Ani ne do měsíce zase další nemocnice

Ostatní

Nebyl to ještě ani týden, kdy jsme s Danečkem opustili po 3 dnech dětské oddělení a už jsme tam byli zase. Všem, kteří nám v minulém deníčku přáli, abychom měli od nemocnic nadlouho pokoj, děkujeme, ale nevyšlo to :)

Dobrá nálada i přes teploty :-)

Konečně se šlo domů :-))
2 komentáře

Začalo to 3. 4. 2012 lehce po poledni, když se mi zdálo, že Danek nějak nezvykle hoří. Šla jsem mu tedy změřit teplotu, která se vyšplhala na 37,6°. Zvažovala jsem podání Panadolu, ale nakonec jsem ještě počkala na danou hranici 38° a rozhodla se Danka uložit do postýlky k polednímu zdřímnutí. Po jeho obvyklé hodince se vzbudil a hořel snad ještě více. Teplota se vyšplhala na 38,2° a tak jsem podala Panadol. Danečkovi se po něm do půl hodiny krásně ulevilo a hrál si v postýlce, vyloudil i nějaký ten úsměv a celý den se jevil velmi pěkně.

Po šesté hodině večer jsme se pustili do obvyklých večerních rituálů, avšak s výjimkou koupání kvůli teplotě, takže jsem Danečka převlékla do pyžamka, přebalila, nakojila a uložila do postýlky. Usnul okolo půl 7. a já si spokojeně dopřávala volna u televize a čekala na přítele, až dojde z odpolední směny.

Ovšem Daneček se za hodinku, tedy v půl 8., vzbudil s pláčem. Vzala jsem Panadol a šla mu přeměřit teplotu, která se vyšplhala na 38,8°. Daneček hořel, plakal, nemohl usnout a jediné, co pomohlo, bylo vzít ho do náruče a chovat… ovšem to jsem dlouho nevydržela, ono 7 a půl kila je už docela váha :-) Navíc jsem nechtěla, aby plakal, a tím si tu teplotu ještě nezhoršil, tak jsme spolu čekali, až zabere sirupek, Daneček se mezitím ještě nakojil a v půl 9. jsem ho opět, už konečně klidného, uložila do postýlky, kde za chvíli usnul.

Celá noc proběhla v klidu jako každá jiná, Daneček se vzbudil až v 6 ráno, kdy jsem ho nakojila a opět změřila teplotu, která se opět vyšplhala na 38,8°. Podala jsem sirupek a Danka nakojila, přičemž jsem si všimla, když jsem ho hladila po hlavičce, že má vypouklou fontanelu. Velmi mě to vyděsilo, jelikož ještě večer ji měl v pořádku! Rozhodla jsem se, že raději zajdeme k dr., ať se mu na ni podívá a doufala, že to nebude nic vážného. Vzbudila jsem tedy přítele, rychle se nachystali a v 7 hodin jsme už čekali v čekárně.

Po zodpovězení všech otázek dr. (mimochodem móóóc příjemná paní :cert: ) jí říkám: „Paní doktorko, zdá se mi, že má malý vypouklou fontanelu, to ještě včera neměl“, podívá se a řekne: „No tak to se vám asi opravdu jen zdálo!“ A tak jsem sklapla, vyslechla, co mám dál dělat pro snížení teploty a po mém dotazu, jestli je tedy hlavička opravdu v pořádku mi řekla, že to budeme sledovat. Ne moc uklidněná jsem vyšla z ordinace a šla oblékat malého. Potom si mě ale dr. zavolala zpátky, že prý se dívala na propouštěcí zprávu z naší minulé hospitalizace (viz předchozí deníček) a že jelikož i oni uváděli, že fontanela byla v pořádku, tak nás pro jistotu pošle přeci jen na SONO mozku. Hned se mi ulevilo, ale zároveň se mě chytil nový strach z toho, co můžou naší bublině najít. Objednáni jsme byli den nato 5. 4. 2012 v 11:30h.

Doma jsem pak začala pátrat na internetu, co by to mohlo znamenat a děsila jsem se scénářů jako otok mozku či meningokok! Bylo mi do breku a už jsem chtěla, abychom měli vyšetření za sebou. Večer k nám přišli moji rodiče a mamka se úplně zhrozila, když si přejela po Dankově hlavičce. Na popud rodičů jsme přeci jen vyjeli na pohotovost, kde nás ještě ten večer přijali, ale zatím s žádným závěrem, jen že raději ať se to pohlídá a zítra se udělá to SONO.

Nečekalo se na objednanou hodinu 11:30, ale šli jsme hned ráno a strávili tam necelou půlhodinku. Daneček, ačkoli s pláčem, to krásně vydržel a my se s úlevou dozvěděli, že nic vážného vidět není, že podle UZ je vše v pořádku. Malý má sice zvětšenou jednu komoru, ale to prý není nic neobvyklého. A tak nás čekalo jen další čekání na výsledky krve a další srážení teploty, která se ten den vyšplhala až na 39,2°. Danečkovi jsme ji vlažnou koupelí srazili o 1 stupeň dolů a konečně se dozvěděli, že i podle krve je vše jak má být. A co bylo nejdůležitější – že jsme se konečně dozvěděli, co našemu pokladu je! :-) Daneček měl tzv. Šestou nemoc a fontanela se vypoukla nejspíš díky vysokým teplotám. A tak nám nezbývalo než zase jen čekat :-) Čekat na Danečkovo osypání, kterým tato nemoc končí. Bublina se osypal další den odpoledne na bříšku, zádíčkách, a vylezlo mu to i na krk a trošku nepatrně po hlavičce. Konečně jsme mohli 4. den domů!

Danýs má fontanelu stále ještě vypouklou, ale podle mínění doktorů se mu to časem ztratí, no, už aby to bylo, člověk má o to místečko pak daleko větší strach. Takže maminky, když má váš poklad vysoké teploty a vypouklou fontanelu, nemusí to hned znamenat to nejhorší ;-)

Všem, kteří dočetli deníček až dokonce, moc děkuji, koukám, že jsem se nějak rozepsala :-) A snad už si to ta naše bublina všechno vybral a my už vážně budeme mít od nemocnic pokoj! :-)

Všem přeji krásné Velikonoce a zdravé miláčky!

Monika

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 08.04.12 16:48

Teda bála jsem se při čtení tohoto deníčku,když jsi popisovala jak malý měl nafouklou fontanelu ale naštěstí vše dobře dopadlo :hug: :hug: Přejem vám už jen zdrávíčko,a špitálu se vyhýbat obloukem :mavam:

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 08.04.12 18:39

Ještěže to tak dopadlo! Hodně zdraví! :mavam:

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 08.04.12 18:51

Moc děkuji, i já z toho měla nervy v kýblu :roll: :kytka:

Jo a…ta fontanela je už v pořádku, vypouknutí dnes vymizelo :dance: :dance:

 
Ally80
Závislačka 2711 příspěvků 08.04.12 20:04

šestá nemoc je potvora, taky jsme si s ní užili, ale jsem moc ráda, že tvůj brouček už je vpořádku doma a snad už má nadlouho vybráno a bude usměvavé zdravoučké miminko!

 
denca29
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 08.04.12 23:12

Tak to je dobře, že je malej v pořádku. Nemáte taky ten pocit, že doktoři když neví tak je to najednou 5.6.nemoc?

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 10.04.12 10:32

mám ten samý pocit. Malá taky měla pořád šestou nemoc:-)ale u malýho se objevila opravdu, tři dny vysoké teploty a pak se pořádně osypal krupičkou, takže to byla šestá nemoc doopravdy. U těch miminek je to děs, neřeknou, co jim je a nezbývá než pátrat a obracet se na dr, kteří nejsou vždy úplně vstřícní a berou to jako banalitu. Mě jednou malej vyzvracel ve dvou měsících snad dva litry mlíka:-) zdešeně jsem volala na pohotovost, kde mi v klidu řekli, ať neplaším a v nejhorším případě, pokud bude ještě blinkat,přijedu. Já se doma klepala jak sulc, aby už neblinkal a nemusel tam jet. Naštěstí od tý doby:-) nikdy neblinkal. A to už je asi 10měsíců.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama