Bezpodílové spoluvlastnictví

Rozdělení mateřských povinností mezi oba rodiče může zachránit zbytky psychického zdraví zoufalé matky.

*

Pamatujete si na ten den, kdy jste v bílých šatech a smokingu šaškovali v kostele nebo na úřadě, pak na vás spousta lidí, které jste možná ani pořádně neznali, házelo rýži, a nakonec jste se tvářili, že si zcela normálně dáváte vybraný předkrm, polévku, hlavní chod a třípatrový dort jako dezert? Tak tehdy jste si slíbili, že budete při sobě stát. V bohatství i chudobě. Ve zdraví i nemoci…

Pak si pořídíte dětičky a rázem prožíváte období bohatství. Samozřejmě. Protože děti vás nesmírně obohacují. O tom, čím konkrétně vás obohacují, si můžete počíst skoro v každém mém článku. Ale to je jiná. Takže kde jsme to skončili?

Jasně, období bohatství. No a bylo by od vás nefér nechat si sama pro sebe to bohatství, které vám přináší každodenní péče o dítě. Pokud není uvedeno v předmanželské smlouvě jinak, platí rozdělení společného jmění fifty-fifty.

U nás se osvědčil model podílové mateřské. I když chápu, že to pro většinu rodičů není možné, stálo by to za zavážení. Fígl spočívá v tom, že není jeden člen rodiny jen doma a druhý nechodí jen do práce. Ale oba dělají trochu od obojího.

Proč je to dobré? Jasně, citové vazby celé rodiny se prohlubují a naplňují, dosahují jiného až esoterického rozměru, bla bla bla… Jinými slovy: zbavíte se na pár dní v týdnu dětí, přijdete si u toho strašně důležitě, protože máte práci, kde vás někdo nutně potřebuje i k něčemu jinému než k utírání zadku.

Je ale na místě upozornit na pár detailů, které by vás mohly rozladit. Nebude všechno dokonalé. Tatínkové mají zkrátka jiný styl výchovy a péče o domácnost. První rok jsem to těžko vydýchávala. Když jsem po mnoha hádkách došla k závěru, že Pažout prostě zůstane navždy Pažoutem a zřejmě ho nikdy nebude zajímat, na co vlastně je ta myčka nádobí, ocitla jsem se na rozcestí.

Věděla jsem, že se musím rozhodnout a) pro rozvod, b) pro mateřskou na plný úvazek nebo c) brát to celé tak nějak zenově a říkat si, že když nedává do Sunaru rum, vlastně se nic moc neděje.

Asi je jasné, co jsem vybrala. V případě zvolení možnosti a) bych asi brzy seděla ve vězení za sériovou vraždu, jelikož bych byla odsouzená byť jen k dočasnému soužití s mou rodinou. Při praktikování možnosti b) bych pravděpodobně skončila se svěrací kazajkou v psychiatrické léčebně v Bohnicích (kde je to mimochodem fajn, můj ideální vysněný dům!) a mým jediným potěšením by byla dvojitá dávka Valia každé úterý.

Takže jsem se v zájmu rodiny rozhodla pro poslední možnost. Jelikož mi ale ten zenový postoj zrovna dvakrát nešel od ruky, musela jsem na to chytře. Má úvaha byla následující: dokud mám čas a sílu se vztekat nad tím, co že to ten můj Pažout doma (ne)dělá, je něco špatně. Asi jsem málo vytížená! Tož si tedy přidám, proč ne. A začala jsem zase studovat.

Je to fajn, tenhle postup zaručeně funguje. To už se člověk dostane do fáze, že s prominutím s*re za letu a fakt nemá na nějaké to přemítání o špinavých ponožkách čas.
Pokud by vás to zajímalo, naše současné rozdělení vypadá takto: Pondělí až středa pracuje Pažout. Nutno podotknout, že se ještě stihne v úterý „stavit“ ve škole, kde si dokončuje vzdělání.

Já si v úterý odskočím do práce na tři hodinky, ale to jen proto, že stejně musím s dcerou do hudebky a připadala jsem si nevytíženě. Ve čtvrtek a v pátek zase pracuju já, navíc ve čtvrtek ještě navíc strávím dopoledne vzděláváním se ve škole.

Jen jsem ještě nepřišla na to, jak mám vytěsnit potřebu spánku. Na to by byla zřejmě potřeba nějaká vonná tyčinka a zaříkávač hadů. To je třeba ještě vypilovat.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
21.11.16 09:51

Bomba deníček!!! Fakt toto mi sedlo. S*raní za letu je výborné přirovnání o mojí situace :-D až na to, že já chodím (zatím) pracovat zadarmo :-P - praxe při škole. Zenové myšlení mi taky aktuálně moc nejde a víc už si toho fakt naložit nemůžu. Přemýšlím, kde bude chyba u nás. Psycholožka trefně poznamenala, že manžel se mnou prostě nezvládá držet tempo v tom životě…co teď? Sama nevím. Jsem na rozcestí.. :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
21.11.16 09:59

Prosím deníček a odborné pojednání o zenovém klidu :lol: :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 10:16

První 3 odstavce jsou psané na mě až moc „zahořkle“, zbytek super. Zenové myšlení mi taky nejde, proto se taky pořád zbytečně štvu, naštěstí si většinou držkuju pro sebe, spustit to rovnou na manžela, dostala bych nejprve přes hubu a následně rozhovodové papíry :lol:. Jinak já si přidala práci na doma, bohužel přes den není čas a po téměř 2 letech už nemám večer žádnou energii, když si vzpomenu, jak jsem byla ze začátku nadšená, že mohu dělat svůj obor…No od dubna SNAD nastupuji do práci, těším se, ale takto si rozdělit pracovní dny s manželem není možné. Obávám se, že se budu štvát o to víc a nestíhat už nebudu vůbec. Ale třeba to bude super.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 10:21

@reinkarnace Manžel je nevytížen. Musíš mu naložit něco ze svých povinností a sama si přidat něco, co tě nabije :mrgreen: 8)

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 10:23

@ASAndrea To asi přenechám jiným, určitě jsou tady na zenový klid odbornice. Já jsem spíš cholerik, ale někdy mě fakt baví, když se mi v chvíli největšího hysteráku podaří podívat se na sebe zvenčí a je to fakt komický :-D

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 10:26

@Adinka_2012 Je to trochu vytržené z kontextu. Musela by sis přečíst i jiné mé články, které mám na blogu a které mi tu nedovolí publikovat. Pak možná líp pochopíš můj lehce jízlivý styl :-)
Práce z domova je podle mě hrozně náročná hlavně tím, jak ji vnímá okolí. Jako že nikdo nechápe, co vlastně děláš a že toho možná uděláš víc než kdo jiný v kanceláři…
Držím palce, ať nástupem do práce bude jen lepší :-ú Věřím, že bude!

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
21.11.16 10:45

:nevim: Pro mě tedy poněkud dětinsky kostrbatý spisek, který můj stopro zenový klid rozhodně nenarušil. :mrgreen: Co na to Pažout? Je smířen, spokojen, nebo přímo nadšen z přívalu povinností? OOOOObrovská chyba je právě to fifty-fifty, ono ve vztahu nikdy nic není přesně fifty fifty a přesné rozdělování naprosto všeho je snadná cesta k zániku. :nevim:

A ještě malá poznámka - čekej, že to admin brzo smaže, já nejsem bonzák a je mi to jedno, ale na emiminu je zakázané kopírovat články ze svých blogů. Můj osobní názor - možná by se to mohlo změnit, třeba nějaké prohlášení o autorství??? A co texty umístěné na osobních fb stránkách???

Příspěvek upraven 21.11.16 v 10:46

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 11:18

@Tiger-lily Tvůj názor ti neberu. Ono každému vyhovuje něco jiného. Jen by mě zajímal tvůj osvědčený návod na úspěch. U mě byla cesta k zániku být jen doma, málem jsem zešílela.

Jinak neboj, už mi dva deníčky smazali 8) Tento článek nepublikuju nikde jinde než tady na emiminu. Můžeš se přesvědčit :-D Ale vážně oceňuji, jak tu mají uživatelky péči, aby náhodou nezůstalo viset něco, co už visí jinde :mrgreen: :lol: :zed:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1226
21.11.16 11:20

@Liss Durman…a pak že poslední bonzáky zavřeli komunisti 8)

 • Nahlásit
 • Zmínit
26842
21.11.16 11:43

UZ ctu kolikaty denicek na tema materstvi a nestacim se divit. :think:
Nestacim se divit kolik zen pise, ze by s ditetem skonclilo na psycharne??(Ackoliv je to nadsazka)
Nejsem zadna putinka co sedi jen doma, ale nebylo zamerem mit dite, abych si ho uzila??
Copak je dite nejaka vec, ktera se da odlozit, protoze me to prave uz ted nebavi??
Nejak uz me to vytaci :roll: 8)
nejdrid temata---
1-testiky, dusicky- maminecky deticky
2.porody
3-rozhozeni z diette?? :? :? :? :roll:
Jestli mi rozumite, na co jste si to dite tedy porizovaly??Aby jste splnily normy??
Dite a prozivani vseho s nim, je to nejkrasnejsi a jednou budete vzpominat na to co vse jste zazily :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:
Od chlapa bych nechtela aby mel dite napul-chlap ma mit praci a zena ma byt s detmi doma, nebo jit az pozdeji do prace. Jsem pro tradicni rodinu a chapu chozeni do prace jen u zen ktere musi sorry 8)
Staromodni??No ja jsem si deti asi chtela uzit a miluju je 8) :srdce: :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 12:03

@pomenkova A neměl by mít i otec tu možnost trávit s dítětem dost času a nevidět ho jenom spící po návratu domů nebo o víkendu? ;-) To třeba přijde nefér mně.

Ale jako máš to dobrý v tom, že ti vyhovuje být s dítětem doma a tvému muži asi vyhovuje na vás vydělávat. Přeci je to nejdůležitější najít způsob, aby rodina dobře fungovala a aby byli spokojení všichni.
Když mám ale jiný pohled na věc, co mám podle tebe dělat? Jistě, psychiatrie je nadsázka. Ale co není nadsázka, je fakt, že jsem před nástupem do práce (tedy téměř po roce, co jsem byla JEN doma), přestala kontrolovat své reakce, byla jsem vzteklá, podrážděná, vyvolávala hádky a chodila na sezení k psychologovi.
Měla bych v tuhle chvíli podle tebe říct: „Tak jo, správný je být doma, takže kašlu na svůj život a budu chovat ovce, protože jedině tradiční model rodiny je ten správný?“

Nám vyhovuje rozdělení sil 8)

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
21.11.16 12:15

@Liss Durman Vidím, že máš úžasný dar překroutit vše, co se dá. Nikde jsem nepsala, že mám úžasný recept na úspěch :nevim: pouze to, že potřeba rozdělovat všechno přesně na půl mezi partnery je špatně. Protože na půlky je jenom pr.del. :P Tohle je na dohodě, možnostech, potřebách obou partnerů a jejich společných dětí. Každý to má nastaveno trochu jinak a má trochu jiné podmínky a většinou obě strany musí trochu ustoupit ze svého ideálu a necítit se přitom ukřivděně nebo jednou nohou ve cvokárně…

A moje péče? Je mi to úplně šumec, což jsem už napsala. Naopak bych uvítala, kdyby se tu články, které jsou prokazatelně tvoje autorské a publikuješ je i jinde, mohly otisknout. Akorát aby ses ty nedivila. :lol: :lol:

Příspěvek upraven 21.11.16 v 12:16

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 12:23

@Tiger-lily Proboha neber se tak vážně ;-) To jsi překroutila ty. O žádném „úžasném receptu na úspěch“ jsem nic neříkala. Ptala jsem se na osvědčený recept. Jinými slovy, jaký na to máš názor a jak to třeba funguje u vás. Prostě co se osvědčilo, jak to máte rozdělené. Ale to už je asi jedno, když ses do mě tak pustila :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
21.11.16 12:27

@Liss Durman :nevim: Vždyť jsem to napsala… ne všechno na půl, ale tak, aby to vyhovovalo oběma, jestli jste vy oba spokojení tak, jak to máte, tak je to ok. A nebuď tak nedůtklivá. :lol:

Příspěvek upraven 21.11.16 v 12:27

 • Nahlásit
 • Zmínit
18965
21.11.16 12:30

@Liss Durman Mě se deníček/fejeton líbí. Taky máme doma malinko netradiční uspořádání rolí.
Mě se nejvíc osvědčilo brát věci jak leží a běží a dokud máme co jíst, vyloženeě se nebrodíme v bordelu a děti se jeví jako (relativně) vychované a spokojené, tak neřešit ty detaily, jak se k tomu dospělo.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 12:38

@pomenkova stará matka = staré názory (nic proti) prostě nemůžeš pochopit mentalitu lidí o generci jinde ;) a věř, že své děti milujeme stejně jako ty :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
828
21.11.16 12:41

Me by se povídka líbila ale autorčiny odpovědi na zdejší komentáře mi ten dojem zkazily. Když s nadsázkou chci psát musím s nadsázkou přijímat i komentáře a umět se nad ne trochu povznést..

 • Nahlásit
 • Zmínit
26842
21.11.16 12:41

@Liss Durman
Samozrejme ze manzel se ma na vychove taky podilet.To ale pro me neznamena, ze ma byt doma s ditetem pokud nemusi ;)
Ale sama pises jak to pak nestihas-domacnost a manzel??To je vtip a prace mas pak dvakrat tolik, ma to smysl se stvat 8)??
Stejne v duchu premyslis( pises sama)- co se tam deje, prave proto to pisu.
Pro me nesmyslne. Pokud by mel byt doma jako ty, musi delat vse tak jako matka a ne si odbyt dite a domacnost nechat na tebe :nevim:
Proto to taky fungovat nebude 100 procent jako to funguje, kdyz je zena doma ;)
Vzdyt pozdeji jdou deti uz do skolky ci skoly tak si myslim, ze prace si jeste uzijes tak jako tak dost 8)
Nejhezci na co budes vzpominat je, az deti odrostou co jsi s nimi zazila(jsko s malickymi) Pro me nejake tri roky oproti celemu zivotu neni nic 8)
Proto to pisu ;) :srdce:
Navic dnes se s detmi nemusi sedet jen doma, je sposty center sposuty prilezitosti kde se dav pohode odpocinout ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
26842
21.11.16 12:45

@reinkarnace
O tom to neni fakt ne. Ja uz to mela vzdy tak nastavene, ze diteti se ma venovat nejvice matka. ;) Moje kamaradky meli deti ve 20 ti letech a nikdy si nestezovaly doma. Proste si to uzivaly s detmi. A ted jen vzpominaji na to jak rychle to uteklo.Neni to o dobe je to o tom, ze matka a dite k sobe urcitou dobu musi patrit, tim nic nezmeni ani „in“ cool trendy a novoty :D

Příspěvek upraven 21.11.16 v 12:46

 • Nahlásit
 • Zmínit
25637
21.11.16 12:50

Dobrýýýýý :potlesk: :potlesk:, su ve fázi, kdy si uvědomuju, že mám čas na přemýšlení…
Chodím do práce dva/tři dny v týdnu a ne uplně pravidelně, děti hlídá babi, manžel nemůže, zato často (skoro každý den) hlídá odpoledne, mám taky svůj život, bohužel doma bych se zbláznila, skoro sme si šlapali oba cestu k rozvodu, teď je to mnohem lepší, chce to ještě utřepat. Já byla zvyklá z práce jet, a jak po mě najednou nikdo nic nechtěl… :think: potřebuju se zase neco učit :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
25637
21.11.16 12:54

@pomenkova promiň že se míchám do hovoru, mi to zase přijde jako dogma, každému asi vyhovuje nějaké uspořádání. Můj obdiv mají holky co to doma s dětma dají a libují si v tom, to já nedokážu. A nemyslím si, že manžel je méněcená chůva, podle mě to taťkové zvládají skvěle :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 13:02

@Duckula přesně..každý nejsme zrovna hospodyňka (a ještě s chutí) troufám si říct, že mě chlap zastoupí doma ve všem velmi dobře. Jediná věc: nemá to vše v hlav jako já, takže mu píšu seznam - kdy se co doma dělá, kdy děti dát spát atd. Ale běžný provoz zvládá dobře. Takže též si myslím, že takto paušalizovat je poněkud předpotopní. Ženy nebyly zrozeny za účelem mít děti a starat se o domácnost. To je jedna z mnoha variant, kterou si můžeme vybrat. I péči o domácnost a děti jsme se musely naučit (stejně, jako se tomu učí v případě potřeby/chuti muž)

 • Nahlásit
 • Zmínit
26842
21.11.16 13:03

@Duckula
Ale vubec ne, kazdeho vec. jasne ze se najdou tatinci co to opravdu vyborne zvladaji.(muze byt)ja osobne neznam-vetsina v mem okoli pracujicich matek nakonec litovala fakt :nevim:
Ja mam jen svuj nazor na to, ze ta zenska si v podstate moc nakonec v te praci neodpocine, ze stejne mysli na deti co se deje atd..No proste pro me je nejake obdobi dulezite byt s detmi doma.
Pokud to funguje a ten muz zvladne za tu zenu i praci doma, tak klobouk dolu-to nepisu, ze ne.
Ale ja za sebe muzu rict, ze to chlap vsechno neda 8)
A ja mam proste rada naklizeno, harmonii a pohodu a ta nemuze byt bez toho, aby vse fungovalo.
Abych priletela domu a jeste delala mycku atd..to me ani nehne :mrgreen:
Kdyz jsou uz pak deti starsi da se to zkloubit z praci a praci doma v pohode ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
Ela515
21.11.16 13:04

@pomenkova Děkuji za ojedinělý, ale mě blízký názor. Taky se ptám, jak je možné, že dnešní matky tolik nezvládají a hroutí se z vlastních dětí, potažmo ony sami užívají antidepresiva či nechávají dítě ládovat se jedy na údajné ADHD atd. Něco je tam špatně. Že by větší sebestřednost?
Ano, jsme starší generace. Ale za tenhle názor se prostě stydět nebudu :*

 • Upravit
21.11.16 13:05

@reinkarnace nevim jestli je to věkem. Mne taky vyhovuje byt s dětmi plně doma a manžel nás živí. Je mi třicet, tak snad o tu generaci starší nebudu :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
26842
21.11.16 13:06

@Ela515 Presny stydet se za co ;)? :kytka: :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 13:16

@pomenkova nechápu frázi Pokud to funguje a ten muz zvladne za tu zenu i praci doma, tak klobouk dolu před tebou jako ženou někdo dává klobouk dolů, že to doma zvládáš? :nevim: myslím, že klobouky by si měli nechat všichni na hlavách :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 13:19

@pomenkova @Ela515 @Tichošlápek

Možná je to dobou? Emancipace žen, s tím související větší tlak? Já nevím, ale mně pouze být doma nenaplňuje. Nepotřebuju zkoumat, proč to tak je. Prostě to tak cítím. Taktéž se za to nestydím. Přijde mi naopak super doba v tom, že si to každá můžeme zařídit po svém. A obdivuju vás, které zvládáte být mámy na plný úvazek. :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
26842
21.11.16 13:26

@Liss Durman
Hale jako v pohode pokud by jsi byla fakt vztekla doma, je to u tebe asi uz i nutnost, to ti neberu ;) Jen jsem chtela zminit fakt, aby jsi toho nakonec nemela jeste vic. Spis se snazim timto chranit ty zeny ;) Asi jsem mama kvocna no ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
26842
21.11.16 13:42

@reinkarnace No prave ze dava. Manzel je rad, ze doma vse funguje a ja jsem rada, ze pracuje. On proste musi byt do vecera v praci -to uz tak je u firmy, ale dava mi casto najevo, ze to davam a ja zase jsem rada, ze vydela dost a ze ho prace bavi.Ja si privydelavam u neho v kanclu ted nejaky cas ne, ale jinak budu zase pozdeji.
Vis jde mi o to, ze preci nejde ani tak o fakt, jaka je emancipace. Ja jsem ta posledni co je proti.Ale nemyslim (ted v zakladatelcine pripade ne),ale v hodne priklazich pak ctes jak jsou ty mamy ustvanejsi atd..A jen proto, aby manzel mel dite a ja se mohla pochlubit ze pracuji, ale doma bude bordel pres ktery neuvidim, to neni moje no :nevim:
Rovnopravnost vidim v tom, ze tedy kdyz uz je doma on, ma delat to co dela ta zena-vsechno. A ne byt vydrena z toho, ze zatimco ja se tedy honim v praci on to dite celkem da ;) A pak prijit na druhou smenu, to neni podle meho rovnopravnost, ale otrocina-zeny si to delaji samy nekdy.
Vzdyt kazda muze jit pozdeji opet pracovat jak uz jsem psala, kdyz jsou deti starsi jde to pak zkloubit, ze pomuze v domacnosti manzel a pracuji oba. :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 13:46

@Liss Durman možná. Ja měla moc dobrou ale náročnou praci. Desila jsem se rodičovské, ze se zblázním doma. A ono ejhle. Jsem šťastná jak škeble a mnohem naplnenejsi než předtim. Asi jsem se měla narodit někdy v minulosti. Teď mne pro změnu děsí budoucnost v praci :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 14:00

@pomenkova Tak přesně to, co popisuješ ve zprávě pro reinkarnaci, to jsme měli minulej rok. Tehdy jsem měla „jen“ tu práci, dva dny. ale ještě jsem nestudovala. No a celý dopoledne jsem jim tady chystala věci, aby to zvládli a pak mi můj drahý mužíček říkal, jak to zvládá s prstem v nose. Já byla jen vzteklá, že to takhle dál nejde. Ale dokud jsem o tom jen mluvila, nic se nezměnilo. Teď jsem třeba jeden den v týdnu pryč fakt celý den (5:45 - 19:00), takže nemám šanci všechno připravit, i kdybych chtěla. A že už ani nechci :-D A ejhle, ona je normálka vyklizená myčka, prádlo ze sušičky poskládané, doma celkem uklizeno, dcera má udělaný úkol na další den a na mě čeká i večeře :-) Ale myslím, že jak jsme se to my ženy musely naučit (tu péči o dítě, domácnost), tak se to dost dobře můžou naučit i chlapi. A to tím, že je prostě hodíš do vody a oni nějak musej plavat :lol: Dokud mají tu ručičku, co jim se vším pomáhá, je to o ničem.

 • Nahlásit
 • Zmínit
26842
21.11.16 14:04

@Liss Durman No tak tohle je pak vyborny, kdyz se to povede- :palec:
Musi prevzit se vsim vsudy tu roli. V tomto pripade to fungovat uz bude-to Ti preji :kytka:
Presto pro me je asi jina cesta -ja musim to dite´videt pokroky a vubec byt s nim doma s obema tedy. :D :srdce: ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
25637
21.11.16 14:10

Holky věkem nic není a nebude, mi je 42, mám dvě malé děti(1,5 a 4r) a jednu dospělačku a su ráda že mám možnost (díky maželovi) chodit do práce a dělat svoji profesi, být potřebná i jinde, chybělo mi to, jako fakt chybělo. Doma nevydržím, mám i své zájmy, potřebuju být v tempu, jinak není uklizené, nejsu spokojená, prostě to nefunguje, jinak to neumím :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
25637
21.11.16 14:14

@Liss Durman „s prstem v nose“ :mrgreen: :mrgreen:
Hele u mého manžela funguje ještě jedna věc, když su doma já, tak ten malinký mi visí na nohách a dožaduje se péče 24/7 (s věkem se to lepší :D ), když je doma manžel, tak on v klidu umyje nádobí, dá do/ven z myčky, nemá problém, on ten malý ho nechá, mě ne. Zas na jednu stranu je to strašně moc hezké, ae ne druhou je to mazec nekdy neco udělat i po domě :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 14:34

@Duckula Jo, tohle znám taky. U mě přísavka obecná a pořád řev a když hlídá muž, je ticho. Ale my jsme teď ve fázi podávání informací. Mladej začal mluvit takovou svou hatmatilkou a neustále mi něco hustí do hlavy. Na začátku a na konci každé věty je „mami“. Takže už jen slyším „mami“, mám osypky :-D

 • Nahlásit
 • Zmínit
25637
21.11.16 14:39

@Liss Durman já zas dělám té starší překladatelku, mluví docela hezky, občas má své výrazy :mrgreen: nejde jí třeba říct zdravá, čtverec atp :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
14741
21.11.16 14:55

@Liss Durman No Liss…vážně nevím co bys dělala kdyby partner nebyl a doma na mateřské budeš ještě krásných par let, kdy pecujes o dítě s nějakým problémem…
Zešílela bys? :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
15291
21.11.16 15:51

@Liss Durman - taky se to snažím brát zenově, tak cca jednou za dva měsíce mi to nejde… navíc když rpacuju na plný úvazek z domu za docela vysoký plat na ženskou, stejně má muž pocit, že jsem doma a tudíž na mně leží celá domácnost… nicméně vzhledem k tomu, že čekám dvojčata a už se mi blbě hýbe jsem se přesunula do vyšší úrovně zenu a s… na to, bohužel mám pocit, že po měsíci rekontrukce a obou předsíní naskládaných v obýváku se blíží má dvouměsíční vybuchovací perioda :D :D :D asi budu muset postoupit nějak na další úroveň nebo pracovat z ložnice a nechodit do obýváku :-D

 • Nahlásit
 • Zmínit
36
21.11.16 16:37

Super deníček. Též jsem musela začít pracovat, jinak bych se z toho zbláznila:-). Manžel hlídání zvládá, sice mu zdravý životní styl nic neříká, ale jak píšeš, pokud dosunaru nelije rum, je to dobré.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 17:14

@Malike Hádám, že v takové situaci bych byla nucena se přizpůsobit podmínkám.
@lilia81 Nevylézat z ložnice se mi zdá jako dobrá taktika! :palec: Asi ji taky zavedu :lol:
@Lemat Jojo, jsem ráda, že máš stejný pseudozenový pohled. Kde jsou ty doby, kdy v začátcích své domácké kariéry Pažout použil na utření zadku hygienický ubrousek na koupelnu a záchod, divil se, že dítě řve a já šla do mdlob. Teď už přežil i svatomartinský průvod se školou a ani moc neremcal :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21166
21.11.16 18:04

Musím říct, že mi tyhle rádobyvtipné spisky o šíleném mateřství a neschopných manželích nic neříkají. Nevím, jestli mi víc nevyhovuje taková ta ufňukanost nad tím, jak být mámou na plný úvazek je na Bohnice a nedá se to zvládnout, nebo popis manžela jako neschopného hňupa.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 18:40

@hanka.br. A já ti moc děkuji, že jsi to přečetla. A to i přesto, že jsi měla podobný komentář k mému minulému deníčku. Budu se těšit zase příště :palec: :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21166
21.11.16 18:45

@Liss Durman To o tom šíleném období školní docházky dětí bylo tedy taky tvoje dílo. A to opravdu prožíváš život tak tragicky nebo je to tvoje póza, která by měla být vtipná?

Příspěvek upraven 21.11.16 v 18:47

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 18:50

@hanka.br. a mě naopak vůbec nepřipadá její přístup tragický :-D prostě ne každá se narodí Matkou, tak když už se v tom plácáme, aspoň si z toho umíme udělat srandu ne? :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.11.16 19:17

@hanka.br. To asi budeš muset zjistit sama. Ale pro mě je povzbuzující, že to se mnou nevzdáváš! :potlesk:
@reinkarnace Ale co tě nemá. Mateřství je vážná věc. Z toho si nikdo srandu dělat nemůže! :pocitac: :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2174
21.11.16 19:30

A kolik je deckam roku? Mne to totiž přijde jako pohoda být 3 dny doma a 2 v práci :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21166
21.11.16 19:43

@Liss Durman Vidím, že sebevědomí ti nechybí, ale asi tě zklamu. Až zas napíšeš deníček, zas budu vědět houby, kdo ho psal. Kdybych měla mozek zaměstnávat každou s prominutím blbostí, možná bych byla za chvíli stejně dramatická, jako ty. :mrgreen: :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5136
21.11.16 20:12

Celý článek je vlastně o tom, jak připravit chlapa o koule.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5136
21.11.16 20:15

@hanka.br.
Bingo! Souhlas. Já nějak nevím, o co vlastně jde, ženský si pořídí děti, pak tady fňukaji, že nezvládají jedno, dvě, že jsou na Bohnice (kdo čas od času není). Řekla bych, že jsme pěkně rozmlsané a zdegenerované. Nechápu, co je tak strašně těžkého na tom udržet v chodu domácnost se 2 děckama a veškerou moderní výbavou (myčka, sušička atd.).

 • Nahlásit
 • Zmínit

Všechny deníčky uživatele