Adámek, Nika a kamarádi - Vánoce se blíží a možná budou bílé

Rodičovství

Už je to tu zas... Čas vánoc se nám nezadržitelně blíží do cílové rovinky. Poslední přípravy vrcholí, nakupují se zbývající dárky, dopéká cukroví. A naši malí broučkové? Dovolím si s nadsázkou říci, že letošní vánoce budou pro ně první, ze kterých už budou mít rozum. Jistě i Vás už nejednou zaskočili s otázkou, kudy ten Ježíšek přijde, ale naštěstí se ještě mnoho nezamýšlí nad naší odpovědí, že oknem. Trošku se děsím okamžiku, až na naše odpovědi začnou reagovat technicky, a to, jak si otevře Ježíšek okno z venku, jak to všechno stihne obletět apod. Ale kdyby tato nejistota byla jediná v životě, tak by byl opravdu na zemi ráj.

Vánoční chvilku bych zakončila úryvkem, který mi poslala kamarádka SMSkou: Nezapomeň, že se Ježíšek narodil ve chlévě. Takže se vykašli na vánoční úklid, ať se u Vás cítí jako doma!

Adámek mě denně překvapuje svou dětskou logikou a vymýšlením, a co Vaše dětičky? Včera večer mi vyprávěl sám pohádku o perníkové chaloupce: Byla jedna perníková chaloupka, a tam byla baba. Každý by jen mlsal čokoládu. Jeníček a Mařenka šli, až potkali krtečka. Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá. Jeníček vylezl na strom, aby posvítil baterkou, uviděl světýlko a krteček dojel vláčkem až k moři. Pak tam byl bubák a dělal bleble… Tady pohádka končila. Musím říct, že jsem z toho byla pěkně zmatená, co všechno byl schopen pomíchat dohromady. Pro ty z Vás, kteří to všechno neidentifikovali, je smíchána perníková chaloupka, písnička Čokoláda od Dády, písnička Máme rádi zvířata od Maxim Turbulenc a Krtek a metro. Adámek totiž moc rád tancuje, každý den vyžaduje pustit CD a pak si tam klidně sám tancuje třeba i půl hodinky - a musím uznat, že mu to jde moc pěkně a kupodivu i do rytmu. Bubáka motá Adámek do všeho, je to jeho oblíbené vymýšlení. Vždycky si vzpomenu na reklamu v TV, jak se chlapeček baví s tatínkem, že sní hrocha … Tak u nás už toto vymýšlivé období začalo a někdy opravdu nejsem schopná zareagovat, protože nevím, zda mám na tu hru přistoupit či mu to vymlouvat a vysvětlovat. Jak to řešíte Vy?

Počasí si s námi pěkně zahrává, v pátek vichřice, v sobotu sněhová kalamita a uvidíme, co bude dnes. My bydlíme pod kopcem, a to, co se každoročně děje na kopci při náledí a sněhu se nedá slovně popsat. Stačí se podívat jen z okna (navíc nemám ani odvahu, bezpečno není ani na vlastní zahradě, náš plot by mohl vyprávět). Doufám, že jste nikdo neboural a ani do Vás nebylo bouráno. Lidé pořád kamsi spěchají, a ta bezohlednost mi hýbe žlučí už dlouho. Ale to sem dneska nepatří, nechci mít svůj první deníček tolik pesimistický. Na druhou stranu, třeba se konečně dočkáme BÍLÝCH VÁNOC!!! A to by bylo super, ne?

Adámek teď spí a až se probudí, oprášíme sáňky a půjdeme se podívat na náměstí na stromeček. Chtěli jsme jet na Staroměstské náměstí, ale počasí to tentokrát změnilo.

Včera jsme se Zdeňkem montovali celé odpoledne předsíňovou stěnu, kterou jsme postavili do chodby místo gauče, který byl původně pro naší Erinku, ale ta už ho téměř nepoužívala. Bylo to sice náročné, ale povedlo se! Adámek pak chodil okolo a povídal, že jsme moc šikovní, že jsme to pěkně koupili a složili, že je to prý jednoduchý jak Lego. Tak jsem jenom koukala, jestli z tý pochvaly manžela rovnou netrefí. A tak je to u nás pořád. Co věta, to perla. Vždycky si říkám, že Vám napíšu něco konkrétního, ale je toho tolik, že jedno pro druhé zapomenu. Navíc OPRAVDU nevím, po kom je to naše dítě tak strašně upovídaný…

Zítra máme od firmy vánoční večírek, tak jsem byla v pátek u kadeřnice, v pondělí jdu ke kosmetičce na večerní líčení, zubař mi vybělil zuby … jak tak koukám, letos jsem to vzala nějak profesionálně. Docela se těším, bude to alespoň změna ve stereotypním životě.

Na závěr přeji Vám všem i celým Vašim rodinám krásné a hlavně klidné vánoce. Ale úplně nejvíc Vám přeji ty nejrozzářenější oči dětí u vánočního stromečku!

PetraK a Adámek (cca za měsíc 3 roky)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 18.12.05 17:07

1,… ted jdu číst vabe

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 18.12.05 17:48

Ahojky kočky a dětičky,

PETRO, moc hezký deníček, vidíš, žes to zvládla v poho. Adámek je šikula a pořád něčím překvapuje. Letošní Vánoce budou bezva, taky se moc těším.

Psala jsem do minulého deníčku, že to u nás vypadá na chřipku. Ale teplota pořád neklesá. Teď Beru už počtvrté spí!!! Až se vzbudí, tak ji zase změřím, a pokud to bude nad 38,5, tak jí udělám zábal, aby to trošku kleslo. Pořád má kolem 38,7.
Ale Diazepam se dává až nad 39, že jo? Je to poprvé, co je Beru takhle nemocná. To jsem zvědavá na noc. Ach jo.

Ať jsou ty naše prdelky zdravé, o nic víc nestojím.

papa VABE

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 18.12.05 18:06

Ahojky Veru,

přejeme ať je Beru brzo zdravá a vy si nemusíte dělat starosti.

U nás proběhla 6. dětská nemoc někdy na pěti měsících, v sobotu začaly horečky kolem 38,5, Filípek pořád spinkal, i v noci spal hezky. Jsem matka nezodpovědná, takže jsme na pohotovost nejeli (20km daleko) a čekali jsme na pondělí. Po brufenech mu teplotka vždycky o něco klesla, zbytek jsme sráželi tím, že byl Filda jenom v bodíčku. Přežili jsme víkend a v pondělí ráno jsme byli bez teplot, zato flekatí od hlavy až patičce. Takže jsme udělali s Dr. poradu po telefonu, ten řekl 6. dětská a návštěvu nevyžadoval.

Takže snad to u vás proběhne taky v poho a zítra už bude Beru určitě zdravá!!!

Petruš, moc hezký deníček! Adámek je šikula veliký, Matyáše ještě nenapadlo se ptát kudy Ježíšek přijde :o)). Akorát mi několikrát denně na betlému ukazuje, že Ježíšek je miminko… A bílé Vánoce určitě budou! Vždyť bez toho by to nebylo ani ono. Ale je fakt, že tady v podhůří je to s tím sněhem lepší než u vás v Praze. A na tý vaší zahrádce to musí být docela o strach takhle v zimě, že?

Hani gratulujeme k první lžičce! Ajinka je šikula a snad jí ta bašta nepřestane bavit! Fífa se na jídlo jenom třese. Včera ho Mates nakrmil Pribiňákem :o). Po:,–(ila jsem ho ke stolu na sváču, odskočila jsem si na malou a když jsem se vrátila, tak oba seděli pod stolem a na střídačku baštili pribiňáka. Horší bylo když ho dojeli, Filda by si dal ještě a řval jako tygr. Vůbec je to malej vztekloun, to co předvádí, je občas síla.

A holky, obávané se stalo skutečností, Filip objevil, že se dá chodit když před sebou tlačí židli :o((( Jenom dneska ji na sebe 2× převrátil.

Ještě jdu zkouknou fotečky do galerky a večer se ozvu, budu muset opět pracovat…

Katka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.12.05 18:54

Ahoooojky holky a kotatka,

Petro, moc hezky denicek, prijemne naladil vanocni pohodicku a ta SMSka kamaradky nas rozesmala vsechny, fakt dobry!!!:-)))

Letos se na Vanoce tesim uplne desne a slibila jsem si, ze to ani s darky pro Niku nebudu prehanet … ale vcera jsem neodolala a koupila maly kufricek a puzle vecernicka, ktere se da povesit na zed … jsou to 4 skladaci obrazky v jednom a tak je to viceucelove. A kupovala jsem to s ni, zatimco si hrala s vlacky, prodavacky mi to tajne zabalily a daly jeste do 2 neprusvitnych tasek, aby to nemela moznost prozkoumat, fakt dobra akce:-)))

O dnesku napisu pozdeji, jeste jsem chtela poslat pofoukanicko na bolistky pro Berunku, chudacek pekne hori, tak at ji to brzy prejde. A Veru, nemusis hned davat zabal, skus nejdrive vlaznou sprchu a moc neoblikat a neprykrivat … proste at vetra a nehicuje tolik, snad bude rano lepe!

Zatim se mejte bajo, jdu neco delat a snad se jeste ozvu.

Papa

Sulanek a Nika

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 18.12.05 19:21

Ahojky kočky,

tak zábal jsem opravdu nedala, ale jen jsem ji osprchovala vlažnější vodou. Teda tak 37 mohla mít, prostě o něco chladnější, než má ona teplotu. Zároveň jsme dali i Nurofen sirupek a Diazepam a teplotka trošku klesla. Už tak nehoří, ale teplotu má stále. Teď snědla i kaši, odpo si dala i přesnídávku - teda jen trošku, ale to byl výkon!!!, protože ovoce v jakékoliv formě prostě teď ignoruje.

Uvidíme zítra. Ráda bych zašla za naší dr., ale ta je tam od 13 hod, takže jsme se s Tomem dohodli, že Adámka hodím k němu do práce a budu se modlit, aby nevytuhnul v autě. Snad to zvládneme.

Zatím se mějte a paapa VABE

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.12.05 20:06

Ahojky - teda Berunka si užívá, Veroniko, to je síla, myslíme na vás holky! Myslim, že zábal vs sprcha je individuální. Když byl Honza malej, nechal se zabalit (Adam taky) ale teď většinou líp zvládá spíš sprchu. Zábal je myslím účinnější. Jinak doporučuju ty paralen čípky, teplota klesá ihned. Taky hodně tekutin, však víš… Kdyby se ti to nezdálo, zajeď na pohotovost - teda tady teď zrovna chumelí naprosto šíleně, na jízdu autem nic moc. No držíme palce ať se to do rána zlepší!

U nás novýho: Adam má vcelku slušnej průjem, nevim jestli je to pokračování toho blinkání, asi jo… Přesto jsme šli před obědem na shíh nahoru na Ladronku, bylo tam hodně dětí a svítilo krásně sluníčko, taky teda dost foukalo. Vytáhla jsem pro kluky nový rukavice, co měl přinést Ježíšek… krásně jsme si to užili, mě teda pekelně bolí v krku ale bojuju!

Tak a teď jdu číst deníček
zatím pa Marta a kluci

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 18.12.05 20:41

Ahojky kočky a dětičky,

díky moc za podporu. Beru usnula jak miminko :-))) Snědla i kaši a teplotka dost klesla. Už jsem ji teda neměřila, ale rozhodně už tolik nehicovala. Uvidíme, jaká bude noc.
Jojo, kdyby si ten hrníček aspoň vzala…ale kdepak, takže dnes jsem vysloveně za kojnou, a to hodně, aby dost pila.

Já mám dožehleno, nádobí umyto, tak se jdu hodit do klidu a čekat, co se bude dít. Bolí mě hlava. To je zas den.

Jsem z toho - z Beru nějaká vystresovaná. Jakmile se těm broučkům něco děje, tak jsem z toho mimo.

KATKO N, Filda je pěknej šikula. Ten bude chodit v 10 měsících…to je jasný :oooo Beru stále preferuje plazení, už umí být i na všech 4, teď jen zkoumá, jak to udělat, když ručičky jdou dopředu, tak co mají udělat nožičky, aby je následovaly.

MARTI, úplně závidím ten dnešek na Ladronce. Bylo nádherně,…teda když svítilo sluníčko. Pravý zimní den. Super jste si to užili. Snad už bude i Adámek v poho, nebo to aspoň nebude tak dlouho trvat.

Pro dnešek asi končím s přispíváním, pokud se nebude dít něco dramatickýho.

Tak zatím papa VABE a klidnou noc všem

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.12.05 21:31

Veru

posilam berunce pusinku, at ji je zitra lip

jinak cesta dneska docela sla, ale uz jsem byla rada doma :))

paa

market

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 19.12.05 10:58

Ahoj holky,

VERU, teda trošku mě překvapilo, že dáváš Beru Diazepam, není to zbytečně silný? Já vím, že je to dost velký „driák“. Když je něco Adámkovi, tak dávám buď Ibuprofen sirup nebo Panadol sirup. Jestli je to opravdu 6. nemoc, měly by už horečky opadnout. Adámek ji měl v roce, měl přesně 3 dny horečky, ale jinak nic (žádný kašel, rýmu) a pak naskočila vyrážka, v tu chvíli horečka zmizela a bylo hned dobře. Přeji Berunce velmi rychlé uzdravení, naprosto chápu Tvoji náladu, jsem taky úplně vyřízená, když je něco Adámkovi. Zaplať Pánbůh to není často, ale rozkopne mě u něj i třeba obyčejná rýma - jak mu to teče i z očí, nejsem schopná si na ty nemocný děti zvyknout - a to jsou navíc úplné prkotiny. Takže se drž, máš mou podporu. Jo k těm zábalům, už se to tu probralo, já je dělám až nad 39,5. Jinak sprchuji vlažnou vodou. Fuj, fuj, fuj, VŠECHNY NEMOCI PRYČ OD NAŠICH DĚTIČEK. - Prskám na monitor, tak snad se přání vyplní!

Dneska mám to mecheche, tak jsem zvědavá, jaké to bude.

Sulánku, mám taky nový účas, barvičky se střídají nějak do stylu „V“ a říká se tomu Aurora … (Ještě že ne Titanic). Pokusím se taky vyfotit a snad už se mi podaří stáhnout ty zatracený fotky.

Mějte se fajn a jsem ráda, že se Vám deníček líbil.

Ahoj, PetraK a Adámek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 19.12.05 11:04

Ahojky Petro,

Diazepam jsem dala na radu dr. preventivně, protože Beru měla 39,2 a to hrozí fibrilní křeče…tak abychom se jim vyhnuli. Dostala jen čtvrt prášku a jen jednou, když měla tak vysokou teplotku a měla jít spát. Jinak Beru dostávala po 4 hodinách na střídačku paralen.čípek se sirupem Ibubrufen. Já mám dobrou zkušenost se zábalem, když měl kdysi Adámek nad 39 stupňů a moc se mu tím ulevilo. Beru jsem jen ospršila a taky to pomohlo.

Teď vypadá podle teplot lépe. Ráno dostala ještě čípek, protože měla 38,5, ale teď se zdá bez teplotky. Spala cca 30 minut. Jdu teď volat naší dr., jestli se tam máme vypravit.

zatím papa VABE

PS: MARKÉT, jsem ráda, žes to dobře zvládla. To, co hlásili, že se děje na dálnici, musela být hrůza.

pa

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 19.12.05 11:05

Jojo, s tím „naším“ kopcem je to k uzoufání. Vůbec celá dopravní situace v Říčanech není růžová, ale kde v naší republice je, že? Takže to bych nebyla já, kdybych zůstala s rukama v klíně. Zorganizovala jsem asi před 5 lety petici a zbrojím proti úředníkům do teď. Něco se povedlo, něco ne. Teď se zase trošku začínají snažit, protože se blíží volby. A to je něco pro mě - nehodlám se smířit s tím, abych čekala, koho mi pod okny zabijí. Fakt nepřeháním!!! Takových bouraček, zraněných atd. každý u baráku hned tak nemá. A navíc, není to nic příjemnýho, volat sanitku a trnout, zda nebude třeba volat pohřebák. Nehledě na to, že musím vysvětlovat Adámkovi, proč nemůže chodit na zahradě až k plotu. Každý rok se do něj někdo „opře“ - a byly i doby, kdy skončili až u nás na zahradě.

Doufám ve světlé zítřky :-)))
PetraK a Adámek

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 19.12.05 11:19

Super že jsi v pořádku doma. To co se teď na silnicích děje, to je teda síla. U nás ještě v devět ráno nebyla vyhrnutá hlavní silnice! (tah Praha - Špindl). Co štěňátko, už s ním Delfínek řádí nebo to bude až Vánoční dárek?

Katka

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 19.12.05 11:20

To jsem ráda že už je Berunce líp! Na Vánoce musí být přeci všichni zdraví!!! Tak ať už je jenom dobře a Beru chutná.

Katka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.12.05 11:45

stenatko jsem vezla rovnou nasim na Vysocinu :)), z delfinka by se asi zblaznilo a nas kocour by se mnou prestal definitivne mluvit:)

ale je nadherne, mama se do nej zamilovala a uz ma pelisek vedle postele :)

jinak cesta sla, akorat nekteri ridici grrr:(((

market

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 19.12.05 11:58

No jo, ona se už taaaaak těší na Ježíška :-))))))))))))))

Volala jsem dr. a ta říkala, ať nejezdíme a uvidíme, jak se to vyvrbí. Pokud budou teploty pokračovat bez osypání se, tj. 6.nemoc, tak máme přijet. Tak uvidíme. Dnes je to 2. den, tak ještě zítra má podle 6.nemoci nárok na teploty a ve středu by se měla osypat. Tak jsem zvědavá.

Zatím papa VABE

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 19.12.05 12:11

Tak to jsem špatně pochopila, myslela jsem si že je štěňátko pro Delfínka. Copak to bylo za rasu? No jo, je fakt že Pan Kocour by asi nebyl nadšený, že? Já bych tolik chtěla kočičku, jenže Marek je nerad :o((. Prý smrděj a pouštěj chlupy… Ale takovej tlustej, línej, vykastrovanej kocour, jéééé, to by se to mazlilo :o)))) Necháme tatínkovi čas a až se ke mně přidají oba kluci, tak snad ho zlomíme ;o).

Katka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.12.05 12:15

hihi stenatko bylo pro moji maminu, v unoru jim umrel jezevcik ( 14 let ) a porad se nemohli rozhoupat. Ted mamka prisla o praci, tak tam aspon nebude sama. Koupila jsem jim shitzu , jsou to takove chlupate kulicky :), fakt nadherna :))

Pan kocour by omdlel vzteky, staci mu tyran delfinek:)), ale je fakt, ze mu fakt nic neudela a to ho Krystof obcas docela rasi :)). KAzdopadne zviratko muzu jen doporucit :))

market

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 19.12.05 12:16

Veru, myslím že to bude v poho. Jestli nepčíká a nemá ucpaný nosánek, tak to tipuju buď na slabou virozku nebo tu 6. nemoc.

Filda už zase kašle a nudlí :o(((. Asi si vynutím nějaký krevní testy na alergeny, protože tohle už není možný… Je bez teplot, nikde neprochladnul, nikdo ho nemohl nakazit, a stejně se to pořád vrací! Příští týden chceme jet na týden na hory na chalupu, tak ať jsou kluci v pořádku!!! Mmch. dneska jsem ve školce na nástěnce četla upozornění: VE ŠKOLCE JSOU NEŠTOVICE!. Takže jsem Máťu od zítřka odhlásila a budu doufat, že se dneska nenakazí…

Katka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.12.05 12:20

tak super, hlavne, ze nikam nemusite a na Stedry den uz bude Beru urcite zdrava :)

market a balkonovy spinkalek

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 19.12.05 12:35

To je smůla s tou prací :o((( Mamča je ještě mladice, že? Má aspoň nějakou vyhlídku na práci novou? Našemu tátovi zase sebrali invalidní důchod a dali mu částečnej (52let). Teď ho na tři měsíce zaměstnali v býv. práci, jenže firma je asi úplně před krachem, takže má smlouvu jenom do konce roku a pak se uvidí. By mě zajímalo, kde potom sežene ve svým věku s částečnou invaliditou práci. Přeci nemůže žít s tý směšný částky co mu přiznali…

Pusu spinkálovi Delfinkovi. Katka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 19.12.05 13:59

Holky,

teď jsem objevila něco úúúúúúúúúúúža­aaaaaaas nýýýýýýýýýhoo­oooooo!!! MŇAM!!!

Jsou to krémové větrníčky s vanilkovou náplní od Family Frost. Jen se to vyndá z mrazáku a je hotovo!!! No naprostá bomba, pokud to neznáte. Kluci to včera vyndali a zapomněli na to a já to teď objevila. No už jsem jich zblajzla tak 5 a dala bych si ještě. Musím jít kolem lednice hooodněě velikým obloukem. :-))))))))))) Doporučuju. Lepší, než jakýkoliv cukroví. Fakt. MŇAM

KATKO, no snad to Máťa nechytne. Protože si to vůbec nedovedu představit, kdyby to měl mít i Fili. No nazdar. Budu držet pěstičky.

MARKÉT, jak dlouho takhle necháváš spát Delfího na balkóně. Myslím, jak dlouhou dobu je venku. Já nechala Beru tuhle přes hoďku, až měla studený nos. Až jsem si to vyčítala, že jsem ji nešla zkontrolovat.

Zatím papa VABE

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 19.12.05 14:12

Ahojky Veru,

sice nejsem Market :o)), ale já nechávám Fildu klidně 2 hoďky. Ale dávám mu pláštěnku na kočárek. Studenej nosánek neměl zatím nikdy. Však je vždycky nabalenej jako pumpa.

Vanilkový větrníčky… MŇAM! Hned bych si dala. Asi udělám Máťovi :o))) radost a cestou ze školky se stavíme v cukrárně.

Tak pádím, páááá. Katka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.12.05 16:01

Veru

jak pise Katka, nechavam ho tam spat dokud se sam nevzbudi, vetsinou kolem 2 hodin. Je ve fusaku, balkon je z jedne strany, nad nami je dalsi, takze mu tam moc nefoucha. Nos ma taky studeny, ale zbytek je v teplicku :)

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 19.12.05 16:03

mamce je 53, ma castecny duchod ( trpi depresi ) a musim rict, ze na Vysocine prace moc neni. Ted delala na 4 hodiny ve skolce, tak se ji bude styskat. Ale myslim, ze pejsek ji to nahradi :)))

market

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 19.12.05 16:06

Veroniko,

Karolínka spávala i 3 hodiny venku v otevřeném prostoru a byla v pohodě. Občas měla i chladnější ručičky, nos skoro vždy, ale určitě to nikdy nebylo příčinou nachlazení. Občas jsem jí musela strčit domů, už byla tma a venku začínalo pěkně mrznout a ona spala a spala.

Jana

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 19.12.05 16:23

Holky, díky moc.

mě dr. u Adámka říkala, že když má studený nos, tak mu je zima…ale stejně si myslím, že tenkrát trošku nastydla…to je jedno. Budu na ni dávat pozor, když bude spát venku.

Te'd mi psal bývalý manžel, že se mu narodila holčička a pak i volal. Jmenuje se po něm, Martina, tak je náležitě pyšný. Narodila se dříve, termín byl až 10.1., ale kvůli vysokému tlaku to dlnes vyvolali. Ještě ji ani neviděl. Tak máme slíbenou návštěvu, až navštívíme LB, abychom se pokochali malým mimi.

Papa VABE

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 19.12.05 16:27

Veroniko,

tak to moc gratulujeme, určitě má velikou radost. Já jsem zapomněla napsat, že Pavlův kolega z práce je právě v porodnici, ráno manželce praskla voda, tak to snad bude brzy, ať se moc netrápí. Je mu 40 let, tak má na mimčo už nárok, bude jejich první a dlouho očekávané.

Už se těším, až se vrátíme, jak si mimčo pochovám.

Jana

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 19.12.05 21:10

Ahojky,

koukam, ze se tady „rodi“. Verco, gratulace byvalemu manzelovi k holcicce! Musim rict, ze jsem dneska uz nekolikrat myslela na Moncu, jak to s ni vypada. Nevite nekdo???

Jo a ty vetrnicky znam, kupovali jsme si je v lete na chalupe, je to fakt namka a jak je to maly, tak se jich clovek nafutruje ani nevi jak:-)

Nez jsem sla dat spat Ondraska, tak jsme spolu koukali z okna a tam je tak krasne, to mam moc rada takove pocasi, skoda, ze pres den je z toho blato:-(

No a do Stedreho dne nam to utika milovymi kroky, jeste musim zabalit darky, v utery a stredu dokoupit posledni malickosti, v patek upect vanocku a udelat salat, juuuu. Jo a jdu jeste na barvicku a smik smik, at jsem krasavice nejvetsi, kdyz budu slavit v sobotu dvojnasob!

Chci se jeste zeptat prazskych holek. Nemate nekdo k zapujceni krosnicku? Jedeme od 1.1. do 7.1. na hory, tak abych nemusela brat pro Vikiho kocarek. Diky.

Tak zatim krasny vecer

Irena a kluci

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 19.12.05 22:31

Ahoj holky!
Petro, premiérový deníček se povedl. Celká pochvala. Vím, že bydlet na takovým místě musí být o strach, ale mě se chtělo smát, protože jsem si vzpomněla na film Ať žijí duchové!, ti si díky „nepřehledný zatáčce“ postavili vlastní vozidlo. Melír Aurora bych rozhodně ráda viděla. Adámkova pohádka mě fakt rozesmála. Hezky si užíj vánoční mejdan!

Všem oslavencům dodatečně vše nej.

Emě přejme rychlé uzdravení.

Šuldo, tvoje nová barva se mi moc líbí.

KatkoN, neštovice mají inkubační dobu asi 3 týdny (myslím), takže pokud jsou na dětech vidět teď, tak ale mezi nimi kolují už pěknou chvíli. My jsme na tom opačně. Nutně je potřebujeme. Ovšem HOnzík, kterej normálně chytne každou rýmu, kašel, je vůči nim snad imunní. Závidím vám každoroční bílé Vánoce. Praha bývá většinou na blátě, jsem holt moc nízko. Nedávno mluvili v TV o statistice sněhu na Vánoce, za posledních cca 50 let byly bílé jen sedmnáctkrát. Letos se to ale určitě vylepší!

Teď jsem zapomněla, co jsem chtěla psát. No snad si ještě vzpomenu.

My v sobotu malovali ložnici na modro a sthovali tam náš obří stůl, takže to bylo škatule škatule hejbejte se. Neděli jsme strávili na etapy nakupováním dárků. Dneska dopo jsme učinili s Kájou velký vánoční nákup jídla a odpo jsme bobovali a stavěli sněhuláka. No za toho se teda dost stydím. Dneska se mi stala příšerná věc. Podotýkám, že se mi v životě „nepoštěstilo“, aby mi někdo cizí psal (třeba na ICQ). A dneska mi přišla gratulace na Skype od úplně cizího kluka. Dost mě to vyvedlo z míry, ale slušně jsem poděkovala. Volala jsem kamarádce, že je to fakt pech, že když už si se mnou někdo začně psát, tak se jako na potvoru jmenuje skoro na chlup stejně jako můj muž, takže mám extra výčitky. Psali jsem si celej den, druhý šok byl, že se ukázalo že ví, kdo je můj manžel. Teda jen o něm věděl, že je to můj muž jsem teda objasnila. Vyslepičila jsem takovejch věcí a nastal šok číslo tři, to jsem totiž zjistila, že je to tak trochu manželův pracovní nepřítel. No není to pech! Průběžně je tam 4 miliony lidí on line a právě mě si najde zrovna někdo takovej. Teď půjdu dodělat ten můj slavnej Betlém. Včera jsem vystřihovala všechny zvířata, pastýře atp. Fakt nevím, proč musí mít klečící pastýř velkej tak 2 cm boty i s podpatkem. Taková bota je asi 4 mm velká a ten podpatek… Bejt ovšem množství darů na mě, tak by se Ježíšek nedožil ani těch 33. Huse jsem nastříhla zobák, jedný ovci kopyto, nějakýmu chlápkovi držadlo od trakaře a samotnýmu Josefovi sukni, nebo co to má na sobě. Tak to jdu dodělat, ať mám od toho pokoj. Mimochodem kluci jsou oba unudlený a v noci Kája chrchlal.
Mějte se krásně.
Esterka & spol.

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 19.12.05 22:37

Ahoj Irenko,
s krosničkou bohužel nemůžu sloužit, neb jsem jí minulý týden slíbila zbytku rodiny.

Jo, to jsi mi připomněla… o větrníčkách jsem chtěla psát. Teda Veroniko, pokud jsi jich snědla jen pět, tak máš můj obdiv. Já je slupnu vždycky sama všechny.
 E.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 19.12.05 23:13

Ahooooooooooooooj,

nestíhám nestačím, mám toho plný kecky, ale snad se podaří a zítra odjedeme. Pokud už se sem nedostanu tak všem přejeme krásné Vánoce, ať si to užijete a zdravíčko a štěstíčko do nového roku.

Jdu pokračovat v balení.

Jana a Karolínka

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 19.12.05 23:38

Jani,

přeju šťastnou cestu, ať vás autí poslouchá, hezky jede a dojedete v pořádku. Napiš prosím aspoň někomu SMSku až budete doma. Budu na vás myslet. Snad Kájinka tu dlouhou cestu zvládne v pohodě.

Katka a spol.

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 19.12.05 23:42

Ahojky Irčo,

kampak jedete na hory? My budeme asi do čtvrtého na chalupě. Za jiných okolností (pokud byste jeli do Krkonoš) bych Ti nabídla, ať si pro krosničku přibrzdíte v Pace, ale teď jí budeme brát sebou. To jsem Ti moc nepomohla, co :o((

Pak nezapomeň dát fotečku nového účesu do galerky, ať se můžeme pokocht. Já zatím vyčkávám, až mi dorostou vypadané vlasy do použitelné délky (teď mají cca 3cm) a pak s nima zatočím :o)))

Jdu ještě chvilku pracovat neb mám pocit že nám hoří koudel u pr…

Katka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 20.12.05 00:59

Katko,

díky za přání, cesta snad co se týká náročnosti bude v pohodě, zítra spíme na jihu Anglie u Ed, budu intenzivně chytat těhubacilíky a to by bylo, abych tam něco nechytila. Během dopoledne přejedeme na trajekt (je to asi 2 hod. jízdy), pak opět asi 3 hod. jízdy do Bruselu, kde budeme nakládat další dva spolucestující a dnes nás pozvali na večeři. Takže opět pauza a pak už přes noc do Čech. Tak jen abychom měli štěstí a nebyla nějaká nehoda, z toho mám největší strach.

Určitě někomu napíšu SMS, až dorazíme.

Jana a Karolínka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 20.12.05 01:20

Tak Jani, šťastnou cestu!
E.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.12.05 09:26

Jani,
též se připojujeme s přáním šťastné cesty!!!
Ivča a kluci

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.12.05 09:37

Ahojda všem!
Přesně jak jsem čekala, když jsem dnes zhodnotila, co VŠE potřebuji ještě do štědrého dne stihnout, pochopila jsem, že je to absolutně nemožné!!! A přiznám se, že jsem tak hrozná, že ještě nemám dárky nejen pro děti příbuzných, ale ani pro své rodiče!!!! A teď už se dějou v krámech takový věci, že se mi tam ani nechce :(.
Dneska odpo má Mojda vánoční zpívání v kostele - nacvičili se školkou koledy a zpívá docela hezky, tak jsem na něj zvědavá. Aby, až uvidí babičky a dědy, nezdrhnul od učitelky, on je to poděs :).
Jinak nás zas dostává svejma hláškama a činama.
No, co se týká činů, tak to jsem zas zuříkovala - jeden den mi urval zip od kabelky a gól teda byl, že já mu nadávala a šla jsem zapnout druhej foch v tý kabelce se slovy, že mi tam nemá co lízt a jak jsem byla v ráži, urvala jsem i ten druhej zip!!! A Mojda na to: „No, a ted sis to taky rozbila!!“ Bejt doma manžel, tak se mlátí smíchy ještě teď :).
Včera jsem mu dala polívku a docela sprostě se těšila, že když jí nedojí, s chutí ji dorazím. Nedorazila jsem, neboť po tom, co Mojda zhodnotil, že už nebude, vylil do ní celý hrnek čaje… Mělo to dost dobrou barvu a pobavilo mě, že když přijela mamka, povídá: Jé, tys dělala dneska taky uzenou s kroupama??? A já na to rozzuřeně: Né, to je normální nudlovka, ale my do ní dáváme čaj, víš?
V neděli jsme měli bramborovou kaši a řízek, který jsem mu nakrájela. Mojan nad tím seděl a nejed a manžel mu povídá: Co nejíš? A on: To mám jíst takový fláky, jo?
Včera jsem mu nakrájela knedlíky v omáčce a on se v tom zase nimral. Tak já na něj houkla, ať pospíší nebo to bude studený a on spustil vodopád slov: „Takový velký kusy, já nemám rád velký kusy, nejsem zvíře a nemám tak velkou pusu!“ Takže mu to nejspíš začnem drtit :).
V sekáči jsem mu koupila super mikinu se psím snowboarďákem :). (Je to pes držící snowboard.) Jdu ho do ní oblíkat a on: Mami, já nechci tu mikinu, co tam ten pes drží tu zahnutou ceduli!!!!
Jdu balit dárky a vyrazím asi na velký předvánoční nákup. Tý jo, letos to tak šíleně uteklo, že se mi tomu ani nechce věřit! Jako malá jsem se nemohla dočkat, až přijde den D, letos bych uvítala, kdyby to bylo tak za měsíc :).
Kdybych se sem nedostala, tak přeji krásné vánoční svátky všem a dětem zářící očka!!!! :)
Ivča a spol.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.12.05 10:49

Verčo,
tak co Berunka? Já už tyhle nemoce u miminek úplně zapomněla! A to si vzpomínám, že Mojda měl tu 6.dětskou hodně brzy, já z toho byla pěkně vyplašená :(. Tak ať jste brzy v pořádku!
Tom je nastydlej až hrůza, kašle šíleně, ale zvládá to statečně. Zítra jdeme k mudr., měl dostat další očkování, ale asi na to nedojde, když je v takovým stavu :(.
Mojda jakžtakž, ale nejspíš to u nás bude probíhat tak, že od podzimu do jara bude s kapesníkem u nosu :(.
Se spaním venku v kočárku… Když mi Tomášek usne v kočárku, nechám ho na terase a dokud se nevzbudí, je venku. Většinou je to tak hodinka až dvě. Nosík má rampouchovatej, ale jinak je krásně teploučkej, tak snad to neva. Venku vydrží většinou dýl spát, než doma, tak si myslím, že je mu v kočárku dobře.
Na to, že mám těch dárků tak málo :), tak mi jejich balení dává pěkně zabrat… Jdu pokračovat.
A pištééé!
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.12.05 10:53

Ještě pro Petru:
Deníček moc hezkej a uklidním tě: Mojda si taky občas pěkně vymýšlí. A to se u toho kolikrát tváří tak vážně, že skoro nevím, na čem jsem :). Minule mi tvrdil, že někde potkal mýho bráchu (viděl jsem strejdu tam a tam), ač jsem věděla, že je to nemožný. No ale zvyklal mě tak, že jsem bráchovi skutečně poslala dotazovací sms :). Toho to teda pobavilo, jak máme ukecaný dítě.

Dneska ráno jsem se musela smát. Děti mäjí ve školce besídku, tak jsem se na to snažila Mojdu nalákat (pořád se mu ráno do školky nechce :( ) a on na to: „A co to je mami ta DESÍTKA?“ Synovec to kdysi říkal taky tak a já se hrozně smála… A teď to máme doma :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.12.05 10:56

Jéžíšikristééé! Samozřejmě „zviklal“ , no to je děs!!!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.12.05 10:57

A chudák, vůbec asi nemá představu o tom, kdo mu ty dárky přinese, protože pokaždý, když vidí v knížce ježka, tak na něj ukáže a říká: „Hele mami, Ježíšek!“ To bych chtěla vidět, jak by se ten chudinka s bodlinama drápal do okna… :).

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 20.12.05 11:14

Ahoj holky,
tak jsem zas tu … netrpelive ocekavam nejake zpravy od Monci o Prckovi…jestlipak uz se umoudril a uz je na svete?

Ted jsem cetla komentar od Ivci, a je to jako by to psala za mne :) Ja nestiham vubec nic :(( Uz v nedeli jsem byla nakupovat - stravila jsem v centru v podstate cely den, ale ze bych prisla domu nejak obtezkana velkym mnozstvim tasek, to nemohu rict. Mela jsem dohromady asi tri…tezky sice byly, resp. jedna, ve ktere byly dve knihy, za ktere jsem vydala naprosty majlant a tudiz koupe dalsich daru uz byla silne limitovana…ach jo. Vcera jsem se tedy s vidinou posledni mozne chvile vydala na dalsi..a co myslite? Mam vsechno… Samozrejme ze nemam…mam dohromady asi jen pulku darku, a zadny cas shanet dalsi - dnes odpo jdu na nejakou akci, zitra jsem cely den v praci a vecer mame vanocni vecirek, a ve ctvrtek odpoledne uz bych chtela vypadnout z Prahy a vydat se k mame trosku ji pomoct uklizet a chystat se na Stedry den. Takze co nemam doted, tak uz asi nebude. Nicmene, Ivco, nezoufej, ze nemas darky pro rodice … ja totiz nemam darky ani pro vlastni dite :((( Bude to holt muset obstarat Braja :))) Snad neco vybere :) A ja aspon nebudu za tu spatnou, co kupuje a vybira zbytecne hracky :)

Musim rict, ze misto abych si predvanocne uzivala, tak vanoce proklinam pomalu kudy chodim - vcera jsem napr. stravila dve a pul hodiny v aute kvuli totalnim zacpam :( V nedeli jsem pro zmenu sla spat ve dve rano…to jsem totiz dodelavala cukrovi…ktera ovsem stejne jeste neni hotove…jeste musim slepit jeden druh a omatlat ho v cokolade. A jako naprosty blazen bych chtela jeste zuzitkovat hromadu bilku v lednici a zkusit udelat cokoladove pusinky…to jsem na sebe tedy zvedava :)

Luka uz je lepsi…uz dvakrat jsem s nim byla u doktorky, ktera tam ovsem nebyla, takze uz na to asi pecu, nebot uz skoro nekasle…a dneska se dokonce rano vztekal, ze chce do skolky…takze ho tam asi zitra vypravim…doufam, ze po mne nebudou vyzadovat potvrzeni od doktorky.

Jinak nas ceka vylet autobusem - za mamou totiz pojedeme ve ctvrtek (pokud to tedy vsechno stihnu :) jen my dva, a Braja za nami prijede v sobotu autem. Lukovi se to urcite bude moc libit :))

Jinak do Rozmitalu se silene tesim - vyrazila jsem tam v sobotu pomoct mame odnest vanocni strom (nevesel se ji do auta) a trochu likvidovat stavebni bordel (ano, jeste stale se tam pracuje :) a holky…to vam byla takova nadhera … vsude snih, i na silnicich (nebot nesolej), nikde nikdo…krasny mestecko…no fakt pomalu jak v pohadce. Uplny balzam na dusi unavenou predvanocnim mestskym shonem…I proto se tam chci vydat co nejdriv, abych si ty vanoce zacla jaksepatri uzivat :)))

Akorat jsem mela jeden opravdu „vtipny“ zazitek … Braja mi pred odjezdem nalil do auta smes na ostrikovani (to prosim v ramci „domaciho snazeni“ :) a ja si libovala jak je hodnej a jak je to super…jenze nekde na pul cesty mi zaclo vrtat hlavou proc mam na steracich namrzlej nejakej zlutej sajrajt…po ceste zpatky uz ostrikovace neostrikovaly vubec…coz jeste asi pul cesty slo, ale v momente kdy uz byla tma, a ja byla nekde uprosted dalnice, tak jsem najednou zjistila ze vubec nic nevidim…tak jsem jela asi 20 km poslepu, na nejblizsi normalni pumpu a pak se asi pul hodiny snazila ostrikovace zprovoznit…no a co myslite? Jasne ze ten zlutej sajrajt byla letni smes, kterou mi tam Braja omylem nalil… no nic…nakonec se mi to nejak podarilo zprovoznit a domu jsem dojela uz v pohode :))))

Zatim ahojky,
Kristyna

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 20.12.05 12:26

Ahoj :)

Petro, denicek se ti moc povedl :) Tak doufam, ze nezustane jen u tohoto a v budoucnu sepises nejaky dalsi :) Pri popisu vaseho plotu jsem se taky smala…i kdyz chapu, ze vy se asi moc nesmejete :) Luka si taky dost vymysli…uz ani nevim co :)

Suldo, uces je uzasny … moc ti to slusi. :) Co na to rika Nika? Vsimla si toho? Luka vzdycky kdyz prijdu od holice, tak na mne kouka a prohlizi si me, jako kdyby me neznal :)))

Veru, co Berunka? Uz je to lepsi? Broucek malej…at se rychle uzdravi.

Hani, gratulace k Prvni lzicce :) Luka uz se par tydnu pred tim nez mu bylo 6 mesicu tvaril pokazde kdyz jsme jedli tak strasne, ze jsem mela normalne vycitky svedomi ze ja jim a on ne…a kdyz jsem mu potom dala na ochutnavkku prvni mrkev, tak se po ni mohl utlouct a rval, ze chce jeste :))) Tak at Ajince chutna :)

Marto, doufam, ze uz jsou u vas vsichni zdravi a ze se od vas nemoci budou drzet dal :)

Jani, stastnou cestu a dobre dojedte a doma si to uzijte nejvic jak to jde :)

Esterko, teda to je pech s tim dopisovanim po ICQ…co na to rikal manzel? :)) Tvoje anabaze s betlemem mne vzdy privede do usmevu :) Tak snad uz ho mas hotovy…a to ze Josefovi chybi kus sukne je uplne jedno, ne? :))) Trosku mi to pripomina moje peceni cukrovi, ktere jsem pro sebe shrnula slovy: snehulaci nemaj ruce, klobouky a jsou spaleny, prasatka nemaj ocasky, a vykrajeny srdicka neni na co lepit, nebot podklad mi sezralo muzske osazenstvo bytu jeste pred tim nez jsem je stihla dodelat :)) A uplne nejvic me bavi hlaska tvoji kamaradky o tom ze Jezisek je z chleva :) Tim se letos uspesne ridim a doma to tak pomalu zacina vypadat :) Jeste ze tam na vanoce nebudeme :)

Jo, a jeste jsem vam chtela rict, ze Luka me v poslednich dnech neustale bombarduje otazkou „kde je Jezisek?“…a za to, ze mu obcas reknu, ze Jezisek se na nej diva a vidi kdyz zlobi mam i to, ze v momente, kdyz mu reknu, ze Jezisek napriklad spi nebo tak, tak mi Luka dulezite oznami, ze Jezisek rozhodne nespi, ani nedela nic jineho, ale „diva se na mne“ :))))

Tot od nas prozatim vse…mejte se krasne a bacily a nemoce pryc :)

Kristyna a Luka

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 20.12.05 12:33

Ahoj holky,

Petro moc hezky denicek, zvlast ta Adamkova pohadka nema chybu :)) Ja jsem si nejak neuvedomila, ze bydlite v Ricanech, to jsme skoro sousedky, jezdim pres Ricany do skolek pro rostliny, akorat ze si ted nevzpominam, jak se to tam jmenuje.

Jano stastnou cestu, hlavne jedte opatrne. Je dobre, ze to mate rozdelene, jet na jeden zatah by bylo holy silenstvi.

Esterko ten tvuj betlem bych chtela videt, nechces hodit fotku do galerky? Vzhledem k tomu, ze uz na tom intenzivne pracujes nekolik tydnu, tak to asi bude veledilo, i pres to, ze jsi Josefovi natrhla zadek (teda pardon, nastrihla sukni :))). Se omlouvam, ale jsem ateista :).

Veroniko tak jak je Berunce? Doufam, ze uz je to lepsi. Jestli je to sesta nemoc tak uz by jste se asi meli osypat, vid. Tak drzim palce.

Ivco ty hlasky o velkych kouscich jidla me teda dostaly. No a ma Mojda recht, prece neni zvire a nema tak velkou pusu!!! Ha ha.

Kristyno jses si jista, ze letni smes v ostrikovacich byl opravdu projev smirovani?? :))) No ja teda taky verim, ze jo, ale dost unikatni :)). Verim, ze u maminky v novem domecku bude o vanocich nadnerne, tak si to naramne uzivejte! Moc pozdravuju Lukyse a at uz se mu nemoci ted vyhybaji.

Suldo ta nova hlavinka je uzasna, opravdu ti to moc slusi a k blond uz myslim neni proc se vracet. Mooooc pekny!!

Holky ja vam mam nejak strach, ze jsem na neco siiiiiiiilene dulezityho kolem vanoc zapomnela a vzpomenu si az uz bude pozde… Ja nejak nemam pocit, ze vyrazne nestiham, darky hodlam dokoupit jeste dnes vecer (Tomaska jsem rano odvezla k babicce), balit je budu take dnes a zitra. Jidlo hodlam nakupovat v patek pozde vecer, pojedu pro Edwarda na letiste, prileta kolem 22 hod., takze se stavim v Tescu cestou na letiste a budu doufam, ze tam uz tou dobou nebude tolik lidi. Cukrovi budeme zdobit asi jeste v patek vecer s mamou a stromecek ozdobime v sobotu dopoledne s Edwardem a s Tomaskem. Kapra pripravi mama (bude s nami od ctvrtka do nedele) a taky polivku. Ja udelam salat a rizky (jo jo, ja moc na kapra nejsem a Edward by ho nevzal do pusy, u nich je to plevelna ryba, ktera se neji :((). 25.12. prijde bracha s pritelkyni a to budou klobasy. Tim to hasne. Uklid delam prubezne, minuly vikend jsem vyprala zavesy a hloubkoveji utrela prach.
Takze co mi uniklo??? Urcite jsem na neco zapomnela!!!! Nebo to proste jenom flakam? Ja nevim, ale na vanoce se moc tesim!!!

V nedeli jsme meli velkou navstevu, sesli jsme se ctyri kamaradky, ctyri deticky a dva tatinkove, bylo to moc mily, zadne bitvy o hracky nebyli, vsichni dostali darecky, vsichni jsme pojedli a popili a bylo to moc fajn, venku uplne bilo, doma v kamnech ohynek, moc prima.

Jo taky jsme s Tomaskem v nedeli dopoledne bobovali, byla to skvela zabava, Tomas byl naprosto k neutahani a to i presto, ze do kopce samo slapal sam a nosil si i boby. Pak se jeste valel pred domem ve snehu a nemohl se nabazit.

Jdu pracovat, zatim papa, Katka a Tomasek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.12.05 12:51

Ahojky,

ESTERKO, teeda, psát si s nepřítelem…tos musela být z toho vyjukaná, ne? Vůbec nevím, jak bych reagovalal.

IVI, tak vy jíte polévku s čajeM??? :-)))))))))))) Tos mě dostala, protože kluci si včera upekli čerty…Tom koupil formičku a u nás je čert postava jedna z nejpopulárnějších a koupil i těsto, tak pekli. A Adámek prohlásil, když se ho Tom ptal, s čím to chce namazat…med, marmeláda nebo nutela byla na výběr…tak řekl, že s kečupem a šupajdil si pro něj…:-))))))))))) A 2× si kousnul a moc mu to chutnalo!!!! JE pravda, taky hned s tím skončil…takže jsem si říkala, že zavolám máme, ať místo marmeládou slepuje kečupem!!!!!!!!!!!

Beru s jídlem a nemocí???? Zabila bych ji. Jasně, že nemá na nic chuť a taky do ní nic nedostanu. Ani obídek a ten kolikrát snědla v poho. Večer nechtěla ani kašičku. Jsem z toho nerv, protože si myslím, že to moje mlíko už nemůže být něco extra výživného. Ale nechce, nechce. Navíc horečky stále pokračují. Má tak 38,5 - 38,7, takže stále paralenujeme nebo brufenujeme :-)
Ale noc!!! To je síla. Budí se po hodině. Když má horečku, tak nechce ani pít, ale chce dudlík. Pravidelně po hoďce. Ale když jí horečka opadne, tak MADAM se budí po 10 minutách, 20 minách, 30 minutách, aby mi prostě ukázala…a nevím co. Jsem tak totál hotová, že jsem prostě mimo. Navíc nemůžeme ven, tak smrdíme doma, tak to ani neutíká. Už se zase děsím zítřku.

Navíc mám jít na diagnostiku na ty rovnátka…tak jsem z toho taky na palici.

No nic, jdu se na chvíli natáhnout, jestli mě Adámek nechá. Fakt jsem vyšťavená.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.12.05 18:47

Ahojky,

tak Beru odpadla, a to spala do 17:45! Ach jo, ta mi teda dělá starosti. Jíst moc nechce, skoro vůbec, aspoň, že pije. Dnes spala asi 5×, což je samozřejmě nenormální. Asi v nemoci normální teda. Nejvíc mě děsí ty horečky, má stále 38,5 - 7 , spíš těch 38,7. No uvidíme zítra. Jinak musíme jet k dr., jestli se neosype. Úplně mi usínala na ruce, a to byla vyspaná. Očička má lesklá…Bože, bože, ať je z toho venku. Tyhle malý šmudly, který nic neřeknou, co je bolí.
No a zítra ty rovnátka. Říkala jsem Tomovi, jestli to nezrušit, protože je to cca na 2 hoďky, ne-li více, a ona pije a vlastně jí jen ode mě. Říkal, že to zvládnou…uvidíme, jestli bude mít ráno teplotu, tak to asi zruším a pojedeme k dr. hned. Máme odchytit moč, tak to vůbec netuším, jak…ach jo, já jsem z ní tak rozhozená.

Zatím papa nervující se VABE

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.12.05 19:11

Dárky pro Mojdu máme NAŠTĚSTÍ vyřešené!
Manžel už asi před půl rokem koupil ve slevě (asi ze 7 stovek na 200 Kč) vrtací kladivo BOSCH. Dnes jsem ho zkoušela, funguje! Pak mu ještě koupil nějaké ty skládací kostičky s Krtkem. Já, pověřena manželem :) koupila, traktor John Deer od Brudera + k tomu jako příslušenství vytoužený zameták asi za 200 Kč, takže to docela šlo. A pak dostane pexeso s dopravníma značkama. Toť vše a ještě máme pocit, že toho je až až!
Pro manžela mám jednu mikinu, zimní ponožky a kšiltovku. No, bejvaly i lepší roky :(.
Pro mamku mám k dnešnímu dni mikinu, pro tátu triko, ale trapně s krátkým rukávem. Líbilo se mi, ale moc ho asi teď neužije :). Pro Tomáška zimní bundičku a zateplené kalhoty (jinak by Mojda určitě zhodnotil, že Tom asi zlobil, kdyby neměl pod stromkem žádný dárek :)) a ještě možná zabalím nějakou hračku. Tchyňuli jsme se skládali na zlatý řetízek, aby měla něco ještě jen od nás, tak jsem koupila krém na ruce, oční krém a odličovací ubrousky - vše, co používá, tak snad bude spokojená. Pro tchána je taky společný dárek, ale i pro něj jsem chtěla nějakou blbinu navíc a to zatím nemám ani vymyšlený, natož koupený. Našim ještě možná dohromady koupím nějaký vitamíny, oni to docela „zobou“.
Skončil večerňajs, jdu Mojdu hodit do sprchy, dneska zívá snad od 5 odpoledne.
Mějte se!
 Ivča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 20.12.05 19:14

Dnešní odpoledne organizované školkou bylo moc pěkné. Děti asi půl hodiny zpívaly v místním kostele, pak se všichni - děti, rodiče, prarodiče, přesunuli do školky a tam byla besídka - kávička, donesené cukroví, děti si rozbalovaly dárečky - dostaly docela hezkou stavebnici, kterou si mohly odnést domů.

Ještě se chci zeptat - také si některé z vašich dětí stěžuje občas na bolest hlavy??? Mojda jo a někdy mě to znervózňuje. Jenže nechci plašit, dr. řekne, že je to od rýmy a hotovo. Jenže teď už otravuje tři dny, že ho bolí hlavička, tak jsem z toho docela přepadlá.
 Ivča

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.12.05 19:41

Ahojky Ivi,

s bolestí hlavy zkušenosti nemáme…nás zase občas bolí noha.

Desítka :-) musela být super. Koukám, že si to děti dost pletou. Už se těším, až taky budeme chodit na desítku :-)

papa VABE

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 20.12.05 20:33

Ahoj holky, strašně dlouho jsem se neozvala, teď jsme se Šímou u Esterky a máme „Vánoční besídku“, kluci si pohrály a běžíme domů (jede nám za chvíli autobus), všechny vás zdravím a přeju krásný svátky!
Ahoj Katy a Šimon

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama


Reklama