Ani Erben neví všechno...

Návštěva u tety vědmy amatérky :)

*

Pár dní po revizi jsem byla přesvědčená, že už, jak by asi pravil klasik, slunce nikdy nevysvitne… Naštěstí můj gynekolog je drsný zkušený muž a místo neschopenky, kdy bych seděla doma a pročítala diskuze na internetu, kde jsem udělala chybu, mě poslal hned druhý den do práce.

Náladu mi pozvedla kolegyně, která si mě v kuchyňce pátravě prohlédla a vysekla poklonu: „Teda Karjo, ty jsi dost zhubla, co?“ „To víš, liposukce…“ vysvětluji, jak je možné zbavit se přes noc vypouleného břicha.

Ale sleduji na sobě, že jsem notně oslabena. Jednak jsem se dobrovolně přihlásila do realizačního týmu jednoho odporného projektu, jednak v nějakém pominutí smyslů přislíbila pomoc s chystáním občerstvení pro poměrně velkou zahraniční delegaci.

O víkendu jsme vyrazili na ohlášenou návštěvu tchyně a tchána. Tchyně, na rozdíl od kolegyně, se domnívala, že jsem teda fakt nějak ztloustla, a pohotově vytáhla jakousi knihu o hubnutí, kterou si koupila v levných knihách, ale u té diety se nesmí margotka, tak by mi ji dala. Knihu, ne margotku… S díky odmítám.

Odpoledne jedeme navštívit tetu Martu. Teta Marta žije v pohraničí. V oblasti, kam by se i bohyně ze Žítkové bály vkročit. Tety tu věří na skřítky a lesní víly a v dlouhých zimních večerech vyvolávají duchy. (Dlužno podotknout, že zde není signál. Pak by asi tety založily Skype a vrhly se do kyberprostoru…)

Teta je doopravdy ztělesněním moudré čarodějky. Na každou chorobu umí namíchat čaj, počasí na druhý den vyvěští z pavučiny a její kynuté buchty jsou prostě kulinární zázrak. Po posilujícím čaji a pekáči buchet se na mě teta zahleděla a prohlásila: „Víš o tom, že jsi těhotná? V červenci budeš rodit. Je to holčička. S Helčou jsme vyvolávaly ducha Karla Jaromíra Erbena a ten nám to řekl.“ Zachovala jsem dekorum a snažila se jí přesvědčit, že ani Erben neví všechno. Ale teta si trvala na svém.

Manžel nakonec psychicky nevydržel a všechno vyklopil. Návštěva skončila neslavně – tchyně uraženě odešla na vycházku, protože jsme jí o ničem neřekli, tchán (cíťa) se zavřel na záchod, čímž mě naštval, tam jsem se chtěla zavřít já, v koupelně má teta strašnou zimu, a teta ve svém pokoji vyvolávala ducha Marie Terezie. Šestnáctinásobná matka jí přišla jako důvěryhodný zdroj informací.

Výsledku jsme se ale nedočkali, odjeli jsme dřív, než Marta vyšla z pokoje. Třeba přece jen něco Marie vyvěštila…

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
216
15.5.18 01:07

Achjo. Moc preju, at je brzy lepe. Vam i manzelovi :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4920
15.5.18 03:25

No ty kokos. To jsou stavy. Ja bych to asi taky nedala a vsechno rodine vyklopila, protoze poslouchat porad takovehle narazky, to je teda neco. Meli jsme v praci jednu kolegyni a ta neustale chodila do Caru a nekolikrat byla na rizikovym. Bylo to takove verejne tajemstvi, suskali si o tom i vrabci na strese a ona nic nikomu nerekla. Proste si vzdy z niceho nic odesla na mesic marodit a pak se zase vratila. Bylo fakt,,terno'' se s ni stridat o jednu praci. U ni to skoncilo happyendem - ma chlapecka. Tak jsem zvedava, jak to dopadne tady :think:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
7203
15.5.18 07:42

:hug: moc hezký deníček. Ale já si počkám na ten o porodu. Věštit neumím, ale držet pěstě ano :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
7026
15.5.18 09:18

Tak třeba pomůže výlet na Žítkovou :mrgreen: Umíš to psát hezky s nadhledem ;) Držím pěsti a počkám si na těhotenský deníček který bude koncit happyendem s porodem :hug: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
726
15.5.18 15:05

To je dobre, ze to utnul snad takhle vyfunela trochu bolest.
:hug: :hug: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
35236
17.5.18 05:58

@vertunka hele jakmile to vyklopis, tak se to bere tak, ze jsi ochotna si o tom povidat. A kazdej se te vyptava, denne x ruznych lidi ti klade tytez otazky na pomerne intimni zalezitosti nebo ti dava ruzne originalni rady a uz druhyho bys nejradeji kopla. Muze byt pohodlnejsi to tajit, ikdyz vis, ze se to stejne vi, protoze mas alespon pokoj.

 • Nahlásit
 • Zmínit
35236
17.5.18 05:59

Jinak by me teda nenapadlo doitazovat se na tehotenstvi netere zrovna Erbena :-) Asi bych si vyvolala nejakou zemrelou pribuznou, prababicku a pod.

Příspěvek upraven 17.05.18 v 06:00

 • Nahlásit
 • Zmínit