýma kytičkama ? takovýma, jakou budu mít já kytku, celou výzdobu včetně kytky jsem taky objednala, příští čtvrtek mi budou zkoušet vlasy a vizážistka se na mě vyřádí. Taky jsem objednávala koláčky?holky, to je peněz za tu svatbu, to je síla. Už se to blíží. Ještě si musím koupit spodní prádlo a je to snad celé. Ještě budeme řešit, jestli budu mít něco ve vlasech, závoj teda rozhodně ne, ale spíš nějaké kytičky jako bude svatební kytka a taky výzdobu na stůl. Sranda je, že restauraci ještě nemáme zamluvenou. Whow. Snad teď o víkendu.

No tak jsem Vám snad vše vylíčila, srazík jste si naplánovaly skvěle, že bych se stavila???? :-)))))) Hmmm, to by mi asi neprošlo. Tak zatím papa

Veronika, Adámek a Tečka 10+1

Hodnotilo 9 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  26.08.04 18:32

Ho hóó, že by byl první šmírák nakukovatel?? Veroniko, super deníček, jsem ráda, že se Vám s tečkou daří. Já už to mám čerstvě za sebou ( svatbu) a peněz je to fakt fůra, to mi povídej. Ale zas je to (možná :--)) ) jen jednou za život.
Ahoj
Claudie

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 27.08.04 04:15

Ahoj Veroniko a ostatni,

Tak jsem si rikala, jestli tu za vecer neribyde nejaky komentar a ono houbelajs!
Veroniko, denicek moc pekny, je videt, ze jste meli fakt skvelou pohodickovou dovolenou.
Pripravy na svatbu v plnem proudu, dokonce uz i boticky mas, no vsak ono se to kvapem blizi, vid. Penez to stoji furu, ja vim, ale ty vzpominky za to stoji, ja ten majlant, co jsme do toho investovali, taky nelituju. Clovek vyhodi prachy za vetsi blbosti.

Jinak Ti plne schvaluji, ze uz netahas Adamka. No ja Lukyho taham stale, co mam delat, kdyz jsem s nim pres den sama, ze. Ale taky se to snazim omezovat, nastesti on to zas tak moc nevyzaduje.
Ted totiz resim pro me desny problem-vylezla mi super krecova zila, kudrnata a vedle to praska taky. Nejenze to boli, hlavne po ranu, ale hlavne se desim, ze to jde tak rychle. Takze prave shanim stahovaci puncochu. Moje mama byla na dvou operacich, mame to holt v rodine. navic to pry hodne souvisi s hormonalnimi zmenami, no skvely. Nejvic me vsak pobavila rada doktora-odpocivat pres den s nohama nahore. Hahaha, to si fakt muzu dovolit :)))

Jsem rada, ze se ozvala Blanka a Eva a taky PetraK. Oslavencum preju vse nej k narozkam.

Cau vsem
Petrus a Luky a Pidala

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 27.08.04 09:12

Ahojky kočky,

mám fotečku Tečky!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!! Musím ale počkat, až bude Tom v práci a naskenuje ji. Tady to ještě tajím, tak snad až v pondělí ji šupnu do galerky.
A jak jsem se k ní dostala? Nic dramatického, nebojte.

Jak víte, sháněla jsem svého porodníka z Podolí. A dnes se mi ho podařilo dohnat. Domluvila jsem se s ním, že k němu budu chodit hned a ne až od 34 týdne. Budu mít veškerou možnou péči, 17.9. jdu na nějaké speciální UTZ, který se dělá v prvním trimestru za účelem zjištění nemocí miminka - Downův syndrom a ještě něco… asi vývojové vady. To jsem moc ráda, že mi takový UTZ udělá. Zároveň mi od 16 do 20 týdne udělají genetiku a amniocentézu. Mám na dr. i telefon, takže kdyby cokoliv, můžu volat. Teď má teda 3 týdny dovču, ale pak se mu ozvu, že mě má na triku :-)) Tečka má 3,36 cm srdíčko bije o 106 :-))) Na UZT je vidět hlavička, tělíčko ručičky i nožičky. Kompletní Tečka k pohledání :-)
Tak to je čerstvé info o Tečce.

Včera jsme byli s mámou a ségrou a Jaromírkem nakupovat jim oblečení na svatbu. Ségra se brzo odpojila, protože lilo. Jely jsme do C & A, ale nic jsme nevybraly. Chtěla nějaký tmavý kostýmek, ale nic nebylo. Já si zato koupila spodní prádélko. Eňo ňůňo i s podvazkem. Ale když jsem se viděla v tom světle…no děs běs na entou. Celulitida až bůhví kam, bříško taky slušný…no stejně se s tím zatím nedá nic dělat.

Claudie, u mě je to už druhý pokus, takže i více pokusů je povoleno :-)))

Tak zatím papa VAT

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.08.04 09:37

Ahojky Veroniko a i ostatni kocky,

tak denicek uz vysel vcera vecer a ja si klidne chrapu misto abych cetla???:-))) Pravda usnuti s Niky nebylo v planu, ale kdyz uz se stalo, tak co? Zase jsem krasne vyhajana, skoro jako na Morave u nasich, tam to byla slast!

Veroniko, nadherne jste si uzili dovcu, chaticka na samote u lesa, no to je parada! Skoro se mi chtelo napsat, ze si Adamka uzil nadherne i Tom, ale pak mi doslo, ze si ho sice uzil, ale ted si ho uziva kazdy den, jelikoz spolu bydlite, jsem to ale trubka:-))) A to tve hajani po o … taky nadhera, urcite jsi krasne vyrelaxovana, jeste odstranit bleee stavy a je to dokonalost sama!
Zaliba ve strojich u kluku je skvela, holt jde videt, k cemu tihnout:-))) A opekani burtiku … mnaaam, taky bych si dala!

Taky na svatbu temer vse nachystano a zarizeno, jsi fakt dobra … ja bych vse delala jako vzdy na posledni chvili. A ze to stoji majlant? Je to vas den a ten majlant bude utraceny prave na vas, tak co! Vzpominky budou urcite moc pekne a zdobit bude Adamek a Tecka!

Pekne se nam ochladilo, co? Normalne jsem se navlikla do dlouhych kalhot, halenky a jeste saka … a okno v praci jsem musela zavrit, nebo jsem tady mrzla … brrrrr, ja chci jeste leeeeeto!!!

Dneska tady mam sefika, takze se budu vice tvarit, ze neco delam.

Mejte se bajo a papa

Sulanek a Niky

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.08.04 09:46

Huraaaaa, uvidime TECKU!!!!!! Ty brdo a to mame cekat az do pondelka, uaaaauaaaaaa!!!!:-))) A to ti udelal UTZ ten porodnik z Podoli? No to je super bomba! Teda, 3.36cm, to je hlina, to uz neni Tecka ale jahudka!

Gragulace k pradylku, urcite v nem vypadas nadherne svudne. A nezapomen ze na svatbe musis mit neco modhreho a pujceneho a darovneho …a docela casto se bere modry podvazek… tot co jsi pamatuji ze svatby svagrove…

Papa

Sulda a Niky

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 27.08.04 10:26

No já už to s tou svatbou tím darovaným, modrým a půjčeným moc nehrotím. Kytka bude lehce do modra a ostatní nevím, kde bych sebrala :-))) Prý by tam mělo být i něco starého? Říkala kolegyně. Ale já jsem tak nějak v klidu. Jo a ještě samodržící punčochy musím sehnat

Ten můj porodník je bezva, jsem ráda, že už jsem ho dohnala. UTZ byl neplánovaný, o to větší radost jsem z něho měla. Sice mi zase o patro výš vysáli trochu krve, ale to se nedá nic dělat.

papa, jdu taky machen :-))

VAT

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 27.08.04 15:22

Ahojky!

Huráá,nový deníček!Kdepak se to všechny toulají,většinou je tu v pátek plno čerstvých komentářů a dnes nic moc…

Veru,krásný deníček,úplně jsem si představovala tu Vaši bájo dovolenou,cha­tička,buřtíky,…Mňam,ta­ky bych si jeden dala.My měli mít v Krkonoších taky opékačku,bohužel začalo pršet a buřty byly jen z trouby:o ((((.Nic moc.
Je dobře,že Adámka moc nenosíš.I když,jak psala Petruš,ono se to někdy nedá.Kdybys s ním byla celý den sama,asi by nebylo zbytí,viď Petruš?
Je to stejně zajímavé,většinou je druhé a každé další těhotenství úplně jiné,než poprvé.Člověk se asi tak nehlídá…Mně všichni kolem tvrdili,nevěš prádlo,netahej nákupy,nejezdi na kole,žádný sex poslední 2 měsíce…I když jsem tyhle rady moc nebrala,tak s malým dítětem už to nejde vůbec(snad krom toho sexu,chichi).
Na fotky malé velké Tečky se moc těším: o )))).Príma,že je vše OK a porodník klapnul.
A nové spodní prádlo,whow,to bude Tom zírat,jakou má krásnou ženušku.. Šulánek má pravdu,na svatbě má mít nevěsta něco nového,něco starého,něco půjčeného a něco modrého.Tak já neměla nic modrého a snad to neva:o )))))).
Podvazkové punčochy jsou fajn hlavně v létě.Já podvazky neměla,Mates by se asi utloukl k smíchu,připadá mu to neerotické,stačily mu punčošky „samodržky“,i těm se smál…Ale jinak snad byl s „pannou“ nevěstou spokojen: o ))))))))).

U nás už je vše OK,viróza odešla řádit jinam(KatkoN,já ji neposlala k Vám,to néééé),Klárka to ustála bez problémů a našim už je taky dobře.
Já si teda užívám,manža se víc stará o Klárku,já sice vařím,což mi ani neva,vždyť jsem si 14 dní od stání u plotny odpočinula.
Teď vyrazili ven,kolem páté čekáme návštěvu s malým Štěpkou,už se na ně těším.
Včera u nás nečekaně zakotvila spoluležící kámoška z porodnice s rodinkou.Jeli do Lanškrouna kupovat koberec,tak brnkla.Neviděla jsem je rok,Karolínka pořádně vyrostla,má takových 90 cm!!!!Byla skoro o hlavu větší než Klára.A jak hezky mluvila,je to šikulka.
Něco jsme nafotili,tak přihodím do galerky.No jo,já bych tam taky měla naloudovat nějaké fotky z dovči,achjo,nějak nestíhám.A to mě čeká hoooora žehlení,na kterou jsem se původně chystala už v úterý.

Ještě mě tak napadlo,Šulán­ku,myslím,že Tys psala,že máš stolek z IKEA,který má pod sebou ještě jeden odkládací stoleček.Snad rozumíš,co tím myslím.Máme v obýváku málo místa a docela o něm přemýšlím.Jsi s ním spokojená?

Jani,víčko od hrnku máme a klidně dáme.Posílat poštou to asi nemá smysl.Jestli vydržíš,snad(?) pojedem během září nakupovat botky do Leťáku a domluvíme se,ju?Anebo,že byste přijely s Kajkou?Tátu nebudete mít doma,tak se aspoň zabavíte na jedno dopol nebo odpol.Co Ty na to?

Ještě se omlouvám za velmi opožděné gratulace k svátku Petrám,k naro­zeninám Petruš(že nás tu letošních třicítek je),KatceN,Evě a PetřeK.Holky,vše nej,nej,nej,hodně krásných chvilek s Vašimi zlatíčky!!!!

Jdu něco poklidit,než se vrátí tajfun „Klára“.
Pa HaK

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 27.08.04 15:26

To jsem ještě já.
Koukala jsem do statistiky deníčků s nejvíce komentáři a ze 30 jich má naše parta celých 11!!!!!!!!!A pak že to tu nežije!!!!
Jdu makat
 Hanka

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 27.08.04 15:31

Ahoj kočky a koťata!

Tak mám dneska zase malinkou chvilinku a hupky dupky konečně zase na emimčo!
Včera jsem se jen tak mrkla a z těch novinek byla celá vedle ještě večer a v noci se mi dokonce zdalo Verčo o tobě s bříškem!
To je fakt jak z pěknýho slaďáku ? červená knihovna hadr! JE to prostě bomba! Já tady budu za chvilku snad jediná netěhulka! Ale nevadí, však já taky dozraju?J)))))))))) Ale bude mi to asi pár let trvat.
Jak už jsem psala, užili jsme si skvělou dovču na venkově. Anežka když jsme přijeli do Prahy říkala ?pejsek néni, čičí néni, kájík (rozuměj králík) néni? a mě jí bylo tak líto! Tady všude kolem jen beton. Tam jsme chodili na koníky, kravičky, krmili králíky, koťátka. Když bylo vedro, byli jsme pořád naloženi v bazénku. Máme sice docela malej, ale na pokyn našeho diktátora Anežky, jsme tam nalezli všichni tři. Voda tudíž byla po okraj?.J)))))))) Taky chození ?naostro? mělo svůj efekt.Anežka pěkně sedala na bobeček a pěkně se vždycky vyčůrala. Tak jsme začali trénovat i se svlékáním kalhot a až na pár nehod v pohodě. No a hlavně jsme opravdu celé dny byli na vzduchu. Doma Anežka v podstatě jen spala.
Taky jsme hodně jezdili na kolech a tak aspoň něco málo dělali pro návrat bývalé fyzičky. Anežce se na kole moc líbí ? tedy pokud to není moc dlouho. Vydrží tak půl hodinky, max hodinku a pak už jí to samozřejmě neba. Tak jsme taky zastavili, koukali na kombajny a traktory, kradli ?jézédákům? kukuřici,?.. Jo ta slaďoučká maličká kukuřice Anežce moc chutnala!
Verčo, taky Any ochutnala buřtíky. Myslím že my už dávno v tomhle věku baštili řízky, tak jednou za rok to ti naši šmoulíci taky zvládnou. Jo a taky už pije Any ze skleničky. Oblíbenější je ale brčko. Máme dokonce takovou speciální flašku, kde je místo dudlíku brčko. Myslím že Petrus se na to kdysi ptala, jestli to tu taky je.
Taky jsme si užívali toho, že nám babička vařila. Bylo to moooooc příjemný!
Z nejpovedenějších Anežčiných slovíček ?.: ?Pepík náš néni? ? to když nám ulítla andulka, ?Kůta hají maso hami hami? ? to když naši zabíjeli krůty a Martin jí vysvětloval, že včera to byla ještě krůta a dneska už to je maso a že ho sníme.
Na kole často a s oblibou používané ?JEBEM? místo ?JEDEM?.
Taky pozná když křičí straka a volá ?staka, staka!!!!? Prostě je to už skvělý parťák.
Jen začínám pozorovat, že se přiostřuje ve vzdoru. Jak píší chytré knihy, mělo by období vzdoru přicházet kolem druhého roku, ale řekla bych že u nás už to pěkně řádí. Včera si třeba před obchodem pěkně řekla ?čí?, vyčurala se, ale pak že si kalhotky a kalhoty prostě nenatáhne a ne a ne a ne. No byla z toho pěkná scéna.
Taky je moc oblíbené ?sama? ? a to u veškerých činností. To ale nejspíš moc dobře znáte!
Zas sem nakukuje šéf, jako že něco potřebuje?.L(((((((
Tak já letím a až zas bude chvilka, mrknu sem!!!

Zatím pa Blanka a Anežka

 
Anonymní  27.08.04 21:11

Ahojky!

Tak konečně jsem se dostala k tomu, abych si pročetla komentáře.
JANI, to mě mrzí, že na dovolené to nebylo úplně dokonalé, ale když jsem si to dočetla do konce, tak nakonec asi byla spokojenost, ne? Jen jsi mě překvapila informací, že Řekové dávají do všeho dost olivového oleje a je to na nich vidět ? jsou tlustí! Já všude čtu, jak je olivový olej zdravý a tak u nás doma téměř vytlačil klasický rostlinný. Smažím na něm, restuji na něm zeleninu do polévky, dávám ho do salátů? Jestli z nás budou taky otesánci, tak potěš : - ))))!
Kámoška byla předloni taky na dovče od EXIM TOURS ? myslím že v Egyptě, přijela dost rozčilená (že jí slíbili vyšší kvalitu služeb než jak tomu pak bylo ve skutečnosti), psala stížnost a vrátili ji asi 1 500 Kč. Ale ono je to asi o štěstí. Já jsem byla (ještě za svobodna) několikrát na dovolené s Fischerem a rozplývala jsem se blahem, někdo se vrátil nespokojený. ŠULÁNKU, nám ani pískoviště a dětský bazének u moře nescházely ? jak už jsem psala, Mojánek si vydržel na pláži hrát s kyblíčkama a lopatičkou, přelejval si vodu, házel si do toho kamínky a byl zlatej. Když jsem chtěla mít klid, že ho mám na očích, vyhloubili jsme mu na kraji pláže ?bazének? a bylo to.

MONČO, v havárkách na kole v tom nejsi sama : - (. Už je to pár měsíců ? vyrazila jsem s Mojánkem do města na kole. Když jsme vjížděli do křižovatky, přijel vedle nás nějaký kamion. Řidič byl tak ?inteligentní?, že najel hrozně ke kraji a já se bála, až se rozjede, aby nás nesmetl tím návěsem, tak jsem se pořád posouvala blíž k chodníku. Jenže nakonec jsem brkla o obrubník, neustála to a letěli jsme oba dva i s kolem na pravý bok. Já byla vespod, kolo na mě a vyděšenej Mojánek plakal upoutanej v přední sedačce : - (. Mojánkovi se nestalo vůbec nic, přestal hned plakat a jen pořád cestou povídal: ?Uděuaui bác?, takže mi nakonec přišlo,že to pro něj byla spíš atrakce :- ))). Já měla sedřený bok až do krve a trochu naražený koleno. Takže jsem tím pádem kápla doma božskou a to jsem si dala? Měla jsem přednášku o tom, proč jezdím s Mojánkem po té nejfrekventovanější silnici a tak? A že ho se mnou tatínek nebude na kole pouštět, protože má strach, aby to Mojan přežil : - (. To víte, že když jsem se sbírala ze země, úplně jsem se klepala, jestli se tomu mýmu malýmu cyklistovi něco nestalo, ale když jsem viděla, že je v pohodě, tak se mi ulevilo.
Předevčírem jsem jela s Mojánkem na kole a před námi jel nějaký dědeček (odhadovala jsem ho věkem spíš k 70, takže možná praděda) s vnukem taky na kole. Najednou koukám ? flák ho a ležej oba uprostřed silnice, kluk řve jak tur a děda se úplně klepal. Tak jsem hned zastavila, sundala Mojánka a šla jim na pomoc. Kluk si strčil nožičku do kola, tím pádem sebou švihli. Nejhorší bylo, že malej neměl helmu a spadl přímo na temínko (v tu chvíli jsem ocenila, že my se bez helmy nehnem z domu). Řval jak tygr, ale vypadalo to, že je celej? Pak zastavilo i nějaké auto a řidič se ptal, jestli je všechno v pořádku a nepotřebujeme nějakou pomoc, což mě mile překvapilo. Odvedla jsem dědovi kolo k chodníku a ti dva šli pak spolu pěšky? Nakonec to dobře dopadlo - ale člověk by vůbec nečekal, jaké pády se mohou přihodit : - (.
Jsem ráda, že jsi připsala tu informaci o ?přetažení? dětí (jen jsem se utvrdila v tom, že to tak opravdu je) ? jen bych to nějak nenápadně potřebovala podsunout manželovi. On totiž razí teorii ? čím víc je dítě unavené, tím dřív usne. Takže si např. myslí, že když tady s ním od šesti do sedmi večer lítá po bytě a honěj se jak blázni, tak ho utahá a kluk pak padne jak podťatej. Hrozně se pak diví, že to tak není a Mojánek se s řevem dožaduje dalších lumpáren. Zrovna předevčírem jsme se kvůli tomu trošku chytli. Já chodím s Mojánkem zvenku domů třeba kolem půl 7, pak se v klidu navečeří, čteme knížky, zpíváme ? prostě proběhne taková zklidňující hodinka a příprava na spaní (a pak je taky v osm tuhej). Předevčírem jsme ještě ve čtvrt na osm byli u tchyňových? Tak jsem se fakt naštvala a řekla mu,že jestli bude Mojánek opět vyvádět do půl 10, tak si to s ním tentokrát vyžere on. Taky jsem vypozorovala, že když dám přes den Mojánka do postýlky nejdýl ve třičtvrtě na dvanáct, tak nejpozději do čtvrt na jednu usne. Pokud to nestihnu, tak už je po spaní. Když jsem se s tímhle objevem svěřila manželovi (a kladla mu na srdce, že to musíme dodržovat), tak se mi vysmál, jestli mu tím jako chci říct,že má Mojánek nějaký vnitřní hodiny a pozná tu čtvrthodinku, o kterou by šel náhodou dýl spát? Pozná, pozná! Na tom si trvám.

PETRUS, držíme pěsti, ať vám AFP testy dopadnou dobře! A tím pádem budete vědět, koho nosíš v bříšku, viď? Necháte si to říct?

EVI, já si taky myslím, že 6.dětskou nemoc dostanou mrňousové jen jednou za život. Aspoň doufám! U nás to doprovázely dost vysoké teploty, pokud si dobře vzpomínám, tak okolo 40!!!

HANI, vy jste si to ve Strážném krásně užívali!!! Taky by se mi něco takového líbilo. Snad na to jednou bude čas?
Taky mě napadlo, že bychom ve fotogalerce zavzpomínali na svůj svatební den, ale prolistovala jsem album a téměř na všech fotkách jsem (což je celkem nasnadě) se svou drahou polovičkou. Manžílek by asi moc nadšenej nebyl, že ho tady předvádím : - ))). Ale asi 2 jsou použitelné : - ), tak už jen sehnat někoho, kdo to naskenuje a bude to.

JANI, s tím autem je to smůla, snad vám to brzy opravěj? To vám bude po taťkovi smutno, co?

ESTERKO, doufám, že vaše dovča proběhne v rámci možností v klidu : - ))))). Nad tvým líčením inseminace jsem se kuckala smíchy i přes to, že jsem šla k počítači naprosto bez nálady, protože mě (překvapivě) naštval manžílek? Asi jsem ho tady nějak zbytečně minule přechválila : - ( a jak se praví: Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.

A závěrem opět ?hlášky dne?:

Včera Mojánek seděl u oběda a najednou si povídá: ?šám byduet budu??, tak jsem hned volala manželovi, že naše dítě právě udělalo životní rozhodnutí a hodlá bydlet samo : - ))). Asi jsem ho něčím naštvala?

Dneska jsme jeli na otočku do Prahy a Mojana jsme brali s sebou. Na zpáteční cestě se manžel málem umlátil smíchy, neboť Mojánek se hrabal v tašce s hračkama a pak povídá: ?Šášu zapomjeu?, dopedeue!!?

Mějte se všichni moc krásně a vy, co se dovolenkujete, užívejte si to!!!

Ivča a Mojánek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.08.04 21:28

Ahojky! Dojeli jsme v poradku, Londyn tady na nas pockal, je prima videt znama mista. Uz mam asi vybranou pani na hlidani, jeste mam jednu schuzku, ale v podstate uz jsem rozhodnuta. Tomasek je v naprosty pohode, rano nechtel pustit tatu do prace. Vsechny moc a moc zdravim, pripojim se pristi tyden z prace. Papa Katka

Tak a uz jsou tam … prejeme, at se jim tam dari a jsou stastni a at si Tomasek uziva krasne tatinka a maminka si naopak odpocine!

informator Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.08.04 21:54

Cauky kocky a kotatka,

tak nic moc cinnost tady dneska pri veceru, Ivca ma pochvalu za svuj super dlouhy komentar, ale kde je vas vice???

Ja dneska v praci docela makacenko, preci jenom sef byl v kancliku a neco pozadoval. Pristi tyden tam bude az v patek, ale ukolu mam az nad hlavu, auuuuaauuuuu!!!

Predstavte si, ze jsme dneska mely navstevu, bratrance ze Slovenska, vcera tady nastoupil do prace v nejake fabrice … no, myslim, ze nas prisel navstivit jenom proto, ze chtel pujcit penize, nerekl si vsak o ne primo ale oklikou a my se delaly uplne blbe, takze jsem to nepochopily … holt ma chlapec v rodine hodne blbou povest a kdo mu kdy pujcil, nikdy sve penize uz nevidel. Alespon se u nas najedl a hlavne … a ted se podrzte … pohral si s Niky!!!! Je snad prvni cizi clovek, na ktereho vubec nebrecela a ani nedelala pitome obliceje, rekla nekolikrat sve oblibene „Neboj nic“, pak mu dala na me pozadani jednu pusu a druhou uz uplne sama a dobrovolne a od te chvile to byl jeji nejlepsi kamarad … no cumely jsme tady vsechny! Vodila si ho za ruku kam chtela, ukazovala mu hracky a neco mu povidala, neuveritelne se stalo skutecnosti!!! Pak se dala mnou a jim spolecne houpat za ruce a dokonce si poblbla i v jeho naruci nejakou chvili bez krece a brekotu … pak rekla STACI a sla dolu a vse bylo ok.

Kolem 19h si vsak vzpomela, ze chce prso a zacala se ho vehementne dozadovat a ja ji vysvetlovala znamou story s NUNI, ale ona si stala za svym a zkousela mi poroucet stylem „MAMI HAJI“ a na mou otazku proc mi rekla „PRTO CHCI“ a ja zase znamou story, ze az v postylce vecer … tak ji napadla genialni myslenka … vzala mne za ruku a zavelela „JDEME!“ a ja na to kam? a ona „TAM, HAJI“, zkusila jsem oponovat, ovsem ona zacala shanet Mojanka, vydolovala ho z hromady hracek a opet nekompromisne zavelela „JDEME TAM“ … a odvedla si mne do loznice se slovy „MAMI HAJI, DA PRTO“, a jeste cestou pronesla k babi a zbytku „DOBROU NOC“ … to jsem fakt neverila vlastnim usim! Nebyla vykoupana a tak jsem ji sundala teplacky a nechala ji jen tak v triku s tim, ze si cucne a bude klid, ovsem ona usnula (ve dne spala v kocarku pouze hodinku) a probudila se za hodinku, tak jsem ji soupla plenu a dala prso a zase spi jako zabita.
Taky rekla me kamosce do telefonu jak se jmenuje (NIKA) a mne neustale rika MAMINKA RADUNKA … a tohle je fakt dojemne az na slzy, je to moje zlaticko milovane!!!

Jdu si hodit sprchu a pak bud jeste juknu sem nebo pujdu hodit rybicku k Nice, ocekavam brzky budicek a neni zaden ochotny hlidac po ruce, takze se budu muset pasovat za dobrovolnika sama:-)))

Jeste jsem vam chtela napsat, ze jsem dneska vybirala zbytek darku pro kolegyni, ktera ma termin na pocatku rijna … uz jsme z prace poridili hraci deku se zabudovanou hrazdickou na odepinani (byla o 500 levnejsi, tak jsem ji pritahla z OV a zustalo jeste na nejake dalsi blbustky) a dokoupila jsem k tomu kelimky s vicky a lzickou, ponozticky a hracku do ruky … to byla takova nadhera to vybirat … uplne jsem se vracela do vzpominek pred casem … ach jo, to to leti! Nicmene jsem tam objevila super kocarek vcetne autosedacky … tim myslim jako hracku a jen za 999 … malem jsem ho hnedka vzala, byl opravdu uzasny a multifunkcni, ovsem moc se mi nelibil potah, tak jeste juknu jinde a uvidime. I kdyz bych ho rada poridila az na Vanoce nebo k narozeninam, mam vsak cukani uz ted … ale to ho pak dostane taky hned … to je dilema, co? A taky tam meli drevene detske postylky hracky za 320kc, coz by mne slehlo, nebot v OV jsme videly akurat postylky pres 1000! Mam alespon dobry tip, kde nakoupit na Vanoce, ze? Doufam, ze budou i pak, ha-ha!

Tak a ted uz vazne dobra nocka a hezky vikend vsem preje

Sulanek a Niky

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 27.08.04 22:30

Teda Šulánku,
já se tady řežu smíchy. Nemůžu si pomoct, musím to napsat. Sice by to měla udělat spíš ségra Jana anaj od Filutků, ale ta je kdesi mimo dosah.
Verunčiny hlášky Mami haji, prto chci, haji tam…prostě naše (Janina) Verča dělala před pár měsíci naprosto totéž. Ty stejný slova v tom stejným významu. Už se těším, až to na mě bude zkoušet Ondrášek.
Takže maminko Radunko, máš mooc šikovnou holčičku, hezky si to s ní užívej.
A hlavně to hezky dál piš, moc mě to baví číst.
Ahojky Sylva od Špuntíků

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.08.04 22:49

Ahojky Sylvi,

to mne tedy tesi, ze v tom nejsem sama:-)))) Holt Verunky se nezaprou, co? Takze u Janiny to byla taky naprosta zavislost na prsu? Mam totiz pocit, ze uz je vase Verunka ted odstavena (nedavno), toz asi prijdu na radu jak na to, ten muj zavislak se prta jen tak nevzda, uz ani story o NuNI nezabiraji, ach jo, tak hezky mi to bastila … musim vymyslet zase neco noveho…

Tak preju Ondraskovi, at ma to poteseni si prsa vychutnavat taky tak dlouho a verim, ze se podobnych slov dockas taky:-)))

Papa

Sulanek a Niky

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 27.08.04 23:10

Ahooojda,
tuším, že závislost u nás už je stoprocentní. Ideální stav - mamka na zemi, obě prsa odhalené a totální samoobsluha, cca tak jedenkrát za dvě minuty mezi hraním si :-)))). Ale zase už jsem úplně zrušila noční kojení (asi měsíc) - díky Petrovi.
Janina Verča je odstavená tak čtrnáct dní tři týdny, byla závislák absolutní. Tipuju, že tak jednou týdně si po ránu ještě o prsíčko řekne, ale když není, tak není, už to bere jako fakt. Když ještě kojily večer i ráno a Jana nechtěla přes den, tak Verči vysvětlovala, že se kojí jenom v postýlce - a na to následovaly Verčiny příkazy mami haji tam a pod. O tom, že byla Verča totální prsomil svědčí i to, že se jedenkrát napila dokonce i ode mně. Myslely jsme si teda s Janou, že si nevezme, ale vycucla mi prso, ani nevěděla jak :-))). Ale minulý týden jsem se jí ptala, když komentovala Ondráškovo pití, jestli by chtěla, tak ne. Říkala něco jako Óda mlíko ma, mamka nee.
Jsou to malé opičky, chytřejší než si uvědomujeme.

Mějte se krásně a pozdravuj princezničku.

Sylva

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 28.08.04 03:55

Teda Ivco,

Tak Mojanek uz by nejradeji bydlel sam :))? Cim pak jsi ho tak nastvala? Druha hlaska je taky absolutne skvela!

Vysledky AFP testu jeste nevim, ale stejne mi jen reknou, jestli je to OK ci ne. Pohlavi se tim zjistit neda, to az na ultrazvuku asi za 14 dni. Neboj, budu hlasit.

Petrus

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 28.08.04 10:36

Ahoj holky,
jen na rychlovku se tady ukazuji, aby me sefky nezbily :))

Luka radi jako cerna ruka - vcera si nastesti dal trochu pohov a byl docela ok; dnes uz zase trochu zacal, ale zatim se to da zvladnout. Uvidime ovsem, jak to bude pokracovat - jdeme na svatbu znamych, obrad je v kostele, takze pocitam ze bude o trochu delsi nez civilni. Jedinou nadeji je, ze vzhledem k tomu, ze novomanzele maji asi pulrocni mimi, tak ze tam budou jeste dalsi deti a vsichni budou shovivavy :)) V nejlepsim pripade tam bude deti tolik, ze si budou moci udelat nejaky detsky koutek :)))

Luka si hned poranu udelal paradni bouli a modrinu na cele, takze tam bude za krasavce :)) Ja nemam co na sebe - pocasi mne dost prevezlo, protoze v puvodne planovanem oblecku bych asi zmrzla. Tak drzte palce at vymyslim neco prijatelneho.

Vsem oslavenkynim, kterychzto narozeniny jsem propasla preji dodatecne vse nej, hodne zdravicka a ty nejhodnejsi deticky :))

Veroniko, moc hezky denicek - Netolice jste si dle vseho moc hezky uzili a to je moc dobre. A tesim se na fotecku Tecky :))

Tak zatim pa pa pa
Kristyna a Luka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.08.04 23:10

Ahojky Sylvi,

tak popsany stav je mi duverne znamy … mamko nech mi obe prsa k dispozici a ja se obslouzim sama, nebo nic! Se samoobsluhou zacala kocicka uz hooodne davno, ani uz nevim kdy, ale najednou si zacala dirigovat z ktereho prsa a v jake poloze bude pit, ja musela lezet na zadech a poddat se situaci, obcas proslo mirne otoceni na bok … no to jsem dopadly, co? A v noci taky nekojim, to jsem zrusila asi 2mesice tomu a je to parada, vyspime se obe … kdysi se obcas probudila a mirnym zakvilenim po mem odmitnuti zase usla, ted uz se nebudi vubec (radsi klepu na stul). Ovsem ve dne, kdyz jsme doma, tak je to hruza. Nekdy si ctu noviny nebo neco pisu na PC a najednou ji mam na kline a nekdy ani nevim jak, uz mi visi na prsu. Odstavovani bude asi kruta vec, ach jo! A Niky reaguje na vysvetleni, ze ji dam az v posteli presne jako vase Verca … uz mne bere za ruku s prikazem jdeme tam, chci prto, tady mami haji … jsou to mali chytrolinci! A ze Verca vycucla prso i tobe mne teda hooooodne pobavilo, prdelka mala!:-))) Na nas minule na Morave koukala 2leta Gabinka a vubec nechapala, co to Niky dela … a pri nabidnuti, zda chce taky jenom plase odpovedela ze ne-ne.

Krasne chvile u kojeni Ondraskovi a tobe preje

Sulanek a Niky

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.08.04 23:16

„Prave jsem opet dorazila s krabici z cukrarny - neco takovyho jsem v zivote nevidela (a nezrala)!“

Ty brdo, co ta Esterka tam dela? Vzdyt s takovou ja do Recka rozhodne nemohu, vratila bych se jako vypasene prase, tedy poradne vypasene!!!!!:-)))) Alespon vidite, jake jsou jeji priority, o nicem jinem se nezminuje, takze kalamity nechali zrejme doma!:-)))

infromator Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.08.04 23:38

Cauky holky a kotatka,

teda takova nekazen, jako dneska, to uz tady dlouuuuuuho nebylo!!! Kristy ma pochvalu, dovolenkari omluvenku, zbytek cerny puntik!!!:-)))

Predstavte si, ze Niky spala az do 7h do rana … pravda s kojenim od asi 5ti, ale opravdu jinak spala, nemohla jsem tomu uverit, ale mooooc se mi to libilo … ze by svitalo na lepsi casy? Ne, tomu nemohu uverit, radsi nebudu chvalit predcasne! Pak jsme si jeste vice jak hodinu hraly v posteli a az pak vylezly z pelisku a koupaly se (Niky sla spinkat za cunika a ja potrebovala umyt vlasy) a pak si udelaly snidanku a zacaly uklizet … Niky pomahala vyndavat veci z mycky, fakt je to skvela pomocnice, dokonce mi oterivala potrebne supliky az kam dosahla! Trosku jsme stihly jeste uklidit a pak si hraly a kdyz zavelela opet prto a bylo pul 12, sly jsem do loznice a tam obe usnuly … ja tedy nechtela, ale ona chrnela na mne a pak se skloulela mne na rameno a tak jsem na chvili zavrela oci a zasnila se a dobre 2hodky schrupla, Niky jeste o dalsi 3/4 hodku vice. Dneska si pro ni prisel tatinek a ja zjistila, ze jakmile o tom zacnu pred navstevou mluvit, hystericky se rozbreci, ach jo. Takze tentokrat jsme sly ven bez pripravy a nahodne ho potkaly … a zase rev, tak jsem se rozhloucila a sla pryc, rvala ale dle vseho ne dlouho. A byla dneska s tatinkem po dlouhe dobe bez pleny, nebot mi prijde stupidni ji balit, kdyz jinak plenu nenosi ve dne a dokonce to ustali. Psala jsem mu tedy, at se ji pta a obcas ji zkusi i pres NE dat vylulat a zrejme se povedlo, hura!!! Ja byla na nakupu, takze mi psal, ze si krasne hraje a ja ze to je fajn, ze je to nas maly truhlicek a na to on napsal, ze je to krasna princezna a ma ji rad … nebudete verit, ale mne to tak nadherne polechtalo u srdicka, nebot ta kocicka se nam opravdu povedla, vse kolem jsme sice pokazili, ale ji ne!!!

Zitra nas ceka navsteva tety Mary z Anglie (jak jsme u ni byly v Anglii v zime) a odpo se snad uvidime s nasi ukrajinskou kamaradkou … to bude mezinarodni den:-))) Kazdopadne doufam, ze odpo s tou kamaradkou vyrazime i ven nekam do lesa, potrebuji se nadychat neceho vonaveho.

Budu muset jit spat, rano budu muset jeste uklizet a kdo vi, kdy budeme vstavat, ze? Dneska jsme spolu s Niky sledovaly Superstar jdou do nebe a ona u toho tleskala nadsene a hlasila, ze tam zpivaji a pak zacala taky zpivat svuj repertoar, truhlik maly. U toho se samoobsluhovala a nakonec i vytuhla, takze jsem ji prenesla do jeji postylky … a bude mi asi v noci chybet:-))) Vim, jsem blazen, ale co nadelam?:-)))

TAky jsem dneska vecer dostala silenou chut na coklisku, to uz se mi dlouho nestalo, na sladke ja chut dostavam, ale na coklisku primo moc ne … toz jsem tam kousek poslala, jesteze obcas chodi nekdo a neco donese, jinak bych utrela:-))) A to jsem koupila kvuli zitrejsi navsteve jeste zakusky a provokuji tam v lednici, ale na ty nesahnu…:-)))

Mejte bajo nedeli a polepsete se

Papa

Sulanek a Niky

 
Missorka  29.08.04 02:02

Ahoj Sulanku,

koukám, že nekázeň řádí i ve vašich řadách (a to už je co říct!), tak tě jdu tak trochu zachránit. Vlastně mě k tomu vyprovokovala ta tvoje hláška o samoobsluhování, ta je fakt dokonalá. Vzhledem k času tohoto příspěvku je jasné, že o tom, že by se Skřítek samoobsluhoval můžu jenom snít (a vzhledem k rozměrům mých prsou asi napořád - napadá mě - Skřítek už je dávno v lese, sám však prso neunese. Pomozte mu kamarádi!) :-)

Tak jsem si odběhla ke Skřítkovi, protože na mě šuměla chůvička. Náš syn se rozhodl, že je akorát ta nejlepší hodina na povídání. Tudíž mu povídám, takovým tím hypnotizujícím hlasem: „Tvoje pravá ruka je těžká, tvoje levá ruka je těžká, oči se ti zavírají…“ A co na to můj čerstvě vzbuzený muž? „A když ne, tak máme sešivačku!“ :-)

Jo a na SUPERSTARY jsem taky koukala, bylo to krásně nostalgický, akorát to bříško mi u toho chybělo… :-)

Mějte se skvěle.
Peta a Skřítek (snad už konečně vytuhující - zjišťuju, že ne, jen jsem zapomněla zapnout chůvičku, takže nešumí…)

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 29.08.04 14:36

Ahoj holky,
hlasime se z Chalkidiky. Mam trochu problem se psanim. Let byl super, akorat Kaja uz byl pretazeny, tak tam nastal mensi rev kvuli nejake uplne kravine, Honzik usnul chvili pred pristanim. Cestou k penzionu usnul K., pak se nam podarilo pripojit se k jinemu zajezdu cestou k penz., takze se T. trochu nabehal nez v ulickach nasel nasi delegatku. Vcera jsme si pujcili auto a jeli na vylet. Me se dari tradicne kalamitne. V CR mi prodali blbou kartu do fotak, takye kdyz ji ted konecne objednali ze Solune, tak jsem zacvakal 80 euro, to snad spicimu Tomasovi ani nepriznam. Ja se kazdy den cpu v cukrarne temi priserne sladkymi zakusky. Vcera byl uzasny obed v rybarne, ovsem ta cena. Dodatecne se mi to vzpricilo v krku. K. spi mizerne. Dnes se mi konecne podarilo trochu se opalit a to jen diky tomu, ze jsem se prestala mazat. More je uzasne. Obcas, kdyz fouka vecer vitr, tak se na obzoru objevi hora Athos. Ubytovani byl nejdriv sok, ale vse se srovnalo a je to v poho. I kdyz okolni penziony jsou hezci. Ale co bych za ty prachy chtela, ze? Deti se cpou hlavne ovocem, coz se jim nedivim, v tom hicu se stejne nic jineho neda pozrit. Nastesti se nikdo jeste nijak vazne nepos…l. Letim na plaz, at si to slunce uziju - melanom bude dle Tomase muj verny pritel. I kdyz on je jediny spaleny. Taky se mu podarilo slapnout na jezka, ale uz probehla zdarila operace. Tak se mejte pekne, uz se nemuzu dockat trvaleho pripojeni.
Ahoj Esterka

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 29.08.04 14:40

Pááááni, Esterka je on-line!!!

Moc zdravíme do Řecka a těšíme se na podrobné info :o)

Ahojky holčiny,

mám malý dotázek. V jakým rozpoložení se vám buděj děti? My už několik týdnů zažíváme hysterické stavy, Matyáš se prostě vzbudí a hned začne ukrutně řvát. Nepomáhá vůbec nic, snad jen když vidí, že okamžitě startuju z postele a jdu dělat mlíčko. To vypije v postýlce, postaví se a řve znova. Po poledním spaní je to totéž, ale to ho stačí jenom pochovat a za chvíli je klid. Tak nevím, jestli to jenom tak zkouší nebo jestli má špatný sny… U našich spí prý dobře, po poledni se budí usměvavý a povídá. To už ani nepamatuju :o(((

Asi bych se tím vůbec nezabývala, jenže mě to docela dráždí a potom jsem celý den protivná a nepřátelská. Je mi to pak líto, ale nevím co s tím mám dělat. Tak doufám, že mi některá z vás poradí.

Jinak u nás nic novýho, finišuju se zimní kolekcí, takže Máťa je pořád venku s babičkama nebo dědou. Už aby tohle období bylo za námi a mohli jsme být pořád spolu. Docela se těším na zimu, až budeme chodit sáňkovat a bobovat. Už jste přemýšleli, co dostanou ti naši malí borci k ježíšku? Počítám že letošní vánoce nás budou stát spoustu peněz :o)) Ještě mám jeden takový trochu předčasný dotázek. Je někdo z vás vášnivý lyžař? A zkusíte tomu drobečkovi v zimě lyžičky? Manžel už se nemůže dočkat, já si myslím, že bez lyží ještě rok vydrží… Hi hi hi, to bylo trochu mimo mísu, že?

Mějte se hezky a užívejte si poslední zbytky léta.

Káča, Matyáš a bobešek 11+2tt

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 29.08.04 20:56

Ahojky!

Tak koukám,že nám to tu dnes celkem zachránila dovolenkující se Esterka,to mě podržte,ona je připojená!!!!

My dnes čekáme krušnou noc,budem totiž poprvé bez dudlíka:o (((.Ale může si za to beruška sama,co vyvádí poslední dobou je děs.Jak nemá jeden didi v puse a další dva v ruce,tak klidně ve tři ráno huláká „didi“,dokud jí nějakej nenajdu.Takhle jí je hledám několikrát za noc.Přes den by ho měla v puse pořád.Tak dnes vymyslel Mates,že všechny didi sežral sousedovic pes.To pořád dělala hrdinku a komentovala slovy „didi haf ham“.Jakože dudlíky pes snědl.Jenže před odpoledním spánkem neustále otravovala,tož jsem jeden nenápadně čapla a šla ustřihnout už notně rozžvejkanou savičku s tím,že tohle jediné zbylo.Byla chuděrka úplně nešťastná,pořád zkoušela dudat,ale prostě to nešlo.Skončilo to hodinovým řevem s hulákáním didí,didíííí (((((.Takže odpolední spánek se nekonal.Teď večer chtěla didi taky a ještě víc než po obědě.Vydržela jsem to srdceryvný řvaní jen půl hodiny a šla k ní.Chtěla ke mě do postele,do ruky chtěla torzo dudlíka,které mi ale po chvilce vrátila a naštěstí brzy usnula.
Chjo,ještě jsem jí chtěla tuhle miminkovskou vý:,–(u do Mikuláše ponechat,ale fakt si o to koledovala.Holt závislačka.Snad z toho nebude mít velké trauma.

Katko,Klára mívá taky období,kdy se budí se řvaním,i když teď už jen odpoledne,ráno je v poho.Nikdy jsem nepřišla na to,proč to tak je a trvalo třeba 14 dní a zase byl klid.Zkus vydržet a doufej,že to přejde.
Mě teď spíš trápí fakt,že občas odpadá odpolední chrupka.Jak psala Ivča,jak Klára neusne do určité doby(jo,i čtvr­thodina je hodně,že vyřizuju pro manžela),je po spánku.Tenhle týden nespala po O 3×.To mi vážně dělá vrásky.

Na zimu se ani moc netěším,nevím,co budeme celé ty plískanicové dny dělat doma.A jestli odpadne spaní přes den,tak to potěš.
Lyžaři jsme,ale s lyžičkami počkáme ještě jednu sezónu.Pokud vím,je lepší počkat kolem 3.roku,aby se nezatěžovala pánev.Ale zase někde psali,že se může začít i dřív,tak nevím.Každopádně si myslím,že tuhle zimu ještě děti nebudou zralé,snad jen postavit na lyže a nechat „ujít“ pár kroků.

Na zimní kolekci od Tenaxu se těším,budem s kámoškou určitě něco objednávat.

Jdu se na těžkou noc posilnit vínem,ať to přežiju.

Pa Hanka a Klárka

 
Anonymní  29.08.04 21:09

Ahojky,

tatínek zrovna uspává Ondrušu, takže mám chvilku časík si tu přečíst všechny novinky.

Verčo, vypadá to, že už veškeré přípravy na svatbu finišují, tak držím palečky, ať vyjde i počásko a je to den jak má být s velkým D. Budeš moc krásná nevěsta v těch šatičkách. Z celulitidy si nic nedělej, v kabinkách (hlavně v C a A) maj špatný světlo, takže to vypadá hůř než ve skutečnosti. Já se opět celý den láduju a k večeři jsem slupla ještě velkej smetanovej jogurt ňam, ale jsem prase, to vim:-)
No a koukám, že Tečka pěkně roste, srdíčko bije, to jsou ty nejdůležitější radosti, viď.

Hani, tak virózka skočila i k nám, naštěstí jen na mě. Ve čtvrtek po obědě se mi udělalo těžko a vydržela jsem to až do uspání Ondry, ale pak jsem utíkala na záchod a všechno vyhodila. Ještě v noci mi nebylo nic moc a k snídani mě čekala sladká voda na testu na těhu cukrovku. To už jsem naštěstí ustála ,ale ňamka to zrovna nebyla.

Katko, přejeme do Londýna hodně štěstíčka.

Příští týden jsem opět v práci, tak se budu připojovat častěji. Šulánku chodím podle domluvy se šéfem, žádné pravidelné dny, ale podle toho jak je David doma, aby mohl hlídat. Pracuje 24 hod směny, taky nepravidelně, takže pak je s náma i v týdnu přes den a já mohu do práce. Takhle mi to moc vyhovuje.

Teda Káťo, dotazy ohledně vánoc, neděs mě. I když uteče to jako voda, viď. My na lyže určitě nepojedem, teda já, manžel možná sám s klukama na den a Ondru plánujem na lyže až za rok, to mu budou 3 a myslím, že už z toho bude mít větší rozum. Jinak ohledně spánku, u nás se taky stává, že se Ondra probudí po o s velkým pláčem a trvá mu i půl hodky než se probere do dobré nálady. V noci to je většinou OK. Po poledním spaní, když je protiva, tak ho nosíme a zpíváme mu a většinou to pomůže.

Ondráše taky musím nosit, když jsem sama, když je doma David, tak se tomu vyhýbám. Je už dost těžký. Ale je dost mazel a tak se chová rád.

Tak končím, mám tu hromadu prádla ,dobrou noc.

Irena 23tt.

 
Anonymní  29.08.04 21:36

ahooojky, to jsem zase já, Sylva

…bude mi v noci chybět v posteli…jako bych se slyšela…více méně je to důvod, proč Ondrášek spává s náma v posteli a asi ještě dloooouho bude. Naprosto ti rozumím, dokonce i můj muž musel uznat, že by mu bylo smutno, kdybychom ho dali do jeho postýlky. Takže máme takovou rozšířenou variantu letiště - odmontovala jsem jednu postranici z Ondrovy postýlky a mám ji připraženou k posteli. Někdy, když se zadaří, tak ho tam v noci přesunem. Ale jinak spává mezi náma a je nám všem dobře.
Vidím, že naše děti by si rozumněly, Ondra se tady taky celý odpoledne u hraní samoobsluhoval :-))))
Missorko - neboj i toho se určitě dočkáš. Někdy to otravuje, ale více méně je hrozně lichotivý, když tě někdo tak bezmezně zbožňuje. Nebo jenom ty prsa???? No nebudu si kazit iluze.

Mějte se tady, holky, krásně.
Ve všech deníčcích.

Sylva od Špuntíků
PS. píšu vám sem nějak často :-))

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 29.08.04 21:44

Tak už za sebou máme první záchvat pláče:o (((((.No,já řvala taky.Mám pocit,jako bysme Klárce uřízli ruku.Plakala tak nešťastně,chuděrka moje malá.Nebýt Matesa doma,asi bych nevydržela a dudu dala.No,jestli to tak půjde dál,nejspíš vyměkne a tatínek.

Dobrou
HaK

 
Anonymní  29.08.04 22:46

Ahojky holky a děťátka!

po delší době se hlásíme, jsme teda co se týče komentářů opět úúúplně mimo ale snad nás omluvíte. Jen zběžně jsem koukala co všechno se událo a tak mám teda hlavně radost jak se těhulky krááásně kulatíte! A svatební přípravy už taky v plném proudu - super!! už se moc těšíme, dorazíme určitě, jen pokud by se dělo něco neočekávánýho.

I my jsme toho za tu dobu stihli docela hodně - začnu od zadu: právě dokončujem tu bezva virozu - jasně že ji Honza chytil, je hubenej jak z koncentráku, závislej na tatínkovi a strašně unavenej. Makej to naštěstí nechytil.

Adamovi už byli minulej tejden 2 měsíce a tak spaní celej den už se stává minulostí, krásně už pase koně, směje se a nahlas u tioho hýká a vyžaduje společnost. No jsme na roztrhání… Honzík ho pořád miluje a líbá mu ruce, nohy a nejradši by ho i nosil - už má okoukanej grif jak se takový baby bere ale naštěstí ho neuzvedne - je to pěěěkná opice. Když se před nim telefonuje, opakuje všechno takže nakonec většinou vyprsknu smíchy a místo s dotyčnym v telefonu se začnu bavit s HOnzíkem.

Sthili jsme i neplánovanou dovolenou v Chorvatsku - ve Vodici, jen mě trochu mrzelo, že jsme nebyli na lodi ale v apartmánu… mužíček tam měl na 4 dny práci tak jsme jeli asi na 10 dní, jen mě překvapilo jak ve Vodici fouká! ne nadarno se tam pořádaj regaty. Honza se s náma koupal, přebíral kameny, nabíral a vylejval vodu a stavěl všelijaký stavby z písku, taky s náma hledal mušinky - mušličky.

Cesta by byla v pohodě, kdybysme vydrželi řídit v noci - jenže my byli tak hotový, že jsme usnuli na parkovišti u pumpy ještě v Čechách - pak samozřejmě HOnza celou cestu řádil a byl naštvanej, že ho z tý sedačky nic a nikdo nedostane. Cestu zpátky jsme už zvládli přes noc a bylo to v pohodě. Nechtělo se mi sebou brát pro Honzu mlíko, tak měl chudák hned několikrát utrum: 1. mlíčko, 2. dudáky, ty jsme úplně vypustili a když jsme se vrátili domů ani po nich nevzdechnul, dudák je prostě jen pro Adama, 3. večerní čaj z lahvičky je taky odbouranej, 4. golfáče jsme měli sebou pro Adama, protože bysme se jinak s velkym kočárem do auta nevešli ani náhodou - trohcu jsem o mylýho v těch golfáčích měla strach, ona totiž taková plíž je pěkná masovka, což mě nejdřív uvádělo v šílenství ale namonec jsem si docela zvykla - vychytali jsme si kdy a kam je pro nás vhodný chodit. Tím se teda vracím i k nezodpovězené otázce kočáru pro dvojčata/sourozence - asi jsem to zavrhla, některý děti prej maj problém, že když se vozí mimi tak oni chtěj bejt taky v kočárku - Honza tím ale zatím netrpí, tak chodí pěkšy a když už nemůže dojít, tak ho vezmem do náruče. Tak myslím, že mu ta dovolenková změna prospěla. Melej byla ale pořád zakrytej, neboť ve stínu mu byla strašná kosa a tak aspioň ten vzdoušek mu snad udělal dobře. Honza byl namazanej faktorem 40 a pak 30, takže zůstal bílej jak jsme si přáli.

Jinak období NE je v plném produ a někdy je opravdu těžký ho přesvědčit, že vlastně chce i to o čem tvrdí že to nechce. Začíná bejt strašně výmluvnej ale je u toho vlastně docela sladkej, občasnej hysterák mě samozřejmě taky vytočí. No a buzení s řevem máme taky - jak kdy, většinou je to ale po odpoledním dáchanci, ráno se to ještě nestalo.

A poslední příspěvek je zkušenost z „průplachu slzného kanálku“ - Adamovi pořád teklo očičko a tak konstatovali, že má nedoivynutej slznej kanálek, že se to teď docela stává - masáže a kapat, když to nepomůže tak průplach. Dělali mu to v Motole - nejdřív injekční stříkačkou plnopu vody zjisitli že to skutečně je neprůchodny a pak něčím jako pletací jehlicí mu to propíchli - byl u toho mužíček a vyšel úplně zelenej. Ale musim konstatovat, že to pomohlo a snad z toho nemá moc veliký trauma.

Toť vše k našemu aktuálnímu stavu - všechny moc zdravíme a už se těííííme na 1.října že vás zase uvidíme! tentokrát to doufám bude srazík bez blicí nákazy neboť mužíček prívě kontstatuje, že ho tyhle nemoci přestávaj bavit - no i mě!

Ještě pozdravy do všech dalekých krajů!

Marta, a kluci

 
Anonymní  30.08.04 07:25

Ahoj holky,

jen par slov, nic vyznamneho se nedeje, jen jsme si uzivali krasny vikend, slunicko, koupacku atd.
Dnes jsme vzali Lukyho na slapadla. Dostal zachrannou vestu, ktera se mu teda zpocatku nelibila, ale nakonec ho zaujaly presky, tak si dal rict :). Sedel pekne uprostred a my slapaly po zalivu. Koukal na divoke husy, plachetnice a surfare a ani necekl. Museli jsme i natacet. Sice nijak nadsene nevyskal, ale i tak se zdal spokojeny. Aspon nam pekne sedel a nemel tendenci skakat do vody.

Hani, tak jsem zvedava, jak jste zvladli noc bez dudlika. Tohle jsou asi ty nejtezsi chvile pro rodice, vid. Uplne s tebou citim. Ale zkuste vydrzet, kdyz uz jste se rozhodli, jinak to dnesni trapeni bylo nanic.

Marti, tak vy jste stihli i dovolenou, to je bezva. Ten pruplach ocnich kanalku musel byt hrozny, ja bych to nemohla videt, nedivim se, ze tam sel tvuj manzel. Ale neboj, Adamek z toho urcite zadne trauma mit nebude.

Esterka si krasne uziva (az na ten filmek do fotaku), to je dobre, jen zadne kalamity!!

Ja normalne ted srotim pravidla silnicniho provozu! Uplne jsme zapomneli, ze mame jen provizorni ridicak a za mesic nam vyprsi! Do te doby musime projit pekne testama i jizdama a ziskat kalifornskej ridicak. No bezva, az na to, ze se pry na jizdy ceka i nekolik mesicu, no to nevim, jak teda udelame. Na pisemny test zajdem hned tento tyden, ale ty jizdy teda netusim.

Tak se mejte a ted koukam, ze zas nejsem zalogovana, tak soracek.

Petrus a Lukasek a Pidala 18tt

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.08.04 10:33

Ahojky Petko a skritku,

s tou samoobsluhou … jen vyckej casu a uvidis, treba se dockas, ze si jenom tak budes lezet a nebudes muset nic delat, vlastne nebudes moci nic delat, ani se hybat, nebot se Skritek po tobe bude ruzne plazit, skrabat a hazet dupkou ze strany na stranu a u toho te bude priskrcovat apod. … to je fakt zuzo. A bude na pozadani chtit tve prsa nejen videt, ozuzlavat je, ale i osahavat a ladit to, ze ktereho zrovna nedudla. Tak v soukromi to jeste jde, ale kdyz se pak dozaduje neceho podobneho i na verejnosti, tak sranda konci, nebot to uz neni to decentni kojeni na verejnosti, ktere mi nikdy nevadilo. Tvuj basnicky slogan mne rozesmal k slzam … uplne jsem si skritka predstavovala zavaleneho obrim nadrem:-)))

A tvuj muz a sesivacka taky nema chybu:-))) Urcite by hucel i pres sesitou pusinku!

A vis ze jsem si u Superstaru vzpomela zrovna na tebe? Mne taky chybi to povzbuzovani Vecka, at uz vyleze … a ono uz si ted tak krasne pochvaluje, jak udelalo dobre a ze SVET JE KRASNY A DOKONALY!!!!!

Papa a pusu Skritkovi posila

Sulanek a velka ukecana kamoska Niky

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.08.04 10:39

Ahojky Sylvi,

jeeee, jsem rada, ze fakt v tom nejsem sama, u nas v denicku nikdo takove vystoupeni s kojenim jako my nehlasi, tak uz jsem si zacinala pripadat s Niky jako uchyl:-))))

Ta pripazena postylka je super napad, ale my mame letistatko jenom pro sebe, jelikoz nam ho zaden tatinek nezabira, takze se muzeme roztahovat spolu a hezky nam to ladi:-))) Vsak tu noc v postylce uz kolem 3h putovala ke mne a byl klid, preci jenom mi ty kopance do obliceje a jinych casti tela chybeli, uz bez toho nemohu byt:-)))

„Někdy to otravuje, ale více méně je hrozně lichotivý, když tě někdo tak bezmezně zbožňuje.“ … tak tentle vyrok mi mluvi z duse uplne presne!!!!

Diky za prispevky u nas v denicku, bylo tady nejak podezrele ticho!

Papa a bajo dalsi tyden tobe i lumpikovi Ondraskovi preje

Sulanek a Niky

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.08.04 10:42

ESTERKA MA 1******!!!! Je fakt bombova, kdyz mi psala, ze se pripoji, nebot ma vedle net kavarnu, tak jsem si myslela, ze si dela legraci a ona to myslela uplne vazne:-)))) Fakt mas velkou pochvalu a klido muzes zajit na kus reci kazdy den!!!

Jen musim doplnit, ze zada uz si stihla docela pripeci, takze konecne ma raci kuzi alespon nekde!

HEzky zbytek pobytu prejeme!

Sulda a Niky

 
KatkaDomo
Stálice 78 příspěvků 30.08.04 11:34

Ahojte kočky,

tak tu to zase viazne, ach jaj…
Vyšetrenia dopadli dobre, hurááááááá :-)))))))) ja už som si nahovárala, že to určite nie je OK. Idem síce ešte na ultrazvuk,ale pán primár pri vyšetrení povedal,že „rakovina to určite nie je“ - toť doslova:-) majú to tam ako na bežiacom páse a predpokladám, že výroky tohto typu sú tam úplne bežné a oni si už ani v tej profesionalite neuvedomujú, ako to berieme my smrteľníci:-))) Takže fajn…
Včera sme boli zavŕšiť ešte tohtoročné leto na kupku. Bolo super,aspoň nebol taký nával ako cez sezónu. Stretli sme sa tam aj s mojou mamkou, tak sme mali s manželom aj chvíľku pre seba a mohli sa vyblázniť vo veľkom bazéne :-) To bolo super, zrazu išli všetky problémy za hlavu.
Kiež by takých dní bolo viac…
Celkovo je to u nás cez víkend podstatne lepšie ako cez týždeň - čo sa týka atmosféry v rodine a pod.

A kde ste všetky?

Papa KaMi

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 30.08.04 12:55

Ahojky kočky,

já nějak nestíhám. Ráno měla máma havárku, nic se jí nestalo, jen ťukla do chlapa před sebou, takže do práce jsem dorazila před 10 a teď se tu potkávám. Do toho mi bylo trochu šoufl z hladu, ale to už jsem rozchodila obídkem.

Tak si představte, že v jedné restauraci nemají zájem o svatbu. Docela mě to překvapilo. Chtěli jsme to v přízemí kvůli babičkám, ale prostě bez zájmu. No tak ať si trhnou nohou. Tom má snad v centru nějakého kamaráda, tak tam to snad půjde. Sice tam jsou schody, ale nedá se nic dělat.

Jdou na mě dřímoty… V sobotu se mi kluci vrátili. Jakmile mě Adámek viděl, přitisknul se ke mě jako klíště a dlouhou dobu se nepustil. Byli jsme jak jedno tělo jedna duše. Moc mi chlapeček chyběl. Jenže jsme ho museli odvézt na chatu, protože jsme šli večer na Romea a Julii na Hrad. Moc unešená jsem z toho nebyla. Nebýt tam Magda Vašáryová jako Juliina chůva, tak to bylo docela normální - průměrné představení. V neděli jsme si dopo sjeli pro Adámka a jeli k Tomově mámě na obídek. Takže docela odpočinkový víkend… i když bych spala a spala.

Super, že Katka už je v Londýně a má snad i hlídačku.

Marti, díky za info o stavu rodinného žití, něco podobného mě asi taky bude čekat, že nebudu vědět dne ani minuty.

Už jsem zapomněla, na co jsem chtěla reagovat, tak snad později.

papa ospalá VAT

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 30.08.04 12:59

Huráááá,to musel spadnout pořádně velkej šutr,co?
Gratulujeme k dobrému výsledku!!!!

Jinak dnešní noc byla kupodivu dobrá,Klárka jen pomlaskávala ve chvílích,kdy by jinak dudala.Ráno byl teda budíček dřív než obvykle,protože jinak se vždycky ještě ududala.
Dopoledne si na didi ani nevzpomněla,teď má spát a první,co zjistila je,že bez didi to nepůjde:o (((((.
Takže řev,volá střídavě mamí a didí,achjo.Jestli jí tímhle odbouráme odpol spaní úplně......Snad ne.

Zatím čau
HaK

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.08.04 13:07

Cauky Hani,

tak uz jsem si myslela, ze kdyz se vam povedla noc bez didi, ze je to na dobre ceste, ale ona chudacek vriska i ted … vsak to dlouho nebude. A co takhle s ni par dni zustat na uspavani a pak zase nenapadne postupne miznout z postele? Je to pro ne sok, ale vim, ze za par dni uz ani nevzdychne … ovsem my to prozivame hodne, ze jo? Ten ustrihnuty dudak se mi moc libil, ze ho sezral pes jeste vice:-))) No, ceka nas horsi problem, prsa mi asi pes nesezere a strihat je taky nebudu:-)))

Preju at to jde co nejrychleji a nejbolestiveji jak jen to jde

Papa

Sulda a Niky

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.08.04 13:11

KAti,

to je super, ze to dopadlo dobre, jsem rada ze i ty jsi rada, fuj s takovymi starostmi!!!!

Koukam, ze se vam vcerejsek krasne vydaril a napeti opadlo, mesic utece jako voda a pak si budete takto krasne uzivat i dovcu.

Papa

Sulda a Niky

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 30.08.04 14:02

Čau Šuldo!

Už jsem myslela,že nestíháš,připojená jsi byla a žádný komentář…

Jo,Klára řve jak pominutá.To víš,že nejsem krkavčí macecha a zkusila jsem to po dobrém.Dala ji k sobě do postele a hají.Ne.Prostě se zasekla a hají dělat nebude a nebude.Tak šupajdila zpět do postele a řve a řve.:o ((((((.
Ono je to s jejím spaním takhle od začátku.Jak je s ní někdo v ložnici,dělá blbiny,usíná třeba hodinu a půl.Takže je lepší ji nechat chvilku brečet a ona pak spí v poho.Jenže bez dudlíku je to horor.Vím,že kdybych jí ho teď dala,tak lehne a do pěti minut spí,jenže musím vyděržať.
Už jsem si obalila nervy pistáciovou Deli.Bohužel to nezabírá.
Nevím,jak dlouho ji mám nechat brečet,už řve skoro třičtvrtěhodinu s malou přestávkou,kdy se křenila,hned jak jsem jí vyndávala s postýlky.

Hm a prsa Ti asi pes nesežere,aspoň bych Ti to nepřála:o ))))))).

Ha,chvilka klidu…Tak ne,to byl jen planý poplach.
Doufám,že mě za tohle týrání nepřestane mít ráda:o ((((.

Pa „macecha“ Hanka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.08.04 14:06

Ahojky Veroniko,

teda to je neprijemnost s tou maminou bourackou, hlavne ze se nic horsiho nestalo, plechy se opravi. O vikendu bylo hrozne moc bouracek a nevim zda jste holky slysely o te, kde ze 7 lidi v jednom aute jich 6 zahucelo do vecnych lovist (z toho 2 deti) a zachranil se pouze 8m chlapecek, ktereho meli zabaleneho v kufru. Holt, byla to romska rodina a cestovali bez veskere bezpecnosti (bez pasu, detskych sedacek a v preplnenem aute), nicmene havarka nebyla z jejich viny a 2 rodiny nemaji rodice, zustalo po nich jeste 7 sirotku ci tak nejak … uaaaaa, tomu rikam tragedie!

Teda to muselo byt radosti pri shledani s Adamkem, tu klistatku taky chapu, co kdyby mu chtela maminka opet zmiznout?

Mej se krasne a pohlazeni Tecce posila

Sulanek a Niky

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.08.04 14:13

Ahojky macecho)

Ty brdo, ja bych to tak dlouho neustala, fakt ne, a az budu jednou odstavovat, budu muset jit pryc z domu na nekolik dni, jinak bych se slitovala a za:,–(y neza:,–(y bych dala. Vsak i to nocni odstavovani bylo temer bezbolestne, jestli brecela 5min tak to bylo hodne, spolecne jsem si ponadavaly a byl klid. To mi pripomelo, ze dneska se v noci po dlouhe dobe probudila a chtela, ja odmitla a ona spala dale, jenze po 5h chtela zase, nastesti byla jeste tma, tak jsem ji rekla, ze jeste nesviti slunicko a at lehne a spi taky, chvili mrmlala a skemrala, ale nakonec taky rychle usnula, ovsem po 6h uz svitilo a tak se tentokrat ani neptala a nekompromisne lezla pod perinu zvedala mi triko a cpala se k prsu, nebylo obrany, bylo to tak prisne!:-)))

A k tomu dudi … mozna par dni nebude ve dne spat, ale pote si to urcite rozmysli.

A jen tak mimochodem jsem napsala 3 prispevky hnedka po ranu … takze stiham-nestiham:-)))

Papa

Sulda a Niky

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 30.08.04 14:19

Ahojky,

tos mi připomněla Tečku. U Toma to taky ještě nikdo neví, tak zatím je Tečka i na zveřejnění tajná…myslím dát ji do galerky. Jakmile to to nějak přijde ve známost, pochlubím se svým „druhorozeným dítkem“ :-))) naprůměrně krásným a inteligentním.. stejně jako to první…ooooooo­ollllllllllll­aaaaaaaaaaaaa jsem praštěná.

papa VAT

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.08.04 14:31

U Toma to fakt jeste nikdo nevi? A to nevi ani ze se berete? NEbo jim to reknete az na svatbe? Jeeee, to bude prekvapco!!! A ja se na TEcku toooolik tesila, ze uvidim dalsi zazrak zivota!

Papa

Sulda

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 30.08.04 14:39

Ahojte všichni,
hlásí se po dlouhé době Lola se svýma ratolestma.
Máme spoustu novinek tak se musíme hned pochlubit.
1,Ada už je velký kluk, spí ve svojí velké posteli. Teda má ji sice přišoupnutou k našemu letišti ale moc k nám v noci nechodí, jen večer když nemůže usnout a nebo v noci když se vzbudí a nechce se mu znovu usnout. Má svůj polštářek ve tvaru slona na který si večer lehne, přikryje se, přitulí panenku-ano náš chlapeček nechce žádného plyšáka jen 50-ti cm.plastovou panenku a do druhé ruky si dá svítící fosforovou hvězdičku, tváří se spokojeně a hlásí Veký kuk ( jako že je velký kluk). Takže jsme všichni spokojení, my se vyspíme a náš junior má svoji postel:-)
2.druhou novinkou je že už 12 dní nekojíme. Přišlo to ze dne na den. Já začala jednoho dne děsně krvácet z dělohy a doktor mi řekl že bud okamžitě přestanu kojit a na:,–(í mi léky, nebo půjdu na kyretáž. Prý na to nejsou žádný léky které by se slučovaly s kojením. Tak jsem přestala kojit. První den hrůza, hodinu jsem vysvětlovala Adovi že prsíčka už jsou prázdný že nemají mlíčko a že velcí kluci pijí sunar:-)) ale Ada byl nepříčetný, pořád mě vysvlíkal a sápal se, nemohl usnout,až musel zakročit manžel. Druhý den už Ada kýval hlavinkou a říkál míno neny (mlíčko není) a už se nesápal. Sice ho musím v poledne uspávat v náruči, ale pokud je unavený, stačí jedna písnička Kabátů a je tuhýk. Sunar pije pouze ráno, vypije asi 100-150 ml, není to moc, ale já myslím že s jogurty a sýry by mu to mohlo stačit. Ted po 12 dnech už o prso nejeví zájem, jěště se mě jednou snažil vysvlíct ale pak si zopakoval že mlíčko není a přestal.
3.a třetí velkou novinkou je že se konečně naučil jezdit na odrážedle, jezdíme už i ven a moc ho to baví. Už jsem si myslela že mám doma nešiku, ale odvolávám to.

Koupelnu už máme hotovou, nejsem s ní úplně spokojená, v obkladačkách jsem ustoupila manželovi, já chtěla několik odstínů modrých a po pásech je spojit od nejsvětlejší až po nejtmavší aby to vypadalo jako podvodní svět+k tomu obrázky wc barvičkama z vodní říše, ale neprošlo mi to tak máme duhové a pro:,–(ila jsem si aspoň modrou stěnu.
Dům máme také komplet vymalovaný-prázdniny byly dlouhý a manžel už se nudil:-)). Fádní bílou kterou si před 4 roky pro:,–(il muž jsme vyměnili za barvičky, kuchyň máme vanilkovou-ladí s linkou, obývak meruňkový, ložnici hráškovou, chodbu nahoře zelenou, dole žlutou a dětský Leniččin pokoj jsme nechali růžový s modroým stromem a mráčkama.

Minulý deníček jsem jěště nečetla, tenhle letmo, Esterce přeji vydařený pobyt v řecku, děti at jsou hodné a rodiče at si odpočinou.

jěště jsem vlastně ani nepogratulovala šéfce k Tečce. Takže tímto to napravuji a dodatečně gratuluji, mám z vás radost, budete s Tomem nádherná rodinka, a moc moc vám přeji aby Tečka byla Tečka a ne Tačmůd.

Končím, dítě už je vyspané, od středu zde budu častěji, Lenička nastupuje do školky, už jako předškolačka-i když falešná, do školy půjde až za dva roky.
Papa Lola +Ada 19,5M + Lenička 4,75 roku

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.08.04 14:51

Ahoj holky!

Nějak nestíhám, poslední komentáře jsem četla v pátek večer a teď už nemám šajna, co se kde děje, ale honem jsem letěla mrknout do galerky, jestli tam bude fotečka Tečky a ono zatím nic. Veroniko, asi nebyla možnost fotečku naskenovat, co?! To mě moc mrzí, já chtěla vidět tu jahůdku (jak Šulánek správně podotkl, že s takovými mírami už to není Tečka :-)

Hlavně vám musím napsat, že je u nás fůra novinek! Luky se konečně rozmluvil! Na Niku a Mojánka a další (Anežka taky začíná válet, že Blani?!) nemá, ale aspoň něco. Začal říkat kol (kolo), gugu (guma - tak říkáme takové té gumové podložce, co se dává do vany, aby dítko neuklouzlo), klik (klíč), kapka (tak dělá voda) a boba (boban - neboli hovínko :-))) Dnes dokonce po dlouhé době řekl máma a ukázal na mě! Jé, to sem se tetelila blahem i když Niky Maminka Radunka je bezkonkurenční!
No rozjel se tak o víkendu!!! A vlastně se vším!!! Začalo to ve čtvrtek v noci - vlastně v pátek nad ránem. Od půl páté se pořád budil a furt si rozepínal pyžamo a sundával plínu! Přes den v tom pokračoval a tak mi nezbylo, než ho nechat běhat doma nahého. Průběžně se sám usazoval na nočník a často se i vyčůral, ale stalo se mu i několik havárií! Okamžitě když jsem ho oblékla, tak se zase chtěl vyslékat a tak to bylo dokola! Tak to bylo celý víkend a přišla k nám nočníková mánie jak blesk z čistého nebe!!! Sám si neřekne, že chce na nočník, jen se prostě obsluží a sedne si. No ale dopadlo to i několika loužemi na koberci a zvládl to i na gauč! Tak jsem furt drhla a střídavě běhala s Lukym vylévat nočník do záchodu a splachovat a pak zas nočník umývat a tak dokola. Nejhorší to bylo v sobotu, kdy ho chytlo velké kakání, ale po každém bobanu (tak se naučil slovo boba) to chtěl hned vylévat a tvrdil, že už se mu nechce a než jsem to všechno zrealizovala a nočník umyla, tak už to tlačil znovu, tak jsme měli i pár neodchytnutých bobků na zemi! :-))) No ještě, že se do čtvrt roku stěhujem a pak zde budem moct nechat vydrhnout koberce, jinak by zde byl smrad jak v Cařihradu :-))) No a tak se průběžně odnaučujem plínkám! Jen teď máme spotřebu dááááleko větší, protože jak se stane a Luky si tam jednou ucvrkne, tak už ji nechce a musím mu jí dát dolů. Tak jsem dnes místo pampersek (mimochodem - teď jsme měli na zkoušku velikost 5 a jsou hrozné - takové víc vycpané a Luky je má až ke kolenům) koupili jen nějaké levné Hypernovácké.

A největší zážitek víkendu byl v neděli - uklízela jsem a bouchla jsem se do prstu. Šíleně to bolelo a Luky stál u mě a něco hučel a něco chtěl a já byla úplně špatná a říkám mu - Luky prosím Tě aspoň chvíli mě nech na pokoji, prosím! A on se na mě nejdřív podíval a smál se, pak se ještě uchichtl, ale pak asi uviděl můj trpitelský výraz, protože zvážněl, přišel až ke mně a najednou se hlavičkou chtěl bouchnout do dvířek kuchyňské linky (asi aby maminka netrpěla sama)! Tak jsem mu v tom okamžitě zabránila, on chtěl ještě jednou, tak mu říkám, že to né, že to nemůže si dělat bebí, když má bebí máma, tak mě vzal najednou za ruku a někam mě táhl. Nechápala jsem kam, ale přivedl mě do pokoje, kde měl na zemi polštářek, který si chvíli předtím vytáhl z postýlky a povaloval se na něm na zemi a najednou si na něj lehl, pak vstal, stáhl mě za ruku na zem a hlavu mi tlačil na polštářek :-))) Tak jsem si tam chvíli lehla, on si přidal hlavičku k mé hlavě a na chvilku jsme se tam tak spolu uvelebili!!!! No bylo to stráááášnééé mooooc miiiilééé a já z toho byla fakt paf, že poznal, že mamka má bebí a chtěl jí nějak pomoct!!! No jsou to už opravdu myslící bytosti a chytří tvorečci! Moc mile mě to překvapilo.

Dnes mě opět šokoval, když jsem se česala a líčila, tak mi furt bral líčidla a já spěchala a tak mu říkám - ať radši místo toho jde a najde mi tu sponku, co onehdy odnesl a hrál si s ní a je nejspíš v koupelně (nevěděla jsem však, kde opravdu je!). No světe div se, on za chvíli vítězoslavně přišel a sponku mi fakt přinesl!!! Já jen zírala!

Už to začíná být super!!! Když už je s těma dětičkama i trošku domluva! Ale pak se budem divit, když třeba prcek příjde a stejně jako Mojánek od Ivči oznámí, že bude bydlet sám! :-)))) TO mě teda ale opravdu náramně pobavilo!

Tak končím a těším se na fotečku Tečky!

Ahoj
Monika a Lukášek

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 30.08.04 14:54

Jéje, než jsem splodila ten komentář a podařilo se mi ho nahrát, tak už je zde info o (ne)uvěřejnění fotečky Tečky! Tak to mě mooooc mrzí, ale chápu!!! To je jasné, když to ještě ani u Toma nevědí, tak by asi nebylo to pravé odtajňovat Tečku zde! Tak si ještě chvíli počkáme!
Ahoj
 Monika

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 30.08.04 15:15

No Tom čekal, až to řeknu GŘ já a teď měl dovolenou, takže si myslím, že při nejbližší příležitosti to řekne svému GŘ…zná i mě, je to můj bývalý šéf. Musím to zjistit, kdy to práskne.

papa VAT

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 30.08.04 15:22

Ajóóó,já jsem si těch komentářů na začátku vůbec nevšimla.Tak promiň:o )))))).

Pozitivní zpráva je,že Klára kolem 14-té hodiny usnula,ale bylo to jen o chlup a šla bych ji vyprostit,chuděrku mou malou.Jak si ležela v postýlce,usnula na přikrývce,tak jsem přes ni chtěla přehodit mou manžestrovou košili a hádej,co vypadlo z kapsy?Didi!!!A zrov­na ten,co jsem ho hledala už asi 2 měsíce.No,já tu košili měla dlouho pověšenou na háčku a didi už byla dávno zatracen jako někde zapomenutý.Ještěže vypadl,když Klára spala.Bohužel postrádáme ještě jeden a já jen doufám,že ho objevíme taky až takhle pozdě.

S tím řevem…Jsem drsňačka,ale kdybych polevila,z od­poledního spánku by brzy nic nezbylo.A vůbec,ce­lý spaní by bylo nanic.Ona totiž naše beruška by mohla jít spát třeba až o půlnoci!Není to takové to dítko,které si samo řekne,že chce dělat hají.Dokud ji necháme řádit,tak řádí.

A Verunčino NUNI nemá chybu,jak jsou ty děti vyčůrané.A Jak si Tě tahá do postele,to mě taky dostalo:o )))))))).
Tak to by ses mohla výhledově docela vyspat,když budou dlouhé zimní noci,ne?

Čau HaK

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 30.08.04 15:24

No tak to je super, že je Lukášek takový šikula, že si sám sedne. Já pořád do Adámka hučím a on hlásí a-a na přebalováku a čůrá si u toho. Když se ho zeptám, jestli chce čůrat, tak že ne…a plína je za chvíli plná. Holt nám to bude ještě nějaký čas trvat. Ale pevně doufám, že do narození Tečkojahůdky :-)) to bude zvládat sám. Kupovat dvoje plíny, to by bylo žůžo. A taky přecházíme na Pampersy. Ty Huggies jak změniny místo Freedom na Super Flex, tak jsou naprosto nemožný. Sice tam mají vychytávky, aby lépe pružily, ale prostě se s ními blbě zachází. Teda mě a Tomovi taky, takže doděláme zásoby a jdeme na Pampersy. Nedávno jsme je už po dlouhé době měli a byly v poho.

Tak papa VAT

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 30.08.04 15:33

Ahoj Lolo!

Tak Ádovi se líbí Kabáti?!?!?!?!To mě pobavilo:o ))))).A že u nich usne,vždyť je to docela tvrďárna.

Domeček se koukám pěkně rýsuje.Možná jsem to někde nepostřehla,nebo jsi to nepsala.Kdy se chystáte stěhovat?

A ještě jeden dotaz.Lenička začíná chodit do školky až teď?My jak plánujem další dítko,tak už přemýšlíme o tom,jestli budem dávat Klárku do školky hned po jejich třetích narozkách,což by bylo v prosinci,nebo vydržet až do září,kdy by měla 3 a třičtvrtě roku.Na rozmyšlení máme ještě asi půl roku,protože tak v březnu budem muset jít k zápisu.Chjo,to letí,že?Nedávno se nám míma vyklubaly z bříška a už půjdou k zápisu do školky.

Čau Hanka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 30.08.04 15:37

Hanko,

tos mě úplně naplašila. Kdy chodí děti k zápisu do školky?

pa VAT

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama