Až mi jednou řekneš mami

Rodičovství

Od prvního nádechu mé dcery uplynulo už skoro dva a půl roku, přesto stále čekám na to krásné a kouzelné slovo. Ale věřím, že to čekání stojí za to.

Když madam začala okolo šestého měsíce vydávat různé zvuky, nejčastěji „gaga“, říkala jsem si, že asi bude po mně. Já přece mluvila tak brzo, jak všichni pořád tvrdí. Určitě už mi brzo řekne „mami“ a já si na oslavu dám malého panáka! Sice už nekojím, ale jsem abstinent, tak večer jednoho na oslavu bych si dát mohla. S přítelem si to určitě pěkně oslavíme - jak krásné a naivní představy jsem měla…

„Od mala na naše dítě pořád mluvíme a proto tak krásně mluví.“

Krátce po Vánocích si madam během týdne sedla, klekla, vstala a začala lítat kolem nábytku, slabiku „gaga“ vyměnila za „kaka“ a já stále čekám a doufám, že to z ní jednou vypadne. Představuji si, že se ke mne doplouží kolem nábytku, dá mi ruce kolem ramen a řekne to, co chci tak moc slyšet – „mama“.

„Se synem si pořád ukazujeme obrázky, čteme knížky, takže už pěkně mluvil v roce, taky byste to měla zkusit.“

Tak nevadí, vždyť má teprve rok, už měsíc pěkně chodí, brebentí si něco ugrofinsky, no maličko nám roste jak do výšky, tak na váze, je to vážně madam každým coulem, jen to „mami“ pořád neslyším. Ale až to uslyším, tak to nebude panák, ale celá flaška - třeba dobrého šampaňského?

„Vy si doma nečtete pohádky před spaním? Ne? Vaše dítě spí samo a hned? Tak se ale nedivte, že ještě nemluví!“

Madam slaví rok a půl, s přítelem si říkáme ANO, čas utíká jak voda a stále jsem ještě neslyšela to, co bych ráda. Madam se ovšem naučila říkat „tató“, a tak tatínek kmitá a já mám veget. Že by nemluvení mělo přece jen nějaké výhody? Každopádně, až to uslyším, udělám doma pořádný mejdan! Budu pak muset chodit čtrnáct dní kanálama, jak mi bude hanba před sousedy.

„To je ale šikovná holčička, jak se jmenuješ?“

„Ona ještě nemluví? Ne? Dítě by už ale mělo ve třech letech mluvit, ne?“

„Možná, ona má ale rok a půl…“

Ke druhým narozeninám peču madam dort s krtkem, „tató“ je vypilováno na krásné „tati“, „mami“ má pořád smolíka. Ugrofinština u nás začíná nabírat na obrátkách. Moje intuice jede na maximum. Většinou do pěti vteřin přicházím na to, co si madam přeje - beze slov. Do kasičky začínám šetřit na pořádné mejdlo, až mě dle mých představ madam obejme a řekne to.

„To musíš dělat blbou, jako že jí nerozumíš a uvidíš, že ti to pak řekne.“

Dva a půl roku je za dveřmi, madam si absolutně vystačí se slovíčky „tati“, „tady“ a „ne“. K tomu přidá ten její chápavý prstík na pravé ruce, neustále něco ukazující a je spokojená jak želva. Ugrofinština začíná dostávat nějaké obrysy, ale na konverzaci s ostatníma to zdaleka není. A já? Momentálně mám našetřeno na obří mejdan na Stodolní, kde mne po třech dnech najde manžel na záchytce, až to jedno jediné malinkaté slovo uslyším.

Hodnotilo 36 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lisey
Kecalka 328 příspěvků 13.08.15 00:22

U nás je to podobně, dcerka 2 roky a měsíc, skládá otázky typu „Co to je?“, „Kde je táta“, všemu perfektně rozumí, pamatuje si, ale aby řekla obyčejné mámo nebo mami, toho se snad nedočkám:( A přitom je chytrá jako opice (určitě po mně) a já mluvila ve větách prý v roce a půl…Pořád si povídáme, vše popisuju, čteme a prohlížíme knížky…a já krutě závidím kamarádkám, které se dětem nevěnují skoro vůbec a v roce a půl z nich padají rozvité věty:( No musíme vydržet, ono to přijde a ty naše zlatíčka nám jednou „maminko“ přeci jen řeknou…

 
Kaculatko
Extra třída :D 11745 příspěvků 13.08.15 00:24

Tak tento denicek je primo pro me asi :-) syn taky zacal mluvit az ve dvou a pul letech, ted o pul roku pozdeji nezavre pusinu, ale porad je to dle logopedky napul italstina :-) A kolikrat jsem si vyslechla, ze na nej nemluvime, to uz ani nejde spocitat na prstech ruky :potlesk: Dcera zacina uz pomalu zkouset neco v roce a ja z toho nemuzu, asi ji to naucil on, kdyz my s manzelem to teda neumime predat :lol:
Dekuji za prijemne pobaveni :potlesk: :palec:

 
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 16010 příspěvků 13.08.15 00:39

Pokud do pěti vteřin přijdeš na to, co si „madam“ přeje a beze slov, nemá důvod se snažit. Chápavý prstík ukáže, ty splníš, ona je spokojená. No aby nebyla. Nedávej jí to tak snadno, komunikace je pro děti prostředek, jak dosáhnout svého. Dcera si vystačí s tou neverbální.

 
Ondrášovka.N
Závislačka 4983 příspěvků 13.08.15 01:31

No ja s nemluvenim syna bojovala dlouho. Ted ve 4letech (konecne) zacal mluvit krasne :hug: ale ve trech letech nemluvil skoro nic. „Musite mu cist“ (nebavi ho to)
„Musite na nej mluvit“ (no asi doma mlcime)
„Delej ze mu nerozumis“ (to by radsi vzteky puknul nez aby z nej vylezlo slovo)
Dokonce jsem slysela taky:
„Urcite musel projit necim traumatizujicim, ze nemluvi“ :lol:
Proste kdo nezazil nepochopi. Vsak se dockas neboj. :hug: a bude to krasny. Ja jsem ze synova mluveni uplne paf i kdyz jsou mu 4 a jine deti mluvi tak ze by jim rozumneli i cizinci, ja to rozhodne neberu jako samozrejmost a jsem na nej hrda. A ze chces slyset „mami“ to je hezky, zachvili to nam vsem poleze na nervy. Mami mami mami mami mamiiiiii :mrgreen: :kytka:

 
Ondrášovka.N
Závislačka 4983 příspěvků 13.08.15 01:33

@hanka.br. to je to o cem mluvim. Syn by si v tom veku asi vyvztekal horecku nebo si pozadovanou vec udelal sam bez aby to rekl :D

 
Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 13.08.15 06:59

Ahoj, tak naše dvojcata-ted v srpnu jim bude 14 měsíců, mluví ale není tech slov nějak moc. Rikaji mama, am(ham),tata, ted začínají už i s jinyma slovama ale zatím to nedokazu přeložit. :mrgreen: Denicek byl zabavny a pěkně se cetl

 
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 13.08.15 07:25

Prvni syn me tez dlouho neoslovoval, zacal az nekdy cca ve 3 letech. Ale diky tomu pro nej nejsem zadne mami, ale maminka. Chce to hlavne snahu od okoli, jak asi se naucila to „tata“, od tatinka? Nebo od maminky, ktera mluvila o tatovi…
Syn se to naucil az od jinych deti, kdyz slysel, jak oslovuji svou maminku.

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 94 inzerátů 13.08.15 07:30

Deníček jsem si moc ráda přečetla. Děkuji za něj. Malá má 13 měsíců a máma říká jen, když chce ráno z postýlky a nikdo není kolem. To to pak opakuje než dorazím. Jinak to nikdy neříká. Táta říká už od 8 měsíců a velmi často…prostě klasika, tatínkova holčička.

 
Bobi.verunka
Závislačka 3263 příspěvků 42 inzerátů 13.08.15 08:29

Je to asi úplně normální :mrgreen:. Náš synátor v necelých 21m začíná konečně používat krom prstu i slova „tam, ne, jo, haf, ba (bác), brmbrm (auto a vše co má kola), hamynamy, ááá (pití) :), táta, babí“. „Máma“ sice občas jsem, ale pouze v nejzoufalejších situacích doprovázených pláčem, vyžadujících neodkladnou pomoc :). Jinak se teď skvěle naučil „ty“ - nejde mu vyndat skákací koník, jde za mnou, ukazuje ho, „klape“ jako kopyta a opakuje „ty“, dokud mu ho nevyndám :). Nebo mě hrozně rád krmí a na mou větu „Ne, dej si to ty do pusinky“, mě odbývá jasně rozhodným „ne, ty!“. Takže nejsem máma, jsem ty :D.
Neboj, ona „madam“ :mrgreen: taky začne :palec:. Nám hrozně moc pomohla návštěva u kamarádky s 2,5 letou dcerkou. Po třídenní návštěvě najednou začal měnit „éé“ za slova - nikdy bych nevěřila v tak rychlý efekt :).

 
vantili
Kecalka 229 příspěvků 13.08.15 08:36

Máma bylo u nás poslední slovíčko, které malá začala používat…předběhl mě i bagr :mrgreen:

 
scentini
Závislačka 2871 příspěvků 13.08.15 08:58

Asi je to normální, znamená bude mít tříletou holčičku a taky toho moc nenamluvi. Moje říká máma od roka. Teď má 16 měs. a umí táta, bába, děde, baf, mňam, čiči, balu - balón, není a různý zvuky. Pusu nezavre :mrgreen:.

 
kve-tinka
Závislačka 4032 příspěvků 15 inzerátů 13.08.15 09:05

Syn, umí sice máma, pak mňam a asi 5 citoslovcích. Je to na palici, ale já už to začínám řešit (čerstvě 2 roky), protože batolečtinu skoro nepoužívá a používá k vyjadřování zvláštní hrdelní zvuk.
Je to na palici, když děti už kolem nás mluví a my hučííííme. :roll:

 
Bohulinka
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 52 inzerátů 13.08.15 09:18

U nás to byla s řečí velká katastrofa. Do dvou a půl měl asi pět slovíček. Pak na dovolené přidal hačí a hají a já štěstím plakala. Slovíčka co děti říkají v roce…vyslechla jsem ti 1 000 000 moudrých rad, jak a co říkat a byly všechny na p. d. Na logopedii jsme se dostali až ve třech letech, zjistili OVŘ a toť vše. Dnes už vše kluk dohnal, gramatika sice trošku vázne, ale co vidím kolem sebe není sám, držím palce a přeji pevné nervy. Vím moc dobře, co se všechno člověku honí hlavou…

 
mersii
Ukecaná baba ;) 1136 příspěvků 13.08.15 09:20

No a ted si představ, že máš doma 4,5leteho, ktery řekne spravne jen mami (ted už jsem teda „mamicha“). Jinak žádný slovo není vysloveny dobře. To je pak pru.ser :zed: :lol:

 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 13.08.15 09:22

Máš se na co těšit :-) mám dvouletého a asi půl roku mi říká „maminko“ a je to to nejkrásnější na světě… plus ještě se naučil frázi „miluju tě, zbožňuju tě“ a často mi to řekne jen tak :srdce:

 
mikejla542005
Stálice 58 příspěvků 13.08.15 09:27

Nic si z toho nedelej. Od pribuzne syn ma 3 a pul a nemluvi krome baba, mama, tata a ne. To je cela jeho slovni zasoba a pouze vydava zvuky. Podle doktorky je to prej v poradku.

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 13.08.15 10:06

Teda, to už bych asi slušně plašila, že s dítkem není něco v pořádku.

 
Netopirek
Závislačka 4909 příspěvků 13.08.15 10:10

Moc hezký deníček. Moje malá uměla už roce a půl mluvit ve větách, ale zas byl(je) problém, že vykecá všechno co slyšít. Takže se před ní nesmí nic říct.
Mami u nás bylo docela brzo, ale myslím si, že díky tomu, že jsme bydleli s rodiči. Takže je i několikrát za den někdo řekl, mama děla tohle, tamto atd.
Jinak můj bratr nemluvil zas snikým nemluvil cca do 5let. Mluvit mluvil, když chtěl. Ale to bylo tak jednou za uherák.
Tak přeju trpělivost. A věř, že mluvení i nemluvení má svoje plusy i mínusi

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 13.08.15 11:05

Hezky napsaný deníček :) Hele, nic si z toho nedělej, už jsi někdy viděla zdravého dospělého člověka, který se nenaučil mluvit? Všechny děti se to nakonec naučí ;) Chápu, ale, že to řešíš. Moje obě děti mluvily docela brzo a celkem dobře, ale zase je s nimi patálie s jídlem. Syn nechce téměř nic jíst. Říkám si, že bych řešila stokrát radši řeč, než jídlo :lol:

 
hatatýtla
Povídálka 23 příspěvků 13.08.15 11:46

Jestli je jinak v pořádku a nemá žádné diagnozy ohledně narušení pmv či nervového poškození, tak neřešte…já taky čekám, a netuším vůbec, co bude dál. Mami by bylo hezké, ale v řadě úspěchů které chci dosáhnout je až někde vzadu.

 
kacz
Závislačka 4921 příspěvků 24 inzerátů 13.08.15 12:40

Já už jsem se radovala, že mami bylo synovo první slovo, nicméně po pár dnech jsem rozluštila, že to znamená MŇAM :mrgreen:
Teď ve 2,5 jede MAMI pořád, nedávno jsem si dělala čárky a jen za dopoledne to bylo 32×… Takže možná buď ráda, že to ještě neříká.

 
Renáta C.
Stálice 62 příspěvků 11 inzerátů 13.08.15 12:43

U nás to bylo podobné, akorát se slovem táta. Ve 2 letech a 9 měsících uměl syn asi 5 slov a pár zvuků. Pak šel s tatínkem po ulici, okolo jela tatra a on na ni zavolal „tata“. A táta bylo na světě :dance:. Pak začal konečně trochu brebentit, i když jsem mu rozuměla jen já. Teď v 6 letech bych mu tu pusu občas nejraději zašpuntovala :roll:. Ale taky jsem z toho předtím byla hotová a přála si, aby už trošku mluvil. Ono to příjde, chce to čas a pevné nervy. No a pak ten slibovaný mejdan :lol: :mavam:

 
verulicek  13.08.15 13:30

Hezky napsaný deníček :lol: místy jsem se celkem zasmála. chápu, že blbé otázky okolí jsou otravné, ale hoď to za hlavu..neznám dítě, které by nakonec nemluvilo :kytka: je jen pohodlná a vystačí si. Důležitá je pasivní slovní zásoba..a tu má předpokládám víc než dobrou 8)

 
verulicek  13.08.15 13:32

Jinak holky, k tomu slovu máma: někde jsem četla že se děti často naučí dřív táta, protže když není on doma, tak se o něm často mluví…taky používáte často větu: kdo to přišel domů? no a sami si vzpomeňte…jak často někdo na dítě mluví a chce po něm odpověď „máma“? moc ne, jelikož převážný čas jste s ním. ;)

 
Aliik
Echt Kelišová 7953 příspěvků 1 inzerát 13.08.15 13:44

Mladší dcera rikala máma kolem roku a ctvrt, zato táta zacala az po druhem roce. Do te doby byl tata proste taky máma :mrgreen: chlap to nesl tezce :mrgreen:

 
kapuletka
Kecalka 323 příspěvků 13.08.15 13:51

Počkej, až to opravdu začne říkat :* Náš 2,5 letý nejřív říkal máma, pak mámo, mamimo a teď už krásně říká maminko a mami, vždycky přijde a ptá se co to je maminko? :srdce: Nebo mamí, já jsem tady :lol: Nebo jen tak přijde, obejme mě a řekne já mám rád maminku :srdce: :srdce: :srdce: Užívám si to na maximum :hug:

 
Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2137 příspěvků 13.08.15 14:11

Pěkný deníček, hezky se mi četl :potlesk:

 
Trillian7
Kelišová 5258 příspěvků 13.08.15 14:34

Skvělý!!! Není nad to, když má matka smysl pro humor a umí brát mateřství s nadhledem. Až madam promluví, přijedu na Stodolní za tebou a oslavíme to spolu ;)

 
Lucinka_Lucinka
Povídálka 49 příspěvků 13.08.15 14:40

Deníček přesně vystihuje myšlenky i chování okolí když dítě nemluví! :palec: Náš syn byl taky nemluvka. Skoušeli jsme vše možné i nemožné od dvou a pul roku šel do školky s tím, že tady na vesnici je úžasná paní učitelka, která ho vzala. Vsichni jsme si mysleli, že se rozmluvi. Pošetilost :P letos v květnu mu byly 3.tou dobou jen ukazoval a říkal óó. Jeho rroční sestřička měla větší slovní zásobu než on. A v červnu pak najednou zacal používat slova. Teď se mu pusa nezastaví. Slova ještě komolí, ale už používá věty. Na vše se ptá. A je to nadhera. Mame strašnou rafost z kazdeho slova. Jevto těžké alepokud dobře slyší a neni žádná zdravotní komplikace prijde to! Věřte tomu, i když já jsem tomu taky nevěřila. :mavam:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 13.08.15 14:52

Krasny denicek, hezky se cetl. Jinak na tu Stodolni si nasetri dooost penez, jeden panak tam stoji treba 100 i vic :zed: Muj syn rika jen dve nesmyslne slabiky, ma 13 mesicu. Ale kdyz place, opravdu place tak rika maaam maaám. Je mozne, ze by to znamenalo, ze tim mysli me? Ale rika to fakt, kdyz jen place. A tata vuuubec. :-D Jsem skodoliba svinka :P

 
bosorka84
Povídálka 27 příspěvků 13.08.15 14:57

U synka jsem to měla stejný, nemohla jsem se dočkat, ale přišlo to a řeč pilujeme stále, musíme. U dcerky to šlo všechno tak rychle, až mi to lezlo na nervy. :lol: A teď je to od obou jen mamí, mamí a když řeknou tatí, tak jen proto, aby se dětičky zeptaly, kde je máma? :cert: Teď každým dnem čekáme dalšího prďolu a já si říkám, snad bude dlouho ležet, snad nebude brzo lézt, chodit a hlavně mluvit. :lol: Samozřejmě, bráno s nadsázkou. :dance:

 
Duckula
Generální žvanilka 23234 příspěvků 13.08.15 15:19

Krásně napsaný deníček Lui :*, ono to přijde ;) :hug: :hug:

 
Kassy
Závislačka 3139 příspěvků 13.08.15 15:40

Hezké, jako bys psala o naší „madam“ :lol: „Mama“ teda začala říkat dřív, ale ve dvou a půl jsem babičkám společně s ní předávala slovníček s vysvětlivkami, aby té její svahilštině vůbec rozumněly. Slovníček čítal necelou čtyřicítku slov, z nichž většina byla jednoslabičná a měla několik významů podle kontextu a gestikulace.
Když jsme na jaře chodily společně do lesního klubu, všechny ostatní děti už krásně mluvily, zpívaly, opakovaly říkanky, jenom ta naše nedokázala ještě na konci května ani odpovědět na otázku „jak se jmenuješ?“. (Za to od necelých dvou let používá zájmeno „já“.)
A pak najednou, doslova ze dne na den, jí asi něco v hlavě přecvaklo, dozrálo nebo nevím, ale rozmluvila se neskutečně. Za poslední dva měsíce se přesunula od jednoslabičné svahilštiny k rozvitým větám s více méně správným skloňováním i časováním, rozlišuje minulý, přítomný a budoucí čas, používá správně osobní zájmena i rody a já nestačím zírat, co všechno v té hlavě má. Nejspíš si to tam prostě dva a půl roku sbírala, třídila a analyzovala a teď s tím vyrukovala pěkně se vším naráz. I to je jedna z možných cest, jak se dítě učí mluvit, a není takových dětí málo. Vím od svojí mámy, že moje sestra se takhle rozmluvila až skoro ve třech, ale taky rovnou v souvětích. S tímhle vědomím se i mnohem líp snášejí hloupé poznámky a otázky okolí a dobře míněné rady typu „víc jí čti“ a „dělej, že nerozumíš“.
Takže nevěš hlavu, dost možná to u vás bude mít podobný průběh a místo prostého „mama“ se dočkáš rovnou „maminko, mám tě láda“ :kytka:

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 13.08.15 16:12

Deníček je hezky, ale prece slabiky baba, gaga, mama, tata, dědě říkají deti uz tak v roce? Nebo ty to beres tak, ze ma rict mami? Mala ma rok a čtvrt a mama rika uz dlouho, ale zas kdovi jestli vi, co to znamena..

 
Busy Bee
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 8 inzerátů 13.08.15 17:50

Mám úplně to samé, 25m a neříká skoro nic, ale taky vždycky přesně vím, co chce. :-) A spousta lidi se diví, že ještě neumí ani říct, jak se jmenuje. On navíc vypadá na 3 a víc let, takže tím je to horší. :-) Ale zase už je několik měsíců komplet bez plen, to se taky počítá ne? :D

 
Margery
Závislačka 3919 příspěvků 13.08.15 21:31

Pěkný deníček, já se dočkala prvního ne mama, ale rovnou maminkoooo, když byl drahý synáček u babičky a stýskalo se mu, tak to volal do telefonu. No mejdan nebyl, pobrečela jsem si pěkně :lol:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 13.08.15 21:34

@Rakosnicek1983 Muj syn taky rika PAPA a neznamena to rozlouceni. BABA neznamena to babicka. NKU a neznamena to zadne kung-fu, mebo jiny vyznam. Rika to jen proto, ze to umi. Navic si myslim, ze autorka to myslela tak, ze chce, aby ji mala rekla primo mami, a bylo jasne, ze tim mysli jo-mamu.

 
domik01
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 12 inzerátů 13.08.15 21:48

Urcite se dockate, jak uz tu psaly maminky… U nas taky mladej moc nemluvil, prvni slovo tata, baba.. Mama nic, ve trech letech zacal vice a dnes je mu 4 a pul a mluvi porad, krasne spisovne, je mu hezky rozumet. Az vase princezna bude chtit, rozmluvi se

 
Kissie9
Echt Kelišová 8026 příspěvků 13.08.15 22:15

@Trillian7 výborně, s podobným slovním projevem našich drahoušků se tam nejspíš sejdeme :mrgreen:…Stodolní se má na co těšit ;)

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32345 příspěvků 14.08.15 06:11

Muj nejmladsi taky zjevne investuje vice do rozvoje tela, nez mozku. Nevyhodna kombinace, mluvici nechodici dite na dece mi prijde vyhodnejsi nez tupe vravorajici batole na vysokem detskem domecku schvalne tak zkonstruovanem, aby ho zvladly jen velke deti. Nejak me to nestresuje, znakuje, takze druha signalni mu funguje.
A mami prislo u starsich asi az jako dvacate slovo, je to asi nejake tezke :nevim:

 
Ya-ya  14.08.15 06:48

Mám doma to samé. ale v tydnu mu budou uz 3 a vrcholem mluvy je tata a par zvuku zvirat :roll:

 
rusovlaska.e
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 14.08.15 13:24

To jsem ráda, že nejsem sama s nemluvícíma dětma :) dvojčata mají teď dva a půl a říkají slabiky a jeden má 101cm takže když na hřišti udělá to svoje hu hů tak vypadá jako zaostalý :mrgreen:…jak já si to užívám, že ještě nemluví starší mluví od roka a 3/4 a pusu nezavře :cert: :lol:

 
Mikejla_a
Extra třída :D 12261 příspěvků 14.08.15 15:04

To časté „madam“ je v deníčku hodně rušivé :zed:

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 14.08.15 15:04

To je super, jak ti tady některé maminy píší, jak mají šikovné děti a jak jejich děti hezky mluvily už třeba ve 14 měsících, že? No taky bych se mohla pochválit, ale naštěstí mám děti tři a to třetí mě také vyléčilo z mé naivity, že stačí se dítěti věnovat, mluvit na něj, číst mu atd atd. :mrgreen:
Deníček vtipný, vsuvky pěkné, ono to přijde, ale ty nervy do té doby, co?
Tak vydrž Prťka, vydrž :lol:

 
Kačka1977
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 17.08.15 15:42

Náš mladej začal říkat mámo po dvou a půl letech - táto neříká táta je u nás Á. Na druhou stranu je to máma jedno z hodně mála slov které říká a dnes v jeho třech letech už mi kolikrát leze tak na nervy, že si říkám, jestli je to vážně to na co jsem se tak těšila :oops: :oops: :oops:.

 
Hedusskaa
Nováček 2 příspěvky 17.08.15 17:28

My máme tedy teprve rok a tři měsíce ale naše madam říká jen táta a tady a taky pořad posloucham jak už by měla umět víc slovíček. Ona je ale šikovný na jiné věci, od necelého 10 měsíce chodí, umí zasroubovat láhev a klasický ovocné, sama se nají, umí chodit po schodech, začala „malovat“ a tužku drží fakt ukázkové. hold mluvení bude až to poslední a mě to vůbec nevaodi :-)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Síla hlasu

Bordura

Únorová rychlovka


Reklama