Co všechno jsem v těhotenství zažila

Těhotenství

Myslím, že jsem si v těhotenství prošla snad všema stavama. :D V 8.tt hospitalizace kvůli hematomu, ve 14.tt podezření na únik plodovky a tím bych asi začala...

Měla jsem tehdy tak silný výtok, že jsem měla přes kalhotky i vložku mokrý flek na zadku. Tak jsme radší jeli na pohotovost, že mi asi uniká plodovka. No, po asi 20 minutách mi doktorka oznámila, že je tam nějak míň plodovky a já se sesypala. A tak hospitalizace s tím, že jsem mohla jen na záchod a do postele.

Když jsem cítila, že to ze mě zase teče, šla jsem za sestrou, která polila vložku a zase zmodrala. Děsně jsem se rozbrečela a seděla snad hodinu na chodbě, protože se s tím v mém týdnu nedalo nic dělat. Jen čekat, jestli se dírka zacelí nebo ne.

Na druhý den jsem začala krvácet, a tak jsem hodnem utíkala za sestrou, která se jen podívala na vložku a řekla, že ona s tím jako nic neudělá, ať si jdu lehnout. Ke všemu mi na pokoj hodily ženskou, co byla v šestém mesíci a pochvalovala si, jak ji malý kope. Volala jsem přítelovi, ať přijede a na chodbě propukla v hysterický pláč, že je konec, že jsem potratila. Přišla ze mnou ta stejná doktorka, která mě přijímala a řekla, ať jdu s ní na vyšetřovnu. Tam mi podle utz oznámila, že PLOD ZATÍM ŽIJE a poslala mě zpět na pokoj. Tam jsem se rozhodla, že podepíšu reverz a pojedu do své nemocnice za svým doktorem. Přišla za mnou naštvaná primářka, o co mi jako jde, jestli nejsem s jejich péčí spokojená nebo co se děje? Totálně ubrečená jsem se na ni usmála (protože mi to fakt přišlo vtipné) a oznámila jí, že chci jen svého doktora. Naštvaná primářka mi přímo do očí i před přítelem řekla, že je stejně jen 1%, že dítě donosím a spíš do rána potratím. To už jsem byla úplně mimo, jen jsem pořát brečela.

Další den mě propustili se super propouštěcí zprávou. No opravdu jsme nemohli uvěřit svým očím, jak to ta kráva (s prominutím) napsala. Nevím přesně, jak to bylo, ale bylo to tak strašně arogantní. Něco ve stylu, že jsem ufňukaná blbka a ať si mě užije ve své péči.

Toto všechno se stalo v nemocnici v Břeclavi (přítel tady bydlí) a jeli jsme do Kyjova (tam mám svého doktora a byla jsem tam už v tom 8.tt a byla jsem až na sestry spokojená). Doktor se divil, co že jsem dělala v Břeclavě, že to mám trochu z ruky, tak jsem mu vysvětlila, že jsem jen chtěla test na tu plodovku a kdyby se potvrdila, že bych jela sem, jenomže jsem byla tak v šoku, že jsem se nechala hospitalizovat v Břeclavi.

Milý pan doktor se na mě koukl a řekl „Vy tady máte plodovky, že byste mohla mít klidně dvojčata“. Začala jsem se smát, vylíčila mu, co mi řekla primářka a on se nestači divit. Za celou dobu, co jsem byla v Břeclavi, se na mě dívala jen jedna a ta samá doktorka. Ani sama paní primářka, která něco takového odvážného dokáže tvrdit do očí (že potratím), mi utz neudělala. Každopádně závěr byl, že mi řekl, že může kontaminovat výtok, mýdlo, moč, voda… Takže jsem vlastně byla úplně v pohodě a jen jsem měla tak strašný výtok.

Dál už to bylo celkem v pohodě a na další hospitalizaci došlo, když jsem na běžné kontrole řekla, že mi bolestivě tvrdne břicho. Doktor mě poslal na infuze do nemocnice. Nadšená jsem nebyla, a tak jsem si další týden „užila“ od 32-33. tt. Každopádně Kyjov je u mě špičková nemocnice, alespoň co se týče gynekologicko-porodnického. Doktoři úžasní, sestry ve většině případů taky milé.

Jinak jsem od začátku nemohla ani cítit maso, zvracela jsem, nemohla jsem pít nic sladkého, jelikož to hned letělo ven. Přibírat jsem začala až v 6. měsíci. Všechny testy vždy dopadly dobře a já jsem to dokopala až sem, do 37.tt (37+2). Přibrala jsem 8 kg.

Ve čtvrtek (17.10) jsem poprosila pana doktora, jestli by mi neudělal Hamiltona. Jelikož nález byl „čípek 1,5 cm, hlavíčka naléhá na čípek, CS5, můžete porodit každým dnem, všechno je krásně nachystané.“ Doktor mi vyhověl, a tak udělal Hamiltona. Ten ovšem způsobil poslíčky silné jako kráva a nic. Ani jsem nešpinila. Strašně jsem se těšila, že mi udělá Hamiltona a na druhý den porodím. :D

Zkouším všechny možné taktiky k vyvolání porodu. Papám tobolky pupalky, furt se hýbu, uklízím, skáču na baloně, sprším se horkou vodou. Nic. Malý se poslední dobou hýbe jako urvaný ze řetězu a prd. Každý den čtu deníčky o porodu, hledám všechny možné vyvolávače, sleduju se jako nikdy a už jsem vážně zoufalá. Všechno mám dvakrát přeskládané, vyprané, vyžehlené, nachystané. Několikrát jsem už i brečela, že to prostě nevydržím a už chci rodit!!! Malý má už 3 kg a já se hrozím přenášení a ještě víc vyvolaného porodu.

Bojím se, že budu klóbrzní dítě a budou zbytečné problémy u porodu. Proto toto všechno. =) K tomu mi moc nepomáhá přítel, který se o mě sice nádherně stará a zajímá, ale jeho věčné otázky při každé bolesti „Už? už rodíš? už pojedeme?“ mi fakt nepomáhají. Každý den je neuvěřitelně dlouhý a nemyslím na nic jiného, než na porod. Na další kontrole řeknu doktorovi, ať hmat udělá znova a třeba se něco hne. :) Na porod se nesmírně těším. Vyloženě si chci vyžrat ty bolesti, za které se teď tak modlím, aby už přišly, :D

Když to tak shrnu, tak až na ty hospitalizace a nervičky mám zřejmě těhotenství jako každá jiná. Poslíčci, bolesti zad, šílené pálení žáhy a hlavně KDY UŽ TO PŘIJDE??? Každopádně jiné těhotenství nechystám a kdyby přeci jen, tak jsou dvě věci, bez kterých bych se neobešla:

  1. chodit do poslední chvíle do práce, abych jen neseděla u pc a nehledala, co všechno se může stát a stresovala se.
  2. Angelsound. Myslím, že pro ty plašilky je to super věc. Když jsem nervní, poslechnu srdíčko a ušetřím si věčné lítání k doktorovi. =)

Prošla jsem si různýma stavama…od nenávidění toho miláčka, kterého uvnitř nosím, až po neuvěřitelné stavy úzkosti, proč ho ještě nemám u sebe a že ho už teď strašně moc miluju.

Za těch asi 8 měsíců, co jsem na eMiminu, jsem se naučila nenávidět oslovení „uzlíček“. Za to bych prostě lískla. :D A taky „už měříme…už kakáme..“ Taky mě hodně mrzí, že valná většina slečen dokážou jen kritizovat, nadávat, že to a to se nedělá a když to náhodou udělám, jsem ta nejnezodpovědnější matka na světě. Chápejte pocity prvorodiček a těhulek. :)

Těm, které dočetli tento vyčerpávající deníček až do konce, děkuju a doufám, že máte v sobě jen pozitivní pocity a nebudete jedni z těch, kteří mě tady ukamenují za některé věci, co jsem sem napsala. :)

Maličkého Sebastiana už se nemůžeme dočkat a doufám, že přijde co nejdřív. :-*

Hodnotilo 32 lidí. Score 2.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  25.10.13 00:21

Nemela jsi to lehke, ale ja horsi. Porod byl za odmenu, 10min!!! Tak snad i Tvuj!!!

 
Domuska
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 25.10.13 00:26

Samozrejme jsou na tom holky 100× hur, ale ctela jsem tak nejak vyplavit nahromadene pocity za celou tu dobu :) kazdopadne dekuju. Snad bude pohodovy :)

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 25.10.13 00:46

To poslední čekání je hrozné. Všechno se tak vleče. Moc dobře to znám. Ale s odstupem času jsem pochopila, jak bylo pro mě výhodné :). Dlouho jsem přenášela, všechno už nachystané a nic… ale všechno se to v klidu připravovalo bez bolestí no a pak porod jak lavina :lol:. Tak ti přeji taky rychlý porod za odměnu za to čekání a za ty komplikace v těhotenství. Někteří doktoři mají teda empatii :roll:

 
Trojlístek
Závislačka 3482 příspěvků 25.10.13 02:08

Chápu tvé pocity ohledně nemocnice kde jsi bez nadsázky prožila hororovou hospitalizaci. Jenže se nějak nemohu zbavit dojmu, že od té doby už ke všemu v tomto směru přistupuješ hodně nedůvěřivě a skutečně ze sebe vyplavuješ hodně negativismu.

Pokud se něčeho jako prvorodička bojíš, tak je to určitě přirozené. Ale jak jsi sama napsala jsou horší zážitky.

Chci ti tím jen říct, aby ti díky tomu neuteklo to pěkné, co samotné těhotenství obnáší.

Nevyháněj dítě z bezpečí tvého bříška proto, jen proto, že už je to pro tebe dlouhé.

Přeji ti, aby ta poslední část těhotenství proběhla v pohodě a měla jsi klidný a bezproblémový po­rod.

 
Domuska
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 25.10.13 02:21

@Trojlístek vsak tam stale je :)) vzdala jsem to :) jinak tehdy jsem negativni nebyla. Plne jsem verila pani dr (breclav) ale dostal me nezajem ze strany vsech z personalu. No a pak uz jsem se nestacila divit, co je to za"borde""… jinak se snazim hledat vzdy na vsech dobre :)

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 25.10.13 09:03

Jééjda, já jsem taky dítě vyháněla, ale měla jsem po termínu. Vyhánět ho chudáka 3 týdny dřív… jen nech mimi pěkně dopéct, ono ti pak bude jen odměnou. Tyhle urychlené porody, jsou většinou pěkně na prd. Co by za to jiné maminky daly. Přeji hezký porod a zbytek těhotenství. :hug:

 
lokynka
Kelišová 5041 příspěvků 1 inzerát 25.10.13 09:25

Vyvolávaného porodu se vůbec neboj, měla jsem vyvolávané všechny tři a nic hrozného se nedělo…nevím, jak vypadá přirozený porod, nezažila jsem, aby rupla plodovka nebo aby se porod rozběhl přirozeně sám, ale on ten vyvolávaný měl taky něco do sebe a ten uzlíče k na konci je odměna největší, tak se drž a veř, že už brzy budeš držet miminko v náručí

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 15861 příspěvků 25.10.13 09:48

Tak pokud jsi měla vzorek pozitivní na plodovou vodu, tak ti odtékala a jen výtok to asi nebyl, že? V dalším souhlasím s @Trojlístek.

 
SasankaB  25.10.13 11:16

Tak abych pravdu řekla, s tou prací souhlasím, taky pořád něco na Pc hledám a potom jsem vynervovaná. Kamarádka Pc neměla a těhotenství si užívala a nehledala co je za každým píchnutím. Proto je mi záhadou proč se mi holky pořád nervujeme a hledáme co že by za vším píchnutím mohlo být. :zed:

 
verulicek  25.10.13 11:26

Jak vypadá klóbrzní dítě? 8o 8o 8o

 
denisaaa
Závislačka 2591 příspěvků 25.10.13 11:41

Pěkně napsané :palec: ty doktorky maj někdy hodně nemístné řeči…přeju hodně sil ať ti ten zbytek těhu ubíhá rychle a bezbolestnej rychlej porod :kytka: :hug:

 
Domuska
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 25.10.13 11:54

@verulicek tak jako.. já beru normalni porodni vahu 3500g. takze klobrzni dite je u me treba 4500-5000g :mrgreen: sestrenka nedavno porodila bez nastrihu petikiloveho chlapecka a byl priduseny, protoze po hlavicce nemohla vytlacit telicko a na sale byl fofr.. pak ho krisili.

 
Domuska
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 25.10.13 11:55

@hanka.br. ja nevim. myslim ze to mohlo byt spatne Ph mýdla, nebo to byla plodovka, kazdopadne jsem rada ze to dopadlo jak to dopadlo =)

 
Domuska
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 25.10.13 11:56

@lokynka @mejdylko @SasankaB @denisaaa Jinak Děkuji, snad uz bude vsechno v pohode a mimco zdrave, porod pohodovy.. :hug: :srdce:

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 25.10.13 12:54

Teda, takhle tě vyděsit! Souhlasím s tebou, v těhotenství jsou různé stavy. :D Taky se to u mě střídá. :D A jsme teprve 31tt. :) Nejspíš to bude cvalda, takže kdo ví, kdy nakonec budeme rodit. Ale musím říct, že až teď mi začínají ty neduhy v 3.trim. Bolest zad, ať už jsem jakkoliv odpočatá nebo chodím, bolí mě vazy v podbřišku, spíš teda tahnou, ale nějak mi začíná tvrdnout bříško. :) Ale malý kopká, a manžel už fňuká, že ho chce mít u sebe. :) Držím palce pro co nejlepší porod, hlavně bez komplikací. ;) :srdce:

 
wamp
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 1 inzerát 25.10.13 14:01

Možná jsem jediná, ale rodila jsem oba syny 5 let a 9 měsíců v Břeclavě v nemocnici a u obou naprostá spokojenost, jak s doktory tak i se sestřičkami..

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 25.10.13 14:02

@Domuska nezazila jsi hezky pristup zdravotniku a stavat by se nemelo.. Nezbyva nez si na ne stezovat, ono totiz clankem hozenym na internet se nic nezmeni. Bohuzel spravny neni ani pristup tveho lekare (pokud tedy chapu dobre, ze byl hamilton proveden 37+2 tedy v 38tt :think: ). Hamiltonuv hmat je lekarsky ukon a jako takovy ma sve jasne indikace i rizika. Tudiz by nemel byt pouzivan, jak lekare napadne, v tomto pripade na zaklade tlaku rozmarile tehotne (spis me napadla jina slova, ale nechci se te nijak dotknout).
Nicmene preji hezky zbytek tehotenstvi a opravdu zkus si ho trosku uzit. A i kdyz ti to ted zni jako klise, jsou to vzacne okamziky, ktere uz se nikdy nevrati. A pohodovy porod :kytka:

Ps: v denicku si to popsala dobre, s mirnymi upravami ho odesli na vedeni prislusne nemocnice, at se k tomu nejak postavi.
Jen tak ma ceske porodnictvi sanci na zmenu :mavam:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 25.10.13 15:00

Jo, ty blbé kecy některých doktorů dokáží fakt povzbudit. Mě přijali akutně večer v 33.tt kvůli preeklampsii a doktor se mě ptal, jestli všechny genetické testy dopadly dobře, že dítě na utz vypadá jako postižené…Málem jsem umřela… Náš syn je samozřejmě zdravé miminko, jen doktor byl chytrý až na půdu a asi jsem ho v 9 večer rušila… Přeju ti klidný a rychlý porod…

 
Marťasss  25.10.13 15:04
Držím všechny paalce

Tohle je krásný příběh, držím palečky, aby se Sebastian brzy narodil.. :-)

Na tenhle příběh jsem narazila náhodou, ale tím, že bychom taky rádi miminko..ne hned, ale až dořešíme baráček, aby nebyl už bříšku ve stresu :-)strašně mě to dojalo..

I když popisuješ šílenosti a chápu, že to muselo být těžké, doufám, že budete oba zdraví a za všechny ženy doufám, že se péče v porodnicích zlepší..

U nás jsem zatím slyšela hrozný věci, až bych raději jednou rodila někde jinde..

 
Pajanka
Ukecaná baba ;) 2281 příspěvků 25.10.13 15:28

V té nemocnici to byla teda síla 8o tahle tě zbytečně stresovat :cert: Jinak všechny ty pocity, které popisuješ, moc dobře znám ;) Dám ti jednu drobnou radu, řídit se jí nemusíš. Já za tyhle rady málem střílela :mrgreen: Odpočívej, dokud je Sebastian ještě v bříšku. I když to jde třeba blbě. Já nemohla ke konci už skoro spát (v noci velké bolesti břicha a zad a každou hodinu jsem musela na malou), možná s tím máš taky problémy. Ale přesto se snaž spát nebo aspoň odpočívat, kdykoliv to jde. Porod je hodně náročný a po něm se nejspíš moc nevyspíš. A já si tu únavu z porodu táhnu pořád s sebou a mám z toho pěkně nalomenou imunitu, mám osmitýdenního chlapečka a už měsíc jsem nemocná :zed: Takže míň uklízení a víc odpočinku ;) fakt se to vyplatí, věř mi. Stejně jsou všechny ty vyvolávací akce na prd. Aspoň u mě to nefungovalo. Tři dny jsem přenášela. Nejlepší na tom je, že to může přijít opravdu kdykoliv. V předvečer porodu jsem byla úplně v pohodě a když jsem šla spát, tak bych přísahala, že tuhle noc rozhodně rodit nebudu :mrgreen: A druhý den před dvanáctou byl Ondrášek na světě :srdce: Drž se a ať to máš brzy za sebou :palec: Přeji hlavně pohodový porod, po těch peripetiích v těhotenství si ho zasloužíš :hug:

 
1Katka7
Závislačka 3489 příspěvků 25.10.13 16:51

Ty pocity znám :mrgreen: malý byl vždy o 2 týdny větší na UZ a narodil se s 3830 g :mrgreen: ale věř mi, miminko si samo řekne kdy chce ven a vždycky to má svůj důvod. Nevyháněj ho dřív. Je to krásné ho držet a věřím že je to pro tebe už dlouhé, ale nech maličkého ať se sám rozhodne. :kytka: Potom třeba budeš mít za odměnu stejně rychlý porod jako já. (2 hodinky :mrgreen: )

 
Terulisekk
Kelišová 6970 příspěvků 25.10.13 16:53

:D už se těším, až se mi bude blížit porod a budu se cítit jak ty :dance:.. já byla v nemocnici už taky- tvrdne mi břicho.. tak jsem si tam parádně poležela..:D ovšem v nemocnici paráda, jen moje gynekoložka je… :cert:…škoda mluvit.. bohužel už rok sháním jinou a furt nic:/.. jsem v 5 měsíci- zvracení ještě nepřešlo..:D ikdyž.. od úterka zatím dobrý:D.. snad už i začnu přibírat, momentálně mám kilo dole…

 
Tapeta
Echt Kelišová 8261 příspěvků 25.10.13 17:25

Hahaha, tak s tím množným číslem jsi mě velmi pobavila…já to tu při čekání na prcka, taky nenáviděla..ani jsem nebyla extra mateřský typ. Prostě mě bavilo být těhotná, bylo to, narozdíl od toho tvého, nejlepší období v mým životě. Manžel mě miloval (stále doufám miluje :mrgreen: ), všechno bylo krásný, růžový, nosila jsem se jak páv. Po porodu psychika v háji, totální deprese ze naprosto nové životní situace..naštěstí se to postupně uklidnilo a teď mám sedmimědíčního prcka a přesně, jak jsem to nenáviděla, tak teď to množný číslo používám a pořád :mrgreen: Ono to totiž předtím, než porodíš, vůbec nechápeš - nemáš šanci se vcítit do situace, až ten prcek tu opravdu bude. Je to nejzásadnější životní změna a nic už nebude, jak to bylo.

 
stříbřenka
Ukecaná baba ;) 1831 příspěvků 25.10.13 17:50

Ahoj, taky čekáme Sebastianka :D ja si ještě klidně ňákej ten týden počkám, ať se pěkně dopeče.. :lol: a zkoušela si pít čaj z maliníku na to vyhnání :?:

 
Domuska
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 25.10.13 18:18

Jo holky, vyhaneni jsem naprosto vzdala a nechavam to na nem. Jen ty zada jsou proste priserne.. v noci kdyz jdu asi 7× na zachod, tak pokazde, kdyz si sednu se modlim, at se nepocuram :lol: posledni dny se tahnu jak hrosice.. uz to bricho neutahnu :poblion: fuuuj a to jsem dnes ve 38tt :mrgreen: zase si rikam, ze budu spinkat a odpocivat, dokud budu moct :palec:

 
Domuska
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 25.10.13 18:19

@wamp urcite ma kazdy jine zkusenosti, kazdopadne ja jen popisuju ty me =)

 
Domuska
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 25.10.13 18:20

@stříbřenka ne-e jen pupalku a sex :lol:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 25.10.13 18:39

:think: aha, tak už chápu tu poslední hospitalizaci. Ale nechápu, proč tak moc tlačíš na pilu. 38 tt a chtít rodit je hloupost. Nehledě na to, že je úplně jedno, jestli malý bude mít 3 kg, nebo 3,50. TĚLO VÍ, CO MÁ DĚLAT. Jen ty ne a děláš hlouposti. Taky jsem byla provorodička. A rodila jsem - vyvolaně, na popud doktorů v 42+0. Nebylo to pro mne vůbec nic hezkého, kdyby mě nechali být, porodím sama o den později. Ale každý strůjcem štěstí svého, pochopíš, až porodíš ;)

 
Domuska
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 25.10.13 19:32

@berry4 dyt jsem psala v diskusi, ze si nemate spojovat denicek s diskusi =) pochopila jsem uz, ze pockam a urco se dockam :mavam:

 
mikejla542005
Stálice 58 příspěvků 25.10.13 20:06

Zas tak se nemusíš bát nějak extra velkýho dítěte…jsou to jen odhady…mě v 32. tt řekli že malej má 3,5 kg a narodil se po týdnu přenášení a měl „jen“ 3,9 kg…prostě to je jen odhad…a chápu že je to pro tebe už dlouhý, ale vyhánět ho takhle brzy? Ještě chvilku si ho tam nechej a buď ráda že tam je :) odpočívej co nejvíc to jde…máš poslední možnost :) po porodu se nevyspíš…nebo aspoň já se nevyspala, ikdyž jsem měla zlatý a klidný dítě…prostě to nešlo…strašně moc zážitků, nových pocitů a pak úzkost že se mu nedejbože něco stane (samozřejmě taky vše načtené inteligentně z internetu :-D ) trochu jsem se vyspala asi 3 měsíce po porodu :)

 
petramrk
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 25.10.13 22:00

Ahoj, přesně chápu tvoje pocity, u druhýho jsem myslela, jak to příjde dřív než první a ono prd, nakonec se mi začal zvedat tlak a v den termínu jsem jela do porodnice do rizikovky na kontrolu a tlak byl šílenej a tak si mě hned vzaly na sál, nejdřív mi ještě doktorka udělala Hamiltona v ambulanci, potom jsem měla trochu bolesti, ale jinak nic a pak na sál, a v 18.00 mi píchly vodu, v sedm nasadily oxytocin, v 21.00 začaly šílený bolesti a já prosila o epidurál, na kterej prej už nemám nárok a za chvilku už jsem mohla tlačit a 21.40 byl malej venku - takže proti prvnímu porodu to bylo super rychlý - tak to třeba taky budeš mít ted na pohodu, já u první měla těhu úplně bez komplikací a v pohodičce a porod jsem si vyžrala a ted jsem zase měla problémy v těhu a porod byl úplně super :)

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 26.10.13 09:09

Jee 37+2 jeste malo, kam spechas ;)

 
Domuska
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 26.10.13 09:09

@mikejla542005 jo sestrence odhadovali 3900g a maly mel 4900g a malem jim tam umrel :pocitac: prave proto se toho strasne bojim :roll: ale treba nebude takovy cvalda. snad vsechno bude v pohode. i kdyz se v noci pretacim, tak mam pocit, ze tam mam trojcata :lol:

 
Domuska
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 26.10.13 09:11

@Viicky uz 38+1 :P uz se mi to konecne blizi =) ja nespecham. jen mi na kazde kontrole reknou ze je takovy nalez, ze mam kazdym dnem porodit a prdinec :lol: takze jsem chtela jen trochu poznat, ale prdim na to. at vyleze sam =)

 
Domuska
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 26.10.13 09:12

@petramrk jejda tos mela super =) ja se furt bojim, ze mi bude odchazet plodovka po kapickach a nepoznam to a nebude o dobry pro maleho :| :zed:

 
petramrk
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 26.10.13 11:04

@Domuska neboj to poznáš :) ale chápu, já se taky bála, jak to bude, abych stihla dojet do nemocnice a tak a nakonec to bylo všechno úplně jinak :)
hlavně jdi do všeho s pozitivním myslením a ono to nakonec dopadne dobře :)
přeju ti rychlý a pohodový porod

 
cizova
Závislačka 3514 příspěvků 26.10.13 14:32

@Domuska takový nález jako ty jsem měla od 34tt jako druhorodička…začala sem rodit „až“ v 37+9, porod se ale začal zastavovat a malému se sem tam ztrácely ozvy tak mi museli píchnout vodu aby se to urychlilo to už bylo 12 hodin od příjmu…nakonec sem musela na akut. císaře protože se malý při tlačení přetočil a tlačil se zádama napřed - dodnes tvrdím že si to rozmyslel(venku chumelilo a bylo -20 komu by se chtělo ven :mrgreen: )malý byl v pořádku a roztrhal mi dělohu když se přetočil a já si zažila oba druhy porodu v jednom :roll: takže bych byla taky mnohem raději kdyby si to rozmyslel mnohem dříve a přišel až když si byl jistý :lol:

 
lesniboruvka
Kecalka 393 příspěvků 28.10.13 17:39

Já také měla vše dlouho nachystané a říkali mi, že nebudu přenášet:-) Ale já chodila na výlety celé těhotenství a jezdila na kole a chodila do schodů, takže na mě nějaké takové vyvolávací rady neplatily :) A za mě tedy.. klidně přenášet.. ono mimčo ví kdy chce ven.. Mně tedy nakonec porod vyvolávali, ale bylo to rychlé a prcek měl 4,4kg a jak já říkám - byl krásně „upečený“ naprosto pohodové miminko, nebrečí a je hrozně šikovný :-) Ale já to těhotenství (i přes různé potíže - v začátku mi taky hrozili potratem, brala jsem atb., měla výtoky..)brala pozitivně a snažila jsem se být co nejvíce v kondici (i kvůli porodu:-) )

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama