Adámek Nika a kamarádi - Všehochuť od Veroniky Adámka a Beru

Rodičovství

Ahojky kočky a dětičky, ač teprve středa, začínám psát nový deníček, protože jsem sama doma....pardon, jen s Berunkou. Kluci jeli s Aimy k dr., protože má něco se srstí, tak jsme osaměly....jaká to pohoda. Berunka je už v postýlce a ani ji neslyším, tak pomalu usíná, takže toho MUSÍM využít :) .... No měla bych vlastně sebrat prádlo ze šňůry, žehlit, pofackovat to tady....počká to.

Výlet v Liberci
V Liberci jsme se měli tradičně dobře, jak jinak… u maminky :-) Nicméně jsem byla trošku zklamaná, no jsem pořád, protože tam mám, mimo jiné 2 kamarádky, které vždy ráda vidím a najednou … no zavolala jsem jim a nebraly telefon. Když já mám nepřijatý hovor, tak se snažím na dotyčné číslo později zavolat, což jsem taky předpokládala…no a nestalo se. Prostě mi nezavolaly a já jsem se zasekla, že už jsem jim nevolala. Vlastně vždycky jsem jim musela volat já, ani jedna nezavolala ze své vůle snad nikdy. A tak jsme měli více času na jiné činnosti než navštěvy. Jednu návštěvu jsem musela odvolat, protože se mi zdálo, že děti začínají nudlit a kamarádka má cca ročního chlapečka, tak jsme nechtěli roznášet nemoce. Měli jsme naplánovaný Babylon - aquapark, ale právě kvůli rýmě jsme to odložili na příště. Jeden den jsme byli v ZOO. Adámek se moc těšil, protože v dolní části jezdí vláček, a tak ho zvířata ani moc nebrala a „hnali" jsme na vláček. Adámek musel jet 3×, z toho 2× sám. Berunka byla tradičně moc hodná.
Jen mě 2× v noci vyděsil Adámek. Vzbudil se, třásl se, plakal, nesrozumitelně drmolil.....Tak jsem si říkala, že je to začínající nemoc…pak se to stalo jednou na horách.....tak jsme si zase začali myslet, že je to změnou prostředí nebo že se mu něco ošklivého zdálo a pak Tom vypustil, že je to malý epileptik. Od té doby mi to začíná vrtat hlavou, jestli to opravdu není něco takového. Teď si právě nevzpomínám, jestli se mu už něco takového stalo, ale možná že by tak jednou? Opravdu nevím. Musím si to napsat a zeptat se na to na tříleté prohlídce.
Další den jsme se šli vyvětrat ven a opravdu jsme docela vymrzli, protože byla kosa jak blázen. Ale pozor, našli jsme 3 kozáky!!!! Úplně krásně rostly u cesty. Tak nám mamka udělala bramboračku…mňam, ještě jsme si ji vezli domů.
Jedno odpoledne jsme zavítali i do Babylonu, ale jen do Lunaparku, o kterém jsem ani nevěděla, že tam teda je. Adámkovi se tam moc líbilo. Je tam spousta atrakcí a protože jsme přišli před zavíračkou a já hledala pokladnu tam, kde nebyla, tak nás pustili zadáčo :-) Je tam obrovský prolézací hrad, kam jsem vlezla i s Adámkem, i když je to jen pro děti do 10 let. Ale nikdo tam nebyl a Adámek by tam sám nešel. Super atrakce. Pak jsme skákali v nafukovacím hradu, chodili ve velkém kole, které se točilo, hráli fotbal s obr nafukovacím míčem, Adámek jezdil na vláčku - kačenkách, jezdil na trojkolce…no můžu to doporučit. Jen mi to přišlo takové špinavé a zašlé. Možná to bylo tím, že tam bylo málo lidí a moc se nesvítilo…no nevím.
Příští návštěvu Liberce plánuju tak na konec listopadu - začátek prosince. To by už mohl být sníh, tak bychom si to mohli užít trošku jinak :-)

Klíče
To vám povím, to nás zatrnulo. Jeli jsme něco nakupovat, já svoje klíče v zámku v bytě a Adámek si vzal klíče Toma…nebo mu je Tom dal? To už nevím. Adámek pravidelně vychází na chodbu dřív … a najednou....... Chtěla jsem otevřít a nešlo to. CHLAPÍK NÁS ZAMKNUL!!!!!! Všichni oblečení, vedro…já se snažila Adámka navigovat zevnitř, Tom bušil na sousedy - ty nás neslyšeli, pak začal volat na lidi na ulici, ať jsou tomu klukovi pomoci, do toho už to Adámek nevydržel a začal plakat, ať mu pomůžu …no děsný. Nakonec ho sousedi slyšeli, jak brečí, tak mu pomohli. Chudák malá, byl tak vystresovanej. Sousedi nás neslyšeli bušit, protože sami něco zatloukali…tak jsme si vyměnili tel.čísla, kdyby se zase někdy něco takového přihodilo.

Zuby
POZOOOOORRRR, BERUNKA MÁ 2 ZUBYYYYYYYY. Kolem 7 měsíce jsem měla pocit, že se tam něco málo rýsuje a hned 2× :-) Teď se definitivně proklubaly, nejdřív jednička vlevo dole a pak hned jednička pravo dole. Takže máme zubatku. Když se směje, tak už docela vykukují.

Výlet do Špindlu
Cesta do Špindlu nám trvala 3,5 hoďky!!! Nejdřív jsme se stavili za Jičínem v restauci na jídlo, ale bylo plno - mimo jiné restauce Na špici…skvěle tam vaří, jen je umění tam dostat místo. Už jsme tam 2× jedli, ale tentokráte bylo plno. No smůla. Ale tím jsme museli děti vytáhnout ze sedaček a bylo po klidu. Tudíž hned další zastávka byla v Nové Pace na obídek. No a než nám přinesli jídlo a my to snědli.....no takže nám cesta trvala poměrně dlouho. Navíc Adámek začal prudit, ale neskutečně, a to mu vydrželo i do dalších 2 dnů, že jsme uvažovali o předčasném návratu. To nás taky přivedlo na myšlenku, že na delší dovolenou na horách to zatím ještě není. Letní dovolené u moře jsou fajn, ale ta zima … zatím teda ne. Tom má ještě starou dovču, tak si ji vybere přes Vánoce a budeme jezdit po okolí Prahy. V sobotu jsme vyjeli lanovkou na Pláně. Úžasný zážitek, počasí super, sluníčko, výhled no nádhera…Adámek měl prudící, tak jsme měli nějaké výstupy, ale ustálo se to nakonec dobře. Nahoře teda fučelo a byla zima. Berunka byla zabalená ve fusaku, ale dlouho jsme tam nevydrželi a při další jízdě jsme jeli dolů. Lanovka totiž jezdila v půlhodinových intervalech, takže nahoře jsme byli cca 15 minut. Cestou dolů byl úžasný výhled na Špindl a část Krkonoš…no pohádka. Po odpoledním spaní jsme se už šli jen projít a na večeři. Adámek tradičně „na dovolené" musel jít na „Adam díra hop" :-))))), ale kde myslíte, že byli? Sice vedle v hotelu byl biliard, ale totálně obsazený důchodci, tak si chlapec šel na Dolskou :-)…Bože, já tam chodila na diskotéku a pár let po mě chlapík na biliard :-)…tak jsme se tam nějak minuli :-))))) Druhý den jsme šli na bobovou dráhu a to byl totální úspěch. Kluci jeli 2×, já se teda ze začátku bála, že bude Adámek vřeštit strachem, ale kdepak. Držel se a řídil :-) a moc se mu to líbilo. Museli jsme teda chvíli počkat, až dráha rozmrzne a pak tam byl nával, tak kluci jeli jen 2×. Jednoznačně mohu taky doporučit. Nahoru vás vyvezou i s bobem na vlastně vleku, jedete i tunelem a dolů jsou snad i 2 tunely…líčil mi to Adámek…večer jsme pak museli povídat pohádku, jak jel Adámek na bobu :-) My teď máme takové pohádky ze současnosti. Většinou co se právě ten den dělo…např. jak chodíme cvičit a tak.
Taky jak se měnil čas, tak nám to dalo celem zabrat. Berunka většinou vstávala v 6:30 - 7hod…no a najednou už byla vzhůru v 5:30 a pak v 6!!! Děsný, děsný, děsný. I teď usíná dříve, kolem 19 hoďky ji zašupnu do postýlky a většinou hned usíná. Vlastně přes den spí tak 3×, dopo tak 2× po 30 - 45 minutách a odpo vydrží spát i hoďku až 1,5 hoďky. Takže to i já hned uléhám a spím. Prostě mi to ranní vstávání taky nesedí.

Všehochuť :-)
Noční kojení Berunky se ustálilo většinou po 2 hodinách. Když se vzbudí dřív, tak se jí snažím unosit a často zabere. Musí prostě. Obídky se nám už taky daří baštit a i celou porci od Hami nebo Hippu. Ale tak cca za hoďku vyžaduje mléko. Jakmile ho dostane, tak se zklidní a v poho usíná. Dnes jsme dali i první masíčkovou porci a celé to zblajzla. Adámek taky ochutnává blivajzky a některé mu chutnají, tak Em ujídá :-)))) No takovou krémovou zeleninu s kuřátkem od Hami si taky nechám líbit. Mě to fakt chutná :-) UM jsem už delší dobu nezkoušela. Zkusím tak za 14 dnů zavést dopo svačinky a tím utlumit kojení…no prostě je to moje malá závislačka a zatím to teda není nutné ji o to připravit. Na nevyspání jsem si snad už zvykla, tak to neřeším.
Adámek má k Berunce moc hezký vztah. Je pravda, že ona ho zatím neohrožuje, i když sem tam už mu nějakou hračku čmajzne, a pak to řeším já. Ale stále mu vtloukám do hlavy, je to to přece její starší bratříček a musí ji chránit a dávat na ni pozor. Kolikrát si spolu „pokecají„, resp. Adámek dělá blbosti a Em se jim směje. Sem tam ji třeba chytne za ruku a „drtí“ jí ji, ale to dělá i mě a když to vidím, tak stále opakuji, že to nesmí dělat. Právě mě dostalo, jak jí brali krev a ona kníkla, tak hned přišel a držel ji za hlavičku a říkal Adam, Adam, asi jako že Adámek je u ní a nemusí se bát.
Jojo, a teď se musím přiznat. Jsem prostě blbá, blbá, blbá…abyste pochopily. Zrovna dnes jsme se strojili a šli k tomu zubaři…nechala jsem Berunku na naší velké posteli, kde si hrála s autosedačkou a šla jsem na toaletu.....a najednou slyším pláč jak hrom…no jo, spadla z postele a plakala. Vystartovala jsem polohaná a hnala se do ložnice…byla na zemi a plakala. Já blbka blblá…no jo, vím, že je pohyblivá, ale ona je tou sedačkou vždycky zaujatá, že jsem si říkala, že u ní zůstane…nadávala jsem si, byla to jen a jen moje chyba. No víckrát už to neudělám. Naštěstí se za chvilku uklidnila, celý den byla klidná a v poho, takže se jí nic nestalo. Fuj. Nicméně Adámek hned přispěchal a začal ji taky tišit.

Kluci se už vrátili, Aimy má plíseň v kůži, ale prý to není přenosné na člověka. Konzultace u zubaře - ortodontisty dopadla dobře. Byly 3 varianty řešení: 1. rovnátka, ale je pravděpodobné, že by to udělalo předkus - zamítnuto. 2. jemné zbroušení a vyleštění horních zubů a pak rovnátka, aby se tam ten zoubek vešel - schváleno a 3. rovnátka a pak chirurgické upravení dásní - zamítnuto :-) Objednaná jsem na 21.12 na diagnostiku..tj. otisky - bléééé, rentgeny a léčebný a finanní plán. Prý vytrhnutí osmiček tomu nepomůže, tak uvidím zítra u dr., jak se k tomu postaví, i když prý se to tam vzadu špatně čistí…no uvidíme.

Tak já jsem svůj seznam „věcí", které musím napsat vyčerpala, ale protože to budu odesílat až v neděli, jak předeslal Šulánek, tak je možné, že ještě něco připíšu, nebo taky ne :-) Tak aktuální oprava, posílám v sobotu večer :-) Beru už spinká, tak aspoň jedno dítko z krku :-)

Mějte se moooccc hezky, všechny nemoce ať se nám vyhýbají a prozatím papa

Veronika Adámek (skoro 3 roky bez měsíce) a Berunka Ema (cca 7,5 měsíce) alias VABE

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 06.11.05 07:39

Hura, hura, jsem prvni!!!!

Veroniko, hezky denicek, hezky jste si uzili jak Liberce tak Spindlu. Jen k tomu pocasi … ted je na horach takove nijake pocasi … je zima a sychravo a neni snih a ani slunicko, tak to asi deti moc nebere … na snehu by to bylo asi o necem jinem. My v lete teda zazily bomba dovcu a doufam, ze i v zime na snehu se zadari.
Jinak posilame pofoukani na hlavicku Berunce spadnulce … no jo, ony jsou ty deticky sikulinky pohyblive a tak to je jedna dve.

Nika mi tady visi na ruce, tak se ozvu pozdeji…

Papa

Sulanek a Nika

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 06.11.05 11:04

Veru, deníček jsem četla letmo, večer to pročtu pořádně, ale k tomu zamykání…
Mojánek se zase pro změnu zamkl v baráku s Tomem, když jsem vyběhla vyhodit odpadky… To byly nervy. Manžel byl taky venku, neměl klíče a Mojda se nám vysmíval zpoza dveří. To byly nervy! Sám si našel klíč, strčil ho do zámku a otočil. Pak nás naštěstí po navigaci manžela zase pustil, ale já myslela, ž eho přerazím!
Pak mi to udělal ještě jednou, takže teď radši vybíhám ven a vždycky všechny klíče beru s sebou. Šulánku, poslala jsem ti mailem fotky - vložíš prosím do galerky? Dík.
 Ivča

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 06.11.05 11:58

Ahojky Ivi,

tak hotovo a vlozeno. PRijely jsme domu az vcera vecer, drive jsem se k tomu nedostala. Jinak domecek je fakt moc pekny a okoli upravene. Nervy kolem toho byly a jeste asi trochu budou, ale tak trochu i zavidim … teda ten domecek, tu praci kolem uz moc ne:-))))

Jinak ti vasi ulicnici Mojaneka a Adamek, to jsou cisla s temi klicemi, uffff!!! Tohle Nika jeste nezkusila, ta se zamkla pouze 2× v aute i s klicema a dala mi s tim tak zabrat, ze je od te doby za:,–(ne uvnitr nenechavam. No ale dobre si pamatujete, jak Nika zavrela na balkone babicku kdyz ji bylo asi 16M, ze?:-)))

Pa

Sulda

 
Nikynka1
Kecalka 126 příspěvků 06.11.05 12:07

Ahoj holky,
tak nás naštěstí ještě žádné z našich dětí nikam nezamklo,ale divila bych se,kdyby nás to nepotkalo.Máme to ale rarášky.Po přečtení lotrovinek Vašich pokládků se vždy uklidním a zjišťuji,že nemám extrémní hyperaktivce,ale normální zdravé děti,které jsou jeden den hodné a druhý den na zabití.

Verčo,ten Tvůj rodný Liberec je bezvadné město,které je sice velikostně blízké HK,ale připadá mi,že tam máte nesrovnatelně více možností,jak trávit volný čas.Tady opravdu chcíp pes.Tam jsou ještě navíc hory,kde se dá lyžovat atd. prostě paráda.U nás v HK nemáme ani jedno koupaliště,takže hradečáci jezdí auty do blízkých vesnic a městeček,kde koupálka mají.Prostě ostuda.Jinak je pravda,že každý kdo do HK zavítá třeba jako student,ten se tu často usazuje natrvalo s tím,že je to nádherné město.Tak jsem asi moc náročná.Jinak jste si to hezky užili i ve Špindlu,který byl kdysi taky mým dočasným domovem,ale jen na rok a půl,než jsem potkala Vaška a nenastěhovala se k němu do Prahy.Takže se tam taky moc ráda vracím a vzpomínám,jak jsme třeba chodily do Harmony do bazénu,protože tam dělala kamarádka lázeňskou a pouštěla nás grátis.To byl život.Ze sjezdovky rovnou da bazénu.Dnes bych si toho vážila ještě víc.

Souhlasím s tebou,že s malými dětmi je dovolená v teple lepší než na horách.My byli letos příjemně překvapeni,když jsme šli na Sněžku,že Nik to ušel nahoru i dolů celé sám.Měl sice slíbenou lanovku cestou zpátky,ale protože byla vichřice a krupobití,nefun­govala,tak jsme šli po svých.I já toho měla dost a on byl nadšený.Když jsme přijeli domů,tak se ptal,kdy půjdeme zase.Páťa se nesl v krosničce,ale za rok už celou cestu pomašíruje po svých.

Já jsem v práci,už se těším na 18 hodinu,kdy mám padla.Mějte se hezky,ahoj NIKA

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 06.11.05 16:10

Mojánek si hrál s Tomáškem a pak mu najednou povídá: „Sebereme tě a hodíme do popelnice, jestli budeš zlobit!!!!“ To je hrozný! To už je skoro hodně morbidní, co? Já se z něj zblázním, nevím, jak na to zas přišel a kde takovou hovadinu slyšel :(.
Teď tady s ním posunuje v autosedačce po pokoji a odebírá mu postupně hračky se slovy: „Máš tady toho moc…“ A taky mu zcela bez souvislosti huláká do obličeje: „Soumrakový čidlo!! Soumrakový čidlo!“ Dneska mu totiž manžel vysvětloval, že tady v obci se rozsvěcejí lampy pomocí soumrakového čidla (Mojánek se ho ptal, jestli je rozsvěcí pan starosta nebo kdo… - to jsou dotazy, co?). Učitelky ze školky jsou hotoví, prej je MOjánek samý Proč? a má otázky nad rámec jejich možností :).
Jo, jo, někdy lepší, když nemluvěj :), takhle má člověk hlavu, jak pátrací balón.
Babička mu dneska poslala štrůdl a on říká: To babička vyráběla ze žemlovky?

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 06.11.05 16:11

Niko, já jsem na Hradec pyšná :), i když tady fakt chcíp pes :).

 
BaM
Kecalka 370 příspěvků 07.11.05 15:04

Ahojky holčiny!

Tak jsem slibovala a zase prd…teď pro změnu padla nějaká chřipajzna na mě. Bolí mě celý člověk a do toho takové spací počasí…no nejradši bych zalezla do peří )))))))))

Letem světem jsem přečetla deníček i příspěvky…vidím, že většina už má zkušenosti se zamykáním. Anežce se povedlo zamknout se u našich v baráku. Babička naštěstí byla doma, ale byla v patře a že se něco děje zjistila až po pěkné chvilce. Kdyby tam nebyla, vůbec nevím co bych dělala…no asi rozbila okno…co jiného ))) Anežka samozřejmě chytla chaos a nebyla schopná otočit klíčem zpátky…tak jsem na ni přes zavřené dveře ječela, ať běží za babi nahoru…Ty klíče tam normálně pořád leží na botníku a nikdy o ně nejevila zájem…jednou to musela vyzkoušet.

Jinak včera jsme měli první opravdovou návštěvu u nás v domečku…přijeli známí s holkama - 4 týdenní Amálkou a 4 letou Aničkou. Amálka je tak pohodové mimi! Za celou dobu jen párkrát zavrněla a trochu pobrekávala jen když Anežka spustila hysterák když se balili k odjezdu. Jinak si Anežka krásně hrála s Aničkou u sebe v pokojíčku a když se Martinovi zdálo že je tam nějaké podezřelé ticho a šel omrknout situaci, hádejte na co si hrály…na doktorku. Anežka byla paní doktorka a prohmatávala Aničce břicho. No asi budeme muset pomalu začít při návštěvě pokojíčku klepat. Jinak si tam v klidu vydržely hrát skoro 2 hodiny, prostě pohodička! Čekala jsem nějaký konflikt a ono nic.

V domečku už je vše „důležité" hotovo, ale samo zbývá asi milion maličkostí…no maličkostí..třeba žaluzie nemáme, sedačku nemůžeme vybrat…když se nám nějaká líbí, není moc pohodlná a když je pohodlná moc se nám nelíbí…klasika. Jenže my starouškové už musíme koukat na pohodlí ))))))))) V sobotu jsem už zkusila i bábovku v naší nové troubě a jelikož ji návštěva skoro celou slupla, tak asi byla jedlá )))) Se spotřebiči ještě moc nemluvím…neustále na mě něco bliká a pípá … jenže kde vzít čas na prostudování návodu… Je to už ale přece jen pohoda, když nemusím mýt nádobí v umyvadle!
Koukala jsem na nádherný Ivči domeček…to je opravdu bomba a můj veliký sen. No nic, musíme hrát s tím co máme. Doufám, že se to zvenku taky podaří nějak vylepšit…hlavně zahrada letos zůstala bez povšimnutí…už teď se těším, jak se na to na jaře vrhnu…ne že bych byla nějaká zahrádkářka, ale nějaké kytičky určo budou!

Ivčo, to skoro vypadá, jako by Mojánek byl doma taky s taťkou…Anežka mě tuhle poučovala „Mami, taťka odvzdušňuje topení, víš!" Anežka taky kecá pořád..ale opravdu pořád. Už jsme si i říkali, že je nám jasný, proč jako miminko pořád jen řvala…ona nám prostě potřebovala něco říct a neuměla to! Nejroztomilejší její hláška poslední doby je „běž ty moje prdelko" a popohání mě třeba do schodů…

O víkendu jsme taky konečně vybalili knížky a Anežka skoro celý večer seděla a prohlížela si! Kéž by jí to zůstalo!

Chichi…to Vám musím napsat…teď jsem dostala od mého milovaného muže super úkol…„Prosím tě, mohla by ses zastavit někde v železářství a koupit NĚCO aby nám netekl darling?“ Už se jasně vidím a jak v obchodě požaduji něco a vůbec nevím co… Vždyť u něj to nemůže být ani těhudebilita ani syndrom vykojených hlav! Ha…tak telefonát č. 2 …a jedu koupit jakousi lojovou šňůru ))))) Nooooo, to jsem taky zvědavá ))))))))))))

Brousí tady kolem šéf, tak se zase budu muset zapojit do pracovního procesu (((((

Mějte se krásně a zase někdy AHOOOOOJ!!!!!

Blanka+Anežka

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 07.11.05 17:31

Ahoj holky,

Veroniko prima denicek, jako vzdy z tebe sala pohoda a clovek by si myslel, ze jsi s dvema detma fakt na dovoleny :))) Taky si myslim, ze na snehu to bude na horach o necem jinem, i kdyz ja taky vaham, nejak si neumim predstavit co budeme delat od ctyr odpoledne, kdyz nastane temnota. Za bezdetna jsem si to predstavit umela velmi dobre, ale to be se pro Tomaska asi moc nehodilo :))).

Ivco to soumrakovy cidlo me teda dostalo, Tomasek dostava docela kapky, bude z neho otrly chlapik :)). Mojda je proste hrozne chytrej, uz aby jste premysleli, kam by ho za rok vzali do skoly :).

Jano jeste jsem te chtela podporit s tim tehotnenim v Anglii - je fakt , ze zdravotnictvi je tam na prd, ale co se tehotenstvi tyka, vyhovovalo me to tam vic nez v CR. Nedelaji tam z toho nemoc, nedelaji zbytecna vysetreni a nehoni te nikam pro razitka. A kdyby neco, vzdycky muzes prijet zpet do CR, je to kousek.

Ireno budu drzet palce, aby se jadyrka brzo vyloupla a nemuseli jste na dalsi vysetreni, urcite to bude v poradku.

My jsme si uzili fajn vikend, meli jsme tu kamaradku a tak jsem se dokopala k prochazce na Prazskem hrade, coz uz jsem dlouho neudelala a bylo to moc hezky. Taky jsme byli v Pruhonicich v parku a taky jsme se valeli doma za peci. Jo a taky jsme smontovali komposter, je to krasa prevelika :))).

Dekuju moc za pochvalna slova o zahrade, moc jste me potesily. Jak uz jsem rikala, je to takovy moje dalsi miminko, ani jsem netusila, ze me to tak chytne. Opravdu jsme to s mamkou delaly samy, jen tech 60 tun zeminy mi rozhrnul chlapek takovym malym trakturkem, ale to jen hodne nahrubo, viz ta fotka s Tomaskem v oranici. Pak uz to bylo jen na nas. Ted ke konci uz jsem si chtela cast nechat osazet zahradnikama od sousedu, ale kdyz dva tydny nemeli cas, proste jsem to nevydrzela, zajela do skolek a zasazela. A nakonec jsem rada.

Mam tip na Mikulase - mrknete na www.spuntik.cz, organizuji Mikulasskou v morskem svete na prazskem vystavisti. Docela me to zaujalo, je to sice v pondeli, ale vzala bych si odpoledne volno, nechtel by se nekdo pridat?

No to je hodin, jeste musim par veci udelat, tak zatim papa
Katka a Tomasek

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 07.11.05 17:33

Ahoj Blanko,

to je dobre, ze se ozyvas, je mi jasny, ze je na pilno, jsme na tom asi podobne:).

S tou lojovou snurou jsi me rozesmala, jsem zvedava, jak dopadnes v obchode. Ja jsem z takovych ukolu taky vzdycky na vetvi, a to si je udeluju sama!!!

At se vam hezky bydli,
Katka a Tomasek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 07.11.05 19:11

Ahojky kočky a dětičky,

BLANKO, vítej zpět…tak to je příjemné zařizování, viď? Nicméně to „lano“ nezávidím shánět :-))) Ale první Vánoce v novém domečku…jůůů, to bude prima.

KATKO, díky za info ohledně Mikuláše. my ještě uvidíme, protože Tom chce Adámka přihlásit na Mikuláše i u nich v práci a prý je to vždycky moc hezké. PPF na dětech nešetří :-)… tak aby těch Mikulášů nebylo moc :-) Ale co mě zaujalo je to krmení žralo. Kluci tam teď o víkendu byli a to by se Adámkovi mmmoooooooooocccc líbilo.
Dál mě u Špuntíka zaujalo info o tom Aparthotelu na Šumavě, to zní dost hezky i na nějaký prodloužený víkend.

My jsme s Beru zase osaměly. Kluci šli na biliard a bowling. Tom tam má sraz s jedním klukem, který bude mít s sebou i cca 6letou holčičku. Ale stejně tam budou chvíli, tak si myslím, že ve hodin jsou doma.

Berunka už chrní, a to není po Večerníčkovi.­....Markét, kdybys to četla :-))))))))))))))) Většinou ji dávám spát až po 19 hoďce a tak do 19:30 spolehlivě chrní. Jenže dnes měla poslední spaní do 15 hodin, tak i tohle byl na ní výkon. Do postýlky šla v 18:30!!!… no vlastně je to její původní čas před posunem.
Celkem se nám daří v poledne obědvat ty kupované blivajzky, už si zvykla a včera snědla 2 BALENÍ HIPPU !!!!! MALÁ NENAŽRAVKA :-)))))))))) A dnes jsem jí začala dávat dopo ovocnou svačinku. Po samotném banánu se mi dávila, tak jsem koupila zase od Hippu mrkvičku s jablíčkem a to ji moc chutnalo. Na tu mrkev zabírá celkem v poho…ale vzhledem k tomu, že už jsem ji dopo ani po o nedokojovala, mohlo mi teď jedno prso rupnout tlakem…no už si to odpila :-))))))))))

Jdu toho využít, že spinká a dám sprchu a třeba stihnu krátký relax.

papa VABE

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 07.11.05 20:22

Veru :))))

jasne ze to ctu :)), tak to je super zpravicku, Beru je sikulka :), delfinek ji to asi na drakiade vysvetlil :))

namte v planu koupit Adamkovi k vanocum detsky kulecnik :), to by se mu mohlo libit

pa market a chraplounek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.11.05 08:32

Ahojky Markét,

no vidíš, to je nápad…holky mě tak vyblbly, že už mají všechny dárky a já nic…tak jsme o víkendu nakupovali.....ale po tomhle se ještě podívám.

Vy jste někde mimo, ne? Četla jsem, že se delfí pos…totálně :-))))))))

papa a pusu delfínkovi VABE

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 08.11.05 08:36

dobre mlhave rano :)

pryc odjizdime az ve ctrvtek, aspon doufam, delfinek chrapti, tak za chvili jdeme k dr. at se na neho podiva

pozdravuj rodinku :)

market a delfinek ( kouka na Kouzelnou skolku )

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 08.11.05 09:26

Ahoj všem!
Ráno mě „dostal“ rozhovor dvou maminek na chodbě ve školce.
„No, kdyby mu prý bylo hůř, tak mi učitelka zavolá!“
„Tys jí to řekla?“
„Ne, ale on se zrovna hrozně rozkašlal a včera si prý všimla,že má zelenou rýmu…“
Upozorňuju, že ta maminka měla asi ročního kluka (mimochodem taky unudlenýho), takže byla evidentně doma. Tohle mě fakt vytáčí. Pak se nemůžu divit, že MOjánek má rýmu a kašel sotva vleze za vrata školky :(. Musela jsem se hooodně ovládat, abych jí něco neřekla.
Tak to jsem si vám potřebovala ulevit…
Jdu využít, že Tom spí a „zakůrovávat“ zasázený rostlinky :).
Zahradnickým pracem zdar!!!
Ivča a spol.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.11.05 10:37

Ivi,

ta maminka asi opravdu neni normalni, tohle nechapu ani trochu zvlaste kdyz nepospicha nikam do prace a doma ma stejne nemocne dite. Copak si neuvedomuje, ze to jeji dite bude ze skolky taky vlacet ruzne nemoce a tak nakazi to jednolete? Nechapu, nechapu, nechapu!!!! Jsem zvedava, jak dopadneme, az zacne Nika chodit do skolky. Jako pracujici by bylo pro mne docela zkaza mit ji neustale nemocnou.Normalni vodova nudle mi nevadi, tu mam i ja pocas podzimu a zimu stale a Nika taky zasmrka, ale zelena nudle je pro mne znak nemoci!
Ja bych se Ivi asi neudrzela!!!

Dneska jsem se byla pozeptat ve skolce na misto pro Niku, tak zatim nemaji, ale potesilo mne, ze je na prvnim miste v pripade, ze se neco uvolni a jsem jedina pracujici z celeho seznamu, tak budeme cekat:-)))

Jdu makacenko, mam toho az nad hlavu

PApa

Sulda

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 08.11.05 11:43

Ahojky,

hlásíme, že žijeme, ale nemám nějak čas a chuť psát. Snad se dneska během dne dostanu k napsání nějakého delšího komentáře. Kája začíná nudlit, tak to mám radost.

Ivi, já bych se neudržela. Přeci jsou povinné hlásit učitelce, že jejich dítko není v pořádku. Příště se ozvi, jde o zdraví Tvých dětí, tak se nedej.

Jana a Karolínka

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 08.11.05 11:47

Ahojky Šuldo,

od kdy chceš dávat Niku do školky? Už od ledna? A jenom na ty čtyři hodiny nebo na celý den?

Jinak zelený nudle taky nesnáším, vodová mi nevadí. Máťa dostává každý ráno Multi-tabs, tak snad chvíli vydrží bez nemocí. Filda se z toho konečně vyhrabal, zabraly až nějaký chemoterapeutika (Sumetrolim), ale jsem ráda, že se z toho nevyvrbilo něco horšího. Máme zakázaný plavčo, tak je mi to trochu líto. Filípek je takovej malej vodníček. Jinak dělá neuvěřitelný pokroky, nějak strašně rychle roste :o((( Leze, sám se po:,–(í, pořád někde šmejdí, vytahuje se v kleku nahoru a už se mu podařilo se několikrát postavit. Samo taky každou chvilku bourá, takže musíme být ve střehu. :o)) Příkrmy má zatím 2× denně, oblíbený jsou Hipp, telecí s mrkví a králičí s fenyklem (oboje hypoalergenní), a ovoce buď banán nebo přesnídávky. To mu už ale tolik nejede, není v tom maso :o)))

Máťa je ve školce šťastnej, chodí tam moc rád a všechny činnosti ho neuvěřitelně bavěj. Jsem za to ráda, já nemám moc fantazii, takže dny se mnou jsou poněkud jednotvárný :o)))

Na mě padla opět nějaká podzimní depko-únava, ploužím se po baráku jako stín a vůbec nemám do ničeho chuť. Musím si koupit nějaký vitamíny a třeba se to zlepší.

Jinak všechno O.K., akorát jsem líná číst i psát :o)))

Mějte hezký den a ahojky Káča

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.11.05 12:34

Kaci,

Nika pujde do skolky, az ji vemou:-))) 3 roky ma temer na konci ledna, takze pokud ji vemou, tak muze od unora nastoupit … ale jak jsem psala vyse, misto zatim neni:-))) Docela by mi vyhovovalo, kdyby chodila od brezna ci dubna, proste na jare, aby se vyhnula nemocnickovemu obdobi, ale uvidime, uvidime, uvidime:-))) Treba to nevyjde vubec a pujde az od zari, taky by se nic nestalo.

Filipek je pekna sikulka, boze ten cas leti. V nedeli jsme byly u sousedu s 9M Anickou a protoze je temer presne o 2roky mladsi nez Nika, hezky jsem zavzpominala. Takhle se zda, ze je to stale mimi kdyz je potkavam venku ci nesousice v klokance, ale u nich doma jak lezla a stavela se mi doslo, ze uz brzy bude velka holka taky, uz to rozhodne neni mimi lezacek a je s ni hrozna legrace. Boze, ja chci miminko!!!

A depku posli do haje, vitaminky by pomoci mohly! Mne konecne podzimni depka opustila ale brzy nastoupi ta vanocni … uklid, nakupy, nestihacka … bleeeee!!! Musim to brat s humorem:-)))

Jak jste tady psaly o vanocnich dareccich, tak my uz mame taky spoustu darecku, predevsim pro Niku … taky budou Vanoce, za mesic narozeniny a za dalsich 14dni svatek, takze je potreba vice … takze zatim mame spolecne s babi dreveny pokojicek a kuchynku z ikea (takove ty malinkate pro panenky), kolejnice a vlacek taky z ikea (je z toho v obchodacich paf a nechce se od toho hnout), hrncirsky kruh (iniciativa babicky), pokladnu s necim (uz nevim cim vsim), prebalovaci pultik s vanickou pro panenky (momentalne tip pro holcicky z Tesca … fakt pekny a za 500kc), magnetickou tabulku, ponozky a backurky pro panenku, knihu s ukoly pro 3-4lete deti, nejaky pristroj do kuchynky (nemohu si vzpomenout co to je) a dalsi malickosti. Chtela bych pro ni jeste kolo, ale to nechame na narozeniny nebo az na jaro, jeste dam rec s basnikem zda by se toho neujal, uvidime. PRo ostatni nemam nic, ale Nice uz vlastne nemusim koupit nic … chi, uz se vidim:-))) Rozhodne to nechci prehanet tak jako loni, bylo toho zbytecne moc.

Jdu makacko tak papa

Sulanek a Nika

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 08.11.05 12:38

Ahojky,

Verco, moc hezky denicek, vylet do Spindlu musel byt prima, vid, i kdyz s tema detickama je to vzdycky trochu bojovka a ne relax.

Katko, mluvis mi z duse, mam dnes taky depku, ale ja vim proc. Ondra dnes maximalne prudi, od rana stale plac a vynucovani a do toho place i Vikisek a neustale se me drzi za nohu, takze nemuzu udelat krok a kdyz ho odsunu stranou, tak spusti jako by ho vrazdili. Nekdy mam tech deticek fakt dost. Zitra rano budu chytat vikiho curanky do zkumavky a jdeme k Dr. kvuli tem vysetrenim. Posle nas na Karlak na vysetreni metabolismu, tu neurologii zatim pry resit nebudeme a pockame. Odpoledne vezu deti k mame, mam cvico, tak mi bude hlidat. To zas nez pak dojedu dom, tak Vik usne v aute, ach jo, to nemam rada, kdyz jim takhle bouram rezim. Teda dneska jsem fakt negativni, tak se omlouvam, holt ne vzdy je posviceni:-)

pa

Irena

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.11.05 13:27

Holky,

jeste pridavam denickove terminy k rozebrani … a hlavne se mi nehlaste vsechny:-)))) Vlastne HLASTE!!!:-)))

11.-13.11. Hanka
18.-20.11. Kristy
25.-27.11.
2.-4.12.
9.-11.12.
16.-18.12.
23.-25.12.
30.12.-1.1.

Rozpis je do konce roku, preci jenom je to za chvili a svatkove terminy by mely byt jasne. Kdyz nejaky tyden vynechame, neva, ale vice nez 14ti denni mezeru bych asi nerada, i tak uz zkomirame.

Tak papa

Sulanek

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 08.11.05 14:55

Šuldo,

vadilo by,kdybych deníček sesmolila až v neděli nebo v pondělí?Manža bude mít příští týden noční,tak bude čas,teď chodí na ráno a večer sedí u PC on,vč.víkendů.

Nějak nestíhám,ani jsem nečetla komentáře,jen deníček.Ale určitě se ozvu.

Pa Hanka a holky

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.11.05 14:57

Nikdy nic takoveho nevadilo a nebude ani ted, takze uplne v poho, jo?

PA a drz se

Suld

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.11.05 15:48

Ahojky kočky,

hoďte depky za hlavu, vždyť svítí i sluníčko!!! Já vím, se mi to říká, ale já včera ležela totál hotová, sice bez depky, ale úplně vyšťavená, večer u TV a nemohla jsem se ani pohnout. Nevím, jestli na mě něco lezlo, nebo co, ale ráno to už bylo OK. A to jsem měla noční mejdan od 4 do 5…prostě ta malá příšera byla vzhůru…naštěstí pak spala do 7, sice kojo v 6, ale to už funguju jak automat…vyndat z postýlky, kojo, zandat do postýlky a hají.

KATKO, Filípek je ohromnej šikulka, že leze a už i sedí. A prý jsou holčičky rychlejší…kdepak, my nejsme. Sice válí sudy a co potřebuje, tak si pro to doplazí takovým zvláštním způsobem, ale prostě jí to asi stačí. Dnes jsem ji pozorovala. I těma nožičkama mrská, jako kdyby lezla, ale holt jen po zemi :-))))

KATKO, IREN, jak je to s pitím dětí. Vím, že když jsou kojené, tak další pití - čajíčky nebo vodu nepotřebují - není-li úplné vedro. Ale teď Beru už má dopo svačinku a pak obídek bez kojo, tak jestli nemá žízeň??? Sice se neprojevuje, ale co mě k tomu přivedlo…právě jsem ji přebalovala a začala kakat…měla to tvrdé a dělalo jí to docela problém to vytlačit. Už vlastně celé dopo tlačila asi 2× a plenka byla jen zašpiněná. Tak to už je čas na čajík, co myslíte? Teď jsem jí ho zkusila dát do hrníčku s pítkem…zkoumala to, pár krát - tak 2× zatáhla, což považuju za úspěch, ale to bylo celé. On ten hrneček - to pítko trochu teče samo, tak do sebe minimum dostala, ale pak zase začala ručičkama šmátrat, jako že už dost a nic jsem do ní nedostala.

Taky jsem objevila novou školku. Je to přes Olšanské náměstí a podle netu tam mají moc hezké vybavení. Jen zase škoda, že provoz jen do 17 hodin…což při variantě AŽ budu chodit do práce nic moc. Navíc je to pod Parukářkou, takže žádné bloky domů a moc je mi sympatická…Adámkovi jsem vysvětlovala, že tam chodí dětí a hrají si bez maminek…a hned tam chtěl jít…no uvidíme realitu. zatím tu školku hrotit nebudu a necháme to až na září příštího roku…pokud mě chlapík nevytočí a nepošlu ho tam úderem 3.roku :-)))))))))

Jak jste mě vyblbly s těma dárkama, tak pro Adámka a vlastně i Em už máme nakoupeno, případně napsáno, co koupit. V neděli jsme byli ve Sparkys a tam jsme to vybrali i s Adámkem.....ale Tom to koupí až někdy cestou do města. Pro Toma už to mám vymyšlené, vlastně řekl si o to sám, máma a ségra taky nakoupeno, jeden synovec taky z krku a tomu druhému dám peníze, za ty je on nejradši - aspoň myslím. A tím to končí…vlastně jen, jen ještě babi, ale to zařídí určo mamka…tak a mám hotovo - jupííííííííí.

Beru kníká, jdu za ní … papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.11.05 15:48

Ježíš, taky jsem se chtěla přihlásit, Šuldo, napiš mě na ten 9.12. - to má Adámek 3 roky, tak zkusím něco zplodit.

papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.11.05 16:12

JAsaaaaan, pisu si!!!!

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.11.05 16:16

Tak update, taky jsem se nominovala na jeden denicek:-)))

11.-13.11. Hanka
18.-20.11. Kristy
25.-27.11. Sulanek
2.-4.12.
9.-11.12. Veronika
16.-18.12.
23.-25.12.
30.12.-1.1.

Pa

Sulda

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 08.11.05 18:27

Ahoj holky,

Ireno, Katko nepropadejte panice, depka prisla a zase odejde, holt je podzim a holt mate doma dva maly rarasky a ti vam davaji zabrat. Ale bude lip.

Ja jsem teda depku nemela az do chvile co ctu ze uz mate vsechny vsechno nakoupeny na vanoce!!!!!!!???­???? To snad neni mozny, to jste tady vsechny tak uzasne disciplinovany a zorganizovany? Ja nemam ani jeden a nemam ani poneti, kdy to zvladnu. Teoreticky sice maji otevreno az nekdy do 9, takze kdyz je Tomasek s babi tak bych se asi mela vzepnout k nejakymu vykonu, ale az to tady v 7 zabalim, tak vim urcite, ze uz se mi teda chtit nebude. Ach jo.

My mame dneska za sebou 3 letou prohlidku. Na trikolku se nas neptali, jen na barvy (poznal jednu) a Tomasek pak navlekal koralky a to mu slo naprosto bez problemu, coz jsem byla prekvapena, protoze doma jsme zrovna tohle nedelali. Jinak jeste poslechla MUDr srdicko, koukla do pusy a prohmatala bricho a chtela videt jak pretahujeme pindika. No pretahujeme do poloviny a tak si nas na pristi tyden objednala na rozlepeni. A ja nejak nevim, jestli tam mame jit nebo ne. Nasi MUDr docela duveruju a je fakt, ze jsme tomu nechali volny prubeh dost dlouho, ale fakt se mi nechce to nechat delat nasilim. Ja nevim, uz jsme o tom mluvili nekolikrat, ale co myslite, jak jste na tom vy?

Tak ja jdu jeste necoc delat at muzu vypadnout aspon v tech 7.

Papa, Katka a Tomasek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.11.05 20:05

Ahojky Katko,

tak do 7? To nezávidím. No jo, mě holky taky vyblbly, ale díky jim za to, tak to mám z krku.

S tím pindíkem, já nevím, asi bych ještě počkala, ne? Nám to jde asi něco přes půlku, ale dělat to násilím…to bych nechtěla…navíc Adámek by řval jak tur, jak ho znám…i takhle to bude šílený. My jdeme 24.11 spolu s Beru na 8M prohlídku. Tak jsem zvědavá, co nám řekne. Přetahujeme sice poctivě, tak budeme i nadále pokračovat. A to už ve 3 letech to mám být úplně přetáhnuté?

Berunka už spinká. Zase byla vzhůru od 15 hodin a pak nezabrala, ale ani se nešmudlala, tak jsem ji nechala. Ale při koju vytuhla a spí pořád. Aspoň jedno dítko je „zašupnuté“ :-))

Zatím se mějte super a papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.11.05 20:07

Kati,

to si nemysli, ze jsem chodila po obchodech programove za vanocnimi darecky:-))) PRoste kdyz uz nahodou jsem v obchode a neco se mi libi, koupim to …nekdy to davam Nice prubezne a neco si schovavam na ruzne prilezitosti jako Vanoce, narozeniny, svatek a podobne. Obcas na nektere veci i zapomenu:-))) Pro dospelaky vlastne ani prubezne nenakupuji, to se nakonec nejak domluvime co kdo chce a je to.
Kazdopadne se nenech znervoznit, casu dost a dneska maji spoustu veci kdekoliv ve velkem hypermarketu.
Jinak koukam, ze si v praci uzivas docela dlouhe sichty, co? Stale cekame na fotecku noveho ucesu a nemuzeme se dockat:-)))

Pa

Sulda

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 08.11.05 21:43

Hlásím, že Mojda má tak šílenej kašel, že školka je pro nás opět zabitá :(. Od začátku září tam byl celkově asi 12 dní! Já se snad zblázním… Furt doufám, že se to zlomí, dávám mu i nějaké echinaceové kapky na zvýšení imunity a stále žádný změny k lepšímu. Není divu - viz případ z dnešního rána… Ach jo.
S pindíkem jsme na tom bídně, jsem zvědavá, co na to dr. na 3leté prohlídce. Ale nedávno říkal, ať se tím zatím netrápím.
Dneska jsem vysátá, Tomíka přehazuju ze strany na stranu, doufám, že tu krizi nějak zažehnáme. Nevím, co se děje - že bychom měli růstový spurt nějak jinak než ostatní :)? Mojánka jsem už na čtyřech měsících přikrmovala, teď to není potřeba, takže i tak už mám ze sebe dobrý pocit :) a začínám věřit, že do půl roku vydržíme stoprocentně!
Jdu žehlit nebetyčnou kupu prádla :(, mějte se!
 Ivča

P.S.:
Kde jste všichni??? Esterka, Kristýna, Eva - takhle se nám to tady fakt rozpadne :(.

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 09.11.05 08:56

Ivco kdyz jsem vloni touto dobou nastoupila do prace v Londyne a Tomaska zacala hlidat pani na hlidani jeste s dalsima dvema detma, taky byl porad sama ryma a pres vanoce byl dokonce opravdu hodne nemocny. Byla jsem z toho nestastna. Tam se totiz ryma nepovazuje za nemoc a maji ji tam deti porad, protoze si ji porad predavaji. Moje kolegyne v praci, ktera byla uz dvojnasobna mamina a deti byli v jeslich, rikala, ze ten starsi byl takhle nemocny rok vlastne porad a pak se to zlomilo a naopak od te doby nezastonal. Doktor mi tam take rikal, ze je to proste velky naraz a sok, ale telicko si tvori protilatky a nakonec se zoceli. Tak drzim palce.
Pa pa, Katka a Tomasek

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 09.11.05 08:57

Ahoj Suldo,

To uz jsem zapomnela, ze jsem na sebe praskla novy uces :)) Ale ja se dost nerada fotim. To bych ti to radeji ukazala nazivo - uz jsme se dlouho nevidely!!

Hezky den, Katka

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 09.11.05 09:27

Ahoj Ivčo!
Zkus dávat Mojánkovi vitamín C. Mateo pořád nudlil a kašlal, takže manžel pátral v dostupné lékařské literatuře a zjistil, že i na děti zabírají vyšší dávky vitaminu C (ne multivitamin). Tak jsme to zkusili a do čtyř dnů měl Matěj pokoj, teď ještě dobírá balení, pak uvidíme. Jo a na rýmu je skvělý sprej Stérimar (stojí asi 107 korun), je to kombinace mořské vody a mědi, takže děcko vlastně inhaluje „mořský vzduch“. Snad to zabere, ty neustálé rýmy a kašle jsou hrozné. Měj se hezky,

nakukovatelka Jindra + šelmičky + Překvápko (17+2)

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 09.11.05 09:35

Ahojky Ivi,

tak jsme se právě vrátili od doktora. Závěr zní: Filda v pořádku, na poslech čistej. Ovšem začíná mu týct z nosu voda :o(( Ptala jsem se Dr. na nějaký homeopatika nebo něco na posílení imunity, tak říkal že to na děti nepůsobí. Prostě se setkává „čistý tělíčko“ se spoustou nových virů, který jsou všude okolo nás a že si musí ty protilátky nějak vytvořit. A je to tak vždycky po příchodu do školky. Ten první rok je kritickej, druhej je lepší a pak už dítě nemusí být nachlazený několik let. Takže jeho rada zní: vydržet. Pokud bysme se rozhodli chození do školky odložit, tak se tomu prý stejně nevyhneme a za rok by byl opět samá viróza :o((( Tolik slova našeho Dr. Zdá se mi to docela logický…

Tak měj hezký den a ahoj Katka.

PS. to s tím „céčkem“ určitě vyzkouším. Zatím máme jen multi-tabs a zdá se k ničemu..

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 09.11.05 10:33

Ahojda holky,
tak se hlasim, ze ziju - najezd 150 lidi z celeho sveta a straveni s nimi tri dny jsem prezila ve zdravi…v pondeli a utery se tady jeste ukazovali jednotlivci a tak, ale uz to byla pohoda. V nedeli jsem byla tak vyrizena, ze jsem v podstate prospala cely den :) V pondeli jsem taky vytuhla s Lukou nekdy v devet ale od te doby je to cim dal lepsi a zda se, ze jsem relativne zotavena :) Huraaaa … a ted mame dalsi dva roky klid :) Pak to zacne nanovo (jestli tady ovsem jeste budu :) a tentokrat jsou plany odvezt vsechny do Guatemaly … tak jsem zvedava jak to vlastne dopadne.

Luka byl moc statecnej a az jen v nedeli zacal brecet, ze me nikam nechce pustit. Jinak si tady uziva s babickou, ktera prijela na vypomoc. Jsem za to moc vdecna - bez ni bych to totiz nezvladla. Luka je spokojeny, ve skolce se mu zatim libi, i kdyz predevcirem tvrdil, ze ho tam pry nekdo bouchal…a kdyz jsem zeptala kdo, tak rekl ze osel… :)) Tak ja nevim - ale ani pani ucitelky, ani on si nestezuji.

Akorat jsem trosku nervozni, protoze Braja s jeho maminkou si opet vymysleli, ze by bylo dobre poslat Luku s babickou do Belehradu…mne se moc nechce, ale po konzultacich se vsemi zucastnenimi i nezucastnenimi (vcetne skolky, atd.) tak se zda ze by to nemelo byt na skodu. Tak jeste uvidim …

Tak ja zase letim - mam tady jeste horu prace (uf) ale snad uz se sem ted budu dostavat cim dal casteji :)

Vsem marodum preji brzke uzdraveni a bacily pryc…

Ahojky,
Kristyna a Luka (prave se skolkujici - zase meli divadelko … jeeee, ty se maj :)

 
Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 09.11.05 13:23

Ahoj holky,
to jsem si zase po dlouhé době početla! Verčo, Ada má ted také v oblibě klíče, pořád chce zamykat a odemykat, tak musím dávat pozor, u nás bych sice mohla vylézt z okna, ale zase Adu samotnýho na rušné ulici bych nerada viděla…
My už jsme konečně zdraví, Lena jěště trochu po ránu kašle, ale podle mudr s tím může chodit mezi děti, tenhle kašel jí prý může trvat i měsíc . tak šli v pondělí oba do školky a Ada tam byl poprvé celý den. Už se moc těšil, čekala jsem, že budou scény, ale Ada chtěl jít se mnou jěště na wc, pak se chytil Leničky za ruku, dali mi oba pusu a šli si hrát. Tak jsem utřela slzu a šla do práce:-)Připadám si jako blázen, ale přišlo mi líto, že z mojeho malého chlapečka už je takový velký samostaný chlapík! Za celý den ve školce ani jednou nezaplakal, nevztekl se, hezky papal, po obědě spinkal, no prostě andílek, paní učitelky si ho nemohly vynachválit, vůbec jsem nevěřila, že mluví o našem Adovi. Kdyby takový býval i doma!
Co se týče nemocí ve školce, i u nás jsou maninky, které jsou doma na MD a přesto dávají do školky nachcípané děti. Tohle mě štve, už jsme si i na rodičáku stěžovali, tak ředitelka slíbila, že to bude řešit. No zatím žádnou změnu nevidím. Lena, když začala chodit do školky, tak bývala po několika dnech ve školce nemocná a nemoci samozřejmě předávala Adovi, který si chudák v prvním roce vytrpěl. Ted už jsou trochu odolnější, Lena onemocní až po měsíci ve školce, samozřejmě i s Adou, ale mám pocit, že když si Ada užil nemocí jako miminko, tak teď mívá mnohem lehčí průběh než Lena.
Já se loučím, mějte se krásně, všem nemocným přejeme brzké uzdravení a zdravým ať se jim nemoci obloukem vyhýbají.
Letíme do dětské knihovny, máme tam zamluveného Michala z kouzelné školky.
papa Lola+Ada 2r+10m +Lena-za chvíli 6 let

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 09.11.05 19:31

Ahojky,

teda koukam, co tu pribylo komentaru, to je super.

Dnes byl rusny den, byli jsme v te nemocnici, odpoledne v Europarku, ted si jeste deticky hrajou, ale uz je jdu trochu dat do „rychtyku“. Vecer sem pisnu vic.

pa

Irena

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 09.11.05 20:05

Ahojky kočky a dětičky,

IREN, to jsem zvědavá, jak jste dopadli. Snad OK.

KRISTY, Ty žiješ ?!?!? :-))) To musel být zápřah, viď? 150 lidí, to je teda něco, ale hlavně, že jsi to přežila. Já netušila, že máš takovou action :-)

LOLI, to je nevděčník, viď ten Áda :-))))) Ale zase na jednu stranu super, že se odchod do školky obešel bez pláče. Myslím, že i fakt, že tam byla Lenička moc pomohl.

My dnes byli u ségry…babi zase hlídá Jaromírka, tak jsme s dětma couraly venku, ale pak už byla kosa, tak hajdy do tepla. Zítra jdeme cvičit, Adámek se už moc těší…a Em je to jedno :-)) Ta si už spinká..aspoň jedno dítko. Hurá. Já asi odpo zabrala, ale musel to být velmi lehký spánek, protože mi to ani nepřijde.

Zatím se mějte a papa…posílám pochvalu, jak jste se dnes činily :-)

papa VABE

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 09.11.05 20:43

Ahoj,

tak my dnes hned rano bezeli k nasi detske dr. Nastesti byl s nama David, sama bych to asi nedokazala se dvema detickama absolvovat. Nase dr. nam dala zadanku na vysetreni na ten Karlov a vysetrila tez Vikimu curanky, ktere jsem rano lapala do zkumavky, fakt prima vec:-)

V nemocnici pak Vikiska prohledli (poslechli srdicko, prohmatali brisko, zmerili hlavicku atd) a vse Ok, pak nas odeslali na odber krve a opet curanky, takze dostal pytlicek na pindika. Nejprve se me ale sestra ptala, jestli uz chodi na nocnik, ze by se jako vycural sam a nemuseli bychom to slozite odchytavat, tak to jsem se pobavila, ze jako v 10 mesicich fakt jeste mame plinu a nocnik je pro nas cizi slovo. Pri odberu krve byl Vikisek moc statecny a skoro vydrzel neplakat, jenom ke konci uz trochu knucel a byl moc pochvalen. Vysledky budou zitra, tak si budu volat hned dopol. Dale mame sbirat 3 dny vzorky stolice, jupiiiii a pak jsme jeste objednani na 1.12. k panu docentovi na kontrolu vyvoje kosti? snad, nevim presne, takze to jsem taky moc zvedava. No zaplacli jsme tim cas od pul devate do dvanacti, Ondra byl dnes hodny a neprudil, uzil si cestovani metrem, v nemocnici v cekarne meli spoustu hracek a byli tam i ruzne prolejzky, coz mile prekvapilo a vsichni dr a sestry byli moc mili.

Odpoledne jsme pak jeli do Europarku, kde se Ondra opet vyradil v detskem svete a pak jsme se hrozne nadlabli v KFC, fuj!!

No a ja mam asi zanet prsa, opet. Boli me leve prso a mam to okolo bradavky zacervenale. Teplotu ale nemam, tak uvidime jak se to vyvrbi, chjo.

Verco, cajcek nebo vodu bych klidne zacala davat, kdyz uz prikrmujes, jen at Berunka trenuje:-) viki z lahvicky odmita pit, dudlik ani pitko nechce do pusy a tak pije jako Ondra z klasickeho hrnku a celkem uz mu to jde bez vetsiho bryndani, jen mu hrnek musim drzet samozrejme ja.

Kristy, teda ty jsi musela mit peknou honku v praci, tak snad uz bude lepe. To same Katka, v praci do sedmi, to je teda docela zahul, to uz si vubec nedokazu predstavit.

Jo jeste se chci pochlubit, ze Vik se cim dal vic sam pousti do chozeni a vylepsuje se, takze do roka bude urcite chodec jedna basen, ted udela sam tak deset kroku a pak pada:-)

Lolo, Ada je sikula, jak zvladl tu skolku, urcite pritomnost Leny pro nej byla pozitivni.

Holcinky, mastim do sprchy nahrivat prso a tak preji hezky vecer!

Irena a kluci

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 09.11.05 21:45

Ahojky Iren,

díky za ten čajík nebo vodu. Taky to zkusím i z klasika hrnečku. Viki byl moc statečný, chudinka, tolik toho absolvoval…no jasně, 10M dítě a bez plenky…to bych si taky dala líbit :-)))

10 krokůůůůůůůůůůůů a sáááám, no to je úplný chodec!!!! to je neskutečný, nedávno jsme trnuli, jak to u vás na Vánoce dopadne a za rok…děsný, jak to letí.

jdu zahnat Adámka do postele, tak papa a ať to prso nezlobí.

VABE

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 10.11.05 01:51

Ahojky,

konečně se dostávám k napsání komentáře, snad u toho neusnu a odešlu než půjdu spát. Leze na mě nějaká podzimní depka, připadám si unuděná, nic moc mě nebaví, Káju asi taky ne, chybí nám odpolední a podvečerní chození ven. Ale snad si opět zvykneme, budeme muset vymyslet zajímavější činnosti na večer, ale není to tak dobré jako chodit po venku. Je to spíš o tom, překonat smutek z toho, že nemůžeme být celé dny venku. Dneska sice bylo krásně, ale dost chladno a na dlouho už to není.

Kája je poslední dobou naprosto úžasná, pomáhá mi dokonce i vařit. Dneska byly místo knedlíků (noků) šišky, protože knedlíky neuměla vyválet, to bylo radosti, neustále hrdě tvrdila, že máme špinavé ruce, protože vaříme a pak se řehtala, když jsem jí je ve dřezu drhla drátěnkou. V sobotu pomáhala péct štrůdl, je u toho táááááák důležitá. Celé dny vykládá, jak už je velká holka a jak všechno umí, ale pak přijde na činnost, která se jí právě nechce dělat a rázem z ní je miminko, které neumí vůbec nic.

V sobotu tu byla slavnost Bonfire, všude po Anglii se pálí ohně a taky střílejí ohňostroje. Já jsem dostala volno v práci a zároveň jsme byli pozváni ke známým, bylo to moc fajn. Šli jsme společně na slavnost do parku, Karolínce jsme koupily blikací hvězdičku a svítící tyčku. Při ohňostroji nadšeně výskala a mávala všude kolem, komentovala všechno. Poté jsme šli ke známým na polívku a párky, bylo tam hodně dětí, krásně si hrály, vůbec jsme o nich nevěděli. Odjížděli jsme kolem 11. hod. v noci, všichni moc unavení, ale taky spokojení. Kája o ohňostroji a kamarádce Ester mluví celý týden.

Přemýšlím, jestli se definitivně nezbavit kočárku, Kája už ujde více jak jednu cestu do města (můžou to být tak 2 km), ale pak s nějakým nakupováním a pobíháním toho má plný zuby, že se na zpáteční cestě ráda u:,–(í do kočárku a někdy i usne. Ještě chvíli budeme s kočárkem, však se nic nestane, minimálně se tam vejde hodně nákupu a já to nemusím tahat v rukách a na zádech. Jen za celou cestu mívám značně odkrvený prst, jak se mě křečovitě drží. J))))))

Katko, s tou rýmou a Anglií máš naprostou pravdu. Taky se tu neustále setkávám s tvrzením, že rýma není žádná nemoc, u dětí je to přeci normální a tak Kája po dvou pobytech ve školce opět začíná smrkat. Naštěstí to není tak strašné, ale stejně mě to štve.
S pindíkem neporadím, ale já bych tomu asi ještě nechala volnýprůběh. Tomášek je šikulka, jak to všechno zvládnul. Proč jste byli na 3-leté prohlídce už teď? Ptám se, protože chci Káju vzít o Vánocích a měla jsem strach, jestli to 2 měsíce dopředu nebude moc brzy.

Iren, Viky je šikulka, s takovou roku určitě uteče. A sestra je dobrá, v 10 měsících si myslet, že je dítě bez plínky. Jestli myslíš, že máš zánět prsa, dej na to tvaroh, to pomáhá. Já jsem byla v jiné situaci (objevilo se to, až když jsem asi 2 měsíce nekojila), ale tvaroh a paralen mě vytáhly z nejhoršího a doktorka mě pochválila, že to bylo nejlepší, co jsem mohla udělat.

Veroniko, já bych pomalu taky začala zkoušet čajíky nebo obyčejnou vodu (to je asi nejlepší, nejlevnější a pro dítko nejzdravější), sice Ti nevypije moc, ale naučí se pít a množství se bude postupně zvyšovat.
Ještě k deníčku. S klíči zatím žádnou špatnou zkušenost nemáme, ale musíme dávat pozor, vypadá, že je to na spadnutí. Karolínka má upletenou bužírku (já ji mám na klíčích) a tak si hraje, že to jsou klíče a zkouší s nimi zamykat. To je jen krůček, aby to zkusila s opravdovými.
Dovolená ve Špindlu musela být náročná, ale krásná. Věřím, že to s takto malými dětmi ještě není, pokud by byl jenom Adámek, tak to by byla asi pohoda, ale Berunka už není žádné ležící mimi a přeci jenom by ji nemůžeš nechat válet se všude. Pamatuji si, že tento věk byl na cestování mimo domov absolutně nejhorší. Ale když Káje byl téměř rok, strávili jsme úžasnou dovolenou na horách, krásně si hrála, byla nadšená z lidí kolem.

Pokračování v dalším komentáři.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 10.11.05 01:51

Lolo, Áda je šikulka, jak krásně zvládá školku. Kája v Čechách vypadá v pohodě, tady jsme měli poslední dobou trošku problémy. V úterý začala brečet hodinu před tím, než měla jít, že chce jít spinkat do svojí postýlky a nechce nikam chodit. Vnitřně jsem měla chuť ji nechat doma a ze školy se omluvit, ale nebylo by to správné. Nevýhoda je, že tady děti odpočívají pouze na polštářích a jen když chtějí, Káje asi chybí postýlka a pak komu by se chtělo spát, když je tam tolik zajímavých věcí. Ve školce spustila srdceryvný pláč, ale naštěstí to asi rychle přešlo, dneska už mi vykládala, jak se těší v pátek do školky, tak si snad opět zvykne. Holt ta pauze byla dlouhá. A já jsem celou dobu ve škole přemýšlela, jak jí asi chudince je.

Blani, to jsem ráda, že Tě zase vidím. Jen užívejte zabydlování domečku, to musí být paráda. Já se taky těším, až zase budeme něco budovat. A z technických výrazů Anežky si nedělej hlavu. Kája miluje koleje, semafory, jeřáby a bagry a to je holka a doma je se mnou. Ani nemám pocit, že by jí to někdo lil do hlavy, jen jí to prostě zajímá.

Kristy, musela jsi mít v práci zabíračku a dobře, že už to máš za sebou. Já nevím, jestli bych Lukyho do Bělehradu pustila. Na jak dlouho? Jak jsem psala výše, nám se přerušení školky po měsíci skoro na další měsíc (pokud nepočítám pobyt 2× asi v půlce) vymstil a Kája opět potřebovala čas na adaptaci. Ale u nás to může být způsobeno vším možným (jazyková bariéra, chození pouze na 8 hodin týdně a tak podobně).

Holky, chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti s braním vitamínů ještě v období před otěhotněním (mě doktorka doporučovala Calibrum baby), je to nutné, když jím vyváženou stravu? Nebo stačí kyselina listová?

A pak má ještě jeden dotaz, pokud by bude někdo schopen alespoň částečně poradit. V práci mám smlouvu na dobu neurčitou, pokud zažádám o prodloužení rodičovské dovolené do 4 let věku Karolínky, musí mi vyhovět (vím, že mě už nemusí zaměstnat podle pracovní smlouvy) nebo toto může být důvod k výpovědi?
Pokud mi vyhoví a já budu i nadále jejich zaměstnancem, otěhotním a během toho 4. roku nastoupím na mateřskou dovolenou, mám stále právo na „peněžitou pomoc v mateřství", což je asi těch 69% platu?
Budu o tom psát podrobný dotaz daňovému poradci, protože je to dost složité a já bych chtěla vědět na čem jsem. Zatím to vypadá, že tu zůstaneme tak do května, tím pádem zpět do práce nastoupit nebudu schopná a pokud otěhotním, tak se mi na pár měsíců nebude chtít. Budu moc vděčná za vaše postřehy.

Mažu do postele, ať zítra nějak funguju. Mějte se krásně.

Jana a Karolínka

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 10.11.05 08:13

Ahojky Jani,

dnes prijde na navstevu kamaradka pravnicka, ktera dela hlavne pracovnepravni vztahy , tak se ji pozeptam na tve dotazy.
 pa

Irena

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 10.11.05 09:36

Ahoj holky,
tak si predstavte, ze vcera, chvili po tom co jsem vam odeslala komentar, tak mi volala pani ucitelka ze skolky, ze pry mel Luka mensi uraz…v tom okamziku me polil studeny pot :( Ale nakonec ze pry to neni tak strasny - jezdil na tatrovce, spadnul a o cast te tatrovky si rozsekl celo… asi 4 cm dlouhy, svisly sram nad levym okem… a ze to pry nebylo na siti, takze mu na to stahli maslickama (Veroniko, myslela jsem na tebe a Adamkovo relativne nedavne „suche siti“) a ze je Luky v pohode, tak jen abych o tom vedela a taky to rekla babicce, ktere by se jim to asi nepodarilo vysvetlit. Tak jsem se sebrala a jela ho vyzvednout ja - rana opravdu nebyla nijak desiva - mel uz to hezky zacisteny, zaschly a nejhorsi na tom byla ta boule pod sramem :)

Luka pry ani neplakal - jen kdyz se ho chystaly desifinkovat, tak se pry zacal bat. Je to muj maly hrdina a truhlik :) Vzala jsem ho pro jistotu k nasi Mudr. aby mi rekla jestli je to dobre udelany a hlavne jak se mam o ranu dal starat. A pani doktorka skolku moc pochvalila a rekla, ze to udelaly velice profesionalne a jen to jeste prikryla ctvereckem aby se k rane nedostavala nejaka spina. Luka ted do konce tydne do skolky chodit nebude - ne ze by mu neco bylo, ale spis aby se treba neuhodil do cela znovu pri nejake tlacenici/strka­nici.

Do Belehradu asi pojede - rika ze se tesi na dedu a na bratrance…a hlavne mam pocit ze chce letet letadlem :) Bylo by to opet na 14 dni - na dyl jsem to zatrhla - Braja mel takovy cuky totiz ze ho tam poslem na 4 tydny!!! Takze jsem zavelela ze nejpozdeji na Mikulase zpatky a to tam jeste bud oba nebo jeden z nas pojedem o nejaky ten den driv ho vyzvednout. Akorat jeste nemame jasno jak - jestli autem, nebo letadlem. Ja jsem spis pro letadlo, ale to by pak jel jen Braja - ja uz nemam moc dovoleny a to co mam bych si chtela nechat na obdobi kolem vanoc…a jezdit 1000 tam a 1000 zpatky jen na vikend mi prijde jako kravina.

Iren, sice jeste nejsem moc v obraze, ale zaregistrovala jsem ze jste byli s Vikim na nejakych vysetrenich - je vsechno ok? To jsou nejaky kontrolni nebo neco neni v poradku?

Jani, Karolinka je sladka jak je dulezita u vareni - s Lukou by si moc rozumeli nebot ten vari taky moc rad…dost casto i sam, tj. sebere mi ruzne koreni, sype je do hrncu a zelava vodou … ja jsem z toho dost na nervy, protoze pak treba kdyz zrovna potrebuju susenou bazalku, tak tam najednou neni :) Jeste by se k nim mohl pridat Adamek - ten pry taky vari rad :) - a mohli by si pomalu zalozit restauraci :)))

Lolo, Ada je sikulka a taky si myslim, ze je lepsi kdyz neplace :) Lena mu byla urcite velkou oporou. Jak se ti libi v praci?

Urcite jsem jeste neco chtela ale uz netusim co :( Jen musim priznat, ze i ja jsem chytla trosku depku z toho jak uz vetsina z vas mate nakoupeno na vanoce…ja mam prozatim jeden darek - pletene backory s opici pro moji sestrenici. Jinak nemam nic, ani zadne napady ani inspiraci … myslim, ze u nas letos budou hodne „nematerialni“ :) vanoce :)

Tak ja zase letim pracovat - je to porad docela hodne, ale hlavni je, ze uz vsichni odjeli :)

Tak pa pa vsem,
Kristyna a Luka (s paskou pres celo - vypada ted jako pekny raubir :)

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 10.11.05 10:58

Ireno,

to budeš moc hodná, díky moc. Pusu klukům.

Jana a Karolínka

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 10.11.05 11:50

Ahoj holky,

Ja toho mam dneska, to teda vlastne nejen dneska, tolik, ze uz mi to normalne prestava hlava brat. A k tomu jsem porad unavena, ja totiz nejak neumim spat :))) Proste spim hrozne melce, casto se budim, rano jsem unavena i kdyz jdu spat brzo … No nic.

Kazdopadne jsem si rekla, ze si dam desetiminutovku na odreagovani.

Tomasek taky rad vari, takze kdyz ho ostatni Kaja, Luka a Adamek vezmou, tak by moc rad hlavne michal, mixoval a krajel :)).

Kristy jeste ze se Lukovi nestalo nic horsiho, tohle snad bude za chvilku zahojene. Myslim, ze ty dva tydny jsou asi fakt maximum a o Mikulase prece taky nemuze prijit. Jinak nas odlouceni take ceka, ale jen tydenni. Ja musim do Jakarty, vuuuuubec se mi nechce, ale proste me to cestovani obcas nemine.

Ireno tak Viky uz je skoro chodec, no to je uzasny, je to velka sikulka. Drzim palce at jsou vsechny vysledky ok, ale urcite budou.

Jano my jsme proste dostali pozvanku na 3 letou prohlidku uz ted. Tomas je narozeny 30.12., a vzhledem k vanocnim a novorocnim svatkum asi delaji prosincove deti driv aby to meli z krku.

Holky s tim pindikem asi fakt pockam, zavolam ji, ze to jeste par mesicu budeme zkouset „po dobrem“.

Tak ja jdu makacenko.
Pa pa Katka a Tomasek

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 10.11.05 12:04

Ahojky,

teda Kristy, chudak Luka, ale nastesti se nestalo nic vazneho. Je statecny, ze ani neplakal. Luka uz je pekne zcestovaly, vid. Tech 14 dni co bude pryc utece a uz bude Mikulas, to je fakt sila jak to leti. S vanoci nedepkuj, vsak ona jeste nejaka inspirace dorazi a ono to taky neni jen o tech darkach, i kdyz pro deticky samozrejme ano. Jo a Vikimu delaji testy kvuli tomu, ze jeste nema vyvinuta jaderka.

Katko, ty nemuzes poradne spat? A to az ted nebo jsi to mela vzdycky? Ja bych spala az bych brecela:-)

Dnes dopol jsem volala do nemocnice pro prvni vysledky krve, tak se potvrdila velka chudokrevnost, na to davame zelezo a dalsi vysledky az pristi tyden, tak uvidime.

Obe deticky spi, tak ja jdu neco pojist a popit nez zacne Vik prudit.

pa

Irena

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 10.11.05 13:59

Ahojte!

Jsme v pořádku,ale nechce se mi vůůůůbec psát,i komentáře čtu jen letmo.
Asi na mě sedla nějaká pozdní poporodní únava,či co.
Ale já to doženu,jak budu sepisovat deníček.Už mám trochu nápad,o čem bude.

Mějte se pěkně
Hanka,Klárka a Ája 3m,3t a 3d(přesně rok od testování:o ))))))))

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.11.05 14:15

Ahojky Hani,

to bude i tim pocasim … takove nijake a desna zima, brrrr!!! Ja jsem ted docela v poho, zato v praci toho mam nad hlavu a tak neni ani cas psat … ach jo! Zitra rano odjizdime s Nikou na hory, tak uz se mooooc tesim. Tentokrat tam budou i deti, tak se snad nebude nudit:-) Chtela jsem odjet uz dneska, ale nejak to nevyslo casove a na noc se mi jet nechce i kdyz je to jenom 100km.

Na denicek se moc tesim a docela se bavim nad temi tvymi 3kami u Aji, to nam to nejak roste, co? A za chvili zacne dalsi serie trojrocaku, Mojanek uz to ma opravdu za par … IVI, co se u vas chysta???

Iri, teda to jsou veci s Vikiskem, ze by mely nejadyrka souvislost taky s chudokrevnosti? Jinak je to desna sikulka, ze uz je temer samochodec, ty brdo!!!!

Katko, kdypak letis? Ja budu bez Niky 4 noci a uz ted dostavam depku, bozeeeeeee!!! Jsem desna zavislacka, preci uz bych z toho mohla vyrust, ne?

Jo a Niku hlasim do krouzku vareni, taky musi nutne pomahat michat, sypat, nalivat a loni na Vanoce i pekla cukrovi, takze letos bude zkusena a zrucna pekarka:-))) To mame ale sikovne deti, co?

Jdu makacenko, ach jo!

Papa

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.11.05 14:20

Holky, s tim Ceckem docela souhlas, zacala jsem ho davat Nice pravidelne asi pred tydnem ci 14ti dny (mame prirodni cucaci chuti bonbonku, takze by ho nejradeji stale, ale to ma smulu, chi) a musim rici, ze zatim dobry. Pocinajici kasel s obyc rymou pryc behem 3 dnu a bez teplot (to dostala par dni po dobrani antibiotik). TAky si myslim, ze si to nosi z te skolicky, ale nejak se zocelit musi, ze?

Pa

Sulda

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »