Adámek Nika a kamarádi - V pohodě od Veroniky Adámka a Berun

Rodičovství

Ahojky kočky a dětičky, mám deníčkouvou službu, ale nic světoborného nečekejte. Prostě jak tak o tom přemýšlím, žijeme si tak nějak pohodově. Konečně teď na jaře můžeme jít často ven a i sluníčko nám přeje, tak jsme celé dny venku a užíváme si to.

Em objevila kouzlo písku, takže ho má opravdu každý den všude. Lebedí si v něm, až jí to závidím, že jí to vůbec nevadí, i když ho má třeba i v očích. Adámek je taky na písku samostatnější a už tolik, no vlastně vůbec, nevyžaduje moji asistenci. Em si vystačí dost sama. Koneckonců i spory mezi dětičkama ustávají…opravdu se to výrazně zlepšilo, takže i já jsem ušetřena nějakého řvaní a domlouvání, že takhle tedy ne…ve smyslu řvaní na Adámka, že Em mu nic neudělala a že jí nemusí třeba kopat :-) Adámek začíná být ke své sestřičce pozorný…třeba Em nějak ošklivě upadne, že pláče, tak k ní běží a říká, že je Adam tady a hladí ji…to je dojemné a tak jsem ráda, že mám chlapečka a holčičku, kteří snad jednou spolu budou vycházet.

No Em je moc šikovná holčička. Neustále volá MAMÍÍÍ, MAMÍÍÍÍ. Umí pár slovíček, jako např.: HAM, TADY, DĚTI, MIMI, AMI, tj. Aimy. Taky umí dělat, jak štěká pes (v jejím podání A A A nebo af af af) a jak dělá had, takže docela obstojně syčí. Tuhle jsem ji nechala běhat jen v ponožkách a ona si vzorně donesla svoje bačkorky, že je jako chce. Sedla si na zem a pokoušela se je na:,–(it na nožičky. Při koupání, resp. už při utírání dostane na ručičky trochu krému a maže si nožičky a bříško. Jakmile řeknu, že se jde koupat, teda v našem podání „cáky, cáky", tak se žene do koupelny a dává si tam svoje nesmekavé podložky. Adámek je teda neměl, ale tyhle smaltované vany, to byla pořád pod vodou. Taky se hned hrne, že si sundá bodýčko, začne se za něj tahat…no prostě je to holka šikovná. Abych nezapomněla, vyleze na žebřík nebo na klouzačku a dnes (sobota) jsme to trénovali na pískovišti. Rychle vylezla a našla si i způsob, jak si sednout, pustila se a jela!!!! Adámek prý se bál jezdit sám, drželi jsme ho prý za ruce…si to nějak nepamatuju ;-)

Adámek je už velký kluk…když se na něj někdy zdálky podívám, jak si hraje sám na písku…no prostě nějak moc vyrostl…nechcete ten čas někdo zastavit? Teď jsou obě děti v tak nádherném věku, že mě to do práce ani netáhne a vůbec, když je hezké počasí, vyrazíme na celý den ven a je nám fajn.

Jako v pátek v ZOLO :-) S Nikou jsme se našly docela brzo a už jsme byli na tramvaji a děti jezdily. Iren nedorazila, protože měla zánět v zubu :-( Em se akorát probudila, tak ta se ještě na jízdu necítila, ale odpoledne jsme to dohnali…jezdila už taky :-) Byli jsme u té domácí zoo, krmili zvířátka, stihly jsme i s Nikou pokecat. Patrik měl ten den nějaký útěkářský, ale naštěstí se vždycky našel :-) Obídek jsme si dali na té venkovní terase, ale děti viděly …no co to vlastně je, co tam jezdí kolem celé ZOO? Tak motoráček třeba ;-) a už se k němu hrnuly. Patrik chytil Em za ruku a že půjdou spolu ze schodů. Adámek tam „ochranitelsky" křičel, že Ema BUM DOLU, tak jsem vystartovala a vysvětlovala Patrikovi, že Em ještě neumí chodit po schodech. Dobře to dopadlo, tak jsme šli na ten motoráček. Berunka už byla unavená, tak mi chtěla vystupovat za jízdy, takže po dojezdu k lanovce jsem ji šupla do kočárku a za chvíli spinkala. Nika mi vyprávěla horory z práce…obdivuju ji, že to i nadále dělá…smekám před ní. Zase jsme došli k zahradní restauraci, ale to už jim přijel tatínek a chtěli jít do horní části ZOO, kam jsme my jít nechtěli, protože jsem předpokládala, že by to Adámek celé neušlapal a při představě, že táhnu kočár a na ruce Adámka…tak jsme se rozloučili cca ve 14 hodin. To jsem ovšem netušila, že tam zkejsneme až do 16:45! Šli jsme pomalu ke slonům, kde jsme viděli jejich cvičení a hlavně na hady jsme museli…a zase kolem dokola až k tygrům. Pak jsme si dali svačinku a Em už vyspinkaná, se rozhodla, že si pohraje na písku. Ale to už dávno byla špinavá, takže jsem ji nechala, ať se růžová holčička ještě více zamaže. Pak jsme se konečně dostali na tramvaj, kde jsme si počkali jednu jízdu, aby Adámek mohl řídit a Em jela s ním. Takže jsme si to moc a moc užili, cestou domů Adámek vytuhnul, Em ne, ta byla vyspinkaná. Prostě den jak víííííno.

Jsme si prostě v pohodě, těšíme se, jak budeme jezdit na chatu. Dnes jsme tam jeli pro křeslo a procházeli jsme se. Em uťapkala takový okruh, který pravidelně chodíme, trhala kytičky, tak jsem z ní měla radost. Adámek šel vpředu se mnou a Em vzadu s tatínkem. Tak prostě jsme nějak v klidu. Nic nehrotíme a máme se dobře.

Mějte se všichni pohodově, odežeňte všechny nemoce a papa

Veronika Adámek (3 a skoro půl) a Berunka Ema (skoro 14 měsíců)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 07.05.06 13:45

Prvníííí:)))

Teda doufám, a vracím co provedl Šulda nedávno nám v deníčku, hihi:))

Ale já písnu i konimentář, heč:)

Veru, to jste si teda v ZOLO užili super, a když čtu o Berunce, skoro nevěřím, co už všechno umí, a že je taaak šikovná:) Adámek samo taky, ale u Beru to prostě člověk bere, že by měla ještě být mimi, no ne?:)))

Tak jsem se tak zamyslela, a asi budeme mít podobný věkový rozdíl mezi mladšími dětmi, u nás to bude 25 měsíců, u vás to bylo krapet víc. Na co nejhoršího se mám připravit? Které období bylo u vás nejtěžší? Jestli teda neva, že se ptám…

Právě totiž máme super období, pubertu jak vystřiženou, vztekačku co hodinu, no prostě ten můj hodný Dáda se někam vypařil a zbyla mi doma vzteklina obecná, která pořád jen vykřikuje „Nechcíííí, takhle nééééé, nebuduuuu, já sáááám…“ No vůbec si nedovedu představit to sladké miminko do téhle situace, ale nedá se svítit, co jsme si udělali - to budeme mít…

Tak mě prosím uklidni, že to jednou pomine, i když Adámek mi vždycky přišel jako klidnej a hodnej chlapeček, řešili jste vůbec žárlení, záchvaty nebo něco podobného?

Díky moc a pusu oběma zlatíčkám

od nakukovatelky tety Diny, co má do TP 36 dní:))

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 07.05.06 14:16

Ahojky kocky a kotatka,

teda Diny, to se dela?:-)))) Takhle mi to vracet???? Ty brdo, ty uz mas jenom mesic a kousek do porodu … to bude napilno, moje kamaradka blizka takhle nejak bude rodit taky, jupiiiii!!!:-))) A neboj, on se Davidek case srovna … a ty jsi tak klidna matka, ze te to jen tak nerozhazi.

Veru, takovy pohodovy denicek, to se cte jedna radost. I Nika rikala, ze je Beru na sezrani, je to kocicka kocickovata okata! Jak ja ti tu materskou zavidim, ja bych si to tak uzivala!!!

Mam za sebou 1.5h na bruslich, cistou hlavu, kuskus se zeleninou a nekolik nanuku znacky Misa … proc ja blbka koupila multipak???:-)))
Pro Niku si jdu v 17.30, tak to pujdeme jeste zabruslit, at se mi neflaka!

Mejte se bajo, nasi vybiraji byty … jen nejak stale nechapou, ze nebudou mit na splatky:-))) Uz mi leze na nervy jim neco ukazovat, stejne to neutahnou. Ja fakt nevim co s nimi mam delat:-))) Uz jsem vymyslela, ze by se koupila treba obyvatelna chata a bydleli by tam a my jezdily s Nikou na rekreaci:-)))

No nic, jdu neco delat

Sulda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 07.05.06 16:37

Ahojky Diny,

no mě taky Beru překvapuje, jak je samostatná a šikovná. My máme rozdíl 2roky a tři měsíce, což je…ty počty :-) 27 měsíců. Tak je to skoro stejné. Ze začátku to bylo naprosto fajnové. Em spinkala skoro pořád a když nespala, tak vydržela koukat na věci a na nás a neprudila, takže naši pozornost moc nevyžadovala. Ale ouha, když se začala hýbat ve smyslu plazení a lezení. To hned byl boj o hračky…a moje nervy k tomu. Ustalo to až teď, teda ne stále, ale je to čím dál tím lepší…jak nedávno psala Bootgirl, stávají se z nich parťáci a jak říkám, je to čím dál tím lepší. Takže se v mezidobí připrav…pokud to bude jako u nás, že Davídek bude žárlit na mimi, že mu bere nějakou hračku…sem tam přijde nějaká rána do milovaného miminka…ale klid, ono to ustane. Ano ustane, tak Tě klidním :-)))) Adámek se sice nezdá, ale vztekloun je to parádní. Asi to má po mě, protože teprve až s ním jsem objevila svoje „skryté vlastnosti“. Já byla takovej kliďas, mě nic nevytočilo, ale synek to umí perfektně. Nicméně jsem díky tomu na sobě dost zapracovala a teď se snažím konflikty rozdýchávat a říkám si, klid, je malej, malej :-)))

Diny, držím moc a moc pěstičky, ať je porod pohodový a následná adaptace všech členů rodiny na Diňátko je prosto nejlepšíííí.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 07.05.06 16:39

Teda, Šulánku, Ty takovou dietku a pak to zaplácneš nanukem???? Ty ty ty!!! :ooooooooo

Dopo jsme byli doma, Em spala celkem dlouho - dopoledne, ale hned po o jsme vyrazili směr Stromovka, kde jsme byli na písku a Adámek jezdil na motorce. Nějak se toho kola bojí, takže ho s klidem přenechá Berunce. No chápete to?
Jenže Em teď usnula v autě a po přenesení do postele spí stále. Tak to netuším, kdy usne večer.

Jéé, teď se cpu kávičkou se šlehačkou…to je mňamka!!!

Zatím se mějte a papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 07.05.06 16:53

No, kdyby ten nanuk byl jenom jeden, ze??? Jsem hovado!!!:-)))

Slehacka v kavicce? Taky nic dietniho:-))) ALe ty jsi hubenour…tak nemusim zavidet, ze?:-)))

Za chvili jdu pro Niku, jupiiii!!!!

Sulda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 07.05.06 17:30

Jojo, dietní to teda není, ale co jsem měla dělat, když už ji tam Tom prsknul? Přece to nevyleju ?!?!?! On k tomu byl ještě perník, taky se šlehačkou, takže jsem si řekla, že dnes už jíst nebudu, že mi to musí stačit. Tom chtěl dělat večer zeleninový salát, ale to už bych asi definitivně praskla.

Děti jsou už teď ve vaně, jsou celé od písku, tak po probuzení Em jsem je tam šupla. Adámek chytil druhou mízu, to většinou vždycky, když odpo nespí, tak jakoby do něj vjel blesk nebo co, je s ním k nevydržení. Capí se…no praštila bych ho.

Zatím papa VABE

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 07.05.06 18:25

Ahoj všem,

Koukám Suldo,že jsem měla stejný program jako vaši.Od rána asi do 14 hodin dřepím na netu a koukám a koukám a počítám......

Je fakt,že jsou ty ceny celkem různorodé a každá realitka to má jinak napálený.Vcelku jsou to ale palby .Já pořád nevím.Přemýšlím,jak jsi říkala o svém bytečku,jak ceny vzrostly ,takže jsi udělala bezva investici,ale to já si uvědomuji.Když jsme se brali,splátka např. 5 000kč byla pomalu splácet skoro jeden plat a dnes je to pakatelek,ale zase si myslím,že ty byty nemůžou jít nahoru donekonečna,ne?Nej­sem ekonom,tak netuším,kam se to všechno bude ubírat.Koukala jsem kolem Dejvic(skromnost nade vše),ale myslela jsem,aby to měl V. blízko do práce.Samo,že se to u nás zase 100krát změní,takže jsem koukala jen informativně.

Jinak výlet do Prahy byl pro mě i mé děti opět nádherným zážitkem a oba dva dny jsme nádherně prožily,jak už psaly holky.

Veru,my byli v zoo taky skoro do zavíračky,ale je fakt,že jsme se procházeli nahoře.V. se pak naštval,že jsme tam tak dlouho a stihneme kino až od šesti.Takže kino se vydařilo,ale přijeli jsme ke známým až skoro v půl desátý a všichni jsme byli úplně mrtví.Dala jsem si kafíčko,ještě jsme pokecali a šli spát.Vzbudili jsme se všichni v půl deváté a to už Dušan(ten náš kamarád)kuchal na zahradě ryby,které ráno,zatím co my chrupali stačil chytit.Strávili jsme u nich příjemné dopolko a mazali na srazík se Šuldou a Martou pod lanovku na Petřín.Tak bylo nádherně,moc jsme si to užili a domů jeli až v 19 10hod a přijeli ve 21 15,ještě jsem kluky vykoupala a spali jako zabití.Následkem náročných dvou dní mi právě teď usnul Patrik znovu,tak nevím,jestli ho budit nebo už mu dát pyžamko a uložit ho.

Tak už spí v pyžamku v postýlce, jako když ho do vody hodí.Doufám,že budíček nebude nějak kolem páté nebo něco podobného.

Taky jsem moc ráda,že jsem osobně poznala Martu ,její děti a trochu i manžela.Opravdu mě nesklamali a setkání bylo moc příjemné.Doufám,že se brzy zase uvidíme.Náš Nik se zakoukal do Sulánkovic Niky,která ho viditelně přehlížela jako vzduch,i když jí utrhl tulipánek,což je jeho nejoblíbenější květina.Ale nedal se odstrašit a dál ji vytrvale dobýval.Bylo to roztomilé je pozorovat.

Dnes jsme měli klidový režim po tom kalupu v Praze,tak jsme byli jen nakoupit a na hřišti za domem.Teď si jdu uvařit kávičku s mlékem nebo spíš mléko s kávou a relaxovat asi k bedně.Ahoj Nika

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 07.05.06 20:11

Ahojky všem!

Veroniko, krásně si to užíváte! to co popisuješ ti začínám závidět - jasně, že není pohoda pořád… Ema je teda opravdu šikovná a Adámek taky v roli staršího bráchy!

My jsme si včera s Honzíkem krásně užili srazík na Petříně s Nikou a jejíma borcema a holkama Šulánkovic. Teda kluci se o ní doslova prali! Skvěle se vylítali a Nika půjčila Honzovi svoji kolobrndu - moc mu to nešlo ale moc si ji teď přeje. Dnes už na to trochu pozapomněl ale asi nás to čeká jako nějaká odměna… Jen já se prostě nějak nedokázala odpoutat a šíleně mě vytáčeli a nervovali maličkosti. Myslim, že holky to na mě krásně viděly, jsem případ na chůvu v akci… Pořád to házím na Honzíkovo blbý období ale pak mě zas napadá, že to asi bude Adamův zub, či začátek vzdorovitého období a tak se v tom ZASE parádně plácáme… Srazík byl ale stejně PRIMA! Zkusím trochu na sobě zase zapracovat - už jsme byli tak v klidu, ach jo… od návratu z moře jsem do toho nehupla a tečou mi nervy.

Dnes jsme byli hodně venku, kluci si užili kolo a motorku ale odpoledne už to s nima stálo za prd a šli jsme vlastně domů s brekem… oba byli unavený, hladový a dokonce i mě bolely nohy. Tak te´d snad tátovi usnou okamžitě. Já si dnes na chvíli odpočinula, že jsme během tátova vaření oběda (Adam spal) zajeli s Honzíkem pro zmrzlinu po obědě, abysme se mohli přidat k zmrzlinovým hříšníkům! Honza byl strašně v pohodě, on asi když nemá před kým se předvádět, tak ho to nebaví, takže jsme si to spolu užili, on radil, co ještě koupit… dopadlo to blbě, přivezli jsme domů spousty nepotřebných potravin, který rádi sníme ale moc zdravýho to neobsahovalo. A k večeru jsem na chvilku vypnula odjezdem do kanceláře - jela jsem restartovat modem, abysme mohli stáhnout emaily - mírně jsem pročistila mozek! Ale asi na mě leze jarní únava nebo snad jarní deprese, cejtim se pod psa a jsem ztahaná…

Večer plánuju vydržet na pořad Táta jako máma - jsem na to docela zvědavá. Vlastně jeden tatínek i tady v deníčku je nebo byl na mateřské, že?

Tak si všichni užijte ještě ten volný den zítra! My budem mít tátu snad na odpoledne - dopoledne má práci ale když jsme s klukama sami, je to nějaký jednodušší, takže se docela těším. Martin řikal, že by si je odpoledne vzal a já bych šla do práce - tak uvidíme jak to pojmeme…

Šuldo - s tou chatou to je skvělej nápad!!! my bysme pak za váma někdy přijeli na návštěvu jo??? no to bysme se asi už nevešli ale na nějaký výlet po okolí spíš, to by snad šlo.

Jdu ještě něco pracovat, abych tu nedepkovala… pa MHA

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 07.05.06 20:52

Niko vy jste draci! To je paráda, jak jste se pro bydlení v Praze nadchli!!! Třeba vás tu opravdu příští léto budem mít… to jsem zvědavá, kdo se další přidá a přestěhuje se za náma do Prahy! Já jsem takovej pražskej peciválek, takže by se mi moc z Prahy nechtělo ale určitě někde blízko přírodě by se mi líbilo - pro kluky by to te´d bylo ideální ale pak zase do školy by třeba museli dojíždět… Je to takový večný dilema, snad ta chata na okraji Prahy by byla nejlepší - ale aby se o ni někdo staral. Tak nevim, co to tady rozvíjím za teorie, asi abych namyslela na blbiny… jdu vyndat prádlo a zkusit se ponořit do matrixu - jak mě to dřív bralo, teď s dětma mi to připadá skoro blbý. pa MHA

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 07.05.06 22:11

Ahojda Euko:)
Zas jdu po case na vas juknout:)..Teda pani..koukam, ze uz mas taky to „nejhorsi“ za sebou:D..myslim tim sourozenecke boje o hracky:D:D…Neboj jdu jen uklidnovat…U nas je to totiz stale dobre…teda spis cim dal lepsi..Obcas se o neco jeste postrkaj, ale je to minimalne…Spis ted spolu radi, porad se chechtaj vymysleji blbosti, Domik chce Elinku porad vozit na kole..ale sedatko je tak pro jednoho..takze soupne zadek hodne dopredu, aby se Eli vesla..ale stejne to dopada tak, ze ja litam vedle kola a Eli musim pridrzovat, aby z toho pulzadku nespadla:D… Minuly tyden me taky prekvapily. Byli jsme v KFC, oba dostaly detske menu..a ani jeden to moc nejedl..tak jsem krabicky vzala domu ..doma je frkla na linku a sla neco delat nahoru do pokoje..Kdyz jsem prichazela do obyvaku, tak uz z dalky slysim Domiska, jak rika Eli Na najez se..taky jsem ti to ohral:D:D..Jdu do obyvaku, kde maj ikeackej stolecek a zidlicky../na basteni/..a kazdy sedel na sve zidlicce, jidlo z KFC ohrate na talirkach…a oba svorne bastili:D:D..Uplne me dojaly, vzdyt uz me ani nepotrebujou, kdyz si samy nandaj jidlo, ohrejou v mikrovlnce a spolu ho spapaj:D…Pak jsem zas odbehla do kuchyne..a slysim Domika jak kara Eli: Elisko, nehazej to maso tem psum:D:D …Jo je to sranda..Domik zacina Eli vychovavat. Pritom by to nekdy sam potreboval jako sul:D

Jinak jak pises o samostatnosti Berunky..u nas je to podobne…Holt holky jsou fakt asi rychlejsi..ale taky je to tim, ze maj od koho co okoukavat..takze Elinka uz se v leccem vyrovna Domcovi. Je hrozne uzvanena..uz jsem ji prestala psat slovicka do denicku, protoze rika skoro vsechno..i kratke veticky…Minuly tyden me zacala oslovovat MAMIKO /maminko/ a dneska ji Domca doucil i TATINKU..takze tatinek se jen pyril:D

Taky si rikam, jak to leti…ze mi Domca nejak rychle narost..a ze jsem si toho nejak ani nestacila vsimnout..ach jo…Je to hezkej cas, vid? ikdyz je to nekdy hektik..tak bych za nic na svete nemenila…a az ted mi dochazi, jak moc jsem rada, ze mam kluka a holku, ten jejich vztah je proste fajn…ja si totiz jako druhy nejak podvedome prala zas kluka /asi tim, ze jsem chtela druheho Domiska:D:D/…ale predstava, jak do sebe rezou, rvacky atd…brrr:D takhle je to lepsi.)…

Tak ja zas musim mazat..mejte se tu krasne..paaa, Bootgirl, Dominik 3roky, Eli 18 mes

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.05.06 22:49

Ahojte holky,

to vám docela závidím, že se vaše holčičky a chlapečci tak milujou. Naše dva kryndišpýny už to asi přešlo a Verča jen provokuje a Filip na ni jen ječí. A tak Verča víc provokuje, protože ji to baví… a já mám pocit, že Filip už s ní snad ani normálně nemluví. K tomu se z Verčy stal žalobníček no 1. Je to s nimi fakt hrozný. Občas sice problesknou záchvaty lásky, třeba dneska jí Filda ze svýho koupil hopskulku, ale je jich málo. (A teď spí na jedné posteli v objetí)

Veru, z toho deníčku je fakt cítit slunce v duši, docela mi ta pohoda na mateřské chybí. Anebo možná ta doba, kdy byla Verča miminko a Filda malej prcek?

Už se těším, až vás všechny uvidím, počítám, že 27. bude jeden velký e-mimi sraz :-).

Mějte se špionící Jana od Filutů

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 08.05.06 08:38

Uf, to se mi ulevilo, že v tom nejsme sami… musíme to zvládnout a ono to zas bude lepší! Taky se těšim na ten veeelkej srazík!!! Marta a kluci

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 08.05.06 10:06

Ahoj,
to u nás se rvou o hračky jako koně.A myslím,že jsou dny ,kdy jsem opravdu na mašli.Ale pozor,začli se škorpit mnohem déle než v batolecím věku.Nikovi byli tak čtyři a Páťovi tím pádem skoro tři.Možná jsou hodně málo od sebe a ještě dva kluci,to je taky znát.

Marto,to taťka od Blanky byl na mateřské a nemohli si to vynachválit.Já vůbec nejsem proti.Ale podle mě by vůbec nejlepší bylo,se po půlroce střídat,i když je to nereálné.Pokud by ovšem ten tatínek dělal vše co maminka.Ne ,že ta by přišla z práce a začala jí druhá směna.A tatínkovi by padla.

No nic,jdu zase čučet na byty,třeba něco objevim.Ahoj Nika

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 08.05.06 12:29

Ahojky,

nestíhám, máme se dobře, včera byl nádherný výlet (až na počasí), snad víc napíšu odpoledne. Ale fotky už jsou v galerce.

Jana, Kajka a Neználci (už každý den kopající)

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 08.05.06 13:23

Ahojda:)
Takze zatimco ja si tady naivne myslim, ze budejen lepe, podle toho co tu ctu, se mam asi na co tesit, hi, hi.....:D.. Tak aspon vim, na co se dopredu pripravit:D
my dneska podnikli malou vychazku tady po okoli, Domik si hral na vzornaska, vozil Eli v kocarku,kazdych 20 mestru zastavil a laskyplne ji hladil…ukazkova prochazka skoncila v momente, co jsme potkali na ceste u nejake vodni nadrze tak 7mi letyho kluka..sedel na zemia rejpal se v hline a mel kolem sebe rozhazenych spoustu auticek, traktoru a bagru…to bylo neco pro Domcu..tak nejdriv opatrne chlapecka obchazel a ptal se me, jestli mu taky koupim takovej traktor a bagr atd…Kdyz chlapecek neremcal, tak si k nemu prised a chtal si s nim hrat…chlapecek jen divne civel, tak jsem ho radsi volala, ze uz jdeme..at jde s nama..Na me osme volani Domik nereagoval a s tim, ze tam zustane si sednul na zem k trakturku…V to­meli zacala vykrikovat na zastavenym koare, ze chce DOLU,DOLU..Tak jsem nekompromisne drapla Domcu za ruku, s tim, ze poslouchat se bude a tahla ho ke kocaru s Eli…ten se zmital jak ryba..nesnasi tyhle donucovaci prostredky a ja zas nesnasim jeho palicatost:D:D­..V tom jeho revu jsem mela chut plesknout mu jednu pres zadek, ale tchyne mi radila, ze je lepsi ho mirne stipnout:D:D ..neni to tak videt..a pro dite je to neco noveho:D:D…Tak jsem stipla…On zacal jecet jeste vic..samozrejme mu rikam..Videl jsi tu vcelku? ona te stipla, protoze se ji nelibi jak tady jecis…hned ztichnul a hral zase toho nejhodnejsiho chlapecka....­..Rikam si dobry..vcelku skusim casteji…no jo, ale jen co jme dorazili domu, tak domca uz ve dverich hlasi…Tatinkuuu, ja venku plakal a maminka me stipla:D:D

Nikyna: no co ja vim od znamych..tak vestsinou dva kluci se prave hodne perou..nedavno byl myslim v mamince dobrej clanek od psychologa…psal,ze kdyz v rodine pribude novy chlapecek..a jeden uz doma je..tak se z nich stavaj rivalove…vecne souperi..ze je to normalni…dve holcicky jsou pry fajn, ale taky se casto hasteri.uplne nejlepsi, je mit kluka a mladsi holku..Uz kdyz se holcicka narodi..tak chlapecka to z miry nevyvede,,je to proste holcicka..a zadnej souper..a pry kdyz maji nizky veky rozdil, tak mezi detmi casto nastava velke citove pouto…myslim, ze u nas se to povedlo..ZATIM:D:D­..ikdyz se taky obcas stuchancujou,ale je videt, ze se maj fakt radi…

no nic..jdu vytirat:D:D Mejte se krasne..paa
Boot

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.05.06 16:07

Ahojky Boot,

mám chvilku, děti spí před barákem v autě…počítám, že tatínek to zalomil taky, tak píšu.

To je moc hezký, jak Domísek ohřál Eli to jídlo…to je neskutečný…nedávno jsi rodila, že to byl fofr a najednou už se nají samostatně. Musel to být super zážitek, že jsou takový samostatný. To u nás zatím nehro, ale Adámek čím dál tím víc projevuje svoji bratrskou lásku Berunce. Dnes ji pusinkoval, když byla v kočárku…no srdíčko mi plesalo.

Super nápad s tím štípnutím a včelkou. Adámek si dobře pamatuje, jak ho vloni štípla včela - teda spíš vosa do palečku na noze, tak to zkusím testnout.

My byli dnes na Kampě. Měla jsem povoleno spát, tak Tom musel vylézt z postele v 5:30, ta malá bestie mu nedopřála spánku. Prý si dala mléko a dudlík a ještě mu v obýváku usnula. Ale tak se roztahovala na sedačce, že se tam Tom nevešel. Zato když já jsem vstala, tak on hupky dupky do postele, aby ještě něco naspal :-))))

Chtěli jsme jít původně na Petřín, ale pak jsme zaparkovali na Kampě, šli jsme koupit rohlíky a krmili jsme kačeny a rybky…Adámek byl nadšený, Em po vyspání taky. Škoda jen, že ona se zamaže hned, jak někam vyrazíme. Nicméně oběd ještě přežila v čistotě, ale pak už to byla hrůza. Takovej Adámek nebýval. Její golfky, co zdědila po Adámkovi…to je síla. Adámek je za celou dobu užívání tak nezašpinil, co ona stihla za tu chvíli, co v nich jezdí. Je to taková malá šmudlinka…doslova a do písmene. Obídek jsme si dali na Střeleckým ostrově, ale mnou vybrané rizoto bylo dost ostré, tak si děti daly jen sušenky a banán…ale vůůůůůůůůůbec jim to nevadilo. Pak jsme se šli plácnout na deku a relaxovali. Jenže se zatáhlo a mastili jsme do auta, abychom nezmokli…stejně nelilo, ale děti se aspoň trošku prospí.

Já mám vyluxováno, umyté nádobí, tak jdu relaxovat k TV.

papa a pusu dětičkám.

VABE

PS: Už jsem si říkala, že by jsi se mohla ozvat ;-)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.05.06 16:08

Copak copak??? Zase, že by hrozila ta Praha??? Nějaká změna??? Moc rády bychom Tě tu potkávali častějiiiiiii­iiiiii!!!

papa VABE

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 08.05.06 18:21

:D:D:D Ahojky Euko:D
Musim se smat, protoze eli z mych znamych nerekne jinak, nez mala cikanka:D..ona je porad jak cune..pusu zmazanou, cokoladu ve vlasech..a jeji ruzove obleceni je ruzove tak 5 minut..vic ani tuk:D Takze v tomhle jsou nase holky uplne stejny:D…No nic..musim mazat..napoustim capartum vanu..tam je tam jdu supnout..mej se krasne a pusinku detickam..paa Boot

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.06 18:28

ahoj Veru :)

ja jsem se vratila az vcera vecer, babicka si uzivala delfinka

jinak zuby docela v pohode, nechala jsem si pichnout injekci do zily ( stoji asi 400 ), pan dr mi z protekce ( ucil me na zdravce ) pichnul o ml vic, takze ja jsem to cele prospala :). Zbytek dne jsme prochrnela, nasi se starali o delfinka. Druhy den uz dobry, sice mam na kazde strane mam dva stehy, ale myslela jsem , ze to bude horsi :)

a mam novinku, delfinek konecne cura na travicku a v jarnatkach mame fotku jarniho sestrihu

pusu prckum:))

market a delfinek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.05.06 18:42

Jova, tak to závidím. Super, žes to prospala. Myslím, žes udělala jen dobře, že sis to nechala píchnout.

Jojo, já už to četla…šikula šikovná, jen jsem zapomněla pogratulovat.

Em je vyřízená, jdu ji koupnout.

papa VABE

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 08.05.06 19:51

Ahoj všem,
koukám,že se náš deníček skoro prolíná s ostatními.To je dobře.Bohužel já obdivuji všechny ,co stíhají i ostatní deníčky, mě to nehrozí.

Veru,předpoklá­dám,že ten kratičký komentářík patřil asi mě.Jak jsem psala.jen se informuji a nakukuji.Ale zrovna jsem koukala i na HK a ty ceny jsou podobné.Myslím,že nemá cenu kupovat starý byt,není tak strašný rozdíl v ceně.Nepočítám ty byty za 7 mega a podobně.Ale člověk si půl melouna přidá a má nový a ne starý v paneláku,kde se stejně platí do fondu oprav další pálky aby jakš takš držel pohromadě.Ale nebudu tady radši nic rozebírat nebo mě brzy pošlete do Bohnic.
Tak zá:,–(ní rozhodnutí měníme mávnutím proutku a tak čekám,až V. přijede a domluvíme se co dál.V pátek bude u nás asi velká debata.

Jinak jak jsem psala včera,tak Patrik opravdu spal až do rána cca od půl šesté do půl deváté,takže výlet ho opravdu hodně zmohl a bylo to docela příjemné mít jen jedno dítko.To se ale stalo snad poprvé v životě a dneska o to víc zlobili,že i mamka byla naštvaná,jak se to chovají,docela jsem odjížděla do práce se staženým zadkem.A to mám zítra zase noc a ve čtvrtek opět-to už naše asi povezou.Teda spíš mamku,protože táta ji vůbec nepomůže a čučí jen na bednu jak v hypnoze.Je fakt,že jim chybí mužská ruka a bude zase trvat,než se uklidní.Někdy nevím jak na ně,mají ze mě akorát psinu a Nik si klidně zacpe uši,když mu něco vytýkám,což mě vytočí až adrenalin stříká a už ji má.Mě to zase pak mrzí,že ho mlátím,ale někdy to fakt nejde.Jindy se zase chová jako už rozumný chlapeček a pomáhá my a lezou z něho úvahy,že zírám,jak to malé dítě uvažuje a přemýšlí.

Dnes na mě padla krize únavy a tak jsme nic moc nedělali.Ale tady opravdu není tolik možností,i kdyby člověk chtěl.Jdu něco dělat a zase nakouknu.

Jani,ty fotky jsou nádherný,sálá z nich rodinná pohodička,jste báječná rodinka.Ahoj NIKA

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.05.06 20:01

ja si to taky myslim, takhle jsem se prospala a o nicem nevim:))

market

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.05.06 20:50

Ano ano, to patřilo Tobě ;-)

No teda, to je změna…když už bude vážná debata. Ale jak říkám, rády Tě tu uvítáme napořád, to je jasňačka. Držím pěsti, ať se rozhodnete správně. V každým případě, jak říkal jeden dávný známý, každá věc má svého kupce ;-)

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.05.06 21:09

Jupíííjoujou, jupí jupí jou!!!!!

našla jsem dovolenou, máme ji zarezervovanou a 3.6. letíííííme k moooooooooooři. Hotel vypadá naprosto úúúžasněěě. Je tam i aquapark, takže se Adámek a Em dostatečně vyřádí. už se moc těším. Tentokrát jedeme do Turecka, Šulánek doporučoval, že tam byl brácha vždy spokojený, tak uvidíme.

Už jsem ho na netu ukazovala Adámkovi a schválil to, že teda jo :-)))) že je dobrý :-)

Zatím papa, jdu mu vyčistit zuby.

VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.05.06 21:16

Posli odkaz, taky nekam chci a nemam silu moc hledat:-))) Potrebuji neco na konec cervna az zacatek cervence … a kdyz to nezvladnu, budu muset nekam az na konci leta a nerada bych riskovala, ze nakonec budeme sedet doma:-)))

Pa

Sulda a Nika uz davno spinkalek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.05.06 21:59

Cauky kocky a kotatka,

na reakce nemam moc sily, jen chci pozdravit po dlouhem, krasnem a narocnem dni stravenem venku. Nika vstavala, jak je jejim dobrym zvykem o volnem dni, pred 6h a mne malem kleplo. Nastesti si sluzbu vzala segra a ja si jeste zdrimla, ale tvrdy spanek to teda nebyl. Dopo jsme jely za Katkou a Tomaskem (maji se dobre a zdravi), deti tam litaly na zahrade cele dve hodinky jako splaseni, bylo taaaak prijemne a my s Katkou skvele pokecaly. PAk jsme jely vyzvednout na metro Elinku a kamosku a jely do Toulcova dvora a tam si to uzivaly cele odpoledne. Jeste se za nami zastavila sousedka a Anickou, takze pohodicka nejvetsi. Holky zase litaly jako splasene, skokojenost nejvetsi. Na zaver jsme jely jeste na kaficko pro maminky a zmrzlinku pro holky… ovsem kopretinky nase si parkrat lizly a se slovy ‚uz nechci‘ bezely radit na hristako a tak jsme si i smlsly:-))) PRoste bezva den, takovych jen vice!!!
Mam spoustu fotek, ale zadnou silu je zmensit a loadnout, tak vydrzte a dockate se … jednou:-)))

Tak papa a dobrou noc … a na Niku a spol v PH se moooooooc tesime, jupiiii:-))))

Sulda a Nika spinkalek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.05.06 22:22

Poslala jsem Ti SZ. papa VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 09.05.06 08:32

Ahojky,
nestíhám,jsme hodně venku a navíc je Martin po večerech doma,tak nesedím u netu.
Klárka má zánět spojivek,tak jsem na dva dny odpískala školku,naštěstí bude hezky a tak budem venku,sluneční brýle nosí bez problémů,tak aspoň že tak.
Andrejce v sobotu prorazil zoubek,neobešlo se to bez řevu:o (.Teď čekáme,kdy se ukáže další,už je vidět.

Deníček jsem četla letem světem,doufám,že se tu ukážu večer a všechno pořádně pročtu.

Mějte se fajn.
Hanka a holky(Klárka ještě chrní)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.05.06 11:06

Cauky kocky,

je mi desne zle … teda boli mne silene hlava a ta alergicka ryma utoci vice a vice a navic mam totalne ztuhlou siji … jak mam takto pracovat??? Ach joooo!!!

Nika dneska cele rano proprudila, nejdrive se probudila v 5.30, vypila si aktimel a pritulila se ke mne e opet usnula, ovsem v 7.15 uz definitivne vstala se mnou a prudila a prudila prudila … vlastne cele rano projecela jako hysterka. Kdyz jsem ji zacala vyhrozovat, ze zavolam do skolky a dneska tam nepujde, tak se mnou souhlasila, ze by to tam stejne nemelo cenu! Potvruka mala! Ja se vsak nedala a samo ze sla … jsem ji musela vysvetlit, ze s takovou protivkou by babicka s bolavymi nohami rozhodne nevydrzela. Pak se rozcilila kvuli ksiltovce … nutne si potrebovala vzit kytickovou do ruzova, ovsem k oranzovomodremu oblecku by to fakt neslo … tak byl dalsi konflik a takoveho vzteka co hodila, jsem dlouho nevidela. Snad az ve skolce se zklidnila … vlastne ani v aute nepipla a koukala na mne provinile, ach jo! No treba ji bylo stejne blbe jako mne a jen to nechapala, co ja vim!
Uzivejte si krasnych dnu, kdo vi, jak dlouho to vydrzi, co?

Papa

Sulanek bolehlavik

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.05.06 11:07

A stou chrnici Klarkou snad ani neprovokuj!!!:-)))0
 Sulda

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 09.05.06 12:33

To jsou věci, tak ať Tě to rychle přejde. Ach, jo, ty alergie jsou svinstvo, že?

Já se upřímně děsím návratu domů a našeho ekzému (já i Kajka), o Vánocích se nám hodně zhoršil a tady je to v pohodě. Nevím, jestli je tu lepší voda nebo co.....

Jdeme chvíli ven.

Jana

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 09.05.06 13:48

Ahoj Suldo, to je pech,že ti není dobře.Hlava mrcha dokáže potrápit.Já mám pravidelně bolehlav při začátku a na konci měs. asi zřejmě jak klesají a stoupají hladiny hormonů v krvi.Alergická naštěstí nejsem,ale moje mamka trpí na migrény,tak jsem zvědavá,kdy to potká mě,zdědila jsem po ní možné i nemožné.Tak ať tě to brzy přejde.

Verčo,tak dovolenou v Turecku,to bych brala taky všemi deseti.Náš primář,který procestoval doslova celý svět mě právě Turecko doporučoval,jako ideální stát na dovolenou s malými dětmi.Prý tam mají u každého hotelu hřiště se spoustou atrakcí pro děti a bazénky na žbráchání …no prostě pro děti vše přispůsobeno.Ale vy už jste tam možná byli,ne?Jste takoví cestovatelé.

Já se právě vyspala po noční a jdu se naložit do vany.Už se těším,protože jak jsem měla kliky 4 dny bez pauzy na krku jen já,tak jsem byla docela hotová.A pak si udělám masku atd…Tak jdu na to .Ahoj vše Nika

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 09.05.06 13:55

Šuldo,ty máš teda dnes dnes,chuděrko:o (.
Je ti blbě a ještě prudí Nika.Přeju ti,ať se do odpoledne vše zlepší!!!!
Klárka chrápala do 10 h!!!!!!To už se nestalo hoooooodně dlouho.Včera uťapala skoro 6 km,tak byla asi pěkně hotová.Taky usnula v autě a vůbec se nechtěla probrat.
Něco jsem se chtěla zeptat,ale zapomněla jsem to.No jo,mozek už 4.rok na MD,klasika:o )))))).

Jo a ještě něco.Holky Pražandy,nakla­datelství MF vydalo knížku „Praha s dětmi na krku aneb výlety pro malé nožky“.Popis vypadal zajímavě,zkuste juknout.

Pa večer
Hanka a holky

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 09.05.06 14:05

A´t tě to brzy přejde, taky mě trochu bolí hlava - ale mám to asi z toho, že Honza dnes zapíná a málokdy vypíná svoji houkačku = ječí tu jak siréna a divim se, že Adam usnul… Alergie je teda mrcha! Pryč s ní!!!

MHA

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.05.06 14:58

Nika pry prisla ze skolky jako to nejhodnejsi slunicko pod sluncem a donesla babi kyticky a oznamila, ze uz je fakt hodna! No, to je dobre, jinak by mne uz kleplo…

Ja si vzala nejaky paralen extra proti bolesti z pracovni lekarny a je mi mirne lepe, asi pujdu pro druhou a bude snad jeste lepe:-)

Diky holky za podporu a Marti, tu houkacku muzes vypnout:-)))

Hani, to ti teda zavidim! Nika vcera poskakovala behala venku od rana az do vecera a takovy spaci rekord teda nikde!!!:-(

Pa

hladovy pracant Sulda

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 09.05.06 15:37

a nevite někdo KDE o ma vypianč???
M

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.05.06 15:47

Kdyz nemuzes najit vypianc, zkus to schovat do skrine nebo vyndat baterky … hlavne nenapadne:-)))

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 09.05.06 16:54

Ahojky holčiny!

Říkám si asi už definitivně o výmaz z deníčku. Jak to jen děláte, že to takhle všechno stíháte. Občas čtu, ale příspěvky…no slabota.
Ono je to asi taky tím, že se u nás nic moc v poslední době neděje. Tedy až na to, že muž se odebral z rodičovské dovolené do pracovního procesu…a hned si včera postěžoval, že o něm nenatočili ten dokument )))))))))) Už tedy není táta jako máma.....
Pro nás všechny je to samozřejmě o něco náročnější, protože byl mamka skoro na 100% (odmítal žehlit!!!!!!!!!­!!!!!) No a teď to nějak musíme zvládnout po práci. Anežka je školkačka na plný úvazek. Já ji ráno vodím do školky a taťka odpo domů. Už opravdu potřeboval vypadnout mezi lidi. Byl s Anežkou doma 2 roky a 4 měsíce!!!!! Je pravda, že loňský rok měl o zábavu postaráno s rekonstrukcí domečku.
Už se ani nebráním druhému špuntíčkovi, ale neděste se, vidím to tak za 2-3 roky ......
Teď si tu pohodičku fakt užíváme. Zrovna včera jsme byli už na opravdovém cyklistickém výletě. Anežka bez koleček už jezdí naprosto bravurně a včera ujela skoro 8 km! A překvapilo mě, že jsme ji nemuseli ani moc motivovat. Stačila pochvala ))))) A Tatranka v hospodě ))))
Jen teď máme trochu problém s letními prázdninami. Ta naše vesnická školka má celé 2 měsíce zavřeno a tak budeme muset něco vymyslet. K našim bych ji sice mohla vozit, ale záleží jak na tom zrovna bude taťka zdravotně. JE to pořád na střídačku a někdy je celkem dobrej. Tak už tam Anežka jeden den byla a zvládli to. Když mu ale není dobře, nechci je ještě víc zatěžovat. No a druhá babi a děda jsou daleko (((
Tak už asi budeme muset zkusit poslat Any „na prázdniny" do Říčan. No, jsem na to zvědavá. Chi, ostatní děti jezdí na prázdniny na vesnici k babičce a Anežka bude jezdit do Prahy .....

Tak se zatím mějte moc a moc hezky a hlavně dvojtěhulko Jani OPATRUJ SE!!!!!!

Pa Blanka+Anežka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.05.06 17:11

Cauky Blani,

klidek, jen tak si te nevymazeme:-))) Info o Anezce by nam moc chybelo!!!

Kdyz jsem koukala na ten dokument, vzpomnela jsem si zrovna na vas a taky na Evu a babu a tatinka, ktery byl taky na MD. Ten dokument je skvely a uz se tesim na dalsi dil. Normalne ti reknu, ze jsem to tem tatikum zavidela, jak vypadali spokojene, fakt! Nikdy nerikej nikdy, ale ja bych to snad ani menit nechtela, i kdyz chapu ty duvody v nekterych rodinach … jako treba u vas.

Jo, ty prazdniny to jsou vec, co? LEtos to jeste neresim, ale co bude v dalsich letech? Jsou tady sice nahradni skolky, ale vozit ji kazdy tyden jinam? Ach jo!

Mejte se nadherne a verim, ze jsi to s tim definitivnim vymazem nemyslela vazne…

Papa

Sulanek a Nika

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 09.05.06 18:27

Ahoj přesně stejný problém kam dát děti na prázdniny řeším každoročně.My tedy máme školku zavřenou jen 6 týdnů,ale i to je vopruz.
Já mám 3 týdny dovolené a další tři týdny musíme vymyslet.
Každý od fochu my radil,ať prý ty náhradní školky nevyužívám,protože je to pro děti deprimující,když mění prostředí,kamarády a učitelky.To je sice hezké,ale někdy to opravdu jinak nejde.Zase je fakt,že bych radši kluky dala do náhradní školky než ke tchýni ale už jsme to domluvili u ní.Tak jsem zvědavá,jak to budou snášet.Vidí ji tak 4krát do roka a to ještě z rychlíku,tak z toho mám trochu strach.

Zase makám,já pracant,tak na mě vzpomínejte u tv a kávičky.Mějte se fajn ahoj Nika

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 09.05.06 18:30

Ahojky kočky,

teď abych nezapomněla:

HANI, teeeda, to závidím. Spát mě Adámek do 10, tak nechápu a stále ho chodím kontrolovat. To nikdy neudělal.

ŠULDO, doufám, že už Ti je OK, bolehlav je svinstvo. Mě to chytne párkrát za rok, že z toho až zvracím…ťuk, ťuk, už je to dlouho.

BLANI, žádnej výmaz…i blbosti píšeme, neboj. Klidně je piš taky :-) Any je bezvadná, že jezdí sama na kole, Adámek říká,, že je malý a že by spadnul…no tak to je u nás na dlouho.

NIKO, v Turecku jsme ještě nebyli, ale podle fotek to bude úžasnýýýýýýýýýýýý.

My to máme tento týden hektické. Dnes plavčo, zítra zubař já a Em první kontrolní prohlídka, čt máme cvíčo a v pátek musíme něco pokoupit.

Em dnes spala jen 1×, a to od 9:30 do 10:30 před plaváním a teprve až teď je vyřízená. Počítám, že každou chvilku to zalomí. Nepodařilo se mi ji uspat v kočárku, tak se děj vůle boží.

Adámka přijali do té blbé školky, ale další maminka mi říkala na ni negativa…musím se pochlapit a zajít za tou ředitelkou té dobré školky a říct, že radši počkáme…ta maminka se přistěhovala a zkusila tam zavolat a měli volno…no prostě náhoda jak prasčo :-) Prostě chci, aby měl i školku dobrou a ne nějakou, kde děti hodinu koukají na TV, na zahradě si nemohou sednout na lavičku, protože ta je pro učitelky…no blbákov. Pak jsme ještě natrefili na další školku, tak to zkusím i tam…prostě budu zkoušet co to dá.

Nám dnes hlídá babi, protože jede s námi k zubaři, tak s Tomem večer padáme pryč…ale pravdu dím…moc se mi ani nechce. Mám toho za celý den plný zuby, že bych nejradši sedla k Ordinaci a čučela a pak šla spát. Ráno Em šupnu babi a mohu si přispat.

Ema ještě vaří s Tomem…ona je nezmar, ale kouzelnej. Dnes to odpane i brzo. Venku je prostě božsky, že jsme celý den venku. O víkendu jedeme poprvé přes noc na chatu, tak se moc těším.

zatím se mějte a papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 09.05.06 18:32

Ach jo Niko, to jsou starosti. my bychom tohle měli vyřešené…prostě u mojí mámy na chatě…naštěstí to teď neřešíme.....

…dej nám vědět, jak dopadla páteční debata, jsem moc zvědavá.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 09.05.06 18:32

Jo a prosím Tě, dej mi vědět…jak jsme se v pátek bavily o tom případu u vás v nemocnici…jak to dopadlo. Stačí SZ, ať to neřešíme tady.

Díky moc VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 09.05.06 21:28

Hola, hola,…tak jsme nikam nešli…já se prostě nedonutila. Em to zalomila už před Večerníčkem. Adámek pak děsně prudil, ale v půl 9 vytuhnul taky…tak já jdu taky.

Mějte se a papa VABE

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 09.05.06 21:35

Ahoj Veru,

jak dopadla naše páteční debata dám samozdřejmě vědět,ale myslím,že to nebude stejně definitivní,je třeba toho moc promyslet a posléze udělat.Nejvíc mě děsí to,že to celkem spěchá kvůli Nikovi,protože chci vše mít definitivně vyřešené než půjde do školy k zápisu a to je po novém roce.Když si představím,co všechno je potřeba......To už v té době musíme mít pokud se rozhodneme pro Prahu prodaný pozemek,vybraný a zaplacený byt,já najitou práci ,vybranou školku a školu pro děti.......Běhá mi z toho mráz po zádech.A ještě když čtu ty tvoje zkušenosti se školkama,tak se děsím o to víc.Dá se to vůbec všechno stihnout?????

A představa,že to bude opět téměř vše na mě,jelikož V. bude makat v Praze a domů jezdit jen na víkendy…Nevím,ne­vím,jestli si na to troufám.Radši o tom nebudu tak hluboce přemýšlet,v pos­ledních dnech nemyslím na nic jiného a je to náročné.

Hani,moje dítě ani jedno snad nespalo do 10 hodin.Upřímně závidím.

Blani,jsem taky moc ráda,že jsi se ozvala.Doufám,že to bude častěji,i když já mám co povídat,co to jsou výpadky na éčku znám až moc dobře.Tak se zase brzy ozvi,jo?Mějte se moc hezky a ať je taťka fit.

Užívejte pro mě nejkrásnějšího měsíce v roce zatím ahoj Nika

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 09.05.06 21:54

Ahojda!

Tak už mám pročtený deníček a jakžtakž i komentáře,hu­rááááá.

Veru,Berunka je velká šikulka,pěkně už povídá,chodí a jak si hraje na písku!!!!Nechá­pu,vždyť má teprve 14 měsícůůůůů­ů.Klárka ještě vloni na jaře obcházela okolí,ale na písku si prostě nehrála,snad jen 1/4 hoďky a ještě za asistence maminky,no děs.
Adámek je velkej brách a líbí se mi,jak si svou malou sestřičku chrání,tomu říkám sourozenecká láska.
Jen si hezky MD užívej,chápu,že se do práce neženeš,i když toho má člověk někdy plný kecky,takhle malé jsou děti jen jednou a péče maminky je prostě to nej.
Do školky určitě zavolej,zkoušej to.Jak tu „vaši“ školku popisuješ,nic moc:o (.

Šuldo,snad bude zítra lepší den,musíš být grogy.A Nice bych asi domluvila,to se přece nedělá,u tatínka tak vychrapovat a pak s maminkou vstávat ještě v noci.
Pro Niku:Ty,ty,ty,­Niko,buď hodná holčička a nech maminku vyspat,moc to potřebuje.
A že Klárka vyspávala?Vždyť taky nespí odpoledne,někdy to musí dohnat,no ne?

Blani,jakýpak výmaz?????Občas se ozvi,každou to zajímá,jak se máte.Ágnes je super kolojezdkyně,ujet 8 km na kole bez koleček!!!!!!Je moooooooc šikovná.
Dokumet „Máma jako táta“ nebo jak se to jmenuje jsem ještě neviděla,taky bych mohla mrknout po netu.Prý je to moc zajímavé.Blani,jak vlastně přijali u tebe v práci,že bude na MD taťka?Prý je to kámen úrazu,ženy kolegyně to moc nechápou.Martin mi říkal,že kdybysme měli někdy jednou(haha,ani náhodou) benjamínka a já vydělávala dost peněz(haha,to nehro),tak klidně bude doma taky.

Niko,nějak mi uniklo,že sháníte bydlení v Praze.Já myslela,že budete stavět někde v HK nebo poblíž a vypadá to,že půjdete pryč?????

Jani,užívej si Anglie a hlavně odpočívej,za chvíli budeš mít honičku s balením,pak dovča,cesta domů,bude to náročné.
Neználci jsou úžasní.Dnes jsem viděla jednovaječné kluky,už jsem tu o nich psala.Mají 3 měsíce a jsou krásní.Jen maminku trápí,nechtějí být v kočárku,jinak jsou hodní a prospí celou noc!Prý přes den sosají 10 minut,večer teda hodinu a půl,ale pak chrněj až do rána,super.

Marti,tlačítko vyp./zap. bych občas ocenila na každém exempláři,který nám byl dodán ve svitavské porodnici.Když řvou obě holky,buď začnu ječet nebo se zavřu do ložnice,jinak bych se zbláznila.

Iren,zánět zubu,chuděrko,moc dobře vím,jaký je to hnus:o (.Snad už tě zub nebolí.

Diny,týýýýýjo,vy jdete fakt do finále!!!!!Já se tááááááááák těším,cože se vám narodí.Zrovna včera nad námi letěl čáp:o ).Že by se narodil nějaký chlapeček?????
Ale hlavně přesvědč Diňátko,ať se na svět dere trochu rychleji,než jeho(její) starší bráška,ten tě pozlobil.

Včera jsme s naší partou a dětmi vyrazili na výlet.Jeli jsme k rybníkům kousek za město,kde se narodily obě naše holky.Klárka bez řečí ušla skoro 6 km,cestou sbírala kameny,klacky,byla jak čunče.Šly s námi další 3 děti,tak to bylo fajn,dětičky se vyřádily,my pročistily hlavy,pokecaly,bylo to fajn.Nakonec jsme byli v hospůdce na oběd,doma jsme byli až v 5 h odpoledne,prostě celodenní výlet.Příští týden v sobotu jedem zas,ale tentokrát vlakem do Olomouce do ZOO,už se moc těšíme.Bude to fajn,děti vlaky milují,cesta bude trvat cca hodinu,pak tramvají na Svatý kopeček,takže další atrakce.No jo,naše téměř vesnické děti mají tohle jako zábavu:o )))).

Jdu něco poklidit a hurá do postele.Dobra nočka
Hanka a spící holky

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 09.05.06 21:57

Jani - fotky z výletu jsou nádherný!!! Jste to ale pohodová rodinka… navíc je vás vlastně mnohem víc, než je vidět na obrázku! Myslím, že vám na exemík pomáhá ten mořskej vzduch - i ve vnitrozemí tam prostě vane… u nás je mnohem sušší vzduch a vidim jak Honzíkovi ten jeho exemík rychle vysychá.

Veroniko - to je teda dobrý, že nikam nerazíte… Ale já to chápu, taky se musím nutit a většinou to není když se nám chce ale jak to vyjde s hlídáním. No nic užijete si to příště! S tou školkou to je fakt blbý - ještě další negativní informace… vezmi tu pěknou školku útokem! a tu další taky. Máš úplnou pravdu, že není potřeba ho dávat někam, kde se tit to prostě nezdá nejlepší. Navíc tě netlačí návrat do práce a nemusíte s tím spěchat. Až to přijde, tak to přijde.

Niko - taky se těším na páteční - teda po-páteční info! S těma prázdninama je to vážně šílený - u nás jsem dnes podepsala, že beru na vědomí, že přes prázdniny školka nebude. tak jsem si na to ale zvykla, že nevím, jak to přežijem! Mužíček pravil - už chápu, proč děti jezdí na prázdniny k babičce… Tvoji kluci jsou nezmaři, babičku určitě přežijou!

Šuldo - doufám, že máš den bolehlav už za sebou! Jen jsem ti chtěla sdělit, že dnes nám volala instruktorka na plavání - přesunula Honzíka do jinýho kurzu, kterej taky vede ona sama (to je dobře, protože Honza na ní strašně visí a když přišla jiná jako náhrada, tak na ni koukal jak na zjevení a ani náhodou nechtěl dělat, co měl). Takže příští týden to můžem zkusit, jak se nám to bude líbit - jsou tam v podstatě stejně starý děti - nejmladší jsou leden 03 ale hlavně jsou pokročilejší. tak jsem zvědavá…

Hani - to je vskutku provokace těch 10h.

Zítra razím do Vysokého nad Jiz., vezu mojí mámu na operaci druhý ruky - nějak to vyšlo na mě, že jsem si zařídila hlídání. Hlídání ovšem meti tím vybouchlo, tak jsem zvědavá, jak to kluci zvládnou - nějak budou muset. A já si dám pěkně zabrat… právě jsem řešila trasu a samo se těším - jakákoli změna je fajn.

Strašně se snažím (po vzoru Veroniky a ostatníh taky) být s klukama co nejvíc venku a díky tomu být v pohodě. Kluci venku pěkně řádí - Adam mi utíká a má z toho prču největší a pak když ho odvelim do směru, kam jdeme, dostane záchvat vzteku. Honza se rozhodně takhle nevztekal = neválel se mi po zemi na ulici. Válel se výhradně pod stolem a to jen když se vrátil od babičky a nemoh pochopit, že doma to nebude stejné. Honaz se snaží mi pomáhat chytat Adama nebo ho vodit za ruku ale v polovině případů to spíš celou situaci zhorší. No nic, už pomalu zvládám hovory maminek na hřištích…

No nic jdu spát, ať jsem svěží na tu cestu.

Mějte se! MHA

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.05.06 22:38

Niko,

neboj nic, vse se da zvladnout, casu na to mate opravdu dost! Skolka se da zaridit i v prubehu roku, pracujici maminky maji prednost … to je i duvod, proc dle mne Veronika skolku pro Adamka nedostala v te hezci a napraskane. U nas na sidlisti holky taky umistovaly deti do skolek v prubehu roku, nemohly si sice tolik vybirat, ale nakonec je umistily vsechny … a dneska mi jedna volala, ze byly prijati do te nasi na prestup od zari (Kacenka chodila jinam, ale maminka pujde od zari do prace a maly Kuba bude chodit do jesli vedle te nasi skolky), takze je zrejme, ze vsechno jde. A jestli bude Vasek pracovat v PH a mit sluzby jak jsi rikala, tak muze snad taky neco zaridit, volno urcite taky nejake dostane … si to musite rozdelit a pak uz budete alespon spolu. Uz jste se rozhodli definitivne?

Muj bolehlav pokracuje, ale mirnim ho analgetiky … neni to typicka migrena, spise to pochazi ze zahlenenosti alergicke .. jsem si dokonce koupila i protialergicke homeopatika, jsem fakt zoufalec, ale s timto se mi za dr. moc nechce … jak nemam teplotu, nevim co bych ji jako rekla…

Tak dobra nocka, ja jdu jeste trochu porabotat

Sulda

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16497 příspěvků 10.05.06 08:48

Ahoj vsichni!

Moc a moc zdravime, ale nestiham:-)Filip ma anginu, takze jsme zas na atb:-(((a ke vsemu ma uz od ctvrtka vic nez 39° teplotu, takze nic moc…Ja jdu pristi utery na kardio utz- nejak se memu dr.nelibilo srdicko tulicka, ale snad bude vse OK, stale cekam na vysledky amnio…

Uz mam doma konecne modem, ale PC v opravne, tak snad pristi tyden uz s vama budem kazdy den, zatim papa…

Zuzka+Fijek+Tulicko

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 10.05.06 10:39

Zuzko,

jsem moc ráda, že o Vás slyším. Chudák Filípek, anglína mizérie, taky jsme ji loni měly přesně v tomto období. Venku krásně a my trvdly doma. Ale uvidíš, brzy bude líp. :-)))))))

Amnio určitě vyjde dobře, dej pak vědět, jo? Neználci zdraví Tulíčko!!!

Jana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »