Adámek,Nika a kamarádi aneb od každého kousek od Veroniky a

Rodičovství

Ahojky kočky a dětičky, tak se po delší době ozývám s deníčkem aneb jak to u nás vypadá aneb život s dvěma dětmi. Asi to bude takové na přeskáčku, dělala jsem si poznámky, o čem bych chtěla psát, tak jsem sama zvědavá, co se z toho vyvrbí.

Jak je na tom Adámek?

Adámkovi jsou 2 roky a 5 měsíců. Je to už veliký chlapík, který je samozřejmě k pomilování, ale někdy bych ho přetrhla, samozřejmě. Zrovna dnes (pátek). Dopo jsme si udělali „výlet" metrem na Václavák. Adámek byl naprosto vzorný, ani nechtěl na cestě k metru v krámku koupit bombóny, čímž mě překvapil. Vzorně se držel za ruku a nikam neodbíhal. Zvládli jsme i jezdící schody s kočárem, přičemž Adámka jsem přitom držela za ruku…no celkem náročné, zvláště s trojkolkou, ale jde to :-) V metru chtěl hačí, tak si sednul, já držela kočár, ale pak se chtěl držet za ruku, tak jsme vše zvládli. Na Václaváku obdivoval sv.Václava na koni, šli jsme středem, čůrali na kytičky a u bistra v tramvaji se chtěl po:,–(it a dát si nějaké mňam mňam. Stačil mu džus a já si dala kávičku latíčko. Vzorně seděl, opět nikam neodbíhal…no sama jsem koukala, jak super mám chlapečka. Cesta zpět proběhla taky dobře, takže celkem pohoda, jsem si říkala. Ale doma, když měl usnout…Beru se do toho budila a nemohla zabrat, takže jsem s ním nemohla ležet a držet ho za ruku. Kolikrát už mi povolily nervy, ale ustála jsem to. Normálně se mi vysmíval do očí, že spát nebude, ani to, že máme sraz po spaní s Kristy mu nestačilo, když jsem vyhrožovala, že nic takového nebude. Vyhrožování, že mu dám na zadek nezabralo, ještě se ke mně otočil zády a natavoval prdelku a ukazoval, ať ho plácnu. No už byly 2 hoďky a on stále nespal. Pak už jsem teda vypěnila a jednu mu plácla přes zadek…Beru do toho brečela, protože chtěla jíst po 1,45 hoďce, tak jsem z toho taky byla rozhozená…tak si trochu pobrečel a usnul. Prostě byl k neuspání......Ale jakmile se vzbudil, jeho první slova byla TETA BREJLE :-))) tj. jako teta Kristy. Tak se ani nenajedl jak byl natěšený. Za chvíli dorazili Kristy s Lukou, taky na motorce, takže kluci drandili na písek o 106. Nicméně Adámek pořád DĚTI, DĚTI, ale když už tam má Luku nebo i jiné děti, tak je ignoruje.

Za velký pokrok považuji to, že jsme odbourali pití před spaní. Teda před odpoledním spaním ještě definitivně ne, to si ale jen cucne a říkáme dál pohádku. Sem tam si řekne, že chce pít, tak si dá 2 3 loky, ale rozhodně to už není uspávání se lahvičkou…no jo, pořád ji má nejradši, protože se z toho nejvíce napije. Už dávno umí pít ze skleničky, ale lahvička je holt lahvička. Při večerním spaním už má v lahvičce jen vodu, i když vyžaduje džus, ale to jsem „zá:,–(ová" - jak teda v málo věcech :-))) a dostane jen vodu … když už jsou přece vyčištěné zoubky a byli by v nich červíci, které by teta doktorka musela vyvrtat.

A pozor, Adámek má dospěláckou velkou postel. Dovezli ji a smontovali, když Berunce bylo 14 dnů??? Tak nějak a Adámek byl v té době u babičky, aby se mohl v klidu vyspat. Má odnímatelné postranice a je namořená na modro. Přesun Adámka do jeho postele byl naprosto v pohodě. Již delší dobu jsem mu vysvětlovala, že Berunka má svoji postýlku a on bude mít taky svoji, aby se necítil vystrčený z té naší. Tak se mu to v té jeho hlavince asi dobře srovnalo a když ji uviděl, tak si taky nějak v hlavě přebral, že mu ji donesl děda, což je u nás Ježíšek a dobrovolně si do ní večer lehnul. Od té doby v ní spí. Měla jsem z toho strach, ale zvládnul to s přehledem. Spal tam i po o, ale kolikrát mám Beru na ruce nebo kojím a tam se kvůli postranicím nevejdu, tak na po o spaní chodí do naší velké. Ale večer si chodí do své. K ránu ho sem tam přeneseme, protože mě volá a většinou je to v době, kdy Berunku kojím. I když v tom polospánku stále vyžaduje, aby byl ve své postýlce…tak to znamená dát Berunku Tomovi na odříhnutí, opět přenést Adámka zpět do jeho a lehnout si k němu než zabere…tak takové my máme noční cestování.

Na to, jak teda blbě mluví, tak dává dohromady i více slov - teda 2 - 4, což považuji za velký pokrok. Nějaká slovíčka mu rozumí i cizí člověk, ale některým rozumíme jen my. Třeba zelené barvě říká u - u…no nechápu, jak na to přišel. A velký je zase u…dříve uf :-)))) Slyší to 150× za den a prostě to neřekne. Tuhle mi řekl, když jsme měli návštěvu a on jí chtěl donést pití, JDI PRYČ…sice to bylo takové DI PIČ, ale i tak jsem byla ráda, že si to dal dokupy. Ovšem dlouhá slova mu prostě nejdou…no do 3 let času dost, myslím. Teprve pak to začnu řešit.

Jak je na tom Berunka Ema?

Ve středu jí byly 2 měsíce…a mé obligátní…toto letííííí :-))), ale tentokráte snad kosmickou rychlostí. No a na čtvrteční kontrole vážila 5,53 kg!!! a měřila 58,5 cm. Takže za 2 měsíce jejího života vyrostla o 9,5 cm!!!! Myslím, že to bude pěkná dlouhánka. No a od porodu přibrala 2,23 kg - taky slušný výkon :-))))) Ovšem oproti minulé kontrole před 3 týdny je váhový přírůstek cca 210 dkg týdně, tak to je v poho, ne? Umí se už usmívat, ráda si „povídá" tím svým gli gli gli no a když otevře ty svoje kukadla, tak to je prostě Miss :-))))) No jo, jsem střelená, ale když byla volba Miss a my byli zrovna na chatě a já ji kojila, tak máma za námi přišla a tak jsem kecaly…a ze mě najednou vypadlo, že bude taky Miss…no chechtaly jsme se s mámou jak šílené. K tomu povídání a povídání si s ní, které by podle chytrých knížek mělo být. Já mám u toho výčitky, že se nebavím s Adámkem. Tak se snažím do toho zapojit i Adámka, aby se necítil odstrčený. Většinou si ale povídáme, když třeba Adámek spí. Berunka se už i usmívá, sem tam si vezme i lehkou hračku a chrastí si s ní. Nejvíce „ví" o nohách. Pořád s nima máchá, kope, tak si říkám, že bude na pohyb a chůzi šikovná. A proč tak usuzuji? Adámek byl stejný a hlavně Jaromírek o nožičkách „vůbec nevěděl" a ani moc nekopkal a začal chodit až před jeho rokem a půl, což není nic proti ničemu, jen si prostě myslím, že Beru bude chodit před jejím 1. rokem. Berunku kdybychom postavili, tak „se rozejde" :-))

Taky mám neskutečný strach, že ji upustím. Ten jsem měla taky s Adámkem, to si pamatuju. No radši nemyslet na důsledky, ale tohle mě straší. Jak byl právě Adámek nachcípaný, tak jsem měla velký strach, aby to ona nechytla a nebyla taky nemocná. Takový malý človíček a těžko mu člověk může pomoci. No naštěstí se jí to vyhnulo. I když je to úplně jiný strach, než mám teď o Adámka, když je třeba nemocný. No prostě je to nějak intenzívnější. Ekzém už vypadá taky hooodddnněěě lépe. Hlavně v obličejíčku. Už se jí nedělají červené fleky, jen má v postatě v obličeji hrubší kůžičku. Na tělíčku se jí ještě dělají pupínky, ale jen malinkaté, tak si myslím, že jsme z nejhoršího venku. Ufff. Ťuk, ťuk, ťuk, ať je to už v poho, prosíííím.

Když srovnám, jak jsem byla hotová z nočního kojení u Adámka a zejména hotová přes den, tak teď je to relativně v pohodě. Říkám si, že je to tím, že si tělo za ty dva roky, co se v podstatě nevyspalo, zvyklo. Nebo taky tím, že se Berunka budí jen 2 x v noci a po ranním kojení kolem 6 - 6:30 ještě usne. No to mě se už většinou nepodaří, protože vstává Adámek, ale zase je čas na Adámka a ranní rozkoukání se a dání se dokupy.

Berunku jsem v den jejích dvouměsíčnin :-) dala pod hrazdičku, kterou dostala od vás. No ta z ní byla tak nadšenáááá, to jsem ještě neviděla, že by se takhle projevila. Koukala těma svýma velkýma tmavýma kukadlama, sem tam se jí podařilo, aby bouchla do hraček…ovšem obrrrr radost z ní měl Adámek. Hned si pod ni lehnul a jen velmi nerad tam pustil i Berušku. Vyfotila jsem je tam oba, takže až budou fotky hotové, dám je do galerky…děkujeme vám ještě jednou mooocckrráááááttt.

A jak jsem na tom já?

Mé plány týkající se cvičení vzaly za své. Teda že budu někam chodit i s Berunkou a Adámek bude s tatínkem doma. K tomu jsem se nedokopala. Taky kazeta s cvičením Elen Černé leží nepovšimnutá. Ale jediné, k čemu se dokopu je pár minut - teda minutek před spaním v posteli. Cvičím 50× na břicho a 20× na pánevní dno. Víc nejsem schopná. Čas by teda byl, to jo, ale to si jdu radši s dětičkama lehnout. Říkám si, co naspím, to naspím. Jo a sem tam něco na záda, když už mě hodně bolí. Stále chodím jak paragraf.

Ovšem se shazováním kil po porodu slavím úspěchy. Kila dolů nešla, tak jako s Adámkem jsem si dopřávala denně Twixku :-) a hublo se pořád. Teď je to nějaké jiné, jestli je to věkem? Netuším. Vlastně jsem zhubla jen když jsem měla ty afty a dolů do nešlo, což mě deptalo. Někdo si řekne, že jsem cvok, ale já se chtěla cítit dobře i při pohledu na sebe do zrcadla. Tak se musím pochlubit. A jak na to? Jak už jsem to líčila Iren, tak jsem nedávno četla rozhovor s operní zpěvačkou Evou Urbanovou. Ona říkala, že veškeré hubnutí začíná v hlavě. A je to pravda. Prostě jsem si řekla, že potřebuju ta kila shodit, abych zase byla čupr holka. A ono se to v té hlavě asi opravdu srovnalo, že si nic sladkého nevezmu a večer si dávám jogurty a saláty. Jinak normálně snídám, obědvám. A já, která sladké miluju, tak kdybych měla po Adámkovi dojíst třeba chleba s medem, tak se ošklíbám, jak je to sladké. Nebo dort??? Blééééé. No nechápu to sama, ale je to tak. Je to ale i o vůli nevzít si nic, co je na stole „jako zbytek"…křupinky, nedojedená tyčinka… no prostě nic. Teď jsem trochu povolila a „dopřávám" si sušené banány, ale jakmile dojdou, tak už je nechci. Takže teď zbývají ještě 3 kila a jsem na váze před otěhotněním. Tak to budu spokojená. Když to bude ještě o 2 méně, tak budu super spokojená. Obléknu i většinu „spodků" teda kalhot, sukně jsem nezkoušela a není důvod je nosit :-) Vršky teda ještě ne, ale to je kojením, a to neřeším :-)

Času je o něco málo méně, i když s tou paní na úklid je to výhra a o vaření ani nemluvím. Však víte. Takže čas na obě dětičky mám určitě a jsem tomu moc ráda. Teď to druhé mateřství si vysloveně užívám a jsem taková spokojená mamka. Pokud to půjde, budu doma do Beruščiných 3 let, protože Adámek je teď prostě nejsenzačnější. Tak co dál dodat? To je od nás vše :-)

Mějte se moooccc hezky, hlavně, ať se všechny nemoce všem vyhýbají a užívejte si sluníčkové dny.

Papa Veronika Adámek (2 roky a 5 měsíců) a Berenika Ema (2 měsíce)

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.05.05 12:09

Ahoj holky!
Teda deníček jsem zaznamenala, jen co jsem se dala dopo do kupy, ale ještě jsem dočítala komentář od Katky ve starém, pak zmatek v domácnosti, vaření oběda a teprve teď jsem tenhle nový přelouskala. A on tu pořád není žádný komentář??

Veroniko, moooc hezký deníček. Je vidět, že jsi spokojená a užíváte si. To je vidět i v reálu ještěš víc. Tobě to moc sluší a obě děti jsou jako sluníčka. Adámek velký frajer a Beuška budoucí miss - to je jasný.

Jééé pod okny se mi objevil zbytek rodiny. Mají smůlu, oběd už je jako psí čumák. Jdu je vítat. Takže víc psát nestíhám:).
Ahoj Esterka & spol.

 
Anonymní  21.05.05 14:00

Ahoj všem!
Tak konečně se mi podařilo jeden deníček zachytit v začátku a jsem trochu v obraze :).
Veroniko,
hezké čtení, ani nevíš, jak jsi mě potěšila :), že je taky Adámek občas kvítko. S tím uspáváním na tom jsme asi podobně - zrovna dneska mi taky říkal: „A nebudu spinkat, budu mamku zlobit a nebudu mít zavřený očička…“ a furt dokola. Když na něj zvýším hlas a něčím mu pohrozím, tak mi řekne: „Mami nedělej (neříkej) to, to není hezký…“ A mám to. Lepší snad, když některý dětičky nemluvěj :). Ten náš je naopak ukecanej až k zbláznění… Teď čteme knížku o Bořkovi, tak má oblíbené slovní spojení „obvodní stavební inspektor“, no já sama to málem nevyslovím, ale Mojánek pobaveně ukazuje na pány na stavbě a říká, že jsou právě tohle :) :). Čím mi poslední dobou dává zabrat, je „spotřeba“ hraček. Včera ulomil světýlko u jeřábu, dneska zlomil tužku, kterou se maluje na magnetickou tabulku (tak dlouho s ní do něčeho mydlil, až prostě nevydržela :(, já u toho něco vařila, tak jsem ho pořád jen napomínala, ať to nedělá a neměla čas mu to jít sebrat). Byla jsem dost rozzlobená, protože u toho kreslení na tabulku vydržel bejt hodnej třeba hodinu a bylo to lepší, než pořád tahat tuny papíru a ořezávat pastelky :(. A teď nemáme nic… Manžel mě poslal napočítat si do desíti :), když jsem za to MOjánka hubovala, co prý chci po 2,5 letém dítěti? Já to neumím posoudit, je pravda, že před týdnem tu byla kamarádka a byla celá překvapená, že ještě máme autíčko, které jsme spolu pro kluky pořizovaly asi před půl rokem. Oni ho prý po 14 dnech hodili po částech do popelnice :(. Tak nevím. Možná opravdu chci moc… Jenže mě je někdy fakt skoro do breku, když zas vidím, že něco zařvalo jen proto, že do toho tříská. Připadá mi, že má pořád strašné množství energie :). I když ho dopoledne protáhnu procházkou po celé vesnici a já sama jsem utahaná jak pes, on pořád poskakuje, něčím hází, do něčeho bouchá, v posteli po obědě hodinu řádí (hází polštářema, plyšákama, hned chce napít, hned zas čůrat…), než vůbec usne (jsem někdy tuhá dřív než on).
Jé, já se tu objevím po takové době a zas jen hudrám :). tAk abych to vzala z té lepší stránky: už jsme definitivně bez plín - v poledne i na noc, takže z toho jsem nadšená! Jen se chci zeptat - necháváte děti naostro nebo pod nimi pro jistotu máte třeba nějakou igelitovou plenu? Mojánek má přece jen novou matraci a bylo by mi líto, kdyby jí při „nehodě“ hned pročůral…
Zatím riskujem, ale kamarádka mi teď říkala, že syn se po vzorném tříměsíčním spaní bez plíny náhle v noci počůral, takže ať s tím radši počítám.
Taky se už sám oblékne a svlékne - triko, mikina, slipy, tepláky a umí rozepnout zip. Takže ráno si sám sundá pyžamko a oblékne se do připraveného oblečení - to je docela pohoda, musím říct. Jen ponožky ještě musím pomáhat :).
Taky se občas snaží si sám utírat zadeček po kakání, ale tuto aktivitu moc nepodporuji :).
Je taky hrozně čistotnej :), když má něco špinavého nebo ušpiní ručník špatně umytýma ručičkama (chodí si mejt pusu a ruce sám). tak mi to hned cpe do pračky :).
Co se týká čištění zubů, tak má snad nějakou „úchylku“. Téměř po každém jídle vlítne do koupelny a přistihnu ho s kartáčkem v ruce. Už to umí docela dobře sám, jen ta spotřeba pasty je u nás dost šílená!
Co se týká druhého drobka, bude to asi stejný živel jako Mojánek. Kope jak o život, ve dne v noci, kdy ten mrňous spí, nevím… Kolem 1-2 hod. ranní má asi mejdan, vůbec nemůžu spát. Mojánek se zatím na mimi těší, pořád s bříškem rozmlouvá: „Já bych ti dal pusinku, mrňousi, ale nevidim tě, viš…, poď, já tě pohladim a pučim ti pejska, jo? Ale musíš mi ho zase vrátit… Kopeš, jo, zlobiš?“ Někdy se u toho docela nasměju. Když jdeme v poledne spát, nahrne mi na břicho plyšáky, aby si miminko prej mělo s čím hrát :). A někdy mi zaboří nos do pupíku a ptá se: „Chceš miminko, smetánek, chceš?“ No, docela se děsím toho, až bude o mimi takhle pečovat v reálu a bude mu nosit do postýlky třeba bagr :).
Přibrala jsem k dnešku 5,5 kg, ale bříško mám stejné jako když jsem šla s Mojánkem už rodit :) (nejen můj názor, i kámošky koukaj, jak jsem se za poslední týdny „vybřišila“. Pořád nic a teď si nevidim na špičky u nohou :).
Hrozně to utíká, už jsem ve 33.týdnu. Na přípravu výbavičky jsem zatím ani nesáhla :(, z toho mám trochu výčitky. Kdyby se něco dělo a musela bych třeba do nemocnice, tak nemám vůbec nic nachystaný!!!!!
Práce na domečku úspěšně pokračují, ale už by mohly skončit… Účastním se víceméně jen úklidových prací, ale i toho už mám někdy dost :(. Navíc si opravdu občas připadám jak velryba a batolit se kolem baráku a sbírat binec je pro mě hrozná dřina :) :). Ještě nás čeká zámkovka a plot a pak už snad bude chvíli klid. Aspoň doufám! Přece jenom za pár týdnů by mohlo být miminko mezi námi a chtěla bych, aby na obě děti bylo víc času a ne tenhle hon a shon.
Vzala jsem to dnes páté přes deváté, co mi přišlo na mysl. Omlouvám se, že na nic nereaguji, ale poslední dva deníčky jsem doslova prolítla rychlostí blesku.
Mějte si všichni moc krásně a užívejte si konečně slunečných dnů!
Ivča, Mojánek a Človíček

P.S. A pořád mám chuť na sladké, teď jsem tady u psaní spořádala 6 bonbónů z bonboniéry!

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.05.05 17:28

Ahoj!
Teda taková nekázeň! Čest deníčku zachraňuje Ivča svým „přečístzbytkem“. Omluvenkou pro ostatní je pravda počasí. To je přímo ukázkové! Já ovšem krom čtvrt hodinky venku se psem, hniju doma. Honzík měl jet příští týden k našim, abych se mohla trochu víc učit. Ale ráno zavolala máma, že by se jim to hodilo už dneska, tak se vydali na cestu pro vnuka. Náš včerejší problém s autem nebyl ukryt ve startéru, jak jsem se domnívala. Ale postarali se o to naši chlapečci. Ve čtvrtek večer si tam hráli a nechali svítit vnitřní světýlka. Takže přes noc se baterka vytloukla na totál. No koho by to napadlo v takovém počasí, přičítat to baterii. Klika, že v vrátní v garáži mají k dispozici startovací kufr. Tomáš sem sjel ještě dopo a nahodili to. Jenže odpo si pro kufřík musel zajít opětovně. Jel s klukama na pouť, já zatím gruntovala byt - už to opět není poznat. Přišla „dcera“ s přítelem a malou Terezkou. Teda ta je čím dál tím víc krásnější. Sice jsme od nich nedávno dostali perníkové srdce „babičce a dědečkovi za hlídání“, ale pyšný otec ji nechce dát z ruky. Vybojovala jsem ji opravdu jen na pár minut, jinak jsem jen okukovala. Kája je z ní úplně paf. Dokonce si ji „pochoval“ - samozřejmě za asistence mojí a její maminky - a za podmínky, že u toho nebyl Terezky tatínek. Ten se vyděsil, jen když jsme mu to vypravovali. Večer je měl všechny T. odvézt domů, ale auto opět nešlo nastartovat. Takže dnes dopo vyrazil s klukama k benzínce pro novou baterii a pak to v garáži montovali a na závěr jeli do myčky. Tím pádem přišli pěkně pozdě k obědu. T. hrdinně po „o“ usnul první. Jen co usnul Kája, tak jsem mastila se psem ven. Pak jsem musela jít žehlit, do toho přijeli naši. Tomáše jsme vzbudili násilím téměř před jejich odjezdem. Kája celý týden tvrdil, že pojede k babičce taky. Ovšem když jsme mu objasnili, že by tam musel spinkat bez maminky, tak otočil, že v tom případě nejede. Přesněji řečeno tvrdil, že pojede k babičce, ale spinkat bude doma s mámou a ráno zase k babičce...... No to bysme se najezdili :). Jenže teď tady jako hromádka neštěstí seděl v předsíni na Honzíkovu kufru a usedavě plakal a do toho kvílel a sliboval „budu pinkat babikou“. Málem jsem brečela s ním. Tak aspoň šel doprovodit Honzíka k dědečkovu autu a sám nastoupil do našeho a jeli se psem do lesa. Ovšem aby si aspoň trochu zachoval tvář, tak se s našima odmítl rozloučit a dělal uraženýho. Tím pádem jsem celý týden pouze s Kájou. No né že bych se díky tomu mohla učit celý den, ale aspoň až bude odpo spát.

Ivčo, nenervuj se kvůli rozbitým hračkám :). Když nejde o život, tak jde o … My když kupovali mag. tabulku, tak nám prodavač rovnou nutil náhradní tužku, protože to prý děti zaručenou rozdupnou, ztratí atp. Teda práce kolem domu ti v tém stavu vůbec nezávidím. Už se ti (i Hance) to těhu krátí, co :)? Mojánek je skvělý, že se takhle o mimi stará ještě v bříšku.

Katko, teda ty máš s tím barákem trápení. Ale přece to jednou musí skončit, no ne?! A pak si tam budet vesele lebedit s Tomáškem jen podle svého. To, že se Tomášek chová jinak, když je u toho víc dospělých, dobře znám. Nemoci pošlete švihem někam pryč. Venku se začíná dělat konečně léto, tak je to od nich fakt nemístné, takhle vás zužovat!

Irenko, s tou osmičkou to teda musela být fakt povedená akce. Doufám, že je ti už líp a obejdeš se i bez ATB.

Hanka, Nika a snad i Irenka si někde vesele grilují, no mě se sbíhají sliny, jen když si na vás holky vzpomenu. Tak přeju dobrou chuť a hezky si to užijte. Počasí vám naštěstí skvěle přeje.

My včera zažili s Katy pěkný trapas. Poflakovali jsem se na hřišti s dětma děsně dlouho, a pak jsme naznaly, že se nám ani jedné nechce letět domů vařit a raději jsme všichni vyrazili na pizzu. Děti tam předvedly takové ródeo, že by mě měla nejspíš hanba fackovat, jenže my (matky) z toho dostaly záchvat smíchu, čímž jsme se ostatní stali už definitvině trnem v oku. Mě to díky radosti ze smíchem namožených břišních svalů, bylo tenokrát celkem jedno. Jen číšníkovi jsem při placení slíbila, že minimálně rok budeme zase obědvat doma. Se mu asi ulevilo :).

Jdu mrknout na učení.
Mějte se krásně a aspoň večer někdo něco napište, pls :).
Ahoj Esterka & spol.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.05.05 20:09

Ahojky kočky,

tak jsme taky dorazili domů, z oslavy - no takové mini jen pro nás - tchýně narozenin.
Adámek lítal venku a nebyla síla ho zahnat spát. Tak násilím usnul až ve čtvrt na 5 a spal hoďku. No šílenost. Já se šla s Beru projít a trošku jsem si přismahla ramena. Samozřejmě, že jsem se ničím nemazala. Adámek byl teda namaštěný slušně, ale taky má trošku červené ručičky a krček.

IVO, jen 5,5 kila????? Je to vůbec možnýýýýý. To já měla nahoře už snad ve třetím měsíci :-))))))) Moc Ti přeju, aby človíček byl klidnější mimi, i když se tak teď neprojevuje. Mojánek je tradičně číslo 1.

ESTERKO, Kája je super, že bude spinkat s Tebou a ráno pojede za babičkou. No snad budeš mít trošku víc času se učit.

Je to fakt nekázeň, ale všechny omlouvá to super počasí. Ještě netuším, co budeme dělat zítra. Na chatě se buduje a Adámek by tam neměl klid na spaní, pokud by vůbec opět usnul, tak uvidíme až ráno, co vymyslíme. Nemáte někdo nějaký tip???

Mějte se skvěle a papa VABE

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.05.05 21:07

Ahoj holky!
To jsem zase já :). Už jsem tady dnes docela trapná. Ale před chvílí jsem zjistila, že tady dnes máme oslavenkyně. Tak tedy všechno nejlepší všem našim Monikám k jejich svátku!

Veroniko, opálení závidím, i když je to jen částečné. Já jsem si včera v tom hicu na hřišti vytáhla kalhoty ke kolenům a s hrůzou jsem se zase rychle zahalila. Ta bílá byla tak ukrutná, že se na to nedalo dívat. Navíc se ukázalo, že moje depilace je skutečně hodně ležérní :). To už jsem napravila, ale s tou barvou to vidím bledě (jak jinak) na dlouho. S programem na zítřek asi neporadím. Jen jsem kdesi zahlídla, že k zítřejšímu maratónu by měl být jako doprovodný program jakýsí karneval, tuším že z Můstku na Staromák? Dneska jelo několik parních vláčků, ale zítra už asi šlus. Jen jsem vás v souvislosti s tímhle chtěla už nedávno upozornit na Bambiriádu, která by se měla uskutečni v městech po celé republice. Myslím, že letos by se tam i ti naši prckové už mohli docela vyřádit.
Jdem uklízet hračky a hurá do pelechu.¨
Ahoj Esterka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.05.05 21:26

Ahoj Esterko,

ten průvod byl už dnes…no však my něco vymyslíme :-)))) Ani mi nepovídej o depilaci, naštěstí tam nebyl nikdo cizí, tak i já se jdu na to zítra vrhnout :-))

Jdu to zalomit.

papa VABE

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.05.05 22:11

Tak to mi usnula zřejmě poslední podpora v dnešní korespondenci :(!
Esterka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 22.05.05 09:16

Hezký den!

Veroniko,moc hezký deníček,docela mě uklidnil,pořád se děsím toho,co bude po narození Arturka,ale z tebe čiší taková pohoda,že si říkám,že to nějak taky zvládnem.

Ivčo,nic si nedělej z toho Mojánkova ničení hraček,taky mám pocit,že toho u nás „zařve“ docela hodně.Myslím,že tyhle dětičky ještě neodhadnou svou sílu,ale je fakt,že je trošku musíme usměrňovat a nedovolit úplně všechno.
Věci na mimčo jsem už stáhla ze skříní,mám to v pytlích a pomalu se budu pouštět do praní.Taky si říkám,co kdyby????Takhle mám aspoň vytříděný věci,který budu potřebovat první 2-3 m a Mates by je spolu s babi vypral a vyžehlil.Haha,spíš by ty pytle babi předal,ať si s tím poradí.

Esterko,tak ty jsi tu byla včera skoro samotinká.Snad ses aspoň trochu učila,kdy že tě čekají ty státnice?

My jsme si včera užili grilování naprosto skvěle.Počasí bylo opravdu luxusní,dětí bylo habaděj,známí jim na zahradě postavili iglú a stan,dětičky tam pořád lezly,nejvíc asi Klárka.Navíc měly k dispozici pískoviště,hou­pačku,balóny,ko­čárek,tříkolku,…tak­že se skvěle zabavily a my je jen usměrňovali,dávali pití,vyčůrat,apod.
Maso bylo výborné,Gyros prostě nemá chybu:o ))).
Domů jsme se dostali až po desáté hodině a to jsme ještě šly vyzvednout chlapy do hospody,nějak chytli slinu na točené pivo a pořád nešli…No vypadaly jsme náramně.Tři holky,z toho 2 těhule,jak vláčejí za ruce 4 děti:o ))))),a to vše v celkem pozdní hodinu.Sociálku na nás:o ))))).
Domů jsme jeli na kole a já dokonce vyšlápla i do slušného kopce,no,na osmý měsíc slušný výkon:o ).

Klárka i Martin ještě chrní,já mezitím upekla bagetky a asi je pomalu půjdu vzbudit,chci jet na pouť do Letohradu,avízovala mi ji Jana a docela mě to nalákalo.Naposledy jsem tam byla na pouti asi před 8 lety.

Hezkou neděli plnou sluníčka
Hanka,Klárka téměř 2 a půl roku a Arturek 31+6tt

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.05.05 13:27

Ahojky kočky,

no to nám totu vázne. Jste venku, cO???? :-)))

My byli dopoledne koupit Adámovi letní botičky. Ty loňské mu jsou tak akorát, protože je kluci kupovali na konci léta. Tentokrát v Edenu, protože včera na Zbraslavi nás žádné neoslovily. A zase nic. Tak nevím, snad už zbývá jen Baťa.

Adámek vstával v 5"45!!!! šílenost, takže jsme už pak nikam nešli, protože jsem čekala, že brzo odpadne. Taky že jo. Usnul u televize v 11:30.

Jo a zá:,–(ní, na co jsem zapomněla napsat do deníčku. Adámka nevzali do školky. Předpokládám, že kvůli věku. Brali 23 dětí a 4 nevzali…no Adámka mezi nimi. Zatím mě to teda nevadí, protože velké a-a jde stále do plenky, ale až se to naučí, tak tam zkusím cinknout, aby si zvyknul na dětičky.

Beru se budí, tak papa VABE

 
Anonymní  22.05.05 15:27

Ahoj holky,
zdravím vás mezi praním, věšením, žehlením. Prádla spousta, Lenička chytila ve školce virozu, při které se zvrací a průjmuje, tak každou hodinu něco hodí na sebe a většinou i do postele, kde se většinu dne zdržuje. Ada to zatím nechytil, ale myslím že je jen otázkla času, ve školce to mělo 26 dětí z 35 a k tomu i jejich sourozenci a většinou také rodiče.
A to je venku tak hezky!
Dnes jsem chtěla na chvíli chytat bronz ( Esterko, i mě moje bílé nohy září do dáli) ale Adovi vadilo, že ležím, neustále se něčeho dožadoval a když jsem mu odmítla dát do lahve od jupíku čaj a tím, že ho má v hrnečku tak chytil hysterák, že jsem opalování nadobro vzdala.

Ivčo, já si myslím, že Mojánek ničí hračky naprosto stejně jako jiné děti. Děti v tomhle věku si jěště nedokáží hraček vážit, chtějí si jen hrát a nedomýšlí důsledky někdy k hračkám brutální hry.
Já se občas také rozčiluju kolik hraček je opět zničených a musí se vyhodit, ale čím jsou děti větší, tím víc si budou své hračky ochraňovat (alespoň u nás to tak je, lena už si dává na hračky pozor).
Mimochodem, u kreslící tabulky nám tužka vydržela, i když už je hrot docela zatlačený od Adových bodanců, ale tabulka už je vyhozená. Stačilo párkrát s ní hodit, občas šlápnout, jednou jsme ji slepovali izolepou ale už jsme bez tabulky:-( a strouháme pastelky, uklízíme papíry a hledáme vršky od fixek. Ale hlavní je, že je kreslení baví.

Esterko a holky co jste někdy navštívily bambiriádu, chci se vás zeptat, myslíte, že by už mohla bavit naše prďolky? Uvažovala jsem, že bychom na ni příští týden jeli, ale nechci abychom jeli zbytečně. Tak by mě zajímalo, jestli tam jsou i nějaké programy pro nejmenší. Kinematovlak jsme zvdali, programy tam byly fajn, ale prý hrozně moc lidí, všude fronty a to by asi nebylo pro Lenu a Adou.

Více opět nestíhám, musím jít číst pohádku naší marodkyni.
papa Lola s Adou a Lenou

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 22.05.05 21:18

Ahoj holky!
Teda tak dnes je to tu snad na ještě větší výhrůžky než včera. Pravda já sama jsem to dnes aktivitou nepodpořila. Odpo jsem to zalomila s Kájou a nebyla jsem schopná se probudit. Zdály se mi takové ty naprosto absurdní živé sny. Pak jsem se tedy aspoň hodinu učila. Tohle špatně dopadne. Dnes mi došlo, že ještě musím napsta jednu seminárku. Na to jsem zapomněla jako na smrt. Honzík si užívá u našich. Dneska se dokonce jeli koupat. Ti se mají. Já dokoukám SS a jdu uložit Káju. Vstával někdy v pět, tak nemá smysl ho zahánět do postele dřív. Večer jsem mu oholila hlavu, tak je jako tenisáček.

Lolo, je mi moc líto Leničky. Ty děti jsou pak z takové hrůzy tak vyčerpané. S Bambiriádou nemám zkušenost. Já to vždycky jen viděla v různých reportážích. Ale myslím, že by se to našim dětem (i těm malým) mohlo líbit.
Mějte se všichni pěkně.
Ahoj Esterka & spol.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.05.05 22:11

Čauky kočky,

jdu to sem podpořit. Ještě, že Lola a Esterka byly na příjmu :-)))

Představte si, že Adámek to zalomil v 11:30 u TV, to jsem myslím psala a spal 3,5 hoďky!!!!!! Náhodou se vzbudil i na čůrání…no to by plenka rozhodně nepobrala. Plenku dostává preventivně na spaní, ale delší dobu byla suchá. Večer teda už dostává jen vodu a té si nevšimne, tak asi nemá potom přes noc potřebu a odpo, i když se před tím pije, tak je taky sucho. Takže jsme to dnes riskli a dali ho večer spát bez plenky. Několikrát jsme to psycho :-) probrali, že je velký kluk a bude spát poprvé bez plenky a když bude v noci potřebovat a vzbudí se, musí si říct :-)), před spaním se 2× vyčůral, tak si říkám, že to možná dobře dopadne. I když pro jistotu jsem mu pod prostěradlo mrskla podložku.

Beru spinkala od cca 18 do 20:30, napapala se, převlékla jsem ji do spáčka - tj. pyžamko a už zase chrní. No je kouzelná.

No a jak spal Adámek tak dlouho, tak jsme se vypotáceli ven až pozdě, kolem půl 5 - 5? No je to možný. Ale místo na písek jsme si to zamířili na blízkou zahrádku a dávali si kávičku a džusíky. Pak jsme skákli na Flóru pro olejová zvířátka do vany a kdyby náhodou měli u Bati letní botičky a KONEČNĚ jsme mu je koupili. Velikost 26, kombinace modré světlé a tmavé. Chtěli jsme ještě s pevnou patou a tak je máme. Já si tam vyhlídla taky jedny botky, ale neměli moje číslo, tak se musím kouknout jinde.

Já ještě zapomněla napsat, že jsme Adámkovi KONEČNĚ pořídili helmičku na motorku…a jako na potvoru žuchnul na zem…naštěstí se nic nestalo, jen jsme to komentovali, že je dobře, že měl helmičku…i když on si ji nosí stále s sebou, nejlépe by s ní i spal :-)))

No jo, tak tady je klid, tak to jdu taky zalomit.

Mějte se super a papa a hezkou noc VABE

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 22.05.05 22:32

Ahojky kočky,

musím taky něco připsat :o) Měli jsme super víkend, včera jsme byli na „výletě“. Pár kilometrů od nás je zřícenina hradu, tak jsme se tam vyrazili opět podívat. Manža s Matyáškem na kole, my s Fíďou autem + pěšky. Bylo nádherně vidět na Krkonoše, Trosky, Ještěd i Bezděz. Občas, když je super viditelnost, bývá vidět i Žižkovská věž. Včera teda ne :o) Mají tam vojenský dalekohled, to se Máťovi moc líbilo. Pořád jím musel koukat (i když podle mě nic neviděl :o))

Jinak zítra jdeme s Fíďou na dvouměsíční prohlídku, tak jsem zvědavá jak nám roste. V pátek jsem s ním byla na kožním, vyrážka stále nemizí. Hádejte co to je…, atopickej ekzém :o((( TAk jsem dostala mastičky a brožurku co všechno nemůžem. Je toho docela dost. Takže co nejdéle kojení (doufám, že to půjde) a až do roka HA výživu :o(( Budu muset ještě víc hlídat Matyáše, cpe Filípkovi do pusinky kde co (naposled třeba kukuřičnou křupku). Ivi, doporučuju miminko schovávat před Mojánkem pokud možno u stropu. Když se o mimi výrazně zajímá už teď, po porodu se ta pozornost ještě zvětší. Zvlášť pokud se chce Mojánek o cokoliv rozdělit. V Máťově případě třeba o auta, motorku a všechno jídlo co mu dám do ruky a nemusí s tím sedět u strolu.

Konečně jsem taky vyfotila kluky v kočárku, fotku jsem dala do galerky. Taky máme za sebou vítání občánků, byla to docela psina. Samo že jsme přišli pozdě, prostě být někde v devět nám moc nejde :o)

Jdu to zalomit ke klukům, zítra dopíšu zbytek i s aktuálníma mírama.

Mějte dobrou noc a zítra hezký den.

Katka, Matyáš 28m, Filip 2m.

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 22.05.05 22:50

Ahoj holky!

Já jsem taky na příjmu,ale jsem děsně líná a nechce se mi psát:o )).

Tak pouť byla obrovská,vůbec jsem netušila,že tam bude tolik atrakcí,bylo to jako na Matějské(teda já na ní byla naposledy před 19 lety,hihi).Jen všude šíleně řvala hudba,bylo tam obrovský množství lidí a Klárka z toho byla dost vyvalená,chtěla se hodně nosit.Naštěstí se moc nevrhala po mě,já měla sama co dělat se sebou.Jak jsem postávala u různých atrakcí,nebylo mi moc dobře,přece jen bylo teplo a to obr břicho…Ale ustála jsem to,Klárka byla nakonec spokojená,nejvíc ji zaujala jízda na mašince,tam by mohla sedět hodinu,ale co na to naše peněženka,že jo?Nakonec jsme ji ukecali na balónek,tak se nám doma vznáší metrovej Casper:o ).Chtěla s ním jít i spát:o )))).

Odpoledne jsme byli u známých na zahradě,mají 4-letou holčičku,holky si celkem vyhrály,Klárce se tam moc líbilo,mají tam domeček pro děti na schůdkách,pís­koviště,houpač­ku a hlavně psa a králíčky:o )))).
Navečer přišli na návštěvu Matesovi rodiče,takže den byl totálně nadupanej,neměli jsme ani šanci se nudit.

Za chvíli bude vyhlášení SS,no,jsem docela zvědavá,kdo vypadne,můj tip je Ali Amiri,už mi ten jeho přízvuk začíná lízt na nervy.

Lolo,snad bude Leničce brzy dobře,tyhle virózy jsou hnus,ale zase jsou rychle pryč.A snad to od ní nikdo z rodiny nechytne,ať nemáte lazaret.
A já se taky řadím k sejráčům,kdepak jsou mé opálené nožky?Už tři roky mám opálené tak akorát ruce a na nohách mám opálené pruhy od pantoflí:o ))).Jé,vlastně kecám,vloni jsme byli tři dny u moře,tak jsem se tam trochu opálila,ovšem bez Klárky se to dalo:o ).

Esterko,tak další seminárka,jo?Fuj,vů­bec ti to učení a sepisování nezávidím.Ale brzy už bude školy konec,to bude pohoda,ne?

Veroniko,přejeme suchou noc,Adámek je šikula,že už je suchý.To Klárka je bez pleny přes den už od července,ale ráno má vždycky plínu durch.Už jsem se pokoušela jí to vysvětlit,ale tohle moc nejde,musí to přijít samo a koneckonců nemám důvod,proč by mi to mělo vadit.
Jakto,že Adámka nevzali do školky?Proč kvůli věku,vždyť bude mít letos tři?

Čau Hanka a spol.

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 22.05.05 23:51

Šulánku,jsi přistižena,koukej se ozvat,jinak bude víš co…:o)))))).

Holky těhulky(už nás tu moc není,co) a vícemamky,řeším takový asi pitomý problém.
Nevím,jak to napsat,ale začínám mít strach z toho,co bude,až se narodí Arturek a přestávám se na něj těšit.Prostě to čekání neprožívám tak,jak bych asi měla mám strach,že to mimčo pozná.Jsem normální?Přece bych se měla hrabat v pidivěcičkách,do­kupovat výbavičku,žehlit prádýlko,všechno si čančat a nic,nic,nic.Jo,stáh­la jsem krabice s nejmenším oblečením,nos­talgicky si zavzpomínala a zase zavřela skříň:o (.
Navíc když vidím miminečka,tak mě ani neberou,nemám touhu si je pochovat.....
Asi blbnu,ale dost se tím žeru:o (((.Prostě si říkám,jak nám je s Klárkou dobře,že už spoustu věcí zvládá a teď to začne nanovo a už mi hlavou probíhají myšlenky,jako,pro­boha,kam se ženem,do čeho jsme to šli???????Jak by nám třem bylo dobře…
No,už to nebudu rozpitvávat,není to zas tak děsivý,že bych na takový blbiny myslela celý dny,ale zrovna na mě sedla taková menší depka.

Mějte se fajn

Hanka a spol.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.05.05 23:57

Ahojky Hani a holky,

konecne po 3 dnech na netu, no to je vec, vlastne po 2:-))) Mam navstevu a navic jsme cele dny v cudu, takze az dneska jsem to otevrela a to jenom proto, ze ted sleduji SS z videa. A za tu dobu absence jsem mela akurat tak co delat, abych vse docetla, ufff!

Vikend byl bezva, ale o tom az jindy, ted se pujdu schoulit do pelisku, rano je brzy:-)

Dobrou vsem a hezky tyden

Sulanek a Nika chrupkajici

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 23.05.05 00:04

Hani,

těmhle myšlenkám nedej průchod a hned je zažeň. Určitě to bude moc hezké, užijete si to. Přeci jenom miminka hodně spinkají, je s nimi hodně práce, ale zase se při spaní můžeš na plno věnovat Klárce. A budeš mít krásný pocit, jaká jsi super matka. Možná už Tě těhotenství začíná zmáhat, přeci jenom s Klárkou nemáš moc času odpočívat a pak je jasné, že Tě nebaví se přehrabovat v pidivěcičkách. Neboj, to bude dobrý. Ve třech Vám je sice dobře, ale sama víš, co je to sourozenocká láska. Já to cítím tak, že je to něco naprosto unikátního, co nemůžeš pocítit k někomu jinému než k sestře nebo bratrovi. A právě proto bych já byla šťastná, že Klárce tuto možnost dáte. Nebude sama, bude mít spolubojovníka i proti Vám a není nad to si o rodičích promluvit s někým, kdo je zná stejně dobře jako Ty.
Teď když vidím, jak se mamka a její 3 sestry starají o babičku, mají možnost se o péči o ní podělit, zároveň si postěžovat, že už doopravdy stárne a jde to s ní z kopce, tak bych opravdu chtěla mít alespoň 3 děti, aby na to jednou nebyla Karolínka sama.

Uvidíš, jak to zvládneš, třeba to paradoxně pomůže i Klárce a třeba si začne sama hrát.

Drž se.

Jana a Karolínka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 23.05.05 00:08

OK,máš omluvenku:o ))))))).

My jsme celé dny taky v čudu,já bych takové počasíčko brala pořád:o ).

Jani,máš komentářík u Štěstíček.To víš,tomu se nedalo odolat,abych se nepřipomenula krajance:o )).Navíc tak sympatické jako je Simunka:o )))).
A vy koukejte brzy přijet,ať se můžem srazíkovat ostošest.Holky Pražandy to mají holt jednodušší:o )).

Jdu to konečně zalomit.

Dobrou noc

Hanka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 23.05.05 00:11

Komentářík jsem četla, neboj, příští rok na jaře už snad budeme doma a pak je naše pískoviště a zahrada připravená na srazíkování i se Simunkou. Holt jsme si to „zavařili“ sami, ale zas tak špatně nám není. Snad se ještě dnes vzmůžu na komentář.

Jana a Karolínka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.05.05 00:12

JAni,

neda mi to, musim jeste po precteni tvych radek napsat, ze jsi to vyjadrila naprosto nadherne a trefne a presne, ve vsem s tebou souhlasim!!!! Sourozenec a jeste k tomu vydareny, to je unikat unikatu! Taky bych si moc prala Verunce nejakeho poridit, jenom kdyby to v mem pripade nebylo tak slozite (myslim vztahove).

HANI, ty se za sve myslenky nestyd, uz jenom kdyz o tom premyslis, tak je to dobre. Jiste, nikomu se nechce vyskakovat z rozjeteho vlaku, kazdy se boji te nejistoty, ktera pak nastane, toho naruseni rezimu a ano, mimi bude vyzadovat hodne pece, ale az ho budes drzet v naruci, vsechny tyto myslenky budou v cudu a ty se budes nesmyslne culit na to male bezbranne robatko a budes ho milovat celou svou materskou laskou a ono se ti odmeni a tak sladce … no dejme toto tema za 2-3 mesice, myslim ze mas v sobe spousty citu a i druhemu drobeckoi ho das, jen si to ted nejak neumis predstavit …
Takze chmury pryc, cary-mary fuk!!!! A ten SUL termin 17.7. neni vubec spatny a pokud nevyjde, tak 24.7. to bude na jistotu!!!:-)))

TAk dobrou, fuj to je nechutne hodne hodin!

Sulda

 
Anonymní  23.05.05 00:54

Ahoj Hani!
Taky ještě nechrním! Mimís začal svůj každodenní tanec :) v mým břiše, takže o spaní si můžu nechat zdát…
Netrap se, já taky nejsem ukázková těhulka. S Mojánkem jsem mohla Velkou knihu o matce a dítěti odrecitovat zpaměti, teď jsem ji otevřela za celé těhotenství asi 3×, většinou když mi bylo nějak nedobře :(. Naposledy když mrně opravdu k nevydržení kopalo a mě už se chtělo brečet. Uklidnila mě věta: Jste v pokročilém týdnu těhotenství, občas budete mít pocit, že vám tento stav leze na nervy… Až jsem se divila, že tam něco takovýho bylo napsaný, ale uklidnilo mě to, že je to normální a že nemusím být pořád rozněžnělá - snad to nevyzní nějak špatně, to bych nerada.
Za 2 měsíce si pokecáme, určitě se ty pocity změní, neboj :)!
Manžel procitl u telky, jdem se přemístit do ložnice :).
Dobrou!
Ivča, Mojánek sladce spící a Človíček řádící

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 23.05.05 02:09

Ahoj holky,

omlouvám se, že jsem se neozývala, ale pracovní zaneprázdnění mi dává docela zabrat. Prostě už nemám tolik volného času a někdy jsem i docela naštvaná, že nestíhám s Kajkou chodit ven tak hodně, jak bych si přála. Ale ono se to srovná.

Veroniko, moc hezký deníček, dětičky jsou pohodové, to je dobře. Hlavně blahopřeji k hubnutí, jsi šikulka. Ona je pravda, že všechno začíná v hlavě. Stejně tak blahopřeji Katy, to jsi fakt dobrá, 12 kg je hodně. Já taky nejsem ten typ, co by byl schopen nejíst, tak teď se pokusím odbourat sladké, jídlo pozdě v noci a začnu se víc hýbat. Doufám, že to bude mít výsledky. Šuldo, nejsi v tom sama, taky jsem se opět začala snažit.

Ivčo, z rozbíjení hraček si nedělej hlavu. U nás je to taky na denním pořádku. Minulý týden jsem koupila nový deštníček (minulý rozšlapala) a tento málem rozsedla. Naštěstí je pevnější než původní, jinak by už byl taky v popelnici. Myslím, že si hrála na Krtka a paraplíčko a proto v něm seděla. Mojánek je šikulka, že se sám oblíkne, u nás to jsou občas kalhotky, tepláčky a bačkory, ale pouze pokud se malé slečně chce.

Katko, chudák Filípek, ale hlavu z HA výživy si nedělej. Docela to jde, já jsem se jí snažila dodržovat víc jak do roka a neměla jsem s tím nějaký veliký problém. Pokud by jsi chtěla napsat, co jsem kdy Kajce dávala, klidně to pošlu. Snad si to nějak pamatuji. Ale Kajka měla pouze náznaky a zmizelo to někdy na podzim a od té doby je klid. Musím to zaťukat. Ťuk, ťuk.

Holky, Karolínka je opět nemocná. Nechápu, kam na to stále chodíme. Teď jí pravděpodobně postihla nějaká střevní viróza, ráno už nechtěla jíst, když chtěla na záchod, tak plakala, že jí bolí zadeček. Ale i přesto jsme byli na výletě. Jeli jsme na Lake Distrikt, do městečka Keswick, šli jsme podél řeky v místech, kde kdysi vedla železniční trať. Byla to moc hezká procházka, Karolínka byla na kočárku a cestou zpátky si asi hodinku schrupla. Potkali jsme paní, co do lesa chodí krmit veverky, pozorovali jsme je z blízka, jak baští oříšky. Pak jsem jeli k jezeru, abychom nakrmili kačenky. To se Karolínce moc líbilo, kačeny si rohlíky braly z ruky. Kajce tam bylo dobře, něco maličko snědla.
Na závěr jsme zašli do baru na kafíčko. Do řeči se tam s námi dala jedna maminka s dítkem asi 20 měsíčním, byla moc fajn a i její manžel byl sympaťák. Bohužel se jejich chlapečkovi něco nelíbilo, začal plakat a netrvalo dlouho a přišla majitelka baru a řekla jim, že mají odejít, protože pláč malého ruší ostatní hosty. Neřekla, že by byla ráda, kdyby dopili a odešli, ale prostě jim to nařídila. Paní si to nenechala líbit a měla s majitelkou nějaký výstup. Když se vrátila, oznámila nám, že na ní prý chtějí volat policii. Bavili jsme se tím do té doby, než policie doopravdy přijela. To jsme koukali jako spadlí z višně. Bylo jich asi 7. Bohužel se nakonec ukázalo, že nepřijeli proto, aby rodiče a dítko vyhodili z baru, ale protože maminka chlapečka paní majitelce baru sprostě nadávala. Chudák paní, já se jí až tak moc nedivím, protože si myslím, že jí z baru nemá kdo vyhazovat, když dítě pouze pláče. Ovšem pro nás to byla docela dobrá zábava a jsme zase o něco chytřejší, jak to tu chodí.

Doma už to bohužel tak veselé nebylo, Karolínka měla 38,5°C, dostala Panadol a trošku Smecty a spinká. Musím jí hlídat, aby teplota nešla příliš nahoru. Mám z toho fakt strach.

Další nemilá novinka z naší domácnosti je, že Pavel přišel o jednu z jeho dvou prací, tak mu nezbude nic jiného, než jít do té, co mu zůstala, na plný úvazek. Jenže tato práce se mu moc nelíbí a nebaví ho. Přišel o tu, co je z jeho oboru. Tak čekáme na vyjádření, zda do té druhé může chodit na plný úvazek. Je to poměrně složitá situace a doufám, že najdeme východisko. Dneska ho napadlo, že v Keswicku je pán, co vyrábí kytary a že by se ho mohl zeptat. V té souvislosti jsme začali tak ze srandy mluvit o stěhování do Keswicku. No, já bych šla hned. Je to nádherné město, obklopené horami, jezero na dosah, obrovské možnosti výletů a procházek, město plné outdorových obchodů, velká horolezecká stěna, no byla by to paráda. A lidičkové, co je potkáváme na ulicích mi jsou nesmírně sympatičtí. Ale baráčky jsou docela drahé. Ale to jsou pouze takové úvahy. Pavel mi na to řekl, že nejhorší by bylo, že by mě odtamtud asi nedostal domů a to je docela možné. Chi, chi.

Dodatečně přejeme všechno nejlepší Monikám a Nikám.

Pěkný týden přeje

Jana a Karolínka

 
Missorka  23.05.05 07:05

Tééééda Hani,

nejsi ty náhodou já? ;-)

Jo, já se těšila. Dokonce docela dost. Sice všichni měli ty príma hlody, že nebudu stíhat, že jsme blázni, ale já si to nepřipouštěla. Těšila jsem se moc a malovala si to v růžovejch barvách… ;-)

Teď se těším na jediné - bude to znít hnusně - ale na konec klidového režimu. Moje rodina je úžasná a já je obdivuju, jak se snaží pomáhat. Zároveň ovšem těžce nesu ztrátu svéprávnosti a na větu - MYSLI NA TO DÍTĚ - jsem už fakt docela alergická. Nemůžu se dočkat, až moje domácnost bude konečně zase jenom moje a budu v ní rozhodovat já sama. Nebudu muset polykat různé dobře míněné poznámky, kterým se snažím podřizovat, protože přece babičky hlídají a tak mám trošku pocit, že mají i nárok víc radit… No je to prostě chaotický.

Zároveň mě konec klidového režimu děsí, protože já jsem od přírody línej člověk a celej život to na sobě nesnáším a snažím se s tím něco dělat. Teď tomu už druhej tejden podlejhám a jde mi to fakt dobře… Nedělám vůbec ale vůbec nic. Až se budu mít z totálního lehára najednou starat o dvě děti a spol, budu zralá na Bohnice. Ale snad tu lenost zase někam zadupu… ;-)

Pidivěci vnímám docela jako vopruz, kterej se bude muset vytahat, probrat a vyprat a vyžehlit. Když to shrnu do důsledků - tak kojit se mi taky nechce, protože u Vojty to moc nevyšlo a pak jsem si na tu flašku zvykla tak, že si nedovedu představit, že nebudu mít přehled o tom, co mrně vypije… A tak bych mohla psát donekonečna.

Jo a proč to píšu - pak si představím, že místo jedněch jiskřičkovejch očí budeme mít doma dvoje a je to hned o chlup lepší. Budu se moct ohnout a zvednout svoje dítě, aniž by někdo významně pokašlával. Jo, a to nejdůležitější - Vojta bude mít bráchu nebo ségru. Asi u nás bude docela bordel, ale zároveň pěkně veselo… ;-)

Opatruj sebe i Arturka, dej si dobrou čokošku a věř, že se to prostě nějak zvládne. Podívej na Veroniku a KatkuN, snad jsme taky trochu takový maminy, ne? :-)

Jdu udělat mlíko, což se rovná jistota, že mě tchýně seřve, proč jí neřeknu, že to chtěla udělat sama… Je tu hodinu a je TAK STRAŠNĚ HODNÁ, že mám pocit, že jí asi vrazím kudlu na chleba do zad (a to ta kudla je docela tupá). Vojta si nemůže hrát sám, protože ho prostě nenechá a nemůže mít tričko s krátkým rukávem, protože si odře lokýtky a právě mu říká, aby se vykakal a mohla ho přebalit… :-/

Hmmm, tak jsem tě chtěla povzbudit a spíš jsem si vylila srdce. No snad mi to holky v deníčku odpustí a tobě bude trochu líp, že se někdo cítí hodně podobně jako ty.

Peta, Vojta (skoro 11m) a Klíště (30.tt)

P.S.: Ivčo, Velkou knihu o matce a dítěti nemůžu najít… :-)

 
Anonymní  23.05.05 07:25

Hani,
nedá mi to, abych se neozvala.
Já si myslím, že Tvé pocity jsou docela normální. Moc dobře si vzpomínám, jak jsem je mívala také, většinou večer, když jsem uspávala leničku a mazlily jsme se spolu, tak jsem si myslívala že jsme si další mimčo neměli pořizovat, že si vůbec nedokážu představit jak budu obě děti zvládat a jak bude Lenička určitě ošizena o moji lásku. Bříško jsem si hladívala, s Adou v něm povídala ale necítila jsem k němu žádnou velkou lásku, až jsem se z toho občas cítívala trapně. Nejhorší to bylo v den porodu, stála jsem v porodnici u okna, venku sněžilo a já brečela manželovi na rameni, že je mi hrozně smutno po leničce, a že chci raději za ní, že žádný miminko nechci. Jěště první den s Adou jsem měla hrozné výčitky svědomí, co jsem to Leničce udělala, že nám bylo spolu tak fajn a že ted bude všechno jinak. Jenže pak s nástupem laktace přišla i ta mateřská láska k Adovi a když přišla do porodnice Lenička, pohladila Adovi ručičku a řekla mu Ahoj Adečku,tak jsem je oba objala a oba nesmírně milovala a už věděla že to půjde, že Ada nijak neovlivní moji lásku k Leničce, právě naopak. Je pravda, že už jsem si pak s leničkou tolik nehrávala, ale při kojení se dá také zvládat spousta aktivit-číst pohádky, hrát pexeso, dokonce i kreslit. Ted, když vidím, jak si spolu hrají, dovádí a mají se rádi tak se svým těhu obavám jen směju a říkám si, že byly zbytečné. lenička je sourozencem obohacena a já dvěma dětma také.

Musím jít hladovci malýmu uvařit čaj.
Mějte se všichni hezky
papa Lola a spol.

 
Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 23.05.05 08:26

Ahoj Hanko
Tak jsem si pročítala tvůj komentář a musím říct, žes mi dost přesně připomněla moje pocity, než se narodil Mateo. Sofince byl rok a půl, začínala docela hezky poslouchat, už jsem nekojila, v noci mě nikdo nebudil, na procházku se chodilo prakticky bez kočárku atd. atd. Na druhou stranu malá měla ještě plenky, samostatné oblékání samozřejmě nula, při jídle potřebovala pomoct… Poslední asi tak dva měsíce jsem si najednou neuměla představit, jak ty tvorečky zvládnu dva. Sice jsem se tyhle myšlenky snažila zahánět, ale ruku na srdce, stejně se vracely. Navíc jsem tu měla na tři měsíce ekvádorské tchánovce, což bylo jako mít tu další dvě tvrdohlavé děti a manžela, který víkendy trávil pracovně po nemocnicích po celé ČR a doma se objevoval vskutku zřídka… Strašně jsem se bála, že Sofinka bude trpět tím, že na ní nemám tolik času, bála jsem se, že ji určitě budu mít radši než Matýska, bála jsem se, že nebudu nic stíhat… Když se Matýsek narodil, tak to byl samozřejmě ten nejkrásnější chlapeček na světě, no a já jsem se zase prozměnu vyděsila, že asi mám radši jeho než Sofinku, tak jsem zase bulela kvůli tomu. Jenže pak se otevřely dveře, vešla Sofinka s tátou, pohladila bráchu, a já bulela znovu, protože jsem zjistila, že je mám ráda oba prostě úplně stejně. Doma se všechno nějak zvládlo, tchyně odletěla směr Ekvádor, takže jsem zase byla doma považovaná za svéprávnou, a pravda - při kojení lze skutečně zvládnout spoustu jiných aktivit. Nevím jak ostatní vícemaminky, ale pro mě pak byl asi největší záběr, když bylo Matějovi tak rok, rok a čtvrt, pořád lezl do výšek, někam zdrhal, nějaké příkazy mu byly dost fuk a Sofinka mu každou takovou šílenost - jako např. vylézt na stůl a tam se postavit (stačilo, abych se na 10 vteřin otočila) - strašně obdivovala a hodlala ji též vyzkoušet. Teď je Matesovi rok a tři čtvrtě, neposlouchání se nějak zlomilo, najednou mám doma poměrně poslušného, všemu rozumějícího chlapečka a je to už zase pohoda. A nejvíc, když sleduji, jak si spolu už doopravdy HRAJÍ.
Takže hlavu vzhůru, určitě to zvládneš! A myšlenky, které tě občas přepadají ber jako něco normálního, prostě takový „syndrom druhého těhotenství“. Měj se a určitě dál nakukuj k nám do deníčku!

Jindra + Sofinka ( 3 roky a čtvrt, Mateo 1 a 3/4)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.05.05 09:01

Ahojky kočky,

POSTEL BYLA SUCHÁAAAA. Superrr. Ještě v 5 ráno jsem se ho ptala a a-a nechtěl. No tak to jsem moooooccccc ráda.

HANI, Adámkovi budou sice 3, ale až v prosinci a školní rok začíná v září, a to mu 3 ještě nebudou. Takhle jsem si to vyložila já. Ale jak říkám, zatím to neřeším, protože mi to nevadí.

HANI, MISSORKO, IVI, ty vaše stavy jsou NAPROSTO NORMÁLNÍIIIIII. Já teda nemůžu vysloveně říct, že bych se netěšila, ale o těšení taky nebyla řeč - to druhé mě prostě nechávalo absolutně klidnou. Jen když jsem věděla, že je to holčička, tak jsem okukovala ty RÜŽOVÉ OBLEČKY a sem tam nějaký koupila. Knihu o matce a dítěti jsem nechala u ségry a podívala se do ní, jen když jsem tam byla, ale tak 2×??? Podle mě je to normální stav, protože už jedno dítko je, které nadmíru milujeme, takže si to s tím druhým neumíme představit. Ale ono to přijde, až se vykuklí. Nebojte, ono to přijde. I ta láska k tomu druhému, kterou jsem si nedovedla představit, prostě přišla sama. Nic neřeš, je to tak, jak to je, ono to přijde.

MISSORKO, taky máš tak hodnou tchýni…????? O oooo, kdybychom se potkali, to pokecáme :-))

tak papa a hlavu vzhůru VABE

 
Missorka  23.05.05 09:14

Já se na pokec těším, protože moje tchýně je prostě megahodnáááááá a asi si tady nedá ani kafe, protože to by ubylo… ;-)

Pusu dětičkám.
Peta

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 23.05.05 10:04

Ahoj holky!
Naprosto netakticky a sobecky jdu podpořit místní depresi. Od rána v podstatě jen brečím. Kája mi totálně zhatil celé plány na učení a já mám sto chutí celé slavné státnice oficiálně zrušit a odložit. Kája usnul v 11 a já si mnula ruce, kolik mám času na noční učení. Smůla. V půl jedný se probudil a řval téměř do pěti do rána. Ve čtyři jsem vletěla do ložnice a řvala na T., že ho zabiju a určitě mě omilostní. Tím jsou moje plány na odpo učení v tahu, protože jsem úplně na dně. Ještě ráno volala Katy a ta je na tom s psychickou pohodou asi jako já, plus hodně zhoršené zdravotní problémy. Omlouvám se za tenhle výlev, ale fakt jsem hotová.
Ahoj Esterka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.05.05 10:22

Ahojky kocky a kotatka,

hlasim ze opravdu zijeme, dneska to jenom bude v praci trochu vice hekticke, takze zadne velke vypisovani nebude, skoda:-(

Vsem marodum rychle uzdraveni, to je strasne nemocnet i kdyz je tak hezky … no sama jsem zvedava, jak dlouho to hezko vydrzi…

KATY, jsi bozska, 12kg je super a musis vypadat skvele. Jsem rada, ze se to doma srovnalo a ze to zase klape v mezich normy, jeste rychle zahojit hnaticku a muzes si uzivat vseho!

Ja musim nahlasit ubytk 4kg! Mam velkou radost a tento tyden uz asi pridam trochu vice zeleninky a ovoce, vlastne vcera jsem uz poobedvala sopak a bylo to nejlepsi jidlo pod sluncem:-))) A travila jsem ho az do pozdni noci:-))))
Jani, jsem rada ze se nekdo pridava ke mne, bude se mi hubnout lepe … i kdyz ja jsem ted v absolutni pohode a hladem fakt netrpim, dokonce i velke chute se mi vyhybaji … odolala jsem i mym oblibenym palacinkam, ktere mamka delala se spenatem a pak kokosovym kremem … spenat jsem olizla z prstu, kdyz jsem palacinku krajela pro Verunku, kremu jsem se pro jistotu ani nedotkla:-))) Musim se sama pochvalit!!! Pravda, ted nastane obdobi, kdyz kilecka pujdou dolu mnohem pomaleji, tak jsem zvedava na tu moji spropadenou vuli, jak dlouho bude pevna!
VERONIKO, ty vypadas po porodu naprosto uzasne a 3kg je opravdu nic pri tve postavicce a uz ted muzes byt spokojena!

Rada vidim po dlouhe dobe i Ivcu s Mojankem a Clovickem, hodne nas zanedbavate, i kdyz k tomu mate padne duvody:-))) A opet opakuji …nebud na Mojanka tak prisna, taky nechvalim za zniceni hracek, ale rozhodne za to netrestam. My jako deti znicily absolutne vse behem kratke doby, patri to holt ke hram a zkoumani a opravdu vazeni si hracek v tomto veku nemuzes vyzadovat … i kdyz upozornit na to, ze nedela neco dobre, to zase ano!
Mojanek je velka sikulka s oblikanim, Nika se taky oblekne i svlekne, i kdyz s trikem musim nekdy pomoci s rukavkami nebo hlavou, maji tak velkou a ty diry v trikach byvaji nekdy pekne male:-) Ponozky uz oblece, i kdyz zalezi na typu … volnejsi v pohode, ale takove ty tesnejsi musime pomahat. Boticky si obuje i zuje a suchac i zapne a i navlece ty pasecky do pripadnych otvoru pokud tam jsou a nejsou moc natesno. Pravda, vse udela jenom kdyz chce:-))) Chce docela casto, ale nekdy s ni nehne nic a tehdy vetsinou i mne temer znemoznuje ji obleci … no blbe se obleka, kdyz si lehne pod perinu, ze?:-))))

VERONIKO, jeste pochvala za suchou postylku, Adamek je sikulka … no my dneska mely zase po dlouhe dobe mokro a to jsme curaly 3× vecer pred spanim … a mela z toho radost, nebot se to stalo kolem 5.30h a tak se tesila na sprchu do vany a pak sup ke mne do postele a mordovat maminku, malem jsem to neprezila, mozkove jsem mela prave hlubokou pulnoc … jeste doted jsem se z toho nevzpamatovala…uz proste neusnula a vyhanela mne 1.5h z postele, pote jsem pochopila, ze to fakt nema cenu a vstala jsem!
A IVI, nejakou podlozku do postele bych urcite dala, Nika je bez plen vice nez pul roku i v noci a obcas se zadari … sice to moc nechapu, ze nekdy se nepocura ani do 8h do rana a nekdy se zadari nad ranem (prumerne 1×mesicne pokud neni nemocna), ale tohle fakt neresim a v jeji postylce ma uz od narozeni takovou podlozku z IKEA, ktera vetra a neprosakne. U nas je obcas problem, kdyz se ji to zadari u mne v posteli:-)))) Dneska to zvladla u sebe, tak to bylo ok:-)))

JEzisi, zacalo lit jako z konve, ach jo! TAk mame po zuzo pocasicku, pry si mame pockat az zase na vikend … no mne to neva, ze?:-)

JDu neco delat, nejak jsem se tady zdrzela…

Papa a hezky den vsem preje

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.05.05 10:54

Ahojky Esterko,

teda musim te fakt politovat, co je proti 4 hodinovemu nocnimu kriku muj budicek v 5.30??? Prochazka ruzovym :,-(em…

Asi byla stejne nejaka divna noc, Nika se asi pul hodku po uspani probudila s hysterickym revem, fakt jsem myslela, ze se ji neco strasneho stalo nebo ze ji neco boli nebo tak …no asi se ji jenom neco oskliveho zdalo, musela jsem uklidnit, zalehnout vedle ni, dat ji ruku a hladit a hlidala mne pekne dlouho nez mi ruku pustila, nekolikrat mi nenapadne vyklouznuti neproslo … no a pak jsem si musela poustet SS z videa:-)) A v prubehu noci se nekolikrat probudila aby se ujistila, ze jsem vedle ni a musela jsem na ni vzdycky promluvit, byla opravdu moc neklidna … no a rano to pak zavrsila tim, ze mne v te posteli hledala a nemohla najit, bobinek maly … no jo, jsem takova nenapadna:-)

TAk se obrn, preju pevne nervy tobe i Katy, depky pryc a pohodu na ucenicko alespon pri odpo spanku … teda pokud to nezalomis taky…

Papa

Sulda

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 23.05.05 10:54

Ahojky,

Veroniko, moc gratulujeme k suché noci. Adámek je šikulka. Karolínka měla odbobí, kdy byla v noci suchá a budila se na čůrání, ale teď je každé ráno plínka mokrá a někdy už o půlnoci. Zatím tomu nechávám volný průběh.

Karolínka vypadá dobře, stále sice nechce jíst, ale ráno se vykadila, tak se jí asi ulevilo. Doufám, že to byla jen jednodenní viroza a bude zase v pohodě.

Jana a Karolínka

 
Anonymní  23.05.05 10:59

Ahojky holky!

sedim v pocitacove ucebne s bandou budoucich hasicu a musim je tu udrzet do pul 12.-))

Veru, moc hezky denicek a je z nej videt, jak jsi stastna ze svych stesticek:-)

Hani, ja myslim, ze tvuj pocit je uplne normalni a ze se vse upravi, az se Arturek narodi- jen vydrz…Vsak to stoji za to:-))

Holky znovu hubnouci:-)zase se pridavam:-))Ach jo, ta zhubnutá povanocni kilca uz mam zpatky a je treba s tim neco delat…Tak huraaa do toho…

Jinak u nas nic moc noveho, jen se Filipek po dlouhe dobe v noci pocural- teda jen si ucurnul a to ho asi vzbudilo, byl bobisek studeny, snad to neodstune…Vcera jsem si ponuchnala synovecka , co bude mit 3 mesice- je krasny, ale jeste ani poradne nedrzi hlavicku…No nevim, myslim, ze by uz mel. Jenze jeho rodice (Jirkuv bracha s manzelkou) ho maji tak na ozdobu…Ach jo…

zrovna jsem se dozvedela, ze mi neprodlouzi smlouvu na pristi rok, takze budu nezamestnana- poprve v zivote:-))Vedeni mi to nesdelilo oficialne, pouze za mnou poslali zenskou, co vzali misto me- Fakt super jednani:-(((

No nic, jdu neco delat, at to se mnou nesekne:)
Zatim papa, zuzka a filipek

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 23.05.05 10:59

Ahojky Jani,

ať už vás ty nemoci konečně přestanou trápit :o(( Chudák kočička malá.

Byla bych moc ráda, kdybys mi napsala něco o HA výživě, z tý tabulky jsem dost vyvalená a zdá se mi, že kromě mrkve snad ani nic jinýho nesmí 8-O

Předem děkuju. Katka

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 23.05.05 11:05

Ahojky Zuzko,

to je mi líto s tou prací. A takový ošklivý jednání, brrrr. A neplánujete pořídit Filípkovi sourozenečka? Třeba by dopadla neschopenka dřív, než Ti skončí pr. smlouva. Nebylo by špatný nechat si platit neschopenku a poté i mateřskou, zvlášť po tomhle jednání.

Katka a spol.

 
Anonymní  23.05.05 11:08

Ahoj Kati!

to me taky napadlo:-))Ale Jirka se jeste cuka, budu ho muset pridrzet:-)))
pusu detem, pa.Z+F

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.05.05 11:16

Ahojky Zuzi,

no to je mi moc lito s tou praci, to je ale neseriozni jednani od zamestnavatele, co? Ach jo! A ty mas smlouvu vzdycky jenom na rok, co? To je teda dost blbe!!! TAk sup do plozeni mimiska:-)))

A vitam te do hubnouciho klubu, hnedka bude veseleji:-))) Ja to tentokrat musim dokazat:-)))

PA

Sulda

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.05.05 11:19

Teeda, teď to vidím…potkali…tak oprava na potkaly :-)))

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.05.05 11:23

Ahojky Zuzko,

to je teda jednáníííí. Ach jo. Jdi do mimi a je to v suchu. Stejně už dlouho nemáme žádnou těhulku.

Jdu se věnovat dětičkám.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.05.05 11:25

Ahojky Esterko,

máme odpo k vám přijet a vzít Káju ven??? To bychom snad zvládli, abys měla aspoň chvilku klidu. Někde poblíž bychom byli na písku. Kdyžtak písni, není to pro nás problém.

papa VABE

 
Anonymní  23.05.05 12:00

Zuzko,
také si myslím že druhé mimi by situaci zpravilo:-) Tak hurá na přemlouvání Jirky ať tu máme další těhulku.

Holky hubnoucí, já se k vám také připojuju, potřebuju zhubnout aspon 10 kilo, jenže to už dlouho a nemám dost silnou vůli. Třeba ted to konečně půjde, dnes jsem si koupila kraťasy, žádné jsem doma nevlastnila a v teple jezdila na kole bud v sukni nebo dlouhých kalhotech.

Zítra dělám přijmačky na VOŠ, no jako přijmačky to neberu, hlásí se tam kolem 700 lidí a berou z nich 90 a předpokládám že všichni se učili víc než já ( já vůbec, jen němčinu jsem si trochu zopákla). Ale aspoň si vyzkouším jak takové přijmačky vypadají a udělám si výlet do „velkoměsta“.
Oni ty přijmačky se skládají ze dvou částí, první je písemná a kdo udělá písemný test na určitý počet bodů postupuje do druhého kola, což je pohovor. tak mi držte palečky, ať postoupím alespoň k pohovoru a nejsem tam za úplnou blbku.

Jani, přeji karolínce ať se brzo uzdraví, chudinka. U nás už je klid, Lena spala do 9 ale pak se vzbudila s tím že bříško už nebolí, teplotu také nemá a že má děsnou chuť na zmrzku. Tak jsme po snídani jeli do města na zmrzku, i když by se to asi nemělo, ale říkám si, že to byla infekce a ne dietní chyba a že tělo si samo řekne na co má chut.

Verčo, gratulace k suché noci. Adámek je šikula, já můžu jen tajně závidět. Ale i lenula bývala v noci dlouho s plenama, až skoro do 3,5 roku, tak tohle nehrotím, i u nás přijde ta správná doba,aspon doufám.

Musím jít dodělat oběd.
papa Lola

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.05.05 13:35

Ahojky Lolo,

držíme moc a moc pěstičky, ať se příjmačky podaří. Tak potom info, jak to dopadlo. Já už bych na to neměla buňky, to je na mě příliš.

papa VABE

 
Anonymní  23.05.05 14:49

Ahojky,

tak konecne za cely den mam chvilku pro sebe, obe deti mi spi zaroven, tak toho musim hned vyuzit, u Vikiska to spani vidim na klasickou pulhodinku a Ondra uz mozna bude taky za chvili vstavat.

Denicek je Verco moc prima, bavi me cist jak je to u vas a porovnavat to se situaci nasi:-) S tou Adamkovou skolkou bych to taky moc neresila, vsak ty nasi prdolkove se s tema detickama jeste daj dohromady, to, ze je ted ke hre nepotrebujou je myslim normalka. Ja planuju Ondru dat do skolky az pristi zari, stejne budu doma s Vikim.

Adamek je sikulka, ze vydrzel se suchou plinkou, u nas je na 90% mokra v poledne i v noci. Tak jeste vyckavam a rikam si, ze ma casu habakuk.

S hubnutim jsem se uz trochu nalomila, pomohl mi paradoxne ten zanet a trhani osmicky, kdyz jsem nemohla moc jist a tak ted, kdyz uz mi je celkem dobre, se v tom snazim pokracovat. Cokoladu jsem nemela od patku, to je pro me uspech a snazim se jist mene, hlavne vecer. Zitra ale jeste cviceni odpiskam, na to bych se necitila.

Ivco, zatim jsi pribrala jen 5,5 kg? Ty jsi teda sikulka, mas muj obdiv. Musis mit na baracku peknou honicku, vid. Preji ti, aby se uz vse pomalu uklidnilo a mimisek se narodil do relativni pohody.

Hani, tvoje depky z druheho mimi jsou normos. Ja myslim, ze to prejde, az si Arturka pochovas. Je jasny, ze by byl vetsi klidek jen s jednim detatkem, ale vsak ono se vse podda a budes nejstastnejsi mamina na svete. Ja si obcas rikam, ze uz bych se konecne taky chtela vyspat, mit den jen pro sebe, aby po me nikdo nic nechtel, ale pak vidim ty svoje prdolky se usmat a pritulit a hned jsou chmury pryc. Chce to vydrzet! A hlavne bez pupiku jde vsechno mnohem lepe!!

Katko, to je mi lito s tim atopickym ekzemem, tak hlavne at se to nehorsi. Koukam, ze jste si udelali o vikendu paradni vylet. To bylo pocasko, vid?

Esterko, drzim palec s ucenim a nejsi v tom sama, ja toho mam taky az nad hlavu a za rok se mi budes uz jenom smat a ja budu tady skuhrat:-)

Na vic si momentalne nemohu vzpomenout, tak zatim pa

Irena a kluci

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.05.05 15:56

LOLI,

tak moc drzime palecky a budeme na tebe myslet at prijimacky dopadnou ke tve spokojenosti!!!!!!!
A LEnicce at uz je chudince male dobre!

PA

Sulanek a Nika

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 23.05.05 16:18

Ahoj holky!

Moc vám všem děkuju za podporu,moc mi to pomohlo!!!!!!
Lolo,přesně tvé pocity to asi vystihly,já už se vidím,jak budu u porodu bulet,že nechci rodit a chci být doma s Klárkou.No,třeba to nenastane,ale když jo,budu vědět,že jsem normální a že takové protichůdné pocity mívají i jiné maminky.

Jindřiško,Péťo,i vám nakukovatelkám moc děkuju za pozitivní reakce.Docela jsem se bála,že sem nakoukne nějaká „chytrá“ duše a bude mi vykládat,že jsem pitomá a raději bych neměla mít další dítě a ono je to úplně jinak!Prostě emimčo dokáže člověka podržet nad vodou,je fajn,že je tu tolik spřízněných duší:o ).

Pozitivní zpráva dne je ta,že nám Klárku vzali do školky,do které jsme chtěli chodit!!!!!Hu­rá!!!!!!!!!!!Do­poledne mi volala paní ředitelka,že si mám přijít vyzvednout rozhodnutí o přijetí.Za měsíc máme informativní schůzku,už se vidím,jak sedím na pidižidličce a ze všech stran mi přetéká břicho:o )))).Kristýnko,Es­terko,vzpomně­la jsem si na vás.

Jdem opět ven,Klárka si touží kreslit křídama po chodníku.

Hanka a spol.

 
Anonymní  23.05.05 16:41

Ahojte,
já se dnes překonávám, už třetí příspěvek:-)
Ale jsem sama doma, manžel si jel do Uh. Brodu koupit pistoli a kamarádky odmítám díky Leniné viroze tak si postěžuju aspon vám.
Před chvílí jsem venku věšela prádlo (dnes teprve druhou várku) a sousedka z ulice odnaproti, co s námi sousedí zahradama si mě zavolala a začala mi škaredě vyčítat, že naše kočky chodí na jejich zahrádku a tam jim vyhrabávají drahý sazenice, a že bud jim ty sazenice budeme platit, nebo že máme dát pryč kočky. Tak jsem jim řekla že ani jedno nejsem ochotná udělat, tak mi začali sprostě nadávat. To jsem nečekala, bývaly s nimi problémy hned od začátku co jsme se nastěhovali (pes štěkal, náš ořech jim stínil, kořeny jim vysávali vodu atd. )ale vždycky jsme si to slušně vyříkaly a ted najednou tohle.
Tak jsem jim slušně odvětila, že to kočkám vysvětlím, a že si mohou klidně vyhrožovat udáním na městkém úřadě, pokud je to baví. A odešla jsem ale chce se mi bulet jěště ted, když si na to vzpomenu.
Volala jsem na MU a tam mi paní vysvětlila že takové stížnosti neberou vážně, že od podobných lidí jich dostávají spoustu, že by řešili pouze to, kdyby tam kočky hlasitě mnoukali po 22 hodině, což nedělají, protože většinou spávají doma. Jediné, co by mohly sousedky udělat tak dát celou věc k soudu, ale v tom případě by nám na MU poskytli prý dobrého právníka.
Ach jo, ted přemýšlím, jestli raději aspon dvě kočky nedarovat do dobrých rukou (ale zase všichni je máme rádi a bylo by nám po nich moooc smutno) nebo jestli nějak zatarasit plot, jenže kočky jsou potvory, stejně tam polezou přes střechy, vysvětlit si nic nedají…To jsou situace.
Omlouvám se, že si tady vylívám srdíčko.
Mějte se líp než já
papa Lola-dnes už snad naposledy:-)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.05.05 20:12

Proooooosím Tě Lolo,

klid. Vysvětli to kočkám - to se mi moc líbí, ať máš klid na duši…, žes pro to udělala maximum, stromům vysvětli, ať jim neberou vodu a kočkám, že po 22 hoďce se nemňouká, což stejně nedělají :-))) Bože, co je to za sousedy??? Klid, nech to plavat, i když vím, žes to musela oplakat.

Zatím papa VABE

 
Anonymní  23.05.05 20:12

Ahoj,

Lolo, to je ale mrzuty s tema sousedama. Co je to za lidi? Je prece jasny, ze kocce nic nevysvetlis, ta si bude vzdycky delat co chce, to neni jako pes.

To je pocasi, co? Tady leje uz cele odpoledne, ale vyhlidky na dalsi dny jsou docela prima. A vikend uplne leto, skoda, ze mam byt opet ve skole.

Hani, gratulace k prijeti Klarky do skolky. To musi byt fakt sranda sedet na tech pidi zidlickach.

Tak jdu tady trochu poklizet a pak pomalu Ondru pacifikovat do postele. Viki uz spinka, zlaticko moje. Nejhorsi je vzdycky to uspavani, kdyz David neni doma. Ondras mi vleze do pokoje a zacne na me halekat a tahat me pryc a ja kojim Vikiho, ktery uz je uplne utahany, ale jak slysi sramot, tak se probere a je po spinkani. Za to bych vzdycky Ondru nejradsi pretrhla.

pa

Irena

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 23.05.05 22:33

Ahoj holky!

Opět mám PC jen a jen pro sebe,manža už chrní,jen mi přišel říct,že venku děsně leje.Jak máme plastový okna,tak není zvenku moc slyšet a to byla přitom slušná průtrž mračen!Naštěstí jsem měla sundané muškáty z balkonu,jinak by bylo po nich.

Lolo,tak ty zítra děláš přijímačky?Budeme držet pěstičky,ať se dostaneš do druhého kola.Ale cpe se tam teda šílený množství lidí!!!!
Leničce už je určitě dobře,když má chutě,snad ji zmzlina neprožene,prav­da,moc dietní to není,je to zátěžová zkouška:o ))).

Zuzko,to je teda nesolidní jednání,no fuj!!!!A to jsi v soukromé nebo státní škole?Ve státní by si něco takového snad ani nemohli dovolit!!!!
Ukecej novomanžu a pusťte se do dalšího miminka,stejně byste ho časem chtěli a tak si vyřešíš situaci s penízkama na MD.Navíc nějak neplníme plán,že jo holky:o ))))).

Veroniko,gratulujem k suché noci,Adámek je šikulka!!!!A jak je na tom s kakáním,už se to zlomilo nebo pořád potřebuje plenku?

Šuldo,tys měla ale nechutně brzký budíček:o ).To bych nemusela každý den.No a možná mě to taky brzy začne,jééé,jak budu vzpomínat na ty krásné noci,prospané až do pozdního dopoledne.....

Jani,já rozumově vím,že je dobře mít sourozence,samy si to se ségrou říkáme.Navíc děti budou mít dle psychologů nejlepší věkový odstup.A asi i ta mateřská láska k miminku přijde,ale teď to prostě vidím tak a někdy se za to stydím.Tak moc jsem chtěla mít pozitivní TT,tak moc jsem se bála krevních testů,ultrazvu­ků,těšila se na první pohyby a děsně si je užívala,ale asi je to tím pozdním těhotenstvím a už mi to leze na nervy a na mozek a přestává mě to bavit.A na druhou stranu bych porod oddalovala co nejvíc,no děs:o )))))))).
To je škoda,že Pavel přišel o tu lepší práci,snad se to nějak vyřeší,ať vyděláte nějaké penízky a můžete brzy přijet zpátky do Čech.

Iren,tak ty chceš taky hubnout?Prosím tě a co jako chceš shazovat?????????­??Taková nudle:o ))).

KatkoN,to mě mrzí,že Filípka takhle zlobí ekzém:o (.Na tvářičce ho má chuděra pořádně rozlezlý.A má ho i na tělíčku?Snad se toho neřáda zbavíte,myslím,že tím trpí hodně dětí a pak to zmizne a už se neobjeví,tak ať je to váš případ.

Esterko,ty jsi taky měla noc,zrovna když se potřebuješ učit,to je pech:o (.Vyděržaj a prosím tě,po státnicích si dej pohov,už nic nestuduj,ať si odpočineš.

Pa Hanka a spol.

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.05.05 05:12

kdepk hani, kakáme stále do plenky…az se to zlomi, napisu to obrrrrr pismem…

…beru se rozhodla, ze je budicek, ale za chvili zase vytuhne, tak se nebudeme mlátit v posteli :-))

o spaní celou noc ani nevím, kdy naposledy, adamek se totuz stale v noci budi…tak užívej, dokud to jde.

papa ranní ptačata vabe

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.05.05 05:15

ahojky iren,

u nas nastesti probiha usínání beru v poho.nakojím ji a šupnu do postýlky a ono usne…sem tam jí dám dudlíka, když vypdne, ale jinak ohoda. tohle jsem s adamkem neznala. ten usínal na tomově břiše :-))) a já si už dávno chrupkala.

tak papa vabe

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »