Blázinec aneb jak jsme k němu přišli

O životě

O tom, jak jak jsme přišli k Alvinovi a Theodorovi a kde sehnat Simona. Hned na začátku upozorňuji ty, kteří nemají vztah ke zvířátkům, přestaňte buď číst nebo se aspoň snažte malinko pochopit mé jednání.

Odmalička jsem vedena k lásce ke zvířatům, neboť heslo „kdo nesnáší zvířata, nesnáší lidi“ je heslo, které tvrdě razí ma drahá-nejdražší-jediná maminka, no možná i díky této lásce nenašla dokonalého chlapa, neboť takový neexistuje, dokonalý je pouze zvěčinec u maminky - pro dodatek - počet koček přesahuje 10, počet psů je momentálně 5 Leonbergrů, jeden Naháč a dva takový pouliční psíci, jednoho jsem vyhrabala v krabici u popelnice před 6 lety a jednoho jsme drze ukradli v jedné vesnici, když nám před tím volala zoufalá kamarádka, že jeí soused neustále tříská psa (opilec) a že do něj kope. Naše záchraná mise byla úspěšná :-) Dále má matinka vlastní nšjaké holuby, dva králiky (zakrslé) a do nedávné doby u ní byli ještě dva potkánci. No uznejte sami, že s takovýmhle výčtem, který jsem zažívala od malička, akorát s jiným počtem, podle toho, jak přicházela a bohužel i odcházela zvířátka, jsem opravdu nemohla zůstat nedotčená :-)

Naštěstí můj partner, ať se tváří, jak se tváří, není žádným odpůrcem zvířátek, a tak jsme při stěhováni do jedné domácnosti docílili počtu jedné kočky (moje) a jednoho psa (Ondrovo), přičemž ale celkem byli psi dva, jelikož a protože žijeme v dvougeneračním baráčku s jednou zahradou (horní část domu obývá partnerovo bratr s rodinou a ten tehdy měl jednoho psíka). Ovšem netrvalo dlouho a vrchní část domu si pořídila psíka ještě jednoho, tudíž byli na zahradě psíci tři a doma jedna kočka, která měla libovolný přístup do sklepa a z něj ven do ulice.

Zanedlouho poté se jedna osůbka potřebovala zbavit fenečky francouzského buldočka, a tak jsme neváhali a s partnerem fenku přijali za svou, jenže fenka samozřejmě také hárala - jaký to div. Podotýkám, že náš psík važí kolem třiceti kilo, myslím ten původní psík, a je ve velikosti dalmatina, zbylí dva švagrovo psíci jsou menšího vzrůstu. No naši milou fenečku nejdříve obštastnil jeden malý psík, poté druhý maly psík. Podotýkám, že opravdu netuším, jak jsme nedokázali uhlídat fenečku :-) Řekli jsme si tedy, tak jo, něco z toho vznikne, jenže ouha, jednou jsem slyšela podivné zvuky, tak jsem se utíkala kouknout, náš velký pes byl připoután k naší ubohé fence, která jen zoufale mávala packami ve vzduchu, jelikož voda nepomohla, aspoň jsem ji tedy přidržela. Báli jsme se, jestli by taková štěnata dokázala porodit a jeli jsme na sterilizaci. Od té doby je klid :-)

V poklidu jsme s takovýmhle výčtem žili až do prosince, kdy nám nedopatřením utekli psi ven a narazili na naši kočku, která se válela v garáži - Máša chudinka útok nepřežila, byla se mnou 10 let. Těhotná jsem pomáhala švagrovi pohřbít kočičku, neboť švagrova „vina“ byla to, že nezavřel vrátka.

A jedeme dál. Asi už půl roku toužíme po Agamě vousaté, ale čekáme až úplně dokončíme přestavbu domu.

No a dostávám se k jádru příběhu, kdy jsme u nás měli na navštěvě tchyni, ráno si to tak hasím na záchod a z okna vidím, že tchyňka sedí na schodech a užívá si svou ranní cigaretku, štráduju si to za ní, a ouha, přede mnou ježek a ona, že ho psi mordovali na zahradě, tak ho vzala dovnitř. No, co myslíte, že má duše udělala, no sedla ke compu a zjištovala Pokud ježek váží méňe než 600 gramů, nemá šanci, a náš ježek má 250 :-( Tak jsme dali ježka Theodora do krabice a dali mu nažrat. Dvě noci probíhaly v poklidu, ježek byl ve verandě a jeho noční řádění nikoho neobtěžovala, ale jednoho rána jsem na něj málem šlápla na záchodě, zmetek malej se dostal z krabice, tak sme udělali opatření a jelo se dál.

Ovšem ježek zanedlohjo utekl znova a tentokrát po něm nebylo stopy. Jelikož máme 4 místnosti plus záchod a koupelnu, ale obyvatelné jen dvě spojené místnosti, závěr byl jasný - někde v budoucí ložnici a v budoucím pokojíčku bude ježěk. Jenže ouha, všude naskladané krabice, nový gauč, židlička pro prcka, až bude sedět atd., no převrátili jsme místnosti vzhůru nohama a Theodor se našel :-) A letěl… Partner se naštval a uděla Theovi krásné bydleníčko ve sklepě, a to by mohl být závěr příběhu, ale není, ještě zbývá Alvin - aleotom. Přístě…

Hodnotilo 5 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 25.09.11 09:09

tak to teda kloubouk dolů smékám :kytka: :pankac: …já bych byla dávno zavřená v tom sklepě místo toho ježka,abych se z toho nezbláznila

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 25.09.11 09:21

Krásný deníček… tak trošku mi připomíná můj a mamčin život :lol: :lol:

Ta měla na baráčku 4 kočky a 2 psy, odchyceného agapornise, ježka v garáži :lol:
Já jsem skončila (a to opravdu) u 3 koček, jednoho králíčka a křečka :palec:

At se daří a zvěřineček roste podle vašich představ :palec:

 
emma217
Zasloužilá kecalka 573 příspěvků 25.09.11 11:30

My pracujeme s přítelem na miminu a už teď mám strach jak to budu zvládat až budu někdy těhu a mít mimčo. Můj aktuální stav jsou dva koně, dva pejsci a dva kocouři, nutno podotknout že příští rok bych ráda připustila poníka, do toho stavíme a opečováváme 7000m zahrady. Nyní je to náročné, snad bude těhu v pohodě protože nevím kdo by se mi o to staral. Přítel bohužel nemá žádný vztah ke zvířátkům nevadí mu (když nezlobí 8-) ) ale taky je extra nemusí.
Jinak mám pocit že je ježčí období protože na zahradě se mi jich taky potuluje nějak moc :lol:

 
Hřiběnka
Extra třída :D 14028 příspěvků 5 inzerátů 25.09.11 18:59

My máme v 3+1 dvě kočky a nedovedu si představit, že bych je neměla :) Těším se, až se jednou budou sžívat s našim potomkem :-))

 
Míša8808
Extra třída :D 13338 příspěvků 26.09.11 06:51

Denčo krásně napsaný :palec: :hug:

 
HankaPr.
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 26.09.11 08:37
:palec: :huban: :palec: :huban:
 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 26.09.11 08:57

jo, tak to mamka je teda skvělá…
já od mala mívala kafky, straky, psa, kočky, králíky, slepice a křečky…jak jsem odešla z domu, tak jsme si pořídili fenku staforda, pak osmáky, pak morče, pak leguány, zachránila jsem papouška, pak mi přítel teď už manžel dovezl kočku kornýška a teď jsem ve stavu, že bydlíme v baráčku, máme pořád kočku a malý dostal na druhé narozeniny morče pepinu, šetřím na fenku bordoaux. dogy a mám od manžela přísný zákaz něco domů tahat, ale od čeho jsou ty zákazy, že jo :huban: :huban: :huban: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
didinky
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 26.09.11 08:57
:potlesk:
 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 26.09.11 11:32

..pro představu do mojich 12 let byl zvířaty byt rodičů neposkvrněn havědí ,jak tomu říká můj taťulda!Jěžíšku jestli nám nepřineseš papouška radši k nám nechoď…psaly sme se sestrou a tak k nám Ježíšek donesl Pepu Koreláka (ale je to holka Pepina)dnes je jí ustyhodných asi 21let a drží pořád megera hlučná!!! :lol: :lol: :lol: dokáže vyřvat mozek z hlavy ,když na to přijde !pak jí bylo smutno tak andulku ,tu mrcha nechtěla a truchlila andula ,koupili sme ještě jenu anču :lol: !Pak přišly na řadu rybičky ,pak pes Ben dožil se 15let ,pryč ho museli dát naši kvůli vážné nemoci,moc se trápil !jet to 3 roky!Měli jsme křěčky , jednoho pak i já zůstal mi po kámošce ,myšák hnusná malá ,ale měl se fajn !Po Matyldě to byl ten zustavší myšoun ,jsem si pořídila 2 želvy nádherné ,než se rodičové vrátily z dovči a stěma jsem se stěhovala i do bytu a vdávala !Pryč jsem je dala až po 10 letech vlastnictví o velikosti mužské dlaně…šly do jezírka k jené paní holky moje zlatý!!!!
Jen doufám ,že se dětičky nebudou chtít pomamit :lol: :lol: :lol: Hezký deníček asi ho dám přečíst manželovi ..je na prášky …taky už si odvezl kotě od popelnic k rodičům do domku a scháněli jsme bydlení pro toulavého psíka a krmili kočku před domem ..je toho moc !Říká mně matka Tereza :nevim:

 
Bobisek166
Závislačka 4143 příspěvků 26.09.11 18:09

Moc hezký deníček. :palec: My máme 4 vlastní kočky a 6 kodíme občas krmit, neb majitel se o ně v podstatě nestará. :twisted:

 
michaba83
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 26.09.11 20:05

S námi to rodiče také neměli lehké.
Jen ve stručnosti, co jsme měli doma během cca 10 let:
morčata a křečky ani nebudu počítat
mluvící korelu + andulky
dvě fretky
medvěda mývala
leguána
asi 5 koček
3 vlčáky
zakrslého králíka
rybičky

a k tomu navíc běžné zvířata na dvorku jako slepice, králíky, ovce, prasata, býka a holubi

Takže fandím :pankac: :palec:

 
Helik123
Kecalka 187 příspěvků 27.09.11 20:37

jsem ráda, že nejsem jedinej cvok na tomhle světě :lol: šest psů, tři kočky a stále to asi zřejmě není konečný stav… :nevim:

 
kalimerko
Závislačka 3866 příspěvků 28.09.11 02:16

:mrgreen: kdo je Alvin jsem zvedava … :pankac: kdyby nektere zviratka neumrely a nebo bych je nedala kvuli male ze strachu pryc meli bychom ted doma s pritelem ..potkana , pavouka , korelu , tri andulky , krecky , cincilu , fetku , kalika a psa … no ale mame zatim jen ..korelu pepu …ukecany to ptak .. potkana ..obecek mele z posledniho a cincilu Karla na ktereho chodi bouchat mala :-D ted se chystam na achanitu … pritel by chtel pejska a potkanky nebo morcata nahacky no a tak dale :-D zde je anicka zakukujici na karla

 
kalimerko
Závislačka 3866 příspěvků 28.09.11 02:17

a tady jsem ji seznamovala s pepanem

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama