Adámek Nika a kamarádi - Adámek má 3 roky a trošku jiné zamy

Rodičovství

Ahojky kočky a dětičky, většinou jsem pilňuška a deníček posílám včas a mám ho napsaný s předstihem....tentokrát jsem na tom špatně, ale ani ne tak časově, jako se mi do psaní moc nechtělo. Je to spíš tím, že jsem se zamýšlela, o čem vlastně psát. Samozřejmě o Adámkových 3.narozeninách, Berunce, jakou mi dělá radost....ale chtěla jsem psát i o něčem, co minule nakousla Lola....o tom, jak se člověk neovládne a sem tam plácne toho svého miláčka....ať už přes pusu nebo v mém případě přes zadek.

A možná tím i začnu, protože mě to trápí. Rozebíraly jsme to i s Irenou na nedávném srazíku, jak se neumíme ovládnout, jak nás ty dětičky vytáčí…prostě jsme takové, jaké jsme předtím (myšleno předtím, než jsme je měly) nebyly. Snad to zní srozumitelně. Prostě Adámek je expert na vytáčení mě a já jsem jeho pilný žák, takže mě dokáže vytočit a já se pak neovládnu. Ječíme na sebe, resp. on se zasekne a trvá na svém, ale já taky a pak to dopadne tak, jak dopadne, když řekne po x-té NE…tak mu jednu plácnu přes zadek. Pak mě to mrzí, ale omlouvat se mu nechodím. Přebírám si to v sobě, jak se mám ovládat, co jsem udělala špatně…počítat do deseti :-) a vůbec se nenechat vytočit. Tuhle jsem někde četla, že je dobře, že o tom přemýšlím, když se něco takového stane. Myslím si, že jsem na sobě už dost zapracovala, ale sem tam se to ještě stane. Pořád si říkám, je to dítě, není to prostě dospělý člověk, který by opravdu chápal to, co se mu říká a že to stačí říct 1× max. 2× … a jako dítě ho musím brát. Nikdo není perfektní. Záleží přece na mě, jak ho vychovám, jak se bude chovat v dospělosti, a to, jak se bude potom on chovat ke svým dětem…to je taaaak daleko, ale i na tohle myslím. Takže když dojde k nějakému „konfliktu", tak se teď hodně kontroluju, abych to neplácla opravdu bezdůvodně…resp. a když už k tomu dojde, aby to byl opravdu velký prohřešek a ne nějaká pitomost. Většinou se to stává, když jsem s dětmi sama a tudíž toho mám nad hlavu…ale jak říkám, pracuju na sobě a doufám, že se dopracuji i k tomu, že žádné plácání přes zadek nebude a rozumně si o tom promluvíme, když emoce pominou. Víte, já jen jednou dostala na zadek…a to mi bylo cca 10 nebo 12 let a nechodila jsem do hudebky…Táta mi dal na zadek, když se to dozvěděl…no prostě hrát na housle mě absolutně nebralo…a ještě k tomu ten šíleně zelenej futrál na housle…táta mi ho vylepšil, protože ten původní černý byl rozdrbaný,takže s tím příšerně zeleným futrálem jsem svítila na 100 m daleko…ale to už je opravdu dávno. Takže i já se chci vypracovat tak, abych řešila konflikty domluvou a s chladnou hlavou…snad se mi to podaří.

Ale teď z veselého soudku. Adámek měl 3.leté narozeniny. Jupíííííííííí. Toto neskutečně uteklo. Když se na něj podívám… je to dlouhán, celý den mele, ale cizí člověk by mu moc nerozuměl, ale i on se k tomu vypracuje. V pátek byla oslava s babi, ségrou a Jaromírem. Ráno v 7:50 - to se narodil, ještě spal!, jsem mu šla s Em dát pusinku a popřála jsem mu všechno nejlepší. Jakmile se probudil, ještě v pyžamech jsme mu popřáli a dali dárek…Lego duplo s Bořkem a Lůďou - jeřáb a Béďou, tj. bagr. Byl tak nadšený, že jsme to hned museli sestavit a hrál si s tím celý den. Tak jsem měla radost i já, že se mu dárek líbil. Opravdu od nás dostal jen jeden…já bych teda nakupovala o 106, ale Tom mě krotil. Od babi dostal taky Lego duplo, ale Julču, tj. míchačka pro nezasvěcené :-) - vše z Bořka stavitele.Od ségry a Jaromíra dostal magnetickou knížku, na jejíž stránky se dávají různé obrázky… je to o počítání, ale s tou si musíme hrát, až když není Em nablízku, protože by nějaký obrázek mohla sníst :-)
V sobotu oslava pokračovala. Přišly holky Šulánkovic a babička ze Zbraslavi. To už byl i dort, který si Adámek vybral a vůbec celkem pohoda. Nika je naprosto úžasná holčička… my to vlastně měli i s divadelním představením o Červené Karkulce. Prostě se těším, až Adámek bude povídat jako Nika. Tentokrát byly dárky ve znamení videokazet (Mach a Šebestová a Pat a Mat) a knížek s puzzle. No a tím oslavy skončily. Nejen, že ty 3 roky tak rychle utekly, ale teď běží přímo mílovými kroky…co máme Beru.

U Adámka to vypadá, že si zrušil odpolední spaní. Jak spal v pátek do 8:15, tak jsem ho odpo nenutila, aby spal. A od té doby ho nenutím. Sice mi ten odpo spánek chybí, ale zase odpadne dříve, tj. tak před 21 hoďkou u TV. Zkusím ho zahnat do postele ve 20:30 a uvidíme.

Dnes, když byli kluci nakupovat a Beru spinkala na balkóně, jsem udělala - konečně - vánoční výzdobu. Ozdobila jsem větve ve 2 vázách, přichystala svícny, resp. i ty jsem nazdobila…a když jsem se snažila odpo Adámka uspat, což se mi teda nepodařilo…tak jsem mu říkala, co vlastně budeme na Štědrý den dělat…u nás tomu říkáme, až přijde děda…a přitom jsem si slzela, protože mě tenhle vánoční čas dostává. Dopoledne půjdeme na Hrad hodit za každého člena rodiny jednu korunu…někam do kašny…pak si dáme něco k obídku a pokud Adámek usne, tak až se vzbudí, asi začneme hned večeřet, protože Em usíná kolem 19 hoďky, tak abychom to stihli. A taky jsem říkala, že děda má teď moc práce, protože musí vybírat všechny dopisy, co děti napsaly, ale že my už jsme to stihly a náš dopis má děda jako první…no a takové povídačky. Takže se už neskutečně těším, až ten vánoční čas nastane…teď nám tu voní františek, smrdí prskavky, které jsme museli testnout, máme rozsvícené svíčky, k tomu i tu třetí na adventním věnci…no tak máme takovou pohodu, zatímco ta malá mrňka spí.

A malá mrňka sice ještě neleze, ale už se v postýlce postaví na kolínka tak, že se drží postranice. A odpo se postavila i sama na kolínka!!! Jupíííí. Když jsem s ní na koberci, tak se o mě vzepře a postaví se i na nožičky. Zatím se teda sama nepo:,–(í, ale když ji po:,–(ím, tak velmi dobře sedí a umí se už i ze sedu dostat nabříško. V plazení je neskutečně rychlá, takže velmi často za mnou zdrhne do kuchyně, ale to je potom celá od chlupů, i když předtím vyluxuju. Ale to se nedá nic dělat. Taky toho dost nakecá…to je samé em, em, eme, eme, mam, mam, je, be, te…a už se moc těším, až bude větší a bude taková frajerka, jako se Šulánkovic Nika. S jídlem se Beruška trošku umoudřila. Už chce i ovoce, teda jen banán a víc nezkouším. Buď samotný nebo s jogurtem. Ale čím to bylo? Vůbec nevím. Žádná nemoc se neprojevila. Zoubky taky nevylezly…prostě chtěla držet dietku nebo nám prostě ukázat, že to s ní nebude procházka růžovým :,-(em a kdože je tu vlastně pánem…pardon paní :-)

16.12 má narozeniny Patrik od Niky a 17.12. Anežka od Blanky. Přejeme jim vše nej, hlavně zdravíčko a nejhodnější rodiče na světe.

Co říct závěrem? Tradičně v tom čase píšu něco dojemného, ale letos si to odpustím, protože určitě jsou slova zbytečná. Všechny/všichni budeme dojaté/í u stromečku, až uvidíme naše ty miláčky jak jim svítí očička. Hodně štěstí, lásky a pohody přeje

Veronika Adámek (3 roky) a Berunka Ema (cca 9 měsíců)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.12.05 12:28

Od vcerejska netrpelive cekam na vydani denicku … a konecne je tady … huraaaaa!!!! A jsem prvni!!!

Akurat ted nemam moc casu, ozvu se pozdeji.

Denicek tradicne moc hezky a dojimavy, fotky z oslavy jsou v galerce uz od vcerejska, tak juknete.

Zatim papa

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.12.05 13:29

Kopiruju zpravicku od Monci, kterou jeste hodila do stareho denicku…

Re: Adámek, Nika a kamarádi- tentokrát od Zuzky a Filípka (Hodnocení: 1)
Od: monas - Pondělí, 12.12. 2005 - 13:18:53
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Ahoj holky!

Já teď vůbec nečtu ani nepíšu! Moc se omlouvám! Ale všechny volné chvilky trávím různýma metodama, jak popohnat Prcka ven!!! :-((( Ano, ano, je to tak, ještě pořád jsem neporodila! Dnes jsem 40+2 ačkoliv v průkazce mám uvedeno jako TP dle menstruace 12.12., což je dnes?! Jsem z toho trošku zmatená, protože jsem myslela, že TP vychází na 40+0 ne?! No ale to je jedno! Každopádně je rozhodující to, že si mě dnes na kontrole v porodnici nenechali! Moje mamka je už z toho docela rozhozená, když mi předtím podle UTZ upravovali termín na 24.11 a teď už je to pomalu o 3 týdny víc a nic se neděje a oni se mnou nic nedělají! Já jsem ráda, protože by mě určitě můj doktor hnal na císaře! Ten dnes operoval, tak mě vyšetřoval jiný a ten mě pozval do poradny zase na pátek na 9.30! Teda pokud do té doby neporodím! Což ale bohužel nevypadá, protože je hrdlo zcela nezralé! Tak i s nějakým vyvoláváním porodu by to asi moc dohromady nešlo a zase by mě chtěli řezat! Což já ale nechciiiii! Doufám, že se to co nevidět umoudří a začnu rodit! Dokonce už zkouším všelijaké bylinkové drijáky a ricínové koktejly apod.!!! No kdyby nááááhodou něco, tak dám hned vědět!

Jenom jsem zahlédla, že měl Adámek 3. roky!!!! Toto letí!!! Je to fakt neuvěřitelné! Vždyť se nám Ti prckové onehdy narodili! A teď jsou to takový velcí človíčci!!! :-) Takže obbbrrrr gratulace a hlavně hodně dárečků!

A Šulánku - u vás jsem četla o té smutné události! Tak to je mi moc líto! V období vánoc je to ještě o tolik smutnější! Tak ať se s tím co nejlépe „poperete“!

Holky ahoj!
Monča a Luky a Prcek 40+2tt

Teeeda, Prcek ignoruje veskere SUL terminy, takovy maly a uz neposloucha:-))) Tak uz vylez mimisku, moc se na tebe tesime!!!

Sulanek

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 12.12.05 16:25

Ahoj holky!
Jsem zpět. Jsem pevně rozhodnutá podstoupit neúprosný boj o počítač a Tomáše sem dnes prostě nepustím a basta, takhle to dál nejde. Vůbec kvůli němu nevím, co se tady děje.

Veroniko, moc hezký deníček. Víc tedy snad napíšu večer.

Teď hned ovšem musím dodatečně popřát všem oslavencům, kterým jsem svým dlouhým výpadkem nepřálá, vše nej nej ke všem svátkům a narozeninám.

Mějte se všechny moc krásně předvánočně.
Ahoj Esterka & spol.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.12.05 20:00

Ahojky kočky a dětičky,

ESTERKO, vítej zpět. Už jsem zvědavá na zážitky. Snad nebylo moc kalamit?

My dnes byli v IKEA. A šli jsme hned nakupovat…byl teda záměr. Ale Adámek uviděl dětský koutek a že tam chce…tak mu vysvětluju, že tam bude sám, teda s dětma, ale beze mě s Em…několikrát jsem mu to opakovala a pořád trval na svém…tak to bylo poprvé, co byl někde beze mě úplně sám. Sama jsem na to byla zvědavá. Kousek jsem poodešla a byl v poho, tak jsem šla nakupovat. Chtěla jsem nějaké povlečení, ale totálně mě to zklamalo. Nic, co by mě vysloveně cinklo. Takže z hlavního nákupu sešlo a já koupila jen pár věciček. No trvalo to cca 15 minut a už mě volali, ať přijdu. Adámek byl uplakaný, vzlykal.....paní říkala, že byl celou dobu v poho, ale pak si to asi uvědomil a začalo to. Ptala se ho, jestli nechce čůrat…a pořád prý říkal máma, máma…tak mě vyvolali. Jasně, v pořádku, chtěl si to testnout a já, koneckonců, taky. Takže tuhle zkušenost už máme za sebou. To bude radosti, až se půjde do školky :-)))
Jen jsem mu pořád vysvětlovala, že tam chtěl jít sám, tak aby si to pamatoval. Myšleno v dobrém.

Teď už Beru spinká, já byla celkem vyšťavená, ale teď to vypadá celkem dobře. Ale stejně si půjdu lehnout brzo. Ty noční mejdany mi dávají zabrat.....

…joooo a už jsem na váze, kterou jsem měla před Beru. Takže k mé ideální váze, kterou jsem měla před Adámkem mi zbývají 3 kila. Jupííííííííí. Přece se to hnulo…ale to je určo tím ponocováním. Ničím jiným ne…protože si sladké neodpírám a díky němu i funguju :-))

Tak papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.12.05 20:22

Ahooooojky Esterko,

vitej zpet, uz jsi mela namale a mela by jsi activity low low low:-)))) Delam si legraci a uz se tesim na tva obsahla psanicka!!!

Papa

Sulanek

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 12.12.05 20:42

Ahojky,

prave jsem procetla denicek a komentare, piju kafco a laduju se cokoladou z Ondrova Mikulaskeho balicku:-)) Deticky uz spi, joj ta pohoda!!!

Verco, denicek je prima, o tom trestani jak pises jsme uz mluvily a i ja jsem se hodne zkrotila a vybuchuji uz mene, i kdyz nekdy prece, na zadek placnuti dostava Ondra opravdu minimalne, vareckou nikdy a pres pusu mu nedavam, ale obcas je to opravdu narocne se udrzet na uzde a nevypustit ventil! Adamkovi preji dodatecne jeste krasne 3. narozeniny, teda jsou to fakt uz velke deti, co?

Ja uz se taky tak tesim na vanoce, jak budou deticky zarit, teda hlavne Ondra, uz to fakt ma smysl a je to naprosta bomba, brecet budu 100% a do toho si jeste budu promitat porod Vikiska, no bude to asi citove narocny vecer.

Tak Adamek byl v Ikea v detskem koutku? Ondra po nem take pokukuje, ale rikala jsem mu, ze tam jeste nesmi, tak to akceptoval. Chodi do koutku jen v Cakovicich v Globusu (Time out) a uz to celkem zvlada, ale pokud tam nechce, tak ho nenutim a ze nas vyvolali, to se nam uz take stalo, ale minuly tyden tam tak pul hodky urco sam byl. Zitra to jdeme znovu testnout:-)

O vikendu delam zkousku a musim odevzdat jeste jednu praci, ale pak uz budu mit klid, tak to musim nejak prekousnout.

Esterko, vitej zpet. Jak jsi se celou dobu mela? Tesim se na vypraveni:-)

pa a krasny vecer, ja budu cucet na vymenu manzelek.

Irena a kluci

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.12.05 20:55

Kočky,

já jsem tuhá. Jdu spát. Mám toho fakt dost.

Tak papa a hezké sny VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.12.05 21:01

Dobra Nocka,dobre delas, kdo vi co bude vyvadet ta mala raraska.

Teda Adamek poprve v detskem koutku sam? Velky kluk to je a ze vydrzel 15 min je super, nejak mu to asi cele nedoslo.
Nika chodi do skolicky, ale do koutku jeste nikdy nesla … sama jsem si nabehla, rikala jsem ji ze az bude mit 3 roky a ona toho zneuziva …:-))) Ted uz by to tam urcite zvladla, ale vzdycky mi rika, ze tam nemuze, ze je jeste malicka a ze pujde az bude mit 3 rocky:-))) Potvurka je tam moje dcera a desne rada chodi se mnou … pravda zasekne se vzdycky v detskem oddeleni a v restauraci, zbytek uz ji neba:-)

Tak dobrou… ja se ozvu i k tematum … ale ted musim hodit Niku do vany a zitra jsem cely den na meetingu.

Papa

Sulanek a Nika pichajici do obrazovky

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 12.12.05 21:02

Ahojte vespolek!

Tak jsem slíbila,že od nového deníčku začnu psát.Nevím,co mě to popadlo za depku,na netu jsem i visela,ale jen četla a někdy ani to ne.

Veru,hezký deníček a mělas dobrý nápad nadhodit téma trestání dětí.
No,mám pocit,že jsme tu vesměs všechny na stejné lodi a občas dostane plácanec každé dítko.I když Petruš psala,že Lukyho nikdy neuhodila,pokud si pamatuju.
Já jse taky nerv a někdy mám svůj den a když ho máme společně s Klárkou,je zaděláno na průšvih.Tuhle u našich Klára děsně vyváděla,naši nad ní taky kroutily hlavou a došlo to tak daleko,že dostala na holou.Ale to je vyjímka.
Berunka je šikulka,však ona taky začne lézt.Anebo taky ne,jsou děti,které dřív chodí než lezou a nic s tím nenaděláš.Ségra tuhle vzpomínala,jak učila svou roční drceku lézt,ta z toho měla děsnou bžundu,ale zkusila to a už to uměla.Ona byla děsná pohodářka,na bříško se prý otočila jen jednou a už to nehodlala opakovat:o )))).Chodila až v 15 měs.,prostě byla klidné dítě.A dnes je z ní 13-tiletá slečna a pohybově je moc šikovná,tancuje scénický tanec.Tak to jen pro srovnání.
Adámkovi dodatečně gratulujeme k tříletinám,tak tady máme další už nebatolátko.S hrač­kami jste udělali dobře,Klárka toho letos dostla hrozně moc a vůbec jsem z toho neměla dobrý pocit.Po autíčkách od Bořka stavitele jsem taky koukala,kupovali jste mini nebo midi velikost?Mně se moc líbila ta mini a za tu cenu se dá postupně dokoupit celá :,-(a.

Mončo,chuděrko naše,jak já tě chápu,jak se s tím břichem trápíš.Mám to ještě v čerstvé paměti,ale 10.měsíc jsem byla těhotná naštěstí jen s Klárkou.
Víš,ty dryáky asi stejně moc nepomůžou,prý jediné,co opravdu může pomoct je sexík a Hamilton.
Budu držet palečky,ať mimčo vykoukne na svět,vždyť je tu tak príma a hned budou Vánoce:o ))

Esterko,holka,kou­kej sednout k netu a psát a psát…Jestli jsi aspoň četla,tak víš,že tu po tobě byla sháňka.

U nás je předvánočně,už mám upečeno několik druhů cukroví a zaděláno na další.Sice jsem říkala,že letos peču max 4 druhy,ale mě to prostě nedá a navíc se ve chvíli,kdy matlám a peču,nemusím starat o holky,takže hlava aspoň trochu vypustí,i když tělo je unavený.
Taky jsem ozdobila jedlové větve,dala jsem ně ně sušená citrusová kolečka a na špejle napíchala kousky kůry a navrch dala slaměné mašličky,vypadá to hezky a pěkně to voní.
Koledy pouštím pořád a jako každý rok mě dojímají.

Andy už má naušnice,ale to vám byl řev:o ((((.Řvala ještě snad půl hodiny po píchnutí,achjo­.Naštěstí se jí dírečky hojí hezky,už je má 5 dní a vypadá to dobře.Sice má trochu odstátá ouška,ale i tak jí to moc sluší,je taková jemnější.A už snad není tolik podobná Tomovi od Ivči.Jo,Ivčo,něco na tom je,podoba tam jistá je,ale čím to???????????­?????????????????????Já teda o ničem nevím:o )))))))))))).
Příští týden se už chystáme na první příkrm,zkusíme mrkvičku.No,DO­UFÁM,že to bude baštit,jinak jsem na mrtvici.

Já jsem byla v sobotu po dlouhé době ve společnosti.V břez­nu máme jet s bandou do Krkonoš,ale tentokrát do Špindlu,potřebovali jsme projednat organizační záležitosti,tak jsme se sešli v nekuřácké kavárně,já si dala deci červeného,pose­děla,pokecala a pak šupky dupky domů na kojo.Ája naštěstí spinkala a papat chtěla až hodinu potom,co jsem přišla domů.
Mezi svátky máme dámskou jízdu,zamluvila jsem bowling,tak se taky těším.Naposledy jsem boulovala někdy před rokem a půl.

Tak tolik od nás,jdu to tady poklidit,voní tu vanilkové rohlíčky,mňam.Musím je uklidit,ať je hned nesežerem:o ))).

Hanka,Klárka 3 r a Ája skoro 5 m.

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 12.12.05 21:41

Ahojky Hani,

pošli fotečku naušničkatý Ájinky, musí ji to moc slušet. Zmenším a dám do galerky nebo Ti ji pošlu zpátky, ju? Mám strašně moc práce, ale tohle potěšení bych si strašně nerada nechala uniknout.

Dneska nám dorazila nová autosedačka, je absolutně dokonalá, jsem nadšená. Hned jsem do ní musela Fífu po:,–(it a vyzkoušet (viz.foto v galerce). Tak mám radost, snad bude stejně dokonalá i nadále :o)))

Reagovat budu později, jenom chci vzkázat **".

Esterko, super že jsi se ozvala, těším se na vyprávění jak jste se celou tu dobu měli!

Teď už vážně musím, nebo bude děsnej malér. Nějak nestíháme :o(((

Katka**

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 12.12.05 21:43

Ha, nějakej zmatek!!!

…vzkázat Prckovi, aby konečně ráčil vykouknout na tento svět a přestal trápit mamku!!

…fakt nechápu, kam to mohlo cestou zmizet…

Katka

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 12.12.05 21:49

Ahoj holky,

Adámkovi od Verči dodatečně vše nej k 3. narozeninám, hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka!!

Šuldo, je mi líto, že zemřela Vaše babička, doufám, že už jste se přes to dostali.

My měli doma hádací víkend, takže to stálo za bačkoru. Mám nějakou depku, všechno mě dusí. Zítra se snad dostanu k pročtení celého deníčku, tak budu reagovat.

Zatím ahoj,

PetraK a Adámek

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 12.12.05 21:53

Katko,
ještě jsem nedělala detailní foto,takže bohužel.
Jo a konečně jsem manžu ukecala,ať nainstaluje Paint Shop Pro,takže zmenšovat fotku už můžu KONEČNĚ sama.
Ale i tak dík za nabídku.
Jdu se umýt a chrnět,po dnešní noci jsem nějaká hotovka.

Papa
Hanka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 13.12.05 00:41

Ahoj holky,
díky Hani za zmínku, že tu po mě byla sháňka. Jinak bych to nevěděla. Protože jsem celou tu dobu nejen nepřispívala, ale ani nečetla. Jednou jsem sem vlezla, ale něco neodkladného mě odvolalo a jednou akorát přečetla aktuální deníček a omrkla fotky. Takže pokud se dělo něco velmi zá:,–(ního, tak mám smůlu. Nepsala jsem hlavně proto, že momentálně je fakticky nemožné dostat se k PC. Přes den na to jednak není klid a druhak probíhá boj o PC s dětmi. Jo jo na internetu serfují jako srnky. Kéž by jim byl zase buřt. No a jakmile se Tomáš vrátí z procházky se psem a dětmi, tak tam vletí on a vydrží u toho taky do tří do rána. Ze začátku (cd rom jako dárek k narozkám v říjnu) jsem si škodolibě mnula ruce, že i on podlehl a konečně bude mít pro mou pc mánii pochopení. To jsem netušila, že ho mánie neopustí a já mám tím pádem útrum. Je už jako blázen. Nedovedete si představit jaké úsilí vynaložil na to, aby sehnal další podobné hry. Jenže mu je přinese Ježíšek. Jako malej chodí okolo skříně a se sepjatým rukama prosí, abych to vydala okamžitě. Když se počítač nedávno rozbil a já ho odvezla k reklamaci, tak stropil scénu ať tedy koupím zatím nový. Upozorňuju, že oprava měla trvat 2 dny!!! Nejdřív jsem dlouze mlčela, a pak mu sdělila, že tam teda jedu koupit nový, ale pak vemu jeho i počítač a odvezu je oba dva do Bohnic. Druhá věc, proč jsem se sem nechodila byly chvilkové, ale zato časté depky. A hlavně pak moje lítání (a s tím spojené nervy) po doktorech a v neposlední řadě nemoci dětí. Honzík měl skoro měsíc průjem - skončil tuto sobotu. Kája ho měl „jen“ týden. Do toho oba měli na střídačku noc+den non stop zvracení. Jednou mi Honza nazvracel plný zásah do obličeje, jednou začal zvracet ve chvíli, kdy byl zrovna lavor mimo dosah, tak jsem mu poskytla na zachycení svojí bundu, která byla jediná po ruce. Super, super, super......Takže jsme pořád jen prali, sušili, žehlili vše - peřiny, ručníky, oblečení.......
Do toho jsem si já vydupala po hrozných scénách operaci. Kdybyste si nááááhodou někdo myslel, že nejprotivnější dokážou být úřednice na poště, pokladní v obchodech nebo něco podobného, tak na to rychle zapomeňte. Já si pro pocit absolutní bezmoci chodím do nóbl gynekologické ordinace v centru. Přísahám, že jsem v životě nic podobnýho nezažila. Dva telefonáty se setřičkou mi pokaždé přivodily pláč z ponížení a zmaru na celý zbytek dne. Že když tam přijdu, tak mi ani neodpoví na pozdrav je asi zbytečné zmiňovat. A tahle dobrá duše si usmyslela, že prostě půjdu na operaci o Vánocích a basta, odmítla mě dříve k doktorovi objednat nebo mě k němu rovnou přepojit. Protože prostě nevím o čem mluvím a že mám doma malé děti jí nezajímá. Podle ní trvá předoperační vyšetření minimálně 7 až 10 dnů a moje soukromé záležitosti jsou jí ukradený. Po loňských zkušenostech s Honzíkem vím, že předoperační vyšetření zabere jeden den!Takže jsem se po příšerný scéně domohla toho, že mě objednal k doktorovi, ten samozřejmě řekl, že na operaci hned a předoperační vyšetření trvalo přesně jeden den. Blbý bylo, že mě hned druhý den po vyšetření skolila pěkně hnusná viroza, takže jsem tvrdě pracovala na bleskovém zneškodnění. Než jsem šla do nemocnice, tak přijela máma, aby to tady řídila za mě. Večer před nástupem jsem Tomáše zasvětila do tajů povlíkání peřin a zkonstatovala jsem, že teď už jim tam můžu v klidu duše zhebnout, když vím, že děti neshnijou ve špíně :). Nadšeně jsem se nastěhovala na nadstandart do Motola. No kdyby se tam ještě smělo kouřit :), tak se odtud ani nehnu dodnes. Máma tady zůstala ještě asi tři dny potom, co mě propustili, abych nemusela hned dělat vše. Ve čtvrtek jsem si došla pro výsledky histologie a hned večer jsem odjela s dětma k našim péct cukroví. Máme asi 12 druhů, ale mámě se to pořád zdá málo. Já osobně teda končím. Každý den jsme chodily s mámou spát ve tři a na to teda už další dny nemám sílu. Ještě teda něco uplácáme s dětma, aby z toho taky něco měly, ale jinak fakt dost.
Výsledky té histologie teda nic moc. Jak řekla paní doktorka „vysloveně na štíru“. Já bych normálně řekla, že je to na p…u, ale nějak mi přijde blbý užívat zrovna tohle v týhle souvislosti :). Můžu nejspíš zapomenout na nějaké třetí dítě. Protože je vysoce pravděpodobný, že mi záhy odeberou dělohu, což se řešilo už v ten čtvrtek. Nakonec povolali šéfku onkologie, ať to rozhodne sama, a ta naznala, že mi „dají ještě chvíli šanci“. Tak uvidíme, co z toho bude, resp. nebude. Jinak u nás vše při starém. Mikulášovi s čertem a andělem děti naslibovaly hory doly, ale skutek utek. Tomáš pořád někam lítá a jezdí, pes naštěstí svůj zoufalý stav nějak stabilizoval. Sice se nic nelepší (taky těžko, že?), ale taky se momentálně nic nezhoršuje. Absolutně úžasná je „vnučka“. Tu fakt žeru. Skvěle baští příkrmy, už chodí kolem nábytku, hází neustále úsměvy na všechny strany a všechno komentuje. Příští týden by na Vánoce měla dorazit ta druhá, ale to už bude nejspíš velká slečna.
Končím, neb už nevidím na oči.
Dobrou noc všem.
Esterka & spol.

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 13.12.05 03:44

Ahoj Esterko,

tak by se hodilo říct, že celou noc nespím a čekám na tvůj komentář vzhledem k času, hihi:))) No to bych kecala, mám cestovní horečku, po dlouhé době někam drandím na týden a nemůžu trubka spát, tak sjíždím emimi:))) Ale moc jsi i mě chyběla a to nejsem od vás.

Koukám, jak se z manži stal závislák, to nám nemůže ale dělat, abychom tu byly bez tebe!!! Vyřiď mu to, já už měla Esterkoabsťák, moc mi chybělo tvoje povídání a to fakt nekecám. Bála jsem se, co je s tebou i po zdravotní stránce, vidím, že sis teda užila a moc ti přeju, ať je líp a ať se doktoři spletou…obdivuju, jak to všechno bereš a držím palce dál!!!

Jejda 12 druhů cukroví, blázni:)))) No já mám asi 7 a ještě tak dva nepečené a končíme:)

Tak pá a mějte se celá rodinka fajn:)

Diny a děti plus Diňátko (15tt - Kája nebo Hanička:))

PS: Psala jsem k nám do Jarňátek, jak mě i mou mamku odboural Davča v Carrefouru:) Ve frontě na kasu mi znalecky poplácal bříško a zařval na něj" Káááájooooo":))))) Co bráchoségra na to fakt teda nevím, ale před chvílí když jsem ležela jsem měla takový zvláštní pocit - ale na pohyby je přece jen brzy…leda že by to zařvání mělo až takový účinek?:)))

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.12.05 09:05

Diny,cooooooo­oožeeeeeee?
Už 15.týden????Bo­že,zastavte někdo ten čas,děsně to letí.
Kdyže se Diňátko narodí?Koncem dubna?
To by bylo hezký,já mám 28.4.narozky a kdyby to ještě byla Hanička,no to by byl dáreček k příšerným dvaatřicetinám:o )))).
A četla jsem,že už ti není tak blbě,to je príma.
Jak to teď počítám,tak duben je blbost,hihi,to spíš červen,že?
A cukroví mám 4 druhy,ještě další 4 a mám pocit,že jsem hvězda.Ani doma jsme nemívali vícero cukroví.

Papa,jdem skládat puzzle.

Hanka a holky

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 13.12.05 13:28

Ahojky,

Karolínku jsem odvedla do školky na Vánoční party, dnes tam bude 5,5 hodiny, to bude nejdéle, co zatím byla, ale snad jí to uteče. Dnes neplakala, jen tam stála a nevěděla, co má dělat. Určitě se už dobře baví.

Mně je nějak smutno, ale snad se to rychle spraví. U nás nic moc nového, Karolínka má stále rýmu (ale výčitky se školkou si nedělám, jen co jsem tam prošla, viděla jsem 3 děti se zelenou nudlí u nosu), trošku ještě kašle, večer nemůže usnout a ráno vychrupuje (usíná kolem 22. hod a vstává v 10. hod.), ale zítra už to utnu, bude mít možnost se odpoledne vyspat, tak jí ráno vzbudím. Kašleme i my s Pavlem, občas trojhlas, to pak stojí za to. Já jsem taky zahleněná, ale nic jiného, snad se z toho dostaneme, než pojedeme domů. Na tu cestu by to bylo docela nepříjemné.

Mám upečené 3 druhy cukroví, ještě bych asi 2-3 chtěla udělat, snad to stihnu. Musím nazdobit perníčky, abych měla co rozdávat místo přáníček.
Včera jsme byly s Karolínkou u kadeřnice, Kája to má kratší, já taky a novou barvičku a melíry. Je to trošku jiné než minule, nechala jsem si ustřihnout ofinu, ale bylo to ve škole, stříhaly mě holky učenky, tak by to možná bylo potřeba líp prostříhat, uvidíme, jak to bude držet. Ale bylo to super levné, pouhých £ 9,5 za nás obě, normálně by to bylo £50, to bych tedy nedala.

Mončo, uvidíš, že se prcek umoudří a brzy vykoukne na svět. Rozumím, jak je to nepříjemné, já to mám ještě v živé paměti, člověk stále jenom čeká, jestli už něco a je akorát naštvaný a nepříjemný.

Veroniko, k tomu plácání dětí. Já se taky někdy nechám vytočit, je hrozně těžké se udržet, když dítko celý den prudí (Kája ječí a prudí už snad 3 dny), to mám pak nervy na pochodu. Většinou se udržím a už moc na zadek nedávám, ale sem tam mi to ujede. Spíš křičím, ale to je snad ještě horší. Kája se vyděsí, hned začne říkat „maminko, nezlob se", je mi to líto, ale někdy se fakt nedokážu udržet. Často o tom přemýšlím, jak pro:,–(it svou vůli a zároveň dítko nebít, nekřičet na něho, netrestat. Je to těžké a mám stále ještě co zlepšovat.

Esterko, vítáme Tě zpět, já taky píšu míň, protože Pavel sedí celé večery u počítače a já mám šanci jenom přes den a to záleží na náladě malé princezny. Doufám, že se Tvoje zdraví umoudří a už bude líp, další operace nebude nutná. Zní to docela hrozivě.
Ty máš 12 druhů cukroví? To jsi borec, nechápu, kdy to děláš.

Hani, snad už je depka definitivně pryč. Ája musí být frajerka v těch náušničkách, moc se těším, až ji uvidím. Dámskou jízdu si krásně užij, já se taky těším, že snad něco hezkého podnikneme a uvidím pár kamarádů, příbuzných, prostě si pokecám, aniž bych musela přemýšlet, jestli dělám gramatické chyby, jestli jsem někde použila špatný čas a jak opsat slovo, které prostě nevím, jak se řekne. Někdy mě to docela unavuje.

Mějte se krásně, jdu to tu trošku poklidit, než půjdu do školy, když už mám tolik času, ať ho neproflákám.

Jana a Karolínka (ve školce na párty)

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 13.12.05 15:45

Ahoj holky,
tak jsem včera měla pocit, že jsem úplně vymaštěná. Koupili jsme loni papírovou skládanku betlému. Včera jsem to vytáhla ze skříně, že to vystříhnu a slepím. Po půl hodině, co jsem na to čuměla jak husa do flašky, jsem byla úplně zpocená a odhodlaná vrátit diplom. Nakonec jsem naznala, že se jdu oběsit na jmelí. Nebo pokud to někdy sestavím, tak se možná oběsím na betlému. Jenže dnes přišlo rozčarování ještě větší. Minulý týden jsem překonala svůj pc antitalent a nainstalovala jsem si Skype. O víkendu jsem totéž provedla i na máminým počítači. Dnes jsem naklusala do obchodu a vítězoslavně jsem se vrátila se sluchátkama. Jenže po zapojení se počítač podělal, takže v současné době nejen že nefungují sluchátka, ale oddělalo to i reproduktory. Funguje jen mikrofon. Jedinej systém, kterej šel nakonec při hovoru s mámou použít byl, že já jsem mluvila do mikrofonu a ona mi odepisovala přes ICQ. No jako u bláznů. Jestli bude muset PC k panu doktorovi, tak mám před Vánocema na krku rozvod. Jdu si zvednout sebevědomí při lepení betlému :( :).
Ahoj Esterka

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 13.12.05 16:02

Hanko, tak to bys spíš dáreček k narozeninám ode mně, já mám termín 18.4.! A nestěžuj si na dvaatřicetiny, co máme říkat my, pětatřicítky, hi, hi! Cukroví obdivuji, já budu plácet jen studené, tak se mi aspoň nikdo nepopálí. Měj se, někdo zvoní, tak letím,

Jindra od Štěstíček

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 13.12.05 16:08

Hani :)

Diny ma TP na zacatku cervna :))

pozdravuj holky a depky vyzen :))))

market a delfinek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 13.12.05 16:43

Ahojky Esterko,

pro mě jsi hvězda, protože a) ani nevím, co je Skype…b) a o instalaci čehokoliv na PC nemám ani šajnu… Takže buď v klidu betlém nebetlém :-)))

Dnes Adámek odpo nespal, ale u Kouzelné školky měl cukání na spaní, tak jsem do něj pořád šťouchala…jsme dnes sami až do půlnoci, prtoože Tom má vánoční večírek, tak chci, aby to tu odpadlo co nejdříve.

Tak zatím papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 13.12.05 18:02

Ahojky kočky a dětičky,

BERUNKA PIJE Z HRNÍČKUUUUUUUUUU od Aventu. JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍ. Tak první krok je udělán. Včera a dnes jsem si s tím dala práci a pořád jí to nutila a teď pila celkem slušně. Takže budeme pokračovat a místo dokojování, aby vůbec něco pila, tak dostane vodu…s tou jsme začaly a zdá se, že „chutná“ :-))))

Zatím papa VABE

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 13.12.05 18:11

gratulujeme :))))) je to proste sikula sikovna

market a delfinek

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 13.12.05 19:20

Gratulace veliká!!! Berunka je šikovná holčička. Filip systém hrnečku od Aventu ještě nepochopil, nepropadám ale panice a nechávám ho v klidu :o))

Pádím se odreagovat na aerobic, tak páááá.

Katka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 13.12.05 19:24

Katko :)

to vis chlap, tem to trva o trosku dele hihi :))), delfinek se taky nesnazil :))

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 13.12.05 19:42

Veru

tak Berunka uz urcite spinka ( delfinek taky hura ), Adamek odpadne za chvili, tak si uzij krasny volny vecer :))), u me vitezi vana

market a spinkalek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 13.12.05 19:50

Kočky,

díky za gratulace jak k pití Em :-)), tak i k dalším k Adámkovým narozeninám.

ALE VÍTE, CO JE NOVÝHO??? OBA SPÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ. OBA SPÍÍÍÍÍÍÍ. OBA SPÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ. JUPIJOU!!!!!!!!!!!­!!!

Bože, to se snad ještě nikdy nepodařilo. Adámek byl pěkně tuhej, tak jsem ho vzala s sebou na Beruščino kojo a usnul dřív než ona.

Já mám volný večer!!! No to je prostě paráááda. Ani nevím, jak s tím naložit. No vím, koukat na Ordinaci a pak hned spát.

Bože, já jsem tak šťastnáááá!!!…tak málo stačí, abych byla :-)))

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 13.12.05 19:51

Jojo, teď o tom píšu. Já vanu radši neriskuju, kdyby se Em vzbudila, tak abych nepádila mokrá, ale rychlá hygiena proběhne a pak HNED k TV a po ní do HAJAN!!!

papa VABE

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 13.12.05 21:22

Ahoj,

Verco, uau, tak to je veget!! Krasne si ten vecer uzij, taky to miluju, deticky spinkaji a ja mam volno sama pro sebe.

Gratulace berunce k piti z hrnecku. To Viki nikdy piti z Avent hrnecku nepochopil a tak holt pije z normalniho hrnku a jak uz mu to pekne jde:-) A uz fakt krasne chodi a zacina chuzi vyuzivat vic nez lezeni, jupiii!

papa

Irena

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 13.12.05 22:07

Ahojky Veru,

tak to Ti děsně závidím. Já před chvílí přišla domů a nechutně jsme se zhádali s manžou. Kvůli pitomině! Neměla jsem sebou totiž mobil…, cvíčo je tady ve čtvrti. Filip od půl devátý řve jako tur, manža ho slyšel až když šel na wc (vysílačka byla u mě v pracovně a nebyla zapnutá). Takže mi volal že Filip řve a kde je vysílačka. A kde to zvonilo? V obýváku…

Takže mám zkaženej celej večer, na práci kašlu, jdu se vykoupat a spát. Chtěla jsem ještě napsat komentář s reakcema, ale nechám to na zítra, nemám náladu :o(((

Dobrou, Katka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.12.05 22:10

Ahojte!

Jani,jsem ráda,že už Kajka v pořádku,už všichni přestaňte kašlat,ať neprokašlete i Vánoce:o )))).
Kdy razíte na dlouhou cestu?

Esterko,tak manžílka začal tolik bavit počítač?????Taky to znám,když má Martin novou hru,vydrží u PC sedět taky do tří do rána.A pak se diví,že ho nechci nechat vyspat do poledne.Kdybych šla tak pozdě spát já,mám smůlu a musím taky vstávat a hotovo.
S tou histolkou to je pitomý,každopádně si tě určitě pohlídaj a snad se tělíčko umoudří a bude OK.Moc bych ti přála,aby to tak bylo.
Pečení do tří do rána odmítám,Martin teď naštěstí chodí do práce jen ráno,ve tři ho máme doma,takže peču většinou kolem 18.-20.hod.,večer už bych neměla energii,to jem ráda,že sednu k PC nebo televizi nebo jdu spát.
A 12 druhů??????????­Nechápu,já dnes pekla 5.druh,zadělala na další,milované ořechové dortíčky,pak ještě upatlám trojitou dávku vosích hnízd Martinovi,ze zbylých bílků upeču lupínky a končím.Mmch,hol­ky,ty lupínky jsou skvělé a nedá to moc práce,kdybyste chtěly,hodím sem recept.

Jééé,myslím,že Diny po mě chtěla recept na ovesné sušenky,sem s ním:
18 dkg vloček
10 dkg cukru moučka
1 vejce
10 dkg rozpuštěného másla
2 dkg mouky
Vše spatlat v misce,lze přidat skořici,kousky čokolády,navrch zdobit lískáčem,…
Péct při 170 C,ale pozor,je to rychlovka!!!!

Iren,tak Vikísek už chodí,jo,jo,za 11 dní bude mít narozeniny.To budeš mít krásný vzpomínkový Štědrý večer,mně ukápne slzička i bez vzpomínky na porod:o ).

Veru,to je super,že Berunka pije z hrnečku.Máš ten barevný nebo bílý,co je u něj i savička s regulací průtoku?Já přemýšlím,že právě tenhle koupím Áje.
A mělas krásný večer.Klárka dnes nemohla usnout,pořád brečela,neustále chtěla pusinky,no děs.Nakonec mě zlomila a šla jsem ji hladit.Usnula až před půl desátou,takže mám klid sotva chvíli a brzy bude kojo.

Zítra jdem s Ájulkou na další očkování,bééé,to zas bude řev.Aspoň,že už je to naposledy a několik měsíců bude klid.

Mějte se fajn.
Hanka a konečně spící holky

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 13.12.05 22:16

Tak ty jo Veroniko, to jste s tím pitím od dopoledne docela pohnuly!!! to je kočka šikulka! Honzík celej den ještě řešil naše setkání a pořád se ptal kdo je kdo atd… myslim, že se jim to oběma mejm klukům dost líbilo, mužíčkovi zase líbí ta panenka, tak jsem ráda.

Zdravíme samozřejmě i všechny ostatní - Šuldo - jen ještě jedno povzbuzení, je to s babičkou tak, jak psaly holky a vy se stím poperete, jste silný! mimochodem, dnes jsem i já s usínajícím Honzou koukala na kouzelnou školku a dělali tam vánočku - moc jim to nešlo - a těm „válečkům“ ze kterejch se to plete řiakli šulánek? já to slyšim poprvý, tak prosim prosim vysvětlení!

Taky moc vítam zpět Esterku - neni to u vás jednoduchý, jako obyčejně… držíme ti palce! jseš teda odvážná, do instalací bych se nepustila, teda pustila ale jen s odborníkem po telefonu, pak též vracim diplom.

U nás opět večerní šílenství - Honza má novej trik - chodí se sprchovat o půl 7, aby stihnul večerníček v pyžamu na gauči a aby se nemusel koupat s bráchou - jsou oba celkem spokojený, že se nemusej ve vaně trápit spolu ale je to zdouhavý a vyžaduje to víc energie. No a pak klasickej unavenej hysterák před spaním - to si k tomu Honza pidal jako přídavek, protože taky odpoledne už zase nespí a spát už asi ani nikdy nebude.

Taky bych Hani chtěla vidět Ajinku jaká je to slečna! přimlouvám se o foto…

Asi před půlhodinou jsem tady začala dost šíleně uklízet, zcela nekoordinovaně jsem hledala jeden papír - nenašla, vypadalo to, že jsem začala noční vánoční úklid - našla jsem i pár špeků, co jsme dlouho hledali, mužíček mě pak zastavl s obavou, že najdu jakýsi dárky - a to tvrdí, že nic nemá! tak jsem toho nechala a vrhla se raději sem…

mějte se, já padam do postýlky
Marta a kluci - spící doufám

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 13.12.05 22:25

Marti,
jsem ráda,že ses ozvala a hlavně,že je Honzík už v pořádku!!!!!!!!!!­!!!!!!!!Fakt jsem měla nahnáno z toho omdlívání.Já jako zdravotník bych příšerně plašila a ani si nechci představovat,jak by to u nás vypadalo,když kojím,do nemocnice by musel Mates,no děs:o (.

A vy jste se potkaly s Veronikou a dětičkama?To je fajn,taky bych si prosila nějaké foto.
Jo a až budeš mít chvilku a pokud teda budeš chtít,napiš třeba mejlíkem,jestli nechceš nějaké pohádky pro kluky,máme toho spoustu a jsme velcí dlužníci!!!!!!!!Po­řád na to myslím a chtěla bych se vám nějak revanšovat za toho Krtka.

Dnes jsem Andy fotila,ale většina fotek je rozmazaných nebo přepálených,tak zkusím něco vybrat a hodit do galerky.

Pa hanka

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 14.12.05 09:03

Hani taky jsem moc ráda, že jsme zdravý doma! máš pravdu, ta organizace kolem byly nervy až na půdu ale jsem ráda, že jsem tam s ním mohla bejt já - trochu jsme si na sebe víc zvykli. žárlivý scénky teď provozujou oba…

foto s Veronikou nemáme, měly jsme jen takový mini setkání na chvilku, šly jsme něco vybrat… škoda, že tě máme tak daleko a nemůžeš se přdat…

jsem pěkně nevyspalá - Adam má novinku, jak měl kašel, budil se brzo ráno (někdy i ve 4) - a zůstalo mu to, pak ještě usne, vyspává do 9. snad se to zase brzo odnaučí.

tak pa Marta a kluci

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 14.12.05 09:14

Marti,
já jsem taky grogy,Andrejka se v noci kroutila,byla často vzhůru,do toho přišla ve čtyři Klárka,naštěstí se dala ukecat a šla spát zase do pokojíčku,ani jsem tam s ní nemusela zůstat.No,jestli jsem naspala 4 hodiny,tak je to hodně.Dneska fakt zapadnu brzy.
A foto už nepotřebuju,už jsem zkoukla kluky v galerce,Adámek vážně neskutečně od srpna vyrostl!!!!!
No a doufám,že až bude výjezdní srazík,tak nám to vyjde a přijedeme!!!!!To bych moc ráda,dokonce myslím,že bych měla i požehnání doma,když manža viděl,že emimiňačky nekoušou,navíc se osobně zná s Jančou,takže mi teď éčko už tak nehaní.

Mějte se hezky.
Pa Hanka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.12.05 09:20

Ahojda všem!
Veroniko, moc pěkný deníček, početla jsem si a zvlášť ten úvod o pláncancích :) mě zaujal, tam jsem se viděla :). Jsem ze sebe někdy už úplně nešťastná. Mám bezdětnou kámošku, která mě zná jako pohodového (téměř nevytočitelného) člověka. Minule u nás byla na návštěvě, kdy mě Mojda zrovna něčím neskutečně rozčílil - seřvala jsem ho naprosto hystericky a ještě mu dala na zadek. Pak mi volala druhá kámoška, že prý s tou mojí „návštěvou“ mluvila a ta byla chudák paf z toho, co se se mnou děje, že mě takhle nezná, že ani netušila, že umím zvýšit hlas :). A že chudáček (týraný :) ) Mojda :). Tahle druhá kámoška tříleté dítko má, tak jí prý vysvětlila, zač je toho loket :) a že moje reakce byla asi naprosto normální, zvlášť když k tomu mám ještě Toma. Že to člověku prostě někdy přeroste přes hlavu a neukočíruje to. Musím říct, že máme v ulici sousedku, kterou jsem též obdivovala pro její klid a rozvahu. No, nedávno jsme byli společně na procházce (čekají každým dnem druhý mimčo) a jak ta řvala na svého syna… to bych vám nepřála slyšet :). A pak mi jen říkala: Zíráš,co? Já sama taky. Nikdy bych nevěřila, že se takhle nechám vytočit… Oni ty děti na to maj dar nebo co. Ale vždycky se stydím, že tu agresi nezvládnu. Teď jsem četla nějaký článek v „chytrém“ časopise Jak to zvládnout bez pohlavku. Píše se tam o tom, že si máte napočítat do pětadvaceti, odejít do jiné místnosti. když vás dítě třeba uhodí, máte to přejít a dát mu třeba nějaký úkol typu Podej mi to a to, abyste ho od té agresivity převedli na něco jiného. Jenže v praxi mi to někdy přijde nepoužitelné. Jak si mám počítat, když někam zrovna šíleně spěcháme, já i Tom jsme nabalený, Mojda taky a ve dveřích se sekne? Nebo jak mám odcházet, když se začne vztekat na ulici? Mám riskovat, že ho něco přejede? :( Blbost. A odvádět ho k jiným úkolům taky nelze. Když má amok nebo si zrovna usmyslí, že bude dělat záškodnickou činnost :), tak mám pocit, že v té chvíli ohluchl. Nereaguje vůbec na nic!!!! Prostě někdy je ta výchova záhul. CHci být přísná a mít vychované dítě, se kterým se nebudu nikam stydět jít, ale na druhou stranu si tu jeho „poslušnost“ nechci nijak vynucovat násilím, abych nezlomila jeho křehkou duši. Aby nezačal plnit příkazy jen proto, že se bude bát trestu, který za ně přijde. To by z něj jednou mohla bejt pěkná ustrašená bábovka nebo naopak agresivní jedinec, který si bude chtít vše pro:,–(it silou. Ale jak najít tu zlatou střední cestu??? Někdy se fakt bojím, že co zkazím teď, ponese si v sobě celý život. A taky na sobě pozoruju jednu věc - když jsme s manželem v pohodě, samá legrace, jsem vyspalá, zvládám stresové situace téměř s úsměvem. Fakt si někdy zatnu pěst, chvíli to vydýchám a pak se snažím to řešit bez emocí. Ale běda, jak proběhne nějaká hádka mezi námi nebo jsem extrémně unavená, případně někam spěcháme. Chytám na první našlápnutí a nevím,jak z toho ven.
Pokračovat budu v dalším komentáři, ať tam nemám Přečíst zbytek… :)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.12.05 09:30

Se sousedkou jsme se taky shodly, že leckdy neumíme najít měřítko, co je opravdu DŮLEŽITÉ a co ne. zahlcujeme děti příkazy a zákazy, přitom část věcí je naprosto zbytečná. Nutíme děti obcházet kaluže (no co, tak si do ní šlápnou! Boty umejem, kalhoty vyperem. :)), nepokecat stůl při jídle (vždyť to jde během půl minutky setřít), nekřičet (no tak si zahulákaj, že jo) a oni jak pořád slyšej: Nedělej to, nesmíš, to nech bejt, tak se asi stanou vůči příkazům imunní a pak ignorujou i ty skutečně podstatné: Nechoď sám na silnici!!!!! Jenže to si člověk řekne, když je takhle v klidu, v praxi se mi to daří prostě míň… :(.
Jé, holky, já se zas dneska rozepsala :). Jenže tohle je věc, která mě fakt trápí. Mojda je na jednu stranu totiž hrozně zlatý dítě - naprosto samostatnej v mnoha věcech. Když slyší pískat myčku, jde ji sám od sebe vypnout. Ráno, když se rozední, vytahuje automaticky žaluzie. Sám si už bez problémů dojde na záchod (bez stupínku), rozsvítí, vykoná :), spláchne, zhasne. Sám se oblékne, svlíkne, včetně bot, rukavic.Když se dokouká na pohádku, vypne video, televizi. Když si chce pustit zvukovou hračku:), zeptá se, jestli může, aby nebudil Toma. A spousta dalších věcí, kdy jsem z něj doslova nadšená. Ale na druhou stranu - nezvladatelný živel! Navíc si sám pro sebe vymýšlí tresty. Nesní oběd ve školce a cestou mi říká: „A nekupuj mi ŽÁDNÝ smetánky! Nehamal jsem oběd, tak si to nezasloužím.“ Neuklidí si hračky: „Všechny hračky seber a dej je jinejm dětem. Já si je neuklízím, tak se tady hračkám nelíbí.“ Nebo zlobí a komentuje to: „Napiš Ježíškovi, ať nenosí žádný hračky, že hrzně zlobím.“ Někdy nevím, jestli se tomu mám smát nebo mě to má ještě víc naštvt, protože mi to bere vítr z plachet - čím mám pak vyhrožovat? :), když on se takhle „trestá“ sám. Někdy to dovede k dokonalosti a opravdu začne hračky nosit na půdu se slovy: „A nebudeš mít žádný hračky, když si je neuklízíš!“ To mě dostává…-
Tak a už končím a než se Tomík vzbudí, jdu rychle pročíst komentáře. Stihla jsem jen deníček.
Ivča a spol.

P.S. Snad jste ten můj „filozofickej“ výlev přežily :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.12.05 09:35

…abych připsala ještě nějaká pozitiva.
Pak jsou chvíle, jako třeba včera večer, kdy mě Mojda chytne kolem krku, stiskne, vlepí mi pusu řekne: Mami, mám tě moc rád! a to taju… :)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.12.05 09:43

Šulánku,
je mi to líto s babi od Básníka, zvlášť v tomto předvánočním čase jsou tyto věci hodně smutné :(.

Tomášek má už druhý den totálně „špenátové“ kakání, což je myslím známka nedostatečné výživy. Je fakt, že pije hrozně málo (po chvíli se u toho začne mrskat, tak nevím - že by zas nějaká krize?, ale šest měsíců mu není, tak nevím…). Jenže jak on je to zlatý mimi, tak nebrečí, takže těžko říct, jestli má opravdu hlad nebo si naordinoval při těch svejch faldech dietu :). Za týden jdeme k mudr., tak uvidíme. Ale pokud to bude mít zelené i zítra, radši mu zavolám.
Jinak má chudák šílenou rýmu a kašel. Jsme tak nezodpovědný :(, že jsme si v ložnici na chvíli otevřeli okno a on to chudák odnes…,protože se odkopal. Ach jo. Snad se z toho brzy dostane. Na dnešek jsme celou noc nespali, držela jsem ho téměř vsedě v náručí, aby vůbec usnul. když jsem ho položila, slyšela jsem, jak polyká hleny, pak zas kašlal, no děs! Tak na nás myslete, ať je z toho co nejdřív venku, chudáček malej.
Mojda se ted zaplaťbůh drží, co se týká „unudlení“, tak snad bude líp. Ale zas jim řádí ve škole nějaké bolení bříška, snad ho to nepřepadne taky.
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.12.05 09:51

Esterko, fakt ráda tě tu vidím!!! Už jsi nám tu chyběla :).
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.12.05 09:57

Veru,
musím říct, že na povlečení jsem taky nějak náročná :), v obchodě si málokdy vyberu (když už to má hezký vzor, připadá mi to tak tenký, že se to po třech praních rozpadne :( ). Pro Mojdu i pro nás většinou objednávám přes internet z nějakého zásilkového obchodu. Pro Mojdu jsem „ulovila“ v Quelle povlečení s bagry, jeřáby a nákladáky, dovede si představit to nadšení :). Sousedka mi teď říkala, že v JYSKU koupili povlečení s Bořkem Stavitelem, tak mě zamrzelo, že jsem ho tam neobjevila. Sice prý úděsná suma - asi 9 stovek, ale to bych si snad radši něco odepřela a pořídila mu ho :), taková já jsem!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.12.05 09:59

Ireno,
s tou čokoládou se musím smát. Taky se významně podílím na likvidaci mikulášských balíčků :), na váhu radši teď nepolezu :) :).

Výměna manželek mě dostala. Manžel u toho trpěl, zvláště, když viděl tu tabulku prováděných prací :). To jsou chvíle, kdy snad oceňuje, že má doma mě a může se v klidu večer válet na gauči u telky, zatímco já u toho do půnoci žehlím :) :) :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.12.05 10:10

Hani,
zodpovědně hlásím, že na vyhnání mimi nezabírá ani ten sexík :)! My to praktikovali a nic!!! Tak snad fakt už jen ten „hamiltoňák“ a to prej taky u každýho ne. Prostě ty mimča maj svoji hlavu :).

Neprovokuj s pečením :), já to pořád odsouvám na další a další den, no ještě jsem na to ani nehrábla, nemám nakoupený ani všechny suroviny :(.

Omrkla jsem v galerce tu vaši fešandu s náušničkama. No teď už je to holčička jaksepatří :). A už si tolik podobný s Tomem teda nejsou :) :).

Včera jsem taky dozdobila byteček. Zábradlí u schodiště jsem omotala girlandou. Mojánek byl po příchodu ze školky nadšen, doslova svítil a povídal: „Máme to tady moc hezký!!“ Manžel mě pobavil, jelikož jen suše zkonstatoval: „Doufám, že ty větve nepoškrábou zábradlí a nevyteče na to nějaká smůla…“ To mě rozesmálo a pravila jsem, že to je samozřejmě umělý. No tak to se zatvářil všelijak - on na ty umělý krásy moc není :) a řek: To je teda pěknej kýč !!! V klidu jsem mu řekla, že jako tradičně se mu nezavděčím, ale že mi radost nezkazí :) :), jelikož nám s Mojdou se to líbí!!!!!!!!!!­!!!!!! Klidně vám sem ten „kýč“ šoupnu do galerky, ať se taky pokocháte… :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.12.05 10:17

To si piš, že po tobě byla sháňka!!!! A jaká! Pořád jsme se jedna druhé dotazovaly, zda o tobě někdo nemá žádné zprávy, prostě když má člověk jako TY absenci, tak nás to nenechá klidný :) :). Takže vítej zpět a o pc bojuj!!!
12 druhů cukroví mi teda nehrozí ani kdybych chodila spát ve 3 ráno! To po mě nikdo nemůže chtít :).
Jsem ráda, že už máš za sebou operaci a snad už bude jen líp!
Měj se hezky a aspoň vánoční svátky prožijte trochu v klidu,pokud to u vás jde :).
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.12.05 10:21

Chudák Tomík asi dohání noc. Spí mi tady pod okny, v kočárku usnul už po osmé, když jsme šli s Mojdou do školky. V 10 se většinou hlásí o sváču, tak to vypadá, že dneska zaspí i to jídlo… Půjdu se radši podívat, jestli vůbec žije!!!
Jinak mám docela radost z toho, že se daří jakžtakž nějaký režim. napomohlo tomu možná i to chození do školky (že si zvykl spát v určitou hodinu v kočáru). každý ráno tom kolem 8-půl 9 usne v kočárku, pak v 10 jídlo, kolem 12 jdem do školky pro Mojánka, to usne zase, ve 13 další jídlo, pak hamá v 16, prospí se a vydrží do šesti -čtvrt na sedm, vykoupem, položím do postýlky a většinou je do pěti minut tuhoš :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.12.05 10:26

Katko,
tak to znám!!! Já s sebou musím brát mobil snad i na wc, protože když náhodu manžel volá (jednou za tři dny) a já to náhodou nevezmu, je oheň na střeše! A to chce třeba i nějakou kravinu. Už jsem mu říkala, že doma budu chodit s ledvinkou u pasu :), protože ten náš barák opravdu není nejmenší a nedovedu si představit, jak to mám zařídit, aby se vždy dovolal. Když nahoře přebaluju Toma, i kdybych se zabila, tak dolů nestihnu doběhnout tak, abych to stihla vzít :(. Už jsem mu říkala, ať to dělá tak, že prozvoní, já mezitím dojdu k telefonu a za chvilku ať to vytočí znova a budu připravená :). Ale tohle mě akorát vystresuje, stejně to nevezmu a pak ještě poslouchám řeči: Na co ten telefon máš???? No a nedejbože když to zapomenu ráno přepnout z tichého režimu a pak i když mám tel u čumáku, tak ho neslyším a neberu třeba dvě hodiny!!!!!!!!!!!! To už se jednou stalo, že dokonce přijel z práce domů, jestli vůbec žijem a to byl cajmrsk :) :) :).
Tak snad už se to u vás pročistilo a je líp.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.12.05 10:39

Esterko,
snad to nebylo úmyslné (potvůrko!), ale mě jsi způsobila depku největší, jelikož vůbec netuším, co je SKYPE, o „ájsíkjú“ něco mele neteř, tak jsem zaznamenala aspoň existenci tohoto „čehosi“, ale stejně tomu nevím hlavu ani patu a když si děti v rodině vyměňují čísla tohoto „čehosi“,připadám si lehce dementní :). A co mě dorazilo úplně, že pomocí pc s tebou takto dokáže komunikovat tvoje matka - já už si o rodičích myslím,že pc je pro ně výkřik nejvyšší techniky a nežádala bych po nich ani jeho zapnutí (a to mám rodiče celkem inteligentní , úplného středoškolského vzdělání :) :) ). Tak teď si to jdu hodit pro změnu já, to nás tady moc nezbyde :) :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.12.05 10:52

Ke spaní dětiček. Musím říct, že od té doby, co jsem přestala Mojdu nutit k poobědovému spaní (a oběma se nám tím ulevilo :) ), tak večer odpadá po večerníčku. Minule chtěl jít s tátou řádit do vany, tak šli už před večerníčkem. Že pak jen jukne na pohádku a půjde chrnět. Manžel někam odjel, já dělala něco v kuchyni a když jsem šla po večerníčku vyzvat Mojdu, že jdem do postýlky, koukám, že spí jako zabitej na gauči!!! :). Pak jsme ho přenesli a chrupal dál.
TOmášek usíná už ve čtvrt, nejdéle v půl 7, takže se dá říct, že kolem půl osmé už je v domečku klid, což je paráda, kéž by to vydrželo!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.12.05 10:55

Téda, holky, tak já celý dopo proseděla u emimča!!! To je strašný. včera jsme měli odpojený počítač (prodlužky jsme potřebovali použít na osvícení stromečků v zahradě, tak jsme je vzali od pc. Máme to tady teď jako v pohádce :)!) a já nadělala takový práce!!! A dneska taková nekázeň. Místo toho, abych využila,že Tom tak dlouho spinká, tak se takhle flákám :). Potřebovala jsem balit dárky a nic. Za chvilku musím Toma vzbudit, abych ho nakrmila a v půl dvanácté už zas pomalu půjdem do školky. To dopolko hrozně rychle uteče.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 14.12.05 11:06

NEmám já smůlu? Když se mi jednou za čas podaří bejt takováhle pilňuša v psaní, tak nikde nikdo :). Koukejte to do večera napravit!!!!
Jo, sledoval jste někdo vyvolené? Co říkáte na výhru Vlada???
 Ivča

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »