Berete HA? Dostanete za to peníze!!

Ostatní
  • 27.03.03

Sice se možná tímto tipem dostávám na tenký led na těchto stránkách, věřím, že je zde i dost čitatelek nesnažilek a netěhulek, tedy maminek, eventuelně předsnažilek a těm je určen.

Pokud je Vám 15- 34 let a berete hormonální antikoncepci, jste pojištěna u VZP (a takových je nás asi většina), můžete dostat příspěvek 500,– Kč v r.2003.
Podrobnosti: VZP v tomto roce zahájila na podporu zvýšení gynekologické prevence poskytování finanč. příspěvku na nákup perorální HA, předepsané ošetřujícím gynekologem. O vyplacení příspěvku žádáte na některém pracovišti okresní pojišťovny VZP. Budete mít vyplněno Čestné prohlášení, které je součástí letáku od VZP, který by Váš gynekolog měl mít nebo jsou na VZP, tam Vám dá doktor razítko že k němu pravidelně chodíte. Dále až si budete v lékárně pilulky vyzvedávat, vezmete si originál účetního dokladu vystaveného lékárnou, že jste přípravek zaplatila (prostě účet a ten vezmete s sebou).
Pokud jsem vše pochopila, mělo by toto stačit. přijdete na pobočku a dostanete 500,–

Možná zde popisuji všeobecně známou informaci, na kterou já jsem náhodně narazila a mile mne to překvapilo.
Všechny info o tom by měly být i na web stránkách VZP, tedy www.vzp.cz
Info lze také získat na telefonu 844117777 kam se odkudkoliv z Čr volá jen za místní hovorné nebo si o leták či o cokoliv můžete napsat na: Centrum informací VZP ČR, Orlická 4/2020, Praha 3, 130 00.
E-mail: info@vzp.cz

Přeji Vám hodně štěstí a doufám, že některým tento tip udělá radost a že to funguje.
Claudia

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.03 10:29

Stejný příspěvek poskytuje OZP už dlouho, stačí jim zaslat kopii receptu a účet z lékárny + číslo účtu, kam mají těch 500 Kč zaslat.
Zdravím, Bublina (líná se příhlašovat :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.03 12:28

No vida, ja jsem psala, ze mozna nepisu buhvijaky objev, ale uznejte, na kolos VZP je slusnej pokrok konecne klopit nejaky ty prasulky opacnym smerem. :-)
Claudia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.03 14:18

Je to obrovska nahoda, ale ja na to prisla taky prave dneska, kdyz jsem si byla u doktorky pro recept. Je sice fakt, ze OZP uz to ma davno, to ale prece nic nemeni na tom, ze od VZP je to rozhodne mily tah.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.03 02:22

Nedávno jsem byla u svého gynekologa a když mi předepsal novou antikoncepci, rovněž jsem od něj dostala informaci, že Vojenská zdravotní pojišťovna hradí 500.- ročně za hormonální antikoncepci. Hledala jsem nějaké bližší informace na internetu, protože bydlím dost daleko od „své“ pobočky, obrátila jsem se s prosbou o informace na jejich e-mail a sdělili mi, že nemusím chodit na pobočku osobně, stačí poslat poštou žádost o úhradu, přiložit doklad o koupi z lékárny a napsat své jméno, rodné číslo a jméno gynekologa.
Na http://www.vozp.cz najdete všechny potřebné informace.

Vložit nový komentář