Babula a její srdíčko 16. a 17. týden

Těhotenství

Ahoj těhulky a čekatelky, tak se Vám znovu hlásím, spojila jsem dva deníčky dohromady tak se snad nebudete zlobit:o) Minulý týden mi došlo od paní doktorky, že se mám dostavit ohledně výsledků těch krevních testů na genetiku, bylo mi divné, že nejdříve říkala zavolejte si za 10 dní a teď najednou ve středu psaní??

Tak jsem tam hned ve čtvrtek vola a sestřička, že musím přijít, že paní doktorka mi to řekne sama?? Samozřejmě, že mě to nenechalo klidnou a hned jsem se sebrala a jela na gyndu. Naštěstí tam nikoho neměly tak si mě hned doktorka vzala do ordinace kde mi jen tak mimochodem řekla, že mám prý mírně zvýšené riziko a tudíž bych měla jít na další testy, pro kontrolu??

V pátek jsem byla v nějaké soukromé imunoanalytické laboratoři kde mi vzaly krev na tzv. tripl test znovu, byly dost divný a měla jsem z toho vůbec divnej pocit, teď jen doufám, že budu znát výsledky co nejdřív, abych mohla být klidná.

Celý se mi to zdá divný, protože na výsledcích bylo napsáno: ? Zvýšené riziko D.S. je jen vzhledem k věku matky?, ale mě je 25 let tak to fakt nechápu?

Ale zatím se uklidňuji tím, že to bude v pořádku:o) aspoň doufám:o)

V sobotu večer jsem si tak ležela v postýlce a měla jsem ruce na bříšku, jestli náhodou nebudu cítit jak se to moje srdíčko převaluje a představte si, že mě asi třikrát koplo:o) Pak si tam dal ruku i můj manžílek a cítil to taky, doufám, že si nebudou na gynekologii myslet, že si to vymýšlím, protože já jsem si fakt jistá, to jsem nikdy předtím nezažila a bezpečně vím, že prdíky to nejsou s těmi mám svoji zkušenost:o)

Dneska je pondělí a mám nějaký divný den, v práci mi to moc nejde a hlavně se nemůžu soustředit, pořád myslím na miminko a nejraději bych byla doma a zvelebovala to naše hnízdečko.

Taky bych si vařila dobroučký jídlo a né ty blafy na který každej den chodíme, protože tady nikde v okolí nic moc nevaří:o(

Odpočítávám každý týden do té mé mateřské a opravdu nevím jak to do té doby vydržím:o(

Holčičky Vám přeju dobrou náladu, dobré papání, krásný bříška a hodnýho manžílka:o)

Určitě napíšu jak dopadly ty testy.

Loučí se Babula 17.t.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.02 08:32

Ahoj Babulo,
to je mi strašně líto, že si to štěstíčko teď nemůžeš užívat plnými doušky, a že tě nervujou doktoři a testy. Budu ti moc držet pěstičky, aby se zjistila jen nějaká formální chyba (jako u Johanky) a bylo všechno v pořádku. Zároveň jsi mi nahnala strach, protože mi je 26 a to jsem teda podle nich asi taky stará. Ke všemu je možné, že všechny tripltesty z Brna dělají ve stejné laborce a bůhví, jestli to záměrně nějak nemanipulují, aby dohodili kšefty genetickým pracovištím - body jsou body. Ty i Johanka jste z Brna a obě něco s tripltestem v nepořádku. Ostatní holky, je tu ještě někdo Brňačka a měl/neměl problémy s těmito testy? Začíná mi to být podezřelé. Mám okolo sebe jednu čerstvou maminku a jednu těhuli v 25. týdnu a obě doporučení na amniocentézu! Asi zapojím sestřenici medičku, aby vypátrala nějakou související statistiku.

Jinak Babulo nevím, jestli teda na to setkání do Větrníku zítra půjdeš, ale kdyby ano, poznáš mě takhle: měřím 160cm, vcelku šlang holka :-))), mám světle hnědé až blond vlasy (taková ta pochcaná sláma :-)))) skoro do pasu. Mám kulatý obličej a dost namalované oči. Podle bříška mě nenajdeš, v oblečení ještě není nic poznat.

Gratuluju ti k prvním pohybům, na to, že jsi teprve v 17. týdnu a prvorodička, je to myslím úspěch. Třeba se to malé hlásí, že je v pořádku, a že nemusíš mít mamko strach :-))

Nenech se vyvést z pohody a držím pěstičky.

Milenka 14. týden

babula
Stálice 75 příspěvků 08.10.02 08:51

Ahoj Milenko,
jsi skvela, úplne si mi vehnala smích do tváře, děkuju:o)
Zítra tam určitě dojdu, mě asi podle bříška taky nepoznás, mám taky dlouhý vlasy asi stejne barvy jako ty, 170cm, a asi nejsem nijak tlusta, tak akorat-zatím:o)
já myslím , že se poznáme pochybuju, ze tam bude toliko dlouhovlasých blondyým:o)

Co se týká těch testů, volala mi kamaradka, která má strýce genetika a uklidnovalame, ze pry je ted nejaky tajny projekt zabivajici se geny, kde potrebuji krev, tak me tak napada, ze je to dobry moznost jak ji ziskat, zadny papiry nepodepisujeme, tak co :o(
Já ti zítra řeknu název té laboratoře, můžeš se zeptat svýho doktora kam to posílají:o)
A neboj snad to nedelaji kazde brnacce, aby ji tak strasili, to by byl teda hnus:O(
Zatím pa Babula 17.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 08.10.02 09:49

Ahoj Milenko, reaguju jen na ty výsledky testů… když mi to vyšlo napoprvé (omylem) špatně, ptala jsem se kde se dalo po známých na informace, taky v práci u kolegyně, která má ve své rodině už x miminek… a dozvěděla jsem se, že nezná nikoho, komu by testy vyšly napoprvé dobře (Brno a okolí). Tak nevím… asi je to náhoda.
Jinak si nemyslím, že by se dohazovaly kšefty genetice na Kozí ul., zkreslovat záměrně výsledky si asi nemůže nikdo dovolit.

Ještě jsem vám chtěla napsat, co bude následovat, kdyby i druhé testy vyšly špatně - půjdete na tu genetiku, kam vás objednají ne hned, ale třeba za týden za dva nebo i tři (!!), tam jsou všichni velice příjemní, nebojte se ničeho. Měl by s vámi jít manžel, následuje podrobný křížový výslech - kolik je vám let, jaké máte povolání, jestli jste nepřišli do styku s nějakým zářením typu Černobyl atd., jaké nemoci jste oba prodělali, jestli se v rodině vyskytuje nějaká genetická zátěž, kolik dětí mají vaši sourozenci a jakého pohlaví, z kolika vy jste dětí, v kolika letech vás měla matka, atd atd. Doktorka napíše zprávu a pošle vás (asi hned) na podrobný genetický ultrazvuk, kde se odhalí naprostá většina případných vad, kdyby hrozily. Když je UTZ v pořádku, na amniocentézu vás hnát nebudou, když nebudete chtít (jsou v tomto docela pokrokoví a nejde jim o tom aby si udělali „čárku“), pouze vám to doporučí - to znamená že vám řeknou například: riziko máte 1:1500, že bude ta a ta vada… jestli to chcete vyloučit, běžte na amniocentézu. Ale stejně všechny vady prý nejde vyloučit na 100% a některé nelze ani žádným vyšetřením zjistit… a nějaká vada se může objevit úplně u každého miminka - tzv. „běžné riziko“ - i u těch těhulek, komu krevní testy vyšly dobře (jsou jak falešně negativní, tak i falešně pozitivní výsledky). Tak se nestresujte, stejně se nikde nic na 100% nedozvíte… jestli jste v rodině všichni OK a nejste narkomanky nebo alkoholičky, bude všechno v pohodě.
Jestli jste toho názoru, že byste přerušení nepostoupily v žádném případě (i když vám řeknou po odběru plod.vody, že hrozí postižení, je dost velká pravděpodobnost, že se miminko narodí zdravé - viz příklady z okolí a starší diskuse tady na e-miminu), tak na odběr plodové vody je naprosto zbytečné chodit a zbytečně se vystavovat tomu riziku 1%. To je můj názor.
Na tohle téma jsme tady už diskutovaly milionkrát… není to lehký, nervy jsou nervy, ale s odstupem času můžu sama říct - bylo to zbytečný.
Tak ať do dobře dopadne!!!! Dejte pak určitě vědět.
A gratuluju Babule k prvním pohybům.
Ahoj Johanka 25.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 08.10.02 09:52

Holky, ještě něco:
mrkněte se na stránky www.prenatal.cz
To je ta genetika na Kozí ul., kam se chodí v případě pozitivních výsledků. Najdete tam všechny odborné informace (docela uklidňující), dobře to tam vysvětlují, hlavně F.A.Q. Čau Johanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.02 09:56

Ahoj Babulo,
moc a moc Ti držím palečky, my jsme ve 13.týdnu a zítra si jdu teprve pro výsledky krve a genetiky,umím si představit, jak je člověk natrní, když to vypadá, že by něco nemuselo být úplně v pořádku.Buď statečná a dej vědět. Jarca

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.02 10:05

"…Když se do konce vyšetření paní doktorka o ničem nezmínila, nevydržela jsem a zeptala se, kdy budou ty testy na genetiku. Chvíli na mne trochu nechápavě koukala, já myslela, že mi nerozumí , tak jsem jí vysvětlovala, že v prvním těhotenství mi je dělali a tak jsem čekala, že budou. Zeptala se mě proč. Řekla jsem jí, že v Čechách se dělají u všech těhotných. A tak jsem se dozvěděla, že v Německu se genetické odběry dělají až ženám po 35 roce věku(češky asi stárnou rychleji), právě z důvodů, že u mladších ročníků je tato metoda hodně chybová a způsobuje velké množství zbytečných amniocentéz, navíc je v mladším věku podstatně nižší pravděpodobnost výskytu genetických vad. Pokud není rodinná anamnéza riziková a miminko se na ultrazvuku jeví v pořádku, není k tomu důvod. Ženy nad 40 let jdou přímo na amniocentézu. I u žen nad 35let jich ještě mnoho jde na amniocentézu zbytečně. A všechno je to jen veliký stres pro matku i dítě. "
25-rocna zena este do stareho zeleza nepatri!!!
Drzim palce!!!!
 J.

babula
Stálice 75 příspěvků 08.10.02 13:15

Moc Vám děkuju holky za uklidnění, ted to opravdu potřebuju, nejak se to na me hrne ze vsech stran, ke vsemu me jeste hrozne boli pravej vajecník tak nevím čím by to mohlo být, ale snad ne nic vážnýho.
V práci je to teď taky náročný:o(
Snad to bude všechno brzo lepší:o)
Ahojky Babula:o)

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 08.10.02 13:23

Zdravím Babulu a všechny těhulky
Ty testy mě taky čekají už za dva týdny ach jo, ale musí to bejt Babule i všem ostatní držím palečky aby na žádný odběr plodový vody nemusely. Je pravda, že nervy pracujou a asi tak z 80 % úplně zbytečně, ale člověk to prostě neukočíruje no jo asi to k tomu všemu patří.
A teď něco veselýho ne ? Babulo gratuluji k pohybům docela brzy je cítíš ty se máš už budeš mít trošku kontrolu nad tvým srdíčkem na to se těším asi nejvíc až mě poprvé kopne to bude nádhera no ještě si počkám, ale už brzy hihihi.
Taky jsem z velkým přemáháním došla k zubaři a tak v těhotenský knížce mám razítečko, že je vše O.K. já se totiž hrozně zubaře bojím mám pocit, že bych snad raději šla rodit, ale hurá hurá je to za mnou tak jsme oba přežili první návštěvu stomatologa. Ráno jsem to mimískovi povídala, že se budu bát ať se on teda nebojí no nevim jestli mě poslechl. Dneska jsem se nějak rozpovídala tak se opatrujte a na ty testy moc nemyslete papa
Mikiska 14t

Cookie
Stálice 84 příspěvků 08.10.02 13:54

Ahoj Babulo,

moc se nenervuj - skutečně ty testy vycházejí u mladých matek (tedy i u tebe) falešně pozitivní - dej na radu Johanky a pokud bude UZ v pohodě, tak zvaž, jestli skutečně podstoupíš amniocentézu (i když to je taky takový „strašák“ - kamarádky co na ní byly, hlásí, že je to v pohodě).
Soustřeď se na miminko - gratuluju k pohybům. My se s manžílkem stále snažíme, ale nedaří se - málo prskáte na monitor, maminy :-). Nevím, jestli v této nebo jiné diskuzi si někdo stěžoval, že nemají doma hotovo, pokojíček pro mimíska nedokončen. Tenkrát jsem reagovala, že my máme načančáno, zrekonstruováno a čekáme až se zadaří a nic…a že budu muset vymyslet přestavbu - no, tak manžílek vymyslel, že pořídíme větší byt (máme jenom 2+1) :-) - tak čekám, že se nám to teď podaří (pokud platí ta přímá úměra). Ježiš, já plkám. Budu končit, zatím se, holky, mějte.

Janča

babula
Stálice 75 příspěvků 08.10.02 14:43

Ahoj Jančo,
ty jsi asi Janička, že:o)
Já mám moc hodnou kamarádku Janu a té tak říkam, mám ji moc ráda:o)
Tobě moc přeju, aby jsi co nejdříve otěhotněla a připojila se k nám, nám to s manželem vyslo asi za 5 mesiců, kdy jsem to zrovna moc nepotřeboval, nastoupila jsem v kvetnu do nove prace a v cervenci jsem jim oznamil, ze jsem tehotna, dobry ne:o) Ale jsem moc rada, ze se to povedlo a verim, ze tobe brzo taky:o)
Odkud jsi jestli to neni tajemstvi??
Já z Brna a bydlíme taky v 2+1, ale přesun do většího zatím neplanujeme:o)
zatím pa Babula 17.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.02 14:59

Zdravím vás mamky-čekatelky,
zatím jsem jen pročítala vaše příspěvky s tím, že jsem nenašla odvahu se zapojit. Až dnešní výzva ohledně genetických testů mě přinutila zareagovat. Jsem teď ve 27. týdnu, takže už je to relativně dávno, co jsem je podstoupila. Nicméně - pamatuji si velice přesně, jak jsem byla nervózní než došly výsledky odběrů. Musím teď napsat, že ihned napoprvé byly v pořádku, a to je mi 30 a proběhly v Brně v Heliosu. Také v nich byla zmínka o zvýšeném riziku s ohledem na věk matky, ale celkový výsledek byl v pohodě. Teď jenom doufám, že nenastala chyba na druhou stranu. Navíc mě paní doktorka „uklidnila“ a vysvětlila mi, že tyto testy umí rozpoznat pouze 4 (údajně ty nejzávažnější) nemoci ze známých 5000. Zdravý rozum i statistiky říkají, jak pravděpodobnost takových nemocí je nízká, ale co člověk nadělá se strachem a obavami. Fakt je, že nervozita provází a bude provázet asi každou z nás, dokud toho drobečka nebudeme držet v náruči. A neopustí nás pak už nikdy. Ale to asi k životu patří. A tak se teď hlavně snažte být v klidu. Myslím na vás všechny, ať ty dodatečné testy dopadnou dobře a vy se zbytečně nestresujete a nenervujete, vždyť pro to maličké je nejdůležitější klidná a spokojená maminka. No, tohle ode mě zní opravdu dobře, když jsem vyplašená úplně ze všeho, moc klidu nezažívám a vzhledem k tomu, že za chvíli budu rodit, nemám téměř nic připraveno a ani nevím, kterou porodnici zvolit. Teď jsem si zase potřebovala postěžovat já, takže se omlouvám. Určitě to všechno zvládneme. Mějte se moc hezky a dávejte na sebe i na své drobečky pozor.
Zdraví vás
 Dáša

babula
Stálice 75 příspěvků 08.10.02 15:19

Dášenko,
klidně se k nám přidej budeme jedině rády:o)
Já nemám taky nic připravené a nechávám to , až na mateřskou, ale nevím jestli to není pozde, ale když chodím do práce tak opravdu nestíhám chodit po nákupech, mej se moc hezky a napiš:o)
Babula 17.t.

babula
Stálice 75 příspěvků 08.10.02 15:31

Holky!!!!!!!!
Tak jsem volala na ty výsledky testů a jsou v norme, dělali mi ty testy v 15.t. tak prý asi proto to bylo vyšší, ale já nevím,moc se mi to nezdá, každopádně jsem hrozně ráda, že je to O.K. a že už mužu bzt v klidu:o)
Mimisek me kope, jsem hrozne stastna:o)
Babula:o)

Cookie
Stálice 84 příspěvků 08.10.02 15:56

ahojky,
bydlíme v Litoměřicích - na severu Čech. Pro lepší orientaci - máme to cca 4km do Terezína. Ale jinak pocházím z Boskovic, takže jsme skoro „sousedky“. Zrovna tu máme na návštěvě tetu, takže mám čerstvé novinky od vás.
Taky bych neplánovala přesun, máme moooc hezký byt, všechno jsme udělali nové - koupelnu, podlahy, zasklená lodžie -ach, jo. Ale manžílek si usmysle, že to musíme udělat ještě před mojí mateřskou - máme oba dost slušný plat, tak prý - aby bylo na dluhy :-)
Zatím se měj a moc děkuji za přání. I když - mám teď v práci takové fofry, že bych se moc divila, kdyby můj „přepracovaný organismus“ reagoval :-) - budu muset počkat, až se to všechno trochu uklidní.

Janča

Cookie
Stálice 84 příspěvků 08.10.02 15:58

Babulo,

moooooc gratuluji :-) - konečně dneska - den blbec - nějaká pozitivní zpráva. Tak ať mimísek roste a jste oba v pohodě !!!!

Janča

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 08.10.02 16:15

Babulo,
to je supeeeeer, úplně si dokážu představit jaký balvan z tebe spadnul, moc ti gratuluju a užívej si kopání mimíska, je to teda čilouš, já to cítila až někdy ve 20. týdnu:-)
Irena 27.t.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 08.10.02 18:08

Tak vidíš, Babulo, je to vynikající! Už budeš v pohodě.

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 08.10.02 18:32

Ahoj Babulo,
moc moc gratuluju k takové veselé zprávičce. Hezky si užívej bříško!
Esterka 28.t.
P.S. Já už mám amniocentézu za sebou dvakrát!

KatyM
Kecalka 308 příspěvků 08.10.02 18:46

Čau Babulo, tak vidím, teď můžeš být v klidu a užívat si. To je super!
katy 26.t.

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 09.10.02 10:32

Hurá hurá hurá, teď už se můžeš jenom radovat. Tak si to užívej v pohodě papa
Mikiska

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.02 11:55

Čauky Babulo,
taky mi spadl kámen ze srdce, že jste v pořádku. Uf!
Těším se na dnešek a jsem zvědavá, co nám tam nabídnou. Zatím pá.
Milenka 14. týden

babula
Stálice 75 příspěvků 09.10.02 12:04

ahoj Milenko,
já se taky tesim, hlavne na to jak se pozname, myslim, ze hned:o)
Já jsem moc ráda, že je to se mnou v pohode:o)

Pa Babula 17.t.

babula
Stálice 75 příspěvků 09.10.02 15:24

Ahoj těhulky a čekatelky:o)
dneska mám fofry, tak jsem se sem ani nedostala, uz se moc tesim na materskou, ale to je jeste daleko a ja vubec nevim jak to vydrzim:o(
Mimisek me opravdu kope od te soboty, už každej den a pořád na jedné strane a to na pravé, je to super pocit, hrozne jsem se na to těšila a teď je to tady:o)
Testy jsou v pořádku tak, už o žádným dalším vyšetření neuvažuju, mám toho strachování plný zuby, věřím, že bude všechno O.K.
Včera jsem se byla dívat na miminkovskej nábytek, krásný, ale protočily se mě panenky, když jsem viděla ty ceny!!!!!
Moc se mi líbil koš na miminko, ale za 5000,– ho teda kupovat nebudu, mamka ma doma obrovskej proutěnej koš na prádlo, tak zkusíme se tchánem něco vymyslet, on je totiž děsně zručnej, tak třeba se nám ho podaří vyrobit:o)
Postýlku naštěstí máme a ne jednu, ze vsech stran se nám nabízí postýlky, což je dobře:o)
Tak budeme kupovat kočárek a autosedačku, zatím mě nic dalšího nenapadá-naštěstí.
Bude to teď s těma financema náročný, ale nedá se nic dělat, hold nejsme naftový magnáti:o)
Tak se holčičky opatrujte a hlavně pište:o)
Babila 17.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.02 15:54

Milá Babulo,
spadl mi kámen ze srdce, že je to v pořádku, gratuluji!!!
Díky za reakci na moje poznámky. Kdybys nenapsala, určitě bych nenašla odvahu a jen bych dál pouze pročítala vaše debaty. Je fajn vnímat, že i ostatní mají podobné problémy a starosti a hlavně jsou ze života a často zábavné. Když o těch věcech čtu v rádoby „chytrých“ knihách nebo časopisech, propadám leckdy panice, že nejsem normální a že budu nejspíš nemožná krkavčí matka. Navíc mám v práci kolegyni, která je sice mladší a děti neplánuje, natož svatbu. Zkrátka nemůže najít toho pravého (prince z pohádky - krásného, chytrého a hlavně bohatého) a tak se tváří, že je soběstačná a chce užívat života. Nezdráhá se ale mi radit, co bych měla a neměla a co je pro dítě nejlepší. A hlavně, co bych mu měla koupit a pořídit, hlavně takové ty hodně drahé věci, pokud možno nové a značkové, a podle mého názoru zbytečné. Jí se to mluví, když jí by je koupila maminka. Dokonce by předtím oběhala obchody a pak ji vzala jen do těch vybraných, aby si to schválila. Já se ale musím postarat sama, teda samozřejmě s manželem. A to není stížnost - rozhodně si myslím, že tak to má být. Jenže si, když ji poslouchám, připadám dost méněcenná a divná. Naštěstí tu jsou další kamarádky, které mají podobný názor jako já a z vašich debat to taky tak cítím, takže ty moje špatné pocity netrvají dlouho. Ještě jednou díky moc za vaše příspěvky, jsem šťastná, že jsem vám všem mohla dát najevo, jak si jich vážím a ráda je pročítám. Aspoň si už nepřipadám jako vetřelec a jako někdo, kdo čte cizí dopisy.
Pokud najdu více času, pokusím se zaregistrovat, ať nepíšu anonymně.
Mějte se všechny moc hezky. Opatrujte sebe, bříška i manžílky.
 Dáša

babula
Stálice 75 příspěvků 09.10.02 16:12

Ahoj Dášo,
jsem úplně stejného názoru jako ty, nač kupovat všechno nové a značkové, to je podle mě dost malicherné, ale naštěstí ani tebe ani mě neobklopují jen takový lidé jako je tvoje kolegyně a moje bývalá spolužačka:o(
Je tady spousta lidiček, kteří ví co je v životě důležité a jsou rozumní:o)
My sice nejsme z manželem sociálky, ale jak jsem už psala ani maftový magnáti, taky se staráme sami o sebe a vím, že to není vždycky jednoduché, teď zvlášť když čekáme miminko a musí se pořídit tolik věcí:o)
To mám taky tak ráda takový ty lidi co o tom ..... vědí a radí:o(
Je to jenom na nás jak si to uděláme a rozhodně si do toho našeho těhotenství nenecháme mluvit:o)
Určitě se zaregistruj je to hned, ono je to sice jedno stejne se podepises.
Já jsem taky moc šťastná, že jsem kápla na emimino a to úplnou náhodou:o)
Tak ti přeju krásný těhotenství a piš:o)
Babula 17.t.

babula
Stálice 75 příspěvků 09.10.02 16:13

Tak pro dnešek se s Vámi loučím holčičky moje, ale zítra se sem zase juknu:o)
Pa Babula

Vložit nový komentář