Bála jsem se, že budu litovat

O životě

Už je to déle, co jsem psala deníček o své (skoro) tchyni a o tom, jak z ní šílím. Od minulého deníčku uběhlo pár týdnů, vlastně i měsíců, a mně definitivně došly síly i nervy.

V předešlém deníčku jsem se zmiňovala o (řekněme) svojí tchyni, o tom, jak je zlá, paranoidní a jak nám trpčí život, respektive mně. Ač možná nečekaně, deníček měl ohromnou spoustu ohlasů, a to jak pozitivních, tak také těch negativních. Musím říci, že jsem po pár komentářích začala mít malinko pocit, že svojí tchyni třeba křivdím, ale opak je bohužel pravdou. Dnes je tomu právě týden, co k nám přijela, jelikož je vlastníkem domu, kde bydlíme a bylo potřeba vyřídit určité s tím spojené náležitosti. Ten den jsem poznala, jak strašný, zlý a vlastně svým způsobem nešťastný člověk se v této osobě skrývá.

Už ani pořádně nevím, proč, ale strhla se tady mezi přítelem a jeho mámou neuvěřitelná hádka (u ní není nikdy jasné, čím to začalo, je jako časovaná bomba), začala na něj vytahovat věci, které jsou x let staré, ostatně tak to dělá vždy, přišla spousta strašných vět a výčitek. Prosila jsem je, ať toho nechají, že nemá smysl řešit, co bylo před x lety, to jsem ovšem nevěděla, že začne jako smyslů zbavená ječet na mě, že mi dala výbavičku na dítě, že jsme nevděční a podobně. Tohle už jsem vážně nevydržela, rozbrečela jsem se a řekla jí, ať do toho netahá to dítě, načež se na mě obořila, že bulím, že jsem hysterka a ať držím hubu, a to doslova a do písmene. Přiznávám, že po tomhle mi vážně spadla brada, vzala jsem dítě a odešla pryč.

Dlouho jsem přemýšlela nad tím, kde je ta chyba, kde sakra je? Bohužel nevím a snažit se na to přijít je úplně k ničemu. Přemýšlím nad tím, kolik hnusáren už byla schopná vypustit (s prominutím) z huby, jak je paranoidní, jak vše kolem, co se děje, je proti ní, všichni jsou proti ní spiknutí a jakmile se podle ní nešlape, už je oheň na střeše, jak proti nám štve bráchu Aleše a když se hádá s bráchou, tak je to zase naopak. Nebudu vám tady vypisovat určité konkrétní situace, protože to by bylo na knížku (dokonce jsem už přemýšlela, že bych tu knihu napsala) :D

Jak už jsem zmiňovala, bydlíme v jejím baráku (ona tu nebydlí), staráme se o to tady a podobně, samozřejmě vše platíme do poslední koruny, takže to není její dobrá vůle, že tu jsme, ale naše, že tady děláme to, co nemusíme. Ovšem hádka, která se tu konala a kterou asi slyšela celá vesnice, mě nakopla a začala jsem vážně uvažovat, zda to tady má nějakou budoucnost. Mám to tu strašně ráda, je tu super prostředí pro naše dítě, máme tu kamarády, a když se ohlédneme, tak vidím spoustu, spoustu práce, kterou jsme tu udělali.

Bolí mě u srdce, když vím, jak moc se přítel snaží, aby vše klapalo, a ona vidí jen to špatné, za dva roky jsme od ní neslyšeli slovo chvály, třeba jen :,,Aleši, hezky jsi to udělal", prostě nic. Bolí mě srdce, když vidím, že moji rodiče sem jezdí a se vším nám pomáhají, a bolí mě to tady nechat. Nicméně, tohle už nás nakoplo opravdu k vážné myšlence odejít, vím, že nemá smysl se někde držet zuby nehty, ale my moc možností nemáme, já dostávám 7 tisíc a žijeme z jednoho platu, uvažovali jsme o hypotéce, ale tu nám beztak nedají, každopádně bychom se třeba někam začali hýbat.

Na konto toho, co mi moje tchyně dneska řekla, jsem sbalila veškerou výbavičku a vše jí vrátila, rozhodla jsem se, že už se s ní nechci nadále vídat, pouze v nezbytně nutných situacích, a tak jsem jí to i napsala, musím podotknout, že ta smska byla vážně dlouhá, hezky jsem jí poděkovala za to, co jsem měla do této doby vypůjčené. Přemýšlela jsem nad tím 4 dny, nechtěla jsem jí nic psát afektu, to je hloupé, nechala jsem si to pěkně rozležet v hlavě. Když jsem sms odeslala, myslela jsem si, že budu třeba litovat, ale nelituji… strašně se mi ulevilo, spadl ze mě obří kámen.

Momentálně budeme zjišťovat svoje možnosti, vím, že to nepůjde všechno hned, ale už se s tím hrozným člověkem nebudu vídat, a to mě těší. Budeme tady muset nějakou dobu ještě být, a nakonec bych byla ráda, kdybychom tu třeba i zůstali, ale ne za těchto podmínek. Dnes věřím, že se tohle všechno rozlouskne, rozhodně ze strany tchyně nečekám žádnou změnu, to bych musela být úplný blázen :D

Vypsat se vážně pomáhá :)

Pro ty z vás, kteří mi budou psát, že moje tchyně není zlý člověk, že jen my chceme moc, tak prosím, ale tomu se budu jen smát, protože jen my víme, jaká je, a to, že vlastní děti mluví o svojí mámě jako přítel a jeho brácha, už o něčem svědčí, nebylo to s ní dobré ani dřív a s věkem se to stupňuje, bohužel.

Děkuji za přečtení :)

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 20.04.12 06:31

Ani nevíš, jak tě chápu… já od takové tchýně utekla, bohužel přítel zůstal, nebot sebou nechal hezky manipulovat (matkou).

Držím palce, at najdtede vhodné bydleníčko pro vás i dítko a jste spokojení :palec:

 
diiitik
Kecalka 179 příspěvků 20.04.12 08:01

ahojda měla bych tip na jednu paní která nám zařídila hypotéku řekli že nám dají tak 600tis v bance a ona nám pomohla ke 2 mil.kdyby si chtěla stačí napsat budu držet pěsti

 
dandysek
Závislačka 3827 příspěvků 1 inzerát 20.04.12 08:03

mám doma něco podobného, jen s tím rozdílem, že žijeme v tchynině RD ..ale společně s ní. nemáme kam odejít-zatím, ale doufám, že se jednou zadaří a budeme ve vlastním a hlavně bez ní. Fandím ti, taky bych občas potřebovala nakopnout, abych řekla nahlas, co si myslím :potlesk:

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 20.04.12 08:11

TAky ti moc rozumím, já měla něco podobného ale s tchánem. Máš velkou výhodu, že tvůj manžel drží při tobě, ten můj mě v tom nechal skoro vymáchat samotnou, protože se svého tatíčka bojí.
Tchán zaplatil něco na baráku a pořád vyprávěl, že je to jeho barák, že on tady má taky peníze. Takže jsme si vzali taky hypotéku a milého tchána vyplatili. Nesnesla jsem, že k nám leze bez pozvání, že mi říká, do které skříňky mám dát mouku a do které olej :cert: .
Od té doby k nám jezdí, jen když nejsem doma!
Držím palce !!!

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 20.04.12 08:22

držím palce,já mám doma stejný problém a už taky nevím jak dál :,( Tchýně mě dává už sedm let najevo že pro jeho syna nejsem dost dobrá a ikdyž bydlíme ve vlastním tak mi dodnes připomíná,že nám půjčili peníze.Dokonce se nebojí zeptat kolik nám dali moji rodiče. :cert: Při jedné hádce dokonce řekla,že Náš syn není manžela,že manžel je po příušnicích neplodný.Ano měl problém,ale já jsem věrná a máme spolu teď další miminko.
Jojo svět je už takový,sice ještě s tchýní komunikuji,jen kvůli klidu v rodině.Přece bych té ubohé chudince co bere prášky na nervy a všichni na ní bereme ohled-nemůžu ubližovat :mrgreen:
Drž se-myslím na tebe

 
Julií
Kecalka 422 příspěvků 20.04.12 08:55

Držím palce, ať situaci zvládnete ke Vaší spokojenosti :hug:

 
Kačta
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 20.04.12 09:59

Mišičko jsi dobrá že jsi se od ní dokázala odstřihnout :mrgreen:
Já mám se svojí skoro tchýní ( ještě nejsem vdaná) taky docela problém… aje rozvedená a dost pije, a pak říká věci které mě až rozbrečí… Ale to by bylo na delší příběh, třeba se taky někdy svěřím v deníčku :cert:
Tak hodně štěstí, neboj, to zvládnete, všechno zlý je přece pro něco dobrý :)

 
Uživatel je onlineKůželíná
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 20.04.12 10:26

Myslím, že jediné správné řešení je odejít a zařídit si vlastní bydlení, jinak se baby nezbavíte, pořád to budeš mít na talíři, tyto typy lidí se nikdy nezmění a sviní zůstane napořád, budete se sice muset dost uskrovnit, ale určitě to bude stát za ten klid a pohodu, fuj, se mi z toho udělalo úplně blbě, co ti dělá, držím palce, určitě to zvládnete, v podstatě ani na výběr moc nemáte :-)

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 20.04.12 11:24

To je děs, nechápu takové lidi, kteří jenom znepříjemňují život sobě i ostatním, místo aby se radovali z toho, co je. Je ta tvoje tchýně fakt zlá, nebo je to jen takový ten prudič, co prostě vyhledává konflikty?

 
Iuliana  20.04.12 11:45

Držím ti palce ať to zvládneš! Já se svou tchýni zatím problém nemám a to už se známe sakra dlouho :)

 
xsaleen
Echt Kelišová 9026 příspěvků 20.04.12 12:57

@Ráďa 25 tohle já měla taky.. ex přítelova matka mu řekla, aby si rozmyslel, jestli jsem dobrá partie.. a to mě ještě ani neviděla.. pořád do něj hučela, že mám jen výučák a bla bla.. ale že jsem měla vlastní byt(byť na hypo) to už neviděla, že jsem to táhla sama taky ne. nakonec do něj hučela tak dlouho, až jsem se rozešli

 
zuzik8
Kecalka 199 příspěvků 20.04.12 13:53

Drzim palecky, at se vam zacne darit. Znamto, manzelova mama je to samy, taky sme se dlouho rozhodovaly co a jak, az sme se prestehovaly z Decina do Liberce a je nam bajecne, i se nam zacalo darit- ve vsem. A z manzelovou mati nemluvime, vubec. Vymazaly sme ji ze zivota. Tak drzim palecky, at vam vsechno dobre dopadne, hlavne se nevzdavejte.

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 20.04.12 15:09

úplně vím co citíš a cím si procházíš,já mám takové špatné zkušenosti se svojí matkou,včera mi volala a potom sem jí to už položila protože nehodlám pořád dokola poslouchyt staré věci a kdesi cosi,potom mi psala ještě hnusné smsky a na ty sem ji odepisovala zpátky,odepsala mě jako dceru,mě to nevadí,ani malej brácha bude mít deset semnou nechce nic mít,no co už,život už je hold takovej a nic se nenadělá,vůbec mé matce nevadí že sem těhotná a zítra se vdávám,jenom přilejvá olej do ohně.
Takže ty se drž a vyprdni se na tchýni,jak se řiká po přízni řízni pravdivé pořekladlo,jinak si udělala dobře že si jí napsala smsku at to ví co a jak,takový lidi se bohužel nechytnou za frnák,sami sebe vidí že sou nejlepší na světě a pořád si to musí dokazovat,furt nám musí ubližovat,tohle je hrozný ale dá se s tím žít,žijete te svůj život a není její,přeji ti hodně sil a uvidíš že to vše zvládnete. :pankac: :kytka: :hug:

 
lucias22
Kecalka 180 příspěvků 20.04.12 16:24

Ha, tak ja te naprosto chapu a rozhodne fandim rozhodnuti ji vsechno vratit a nebrat nic od ni… Ja mam neco podobneho a jeste ke vsemu montuje tchana proti nam. Hodne stesti a hlavne sil a pevnych nervu a NEDEJ SE…

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 20.04.12 19:18

Na začátku jsem přemýšlela, že napíšu, že jediné, co můžeš dělat, je přerušit kontakt. A to je napsané na konci. :potlesk:
Fakt s některými lidmi se nedá a vím to bohužel z vlastní zkušenosti s úplně stejnou paní. Jen naštěstí bydlíme ve svém.

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 21.04.12 10:24

@Ráďa 25 to je jako bych slysela svojí tchíni,taky se v klidu zepta kolik mi dali naši a podobne :x

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 21.04.12 10:28

@Makinaa007 ja myslím že je obojí…je zlá..Vyčíta svému dítěti že je debil že se naučil mluvit pořádne až když mu bylo ja nevim kolik a tím pádem je to debil..proste desný,je zlá a prudérní…

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 21.04.12 10:31

Moc moc děkuji za všechny komentáře,vážně mě to nakopává k lepšímu pohledu a hlavně nadhledu nad touhle situací…i když to zní možná blbě,sem ráda že tohle nemam jen já..:) děkuju :hug: :hug: :hug:

 
bamba  21.04.12 19:27

A co kdyby jste odkoupili domek od tchýně?Byl by váš a neměla by právo vám do všeho mluvit.

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 21.04.12 22:10

o tom nechce ani slyšet,což chápu,má ještě jedno dítě…

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 22.04.12 11:52

Drž se,nejdůležitější je že s partnerem držíte při sobě a jste si oporou,my to máme taky tak tchánovce jsem neviděla od svatby a jsem nejšťastnější na světě.Jinak hodně štěstí vám třem :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama