Adámek, Nika a kamarádi - aneb návštěvy v plném proudu

Rodičovství

Ahojky holčiny, dětičky a ostatní nakukovatelky, ze všeho nejdříve musím pogratulovat Hance a celé její rodince k narození krásné holčičky Andrejky. Milá Andrejko, do života přejeme vše nejlepší, ať děláš rodičům a sestřičce jenom radost a oni Ti to oplácejí. Protože jsem první odstavec napsala už v neděli, musím dnes poblahopřát Ivče a její rodince k narození Tomáška. Tomášku, i Tobě přejeme, ať Ti šťastná hvězda na cestu svítí a bráška Mojánek ať Tě naučí co nejvíce lumpáren, aby se mamka s taťkou nenudili.

Jak jistě všichni víte, minulé 3 týdny u nás byly ve znamení návštěv. Nejdříve mojí babičky (prababičky Olinky) a posléze tchánovců (babičky a dědečka). Musím uznat, že jsme si toho nabrali dost, ale pevně věřím, že se jim u nás alespoň trošku líbilo.

Den, co jsme pro prababičku Olinku jeli na letiště byl jeden z nejhezčích letních dnů, co jsme tady do té doby zažili. Kája byla vymóděná do letních šatiček a náramně jí to slušelo. Když prababičku uviděla, začala se tetelit radostí, nervózně poskakovala a držela se mojí nohy. Babička si jí hned získala obrovským lízátkem, které lízala snad ještě 4 dny a babička už ani neměla radost, že jí chutná, protože se ho domáhala ihned po probuzení a pak skoro celý den. Všem se nám ulevilo, když už konečně zmizelo.
Jako miminko se Kája prababičky bála, trošku jsem se obávala jak bude reagovat. Ale nezklamala, návštěva byla příjemným zpestřením fádního života s mamkou a taťkou. První tři dny chodila s prababičkou spát po obědě i večer, nechala si od ní číst pohádky i vyprávět a já jsem jí spící odnášela do její postele. Hodně mi to připomínalo, když já jsem jako malá u babičky v posteli usínala a taťka mě potom spící přenášel do mé postele. Bylo to po schodech do prvního patra, skoro vždy jsem se vzbudila, ale dělala jsem, že spím, abych nemusela po svých. Ovšem po třech dnech se Kajka prababičky nabažila a usínat vyžadovala pouze s maminkou, někdy vzala zavděk i tatínkem. Tím mi skončil polední a večerní klid, kdy jsem se nemusela trápit tím, kdy usne a měla jsem prostě volno.

Babičce jsme se snažili udělat v rámci našich a Kajčiných možností co nejhezčí program, ale ona si převážně přijela užít pravnučky. Navíc miluje kytičky, předzahrádky domů a parky byly tou dobou krásně rozkvetlé, bylo stále na co koukat.

V sobotu jsem si udělali výlet k moři, našli jsem nové místo a ihned po vystoupení z auta bylo jasné, kde se na dlouhou dobu zdržíme. V parku byl skákací hrad. Kája ho viděla poprvé a o to větší bylo nadšení. Nejdříve se trošku bála, ale jakmile se otrkala a zjistila, jak má skákat, byla v sedmém nebi. Ven jsme jí dostali pouze na slíbené houpačky. Bohužel kolotočáři stále spali, houpačky přikryté a tragédie dne byla na světě. Kdykoliv se zmíníme o tom, že pojedeme k moři, Kája tvrdí, že houpačky už určitě budou odkryté a ona se bude houpat.

Druhý den v neděli jsme naplánovali výlet do Levens Hall & Gardens. Zahrady leží v jižní části oblasti Lake Distrikt, vstupné bylo dost vysoké, ale na závěr se ukázalo, že volba to byla víc jak dobrá. Počasí sice za začátku vypadalo všelijak, ale měli jsme štěstí, sluníčko vykouklo a svlíkali jsme se do triček. Vstupné zahrnovalo jak prohlídku zahrad, tak i sídla rodiny majitelů. Kajce jsem namluvila, že se půjdeme podívat do domečku, kde bydlí princezny. Bohužel v době našeho příjezdu byl dům uzavřen, tak jsme tvrdili, že princezny ještě spinkají a až se vyspí, půjdeme se na ně podívat. Jaké ale bylo zklamání, když nikde v domě princezny nebyly!!! Sice tam měly postýlky a šatečky,ale ony nikde. Naštěstí to zachránila babička, která řekla, že princezny šly do školy. Při opouštění domu jsme neustále poslouchali, že princezny jsou ve škole a večer přijdou a půjdou spinkat to svých postýlek.
Zahrady byly jedním slovem úžasné. Stromy sestříhané do různých tvarů, obrovské záhony nádherně vonících růží, fontánka, zeleninová zahrádka, vysoké dubové živé ploty (bludiště), dětské hřiště a kavárnička. Myslím si, že všichni jsme se přišli na své. Kája čuchala k růžičkám, běhala mezi živými ploty, seděla snad na všech lavičkách, které v areálu byly. To je totiž jeden z nejnovějších hitů, kdykoliv vidí lavičku, tvrdí, že si musí odpočinout, nadšeně vyleze na lavičku, kývá si nožičkama a pozoruje okolí. Někde byly umístěny čtyři lavičky do kruhu, tak všechny obešla, na každou vylezla a zkusila, jak se na ní sedí.

Poslední tři dny jsem s prababičkou jsme si užívaly doma ve městě, babička nám vařila, co jsme si poručili, Pavlovi svíčkovou, mně placky s jahodovou pěnou, počasí už nám moc nepřálo a navíc babičku bolelo koleno, tak jsem odpoledne a večery trávili doma a povídali si. Tím pádem mám mnoho nových poznatků o mých předcích. Jsem tak ráda, že se s ní v pohodě můžu bavit i o dědečkovi, který už skoro 5 let není mezi námi.

V den, kdy babička odlétala a tchánovci přilétali, jsme si udělali v mezi pauze výlet do Newcastle. Nejdříve jsme byly nakupovat, obhlédli Ikea v Anglii a to bylo obrovské zklamání. Nalákala jsem Pavla, že s Kajkou půjdou do dětského koutku než já nakoupím, co jsem chtěla. Jenže ouha. Anglická Ikea není česká. To znamená, že dětský koutek je pouze ten, kde se odloží děti po dobu, co rodiče nakupují. Druhý někde v restauraci prostě není. Já jsem se bála Káju někde nechat samotnou, aby nám jí někdo nevzal. Pavel vymyslel, že by počkal před koutkem, kam bylo z venku krásně vidět a pohlídal jí. Ale tam nastal další háček. Do hlídaného koutku mohou děti až do 3 let. Nastal šílený srdceryvný pláč, protože Kajka už se moc těšila do kuliček. Po chvilce si nechala vysvětlit, že určitě ještě někde budou hračky a odešli jsme do dětského oddělení. Následovala přikladu Šulánkovic Niky, lehala si do všech vystavených postýlek, přikrývala se až po bradu a tvrdila, že tam bude spinkat. Ostatní nakupující se myslím nestačili divit.
Po nakupovacím maratónu jsme jeli k železné soše ANGEL OF THE NORTH, která se tyčí nedaleko Newcastle. Tak jsme udělali piknik, Kajka se trošku proběhla, pokochali se výhledem do krajiny a my nabrali sílu na další návštěvu.

Reakce na babičku s dědou byla téměř shodná s reakcí na prababičku, ale přeci jenom bylo dost rychle poznat, že Kajka je na ně více zvyklá. Babičce hned dala ručičku, ale i nadále si hlídala maminku a tatínka. Žádné spaní s babi a dědou se tentokrát nekonalo, dokonce neměla babička ani dovoleno číst pohádku. Výjimku udělala malá diktátorka až poslední večer, kdy snad pochopila, že babička příští den odjíždí a pohádku jí dovolila přečíst.

Podstatná odlišnost návštěvy babi a dědy od pobytu prababičky bylo počasí. Babičce to tu až na několik dní celé propršelo a byla zima, babi a děla zažili krásné letní počasí. Proto jsme jeden den věnovali výletu k moři, ale tentokrát i za účelem koupání. Kajce jsem pořídila nádherné růžovoučké plavečky. Jen jsem byla trošku rozpačitá, protože dle mých výpočtů měl být v době našeho příjezdu k moři (počítala jsem mezi 11 a 12 hod) největší odliv. To v zálivu Solway Firth znamená několik desítek, možná stovek metrů. Moje výpočty byly naprosto přesné, když jsme v 11.45 hod dorazili na celkem pěknou malou pláž, moře bylo v nedohlednu. Děda se odmítl k moři vydat a babi jsme musely trošku přemlouvat. Ono to vypadá, že pobřeží je plné bahna, ale je to jemný tmavý písek. Kája šla s nadšením, poprvé si moc ráda nasbírala mušličky a já si libovala, že teplo s lehkým větříkem je konečně snesitelné. Naštěstí po moříčku zůstaly malé lagunky s krásně teplou vodou. Karolínka byla nadšená, když se v nich naboso mohla probíhat, patlat písek. V některých měla vodu nad kolena, ideální brouzdaliště. Moře se postupně začalo vracet, všichni jsme se divili jakou rychlostí, už i věřím, že to může být nebezpečné. Jakmile se příliv trošku zpomalil, vydaly jsme se s Kajkou na břeh a procházely se v mělkém teploučkém moři. Maximálně jsme si to užily. Kolem 15 hod jsme se přesunuli do nedalekého městečka na kafíčko a zmrzlinu, i hřiště jsme našli, Kája byla nadšená. Celkově si myslím, že to byl jeden z nejvydařenějších dnů pobytu babi i dědy u nás. Já jsem byla překvapená, jak si Kajka moře užívala, je to obrovský posun oproti loňskému roku, kdy se moře a vln prvních 5 dní neskutečně bála.

Během návštěv se nám z Kajky opět stala prvotřídní zpěvačka, zpívá stále a všude, prababička Olinka jí naučila dvě nové písničky - Vandrovala veška a Naše kočička mrňavá, stále si je pamatuje, další oblíbené jsou Kalamajka mik, mik, mik, Běží liška k Táboru, Pásla ovečky, Zajíček v své jamce. Dokonce si vytváří své vlastní pohádky a zhudebňuje nejrůznější básničky. Naposledy jsme se úžasně bavili, když zhudebnila básničku Byl jeden domeček, v tom domečku stoleček, na stolečku mistička, .........

Návštěvy nás hodně zmohly, je to sice krásné, ale zároveň velký zásah do našeho soukromí a i Kajka byla ke konci hodně unavená. Já vím, co bych příště měla udělat líp, čeho se vyvarovat a uvědomit si, že někdy v prostředku návštěvy přijde krize a nažit se jí předcházet.

Do pátku se musíme dát do hromady, pokusit se, aby Kajka vše dospala a v sobotu vyrážíme asi 800 km na sever do Skotska. Do té doby musíme koupit Kajce spacák, karimatky a zkusit postavit stan. Jen doufám, že nám vyjde alespoň trošku počasí a užijeme se prý nejkrásnějších pláží na světě. Já se už moc těším, Kája bude poprvé spát ve stanu, jsem moc zvědavá na její reakce. Myslím si, že bude nadšená.

Doufám, že jsem Vás svým vyprávěním moc neunavila, přeci jenom je to dost dlouhé, že? Jéééééééé, já bych zapomněla na to nejdůležitější!!! Jsme v noci bez plínek. Kája je začala odmítat, první dny sice byla sem tam nehoda, ale teď už několik dní ne ťuk, ťuk. Někdy se v noci vzbudí, ale většinou vydrží až do rána. Potvrdilo se, že do plínky čůrala pouze proto, že jí měla a věděla, že může.

Přejeme všem krásný týden, těm, kdo se chystají na dovolenou, hezké počasí, Andrejce, Tomáškovi a dvojnásobným maminám Hance a Ivče, aby mimískům mlíčko chutnalo, rychle přibývali na váze, žloutenka aby se jim vyhnula obloukem a rychle se vrátili domů k sourozencům a tatínkům.

Jana a Karolínka (28,5 měsíců)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 19.07.05 08:39

Ahoj, že bych byla dnes první?
Jsem tu jen na skok, musím pogratulovat Ivči k Tomáškovi, včera večer už mi nešel zapnout internet, tak mám aspoň teď ráno překvápko.
Ivčo, moc a moc gratuluju a přeju vám, ať jsou všechny vaše dny plné sluníčka a klidu, a ať se Tomášek s Mojánkem mají moc rádi a lumpačí spolu jen maličko.
Musím našemu malému marodovi pustit krtka, nebo bude další hysterák-dnes už tak pátý:-(
papa Lola a spol.

 
Anonymní  19.07.05 09:02

že jsem to já četla… mohla jsem tu být prvnííííííí :-)

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 19.07.05 10:02

Ahoj Jani,

deníček krásný !!! Přečetla jsem ho a určitě jsem se nenudila :-)

Moc gratuluju k tomu, že je Kajka bez plínek ! Držím palce, aby to už vydrželo !!! :-)

A krásně si užijte stanování ! Jsem zvědavá jaké budou zážitky :-) To si zase moc ráda přečtu :-)
Koukala jsem na fotky do galerky. kajka je už velká slečna a moc jí to sluší ! Mmch , má krásné plavky ! :-)

Tak papa

Kačka od PSTM

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 19.07.05 10:34

Ahoj holky!
Jani, moc hezký deníček. Máte ale asi návštěvy vybrány na dlouho dopředu, co? Přece jen, čeho je moc, toho je příliš. Ale za chvíli jedete domů, ne? Stanovací dovolená ve Skotsku bude určitě prima. Já se obávám, že bych na stanování s dětmi prostě neměla sílu. Své jsem si v tomto směru užila až až a teď jsem nějak pohodlná.

Ségra se v neděli vrátila z Itálie, kam vyrazila snad dvacet matek s dětmi. No upřímně lituju zbytek osazení autobusu. Bydleli v nějakých „maringotkách“ v údajně 4 hvězdičkovém kempu a prý to byla paráda. No při cestě zpět pro ně ovšem cestovka vyslala malý autobus, kam nacpali jen ty matky a děti. Asi se cesta tam zbytku zájezdu fakt nelíbila.

My teď vyrážíme na průzkum sídliště ohledně holičství. Chci nechat HOnzíka normálně ostříhat. Je zarostlej jako loupežník a tentokrát se mi nechce ho doma brát strojkem. Doufám, že když ho ostříhá kadeřnice, tak se mu potom bude moct dát učesat pěšinka. ALe moc tomu nevěřím, tím věčným používáním stojku mu ty vlasy prostě rostou tak, že když jsou delší, tak prostě nejdou nijak učesat. Leda, že bych mu tam začala dávat tužidlo.
Tak se tu mějte krásně.
Myslím na Ivču a Hanku, jak jim to asi jde s novými přírůstky :)?!
AHoj Esterka & spol.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 19.07.05 10:56

Cauky holky,

nejdrive aktualni info od maminky Hanky a male princeznicky Ajinky:

„Zdravime ecko! Aja zrovna spinka, uz mam trochu mlicka, tak je hned spokojenejsi. Vzpominam na Veroniky denicek, jak voni miminka, Andrejka voni nadherne a porad ji onuchavam A me obavy, jestli ji budu milovat jsou fuc:-) Vsechny zdravime“

Nuchy, nuchy mimi male, je to opravdu neuveritelna a nezamenitelna vune, mnaaaam!

informator Sulanek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 19.07.05 11:06

Ahojky Janiku,

denicek je krasny a opravdu zadna nuda!!! Ja v Anglii pobyvala rok a navstevy jsem sice milovala, ale 2tydenni bych uz asi taky nesla tezce a vy jste to meli 3 tydny v kuse, uf! Moc se mi libi, jak si Kajka omotala kolem prstu prababi … je moc zajimave, jak si deticky hodne rozumi se starymi lidmi, ze? Nika prababi (pobabi v jejim podani) miluje, i kdyz ji zase tak casto nevidi, ale mluvi o ni stale a pamatuje si, jak ji pred rokem a neco naucila nekolik pisnicek a stale je umi a nezapomene rici, ze to ji naucila pobabi Kullova.

A tu dovcu na sever uprimne zavidim …kempy jsou v Anglii a Skotsku skvele vybavene a myslim, ze se vam to bude moc libit … a k tomu jeste nadherne, i kdyz studene, more, co vice si prat … uz se tesim na vypraveni a na fotecky … ty co jsou v galerce jsou opravdu nadherne a Kajka krasna velka slecna s dlouhymi vlasky. K nocnimu odplenkovani gratulujeme, je to sikulinka!
A s temi lavickami mi pripomina tu moji prdelku, ktera musi taky osobne vse odzkouset:-)))

Pusinku Kajce a uz se na vas v srpnu tesime

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 19.07.05 11:11

A tady je pokracovani … ptala jsem se na Klarku a kdy je pusti domu:

„Domu asi ve CT, i kdyz se tu dnes rodi silene, vsechny postele jsou plny. Klarka tu byla v nedeli, ale byla rozespala a moc ke mne nechtela jit, ale malou pohladila. Ted ma prujmik, tak ma zakaz nastev. Nechce jist, ale radi pry neskutecne:-) Uz se na ni tesim, styska se mi. Ivce jsem psala, pry je unavena, jinak vse ok. Pa“

No bodejd by se Hance za Klarkou nestyskalo, co? A chudacek Klarka s tim prujmikem, tatinek si to asi krasne uziva:-)

infromator Sulanek

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 19.07.05 11:38

Ahoj holky,
tak ja se nedostanu o vikendu na net, a tady se dejou takovy veci :) No, alespon jsem byla usetrena tem silenej nervum :)))

Hanko a Ivco, oboum vam moc gratuluji k narozeni Andrejky a Tomaska. Deticky at jsou vzdy jen spokojeny, zdravy a se sourozenci na vas nevymysleji moc opicaren :) Oboum rodinkam jen to nejlepsi - at jste stastny a spokojeny. A jste sikulky, ze jste ty porody zvladly tak rychle - uz se tesim na podrobnejsi vypraveni :)

Jani, moc hezky denicek - koukam, ze jste se uplne prenavstevovali :) Ale navsteva tve babicky znela jako ze byla moc fajn…tak si ted snad oddechnete - za chvilku vas ceka vylet domu…jeee, to bude radosti :) Skotsko si uzijte jak to nejvic jde - snad vam bude prat pocasi a Kajce se ve stanu bude libit :) A gratulace k nocnimu odplenkovani - myslim, ze u nas to bude stejny pripad.

Suldo, Nice preji brzke plne zotaveni z nestovicek - o vikendu ma snad byt hezky, tak snad uz se dostanete ven a zacnete si uzivat leto plnymi dousky :)

Esterko, koukam, ze kalamity se u vas zase rozjely :( Ten pozar tedy nezavidim - ja vubec nevim co bych delala … a to mne obcas napada, ze by treba mohlo horet… Je mi lito Djanga - snad prasky zaberou… A deti at uz se taky uzdravi…

Monco, historka o tom jak si Luky lakoval nehty je sice pro nezucastnene dost zabavna, ale ja bych se asi zblaznila :( Luky je tedy taky pekny vykuk :) Ale co…hlavne ze jste zdravi a dalsi prirustek je na ceste - movite statky jsou v porovnani nedulezite :)

Uz ani nevim na co jsem jeste chtela reagovat - opet jsem si nedelala poznamky. A i kdyby, stejne bych je tady nekde poztracela v tom papirovem bor..lu co mi panuje na stole :(

U nas nic noveho - jen Luka si o vikendu zarazil do paty trisku tak ted chodi a rika, ze ma bebicko :) Ale naplast nechtel, ani masticku…tak snad to bude v pohode a nezacne to hnisat…vyndala jsem ji totiz az o den pozdeji, protoze pred tim odmital synator spolupracovat :(

Babicka tento tyden slavi osmdesate narozeniny, tak s mamou vymyslime oslavy a tak, do toho se pristi vikend vdava moje kamaradka, takze dalsi vymysleni daru, atd. Braja bude mit narozeniny…ja nevim proc je to leto vzdy tak narocne na ruzne oslavy a tak :)

Pes uz je prevezenej do Prahy - akorat je mu tam asi dost smutno - styska se mu po druhem psu, a taky uz nema k dispozici zahradu…ale bude to muset vydrzet - za mesic se zase bude prohanet po „latifundiich“ a slepic mu bude k mani jeste vic nez na chate :) Oko uz je snad ok.

Tot vse od nas - v praci je docela frmol, takze spis ctu nez neco pisu … Ale rodici denicek mne nadchnul - zrovna jsem psala Missorce, ze me tak navnadil na rozeni, ze bych sla rodit taky…akorat nemam co :))

Zatim pa a hezky den,
Kristyna a Luka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 19.07.05 11:41

Ahojky kočky,

Jani, moc hezký deníček. Díky za seznam písniček, který jsi uvedla. Jsem úplně tupá a Adámek chce teď zpívat písničky, ale ty dětské, kterých mám absolutní nedostatek. Akorát jsem si vzpomněla na Skákal pes přes oves :-((((

Teeeda, to mi dalo práce, než jsem přelouskala celý minulý deníček. To jste se teda činily, jen co je pravda :-))) Bylo to pěkně napínavé, hlavně Hanka :-) Ale zato super rychlý porod, o kterém snad každá sní.

PC už je konečně opravné. Měli jsme ho v Počítačové pohotovosti - fakt se to tak jmenuje :-)) Ale na poprvé se jim to nepodařilo odstranit, ale v klidu nám to vrátili, že je to už OK. Takže to tam putovalo znova. Tom tam nainstalovat nějaké dva antiviry, které se průběžně spouštějí, tak se nám to snad už nestane. My si užívali chaty, sem tam jsme byli v Praze…tak nějak jsme pořád trajdali sem a tam. V sobotu šli kluci nakupovat pro mě nějakou kosmetiku, no jo, chodí spolu kupovat mě kosmetiku…jaký to paradox :)))) No a my s Berunkou a mámou jely ke mě domů do Modřan, podívat se, jak to tam vypadá, abych mohla dát inzerát na pronájem a pak hurá na slevy do Smíchova. Když jsem byla na Flóře, tak jsem si nic nekoupila, ten Smíchov mi nějak víc vyhovuje. No a tam jsem se vyřádila, aniž bych nějak extra chtěla. Takže jsem oblečená. Berunka i Adámek i Tom taky dostali nějaké hadérky, takže jsme byli hadernice jedna báseň :-))) V neděli jsme byli u tchýně, Tomova ségra tam slavila svátek.

Dnes mě kluci nechali vyspat do 8!! Škoda jen, že Tom pak musel do práce, jinak bych spala ještě déle :-))) Ale i to mi stačilo.

Jdeme obědvat, pak sem ještě juknu.

Jakpak je našim doublemaminkám ?????? :-))))))))

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 19.07.05 11:43

No jo, tak mě trvalo dlouho, než jsem to sesmolila, a ono je info od Hankÿ nahoře. Hlavní je, že jsou holky v poho.

papa VABE

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 19.07.05 11:56

Ahojky,

jsem ráda, že máme zprávy od Hanky z porodnice, že se mají dobře. Já na ní tak často myslím, já jsem si ty první dny neskutečně uživala a těším se, že to ještě jednou zažiju. A miminka krásně voni, to je pravda.

Šuldo, snad už bude Nika v pořádku a skončí domácí věžení. To samé přejeme Esterce a klukům. Znám jaká to je otrava, obzvlášť, když je venku krásně.

Kristy, ať se oslavy vydaří, babička bude spokojená.

Teď mi volala šéfová, že jedna kolegyně má nohu v sádře a v sobotu mají docela krizi, tak přemýšlím, jestli neposuneme odjezd. Ještě se večer domluvím s Pavlem, co on na to. Je mi jich v práci nějak líto, oni vždycky vyjdou vstříc, tak bych jim to chtěla trošku vrátit. Uvidíme, necháme si to projít hlavou.

Holky, do galerky jsem ještě přihodila fotky za naší dovolené před 3 roky na Korsice. Hlavně pro Kačku od PSTM a taky pro Vás, abyste měly představu, jaký hazardér jsem byla.

Jdu zavolat ségře, jestli už se naši vrátili z dovolené.

Jana a Kajka

 
Kacka03
Závislačka 3126 příspěvků 19.07.05 13:53

Ahojky Jani,

na fotky jsem hned koukala. A můžu Ti říct, že s otevřenou pusou !! Musela jsem vypadat jak dement :-)))))))))
Teda řeknu Ti, že jsi pěkný kaskadér !!! Skoro ve 12tt se sápat někde po skalách ! :-))))) Fakt síla.

No ještě, že se Ti nic nestalo :-)

Papa a díky moc za ty fotečky Bože, já bych jela znova hned !!!! uuuuááááááá.

Papa Kačka od vedle :-)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 19.07.05 16:36

Tak jsem pisla Ive jak se maji a co Mojanek a Tomasek a tady to mate:

„Unava porad, furt bych chrnela:) Tomik je malej dravec, chytil se hezky hned na sale a od ty doby vesele nasava. Mojanek tu byl rano, malyho si pohladil, ale pak ho naprosto uchvatil kos na mimi a studoval, jako to ma packy, kde se co jak posunuje a zajem o brachu poklesl:) Vsechny holky moc pozdravuj! Tesim se na vas:)!“

Mojanek je cislo a koumak:-)))

PA

Sulda informator

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 19.07.05 16:45

Teeeda holky, docela to tady flakate, vite o tom? Asi zacnu vyhrozovat za nekazen … venku hnusne (alespon u nas v PH) a na ecku ticho:-(

Byla jsem se v poledne na obed flaknout a padly mi do oka takove letni saticky i se sackem, bezova s bilou (asi-hihi), nadhera a se slevou … no nekupte to, zvlaste kdyz mi nadherne sedly:-))) Tak jsem si udelala radost kdyz uz mi dest znemozni jet na bruslicky:-)

PA, za chvili jedu domu za prdelkou

Sulanek a Nika

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 19.07.05 17:11

Ahoj Šuldo,

taky tu trčím. Měla bych něco dělat, ale nějak se mi nechce. Pod pohrůžkou násilí jsem uspala Kajku, už to vážně potřebovala, tak tu tak posedávám a flákám se. Tady taky prší, sice ne silně, ale prší.

Odjezd na dovolenou posunut o jeden den, v sobotu jdu ještě do práce. Prostě mi to nedalo je nechat v průšvihu, protože už vidím ostatní snaživce, jak se tam v sobotu večer ženou. Alespoň bude víc času na balení, Pavel si po pracovním týdnu dáchne a v sobotu dopoledne v pohodě zvládneme nákup.

Chtěla jsem se zeptat, jesli u Vašich dětiček začíná převlíkací období. Na to jsem v deníčku zapomněla. U nás to frčí fest. Když tu byla prababička, tak jsem neustále měli Červenou karkulku, teď zase chodí do práce. A to má vymakaný. Zástěru má svoji (taky ji nosím), kšiltovku, batoh na zádech, brýle a razí. Pochopitelně je srandovní, že zástěra je s myškou, batoh je krteček, do kterého je nutné zabalit muchlinku, brýle sluneční a dnes se nazula do nových holinek. Je to sranda. Pak to vyloží u kocoura, kterého hlídáme na chodbě a nemůžu jí dostat domů. Pochopitelně je to provázeno mohutným vysvětlováním, že jde do práce dávat lidem papáníčko a vydělávat penízky.

To mi připomnělo, že jsem ještě chtěla do galerky přihrát dvě fotečky, tak až se k tomu dostanu, udělám to.

Je vidět, že Ivča užívá pohody v porodnici a Mojánek je kutil, pravděpodobně ho bráška začne zajímat až ve fázi, kdy budou společně lumpačit. Chudák Ivča!!!

Jdu něco dělat.

Jana a Karolínka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 19.07.05 17:39

Ahojky šulánku,

jakékoliv nákupy naprosto schvaluji. to je prostě povinnost zvlášť, když Ti to moc slušelo. My se flákáme doma, protože chvíli prší, chvíli svítí sluníčko, tak si ven netroufnu. Ale hlavně mám rozečtenou super knížku. Jmenuje se Pavučina lží od Petera Watta a prostě se od toho nemohu odtrhnout. Takže jsem četla knížku, když děti spaly…sice jsem u toho taky vytuhla, ale pak honem ke knížce. Doporučuji.

JANI, u nás je také převlékací období. A hlavně všechno sám, tak jsem z toho sama na prášky.

Přes den jsem se začetla do éčka a málem spálila rizoto. Nějak nejsem zvyklá vařit, tak na tu plotnu zapomínám :-))) Teď vaříme vajíčka na salát, tak ještě štěstí, že budou na tvrdo…jinak za sebe neručím.

Tak zatím papa, jdu juknout, jestli se už vaří.

papa VABE

PS: Zítra jedu s Berunkou na kontrolu ledvin, jestli se tam ta cystička už vstřebala a pak s ní k zubaři. Ne ona, ale já. Změnila jsem zubařku, tak jsem zvědavá, co mi tahle řekne. Je prý moc dobrá. Chci rovnátka - teda rovnátko :-) na 1 zoubek, aby mi netrčel venku. A pak mám odhalené krčky, což můj doktor vůbec neřešil, i když jsem mu to připomínala, tak jsem zvědavá, co ona na to.
No a protože je to v Přerově nad Labem, tak se cestou zpět stavíme s Berunkou u býv.kolegyně, která má cca měsíční holčičku Elišku. Tak se moc těším na malé mimi.

Tak a už jdu na ty vejce :-)))

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 19.07.05 18:09

Ahoj!
Mám omluvenku - flákala jsem se na doplnění nehtů. Tak mi snad nepřispívání projde, ne? Zítra jdu konečně ke kadeřnici, takže se na celé odpo předem omlouvám :)!

Mojánek je snad Honzíkův bratr! Když jsme mu v porodnici zarazili montování „košíku“ s Kájou, tak vlezl pod mojí postel a montoval tu. Na Káju se ani nekoukl, pokud jsme se na něj dívali. Jen když měl pocit, že se díváme jinam, tak se bleskově mrkl, kdo že to tam leží a tím to skončilo. Ale doma už to bylo jiný.

Jani, ješt opožděně gratulujeme Karolínce k nočnímu odplínkování. S tou prací v sobotu děláš určitě dobře. Kája je skvělá s převlíkáním. My se doma musíme sakra hlídat, abychom Karlose oslovovali jménem toho, na koho si právě hraje. Jinak začne důrazně napomínat, že není Kája, ale například štěňátko Véna, táta Tomáš, kašpárek atd. Mimochodem dnes šel ven v kašpárkovské čepici s rolničkama. Já se za něj rozhodně nestydím, ale prodavač z toho byl dost vedle.

Teda Vrčo, to máš zubařku pěkně daleko, co? Snad budeš konečně spokojená. Přejeme Berušce dobrý výsledek vyšetření, určitě to bude už v pohodě. Já nechala rozečtenou knihu na chalupě a nechce se mi tady sahat po něčem dalším, tak si musím chvíli počkat.

Šulánku, tak nové šatičky :)?! Super pochvala. Kdy už budete moct jít s Nikou ven, o víkendu?

Hromadně chválím všechny fotky v galerce. Jsem hrozná = líná, nechce se mi psát jednotlivé komentáře přímo tam.

Dnes jsme byli s Honzíkem na kontrole a zítra tam ještě neseme pro jistotu raní moč a taky rovnou nechám Kájovi naočkovat meningokoka, který se nám neplánovaně odsunul. V čekárně visel plakát (reklama) na očkování proti neštovicím, tak jsem se MUDr. hned ptala na její názor. Tak prý nedoporučuje, už taky proto, že na rozdíl od normálně prodělaných neštovic nevytváří doživotní imunitu, takže dle mě je to na prd. Tudíž nám nezbývá nic jiného, než doufat, že to konečně chytneme ve školce.

Jdu vařit meruňkové knedlíky než se smečka vrátí domů z venčení psa.
Ahoj Esterka & spol.

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 20.07.05 02:15

Teda on je nějaký technický problém na éčku? Nebo proč tady nic nepřibylo :)?! Já teď dožehlila a dobalila kufr pro Tomáše. Tak jsem se těšila, jak si počtu a ono prd. Zítra se pokusím přepsat nějaké info od Ivči a Tomíka.
Tak sladkou dobrou noc!
 E.

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 20.07.05 08:49

Hmm koukám, že tady trpím fakt dlouhodobou samomluvou :).
Jen jsem vám chtěla objasnit, proč jsem nejspíš tak kalamitní a průserářský typ. nejspíš je to tím, z jakého jsem hnízda. Moji rodiče bodují. Stručné info na úvod:
Dnes dopo odlítají na dovolenou.
Veze je švagr (tedy zeť).
Hlavní zpráva na Novinkách je, že D1 je na celé dopoledne uzavřená.
Kontrolní otázka: Kde jsou naši?????
Správná odpoveď je: Trčí na dálnici!!!
Sice jsme jim z Prahy vyslali „záchranné“ vozidlo. Ovšem pokud se tam tedy podjetím nehody v protisměru dostane, tak to bude znamenat přejít dálnici s kuframa. A jak znám mámu, tak jich není málo a rozhodně to nejsou žádné příruční kufříky. A když si spočítám, že únikové trasy budou taky pěkně zasekaný, tak se mi nechce věřit, že by to mohli stihnout. Tomáš mi zakázal, abych jim zavolala doporučení, že by teď bylo už výhdnější stopnout si kamion směr Španělsko.
Kalamitám zdar!
Esterka & spol.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 20.07.05 09:00

Esterko :)

musim se desne chechtat,pred­stavila jsem si,jak tvorite na dalnici retez a postupne prenasite kufry na druhou stranu,potom prenasite rodice :)))
tak pak napis,jak to dopadlo

market a asistujici delfinek

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 20.07.05 09:29

Řetěz s kuframa se snad konat nebude, budou tam 3 chlapi, tak snad každý popadne jeden a poběží. Horší je, že asi dojde na přenášení babičky. Protože ta už ohlásila, že ona prý přebíhat nebude. No to bylo první, co mě napadlo, že to prostě nedokáže. Má to původ tak 15 let zpět, když se otec jednou v Bratislavě rozhodl přebíhat silnici. A protože je gentleman každým coulem, tak se prostě rozběhl a mámu tam nechal, ta zpanikařila a rozběhla se za ním. Bohužel přímo pod tramvaj, hrouzou upadl a zůstala ležet na kolejích. Tramvaj zastavila přímo nad ní. Máma dostala šok. Od té doby se bojí přecházet normální silnici, no natož dálnici. Snad jí nějak zpracujou.
 E.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 20.07.05 09:43

brrrrr,tak to se mame nedivim,taky bych nepresla
tak drzim palce,at se to zvladne a muzou si uzivat u more

market

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 20.07.05 10:14

Tak odletová story je čím dál tím víc vtipnější. Záchranné vozidlo uvízlo před nájezdem na dálnici, protož tam nějaký magor hupnul pod vlak. Tudíž inkriminovaný nájezd na dálnici je zablokovaný. Matka údajně přeběhla v klidu - no vždyť tam taky logicky nic nejede. A stojí momentálně ve směru na Brno na kraji dálnice i s kuframa. Otec akčně vyjednal let někdy dnes večer. Takže dnes budu asi svědkem dvojnásobné vraždy, protože se uchýlí k nám a dozajista se pobijou. Za chvíli odlítá T., tak jsem zvědavá, jestli se to aspoň jemu podaří :).
Esterka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 20.07.05 10:18

Esterko :)
tak fakt nevim jestli se mam smat nebo ne , jinak doufam,ze se u vas vasi moc nezdrzi,protoze si to dokazu docela predstavit

dovolene zdar :)

market

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 20.07.05 11:40

Esterko,
tak uz chapu, po kom to kalamiteni mas :))
Musim rict, ze se dost chectam, i kdyz je mi jasny, ze zucastnenym do smichu moc neni. Jen me jeste napadlo, ze kalamitam na dovolene rodicu mozna jeste neni konec (kez by tomu ale tak bylo) nebot jsem dnes rano v radiu slysela, ze jihozapadni Evropu suzuji velika sucha a ve Spanelsku a Portugalsku dost hori…

Spadnuti pod tramvaj je sileny - vubec se mame nedivim, ze se boji.

Kaja kasparek je dobrej - nechapu, cemu se prodavac divi… hmmm, asi nema deti :)

Zatim pa,
k…

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 20.07.05 11:55

Ahoj holky,
chudak Esterka tady skoro trpi samomluvou, tak honem pospicham na pomoc :)

Veru, dobre porid u zubare a dej vedet co ti rekla o tech krccich - ja je mam taky a moje doktorka to taky nejak vyrazne neresi.

Suldo, chvalim nakup saticek - urcite jsou uzasny. Ja bych sla hned taky nakupovat, jen se mi nejak nedostava casu a financi … jsem ted proste nejaka vycerpana z nakupu vsech moznych daru :(

Coz mi pripomina vcerejsi vyber darku pro babicku…babi si prala vonavku, takze jsem se instruovana mamou vydala v doprovodu Luky do parfumerie. Ukol byl relativne snadny - koupit vonavku, ktera se bude babicce libit a kterou ja a mama (a ostatni okoli :) snesou cuchat. Po asi hodinove konzultaci s prodavackou, naprosto omamenym nosem, ktery nebyl s to rozpoznat nejakou vuni, a Lukou, ktery celou dobu zkousel vsechny mozne testery tim zpusobem ze je strikal na papirek smerem k sobe, jsem zakoupila neco, o cem vim, ze mozna nebude smrdet nam, ale netusim, jestli se bude libit babicce. Luka nasledne zamoril cele auto a byt smesici vuni (v teto fazi uz smradu) - byl jak nejaka stara „stetka“ :)))

Jani, Luka si taky moc rad „chodi do prace“ - vezme si svuj kufrik na pastelky, obuje si boty, stoupne si ke knihovne, a tam vzorne s upazenymi rukami ceka az „prijede tramvaj“. Pak si cikne a nastoupi (na gauc), kde sedi na postranici a kouka se „ven“ :))) Je fakt desne roztomilej. Na jine veci si moc nehraje, ale pocitam, ze se i tam brzy dobere. Svlekani a oblekani nastesti nesnasi, takze to nedela…ale s oblibou vyhazuje slozene pradlo ze skrini… :((

Holky, chtela jsem se zeptat - taky se vasi chlapeckove radi maluji? Ja se tedy nemaluju, takze doma to nezkousi…jen mi neustale krade jeleni luj … ale kdyz zmerci babicku, ktera se maluje asi trikrat denne, tak se hned zene, ze se taky chce malovat :))) Ja si tedy rikam, ze je to normalni…ale radsi si k vam jdu pro ujisteni… :)

A taky jsem se chtela zeptat takovou mirne intimni otazecku ohledne chlapecku - kdyz byli jeste miminka a balili jste je do plen, davali jste jim pindika smerem nahoru? Pamatuji se, ze mi jednou v Belehrade nejaka kamaradka rikala, ze se tak chlapeckove maji balit do plen a ja na ni jen koukala s vyjevenym vyrazem…jenze ted mi Braja vycita, ze jsem ho balila pindikem dolu a ze pry ho ted ma krive… Mozna totalne banalni dotaz, ale to vite … at mam cim doma argumentovat… pripadne si uvedomit svou chybu :))

Dalsi otazky v zasobe, ale ted uz musim jit neco porobit…totalne nestiham :(

Ahojky vsem (myslim na Hanku a Ivcu a na jejich uzlicky…jeee, ja bych si taky chtela ponuchat mimi…)

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 20.07.05 11:56

…chjo, jsem se zapomnela podepsat :)
Kristyna

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.07.05 12:17

Cauky Estrerko,

umiram tady smichy, to snad ani neni pravda:-)))) Holt mate kalamity v genech, to je preci jasna vec!!! Vase lituji a vlastne tebe taky, ze je budes mit na triku az do vecera, snad to dobre dopadne a odleti alespon necim nahradnim a pozary se jim vyhnou!!!

A jeste pesanovi posilame pofoukani na obe hnaticky, chudacek maly - velky, je mi ho moc lito a tebe s nim taky!

Tak uz jsou deti zdrave?

U nas nestovice buji a myslim, ze vcera kulminovaly, nicmene i dneska se jeste objevily nove pupinky a to dr. tvrdila, ze se to vyhazuje 4 dny … no Nika je exot, takze jeste 6. den se vysypuje a vcera uz mela i teplotku, chudinka moje mala. Noc byla vice nez neklidna a neustale mela tendence se skrabat, takze jsem ji domlouvala a drzela rucicky, ovsem vnimala, nebot se branila a rikala mi „Ale mne to svedi“ a obcas se zeptala „A muzu si to poskrabat?“ … vzhledem k tomu, ze jsem se dostala do postele pred 1h, ve 3h jeste nespala a v 6h mne vykopala z postele s tim, ze ji to svedi a musim ji to okamzite namazat, tak se citim opravdu cerstve, skoro jako kojici Iva:-)
RAno jsem hnedka volala doktorce, ze nutne potrebujeme dithiaden a k tomu nam jeste pridala fenistil a pudr a tak jsem s ni pri vyzvednuti receptu dala rec a rikala, ze nakazliva je Nika pokud ma pupeny s vodou, kdyz to praskne a udela se strup, uz je to v poho. Na slunicko ovsem tak 1-2 tydny po zahojeni pupenu nedoporucuje, no to mne picne!!! TAky se divila, ze se to vyhazuje tak dlouho a rikala, ze to pred tim byla bud koprivka nebo mozna nejaka predzvest, ze uz se s necim podobnym tyden pred vyhozenim pupenu setkala, ale nebyva to pravidlem a ani casto…
Takze jsem se marne tesila, ze mame lehky prubeh … nemame! A ma to vsude, i v kacence, v nose, puse, v usich, na hlave, tesne u oka na spodnim vicku … no proste vsude, jenom v prdelce jeste ne…

TAkze Esterko, tento vikend teda moc optimisticky jeste nevidim na velke prochazky, uvidime dle stavu … chtela jsem jet do PRepych za tetou, ale uvidime v patek, prip. v sobotu. K mori doporucovala MUDr. jit, ale az tak koncem srpna nebo v zari a pozdeji, do te doby rozhodne ne, no to jsou mi veci, ach jo!!!! TAkze na last minute zapominam a upinam se k tomu, ze vyrazime do Turecka v rijnu s brachovou rodinkou, kteri se tam meli loni uplne skvele!!!

JEste mam zpravy od Hanky a IVi, ale to az v dalsich zpravach.

Sulanek a nestovicnik Nika

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 20.07.05 12:23

Ahojky Kristýno,
tak já jsem se teda teď u Tvýho příspěvku vyděsila i pobavila zároveň, tak nemůžu nereagovat:-) Taky mám chlapečka, a jelikož jsem si v nějaké chytré knize přečetla, že se má při přebalování dbát na to, aby měli kluci pindíka dolů, snažila jsem se to dodržovat. Teda ten důvod jsem taky vlastně tak úplně nepochopila, psali tam, že „Jinak si chlapeček močí do pasu“ což teda zní výborně:-))) Ale asi tím mysleli, že by jinak plenka protýkala… Nicméně zpočátku protýkala i tak, takže jsem na to pak víceméně kašlala, ale když jsem si vzpomněla, tak jsem ho dala dolů. A že by byl křivej? Teda nejsem žádnej odborník, ale řekla bych, že ho má úplně normálního. To je stejně zajímavý konverzační téma, co?:-)

Šárka odvedle & opičák Tedýsek (skoro 27 měsíců)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.07.05 12:32

Tahle zpravicka mi prisla uz brzy rano, neco kolem 7h, az ted se dostavam k prepsani:

„Chatovaci noc je houby proti prokojeny noci:-) Tom mel mlecnej nejdan, budil s po 1.5hod, pak se na mne vrhnul jako dravec a pul hod jsem ho nemohla odtrhnout! TEd si spokojene chrupe, rostak, a ja uz se tesim, jak se po vizite a snidani taky zavrtam do perin:) Snad mne ten nenasyta necha trochu dospat, jsem jak matoha. Cus“

A tohle pise Iva, ktere normalne staci 3-4h spanku denne:-))) PEkne si ji Tomik okupuje, co? Je to spravny chlapik, prsa jsou jenom jeho:-))))

informator Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.07.05 12:37

A kolem 11h pristala nasledujici zpravicka:

„Zpravy z bojiste: Mam krasna prsa, takovou velikost bych brala:-) Aja prave vypila 65ml! Je to sikulka. Klarka uz neprujmikuje, vcera tu byla a desne radila. Zitra jdem domu, zloutenka uz snad nehro. Uz se tesim. Pa holky“

TAk tady mame dalsiho velkeho jedlika, hezky se nam Ajinka pochlapila a Hanka ma zda se mlicka doaleluja, to je super!

informator Sulda

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 20.07.05 12:42

tedy Andrejka je zroutik :))) a s temi prsama ma Hanka pravdu,kdeze lonske prsa jsou :))

tak je moc pozdravuj

market a chrnik

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.07.05 12:46

Kristy,

taky jsem se pobavila a poprve slysim, ze ho ma nekdo krivyho:-))))))) No urcite to nebude zpusobem baleni do pleny:-))))

Zive vidim Luku v parfumerii zkouset vsechny ty vonavky, ha-ha, pak bych s vami nechtela jet v aute:-))))
A s tim malovanim to je myslim normalka, kdyz to prdik vidi … vim ze je Nika holka, ale pro mne je to dite jako dite … proste vidi neco zajimaveho a chce to taky … Nika se chce samozrejme malovat taky … ale ona chce i stejny sampon jako maminka, vyzaduje kondicioner jako maminka atd., takze proste normalka!!!

A u nas si Nika zase hraje v posledni dobe na Karkulku a barvu meni dle obleceni … bila, ruzova, zluta, modra … cervenou nosime hlavne po doma malo:-))) Ovsem vyzaduje, abych ji jako Karkulku oslovovala a dokonce mne opravuje, kdyz ji oslovim jinak … rika „rekni to KARKULCE!“, takze musim zopakovat i se slovem KArkulko:-))) Obcas se vydava i za nekoho jineho … to kdyz hrajeme pohadky … obcas je vlk, obcas babicka, obcas Budulinek nebo Smolicek pacholicek, obcas jezinky nebo jelen atd. Ale KArkulka jasne vede!!!

A s chozenim do prace to mame uz davno, prohlasuje a pak kona:„Oblecu si mamincine boty, mamincine kalhoty, mamicine sako, vemu si pocitac a jdu do prace za maminkou!“ Jindy si zase veme svuj detsky pocitac, dulezite si ho da na stul a pracuje a prohlasuje, at ji nikdo nerusi ze pracuje! Holt jsou to nase sikulinky a jen si rikam, aby jim to jeste dlouho vydrzelo:-))))

VEroniko, dobre porizeni u zubare, i bych ti doporucila navstivit v PRerove skanzem,ale to by bylo spise pro Adamka nez pro Berunku:-)

TAk a jdu pracovat, uz je na case:-)

Papa

Sulda

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 20.07.05 13:15

Ahoj Sarko,
no, ja se u toho taky spis bavim, jenze nas tatinek je strasne neodbytnej a hlavne hrozne starostlivej a tak kdyz nekde zmerci, ze by mohl byt problem, tak obvolava (tedy spis ja na jeho neustavicny popud) doktory a tak… Ja si ani nemyslim, ze by ho Luka mel krivyho :))) (to je fakt tema :) ale kdyz se zvetsi, tak „nestoji“ rovne (ach jo…ja fakt nevim jak jinak to rict :))
Ja jsem pindika taky balila smerem dolu - za prve mi prislo nesmyslne ho davat proti gravitaci, ale hlavne mi taky prislo ze si bude curat z plinky ven…
Ptam se proto, ze Braja me s tim otravuje uz asi tri nedele, ze chlouba jeho synka (rozumej tedy i jeho chlouba :)) se mu nezda uplne v pohode…Mne jo a Lukovi asi taky :) a to je to hlavni :)
A jen si jeste postezuju - nedavno mne Braja nutil at zavolam doktorce, ze ma Luka bilej jazyk… Skoda, ze ho obcas nevidi, kdyz ho ma treba modrej po nejakym bonbonu :)))

Zdravim Tedyska a diky za „konzultaci“ :)
Kristyna

 
Missorka  20.07.05 14:07

KRISTY!!!!

PRÁVĚ JSEM MÁLEM SMÍCHY PORODILA!!!

TÍMTO PŘIHLAŠUJU VOJTU DO KLUBU KŘIVEJCH PINDÍKŮ!!!! :-)

TAŤKOVÉ JSOU NĚKDY FAKT LEGRAČNÍ, ZDENĚK NAPŘ. NEMŮŽE VOJTOVI PINDÍKA PŘETAHOVAT - PROTOŽE - CITUJI - NESNESE, ABY SVÉMU SYNOVI ZPŮSOBIL EREKCI…

No, tudíž s přetahováním začneme až po vylodění Klíštěte, protože přes pupek se do vany ohejbat nebudu… ;-)

Peta (nákup z auta vystěhovat jdoucí)

P.S.: Mám od Marty nějaký super fota kluků, tak vám je šoupnu do galerky - povolení mám!!! ;-)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.07.05 14:15

Cauky PEtko,

ti tatkove jsou fakt divni:-))))

Koukam, ze delas vse pro to, aby se vylodeni Klistete uskutecnilo co nejdrive … zrovna vcera jsem potkala na chodbe tehotnou sousedku tak asi 2t pred terminem (vypada, ze se rozsype kazdym dnem) a vlekla docela tezkej nakup … a vedle ni manzel jenom svul pocitac a mozna jeste neco … se mi zdalo, ze jsou proste domluveni, ze tomu mimcu ven musi pomoci za kazdou cenu:-)))

Jeeee, na fotecky se moooooc tesiiiim!

Sulda

 
Missorka  20.07.05 14:28

FOTA JSOU TAM!!!

K tomu nákupu, možná podvědomě Klíště vyháním (konec konců jsem už 38+3), ale spíš je to tak, že s Vojtou celej den doma je na mašli, a na ježdění s kočárem se necejtím. To radši dojedu ke krámu, Vojta ve vozíku žužlá housku a já nakupuju. Hned máme na hodinu program. :-)
Zdeněk bude zase nadávat, ale když stejně jídlo nejradši nakupuju sama…

Peta (jdu vařit lečo, mňam)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.07.05 14:40

Fota jsou uzasne, koukla jsem na ne HNED! Pravda pocet dnu do SUL porodu = 4, takze je cas na postupne vyhaneni:-))) A program ti schvaluji, ja teda jidlo nesnasim nakupovat a docela uspesne se tomu castov vyhybam, ovsem jak do kramu obcas vlezu, nemohu to do toho 3. patra vynest … a to se mi na ty tasku jeste povesi Nika, eventualne si chce hrat na honenou a pobizi mne k tomu, abych za ni do tech schodu behala a chytala ji … a ja zatim ledva dycham:-)))

Leco je teda mooooc mnam!

Sulda

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 20.07.05 15:34

Ahoj holky,
teda musim rict, ze Marta ma fakt moc hezky kluky a jako namornici jsou fakt uzasny :)

Peto, prosim te nerod :))) Pockej jeste par dni, at ma Sulda radost :) Zdenek je taky borec :) Lukovi teda pretahovani erekci nezpusobuje…a Braja to naopak dela rad..no, nevim jak jinak to rict - ne ze by mu pusobilo nejakou radost, ale prijde mi, ze ma pocit, ze on to udela lip nez ja…v cemz (pro tentokrat :) ma asi pravdu :)

Ted jsem zapomnela co jsem se to jeste chtela zeptat - hmm, jsem uz uplne mimo.

Leco bych si taky dala :)

Jo, Luka vcera pri koupani prelejval vodicku a z nejakyho duvodu zacal rikat „bracha“…nevim jak na to prisel. Tak jsem se ho ptala jestli by jako chtel brasku nebo co, a on mi na to rekl ze jo. Tak jsem mu rekla, ze se maminka s tatinkem nejak dohodnou a treba mu nejakyho poridej. Na otazku jestli by radsi brasku nebo sestricku rekl, ze holcicku a zasnene se u toho usmival :) Pak sliboval ze by na mimi byl hodny a pomahal mi :) Ha ha, to jsem zvedava… Nedavno jsem mu dala do ruky igelitku s jeho holinkama, aby si ji nesl nebot jsem ji uz nepobrala a Luka celou cestu do auta skuhral takovym zpusobem, ze jsem si vycitala, ze nemam jeste jednu ruku…ze pry je ta taska tezka! Nakonec ji postavil nekde na chodniku a odkracel do auta. Nastesti se aspon netrefil do nejakeho psiho nadeleni :)

A taky ted kazdy den myslim na Esterku, jak si napustila plnou vanu studene vody behem odstavky - Esterko, vasi tridenni odstavku nestydate zavidim…nam uz netece tepla voda deset dni a jeste do pondeli nepotece!! Lukovi ohrivam vodu v hrnci na plotne, sebe koupu v praci (diky Bohu za ty tri koupelny co tu mame :) .. a Braja ten nevim … :) Nekde se asi koupe, nebot jeste nema ani blechy, ani moc nesmrdi :)))

Suldo, Nika je chuderka malinka s tema nestovicema hnusnejma vsude…at uz ji to brzy projde a kocicka je zase nepupinkova.

Jdu neco delat :)
Pa,
Kristyna

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.07.05 16:55

Esterko,

jak to vsechno dopadlooooooo???:-))) Tim myslim s odletem vasich na dovolenou a s tvym holicem??? Nenapinej a pobav nas:-)))

Pa

Sulda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.07.05 17:58

Ahojky kočky,

ESTERKO, to jsem se teda pobavila, i když vaši na tom asi nebyli tak :-))) Jak to dopadlo???

KRISTY, já taky balila Adámka pindíkem dolů. Řekli mi to v porodnici, aby právě nečůral nahoru…nicméně to je téma velmi úsměvné :-)))) Přetahování u nás dělá taky Tom, ale Adámkovi u toho nestojí…teda pindík mu nestojí :-))))…já na to vždycky zapomenu. Jo, malování, to je kapitola sama pro sebe. Já se maluju každý den a když náhodou zapomenu taštičku na pračce, tak se jí Adámek hned zmocní a začne se taky malovat…zatím se mu to nepodařilo tak, aby byl zmalovaný, ale sem tam nějaká šmouha je…takže myslím, že Luka je naprosto normální. Tyčinku na rty mi bere běžně, to už ani neřeším. Ale Luka je nepřekonatelnej, jak „jezdí tramvají“, to jsem se nachechtala nejvíce…dnes je to celý chechtavý :-))))

Posíláme moc pozdravů Hance a Ivě, ať Ivu Tomášek nechá vyspinkat a Hani, teda Ája je pěkná násoska, jen to je pravda. 65 je slušný výkon. Posíláme oběma miminkům obrovskou pusinku.

No a jak jsem dopadla u zubaře??? Upozorňuju, že jsem tam jela jak velká frajerka, co nemá se zubama problém a chce „jen“ udělat rovnátka......no a jsem z toho výsledku doteď hotová, že sama nevěřím. Minimálně 7 kazů, nestačila jsem to počítat. Navíc, aby mi ty rovnátka někde udělali, tak mi stejně musí vytrhnout horní osmičky. Odhalené krčky taky zkoukla, ale pokud nebolí a nejsou citlivé, není nutné s nimi nic dělat. Kdyby bolely, tak tam dá nějakou výplň…takže mě teď nic nebolí, až si dám dopořádku všechny zoubky, tak uvidíme, co s tím. Myslím, že z toho x vrtání a dvou trhání budu hezky vyřízená. Začínáme trháním 12.9…uf, bojím, bojím. Tom měl s tím velké problémy, tedy s hojením myslím. Ukázala mi, jak se čistí mezizubní prostory, ty si nečistím, jak se čistí dentální nití, takže jsem si u ní zakoupila mezizubní kartáčky, dentální niť a nový měkký kartáček. Kristy, ty odhalené krčky jsou prý v důsledku používání středního nebo tvrdého kartáčku… a já si myslela, že čím tvrdší, tím lepší, aby se ta špína z těch zubů lépe dostala…no nic.Fakticky jsem u vytržení. U zubaře jsem byla naposledy v prosinci před narozením Berunky, no a že by se mi jich udělalo tolik za půl roku??? Buď ano, nebo je ten můj bývalý dr. neviděl…no prostě nevím, ale co se dá dělat. Ať má zdravé zoubky…ale to budu mít hubu plnou plomb :-))))) Aspoň si je nechám udělat bílé. Zatím mě to stále jen 300,– za ty kartáčky a nitě. Uvidíme, jak se to vyvrbí dál.

Berunka spinká, Tom chce vzít Adámka na bowling od 20 hod. do 22 hod. No mě se to moc nelíbí, myslím si, že je na to ještě malý. Prý by ho přivezl hned, jak by byl unavený. No tak myslím, že na to má ještě dost času.

Tak zatím papa VABE

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 20.07.05 18:09

Veru
musim rict,ze mezizubni kartacky pouzivam a fakt se mi zuby zlepsily o 100%,dokonce jsem ted konecne nemela u dr kaz. Ja jdu na trhani dolni osmicky v zari a taky uz ted mam stazeny zadek

pusu rodince :)

market a delfinek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.07.05 20:24

Ahojky Market,

já asi nevím, co mě čeká. Naposledy mi trhali zub, když jsem byla malá a taky jsem to už zapomněla. Ale žádné komplikace nebyly…tak jsem na to sama zvědavá.....Jen mi prosím ostatní nepište hororové zážitky…díky :-))

papa VABE

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 20.07.05 20:37

Ahoj holky!
Začínám psát a je něco před osmou, no kdy to dopíšu a odešlu, to netuším.

Naši nakonec zavolali někdy před půl jedenáctou, že jim právě oznámili z letiště, že letadlo je přichystané k odletu a tedy mají smůlu. Záchranné vozidlo k nim dorazilo někdy před jedenáctou a rovnou je odvezlo k nám. ..... pustila jsem právě dětem Mrazíka, tak to snad dopíšu v klidu. Být tu manžel, tak mě za to přerazí!..... Než naši dorazili, tak se doma stavil T. pro kufr a vyrazil směr letiště. Potom jsem stačila Honzíka zatáhnout ke kadeřnici a jsem výsledkem úplně nadšená. Moooc mu to sluší. Vyvenčili jsme psa, skočili do auta a zajeli na poštu pro nějaké dobírky atp. Cestou zpět jsme nakoupili v obchůdku, doma dali ohřát oběd a naši akorát dorazili. Máma se z nervů na žádné jídlo nemohla ani podívat, naopak otec z nervů řval hlady. Dala jsem spát Káju a naši aspoň trochu odpočívali. Před čtvrtou jsme se naskládali všichni do auta a vyrazili na letiště s nadějí, že se dostanou do večerního letu. Hurá vyšlo to! Let má ale zpoždění, a tak sedí v transitu a čekají. No co, to už je skoro jako by tam byli :). Ty děsivé požáry na pevnině jsem viděla, ale oni letí na Mallorku a tam je snad zatím klid. Kupodivu byli během celé doby už docela v klidu, no co jim taky zbývalo, že? Ale stejně se tomu divím, znám jejich normální chování a reakce. Tudíž jsem čekala hotové peklo. Z letiště jsme se vrátili jen domů pro psa a jeli do lesa venčit. Tam to ovšem vypadalo na bouřku, tak jsme to zabalili a jeli domů vařit večeři. No mám z těch nervů pocit, že jsem složila vagon uhlí. Holička mě docela naštvala, čekala jsem víc pochopení. Je fakt, že jsem to musela zrušit vlastně už minulý týden kvůli Honzíkově angíně. No ale myslím si, že obě z těch omluv jsou víc než pochopitelné. Takže mě velice stroze přeobjednala na pátek odpo. Tudíž se žádný odjezd na chalupu nekoná, počkáme na T., který se vrací v pátek v noci a pojedem všichni společně v sobotu dopo. Prý nám zatím opravili předsíň a kuchyň. No super! Jo dnešní očkování jsme odpískali, protože Kája hned po probuzení zasedl na záchod a dřepěl tam s průjmem snad hodinu. Nakonec jsme ho museli násilím pře:,–(it na nočník, aby zbytek rodiny nevybuchl. Tak jsem radši zavolala MUDr., že vyčkáme, co se z toho vyvrbí. On to občas ráno mívá, ale zrovna včera sestřička do telefonu sdělovala někomu výsledek výteru-campylobaktérie. Jak nás znám, tak jsem se trochu bála. Nic z toho nakonec není, tak si pro pigáro vyrazíme zítra.

Kristýno, já dávala oboum klukům pinďoura vždycky dolů. Prostě to všude píšou a všichni radí. Hlavně mi to prostě přišlo logický, jednak kvůli čůrání a druhak prostě proto, že pokud se „nic neděje“, tak dospělým chlapům taky visí díky gravitaci dolů. No ne? Ovšem znám jednoho trubku, který si ho do slipů dává záměrně nahoru. Nejspíš si tím něco vynahrazuje. A že ho má Luka zahnutýho?? No to se může jednou i hodit. Zrovna v sobotu dávali Čarodějky z Eastwicku a tam to je přece zmiňováno jako velká přednost ...... :). Luka jedoucí v tramvaji mě úplně dostal, je to miláček! A malování se, je myslím úplně normální. Kája požaduje pudrování vždycky, když mě načape před zrcadlem a já mu tedy klidně vyhovím. I když pokud by požadoval třeba lesk, tak bych to nejspíš zatrhla, ale čistě kvůli rozpatlání „barvy“. Ovšem spotřeba jeleního loje je u nás ve velkém, právě díky Kájově zálibě v nich.

Šuldo, je mi Niky moc líto, že jí ty mizerné neštovice pořád takhle trápí. S opožděným mořem to neřeš. Vždyť loni jste taky byli touhle dobou. Jen tě tedy obdivuju, že se odvážíš jet do Turecka. Turecko, Egypt atp. je pro mě kvůli teroristickým útokům na turisty prostě tabu.

ANdrejka i Tomášek si koukám dávají pěkně do nosu. Jen tak dál.

Tak a teď nevím, na co jsem ještě chtěla reagovat, tak snad později až budou děti spát.
Zatím se mějte všichni pěkně.
Ahoj Esterka (dcera kalamitních rodičů) & spol.

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 20.07.05 20:39

Veru :)
neboj,injekce skoro neboli ( snasim je lip nez ty do zadku ) a vytrhnuti pak neni citit,jen maly tlak. Lepsi jsou na trhani horni osmicky,jsou mensi nez ty dolni. Horni uz mam pryc,v zari me ceka dolni

paa market a spinkajici andilek

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 20.07.05 20:40

Mě trhali osmičku asi před dvěma rokama a bylo to úplně v pohodě. Ale já se bála jako blázen, to zase jo. Teď mě to čeká po prázdninách zase a jsem v klidu. Tak žádný strach!
Esterka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.07.05 21:02

Ahojky Esterko,

no tak to byl pěkný hokej :-))

už dlouho chci napsat, že jsem asi viděla malého Máťu od KatkyN na reklamě na Nutrilon??? Je to on, co Katko? Pokud to není on, tak je mu strašně moc podobný. A podle toho, že malý Máťa dělá i přehlídky, tak bych ho tipla i na tuhle reklamu. Nevšimla jste si toho některá? Nebo neprobíralo se to už tady někdy, že jdu s křížkem po funuse? :-)))Myslím, že je v poslední Mamince.

Jdu zahnat Adámka do postele a pak se vrhnu na to čištění. S ním to prostě nejde. Už jsem mu vyčlenila jeho mezizubní kartáček, tak je spokojen :-))

Tak zatím papa VABE

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 20.07.05 21:13

Ahojky Verčo,

Matyáš to rozhodně není, aspoň si nejsem vědoma toho, že by ho někdo fotil za účelem reklamy :o))) Přehlídky sice dělá, ale jenom pro naši firmu, jedou za rok. Příští rok už asi ani nebude, firma bude postupně zanikat.

Pošli zase nějakou fotečku do galerky, jsem na Berunku strašně moc zvědavá. My dneska byli na čtyřměsíční prohlídce, máme 6840g a 65cm. Je to cvalík. Teď už ale váha tolik nahoru nepůjde, jak se otáčí na bříško, tak furt blindí. Taky jsme dostali 2 očkování, zatím je ale v poho. Tak jsem zvědavá jaká bude noc, teď spinká.

Pa Káča

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 20.07.05 21:16

Ahojky,

taky mi budou dolovat osmičku, je ale zarostlá do tváře, takže ji budou muset vyříznout. Už teď mě polejvá ledovej pot, když si to představím. Navíc mě ten zub začíná dost bolet (už mě zlobí pár dní), takže se to asi bude muset uskutečnit co nejdříve…

Jdu strčit Máťu do pelechu, už je dost pozdě.

Pa Káča

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.07.05 21:23

Ahojky Katko,

o fotečce vím, jen to musím naloudovat z telefonu. Ještě nějaké pořídím. Když bylo teď hezky, tak jsem jí oblékala do šatiček, ale to jsem nefotila. Nicméně ji do toho obléknu a vyfotím :-)))

No tak to mě mrzí, že to není Máťa. Jsou si, podle mě, naprosto podobný a normálně bych se sázela, že je to prostě on.

Já jsem trubka. Ale teď si uvědomuju, jestli jsem to už nepsala???? No prostě mozek na MD. My byli taky na 4.měsíční prohlídce a Berunka měla 6300 g a 64 cm…taky je pěkně dlouhá, jako je Filípek. Berunka byla po očkování hexavakcínou strašně spavá i druhý den. Až jsem z toho byla mimo, jak jen pořád spí, ale přičítala jsem to právě tomu očkování.

Zatím papa VABE

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »