Až se kouknu na svět :-)

Porod

Od svých šestnácti let jsem brala prášky, takže když jsem je vysazovala, ani ve snu mě nenapadlo, že otěhotním během tří měsíců. S manželem jsme měli naplánovanou velkou svatbu na říjen, ale v dubnu nepřišel menzes a na testu jsem měla dvě čárky. :) Takže to vycházelo na prosinec, konkrétně na Vánoce. :)

první týden:-)

tady už máme skoro šest měsíců

naše hvězda:-)
1 komentář

Svatba se konala už v srpnu a jen maličká, měla jsem rizikové těhotenství, takže se nic nemá přehánět. Ani mně to nevadí, kvůli mému pokladu mi to za to stálo. :-)

9.12.2013 jsem od rána cítila, že beruška je nějaká neklidná. Ale říkala jsem si, že to budou jen poslíčci, máme přece ještě čas. :-) Skočila jsem si na pokec za kámoškou, při chůzi jsem skoro nic necítila.

Když večer došel manžel, už jsem počítala a nějak se mi to nezdálo. Tak jsem si dala vanu a říkala jsem si, že buď mě to rozjede, nebo zastaví. Tom létal za mnou do koupelny (nervozní) a pořád se ptal tak co. Už mě to bylo celkem k smíchu. :D Já mu jen odpovídala „No pořád to neustupuje.“ :-)

Pak jsem si lehla a počítali jsme kontrakce. Vůbec jsem nevěděla, co s tím, tak jsme radši vyrazili, protože to máme celkem daleko.

Dojeli jsme kolem půlnoci a hned mě natočili KTG, to už celkem bolelo. Řekli mě, že to už bude, ale ještě mám kopu času, tak poslali Toma domů a mě zavřeli na pokoj. Zhasli a řekli „Spěte, máte před sebou porod, tak si odpočiňte.“ Jak kdyby to šlo. :D

Kolem druhé už jsem měla kontrakce silnější a už to začalo být nesnesitelné, ale pořád jsem byla otevřená na 4 cm. Ve čtyři hodinky došli, že mám zavolat manžela, jelikož je cesta dlouhá, tak aby to nezmeškal. Volám a nic, asi desetkrát. Nadávám přes celý pokoj, že je úplně neschopný. Tak nic, vzbudím bráchu, ať tam jede a nějak ho vzbudí (ano spal, jeho žena rodí a on klidně jde spát :D ). Tomu se to taky podařilo až po nějaké době, ale tak za půl hoďky byl u mě, protože ho zavezl taťka (musel jet pěkně rychle).

Byla jsem pořád ve sprše, aspoň trochu to bolest tlumilo. Na posteli jsem zvládla jednu kontrakci, max dvě, a valila jsem zpátky do sprchy. Když jsem skákala na baloně uprostřed dveří s kontrakcí, Toma nenapadla rozumnější věta než „MILÁČKU A ZA ROK ZASE, BUDEŠ JAK JABLOŇ“. Ve mě by se krve nedořezal. Teď se tomu smějeme. :-)

Pak praskla voda. Myslela jsem, že jsem se počůrala, protože už mě to nutilo tlačit. To bylo už šest hodin ráno. Kolem sedmé ráno jsem mohla konečně tlačit a Domča přišla na svět 7:16.

Konečně úleva a radost, pláč a štěstí. :-) Malá chtěla tatínkovi popřát k narozeninám asi osobně, jsou narozeni ve stejný den. A já mu přála k narozeninám na porodním sále. když poprvné držel v rukou svoji dcerku. :-)

Když mě šili, volala jsem mamce a taťkovi. Ta bolest už mě byla fuk, taťka už byl „na šrot“, zapíjel dopředu, protože věděl, že den D nastal. Do porodnice přišel tak naj**aný, že jsem se za něho skoro styděla. :D

Malá měla 46 cm a 2700 g. Moje nejkrásnější a nejmenší miminko. :-) Dnes má skoro sedm měsíců a roste jako z vody. Je to naše největší štěstí, které nás v životě mohlo potkat. A já nelituji a ani nikdy nebudu litovat, že svoje první mimčo jsem měla ve 21 letech. Život se mi úplně obrátil, vyspěla jsem. A teď myslím jen na to, aby moje princezna měla všechno na světě a nikdy jí nic nechybělo. :-)

Hodnotilo 27 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
nunik
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 07.07.14 07:29

Hezky napsaný deníček, dojalo mě to…moc gratuluju k dceři, je opravdu kouzelná :hug:

 
Lenka 80  07.07.14 08:59

Krásný děníček. Závidím že už to máš za sebou. Dominika je moc pěkné jméno.

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 07.07.14 09:37

Moc gratuluji k holčičce tak já doufám že budu mít taky tak pohodovej porod :-D

 
paandatko
Zasloužilá kecalka 833 příspěvků 07.07.14 09:58

Hezky denicek a ve trech vecech se shodujeme:prcka cekam taky na Vanoce, svatbu mame v rijnu a partner ma stejne jmeno. :)

 
kaja00
Extra třída :D 12582 příspěvků 07.07.14 10:27

Gratuluji k Dominicce :kytka:

 
verulicek  07.07.14 10:35

Téééda takový cvrček a šili tě? Mě vždycky všichni říkají - to se ti to rodilo, když mělas drobné dítě…myslela jsem že malé děti nenadělají tolik „škod“ :nevim: teda všichni mi to tvrdí, že to je důvod mého bezproblémového porodu. tak asi kecají :twisted:

 
dani24687
Neúnavná pisatelka 15429 příspěvků 07.07.14 10:43

@verulicek kecaji ;-) holky mely 4kg deti bez siti a jine 2,5kg a sili je hodinu ;-) o velikost ditete vubec nejde.

 
rerere
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 07.07.14 17:46

@verulicek to teda kecaj, náš prcek měl 47 cm a 2570 g a museli mě nastřihnout a ještě jsem byla potrhaná uvnitř. Doktor mi při šití říkal, že ta příroda to prostě umí zařídit, že bych větší dítě asi neporodila :lol: (rodila jsem na termín přesně).

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 07.07.14 22:24

@verulicek jojo, taky se pridávám. Naše malá měla pouze 3010g a byla jsem protrhla snad až za uchem :mrgreen: sili me skoro hodinu. A to to byl prcek…

 
alle
Povídálka 46 příspěvků 08.07.14 08:50

Tak to mame hodne spolecne:D sice sme meli svatbu uz v srpnu ale planovana byla na 19. rijna:-)

 
alle
Povídálka 46 příspěvků 08.07.14 08:53

Taky si myslim ze nezalezi na velikosti.. ja se dlouho neotevirali… pichali me i injekcu aby me vyvolali jeste vetsi kontrakce… sem myslela ze jich tam zabiju… ale hned po porodu sem ani nevedela jak to bolelo:-)

 
Radka610
Kecalka 178 příspěvků 09.07.14 19:39

Gratuluji k holčičce. :kytka: Jen k tomu šití. Malá vážila 1870 g, rodila jsem 34tt. Neuvěříte, ale i přesto se tam sekla a byla jsem šitá až, až… :roll: Jak tady někdo psal, také bych větší neporodila a příroda přesně věděla, kdy má jít malá ven. A moje mamka měla bráchu 4,10 kg a bez šití…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama