Barbánek 1 rok a skoro 2 měsíce

Rodičovství
  • 01.06.04

Ahojky holky, tak po dlouhatánské odmlce jsme zase tady s novým deníčkem. Doma už to vypadá k světu, většinu věcí už máme vybalenou, přesto je ale pracovna neustále plná krabic. Z toho je jasně vidět, co máme krámů, které až tak nutně nepotřebujeme, protože už v krabicích hledáme minimálně.

Byli jsme o víkendu na návštěvě u Jirkových rodičů a zase jsme udělali novou zkušenost. Pokud jsme s Bárou někde celý den, tak v každém případě před spaním minimálně 2 hodiny jí musíme separovat od lidí, aby si mohla srovnat všechny zážitky v hlavičce a pak spokojeně usnout. Celý den tam si tam s ní „hrála“ její dvanáctiletá sestřenice a nebylo v ničích silách holčičku přesvědčit (i přes asi 100 opakování), že má Báru chvíli nechat a ne jí pořád tahat. Nenechala jí chviličku na pokoji (nekecám, když už nic jinýho, tak jí aspoň hladila po vlasech), pořád jí posazovala, pak zas držela pod rukama, tulila jí k sobě, prostě jakoby byla panenka Chou-chou. Barče se to věčný tahání a posazování a omakávání nelíbilo, ale moc se neuměla bránit. Pak už i někdy sestřenku odstrkovala a křičela na ní, ale byl to marný boj a my jsme neměli nervy neustále dokola opakovat … nech jí být, nech jí chodit, netahej jí, nemuchluj jí … Takže v jednu chvíli se to v Báře zlomilo a začala úpěnlivě plakat a plakat a chudinka se ani pořádně nemohla najíst. Do toho nudle jak opratě, no to byl teda odjezd. Byli jsme v cuku letu sbalení a nadávali si, že jsme nedokázali být důrazní a nezatrhli tu manipulaci s naší dcerkou. V autě se za chvilku uklidnila, ale nemohla usnout až zase začala plakat. Jen co jsme zastavili a vytáhli jí ven, tak si pořádně krkla, poblinkala se a konečně usnula. Jak tak předtím plakala, tak si napolykala vzduch a ještě nudle, takže v autosedačce se jí to v bříšku pořádně mlelo a tlačilo, až nemohla kvůli tomu spinkat. No, pro příště víme, že musíme ihned po příjezdu stanovit pevná pravidla a ať to bude jakkoli vypadat blbě, tak holt bránit naše dítě proti přílišnému obtěžování. Ale jinak to byl príma den, bylo krásně, viděli jsme koníky a byli jsme dlouho na zahradě.
Barbánek neustále vymýšlí nové a nové akce, kterými se mě nejspíš snaží donutit k odchodu z domova. Už jí to tu nebaví, takže ještě tak dopoledne vydržíme s hraním uvnitř a sem tam něco stihnu i uklidit (ale ne vždy a rozhodně to nelze dělat dlouho), ale po spinkání už musíme pryč. Zjistila jsem, že mě strašně deprimuje pobyt na hřišti. Prostě se tam cítím totálně mimo reálný svět a hrozně mě to tam štve. Dokud jsme na hřiště nechodily, tak mi ani nepřišlo, že jsem na mateřský, co tam chodíme, tak si připadám fakt blbě. Asi to neumím dost dobře popsat, ale možná někdo máte podobný pocity. Něco jiného samozřejmě je, když jdeme s někým, to si aspoň popovídáme. Ale zase na povídání si s cizími maminkami na pískovišti moc nejsem, všechno to kakání, papání a bebíčka už mě opravdu nebaví probírat pořád dokola. Jirkovi pískoviště nevadí, takže preferuju, když je nědky doma dřív, poslat ho s Bárou samotnýho. Tuhle v pátek šli taky a když se za hodně hodin vrátili, tak vyprávěl, že to byla sranda, protože tam byli s dětma samí tatínci. Asi se místní matky domluvily na páteční dýchánky bez otců a dětí :-))))))) Samozřejmě se i tatínci bavili, a kupodivu taky o dětech, jak spinkají, jak zlobí, kdo co už umí. Takže možná vyhlásím pravidelný páteční tatínkový výlet na pískoviště.
Další krvavá zranění Barbánek zatím neměl, ale co není, může být. Zato krásně umí ty vzteklé scénky na veřejnosti, včera si i lehla na zem a nechtěla se zvednout, jen nádherně hlasitě ječela, aby jí náhodou někdo nepřehlédl. Už máme s Jirkou natrénovaný lehký úsměv na tváři, pohled kamsi do neznáma vdál a odnášíme zmítající se dítě ze středu dění. Samozřejmě, že nás všichni pozorují, ale my vyhrajem a Báře to vztekání se otrávíme :-))))
Když o tom tak přemýšlím, tak se ale Bára takhle vzteká doma, nebo někde venku, kde s námi nikdo není. Jak jsme s někým, tak se tváří většinou jako andílek a já vypadám, že si z nudy vymýšlím, jaká že je dračice. Když k tomu vzornému chování na návštěvě přidá úsměv a pohled těch svých modromodrých očiček, tak jsem totálně odepsaná lhářka :-))))
Pozoruju, že Barbánek má čím dál radši Tedýska s Aničkou. O víkendu jsme se s nimi potkali a Bára opravdu projevovala velkou radost, že je vidí. Dokonce se u mých kolen sešly s Aničkou a Bára jí objala kolem ramen a dělala jí malá. Moc se na ní smála a Andulka se taky smála. Pak si dávaly pusinku, bylo to moc roztomilé. S Tedýskem se tentokrát nemiliskovali, ale to nejspíš jen proto, že je ihned všechny zaujalo prolejzadlo u mekáče. Takže se prolejzačkovali a kdybychom je odtud nevypáčili, tak by tam řádili dodnes :-))))
Jsem moc zvědavá, jak to nakonec dopadne s tou Šumavou, Fialko, jak to vypadá s počtem pevně přihlášených lidí??? Začínám se těšit, i když si radši ani nepředstavuju, jak to bude vypadat s usínáním, pokud budeme na pokoji s více dětmi :-))) Můžem hodit závod, které dítě půjde spát nejpozději … možná Barbánek, doma chodí stále ve 22h (pokud tedy přes den spí normálně a ne jako v neděli pouhých 10 minut!) :-)))))))))
Tak papá, jdu připravit Bářin obídek a pak vyrážíme na pískoviště (kam jinam, že?).
Mishicka + Bára

PS: Bára odmítla jíst kupované zeleninové blivajzky, rajská jí nechutná, takže zatím jí nejvíc domácí vařenej mišmaš - různá zelenina, vločky, těstoviny, někdy s vajíčkem … trošku solím, jinak to nechce jíst vůbec. Jak válčíte s jídelníčkem vy?

Váš příspěvek
Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 01.06.04 15:48

psala jsem do stareho denicku, tak to jsem zkopiruju…

Ahoj holčiny…

Dneska máme trocha jiný režim takže ted Kačenka spinká. Ráno byl budíček v 5 hod a já dělala že já nevidim a když byla podezřele hodná tak na ní kouknu a ona si telefonovala s mým mobilem… volala na nějaký čislo 3333333333555­5555555 a líbilo se jí jak jí tam nějaký pán řikal že asi zadala špatné číslo. Dokonce se jí podařilo jedno číslé uložit pod A nějaký 3335550… takže si můžete milovaný dětičky zavolat…třeba je to tajná linka… :D

Pak jsem jí hladila a ona usnula a spala do 8,30, takže dnes má spaní až po obědě. Jsem zvedavá jak jí to dlouho vydrží.

Máme kašel a rýmu, je to trocha lepší. Musím se pochlubit že jsem dneska našla další zub. Stoličku vlevo nahoře takže zubů máme už :D 8 ks. Tak snad už ted bude i lepší spaní. Ale všimla jsem si že má kašel pokaždý když nám lezou zuby. Babička mi pořád cpe do hlavy že některý děti prostě zuby vykašlávaj… no já nevim… ale nechám jí při tom.. je tady přece jen o pulku století víc než já… :D

Kačenka stále zlobí, takže nic nového. Včera už i sousedka, když se Kačka začala vztekat na zahradě protože pořád vylejzala na židle a já sbírala prádlo tak jsem jí nemohla hlídat tak jsem jí to nedovolila, tak pronesla že jí takhle nezná… a to nebylo vlastně žádny vztekání, to pořádný nezažil ani tatínek…
Jsem někdy opravdu na prášky…

Jinak je to chytrolín… když si vzala ze stolu klíče, tak šla hned ke vchodu a začala je strkat do zámku… věděla kam s tím.
V noci když se náhodou probudí a to jako hodně probudí že se probere a postaví se tak prví co je ukazuje na televizi a začně kroutit zadkem že chce tancovat…
No to by mě švihlo…

Umíme řikat pejska, toho už dělá i když slyší venku štěkat psa, pak dělá kočiku ale při tom jejím mnauuuuu to vypadá že nás chce všechny sníst :D , pak kravičku, medvídka a toho jejího ptáčka zvedáním ruky jako frrrrrrr…

Dneska je den dětí? Držíte to někdo?? Já bych chtěla a budeme Kačce kupovat plyšové křesílko… je to nádherný a když jsem to viděla… no jsem asi pošuk…

Takže všem dětičkám k dnešnímu svátku všechno nej a at jsou dneska opravdu hodný.....

Běžím to tady pofackovat a až se vrátí tatka …snad za hodku… tak možná už i bude pracovní deska v kuchyni… holky se možná i dočkam…

Tak ahoj Jarča a Kačenka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 01.06.04 16:08

Ahojky, já jen v poklusu cestou ven, Tedýsek už mě tady zase mlátí mýma botama, ať sebou hnu - Mishicko, mluvíš mi z duše, já už jsem si říkala, jestli jsem vadná, že mi ty tak moc pískoviště nedělají dobře… Tak jsme aspoň divný dvě:-) Samozřejmě je to jiný, když jdeme s někým, ale to zase není tak často. Navíc, nemůžu si pomoct, vadí mi ty maminky, co sedí na lavičkách, hulej a kašlou na to, že jejich děti tam zrovna někoho masakrujou.. Jediný štěstí je, že ačkoli Tedýsek bývý nejmladší, není ten typ, co by si něco nechal líbit. Občas mám ale problém, abych tam nezačala rovnat cizí děti… Achjo, tak pokračování po sedmý, prostě MUSÍM ven:-)))
Papa Šárka & Tedýsek

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 01.06.04 21:07

Ahoj!
Tak jen rychle odpovím.
S jídelníčkem bojujem asi tak,že tomáš nejí rajskou,koprovou.Jí paprikáč a rybu sbramborama a brokolicí a taky mrkvičku a samozřejmě jí všechno to,co máme na talíři,teda chce jíst,ale já mu dám jen to,co může,většinou to máme osolené pro nás,tak se snažím mu to moc nedávat,ale on je jak urvanej z řetězu a řve,dokud mu prostě nedám,takže měl i francouzské brambory,nějakou tu hranolku(ale to ho i šidím a na talíř si dám k hranolkám ty kukuřičný křupky a on na to trdlík skočí:-)))
Jinak jíme lipánka, jogurty,ohlodává jablko,meloun mu nechutná ale nejradši má asi starej chleba,tak máme doma králíčka.Večer jí kaši a mlíko.
Tomášek spí od asi 19.30 do 6-7.00,potom dopoledne kolem 10.00(asi hodinu i míň) a potom odpoledne kolem 14.00(taky asi hodinu).Jediný s čím mám problém je večerní usínání,ty časy,kdy usínal sám,jsou pryč s jeho vstáváním v postýlce,takže každý večer ho taťka na klíně udrndá a pak ho přenáším do postýlky.
Taky musím chodit ven,nenosí mi sice boty,ale odvede si mě za ruku ke dveřím a dožaduje se venčení:-))),takže jdeme na dvorek,kde máme písek a chaloupku a houpačku a tak a malej je spokojenej,jen nesmím ani na minutu odejít,jinak je řev,takže ani pro prádlo se nemůžu vzdálit.
Takže na hřiště nechodím,je mi dobře samotné doma,občas za mnou přijde kámoška s dvojčátky(těm je teprve měsíc),tak jen tak kecáme.

Dneska mi došel nový kočár,byla jsem teda překvapená,jak je velký,myslela jsem,že bude o hodně menší,ale do auta jde složit docela slušně,no ale golfky to teda nejsou(já si naivně myslela,že to bude o trochu větší než golfáč).

Tak budu končit,mějte se krásně a doufám,že na té Šumavě nezmrzneme,to počasí už mě vážně štve,s takovou­,abysme si vzaly lyže.Tak ahoj Zizi a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.04 06:13

Ahoj holky,
já zatím stále ještě dávám dvojčatům klasické věci, teď trochu víc kupovaného, protože jsem často pryč a tak krmí manžel… Naše děti taky nejvíc milují „z dospělého talíře“, to pak snědí vpodstatě cokoli. Ale jakmile je to jejich, jsou významně víc vybíraví.

Že s pískovištěm je to stejně jako u Mishicky nemá cenu zdůrazňovat. Ještě k tomu mám to štěstí, že na ten písek kromě mě vždycky dorazí maminky s váhou 55 kg, postavou modelky a velmi módním ohozem :). Nekecám, tuhle tam přišla matka celá v bílém a v bílém taky odešla! Tak to bby se mě nemohlo stát. Tyhle matky pak povídají o tom, kde mají levný lak na nehty a v tom asi taky nejsem moc parťák do diskukse… Otázka je, co vlastně bych s nimi rozebírat chtěla (a nejspíš že nic, nejvíc se těším na písek s Mishickou nebo nějakou svou kamarádkou - kromě výjimky, kdy tam potkám matku stejně starých nebo starších dvojčat… to víte, člověk nemá tolik příležitostí)

FIALKO: tu Šumavu vzdávám, psala jsem to včera na chatu, nemám šanci to stihnout (a byla bych na dvojčata sama).

Tak se mějte, holky a batolátka, jdu makat.
Ethel, TEd a Anka

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 02.06.04 13:04

Ahoj všem,

jak tady padlo o tom pískovišti, mě to taky moc nebaví. Přesně, ženský tam sedí jak buchty, děti řáděj, nikdo je neokřikne…Taky jsem zatím nenavázala pískové přátelství:-))
Doma máme pěknýho vzteklouna, pokud není po jejím, tak spustí tu svoji písničku. Říkám si, co si asi sousedi musí myslet, že ji řežu rákoskou? Ten řev by tomu odpovídal, ale zatím volím jemnější metody, stačí plácnout přes zadek. Opravdu to funguje, myslím, že to už psala Ethel. Když zlobí už moc a bezdůvodně, tak to vždycky pomohlo. Chvíli amok, pak se uklidní, jde si hrát a za chvilku za mnou přijde jako by nic:-) Určitě to je literaturou popsané období vzdoru, i když mám zafixovaný „vzdor dvouletých“. Tak to na Renču přišlo dřív. A na návštěvě, venku a před cizíma je to usměvavý andílek. Není to zase tak zlý, když se jí opradvdu věnuju, tak se žádný vzteky nekonaj.
Renča se naučila nová slovíčka - auto, éro. Taky umí tancovat „Myšku tanečnici“ a „Kolo mlýnský“, to je srandovní.
Teď spí, tak se jdu alespoň najíst. Počasí mě fakt štve, žádný léto asi jen tak nebude. Přeju vám, aby se to do Šumavy zlepšilo!!

Ahoj Pavlína a Renča

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 02.06.04 13:11

Ahojky,
tak využívám chvilky, kdy dráček spí, a jdu se na vás zase mrknout.

Takže co se týče jídla, zrovna v pátek jsme to řešili s Eržikou. My jsme teda stále na blivajzích, k obědu brambory se zeleninou nebo rýže se zeleninou, nebo těstoviny se zeleninou, občas maso, občas vejce, občas ryba nebo strouhaný sýr, a celkem to jde (což u nás znamená, že maximální množství k obědu je velká sklenička od přesnídávky). Na svačinu dávám jogurt nebo ovoce (to naštěstí miluje jakýkoli, nejvíc melouna, jahody a pomeranče), případně to ovoce namačkám do tvarohu, to úplně zbožňuje, a když jsme venku, tak přesnídávku. Večer kaše, ale musí to být rýžová od Nestlé (ta pro nejmenší míma od 4. měsíců, haha), jinou náš gurmán pohrdá:-) Jo, a samozřejmě nejlepší je to, co máme na talíři my, ale jsem drsná a zlá matka, takže smůla:-)

Spánek nám teď myslím může kdekdo závidět, i když ještě mám v živé paměti, jak jsem vám tu skuhrala, že se už nikdy v životě nevyspím:-) Takže Tadeášek naprosto bez problémů a sám usíná v 19:00 (můžem si podle něj řídit hodinky, fakt:-), a spí tak do 5:30 až 6:00, to ho nakojím a pak spí ještě tak hodinku. Ovšem dneska se vzbudil až 7:30, uá, to bylo super!! Přes den teď už asi týden spí jen jednou, a to přesně jako Barča, cca od 13:00 do 15:00, někdy i dýl. Takže v tomto ohledu mám opravdu vzorný dítě:-)
Jé, tak a je po všem, někdo zvoní, to bude Tedýsek asi vstávat, sakra:-(
Tak čau! Šárka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 02.06.04 14:50

Ahoj!Nechceš jet na tu šumavu taky?Uvolnilo se dost míst,mám pocit,že nás tam bude jen pár,tak se přidej!!!!Ahoj Zizi

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 02.06.04 15:21

Taky mám ten pocit, když už to odřekla i Ethel… Co vím, tak nemůže Lindička, a s Chillie to taky není jistý… Abysme se tam nebáli!:-) Udělejte si s Renčou výlet!!!!

chillie
Kecalka 167 příspěvků 02.06.04 15:39

ahoj holky, včera jsem si ani nevšimla, že už je deníníček :).
my jsme na písku byli zatím asi jen třikrát nebo čtyřikrát a nikdy ne sami. ale taky jsem tam už viděla něco podobného jako ty, ethel. maminka vymoděná jako by šla já nevím odkud, ale, co bylo horší, tak tak nastrojenou měla i holčičku.
a co se u nás týká jídelníčku, tak vítek jí naštěstí téměř všechno, no, vlastně jsem ještě nepotkala nic, co by nejedl. spíš já valčím s tím, co mám pořád vařit. většinou vařím jen pro vítka, já si buď něco odjím od něj nebo jdu do menzy. vařím jen vyjímečně a ťo pak pozvu i radima a vítek jí to, co my nebo mu dám trochu stranou.
tak ten příspěvek píšu už asi čtyři hodiny :). mezitím jsem si stihla pohrát s vítkem, uvařit mu, a uspat ho. je dnes nějaký mrzutý. tak zatím ahoj chillie+vítek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.06.04 21:54

Ahoj holky,

jdu jen na skok.Ohlásit, že žijeme, jen nestíháme. Máme nudlovou a drží se nás už 2.týden.Je to děsný.Už už se zdálo, že je vše zažehnáno a bude lépe a zase nic.-A k tomu ještě dnes prořvala celý den.ještě že tu byla babi, jinak by mě Marek večer našel oběšenou.Už jsem opravdu nevěděla co dělat.jen jsem zmizela z obzoru dítka, hned ámok a řev a natažený ručičky a konec zvonec!! Nastartovaly nudle a tk začalo tahání nudlí a opět řev a tak to šlo celý den dokola.tak se mějte a brzy npísanou a doufám že i naviděnou.

P.S. Nyní patříme k málozubatcům my. Máme pouze 4 zuby (horní 2 se nám prořezaly teprve tento a minulý týden!!)

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 02.06.04 22:27

Ahoj holky,
zrovna v pondělí jsem byla zase na Šumavě abych to tam definitivně dohodla a ještě jsem se domlouvala jako jestli nevadí když nás bude více atd atd atd a teď se tady dočtu, že to sabotujete!!!!!
Jestliže nepojede Lindička a ani Ethel, Mikiska se vůbec neozývá a Chillie mi také nedala vědět, tak se opravdu obávám že tam budu se Zizi, Medulienkou, Mischickou, Miki a Jarcou na celého berana sama!!!!! Takže Renátko, jestli nemáte co na práci a máte volný víkend 18. ? 20. června určitě pojeďte s náma. Můžete se samo i zdržet. To zdržení platí i pro Jarču, prý to možné je, když vypadneme do dalšího pátku, to už tam přijedou další??
Jinak my trávíme celé týdny na venkově u babííííí. Je to mimochodem pěknej ?voprus? co se mne týče, ale pro Šimona je doslova ráááááájjjjjjjjj. Ten je naprosto blaženej, že může celé dny lítat venku a kupodivu nepotřebuje ani maminku ani nikoho za zadkem. Vystačí si s lopatičkou, motorkou a autem ? podotýkám dospěláckým, protože když ho odložím za volant do auta, tak si můžu být jistá, že mám půl hodiny volno, protože v autě je naprosto spokojenej. Tak jsme vymakali techniku lezení do auta a dnes mu vyparkuju auto z garáže, otevřu dveře a nemusím se starat už ani o tohle. Tím pádem si poprvé za celý rok užívám mateřskou a dovoluji to nazvat mateřskou. Až na to že TRPÍM jak zvíře z babičky??.. Všechno dělám špatně, všechno co Šimonovi říkám po mne panáčkuje jako papoušek aby to zdůraznila, pořád jí mam za krkem a já si přitom nechci povídat, protože si představuji, že jsem v Praze na pískovišti a tam stejně jako Vy, s nikým nekomunikuji, protože přesně jak píše Ethe, není v mém zájmu sledovat nové módní trendy a nebo shánět lak na nehty. No a když k nám náhodou dorazí na návštěvu sousedky z velé vesnice tak začíná ?Šimonovo vystoupení? a to teda fakt nemůžu rozchodit, tak raději prchám a nevylejzam dokud Šimon neřve nebo mi ho nepřinesou. Protože to je samé: a jak je Šimon velikej, a jak budeš mrkat na holky a zamávej a zatřepej a zatancuj a pošli pusinku atd atd atd atd. Všechno musí předvádět jak cvičená opička. A když se pak začne vztekat tak ho tam mam a jen slyším jak je to sním hrozný, jak se vzteká a že vlastně vůbec neví proč?? Bla bla bla bla. Teda ještě že nebydlím u rodičů?..!!!!!!! (ani u jedněch!!!!!!!) A že máme na výběr 4 rodinky, heč??????? Jedna lepší než druhá. Snad jed můj taťka je v pohodě. Ten nás vidí dvakrát ? třikrát do roka, tak je to jiné. No konec kritiky.
Na závěr musím proto podotknou, že ze Šimona se stal na venkově hodný a vzorný chlapec, z maminky nervově labilní osůbka a přijela jsem se proto vyléčit do Prahy. Neuděláme sraz???? V neděli bohužel zase musíme do Plzně, protože tam nemůžeme nechat babču tak dlouho s tou zlomenou rukou samotnou aby si nezlomila ještě něco dalšího.
Mějte se moc hezky a zatím ahojky. Jo dávám do galerky fotečku ze Šumavy. Chalupa změnila kabát. Maj novou fasádu, která je tak nechutně bílá, že v zimě to bude splívat se sněhem.
Tak papapapap Fialka a Šimonek.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 03.06.04 08:38

AHOJ

CO SRAZIK ZITRA??? MY JEDEME OPET DO PRAHY TAK NECO SPACHAME NE???

JARCA

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 03.06.04 08:56

Čauky, mrkni k nám na nové fotky - na začátku jsou z našeho nově objeveného dětského koutku. Na zítřek jsme se předběžně domlouvali s Mishičkou a Ethel, že bychom tam zajeli, tak se přidejte :-). Zatím pa, Maty mi hrabe v cédéčkách… letííííím je zachránit. O & M

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.06.04 09:23

Ahoj holky,
zítra bych sraz zvládla, máme mimořádně volno :-)
Pokud nebude pršet, tak bychom mohly do zoo, co říkáte holky?

Vojta je žravej, takže s jídlem problémy nemáme, sní skoro všechno, co mu dám na stůl. Samozřejmě ho lákají dospělácké bašty nejvíc, ale jsem taky drsoň, takže má zatím smůlu. Z omáček jí pouze rajskou s těstovinami, tu jsem dělala z čerstvých rajčat, první sousta se moc netvářil, ale pak to slupnul celé.
Největší bašta je brkaše. Rybu jsem nezkoušela, jak to dětičkám podáváte, aby byla bez kostí?
Se spaním si nemůžu stěžovat, usíná v pohodě sám kolem 19,00, kolem 5. hod kojení a pak ještě na hodinu usne.
K pískovištím - ještě vydejchám maminky kuřačky ignorantky, maminky modelky, ale vytočí mě maminka modelka s dítětem modelem, kdy na něj maminka ječí, ať dává pozor, že se umaže… FAKT JSEM ZAŽILA!

Na Šumavu jsem se nehlásila už v zimě, protože se mi termín kryje s vodáckým výletem, mrzí mě to. Doufám, že si to hezky užijete.

Mishicko, díky moc za seznámek!

J+V

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 03.06.04 10:04

Halooo,já nevím kdo jsi????Zizi

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 03.06.04 10:10

Taky uvažuju, kdo má čtyřzubou holčičku a manžela Marka:-)))

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 03.06.04 10:12

Jé, já bych vás taky ráda viděla, ale zítra dodpo plaveme… Tak až se nějak dohodnete, dejte vědět hodinu. Olčo, ten Josífek vypadá fakt moc dobře! Š.

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 03.06.04 10:15

Teda Fialko, musím Ti říct, že máš nervy ze železa, já už bych asi babičce zlomila i druhou ruku:-))) Celkem mi to připomíná moji téměřtchýni, ta je taky takhle ohromně chytrá a a s oblibou drezuruje Tadýska… No jo, co naděláš, příbuzný jsou fakt za trest (aspoň někteří:-)!
Tak to přežijte, už se těšíme na Šumavu! Š. & T.

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 03.06.04 12:47

DEJ INFO AT VIME KDE TO HLEDAT…ALE ZNAS DUSANA…MY ASI BUDEME OPET PO RANU … NO JESTE TI SMSKNU A DOHODEM SE , NEBO NA CHATU … VZALA BYCH KAMOSKU KDYZ SE JI TO HODI, JAK MELA JED NA TU SUMAVU A MISTO SUMAVY JDE POD KUDLU…

jARCA

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 03.06.04 13:22

Taky nevím, kdo by to mohl být???

Zizi a Šárko, ještě se musím domluvit s mužským, myslím, že zrovna v době Šumavy má školení…takže uvidíme. Sama nepojedu, je to daleko a Renča bude v autě otravovat. Je lepší, když jí tam jeden dělá šašky:-)
 P

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 03.06.04 20:24

Ahoj,tak se domluv s nějakou kámoškou,ale určitě jeď!!!Nakonec každý dítě je v autě asi nevrlý,já se té cesty taky bojím,máme to takových 380km,tak jsem zvědavá.Nebo manžu musíš ukecat,to by ti mohlo jít,když jste spolu teprve dva roky,ne?:-))))))))))))školení stranou!!!Pa Zizi

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 03.06.04 22:15

Ahoj holky,
já taky krmím Kubíka spíš „jeho“ jídlem, nevařím v týdnu, takže vyrábím jídla jen pro něho a někdy si dáme spolu. No a dost často dostane kupovanou mňamku, protože tu sní zaručeně a pořád někde couráme a vaření ani nestiháme. Omáčky nevařím, ale vyzkouším. Ryby kupuju filety a většinou je peču v troubě na trošce másla a zaleju smetanou, někdy přidám pórek a strouhaný sýr. Trochu kořením, třeba muškátovým oříškem nebo majoránkou, oreganem, bazalkou. Jo a Kubík jí nejradši „za pochodu“, to znamená, že já držim kus ovoce, nebo vidličku s jídlem a on si chodí zobnout. To toho dokáže sníst dost. Praktikuju to jen vyjímečně, nehodlám za ním s jídlem běhat.
Jestli můžu poradit s vařením pro děti, mám koupenou knížečku Vaříme pro kojence, stojí asi 70 Kč a je docela dobrá. Některý recepty jsou použitelný až teď, kojencům bych určitý potraviny nedávala dřív.
Mishicko, určitě se bydlí lépe, že jo?
Na veřejným pískovišti jsme ještě nebyli, máme jedno za panelákem, nově si ho zařídili zdejší maminky a taky je tam pěkný nový posezení. Už léta tady nebyly děti, takže vše zchátralo, teď už se to konečně lepší a Kubík si snad bude mít s kým hrát až povyroste, ale děti budou chodit k nám na zahradu, protože zde se většinou všude nachází psí hovínka.Máme asi 150 m od paneláku zahradu, takže když nenaštěvujeme kamarády a kamarádky na jejich zahradách, jsme u nás na zahradě. A mě to zatím baví, je tam úžasně. Občas se k nám připojí i babička nebo prababička, někdy taky trpim, Fialko, protože, nemusim vědět všechno o sousedkách a podobně, ale často mám i chvíli pro sebe a v klidu něco na zahradě udělám nebo si i čtu.
Zizi, jaký sis objednala kočár? Mám tip od kámošky, zrovna si ho jdu objednat z netu. Je to typ golfek, ale rukojeť má vcelku a je levný. Dneska jsem ho u ní zkoušela a líbil se mi.
Vzteklouna máme doma taky a pořádnýho. Zdálo se mi, že je to nějak brzo, ale jak vidim, je to všude stejný. Já si Kubíka prostě přestanu všímat, otočim se zády a hotovo. Za chvíli je klid. Naštěstí se ještě venku nevztekal, předvádí se hlavně doma.
Spaníčko máme stejný jako Tomášek. Jenom se lišíme v usínání. Kubík si v posteli povídá, někdy samozřejmě trochu řádí, já ho párkrát zkontroluju a on pak většinou usne sám. A přes den spíme taky stejně, dopo hoďku a odpo taky. Nejradši v postýlce, v kočáře se nemůže mrskat, tak se mu to nelíbí.
Teda holky, pěkně jste mě nalámaly s tou Šumavou. Nic o tom nevim, jen ten termín, myslela jsem, že bude plno. Mrknu na fotky, zeptám se manžela a možná požádám o další info a třeba taky pojedem.
Mějte se krásně, jdu si dočíst minulý deníček, opět nestíhám.
Káťa a Kubíček (zítra 14 měsíců-to je hrůza, jak to letí)

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 04.06.04 08:14

Ahoj Káťo a Kubíku,
díky za tip s rybkama, to mě nenapadlo to zapéct, to bych mohla požít i já:-) Prosím Tě, a kdo je autorem tý knížky? Já si určitě něco takovýho musím koupit, protože jsem fakt nikdy nebyla Magdalena Dobromila:-) Šárka
Jo, a na tu Šumavu určitě POJEĎTE, bude to skvělý!!!!

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 04.06.04 14:04

Ahoj holky,
jsem úplně na nervy, tak se vám jdu vyplakat na rameno, když jsem tu sama:-( Dneska před plaváním sebou Tadeášek úplně příšerně říznul na mokrý dlažbě u bazénu a praštil se do hlavy. Myslela jsem, že je po něm, to byla šlupka, úplně se mi zastavilo srdce. Chvilku brečel, ale stejně chtěl do vody, tak jsme tam vlezli a řádil jako obvykle, akorát za uchem mu naskočila pěkná boule. Vypadá to, že to bude dobrý, ale instruktorka mě vystresovala, že se jí zdá bílej, tak jsem ho pak popadla a jela k doktorovi. Ten mi řekl, ať ho pozoruju, ale že to snad nic nebude. A ať aspoň dvě hodiny od toho pádu nespí. Tak jsem ho, chudáčka, týrala až do půl druhý, teď mi vytuhnul při kojení a spí v postýlce, ale já tam každejch pět minut lezu a kontroluju, jestli dýchá.
Fuj, doufám, že to bude v pořádku, ale takovejhle strach jsem snad ještě nikdy v životě neměla. Tak nám držte palce, prosím…
Vrchol všeho je ten, že jsem to - v totálním šoku a se slzama na krajíčku - volala Romanovi, čekala jsem nějakou duševní podporu, a víte, co mi řekl? „No to na něj musíš dávat pozor, miláčku.“ Okamžitě jsem zavěsila a neberu mu telefon, a až přijde z práce, tak ho asi zbiju:-) Chtěla bych vidět jeho, jak se převlíká do plavek a u toho hlídá Tedýska, kterýmu stačí pikosekunda, a je v tahu:-) Teď nevím, jestli jsem víc vystrašená, nebo vytočená. Tak se nezlobte, že jsem to na vás tak vychrlila, potřebovala jsem si ulevit:-) šárka
P.S. A poprvé po dvou letech bych si s chutí zakouřila, to taky o něčem svědčí:-)

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 04.06.04 15:24

ahoj!
Teda vy máte den,doufám,že teď už je to v pohodě a Tadeášek o tom už ani neví.
Tak se mamko uklidni,bude v pořádku a taťkovi večer nenadávej,oni jsou ti chlapi někdy na zabití:-)))).

Káťo!!!!!!!Na Šumavu jeď,bude to tam supr,už se hrozně těšíme,přece nás nenecháš ve štychu!!
Ten kočár se jmenuje Safety mimas delux a stál 2190kč,mají ho na www.detskydum.cz.

Musím valit,jo tu rybu kupuju Tomáškovi ty kostky filé a normálně to opeču na másle na pánvičce,k tomu mu dám brambory a brokolici.
Tak zatím ahoj,večer budem zase grilovat,tak se zase nacpu masiskem:-))).
Tak pa Zizi a Tomášek

chillie
Kecalka 167 příspěvků 04.06.04 19:22

ahoj šárko,
tak doufám, že je všechno v pořádku :) my s vítkem taky jednou valili na pohotovost v sedm večer, když sebou řízl na železnou židli. ani neplakal a byl netečný, to mě vyděsilo nejvíc. doktorka ho prohlédla a taky řekla, že ho máme pozorovat a že děti mají tvrdou hlavu :) a bylo to v pohodě. a romanovi vynadej ať pochopí, že jsi potřebovala slyšet něco jiného. :)

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 04.06.04 20:41

Ahoj holky,
tak konečne mám trocha času, aby som aj niečo napísala. Čítať ako-tak stíham, ale s písaním je to horšie. Oliverek spinká, manžel nie je doma, tak mám kľud :-) Čo sa týka jedla, tak Oliverek zje všetko čo mu dám. Niekedy nie plnú dávku, ale ešte sa nestalo, že by dačo úplne odmietol. Zatiaľ papá hlavne zeleninové blivajzky, čo mu varím. Je to zeleninová zmes, základ je mrkva a hrášok a tretí druh sa snažím každý deň meniť a k tomu zemiaky, ryža alebo cestoviny. Tak dvakrát do týždňa pridávam aj mäsko, sem tam strúhaný tvrdý syr. Svačinky sú ovocné, doobeda väčšinou biely jogurt s ovocím a večer kaše. Ale posledné tri dni mu akosi prestávajú chutiť. Možno ich už má plné zuby:-) Keď sme mimo domov tak papá kupované.
Zatiaľ ešte stále kojím, ale pomaly sa chystám to ukončim. Tak do dvoch mesiacov. Cez deň si Oliverek na kojenie ani nespomenie, ale v noci by mohol byť pripojený neustále:-) Spí od pol osmej tak do šiestej, ale s prestávkami.Za posledný týždeň sa začal viac budiť, aj štyri krát za noc a samozrejme najrýchlejšie ho uspím prsom. Ale už to musím odbúrať. Veď už som viac ako rok nespala v kuse celú noc. Zaspávať sa už naučil bez kojenia. položím ho do postieľky a zaspí sám. Ale musím byť pri ňom. Minulý týždeň mi konečne dorazila knižka detská nespavosť a od zajtra hodlám nastúpiť na tvrdý režim :-) Mohla som už aj dnes, ale počkám až bude Ivan doma. Sama by som ten rev ťažko niesla… Ráno ešte kojiť chcem, ale v noci už nie.
Inak sme ešte stále nechodci. Za jednu ruku Oliverek chodí krásne, ale stále sa nevie odhodlať k samostatnému kroku. Snažím mu pomáhať, ale keď chcem aby prišiel sám ku mne, radšej ide po štyroch, akoby mal urobiť krok. Ale na to ako vyhádzať z linky všetky hrnce rozum má :-) Jeho hračky ho veľmi nebavia. Jediná výnimka je šnek, čo nám došiel za pampersky. S tým sa dokáže zabaviť aj pol hoďky. Ale inak radšej vyťahuje veci z linky, kontroluje čo máme v odpadkovom koši, koľko prášku na pranie ešte máme, či je dačo v pračke, oblizuje špinavé topánky a podobne…
Ale nemožem ho len kritizovať, Oliverek je krásne usmievavé batola. Smeje sa často. Nádherný úsmev dokáže, keď vie, že dačo nesmie. Napr. chytať kvetiny. Chytí kvetinu za lístok, pozrie sa na mňa a krásne sa usmeje. Ja poviem ty, ty, ty, nesmieš a on sa usmeje ešte viac, ale našťastie kvetinu nechá na pokoji. No nie pri všetkom to tak funguje. Občas po úsmeve nasleduje zakázaná činnosť… Inak svoje úsmevy rodáva všade. v obchode na predavačky, na prechádzke na okoloidúcich, na návštevy čo k nám prídu… Pokiaľ ho nič nebolí (nerastú mu zuby, nie je po očkovaní) a nechce sa mu spať, tak sa usmieva. Šárko, dúfam, že je Tedýsek v poriadku.
Tak sa majte krásne a užite si víkend, aj keď asi zasa upršaný.
Maťa a Oliver

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 04.06.04 21:40

Ahoj Šárko,
i my jsme pokřtili podlahu bazénu. Přesně jak říkáš, mikrosekunda a je v tahu. Šimon s sebou říznul na mokré podlaze ve sprše, chvilku ležel, plavčík ho omrknul, zdál se mu v pohodě a taky jo.
Ale nám se už nic podobného stát nemůže a doporučuji to tobě i všem plaváčkům. Koupila jsem mu gumové botičky do vody. Narazila jsem na ně v Globusu - stály směšných 99,. Kč a nemůžu si je vynachválit. Teď si to šupajdí po mokré podlaze se suverénní jistotou a i já jsem klidnější. Tak se po nich mrkni. ¨
Ahoj Fialka.

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 05.06.04 23:19

Ahoj holky,

uf uf, pády to je děs, ještěže to dobře dopadlo. Já z toho mám příšernou hrůzu, tak jak magor pořád lítám za Kubíkem, vypadám dost potrefeně, ale taky nám už jednou pořádně upadl a praštil se dozadu do hlavičky a já se pěkně bojim. Na plavču jsme měli něco jako přebalováky, udělali je na naše stížnosti, jinak se děti válely na zemi. Když jdem plavat sami, po:,–(íme s kámoškou děti na lehátko, co tam je k dispozici a normálně se převlíkáme ve veřejným prostoru. Chodíme plavat v době, kdy tam moc lidí neni. Sprchujem kluky v náručí, cestou do bazénu a zpátky na to kašlem. Stejně je v sprše chloru taky dost.

Šárko, knížka je od Dagmar von Cramm, koupila jsem ji v Makru, ale mají jí podle mě všude. Je to spíš brožura, oranžová s velkou fotkou hlavičky mimča.

Včera jsem Kubíkovi to filé lehce osmahla na másle, dala k tomu brokolici, Zizi, jako ty, a ještě pár lžiček smetany. Ten si šmakoval. A dneska jsem mu udělala růžičky květáku s vajíčkem, taky s trochou smetany na máslíčku. A zas baštil. To mám velkou radost, obvykle moje mňamky ochutná jen po pár lžičkách.
Holky, za kolik je ta Šumava na osobu? A za dítě? A kde to vůbec přesně je? Nevim, kde to mám hledat v deníčku. Už jsem to nadhodila manžílkovi, tak kdyby do toho nepřišlo nic pracovního, teď ho děsně otravujou, tak bychom jeli. A vůbec, ani jsem se nezeptala, berete chlapy? Myslim, že jo, ne? Já bych to neuřídila. A na nádraží jsem byla před osmi lety, fuj to je síla, to jsem ještě chodila do školy, no to už je dávno.

Tak jdu do postýlky, ať jsem ráno k použití. Mějte se krásně, snad bude zítra sluníčko, plánujem výlet.
Káťa a Kubík (14 měsíců)

P.S. Už budem mít spravený foťák, tak pak musim hodit něco do galerky, k těm krásným batolatům, ať nezaostáváme:-)))

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 05.06.04 23:28

Zizi, ještě jsem zapomněla, kočár máme skoro stejný, v pondělí je u nás. Já jsem objednala ten za 1490,–, nám bude stačit. Nastavitelnou rukjeť ani přehazovací korbu nepotřebuju, na starým kočáru to máme a používala jsem to minimálně. Mně se ten kočár líbí, že je velký, protože je pořád menší než naše Inglesina a hlavně, já zkoušela ten Chicco Ponee a podobný malý typy a to je strašně malinký. To by našemu obříkovi nestačilo.
Už fakt mizim.
 Káťa

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 06.06.04 10:09

Ahoj!
Možná pojedeme, termím je 12-14.6. ?Lukáš by se mnou jel. Prosím taky o další info, jestli je pokoj s postýlkou atd.
Pavlína

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.04 19:31

Ahojky holky,
díky za útěchu, naštěstí teda bylo všechno v pořádku, i když se Tedýsek pro jistotu odpoledne po probuzení ještě třísknul do hlavičky o zeď, takže máme dvě exkluzivní boule:-) Taťku jsem teda nakonec nezmlátila, přišel s pokornou omluvou a pralinkama, mňam:-)
Fialko, díky za tip, to je super, vidíš, vůbec by mě to nenapadlo, hned zítra se vydám na lov koupacích botek!
Tak se mějte krásně, a ať nám vydrží póčo!!! Šárka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 06.06.04 22:13

ahoj!
Termín na Šumavu je 18.6-20.6.!!!!!!!!!!!
Někdo zůstane i dýl,třeba já a Jarča a taky samo Fialka.
Káťo-chlapa sebou(ten můj musí,protože já nemám řidičák a on je naštěstí ochotný to absolvovat,my jsme hodně výletníci a Šumava je pro nás velká výzva).
Jinak cena(pokud si to dobře pamatuju) je za osobu 200kč,za dítě(to je spíš pro mě)100kč a za batole 50kč za noc.Bohužel tam není postýlka pro batolátko,já to budu řešit ohrádkou(tou síťovanou),nebo by spal malej mezi náma.Kuchyň je společná.Pokoje jsou po dvou,po třech a myslím že i po čtyřech,ale nevím kolik.
Měla by to Fialka ještě všechno jednou napsat,protože si nejsem jistá,jestli to mám správně.
Každopádně vím,že je to mezi Hojsovou stráží a Železnou Rudou a jmenuje se to tam Brčálník(foto chalupy je v galerii-je fakt moc pěkná).Koukala jsem do mapy a je to hned za Hojsovou stráží,tak si to ještě omrkněte,abyste věděli.
Jinak Fialko prosím napiš,jestli se ta chalupa nějak jmenuje,kdyby jsme se ztratili,tak abysme věděli.
No doufám,že to vyjde,moc se těším a pozor na ten termín!!!!!!!!!
Tak ahoj Zizi a Tom

PS:Káťo,doufám že vás taky poznám a jestli chcete ještě něco vědět,tak snad sem hodí Fialka ještě info a kdyby ne,tak jí prostě zavolejte(v sez­námku máte přece číslo a Fialka mi jistě odpustí,že jsem na to upozornila :-)))))))))))).tak zatím ahoj

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 07.06.04 12:11

Ahojky holky,
u nás nic moc nového, asi jako většina z Vás jsme neustále někde venku, mě by teda nevadilo pobýt doma, ale Barbánek po poledním spánku prostě doma nevydrží. Samozřejmě nic moc nestíhám, to znáte, tak jsem aspoň ráda, že už je docela slušný počasí.
V pátek jsme se sešly U Josífka s Jarčou, Lindičkou, Fialkou a Ethel. Děti si hezky zahrály, bylo to fajn odpoledne. Škoda, že Medulienka a Jolka nedorazily taky, ale není přeci všem dnům konec. Šárko, teda moc mě vyděsilo, jak si Tadýsek namlátil, taky bych byla vyjukaná, jsem moc ráda, že to dobře dopadlo. Joj, Ti divoši nám ještě připraví horké chvilky :-)
Barča momentálně děsně ráda šplhá, takže u Josífka jsem jí párkrát načapala nahoře na schodech a nemohla jsem jí potvoru dostat dolů. Běhala jsem dole jak cvok mezi klouzačkou a schůdky a ona mi utíkala vždycky na druhou stranu, měla jsem strach, že někudy spadne. Ovšem jí to moc bavilo :-) Je děsně rychlá, když jde o lumpárny, takže párkrát jsem vůbec neviděla, že tam leze a kdyby tam tak bojovně neječela, tak ani nevím, že je nahoře, potvora.
Včera jsem se zase po dlouhý době začetla do chytrý knížky a objevila jsem tam pár úžasných věcí o dětech mezi 15 a 17měs. Uchvátilo mě pojednání o chození na nočník (záchod), kde píšou, že i v kulturách, ve kterých děti neučí chodit na nočník se děti spontálně ve věku mezi 2 a 3 rokem začnou snažit zachovávat hygienu - jako dospělí. Prý i kdybychom děti na nočník neučili, tak se někdy v téhle době začnou samy snažit nekandit do plen, ale budou se chtít opičit po dospělých a vykonávat potřebu jako oni!
Další zajímavý poznatek se týká jídla. Teda spíš ztráty chuti k jídlu (u dítěte :-) ..... od jednoho roku klesá chuť dítěte k jídlu a s ní také potřeba jíst. Tento vývoj je fyziologicky normální … chutě dítěte se můžou rychle měnit, takže dítě může najednou odmítat jídlo, které mu minulý týden chutnalo .....
Samozřejmě jsem se taky dočetla o tom, co už začínám na Báře sledovat - začátky období vzdoru. Zdá se mi, že často něco odmítá jen proto, aby byla v opozici proti mě, nikoli proto, že to opravdu nechce. A zrovna u jídla to Bára provozuje nejčastěji. Mám velkou radost, že i bez přečtení knížky k tomuto problému přistupuju správně - stylem už nebudeš papat? Dobře, tak končíme a jídlo odnesu. Žádný velký matlání a patlání, žádný opičky a přemlouvání. Snad to brzy začne pořádně fungovat a budeme jíst jak u lidí. Bára chce jíst sama a já jí nechávám, ale když začne dělat velký vylomeniny a odmítne dokrm z mojí ruky, tak prostě končíme. Házet jídlem nebo příbory na zem se u nás NEsmí a vypadá to, že to už Bára chápe. Ovšem samozřejmě jí to nezabrání občas to na zkoušku udělat, jestli náhodou nepovolím. Ale já nepovolím :-)
Jo a úplně jsem zapomněla, že máme jeden (pro nás) obrovský úspěch!!!! Už nějakou dobu, když je Bára pokanděná a přebalujeme jí, říkáme, že má EE. A někdy minulý týden Bára poprvé tohle slůvko sama použila, když zahlásila EE a tahala se na zadečku za plínu a opravdu byla pokakaná. To bylo radosti! Od té doby už to udělala snad jen jednou, ale když se jí zeptám, jestli má EE, tak většinou „odpoví“ správně (když ne, tak zuřivě kroutí hlavou, když ano, tak se chytne za zadeček nebo rovou utíká pryč :-) My jsme opravdu rádi, že to začala chápat, protože pořád nás často trápí opruzení, hlavně když je dlouho pokaděná, tak to je běs. Tak to pořád trénujem a až se naučí pořádně říkat, že je pokakaná, tak začneme zkoušet, jestli to dokáže říct i před tím aktem samým a pak teprve podle nás má smysl zkoušet nočník. I když nočník to asi u nás nebude, protože Bára neposedí ani chvilku a navíc tuším, že by nočník nejlépe s obsahem nosila a vyklápěla po místnosti :-) Asi pak zkusíme rovnou záchod. Protože Bára hodně ráda napodobuje dospěláky nebo jiné děti, myslím, že jí záchod bude vyhovovat v tomhle líp … přeci jen my na nočník moc nechodíme :-)))))))))))))))
Juj, jsem se zase rozepsala, ale to už tak u mě bývá. Jdu zkontrolovat jídlo na plotně.
Mishicka + Bára

PS: jak už to tak pravidelně chodí, tak Bářino spaní se změnilo úderem toho dne, co jsem to sem krásně popsala :D Vstává ráno kolem 7h (hrůůůůůůůůůů­ůůzaaaaaaaaa) a večer chodí kolem 21h (to už je lepší), akorát přes den je nějaká rozhozená a protivkuje a zase spinká nadvakrát.

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 07.06.04 12:29

Tak ještě jednou já …
nechala jsem se zlákat a zkusím Báře udělat tu rybu ála Zizi, jsem zvědavá, jaký to bude mít úspěch. Zatím pořád jídlo nic moc, ráda by se cpala sladkým, to má po tatínkovi :-) Vždycky si říkám, jak je možný, že Bára tak málo jí a přitom kandí tak 3× denně? Nechápu to.

Pavlíno, připojuju se k Zizi, vyražte s náma na tu Šumavu! Termín je opravdu až další víkend, tj. 18-20.6.

Káťo, taky koukej doma pořádně lobovat a přijeďte, ať je nás tam plno. Pořád ještě jsme se spolu neviděly a to už si to plánujeme rok :-))))))))) Chlapy bere, kdo může, kdo ne, bude tam sólo nebo s kámoškou. Ale já upřednostňuju výlet celorodinný, ať z toho taky něco mám :-)

Maťo, závidím Oliverka usměvavého, naše dračice spíš pořád ječí - doma na mě, venku na lidi :-) Snad jen děti jí nevaděj, i když s ty zas někdy bije. Ale protože to Jarčina Kačenka dělá taky, tak mě to tak netrápí :-)))))))))))

Když jsme tak mluvily o těch pískovištích, dostávám se občas do situace, že musím řešit problém - moje dítě bije cizí dítě, nebo naopak. Někdy je to dobrý, pokud je cizí dítě starší a agresivní nebo neodbytné mám s tím problém obzvlášť pokud jeho rodiče nejeví o řešení problému zájem. Nejsem si jistá, jestli je správné takovému dítěti ustoupit, nicméně někdy to musím udělat, protože buď by mi Báru zmrzačilo, nebo by na mě vlítli jeho rodiče, když bych byla moc rázná. Tak jsem z toho taková rozpolcená, jak takové situace řešit správně.
My to děláme tak, že Bářiny hračky si mohou půjčovat ostatní děti (i bez ptaní) a pokud si ona chce vzít něčí hračku, tak jí nechám - pokud jí nepáčí někomu rovnou z rukou, to jí jdu vysvětlit, že takhle teda ne. Hm, děsí mě představa dnešního odpoledne na písku, jdu radši honem vymyslet náhradní program.
Tak pro dnešek pápá Mishicka

PS: představte si, že moje babička si vyjela na výlet s důchodcema do Chorvatska a zlámala si tam chudák ruku na schodech a ještě se při tom pořádně potloukla. Pak je někam pusťte, staroušky. Naštěstí už jí to moc nebolí, jde si nechat dát ruku do pořádný sádry, tak až přijede, tak místo, aby si vzala Barču ven, tak půjdu radši já s nimi, aby jí Bára ještě nepřivodila další úraz :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.06.04 21:22

Ahoj!
My taky říkáme,jestli nemá Tomášek EE a dnes za mnou přišel a pořád mě tahal za nohavici a já pořád snídala a nevěnovala mu pozornost a on chudák tak nadával a brblal a pak šel pryč.A já se v ten moment podívala a viděla jsem,že má podezřelý hnědý flek na nohavici,no a bylo naděláno.Tak mu u přebalování zdůrazňuju,že tam má EE a že se musí přebalit a tak,tak doufám,že to taky brzo pochopí.
Jinak je to velký jedlík,když nemá dvě hodiny nic na jídlo,tak si mě přivede k ledničce nebo ke skříni,kde máme piškoty a jiné lahůdky a otravuje,dokud nedostane nenažranec:-)))).
Teď momentálně má nejradši jahody a třešně,jen mě neba to vypeckovávat.S těma změnama chutí je to asi pravda,protože do Toma nedostanu jogurt ani banán a to bylo jeho nejoblíbenější.

Tak se rozepíšu snad jindy,Mishičko pozdravuj babičku a ať už si neubližuje:-).
Ahoj Zizi a Tomášek

Ps:Včera se Tomovi rozšířil slovník a přidal bába

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.06.04 08:46

Čauky holky,
tak jsem pěkně naštvaná a musím si hned za čerstva postěžovat. Nějak nám přestaly na noc stačit plíny. Jak jsem psala, že Bára začala ráno vstávat dřív (dneska už v 6h!!!!!!!!), tak je to možná tím, že má pravidelně úplně pročůranou plínu, až má mokrý pyžamko. Vůbec to nechápu, že by víc čůrala se mi zdá zvláštní, pije na noc pořád stejně. Možná je to těma novýma pamprskama, mají teď takový zelený ty gumičky kolem nožiček, dřív byly bílý. Možná jsou míň savý, nebo co. Budu muset vyzkoušet nějaký jiný pleny, čehož se děsím, protože to naše věčný opruzení je síla. Zkoušela jsem větší číslo pamprsek, jenže ty na Báře doslova plandaj, takže taky naprd. A protože tohle ranní vstávání Báře není přirozený, tak je většinu dne protivka a ječí víc, než obvykle :-(((( A aby toho nebylo málo, tak já se sice v noci nepočůrávám :-), ale stejně jsem několikrát za noc bez příčiny vzhůru a nemůžu přijít na to, proč. Prostě se vzbudim a čumim do stropu, dneska to bylo po druhé hodině, pak ve 3, 4 a 5 něco. No a v 6 vstávačka. Sice Bára po půl hodině jančení v mojí posteli usnula, ale já už nějak nemohla. Ach jo, za chvíli ze mě bude troska.
To je optimistickej komentář co? :-) Ale momentálně je klídek, Bára si hraje v pokoji a asi kouká na nějaký pohádky, protože se vůbec nesnaží proniknout za mnou do pracovny, takže aspoň něco. Jsem zvědavá, kdy bude chtít spát, vůbec nemám při tomhle rozhozeným režimu tušení, co kdy bude.
Jdu ještě něco přečíst a připravit si odpolední program. Tak čau.
Jo, Zizi gratulujem k prvnímu Tomíkovo hlášení se o přebalení! Je to jako u nás, taky se někdy Bára o něco hlásí, jen my to prostě nepochopíme. Někdy si říkám, jestli to bude lepší, až bude mluvit :-)
Mishicka + Bára

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 08.06.04 09:28

Ahoj, Mishicka!
Nakukujem od Brusinky, ale nedá mi to, lebo nám sa stalo včera presne to isté - mokré pyžamko. Doteraz sme používali tiež len Pampersky a nikdy k ničomu podobnému nedošlo. Tak to asi bude tými údajnými vylepšeniami. My sme skúsili plienky Babylove a som z nich nadšená (napríklad Fixies som zavrhla po pár dňoch). Babylove sú oveľa jemnejšie, mäkkšie, perfektne sajú, majú pružný pás a nezapáchajú ako Pampersky. Noemke dokonca zmizlo aj jemné začervenanie na riťke. Tak ak ste ešte neskúšali, možno by vám :,-(li.
Prajem veľa veselých zážitkov s Barčou a málo tých „vzteklých“ :-) Vlastne ťa dosť obdivujem, s akým nadhľadom všetko riešiš, chodím sa sem inšpirovať.
Lulu + Noemi 21 týždňov

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 08.06.04 09:38

Ahojky,
tak já taky zkusím rychle něco písnout, ale vzhledem k tomu, že Tedýsek uklízí kuchyň, asi to nebude nic dlouhýho.
Tedy, „problematika EE“ mě taky poslední dobou poměrně zaměstnává, ovšem když se Tedýska zeptám, jestli má EE, tak se chytne za plínku a zdrhá, a je jedno, jestli tam něco má nebo ne:-) Nočník asi nehrozí, zejména z důvodu, že na něm prostě NEBUDE SEDĚT:-) I když ve čtvrtek jsem to jen tak cvičně zkusila - po odpoledním spaní se probudil se suchou plínou, tak jsem ho - rozespalýho - po:,–(ila na nočník, a on, jak ještě skoro spal, dokonce téměř nehnutě! seděl a pak najednou nočník začal hrát oslavnou ódu, protože se tam Tadeášek vyčůral, hurá, to bylo chvály:-)) Ovšem tento úspěch se již neopakoval, a tak jsme zase dali náš úchvatný hrací nočník k ledu:-) Takže Mishicko, taky to vidím spíš na tu redukci na záchod, taky máme doma velkýho opičáka:D

Co mě zaujalo v jedné chytré knížce je to, že když je dítě schopno naučit se chodit na nočník (psalo se tam zhruba o 18 měsíci věku), je schopné se naučit i smrkat. Nevím, co je na tom pravdy, ale autorem je doktor Matějíček, a tomu já docela dost věřím. To mě nadchlo, Tadeášek měl sice rýmu zatím jen jednou v životě, ale i tak mi odsávačka nepřirostla k srdci:-( Jen tam bohužel nepsali, jak se to dělá… Nějak si to dost dobře neumím představit.
Ach jo, tak já končím, Tedýsek mi sem nosí špinavý prádlo z koupelny, asi se pokusil ho vyprat, a nevyšlo to:-) Tak já jdu zachránit pračku a jdem ven!
Mějte se! Š.&T.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.04 09:55

Tipuju Miki (Mickey) a Elišku :--)))

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.06.04 13:31

Ahoj Šárko,
co se týká smrkání, zkoušeli jsme to, protože Bára těch rým už pár měla. Jirka na ní vymyslel geniální fígl, využil právě toho jejího opičení se. Vzal kapesník a smrkal do něj před Bárou a ona se hned chytla a cpala si kapesník na nos. Teda spíš na obličej, ale po pár pokusech se už trefovala správně a nakonec dokonce i frkala. Při prvních pokusech se zdálo, že smrká, jenže pak jsme přišli na to, že to dělá pusou :-))))))))) Ale nakonec se jí párkrát podařilo do toho kapesníku opravdu zafoukat nosem a jednou tam fakt byla i nudle. Zatím to rozhodně nestačí a odsávačka musí být, ale myslím, že takhle nějak to budeme Báru učit, až to jednou opravdu půjde. Prostě je to opička naše chytrá opičivá :-))))
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.06.04 13:35

Ahojky Lulu,
díky za zkušenost s pamprskama, takže nejsem sama, kdo pozoruje, že ty „nové“ nejsou tak dobré :-( Babylove mám doma, ale nějak nám nesedly, nicméně je vyzkouším, třeba to bude teď lepší - už jsem je kupovala před delší dobou a možná byly tenkrát ještě velké. Mimochodem Babylove je úžasná i kosmetika pro děti, kdosi mi říkal, že to pro DM drogerii vyrábí Nivea. Máme velmi dobrou zkušenost i s jejich vlhkými ubrousky.
Jinak díky za obdiv, ale nenech se mýlit, zas takový nadhled nemám … možná jen písemně, ale Bára by mohla vyprávět, jaká jsem trpělivá matka s nadhledem. Zrovna před chvílí jsem tady ječela jak hysterka, pak má být to dítě „normální“ :-)))))))))))))))))
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.06.04 13:41

Ahoj holky,
tak když už jsem dneska v tom psaní, tak jsem si ještě vzpomněla, že vám musím napsat dobrý tip na dětský přesnídávky.
Zajeli jsme tuhle do Lidla (v Praze už mají myslím 3 obchody - Hrdlořezy, Lhotka a Hlubočepy) a úžasně za levno jsme tam nakoupili. Přesnídávky - jablečná 7,90, broskvová a další 8,90Kč. Jsou naprosto vynikající, žádný tekutý švindly. Vyrábí to mě úplně neznámá firma, v supermarketech jsem od nich nic neviděla. Stejně tak jsme tam nakoupili vodu pro Báru - 1,5l za 3,90 - což je úplně super. Vlastně takřka celý sortiment zboží je od jiných výrobců, než v normálních obchodech, často mají věci popisky „vyrobeno pro Lidl“. Takže jsem za plný košík věcí utratila tolik, co jinde za polovinu a to mě moc nadchlo. Musím se ještě zmínit o naší oblíbené Cole, vždycky jsme pili jedině klasickou Coca colu a nic jinýho nám nechutnalo. Zkusili jsme ale Colu od Lidla a hrozně nám zachutila a vzhledem k ceně 15,–Kč za 2l jsme na ní bez otálení přešli.
Tak jsem tu udělala reklamu, třeba mi pošlou nějaký korunky :-))))))))))) Čau Mishicka
PS: Ale bacha, asi proto, že jsou ty obchody fakt tak levný, se tam potuluje občas dost divných týpků a Adéle tam dokonce ukradli mobil … takže nakupujte, ale pozor na věci.

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 08.06.04 20:31

Ahoj :-)
Obrúsky už sme skúšali a fakt sú super, len ešte musíme domíňať tú hŕbu akciových od Pampers :-))) A kozmetiku som tiež obzerala, zdala sa mi fajn, ale keďže som nemala žiadne referencie, trochu som sa bála, ale teraz už to asi „risknem“.
No, my máme zatiaľ doma malé šidlo, ale podľa toho, aká je to špekulantka, už sa teším, ako si s ňou užijeme. Nejakým tým jačákom sa asi nevyhneme :-) A že deti potom nebudú normálne? Ha! Ja sa tiež za normálnu nepovažujem, tak čo narobím :-)))))
 Lulu

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 08.06.04 22:22

Ahoj holčiny,

Tak jen zkráceně… vařím ještě Kačulce polívku at má na zítra jedeme ke kamarádce. Polívku může na litry tak bude polívka :D

Nového nic. Snad je to vztekání se ještě zhoršilo nebo co :D … mě to tak přijde, prostě něco chce a když to nedovolíme tak řve a řve a řve… já se snažím nepolevit, někdy odvedu pozornost ale nepodaří se vždy… tak bude mít zdravé plíce :D

Včera na zahrádce jsem zasazovala kytičky a keříčky co jsem dostala a Kačku už to nebavilo, začala řvát, tak jí řikam že už poslední a půjdeme domů. Když jsem to dodělala v tu ránu ztichla a byla jak mílius… a já na ní no ted když mám hotovo tak jsi hodná…ona odemě odešla a za chvíli se vrátila a měla v ruce ropuchu. Já myslela že umřu na místě. Zařvala jsem na ní at jí pustí… žába chudák nohy roztažený do praku jak jí Kačka křečovitě držela za to tělíčko, oči vyvalěný… no já se smála a řvala zárověn… bála jsem se aby jí nepostříkala tou jejich vodičkou nebo co to mají… takže honem pod vodu a drhla jsem jí ruce… ještě že jí nedala pusinku, má v oblibě u našich pusinkovat kočky a doma psa… Pak jsem jí tam ještě našla a vyfotila jí… je to pěknej macek… žádná žabička ale pořádná ropucha :D

Před chvílí jsem jí kontrolovala jak spí a asi se jí něco zdálo, mávala ze spaní…

K těm plínkám. My od narození používme fixísky a nemůžu si je vynachválit, možná jendou protekly ale to byla malinka jinak vůbec ne… občas máme pampers když nemají její velikost a i tatka řiká že fiksísky jsou lepší… na tu noc určitě.

Kačula když se pokadí tak ukazuje na plínku jako že je tam EE… takže nám to ulehčila, mluvili jsme o tom na srazíku s někym… už nevím ským… byl už tam ke konci menší chaos :D

Tak ju… běžím mrknout na tu polívku a pak snad už do hajan…
Jestli se neozvu tak jsem mrtvá… zítra řídím :D

Papa Mějte se krásne Jarča a Kačenka

Ju v kolik hodin pojedete na tu Šumavu??? nebo v kolik tam budete???

Vložit nový komentář