Barbánek 14,5 měs. - deníček převážně šumavský

Rodičovství

Ahojky holky, tak zase týden utekl jako voda a jak tak koukám na množství příspěvků v posledním Výzkumnickém deníčku, tak jste zřejmě všechny tak rozlítané a zaneprázdněné, jako já.

Barbánek plně naplňuje mé bdění, naštěstí alespoň noci tráví samostatně a většinou mě nepotřebuje. Dny vyplňuje momentálně především hraním na jako … jako krmí panenku, jako umývá ručičky miminku… Taky miluje hraní divadélek, takže neustále nutí pusinkovat se zvířátka a panenky mezi sebou, chová je, obléká a svléká (dost drsným způsobem), ale hlavně se prostě dvě hračky musí mezi sebou pusinkovat. Občas mi na divadékové představení přinese dvě dost prapodivně slučitelné věci - tuhle např. smetáček a kalíšek - a chce divadélkovat. To mi pak chvíli trvá, než vymyslím něco smysluplného - v případě smetáčku a kalíšku si kalíšek nakonec strašně moc přál, aby ho smetáček vymetl pořádně zevnitř a zvenku a protože ho to lochtalo, tak se kalíšek skoro uchcechtal k smrti. Bára se řehnila, až upadla, kdyby mě někdo viděl a slyšel, tak mě asi odešle do blázince :-)))))))
Znovu jsme se ujistili, že Barbánek miluje Aničku a to doslova a do písmene, asi z holek budou velké kamarádky. Je to jediné dítě, se kterým se nepere, dokonce jí dobrovolně podá a DÁ! svou hračku. Když se vidí, je celá říčná a výská radostí, často Andulku objímá a sama od sebe jí dělá malá. Dokonce už jsme zaznamenali první náznak jejich společné hry, schovávají se a pak na sebe bafají a hrozně se tomu řehní. Tedýsek se k holčičkám nakonec taky přidal, a tak řádili všichni 3, schovávali se, bafali a běhali s hurónským řevem, jakoby se honili, divím se, že nás z Intersparu nevyhodili :-)
Tak a teď lehce k té Šumavské akci.
My jsme dorazili až v sobotu odpoledne a měli jsme to úžasné štěstí, že se počasí umoudřilo a brzy přestalo pršet a vydrželo to i celou noc, takže plánovaný beránek na rožni pod širým nebem se nakonec konal. Ještě před tím se děti vyběhaly (některé i s chutí vyválely) venku, a i když bylo mokro, tak kdo se udržel na silnici, nebyl vůbec mokrý :-) Kolem sedmé se začaly dětičky postupně vytrácet a vzorně se nechaly uložit, byly nastartovány chůvičky a stěhovali jsme se postupně k ohýnku. Když píšu, že se děti vytrácely, tak samozřejmě Barbánek se nehodlal vytratit, takže s námi pobyl až do 22h a moc se jí u ohníčku s dospěláky líbilo. Aby taky ne, konkurence byla v tahu a tak si nakonec vyzkoušela náruč všech dostupných tet :-) A navíc, přeci by nešla spinkat bez ochutnání té dobrůtky, co se tak hezky točila nad ohýnkem. Možná v tom bude chudák mít maglajz, protože pánové jí vysvětlili, že beránek nedělá bé, ale bzzzzzzzzzzzzz (zvuk motorku, co točil beránkem :-). No, po těch x pivech a vínech můžeme být rádi, že jí tajně nenaučili ještě něco zajímavějšího :-))))))
Dítě jsme nakonec i my uložili a přes obavy, jestli neprobudí už spinkajícího Kubíka (spali jsme společně s Káťou a spol.) si vzala do postýlky lahvičku, v mžiku jí vyzunkla, dvakrát zaškrábala na postranní síťku a chrupala. Nevzbudilo jí ani Kubíkovo chrápání (umí to fakt úžasně, skoro jako dospělej chlap :-) ani když plakal. Holt byla dostatečně společensky unavená. Beránek docela rychle mizel a došlo i na barbarské ožírání přímo z točícího se torza, mňam :-) no, vegetariáni by nás asi nechali odstřelit :-) Občas nás ze zábavy vyrušil křik z některé chůvičky, po chvíli zjišťování z které že se to line někdo odbíhal tryskem do tmy a kupodivu se nikdo nepřizabil ani při rychloběhu po svažitém vlhkém terénu.
Nacpali jsme se, zasmáli (čemu, nelze publikovat :-) a šli spát někdy po půlnoci. Druhý den ovšem už počasí nebylo tak přátelské a takřka celý den pršelo. Byli jsme tedy v chalupě, ale děti si docela vyhrály - tedy až na Barbánka, který tento den většinou proječel … někdo se na ní koukl, někdo jí něco sebral, někdo jí nechtěl něco dát, někdo mluvil moc nahlas, někdo dýchal moc nahlas :-))))))) No prostě Barbánek ve své nejlepší formě (ba né, bývá to i horší )
Kačenka objevila, že je úplně úžasný vyhrnout si tričko a ukazovat ostatním dětem, co má pod ním (foto v galerii) :-))))) Taky byla největší baličkou, hned v sobotu po našem příjezdu jsme si nemohli nevšimnout, že neustále obletuje Šimona. Dokonce ho i vozila na jezdítku a vypadali oba spokojeně (když už to Šimona nebavilo, tak vozila i Tedýska) - jo, jak u dospěláků - ženská maká, chlap se veze :-) Dětem se strašně líbila Kačky lahvička a tak o ní byla neustálá tahanice - Barbánek bodoval, sosala z ní takřka neustále. Tento den jsme již nezabránili Bářiným výletům na schody a tak tam s ní Jirka strávil dost času - objevila techniku chození do a ze schodů po zadu a rozhodla se to důkladně trénovat. Kubík nám ukázal, jak doma vzorně trénujou a perfektně ukazoval v knížce na dotazované obrázky a taky že ředkvička je nejchutnější jídlo a krásně se z ní dělají bouličky na tvářích. Tomík byl zřejmě spokojen s tím, že někdo konečně řve víc než on, takže si dal odpočinek a člověk o něm skoro ani nevěděl. Odjížděla Miki s rodinou - mimochodem Eliška už docela slušně chodí sama i venku, jen pro jistotu je jištěna bedlivými rodiči, které má k sobě připoutané vodítkem :-) Zdálo se mi, že se někdy schválně vyvěšuje, aby se pohoupala a jenom dělá, že padá :-) Šimon se rozhodl, že je nějak málo srandy, tak se v nestřeženém okamžiku uzamkl v autě a moc se tam bavil, jak všichni lítají kolem. Zamkl se totiž samozřejmě v momentě, kdy klíče od vozu byly uvnitř s ním. Naštěstí se povedlo ho rychle zachránit, sice se moc snažil drát použitý na otevření vozu vyrvat osvoboditelům, ale nepovedlo se mu to. Myslím, že byl moc zklamán rychlým ukončením své superakce :-) Tedýsek byl celou dobu tak neuvěřitelně hodnej a veselej a navíc byl vyhlášen superspáčem - spinkal od cca 19 h. do 8 h ráno!!!!!! Luky byl úžasnej, ale vzhledem k bandě prťousů, co se mu furt pletli pod nohy a nebyla s nima žádná hra, byl trošičku otráven. Ale fakt jenom trošičku, příště by to pro něj chtělo nějakýho kámoše :-) Neděle byla dnem, kdy se vyhlašoval vítěz Superstar a protože k funkční televizi nebyl přístup, tak jsme nakonec sledovali akci díky kamarádce Jarči a také vynálezu mobilních telefonů. Kamarádka v klíčové momenty zavolala a přiložila telefon k televizi, Jarča pustila telefon nahlas a bylo to chvílema i větší drámo, než kdybychom viděli všechno. Hlavně díky dočasným ztrátám signálu a neustálému pšípání, abysme to nepřeslechli - chvílema jsme se ani nehýbali, abychom to nepropásli. Nakonec jsme tedy všechno věděli a tak jsme mohli jít spát.
V pondělí jsme nakonec obhlédli počasí a po zjištění, že prší a bude nejspíš zase celý den, jsme se rozhodli jet domů, další den s Barbánkem uzavřeným v budově jsme už nechtěli zkoušet. Nakonec jsem se doslechla, že o tu největší zábavu (dospěláckou - a dle náznaků zúčastněných i dost nevhodnou pro děti :-) jsme svým odjezdem přišli, takže kdo zůstal déle, může vyprávět dle libosti, ať z toho taky něco máme :-)
Celkově mě dost překvapilo, jak skvěle byla chalupa vybavená, za tu cenu jsem si představovala něco dost dost dost jiného - míň komfortnějšího. Pokojíky krásné podkrovní, vypadaly jako úplně nově zařízené, koupelničky na pokojích, topení, vybavená kuchyň, dokonce dětská židlička. Fakt paráda, Fialko, moc děkujeme za pozvání.
Tak tolik jen stručný referát a jdu prát a prát a žehlit a žehlit a zítra hurá na další výlet - co taky doma, že?
Mishicka + Bára

PS: Od návratu ze Šumavy Bára z ničeho nic přehodila svůj režim a rozhodla se chodit spinkat už ve 20,30, ovšem ráno vstává kolem 6,30h. Tak nevím, jestli z toho mám mít radost :-)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.04 20:12

Ahoj holky!

Medulienko-přejeme ti (celá rodinka)vše nejlepší k svátku,hodnýho Tedýska(i když ten je zlatej) a hodnýho taťku(i když ten je taky zlatej).

Mishičko,deníček je moc pěknej,jen musím podotknout,že teda Tomík není už dávno žádný řvoun a na děti už si asi zvykl,protože takhle hodnej,jak byl na chalupě,mě hrozně překvapil,čekala jsem,že tam prořve týden,jak bude z těch dětí hotovej a on zatím byl v naprosté pohodě.
Včera ho hlídal děda a když jsme přišli domů,tak Tomáš řval,byl samá krev a děda se slovy „už ho hlídat nebudu“odešel bez rozloučení.Až jsem Toma omyla,tak jsem zjistila,že se mu vlastně nic moc nestalo,jen si roztrhl uzdičku v puse,tak z toho tolik té krve,navíc si to rozmazal po celé tváři,tak jsme mysleli,že má odřenou celou pusu.No dneska už o ničem neví,tak je to v pohodě.

Tak já končím,bylo vízo(fuj,fuj,f­uj),tak teď mi nastane ještě větší maraton,protože budu muset vařit pro Lukáše a tak.
Tak se zatím mějte a pište!!!!!!!!!!­!Ahoj Zizi a Tomášek(dnes 14.měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.04 13:38

Ahoj holky,
tak koukám, že nikde nikdo … s takovou deníček brzy zmizí :-(
Mám dneska nějaký divný den, Bára vstávala v 7h a v 10 šla zas spinkat a já s ní. Jsem nějaká dolámaná, unavená, nic se mi nechce. Už aby byl večer a mohla jsem zas hupsnout do postýlky. Barča má od úterý zase rýmu, už jen trošku. Zdá se mi to divný, rýmuje na můj vkus dost často. Nemá teplotu ani nic jiného, jen ty nudle. A během 4 dnů je to pryč. Začínám uvažovat o nějaké alergii, ale ty nudle bývají i žluté, žádná jen tak voda :-( Máte taky někdo unudlánka „bez příčiny“?
Jdu trošku sklidit největší bordýlek a pak přijede Ethel s dětmi, tak snad mi zvednou trošku náladu. Jsem fakt jak praštěná něčim po hlavě.
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 01.07.04 15:48

Tak se mi konečně podařilo do galerie šoupnout fotky ze Šumavy … nevěděla jsem, které z toho množství vybrat … snad jsem na někoho nezapomněla.
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 01.07.04 15:49

…omlouvám se za ta červená očka na některých fotkách, neměla jsem sílu je odstraňovat … to bych ty fotky nedodala asi nikdy.
 M.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.04 20:12

Ahoj!
Bože kde jste všechny??To si tady mám psát sama?
tomáš má dnes hrozný den,teda spíš večer,pořád řve,nechce nic jíst a já nevím,co s tím.Vlastně už nechce jíst třetí den a pokaždé až večer,vždycky mu udělám kaši a mlíko a on obojí odmítá,tak chodí spát téměř hladový,vůbec nevím,čím by to mohlo být.
Jinak je v pohodě,že by mu rostly ty poslední stoličky nebo má nějaký období vzdoru,nevíte co píšou v chytrých knihách???
Tak já zase končím,jdu mrknout na chat,doufám že tam někdo bude,už dva dny tam nikdo od nás nebyl,tak nevím,jestli se neděje něco divnýho,že nemáte nikdo čas,no to bude těma prázdninama. Tak zatím ahoj Zizi a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.04 20:24

Šárko-medulienko!!!
Nemůžu tě chytit na chatu,tak ti to napíšu tady.Počítej prosím tě předběžně,že byste za náma mohli přijet v sobotu 10.7.(Patrik má ten den narozeniny,tak to oslavíme).Můžete tam v pohodě přespat,jsou tam pokoje (budete sami) i lůžkoviny(aspoň vždy byly),takže vemte jen to nejnutnější.Ještě ti zavolám až tam v pátek přijedeme,abych ti to upřesnila a taky vysvětlila cestu,ju?Tak pa a těším se.Zizi

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 02.07.04 08:59

Ahoj holčiny,

Tak jak jsem včera slíbila na chatu tak teda něco napíšu?. Asi to bude na etapy?

Dala jsem asi 4 fotky do galerie ještě ze Šumavy.

Opravdu to tam bylo super, moc se mi tam líbilo a určitě opět pojedeme. Jsem na ty naše dítka zvědavá jak to budou zvádat přístě?. Sice už zase přemýšlím jak s jídlem :D že kupovaným už je asi neoklameme, ale do ty doby daleko?. Že?

Těším se až Šárka pošle ty cd s fotkami?. Mě se zdá že já jich mám nějak málo :D

No jinak u nás?. Kačka na dnešek zase moc nespala, v puse jí nic nohého nevidím tak nevim. Možná to někde schovává a hlavně mi nedovolí se tam pořádně podívat.

S jídlem je to u nás veselý, slečna chce jíst sama?takže je to všude a ona to má všude?

Začíná řikat taky už jiný slabiky než to její mam mam nebo ham? mama?. Už se to rýsuje že začne i tata. Tak jí to řikám a učím a ona se směje? no blazen :D

Vdrží vám dítka v kočáře??? No na Šumavě jsem viděla? řeší se to všude stejně něco do ruky, podle toho pak vypadají ty kočáry, ale ona už nekdy nechce ani nic do ruky a jen po svých a to jí nechci všude dovolit, jen kde nejezdí auta protože ona si jde kam chce. Takže se vztekáme a vztekáme.

Zapomněla jsem že ze Šumavy jsem začali řvát už snad v Hojsově Stráži?. Ale pak usnula ale asi jen na chvíli a pak to začalo na novo?. Takže cesta veselá.

Tak já utíkam, mám v 9 pedikuru tak čekam na paní

Mějte se krásne ahoj Jarča a Kačenka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 02.07.04 12:13

Čauky Jarčo,
to víš, že se i u nás válčí s pobytem v kočáru. Došlo to až tak daleko, že si Bára kdykoli (i během jízdy) v kočáru stoupne - překoná bez problému pásy. Dokonce mi tuhle takhle vystoupila v drogerii u pokladny a nebýt pohotové paní před námi, tak si pořádně nabila kokos. Opřela se totiž o ten jezdící pás a protože zrovna jel, tak jela taky. Já na ní nedošáhla, ale ta paní jí chytla těsně nad zemí, stejně jsem ale slyšela pěknou ránu do hlavy. Takže jsem sáhla k „drastickému“ opatření a připojila i ty horní pásy přes ruce a natvrdo jí tam kšíruju. Očekávám ale, že se rychle naučí vyprostit i z toho a budu mít po ptákách :-) Jenže abych se s ní někam vypravila bez kočáru, to moc zatím nejde, jak psala Jitka s Karolínkou, tak taky jdeme 5-ti minutovou cestu skoro půl hodiny a sbíráme všechny poklady z chodníku - tuhle jsem na poslední chvíli zabránila ulovení psího hovínka, to bylo řevu :-)
Přeju Kačce (ale hlavně Tobě) zase brzy celonoční klidné spaní.
Mishicka + Bára

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.04 22:31

Ahojky holky,
tak vás chci aspoň rychle pozdravit, než definitivně zdechnu po dnešním balícím maratonu:-) Zejtra se stěhujem, tak nevím, kdy se ozvu, každopádně si pěkně užijte prodlouženej víkend a mějte se! Šárka & Tedýsek, notorický vybalovač zabalených krabic:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.07.04 16:16

Čau holky,
asi se teď nebudu chvíli ozývat, včera jsem zavinila havárku, rozmlátila komplet auto sobě i jedoucí v protisměru a co je horší, způsobila i lehčí zranění té řidičky.
Je mi hrozně, ach jo:-( Aspoň, že jsem nevezla Renču a v tom druhým autě taky nebyly děti…Myslete prosím na mě, ať to má všechno dobrý konec. :-(((((((
Pavlína

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 04.07.04 09:25

Ahojky Pavlíno,
moc na Tebe myslim, hlavně, že to nedopadlo hůř!!!!!!!! Jak píšeš, štěstí v neštěstí, že v autech nebyly děti.
Moc doufám, že ta paní bude rychle v pořádku a Ty se z toho taky rychle vzpamatuješ, člověk holt nikdy není dost opatrný a takové věci se stávají :-(
Opatruj se a hlásim, že možná (ale zatím je to opravdu jen možná) se někdy po 12.7. budu zdržovat v HK, tak bych se ozvala a mohly bychom se sejít.
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 04.07.04 09:26

Čauky stěhováci,
tak už bydlíte? Už jste spali v novém? A jak to probíhalo? Myslím, že zajímavější akci jste pro Tedýska nemohli vymyslet, ten musí být v sedmém nebi, tolik přístupných pokladů už asi zase dlouho mít nebude :-)
Snad se Vám v novém líbí a brzy se ozvete.
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 04.07.04 09:37

Ahojky holky,
já musím strašně moc vychválit Barču - to se divíte, co? :-))))))
Představte si, že je poslední dny děsně hodná, moc neječákuje, rozhodně mi furt nevisí na nohách a celkem často si hraje sama. Tím, jak mě neustále neoblejzá, tak mám dokonce větší chuť si s ní hrát, což ona zase ráda, takže spokojenost na obou stranách.
Když se zlobí, že něco nemůže, nebo jí nejde, tak začalo konečně fungovat jí chytit a vysvětlovat a vysvětlovat. Asi nerozumí úplně všemu, ale poslouchá a docela rychle se uklidní. Jsem moc ráda, protože už jsem byla na palici z toho věčnýho ječení :-)
Někdy závidim Jirkovi, jak ho Bára miluje (mě jistě taky, ale projevuje to jinak), pusinkuje ho kdykoli je příležitost, je to hrozná legrace. Ráno se mu sápe do postele, nic jinýho jí nezajímá než táta táta. Vysápe se mu na polštář, něžně se nad něj skloní a něco mu tichým hlasem povídá a pak mu sází jednu pusu za druhou, jen to mlaská. To musí být probuzení :-))))))))
Koupila jsem barvy na sklo a totálně ulítla na malování (narozdíl od Ethel jen obkresluji, neb nemám výtvarné nadání) a tak máme v kuchyni na dlaždičkách hromadu zvířátek, které Bára chodí okukovat, pojmenovává je, vzorně ukáže na to správné, když říkám „kde je?“. Někdy do nich chodí něčím bouchat, jindy je schovává za hadřík a ptá se ona „kde je?“ a tak zas hádám já :-)))))))
Hra na „kde je?“ je u ní moc oblíbená, neustále je někde schovaná a křičí „tadý“, abychom si hrály. Vypadá to na brzké mluvení, protože už teď je schopná použít víc slov najednou, aby řekla, co chce. Zatím samo rozumíme jen my, ale už je to opravdová komunikace se vším všudy. Už taky ví, kde má ruce, uši, nos, oči, pusu, čelo, vlasy, nohy, zadek a pupík - ten si ale ještě pořád občas plete s pindinkou :-)
Ještě intimní dotaz pro maminky holčiček (dospělá čtoucí Báro, promiň :-) Barča je moc ráda nahatá, ale v podstatě ihned po rozbalení se zuřivě tahá za pindinku, což asi není neobvyklé. Jenže už nějakou dobu si strká prstík dovnitř a to dost razantně, až mám strach, aby se neškrábla, nebo si tam něco nezanesla. Nenechá se od toho odradit a tak přebalování někdy končí pláčem a vztekem. Netušíte, co s tím? Že ta místa zkoumá je jistě normální, ale tohle je už asi příliš, ne?
Jo, a když už jsem u toho chválení, tak si představte, že občas už Bára regulérně smrkne do kapesníku!!!!!!!!! Jo, ta rýma se zas vrátila, ach jo. Nejdřív dáme smrknout mamince, pak miminku nebo nějakýmu plyšákovi a pak Bára smrkne a nudle je ulovena. Mám z toho veeeeeeeeeeeeelkou radost, i když odsávačku ještě nevyhazuju :-)
Tak jsem se rozjela a pro dnešek končím.
Mishicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.04 10:28

Ahoj holky,

příští týden deníček určitě nenapíšu, protože jedeme k moři!!! Koupili jsme si zájezd na Korfu, tak vám pak napíšu speciální deníček o cestování s dvojčaty. Předpokládám, že to bude maso a moc zkušeností nemám, tak jen doufám, že se nakonec všichni zasmějeme.

Jarčo: naše dvojčata jsou, co se kočárku týče, akrobati. Umí jezdit ve stoje a v sedě čelem ke mně (tedy obráceně než by měli), zvládají snad každou pozici a pokud Tedýsek cape pěšky za vozem, Aninka přelézá z jednoho místa na druhé a zpět. Když jsem je poutala i s ramínky, dostali se z postroje o něco později a s daleko větším a vzteklejším řevem, tak je teď většinou nepoutám vůbec, abych to nemusela poslouchat. Spadl akorát Tedýsek (tedy pokaždé skoro spadl) a to dvakrát a vždy to bylo tak, že skočil šipku směrem dopředu. Poprvé v Ikee a podruhé na procházce. Ani jednou si nenatloukl nějak příliš.

Anička umí říkat mich (tedy myš) a bé (bů, kravička). Začala nahlas říkat ham (při jídle a dnes ráno poprvé - měla hlad a chtěla jíst, tak přišla, cucala něco v pusince a pak nahlas řekla ham a dívala se s očekáváním na nás, co provedeme). Začala říkat ee při přebalování a jednou zahlásila, když měla nadílku v plíně. Přestala se bát kapesníku, spolupracuje, většinou frká pusou, někdy i nosem. Tedýsek má nové slovo - auto, jinak se hodně rozvíjí v hrubé motorice - chodí už fakt profesionálně, zá:,–(ně jinam než chceme a utíká, když vytuší, že ho jdeme ulovit. A vyrostla mu stolička (několik nocí bylo opravdu hrozných, nevěděli jsme, co se děje, až včera jsem jí nahmatala). Takže oba mají 8 zubů, Anka 1 a 2 nahoře i dole, Tedovi chybí jedna dvojka dole a místo ní má nahoře stoličku :). Jedno dítě včera samo sešlo malý schůdek bez pádu (ale nepamatuju si, kdo to byl). Oba pilně trénují schody, kdykoli s nimi jdeme ven, než stihnu zamknout a otevřít výtah, jsou oba v mezipatře směrem nahoru (asi nemusím popisovat, jaká je otrava pustit tašky, ulovit dvojčata, hodit je do výtahu, vzít tašky, zatlačit unikající dvojčata, zavřít dveře od výtahu…).
Tak jo, musím jít balit, prát a vůbec se připravovat, kdybyste někdo měl zkušenosti a třeba seznam věcí, co jste brali k moři, mailněte mi to, prosím.
Díky moc, užívejte si léto,
Ethel, Ted a Anka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.04 19:44

Ahoj Ethel!
Přeju moc krásnou dovolenou,teda to jsem zvědavá,jak děti zvládnou to cestování,ale určitě na jedničku.Hlavně si to tam užijte a zrelaxujte(ikdyž s dvojčaty to asi žádný relax nebude,ale třeba jo a budete všichni odpočatí až až)
vím,že k moři si holky brávaly takový ty pidistany nebo nějaký přístřešky pro děti,aby se měly kde schovat před sluníčkem.

Pavlíno,moc na tebe myslím,doufám že bude všechno v pořádku a ty se z toho oklepeš.Ještě že se nic vážnýho nestalo,fuj,fuj.

My měli taky havárku,teda Tomášek.Spadl venku pusou na schod,rána a krve až hrůza.Má zevnitř i zvenku děsně odranou a rozkousanou pusinku,byl hrozně opuchlý,ale teď už to má docela hezký,jen kdyby si nestrhával ten strup.Tak snad se mu to zahojí brzo a bez jizvy.

Šárko,doufám že stěhování jste zvládly na jedničku a máte to za sebou.Těším se na vás,ale počasí teda nevypadá nic moc,no snad se to v sobotu vydaří a v nejhorším budem zavření v chalupě,však už máme tréning ze šumavy:-))))).

Mishičko,Barborka je borec,mluvit bude asi fakt brzo.Nám se teď ustálilo spaní jen na jedno po obědě,ale zato spí i dvě hodiny ataky ráno se zlepšuje,už jsme spali několikrát i do půl osmé,takže to byla paráda.

No nic,musím končit,půjdem s taťkou na pivo,tak páááááááá a pište.Zizi a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.04 21:54

Ahoj Mishicko a Zizi,

u mě nic veselého, nakonec ta paní má zlomeninu, takže se to klasifikuje jako tresný čin ublížení na zdraví z nedbalosti:-( Já husa jela ze svatby ( ve 22h ), otec nám hlídal Renču a já spěchala, abych ho moc nezdržovala. Opravdu se mi ta hodinka strávená na svatbě pěkně vymstila. Naštěstí jsem nic nepila!!! Manžel tam zůstal, jel na kole. Ve středu jdu do nemocnice za tou paní, už teď je mi z toho špatně, ale omluva je bohužel to jediný, co můžu udělat.

Mishicko, pokud přijedeš do Hradce, ráda se s tebou sejdu. Vypadá to, že celý léto budeme bez auta a převážně doma. Akorát jsem měla jet příští týden se ségrou na chatu, ale asi budu muset zůstat doma kvůli vyšetřování.
Mějte se líp než já, asi mi bude hodně dlouho trvat, než se trochu vzpamatuju, a to teďka teprve všechno začne.
Pavlína

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 06.07.04 11:17

Ahojky Pavlíno,
to se to teda vyvrbilo :-( Snad to bude mít všechno co nejlepší konec a paní bude vpořádku. Takový věci se stávají a ani největší opatrnost není někdy dostačující. Přeju Ti, aby to bylo rychle vyřízený a co nejmíň nepříjemný. Asi holt bude nějaká pokuta, asi i řidičák na chvíli nebudeš mít, ale hlavně, že to všichni přežili.
Pá Mishicka
PS: Když budu v Hradci, určitě se ozvu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.04 11:24

Ahoj,to je teda hnusný.No snad se to vyřeší,co nejrychleji a paní nebude nějaká zlá,určitě ji potěší,že se příjdeš aspoň omluvit,některý lidi neudělají ani tohle.Tak ti přejem víc hezkých dní a neber si to tak,hlavně,že se nikomu nic nestalo(vážné­ho).Tak se opatruj a paaa Zizi a Tom

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.04 09:28

Ahoj,

Pavlíno, té nehody je mi líto, ale zaplaťpánbůh, že to nedopadlo ještě hůř.

Vojtíšek asi prochází obdobím vzdoru
( předčasně ), má děsný záchvaty vzteku, vytočí se poměrně snadno.
Největší boje máme kvůli tomu, že všechno chce dělat „ja sam“, treba se krmit, samozřejmě mu něco nechám, ale tekutějším pokrmem se nenají sám, takže se prohýbá v židličce a kdyby neměl šprusli mezi nohama, tak snad propadne…
Jinak začíná docela hezky mluvit, snaží se opakovat a je moc šikovnej na ukazování částí těla.
Mishicko, Vojta si zase rád tahá za pinďu, jakmile se ocitne v nahatým stavu, tak ho zkoumá, natahuje, až se dopracuje do pohotovostní polohy :-) Takže nejen holčičky jsou zkoumavé :-) Šárko, už jste přestěhovaní?
 J+V

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 07.07.04 20:10

Ahoj holky!
Tak mám teď docela fofry,v pátek odjíždíme a Lukáš s našima jede už ve čtvrtek,tak jsem musela nabalik k Lukášovi i Tomáškovi věci,protože mají společnou kabelu a teď nevím,co tam má a co ne,no to toho zase zapomenu doma,už to vidím:-)).Takže se tady dlouho neukážu,snad nebudete po mě plakat:-)))))))))))),už vás vidím:-)).

Tomáškovi se ta pusinka pěkně hojí,už to má skoro pryč,ale mám hrůzu,že si zase něco udělá,je teď jak urvanej z řetězu.
Začal taky moc hezky mluvit,umí ukázat kde mám nos a pusu a oko a nějak se mu zalíbilo pápá,tak teď dělá pořád pápá.
Taky se začal smát,když se smějí ostatní.Takže jak vidí a slyší,že se smějem,nahodí profesionální úsměv a řehní se na celý kolo.
Včera jsem umývala auto a myslela jsem ,že se z něho zblázním,pořád mi vylíval kýbl s vodou na nohy a já musela běhat až na zahradu pro dešťovku,byl úplně promočenej a ještě pořád chodil s kamenem a chtěl kreslit na auto obrázky:-))).Taky si oblíbil,když ho vozím na tatrovce,vždycky se uvelebí,já vezmu špagát a jedem.Jo a taťka ho vozí v zednických kolečkách a různě s ním poskakuje a milej Tomášek to teď vyžaduje i ode mě:-)).
Tak to je asi všechno,tak se mějte,užívejte dovolený(pokud někam jedete) a 19.7.ahooooj Zizi a Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.04 20:58

Ahoj holky,
Mishicko, jak to vypadá s tím Hradcem? Doufám, že se uvidíme.

Zizi, ty se máš, dovolená na obzoru, snad budete mít počasí. Tomík je šikovnej! Renča mě taky překvapuje, rychle se učí slova, dneska jsem po ní chtěla, aby mi ukázala pupík ( několikrát jsem jí ho ukázala před pár dny ) a ukázala! Ukáže skoro všechny části svýho tělíčka, někdy to naschvál ukáže špatně a směje se. Taky je jak urvaná ze řetězu, hrozně řádí, huláká, mlátí rukama, prostě čert. Nechápu, jak může mít pořád dobrou náladu.

Jolko, taky jsem nedávno zaznamenala u Renči vzdor, teďka je to lepší, dá se s ní trochu domluvit. Ale je fakt, když něco zakázanýho moc chce, taky se umí vztekat.

Dneska jsem byla v nemocnici, s paní to vypadá docela dobře, byla nad všechna očekávání milá, tak jsem byla ráda, že aspoň tak…

Mějte se hezky, Pavlína

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 07.07.04 21:55

Ahojky Pavlí,
to jsem ráda, že paní je vpoho, to je dobře.
Zklamu ale, protože z výletu do HK zatím sešlo :-( Ale třeba to někdy jindy vyjde.
Ale kdybys někdy jela do Prahy za ségrou, tak pípni, sejdem se tady, jo?
Mishicka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 08.07.04 09:54

Ahoj holčiny,

Tak uvidíme jestli mi Kačulka dovolí aspon něco málo napsat.

Má být dneska krásně tak já mám už vařeno at můžeme pak honem na zahradu do vody a nic nás nezdržuje :D

Tak byla první přestávka :D

U nás je nového že máme novou stoličku vlevo nahoře… takže to byli ty proplakané noci, které začali už poslední dny na Šumavě. Ale už vykukuje ven tak snad bude líp.
Počet zoubků se tedy zvýšil na 9 jestli se nám tak někde ještě něco neschovává, nenechá si pořádne prohlídnout pusinu.

Měli jsme víkend výletovej. V sobotu jsme byli v Harachově u známých a pak ještě byli na Mumlavských vodopádech. Bylo to moc pěkný a voda se samozřejmě Kačence líbila… až stáhneme fotky dám do albumu nebo galerie… v úterý jsme byli v Liberci v ZOO a to se Kačence taky nárámně líbilo… horší to bylo se mnou, protože jsem jí pořád někde naháněla protože tatínek se ujak videokamery a fotáku…
Měli tam takovou malou mašinku jen pro jedno dítě na baterky, jezdila do osmičky tak se Kačenka svezla, horší to bylo když byl konec a ona měla slíst… viz Šimonovo auto na Šumavě… :D

Druhá přestávka :D

Míšo v tom kočáru e taky stavíme… kšíry někdy nepomáhají protože ona se tam tak kroutí ¨že pak spustí protože je tam tak zašprajcovaná že neví jak dál. Začala to dělat i v autosedačce, že vynda ruce a má tím páden jen mezi nožičkama spojený s kšírama… chce se držet sedačky před ní a koukat… pomáhá jen nahlas rádio když hrajou pořádnou muziku, to pak mlátí hlavou a jako tancuje.

Ethel no dvě děti v kočáru už bych asi nezvládla, a to jsem si vždycky přála dvojčata… no ted už vím co by to asi všechno obnášelo…

Pavlíno tak snad už bude vše ok… hlavně že je paní v pohodě a není tam těžké ublížení.

Zizi krásnou dovolenou… pozdravuj Šárku s Tedýskem a Romana.

Jinak o vzdoru snad ani nem¨budu začínat, to by byla kapitola sama o sobě. Koukám že¨je to asi všude stejny a tak mě to těší :D

Já mám ted problémy s dopoledním spaním, protože tatínek ted byl 4 dny doma a Kačka zaknourala a on už jí tahal s postýlky a uspával na bříšku apod a my tam ted spí¨át nebudeme… včera místo v 11 usnula az ve 14 hod a to za pořádneho řevu…
Jsem zvědavá jak dneska…

Tak už mám tu rozáru na klíně takže raději končím, mám stejně už vykynuto na buchty tak jdu matlat.
Ahoj mějte se krásně a užijte pořádně ten dnešní letní den…

Jarča Kačenka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 08.07.04 11:23

Míšo ještě jsem si ted při přebalování vzpoměla ze Kačka taky strká prstýky do julinky a zkoumá to… a strašně se u toho směje když jí řeknu at toho nechá… takže asi to je všude.

Jarča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.07.04 21:35

Ahoj mamči a batolátka,
zas jsem tady po delší odmlce, měli jsme návštěvu z Moravy, výletovali jsme o stošest.
Mishicko, pěkně jsi popsala Šumavu, zas jsem si zavzpomínala. Ještě juknu do galerky. Barča musí být šikula v tom mluvení, škoda, že na Šumavě nebyla ve svý kůži a pořádně se nepředvedla.
Pavlíno, to je mi moc líto, pěkně nepříjemná věc, taková nehoda. Stát se to může komukoli a ještěže to nedopadlo hůř. Držim pěsti, ať se dáš brzy dohromady a vše se co nejdřív vyřeší.
Zizi, už Tě asi nestihnu, přesto vám všem přeju, ať se dovča vydaří, pozdravuj Medulienku a spol.
S kočárem máme taky občas problém. Kubík tam vydrží, ale ne moc dlouho, zabírá něco k snědku, takže když jsme venku, likviduje müsli tyčky a rohlíky a banány a pak to samozřejmě matlá všude v kočáře.
Ethel, užijte si dovču, určitě všechno dobře dopadne a bude to jen samá legrace a pohoda. Šárko, co stěhování? Co tak najednou?Nebo jsem něco prošvihla? Jak je, už jste zabydlení?
Jak je Kuba nahatý, hned si taky samozřejmě zkoumá, co má mezi nožičkama a protože teď je nahatý často, trochu ho to už omrzelo.
Kubík se minulý týden taky pěkně naboural. Spadl doma na roh zdi, měl barevnou bouli mezi obočím až na nos. A dneska jsme byli v lese na borůvkách a tam se pořádně škrábnul o větev do tváře.
Jinak umí už spustu zvířátek a mimo jiné, vede „NE“, to nemá konkurence. Například odrstrčí talíř, že už nechce a důrazně mi řekne NE. A samozřejmě huláká NE, když ho chci přebalit a tak. Nebo se hádáme, já říkám jojo a on nenene. Pomalu zkouší napodobovat slovíčka, vzniká zajímavá hatmatilka, tu používá když je sám a komentuje si svoje hraní.
A jak mu jde napodobování!Na­podobuje cokoliv, o co si řeknu. Češe se jako máma, papá jako máma, zalívá kytičky jako máma. A s tátou se schovává pod peřinou a máma ho pak musí hledat.
To je do nás vše a snad se ozvem příště dřív, nějak ty příspěvky řídnou, co?
Mějte se krásně, dokud je pěkný počasí.
Káťa a Kubík (15 měsíců)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 08.07.04 21:56

Ahojky holky,
tak jsem dneska Báru nachytala při pěkný čuňárně :-)))))) Nechala jsem jí běhat chvíli nahatou, aby jí prdýlka větrala. Nahatá je moc ráda, plácá se do bříška, až to pleská a hrozně divoce lítá.
A najednou jsem v předsíni našla obrovskou louži a fakt mi dlouho trvalo, než mi došlo, že se tam vyčůrala. A nejen to, za chvíli mi totiž předvedla, co to má za novou superakci :-)))))
Než jsem tu jednu louži vytřela, tak koukám a ona stojí v polodřepu, kouká se mezi nožičky a čůrá. Ty čůry pak začala chytat rukou a než jsem jí to zatrhla, tak rychle přičapla na bobek a vmžiku začala oběma rukama roztírat tu loužičku pod sebou :-))))))))) No prasík největší :-)))))))))))))
Jejky, tady je příšerná bouřka a několikrát to teď prásklo pěkně nahlas. Šla jsem se preventivně kouknout na Báru a ona stála v postýlce, očička vykulený, celá se klepala a jak mě viděla tak natáhla ručičky a řekla mamika. Chudinka malá vystrašená, tak jsme se chvíli tulily a už zase spinká.
Jistě jste postřehly, že tento týden není nový deníček a ani nebude. Nějak jsme to nezkoordinovaly s Adélou, ale jistě to nevadí.
Taky musím oznámit, že jsme se dohodly se Šárkou - Medulienkou, že se nadále s námi v deníčcích bude střídat i ona, takže očekávejte změnu. á bouřka se vrací, tak jdu chlácholit.
Mishicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.04 21:33

Ahoj holčiny, tak se po dlouhé odmlce opět hlásím.Jeli jsme si s Markem a Eliškou odpočinou na chatu a naše dovolená skončila dřív než začala. Eliška po dvou dnech dostala v noci 39,4 ráno měla 39,9 a tak jmse vyrazila na místní středisko k doktorce. Eliška hřála jak kamínka a byla strašně uplakaná. Paní doktorka ji prohlédla a řekla, že to bude asi angina. Tak jsme jeli zase na chatu a teplota se srazila, docela i něco Šíša snědla, jenže po spánku měla opět 39,4, tak jsme jeli zase k doktorce a ona ji udělala nějaké CRP, aby zjistila jestli je tam zánět a byl tam,aspoň podle doktorky.Tak jsme dostali antibiotika Penicilin, jenže jelikož to trvalo, ta nemoc, jen 12 hodin, tak nám doktorka dala antibiotika jen proto, že se domnívala, že je to angina. Takže se obávám, že je bereme neoprávněně.Strejda je doktor, a když k nám přijeli, tak se ji kouknul do krku a říkal, že tam nic nemá.Tak to je pěkně blbý. Jenže to ještě není vše, kromě těchto vysokých teplot, které jsme sráželi fyzikálně=pros­těradlovým zábalem (křiku bylo, až mi té moji kočičky bylo líto), jsem to od ní chytla já a měla jsem 39,2 a byla jsem hotová. Takže z dovči nebylo nic a jelikož Marek už musí do práce, tak jsem u našich, aby se o nás babi mohla starat. Jinak nám roste asi dvojka dole a vůbec, možná těch zubů bude víc.Noci, už teploty nemáme, jsou ve znamení křiku. Jo a v kočáru jezdíme zá:,–(ně ve stoje. Jinak to ani nejde:-))A vzdor, ten je u nás na denním pořádku tak 20h denně.:-))Musím běžet, Eliška ještě nespí, čeká asi na mě. :-))Ale myslím, že budu první v limbu a ona bude vesele skotačit v postýlce.
Tak se mějte krásně a zase brzy pa pa Miki a Eliška (obě stonající:-(( )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.04 17:14

Ahojky,
rychle vás zdravím nepřihlášená, přestěhovaný jsme, ale nemáme ještě net (ovšem čekáme ho každým dnem:-). Mám ukrutnej absťák:-))))))
Tak se mějte, příští týden počítám s deníčkem, ju?
Tedýsek tu devastuje kancl, tak usím končit. Šárka&Tedýsek Demolition Man

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 12.07.04 20:52

Ahoj holky,
včera sme sa po dvoch týždňoch vrátili zo Slovenska, tak sa opať hlásime. Ako som si stihla narýchlo prečítať, na Šumave ste sa mali výborne.
My sme sa tiež mali super. Boli sme dva týždne u našich. Počasie síce nebolo nič moc, ale dalo sa to vydržať. Boli sme stále vonku. Aj keď plánované Oliverkove kúpanie a chodenie bez plienok a oblečenia sa nekonalo:-) Oliverek sa za ten čas strašne zdokonali v chodení. Keď sme prišli k našim, ledva prešiel kúsok sám po dvore. No ku koncu už naháňal sliepky, chodil bez problémov po celom dvore a krásne sa naučil chodiť po teréne. Strašne ho bavili všetky stroje, vozili sme sa na traktore, obzerali kosačky, lis na balíky, proste všetky stroje. Po tom, čo sme sa s dedkom raz odviezli v traktore, vyžadoval to stále a keď traktor nešiel, museli sme si v ňom aspoň posedieť a Olik točil volantom:-) Každý deň sme museli ísť do záhrady na hrášok a maliny a do :,-(u na čerešne a višne. Oliverek bol v podstate stále vonku, dovnútra chodil iba na jedlo. A veru mu chutilo. Asi z neho bude otesánek a za chvíľu zje aj nás:-)
Spinkal krásne dvakrát denne, dokonca si sám povedal (vlastne ukázal na dvere) , že chce ísť spinkať. Doobeda spal tak hoďku a poobede aj dve. Večer zaspáva okolo osmej a spí tak do siedmej. Už prespí celú noc. Občas sa ešte zobudí, lebo mu teraz zasa lezú zuby, ale vačšinou stačí pohladiť a spí ďalej. Vyliezli nám dva nové zuby a lezú nám spodné stoličky. Takže máme desať zubov vonku a dva na ceste.
U našich sme vobec nepoužívali kočárek. Olik stále behal po dvore, tak som mala strach z dneška, ale dnešná prechádzka bolo úplne v pohode. Skoro to vyzeralo, že je rád, že sedí v kočárku :-)
Ozaj a ešte ma napadlo. Boli sme na výlete v Bojniciach v ZOO a Oliverek na všetko, čo má 4 nohy hovoril, že je to baf-baf a čo malo dve nohy a perie bola pipinka. Takže sme videli len samých psov a sliepky:-D
Zdá sa mi, že Oliverek začína byť hrozne rozumný. Rozpráva síce málo, ale mám pocit, že rozumie skoro všetkému. Keď dačo poviem, urobí to, alebo ide kam poviem ak sa spýtam kde je, tak ukáže. Naučil sa na otázku, kde je Oliver ukázať na seba.
Mishicko, Oliver je tiež rád rozbalený a je to asi všade rovnaké, okamžite sa začne ťahať za pindíka a skúmať ho. A vo vani to isté.
Dúfam, že počasie sa konečne umúdri a užijeme si leta.
Maťa a Oliver (zajtra 14 mesiacov)

Vložit nový komentář