Adámek, Nika a kamarádi - tentokrát od Jany a Karolínky

Rodičovství

Přejeme krásný den maminkám, dětičkám, všem nakukovatelkám a nakukovatelům, dlouho jsem přemýšlela, o čem deníček napíšu. Nakonec jsem se přeci jenom rozhodla, že se s Vámi podělím o to, co jsem v komentářích nakousla už minulý týden. O to, jak se nám v Anglii žije, o to, proč se mi stále hodně stýská a asi nikdy nepřestane, proč tu i přes všechny trable stále zůstáváme a asi ještě nějaký čas zůstaneme.

ČÁST PRVNÍ - NEGATIVA, ANEB PROČ SE MI ŽIVOT V CIZINĚ AŽ TAK NEZAMLOUVÁ

Vyprávění musím začít v dobách dávno minulých… Mám naštěstí (někdy bych spíš řekla bohužel) moc ráda svou rodinu (mamku, taťku a sestru, babičky), obzvlášť s maminkou a sestrou máme krásný vztah, vzájemně si sloužíme jako zpovědní vrby. Asi to všechny známe, s chlapem si člověk tak hezky nepokecá. J)) Když jsem se vdala a odstěhovala asi 25 km daleko od své rodné vísky, jezdila jsem k rodičům jednou za 14 dní a nepociťovala jsem potřebu častějších návštěv. Všechno se změnilo s narozením Karolínky. Malé ještě nebylo ani 14 dní a už jsme jeli spát k babičce a dědečkovi. Všechny odjezdy domů jsem obulela, bylo mi tam tak dobře… Péče o malou nebyla jen na mně, mohla jsem si odpočinout, v klidu se najíst. A hlavně!!! Možná to některé z Vás taky zažily, ale já jsem se s malinkým miminkem doma tak trošku nudila. Ráda jsem s mimčem trávila veškerý svůj čas, ale někdy mi chyběla společnost. A u babičky bylo všechno. Později už s Kájulkou bylo veseleji, ale moc ráda jsem se o veselí dělila s ostatními členy rodiny. Najednou jsem na ně byla fixována ještě víc, poznala jsem nový rozměr lásky ke svým rodičům a sestře, kterou mi umožnila najít moje dcerka.Karolínce větší rodina tady jen vyhovovala, byla spokojená, my jsme si nad ní pokecaly a ona si krásně sama vyhrála.

Při rozhodování, zda žít nějaký čas v zahraničí mi bylo vcelku jasné, že nic mi nebude dělat takové problémy, jako odloučení od své rodiny. Asi se teď ptáte, proč jsme do Anglie vůbec jeli? Odpověď je jednoduchá. Posbírat zkušenosti a pro mého manžela to byla možnost oddálit důležité rozhodnutí, kterého v té době nebyl schopný. První dva měsíce pro mě byly hrozné, nudila jsem se tu, nikoho neznala, nevěděla kam zajít. Postupně jsem si našla pár známých, začala chodit do práce, chodíme do „Playgroup", kde jsme se seznámily s ostatními maminkami a dětmi, vím co koupit v obchodech, kde jsou dětská hřiště, .....

Mé předpoklady se potvrdily a já každý odjezd z Čech (zatím jenom dvakrát) obrečím. Nechce se mi opouštět naši chaloupku, zahradu, rodinu, kamarádky a všechna známá místa. Někdy si říkám, že by snad bylo lepší, kdybychom věděli, že v Anglii zůstaneme na stálo. Odstěhovala bych si sem všechny věci, po kterých se mi stýská (hrnečky, konvici na čaj, aromalampičky, vázy), vybavení kuchyně, které mi tolik zjednodušuje život a nemá cenu kupovat to podruhé, v Čechách bych bydlela u rodičů, což by mě i přes všechnu lásku k nim po 14 dnech přestalo bavit a těšila bych se domů (do Anglie) na svůj klid. Karolínka by tu čas od času netvrdila, že chce jet k babičce nebo domů a já bych jí potom se slzami v očích nemusela vysvětlovat, že to není možné. Jak v Anglii nevyrůstala od malička (stěhovali jsme se, když jí byl 1,75 roku), moc dobře ví, kde je doma. Dokonce jsem o Velikonocích v Čechách pozorovala, jakou má radost, že vidí známá místa, úplně se tetelila, nadšením výskala a poskakovala v kočárku. Myslím si, že to byl ten pravý důvod, jiný neměla, ale kdo u těch našich drobků ví, že? J))

ČÁST DRUHÁ - POZITIVA, ANEB PROČ ŽIVOT V CIZINĚ NENÍ ZAS AŽ TAK ŠPATNÝ

RENESANCE VZTAHU
Odloučení od širší rodiny a pobyt v zahraničí nejvíce mohl paradoxně nám třem. Máme hezké manželství, ale občas to skřípalo. Tatínek byl hodně pracovně zaneprázdněný, hodně asi taky spoléhal na pomoc babiček. Teď jsme odkázáni jeden na druhého. Začal mi hodně pomáhat, ne tolik s domácností (ale nádobí někdy umyje), ale s Karolínkou. Téměř ji nekoupu, tatínek si s ní hraje, chodí na procházky a na hřiště, vymýšlí lumpárny, když jsem v práci, dokonce si i uvaří. Rozhodně spolu trávíme víc času. Pravidelně v neděli jezdíme na výlety nebo alespoň jdeme na společnou procházku. Já tu nemám svoje vrby, tak se musím víc snažit najít cestu, jak se vykecat svému muži a on se snaží mě v rámci možností vyslechnout.

LÁSKA K ČESKÉ ZEMIČCE
Já jsem si tu už podruhé za svůj život ověřila, jak hodně miluji českou zemičku, jak mi chybí zimní vánice, jarní tání, kvetoucí kaštanová alej, sbírání jahod a hub v lese. Teď už můžu skoro s jistotou tvrdit, že bych nikde jinde svůj život strávit nechtěla. A moc se těším, až se vrátíme zpět na trvalo a já budu ukazovat svým dětem krásy a kouzla Čech.

ANGLIČTINA
Jeden z důvodů, proč jsme se pro pobyt v Anglii rozhodli, byl jazyk. Manžel mluvil docela dobře, se mnou to byla katastrofa a tak doufám, že mi znalost angličtiny pomůže při hledání zaměstnání v Čechách. Trochu doufám, že Karolínka dostane taky dobrý jazykový vklad do života. Nic se jí doma nesnažíme naučit, pouze některá důležitá slovíčka - poděkovat, pozdravit. Myslím si, že docela dobře rozumí, občas z ní nějaké anglické slovíčko vypadne, jednou si anglicky zpívala a jak se snad v létě budeme pohybovat na hřištích mezi dětmi, možná se naučí víc. Je mi jasné, že většinu toho, co se tu naučí po našem návratu zapomene, ale věřím, že jí cit pro jazyk zůstane a pozdější učení pro ní bude snadnější.

MOŽNOST CHODIT DO PRÁCE
V Čechách žijeme na venkově, poblíž maličkých měst a možnost najít práci na částečný úvazek je téměř vyloučená. Ve firmě, kde jsem pracovala před odchodem na mateřskou dovolenou, bych některé úkoly doma dělat mohla, ale ze strany zaměstnavatele není zájem. Pan ředitel je zastáncem teorie, že pokud je ženská doma na mateřské, má být doma a pokud chce do práce, tak jedině na plný úvazek a musí se počítat s častými přesčasy. Proto jsem uvítala možnost pracovat v Anglii, přece jenom mi po více jak dvou letech život doma začal pomalu ale jistě lézt na mozek. J)))))) Nesehnala jsem žádnou super práci za hodně peněz, ale jsem v kontaktu s lidmi, odpočnu si od Karolínky a vážím si více chvil strávených s ní. A hlavně není vůbec žádný problém, že můj stálý úvazek je pouze 5,75 hodiny týdně a sem tam nějaké přesčasy. Pracuji večer nebo o víkendu, kdy s Karolínkou může být můj manžel.

OSLAVA INTERNETU A EMIMINA
Naprosto úžasné!!! Moje emiminovské kamarádky se sem přestěhovaly se mnou, stále jsou ochotné vyslechnout, co mě trápí. Tato skutečnost mi moc pomohla hlavně v začátku, vítala jsem všechno, co v mém životě „za maličkou louží" zůstalo aspoň trošku stejné. Holky, díky za to, že jste.

Jistě bych našla mnohem více pozitivních i negativních stránek našeho života tady, ale to byste se deníčku asi nikdy nedočkaly. Snad jsem Vás neunudila a svoje pocity sepsala trošku srozumitelně.

Sluníčkem prozářené jaro přeje

Jana a Karolínka - 25,5 měsíců

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 10.04.05 19:09

Ahojky Jani,

moc hezky jsi to napsala a naprosto chápu, že se Ti po domově stýská. Tak uvidíte, jak to bude probíhat dále. Jestli se nenaskytne nějaká příležitost zůstat na „stálo“ nebo delší dobu. Ale co je nejhlavnější, že vás to jako rodinu stmelilo, že se spoléháte s manželem jen sami na sebe, a i to je podle mě důležité.
Sama jsem delší dobu v cizině nepobývala, max. 6 týdnů jsem byla taky v Anglii na kurzu angličtiny a tenkrát mi to mooooccc pomohlo. Teď o svých znalostech radši pomlčím.

Tak my se vrátili z chaty - už jsem chtěla napsat z dovolené :-)))). Škoda, že bylo ošklivé počasí, ale přece jen to výhodu mělo. Doma - tady v Praze bychom se ven pravděpodobně vůbec nevypravili, kvůli dešti třeba, ale tam nám to nevadilo, protože jsem Adámka oblékla a vyšupla i s babi na zahradu. Adámek byl ve svém živlu a domů jsme ho vysloveně museli tahat a bylo to i s pláčem, protože dovnitř prostě nechtěl. Má tam svoje pískoviště, navíc jsme vybalili vánoční dárky - hrábě, lopatku a koště - opravdovské jen s malou ná:,–(ou a Adámek pracoval a pracoval a pracoval. I babi ocenila nářadí, že prý si, jen v dospělácké velikosti" :-)) musí taky takové pořídit.
Já se těšila, že si Adámka vždycky ráno vezme babička a já budu moci chrupat s Beruškou…ouha, ani jednou se mi to nepodařilo, ale ne kvůli Berušce, ale kvůli Adámkovi. Babičku sice bral, ale mě u toho musel mít taky…no nic, prostě nevyspání k miminku patří a snad už jsem si i zvykla :-)))))

Teď to vypadá, že to Beruška zabalila na půlnoc :-))))) Nicméně je pořád hodné miminko a ani tak moc neprudí. Adámek je stále stejně pohodový. Na chatě objevil moji dávnou panenku - miminko, a tak si s ním začal hrát, ale stylem, že ho házel na zem. Tak jsem mu vysvětlovala, že se to nedělá, že to miminko bolí stejně jako by to bolelo Berušku. Až jsem z toho měla strach, aby to nechtěl zkoušet na Berušce. Ale to neměl v úmyslu. Nicméně jsem si myslela, jestli takhle nezačíná žárlení. Ale teď už jsme zase doma a tohle panenkové miminko tu nemáme, tak je zase normální. Možná to nemělo žádnou souvislost s Beruškou. Sama nevím, co se mu honí v hlavě. Snažím se, když třeba Be kojím a Adámek chce jít taky si ke mě sednout, tak si sedne na druhou nohu a nějak to zvládáme. Totéž když kojím a chce čůrat, tak to taky zvládáme s Be u prsu :-)))) Tolik věcí lze dělat s Be u prsu, ani jsem to netušila :-))) Uspávání Adámka, dělání čaje nebo džusíku Adámkovi…všechno jde. Doufám, že tak Adámek nemá pocit, že bych to nějak šidila.

Minulé komentáře jsem četla, ale nestihla jsem si dělat poznámky, tak jen vítám Katku s Tomáškem, že se vrátili domů a Katce přejeme hodně sil a pevných nervů s firmou, která ji ten domeček staví.

Zatím se mějte moc hezky a papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 10.04.05 20:08

No kdepak jste??? Já jsem tu ještě ke všemu prvníííí.

Tak Beruška to opravdu zabalila na půlnoc. Ach jo, spí už cca 4 hodiny. Ona si to holčička nemůže posunout na dobu, až já se dostanu do postele, že jo ??? :-)))) A to jsme ji chtěli vykoupat, když se od čtvrtka nekoupala. Je mi jasný, že jakmile se začne koupat Adámek, Beruška se vzbudí a už ji nevykoupeme…Ne, že by byla špinavá, kde se taky takové miminko může ušpinit, že? Ale už bych ji docela ráda prohnala vodou. No tak uvidíme, kdy se ráčí vzbudit.

Tak zatím papa VABE

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 10.04.05 20:30

ahoj Veru

ty si tady tak osamela,tak te jdu potesit aspon kratkym komentarem :)

neboj beruska si urcite brzy upravi rytmus a nebude z ni nocni flamendr :)

delfinek ji posila jednu pusu

pa market

 
Anonymní  10.04.05 21:16

Ahoj holky,

Jano dekujeme za denicek, jeste jsem ho necetla, prectu hned jak dopisu a odpojim se, uz se na nej moc tesim.

My jsme si dneska uzili moc hezkou nedeli, Dopoledne jsme stravili v Ikei s Kristynou a Lukou, Sulda s Nikou bohuzel nakonec nemohly :((. Nicmene jsme si to uzili, kluci byli hrozne prima, hrali si spolu a docela jsme s Kristynou obe skonstatovali, ze si asi padli do noty, nakonec se objimali a pusinkovali a slibili si,ze se zase brzo uvidi. Luky je dlouhan a je uzasne mily a pohodovy, moc krsny klucina. Po hrani jsme dali obidek a rozloucili se a kdyz jsem davala Tomaska do auta a rikala si, ze mi cestou domu urcite usne, tak mi zavolal bracha jestli nechci prijet za nim a jeho pritelkyni do Podebrad. Tak jsme jeli, Tomasek si cestou zdrimnul a odpoledne jsme stravili kopanim do balonu, zkousenim trikolky, povidanim a jidlem :)). Navrat domu po osme, s totalne utahanym ale spokojenym Tomaskem.

Tak jdu na to cteni denicku :))
Pa pa Katka a Tomasek

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 10.04.05 22:38

Ahojky!

Jani,moc hezký deníček,myslím,že tvé pocity můžu pochopit i já,ačkoliv jsem v cizině nikdy netrávila víc než 14 dní.
Vzpomínám si,jak jsem nerada odjížděla od rodiny a Martina do Hradce.Bylo to sice jen 80 km,nebyla tu žádná jazyková bariéra,ale bylo mi zpočátku hodně smutno,lásku jsem měla daleko a až na kolegyně a nějakou tu kámošku jsem byla hodně sama,navíc na ubytovně,kde to bylo hodně neosobní a ještě nás tam tak trochu buzerovali.Ale jinak na pozdější život v HK vzpomínám docela ráda.
Zkrátka odjezdy byly nejhorší,asi jako u tebe.

Johanko,já nemusím na žádné odběry chodit nalačno.Poradnu navštěvuju až odpoledne,odběry mi dopředu nehlásí a sestřička říkala,že se můžu najíst.
Být nalačno je důležité při odběru sedimentace,krev­ního obrazu,ale to kvůli leukocytům,které teď nejsou důležité a taky u jaterních testů.Jo a samo při glykemickém profilu.
A co kopanečky,je to ono?Já měla takové neurčité pocity v 18.tt,ale jistě jsem je poznala až začátkem 19.tt.To se nedalo s ničím splést.

Veroniko,i když nebylo hezké počasí,tak jste si asi víkend na chatě užili.
Jak se Be v noci budí na kojení?
Klárka teď tak úžasně spí,já spím tak tvrdě,jako jsem nespala od doby,co se narodila.No,brzy mi to skončí.

Což mi připomíná,že jsme celý víkend řešili postel pro Klárku.Nějak se s manžou nemůžeme shodnout.Já nechci přistoupit na tu zvýšenou postel,co má Mojánek.Je sice krásná,ta schovávačka a klouzačka by ji jistě nadchly,ale…Mám strach z pádu(v noci se hodně mele a občas se po:,–(í a lehne si dozadu)a nedovedu si představit,jak bysme se na ní před usnutím mazlily,na to se vždycky těším.A co když bude Klárka nemocná,společné spaní si na téhle posteli nějak nedovedu představit.
Takže já chci klasickou postel,nízkou 90×200cm.A už mám prakticky vybráno,v Gazelu jsem se zamilovala do postele Sendy,stojí 3 tis.,což je slušné.I když,mu­síme koupit matraci,peřinu,pol­štář,dvoje povlečení a už jsme na 8 tis:o ((((.

Holky,díváte se na Superstar?Dnes se mi zdálo,že všichni zpívali moc dobře,ani bych nevěděla,komu mám poslat SMS,tak jsem se na to vykašlala.No,jsem moc zvědavá,kdo vypadne.

Pa Hanka,Klárka 28 a 1/4 m.o:) a Arturek 25+6tt

 
Anonymní  11.04.05 05:48

Ahoj Jani a ostatni,

moc pekne jsi popsala svoje pocity, je to takove od srdce :) A dost mi to pripomnelo moje zacatky v cizine pred cca 6 lety. Od te doby uz vetsinu roku travim mimo Cechy, takze dneska mam spis obracene predstavy. Styska se mi v Cechach, kdyz tam prijedu jen na nejakych 14 dni po nasem domove tady. Po rodine se mi ale styska porad a asi to uz jine nebude. Tim, ze jsem byla na deti vzdycky sama bez pribuznych, tak uz na ne nejsem tak fixovana. Byla bych nejradsi, kdyby za nami mohli jezdit sem tak 2× do roka, ale preci jen je to financne narocne pro vsechny. Drzim palce, at ten pobyt preckate co v nejvetsi pohode a at vam rychle utece a muzete se vratit domu do Cech.

Nezlobte se, ale minule komentare jsem necetla, takze nevim o vsem, co se deje. Sice si najdu i volnou chvilku, ale tak nejak jsem se rozhodla, ze je nacase obcas vzit do ruky nejakou knihu nebo zacit delat alba fotek…

Chci vam jen napsat v rychlosti, jake je Verunka uzsane miminko :) Naprosty opak Lukaska co se tyce spani a prebalovani. Verunka nam uz spi od cca20.30h do 5h rano!! Vecer po kojeni a odrihnuti ji normalka dam do postylky, ona se culi a zacne cucat palecek, tim se sama uspi. Takze zadne noseni cele hodiny a uspavani na etapy, no porad nevychazim z udivu.
Prebalovani primo miluje, rechta se a vubec si to uziva. Lukasek desne jecel a nesnasel jakekoliv prevlikani. Veru je vpohode, no zenska :)

Veroniko, preji ti taky takove vzorne ditko!

Musim koncit,
Petrus, Luky, Verunka (2,5M)

 
Anonymní  11.04.05 08:34

Ahojky,

hlasim, ze naprosto nestiham emimco. Vikisek dostal strasnou rymu a byl od stredy pekne protivny, tz. ze sam nehodla lezet pod hrazdickou ani v opstylce a chce se nosit, do toho kasle a psika a tecou mu hnusne zelene nudle. Nechapu kde k tomu prisel chudinka moje mala. A Ondrovi rostou vsechny stolicky naraz, takze taky zrovna nema naladu:-( Jsem utahana az beda, protoze Vikiho neustale nosim a k tomu se snazim venovat maximalne i Ondrovi. Hruza. A dneska jsem se probudila s paradni bolesti v krku. ted nastesti Viki spi a Ondrovi jsem pustila pohadku, tak mam chvilku klidek, pak asi pojedeme pokoupit neco k jidlu a pak bych se nejradsi videla v posteli, ale to asi nevyjde:-( Deticky moc zaroven nespinkaji.

Ale ted se aspon vrhnu na denicek, doufam, ze jste vsechny OK.

papa

Irena a kluci

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 11.04.05 09:12

No kéž bys měla Markét pravdu. Dnešní noc byl jeden velký „mejdan“. Panenka byla po kojení až hoďku vzhůru a za hoďku chtěla jíst zase. Do toho se svíjela, že jí asi bolelo bříško…do toho se budil Adámek…no jsem mamka k světu.

Posíláme pusu Delfínkovi.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 11.04.05 09:26

Ahojky kočky,

jak už jsem psala nahoře Markét, tak jsme měli náročnou noc. Beruška sice spala cca 4 - 5 hodin, ale od 4 hodin odpoledne, což mi moc nepomohlo. Stihli jsme ji i vykoupat, ale pak to začalo. Po 2 hoďkách mě panenka honila a byla vzhůru tak hoďku. Do toho se budil Adámek…no tak si piju kávičku - bez kofeinu, abych to rozchodila.
Naštěstí jsou tu na úklid, tak tahle bohulibá činnost odpadá.

Iren, posíláme pusinku Vikimu, ať se rychle uzdraví. To nošení nezávidím, ale jinak to asi nejde, viď???

Petrus, Verunka je kouzelná, jaká je to vzorňačka. doufám, že se Beru z toho taky vzpamatuje. Přebalování a převlékání jí taky nevadí, tak aspoň něco.

Tak zatím papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.04.05 09:35

Ahojky kocky a kotatka,

JANI, velka pochvala za denicek, moc krasne se cte a je plny citu … skoro mi tekly slzicky… Docela dobre te chapu, ja v Anglii stravila 1 rok tak 6let tomu a uplne mi to stacilo. Mela jsem tam praci, bydlela jsem v malem pronajatem baracku, dokonce jsem mela k dispozici hezke auticko a to vse od firmy, pro kterou stale pracuji i ted, ale prvni 3 mesice jsem mela pocit, ze tam jsem za trest…proste mi hrozne chybela rodina, pratele, cestina…a navic jsem prave ty 3M byla v praci od nevidim do nevidim a asi vice nez 2M jsem bydlela po hotelich a bread&breakfasts. Ale jakmile jsem se nastehovala do toho domecku, prijel bracha i se svagrovou a zacalo se mi dychat trochu lepe. Taky jsem nasla nejake spriznene duse a mela si s kym i povidat … a pak se s navstevami roztrhal pytel a najednou jsem zjistila, ze se musim vratit … a v te chvili jsem se sice domu moc tesila, ale zaroven jsem si dokazala predstavit jeste jeden rok za hranicemi:-))) Najednou jsem to tam zacala brat jako svuj domov a bylo mi fajn, zvykla jsem si na vsechno negativni v Anglii a najednou mi bylo predem lito, ze opoustim vse, co jsem si za ten rok tak tezce vybojovala. Taky jsem travila hodne casu cestovanim a po vyletech, v lete jsme s kamoskami objely Anglii a dotkly se i Skotska, bylo to uzasne. O to vsak byl navrat domu dojimavejsi … najednou jsem si pripadala doma jako tam, kam opravdu patrim!!! Uvedomila jsem si, jak moc jsem tady stastna, jake mam skvele pratele a rodinu a ze bych memohla zit mimo nasi ceskou zemi nastalo!
A kdyz prisla za par let dalsi prilezitost jet do zahranici (bavili jsme se o tom se sefem nez jsem otehotnela), tak se mi do toho vuuuuubec nechtelo … a kdyby nebyla Verunka na ceste, tak bych zrejme odjela jelikoz v te dobe to pro mne znamenalo posun dal v kariere, ale zadne dalsi pro jsem rozhodne nemela … takze jsem byla nakonec 2nasobne stastna ze cekam miminko a nemusim nikam! V te dobe uz se mi stavel muj soucasny byt a ja se na neho mooooc tesila a nelituji a nikdy nebudu, ze si osud se mnou zahral timto zpusobem, ze mne je ted totalne spokojeny clovicek!
A u tebe vidim velikanske pozitivum ve stmeleni vasi krasne rodinky.

Jinak mam na PC nejaky pitomy vir a tak jsem se o vikendu nemohla dostat na net, najednou mi prestalo fungovat spojeni pomoci mobilu, tak jsem tak trochu trpela. Stravily jsme cely vikend doma, Nika mela i teplotku, ma hrozny kaslik a hleny zabetonovane v hlave, tak jdeme dneska k MUDr. pro chytre rady. Ted jsem v praci, ale v 11h vypadnu a pak se zase vratim, tim ze mi nefunguje to spojeni pres mobil si nemohu dovolit zustat doma … no snad mi to zprovozni brzo.

Zatim papa a hezky den vsem

Sulanek a Nika

 
Anonymní  11.04.05 11:05

Ahojky Euko:)
Neboj, bude lip:) Koukam, ze ti tvoje mala princeznicka dava trosku do tela se spinkanim.) Me Eli ze zacatku mela taky prehozeny rezim..od mesice a pul chodila spat ve 3 rano:D..vydrzela v kuse spat tak 7 az 8 hodin…dvakrat dokonce usnula az v 5:D, to jsem si uz rikala, ze ji pujdu do te porodnice vratit:D ono by to tak nevadilo, to pozdni usinani, ale kdyz mas jeste druheho prcka, ktery vstava normalne rano..je to obcas sila:)..ale zlepsi se to, neboj..Obe moje deti zacali chodit spat kolem 19 hodiny ze dne na den a oba pred 4 mesicem..Elinka od dvou mesicu, chodila o pulnoci a pred 4 mesicem najela ze dne na den na 19, stejne jako Domisek. Takze ted usinaj oba v 19 a vstavak kolem pul 8, takze super. Ona jinak taky asi do 3 mesicu prospala cely den a byla vzuru tak 3 hodky..ale vzdycky v noci:D Za chvilku se ti oba srovnaj ve spinkani, neboj. A co jinak noveho u Adamka? Mej se krasne a pozdravuj mrnousky..paa Boot , Eli, Domisek

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 11.04.05 11:54

Ahojky,

tak u nás nic nového, Karolínce se z teplotky vyklubal kašel a rýma, večer byla hotovka už před 8 hodinou a to odpoledne asi 1,5 hodiny spala. S usínáním byl problém, nemohla najít správnou polohu. Ale spala hezky.

Petruš, nestačím se divit, jak je Verunka pohodové miminko. A co Luky, už si na ní zvykl. A jak je na tom s jídlem a povídáním? Už začíná rozvazovat?

Katko, koukám, že jste si neděli krásně užili. A postele jste vybrali? Jsem zvědavka zvědavá a angličtina mi dost leží v hlavě, tak se chci zeptat, jak na Tomáška teď mluvíš? Už česky? A jak zvládnul přechod do českého prostředí?

Veroniko, neboj Berunka se se spaním umoudří, Karolínka taky do 3 měsíců usínala až kolem půlnoci. Ale pak se to zlomilo a kolem 8 hodiny usínala krásně sama.

Hani, váhání ohledně vysoké postele chápu. Já bych taky měla strach. Karolínka zatím spinká v miminkovské postýlce pouze s oddělanou postranicí a ještě asi chvilku bude.

Irčo a Šulánku, doufám, že se dětičky brzy uzdraví a bude zase líp.

Všechny bacily pryč!!!

Jana a Karolínka

 
Anonymní  11.04.05 12:08

Ahoj holky,

Jano moc hezky napsany denicek. Asi bylo I pro tebe dulezite si to vsechno sepsat na papir, alespon me to vzdycky pomuze, kdyz z toho zmatku v hlave utvorim pro a proti a hlavince tak odlehcim J)

Ja mam s pobytem v zahranici podobnou zkusenost jako Sulanek. I kdyz jsem v Anglii zila skoro rok uz pred mnoha a mnoha lety (no stara vetev sem no), tak kdyz me prijali v r. 99 na dva roky na skolu v Londyne, prozivala jsem prvnich par mesicu to same co Sulda nebo ty. Styskalo se mi po vsem moznem, hlavne samozrejme po rodine a pratelich. Ale pak jsem si zvykla a zjistila, ze I kdyz mi rada veci v Londyne vadila, protoze byly jine, tak me prave to zaroven I obohatilo, rozsirilo obzory. Navic jsem ve skole poznala spoustu velmi chytrych a zajimavych lidi a podnikala veci, ktere bych asi jinak nezazila. Zkratka nakonec to tak strasne uteklo, a bylo to tak moc prima, ze me mrzelo, ze jsem prvnich par mesicu stravila styskanim. Ale asi to jinak nejde. No a nakonec, po peti letech, uz jsem na tom byla skoro jako Petrus, zacala jsem se vic citit doma v Londyne nez v Praze, vzdyt se mi tam I narodil muj syn a prvni mesice s nim jsem prozila prave tam! Ale s Tomaskem nam tady bude lip, o tom jsem presvedcena.

Takze nesmutni, ono to hrozne rychle utece a vubec nepochybuji o tom, ze na pobyt v Anglii budete radi vzpominat a chaloupku I rodinu si jeste uzijete do sytosti, az se vratite.

Veroniko nocni mejdan nezavidim, ale Beruska si urcite brzo najde ten spravny rezim a bude dobre. Je skvely, ze Adamkovi to starani se o sestricku vydrzelo a je to vzorny braska!

Petrus blahopreju ke vzornacce Verunce. A docela chapu, ze chces venovat cas I jinym vecem. Je fakt, ze emimino je krasna droga, ale zabere dost casu.

Ireno to musi byt zahul, mimisek nemocny a Ondrasek protivny. Tak posilame pofoukani na bolistky a snad se ryma I stolicky brzo umoudri a ty si trochu oddechnes.

Mejte se vsichni bajecne, ja jdu neco delat, seznam ukolu mam dlouhy pres dve stranky L((
Pa, Katka a Tomasek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 11.04.05 17:47

Ahojky kočky,

jsem grogy!!!!! Ještě, že přišel Tom a vypadli i s Aimy ven. Musela bych Adama asi za chvíli přetrhnout!!! Promiňte, že to tak píšu, ale už jsem nemohla. To je pořád mami, mami, mami, ale nic dalšího neřekne a pořád volá…uaaaaaaa­aaaaahhhhhhhhhhhh, a to mám Berušku u prsu a čůráme, mačkám něco na PC, protože se dostal až bůhvíkam, …no a tak pořád. Je toho příliš. Je zlatej, to jo, ale sem tam na přetrhnutí. Asi je to tím nevyspáním. Tak si dávám druhou kávičku a snažím se dělat jakobynic.

Boot, to je snad sen, že obě děti spinkají od 19 hodin. To se Adámkovi snad nikdy nepodařilo :-) Když jsme byli na chatě a byl celý den venku, tak výjimečně jednou snad jeho život odpadnul ve 20 hodin. Standardně usíná mezi 21 a 22 hoďkou. No uvidíme, jak to bude zvládat Beruška. Kupodivu se jí lépe usíná, když je řev. Chudinka už si zvykla. Adámek jí u ucha buší kladívkem a ona si spinká jak andílek.
Teď vypadá, že taky odpadla.Jo a prdí si tu a teď to tam poslala a vůbec jí to nevadí. Doufám, že to nezabalila na půlnoc.

Kočky, ve středu nebo čtvrtek jdeme na zápis do školky. Pořád laboruju, jestli tu vzdálenější školku, která má velkou zahradu a je na Parukářce, nebo tu, co máme za rohem, ale děti si hrají ve vnitrobloku. Tak nějak počítám, že v létě budeme spíš jezdit na chatu, takže školka připadá v úvahu v zimě, kdy si zase tu jejich zahradu neužije. To jsou dilemata :-)))

Jdu se natáhnout, papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.04.05 18:12

Cauky Veru,

oj, oj, to bude tim nevyspanim … holka vyderzaj!
A s tou skolkou … ja bych hlasovala za tu s tou zahradou … teda za podminky, ze bude Adamka vozit do skolky rano Tom … pokud ne, tak ber tu bliz, i tak to bude makacka vypravit se po ranu s obema prckama a jit jeste nekam dal…no nevim.

Konecne jsem neco dodelala, tak to umistim na spravny server a supky domu. PC mam odvirovane, tak se snad ozvu z domova.

Papa a pevne nervy preje

Sulda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 11.04.05 18:47

Ahojky Šulánku,

no mě se ta s tou zahradou taky líbí, ale zase auto potřebujeme mít tady před barákem, protože tam máme umístěný kočárek. Až se sem jednou k nám podíváš, uvidíš, že tahat se s kočárkem je nemožné…no i když si teď vzpomínám na Tebe v bývalém bydlišti, žes to měla vlastně stejné a kočár jsi tahala až do 3? patra??? I se spící Nikou. No tady je sice výtah, ale ty schody před ním a k bytu…

Beruška to teĎ zabalila a spinká. Tak jsem zvědavá, jak dlouho. Adámek přišel z písku s pláčem, prostě se mu domů nechtělo. No nedivím se, když je tam celkem přijatelně. Na chatě by mohl lítat pořád venku.

Tak ve mě pořád hlodá otázka, zda domeček nebo byteček :-))) Teda až budu chodit do práce. Ale to už zase budou děti větší…ale zahrada je dobrá pořád myslím. No řešit to teď nebudu, stejně je to za dlouho.

Tak zatím papa

VABE - Beruška 3 týdny a kousek, Adámek..no to už je velký chlapík 2 roky a 4 měsíce.

 
Anonymní  11.04.05 19:43

Ahojky Euko:)
Ja si taky to jejich spanicko pochvaluju:)…ale Domik mel mesice, kdy ml i nejake vykyvy..zoubky atd…ale jinak jsou fakt spaci o me:D a po manzovi:D. Ja taky kdyz nechci jit domu s Domiskovym placem..co placem revem, ktery boura barak..tak mu musim rict skoro hodinu predem, ze jdeme domu. treba rano, kdyz jdu vencit psy, tak Domik jede se mnou na motorce, hafiky am na voditku a Eli v klokance, nebo babyvaku..jenze Domik ma ted obdobi, kdy normalne odmlouva a na vsechno rika NE:D:D..a navic se mu nikdy nechce domu..ale to je asi vsude stejne..pritom doma je siiilene hodnej chlapecek, skoro nikdy o nem nevim, za to pred lidma se pekelne predvadi:), …no a ja po rano potrebuju v rychlovce petiminutovce vyvencit hafiky a vzdycky tam ztvrdnu tak pul hodiny, protze Domca se pred domem zasekne , bud sleze z motorky a otvira vsechny cizi auta, nebo s tou motorkou dokola sjizdi a vyjizdi prudkej kopec, co vede ke vchodovejm dverim:)
Ty se rozhodujes, jestli domecek, nebo byt? ja bych nevahala ani minutu..DOMECE­EEEK:DMy ho schanime za prijatelny penize snad 10 let..a ted to konecne klaplo a na vanoce uz budem v domecku..to bude sranda stehovani s rocni Elinkou, ktera bude porad padat na usta atd..:D:DUz ted vyhlizim, jake klouzacky, houpacky a bazenky, domecky atd pro deti delaj…rano to vyzenu vsechno na zahradu i se psema, dam si kaficko a budu zevlovat..jee, ja se tak siiilene tesiiim:D

Jeste k tomu, jak jsi psala o tom papani po hodine a krouceni..tim jsem s Eli prosla taky, vlastne i s Domiskem, to je fakt blby obdobi..hlavne na vecer..kdy se dite krouti, ze ho boli brisko a pritom rve hlady ale pit nemuze, protoze ho boli brisko:D..fakt blbej kolobeh. Nam to zacinalo v obdobi po 1 mesici.ale po sestinedeli byl zase klid..Teda Eli ma prdiky obcas i ted, ale docela si s nima poradi:).Koukam, ze Adamek je o 2 mesice starsi nez Domisek:) Nechce ti moc mluvit? U nas na sidisti je hodne deti, ktery jsou starsi, nez Domisek a moc nemluvi..ale neboj, jednou to rozjede kazdej:)..aspon ti nedela ostudu, jako me Domca, kdyz uz vsechno vykeca a u doktora vykrikuje sprosty slova, dosel uz tak daleko, ze kdyz ve vane uklouznul a bouchnul se do zadecku , reflexivne vykrikl, Boli me PDEL:) Tak ja mizim, mam v troube rybu, tak at to nespalim:D Mej se krasne a pozdravuj mrnousky:) Paa Bootgirl, Domisek, Eli

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 11.04.05 19:51

Veru - tu skolku na Parukarce znam,je fakt uzasna. Chodila tam neter a byla desne spokojena
ale je fakt,ze pro tebe prijatelnejsi nejaka bliz

pa a drzim palce,at je dneska lepsi noc

market a spinkalek

 
Anonymní  11.04.05 20:18

Ahoj Jano,

postylky jsme vybrali, ja sice jeste trochcu vaham, ale v podstate uz jsem se rozhodla bude to ta prodluzovaci, myslim, ze se jmenuje Vikare? Kristyna je pro ni myslim rozhodnuta take.

Na Tomaska mluvim i nadale anglicky, i kdyz bych od minuty presla na cestinu. Ale je to pro nej opravdu lepsi, takhle se da ocekavat, ze postupne zacne mluvit cesky a doufejme ze bude i nadale rozumet anglictine. Ted je to naopak, mluvi anglicky a cestine rozumi. I kdyz uz to zacina byt zajimavy, dneska se se mnou na pisku hadal, ukazal na brouka a rika BROUK (babicka ho naucila) a ja rikam, anglicky, ano to je BUG. A Tomas neeeeee to je brouk!!!!! :)))
No tak uvidime, jak to dopadne.

Hezky vecer,
Katka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 11.04.05 20:29

Ahoj Market,

já vím, žes o ní psala a brala jsem to i jako doporučení. Teď jsme to probírali, že teď, když jsem doma, tak to řešit nemusíme, ale až půjdu do práce - cca za 3 rok, TAK TO bude akutní, protože ta, co je za rohem, má otevřeno do 17:30 a ta na Parukářce jen do 17 hodin. No vypadá to na tu za rohem…ještě se tam mrknu.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 11.04.05 20:33

Ahojky Bootgirl,

no obdivuju Tě i s tím venčením psů. U nás psa - labradora venčí Tom, sem tam se k němu přifaří i Adámek. Ale to jen o víkendech. Ve všední den by se asi jen těžko dostal do práce :-))))
Když jdeme s Adámkem z písku, tak prozatím neprotestuje, protože mu říkám, že Beruška musí papat, i když i to kojení na písku jsme už jednou zvládli. Naštěstí je kousek krámek, kde prodávají pití nebo zmrzlinu, tak ho i na to nalákám. Dnes to teda bylo s Tomem i s pláčem.
Dnes mi zdrhnul za asfaltovacím autem - když jsme šli ven a při cestě domů přesně jako Tobě, vyjel i s motorkou nahoru do kopce a schoval se mi do vchodu. Tak já jak soumar s Beruškou v tašce od kočárku jsem mastila za ním do kopce a hledala ho a na otázku, kde je, mi říkal, že TADY :-)) No síla.
Přesně, dát si kafíčko na zahradě, to je paráda. To děláme na chatě…no jo, baráček je baráček.

Tak zatím papa VABE

 
Anonymní  11.04.05 21:29

Ahoj,
Jani, povedl se ti moc pěkný deníček, dobře se to čte, dobře jsi popsala své pocity, konečně chápu, o co s vašim cestováním jde:-)
Já se nikdy nerozhodovala pro život v zahraničí nebo v ČR, vždycky mi bylo dobře tady, ven mě to netáhlo… možná „zamlada“ do Itálie, kam jsem často jezdila, ale nakonec jsem ráda, že jsem nezblbla, přece jenom je to úplně jiná mentalita.
Petrus, přeju ti, že je Verunka tak zlaťoučká… dobře si pamatuju, jak sis „užívala“ s Lukym, prožívala jsem to s Marcelkem podobně a vím, jak jsme si vzájemně psaly o problémech se spinkáním, kdo u nás je větší troska:-) 3 hodiny naspat v kuse se mi tehdy nepodařilo snad nikdy. Tak se mějte krásně a brzo se zase ozvi.
Hani, kopanečky jsou opravdu ONO, nedá se to zaměnit… a fakt je cítím od toho 16.tt a sílí to. Díky za info ohledně odběrů. Ráno mi bylo docela zle, tak jsem asi 3× kousla do rohlíku a napila se čistý vody. Sestra, co mi krev brala, se zeptala, jestli jsem nalačno. Odpověděla jsem, že jsem snědla asi 1/3 suchýho rohlíku a napila se vody. Zřejmě se slečna špatně vyspala, úplně na mě vyjela, jak to, že nevím, že na krev se chodí nalačno, že tyto odběry jsou DŮLEŽITÉ a ještě nějaký kecy… tak jsem jí řekla, že mě na to nikdo neupozornil, což je pravda a ona sklapla. Taky jsem přesvědčená o tom, že se na tohle nalačno nemusí. Když jsem kdysi chodila kvůli HA na jaterní testy, dokonce i tam mi říkali, že je důležité nesnídat nic mastnýho, ale že kus suchýho rohlíku na škodu není.
Jsem zvědavá, jestli mi zase vyjdou výsledky blbě zkreslený jako v prvním těhotenství… opět se mě nezeptala, kolik vážím a ani se nezeptala na délku těhotenství… když jsem se ptala, jestli nepotřebuje nějaké údaje, odsekla, že to přece mají všechno v papírech…a já radši odešla, než se s tou babou dál dohadovat. Kdyby vyšly výsledky špatně, požádám zase o kontrolu údajů v laborce a přepočítání hodnot, abych se vyhnula zbytečnému stresu. Docela o tom teď (ode dneška) přemýšlím, co když nebudou výsledky v normě… i když jsou tyhle testy na prd s tou falešnou negativitou i pozitivitou, přece jenom… jak jsem byla doteď v klidu, hlodá ve mě něco. V pondělí -za týden mám volat pro výsledky.
Musím končit, Marcelek na mě z postele volá, nechce se mu spát, půjdu mu ještě zazpívat.
Nereaguju na všechno, jen jsem si všimla, že už jsou zase některé dětičky nemocné, ach jo, zrovna když začalo být zase hezké počasí (aspoň tady u nás), tak se uzdravte!
Ahoj JOHANKA, Marcel 26,5M a ? 17.tt

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 11.04.05 21:59

Johanko,achjo,když člověk narazí na blbce,tak je to holt těžký:o (.Příště se na tu protivnou setřičku vykašli a řekni jí,žes nejedla a máš to.Nechápu,jak by nějaké jídlo mohlo ovlivnit tripple test,krevní skupinu nebo testy na přenosné choroby????????
Možná je setřička jen málo znalá věci a špatně se vyspala.Fakt je,že když jsem jezdila do poradny s Klárkou,tak jsem tam byla vždycky do 8 hodin a raději jsem nesnídala,člověk byl vystrašenej,všechno to bylo nový…
A jak je žaludku,mořská nemoc už je pryč?

Hanka

 
Anonymní  11.04.05 22:25

Hani, blbě a nepohodlno od všech vnitřností je mi pořád stejně… „moudra“, že s prvními pohyby nevolnosti odchází (to mi pořád dokola říká třeba moje mamka, ale i gynekolog), mě docela vytáčí, protože na mě to neplatilo ani v prvním těhotenství. Sice už nezvracím, ale není za celý den hodina, kdy by mi bylo vyloženě dobře, akorát snad ve spánku, ale to zase lítám cca po 2 hod na WC (trénink na noční kojení). Jestli to bude stejné jak při prvním těh., tak můžu čekat zlepšení až někdy v červnu, ale to zase budou vedra a přibudou jiné potíže (neohrabanost, pálení žáhy, otoky…) - uf zase si tady stěžuju, ale musí to ze mě ven. Ženská ale vydrží všechno:-) a protože jsem těhotná na 99% naposledy, zkouším na potíže nemyslet, ono mi nic jinýho taky nezbývá, něž se tvářit, že jsem v pohodě, když mám Marcelka 24 h denně a k tomu manžela, který při sebemenším mém postěžování řekne „máš cos chtěla tak trp“ nebo „to je tvůj problém“ - na vysvětlenou - od se do druhého dítěte vůbec nehrnul, byl to můj nátlak, ale pak mu nezbylo než se s tím smířit, ale docela mě v tom nechává „plácat“, pomáhá teď už jen výjimečně, když „se válím“ doma na neschopence a rozhovory na téma těhu jsou u nás tabu, pro jistotu, abych nemusela poslouchat přednášku, že ON říkal, že dvě děti tak brzo po sobě jsou blbost… a že to nebudu zvládat. Snad se do porodu vzpamatuje. On vidí problém hlavně do budoucna v našem finančním zatížení, jsme nechutně zadlužení, že ani nemůžu tady napsat, kolik na barák splácíme a sama netuším, jak to budeme pak po finanční stránce zvládat, jestli se to zvládne s mým přivýdělkem z domova nebo budu muset zase cca rok po porodu s depkou a výčitkama nastoupit do práce. On moc šancí si přivydělat nemá, aspoň teda ne za předpokladu, že po něm chci, aby byl často doma a věnoval se dětem jako táta a pár měsíců po porodu aby pomáhal hlavně s Marcelkem nebo aby vyrazil někdy s kočárkem ven a prostě aby fungoval taky doma. Asi by mi bylo proti srsti, kdyby děti viděli taťku jen občas o víkendech nebo pozdě večer (když už děti skoro spí), radši ať je doma častěji a prudí:-) Po narození Marcelka se staral o něho i o mě vzorně, kromě kojení a nočního vstávání dělal všechno, bez řečí.
Teď to ale neřeším, důležité je donosit a porodit zdravé mimi a až pár měsíců po porodu se tím začnu zabývat.
Pustila jsem se teď večer do dlouho odkládaného úklidu skříně, tak mi cvičí žaludek, že bych stejně neusnula, tak mám „zábavu“. Čau Johanka

 
Anonymní  11.04.05 22:29

Koukám, co věta, to překlep a dokonce jedna nechutná hrubka:-)
Jdu radši něco dělat.
Johanka

 
Anonymní  12.04.05 00:12

Ahojky Euko:)
No, s tim vencenim hafanu mi ani nic jineho nezbyva:D..manza moooc dlouho spinka, a to by nasi hafici asi opravdu nevydrzeli, takze od doby,co mame Eli je vencim rano ja..pred tim jsem je vencila jeste odpoledne..za Domiskovy asistence..ted chodim rano..a nekdy i odpo..to venceni me ani tak nevadi..ikdyz nasi psi nejspu moc normalni..jeden je od svych 2 let skoro hluchej a strasne vyje, kdyz citi haravku a na voditku taha jak bejk a druhej zas hrozne steka:D..takze je mam oba privazany a ven z baraku musi vyjit jeden s kosikem na hube, aby nestekal a druhej s rohlikem v hube..to proto aby taky nestekal:D, ale nejvic me drti to, ze clovek je venku chvilku, ale prirava na venceni je fakt zbesile dlouha..uz to, ze musim obliknout obe deti, me hrozne zdrzuje. Driv Domik jezdil na golfkach, to jsem se dostala aspon brzy domu..ted ma motorkove obdobi, tak na nej s kocarem ani moc nemuzu:D a to mi zarucuje, ze zas budu cucet u vchodovejch dveri s hafanama na voditku, s usinajici Eli v klokance..a cekat, az Domisek obehne vsechny auta a zjisti, ze jsou opravdu vsechny zamceny..az si dvacetkrat sjede svuj krpal a uraci se vjet do dveri. idi z araku se mi posledni dobou strasne smejou, jak ho porad nahanim domu. A to jeste pred dverma do bytu sleze z motorky a vybehne do mezipatra, kde je okno, ze ktereho vidi na pisek a tam tak 20 minut cuci..tam uz ho nechavam samotneho a doufam, ze schody dolu zmakne bez urazu:D, vzdycky se uklidnim, kdyz slysim bouchnout domovni dvere a hlasku BUNDU A BOTY SUNDAT, ze konecne dorazil:), je to fakt chlapik jak ma bejt a nenecha sebou moc manipulovat, obcas se mi fakt libi, jak je palicatej:D

Stejne je to kouzelny, mit dve deti, vid? Ja se porad bala, ze uz nebudu mit zadne dite tak rada, jako Domiska, ale ta laska se opravdu nedeli, ale nasobi:)..Ikdyz musim priznat, ze zatim je pro me porad tak trosku dulezitejsi..myslim citove..Domisek­..ale je to tim, ze uz „ho mame dlouho“ :D..mluvi s nama, vyjadruje svoje pocity atd..Eli je jeste miminko a je to spis takove mazleni male panenky:)

Jejda, ja se zas rozepsala a to si porad nadavam, ze bych si mela jit nekdy driv lehnout..no jo, ale ja po vecerech cucim na telku a hodne ctu..a taky zehlim..brr Tak ja mizim do hajan, jdu si jeste neco precist a pujdu chrupkat. Ve stredu jdeme s eli na Vitani obcanku, tak musim zitra nazehlit jeji svatecni saticky:)..Domisek jde s nama..to bude fakt veselo, nedovedu si predstavit, ze by mel nekde sedet v klidu na zidli, takze to bude nejspis jeden trapas za druhym:D..Tak PA A DOBROU

Boot a jeslicky:)

 
Anonymní  12.04.05 10:59

Ahoj holky!
Jani, moc hezky denicek- a prozivam ho tim vic, ze nas zanedlouho ceka neco podobneho- taky se chystame za malou louzi:-)), zatim jsme teda ve stadiu zarizovani a zjistovani vseho potrebneho, ale snad to vyjde…

Taky myslim, ze nam to pomuze v upevneni rodinnych vztahu- ze budem konecne vsichni 3 jen spolu bez tchyne, babicek a tak…

Ja mam v posledni dobe vubec takovou "rodinnou "naladu- sanzim se byt porad s Filipkem, kdyz ho chvilku nevidim, tak je mi mooocka smutno…Citila jsem se tak vzdycky, ale v posledni dobe je to nejak vic intenzivni- nevim proc..l.

Johanko, skoda, ze je manza takovy, snad se vse zmeni brzy po narozeni mimiska…Moc drzim palecky!

Veru, Beru je pekna lumparnicka (nebo jak to rict v zenskem rode:-)), snad se umoudri s tim spanim…Adamek je zlaticko a velky braska- moc sikovny chlapecek…

Petrus, zavidim hodnouckou Verunku…A co Lukasek, jaky je braska?

Katko, vitej zpatky-obdivuju te, ze dokazes na Tomaska mluvit anglicky, ja se pokousela a nejde a nejde :-))Ale ted, kdyz jsem mela doma tu Norku, tak Filip porad chodil a rikal:Pani mluvi jinak, proc?:-))Aspon je videt, ze slysi jiny jazyk a je schopny to rozlisit od cestiny:-)

Taky jsem zjistila, ze si moc rad hraje na neco- jako mi dava darek, jako papa, jako chce curat:-))Nejlepsi je, kdyz mi da jako bonbon a rekne:Maminko, nemluv a cucej!!!a ja pak musim minimalne 5 minut opravdu nemluvit a delat, ze cucam:-))

Vcera jsme jeli autobusem a za nama sedel nejaky chlap- nevzhledny, skaredy, nevonici a Filip spustil na cely autobus: Tady neco nevoni!Maminko, ty smrdis?Nesmrdis?Ja taky nesmrdim? Kurnik sopa, kdo tady smrdi?- zase opet jsem chtela byt mensi´a mensi a nejmensi..:-)))

Krasny slunickovy den preje Zuzka a Filipek lumpik ukecanek:-)(skoro27m)

 
Anonymní  12.04.05 11:15

Ahoj kočky!

Jani deníček je opravdu super…je vidět, že o tom vem hodně přemýšlíš a že citům se nedá poroučet! Já zkušenost se zahraničím nemám. Dovedu si představit „zkušenou" bez dětí, studentské brigády apod. Ale s prckem bych z toho určitě nadšená nebyla…přece jen své blízké člověk potřebuje hlavně v tomhle období. Dělit se o radosti a straosti, které s těmi našimi špunty přichází. Myslím, že jsi v trochu jiné situaci než Katka, která už hodně dobře věděla, do čeho jde…že Katko?

My už jsme v pohodě (Anežčiny nudle nepočítám…to je u nás něco jako make-up.....bez nich ani ránu). Jen teď Anežka trochu hůř baští. Před tím na ní byla radost pohledět, jak se cpala. Teď se i v jejích oblíbených těstovinách děsně nimrá…má ale z čeho brát, tak se neděsím J))))))))))

Ohledně domečku je to neskutečné množství práce…a to se ještě nekoplo. Teď srovnáváme nabídky…no jsou tam rozdíly i 200 tis!!!!! Nechápu jak si to ti řemeslníci představují. No ale nová střecha bude do konce června a vcelku to vypadá že i stavební práce by se během prázdnin měly zvládnout. Pořád tajně doufám, že Vánoce už budeme slavit ve svém. Byt je tedy taky náš, ale už v něm opravdu trpím klaustrofobií.....

Johanko, koukám, že manžel se ještě neprobral, co? Je to škoda, ale myslím, že až si pro miminko pojedete, padne to na něj najednou…ono jim to holt někdy trochu déle trvá. Jo a my taky chodíme ven i za deště…s Anežkou se doma celé dopoledne nebo odpoledne nedá vydržet. Tedy s vyjímkou nemoci…to byla šmoulíček stočená na gauči a byla hodňoučká. To u ní tedy pozoruju už od miminka… Třeba po očkování byla vždycky úplně zlaťoučká, skoro nebrečela a v noci vcelku dobře spala (asi jak z toho byla přešlá)…druhý den ale už zase řádila jak černá ruka.

No nic, budu muset zase tvořit hodnoty J)))))

Mějte se moc hezky!

Blanka+Anežka

 
Anonymní  12.04.05 12:39

Ahojky,

tak denicek jsem vcera precetla jednim dechem, Jani, napsala jsi to paradne. Myslim, ze se celkem dokazu vzit do tvoji situace a hodne te chapu. Ja osobne si jen tezko dokazu predstavit sebe na tvem miste a opravdu moc te obdivuju za tvoji samostatnost. Ted je to pro tebe asi tezke, ale treba casem budete vsichni vzpominat na pobyt v Anglii v dobrem.

Verco, nerviky s detickama obcas pracuji, co? Ja taky nekdy uplne silim, ale pak kdyz stresik pomine, tak vidim ty nase deticky jako nejzlatejsi. K te skolce: Na Parukarce je reditelkou mamina spoluzacka z gymplu, vyborna pani, ktera by pro tu skolku a deti dychala a verim, ze je tam o deticky opravdu vyborne postarano. A zahrada je tam fakt velika. Ale zase jestli tam musis Adamka vozit nejak daleko, tak to taky neni uplne idealni, co?

Tak Vikisek uz bude chtit papat, takze to musim ukoncit, snad se sem jeste dostanu vecer.

pa

Irena

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 12.04.05 12:52

Ahojte,
včera mi nešel odeslat komentář, takže vám ho přeposílám teď.
Dnes nestíhám, nestačím, po včerejší instalaci podia do obýváku je tu děsný binec, všechno se stěhovalo a už od rána uklízím (za pomocí Ady) a pořád to tu vypadá hrozně.
Krásné, slunečné úterý!
 L.

Ahoj holky,
Jani, moc hezky upřímně napsaný deníček.
Já si vůbec nedokážu představit, že bych se měla odstěhovat do jiného města a už vůbec ne do zahraničí, kde jsou jiné zvyky, lidé jinak mluví, nikoho bych tam neznala. Opustit náš domeček, zahrádku…, i když život v zahraničí člověka určitě obohatí, bránila bych se zuby, nehty.

Verčo, doufám že už si Beruška užila noční mejanu dosyta a teď už bude v noci jen hodná spinkající holčička. Takhle trápit mamku, to se přece nedělá!

Iren, Ty máš ale trápení. Chudák nemocný Vikísek a toho ještě přijde nemoc trápit i Tebe! Přejeme vám, ať se ošklivé nemoci dají rychle na ústup.

My jsme v sobotu byli v Prostějově na Majdě s Františkem z kouzelné školky. Ada vydržel celou hodinu sedět a koukat, ke konci už začínal zlobit, houpal se na sedadle, zacpával si uši a křičel ticho (bylo to opravdu zbytečně moc hlasité). Lenička byla zklamaná na konci, Majda zvala všechny děti na podium, aby sï s ní zatančily, a Leňa chtěla jít, jenže nemohla se prodrat ven, nikdo nevstal aby ji pustil, tak se vrátila, sedla si a rozplakala se.
Byli jsme tam i s Mončou a Lukáškem, chvíli jsme si popovídali, děti se ignorovali, Ada byl unavený a o Lukáška nestál, a Lukášek měl auto a také ho zajímalo víc než Ada:-)) Kvůli Adově únavě jsme odmítli i návštěvu u Moniky, Ada hned v autě vytuhnul a spal až domů.
V červnu je v Prostějově jěště Dáda a naše děti by chtěli jet, mají ji oba moc rádi, ale já Dádu vůbec nemusím, takže mají smůlu.

Včera se Ada učil jezdit na kole, zdědil po leničce malinké kolečko, kde už dosáhne na šlapátka, ale vůbec mu to nejde. Nejraději by si sednul, dal nohy nahoru a mamo vez mě, což teda odmítám, tahat ho na provaze! Buď se začne chlapík snažit, nebo se kolo jěště na rok schová.

Dnes manžel doveze z práce hotové podium do obýváku, tak musím jít vyklízet věci ze skříní. jen netuším, kam je dám. Ale podium, se žebřinama a skluzavkou má přednost!

mějte se krásně
papa Lola s Adou dnes 2 a 1/4roku

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 12.04.05 13:56

Ahoj holky,
konecne mi vybyla chvilka a tak musim honem honem neco sepsat - za chvili musim zase letet :((

Jani, denicek jsi napsala krasne - ja u nej mela slzy v ocich. Vim jak se citis, i kdyz preci jenom jsem nikdy nebyla v cizi zemi uplne sama - kdyz jsem prijela do Ameriky, tak tam byla moje mama. Na druhou stranu to ale zase bylo kdyz mi bylo 14 a mamu jsem pred tim pet let nevidela. Kdyz jsem tam prijela, tak mela noveho manzela a dvouleteho syna, a nekdy jsem si pripadala jako ze jsem u cizich lidi. Ale postupne jsem si zvykla :)) Myslim, ze jakakoliv zkusenost se zivotem v jine zemi ma veliky prinos - akorat to styskani :(( Fakt jsi to napsala moc hezky a moc vam drzim palecky, at se tam mate co nejlip :)

Vsem nasim marodum prejeme brzke uzdraveni - chudak Vikisek - kde sebral rymu?! A Nika taky…tak snad se to brzy vse vyleci :))

Dvojmaminky obdivuju :) A to ze nekdy chcete pretrhnout sve starsi ditka mi prijde uplne normalni :)) Ja chci Luku obcas taky pretrhnout - a to zadne mimi nemam :)))

Nedelni dopoledne s Katkou a Tomaskem bylo moc fajn - vsak uz Katka psala jak si kluci padli do noty :))) Luka o nem jeste mluvil cele odpoledne a po tete se taky shanel :)) Kdyz jsme se loucili, tak sice nechtel mavat a zdravit, ale pak si to nakonec rozmyslel, maval jak o zivot (kdyz uz samozrejme davno nebyl videt :) a porad opakoval „see you soon“ - coz mu rikal u louceni Tomasek :)) A pak nadsene svou jednoslovnou mluvou vypravel doma tatinkovi co vsechno delali :)) Tomasek je nadhernej klucina a je i moc hodnej a super mluvi anglicky - rikala jsem Katce, ze je legracni ze uz takhle malej ma ten typickej anglickej prizvuk :)))

Postel jsem se rozhodla koupit tu zvetsovaci - prijde mi fakt dobra a i se mi libi :)) Luka uz je na novou postel celej natesenej, ale musi jeste chvili pockat :)) Ja jsem taky puvodne uvazovala o tom pul-patre, co ma Mojanek, jenze to ktere jsem mela vybrane nema klouzacku. A Luka je navyklej si k nam do postele nekdy po ranu prijit ohrat nohy :)) a ja mam strach ze v rozespalosti by mu proste nedoslo ze ma bud lezt po zebriku, potazmo se klouzat :))) Takze pro nas nizka postel - a patro az bude vetsi :)) (tedy, kdyz ho bude chtit :)

Holky, tak prodej a nakup domecku se nam (resp. mame) komplikuje - dneska mel probehnout prodej, jenze se ceka na nejaky papir a nikdo nevi, kdy prijde a kdy se tedy smlouvy budou moci podepsat. Je to dost sileny, protoze mama uz ma na sobotu koupenou letenku do Arizony, kam se jeste s brachou chtela podivat, nez odjedou…a asi by se musel stat zazrak aby prodej probehnul v patek. Takze se vubec nevi co bude; dalsi problem je tady, ze koupe domecku tady musi probehnout do konce dubna (resp. nez odjedu do NY), coz by se teoreticky dalo stihnout, jenze nikdo mi neni schopny rict, jak dlouho to trva nez sem dorazi penize. Mame v Americe tvrdi ze to trva 3 dny max., mne v bance tady rekli ze to trva 10 dnu. :(( Tak a babo rad…No nic, jsou to trochu nervy, ale snad to vsechno nejak dopadne.

U nas doma se pro zmenu zase resi vyber mezi bytem a domeckem za Prahou (nutno podotknout, ze na ani jedno nemame penize :)). Ja se spis klonim k variante bytu, Braja chce dum… ach jo. Dokonce uz jsme se i divaly s kamaradkou na nejake velke usedlosti - ze bychom to dohromady zrekonstruovali a bydleli tam vsichni…Vysledek naseho hledani byl vcerejsi nalez prenadherne vily na Bertramce, ktera ma 4 byty (dva bychom bud prodali nebo pronajimali), ovsem za 17 milionu!!! :)))) No, takze jsme si zase nechaly zajit chut, ale presto se tam chceme jit podivat - je fakt krasna :))

Zuzko, kam se chystate do zahranici? A Filipek tedy fakt boduje s tema hlaskama v autobuse :)))) Se ti nedivim, ze se stavas to nejmensi :)) Ale treba to zachytil i pan a treba se umeje :)))

Tak ahoj vsem :)
Kristyna a Luka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.04.05 13:56

aHOJKY KOČKY,

všechno mi tu spinká a já mastím za chvíli za nimi…musím toho využít.

Dnešní noc už byla normální. 2 x kojení a žádné svíjení a noční mejdany se nekonaly. Vyměnila jsem si vodu na pití - pila jsem Korunní neperlivou, ale ona má přece jen něco malinko perlivého. Teď mám Evian - už včera jsem s ním začala a vypadá to lepší.

Iren, no jo, sem tam mi to ujede, protože když něco x-krát vysvětlím Adámovi - že třeba zapneme krtka po zprávách a on pořád opakuje krtek, tak to jsem běsná. Ale snažím si to pořád uvědomovat.
S tou školkou fakt nevím. S ohledem na čas se jeví jako ta za rohem :-)), mají tam i do 17:30, zase ta Parukářka - už i Ty mi dáváš „doporučení“… dá se tam od nás dojít pěšky, to jo, ale při ranní shonu - až budu chodit do práce, tak to je na auto. Od nás je to hezká procházka a Parukářka je kousek, ale jít s dětma, tak to je na dlouho.
Iren, mě tak honí chutě. Kolikrát si říkám, dost, abych teda hubla, ale tuhle je nedojedená čokoláda a šup s ní do pusy. Když jsem měla afty, šla kila domů sama a všechno jídlo mě „bolelo“ :-))) Celkem mám 9 kilo dole, ještě zbývá 7. Snad to půjde dolů. Ty už jsi na své váze???

Blani, ten baráček je žrout peněz, viď? No držíme pěstičky, ať vyberete tu nejlepší nabídku.

Tak jdu hají.

papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.04.05 14:48

Cauky kocky a kotatka,

tak jsem se sem vecer uz nedostala, Verunka nam totiz hicovala … teda doslo to na 38.4 a zlobila jako normalne a kdyz jsem se ptala, zda ji neco boli, tak rikala ze NE, ale spinkat drive sla dobrovolne. Vlastne jsme byly vcera odpo u MUDr. a ta rikala, ze na poslech je dobra, ze to kaslani je z te rymy, kterou ma totalne zasekanou v dutinach … takze nam dala nejaky sirup na zplasknuti otoku dutin a pak samo sirup proti kasli, ja jeste dala koupit morskou vodu na strikani do nosu. Do te doby mela jenom 37.5, ale jak jsem pak prisla vecer z prace domu, zdalo se mi, ze je nejaka vice horka a taky ze jo, pres 38 a pak to stoupalo. TAk na noc dostala Nurofen a ja ocekavala spatnou noc, byla vsak prekvapive dobra … zaspavani bylo s kaslem, to jo, ale pak uz mne kasel neprobudil a vstavaly jsme v 7.45h … teda ja drive a alespon 20min jsem ji pozorovala jak se prevraci a upada neustale do spanku, byla k sezrani…a v noci jsem si obcas i sahla na celo a nebylo horke a rano nebylo ani 37, tak huraaaa! Babi ji pak jeste merila a taky bez teplotky! To jsem rada, nebot kamoscina Eliska mela podobny prubeh od pocatku jako my, ovsem jim se to zvrtlo v sileny dusivy kasel, horecky 40 a nakonec atb, chudinka mala. Jen to sezeni doma je silene, ten nas rarasek uz nevi, co by … tak po nas neustale leze a vymysli si silene lumparny, teplota neteplota… Snad budeme za par dni ok, tenhle tyden vynechavame cviceni i plavco.

Teda vyrojilo se tady komentaru za ten vecer, moc nestiham pod navalem prace, takze reakce az nekdy… soracek.

Vlastne si par reakci neodpustim …

VEroniko, ja bych to s tou skolkou rozmyslela, ja dam radsi na dobre reference a pohodli i se zahradou nez na to, ze je to za rohem. Vsak auti mas, tak holt hodis deti do auta a pojedete. A kdyz bude hezky, tak pri vyzvednuti muzete dat prochazku. Nevidela jsem ani jednu, ale hlasuji pro Parukarku.
Pravda me favoritky jsou taky 2 skolky … jedna bliz k nam, mensi, otevrena do 17h, prijemne prostredi, druha vetsi, dale od nas, otevrena do 17.30h, nadherna uvnitr, zahrada obrovska, vsichni uvnitr prijemni … tak tomu rikam dilema:-))) Dam prednost te vzdalenejsi, ale v pripade, ze nebude misto, do te druhe dam Niku bez vahani. V te vetsi je vice moznosti ruznych krouzku, maji tam mraky aktivit a otevreno do 17.30 … to taky hraje roli samozrejme. Ale VEroniko, i kdyz se vratis do prace, urcite se budes snazit trochu zmenit rezim dne … nebo ja alespon ano …az zacne Nika se skolkou na plno, chci chodit do prace drive, tak na 7.30 az 8h a vypadnout tak v 16-16.30 a budu vedet, ze proste musim a bude i vice casu odpo. Ve vyjimecnych pripadech budu muset zaridit vyzvednuti Niky nekym jinym, ale to bude fakt vyjimecne. Prece ty deti nemuzeme nechavat kazdy den ve skolce od nevidim do nevidim…A jinak ti urcite bude moci vozit Adamka do skolky Tom, alespon nekolikrat tydne a to ti bodne, ne?

Johanko, teda s manzou to rozhodne nemas jednoduche a docela blbe se k miminku v brisku stavi, ach jo! Ackoliv se mu do toho moc nechtelo, tak tohle chovani neni uplne v poradku! PReju ti moc, at se umoudri, tohle psychice moc neprida! A ta sestra u odberu at si trhne, takhle se chovat k tehu, kaca blba! Ja bych ji rekla, ze jestli chtela byt poblita, ze jsi si ten rohlik mohla teda odpustit!:-)

Vsem nemocnikum rychle uzdraveni, jdu makacko…

PApa a hezky den vsem preje

Sulanek a Nika 26.5M

 
Anonymní  12.04.05 20:42

Milá Johanko,
ty chlapi jsou ale děsný plemeno.My jako ženský musíme vydržet úplně všechno,ale oni jsou (podle nich )páni tvorstva.
Tohle přesně znám,že když je jemu zle nebo je unavený(to je teď pořád),tak se chodí po špičkách a tatínkovi se mlčky a pokud možno s úsměvem tolerují vzteklé výlevy,válení u bedny,nicnedělání atd.Zatímco já i když je mi zle sebevíc,tak žehlím,vařím peru a hlavně se při tom usmívám a běda,když si postěžuju,že mi není dobře.Vím,že takový nejsou všichni,ale podle mě je jich většina.Nic si z toho nedělej,já mám někdy pocit,že kdybych byla i na smrtelný posteli,tak bych ještě musela uklidit,vyžehlit a uvařit,než bych měla pokoj.Nevím,jak je to na západě,ale mě připadá,že v naší republice jsou ženský polootroci a chlapi jsou od toho,aby se váleli u tv.Jsem taky teď napružená,protože mám pocit,že co je V. v Praze,tak nic nedělá,jen přijede domů a buzeruje mě i kluky.Je fakt,že mi dnes nebylo moc dobře,když se Nik cestou ze školky zeptal,jestli přijede tatínek a já na to,že ne.On křičel hurá,to je co?Dost děsný.Jde hlavně o to.že když jsem doma jen já,občas jim tam šoupnu pohádku ,ale Vašek si televizi okupuje jinak sám a nemáme šanci.Co mi to dalo,že jsem si vydupala v neděli superstar.

Takže Ivčo,Johanko a ostatní,co máte doma podobný exemplář,neboj­te,nejste v tom sami.Já mám jen někdy krizi(zrovna teď),ale je zase období,že si to bez něho nedovedu představit.Pak si vyberte.

Jani,máš moc hezky napsaný deníček a mám přesně stejný názor na Čechy,co se bydlení týče.Já si za komančů přála žít na západě(doufala jsem,že se tam vdám,ha ha),ale asi bych se ustýskala.Jsem taky patriot a tu naši českou krajinu by mi žádné moře nenahradilo.Plně tě chápu a přeji ti,ať se ti v Anglii líbí a pěkně si to užíváte.Já se zrovna dokoukala na čt2 na rozhovor Marka Ebena s Billem Gatesem a bylo to strašně zajímavé.Akorát mi do toho řvali kluci.On říkal,jak moc počítač(internet,e-mail) přibližuje lidi snadným kontaktem a zlepšuje jejich komunikaci,takže ještě že máme tu možnost se z celého světa tímhle způsobem k sobě jakoby dostat.Věřím,že je to pro tebe ulehčující mít tu možnost „pokecat si“ s někým od nás.

Kluci už otravují,tak budu končit.Mějte se hezky zatím ahoj NIKA

 
Anonymní  12.04.05 22:42

Ahoj Niko, díky za povzbuzení. Chlapi jsou zvláštní plemeno, to je pravda. Chce to hodně tolerance a tou já bohužel teď v těhotenství moc neoplývám, protože je mi pořád blbě a mám často pocit, že „padnu na hubu“, protože po pozdních večerech ještě u PC vydělávám korunky, abych se mohla „válet“ aspoň rok doma.
U nás je to takový střídavý, pár dnů dokonalá rodinka, pohodička, úsměvy a pak týden skoro rozvodový stav, ale co by člověk chtěl po 7-letém vztahu a po skoro 3 roky trvající stavbě stále nedodělaného baráku, že jo. Únava, hádky z každodenních blbostí, prachy, péče o dítě, neustálý bordel doma, těhotenská nepohoda… tohle všechno dohromady je dobrý základ pro občasný výbuch, já osobně neznám rodinu, kde by to občas nezaskřípalo. Pocit stejný jako ty, že se manžel jen válí u bedny, mám taky, i když mezitím něco dělá (k mé radosti zvelebuje patro, aby byl po narození mrněte prostor) mám tendenci poslední dobou vidět jen to špatný a jsem alergická na věci, který mi dřív nevadily… no však já taky nejsem dokonalá, tak se raději snažím zachovat klid, už kvůli mimi a raději vypadnu s Marcelkem na dlouho ven, kde se odreaguju (i za cenu, že není uvařeno a že je doma bordel) než abych se doma užírala nebo koukala na věci, který mi vadí (třeba ta bedna nebo PC hry).
Zítra odpol. jedu na 3D UTZ, kde se doufám dozvím pohlaví miminka, už se těším! Nejsem si jistá, jestli to vůbec pak řeknu doma, protože manžel mi na otázku, jestli chce jet se mnou, odpověděl „proč?nevím, co bych na tom viděl“. Tak ať si trhne, bude mít překvapení (stejně jako vy).
Pěkný večer všem, vlastně už skoro noc.
Johanka

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.04.05 08:56

Ahoj všem!
Jani, deníček se ti moc povedl !
Stihla jsem jen v rychlosti přečíst komentáře, mám Mojánka v zádech :).
Včera mi přišlo definitivní rozhodnutí z místní školky, že Mojánka nevezmou. Radši nad tím moc nepřemýšlím, jsem z toho dost smutná. Jednak proto, že Mojánek miluje děti a kdykoli nám projde školka kolem baráku, chytne se některýho dítětě za ruku a odchází mi neznámo kam :). S paní ředitelkou se naštěstí znám od dětství, tak zapojení našeho rošťáčka do kolektivu toleruje a jdeme někdy na procházku s nimi. Za druhé jsem se těšila, že si u mimča trochu „odpočnu“, když bude Mojánek ve školce. Takhle je budu mít doma oba a přiznám se, že den po dni se toho začínám víc bát!!! Fakt. Už se to blíží mílovými kroky a já noc co noc přemýšlím o tom, jak to všechno budu zvládat. Mimčo totiž přijde do léta a manžel bude vidět spoustu práce kolem baráku a bojím se, že se moc do péče o děti nezapojí. Ach jo. Bohužel jsme na tom teď jako u Johanky, někdy mi připadá, že si nevšiml, že jsem těhotná (jediný rozdíl je v tom, že se na mimčo těší a občas se zeptá, jak jsem dopadla u dr., ale jinak nemá pocit, že bych třeba mohla nějak odpočívat… Těhotenství přece není nemoc!) . Minule jsem si šla asi po měsíci v poledne lehnout s Mojánkem (jinak ho jen uspím a jdu makat) a komentoval to po mém probuzení slovy: No, tos toho zase stihla udělat, viď? Já vím, že máme fakt práce nad hlavu, ale radši budu mít barák dodělaný o rok dýl, než tyhle stresy : (. Fakt si někdy říkám, že domeček se zahrádkou je draze vykoupen :). Na jednu stranu oceňuji, že manžel není žádný povaleč a hned po práci se přestrojí do montérek a do pozdního večera maká, na druhou stranu bych někdy uvítala, kdyby sebou prásknul na ten gauč a dal pokoj :)!

Všem nemocným přejeme brzké uzdravení, Mojánek teď už taky pár dní chodí s nudlí u nosu - to je z toho, jak ho nemůžu dostat z pískoviště :).

Mějte se všichni co nejlíp a ať vás dětičky (ani jejich tatínkové) moc nezloběj!
Ivča (+4 kg), Mojánek a ČLovíček 28 t? (zas to přesně nevím).

P.S. Hani, fakt tě zatím kopanečky nebolí? Já někdy skoro brečím… V noci se převaluju a nemůžu spát, večer kolem 10 nevím, jakou polohu zvolit, abych mohla existovat. Navíc mi připadá, že to naše dítko snad ani nespí, vlnění cítím skoro celý den. Musím se zeptat dr., jestli to není nějaký dlouhán(ka), protože mě ty jeho (její) končetinky tlačí úplně všude!!! A ještě tři měsíce před námi… Jak já to vydr? :)

 
Anonymní  13.04.05 10:40

Ahoj holky,
tak já konečně odvedla kluky do školky a jeslí,vyzvedla pas pro Nika a dorazila domů.Patrik zase mizerně spal.pořád chtěl v noci pít a čůrat,tak jsem si připadala.že mám doma miminko.Někdy mám pocit,že tyhle peripetie nikdy neskončí.Dnes mám až noční,ale rozhodla jsem se, si trochu oddáchnout.Tak mám uvařené kafíčko s mlékem a je mi příjemně.Včera oba kluci protestovali,že už jsem přišla pro ně tak brzy do školky,tak dnes půjdu až na čtvrtou.Vždycky vystihnu dobu,kdy jdou na písek.

Nik má za chvíli narozeniny a moc si přeje koloběžku.Ale taky potřebuje větší kolo.Tak dostane kolo až k vánocům,stejně na nějaké dlouhé trasy nejezdíme,je ještě malý.
Nevíte náhodou nějaké webovky,kde mají koloběžky na výběr?U nás mají jen jeden typ(chceme tu s nafukovacími koly) a zdá se mi pro něho ještě dost dlouhá.U nás v Carrefouru otevřeli Sparkys,ale s Prahou se to nedá rovnat.Mají tam hlavně plyšáky a ty už nekupujeme,máme jich dost.

Minulou sobotu jsem měla nutkání jet do Prahy,V. tam zase pracoval,ale byla jsem po noční,tak jsem to vzdala.Byla bych pak stejně jak přejetá kombajnem.Ale chystáme se do té ZOO.Nejhorší je,že jak mám málo volných víkendů,tak už do září je mám zabrané s partou,jak jsme byli na horách,takže tyhle drobné výlety budu organizovat třeba před noční.

Petro z Kalifornie,to máš teda opravdu vzorné hodné miminko.To už by mohlo vydržet.Je to hrůza ,jak to utíká,vždyť se včera narodila.Nemáš nějaké nové fotky?Docela ráda bych viděla,jak teď Verunka vypadá.

Jinak včera jsem se stavila u Zuzky a její manžel taky pořád bojuje o kila.Otevřel dveře a mě spadla čelist.Já myslela,že jsem se spletla.Z oplá­caného sympaťáka,je z něj štíhlý playboy.Ale my se vidíme často a najednou takhle rychle zhubnul.Ale víte jak?Dva měsíce jedl jenom zeleninu.A má dole takhle fofrem 20kg.Mám obavu,aby neměl jojo efekt,tak uvidíme.Ale já bych to teda nevydržela.A to nemluvím o tom,že takhle rychle to nebude kdovíjak zdravé.Má docela můj obdiv,protože i když mám zeleninu moc ráda,tak by mě po chvilce vše lezlo ušima.On měl ale už za týden dole šest kg.To mě by to tak rychle nešlo.Stále se taky pokouším,ale bohužel nevytrvám.Teď se snažím týden,1 kg dole,což je nic ,ale pokusím se dál a dál.Do léta kdyby alespoň 5kg,tak budu spokojená.Z nároků ustupuji,asi jsem si kladla moc vysoké cíle.Nejhorší jsou u nás doma zbytky pribiňáku,kousek čokolády válející se na stole atd.Určitě to znáte taky.

Jdu trochu spát,ať večer nekolabuji v práci.Zatím čau NIKA

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 13.04.05 10:43

Teda holky - Ivčo a Johanko a Niko,

vůbec vám tu situaci nezávidím. K tomu to těhu - s výj. Niky. Ivi, jak Ti může manžel říct, žes zase nic neudělala??? Copak jsi robot. Ať si zkusí být sám těhotný a do toho se starat o raráška jménem Mojánek a ještě makat kolem baráku. Já bych je všechny hnala. Co si vůbec o sobě myslí. Ty jsi taková měkota, viď??? Místo, abys mu vyčinila, co si to dovoluje…Nechci vychvalovat Toma, ale v tomhle je miliónovej.
Holky držte se, držím pěstičky, ať se to zlepší.

Ivi, s tou školkou je mi to líto, to se teprve nezastavíš. Držím pěsti, ať to zvládneš.

papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.04.05 11:34

Ahojky kocky a kotatka,

jak bylo vcera nadherne, tak jsem vzala Niku po tech 5ti dnech zavrenych doma vyvetrat na chvili ven … byla cely den bez teplotek, dokonce i papala … no ta byla stestim bez sebe. Vzaly jsme motorku a ta ji prohanela, az se mi strachy obcas dech zastavoval…
Taky jsme si daly u lesa srazicek se sousedkou z patra s malym mimi Anickou. K nim domu bych jeste s Nikou nesla, ale venku mi to prislo ok … tak jsem si 2.5M princeznicku i pochovala, je opravdu kouzelna, nadherna, bozska!!! Jenom Nika opet zpusobila mensi trapas … prohlasila, ze ji se miminko NELIBI a hotovo, ach jo, kdy ji to obdobi prejde? Az doma babi rikala, ze se ji Anicka libila,ale pred tetou ani naznak, potvurka mala! Tak jsme alespon pokecaly a ja se do toho maleho broucka snad zamilovala:-)))

Nika v poslednich dnech prekvapuje … vychrapava rano do neuveritelne hodiny … teda pro mne neuveritelne … drive nez v 7h nevstava, prumer je tak 7.30h … no to je parada! Sice presne jako dle budiku se v 6h vystracha a veme si caj (nachystany u postele), pak po mne prazdny hrnicek hodi a k tomu jeste to viko a spi dale, dokonce se nepocurava … jak zacala ta nemoc, tak se asi tak 3 dny po sobe nad ranem pocurala (zrejme se ji nechtelo vstavat a neslo to dele udrzet, nebot ted vstava pozde, caj vypije a presto je sucha), ale vzhledem k tomu, ze byla nachlazena, tak mne to nechalo chladnou a zacala jsem ji na noc natahovat treningove kalhotky a pouze tu jednu noc byla trochu mokra z rana a ted uz zase 3 dny v poho … takze Jani, fakt to je nemoci!

TEda holky Ivi, Johanko a Niko, ti vasi milacci by obcas zasluhovali, zvlaste pokud jsou takhle sobecti pocas vaseho tehu stavu…ach jo! No jesteze se to prostridava a mivate doma i tu pravdou rodinnou krasnou atmosferu, ze? Stejne by jste nemenily… ale je pravda, ze ja z takovych situaci mam strach sileny … no mozna proto jsem stale svobodna matka:-)))
Ale u vas stavejici domecek to docela chapu, je kolem toho moc zarizovani, prace a hlavne to priserne zere cas a penizky … a to je jenom kousek z napeti k hadkam, takze vyderzat, bude lepe, musi!!!

Iren, to je mrzute s nastydnutim Vikiska, at je smudlikovi malemu rychle lepe a jste opet pohodova rodinka.

Predstavte si holky, ze Katka s Tomaskem budou s nami chodit na plavani, takze se kazdou stredu uvidime, juchuuuuu! To se tesim! A pristi stredu mame spolecnou premierovou hodinu!!!

Jeste jsem chtela napsat, ze pristi tyden, t.j. 23.4.05 bude v Toulcove Dvore nejake celodenni akce snad s nazvem Jarmark ci neco podobneho, mely by tam byt nejake kapely, trhy, snad divadelka pro deti, den otevrenych dveri mistni soukromne skolky a dalsi program. TAk mne napadlo usporadat maly ci velky srazik tam, teda pokud nam dopreje pocasi! My se tam s Nikou chystame urcite i s kamaradkou z porodnice a Elinkou, Katka s Tomaskem planuji dopoledne (odpo maji uz neco), tak cekam na dalsi prihlasky:-))) Zacina to v 10h dopoledne. Ja planuji v pripade hezkeho pocasi vzit goface a kdyz Nika odpadne unavou, prospi se chvili v golfacich, v pripade nouze nebydlime daleko, takze muzeme poskytnout azyl na pripadne spani ci jidlo ci neco podobneho, babi bude urcite doma. Co vy na to? Zviratek je tam spousta, tak to tam muze byt docela prijemne straveny den. Navic deti mame krasne behaci a nemusime se o ne bat tak jako loni.

Jo, predstavte si, ze jedeme s Nikou na hory do Krkonos … odjezd bud ctvrtek nebo az patek (dle casu kamarada) a vratime se asi v sobotu vecer, at nemusim poslouchat kecy basnika, jinak bychom mohli zustat pres cely vikend, juuuu, ja se tesim. Kdyz jsem to rikala vcera Nice tak mela radost a rikala „hura, vememe sane a boby a budeme sankovat a bobovat“ … coz teda nechapu, nebot temto cinnostem nikdy neholdovala:-)))

Jdu cosi porobit, tak se zatim mejte pohadkove a papa

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.04.05 11:44

Cauky holky,

jeste k dispozici volne terminy psani denicku, tak sup sem s prihlaskami. Tento system se mi moc libi, nevim, proc jsme na neho nenajely uz drive? Hlavne je to zajimavejsi a ruznorodejsi, preci jenom v tech komentarich se tak dobre nevypisete jako v ucelenem denicku…

15.-17.4. Nika
22.-24.4. Sulanek
29.4.-1.5 Lola
6.-8.5 Kristy
13.-15.5
20.-22.5. Sulanek
27.-29.5.
3.-5.6.
10.-12.6.
17.-19.6.
24.-26.6.

Muj kvetnovy termin klidne nabizim pokud bude zajem, tak se hlaste a nevahejte!!!

Papa

Sulanek

 
Anonymní  13.04.05 12:15

Ahojky!
Hlasim se na termin 13.-15.5.-do 13.5. mam odevzdat bakalarku, tak pak uz budu psat i s radosti- snad:-)))

Vcera jsem byla s Filipkem v obchode: Maminko, kolik to stoji?- musela jsem rict ceny vseho, cokoli drazsi nez 10Kc- To stoji moc!Nic jineho nemaji? Prodavacky se na neho chodily divat jak na zviratko v ZOO:-)))Ja snad za chvilku ani nevylezu z baraku…:-)

Zatim papa, Zuzka a Filipek lumpik

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.04.05 12:35

Zuzko,
koukám, že Filípek tě nešetří :)! Ty hlášky stojej opravdu za to. Jó - není nad dětskou upřímnost…

Ještě k Mojánkově postýlce (i když vidím, že většinou máte už nákup větší postele rozmyšlený). Já z toho zvýšeného patra měla taky strach, první dvě noci jsem docela trnula a obložila postel vším měkkým, co jsem našla po baráku : ). Ale je fakt, že Mojánek si na postýlku rychle zvykl a je schopný sjet třeba ve 3 ráno ze skluzavky (za naprosté tmy) a přijít za námi do ložnice, když nemůže spinkat… A to kolikrát přijde i s velkým plyšovým psem v ruce nebo s peřinou :) (prostě si to naloží na klín a hurá dolů!). Ale bez té skluzajdy si to nedovedu představit. Po schodech lezl dolů jen asi 2 x a to je docela těžké.

Dneska jsem dala Mojánka spinkat už brzy, nechala jsem si ve městě upravit jednu těhu halenku (s mým „maxi“ břichem mi totiž bylo všechno velký) a potřebuju jet odpolko na zkoušku. Švadlena je tam jen do 16, doufám, že to stihnem. Minulý týden jsem se naštvala, že nemám co na sebe a rozfofrovala nechutnou sumu peněz + ještě budu platit tuhle halenku. Manželovi jsem to zatím neřekla. Moc se mi do toho ani nechce :(. Ale doteď jsem chodila v netěhotenském oblečení a mám pocit, že už si zasloužím něco nového. Je teda fakt šílený, že si ty hamouni řeknou za těhu kalhoty patnáct stovek! A člověk to má na chvilku… Tak snad v tom aspoň budu k něčemu vypadat : - )))).

Mějte se krásně!
Ivča a spol.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.04.05 12:37

Zuzi,

pisu si te!
A Filipek je uzasny, opet pobavil … tim smradlavym chlapem zvlaste!

PApa a at ti bakalarka jde od ruky

Sulda

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 13.04.05 12:43

Katko od Tomáška,
ráda bych ti nějak zaplatila tu knížku - chce se ti to posílat třeba na dobírku? Já se asi do Prahy hned tak nedostanu : -(, abychom se někde sešly.

Hanko,
už chystáš nějaké mini oblečky pro mimíse? Já mám ještě všechno ve sklepě ve starým bytě, začínám z toho být docela nervózní, že nic nepřipravuju. Když si představím, že sousedku (naštěstí zatím bezdětnou) si nechali kolem 28.týdne v nemocnici a je tam už přes měsíc, nevím, kdo by to tady za mě všechno nachystal. Pokojíček taky zatím nevypadá, že by se chystal na příchod nového člena… :(. Ach jo, musím se začít asi nějak víc angažovat :)). Připadá mi, že už to fakt strašně rychle uteče…
 Ivča

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 13.04.05 12:46

Ahoj Suldo,
to je skvělý nápad s tím srazíkem!Mám zrovna volno a my bysme to mohli spojit s odpolední ZOO a zároveň bysme vás viděli!Tak předběžně na 80% s námi počítej a doufám,že se připojí i další holky.

Já chrupat nakonec nešla,začetla jsem se do jiného deníčku a chválabohu se mi povedlo se zaregistrovat.Díky za návod na deníček.

Hlavně ,že už je Verunce dobře,je to hrůza,když dětičky stůňou.Ale mám pocit,že si to letošní jaro vybralo na většině dětiček z deníčku.Já jen doufám,že mám za sebou období jarní únavy,to je tak protivný.Člověk pak nemá náladu vůbec na na nic.

Konečně se mi povedlo se zaregistrovat(asi už potřetí)huráá!Ale jsem přesvědšená,že mi blbnul počítač a pak zase éčko…

Zuzko,to máš fajn,že letos končíš VŠ.U nás v práci se taky holky chystají a píší diplomky,až se z nich kouří.Dokonce i moje nejlepší kamarádka a zrovna si dává přihlášku na Mgr.To je na dva roky.Ale i po tom bude pořád „jen“ zdravotní sestra.A když to spočítám,tak ona studovala:4 roky střední školu
2 roky nástavbu na JIP
4 roky bakalář(pravda dálkově)
2 roky na magistru a zase bude pořád sestrou.To mi přijde docela nespravedlivé.Samo si bude moct vybrat třeba lepší funkci a lehce se jí zvýší plat,ale já mám pocit,že bych chtěla studovat něco vděčnějšího když už.Ale kdoví,jestli se k tomu dostanu.Teď čas rozhodně nebude při stavbě a dětech a práci a nevím,co bude potom.Studovat v padesáti mě popravdě neláká.Všechny ,co máte děti a chodíte do škol máte můj obdiv!Já bych se nedonutila učit s řvoucím dítětem v zádech.

Ivčo,nám by se hodilo čtvrteční dopolko příští týden,jestli máte čas.Mám před noční,tak by to šlo.Jinak se při těch osmičkách neurvu.A šli bysme k nám a pak na hřiště za barák,obchoďák už absolvovat nemínim.

Budem se těšit ahoj NIKA

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 13.04.05 13:00

Ahoj Suldo,
klido pido si mne napis i na nejaky cervnovy termin, pokud se nebudou plnit.

Na Toulcuv dvur se taky hlasim, ale jeste ne na 100% - mozna budu muset jet totiz na chatu a prichystat to tam na mamin prijezd a jejich nasledne obyvani. Budu muset i testovat plot, jestli ho pes neserve az se na nej bude vrhat v touze zakousnout slepice za nim. A nebo mozna byde tak vyjevenej z toho ze slepici vidi poprvy v zivote, ze se na to nevzmuze :)))

Zatim pa a jsem rada ze Nika uz je bez teplot,
k…

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.04.05 13:14

Cauky Niko,

pocitam s vami do TD (Toulcuv dvur) a jen pripominam, ze je tam spousta zviratek hospodarskych a kus krasne prirody … teda na to, ze v okoli je sidliste Jizni mesto:-)))

Jinak ze jsi ta spriznena duse pres hubnuti, tak se musim na sebe postezovat … uz je mi ze mne zle!!! Nejak jsem se rozezrala a nemohu to zastavit … kazdy den si slibuji a kazdy den porusuji, uz mam vse bez 1kg zpet, fuj! Musim to napsat ackoliv se sama za sebe stydim, ale treba mne to k necemu vyburcuje:-))) Jak ty pokracujes se cvicenim? Ja minuly tyden behala, tento tyden ani tuk a uz mi to ani nevyjde. Chci si koupit k narozkam rotoped, ale nejsem si jista, zda bude 100%ne vyuzity, navic nemam pro neho v byte misto, ale rikam si, ze kdyz bude doma, treba na neho sednu. Ach jo, jsem ze sebe nestastna!
Tak se mi trochu ulevilo…:-))), ale jenom trochu!

Nekdy v kvetnu pojedeme do Prepych, tak dame holky konecne Hradecky srazik, jo? A klido nekde venku na prolezackach nebo v zahradni restice s detskym koutekem (jestli neco takoveho existuje v HK) … nebo v Opocne v zameckem parku … tam je naaaaadherne.

Tak papa a hezky a klidny odpocinek pred nocni

Sulda

 
Anonymní  13.04.05 16:29

Ahoj holky!

Tak koukám, že Vás ti Vaši chlapi pěkně kolektivně točí. Já se tedy nepřidávám. Manžel v podstatě doma dělá všechno…od čeho je taky na rodičovské dovolené, že J)))))))) Jen žehlit mi nechce. Už rok se ho marně snažim přemluvit, že to nic není a to že mu jednou před X lety trvalo asi 45 minut než vyžehlil jednu košili si nemá tak brát a že se určitě tréninkem zlepší. No, nechce…J)))))))) Ne vážně. Přidávám se k Veronice…mám doma poklad, ale nechci ho tady vychvalovat. Taky občas zlobí. Třeba včera si začal večer čmárat nějaké poznámky k domečku a já koukám, že si to píše na mé materiály do práce. Jo a poslední dobou kouká v televizi na sport. Nikdy, ale opravdu nikdy třeba na fotbal v TV nekoukal a teď… Vůbec nechápu co se zlomilo, jestli si potřebuje připadat víc jako chlap, když už je pořád mezi dětma a maminkama.
No nic, určitě se ti Vaši pokládkové zase proberou a bude zase dobře…ponorková nemoc prostě přichází a odchází. Jinak ale jak Niko píšeš… bez nich si nedovedeme náš život představit, co?

Holky pupíkandy, Vám už se to tedy pěkně krátí, co? Nestačím s divit co za čísla na konci komentářů vidím…vždyť je to chvilka co jste hlásily dvě čárky!!!!! Já se mám o víkendu sejít s kamarádkou co čeká dvojčata, tak jsem zvědavá na ten obr pupík. Kluci už prý mají kilo každý tak to už jsou pěkní chlapi.

My včera poprvé pořádně vytáhli kolo…tedy Anežka vytáhla kolo…a já čuměla jak puk, že v pohodě šlape (samo když to není moc do kopce). Vypadala v té helmičce jako brouček (díky Mončo!!!!!!) Dojeli jsme na poštu…Martin si vyzvedl rodičovský příspěvek (cha cha) a jeli jsme zase domů. Už se těším, až budeme jednou trénovat jízdu bez postranních koleček… To se asi naběháme.

Taky se přidávám k trapasům s naším ukecánkem…na celý Albert nedávno ječela, že k téhle pokladně nepůjde, protože „Tam je ta babizna". JE pravda že tam sedává hrozně protivná pokladní, ale ta tam zrovna nebyla…měla to spojené jen s tím místem. A otázku „Co smrdí?" slyšíme taky docela často.
Poslední dobou Anežka začíná hodně holčičkovatět…nosí panenku Honzíčka zabaleného v plence, jako mu kape do nosu kapky, aby neměl rýmu. A když jsem vytáhla odsávačku na nudle a hrozila, že ji použiju, pokud se Anežka nevysmrká, přišla k Honzíčkovi a povídá „ Honzíčku smrkej hezky, nebo maminka vysaje nudle!!!!"
Strašně ráda taky asistuje u vaření (to po mě ale nemá). Prostě jak se něco vaří, přitáhne si židli a jde pomáhat.
Tedy přiznám, že nejsem taková světice, jako má kamarádka, která s dětmi peče v červenci cukroví, aby se mohli realizovat. Já jsem ráda, že při tom pomáhání nic nerozleje a rochňá se třeba v nakrájené zelenině......

Šulánku do TD se předběžně také hlásím, ale s námi je háček v tom, že co si dneska naplánujeme zítra neplatí, takže je klidně možné, že nám zavolá nějaký stavař kvůli domečku a pojedeme..... Pokud ale budeme V Praze, určite se přidáme, však to máme kousek.

Jo a do deníčku se přiznám moc nehrnu…mé slohy stály a stojí za prd, tak z toho mám strach. Třeba se jednou taky osmělím… třeba až budu mít nějaké důležité téma, které budu nutně potřebovat ventilovat. Zatím mě ale nic tak pěkného jako napsala třeba Jana nenapadá.

Mějte se zatím moc a moc hezky!

Pa Blanka+Anežka

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 13.04.05 17:19

Tak to máte holky s pomáhajícími chlapy bezvadný.Tobě se Suldo nedivím,že tě ani neláká nějakého taťku si najít za každou cenu,když tady rozebíráme i ty horší exempláře.U mě to není tak dlouho,co jsem si ho vychvalovala a měla pocit,že se podobá Verčinýmu Tomovi,ale fakt co je v Praze,je to bída.Dělá tedy náročnější práci na nervy,to jeho věčné telefonování o víkendu leze na nervy i mě,ale to ho neomlouvá.Já dělám taky náročnou práci a musíííííím doma makat,i když bych si radši ležela.Snad se to vylepší,i když slyším,co nervů je se stavbou,tak nám to nehrozí.

To by bylo moc fajn,kdybysme udělaly srazík i v HK,ale místo mě teda opravdu nenapadá.Ještě to skusím promyslet,hřiště tady máme,tak co.Něco se najde.

Tak mám okno,chtěla jsem ještě reagovat a koukám,že je momentálně připojený jen Sulánek.Doufám,že do večera tu něco přibude,abych mohla v práci číst a ev. reagovat.Nik se zamiloval do Harryho Potera ,ale Patrik jeho nadšení z tohoto filmu nesdílí,takže jen tahám kazetu jakoukoli,začne křičet:"Potla nééééé,Potla néééé,ten má mečččččč a tam je bubani.Je u toho moc roztomilý.

Jo a v autobuse často perlí Nik právě už zmíněnou poznámkou,„tady něco(někdo)strašně mami smrdííííí“ a já lezu pod sedadlo nebo dělám že neslyším,nerozumím a nereaguji.Jo,jsou to trapasy.Mějte se krásně zatím ahoj NIKA

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 13.04.05 18:11

Ahojky kočky,

to je kometářůůůů. Teď mám chvilku, Tom přišel z práce, tak kluci spolu vaří. Zítra zase jedeme na chatu - až do víkendu, protože tady budou dělat novou dlažbu v kuchyni. Tom to ve čt večer vymlátí a v pátek se to bude dělat. V sobotu to doschne a dospáruje se… takže v neděli se vrátíme a budeme uklízet :-((((((

Dnes jsme měli den blbec, Berušku trápily prdíky, takže jsme se moc nevyspali a vstávala v 6:15, přičemž Adámek si zase chrupal do 7:45. To je holt pech. Už dopo jsem cítila, že je toho na mě příliš, a to nás čekala ta školka - zápis. Vyráželi jsme až kolem 12 hoďky, to jsme šli na písek a teprve potom až domů. Poprvé, co chodíme ven bez plenky, protože čůrání zvládáme i stavění, když jedeme autem - jupííííí, tak Adámek zahlásil a-a s tím, že chce hají, tzn. chce plenku. Ještě, že ji s sebou tahám i na písek. Jinak nevím nevím, jak bychom to zvládli. Vykadil se do plenky a byl klid. No a ve školce byl celý diví do hraček - bagr samozřejmě vedl, takže paní ředitelku absolutně ignoroval. No nakonec jsem to pod vlivem té dnešní únavy skrečla na tu školku, co je za rohem. Ale stejně to vypadá, že se tam nedostane, protože je narozen až v prosinci a budou brát děti, kterým už v září 3 roky jsou. No zatím mě to netíží, protože budu doma, ale prý, pokud se uvolní místo, tak ho vezmou. No uvidí se, kolik dětí se přihlásí. Přednost mají předškoláci, matky samoživitelky…Jak říkám, zatím to neřeším, protože stejně budeme víc na chatě než v Praze.
No a když jsme šli domů, tak Adámek už totálně hotový, chtěl zase na písek za dětma, ačkoliv tam nebyly, a pak zase do školky za dětma a hračkama…takže já s Beruškou v tašce jsem ho honila a 2× chodila do schodů v baráků - 1× vynést Berušku a motorku, a po druhé pro Adámka a zase s Beruškou v tašce. Pak nemohl usnout, pořád mě buzeroval, že chce džus, do toho Emí chtěla jíst…pak i Adámek, že chce jíst - protože celý den nic nejedl…no už toho bylo příliš. Nakonec i vytuhnul a já potom i s Beruškou usnula. No den jak víno.

Předběžně se hlásíme na srazík do TD, zatím ještě nic nemáme, ale spíš na jen na dopo.

Ještě se podívám na termíny deníčků, že bych něco vyplodila. I když s mozkem na MD :-))) nevím nevím, co ze mě vypadne.

Tak papa VABE

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »