Adámek Nika a kamarádi - Berunka Ema má 1 rok

Rodičovství

Ahojky kočky a dětičky, začínám psát deníček poměrně brzo a využívám chvilky, kdy Em spinká....ona je tak sladká (Adámek samozřejmě taky, když spí...i jinak vůbec taky :)...

…téma deníčku je jednoznačné, naší malé princezně bude - byl (podle toho, kdy to dopíšu) 1. rok. Neskutečně to uteklo. Z malého miminka, takové šmudlinky se vyklubala taková velká roztomilá holčička. Před rokem už jsem se nemohla dočkat, až porodím, protože už to těhu na mě bylo moc, takže krátká rekapitulace:
16.3. kontrola u dr. Hanáčka a …bože, jak se jmenuje ten hmat? Jo, Hamiltonův. Sice nic moc, ale přežít se to dalo. Odpo jsme si ještě střihla pedikůru a kosmetiku.
17.3. celý den jsem byla rozlámaná, všechno mě bolelo…a večer začaly mírné kontrakce, spíš křížové bolesti, ale v takové intenzitě, že jsem si šla lehnout a usnula jsem.
18.3. v 0:30 jsem se probudila a šla na WC…a za 15 minut, asi jsem stihla ještě usnout, lup, praskla voda, zátka komplet odešla, já letěla do koupelny, Tom se chystal zrovna spát…takže žádné spaní, protože kontrakce byly hned po 2 - 3 minutách. Naštěstí byl Adámek v LB u babičky, protože takový fofr jsem nezažila…takže dobalit věci a jelo se. Naštěstí jsme jeli v noci a jako na potvoru všude červená. Ale protože kontrakce byly pravidelné, tak to Tom projížděl…samoz­řejmě opatrně. V areálu podolské porodnice jsem si střihla taktéž pár kontrakcí, takže jsem hned šla na monitor a prý jsem měla stát…což vůbec nešlo, musela jsem být předkloněná a 2 - 3 kontrakce jsem měla nucení na tlačení…takže fofr, rychle vyšetřit doktorem, k porodu vše připravené tak šup na sálek…tak už jen tlačení, ale já byla tak mimo, jak je to rychlé......no nic. Ve 2:08 byla Berunka na světě. Takovej malej uzlíček, černovlasatý…no prostě MOJE HOLČIČKAAAA.

Jsem z ní pořád poprděná. Ona je úplně jiná, než Adámek. Je učenlivější, hravě se naučila paci paci, malá, jak je veliká, vařila myšička kašičku, berany berany duc, umí napodobit, jak koníčkům klapou podkověnky :-) a jak dělá ryba (kdybyste nevěděli, jak dělá, tak jen otvírá pusu :-) a dává pusinky!!! Adámka to vůbec nezajímalo v jejím věku. Taky umí říct HAM…velmi důležité slovo :-) a sem tam se jí podaří říct máma, ale spíš je to mam nebo mem. Ale stejně jako Adámka ji moc nebere ukazování v knížkách. Jednu dobu už věděla, kde je pes, ale teď ho nějak bojkotuje.....ale hlavně je to holčičkááááá, moje vysněná holčičkááá, která bude nosit culíčky a sponečky…no prostě i já se vyřádím :-) Se sponkama už trénujeme, protože má dlouhou ofinku a leze jí to do očí. Někdy si ji nechá, někdy ji vehementně sundává. Teď se těším na jaro a léto, kdy se už nebudeme muset navlékat do všeho možného a konečně (teď při oslavě poprvé) prubneme i tu sukýnku…no sice ještě sama nechodí, ale to vůůůbec nevadí. Tak si v tom poleze.
Před rokem jsem psala o tom, jak voní miminka…škoda, že se tahle vůně nedá nějak uchovat a člověk si ji připomene jen s čerstvým miminkem. Em má svoji vůni, takovou ňuchací, že bych se s ní ňuchala pořád a pořád. Adámek už tak mazlící není, je to už velký kluk, ale Em mi z toho ňuchání zatím nemůže uniknout.

Sem tam se teď objevují chvíle, kdy si spolu Adámek s Berunkou hrají. Ze začátku to pro něj nebyla konkurence, protože pořád jen spala a nebrala mu hračky. Teď už mu je teda bere a snažíme se to nějak korigovat. No ve finále je stejně řev, když jí Adámek nějakou hračku vezme, se kterou si ona hraje…ale ona si to uječí sama :-) Samozřejmě nastalo období velkého žárlení, kdy třeba jde Adámek kolem ní, a kopne ji jen tak…aby řeč nestála…ne teda moc, ale to zase já vyletím…no už jsem se zklidnila, pořád to vysvětluju a Adámek ví, že když něco takového udělá a pak někdy dostane na zadek, tak to spolu potom probereme a vždycky slíbí, že už to neudělá, že ví, že je Em malá. Je dobře, že si to uvědomuje a pak se o tom bavíme. Ale i Adámek je malý…říká sám, že je malý a chce to, co Ema…abych ho krmila, i když to umí moc dobře sám, chce oblékat, i když to umí sám…no já myslím, že to časem přejde. Chce to jen trpělivost a nenechat se vytočit…což teda synek umí perfektně.
Em jsem už přestala kojit. Poslední kojo bylo 7.3. večer a další den jí stačil dát dudlík a usnula taky. Zrovna včera (sobota) jsem jí zkusila ještě nabídnout, ale už nevěděla, co si s tím má počít.

V sobotu nás čeká oslava s rodinou a na neděli jsme pozvali několik přátel s malými dětmi, aby i Em měla své vrstevníky. Takže asi více napíšu až po oslavách.

První oslava za námi, tj. sobotní. Jak jsem avizovala, Berunka spala 2 a ¾ hodiny!!! Fakticky, jako by to to tušila, že musí být odpočinutá a případně i vydržet do večera. Vzbudila se ve 13:15, ale návštěvy ještě nedorazily, tak jsem se snažila jí dát něco k obídku, ale asi tušila, že vzápětí se bude podávat něco jinačího, tak toho moc nesnědla. Slyšela jsem zvenku bouchání dveří a vykoukla z okna…a tam už Šulánek s Nikou, moje máma přijížděla…a najednou přišli všichni. Fakticky se trefili do jednoho okamžiku. Tak jsem šla Berunku převléknout do slavnostního, do toho, co už jste viděly a vešly jsme do obýváku. Berunka byla moc pochválená, jak jí to sluší, ale styděla se, tak si obličejíček opřela do ramena… šmudlinka malinká. Ale pak se otrkala a přijímala gratulace…byl tu Šulánek s Nikou, moje máma, ségra, skoro švagr, 2 synovci, Tomášova ségra s přítelem a další 2 synovci a Tomova máma, takže nás bylo požehnaně. Berunka dostala moc a moc dárečků…šatečky, mikinu, bodýčko a knížku, megablocks, Barbie, tučňáka do vany (které večer hned otestovaly a měly úspěch :-), konývku (taky do vany), hrací telefon, hrací kytku, žirafu s kostičkama a CD s písničkama z Večerníčků. Samozřejmě Beru to nechávalo v klidu, ale větší děti se na to hned vrhly, takže bylo o zábavu postaráno. Pomáhaly rozbalovat…a pak se pustilo i CD, tak tady skákaly po sedačce, Beru u toho trsala…no paráda. Máma udělala marcipánové ježky a upekla Beru linecké cukroví a ozdobila ho jedničkou :-) A taky byl dort ve tvaru berušky…moc se povedl…teda v cukrářství, takové výkony jako Šulánkovic babička u nás nedovedeme :-) Takže jsme si to hezky užili a Adámek s Berunkou vydrželi dost dlouho. Oba odpadli až po 20 hoďce. Adámek byl vzhůru od 6, tak jsem se bála nějaké krize, ale protože pořád bylo co dělat a v 18 jsem je zahnala do vany, tak to vydrželi oba dva.

Dnes bude druhá část oslav, 2 rodiny s malými dětmi..ve věku Berunky, tak se těším na druhou várku. Jen mě trochu bolí hlava, jestli je to ze začínajícího jara? Je tam nádherně!!!!!

I druhá část oslav byla podařená. Už to bylo v klidnějším rázu, protože přišli jen 2 rodiny se dvěma dětmi v Berunčině věku. Berunka dostala i kytičky a moc se jí líbily, protože začala gerbery otrhávat ve stylu…má mě rád, nemá mě rád… :-) No je pravda, obě rodinky měly chlapečky, jednoho staršího a jednoho mladšího, takže Beru měla dilema, kterého si vybrat :-) Dětičky si hrály, mi stihli i trochu pokecat…takže pohoda klídek tabáček :-)

Odpo jsme šli i na krátkou procházku, užít si sluníčka. Takže všem teď přejeme moc a moc sluníčka, teplíčka a žádné depky, vždyť snad už konečněěěěěě začíííínááááá jaroooooooo!!! A ještě jednou děkujeme za přání.

Papa Veronika Adámek (3 a čtvrt roku) a Berunka Ema (čerstvá roční holčička)

PS: Nesmíme zapomenout popřát vše nej… nej… nej… Filípkovi, který nás následuje v těsném sledu :-)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 19.03.06 20:26

Díky Missorko, to je rychlost!!!

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 19.03.06 20:31

Jsem ještě zapomněla napsat, že zítra jdeme na roční prohlídku, takže aktuální váhy a míry napíšu až zítra :-)

papa VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 19.03.06 20:36

Ahojte!

Tak tu číhám,až někdo napíše první komentář,abych teda nebyla první........ale až druhá:o ))).

BERUNKO,holčičko naše nádherná,okatá,vla­satá,přejeme ti úplně všecičko nejlepší k narozeninám!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!Je to vůbec MOŽNÝ,že už máš rok??????????Už nejsi miminko,ale slečna a mooooooc hezká slečna.Těšíme se na fotky z oslavy,určitě sis to hezky užila.

Jdu teď manžílkovi udělat večeři,jde na noční a pak určitě přijdu a něco písnu.

Zatím papa Hanka,Klárka a Ája už 8m2d

 
EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 19.03.06 21:04

Milá Berunko,

přejeme ti k těm krásným prvním narozeninám spoustu lásky a štěstíčka a také ať se zeměkoule přestane tak rychle točit, to aby si tě maminka co nejvíce užila dokud jsi taková ňuchací … ikdyž já myslím, že ňuchací budeš už napořád - jsi prostě to nejsladší stvoření co má očka jako dvě hluboké jezírka :o)

Z daleké Anglie posílá velkou pusu
teta Ed a spol xxxxx

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 19.03.06 22:05

Ahojte!

Tak jsem dočetla deníček,ještě pročtu aspoň letem světem ten minulý.

Já jsem moc ráda,že už jsme doma,bylo to na horách hooooodně náročné,ale o tom až za týden v deníčku.Už jsem vyprala 6 praček,vyden­zifikovala hračky a vydrbala obě holky,bylo to opravdu potřeba.
Mám dvě novinky,ale napíšu až za týden,ta jedna se mi pořád honí v hlavě a pokud to dopadne,bude to mazec,ale super mazec.Ne,ne,žádné // to nejsou,jde o něco úplně jiného.

KatkoN,přes NP jsme včera jeli,ale nebyl čas(přijeli jsme domů až v 17 h) a navíc Mates se moc do návštěv nehrne.Moc doufám,že se uvidíme na srazíku u vás na chalupě a třeba ještě dřív,jestli přijede Janča,tak třeba spácháme sraz ještě dřív.

Tak já jdu číst minulý deníček.
Hanka a spící holky

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 19.03.06 22:48

Milá Berunko,

k Tvým krásným prvním narozeninám Ti přejeme všechno nej nej nej, ať jsi pořád krásná zdravá a šikovná holčička.

Katka a spol.

P.S. Omlouvám se za zpoždění, nějak nestíhám. A KDY BUDOU FOTEČKY???

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 19.03.06 22:51

No Hani,

to snad ne! Dvě meganovinky a Ty si je necháš až do deníčku za týden??? A to to máme vydržet??? A jak???

Jinak včera odpo jsme vyrazili s Matesem do bazénu, domů jsme přijeli až kolem osmé. Museli jsme se ještě stavit na pizzu :o)), takže bychom se asi stejně nestihli potkat. Na chalupě to určitě napravíme a taky jsme s Jančou nakously minisrazík v ZOO ve Dvoře, něco z toho se určitě musí uskutečnit!!!

Pa Katka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 20.03.06 11:39

Ahojky,

tak já jdu na ten slibovaný komentář, neb to vypadá, že se nikomu psát nechce. L(((((((((

Veroniko, krásný deníček, Berunka je krásná princezna a uvidíš, že nebudeš litovat, že jsi zůstala doma a ještě více si jí užila. To je potřeba, už se to nikdy nevrátí. Už se moc těšíme na fotečky v šatečkách.

Hani, však jsme si včera krásně pokecaly, už se těším na vyprávění z hor. Pozdravuj holky a užívejte začínajícího jara. Tady ještě pár dní bude absolutně neutrálně a v ČR začne být větší teplo než tady.

Marti, dobře, že jsi si užila divadlo s Honzíkem. Hele, já mám pocit, že to mateřství moc žereš nebo se necháváš zbytečně nervovat. Zkus to brát trošku s nadhledem. Co třeba zkusit sehnat nějakou školičku pro Adámka na jeden den v týdnu (nebo jen dopoledne) a Ty se zatím můžeš věnovat sobě nebo jít do práce. Mám pocit, že by Ti to moc prospělo. Jak říká moje dr. Když je spokojená matka, je spokojené i dítě.

KatkoN, včera jsem konečně poslala e-mail. Došel?

A u nás? Pavel teď přišel od doktora s angínou. To je radost. Mně se v pátek odpoledne udělalo děsně špatně, bolela hlava a hlavně křeče do břicha. Fakt jsem chodila se strachem na záchod, jestli tam není krev. Naštěstí se bříško uklidnilo a během soboty se vše vrátilo do naprostého normálu. S Kájou jsem v tomto období zažila něco podobného, byla jsem u dr., která ovšem nic nenašla. Možná je to pouze tím, jak se děloha roztahuje.

Ve čtvrtek mě mírně rozhodila Midwife, která na můj dotaz, jestli se na UZ měří nuchální projasnění (šířka krčku kvůlu DS) odpověděla, že ne, že první UZ je jen proto, aby se zjistil termín porodu a počet miminek. Ale z brožury jsem nabyla dojmu, že se normálně měří. Prý bych musela na privátní test (pochopitelně platit) do Newcastle. Pavel navrhoval, že pokud to potřebujeme, tak pojedeme. Konzultovala jsem to se svou Mudr. v Čechách, říkala, že u nás to stejně polovina doktorů neměří, protože to neumí a pokud mi udělají tripple testy v 16. týdnu, vykašlala by se na to. Prý se stejně v Čechách za podstatné berou právě výsledky tripple testů. Ale stejně se příští týden toho, kdo mi bude dělat UZ zeptám, jestli by mi to nemohl změřit, jen tak pro klid na duši.

A ještě jsem slíbila brýle. Jsem děsně překvapená, budu je mít téměř zadarmo. Protože tu máme benefit pro pracující rodiny s dětmi (já musím pracovat 16 hodin týdně), máme nárok na základní brýle zadarmo. Určitě si budu připlácet za skla, to chci trošku lepší, ale jenom rozdíl a uvidím, jaké si vyberu obroučky. Udělalo mi to velikou radost. Musím se ještě zeptat, kolik těch brýlí za těchto podmínek můžu mít, chtěla bych mít dvoje nebo zkusit jedny kontaktní čočky.
A po dobu těhotenství a 1 roku po narození dítka tu je zadarmo zubař. Chci se zeptat, jestli se do toto počítá i čištění zubů, na to bych si ráda zašla.

Holky, ještě jsem se chtěla zeptat, jako představivost mají Vaše děti. Karolínka mi občas předvádí naprosto úžasnou pantomimu. Dělá jak si fouká vlasy (nic nepotřebuje, všechno je jenom jako, jako je zrcadlo na stěně, jako je zásuvka na fén, jako je hřeben v ruce) a dnes si oblékala ráno podprsenku. Naprosto přesně předvedla, jak se zapíná vzadu. Občas nevěřím, kde se to v ní bere. A asi bude levák. Tužka se jí lépe drží levou, tak už vím, jak orientované nůžky koupit.

To je od nás všechno, mějte se krásně a pište.

Jana, Karolínka a Neználek 11+0

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.03.06 12:58

Ahojky kočky,

JANI, uf, to jsem si oddychla, že jsi OK…tak ty ty ty Neználku…moc neblázni a nestresuj mamku i nás :-)

U nás si Adámek moc nevymýšlí. Sem tam něco předvede..teda jak třeba chodí stráž na Hradě, ale to je asi tak vše.

My se vrátili z roční prohlídky. Aktuální roční míry Berunky jsou:

9,320 kg a 79 cm…celkem dlouhánka :-) Adámek měl o 0,5 cm méně, ale měl 10,050 kg.

Berunka byla pochválená, jaká je to šikovná holčička. A prý botičky na doma ne…to je jeden názor takovej, druhej makovej…pak se v tom má člověk vyznat. Má trošku ekzémek pod bradičkou, tak máme napsaný nějakej sajrajt :-) No necháme ho udělat a uvidíme. Jak se mi to nikdy nestalo, tak se tam počůrala…no jistila to látková plenka (u dr. jsou prohlídky do roka „do naha“, ale pak se hned obléká…jen kvůli vážení a měření a celkovému stavu) Jo, tak tu plenku jsem už jen vyhodila…se s tím nebudu tahat domů.
Prý už může mořské ryby, celé vajíčko. Abych pravdu řekla, tak žloutek ještě neměla…prostě mi ty vajíčka teď nějak nevoní, resp. ten žloutek. Fakt to smrdí a není to ta klasická žloutková vůně.

Beru nám cestou tam i zpět usnula, tak si zase spinká v sedačce. Jakmile se vzbudí, dostane najíst a jedeme do Tramtárie za býv. kolegyní.

Zatím se mějte a fotky musím dát až večer, jsou moc veliký a Tom je musí zmenšit…si na to netroufám.

papa VABE

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 20.03.06 13:11

Jé Jani, to je skvělý s těma brejlema!!! Vyber si něco fakt pěknýho jo?! I se zubařem je to paráda… já byla dneska - nic moc, opíchala mi to a stejně to trochu bolelo, neměla jsem kaz ale upadl mi malilinký kus zubu…škoda ho, no co se dá dělat. Zubařka se mě ptala jestli jsem louskala ořechy, pak to ale vyhodnotila, jestli nááhodou neskřípu v noci zubama. Dost mě pobavila, ořechy jsem nelouskala a ráno mě čelisti nebolí…

S Adamem máš pravdu, snažím se to tak dělat, 1× týdně ho babička hlídá, když přivezu vpoledne Honzu ze školky, tak Adam spí a tak je ještě docela dlouhou dobu s Honzou odpoledne. Sice nerada ale nechávám jí je teď už i oba bdící, když se Adam vzbudí - ne na dlouho ale nechávám. Máš úplnou pravdu, že to asi moc žeru, protože jsem fakt na nervy a myslím, že jsem se zničila tím, že jsou tak blízko od sebe. Musím ale uznat, že se to lepší!!! Až budou oba ve školce a já budu mít dopoledne pro sebe, budu moct jít do kanceláře nebo dělat cokoli jiného, tak to bude paráda. Je to sice dost pomalej proces ale pokroky pozoruju.

S tím ultrazvukem - nám to teda měřili (v Motole) ale když mi vyšly s Honzíkem blbě triple testy, tak na ultrazvuky vůůůbec nekoukali a nebrali to jako materiál. Doporučili mi tehdy odběr plodový vody ale nakonec jsme se vešli do nějakýho projektu metody Fish, kdy se to pozná z krve. No byl to tehdy hukot a mužíček s přibývajícím věkem skutečně často vyjdřuje obavy, že už kvůli riziku by s bál mít další… já spíš kvůli mým nervům. S Adamem jsem ty testy měla ok ale mám ten pocit, že jsem klidná nebyla - statistika je strašná věc. to jsou jen moje zkušenosti+pocity, takže se mými řádky prosím nevzrušuj!

Veroniko - oslava byla opravdu krásná, skoro jsem slzu uronila, že to tak letí a naše 1. narozeniny už jsou dááávnou minulostí. Hezky jste si to užili… inspirovala jsi mě taky k nástupu do kadeřnictví, dopadlo to jako obyčejně, je to moc pěkný ale šíleně krátký. Jaro si to ale žádá že?!

Musím letět (mám doma tu babičku a musím toho využít) - mám strašný hlad a jdu mužíčka zlákat na oběd!
Ztaím pa Marta a … kluci doma

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 20.03.06 13:19

Milá Berunko, nádherná okatá kočičko, přejeme Ti k narozeninám vše nej nej, toto letí, nedávno jsi se narodila a už máš rok. Buď stále stejné sluníčko a rozdávej svým milým úsměv a radost…

papa Emimino hrozně flákající Lola+Radek+Lenka

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 20.03.06 14:20

Ahoj holky!!!

Berunce přejeme všechno nej, nej, nej, hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky!!!
Veroniko, musíš být opravdu šťastná maminka - máš náááádhernou kočičku! Myslím, že už jsem to tu psala - ale mít jistotu, že se mi zadaří taková krásná holčička, tak bych i nad tím třetím dítkem uvažovala! :-)

Jinak se moc neozývám - finišuju s přiznáním k dani z příjmu, takže není žádný čas.
Jen ještě Jani k těm brýlím a kontaktním čočkám - do čoček bych teď určitě nešla!!! Já kontaktní čočky nosím, ale v období, kdy jsem byla těhotná, jsem si je nepořizovala. Je to docela riskantní investice (dost vysoká a na krátkou dobu) vzhledem k tomu, že se někdy v těhotenství může změnit zrak (mě se to stalo). I u aplikátora KČ mi bylo doporučeno počkat s dalším balením až na dobu po porodu. Mohla by sis pořídit krátkodobé KČ, ale ty obvykle bývají v balení taky tak na půl roku (no teda nechci kecat, ale ty co používám já - CIBA VISION). A taky se mi v těhotenství víc vysušovaly sliznice a tak mi KČ na očích míň seděly - jakože mě trochu škrábaly.

AHoj
M.

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.03.06 14:34

Mončo,včera jsem mrkala na Lukyho v šerifovském ohozu,je to už velkje kluk.Ale......co kdybys nám taky představila vašeho benjamínka…Loudni nám nějakou jeho fotku,sííííííím.

Hanka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 20.03.06 17:09

Mončo,

díky moc za rady. Já jsem je nikdy neměla, tak nemám zkušenosti. Ale právě jak opět jezdím na kole a teď už vždy v přilbě, brýle mi trošku vadí. A pokud se někdy aspoň trošku vrátím k lezení a podobným aktivitám, tak by se mi hodily. Zkusím se poradit, eventuelně počkám až po porodu.

Taky se přimlouvám za fotku Tomáška.

Jana

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.03.06 19:46

Hurááááá,už několik minut máme kalendářní jaroooooooo,ju­píííí.U nás to sice pořád vypadá šíleně,sněhu jsou hromady,ale ptáci řvou jako o život a jednou ten sníh sleze a vylezou sněženky a krokusy.....

Jdu Klaruše vyčistit zuby,přečíst pohádku a alou spát,je už totálně hotová.Ája už skoro hodinu spí,zlatíčko.

Čus Hanka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.03.06 19:48

Ahojky kočky,

tak jsme všichni nějak ochořeli. Mě bolí v krku, Em má rýmu jak trám a začíná pokašlávat a Adámka prý taky bolí v krku…což mu věřím, když mě taky. Asi na nás někdo při těch oslavách něco prsknul. Em se to rozjelo v Tetě Tramtárii, mě o chvilku později. Adámek tam řádil jak černá ruka, lítal jak poděs. Vstával po 6, takže když jsem řekla, že jdeme domů, tak teda šel, ale spíš jsem ho nesla…si to dovedete představit…Adámka v náručí, kočár před sebou…no super pohled na matku. Naštěstí na nás Tom počkal na Flóře, takže ho nesl. Rychle jsme ho vykoupali, dal si večeři a odpadnul…hned snad jak lehnul na sedačku. Já jsem uspávala Em…no už taky cítím rýmu…bože bože, to jsme dopadli. Em jsem preventivně zvedla postýlku, tak uvidíme, jaká bude noc.

V Tětě Tramtárii bylo fajn. Býv. kolegyně je čerstvá těhulka, tak jsme probíraly Podolí a vlastně od jejího bývalého přítele jsem kdysi získala kontakt na svého porodníka, kterého jsem jí vřele doporučila.

Tak se cítím všelijak, je mi zima…no jo, hezky to na nás sedlo. Zkusím ještě něco vyžehlit, dokud jsem OK a zabalím to do hajan.

papa VABE

PS: Fotky ještě nemám zmenšené, musím to říct Tomovi.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.03.06 19:55

Fotečky zmenšené a hozené v galerce…jen se omlouvám, je na nich jen Em a Adámek, protože ty ostatní s více dětmi mám na normálním foťáku a kamerou jsem fotila „asi“ málo…jsem si myslela, že více.

Až se vrátí Šulánek, tak ho poprosím, aby dodal něco ze svého.

papa VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.03.06 20:11

Veru,achjo,to jste dopadli,když všichni nemocníte.Ale třeba to bude rychlá rýma,já mívám občas třídenní rýmu a je to hned pryč.
Jo a Berunka má krásné míry,je to vzorňačka.My jdem na 8-měsíční prohlídku ve středu nebo ve čtvrtek,tak jsem zvědavá,ale řekla bych,že je teď Ája pěkně buclatá.Však taky hezky baští.Celý jogurt, plnou misku polévky,celou banánovou přesnídávku,asi 150 ml kaše a mlíčko.

Na žehlení se vykašli,dej si svařáček,když už nekojíš a polež si.

Jdu omrknout fotky.

Pa Hanka

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 20.03.06 20:17

Teda Veru,
ty tvoje dětičky se fakt povedly! Berunka se hrozně změnila, je to už úúúúúplně veliká slečna - no však má taky rok, že :-)

Takže sice pozdě, ale přece jí přejeme všecičko nejlepší, zdravíčko (aktuální :-)), super bráchu a rodiče a pohodové dětství!

Rychle se uzdravte (btw docela dobře zabírají kapky s Echinacey - při začátku nachlazení 20 kapek po dvou hoďkách - doporučovala to Asha z PSTM - vyzkoušela jsem na sobě, fakt to bylo lepší. Pro Ondru jsem koupila Echinka sirup a taky mu to zabralo)!

Sylva od Špuntíků

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 20.03.06 20:18

posilam smudlikum pusu a brzy se uzdravte

market

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.03.06 20:44

Holky moje,

díky moc za podporu. Žehlení bylo málo, takže je hotovo. Teď jsem seděla s Em, má plný nosík, takže nás čeká velmi hezká noc. Adámek je zatím v klidu, resp. v klidu spinká. Mě je teď zima…Jdu se umýt a hajdy do hajan.

Sylvi, díky za tip na ty kapičky. Zkusím zítra koupit. Teď mám jen homeopatika, tak je cucám po hoďce a na noc si udělám zábal na krk.

Tak papa ochořelí VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.03.06 22:39

Tak jsem opět narazila na stránky Nextu a Jani,já ti snad normálně závidím,že můžeš nakupovat na miminkooooooo­ooo!!!To je tak nádherný,uáááá,jak pro chlapečky,tak pro holčičky.Jen pro zajímavost,tady je jeden odkaz:http://order.next.co.uk/page.asp?…
A ještě:http://order.next.co.uk/page.asp?…

Normálně slintám na klávesnici!!!!!Fakt nekecám.A na Klárku bych našla hadříků za 10 tis Kč!!!!

Papa H.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.03.06 06:50

Ahojky Hani,

jojo, Next je tím pověstný, ale v ČR celkem drahý. Taky Beru musela mít pár kousků, to jsem si neodpustila. Já tam ráda chodím, ale teď mě upoutala ZARA. Ta není tak přeplácaná a na holčičky úžasně dokonalá

My jsme teda dopadli. Noc měla Em velmi rušnou a když se v 6:20 vzbudila byla jsem, jako by mě praštili kladivem. Rýma jí moc trápila, malinko kašlala, do toho se k nám přesunul Adámek, já si v noci asi 3× měnila zábal, ale trochu to pomohlo, tak aspoň něco.

Jdu udělat snídani a zatím papa VABE

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 21.03.06 07:32

Ahojky veroniko - to jste teda dopadli… tak ať vás to dlouho netrápí. Já jsem až te´d zaregistrovala, že už nekojíš, tak bys mohla i něco „ostřejšího“ v nejhorším případě. Já teď cpu oba kluky vitaminama ale Honzík včera stejně přišel ze školky s rýmou. Takže dnes do školky nejde a snad zítra… Adam dnes v 5.30 - pomooooc, pálí mě oči, Honza do mě celej zbytek noci, co se k nám přesunul kopal, takže jsem na mraky.

Hani - teda ty si ale - něco málo nám prozra´d - do deníčku daleko! tady sníh už slezl snad úplně, jen občas je malej flek starýh šedýho čehosi, co nechci nazývat sněhem.

Jdu omrknout slečnu oslavenkyni…

Hezký den všem
Marta a kluci

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.03.06 07:39

Ahoj Marti,

už se cpu paralenem. Ten je na mě spolehlivej. Em teče a teče rýma…tak nestíhám utírat, ale aspoň tak, že jí to jde pryč.

Ty bláho, 5:30??? Se Ti nedivím, že to nemůžeš rozchodit.

Taky jsem zvědavá, co to bude…od Hanky…takhle nás napínat!!!

papa a hezký den VABE

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 21.03.06 09:49

Je mi taky zima - a malinko kejchám, Martin taky… ať už je teplo, když už je jaro! a my jsme všichni zdravý… a´t vás to brzo pustí, starat se nemocná o dva nemocné rarachy neni nic moc - z vlastní zkušenosti.

Honzovi je asi dobře, dala jsem mu večer zyrtec - ted tu lítá s tou kytarou, co si jí Adámek chtěl půjčit - nepučí ani bráchovi, ječí tu jak na lesy a po tom vstávání je to na mě docela dost - jo už se rvou…

pa letim M

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 21.03.06 10:11

Hi, hi,

já Hančiny novinky vím a nepovím. :-))))))))))

Jana

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.03.06 10:29

to je zradaaaaaaaaa­aa!!!!tak aspoń naznač…prosím

vabe

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 21.03.06 11:15

Teda Jani!!!! aspoň naznačte holky něco málo…

Veroniko - fotky jsou krásný, máš krásný děti viď! no maj bejt po kom…

My právě dokončili úklid po stříhání - mašinkou na 12mm oba - prostě je jaro, tak ho začínám přivolávat i já! Adam vynechal jedno stříhání, takže to měl dost dlouhý a tentokrát ani neprostestoval, spíš až potom, když ho to kousalo. Honzu jsem ohnula do vany a hned jsme to spláchli, pak mi pomáhal vysávat, je to všude… maj zas hlavičky jak z prdu kuličky, tak to mám ráda.

vařim u toho oběd - aspoň se najim i já, když jí Honza ve školce, tak dělám jen něco malýho pro adama a sama houskuju - to je blbost co! pak se divim, že?

pa MHA ( - je Veroniko, já ti asi ukradnu patent!)

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 21.03.06 11:37

Ahoj holky,

tak Filda je konečně v posteli a snad už i bude spát. Dneska výjimečně dřív, MÁME PRVNÍ PLAVČO!!! Jsem na to zvědavá, býval vodomil, ale kvůli atopu a častým nemocem se moc nekoupe, tak uvidíme. Snad to proběhne O.K. a taky se trochu otuží, bábovka moje malá.

A hlásím, že taky přivolávám jaro! Konečně jsem shodila „srst“ (přes zimu jsem to dost flákala a taky jsem podle toho vypadala), Maty jde po školce na stříhání ke kámošce (má holičství), a konečně jsem se rozhodla opravdu zhubnout! Takže přestávám houskovat ;o) místo oběda, a večer se nehorázně cpát u pc nebo tv. Mám závazek 6kg ať už taky k něčemu vypadám. No a nakonec vyplením místní květinku a nakoupím tunu jarní výzdoby. A to by bylo, kdyby ten půlmetr sněhu neroztál!!!

Jani, psala jsem Ti majlík, to č. účtu bylo špatné, nejde zadat do kolonky (moc čísel).

Hani, jaké jsou to NOVINKY???? Já prasknu zvědavostí!!!!

Veru, Beru je fakt sladká krásná holčička!!! A Adámek je teda obřík, proti tomu mýmu „jaknaprduuzel“. Docela by mě zajímalo, jak by vypadali, kdyby stáli vedle sebe :o))).

No a k naší plánované sobotní oslavě narozenin: dort nemám vymyšlený, skákací Zebra John nedorazí, páč není na skladě, „kačera (nebo co je to za nesmysl)“ do vany ještě nikdo nekoupil a jediné co trůní v šuplíku je Avent Magic Sport. No a vlastně máme ještě botičky Adidasky, ale ty mu asi nezabalím, protože je nutně musí mít dneska na plavčo :o)))

Jdu nás zabalit a upatlat nějakou zeleninku k obídku, ať můžem v půl jedný vyrazit. Zatím páááá. katka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.03.06 11:40

Ukradni, ukradni :-)

A to u toho stříhání kluci nevřeští??? To u nás není možný. Adámka stříhám já, …taky to tak vypadá, ale k profesionál­.holiči ho nedostanu. Vůbec si ho nedovedu představit, že by měl takhle olepanou hlavu.

Jaroooo, já ho taky včera přivolávala, že jsem si vzala jarní boty a kožený kabát, Adámkovi jsem dala vyteplenou džísku…no už aby tady bylooooooo. Ale v LB to na jaro vůbec nevypadá, říkala máma…tak tam jedeme i s kombinézama. Zase pojedu jak náklaďák.

papa VABE

PS: jojo, jsem na dětičky pyšná…jako každá krocaní máma :-)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.03.06 11:43

Zkusím to, až bude Em sama stát. Sem tam teda sama stojí, ale to je náhoda. Ještě žádné samostatné krůčky za sebou nemáme. Jak jste na tom vy? My jsme teda prvnímu roku neutekli. Ale rozhodně mě to netrápí. Pořád mi připadá taková malá, narozdíl od Adámka, který v tu dobu už chodil sám.

papa VABE

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 21.03.06 11:57

Veru,

myslela jsem poměr Adam:Matyáš. :o))) Máťa má na třech letech 98cm/12,5kg. Proto by mě zajímalo, jak by s Adámkem vypadali vedle sebe. Podle tý fotky je totiž OBROVSKEJ!

Jo a roku jsme neutekli a už to asi ani nestihnem :o)). Sice proti nataženým rukám udělá 3-7 krůčků, ale aby sám, to teda ani náhodou!! Ale taky mě to netrápí. Sice všichni valí oči, jak byl pořád „napřed“ a nechodí ještě v roce, ale já s tím počítala. Máťa byl úplně stejnej (přetočení 3m, houpání na kolínkách 6m, posazení a postavení se 7m, obcházení nábytku 8m) a chodit začal až na 13,5měs. Doufám že tak dlouho Filip čekat nebude, ale že ještě nechodí mi fakt nevadí.

Jdu balit. K.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.03.06 12:03

Jo taaak, jo taaaak :-))) Trubka jazzová :-)
Adámek má 15 kilo, ale podle mě víc jak metr nemá. Pořád ho měřím a 1 m je maximum.

Ale to už je moc hezký, že takhle ťape…to je super. Ale je fakt, že napřed jste byli pořád, to jo. my začali ťapat kolem nábytku na 9 m.

papa VABE

PS: Hezky si zaplavčete

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 21.03.06 12:36

Ahoj!
Katko - uzijte si plavání!!! a dárky určitě budou - pokud se pamatuju, tak už jsem tu něco takového četla a dopadlo to přece skvěle!

Veroniko - já si pamatuju, že Adámek stříhání nerad, my v pohodě od malička. nejdřív jsme Honzíka 2× vzali do kadeřnictví - jednou mu to zastřihli nůžkama a pak ho vzali mašinkou, že to zkusíme. Nenutili jsme ho, chtěli jsme to zkusit a byl v poho. tak jsme koupili mašinku domů a začali stříhat i Adama a já te´d i mužíčka, když není čas zajít k profikovi. Adam to teda rád nemá, minule trochu vyšiloval ale dnes ani nekňučel. Strašně se jim jinak potí hlavy, hlavně Honzíkovi, tak proto tak nakrátko, je to hrozně praktický. Adámka si ani nedovedu tak nakrátko představit!

Jinak Honzík má taky 1metr ale zato váží přes 16kilo - a to mi nepřipadá nijak kulatej, spíš svalnatej. Adam má přes 12kilo ve 20 měsících, jeee skoro ve 21! Oběd byl fiasko - jedinej kdo se najedl jsem byla já. Honza sice pravil, že je to strašně dobrý ale moc toho nesdnědl a šel si pro suchej chleba. Adamovi se snažím to krájet na malinký kousky abych nemusela mixovat ale to toho zase moc nesežvejká. Občas mu to musim namixovat, aby se najedl.

Prej se mám jít podívat na vrtulník - dnes nám tu lítaj sem tam před okny, snad do Motola, nevim…

papa MHA (moc se mi ta zkratka Veroniko líbí! - jen aby to všicni pochopili až se vrátěj z hor atd.)

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.03.06 13:04

Hi,hi,
nenaznačím a nenaznačím:o ))))).
Janča to ví,jednu věc jsem s ní konzultovala a vykecala i tu druhou,protože jsem to potřebovala někomu říct.Jsem toho plná a někam to musím vypouštět(rozuměj emoce,hihi).
Ale není to nic negativního,to jste asi pochopily,jsem teď dobře naladěná a venku je JAROOOOOOOOOO­OO,dnes je tam nádherně,nebejt metru sněhu,tak vyhlašuju opravdické jaro.

Jdu Klárce nachystat oběd,dnes nebyla ve školce,učitelky se nedomluvily mezi sebou a jedna ji odhlásila,když Klárka řekla,že dnes nepůjde do divadla.Já tam sice volala,že normálně půjde(vyzvedávala ji babi a tak se to zkomplikovalo),bo­hužel ji tam ráno nechtěli,manža ji přivezl zpátky,tak pohádku o Palečkovi neviděla:o (.A já byla naštvaná,pže jsem si chtěla dopolko lehnout s Ájou,zase v noci brečela,chjo.

Jdu pro Áju,spí venku v kočárku a už se kroutí.

Čau H

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.03.06 13:20

Teda, a já budu v LB, až vyjde nový deníček. už teď jsem napnutá jak kšandy.

papa VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.03.06 13:25

Radečku,Ádo,přejeme všechno nejlepší ke jmeninám!!!!!!!!!!!

Hanka a holčičky

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 21.03.06 13:35

ahojky,

Veru, Berunka i Adamek jsou nadherni, moc hezke deticky. Oslava se vydarila, to je prima, vid?

Ja ted nemam moc casu psat, protoze Ondras mi tu neustale neco vyklada a vyzaduje aktivitu, spinkani po obede je uz asi opravdu uplne minulosti, chjo:-(

O vikednu jsem byla ve skole a vcera jsme jeli s Davidem SAMI lyzovat a bylo to uplne super. Jen sjem se tam fakt slusne zruinovala a ted jsem utahana.

Taky mam male prekvapko, jestli to teda zitra vyjde, tak vam to pisnu, ale neni to nic velkeho, ale my jsme nateseni:-))

Hani, a co ty a tvoje prekvapeni??? Neuteces nam treba taky nekam do ciziny???? No jsem zvedava k prasknuti!

pa, musim letet

irena a kluci

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.03.06 13:51

My taky, my taky…od rána na to myslím a ve finále bych na to zapomněla.

papa VABE

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 21.03.06 14:16

Ahoj holky!

Pořád mi to tady hlásí něco o stahování nezabezpečených souborů! Vám taky?

Všechno nejlepší Radečkov - Ádovi k dnešnímu svátku!!!

Hani, Iri - taky jsem moc zvědavá na vaše překvapení!!! I vy tajnůstkářky! Kdybyste nás aspoň nenapínali tím, že řeknete, že nějaké překvapení máte!!!! :-))) A Hani - tou stránkou NEXT jsi mě teda dostala - taky jsem začala pekelně slintat - toooolik náááádherných věcí! Jé, já bych utrácela!!!

Jani - ke kontaktním čočkám Ti ráda povím, co vím, ale ještě lepší je mrknout třeba sem: www.kontaktnicocky.cz.

Dnes jsme byli s Lukym u zubaře!!! Má totiž v jednom zubě dírku! Už ji měl jednou zalepenou, ale vypadlo mu to! Tak mu to dnes paní zubařka zaplombovala! Zírala jsem, jak v klidu držel. Ani nemrkl okem! TO já měla docela bobky, když jsem přišla na řadu, ale naštěstí mi nic nedělala!
Taky jsme byli na 3-leté a 3-měsíční prohlídce! Trháme rekordy :-))) Tomíšek měl 65 cm a 7350 g a Luky 104 cm a 16,5 kg. Kluci oba zdraví a Luky se předváděl, co všechno umí! Doktor se s ním dost nasmál. Prohlížel mu totiž pindíka a Luky se tomu hrozně smál a doktor pak už taky a pak se smáli pořád! :-))) Taky zarecitoval básničku, zaspíval písničku, místo přejít v klidu ordinaci ji 2× přeběhl tam a zpět, roztočil mu tam takovou tu malou otočnou kulatou židličku až se zkácela a doktor se bavil. No sranda! Prý je divoch a to on taky je! :-))))

A přidávám se k vám s hubnutím - taky chci shodit! Aspoň 5kg! Oproti době před otěhotněním (teda s Lukym) mám 1 kg navrch, ale chtěla bych se dostat na váhu při svatbě a to je 5 kg míň, takže se budu snažit! Jdu v létě na svatbu a chtěla bych si obléct šaty, které jsme měla na své svatbě večer na převlečení, tak se musím snažit! Měla jsem je na sobě jen 1× v životě!!!! A moc se mi líbí, tak mám pořádný důvod! Jenže jsem na tom podobně jako Katka a Marta - poledne řeším tak všelijak a večer pak ťápu!

Veru - brzké uzdravení!!! To je hrůza - všichni marodi! A nejhorší je, když děti nemůžou kvůli rýmě spát! To se pak nevyspí nikdo! Joooo, my dnes budíček v 5:15! Kdo dřív???!!!! :-))))

Tak jdu makat! Ahoj!
M.

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 21.03.06 14:25

Holky, splněno! Tomíšek je v galerce!
Za okny to u nás vypadá na skutečný začátek jara, že by?!!!! :-))) Huráááá!
 M.

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 21.03.06 14:54

A my taky taky přejeme! MHA (=Marta a kluci)

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 21.03.06 16:04

Ahojky holky!

Je to fofr…ani jsem nestihla popřát Berunce! Tak tedy dodatečně kočko krásná vše nej! Koukala jsem na fotky a Berunka je prostě nádherná okatá holčička! Jo jo Večo, chystej zbraně, brzy je budeš potřebovat!

Taky jsem nacpala do galerky nějaké fotečky, ale ty nejhezčí jsou jaksi moc velké… Tak snad příště.

Nic moc jsem nečetla, jsem zvědavá, jestli to někdy doženu. Jsem fakt nerada v low kategorii, ale nestííííhám! A už snad ani neslibuju, že to bude lepší. Kdyby byla nějaký srazík, dejte mi vědět, jo?

Díky a mějte se!

Pa Blanka+Anežka

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 21.03.06 18:47

Ahojky:)
Teeeeda nejdriv OOOOBR gratulace k Emincinym 1 narozkam..to ale uteklo, co? No co se divim, vzdyt ja jdu za mesic s Eli na 18ti mesicni prohlidku:D..Ja chci jeste miminkoooooo,proc mi vsechny vzdycky tak rychle odrostou a stanou se z nich nevycvalani capati:D:D

Ba ne..musim rict,ze to, co Euko rikas, je pravda, mezi holcickou a chlapeckem je fakt hroznej rozdil..nemuzu rict, co je lepsi..ale s holkou se da spis vyjit a je mazlivejsi:).Hrozne jsi me pobavila tim popisovanim deje u vas doma:D..nepsala jsem ti presne tohle pred nejakym pulrokem ja? :D:DKdyz byla Eli mimi a lidi mi vypraveli, jak se jejich deti stuchaj..neverila jsem,ze to bude i u nas..No, jo…jsem naivni:D:d..Ale muzu te utesit,. takze dalsi vecicky..co te cekaj:D…Same lepsi zpravicky:D:D Takze: Stuchani a pretahovani o hracky ustalo,…teda ne uplne..obcas neco decentniho probehne…ale nahla zmena nastala v dobe..kdy Eli zacala chodit..stala se pro Domcu partakem..takze ted spolu radej jak cerna ruka,…honi se po byte, hrajou si spolecne..kdyz chce Dominik abych mu koupila nejakou hracku..tak hned doda..a Elince taky…RUZOVOU:D:D­..Takze neboj, blyska se na lepsi casy:D…Ikdyz…za nejaky ten pulrok nas ceka s Eli „vzdorovani“…rikam si..jeste to poradne neskoncilo u jednoho a uz v tom bude litat i druhej:D..to bude blazinec..a buh vi, co nas jeste ceka…ale ono je to vlasnte hrozne hezky, vid? .)

Tak preju Berunce hodne zdravicka, stesticka ..at pekne roste a braska at je na mi hodnej:)

Paaa Bootgirl,Dominik 3 roky, Eli 17mes

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.03.06 19:32

Ahojky Boot,

no jo, děsně to uteklo. To by si člověk ještě dal říct to miminko, ale kdo to má vydržet? To těhu? :-))))

Měla jsi pravdu, teď to asi vrcholí, ale věřím, že se to zlepší, jak říkáš. Už sem tam má Adámek „záchvaty“ sesterské lásky, ale opravdu jen sem tam. Občas si spolu i hrají, ale na některé hrátky já prostě nemám nervy.
Zkusila jsem změnit strategii, že se ho Em bude bát a nebude si s ním chtít hrát. No zatím to zabírá, tak uvidíme, jaký bude další vývoj.

Musím se pochlubit, dnes Beru udělala první asi 2 - 3 krůčky sama. Jupíííí.

Em už spinká, tak to jdu tady pofackovat. K narozeninám dostala nějaké kostičky, tak je tady pořád, ale opravdu pořád bordel. Už nemám sílu do x-krát za den uklízet…takže přes den žijeme v permanentním bordelu. Ale už na to fakt nemám.

navíc teď po nevyspání jsem úplně grogy, takže snad ani nepřežiju Ordinaci.

No nic, mažu něco dělat, ať mám klid.

papa a pusu velké slečně Eli…bože, toto letííííí…a Dominikovi taky…samozřejmě :-)

appa VABE

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 21.03.06 19:51

BERUNCE gratulace k prvnim samostatnym kruckum :)))))))))))))

market a spinkalek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 21.03.06 19:55

Katko :)))

delfinek byl taky takhle krasne napred :))), obchazel od 8m a sam se pustil az v 15.mesicich, proste pan pohodar:)))

market

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16497 příspěvků 22.03.06 07:59

Ahoj kocky a kotatka!

Jsem ostuda ostudovata, tak jeste opozdene Berunce vse nej, nej, nej k narozkam a oooobr gratulace k prvnim kruckum:-)

U nas neni v podstate nic noveho…Filip je uz od minule stredy doma- mel teplotu, od pondelka ma zas rymu jak tram- des bes..
Ja jedu dneska do Bohumina na ultrazvuk- tak se moooc tesim- uz dostanu i CD s Tulickem:-) Tak vecer poradam oficialni promitani:-)))

Jeste porad me drzi ta desna unava- je to hrozny…Nastesti mi neni moc casto spatne, ale kdyz uz to na me prijde, tak je to des…
Ale porad je to proti Fijkovi prochazka ruzovym :,-(em- to jsem zvracela asi 3 mesice v kuse- dr.porad vyhrozoval, ze me zavre do nemocnice…
Ted nastesti nezvracim, ale …

Jdu neco uzitecneho:-)) delat- asi se nasvacim:-))))Zatim papa,

Zuzka, Filipek, Tulicko (11tt+4)

Jo, taky u vas ZAS snezi? Bleee…

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 22.03.06 08:19

Pomoooc, tady zase sneziii!!! Uz zapadaly silnice…

Veroniko - to je super, ze Beru uz skoro tape!!! to je pak zlom, budou se honit, to je taky na chcipnuti ale snad z nich uz budou ty partaci! Uz je vam lip?

Zuzko, uz se tesime na utz obrázky! S tema nemocema mi ani nemluv, Honzík taky vcera zůstal doma, že kejchal ale dnes jsem ho do školky poslala, tak uvidíme… potřebuju, abysme byli zdravý, s nemocnejma se to doma nedá vydržet.

Moniko - Tomíšek už je velikej! já valila oči, je to kus chlapa! Tak máš doma taky kupu krásných chlapů, viď .

V kolik jste dnes vstávali? u nás to vydrželi do 6. jenže v noci se k nám přestěhoval neobvykle nejdřív Adam - lehl si hlavou k mojí hlavě a nohama k mužíčkový hlavě. Ale točil se a vrtěl a já neměla sílu jít ho přenést do jeho postýlky. Když přišel honzík, tak mě Adam kopnul do nosu, tak jsem se naštvala a šla spát ke kluků. zalehla jsem do Honzový postýlky (ta je větší) a přikryla se Adamovou peřinou, ta tam zůstala, Honzík si nosí tu svoji k nám. No ne že bych se vyspala do růžova ale aspoň mě nikdo nekopal. Ráno byli kluci překvapený a hledali mě a Honza měl řeči, aby se ta jeho postýlka pode mnou nepropadla! On nám naši postel skákáním zrušil, tak má co povídat…

Dnes jdu s Adamem na obrnu - no je to ta lžička, tak snad to zas nevyleje jako minule! promejšlím strategii - že bych vzala přesnídávku a mezitím mu to tam propašovala, dělám to tak s vitaminovým sirupem. Ale v tom sněhu se mi tam nechce…

tak hezký den všem. MHA

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »