Adámek Nika a kamarádi - Jak bylo na Krétě od VABE

Rodičovství

Ahojky kočky a dětičky, tak jsme domaaaaaaaaa!!!! Už jsem se docela těšila, protože Berunka byla přes den čím dál tím víc unavená a to teplo ji zmáhalo, ale nakonec to zvládla na jedničku.

Všechno, teda až na Berunku a mě, to tu spí, a já si chrupla cca 45 minut a byla víc zmlácená než teď.....a měla bych vybalovat…ale Beru je hodná v košíku, dnes má prudivou, ale má na ni nárok po tom cestovním výkonu, tak jsem si řekla, že to radši sepíšu.

Odlétali jsme v úterý dopo a vše šlo jak po másle. Berunka cestu letadlem zvládla na jedničku, jen Adámka při přistání bolela ouška…rozbíhala se mu rýma a kašel.....tak asi proto. Beru to zvládla jak zkušený letecký cestovatel a od letušek byla pochválena, že je to frajerka. Berunka byla nabalená, měla punčocháčky, kalhoty, mikinu, triko, bodýčko…to jen pro úplnost, protože takový teplotní šok, který nás čekal po vystoupení z letadla, to teda byla síííííííííííí­lllllllllllaa­aaaaaaaaa. Teplotní facka jak blázen. Minimální 30 stupňů nás vítalo, jasno a dusno. Hned jsem začala děti svlékat. Berunku doslova při vystupování na letištní plochu, protože to se prostě nedalo. Transver do hotelu proběhl rychle, my se ubytovali a hned šli omrknout, co a jak. Z pokoje jsem teda nadšená moc nebyla, bylo to takové strohé a navíc kolem nás procházel vlastně skoro celý hotel, když jsme šli na pláž, ale ve finále se to projevilo jako výhoda výhodoucí :-), protože jsme to k bazénu měli kousek, žádné schody s kočárkem jsme nemuseli absolvovat a x-krát za den jsem byla v pokoji pro něco :-)
Adámek hned vlezl do dětského bazénku a vykřikoval: „Jeee, mami, jeeee!!!! A to nejméně 100×, opravdu. Byl tak nadšený, jak jsem to už dlouho neviděla. A pořád, jeeee, mami, jeeee. No nemohli jsme ho dostat z vody…druhý den se to projevilo, vlastně už v noci, totálním štěkavým kašlem, takže hned nastoupil Sinecod a rýma jak blázen…ale udržet ho na suchu nebylo ABSOLUTNĚ možné, jen jsem se modlila, aby se nepřidala teplota, ale ta nebyla, takže nakonec OK. Rýmu měla i Berunka, ale celkem ji to v noci netrápilo. Přes den jí toho vyteklo tolik…:-))))) A tak naše dny plynuly.....jasným bodem denního programu byla voda. Já teda preferovala moře, a to i s Berunkou…ale u kluků jasně vedl bazén, jak velký, tak malý pro Adámka. Nejdřív jsem nevěděla, jestli se Beru voda líbí, jen si tam tak hučela, ale neplakala, tak se jí tam asi líbilo. Po moři jsme šli do malého bazénu smýt ze sebe mořskou vodu a byla taky pohoda. Přístup do moře byl špatný, kamenitopísčité pobřeží, takže jsme chodily kousek dál, cca 200 - 300 m, ale dalo se to celkem v poho zvládnout. Přes den jsem se teda moc nezastavila, buď spala Beru a Adámek byl vzhůru, nebo opačně. Výjimečně se zadařilo, že spaly oba, ale to trvalo jen tak cca 5 - 10 minut, kdy jsem si lehla a jeden z nich se vzbudil. Klasika. Nicméně snažila jsem se jednou denně ZDRHNOUT a vykoupat se v moři, když Beru spala a Tom měl službu u dětí. To byl NAPROSTÝÝÝÝÝ LUXUS!!!! Tak rychle dojít na přístupnou pláž, obeplavat bójku, ospršit a zase zpět a převléknout do suchých plavek…mokré na sobě nesnáším…a v tom se vzbudila Beru, takže hned kolotoč…kojo, zábava, spánek. Dávala jsem Berunka podle potřeb, i po hoďce, aby neměla žízeň. V noci se teda budila častěji a vzhledem k časovému posunu, tj. o hoďku více, vstávala i v 5.15, 5.30… no síla. Přes den spala tak 45 min, víc ne.
Beru se stala miláčkem přítomného osazenstva, jak si hrála v kočárku, ma zemi, neprudila a byla pořád usměvavé a hlavně okaté miminko. Já ji strojila do šatečků…škoda, že ještě nemá dlouhé vlásky na culíčky. Tak jsem si to užívala.
Moc, teda vlastně jsme po Krétě necestovali, v tom vedru to ani nešlo, ale večer jsme chodili na procházky, při kterých Beru v kočárku vytuhla. Adámek šel ale s Tomem na Snoopy disco, při kterých teda zá:,–(ně netančil…a když už chtěl a nacvičili jsem ten ptačí taneček, tak už tam moc dětí nebylo a Snoopy disco se nekonalo, ale jemu to vůbec nevadilo. Chodili s Tomem hrát billiard nebo takovou tu metanou na stolech a byl max. nadšený. K tomu mu přibylo pár slovíček:

 • billiard = Adam díra hop :-))))))
 • Ema jůju = Ema je vzhůru.....kolikrát ji probudil a já bych v tu chvíli vraždila
 • mooooje = moře
 • máme dobný? = máme drobné…drobné na Adam díra hop :-)))))))) … prostě se z něj stal billiardový závislák…asi po tatínkovi :-)
 • pak si nás zaúkoloval, kdo s kým půjde: buď:
  Adama máma, táta Ema nebo
  Máma Ema, Adama táta, v jeho podání je to komické a rozesměje nás to vždycky.
 • pápe, Adáme pápe…tj. Adam má práci…
 • ťapuťu je čepuju… Adámek nám čepoval pítí, víno, pivo sobě džusíky

..... no jak vidíte, pro mě je to velký úspěch, zatímco jiní v našem deníčku :-))))

Já měla jednoho dne takovou radost, když místo mňau, tj. u nás kočka, řekl tota…„k“ neumí, a tota je prostě kočka :-), šli jsme zahradou u hotelu a kočka se tam povalovala, ale vzápětí jsme potkali chlapečka o něco staršího a ten na babičku…babičko, strakatá kočička…tak to mě dostalo. Já radost nad totou a chlapeček se strakatou kočičkou!!!. Nicméně u nás je to veliký úspěch a na strakatou kočičku si budu muset ještě počkat. To samé, jak jsem četla v deníčku Šulánka, jak Nika probírá kdo je čí babička atd…to je u nás na hony vzdálené.

No a jednoho dne (jestli to byla středa nebo čtvrtek?) navečer ho začalo moc bolet bříško. Ani nevečeřel, plakal bolestí, svíjel se, ale neprděl, teplota taky nic a taky nezvracel. Jenže to trvalo už 3 hoďky a kakat nechtěl, pořád plakal…no nevěděli jsme co a jak, tak jsme se rozhodli zavolat dr. Jenže dr. jezdí jen k vážným případům a úrazům, což jsme nebyli, tak Tom se rozhodl ho vzít a jet taxíkem. Já začala s psycho přípravou na doktora…ale usnul mi. Bála jsem se slepáku nebo třeba zauzlení střeb…, ale spal celou noc, tak jsme ho nebudili a počkali do rána. Mezitím jsem sms s Hankou, jako poloviční dr., co ona na to, bříško jsem prohmatala a bylo měkké. Díky Hani ještě jednou. Ráno taky hlásil, že ho bolí bříško, ale už u toho nebyly takové scény. Ve finále jsme mu dali plenku, aby to tam v klidu mohl poslat a taky že jo. A bylo po bolesti. Na další várku taky vyžadoval plenku, ale to jsem mu vysvětlila, že ho to bude bolet stejně do plenky jako do záchodu a poslal to tam. Jupíííí. A byl v klidu úplně. Prostě něco ho zašpuntovalo, ale vůbec netušíme co. Táhla jsem s sebou dětské prkýnko, když už se tak hezky na záchod naučil a ještě že jsem ho měla s sebou. Aspoň byl klid.

Ještě chci napsat, že Berunka už slyší na své jméno, teda na to Berunko nebo Beruško, zvedá hlavičku, když ji chci vzít, ručičky zatím ještě nenatahuje a snad příští týden půjdeme na půroční prohlídku. Na Krétě v poho vydržela s kojením, takže začneme naplno dávat mrkvičku, která jí teda vůbec nejede. No nějak začít musíme.

Vracet jsme se měli v pátek těsně před půlnocí, ale samozřejmě, že hlásili 2 hoďky zpoždění. Ten původní termín ještě tak nějak šel, že by děti nebyly tak rozhozené, ale ve finále jsme letěli až v sobotu ve 3:15, takže přílet byl v 6:15. Pokoj jsme si zaplatili až do 23 hoďky, aby měla Beru klid na spaní, jinak se musel vyklízet už klasicky ve 12 hodin. Já až večer zabalila, takže celý den jsme byli ještě u vody. Adámek jako na potvoru spal odpo jen hoďku, tak byl rozmrzelý až hrůza, ale do večera se oklepal a myslela jsem, že si třeba aspoň na hoďku lehne. Kdepak, Adam díra hop jasně vedl, jaky hrál se mnou metanou, pak nutně ve 22 hodin musel do krámku pro víno. Ještě jsem přemluvila obsluhu, ať nám ho prodá :-), ale po spánku ani rána a víno taky už nechtěl. Tak jsem se děsila průběhu na letišti. Berunku jsem přenesla před odjezdem ve 23 hod. do kočárku a spinkala dál i když jsem ji potom přenášela do autobusíku. Adámek usnul v autobuse asi na hoďku, zatímco se Beru v busíku vzbudila a žádala zábavu :-) Tak jsem se dohodli, že Adámka přeneseme do kočárku, ale vzbudil se, tak bylo po spaní. Oba oči jak baterky a spánek byl v čudu. Naštěstí jsem se dohodla s průvodkyní a obsluhou na letišti, abychom mohli jít dopředu a nečekat obr frontu, tak jsem rychle byli odbavení a čekali a čekali a čekali na odlet. Stále se to posunovalo a když bylo 2:15, a my měli nahlášený odlet, letadlo stále nebylo. Pak oznámili 2:40 a letadlo konečně přiletělo. Adámek hned při startu usnul, Beru jsem nakojila a usnula taky okamžitě a obě dětičky spaly a spaly a spaly celý let!!!!! Neskutečná pohoda. My s Tomem neusnuli a četli si noviny.......

.......... tu koukám, že vyšly 30.9., takže asi bude už 1.10. Ptám se Toma, jestli už je 1. října a on, že už asi ano. Tak mu vzápětí přeji vše nej… k prvnímu výročí…zarazil se a řekl, že by na to málem zapomněl :-)))) Tak vidíte, jak rychle to utíká, že nám to ani nepřijde, že před rokem svítilo sluníčko, bylo teplo a já se kolíbala k oltáři :-)))) Strašně to letí.

Když už jsem měla dobaleno, tak mi nešel zavřít kufr, teda šel, ale ten číselný zámek nefungoval. Tak jsem si říkala, že si s tím asi Adámek hrál, tak jsem v něm něco přecvakla … a už to nešlo otevřít vůbec. Do prčič - jsem si říkala, budeme to muset doma vypáčit. Kufr drahej jak nevíc co…no bylo mi ho líto, ale říkala jsem si, že to třeba někdo potom opraví. Asi naivka. Tom doma zkusil pár kombinací blízkých našemu kódu a nic. Tak jsem si s tím začala hrát a jen náhodně dávala nějaké kombinace…nic. Tak teda dobrá, sednu si k tomu a začnu od 000 až se třeba dostanu k požadovanému 999. Kombinace 000 nic, kombinace 001 A OTEVŘELO SE!!!!!!!!!!! Jupíííí, to jsem byla šikovná a jakou jsem měla radost, že je kufr zachráněn!!!!

Včera nám taky přivezli nový koberec do dětského pokojíčku, takže jsme to s Adámkem a Berunkou hned „zajeli" :-)))) Už jsem ho i vyfotila, takže to šupnu do galerky.

Myslím, že jsem vyčerpala všechna témata, která jsem chtěla. Všem přeji jen a jen zdravíčko, dodatečně přeji vše nej Lukovi ke třetím narozeninám, Andrejce k svátku a ještě dodatečně vítám malého Šimonka od Johanky.

Papa Veronika Adámek a Berunka Ema

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 02.10.05 12:07

Hurááááá,jsem první:o ))))))).

Ale číst budu až odpoledne,teď vařím.Už se těším na počteníčko:o )

Hanka a holky

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 02.10.05 12:34

Veru,

koukám, krásně jste si to užili, až teda na ten zpožděný let… ale já stejně musím napsat, klobouk dolů před tebou!!! Když zpětně beru naší dovču v Chorvatsku, já byla z toho našeho šmudly a to máme malýho jen jednoho, tak unavená…a to jsme se o něj střídali…další dovču u moře plánujem tak za 5 let, asi jsem moc pohodlná, ale pro mě to byl fakt spíš očistec:)

Jinak vidíš, že se Adamíto rozkecává, každý prcek má svoje tempo, jednou se ti z něj hlava ještě rozskočí, uvidíš:)))

Jdu juknout k vám do galerky, jestli tam bobíšky nemáš, jsem taky hrozně zvědavá, jak Beruška zase vyrostla a miluju ty její kukadla:)))

Diny od vedle

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.10.05 13:28

To je rychlost, jak to vyšlo. Tos mi připomněla Diny, že tam musím hodit fotečky. Jdu na to.

papa VABE

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 02.10.05 13:32

ahoj Veru :)

tak super,ze jste si dovolenou uzili :),Adamek uz je profik na cestovani ne :)

jinak gratulace k prvnimu vyroci svatby, desne to leti,tak doufam,ze se bude mit porad tak krasne jako ted

tesim se na fotecky pa

market a delfinek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.10.05 13:44

Už je to napraveno a fotečky jsou v galerce.

papa VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 02.10.05 14:09

Holky,

Ája se konečně vysrajdila,po 5 dnech,ale bylo to hodně kašovité,i když žluté.Je to normální?A děsně to páchlo,tak jinak než normálně.Ale fakt myslím,že mlíčka mám teď dost…
Nemám s tím zkušenost,Klárka kadila každý den,i několikrát.
Dík Hanka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.10.05 14:18

Hani,

bud v klidku, to bych se divila, kdyby to nesmrdelo … po 5ti dnech to proste smrdet musi!!!!! Bud rada, ze to ma za sebou a ma zase kam schovavat:-)

Pa

Sulda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.10.05 14:21

jasně, bu´v klidu, u nas je to taky tak a pak je toho smradlava kopa všech kop.

pa vabe

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.10.05 14:21

jasně, bu´v klidu, u nas je to taky tak a pak je toho smradlava kopa všech kop.

pa vabe

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.10.05 14:29

Ahojky Veru,

hezky jste si to uzili, bleda zavist:-))) Z Adamka se koukam kloube hazardni hrac, alespon bude mit Tom sparingpartnera:-))) Byla to ale honicka, to zase jo …jenom 1×denne do more to je fakt sila … ale presne si pamatuji, ze kdyz bylo Nice pul roku a byly jsme v Chorvatsku s kamoskami, ze se mi to vedlo taky 1× denne o samote kdyz Nika spala na plazi a kamosky byly ochotne udelat dozor a obcas jsem tam navic skocila i s prdelkou, ta v te dobe byla z more uplne odvarena:-)

Teda to cestovani zpet byla pekna pruda, tohle opravdu nesnasim … zpozdeni pri cestovani s malymi detmi, kterym nic nevysvetlis a maji ruzne potreby. A ten kufr uz byla jenom takova tresnicka na dortu, co?:-) Hlavne ze se povedlo rychle rozkodovat … docela si predstavuji, jak sedis u kufru tyden a zadavas ruzne kombinace:-)))

Pokojicek maji deticky hezky, zvlaste se mi libi ten koberec … snad se na neho nebudou chytat chuchvalce. Ja se pri nastehovani pokusila dat takovy podobny ale mensi k gauci a po 3 dnech letel ven, to se proste nedalo udrzovat.

Tak jdu na podlahy nez se mi Nika probudi, desne prudila a dostala jeste v posteli na zadek, potvurka mala, ani se ji nedivim, kdyz jsme od rana zavrene doma.

Tak papa a pohodovy zbytek nedele

Sulanek a Nika hajajici

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.10.05 14:37

Ahojky,

Adámek ještě nespí. Má to celé rozhozené. Ráno spal do 7:45 a teď ne a ne spát. Já bych spala hned. Jakmile to Beru zalomí, jdu taky.

Koberec se mi taky moc líbí, uvidíme, jak to bude chuchvalcovatět­.Teď, když na něm ležíme - sedíme, tak to žádný chlupy nepouští, takže zatím OK.

Nojo, kde jsou ty časy, kdy jsem ležela celý den na pláži, za dovolenou přečetla i 10 knížek a koupala se podle libosti. Dáááávvvnnoooo tomu, ale děti to vynahradí.

papa VABE

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 02.10.05 14:41

Sulanku

tak koukam,ze nemoc vam taky prekazila vikend vid? I u nas zvitezila chripka a jsme dneska bohuzel doma :(

opatrujte se a zatim pa

market a delfinek

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 02.10.05 14:44

Ahoj maminy,

omouvám se, že k vám tak vpadám, ale zaujal mě deníček. Opravdu moc pěkný:-)

Verunko, já mám doma taky Adámka. Bude mu 5 měsíců a já přadčasně uvažuju jestli bychom s ním zvládli letět příští rok na dovolenou. Proto jsem si přečetla tvé vyprávění o dovolené. Berunka je moc hodná holka:-) Adámek vyžaduje neustálou pozornost, nesnáší ležení a kočárek má rád jen když spí. No a prostě je trochu větší protivka. Tak jsem zvědavá jaký bude příští rok v létě:-) Nicméně jsi mi už teď dala odvahu cestovat s malým dítkem.

Přeu vám hezkou neděli.
Andrea a Adámek 4měsíce a tři týdny

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 02.10.05 15:01

Tak jsem opět tady:o ).
Mates šel s Klárkou na divadlo,jsem zvědavá,jak se jí to bude líbit,půl roku jsme na žádném nebyly.Má to být myslím „Jak se krotí obři“,budou tam písničky,atd.,snad to projde. Ájinka spinká,nemohla zabrat,tak jsem ji ukojila:o ).
Dík za uklidnění se stoličkou,fakt tohle neznám a ten puch,to byla síla,bejt těhotná,tak jdu telefonovat do Austrálie:o )))).

Veru,deníček jsem už konečně četla.Myslím,že vzhledem k tomu,že jste s sebou měli dvě malé děti,jste se měli báječně.Moc jste si asi neodpočinuli,ale s tím se holt musí počítat.Adámek byl ve svém živlu,jak to popisuješ,bazé­nek,biliard,mo­říčko.....
A Beru byla taky moc hodná,dobře,žes nemusela přikrmovat a stačilo jí mlíčko.Zrovna jsem někde četla,že se má začít přikrmovat doma,pěkně v klídku.
Cesta zpátky teda vopruz,ale aspoň,že děti v letadle usnuli a vy s Tomem jste měli klídek.
Musím mrknout na fotky,přihodím taky nějaké foto.

Šulánku,tak Nika zlobí?Není divu,když musí být doma.Já byla dopolko s holkama venku,nechala jsem taťku,ať vaří.Teda,uvařil jen brambory a já pak smažila naloženého kapra a holky......to byla mňaaaaaaaamka­aaaaa.Ještě teď se olizuju,všichni jsem si pochutnali a Klárka dokonce zobala ještě od nás,snědla toho kopec,na to jak špatně baští.

Magrat,u vás taky řádí chřipka?My to doufám,máme za sebou,tu 14-denní rýmu a 5 dní zalehlé uši mám ještě v čerstvé paměti:o (.
Tak ať jste brzy fit!

Jani,prosím tě,chtěla bych Klárce na zimu koupit oteplené kahoty a moc se mi líbily ty,co měla vloni Kajka,říkalas,že stály tuším kolem 700 Kč.Kdes je prosím tě sehnala?Chceme jet do L. brzy koupit zimní boty,tak jsem myslela,že se stavíme v dětském,mělas je odtud?

Jdu vytřít,dokud mám klid.

Pa Hanka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 02.10.05 16:11

Ahojky Andreo,

určitě neváhej cestovat, protože jsem zapomněla napsat, že tam byla rodina s 2 dětmi, jedním chlapečkem stejně starým jako Adámek a pak s 2,5 měsíčním miminkem!!!! Holčička Betynka byla nesmírně hodná, samozřejmě byla stále ve stínu, ale povídala si s lístečkama.....no pohodářka neskutečná, takže bych se ani s takhle malým mimi nebála.
A navíc Tvému Adámkovi bude 1,5 roku, až vyrazíte a to už je naprostááááá pohodaaaaaaaaaa!! Můj Adámek byl poprvé v 9 měsících v Tunisku a super, pak v roce v Egyptě, v 1,5 roce na Djerbě, takže už dost cestoval. Můj adámek je stejný jako ten Tvůj, protože pořád taky vyžaduje pozornost a nezabaví se sám. Šťastnou cestu

a papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.10.05 16:38

Market,

no jo, prekazila, docela hodne mne to stve a tak jsem se pustila alespon do uklidu, byla jsem opet za moc sikovnou …proti vcerejsku je mi o moc lepe, ale na beh Prahou to jeste neni:-))) Ale je to pruda ty bacilove hnusni, vid? U nas v denicku prekazila nemoc plany na vikend mnohem vice lidem:-(

No vsak se jednou sejdeme a ja verim, ze v plnem zdravi!

Pa a rychle uzdraveni a pusu Delfinkovi

Sulanek a Nika prudicka celodenni:-)

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 02.10.05 18:13

Ahoj Hanko, to, co píšeš o tom kakání, se stává u miminek kolem 3.měsíce - stolice se mění z míchaných vajíček na takovou hustou žlutohnědou jakoby plastelínu, u někoho dřív, u někoho později. Taky jsem z toho byla tenkrát u Marcelka trochu v šoku a volaal jsem po všech čertech, protože Marcel kakal i 10× denně a najednou týden nic - a po týdnu to husté smradlavé a obrovská hromada. Je to normální. Teď už to bude možná takhle i dál (a smrdět to bude pořád stejně), teda moje zkušenost je taková, že od té doby, co se kakání zaseklo na ten týden, pak byla frekvence asi 3-4 dny a vždycky šílená hromada a před tím bolení a kroucení. Kakat denně pak Marcel začal až na počátku přikrmování - už normální bobky.
V porodnici nám říkali, že u kojených dětí se má začít bláznit až pokud stolice není 10 dní, někteří doktoři říkají 7 dní.
Ten čas tak hrozně letí, už je tu nový deníček a já nečetla celý ani minulý ani předminulý, jak je člověk v jednom kole od rána do rána tak se pak nechytá:)
Jo a to množství mlíčka nemá prý žádnou spojitost s kakáním (snad pouze neprospívající dítě má prý tmavěhnědou až do zelena stolici), ale má se to brát podle počtu počůraných plínek za 24 hod - 6 - 8 ks, ale to určitě víš. Čau Johanka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.10.05 09:02

Ahojky kočky,

tak si říkám, co my budeme dělat? Venku hnusně, na písek to není, tak že by nějaké MC? Přece jen u toho moře je program jasný :-))

KatkoN, Ty jo, Filda už péruje jo? To je šikulka. Četla jsem to v diskusi o sezení miminek. To my ještě ne. Přetáčíme se všemi směry, ale jak nedávno Beru cpala nožičky pod zadeček, tak teĎ už to dlouho neudělala. Asi si řekla, že má ještě čas :-))
Teď konečně vytuhla, tak jdu zpacifikovat Adámka.

papa VABE

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 03.10.05 09:45

Ahoj,

Verco, moc hezky jsem si pocetla. Uzili jste si to u more v ramci moznosti vyborne, to teplicko jsem fakt zavidela. Tady je to ted dost posmourne. Pobavila me take hlaska se strakatou kocickou, na tu my si take jeste asi dost dlouho pockame:-) Shledla jsem i fotky v galerce, pokojicek mate moc hezky a Berunka opet vyrostla, o Adamkovi ani nemluve. Uz jsi cetla ten clanek na emimcu ohledne Hexavakciny?? Myslim, ze jsi ji Berunce take kupovala vid? No plasit zatim nebudu, za 3 tydny jdeme s Vikim na kontrolu, tak to jeste proberu s doktorkou.

Take me uz zacina zmahat vymysleni neustaleho programu, kdyz neni hezky. A bude hur. Brrr, zimu v Praze nesnasim.

Tak ja se jdu honem umyt, Vik spinka a Ondra cuci na pohadky.

Irena

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.10.05 09:57

ahojky iren,

zaregistrovala jsem to o hexa vakcíně, ale ještě všechno nečetla. my jdeme tento týden k dr, tak se zeptý¨ám taky.
beru se vzbudila, jdu kojo a zatím papa vabe

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.10.05 10:18

Ahojky Iren,

tak jsem si to přečetla. Berunka byla očkována tou Infanrix Hexa, o které píšou, že ta je dobrá. Vakcínu Hexavac jsme neměli. Ale i tak se dr. zeptám, co a jak.

Díky za info a papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.10.05 10:19

No, i když dobrá. Je to ta druhá šestisložková…no to je jedno, zeptám se u dr. co a jak.papa VABE

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 03.10.05 10:49

Ahojky,

ted jsem koukala Vikimu do ockovaku, tak on ma stejnou vakcinu jako Beru, ale kazdopadne se take poptam u Dr.

tak pa, mela jsem jet za kamaradkou, ale nemuzu Ondrase nikam dokopat, chce byt doma, tak snad ho premluvim.

Irena

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.10.05 19:11

Ahojky kočky,

tak kdybychom to tady nezachraňovaly my dvě s Iren, tak se tu nic neděje.....tak šup šup honem sem s komentáři.

My dnes dopo byli venku na písku. Sice skoro jako jediní, ale vzali jsme s sebou křídy a kreslili na tabuli. Berunka si usnula i bez dudu, i když protestovala, ale byla pěkná kosa. Ještě, že Beru měla fusak. Bez něj asi už ani ránu.

Šulánek mě inspiroval, tak zkusím na čt zařídit pro Adámka cvičení a v pondělí vím o jednom divadýlku dopo nebo kolem poledne, tak aspoň nějaký cílený program. Fakt netuším, co bychom teď měli dělat. Venku hnusně a líp nebude.

Beru nemůže zabrat, je od 15:15 vzhůru a je prudivka…ani kojo ji neuspalo, zatímco já bych spala hned. Jak je člověk sám na 2 děti, je to hned těžší. Beru vypadá, že už se srovnala, spí i do 7, což je super, ale zato se budí 3 - 4× za noc…no nic moc, ale pořád se to dá. Naštěstí většinou u kojo hned odpadne a já hned s ní.

Tak zatím papa, jdu uspat tu kníkalku.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.10.05 19:30

Tak jsem ji musela dát ještě jedno kojo, aby se zklidnila…nebyla schopná vůbec zabrat. 2 děti je tak nějak záběr, zlatá dovolená, kdy jsme na ně byli dva. Navíc se mi udělaly dva koutky v puse, tak nic moc…jsem už večer vzteklá, až mě to potom mrzí…ne teda těma koutkama, ale tím dvoudětným kolotočem.

Jdu si vychutnat zprávy.

papa VABE

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 03.10.05 19:37

Verco,

ja jsem taky vztekla a taky me to pak mrzi. Ted jsem si precetla denicek Brusincat- je to o tom, ze by se deti nemeli fyzicky trestat. No nevim, nekdy proste to placnuti po zadku vidim jako jedine vychodisko, i kdyz si tim teda asi moc nepomuzu, ale jinak to nedokazu. Holt dve deticky jsou zahul.

Jezis, Ondra me opet vola, uz spal, ale ted se probudil a je protivka, to jsem zvedava jak ho spacifikuju.

pa

Irena

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.10.05 19:51

No jo, nervy ujíždí…taky mě to štve, pak si to sama přehrávám, že se vytáčím sama…a děti to odnášejí…teda zatím Adámek, i když když do mě Beru kope při přebalování teď večer, tak jsem taky hin…no snad se to zlepší.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 03.10.05 20:42

Ahojky kočky,

Tom si hrál celý večer s Adámkem, takže jakmile Beru vytuhla, měla jsem klid. Díky, díky, díky manžílku. Musím si zase zvyknout na dvoudětný rytmus…zvládne se to určitě. Četla jsem si Maminku, teď sleduju VV, Adámek se koupe…chvíle luxusu. AAAAAAAAAAAcchhhhhh

Tak papa VABe

PS: Dnes to zalomím hned…už se těším do postele.

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 03.10.05 20:53

Ahojky Verčo,

prosím Tě, nemá Tom náhodou svatozář? Já když to tady čtu, tak kolikrát strašně závidím… ;o))

Můj manža je takovej ten podobnej typ, jako má Ivča. Workoholik, sportovec, puntičkář. Volnýho času má jen tolik, aby se mohl pořádně vyspat… Občas je to pro mě ubíjející, vlastně jsem celý dny s oběma dětma sama, ve volných chvílích sedím u pc a pracuju. Je fakt, že nějak tu hypotéku splatit musíme, ale někdy si říkám, jestli jsme se vůbec měli stěhovat.

Dolehla na mě nějaká těžká depka, takže jsem se z toho musela trochu vypsat, ten nepořádek tady v domě a spousta práce přede mnou se mnou občas pěkně cvičí…

Tak mějte lepší večer než já :o))

Ahojky Katka

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 03.10.05 21:15

Ahojky,

Kato, to je mi lito , ze to mas az takhle narocny. Ja si taky na Davida stezovat vubec nemuzu. Detem se venuje obrovsky a zastane me uplne ve vsem az na kojo:-) Nemusim ho do niceho nutit, je to jeho vlastni iniciativa. Proste super. Tak drzim palecky, at je depka co nejdriv pryc.

pa a krasne spinkani vsem

Irena

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.10.05 21:18

Cauky kocky,

hlasim, ze tento mesic je pracovne ten nejhorsi z celeho roku, takze budu urcite nakukovat, ale psani nebude uplne kazdy den a bude toho mene. Budu se snazit jak budu moci, ale bohuzel tentokrat bude mit prace prednost, tak vydrzat:-)))

Iren, Veru, Katko a dalsi … ja jsem jednomamina a verte mi, ze taky ujizdim a taky obcas placnu. Vcera predvedla Nika takovy hysterak, ze jsem to vubec nezvladla. Nakonec jsem usoudila, ze potrebuje vyvetrat a na vecer jsem ji opravdu nasilim vyvedla ven a protoze mrholilo, nasedly jsem do auta a jely na Chodovskou tvrz na pout, puvodne jsem se tam chystala uz drive, ale bylo mi docela marodno, tak jsem Niku drzela doma a to byla asi za:,–(ni chyba … i pres to, ze jsem se ji venovala, prosazovala si svou ale opravdu vse oproti mne … vim ze to je normalni, ale preci se nemuze vse dovolit a nektere veci z principu uz vubec ne. Taky treba scena s ponozkama zabrala vytecne, od toho dne minuly tyden si je oblika zcela dobrovolne a poctive, coz mne tesi, alespon neco pochopila … no ale trenuje mne zase na jinych vecech:-)))
Takze holky klidek, i pri jednom diteti se muzete vytocit tak, ze toho pak litujete:-)))

Holky, jak dopadl vyslech vasich doktoru ohledne te hexavakciny?

Pa a hezky a klidny vecer a noc preje

Sulanek a Nika

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 03.10.05 22:12

Ahojte!

Hlásím,že žijem,ale nějak dnes není očem psát.Jsem hotovka,tak půjdu spát.

Katko,to je mi líto,chápu,že je toho na tebe moc,já jsem ráda,když jsme doma na holky oba,moc to pomůže,i psychicky.
Holt musíš vydržať,brzy bude líp.A co Filípek v noci,už se umoudřil?

Veroniko,Tom je fajn táta,já musím Martina pochválit,taky se teď dost snaží,co máme Áju.Chodí s Klárkou na hřiště,bere ji s sebou,když jede cokoliv vyřizovat,večer ji téměř pokaždé osprchuje a jde jí říct pohádku.
A já jsem víc v klidu a můžu se věnovat kojení a odpočinu si.

Jo,Klárka se dnes ráno totálně počůrala do postele.Bohužel do Martinovy,v noci si přelezla ke mně a ráno mi hlásí,že chce převléknout.byla mokrá i peřina,tak si zatím Mates šel lehnout do pokojíčku a vzal si spacák:o ).Chudáček,ženský ho vystrnadily z vlastní postele a ještě byl bez peřiny:o )))).Ale jen na 2 hodiny,pak už jsme vstávaly a poslaly ho zpět do ložnice na mou suchou postel:o ))))).

Papa
Hanka a holky

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 03.10.05 22:13

Sulanku,

diky za uklidneni, je fajn slyset, ze se vytaci i jini rodice:-)

Ja doufam, ze ta vakcina bude OK, ale k doktorce jdu az 26.10. takze zatim nejsem 100% jista, ale Verca tam jde s Beru driv, tak se zeptaji urco taky. Vik i Beru maji Infanrix hexa a ne Hexavac, nevim jestli to pisu uplne spravne.

pa

Irena

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 04.10.05 02:32

Ahoj holky, tak se zae jednou hlásím,ale jen krátce,jsem v práci a jsem dost unavená.

Veru,svým vyprávěním o dovolené jsi mě úplně naladila na dovolenkovou náladu,moc hezky jste si to užili jen co je pravda.A neboj,brzy se zase dočkáš polehávání na pláži i s knížkou,jen co děti trochu povyrostou a budete střídavě hlídkovat,aby se jim nic nestalo.

Jinak jsem vše prolítla letem světem,jen jsem chtěla reagovat na Katku N s tím jak jsi psala o tom,že manžel není skoro doma a vydělává.Pravda je,že můj názor není absolutně po minulém roce objektivní,ale teď s tebou souhlasím v tom,že peníze rozhodně nejsou všechno a dnes by byl můj výběr priorit úplně jiný než loni.Ale samozdřejmě bydlet se musí a hezké bydlení život jen zpříjemní.

Jo a holky chtěla jsem se zeptat,jak jsou Vaše dvou a půleté děti na tom s rozeznáváním barev?Patrik hádá od boku,všechno je převážně žluté jako sluníčko a vůbec nemá snahu si to zapamatovat.Tak nevím,ale mám pocit,že Nik už v této době rozeznával i třeba fialovou nebo šedou atd…
Vašek si myslí,že je jak zpomalenej film,já myslím,že to tak hrozný nebude,že je na to ještě čas.Každý dítě je přece jiný a na intelekt to nemá vliv,ne?

Jinak u nás vše OK,ale nechci nic zařeknout.Jezdíme po rodinných výletech kde se dá a docela si to užíváme.Mějte se krásně a ahoj NIKA

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 04.10.05 10:40

Ahojky!
Tak já opět jen v rychlosti! Emimčo stíhám občas číst při kojení, ale většinou u toho mám Mojdu za krkem, kterej ječí, že chce prohlížet fotky z digitálu, takže je to fakt náročný :(.
Katko, klid! Máš pravdu, že můj manžel taky zrovna není případ z Betynky :)! Občas je to o nervy. Zrovna dneska mám depku hlubokou. Manžel druhý mimčo chtěl víc jak já, ale teď mi připadá, že se nějak zas nemůže smířit se změněným (=omezeným) režimem rodiny. Já prostě vyžaduju, že chci být nejdéle do sedmi večer doma kvůli koupání, čemuž už s Mojdou odvykl, takže včera kvůli tomu obr hádka a nemluvíme spolu. Prostě si kecal včera večer u ségry, Tom brečel a s ním to ani nehnulo (ač jsem ho téměř prosila, že už jedeme domů). Prostě nechápe, že mimčo už chce svoji postýlku, tvrdí mi,že je to jen můj zcestný názor… (a ještě mi vyčet, že se na návštěvě u jeho ségry tvářím příšerně a otravuju s tím, že chci jet po půlhodině domů). Takže jsem to i za Toma pak v autě obrečela, manželovi sem nadala do necitů a vše je u nás zase v pr… pardon. Občas taky Verče a Ireně závidím ukázkové manžílky!
Koupání, přebalování, chování - to se mého manžela prostě netýká! Sice se věnuje téměř na 99 procent Mojdovi, abych měla klid na mimčo, to zas nesmím zapřít, ale mimi ho prostě nebere. Občas se nad Toma skloní a „pokecá“ s ním, ale když třeba brečí, tak ho nenapadne k němu jít, což nechápu. Ale nedělal to ani u Mojánka, takže se s tím musím vyrovnat… :(, ač to někdy těžkou překousávám. Jeho prostě děti zajímají tak od roka věku (a takový rodit neumím :) ).
K tomu všemu Mojánek přestal definitivně po obědě spát. Už nemám nervy u něj hodinu sedět a číst mu pohádky, aby pak po desetiminutovém zavření očí nahlásil: Mami, jsem vyspinkanej! To mě fakt dokázalo tak rozhodit, že se na to radši vykašlu. Jen nevím, co budem dělat v deštivých a jinak nevlídných dnech. To se z toho asi zblázním… A zvlášť,až začne Tom lézt… Nechci si to zatím ani představovat.
Tom je naštěstí moc hodný zlatíčko, snad se to nezmění a bude mě i nadále šetřit :). Oni mi to ty dva ostatní chlapi vynahrazujou bohatě!
Přemýšlela jsem, jestli ty lotroviny, co jsem tady už tak dávno slíbila, nemám sepsat jako deníček. Je toho tolik, že je toho skoro „jen“ na komentář škoda… Jen nevím, kdy se k tomu dostanu, když mi ubyly ty dvě hodinky klidu v době Mojánkova spánku :(.
Mějte se moc krásně, depky pryč a přeji hodné, chápavé a pomáhající partnery! A hodné děti k tomu!
Ivča aspol.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 04.10.05 10:46

Ráda čtu o přetrvávající pohodě a MOC ti to přeju!!!! Zasloužíš si to. Tak ať to všechno funguje!
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 04.10.05 10:47

Ještě k těm barvám. Mojda je umí docela dlouho, natrénovali to s tatínkem na lentilkách: uhodneš-dostaneš, neuhodneš-vracíme zpátky do krabičky :). A to bys viděla ten pedagogický úspěch! Za dva dny střílel barvy jak samopal :). Teď už umí i růžovou, fialovou, šedou…

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 04.10.05 10:48

Ale třeba písmenka a čísla(narozdíl od jiných deníčkových dětí), to nám neříká vůbec nic! Ale přiznám se, že se tomu nijak zvláš´t nevěnuju.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.10.05 11:40

Ivi,

no jo, je mi moc lito te vasi vcerejsi hadky, ktera byla naprosto zbytecna, vid? Tvuj manza je asi jako muj bracha, taky s detmi sama sranda a zvlaste pred spanim je silene rozdovadi, on si s nimi ani jinak hrat neumi:-) A nejaka hodinka az pul dne sem nebo tam ho nezajima, vsak to deti nejak vydrzi. Mozna i my matky to bereme vsechno moc vazne a nechceme moc slevovat z rezimu deti, vime, ze je to narusi, ale pokud mas takoveho manzela a nejak se nemini v tomto zmenit, tak se zkus nad takovymi chvilemi povznest … zalez si u segry manzi do jineho pokoje, v klidu si nakoj a udelej s mimi co potrebujes, oddechni tam (a popros zbytek lidi, at tam nepousti Mojanka ani nikoho jineho za tebou, ze potrebujete s Tomem klid) a s usmevem na tvari se k nim vrat. Tomika ten vecer ani koupat nemusis, jenom ho otri a dej spinkat treba i pozdeji, pokud se mu chce hajat, ted jeste usne kdekoliv urcite i na navsteve ve vedlejsim pokojiku. Chce to hlavne klid a nenechat se rozrusit. No, to jsou nadherne rady, vid? Se mi to zase keca:-))) Ja se takto obrnovala, kdyz jsme objizdely pribuzenstvo s malou Nikou nebo i svagrova se musela nejak obrnit, kdyz muj bratr casto narusil vse, co meli predem domluveno a holky byly malinkate miminka. REkni si, ze pro jednou se to nezblazni, lepsi nez se stresovat a hadat,no ne?

A jinak jsem za sepsani denicku o Mojankovi a jeho hlaskach vsemi 10ti! Nejak mi to prihlasovani na psani denicku flakate a to neuveritelne! Pristi tyden pise Kristy, tak co kdyby jsme ti zarezervovaly hnedka ten dalsi vikend 14.-16.10.?

TAk papa a pevne nervy

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.10.05 11:44

Iren,

Nika umi barvy bravurne uz taky hodne davno … tak od roku a pul urcite uz umela dobre rozeznavat zakladni barvy a ve dvou s prehledem strilela i odstiny … ruzove, fialove, sede a co ja vim jake jeste.
Pismenka taky umela asi 14dni po svych 2.narozeninach vsechny diky tabulce s pismenky, ktere dostala a cisla jakbysmet.
Nicmene deti maji na tyto veci cas, teda myslim konkretne barvy do 3-4let urcite, tak muzete trenovat, ale neni to na odstrel, Ondra umi urcite zase jine veci co jine deti ne. V tomhle bych nesrovnavala v zadnem pripade!

Pa a bud v klidku!

Sulda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 04.10.05 12:48

Ahojky kočky,

IVI, možná má Šulánek pravdu, zalez si někam na návštěvě, buď v klidu a Tomášek se taky zklidní… a pak můžeš manželovi vyčinit. Mě se to mluví, protože pohoda našich dětí je pro Toma prvořadým cílem nebo snahou, nebo jak bych to napsala a když se řekne, že se jede kvůli dětem, tak se prostě jede i kdyby byla zábava kdovíjaká. Každý je holt nějaký a tak aspoň dobře, že se maximálně věnuje Mojánkovi.

My dnes dopo byli v MC, byla tam sice nějaká přednáška, ale to nám nevadilo…já neměla náladu to poslouchat, protože jsem taky nechtěla pořád držet Beru na ruce, navíc tam bylo docela chladno, tak jsme asi za hoďku a půl šli. Bylo to o výchově dětí a co jsem slyšela, to se snažím praktikovat, i když kolikrát nervy ujedou, tak žádnou přednášku nepotřebuju :-)))) Chi…chytrá horákyně.

Na čt jsem Adámka nahlásila na cvičení v Hamrsportu. Sama jsem na to zvědavá, rodiče mohou být přítomni, sice budu určitě, ale třeba když bude Beru vzhůru, tak s tím cvičením nevím, nevím. Je to teda pro děti od 3 do 5 let, no třeba bude Beru hodná a zacvičíme si s Adámkem. Docela se těším, musím vymýšlet nějaký cílený program, nebo mě z toho klepne.

O víkendu má být hezky, tak jsme vymysleli…teda byl na to tip v TV, jet do Plzně na výstavu čarodějnic a strašidel. Adámek to docela rád, vyprávíme pohádku o perníkové chaloupce jak teta baba udělá ham dětem :-)))

Berunka nám cestou usnula a pořád spí v autosedačce, tak se možná stihneme s Adámkem v klidu najíst. Děláme rybičku, kaši už máme a pak snad Adámek odpadne…Beru se vzbudí, ale ta není prudivka, tak to bude pohoda.

papa VABE

PS: Jo, chci se ještě zeptat, jestli když rostou zoubky, tak jsou dásně nateklé a i červené???? Mě se zdá, že je má Beru nateklé, ale červené ne. V noci totiž prudila o 106 a vstávala snad po 1,5 hoďce, takže ráno jsem se nestačila divit, kdo že se to na mě kouká v zrcadle. Na těch kruhách se dalo houpat…

… jo a k barvám. U nás známe zelenou, které říkáme u-u :-)))), žlutou, které říkáme citron, červenou, které říkáme mňam mńam jako jahůdka, hnědou, které říkáme hlína, černou, bílou a modrou, kterým říkáme tak, jak se říká :-)))

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 04.10.05 15:02

Ahoj holky!

Nějak jsem teď nestíhala a tak se vám dlouho neozvala! Ale četla jsem, to zas jo!!!
Takže i záviděla! :-))))) Samo,že Veronice dovolenou!!! Já z toho deníčku vyloženě cítila to teplo a pohodu! I když pro Veroniku to asi bylo docela náročné, že?! Skoro mě to navnadilo někam vyrazit! Ještě že jsme bez peněz! :-) Ještě nás čeká fůra práce na baráku a tak žádná dovolená v nejbližších letech nehrozí! :-)

Jinak se máme docela fajn! I když za těch asi 14 dní, co jsem nepsala se toho u nás dělo! Měly jsme pár veselých, ale i nepříjemných chvilek! Jen pro zajímavost něco málo!
Asi předminulý týden jsem v poledne dovařila polívku a stáhla ji z kola. Bohužel jsem zrovna telefonovala a nepřemýšlela!!!! a stáhla ji k okraji sporáku! Luky zvědavec si hrnec na sebe na hnul a polil se. Polil si hrudníček a ruku! Hned jsem mu stáhla tričko a šupla ho do vany a tam ho studenou sprchou sprchovala asi pět minut. Pak jsem kontrolovala hrudníček a ptala se ho (ten chudák tak řvááál!) jestli ho pálí hrudníček. Prý ne. Tak jsem ho zabalila do ručníku a jala se sprchovat jen ručku od ramene dolů. Luky měl totiž rýmu a já měla strach, abych mu tou studenou vodou ještě nepřivodila zápal plic. Tu ručičku jsem mu pak sprchovala ještě asi 15 minut!!!! Pak jsem ho vzala do kuchyně a dávala mu jíst, ale protože po chvíli naříkal, že ho ručička pálí, tak jsem mu ji namočila ještě do hrnce se studenou vodou. No vypadalo to, že se mu na hřbetu ručičky dělají dva plyskýře, ale kupodivu to pak zmizelo a nezůstalo mu nic!!!!! Tak jsem byla tak šťastná, že to nedopadlo hůř! Ale měla jsem z toho fakt bobky!!!

Z těch veselejších zážitků - o víkendu jsme byli v ZOO koutku ve Vyškově. Jela jsem si do Brna pro dohodnutou autosedačku a tak jsem s sebou vzala i švagrovou a neteř a pojali to jako výlet. V ZOO Lukyho nejdřív zaujaly jako tradičně dřevěné prolézačky. Pak uviděl koníčky a chtěl se samozřejmě projet (moc se mu to líbí). Po koníčkách se mu zase líbil dřevěný prolézací hroch a taky takový dřevěný koník, který byl zavěšený na řetězech a dítko se v něm tak rozhoupalo, že to vypadalo jako skutečná jízda na koni!!! To bylo fakt dobré! Aááále pak!!! Zahlédl cosi o čem mi tvrdil, že je to bagr! Já byla přesvědčená, že je to takové to rameno, kterým si po vhození mince dítě chytá hračku. Tak jsem Lukyho přesvědčovala, že tam nepůjdem, ale ten mě vůbec neposlouchal! No a byl to fakt bagr! Luky bagry miluje, tak se nenechal odbýt! Mělo to ovládání jako vysokozdvižný vozík - takové páčky, kterými se to rameno s tou velkou naběračkou (její pomooooc - nevím, jak se to jmenuje) pohybovalo nahoru dolů doprava doleva v rámci klece, ve které byl nasypaný štěrk a ten se dal nabírat a zase vysypávat!!! No byl to bombový stroj a skoro jak skutečný!!! Luky má zkušenosti s ovládáním vysokozdvižky (když přijedem za babičkou a dědou do práce, tak je to první místo kam musí a někdy mu to strejda i zapne a Luky může ovládat takovou tu plošinu) a tak hned jestli máme penízky a ať mu to zapnem!!! Bagr měl úspěch největší a pořád jsme se k němu museli vracet a Luky celkem 3× bagroval!!! Takže z celého ZOO byl pro něj nejlepší bagr!!! Nakonec jsme ještě dostali kabanos a u pravého táboráku si ho mohli opéct. Tak to bylo bezva i pro nás, protože jsme pravý táborák nezažily už dlouho!!! Pak jsme jeli ještě do toho Brna, stavili se v Ikee, tu jen tak prolítli a pak honem pro sedačku! Z té má Luky velkou radost a pořád si do ní sedá a houpe se v ní!!!! :-))))

Radši to rozdělím! :-))))

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 04.10.05 15:03

Pokračování:

No a v neděli jsme zas měli zážitek! Luky se mi šmudlil nosem o břicho (pořád oňuchává miminko ! :-)))) a já stála u umyvadla a jak se tak „mydlil“ ze strany na stranu, tak se ťukl do umyvadla a uštípl si špičičku vrchní jedničky! Tak jsme dnes vyrazili na zubní! Já tam stejně musela, abych měla razítko v těhu průkazce. :-)))) V ordinaci jsem z něj byla úplně v šoku, protože si vzorně sedl na křeslo, paní zubařka mu ukázala vrtačku a dala na ní brusnou gumičku a Luky vzorně otevřel pusinu a nechal si to s klidem „ogumovat“. Pak paní zubařka, že mu to ještě zespodu trošičku obrousí a to jsem měla fakt strach, protože já daleko víc nesnáším tu brusku než klasické vrtání. Zubařka ho upozornila, že to bude foukat a šplíchat vodu a Luky opět v klidu otevřel pusinu a nechal si dělat, co chtěla! :-))) Pak si vypláchl a říká: „Povozil jsem se (zubařka ho svezla křeslem nahoru a dolů) a teď pojedu výtahem!!!!" Už se na ten výtah hooodně těšil! :-) Slezl a držel mě za ruku, abych se nebála, až bude kontrolovat zoubky mě! :-))) No zkrátka je to chlap! Já to snáším mnohem hůř! :-)))

Jinak je to už opravdu rozumný velký dítě! :-) Téééda, když se mu chce! :-) Občas mi donese co potřebuju, pomůže a nepřestává nás udivovat, jak už hodně věcem rozumí! Jooo, ale barvy říkat nechce! I když si myslíme, že schválně říká vždycky jiné, protože když přijíždíme autem k semaforu, tak hlásí - červená, ale když mu ukážu něco červeného a zeptám se, jaká je to barva, tak schválně hlásí nějakou jinou. Písmenka neovládáme vůbec (kaju se, protože ho k tomu nevedu ani trochu) a číslice někdy sám od sebe řekne asi tak do pěti (ale taky ho to neučím, myslím, že to pochytil z běžného života a nebo z Sezname otevři se!). Zato má půjčenou od kamošky syna malou šlapací káru, která děsně špatně jede (je hodně tuhá) a kamošky syn na ní nikdy nechtěl jezdit, ale Luky to ušlápne a moc a moc miluje!!! Pořád by na ní jezdil.

A co já a mimi? Minulé úterý jsem byla na kontrole. Mimi je pořád hlavičkou nahoru, doktorka strašila císařem (vzhledem k tomu, že jsem po císaři, tak bych nemohla rodit koncem pánevním), ale já jsem totálně v klidu! Jsem teď 30+3, tak mám myslím ještě dost času. Ale doktorka mi taky posunula termín porodu. Prý je Prcek ve všech mírách asi o 2 týdny větší, takže mi napsala TP dle UTZ 24.11!!! Trochu mě to děsí! To je už docela za chvíli! :-) Jinak se cítím docela OK. Až na hrozné bolesti v pravé kyčli (problémy s ní mám i mimo těhu) a taky mě začala bolet stydká kost a svaly na vnitřní straně stehen!!!
Veru, to je ti myslím dost známé, ne?! Dalo se s tím něco dělat?

Tak to je „v zkratce" info od nás! Zatím ahoj, doufám, že se brzo ozvu!

A dodatečně přejeme vše nej, nej, nej všem oslavencům! Jak svátků, tak narozenin! Raději nebudu vyjmenovávat, ať na někoho nezapomenu! :-)

Monča a Luky 2,5 roku a Prcek 31 tt

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.10.05 15:06

TAky jsem moc rada, ze idylka pokracuje … a chtelo by to nejake foto rarasku a i tebe, at nezapomeneme, jak vypadate, kdyz uz jsme vas tak dlouho nevideli:-)))

Pa

Sulda a Nika

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 04.10.05 15:09

Ahojky,

tak hura, dneska je tam celkem slusne pocasi, to je dobre.

Dnes jsme meli celkem i program. Dopoledne nakup v Globusu a pak prochazka, koukani na metro a ja jsem jesta jukla do dvou sekacu a koupila Ondrovi zimni bundu. Do toho jsem vyprala uz dve pracky, hura bude zase co zehlit.

Ondras ma dnes bohuzel prudivou, teda ted uz je to trochu lepsi, ale rano byl na zabiti a to jen proto, ze jsem chtela, aby si vyzkousel boty, zda mu jeste jsou nebo zda musime koupit nove. Nastesti mu jsou.

Niko, co se tyka barev, tak bych urcite neplasila. Ondras barvy umi rozeznat bez problemu, ale zase treba moc nemluvi, kazdy je proste jiny.

Ivco, se spanim je to desny. Ondra take nespi a obcas uz nevim co bych s nima mela delat. A hlavne clovek prijde i o ten kousek klidku, co zatim mel.

Musim koncit

pa

Irena

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.10.05 15:13

Jezisi, ja jsem trubka, to melo byt pro Niku a PAtrika, nechapu, jak jsem to tady takhle mohla poplest? Uz mi fakt hrabe:-)))

Sulda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 04.10.05 15:17

ahojky moniko,
teeda, to je nepříjemný zážitek s tí spálením, ale lavně, že to dobřw dopadlo. luky je jednička s tím zubařem, klobouk dolů.mám beru na klíně, tak psát moc nejde.

zklamu tě, na těhu bolesti nic není.ta kyčle a stydká kost jsou děsný a buď ráda, že to začalo až teď.mě to bralo snad od začátku,bleee­eeeeeeeeee.

papa vabe

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 04.10.05 16:22

Ahoj,
Veroniko, pěkný deníček, pohodové počtení, jsem ráda, že se vám dovolená vydařila.
Všem marodům přeju rychlé uzdravení, dvoumatkám i jednomatkám co nejméně vztekající se dětičky.
U nás to taky před časem začalo to vztekání (dosud nic, ale nedoufala jsem, že se nám to období vyhne) a začíná se to stupňovat s příchodem nového človíčka do domácnosti. Jeden den absolutní pohoda, druhý den je Marcel protivný a vzteklý a dokáže dělat takové naschvály, že mám chuť ho „přerazit“ a brečím zoufalstvím. Ale všimla jsem si, že je to hodně ovlivněné mým psych.stavem, ty děti to vycítí… když jsem já třeba jen trochu nervózní, tak Marcel zlobí a když jsem v pohodě, je v pohodě taky. Tak se snažím udržovat sama sebe v klidu:) i když to jde někdy těžko, obzvlášť když toho člověk moc nenaspí. Marcelka jsem okamžitě zapojila do péče o Šimonka, je hrozně důležitej, pomáhá koupat, podává plínky, ubrousky, oblečky, hlásí když pláče nebo škytá, hladí ho a má ho rád, jen asi těžce nese, že se musí dělit o mámu, že už není středem pozornosti. Když během kojení 3× hlásí že potřebuje kakat a já musím trhat zbytečně Šimona od prsu (a na wc nic neudělá, je to jen výmysl, abych se musela zvednout a jís s ním), vyletěla bych z kůže. Anebo když začne schválně něčím třískat nebo ječet, když Šimon usíná.
Zpočátku to byla se Šimonkem pohoda, v noci se budil ukázkově po 3 hodinách a večer po 20 h už měl „noční spánek“, ale už je to asi 3 dny, co má přehozenej režim, prospí skoro celý den (kdy si já lehnout nemůžu) a v noci řve a řve a řve… a tak já v noci chodím po chodbě nebo jsem zavřená v pracovně, abych nebudila manžela s Marcelkem a mám kolotoč typu kojení-říhnutí-posrání-přebalení-škytavka-zase prso atd. pořád dokola (na škytavku mu tahání z prsu pomáhá a pokaždé když udělá nálož do plínky - což je skoro po každém kojení, někdy i mimo - tak má znovu hlad nebo nevím, prostě chce znova mlíčko.. a pak ho z toho zase bolí bříško, prdí, kroutí se, brká, škytá…), protože je ještě malej, tak mu prso cpu prostě pořád - hlavně proto, aby ani chvilkovým řevem nebudil ostatní (zatím spíme všichni spolu, kvůli žárlivosti Marcelka to tak musíme ještě nechat, je na mě dost závislej).. snad se z toho vyhrabeme. Jestli spím 2× 2 hodiny, je to hodně. Trápení s bříškem měl jako mimi i Marcelek, normální spaní jsem s ním taky nezažila, tak jsem smířená.
Jinak jsem samozřejmě šťastná a spokojená, Šimonek roste před očima, jsem ráda, že mám 2 dětičky a že jsme „kompletní“ rodina.
Co se týče manžela, musím ho moc pochválit, během mého pobytu v porodnici se bzorně staral o Marcelka, doma dělal všechno, vařil, uklízel.. což pokračuje i když jsem doma, aktivně se zapojil, mám prostor i chodit s Marcelkem ven a manžel doma hlídá Šimona, chodíme taky všichni společně na procházky a celkem to funguje jak má. Nejvíc mi pomáhá, když manžel bere Marcelka ven, dopol. i odpol. a já si někdy schrupnu přes den se Šimonem nebo si udělám nějakou práci.
Jak jste psali o těch chlapech, tak ten můj zvládá všechno kromě kojení, ale musí se mu chtít, což jsem měla celé těhu obavy, že se mu chtít nebude a ono je to najednou naopak. Hurá. Ochotně přebaluje, chová, koupe, jak slyší pláč, hned běží kontrolovat, co se děje… myslím, že je to pro něho dobrej relax, takový malý bezbranný spící miminko oproti velkýmu často zlobivýmu Marcelkovi, který vyžaduje pořád pozornost a člověk fakt nemá chvíli klid. Ale předpokládám, že idylka dlouho trvat nebude, taky jsme se stačili párkrát pohádat, asi jako všude. Třeba budu za týden psát, jak jsem na všechno zase sama a jak se v tom plácám.
Sama na obě děti budu asi jen 2× týdně, kdy je manž. v práci přes den, jinak jde občas na noční a jinak tráví dost času doma.
Koukám, jak jsem se rozepsala o nás a nereaguju na ostatní komentáře, moc se omlouvám, ale píšu ve spěchu a nestačila jsem ještě pořádně vstřebat, co se kde nového děje.
Marcelek zase začal po obědě spát, ale jen díky tomu, že dám vedle něj do postele spícího šimona a on podle jeho vzoru chce spát taky (už 3 dny úspěch).. a taky je to ovlivněný tím, že ráno kolem 6 hodiny Marcelka vzbudí brečící Šimon (jinak by Marcel spal třeba do 8 h) a už neusne, hlásí že mimi pláče, jde mi honem aktivně asistovat - podat plínku atd., dívá se jak kojím.. takže já musím kolem té 6 h vstát, dělat snídani a jsem definitivně vzhůru s Marcelkem, přitom Šíma ještě vychrupuje do 9 hodin. Manžela nechci otravovat s tím, aby ráno s Marc. vstával on, protože jsem ráda za to, jak pomáhá jinak.
To je zatím vše od nás… Šimon se budí, jdu kojit.
Mějte se, ahoj Johanka, Marcel 2 r.8 měs. a Šimon dnes 2 týdny

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 04.10.05 16:32

Omlouvám se za „přečíst zbytek…“ - to se mi teda dlouho nestalo:-)
Ještě jsem zapomněla napsat, že mám zánět dělohy, před 2 dny mě v noci vzbudila nesnesitelná bolest, nemohla jsem najít žádnou polohu, ve který by to bylo lepší, teď hrůza, co se děje, jestli umírám nebo jestli budu muset někam do špitálu… do rána jsem to rozchodila, druhý den jela k doktorovi, celková prohlídka včetně utz, krev, moč… a naštěstí je to „jen“ začínající zánět v děloze (prý se to občas po porodu stává), dostala jsem antibiotika, který dneska už konečně zabraly. Přijela jsem k dr. včas, prý kdybych byla o den dýl doma nebo dostala horečku, že by to bylo na hospitalizaci, fuj, tak se mi ulevilo a snad se to takhle dobře vyléčí, za týden jdu na kontrolu.
Johanka

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 04.10.05 16:37

Ahoj Mončo, tak ty už jsi 31.tt? Brzy to uteče a budeš mít taky mimi…
já osobně si teda ten stav nezávidím, jsem ráda, že jsem porodila:-)
A jestli tě to uklidní, Marcelek se v bříšku otočil hlavou dolů až kolem 37.tt a Šimon v 36.tt. (taky strašili císařem - zbytečně). Šimon se podle měření taky doktorovi zdál minimálně o týden větší, ale prostě to bylo jen větší mimi celkově, sice se narodil o týden dřív a měl 4 kg, ale měl menší známky nedonošenosti (a já si byla jistá datem početí), takže bych s tím dřívějším termínem být tebou moc nepočítala, nechci strašit, ale fakt se poslední dobou rodí docela velký děti, ve stejný den se mnou rodila ženská holčičku 5,20 kg a další ženská kluka 4,40 kg a co slyším kolem sebe je podobný (i bez Materny).
Měj se a přeju pohodový zbytek těhotenství!
Johanka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »